| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Bezpečná jízda s dětmi

 Celkem 88 názorů.
 adelaide k. 


Ach jo... 

(9.3.2009 9:34:00)
Tomu říkám článek "o ničem".

Zmatený, nicneříkající... Bohužel v době, kdy jsem vybírala první sedačku pro mimi, jsem narazila na samé podobné. :-(

Úplně chybí informace o nezávislých testech ADAC (a kde je najít), které by měly být zásadní při výběru autosedačky, kritéria pro přechod z jedné kategorie do druhé a jiné důležité informace.

Sundávací potah mají až na výjimky všechny autosedačky, mnohem víc bych byla ocenila informaci, že pro miminka je nejlepší bavlněný potah (a nekoupila bych takovou příšernos ve které se mimi v létě smažilo) a pro batolata zas něco co se dobře udržuje.
 adelaide k. 


Ach jo... 

(9.3.2009 9:37:37)
Tomu říkám článek "o ničem".

Zmatený, nicneříkající... Bohužel v době, kdy jsem vybírala první sedačku pro mimi, jsem narazila na samé podobné. :-( A podle toho ten výběr vypadal.

Úplně chybí informace o nezávislých testech ADAC (a kde je najít), které by měly být zásadní při výběru autosedačky, kritéria pro přechod z jedné kategorie do druhé a jiné důležité informace.

Sundávací potah mají až na výjimky všechny autosedačky, mnohem víc bych byla ocenila informaci, že pro miminka je nejlepší bavlněný potah (a nekoupila bych takovou příšernos ve které se mimi v létě smažilo) a pro batolata zas něco co se dobře udržuje.

Taky chybí zmínky o ISOFIXU (výhody, použití, atd.).

Že admin něcoi takového na hlavní stránku pustí...

 adelaide k. 


Re: Ach jo... 

(9.3.2009 9:37:57)
ups, nějak se mi to odkliklo moc brzo
 Alena 
  • 

Nekvalitní autosedačky 

(9.3.2009 9:55:03)
Musím psát znovu, protože se mi příspěvek nevložil :-/

Článek je o ničem. A jinak k autosedačkám. Když vidím na silnicích řídit matky a za nimi skotačící děti místo toho, aby byly připoutané, tak se mi zvedá kudla v kapse. Být policajtem, tak bych jim napařila takovou pokutu, že by si příště rozmysleli, zda by své děti připoutali či ne. A výmluva, že jim děcka v autosedačkách brečí? No potěš koště.

Jinak bych měla jednu otázku. Moc nechápu, proč se vůbec vyrábějí podsedáky. Jednou jsem viděla crash testy s figurínou, která představovala desetileté dítě a při nárazu podsedák vyletěl dopředu a dítě se udusilo na pásech :-( Proč se vůbec vyrábějí? To už dítě může rovnou sedět na polštáři. Podsedáky nemají vůbec žádnou ochrannou funkci.

A taky moje kamarádka. Jednou jsem s ní jela, já seděla v autě na zadním sedadle, ona řídila a její roční dítě bylo vedle mě v autosedačce. Ovšem autosedačku koupila v hypermarketu za 800,- Kč. Neměla vlastní pásy a celou cestu jsem musela její dítě co pět minut nadzvedávat, protože sjíždělo, když nemělo vlastní pásy, ale bylo připoutané jen pásy od auta. A taky - při nárazu dítě sjede a rovněž se uškrtí na pásech. Takové matky nechápu a taky mi není jasné, proč se takové nebezpečné autosedačky vyrábějí a prodávají. Ví někdo odpověď?
 adelaide k. 


Re: Nekvalitní autosedačky 

(9.3.2009 10:06:44)
Aleno na to by možná nejlíp odpověděl Steeve, ale já myslím, že je to proto, že jediné zákonem dané kritéruim je ten v článku zmíněný atest. Ten ale nehodnotí skutečnou bezpečnost a účinnost sedačky, jenom dokládá normu použitých materiálů ~Rv
Navíc spousta lidí kašle na kategorie a klidně např vozí ve vajíčku otočeném po směru 2.leté dítě ~d~
 zuzini 


Re: Nekvalitní autosedačky 

(9.3.2009 10:41:50)
Aleno, to bych taky ráda věděla. ~d~


 kreditka 


Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 11:30:06)
Otvírá se mi kudla v kapse, když čtu tyto informace, nepřináší mi vůbec nic, protože takovéto info se člověk dozví i na krabicích autosedaček v supermarketu. Byla bych raději kdyby se tu objevil článek co dělat když je dítě buď moc velké na vajíčko popř. moc lehké, ale dost staré na klasickou autosedačku. Sama jsem s tím měla problém holce je 16 měsíců a teprve teď má 9 kg, přitom je dost vysoká a do vajíčka se mi od 11 měsíců nevešla. Je snadné napsat váhové kategorie autosedaček, ale co dělat v případě, kdy dítě těmto kategoriím neodpovídá nikde nepíšou ~q~
 kreditka 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 11:30:49)
Pardon, příspěvek nebyl odpovědí zuziny, chtěla jsem ho zvlášť ~f~
 Lassie66 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 11:39:07)
Kreditko, taky mám dlouhány - dcera byla ve vajíčku jak pavouk, nohy si neměla skoro kam opřít. Když seděla ve vajíčku, vypadala jak na gynekologickém křesle ~t~. No, teď zase řeším sedačku 15-36 a zároveň pro syna 9-15, tak mi jde z toho hlava kolem ~g~.
 PHanka1 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 11:40:58)
~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~
to s tim křeslem
 Sylvie 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 11:39:41)
Kreditko, tak bych pořídila sedačku pro velikost od narození do cca čtyř let. Není přenosná, jako vajíčko, vypadá jako normální autosedačka, akorát že je polohovatelná tak, že dítě v ní je v poloze jako ve vajíčku. Minimálně některé je možné dávat i proti směru jízdy, ale asi záleží jak které. Ptž jsme u nejstarší holky neměly auto, jenom jsme občas měli půjčené, tak jsme si z finančních důvodů místo vajíčka pořídili rovnou tuhle. Myslím, že je to váhová kategorie 0-18 kg.
 bravad 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 14:50:01)
Kreditko, co vím, tak zásadní je výška dítěte - hlavička nesmí přesahovat přes okraj sedačky. Dokonce jsem i slyšela doporučení, že by hlavička měla být maximálně 1 cm pod okrajem sedačky. Při nárazu tělo pokračuje ve směru jízdy a pokud hlavička přesahuje okraj sedačky, je to pro dítě nebezpečné. Dokonce to i paní zmiňuje v článku.
 Dalila 
  • 

Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 14:59:25)
Není vajíčko jako vajíčko... My kupovali autosedačku, která vyhrála testy bezpečnosti. Ano, byla trochu dražší, ale rozhodně nelituji. Pro nejmenší je tam ještě vkládací "redukce" (polštářek pod prdelku a zádíčka. Když mimi povyroste tak se to prostě vyndá a prckovi je tam mnohem líp. Pak taková sedačky vydrží i do 13-14 měsíců - měli jsme stejný problém s hmotností. Pak jsme už přešli na tu další kategorii, ale u značky jsme zůstali - opět výtěz testů bezpečnosti. Některá vajíčka jsou dost mělká a vyloženě na miminka takže když pak je prckovi 10m nemůže se tam vejít.
 bravad 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 15:08:41)
No ony existují 2 vel. vajíček (tedy co já vím) - do 9ti měsíců a do 12ti měsíců věku dítěte.
 singera 
  • 

Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 17:45:01)
Já měla vajíčko do 13 kg.(od Chicco) Roční dítě bylo těžké do ní nasoukat.
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 18:21:33)
No, to jsme na syna měli taky. Je takové mělčí, dokonce jsem i za jízdy kojila.... Muselo to být hooodně krkolomné, ale syn byl strašlivej uřvanec. Jen jsem pak strnula, protože projeli testy bezpečnosti. U dcery jsme koukali na bezpečnost a koupili maxi cosi cabrio, ale v té už jsem nenakojila za jízdy.... Hlubší, mohutnější sedačka. I když na čem hodně záleží je i auto, jakým čloběk jezdí. Je to opravdu diskutabilní. Pracuji v pohřebnictví a měli jsme případ, kdy se z auta zachránila právě nepřipoutaná dvouletá holčička, protože vylítla ven. Ostatní uhořeli....
 bravad 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 19:22:47)
Jééé my měli taky od chica. A vím bezpečně, že to bylo do 9ti měsíců (plus mínus). Jaké byly parametry na váhu si už ale nepamatuju...
 kreditka 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(9.3.2009 19:32:05)
Já měla vajíčko X- lander a měla jsem stejný problém jako ty ~a~
 Maci1 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(10.3.2009 15:49:11)
Ano, přesně tohle teď doma řešíme. Dcera má 7 měsíců, 7,25 kg a z vajíčka už jí trčí nohy a je otázkou času, kdy jí začne čouhat hlava. A to nemáme žádnou vyloženě miminkovskou sedačku, je do 13 kg, dost hluboká a byla k ní i ta vložka pro novorozence ~d~. Jen máme asi dlouhé dítě.
 bravad 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(10.3.2009 18:19:11)
Tedy co já vím, tak to, že trčí nožičky z vajíčka, nevadí. S tím se snad i počítá. Nesmí přečuhovat hlavička přes hranu vajíčka. Při nárazu hlavička pokračuje ve směru jízdy a mohlo by tak dojít k vážnému úrazu.
 Líza 


Re: Otvírá se mi kudla v kapse 

(10.3.2009 21:31:10)
Macil, že z vajíčka čouhaj nohy, to je úplně normální a v pořádku. To není důvod k výměně sedačky.
 Zdenka_ 


Podsedáky 

(9.3.2009 21:32:40)
Já teda neprohledávala nabídku všech podsedáků, co existují, ale co jsem kde viděla, tak mají všechny podsedáky takové jakoby područky, kudy se pás provléká. Tak nechápu, jak mohl podsedák zpod dítěte vyjet?

Stejně tak si moc nedovedu představit to sklouzávání dítěte pod 3bodovými pásy. My moc nejezdíme, auto nemáme, máme sedačku jen v autě mých rodičů. Kvůli tomu mizivému použití jsem po vajíčku kupovala rovnou sedačku 9-36 kg. Klukovi teď byly 2 roky a minulý týden jsme po delší době jeli kousek autem a já zjistila, že ty 5bodové pásy budu muset vyndat. On je velký a ještě navíc má dlouhé tělo, musela jsem mu už i zvednout opěrku hlavy, už se pod ní nevešel rameny. Takže nezbývá nic jiného než používat jen ty pásy z auta.
 singera 
  • 

Re: Podsedáky 

(9.3.2009 21:48:07)
já tedy raději budu používat tu autosedačku do 36 kg, jak mi holky doporučili. Doma mám do 25 kg (moje dítě má 116 cm, 20 kg), ale je ňáká malá. Holky doporučili do 36 kg, podívej se níže, jsou tam typy.
Jinak mám taky podsedák i autosedačku. Máme dva auta, já mám v autě autosedačku a manža právě podsedák. poněvadž je ta autosedačka malá, koupím větší. Přemýšlela jsem o dalším podsedáku, ale teď už raděj né. Když jsem byla kupovat podsedák v auto doplńcích, prodávající mne ujištovala, že je to bezpečné i pro tak malé dítě.
Máme tři dětičky, dva mají podsedáky, jeden autosedačku, tak jsou docela napresováni.~:-D
 ajjiiikkkk 


Re: Nekvalitní autosedačky 

(26.12.2009 21:44:42)
Ahoj, připojuji se k názoru, že takových článků všude hafo a pořádná rada žádná :-( My teď budeme kupovat autosedačku pro 21 měsíců kluka. Je to s ním těžké. Právě má 14 kg, není otesánek jen je větší, tak jako jiné děti přes dva roky, také má 90 cm :-) Takže nevíme zda se řídit věkem či hmotností, tak ze zdravého rozumu jsme vybrali sedačku Britax ... skupinu 9 - 36 kg. Dá se posouvat opěrka hlavy a rozšiřovat bočnice. Je dobře tvarovaná pro malé mimi, kamarádka v ní vozí ročního prcka a prima se mu tam sedí. Našeho Vítka posadila a připoutala s úpravou hlavy, vnitřních pásů a sklonu během minuty. Přijde mi, že je to dobrý výběr. Cena skoro 5 tisíc. Ale už jsme se zklamali. Rovněž jsme koupili sedačku v obchoďáku asi za 1000 Kč. Ten základní atest splňovala. Rozhodnutí bylo jednoduché, nutnost odjet a byla neděle. Tak jsme koupili první co se naskytla v kategorii 9 - 18 kg. Vítek už se do ní nevejde, vnitřní pásy ho škrtí, hlavu má nad zádovou opěrkou, nohy ve vzduchu jak ve vajíčku. Hrozné!!! Nyní raději zainvestujeme. Své dítě milujeme a neodpustili bychom si vlastní blbostí způsobenou nehodu malého :-) Ale právě chybí mi články typu, proč kterou kategorii ano a ne, kdy je ten správný přelom, co s dětmi velkými fyzicky ale duševně ještě vlastně miminky...
K podsedákům: v nějakém časopise jsem četla, že podsedák vlastně nemá ochranou funkci, pouze vyrovnává výšku děcka, jelikož na zadních sedadlech obvykle nejdou upravit pásy dle výšky pasažéra. Jinak fandím tomu udržet dítě co nejdéle v klasické autosedačce. Náš mrňous občas také řve. Nedá se ale nic dělat :-)
Přejeme příjemné a bezpečné cestování :-)
 Líza 


??? 

(9.3.2009 10:08:25)
Taky asi nechápu, jakou informační hodnotu že má ten článek mít.
 singera 
  • 

článek o ničem 

(9.3.2009 10:14:51)
Opravdu článek o ničem. Ćíst ho jako rodič, který jde autosedačku prvně koupit, tak tedy žádné informace.
Když už, mohly přiložit foto nějakých autosedaček pro úplně nejmenší do 13kg, pro větší děti a ty nejstarší atd atd
 Róza 


no to snad ne 

(9.3.2009 10:20:24)
Tohle psal někdo, kdo o té problematice neví nic a ještě se nestydí to prezentovat. A nebo mu to v půlce utli. Jinou možnost nevidím :-).
 kukurice20 


Re: no to snad ne 

(9.3.2009 10:56:03)
Tak teda nevím budu kupovat první autosedačku jelikož jsem poprvé těhotná a těšila jsem se,že se dozvím něco na co si mám dávat pozor nebo něco a nic~a~
 adelaide k. 


Re: no to snad ne 

(9.3.2009 11:07:52)
Kukurice, zajdi na diskuzi Autosedačky, tam najdeš co potřebuješ ~R^
 Mata_ 


výběr autosedačky 

(9.3.2009 11:08:15)
Článek toho opravdu moc neříká. Doufala jsem, že rozlouskne moje dilema. Poradíte?
Holčina má skoro rok a 8,1 kg. Do vajíčka se ještě vejde a zatím v něm je. Ale nechce v něm být. Odmítá ležet i v kočárku, natož připoutaná v sedačce. Kdesi jsem před časem četla, že děti do 9 kg nemají dostatečně silnou páteř, aby snesly případný náraz v sedačce po směru jízdy. Malá už sama ťape, takže o tomto argumentu dost pochybuju. Vajíčko považuju za bezpečnější, ale protesty naší slečny podkopávají moje rozhodnutí ji v něm ještě chvíli nechat. Starší děti ve vajíčku taky brečely, ale s přechodem na sedačku po směru jízdy se zklidnily.
Nechali byste ji jezdit ve větší sedačce nebo ji trápili ve vajíčku?
 Aja, dve děti 
  • 

Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 11:17:09)
Trapila bych ji ve vajicku. Protismerne autosedacky jsou o hodne bezpecnejsi nez posmerne a cim dele tam dite je, tim lepe. Moje mladsi tam taky rvala, ale to pro me neni argument, pro me je dulezitejsi bezpecnost. Obe deti jsem vozila ve vajicku co nejdele to slo a protoze byli oba drobnejsi, slo to pomerne dlouho...
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 11:25:34)
Tady bych byla na vážkách - ono jedna věc je 15 minut řevu třeba cestou do bazénu a druhá věc je, pokud s prckem jedete 2 hodiny.
Tam už nevím, jestli nakonec není bezpečnější o něco méně bezpečná sedačka po směru jízdy (zvýšená, aby prcek mohl koukat z okna), než za volantem mamča vystresovaná řevem a spěchající k cíli.Řídila bych se podle okolností a vlastní psychické odolnosti vůči řvoucímu mrněti.
 Aja, dve děti 
  • 

Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 11:38:20)
Katko, urcite na tom neco je, ale pokud dite nechce byt ve vajicku, da se predpokladat, ze uz to nejakou dobu trva. Me treba dcera jecela od narozeni, spolehlive a vzdycky. Takze nekdy v roce me to uz opravdu nerozhazelo. Navic v roce uz je skutecne moznost volby presazeni do 9-18, deti uz maji zpevnene krcni svaly, ale co delat pak se rvoucima miminama? Tam proste volba neni, nepocitam li volbu nejezdit autem..
 alej 


Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 17:46:50)
Mně malá řvala ve vajíčku hodně,kočár taky nikdy nemusela.Chápu,že to třeba nemusí být možné,ale snažila jsem se proto jezdit na čas spaní, přes den i na noc (páteční přesuny na chalupu). Nakonec jsem pořídila MaxiCosi Tobi, vyvýšenou,ale malá už měla 10kg.Viděla a byl klid.
 Iveta,2 děti 
  • 

Kde najít info 

(9.3.2009 11:36:51)
Já jsem našla poměrně rozsáhlé informace o bezpečnosti dětí v autě na stránkách Volva http://www.volvocars.com/cz/tools/Pages/_BSD.aspx
v brožuře "Bezpečné silnice dětem". Jelikož je tato firma vyhlášená bezpečností svých vozidel, tak jim věřím.
 adelaide k. 


Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 11:37:51)
Mato, pokud už má téměř rok a sama chodí/sedí, tak bych ji do posměrné sedačky klidně dala. Otázka je, jestli to pomůže, pokud se vzteká i v kočárku, je možné, že jí prostě vadí být nějak omezená v pohybu a bude řvát vždycky. ~d~

Protisměr je bezpečnější, ale při výběru "protisměrná sedačka-řev" X "dobrá posměrná sedačka-jízda v klidu" vybrala bych určitě tu posměrnou. Ono řídit se řvounem za zády, taky není moc bezpečné.
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 13:36:04)
Máš recht. Obě moje děti putovali do větší sedačky celkem brzy, protože já, řídící se vzteklounem za zády, neustále se otáčející na dítě, zdeptaná z toho řevu, jsem si určitě připadala jako jedna z možných příčin nehody. Řidič, který se z tohoto důvodu plně nevěnuje řízení, má daleko větší pravděpodobnost, že něco podělá... A která máma v klidu jede a zpívá si, když se jí vzadu dusí dítě vzteky ? Neznám takovou...
 singera 
  • 

Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 12:22:47)
Jestliže už malá ťape, tak bych ji pořídila sedačku po směru jízdy. Bude výš, je to i pohodlnější, může koukat z okna a během jízdy se tak zabaví.
Ono na ty kilogramy...některé děti mají 8 kg v půl roce a některé v jednom roce a je pak rozdíl půlroční dítě, které neumí ještě pořádně sedět a roční dítě, které už běhá.
 Lída+2 


Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 15:28:28)
To znám....8,2kg nas 1roce~t~~t~kdysi jsme malýho stěhovali do protisměrné....neb vejce bylo ...mrňavé.... a hlůava mu koukala už v 8. měsících.....
 Maja 
  • 

Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 17:26:33)
Měli jsme podobný problém, koupila jsem autosedačku 0-36 kg. Asi do roka jezdil malý protisměrně, pak se odmontovala taková kovová konstrukce, která držela sedačku dál od sedadla auta, aby se mu tam vešli nožičky. Sedačka se otočila a jezdil posměrně. Teď má patnáct kilo, takže jsme odstranili takový polystirenový podprdelník (malej seděl vysoko a hezky viděl ven z auta) a vlastní pásy a máme klasickou sedačku 15-36 na pásy od auta, navíc je polohovací.
Kromě ceny (stála skoro 4 tisíce, což mi přijde dost) proti ní nemám namitky.
Jo a ještě to mělo takovou podložku dospod pro novorozence, ty nemohli sedět, takže celá sedačka byla ještě víc nakloněná než normálně, aby miminko leželo.
 Jíťa 
  • 

Re: výběr autosedačky 

(9.3.2009 19:06:19)
S těmi kily bych to taky moc neřešila. Našemu malýmu bylo taky vajíčko v 8 kg malý (bylo pro děti 0-13 kg???), Koupila jsem taky posměrnou sedačku, dost podobnou vajíčku, polohovací.
Taky už ke konci ve vajíčku nechtěl bývat. Ale v nové sedačce je spokojený, vidí z okýnka i na nás rodiče vepředu.

Jinak někde jsem četla, že bezpečnější a kvalitnější jsou sedačky pro jednu velikost, než ty kombinované. V případě nákupu kombinované sedačka+samostatný podsedák, doporučuju pečlivě zkontrolovat, jakým způsobem jsou ty díly spojené. Brácha má takovou pro kluka (dokonce značkovou, tuším chico) a ten podsedák se furt vyvlíkává z těch úchytů zádové opěrky a různě se pod dítětem během jízdy posunuje.
 Delete 


Re: výběr autosedačky 

(10.3.2009 0:53:48)
Zkusila bych autosedačku kategorie 0 - 18 kg, kterou lze polohovat a hlavně poutat po směru i proti směru jízdy. Dítě v ní má větší prostor a dobře vidí ven, takže bývá spokojenější.
My podobnou takovou užívali od cca roka dítěte do cca tří let, kdy jsme měnili za 9 - 36 kg.
 Štěpánka 
  • 

15-36 kg 

(9.3.2009 11:59:40)
Teď zrovna autosedačku řeším.Mám 3 roky (cca) CONCORD Trimax,ale vůbec nám v autě nedrží-pojíždí do strany-naklání se.Synovi je sedačka malá,rozebrala jsem ji jen na podsedák,ale pásy mu jdou kolem krku.V sestavené sedačce nezapnu pásy přes zimní oblečení a hlavu má jan tak tak.Podle nových norem prý už to není autosedačka pro váhovou kategorii 15-36kg .(tak proč jsem za ní kdysi dala takový peníze???-SAKRA KRUCI!!!)U většiny autosedaček mi chybí informace o způsobu upevnění do auta.Viz.ISOFIX,jakým zbůsobem se vedou pásy,pro jaký tvar sedadla jsou určeny a pro který naopak vůbec ne.Ach jo.To zas bude nakupování,shánění a rozmýšlení :-( Podobné články jsou jen výcucem toho,co by mě člověk vědět.
 Alena 
  • 

Re: 15-36 kg 

(9.3.2009 12:30:45)
Ta vaše autosedačka v testech nedopadla zrovna nejlíp.

Zkuste se podívat tady. Je to super hodnocení skoro na všechny autosedačky a myslím, že to řekne víc než celý článek.

http://fotelik.info/pl/testy/wszystkie/producent/rosnaco/index.html
 Zdenka_ 


Re: 15-36 kg 

(9.3.2009 22:32:41)
Hm, tak ta naše tam je uvedená ale není hodnocená. Akorát tam někdo neumí ani opisovat, smíchali tam název jednoho výrobce s typy jiného výrobce. Tak těm, kteří se podle té tabulky chtějí řídit, nezbývá než doufat, že ostatní položky jsou přiřazené lépe ...
 Štěpánka 
  • 

15-36 kg 

(9.3.2009 12:00:35)
Teď zrovna autosedačku řeším.Mám 3 roky (cca) CONCORD Trimax,ale vůbec nám v autě nedrží-pojíždí do strany-naklání se.Synovi je sedačka malá,rozebrala jsem ji jen na podsedák,ale pásy mu jdou kolem krku.V sestavené sedačce nezapnu pásy přes zimní oblečení a hlavu má jan tak tak.Podle nových norem prý už to není autosedačka pro váhovou kategorii 15-36kg .(tak proč jsem za ní kdysi dala takový peníze???-SAKRA KRUCI!!!)U většiny autosedaček mi chybí informace o způsobu upevnění do auta.Viz.ISOFIX,jakým zbůsobem se vedou pásy,pro jaký tvar sedadla jsou určeny a pro který naopak vůbec ne.Ach jo.To zas bude nakupování,shánění a rozmýšlení :-( Podobné články jsou jen výcucem toho,co by mě člověk vědět.
 lock 
  • 

Re: 15-36 kg 

(9.3.2009 12:28:08)
Hlavně musíš mít ISOFIX zabudovaný v autě. Když máš auto bez ISOFIXU, tak samozřejmě nemá smysl kupovat sedačku s isofixem. Pokud vím, isofix je systém, který umožňuje sedačku zaklapnout přímo do připravených "záklopek" v autě, a je to obecně nejbezpečnější systém dětských autosedaček. Protože isofix nemáme, hledala jsem na netu jinou, stejně bezpečnou sedačku bez isofixu, a v ADACu jsem našla jenom jednu - KIDDY Infinity Pro... (ale kromě této používáme ještě jednu - střídáme je podle délky trasy)
 lock 
  • 

Re: 15-36 kg 

(9.3.2009 12:33:43)
Tady je odkaz na testy autosedaček ADAC http://autosedacky.aaababy.cz/testy-autosedacek/7-autosedacky-testy-autosedacek-adac-2008.html
 lock 
  • 

Re: 15-36 kg 

(9.3.2009 12:37:25)
Ještě sofistikovaněji o isofixu:

Velká část dětských autosedaček se na sedadlo upevňuje tříbodovým pásem, kterým jsou vybaveny všechny typy automobilů.

Stále populárnější je však princip nazývaný isofix. ISOFIX je označení zatím nejdokonalejšího systému uchycení dětských sedaček. Na spodní straně sedačky jsou dvě čelisti, které se při montáži zasouvají mezi sedák a opěradlo zadní sedačky automobilu, kde zapadnou do upevňovacích ok pevně spojených s karosérií.

Uvedeným způsobem je dětská sedačka pevně spojena s karoserií a je tak v autě spolehlivě a bezpečně uchycena. Kromě toho má sedačka ještě podpůrný stabilizační systém (jakousi podpůrnou nohu) vedoucí od sedačky k podlaze automobilu. Ta se v případě nehody zapírá do nejtužšího místa - do podvozku, čímž v případě čelního nárazu získává stabilitu . Tento systém v podstatě vylučuje chybné uchycení sedačky k sedadlu auta, což bývá nejčastější příčina zranění dítěte v případě nehody. Průzkumy totiž ukazují, že více než třetina autosedaček bývá za pomoci pásů špatně upevněna. Isofix se zaklapne a barevné kontrolky na spojovacích místech potvrdí, že spojení je dokonalé.

Autosedačky se systémem Isofix však vyžadují speciální uchycení (kotevní úchyty, upevňovací oka na sedadlech), kterými jsou vybavena téměř (!) všechna novější auta. I přesto doporučujeme prostudovat aktuální internetový seznam na stránkách výrobce konkrétní autosedačky i konkrétního automobilu a samozřejmě vyzkoušet přímo na místě. Bylo by nepříjemné investovat tisíce korun zbytečně.
 singera 
  • 

podsedák ? 

(9.3.2009 12:32:25)
Holky, od kolika let jste dávali jen podsedák? Moje poslední dítě, 4leté, má 116 cm,20kg a do normální sedačky se už nevleze. Tak jsem to řešila podsedákem. Nevím, jestli jsem udělala dobře.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 12:34:38)
Nevleze se ani do sedačky typu Concord Lift?
 singera 
  • 

Re: podsedák ? 

(9.3.2009 12:42:31)
Tak to nevím... O tomhle typu slyším prvně.
Ikdyž přední sedadlo dám co nejvíc dopředu, tak mi příjde vzadu napresovaný Když ji dám do podsedáku, tak se jí sedí líp.
Sourozenci sedí oba na podsedáku...
Možná, by to spíš chtělo ještě větší auto.~d~
 Amazonka 4D 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 14:23:22)
Máme Concord lift a jela v něm 140cm/30kg neteř, absolutně bez problémů, jinak v něm jezdí 3.5/15kg a 4.5/18kg.
 Zdenka_ 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 22:14:28)
Neteř (7 let, min. 130 cm) má Graco Junior a vejde se naprosto v pohodě. Jestli se 116 cm dítě nevejde do autosedačky určené do 36 kg, tak to je dost divná autosedačka.
 singera 
  • 

Re: podsedák ? 

(9.3.2009 22:49:38)
nevejde do 25 kg.
 Lucie + 2 
  • 

Re: podsedák ? 

(14.3.2009 17:32:00)
Taky máme Concord lift. Původně měly obě děti každý svou, dcera do ní přešla cca ve čtyřech letech z klasické sedačky s vlastními pásy, později jak starší syn rostl, nechali jsme v každém autě jeden Concord a přikoupili dva podsedáky. Dcera 7 let (125cm/22kg) tedy jezdí pořád ve velké sedačce, syn 9 let (145/30 kg) jezdí na podsedáku. Když jedeme někam dál celá rodina jedním autem, přehodíme dva Concordy vedle sebe a i syn tak jede ve velké sedačce. Přece jenom je ochrana proti bočnímu nárazu v této sedačce lepší než na podsedáku. Zatím se do ní vejde, i když v zimním oblečení cestou na lyžu už by to rozhodně nešlo. Výhodou je, že můžete u této sedačky postupně zvedat opěrku hlavy a sedačka tak doslova roste podle dítěte. Až mu hlava začne přesahovat sedačku i v nejvyšší poloze, odmontujete záda a zůstane vám podsedák.
 Lou+3 


Sedacka 

(9.3.2009 12:49:59)
Ahoj, ony i ty ADAC testy nejsou vzdy totalne ve vsem perfektni. Bez Isofixu je sice Kiddy Infinity Pro, ale dite je v ni uplne zapadle a v lete se nesnesitelne poti. Nam se osvedcil Romer King.

K second hand sedackam : to totalni odsouzeni je castecne take podporene vyrobci, aby lidi kupovali, kupovali, kupovali. Treba nahradni sedajdu nebo do druheho auta bych z druhe ruky i koupila, ALE : je treba sundat potah a dukladne zkontrolovat celou konstrukci, plasti i polystyren, polystyrenove casti se rozbijou i po malem narazu. Pokud tuhle kontrolu provedete, tak proc nekoupit starsi sedacku?
Co vlastne delate s vajickem, ktere treba koupite za 5tisic, rok ho pouzivate a mate ho v perfektnim poradku. Vyhodite ho snad?
Lucka




 adelaide k. 


Re: Sedacka 

(9.3.2009 12:57:51)
Lucko, klidně ji prodám kamarádce, protože vím ž eje o.k. a ručím za její stav. Ale nějakou anonymní sedačku u které nevím jak s ní bylo zacházeno je prostě rizikové koupit. Poškození sedačky může být i při prozkoumání neviditelné, ale při nárazu se pak můžeš divit ~Rv
 adelaide k. 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 12:45:23)
Singero, určitě to dobře není. Podsedák není autosedačka ai když "právně" ano. Nijak dítě nechární, v podstatě jen napomáhá lepšímu vedení autopásu tím, že dítě sedí výš. Při bočním nárazu (statisticky nejčastější) dítě proletí autopásem a rozplácne se o dveře.
4-leté dítě (116cm/20kg) se určitě vejde do jakékoliv 15-36 sedačky. jedno takové mám (jen o dvě kilča lehčí) a sedačka Römer Kid je akorát.
 Dana 
  • 

Autosedačka 

(9.3.2009 12:53:28)
Máme Römer Kid.V pohodě se do ní vejde dcera měřící 122 cm a vážící 21 kg (má skoro 7 let).Může v ní celkem i pohodlně spát.A to je tam v zimním oblečení,takže v létě bude mít ještě více prostoru.
 Alena 
  • 

Re: podsedák ? 

(9.3.2009 12:57:19)
Určitě jsi dobře nezvolila. Stačí, když se mrkneš na crash testy. Figurína představující desetileté dítě jela na podsedáku a při nárazu podsedák vyletěl dopředu a figurína se udusila - čili dítě se udusí. To už dítě může rovnou sedět na polštáři. Podsedák nemá žádnou ochrannou funkci. A čtyřleté dítě nemá na podsedáku co dělat.
 Dana 
  • 

Autosedačka 

(9.3.2009 13:01:36)
Omylem jsem přiřadila k jiné odpovědi.Takže-máme Römer Kid,dá se pořídit za rozumnou cenu kolekce z loňské sezony.Holce je skoro 7 let(122cm,21kg).Jsme max.spokojeni.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: podsedák ? 

(9.3.2009 13:35:42)
Tak se přidám, já mám oba kluky v autosedačkách (pásy od auta), a to je staršímu 10. Tak myslím, že čtyřleté děcko se přece do vhodné sedačky vejít musí. Pro koho už by se dělaly, když ne pro tyto prcky ?
Podsedáky používám jen operativně, když je třeba výjimečně veze babi, tak jí je na ně dám. Ale pokud by jeli dál, přendám raději pořádné sedačky z auta do auta.Myslím, že podsedáky opravdu nejsou tak bezpečné. Už jen to, když kluci usnou, tak na podsedáku je nic nedrží do strany a visí v pásech hrozným způsobem. Kdyby se v tu chvíli něco stalo..radši nemyslet.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 14:17:58)
To je nějaké divné, že se ti 20 kg dítě nevejde do sedačky, když sedačky existují do 36 kg. Moje dcera má 124 cm, 25 kg a normálně v sedačce funguje. Do podsedáku bych ji nedávala, je to na nic, jen je výš, bezpečnostní funkci nemá naprosto žádnou.
 Oříšek + 2 kluci 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 18:07:35)
NÁŠ SYN MÁ 4,5 LET, 20KG A 116 CM A MÁ UŽ OD NECELÝCH 3 LET SEDAČKU 15-36KG MAXI COSI RODI XP. MAX. SPOKOJENSOT. VEJDE SE DO NÍ BEZPROBLÉMŮ A JEŠTĚ MÁ STÁLE VELKOU REZERVU NA VÝŠKU.... A TENKRÁT NESTÁLA ANI 4 TISÍCE.
 singera 
  • 

Re: podsedák ? 

(9.3.2009 20:05:13)
Díky za typ.
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 18:52:53)
Moje dítě má 5 let, výška cca 115 cm, váha 20 kg a máme Cybex solution s a je absolutně v pohodě. Vejde se tam, protože ta sedačka "roste" s dítětem, jde nastavit na výšku a až už bude na výšku malá, tak z ní zůstane jen podsedák... Musím říct, že jsme s ní maximálně spokojení, syn jí má od tří let a dcerce jí koupíme taky.
 Líza 


Re: podsedák ? 

(9.3.2009 21:06:46)
Singero, do normální sedačky se vleze - kategorie 15-36 kg, například Concord Lift nebo Cybex Solution. Podsedák není bezpečná věc, a pro takhle malé dítě je naprosto nevhodný.
 Ori, 3 děti 


Re: podsedák ? 

(10.3.2009 8:54:41)
Ahoj, to je zvláštní, syn má 6 let, 128 cm a 26kg, jezdí v autosedačce Cybex Solution a vejde se tam v pohodě. Sice teda když si sedá tak se musí trošku zavrtět v ramenou:), ale na podsedák sedá naprosto vyjímečně, obvykle v cizím autě. Tráví v autě hodiny při velkých přejezdech a nestěžuje si, párkrát ho sedačka zachránila.
 uzivatel01 


Polohovatelna autosedacka 15-36 kg 

(9.3.2009 13:35:51)
Prosim o radu, vite-nekdo o polohovatelne autosedacce pro kategorii 15-36 kg, idealne pro uchyceni isofix. Jezdime casto dlouhe trasy a sedacka bez moznosti sklopeni nebo alepon posunuti do relaxacni polohy je utrpeni.

Dekuji, Monika
 Alena 
  • 

Re: Polohovatelna autosedacka 15-36 kg 

(9.3.2009 13:56:59)
Zkus se podívat na odkaz, co jsem dávala. Pak si vyber nějakou s dobrými výsledky testů a podle toho se řiď.
 GLT 


Re: Polohovatelna autosedacka 15-36 kg 

(9.3.2009 14:31:09)
Já vím o jedné bez ISO, je to Maxi Cosi Rodi XP
 Janina+4 


Re: Polohovatelna autosedacka 15-36 kg 

(9.3.2009 18:28:27)
Romer KIDFIX
 Zazi (1+1+1) 


Re: Polohovatelna autosedacka 15-36 kg 

(9.3.2009 20:52:18)
Jo, Romer Kidfix. Polohovat jde sice jen trošku, ale i když ji nenapolohuju na spaní, spí se v ní šestiletému synovi dobře. Má chytře vyřešenou opěrku hlavy, celkově jsme s ní moc spokojeni.
 Renata + 2 piskoti 
  • 

Re: Polohovatelna autosedacka 15-36 kg 

(10.3.2009 3:26:59)
U obou svych pracku pouzivam Maxi Cosi. Dcera me typ Maxi Cosi XP a symovi jsme koupili v te dobe novejsi Maxi Cosi Tobi. Obe jsou pohodlne a polohovatelne. Pravda je ze byly cenove drazsi. Ale jsem max spokojena a deticky take.
 Prostě.já 


Re: Polohovatelna autosedacka 15-36 kg 

(10.3.2009 14:48:45)
"Jané Indy Team Plus" má 3polohy, máme ji pro oba kluky a naprostá spokojenost ~R^
 Rapiti 


A co těhulky? 

(9.3.2009 14:39:06)
Článek je o ničem a zmínka o pásech pro těhotné se jaksi nevyskytuje vůbec. Přitom právě o takové šikovné vychytávce se většina žen dozví až, když už ji nepotřebují.
 Wenzelka 


Existuje nějaká pojistka? 

(9.3.2009 18:07:37)
Ahoj, článek sice o ničem, ale zde diskutujících bych se chtěla zeptat, zda neexistuje nějaká pojistka "zacvakávače" pásu. Máme tříleťáka a dělá nám občas naschvál, že se sám rozepne. Sedačku už má od 15 kg nahoru, to znamená pás šikmo přes sebe zapnutý normálně v tom "zacvakávači". Vím, že je to věcí výchovy, ale znáte děti a občas se s nimi nelze domluvit v tu nejméně vhodnou chvíli. Tak než riskovat, že se mi na dálnici odepne, tak bych brala nějakou pojistku. Nevíte o nějaké?
 Líza 


Re: Existuje nějaká pojistka? 

(9.3.2009 21:10:40)
Wenzelko, on má přes 18 kilo? Takhle malé dítě bych právě kvůli rozepínání nebo vyvlíkání se z pásů nechala co nejdýl v sedačce do 18 kil.
Jinak, když jsem přesadila holky do sedačky bez vlastních pásů a zkoušely se z nich vyvlíct, velmi dobře zafungovalo, když jsem to zapíchla u krajnice, otevřela dveře a řekla jim, že ještě jednou a vysadím je.
 Dobra1 


Re: Existuje nějaká pojistka? 

(9.3.2009 21:46:41)
To je sice hezke, ale nektere deti jsou vyssi a potrebuji tu vetsi sedacku driv, ja mam dceru, ktera ve 3 letech ma sice jen 15 kg, ale vetsi sedacku uz koupit musime, protoze z te do 18 kg ji uz precuhuje hlavy a to je nebezpecne.
Jinak nejakou ochranu nevim. A tvoje rada je sice dobra, ale kdyz zjistis odpoutani se na dalnici, casto se dost dobre neda uplatnit. Navic, kvuli nekterym detem bys takhle daleko nedojela, neb pri nejblizsi prilezitosti zkusi, jestli to myslis vazne. A jsi nahrana.
 Beezi,V+J 


Re: Existuje nějaká pojistka? 

(9.3.2009 21:49:57)
Dobri, kolik jí z té hlavy přečuhuje? U sedaček kategorie do 18kg (na rozdíl od vajíčka) může ještě půlka hlavy přečuhovat. Nemělo by to být víc, než ta cca půlka a neměl by se přesáhnout váhový limit.
 GLT 


Re: Existuje nějaká pojistka? 

(9.3.2009 22:25:42)
Ze sedačky může přečuhovat půlka hlavy??? Tak to slyším poprvé a nechce se mi tomu věřit.
 Beezi,V+J 


Re: Existuje nějaká pojistka? 

(9.3.2009 22:46:34)
Prďolo, věřit nemusíš. Přesněji - doporučuje se, aby hlava nepřečnívala víc, než do výše očí. Co se výšky týče, je ovšem důležitější, aby dítě při přechodu do sedačky 15-36kg dosahovalo minimální výšky, vhodné pro tu novou sedačku (každá to má jinak, ty "nejmenší" mají tuto hranici kolem 95cm) - pokud dítě této výšky dosahovat nebude, šel by mu pás přes krk. Kromě toho by mělo oblečené dítě mít těch minimálně 15kg a nejmíň 2,5roku.
 Líza 


Re: Existuje nějaká pojistka? 

(10.3.2009 6:59:49)
Dobri, tohle jsem "uplatnila" právě na dálnici. Dítě se odpoutalo, hodila jsem blikačky a zajela do odstavného pruhu. Otevřela dveře a dělala, že ho jdu vysadit. Od té doby si to nedovolilo nikdy. BTW šlo o dálnici mimo území ČR, což se skutečně hodilo, dítě tušilo, že jsme někde velmi, velmi daleko a rychle pochopilo, že tohle teda fakt vůbec nesmí.
 Zdenka_ 


Re: Existuje nějaká pojistka? 

(9.3.2009 22:21:58)
Ono to není jen o kilech. Jak už jsem psala výš, mám 2leťáka dlouhého s dlouhým tělem, a rameny už se dostal tak vysoko, že jsem mu musela zvýšit opěrku hlavy. Když se ani nenapasuje pod opěrku hlavy, tak mu logicky 5bodové pásy už moc nesedí ~;((
A ostatně, když nemáte zrovna auto i sedačku isofix, tak dítko může tutéž neplechu páchat i v 5bodových pásech, akorát neodpoutá přímo sebe, ale sedačku i se sebou. Takže tudy stejně cesta nevede ...
 anna+++++ 


BABYPOINT-ATOS 

(10.3.2009 0:08:00)
Neměla byste některá doporučení jakou koupit autosedačku pro mojí 2 letou dceru, která má 11 kg? Nyní jezdí v Chicco 0-18, ale je jí ťip ťop - pásy jí už skoro nejdou dopnout když má zimní oblečení a hlavička už jí také mírně vykukuje nad sedačku.
Jaký máte názor na tuto sedačku?: Autosedačka Babypoint - Atos
http://www.medabeda.cz/Autosedacky-46144/Autosedacky-9-18kg-46725/Autosedacky-Babypoint-Atos-57504.html
Je levná a váhově 9-25 kg - což je super, protože dceru nemůžu dát do větších sedaček, které jsou až od 15 kg takže tato by váhově seděla...
 Zdenka_ 


Re: BABYPOINT-ATOS 

(10.3.2009 12:12:02)
Jestli máš dítko hubené a hodně dlouhé (s hodně dlouhým tělem), tak si hlavně někde ověř, jaká je maximální výška těch 5bodových pásů, aby se ti tam dítě s nějakou rezervou vešlo.
My máme taky Babypoint, ale Jumbo Trendy, a budeme asi muset ty 5bodové už vyndat. Při tom našem ježdění párkrát za rok to snad nebude takový průšvih, a taky malej má teď ve 2 letech 14 kg, je dost statný, faldíky žádné, takže by snad případný náraz zvládnul i jen s těmi pásy z auta. Tam je totiž rozdíl v tom, že v 5bodových pásech jde dítě při nárazu do pásů jen vlastní vahou, zatímco v pásech auta jde i se sedačkou, která tak dítě víc zmáčkne a 11kg chrastítko by mohla váha sedačky dost ohrozit ~;((
 Denisa, tři dospělé děti 
  • 

doba předsedačková 

(10.3.2009 9:42:28)
Nejdříve chci podotknout, že povinné používání autosedaček je v dnešní době určitě věc dobrá. Říkám v dnešní době. Já sama ráda vzpomínám na dobu, kdy jsme jezdili k moři - 4 dospělí a dvě děti v jednom autě, děti seděly, nebo spíše spaly na klíně nás dospělých a cítili jsme se naprosto bezpečni. Také tenkrát nejezdili po silnicích takoví bezohlední řidiči jako dnes. Nedávno jsme to počítali, ujeli jsme tak za celou dobu asi třičtvtě milionu kilometrů a naštěsí jsme se nikde nesetkali s žádnou nehodou. Dnes už je každá jízda o strach.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.