| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem na mateřské zpustla

 Celkem 316 názorů.
 sarmi 


vyborne! 

(5.2.2009 9:51:33)
clanek mi v dnesnim destivem a chmurnem pocasi zvedl naladu (lip, nez delisa).
diky!

ps: sice nenosim veci po sve matce, ale cerstve jsem si poridila domaci stepper s tim, ze prece NECO s tou postavou jit udelat musi!!! :-))
 alishia 


Msteřství 

(6.2.2009 15:18:16)
Ahoj,

tak ja sem před těhu měla 50kg a během tehu sem nabrala 20kg...Sotva jsem se unesla. Ale uz pred porodem sem byla rozhodnuta, ze se vratim ke sve puvodni vaze. Kojeni nevyslo, tak sem cvicila kazdy den asi hodinu pilates. A jelikoz to bylo v lete, tak moje jidlo byl meloun a to skoro pocely den celych prazdnin, uplne sem se do nej zblaznila a mela na nej porad chut. Asi hormony. No tak sem zhubla na 52kg, postava uz neni tak hezka jako dřiv, ale jsem celkem spokojena. Muj cil bylo aspon 55kg. A to uz asi pul roku necvicim, k veceri jim jen salaty a jinak si dopravam vsechno. Uz si vahu jen udrzuji. Maluji se, kupuji si hezke veci na sebe i do svych starych veci se vejdu:) Tim chci rict, ze bych nemohla pustnout...ta predstava me desi. Vyuzivam materskou k tomu, abych vypadala jeste lepe...nechala sem si odstranit pihy, nosim fixní rovnatka, delam si doma nehty atd. Nikam nejdu nenamalovana, nenavonena. Proste bych se necitila dobre. A kdyby mi manzel rekl to same co Vám, tak by me to hodne bolelo, proto se snazim vypadat dobre. Proste to chce pevnou vuli na sobe pracovat,uz kvuli manzelovi. At je na Vás pysny.
 Tulka 


Re: Msteřství 

(6.2.2009 15:39:39)
To je jak z nějaký romantictý telenovely.Ještě že jsi nám neschopnejm poradila jak na to~t~
 Katla 


"Ať je na mě pyšnej"  

(6.2.2009 19:06:59)
Holky, já teda uznávám všechny z vás, co píšou, že by zpustnout nechtěly a nemohly, že by ze sebe neměly dobrý pocit. Mám taky pár bezvadných kamarádek, co chodí namalované,. říkají, že by si připadaly jako nahé, pěkně oblečené a učesané, a rozhodně to nejsou žádné slepice. Naopak. Já jsme odjakživa spíš typ - sportovní gatě, pohory, tričko, batůžek, kšiltovka, takže já taky vlastně už víc zpustnout nemůžu. Jednou jsme šla z práce a potkala jsem ředitelku MŠ, kam chodil náš syn a ta na mě z dálky volala" "Jé, vy se máte, že si jdete z výletu " ~z~. Sama krásná, upravená, zářící. Často se mi stane i, že se mi líbí nějaký pěkný, velmi žensky a něžně působící kousek oděvu, nebo éterické střevíčky, ale nekoupím si to, to bych v tom nebyla já. Každý zkrátka podle svého. Z čeho mě ale fakt jde mráz po zádech, je to, jak se tady občas objevuje "aby byl na mě manžel pyšný", "co na to manžel", "aby se za mě manžel nestyděl", "aby manželovi záviděli", "co na to vaše polovička" - to mě přijde jako vyjádření velmi nízké sebeúcty, i kdyby si dotyčná měsíčně dopřávala oblečení, kosmetiku a kadeřnice za desítky tisíc ~2~
 Tulka 


Re: "Ať je na mě pyšnej"  

(6.2.2009 19:09:35)
Hroudo~R^
 Rokyna, 2 děti 
  • 

Re: "Ať je na mě pyšnej"  

(12.2.2009 12:37:49)
No, přesně. Mám kamarádky, které se trápí a pořád hubnou, hlavně kvůli manželovi. Jedné mé známé dal manžel dokonce 40tis. se slovy "a do měsíce se sebou něco udělej"... Mě tohle říct, tak těch 40tis. utratím za hory jídla a naschvál se ztloustnu :-),nebo se s ním rozejdu. Jiná zase nikdy nenosí kalhoty, protože její manžel vyžaduje pouze sukně... Tak snad je každý sám sebou a rozhoduje se podle sebe,ne? Hlavně nikdo, ani ty naše protějšky nejsou dokonalí a kolikrát je mi sympatičtější právě ten, kdo má sem tam chybku a umí si života užít, než někdo, kdo tráví hodiny nad pozorováním a vylepšováním sama sebe a jiné životní téma v podstatě nemá..
 3Penguins 


Re: "Ať je na mě pyšnej"  

(14.2.2009 17:50:00)
máš pravdu...mi tohle manžel říct, tak už není můj manžel...
Když jsme se s manželem seznámili, měla jsem 54kg. Nosila jsem vytahané trička, mikin, všechno strašně široké. Ani nevím, proč vlastně. Když si vzpomenu, co jsem měla na sobě, když jsme se poznali...vůbec netuším, proč nevzal nohy na ramena a neutekl...
Postupem času mi koupil spustu krásných triček-úplně jiných, než jsem nosila kdysi. Úzkých, s výstřihem...kalhoty, krátkou sukni...nikdy jsem si nepřipadala tak příjemně v nových věcech. To on mne naučil být trošku jiná a trošku se vylepšit.
 Efka 


Re: Msteřství 

(7.2.2009 21:45:35)
Zní to opravdu hezky a musím k tomu říct, že po prvním dítěti jsem to taky tak nějak zažívala. Jedno dítě se ještě pohlídá tátou a člověk může jít cvičit, plavat, posilovny mají hlídaní.. Počkej až budeš mít druhé. Jestli to zvládneš i pak, ráda se tě zeptám jak ~;)
 Kaisa 


Re: vyborne! 

(8.2.2009 13:48:10)
Mé dceři je skoro 5 měsíců, od Vánoc cvičím jak zběsilá, držím dietu a stepper mám taky. Za první měsíc mám dole 6kg, tak baby! nekecejte, že to nejde, jde to, jen musíte odložit dítě a manžela a chvíli se věnovat sami sobě!!!

Fandím všem co se do toho dají a neodklládejte to moc dlouho, sice mám první dítě a je mi "jen" 27, ale držím se hesla: JEN SPOKOJENÉ MATKY MAJÍ SPOKOJENÉ DĚTI!! abych byla spokojená musím k něčemu vypadat, tak to mám já....
 janmis 


Re: vyborne! 

(8.2.2009 14:34:02)
Chci se zeptat, kam se odkládá dítě a manžel, dítě by si někdo vzal, uplatnitz manžela je horší.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Diky!!! 

(5.2.2009 9:57:12)
.. za krasne rano.
Uprimne jsem se nasmala.
I kdyz musim priznat, ze do popisovane kategorie spadam jen castecne.
Postava by jeste po dvou detech usla, kamen urazu je hlava.
Nesnasim kadernice, mam hruzu z toho ze se mi nekdo bude hrabat ve vlasech.
Takze je mam jaksi taksi splihle na ramena, neurcity strih (u kadernice jsem byla naposledy loni zjara) barvim se jen obcas a sama. Vetsinou je nosim stazene do culiky, neb jak hlasim do sveta, je to velmi prakticke ...
Nebavi mne se malovat. Kdyz uz se namaluji, je to ve znameni, dvakrat pretru tvare pudrenkou a nalicim si rasy.
Co mam deti, preferuji kalhoty - sukne je pro mne za trest.
Ale aspon se muzu uklidnit tim, ze do plavek se clovek malovat nemusi, a za lyzarskymi ci cyklistickymi brylemi se ledacos skova :-)
A ve sportovnim se citim fajn, a i se na to da koukat.
Holt manekynka nemuze byt kazda :-)
 Katla 


cairo  

(5.2.2009 10:36:18)
nemůže. Máš recht. Nemůže, být manekýnou každá. ~n~~n~~n~. S tím malováním si to tak neber, přísahám, že nemám doma jediný ani jeden jediný kousek čehokoliv, co by sloužilo k líčení. Před dvěma lety u nás byla rtěnka, která soužila k tomu, že jsem malému malovala jizvy, když šel za piráta, ale se ztratila při stěhování ~n~~n~~n~
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: cairo  

(5.2.2009 12:03:30)
~t~~t~~t~~t~
 MishuI 


Re: cairo  

(5.2.2009 13:00:13)
Se taky hlásím do klubu ne-manekýn.Z líčidel mám vyrážku,jen se na ně podívám.Nehty jsem měla akorát na svatbu,jinak bych se zranila.Šaty,sukně-pro mě nemyslitelné.Vlasy v culíku jsou nejpohodlnější účes.Ale manžel mě takovou poznal,to mě uklidňuje ~t~
 Katla 


účes je korunou ženy  

(5.2.2009 13:01:25)
se říkává, ale když já jsem vídala , co korunuje mne, rozhodla jsem se, že korunou ženy na MD je čepice - v zimě debilka, v od dubna do listopadu kšiltovka a mám vymalováno ~2~. Tak nepropadej skepsi, kup si pěknou čepici a nikdo ti do hlavy hrabat nemusí ~x~
 jedna plus dvě 


Re: čepice je korunou ženy  

(5.2.2009 13:50:19)
Uf, taky k tomu směřuju :-) ... venku od podzimu do jara běžkařská windstopka, vypadá docela elegantně, zatím. V létě šátek na piráta. Nesundavám ani v obchodě, radši se pařím :-)jen přemýšlím nad domácí variantou... budu muset něco pořídit už kvůli sobě, abych se neviděla v zrcadle, což se mi občas omylem stane. Nemám potřebu vypadat jak manekýna, ale aspoň jako člověk. Zub času hlodá, cop už ňák není ono, na kadeřnici není ani čas ani peníze, zbytek rodiny (rodiče, sestru, manžela) stříhám já.... aspoň tady vidím, že v tom nejsem sama. Tady mi všechny maminy připadaj jak ze škatulky (samozřejmě otázka, jak se vidí a cítí ony, že)
 adelaide k. 


Re: čepice je korunou ženy  

(5.2.2009 13:52:37)
Papayo, na doma doporučuju takové ty polo-šátky s gumou vzadu.
 Vokounka 


Re: účes je korunou ženy  

(5.2.2009 13:56:22)
~R^~t~~t~~t~~t~
 Kohnova 
  • 

Re: účes je korunou ženy  

(5.2.2009 19:04:20)
Jj, mohu potvrdit. A ja nosim satek. Nejdriv jenom pri materskych aktivitach a pak jsem prekrocila rubikon a zacala ho prilezitostne nosit i do prace, kdyz jsem rano nezvladla vystilovat si frizuru. Nejdriv to budilo pozornost a reci, ted uz si vsichni zvykli a je klid. Je to neuveritelne pohodlne a troufnu si rict, ze i hezci, nez nejeden uces. Nase vdane prababicky vedely moooc dobre, proc skryvaly vlas:).
 Veveruše 


Hlásím se do klubu 

(5.2.2009 21:50:20)
To musí být docela praktické. Moje dlouhé vlasy, které by jinak myslím vypadaly po pravidelnějších zákrocích kadeřnice docela hezky (já chodím naopak ke kadeřnici ráda, ale mám problém utrhnout se od kojence), slouží permanentně jako držátko (i starší tříletý klučina je pořád ještě za tím účelem používá - třeba když mu pomáhám s oblíkáním) a dumlátko (a nerada to zveřejňuju, ale mladší si mi do nich občas i ublinkne~d~). V culíku mi vlasy bohužel nedrží (mám postupný sestřih a při dvou posledních návštěvách kadeřnice bylo potřeba s ohledem na stav vlasů víc zkracovat, navíc jak jsem psala, pořád mě za vlasy někdo tahá - na co si dělat culík, když bych ho musela za pár minut přečesávat), zatím nosím šátek jako čelenku. Ale šátek na babku by asi můj zjev dorazil~t~
Líčit se mě sice docela baví, ale jsem ráda, když se ráno zvládnu nasnídat. 5 minut na líčení už je docela velká časová ztráta, kterou riskuju, jen pokud se vydávám jinam než do místní samoobsluhy nebo na procházku (ale už i u dětské lékařky jsem byla párkrát nenalíčená).
Takže tímto se taky hlásím do klubu.
Jo a mimochodem, díky tomu, že máme hned před vchodem terasu a bydlíme v přízemí, už jsem párkrát byla ráno uspávat kojence venku před domem v pyžamu (a bydlím v Praze, byť na okraji, ne na vesnici~k~). A ven chodím stylem: 1. obléct dobře miminko, vyšoupnout na terasu, 2. obléct dobře, ale rychle tříleťáka a taky ho vyšoupnout na terasu, 3. něco na sebe honem hodit a vyrazit hned ven taky, abychom neztráceli cenné minuty, než dostane kojenec zas hlad~d~
 PetrusaV 


i já :) 

(6.2.2009 12:13:22)
Líčidla taky doma nemam (teda někde asijo, ale hooodně stará) a vlasy nosim taky v culíku. Furt mi je při lítání okolo mladšího prcka horko a nesnášim když mě hřejou (mam je hodně hustý)
už jsem si myslela, že jsem jediná ženská která se nemaluje ~f~
 Betull 


Re: účes je korunou ženy  

(6.2.2009 12:17:36)
Chtela bych se zeptat, jak satek nosite?
Ja nosim smotany satek misto celenky, ale jinak me nic nenapada... Diky
 Nathana 


Jojo, Hroudo, máš pravdu.. 

(7.2.2009 11:20:34)
přesně tak! Čepice je základ mého šatníku! Od kšiltovky po kulicha. Průšvih je, když se pak zdržím dýl v obchodě, kde mi do čepice perou stovky rozpálených žároviček a já mám pak pocit, že se mi vaří mozek .. Ale hlavně, že nikdo nevidí, že mám každej vlas jinde a nejde mi to učesat, leda umýt, ale to zase občas nestíhám, když pospíchám "někam" pro "něco" s "někým", koho musím nejdřív nakojit, přebalit, oblíct atd... Čepice je v podstatě záchrana! ~y~
 Lassie66 


Re: cairo  

(7.2.2009 10:27:38)
Tak to já mám doma řasenku, kterou každé čtvrtletí jednou použiji. Jinak se malovat neumím, namalovaná vypadám jako transvestita. Doufala jsem, že mi po prvním nebo druhém těhotenství zůstanou hezké, lesklé vlasy a pěkná prsa, ale už pátým měsícem kojím druhorozeného a postupně přírodě vracím ~n~.
Dále bych uvítala pár kilo navíc a ráda bych se zbavila těch kruhů pod očima, co vypadají jako rozmazaná řasenka.
 kopidlno 


Re: cairo  

(7.2.2009 10:43:50)
Lassie domluvíme se, já ti těch pár kilo (klidně i víc, ať víš, že nejsem hamoun) dám, kruhy pod očima zmiznou samy uvidíš, já nikdy žádný neměla:-)
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Diky!!! 

(3.4.2009 21:45:59)
Tak to ses trefila snad přímo do mě:) Sic jsem po porodu zhubla až nečekaně rychle na váhu, kterou jsem mívala asi před 5 lety, během roku se zase tuky nastřádaly a vážím totéž, co před otěhotněním. Horší je to ale s tím, jak o sebe dbám. Dřiv jsem nevyšla z baráku nenamalovaná a teď...musím mít chuť a čas a to na takové "hlouposti" moc často nemám. O tom jak jsme upravení když jedeme do města ani nemluvit:) Vesnice se na nás podepsala, rekonstruujeme, dvůr jsme ještě nezpevnili, na mytí aute není čas,navíc když je denno denně poťapkají kočky se zabahněnými tlapkami...joooo jsme socky:) ale jsme šťastní
 wenesia 


Já také 

(5.2.2009 10:04:02)
mám podobný problém. Jenom jsem se s ním nesmířila a pracuju na své původní postavě. Je to ale mnohem těžší, než dřív- bez dětí. Cvičím večer- jindy mi to děti neumožní. Taky jsem ale někdy tak utahaná, že na cvičení už prostě nezbývají síly. A to je můj hlavní problém. Nedostatek energie. Zajímalo by mě, jak to zvládají ostatní maminy. :-)
 sarmi 


Re: Já také 

(5.2.2009 10:15:16)
zalezi, jak mas zorganizovany den. starsi chodi do skolky a tak cvicim, kdyz spi prcek (coz je prave ted :-) stihla jsem v rychlosti uvarit, v rychlosti proletet mejly a v rychlosti si 10min. slapnout na steppru a to je veskere moje cviceni, trochu se pak protahnu a to mi staci, i po tech 10min. jsem vyzdimana jak hadr)... vecer bych uz cvico nedala, to jsem rada, ze jsem rada.
 Hana 
  • 

Re: Já také 

(5.2.2009 10:19:15)
Už teda nejsem na mateřské, ale taky jsem se v článku našla... ehm až na to, že nosím věci mnohem větší než moje matka.... Začínám to řešit, zatím chodím jednou týdně cvičit...
 wenesia 


Re: Já také 

(5.2.2009 10:22:43)
Já mám staršího kluka taky ve školce, ale druhé- 8.měsíců dopoledne nespí a skoro pořád vyžaduje mojí pozornost. Teď ho mám na klíně, štípe mě do krku a jen tak tak můžu něco psát. :-) Mezitím mám rozdělaný oběd. Všechno po kouskách a na dlouho. Na sebe mám čas opravdu až když děti uložím do postele. ~;((
 sarmi 


Re: Já také 

(5.2.2009 10:28:39)
nas prcek ma taky 8m :-)). spinka, co by nespinkal, kdyz se v noci budi i 6x... :-( takze v tu dobu nasbiram zbytky energie, co mi z noci zbyla a jedu :-), ale jen na tom steppru, za tech deset minut jsem zahrata, telo spaluje, tak pak jen chvili protahuju. neni to zadne hodinove cviceni, to by byl luxus.
tak si ho dej do ohradky nebo do postylky, at na tebe kouka, treba ho to bude bavit... a treba ne, ja vim :-(
 wenesia 


Re: Já také 

(5.2.2009 10:41:27)
Vyzkouším to. Já jsem ale zvyklá cvičit déle než 10minut. Minimálně 0,5 hoďky. Mám pak pocit, že hubnu. ~t~ Zpotit se, to je moje! No a pak musí následovat sprcha, a to je dalších 10 minut navíc. Mám to holt těžký! ~t~
 sarmi 


Re: Já také 

(5.2.2009 10:43:15)
jojo, same prekazky v nasem snazeni o krasny vzhed!~t~
 wenesia 


Re: Já také 

(5.2.2009 11:07:48)
Největší překážkou je ŽRÁDLO!!! Čokoládě prostě neodolám.~q~
 sarmi 


Re: Já také 

(5.2.2009 11:22:16)
ledove kastanyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!~s~
 Katla 


Re: Já také 

(5.2.2009 11:23:24)
roast almond...a taky PIVO, klidně nealko, nejlépe Bernard ~j~
 sarmi 


Re: Já také 

(5.2.2009 11:27:18)
s holou hlavou, JO!!!~;)
ach, tech lakadel je tolik ~n~
 ALianan 


Re: Já také 

(5.2.2009 11:30:49)
~t~ U nás se říká, že Bernard je pivo znalců, kdo ho zná ten ho nepije.~t~~j~ A to máme pivovar za humny.
 Katla 


pivo znalců  

(5.2.2009 12:58:41)
Nevím, jestli tam u vás znáte nějaké nechutnosti o výrobním procesu, ale já je nejznám, a Bernarda MILUJU: když jsem byla těhotná naposledy , nealko bernarda mi manžel vozil z velkoskladu po basách a uvažovali jsme, že s emalá bude jmenovat Bernardýna nebo asúpon Bernadetta ~y~
 Kohnova 
  • 

Re: Já také 

(5.2.2009 19:24:22)
Ano. Pivo. Cerne a take belgicke ovocne, Kriek a jeho parta. Ale bohate postaci i svetle Krusovice nebo Gambace, kdyz neni Loeffe Blond nebo Stella nebo Jupiler.. a kdyz neni doma nic, abychom neutraceli a meli pekne stihle postavy, tak si dojdem na Plzen do senku. Proste pekny masakr :).
 Katla 


jo,  

(5.2.2009 19:27:10)
té říkám mazlivě "steluška" ~y~
 Katla 


Re: Já také 

(5.2.2009 19:30:58)
kušovice se mi z flašky zdají nakyslé, ale gambáček, steluška, točená litovel, ježíš maria, ted jsem si udělala chutě a nemám doma ani třetinku ~n~
 foxina 


Re: Já také 

(5.2.2009 12:54:58)
jo jo čokoláda to je droga! ~t~
 Janule 
  • 

Re: Já také 

(5.2.2009 20:20:15)
Copak cokolada, pro me nejhorsi jsou ty dojedene pribinacky a kasicky a kdovi co jeste! Mam z nich des a to jsem zatim teprve tehule... a zatim jeste stihla tehule... jenze jsem pred par lety hlidala decko (v Cesku, takze to nebylo cizim prostredim) dva roky, od jeho 6. mesicu, a pribrala jsem za tu dobu neskutecne! Malej dostal porcicku kasicky a vedle hlidacka obrporci kasicky... kdyz uz se hreje to mliko, ze jo... kdyz uz jedl i jiny veci, jedl dost bidne, papu probihalo stylem nakrajeny chleba na kosticky na stole a kdyz dite bezi kolem, nepozorovane mu tam kosticku strcit. Jenze nez takhle zmizly dve kosticky v malym, zmizly vsechny ostatni v hlidacce! Takze novej chleba... skoncil stejne... no hruza... Uz ted mam z toho des, ze se neukontroluju a navic s vlastnim mimi, tzn. vsechna tahle lakadla na moji vlastni lince 24 hodin denne a ne u cizich jen "v pracovni dobe" a kde to navic clovek nechce cely uplne sezrat!!! ;-(
 jedna plus dvě 


Re: Já také 

(6.2.2009 0:35:37)
Já taky neeee, jsem těžce závislá... ale kompenzuju to tím, že nic nesladím, nepiju ochucené limči, a často prostě nejím skoro nic jinýho. Ještě v práci jsem si dávala k obědu jen trochu zeleninového salátu bez dressingu, ale pak kafe a pořádný mlsík. Zatím to zabírá....
 jedna plus dvě 


Re: Já také 

(6.2.2009 0:27:42)
... nebo si dej mrňouska na záda... to pak půjde samo :-)
 Magda & 2 
  • 

Re: Já také 

(5.2.2009 10:21:47)
Ahoj! Po prvnim diteti jsem cvicila docela pravidelne, tak 3-4x tydnne, 20-30min doma, hlavne na bricho a zada (vetsinou pres den, kdyz dite spalo). Cviceni jsem spojovala i s pokusem o meditaci....Po druhem diteti jsem jeste cvicit nezacala, a to je ji uz 1,5 roku.... Casu je najednou mene a hlavne mam mnohem vice mimo-materskych aktivit, nez kdyz jsem byla s prvnim ditetem....S postavou ale problemy nemam, po prvnim diteti jsem se dostala na puvodni vahu po 3 mesicich (diky stresu), po druhem diteti jsem se dostala na skoro puvodni vahu asi tak po roce. Chodim s detma pravidelne na dlouhe prochazky (mladsi vozim, starsi na baby-skatu za kocarem), coz je solidni rozcvicka.... Taky vyvazena strava je zaklad uspechu - v lete, kdyz je spousta sezonniho ovoce a zeleniny, tak neni problem, v zime mam spis tendenci se "obalovat tukem" a jist tezsi a sytejsi stravu (a taky vic cokolady)....
 Vladka a Mishell 


Re: Já také 

(6.2.2009 4:25:12)
Ja jsem pres tehotenstvi pribrala 17 kilo a hned po porodu jsem 10 z toho zhodila,byla jsem rada,ze uz jen 7 kilo a mam svou puvodni vahu 60kg.Jenomze za 3 mesice kojeni jsem tech 10 kilo nabrala zase zpet.Maminka mi radila,ze mam hodne jist,abych mela dost mleka.Ted vim,ze to vubec neni pravda.Po 3 mesicich jsem mleko ztratila a kila ne a ne jit dolu.Necvicim,ale kazde rano a vecer (nejpozdeji v 19:00) si davam cornflakes a behem dne jen obed a kus ovoce nebo zelenimy a vysledek se zacina ukazovat,za 2 tydny 3 kila dole.Snad to tak pujde dal.~b~
 vertigo 


Re: Já také 

(6.2.2009 12:12:21)
mluvíte mi všechny z duše. Taky mám pocit, že hrozně pustnu a to má naše malá teprve 7 měsíců. Od porodu stále 5kg nahoře (bohužel ani před porodem to žádná sláva nebyla), vlasy jak vrabčí hnízdo (mám je krátký), takže díkybohu, že je zima a můžu nosit čepice, řasenka a ostatní šminky mi postupně vysychají, na sobě vytahaný tepláky, místy poblinkaný tričko... A čokoláda je můj mor ~w~
 káča, Marťa 9měs 
  • 

Re: Já také 

(6.2.2009 20:28:26)
Jsem na tom stejně. Jsem sice štíhlá, ale pořád bez energie, svaly žádný. Snažím se pravidelně jíst a mezitím co nejvíc něčeho uzobávat. Nic jinýho mi vlastně nepomáhá až na kafčo. Někdy závidím hezky "udělaným" maminám a říkám si: "ty takové problémy nemají!"
 petra 
  • 

Re: Já také 

(8.2.2009 22:30:45)
Mám to stejný - malá je od mala nespavec, za tu hoďku, co dá po obědě, stihnu tak maximálně uklidit nejhorší binec kolem, sklidit nádobí, a na etapy dělám takový ty větší úklidy, protože vydrhnout s ní koupelnu je věc zhola nemožná... Manžel dojde navečer a maximálně stačí ohlídat, než udělám večeři, dítě usíná až kolem 22.hodiny, často i pozděj (je sova po mně...) a pak já padám. Když měla miminkovské období a usínala v devět večer, tak to jsem si ještě zacvičila aspoň tu půl hoďku, ale teď už jsem rezignovala, protože na to tak pozdě nemám prostě energii. Cvičit s ní přes den taky nejde - furt po mně přitom lozí, tahá mě, strká do mě a po deseti minutách začne řvát, že ji odstrkuju, a je konec :-) Udělala jsem pak rázný řez, zajistila spoň jednou týdně hlídání a chodím cvičit mimo domov, jenže to je popravdě řečeno na hubnutí naprd, nehubnu z toho vlastně vůbec, to by chtělo častější aktivitu :-))) spíš z toho mám dobrý pocit a "jenom" mě to pěkně odreaguje.
 Luďka 


Krásné 

(5.2.2009 10:18:33)
Žlababo, ty když sem něco napíšeš, tak to je koncert :-) Vtipné, krásný sloh. I když tvoje situace asi moc srandovní není, je důležitý, že máš nadhled a smysl pro humor. Já jsem taky na mateřské, dvě děti a mám pouze nadváhu :-) :-) Před dvěma týdny jsem opět, už asi po stopadesátý, začala s hubnutím. Cvičím skoro denně na orbitreku, jím 5x denně menší porce, tak, jak to má správně být. Za nezměrného úsilí (mám hlad a cvičení mě nebaví) jsem zhubla 2 kg za dva týdny. Ale předsevzala jsem si, že tentokrát sundám aspoň 5-7 kilo a váhu si pak udržím.....
 fisperanda 


cha! 

(5.2.2009 10:19:45)
Promiň, nesměju se ti, jenom mi ten článek zvedl náladu a tvůj nadhled mě potěšil :)
 Raduza 


Brečím smíchy 

(5.2.2009 10:29:21)
Žlababo díky. Je to fakt super článek, moc jsem se pobavila. Já nosím oblečení o hodně větší než má matka. Ona nosí oblečení po mně, myslím to staré, z těch hubenějších let. Takže chodí v kostýmcích a kabátcích ... Ach jo. Jsem po otci :-)). Ale udělat s tím něco musím, dr. už mi hrozila :-). Za kočárkem si připadám úplně stejně, za ním se to ztratí. Ale když jdu náhodou bez kočárku, tak se snažím trochu upravit :-)). A když jdu bez kočárku, tak to stíhám :-). Někdo tady psal o vlasech. Dělám si culík :-)). A ty prsa. Ony teď už taky nevypadají moc velké, někdy mi přijde, že to břicho je větší :-).
 Lucka 345 


Re: Brečím smíchy 

(8.2.2009 9:36:03)
Břicho je určitě větší!~q~ Koupila jsem zeštíhlovací krém a jdu do toho! Byl tak drahý, že mi to žrát snad ani nedovolí. Že by to byl ten skrytý efekt? ~d~
 DENISA 
  • 

Jo, tak tohle nema chybu 

(5.2.2009 10:30:53)
Opet Zlabatka zabodovala. Kolik z nas se v tom clanku naslo. Nejsem sama komu pozvedl naladu zrovna v den, kdy jsem dokoncila tyden trapeni s Margitovou (rozumej pekne hnusnou) dietou a po opatrnem slapnuti na vahu, kdy jsem se snazila temer vznaset mi ta (s prominutim) kurva ukazala o 0,5 kg VIC !!!!
 Edile 


Hubené děti tlustých rodičů-))))) 

(5.2.2009 11:19:44)
Bezva článek Žlababo, zrovna jsem si chtěla zakrojit bábovku -)). Jsem taky pěkně macatá po druhém dítěti samozřejmě jinak bych byla jako proutek že ? Jenomže moje dětičky jsou drobná hubená kuřátka , syn dokonce když se svlékl v létě do půl těla všichni kolem si asi mysleli : . . matka jak čuně a děti jak z koncentráku, že se nestydí. Nejzábavnější jsou ty řeči . . no tak jsou hubene vždyť nemají být po kom . . chachá to asi nikdy neuslyším,ale zase jsem tak veselá jak nikdy , do léta daleko jdu na tu bábovku.~z~~b~~j~~2~
 Katla 


Re: Hubené děti tlustých rodičů-))))) 

(5.2.2009 11:22:32)
hehehe, já jsme při čtení žlababy a přidaných komentářů zvládla zatím dva zákusky "kávové zrnoů a 5 dkg vysočiny ~o~
 Betina 


Re: Hubené děti tlustých rodičů-))))) 

(5.2.2009 11:56:31)
jo taky se necejtím nejlíp, když vytékám z plavek a synkovi jsou spočítat žebra ze vzdálenosti 50 metrů
evidentně mu prostě všechno "sežeru" a nic mu nenechám
 Katka+Tom 
  • 

Re: Hubené děti tlustých rodičů-))))) 

(7.2.2009 21:44:46)
A jeste horsi je, kdyz je stejne vychrtly i manzel:D Vedle nich vypadam, jak kdybych je doma trapila hlady:D Nebo kdyz prijdete k doktorovi, ten sjede vasi postavu a pak prohlasi, ze dite je podle rustovych tabulek na hranici podvyzivy:D
 Mili+2 


Re: Hubené děti tlustých rodičů-))))) 

(10.2.2009 14:41:15)
To moje dite je v pohode, zato ja jsem po porodu a hlavne po dvorocnim kojeni vychrtla na kost, ted v zime to jde, ale v lete kolem mne kazda sukne vlaje jako pytel a v plavkach vypadam jako kostlivec.
 Insula 


Re: Jo, tak tohle nema chybu 

(5.2.2009 11:21:45)
Fakt Margitu, jo? To máš teda odvahu. To jsem zkusila jen jednou a vydrželo mi ten první den. Večer jsem téměř omdlela. ~t~ To tě fakt obdivuju. ~;)
 Katla 


mě se  

(5.2.2009 11:24:08)
bohužel pak o jídle zdá ~y~
 DENISA 
  • 

Re: Jo, tak tohle nema chybu 

(5.2.2009 12:41:27)
No ja u Margity nemam hlad, ale spis mi nechutnaji ty veci. Nekdo rad steak, ja ho nenavidim, vejce jinak nejim taky.
 Lucka 345 


Margita 

(8.2.2009 9:39:30)
Co je to ta Margita? To jíte piliny, hlínu nebo co?
 maja 
  • 

Re: Margita 

(8.2.2009 17:52:26)
není to "ta" Margita , ale "ten" Margita. Je to dieta , kterou drží pan Štefan Margita a vždycky podle ní zhubne 9 kg za 10 ?? dní . Má to přesný rozpis, teď přesně nevím, snad to někdo ví přesně , ale třeba jíš k snídani jen vejce , k obědu jen mrkev a k večeři jen šunku pak zas jen špenát atd. Ale takhle je to jen příklad, chtělo by to někoho kdo má celý ten rozpis. Vydržet se to dá, ale třeba můj muž se po 4 dnu tak poblil, že už to nechce ani vidět. Ale někomu to prý bezvadně funguje.
 EfcaD 


Re: Margita 

(9.2.2009 4:18:27)
No jó, jenže pan Margita to bude mít předepsané od nějakého odborníka:-D každý člověk je jiný,záleží na mnoha faktorech,dokonce prý i na krevní skupině. Já bych se po Margitově dietě za chvíli nevešla do dveří:-D
 madlenka07 


Re: Jo, tak tohle nema chybu 

(5.2.2009 11:42:17)
To jsem se dnes zasmála!!!Díky díky za zvednutí nálady jak článkem,tak upřímnými komentáři.
Jsem po porodu jak velryba,přitom nejím sladké,nedojídám nic,pohybu mám až až,takže milé dámy,jen těmi zákusky to nebude~y~
Ale co!Já jsem spokojená,teda přes zimu,kdy se schovám do dlouhého kabátu...a léto je ještě daleko.
Prostě jsme ženy krev a mlíko...no,já spíš tuk a mlíko~t~
 Marketa, L+J 


Re: Jo, tak tohle nema chybu 

(5.2.2009 12:08:59)
Ahojky, dobre jsem se zasmala. Mam taky nadvahu no spis uz obezitu. Po dvou detech a snazim se jist zdrave jak rika moje maminka, kdyby meli vsichni tolik pohybu jako ty tak jsou hubeni, ale ty nic~:(
No jo co se da delat. Hlaven ze jsme zdravi(ale jak dlouho s nadvahou)a navic ta cokoladaaaaaa~t~~t~~2~
 Katla 


Super, žlababo, super  

(5.2.2009 10:33:03)
Ono je to asi i založením. Já bydlím ve městě, v bytě, a stejně dost často odpvídáme vašemu popisu z nákupního centra.
 Gudrun 


jak jsem na mateřské zpustla 

(5.2.2009 10:48:34)
Je to perfektní článek, dobře to vystihuje. Taky jsem se rozšířila, nejhorší je, že na cvičení přes den není čas, večer jsem ráda, když si sednu. Navíc mě např. na rotopedu cvičení vůbec nebaví. V televizi koukám na nabízené cvičební stroje, říkám si, že na tom je třeba cvičení zábavnější, ale asi by to dopadlo jako s rotopedem. Omezování v jídle nenese výsledky, na váhu už raději nelezu, matka bude za chvíli hubenější než já. A to jsem dřív bývala vychrtlá, že mi pořád hrozili ozdravovnou...
 kreditka 


Re: jak jsem na mateřské zpustla 

(5.2.2009 22:50:33)
Před cca rokem jsem si koupila king gym a výborný, jenže před Vánoci se začal plést v místnosti a tak byl NA ČAS uklizen za skříň - je tam dodnes s tím, že ZÍTRA ho URČITĚ vytáhnu a budu CVIČIT min 30 min denně - HAHAHA...~Rv
 Lucka 345 


Re: jak jsem na mateřské zpustla 

(8.2.2009 9:42:42)
My koupili rotoped, že budu jezdit, když děti spí. Jenže to dělá takový kravál, že to stejně nejde. Je to jako by tu jela mašina, to by toho moc nenaspaly.(Tou mašinou nemyslim sebe....)~o~
 Insula 


Jen jedna malá poznámka 

(5.2.2009 11:05:30)
Po přečtení článku jsem se musela podívat, jestli jsem ho nenapsala sama. :-) Ovšem moje poznámka je jiná. :-) Můj manžel neměl možnost srovnání, neboť v době našeho seznámení, byla moje mamka už po smrti, ale kdyby měl, tak by juchal. Mamka byla štíhlá a prsatá. Ovšem nepoznal ani mají babičku "kuličku" (promiň babi). A mě všichni říkají, že jsem celá po ní. Prsatá sice jsem, ale po dětech i kulatá víc, než je mi milé. :-( A tak jenom doufám, že moje děti budou také po babičce (té štíhlé). :-)
 VlastaN 


Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 11:16:29)
V článku jsem se taky našla. Už dlouho bojuji se svojí váhou. Nejsem nijak obtlouslá, ale na dovolené se svojí štíhlou kamarádkou, jsem si připadala, že mám zadek největší z celého Chorvatska. Myslela jsem si, že my pomůže, když začnu pracovat, začala jsem podnikat, organizovat pobyty pro rodiny s dětmi. Můžete se podívat na http://www.pobytsdetmi.cz . Pro mamky je tam vždy i cvičení. Stres s přípravou ale zapříčinil, že jsem u počítače jedla a k vánočním kilogramům přidala ještě ty stresem vyjedené. V pondělí jsem se na sebe ale naštvala a už čtvrtý den nejím čokoládu, kéž bych to zvládla alespoň pár týdnů.
 Insula 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 11:25:32)
Pro mě jsou největším problémem večery. Přes den vůbec nemám hlad a ani čas se pořádně najíst. Ale večer, když už děti spí, tak začnu mít hlad a taky chutě. ~n~ Vím, co dělám špatně, znám všechny zásady zdravé výživy, ale nedokážu to dlouho dodržovat. ~n~ No, teď se snažím ovládat a mám 2,5 kg dole, ale co je to platné, když bych potřebovala 20. ~t~
Mimochodem cvičení je moje noční můra. Nestíhám a ani mě to nebaví. Ale teď se taky snažím. Jezdím na rotopedu a trochu cvičím. Ale teď mám virózu. ~;((
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 11:56:31)
Insulo, na to jezení večer jsem si našla lék, před osmou si vyčistím zuby a pak už mě chutě přejdou ~;). Nevím, jestli to platí i na sladké, protože to nemám ráda.
Jsem opačný případ, než autorka, po dětech vypadám lépe (tedy, modelka nejsem, tak leda výškou ~t~)... nic jsem proto nedělala, o to více to potěší. Jediné, na co jsem si zvykla, je nejíst moc přílohy a pečivo jsem omezila na polovinu. Hlad nikdy nemám a váha jde ještě pořád dolů. Jo, ale ztratily se mi prsa ~d~, kde nic, tu nic.
 Insula 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 12:07:24)
Já taky sladké nejím. Ale to čištění bych mohla vyzkoušet. ~:-D
 Medlina (Matýsek, Hanulka) 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 12:28:54)
Uáááá...mi se taky ztratily prsa...

ptala jsem se manžela, jestli se mu budu ještě líbit, když budu mít po dvou dětech prsa vytahaná jako kokršpanělí uši... tak, prý jo...ale nesmí být tak chlupatá ~:-D~:-D~:-D
 Eecta 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 12:41:42)
abys nedopadla jako ja, cistim si zuby i 5x za vecer:)))

 Zuzka 
  • 

Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 14:08:21)
Insulo, doporučuju to čištění zubů pojistit ještě ústní vodou, nejlépe značkou stoma paradentol, ta má takovou příchuť, že po výplachu úst další hodinu v podstatě necítíš chuť, takže jíst nemá smysl :-)
 Markéta 
  • 

Anorexie 

(5.2.2009 16:28:05)
Holky, bacha na to, já také dospěla do stádia "hlad nemám" (prostě se nedokážu najíst, když je kolem mě binec, a binec - tedy jak randál, tak nepořádek - je díky klukům doma pořád), a vážně jsem si vypěstovala náběh na anorexii. Prostě jsem najednou zjistila, že nejím vlastně nic a že se mi z pohledu na plný talíř dělá špatně. Dostávám se z toho pomalu a je to dřina. Takže buďte rády, že vám aspoň ta čokoláda chutná.
 DENISA 
  • 

Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 13:14:20)
Myslim ze to neni jen tvuj problem, ale vetsiny matek. Cely den se nezastavi a vecer to prijde - je potreba dodat chybejici energii a je na to klid. Nas mrnous umi zebrat jako pes, sni svoji porci a zebra moje jidlo, at jim cokoliv. Ja jsem na to alergicka, protoze mu nemuzu vysvetlit, ze to nemuze, protoze to je korenene atd, tak radeji nejim. No a vecer se to samo ukaze. Navic ja nemusim klasicka, natoz tepla jidla, ja miluju takove to "vyzobavani" - orisky, tycinky, kukuricne chipsy ci proschuto, samozrejme zalivane vinem ci pivem. Takze se vecer po uspani ditete nenaprasknu, nybrz se tlaskam cely vecer nez jdu spat.
 adelaide k. 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 13:17:19)
Deniso, já mám stejný problém a řeším to tím že si pochutnávám behem prckova poledního spánku. Tělo ještě není tak unavené a vyhládlé takže ho uspokojím i zdravějším jídlem a večer toho už pak tolik nesním.
 Insula 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 13:20:55)
To já to mám vysloveně jako podmíněný reflex. Prostě děti v posteli přijde jídlo. ~t~ I když se snažím přes den třeba jíst, tak stejně to večer přijde. Když to není přímo hlad, tak je to chuť. ~;(( A je strašně těžké tomu odolat a zbavit se toho. Někdo mi radil, ať si jdu lehnout. Jenomže já si s dětmi odvykla spát (dřív jsem mohla pořád) a tak neusnu před jedenáctou. ~n~
 Margot+1 


Re: Myslela jsem, že mám řešení. 

(5.2.2009 17:25:44)
Jo, ženský, to večerní žraní, to je ono. Vloni touhle dobou se mi nelíbilo, jak vypadám, a vyřešila jsem to tím, že jsem odpoledne nejedla nic sladkého a "od mouky", večeři jsem nahradila talířem syrové zeleniny, k tomu 2x týdně spinnig. První dva dny jsem nemohla usnout hlady, musela jsem si vzít prášek na spaní. Ale pomohlo to, kila šla dolů 1kg za týden, zhubla jsem celkem 7kg a už se cítila fakt dobře. Pak se to najednou zastavilo, nevěděla jsem proč - a tu máš, čerte, kropáč- dvě čárky. Teď mám šestitýdenního svišťáka ve vaku na břiše a o 10kg víc než vloni, když kúra zabrala. A k tomu žeru po večerech čokoládu, která mi dřív byla úplně volná. Ještě, že nemůžu kvůli kojení chlastat, možná bych si místo té čokolády dala radši dvojku červeného a než by šla malá do školy, padala už odpoledne na znak ~q~
 Ivona,Klára 6,Tereza 2.5 
  • 

takové to prostě někdy je 

(5.2.2009 11:24:10)
je fakt,že geny někdy hrají velkou roli,člověk se může snažit jak chce a výsledek pořád nikde.Po 1 dítěti jsem cvičila,nebyla jsem tak unavená jako teď,když mám 2.Večer jsem ráda,že jsem ráda,druhá dcera je totiž dost živá,navíc špatně spí už od narození.Večer doháním to co přes den nestíhám,o nějakém cvičení nemůže být ani řeč.Ještě ke všemu jsem od přírody lenoch.Kradu čas i na opilování nechtů,jak jsem byla naivní,když jsem si myslela,že na mateřské si je konečně začnu udržovat.Je třeba se ale nějak odreagovat,tak už druhým rokem chodím na angličtinu.Manžel pomáhá tak mám i zálibu,koho by to zajímalo ať se koukne na www.decoupage.kvalitne.cz,jinak všechny články od autorky jsou jaksi ze života
 Liška s banem :) 


Moc hezký článek! 

(5.2.2009 11:31:09)
Kulatá po dětech sice nejsem, spíš hubená, ale s tím oblečením a účesem to dost sedí. Také vypadáme s manželem jako socky a děti nosí zděděné oblečení, i kočárek máme z druhé ruky. Nedávno jsem koukla do skříně a zjistila, že některé sukně a kalhoty už nosím 15 let, tedy od puberty. Jen trička se mi točí rychle, protože kojící prsa se jen tak někam nevejdou. :-) Jenže na druhou stranu se obávám, že jsem ten typ, na kterém by i luxusní kousek vypadal jako z Lidlu.
 hanca 
  • 

strasna nespravedlnost :-) 

(5.2.2009 11:40:29)
Chudinky matky, celej den litaj kolem deti a misto aby si vecer uzivaly zaslouzeneho odpocinku, tak jeste slapou na rotopedu :-) Zatimco chlap muze sezrat co chce, necvici a tlustej neni nebo to nikdo neresi. Strasna nespravedlnost. Btw. opravdu hezky clanek, takovy ze zivota :-)
 Lucka 345 


Re: strasna nespravedlnost :-) 

(8.2.2009 10:00:13)
Tlustej je a řešim to jenom já. Ne stydí se a je na to hrdej!a\y~q~
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Když to tak pročítám... 

(5.2.2009 11:42:20)
Když to tak pročítám, asi mám opravdu štěstí a měla bych se radovat (i když tomu tak není). Už od mala jsem byla velmi štíhlá a bez prsou... Před otěhotněním jsem měla pouze 47kg/167cm v těh. jsem nabrala zhruba 9kg (měla jsem jen bříško). Po porodu mi zůstalo kilo. A to se mě drží dodnes. Klučíkovi je 15 měsíců a já mám stále 48kg a s postavou se nic nezměnilo. I ty prsa se po ukončeném kojení vypařila~a~~a~~a~... Každý mi říká, že můžu být ráda, že mám takovouto postavu, ale pro mě je to spíše utrpení. Mohu sníst opravdu cokoliv, celý den se válet v posteli a stejně to nemá žádný vliv...~n~~n~~n~
 wenesia 


Re: Když to tak pročítám... 

(5.2.2009 11:50:43)
Závist je hrozná věc.~w~
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Když to tak pročítám... 

(5.2.2009 11:53:47)
Vladko, nezoufej, třeba se dočkáš... já jsem podobnej typ, jen jsem v každým těhotenství přibrala cca 20 kilo. A vždycky to všechno bylo do půl roku pryč. Pak jsem někdy před čtyřicítkou přibrala "skokem" asi 5 kg, a už to je rozumnější - 52 kg na 163 cm. ~t~
 arantxa 


Re: Když to tak pročítám... 

(5.2.2009 14:18:41)
Taky jsem ten případ, co po porodu nepřibral ani kilo navíc. Dalo by se říct, že ze své už tehdy šíhlé ostavy 170cm /56kg jsem ubyla na 53 kg a to jen díky mému synovi, který byl kolikové dítě, které celé 4 měsíce brečelo a spalo jen venku v kočárku a to jen jezdícím. Naštěstí bylo tehdy léto a já celé dny trávila venku. Je pravda, že prsa jsem nikdy velká neměla a po kojení mi už zádné nezůstaly a manžel si občas dělá srandu, zda ležím v posteli na zádech nebo na břiše, že v tom není žádný rozdíl. Teď je syn větší,koliky dávno zmizely,ale na druhou stranu je hodně aktivní. Přes den nespí vůbec a nebo jen chvilku v kočárku, takže se naběhm a jsem ráda, že si věčer na chvilku sednu.
 Betina 


taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 11:53:30)
a tak teď dávám svoje malé věci svojí mamince, které jsou ještě velké (ona teda je malá a navíc v posledních letech 20 kg zhubla)
já vždy štíhlá až chlapecké postavy jsem naopak po 40 asi 15 kg nahodila a jsou mi malé všechny podprsenky (a vůbec všechno jsem musela obměnit)
nesmířila jsem se s tím, ale došla jsem k názoru, že to nás asi matka příroda připravuje na časy, kdy bude "hůř" a bude potřeba trávit z tukových zásob vlastního těla
snažím se, ale všechno je proti mě - stíhám jen tak tak lítat do družiny, vozit na tréninky, z tréninků, nakupovat, asistovat při psaní úkolů, no a samozřejmě takovéty drobnosti jako prát, vařit, žehlit, uklízet a nadšeně trávit víkendy na výletech či lyžích
s rodinkou
může se mi někdo divit, že takový ovocný dortík a kávička jsou vrcholem potěšení po těžkém dnu? já myslím, že mi rozumíte
bejt ulítaná, utahaná a ještě hladová?
ale snažím se, stále se snažím
 jak 


Re: taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 12:14:12)
skvely clanek, ted, 7 tydnu po porodu jim jen cokoladu. normalni jidlo ne, ale cokoska me drzi nazivu. prisaham, ze prestanu:))
Cvicit budu chodit po dalsi operaci. i kdyz, vcera mi moje doktorka rikala, ze uz jsem hezky stihla. asi potrebuje bryle:)))
ale je to mazec, nechapu ty dokonale zeny, co maji miminko a kostymek, jak to proboha delaji? ja jsem rada, ze se ucesu a vycistim zuby.
 Raduza 


Re: taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 12:34:58)
Já to taky nechápu. Kočárek s načančaným miminkem, kostýmek, lodičky , na rameni kabelku. Načesané, namalované a bez trošky tuku. Haha. Já si už jiné boty než botasky nebo trekové nekupuji. Nejlepší oblečení je sportovní a na hlavě culík nebo skřipec.
 Raduza 


Re: taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 12:35:54)
Jo, a tašku mám na kočáru, nedovedu si představit, jak bych nesla kabelku na rameni. S ní neumím chodit ani když jdu bez kočáru :-).
 DENISA 
  • 

Re: taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 13:09:24)
Ale jdete, kolik takovych denne potkate? Ja jeste matku s kocarem a v kostymku nepotkala. Ale je pravda, ze vsechny ostatni matky mi pripadaji "vystaficirovane" a pohledne vic nez ja. Mozna je to i tim, ze u nas na malomeste jsou same matky kolem 20ti, takze ja o dost let starsi uz to ani tim ohozem nedohonim ani kdybych chtela.
 Magda & 2 
  • 

Re: taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 17:45:29)
...ty blaho, zkus se projit v Praze po Prikopech ve vsedni den, potkavam ne zridka velmi nobl maminky s kocarky....nejlepsi je, kdyz v mrazech nosi kozich s odhalenym krkem, sukni, silonky a boty na podpadku....nechapu, ja bych byla "dead"....
 Vaal 


Re: taky jsem ztloustla 

(6.2.2009 16:55:45)
Magdo, třeba to nejsou jejich matky, možná to jsou jenom au-pair nějakých VIP.~t~
 Katla 


Zuby si taky čistím!  

(5.2.2009 13:05:10)
To je fakt. Ale k zubaři jsem se nedostala rok a půl, i když zubařka posledně říkala "za tři měsíce". Tak aby bylo co čistit.
 Pavla 
  • 

Re: taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 16:07:13)
j
 Pavla 
  • 

můžete mě kamenovat,  

(5.2.2009 16:10:41)
ale já jsem se v době kdy jsem chodila s kočárkem schválně oblékala elegantněji než před tím do práce. A s kabelkou na rameni jsem chodila určitě. Naopak jsem neobula botasky a určitě jsem nechodila v teplákovce a s culíkem. Holt, pomáhalo to v boji s pocitem "už nejsem člověk, jen kojná"
:-)))
 Markéta 
  • 

Re: můžete mě kamenovat,  

(5.2.2009 17:00:51)
No, ke kočárku lodičky - to asi znamená chodit na procházky civilizací a vyhýbat se lesním cestám. To bych nechtěla. A honit v lodičkách batole, to si u vůbec neumím představit, stejně jako krmit dítě špenátem, mrkví nebo rozmixovanými višněmi a nechat na sebe zvracet a plácat vodovky oblečená v nějakém "trendy" tričku.
 Katla 


když jdeš za kočárem v pohorách,  

(5.2.2009 18:03:09)
tak máš šanci, že se projdeš a zpevníš si zadek ~z~. V lodičkách musíš obejít opatrně blok a maximálně si vyhodíš kotník.
 Dana, dvě děti 
  • 

Re: taky jsem ztloustla 

(5.2.2009 13:48:29)
Taky bych řekla, že je to genama. Přežily prostě ty děti, jejichž matky měly za hladomoru z čeho čerpat.
 Hana 
  • 

Re: taky jsem ztloustla 

(7.2.2009 19:51:20)
Já to prostě neřeším. Dokud jsem se dvěmi dětmi bydlela na vesnici, tak jsme byly na zahradě, v lese a tam jsem se neparádila. Nákupní centra nesnáším, tak tam nechodím a stýkám se s maminama, který to taky neřeší. Dáváme si navzájem obnošené věci po našich dětech a po sobě ( to zrovna, jak kdo shubne nebo přibere, otěhotní). Přestěhovali jsme se do města a nakoupit stačím v našem okolí vše a zase chodíme tam, kde si nepřipadnu blbě. Stejně naše děti se dokážou zaprasit i v obchodě či za tři minuty po tom, co jsme vyšli z domu, tak se k vůli tomu nezblázním. Až budou o něco starší (te"d už máme 3) zak si budu užívat hadříky, make up, atd.
 klaros 


Rána pod pás:-)) 

(5.2.2009 13:08:54)
Milá Žlababo, nepatřím do skupiny tlustých, mám 180 cm a 70 kg, je to přesně tolik, co jsem měla před těhotenstvím. Když jsem se seznámila s mým mužem, měla jsem 55 kg, byla jsem učiněná tyčka, za trvání našeho manželství on 15 kg zhubl já přibrala:-)) Vždycky mi říká, že z toho je vidět komu náš svazek svědčí a komu nikoli. Nicméně abych se dostala k jádru věci. Před několika málo dny jsem byla v obchodě kde mají pár hadříků francouzské módy pro mladé, jelikož toto oblečení začíná čísly XS a končí M tak jsem nikdy ani nepřibrzdila. Tehdy mě ale zaujalo jedno tričínko opět velikosti S. Jen tak jsem se na něj podívala, ihned ke mně přispěchala prodavačka a říká, že by mi slušelo, tak jsem se zasmála a řekla ji:"Hm ale tak před 20ti lety". A ona na mě, ale vždyť nejste tlustá, jste jen taková mohutná!!!!!!!!! Otevřela jsem ústa a lapala a lapala a lapala. S úctou jsem ještě řekla děkuji a nashledanou. Doma jsem to vyprávěla manželovi a on se ani nezasmál!!!!!! Tak nevím nevím měla snad pravdu????? :-)):-)):-))
 Markéta, 18-ti měsíční dvojčata 
  • 

Re: Rána pod pás:-)) 

(5.2.2009 13:51:26)
podle příspěvků asi nesklidím úspěch s tím svým, nicméně přesto mi to nedá, abych nenapsala, ačkoliv si příspěvky vždy jen čtu...
Když jsem byla těhotná, a ke konci se už ani nevážila, všichni mi říkali, jé, tobě to sluší, vždyť jsi těhotná! Jenomže pak jsem porodila (dvojčata) a už jsem nebyla krásná, kulatá těhulka. Už jsem byla jenom KULATÁ. Nicméně protože jsem obě děti zatvrzele kojila, a tudíž jedla jako mlejn, žádné hubnutí se nekonalo. Říkala jsem si, bože, to je toho, odvázaná z toho nejsem, ale vždyť kojím, jsem na mateřské, denní zápřah atd... takže kadeřník, kosmetička, a podobné serepetičky nejsou pro mě, oblečení jsem nosila těhotenské. A pak mě jednou manžel vyfotil na koupališti v plavkách (rozplakala jsem se), měli jsme jít na jednou společenskou akci, zjistila jsem, že mám odrostlé, rozstřepené vlasy, příšerné nehty, knír pod nosem, na patách struhadlo nemluvě o tom, že NEMÁM CO NA SEBE!!
A tak si říkám: každou z nás žere jak vypadá, ale hážeme kolem sebe rádoby nad věcí větami typu- líčení není pro mě, chce to nedbalou eleganci, nejlepší účes ženy na mateřské je čepice atd. Nejhorší asi je: manžel mě má rád takovou jaká jsem. Ne, nemá. Mám, nejen podle mého, šťastné manželství, ale když jsem nedávno došla k tomu šokujícímu zjištění kam až jsem klesla se svým zevnějškem, a vynadala manželovi (komu jinému) copak si ničeho nevšiml???, přiznal se, že všiml, VŠEHO, ale nechtěl mě ranit. Poté mi daroval peníze na kosmetičku.
Že má žena malé děti, nemusí přece hned znamenat, že musí vypadat jak strašidlo. Věřte mi, že nemám doma žádnou chůvu, nemám funkční ani jednu babičku, a na dvojčata jsem sama, do toho pár hodin v týdnu ještě pracuji, protože nemáme dost peněz. Takže myslím,že vím dobře, co je to za hukot.
Řekla bych, že ve skrytu duše, chce být KAŽDÁ ta pěkná, tak se přestaňte schovávat za svoje děti, a udávat je jako důvod, proč vy nemůžete.
Díky všem co to dočetli až sem...
 Vokounka 


Re: Rána pod pás:-)) 

(5.2.2009 14:14:18)
Markéto, souhlasím s Tebou. Jsou to všechno jen výmluvy, ale na druhou stranu je fakt, že když jsi celej život nucena zachovávat nějaký vzhledový dekorum, je tak příjemné z toho udržovacího pachtění na chvíli vypadnout a prostě se vykašlat na to, jak vypadám. Aspoň na chvíli a je to úžasně osvobozující pocit. Jenže prů... nastane, když se ta chvíle táhne několik let a nastanou na neudržovaném zevnějšku nenávratné změny. Chce to silnou povahu.~;)
 Katla 


jak se vejít do velikosti S bez hubnutí  

(5.2.2009 13:56:51)
já mám o celých 15 cm mín než ty a jen o 7 kg mín a tričko velikosti S by mi rozhodně nebylo taky. Při svém specifickém "nevkusu" nejraději kupuji velikosti S - pánské. jednak se mi pánské věci více líbí a jednak jsou ve výprodejích pánská S-ka za pusu.
 jedna plus dvě 


Re: Rána pod pás:-)) 

(6.2.2009 0:49:55)
Nejlepší obrana je útok... to takhle (ještě před mateřskou) jen tak koukám na nějaký hadříky, a přijde poněkud "mohutná" dáma a hned mezi dveřmi volá na prodavačku: "máte tu něco na medvědy?"
 andygros 


Brečet přece nebudem.... 

(5.2.2009 13:09:17)
Hezkej článek..ne,že bych se válela smíchy-protože vím,že občas to k smíchu není,ale usmívala jsem se,že nad tím vším dokážeš mít zdravej nadhled.Já mám za sebou pět porodů-a vždycky jsem přibrala od 20 do 24 kg.Po holkách to šlo do půl roku vždycky dolů na původní váhu-a po klukovi-na to,že mu v dubnu budou dva-mám pořád asi 11 kg nahoře.Jediná moje výhoda je,že jsem vysoká a docela to jde maskovat.)))Ještě za svobodna jsem patřila k těm avandgardním šílencům,-vždycky jsem musela mít nějakej šílenej model a vykukovat z davu.No a dnes-maluju se i doma,,vlasy si barvím-čím zářivější,tím lepší,...když někam jdu,pořád se ráda "oblíknu",ale když běhám po zahradě,tak je mi docela jedno,který tepláky mám momentálně na sobě a kterej drdol mi drží vlasy.No a dieta?Co to je?.))))My rádi jíme-a nejsem líná se najíst i klidně večer u filmečku,nebo u knížky.Úplně teda nehniju,protože vyučuju izraelský tance-ale už funím jak lokomotiva-ve srovnání s mláďatama,který tam mám....Manžel mě má rád pořád i takovou jaká jsem-a to je pro mě důležitý....ke kočáru si už dávno neberu podpadky a na pobíhání s dětma volím spíš něco pohodlnějšího,než být pořád "za modelku" a nemoct si dřepnout třeba na obrubník.)Tak ti přeju krásnej den a ať se cítíš dobře,i když nám občas něco přebejvá.))))mimochodem-mě přebejvá jen na nohách a zadku-klidně by se to mohlo přemístit do prsou.)))
 Mortadela 


Re: Brečet přece nebudem.... 

(5.2.2009 14:27:31)
Izraelské tance? To jako židovské tance? Odkud jste? Mám taneční skupinu, třeba by bylo fajn díky Vám zabrousit i do jiného žánru... :-)
 andygros 


Re: Brečet přece nebudem.... 

(5.2.2009 15:35:28)
Tancujem v Liberci-v synagoze-to je součást s městskou libereckou knihovnou~b~~b~~b~~b~~b~bylo by dobrý potkat zase nový tváře~x~
 Mortadela 


Re: Brečet přece nebudem.... 

(6.2.2009 7:07:01)
O jé, to je ale daleko. :-( My jsme z Jihlavy, nicméně to dnes na vystoupení zkusím ostatním dát k úvaze. Kdyžtak se ozvu na mail, ju? :-) Asi by teda šlo spíš o nějaký jednorázový seminářík, abychom se něco přiučili. :-)
 andygros 


Brečet přece nebudem.... 

(6.2.2009 9:24:42)
Ahojky:-)pravda,že Jihlava není od nás za rohem.Ale kdyby vás zajímalo-tak každý rok-většinou v posledním týdnu v červnu od středy do neděle máme taneční soustředění lidiček z různých koutů světa.tance učej učitelé přímo z Izraele.Zatím to bývalo na Seči-ubytování se sprchma,plná penze...kdyby vás to zajímalo,pošlu více info...~b~~b~~b~
 Mortadela 


Re: Brečet přece nebudem.... 

(6.2.2009 10:24:45)
Určitě by mě to zajímalo! Mail mám v záhlaví a už předem moc děkuju. ~x~
 andygros 


Re: Brečet přece nebudem.... 

(6.2.2009 10:49:37)
nemůžu najít tvůj mejlík.Když kliknu na tvoji ikonku,tak mě to nepustí přes elektronickou poštu.~:(jestli chceš,pošli mi na tebe kontakt na můj mejlík andygros@seznam.cz~z~
 Pajima 


Pozor na manžela 

(5.2.2009 13:48:00)
Myslela jsem si,že mám ideální manželství.Každé těhotenství jsem ztloustla a velmi těžce se nabraných kil zbavovala. Po třetím mimi jsem prožívala štěstí z miminka a neviděla jak vypadám...připadala jsem si ok.Jenže toho se hned snažila využít jedna,která vypadala dobře a líbil se jí můj manžel....Byla to pořádná rána...Dobře to dopadlo,ale teď po čtvrtém mi opět ta kila přebývají a kamarádka říká ať s tím něco dělám,aby se zase nenašla nějaká taková....Ženská musí dobře vypadat kvůli sobě a taky pro toho svýho doma...nemáme to lehké,jenže ta kila nejdou dolů...
 Pavlína 
  • 

Re: Pozor na manžela 

(5.2.2009 14:02:16)
Zlababo, pekny clanek! Vyborny sloh! Uderne, jednoduche vety! Vse s vtipem i nadhledem, prestoze situace u vas jednoducha neni, jak jsem zjistila z tveho blogu. Drz se. Postava je to posledni, co bych resila. V lete obcas sedni na kolo a bude lip.
 Veverka 
  • 

A co takhle striptyz? 

(5.2.2009 16:21:58)
Po porodu vypadam, jako bych spolkla zelvu i s krunyrem, i kdyz kila mam nastesti puvodni.
Postava nic moc, ale sebevedomi uplne v nooooooo-vite-kde.
Nezasla jsem tak daleko, ze bych zacala cvicit, ale potrebovala jsem aspon trochu povzbuzeni. Hledala jsem neco praktickyho, ze ano....
Parkrat jsem byla na flirt-dance a dobry! (doma tomu rikam "rehabilitace po cisarskem rezu a zatim mi to vsichni zerou)
Lidi, sebevedomi se trochu vylepsilo, i kdyz me z toho vrteni zadkem trochu boli v krizi. Jeste jsem si to teda netroufla doma pouzit, ale mam to v planu...
 Kristýna 
  • 

Mám to trochu jinak 

(5.2.2009 15:03:09)
Asi se vám nebude líbit můj postřeh. Také jsem si v těhotenství říkala, když jsem viděla urousanou tlustou maminku s baťohem na zádech, že takhle prostě dopadnout nechci. A nedopadla jsem. Prostě nesnesu pomyšlení, že bych nedbale oblečená, špinavá a neučesaná šla mezi lidi. Prostě jsem klesnout nechtěla. V těhotenství jsem přibrala 30 kg. Po třech měsících mi zbylo 5 a mám je doteď, ale zbavovat se jich ani nechci. Vážím teď 57 při 164 výšky, takže žádná tragédie. Svádět něco na kojení a nedostatek času je prostě jen pohodlí, i při kojení se dá jíst zdravě,dá se i cvičit, všechno se dá když se chce. Mě asi pomohlo to, že jsem po 3 měsících začala docházet občas vypomáhat manželovi do firmy a to člověka motivuje, aby nezpustnul.Další motivace byly vzpomínky na muže žen na mateřské, kterak se na firemních večírcích plazili po pár panácích po každé které to trochu slušelo (okolí je ještě politovalo a přidalo pár peprných poznámek na adresu manželek, kterak zpustly). Nechtěla jsem být ta hnusná, tlustá,pomluvená. Ale pro to se musí něco udělat.Také často nemám čas se česat a mýt si vlasy - vyřeší to šátek a ještě jsem stylová. Ráno make up a pudr zabere dvě tři minuty na ukrytí kruhů pod očima, oči malovat ani netřeba.Stačí pár hezkých kvalitních věcí na sebe a žena hned vypadá líp, i s nabranými kily.Nechci aby se za mě manžel styděl a já se za sebe také stydět nechci.A autorce doporučuji zahodit věci po mámě hodně daleko od sebe, to že je silnější neznamená, že musí chodit oblečená jako stará, to ještě umocňuje "pokleslost". Je i spousta hezkého oblečení na silné mladé.Moje máma je také tlustá a zanedbaná, raději seděla u TV než by o sebe pečovala a sváděla to na "děti, práci, domácnost". Tím mi dala příklad, jak ne.Takže ne vždy dcera dopadne jako matka. Ale díky za článek, určitě se mi líbil!!!
 Anakonda+2 


já s tebou souhlasím:-) 

(5.2.2009 15:07:03)
Taky si myslím, že schovávat se za děti..není to nejlepší...
Jsem si jistá, že kila se dají schodit dolů..aspoň nějaká. Pečovat o sebe jde..i když má člověk děti. ~;)
~;)~;)
Taky bych nechtěla chodit, tak, aby se za mě styděl manžel a nebo dokonce já~t~~t~~t~~t~
Hlavu vzhůru..nikdy není pozdě~b~~b~~b~~b~~b~
 Jiřka+2 


Re: já s tebou souhlasím:-) 

(5.2.2009 15:52:02)
tak článek je to vtipně napsaný, o tom žádná,ale když si to představím ve skutečnosti, úsměv mi teda zmizel..
Taky nevidím důvod, proč to, že mám doma děti(já zatím jedno, druhý teprv čekám), by mělo nutně znamenat že budu vypadat jak neforemná koule s urousanýma mastnýma vlasama, špatnou pletí, v hadrech z roku raz dva
Podle mě je to spíš v každé z nás(anebo stejně tak není).Někdo je zvyklý o sebe pečovat od mlada, někomu to třeba nesedí ,nebaví ho to a to, že jde na mateřskou, je jen zastírací argument
 Vilma 
  • 

Re: Mám to trochu jinak 

(5.2.2009 15:31:57)
taky to mám trochu jinak...zatím mám tedy jedno dítě a když to čtu, tak mi ten článek nepřišel vtipný, jako ostatním maminkám, ale spíš mě dostal do deprese, jestli večer budou 2 čárky a já tím pádem po druhém dítku dopadnu jako autorka, což bych asi tak statečně nenesla...P.S. mamka nás měla 3 za sebou, zvládala a do teď prý vzpomíná, jak to pro ni bylo nejlepší období v životě :)Za což ji tedy obdivuji...
 Gudrun 


Re: Mám to trochu jinak 

(5.2.2009 16:07:53)
Nepřipadá mi, že by autorka dopadla nějak špatně, je to napsáno s trochou nadsázky.
 Vilma 
  • 

Re: Mám to trochu jinak 

(5.2.2009 17:12:47)
No té nadsázky asi bude dost... Taky jsem měla tendenci po porodu nevylézat z tepláků, už jsem v nich chodila i ven. A pak jsem si řekla TAK DOST ! Malý má použité oblečky z internetu, ale je jako ze škatulky (než se tedy popatlá,ale to je něco jiného), má použitý kočárek z internetu (nikdo to nepozná, je krásný), já levné hadříky z výprodeje (proč ne, jsou za zlomek ceny), u kadeřnice jsem byla naposled v srpnu (mám dlouhé vlasy)...2x denně jdu obejít vesnici abych nebyla tlustá (pokaždé je to hodina a pokaždé se na to převléknu, i když nikoho na 99% nepotkám, do toho vařím, uklízím a starám se o všechno ostatní, chlap se vrací večer, tak ho nakrmím (sama po 6 h nejím, ale je to těžký)a u TV si zacvičím (u reklam, abych nerušila).
Prostě s 1 dítětem se to dá a věřím, že to půjde i se 2. P.S. všechny velký a starší hadry jsem dala ke kontejneru a něco rozdala a teď toho mám sice málo, ale odměňuji se novými kousky :)
 Jaspi 


Re: Mám to trochu jinak 

(5.2.2009 16:11:18)
Mně se Tvůj postřeh líbí......potřebuju dobře vypadat, i kdybych měla doma mateřskou školku. A máminy věci nosím, miluju její vkus.
 DENISA 
  • 

Uffff 

(5.2.2009 19:24:11)
No uz jsem se lekla, ze se tu neobjevi ani jedna superzena a supermatka. Jsem presvedcena, ze Zlabatka nevypada tak bidne jak se popsala a vetsina diskutujicich taky ne. Ale ze vetsina zen po porodu na krase trochu ubude, to je proste vetsinou fakt, treba maji urvane deti ci se jim venuji a hraji si s nimi misto poskakovani pred zrcadlem. Takze si obcas povzdechneme nad tim prebyvajicim kilem, neumytym vlasem a samozrejme delame vse co muzeme, abychom vypadaly nejak k svetu. Takze takovy clanek s velkou davkou nadsazky nas pobavi a usmejeme se a nikdo tu neni zvedavy na kazani tech co maji vsechno perfektne zmaknute, jen ten smysl pro humor nejak svou snahou po dokonalosti vymazaly.
 Insula 


Kristýno, 

(5.2.2009 22:44:26)
máš naprostou pravdu. Jenomže já si to uvědomila pozdě. No, i když pozdě není nikdy. Takže se teď snažím s tím něco udělat. Tak mi držte palce. ~;)
 Ishka 


Co na to říkají vaše polovičky? 

(5.2.2009 17:09:55)
Holky, nic proti vám a chuti k jídlu, ale jen si neumím představit, co na zanedbanou, neupravenou a obtloustlou ženskou říkají vaši manželé. Já osobně se chci tomu svému líbit, je to pěkný chlap, chci, aby se, když někam jdeme, nemusel za mne stydět, naopak, chci, aby mu ostatní mohli závidět a podle toho se chovám. Chci se mu líbit i doma.

Rozhodně vás nechci poučovat, ale nedivte se, až si ten váš najde nějakou, která se umí ohlídat, nežere a dbá na sebe. Nemyslím tím, abyste byly za zmalované modelky, ale můj názor je, že když se chce, tak všechno jde. Taky miluju sladké, z pekárny neodejdu nikdy z prázdnou, ale jakmile vidím, že se mi váha ukazuje třeba jen o kilo víc, prostě si to jídlo na chvíli zakážu. A po dvou dětech, výšce 168 cm, vážím 55 kg. Možná rodové dispozice, možná pevná vůle. Nerezignovala jsem na sebe. A nestydím se napsat, že vypadám dobře - možná jsem ta, za kterou se váš manžel v nákupním centru ohlédne :-)

Možná mi můj manžel třeba taky někdy odejde za jinou, ale alespoň budu vědět, že to nebylo kvůli mému zanedbanému vzhledu.
 Martina, 2 kluci 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(5.2.2009 17:32:00)
Ishko, to mě zaujalo...nikdy jsem netoužila, aby mě někdo manželovi záviděl...nikdy mě nenapadlo, že by se za mě styděl...já bych se za něj taky nestyděla, kdyby ztloustnul, nikdo mi ho nezávidí...fakt tomu nerozumím.
Jo, styděla bych se za něj, kdyby se choval jako blb, to fakt asi jo.
 ach 
  • 

Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(5.2.2009 18:27:19)
Moc dobře jsi to IShce napsala. Dostala, co jí patří. Ale přiznej se, opravdu v hloubi duše netoužíš po tom, aby se manžel místo za šestnáctiletýma slečnama v minisukni otáčel jen za tebou? Já bohužel ano.
 Martina, 2 kluci 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(5.2.2009 18:43:03)
Manžel se neotáčí za šestnáctkama v obchoďáku, ale za macatýma ženskýma fšude, kde je uvidí...např. miluje katalog Chic in form, což je pro velikosti 40-60, tak nějak ~:-D
Nevadí mi, že se otáčí, je to přirozené, já to dělám taky.
 Lucka 345 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(8.2.2009 10:52:45)
To ti závidím. Ma nžel už po porodu přibral nejméíň 20 kg, nic s ním není a za nikým se neotáčí. Zato se začínám otáčet já.~f~
 Lucka 345 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(8.2.2009 10:59:08)
A že ho klofne jiná se fakt bát nemusím....~n~
 Katla 


nejsme svoje polovičky :-)  

(5.2.2009 17:59:39)
Ani já jeho, ani on moje, jsme oba CELÍ. A nikdy bych nechtěla být manželova výkladní skříň. ~z~~z~~z~
 Veverka 
  • 

Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(5.2.2009 18:17:24)
Snahu máme, ale Shakiry z nás asi nebudou...
 Raduza 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(5.2.2009 18:34:55)
Jen aby neodešel za nějakou, která dle Tebe bude mít zanedbaný vzhled. I to se stává.
 Gudrun 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(5.2.2009 18:48:00)
Nepatřím k ženám s nadváhou, ale vím, že tloušťka není jen záležitost nezřízeného žraní. Možná máš štěstí, že nepřibíráš, ale věř tomu, že chlap se rozhodně raději a častěji ohlédne za upravenou ženou "kyprých" tvarů ~t~~t~~t~~t~~t~ (možná i ten tvůj - třeba tajně), než za kostřičkou, třeba vyparáděnou podle poslední módy. Mimo jiné není třeba tu rozebírat, že existují i jiné hodnoty, než supervzhled...Není potřeba autorku a jiné ženy, které psaly příspěvky, hned vidět jako tučné a neupravené. Autorka tu píše humorně, je to jeden z nejlepších článků, které se tu objevily.
 DENISA 
  • 

A to mi vysvetli 

(5.2.2009 18:57:54)
Mam znamou, krasna zenska, v 45ti vypada na 35, fakt ji to vsichni hadaji. Stihla, vzdelana, prakticka, skvela mama, pracovita, ale hlavne normalni, nic neprehani. No a jeji manza zdrhl k tluste, nezamestnane alkoholicce a ke vsemu hnusne jak noc. Ono to ne vzdy je pravidlo, ze ten exterier resi vsechno. Bohuzel v tomto pripade se neda ani pochopit co na povaze te IQ tykve videl. Proste hormony jsou nekdy nad rozum.
 Juldafulda 


Re: A to mi vysvetli 

(5.2.2009 19:39:10)
Zlababo precetla jsem si o tobe na tvem blogu a obdivuji Te, ze ac mas nelehky zivot tak si dokazes ze sebe udelat legraci:-). Myslim si, ze srovnavat matku zdravych decek a matku, ktera ma opravdu problem se fakt neda.~R^
 Insula 


Re: A to mi vysvetli 

(5.2.2009 22:50:32)
Deniso, možná se té svojí krásné ženy bál. Myslel si, že mu stejně jednou uteče za lepším a to by nesneslo jeho ego. Tak jí předběhl. ~;)
 Jíťa 
  • 

Každý má jiné dispozice 

(5.2.2009 19:35:11)
Po prvním dítěti jsem přibrala 5 kg a měla tak při výšce 170 cm 60 kg. Po druhém dítěti jsem nepřibrala vůbec nic a mám furt stejně 92 kg.

Bohužel někde úprostřed těch 16-ti let mezi dětmi jsem během jediného roku zničeho nic nabrala 30 kg aniž by se tehdy nějak změnily mé stravovací či jiné návyky. Prvním krokem bylo omezit jídlo a začít alespoň trošku cvičit. Dodnes jím poloviční porce než před cca 10-ti lety a cvičit chodím stále, ale váha se ani nehne už dobrých 10 let.
A po dětech nedojídám! Po puberťákovi jaksi není co a sežere i to, co nechá prcek.
 jedna plus dvě 


Re: Každý má jiné dispozice 

(6.2.2009 1:03:51)
Hele nechci do toho moc chytračit, ale tohle by nemusela být dispozice, ale mírně snížená funkce štítné žlázy.... mám osobní zkušenost... a řešení je dost snadný. Obecně v ženský populaci v naší zemi je dost velký procento, který s tím má problém, ale moc malý na to, aby to řešily. Postupné přibírání bez větších stravovacích změn a trošku větší únava by měl být signál nechat si změřit hormony šž.
 Jíťa 
  • 

Re: Každý má jiné dispozice 

(6.2.2009 19:23:46)
Nechala jsem si je změřit, dokonce opakovaně, ale prý jsou v pořádku.
 Kudla2 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(6.2.2009 10:00:19)
Ishko, Ty asi budeš mít nějaký problém, že?

cituji: "Rozhodně vás nechci poučovat, ale nedivte se, až si ten váš najde nějakou, která se umí ohlídat, nežere a dbá na sebe. .... Nerezignovala jsem na sebe. A nestydím se napsat, že vypadám dobře - možná jsem ta, za kterou se váš manžel v nákupním centru ohlédne.

Možná mi můj manžel třeba taky někdy odejde za jinou, ale alespoň budu vědět, že to nebylo kvůli mému zanedbanému vzhledu."

Pokud napíšeš, že jsi zhubla, připadáš si mnohem hezčí a těší Tě, že se líbíš i manželovi, tak je to OK a přeju Ti to. Ale když se pustíš do dávání "dobrých rad" imaginárním tlusťoškám s tím, že Ty jsi ta, za kterou se jejich manžel otočí, a že se nemají divit, když jim uteče za jinou - to mi už připadá poněkud chorobné.
 Vaal 


Plnoštíhlá a pohodová, nebo štíhlá nervní kráva? 

(7.2.2009 0:01:16)
Nesouhlasím s některými "madam" tady, co tvrdí, že si za svůj vzhled a boubelatost může určitě každá sama a která taková není je líná se sebou něco dělat.Každá máme tu "startovní čáru" na cestě ke štíhlé postavě někde jinde.Některá to má "za pusu" a jiná má prostě pomalý metabolismus.Opravdu záleží na rodové dispozici, zdravotním stavu(štítná žláza), hormonech, lécích které bereme, psychickém stavu. Taky v sobě nemusíme mít bezpodmínečně tuky, může se v nás vázat voda, pokud máme nějaký zdravotní problém, kojíme atd. Nedávno se dokonce zjistilo, že ze 1/3 za obezitu může údajně nějaký virus...

Sama na sobě vidím, že moje kolísavá váha velmi závisí na výše zmíněném(hormony, zdravotní stav, stres).
Když cvičím, mám ještě větší hlad, takže když se potom pořádně nenajím, třepu se, a motá se mi hlava, to samé s kojením....tělo není "blbé" a žádá energii zpět a já mohutním na svalech, tuk neubívá a váha se zvětšuje.

Pokud se snažím jídlo omezovat, sice hubnu, ale za cenu toho, že jsem nervní, podrážděná a manželovi sprostě nadávám~q~

Těžko říct, co je pro manželství lepší-štíhlá leč nervní "kočka", nebo milá buclatá pohodářka. Být chlapem, tak si zvolím to druhé :-)

...jo a pornoherec Rosenberg tvrdí, že nemá rád modelky, páč jsou vychrtlé, nemají dostatek cukru v krvi a tím pádem jsou sexuálně chladné :-)

 Vaal 


Re: Plnoštíhlá a pohodová, nebo štíhlá nervní kráva? 

(7.2.2009 0:03:29)
Oprava:neubývá..ajaj
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: Co na to říkají vaše polovičky? 

(13.2.2009 0:44:02)
Mám z tvého příspěvku nepěkný pocit pokusu o nadřazenost a "dobré rady".

Ale chtěla jsem napsat, že jsem v 18 měla při výšce 168cm a 55 kg a rozhodně to nebylo žádné terno! Byla jsem považována za nehezky hubenou! Neumím si představit že bych teď v 36 letech vypadala stejně - to bych snad musela být nemocná!
Takže s váhou všeho s mírou.

A každý zhubnout extra nemůže, každý má svoji optimální váhu i postavu, je to hodně o vroz. dispozicích. A taky váze kostí! ~t~
 Gabriela 
  • 

Tleskám 

(5.2.2009 17:29:53)
Autorko tleskám, už dlouho jsem se tak nepobavila :-) . Neboj ono se to časem trochu srovná.
 Juldafulda 


Re: Tleskám 

(5.2.2009 18:23:30)
Ja myslim, ze clanek je napsany veskrze jako ironie. Nicmene obcas si taky rikam kde berou nektere maminky ditete cas na to, aby byly dokonale namalovane a barevne vyladene:))). Ac nase ditko je od zacatku velice zive a sverazne tak si proste vecer tech 15 minut nenecham vzit a to i po porodu. Po narozeni ditete jsem zmenila satnik na sportovni, ale velice kvalitni a hezke obleceni. Behat v lodickach za 2-letym capartem asi nic moc. A co se tyce jidla tak se priznam, ze pres den nemam nijak cas na "pamlsky" za dalsi je ani nejim, protoze by decko chtelo automaticky taky a vzhledem k tomu, ze vecerime kolem pul osme tak by me nejak ani nenapadlo se jeste necim cpat. navic clovek sni tolik kolik ma doma~;) A co dodrzuji je zadne dojidani po diteti. No a kdyz s malym takhle nekam vyrazime tak ho vzdycky oblecu do "lepsiho" obleceni:-)
 Jannat 


Obdivuji 

(5.2.2009 17:40:04)
náhled i jak je to krásně napsané! :)
J.
 hataika/97,02,08/ 


Krásně napsaný 

(5.2.2009 18:01:53)
Tvoje příspěvky vždy čtu ráda a ani tento nezklamal.Popsala jsi trefně pocity mnoha maminek.A věř,že kdybych si měla vybrat s kým na kafe,jestli s nějakou super matkou z titulních stránek časopisu a tebou,tak bych rozhodně volila tebe.Krásně píšeš,má to nadsázku a humor,piš dál.
 8.5Yettynkaa12 


metabolismus 

(5.2.2009 18:45:34)
Tak já jsem sice po dětech vždy zhubla, jsem typ, co kojením hubne, navíc jsem zcela cíleně po porodu držela dietu, ale stejně už se mi kila udržují hůř než ve dvaceti - dnes je mi třicet.
Když měl druhý syn půl roku a intenzivně jsem kojila, vážila jsem 53kg a vypadala úžasně, prsa a štíhlá postava, jak jsem přestala kojit, kila letěla nahoru, ač jsem se snažila, jak jsem se snažila...Takže se nedá říct, že bych přibrala po dětech, ale věkem. Už to nejde jako dřív zmenšit porce a hubnout, už to nějak nefunguje:(((
Tak mám obavu, zda za dalších deset let nebudu mít o deset kilo navíc. Zrovna teda držím dietu, ve snaze nárůst kil bojkotovat:)))
Nevzdávejte to, i když to stojí úsilí!!! třeba nebudu mít o deset kilo víc, ale jen pět navrch:)))
 Kohnova 
  • 

Moc hezke! 

(5.2.2009 19:14:23)
Zlababo, jsi jasny talent. A asi i fajn tlusta holka:). Kdysi jsem si zoufala nad svym telem balancujicim po ctyrech porodech na hranici nadvahy, nad brichem vyvolavajicim dojem, ze jsem definitivne v patem mesici (mozna v sestem) a dalsimi atributy rozkvetleho materstvi. Pak jedno dite ve skole pri hodnoceni ucitelu napsalo, ze na me osobe se mu zejmena libi hezka postava. Fakt nekecam. Meritka krasy postav jsou stale jeste ruzna:).
 Katla 


Re: Moc hezke! 

(5.2.2009 19:35:05)
Dokud se ta měřítka nezdeformují tím ideálem krásy, co vystrkuje drápy zpoza každého rohu. ~o~
 Kohnova 
  • 

Re: Moc hezke! 

(5.2.2009 19:41:43)
Jasne. Ale zminovany vyrok ditete, ktere tem drapum je zcela jiste vystavovano bezne, dava nadeji. Deti vubec davaji nadeji :D. Ja to proste vidim optimisticky a jdu si otevrit sveho Kozla.
 Katla 


Re: Moc hezke! 

(5.2.2009 19:43:18)
ježíííš marijjjaa a já nemám ani tu třetinku, stačilo by nealko.
 Markéta 
  • 

Re: Moc hezke! 

(5.2.2009 19:45:10)
Tak pošli manžela se džbánkem :-)
 Katla 


Re: Moc hezke! 

(5.2.2009 19:46:16)
on není doma a nebude! Jsem tu přikovaná k dětem , jinak bych si zašla sama., Mám nohy:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))). a mám chuť. teda žízen.
 Markéta 
  • 

Kde jsou ty doby 

(5.2.2009 20:14:36)
kdy jsem běhala tatínkovi pro dvě točená se džbánkem, co jsem sotva unesla. :-) Asi by bylo trapné si kvůli dvěma lahváčům volat dodávkový obchod. Vydrž, soucítím s tebou.
 Jíťa 
  • 

Ideál krásy 

(5.2.2009 19:38:18)
Po staletí byly ideálem krásy kypré ženské tvary. Kdo tomu nevěří, ať si zajde někam do galerie!

Jsem krásná úplně stejně jako všechny ty umělecky ztvárněné Madony a Venuše!
 Katla 


Re: Ideál krásy 

(5.2.2009 19:40:48)
To není pravda. Byly doby, kdy se po šlechtičně žádalo, aby kolem pasu obepnula~2~ límec, který její ženich nosí kolem krku. Náš nejstarší z toho má srandu, říká, že pro něj by bylo nevěst plno, a směje se bráchovi, že ten by se neoženil - takovej drobek a hlava mu bimbá na stopce. ~2~~2~~2~
 MirkaM 


Žlababo 

(5.2.2009 19:49:07)
To je o mě? :-)

Tak takhle jsem se nenasmála pár měsíců. Sedí to na mě do puntíku, vč. toho úleku u máminých věcí!

Přeju Ti úspěšné hubnutí, já se taky snažím, ale málo.
 Kamila, 1 dcera 
  • 

Re: Žlababo 

(5.2.2009 20:07:24)
... teda Vy máte ale problémy...:-) Kdyby jste neměla třeba rodiče, manžela, nedejbože děti, to by jste asi tlustá nebyla, že? Nebo kdyby jste musela pracovat a nejezdit autem, hm? Tak využijte všeho toho, co máte a jako poděkování osudu si jděte zaběhat, víc než hodně by se to slušelo.-)
 MirkaM 


Kamilo 

(5.2.2009 20:17:51)
"kdybyste, byste" ... až si Žlababa půjde zaběhat, pokud se jí tedy bude chtít, zopákněte si gramatiku
 Lenka 
  • 

Re: Kamilo 

(5.2.2009 20:59:14)
No, řekla bych to asi takhle:

pokud je jen minimální hlídání, na kadeřníka se čas najít dá, stejně jako na občasný nákup nových hadříků.
S cvičením už je to horší, protože jsou lidi, co se doma nedokopou, potřebují vybudit v tělocvičně a to ne vždycky s dítětem jde. V dnešní době, kdy často chlapi makají do večera, nebo na směny, ne každý může umožnit chodit ženě pravidelně cvičit.
A bez pravidelného pohybu většina lidí prostě pěknou postavu neudrží. Samozřejmě, až na šťastlivce, co váží od přírody 60 kg i s postelí.

Takže, žena na md nemusí být nutně celková cuchta, ale čekat od ní, že bude šlank a jako ze žurnálu se myslím taky nedá.
 Gwin+dráček 


Re: Žlababo 

(5.2.2009 21:03:38)
Já bych neřekla, že se život se Žlababou mazlí. A je naopak skvělé, že si dokáže ze sebe dělat legraci a psát články, které jsou odlehčené a mají ducha a vtip! Což se nedá říci o Vás, Kamilo...
 & 


Re: Žlababo 

(6.2.2009 6:57:08)
Kamilo,

Kamilo, podivej se na Zlababy web a precti si co vsechno ma za starosti a co vsechno stiha. Mozna te pak prejdou rady o behani a kadernicich.
 Gudrun 


Re: Žlababo 

(6.2.2009 8:57:49)
~o~Kamilo, kde je psáno, že Žlababa nechodí dost pěšky? Kritizovat umí každý. A tu gramatiku byste - ne BY JSTE si měla opravdu osvěžit.
 Xeni 


Presne muj pripad 

(5.2.2009 21:02:19)
Taky jsem byla stihla kdyz jsem poznala manzela s dlouhymi svetlymi vlasy do pasu. Ted mam 123 kg, bricho jak pred porodem avsak vycpane sadlem. Taky jsem po 2 detech a takhle zpustnout jsem dokazala behem 5 let. Je to tim, ze na sebe nemame cas. Kdyz jsem chodivala do prace, sla jsem pesky na autobus, obcas se mi nechtelo cekat na tramvaj, tak jsem sla 2 stanice pesky. Cpala jsem se kolacema a presto jsem byla stihla. Odpoledne zasla do sauny, na solarko, na trziste pro nejake hadry ci do obchodaku. Ted kdyz jdu do obchodaku, protoze nemam co na sebe se pred zrcadlem zdesim. Oblekam velikosti 22 az 24W v zemi kde je standard 7. Prsa z C jsou na E o velikosti hrudniku uz ani nemluvim. Jen obleceni neoblekam po mamince, ale mohli bychom si ho krast s tatou. Drive jsem si myslela, ze stihly pas 65 cm mam od prirody, ha, ted kdyz mam v pase 125 cm vim, ze to tak neni. Loni jsem si koupila eliptical za 1400 dolaru. Manzel mel pravdu, cvicila jsem prvnich nekolik tydnu, ted je z nej dobry vesak, stojan a vubec prakticky odkladaci prostor. mohu si do nej i zapojit walkmena a reprakama mit hudbu v loznici ci se ovivat ventilatorem na konzole s programy. Svuj eliptical stale miluji i kdyz nenachazim cas a silu na nem cvicit. Uklizim hracky, myju nadobi, varim, peru, luxuju a to porad dokola a kdyz se otocim vsude je zase bordel, drez plny, vsichni maji hlad. Dojidam zbytky, protoze je to skoda vyhodit, na prochazky taky nechodim, jelikoz deti toho moc neujdou, zvedaji kazdy klacek, kaminek, obcas spadnou do vody, ted kdyz tu je - 30 C, tak to clovek vydrzi tak 30 minut byt venku. V panelakove kleci od lednice, gauce, mezi koupelnou, nejdelsi vzdalenost asi 15 kroku. Kde jsou ty casy kdy jsem behavala na hristi 3 x tydne 10 km a predstavovala si jake si koupim krasne upnute vecerni saty nebo boty na vysokem podpadku. Ted mam roztaplou nohu na sobe teplaky nebo giganticke dziny a kdyz myju vanu po detech, tak manzel detem rika, ze nas navstivil instalater. Na brisnich tancich ani satek nedrzel jelikoz kolem pasu se uvazat nedal kdyz zadny nemam a jelikoz byl tezky diky hodne penizkum tak zatim co ostatni ladne tancili a ladne etericky do vzduchu tancily neco jako holubicku, tak ja si pripadala jako tucnak, ktery se nemuze odlepit od podlahy a uz jen zvednout ruku a nohu bylo vycerpavajici, satek jsem neustale zvedala ze zeme, jako kdyby mi padaly kalhoty.
No tak jen autorce mohu rici, ze vim jak se citi a jedine co me hreje je, ze i kdyz se nevejdu do grafu mistnich obezitologickych tabulek, tak furt jeste nemam cukrovku, rakovinu a dokonce mam vsechny svoje zuby. Doktorka mi rekla, ze diky velke vaze mam krome tech nevyhod taky vyhodu, ze v podstate permanentne posiluji, takze mam nizsi riziko osteoporozy, no a taky plet neni vysusena, clovek si nemusi pichat botulin kdyz ma vlastni sadlo, tak vypada ac obezni, tak zase nevyschle. Proste jestli autorka pujde do prace a utrhne se od rodiny tak jednou sama od sebe i bez diet zhubne. No muj manzel uz taky nema doma modelku a nez jsem dopsala prispevek, tak soude dle smradu jsem spalila i veceri, tak ani kucharku.
 Katla 


Re: Presne muj pripad 

(5.2.2009 21:59:01)
zkus vodní aerobic, jako moje kamarádka.
 MirkaM 


Možná je to trochu jinak 

(5.2.2009 23:33:41)
Sešly se tu proti sobě dvě skupiny. Jedna, která "zpustla" a druhá, která to "nedopustila".

Ono je to možná jen tak, že z některých načesaných sexy dam v kostýmcích a lodičkách podle poslední módy, se staly mamky o 10 kilo těžší, v džínách a teniskách. Ono se opravdu v těch kostýmkách dost špatně dobíhá autobus, v každé ruce jedno malé dítě a nákupní taška a kabelka - kde vlastně? No u mě to zakrátko byl batoh a bodybag, protože víc, než dvě ruce nemám. A pokud už někdo aspoň jezdí autem (výlet do města busem je zážitek:-(), tak třeba skládat a rozkládat golfky a nezašpinit se..... naložit do auta dítě a nazašpinit se....
Prostě jsme se přizpůsobily situaci. Situace nás přinutila.

Já už jsem trochu starší a tuším, že čas, figuru a samu sebe z té doby před 10 lety nevrátím, kdo ví, jestli bych chtěla. A pokud by mě kvůli tomu chtěl manžel opouštět, kvůli nějaké mladé, bezdětné a ukrutně sexy, tak jsem si špatně vybrala.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Možná je to trochu jinak 

(6.2.2009 7:36:35)
Mirko, s tím manželem, to máš pravdu. Stejně si myslím, že chlapi mají raději pořádné holky, než modelky, které sní bobulku hroznového vína denně ... jakákoliv dokonalost totiž po čase začne vždycky unavovat ...
S tou rozdělenou diskuzí, to je taky pravda, i když těch, které to "nedopustily" je podstatně méně.
Já jsem tedy kostýmky a lodičky nenosila nikdy, kdybych si při své výšce vzala ještě boty na podpadku, tak čním do okolí jako rozhledna. Mám ráda sportovní eleganci, která se dá provozovat i s dětmi.
A na závěr bych dodala, holky, každá jsme jiná a všechny jsme krásné ~:-D (není nad to si po ránu polichotit ~j~)
 DENISA 
  • 

Prevence 

(6.2.2009 9:30:38)
Mirka ma v zaverecne vete svatou pravdu - jestli me manzel opusti kvuli mladsi, hezci, sexy, tak jsem si spatne vybrala. Svata pravda. Ja jsem se zacala kamaradit s jednou modelkou, ktera ma stejne stare dite a ac jsem nekdy i s trochou zavisti sledovala jak ona dokaze byt pri miminu v kostymku a neuveritelne in, casem jsem docenila tuto znamost. Nejdrive se o ni muj manzel pochvalne vyjadroval jak je po porodu jako lunt, kdezto ja ne, ale casem zacal prozirat. Kdyz videl, ze dotycna musi mit k ruce - uklizecku, chuvu, babicky, nevari, nepece, dite ji jen konzervy, zato ma cas na kadernika, kosmetiku, manikuru, fitko, pobihani po buticich, tak mu docvaklo, ze by takovou modelku nechtel (tedy hlavne by nechtel na to vydelavat) :-))
 Hanka36 


hezký článeček ze života 

(6.2.2009 0:04:22)
Sice nemám po 2 dětech nahoře moc kilo, ale moc centimetrů - V PASE! Co je mi platné, že mám navíc 3 kilka, když centrimetrů 10!!!
POMOC - nemáte tip? Odřezat! A to chodím cvičit, ale teda doma nehladovím, to bych s dětma nedokázala.
 Babsi+2 


Re: hezký článeček ze života 

(6.2.2009 8:55:56)
A nemáš náhodou "díru" mezi svalama na břiše? Já jo, když se najím, tak i 7cm. Jen tak z legrace jsem se na to zeptala při preventivce, dr. nevěděl, co s tím(krom operace), pozeptal se a teď chodím na rehabku(velké míče), cvičitelce jsem nahlásila, co mi je, některé cviky necvičím, aby se rozestup ještě nezvětšil. Jenže...po roce mám břicho vypracované jak Lundgren, leč pod vrstvou nevycvičitelného tuku. Takže si budu ještě tak rok stěžovat a pak jdu na pojišťovnu na sešití svalů(a prý si musím stěžovat i na bolesti zad).
Vzhledem k výšce a snaze by mi to mohli povolit.
 Hanka36 


Re: hezký článeček ze života 

(6.2.2009 21:46:04)
Babsi - díky za příspěvek.

Taky jsem si to myslela, jestli nemám rozestup svalů, protože mám břicho dost vyklenuté, ale nějak se mi nedaří si žádnou extra díru nahmatat.
Můžeš mi blíže popsat kde tu 7cm díru v břiše máš? To máš tu díru vodorovně nebo svisle? A měřit ji mám v leže?
Mám pocit, že pokud něco, tak možná 1cm vodorovně. Ale nevím jak to měřit.

Nohy, zadek, ruce mám vycvičené dost, ale na tom břiše se mi vrstva tuku drží zuby nehty.

Uvažuju tak trochu do budoucna i o liposukci, ale ani nevím jestli se to vcelku štíhlým lidem, kteří mají tuk hlavně na břiše jako já, vůbec dělá?

Ale radši bych zůstala přirozená ~d~
 Voskovka 


Pekne!!! 

(6.2.2009 22:03:39)
Citim to podobne. Kdyz byl nasi prvni dcerce 1 rok, prestehovali jsme se z Prahy do horske visky. Muj satnik se od te doby rapidne zmenil a rozdil v oblekani, ucesu, liceni o kilech nemluve mezi mnou a mou sestrou z Prahy je propastny.
 svetlana 
  • 

nesouhlas 

(6.2.2009 10:56:03)
Musím bohudík nesouhlasit. Výmluva typu, jsem tlustá po dětech, nebo jsem tlustá protože dojídám po dětech, to snad ani nemůže někdo myslet vážně. Výmluva, že nemám čas se slušně oblíknout a upravit, tak to opravdu nemyslíte vážně. Je to jen lenost a nic jiného. Moje máma je žena, která má přes 100kg a sama se vymlouvá, že váhu má po nás po dětech. Je zajímavé, že já dítě mám taky a do 2m. od porodu jsem měla zpět svojí váhu před otěhotněním. Nedojídala jsem po dítěti, chodila s ním ven na procházky a i bez cvičení jsem prostě procházkami sundala ty kila dolů. Moje dítě bylo do půl roku ubrečené,mělo koliky a tak trávilo dost času u mě na břiše a jediné kdy bylo ticho bylo při kojení, ale i přes to jsem se na procházku ven dokázala slušně obléknout a nalíčit. Takže každá si za to, jak vypadá může sama. Pak ještě chybí plakat, že si manžel našel milenku. Ono k tomu potom moc nechybí, když se má doma dívat na neupravenou, strhanou a po těhotenstvích tlustou ženu. Bohužel je to tak dámy, tak hlavně se nevymlouvejte.
 Ivka (kluci 8 a 3 roky) 
  • 

Zpustnutí X nadváha 

(6.2.2009 11:12:02)
Holky nezaměřujte se (jen) na nadváhu. Byla jsem těžce nemocná a po léčbě (byť úspěšné) jsem vážila 48kg při 170cm. Vypadala jsem naprosto příšerně -chodící kostra (navíc po chemoterapiích bez vlasů) a neumíte si představit, jaký byl problém přibrat na původních 57kg! "Zpustlost" není o nadváze. Teď už jsem několik let na mateřské a proti zpustlosti (tj.rezignaci na svůj vzhled) radím zařadit jakoukoli pravidelnou aktivitu mezi lidmi- ať už chození na pár hodin do práce, jak tu někdo psal, nebo třeba já chodím zpívat do sboru (+koncerty, soustředění...stále příležitosti se pěkně obléct, nalíčit, učesat).Teď jsme se s manželem zapsali do tanečních a to je teprve něco (to máte šaty, boty, kabelka, vlasy, nehty :-)))) Kromě přímo terapeutického účinku na naše manželství (jít někam spolu bez dětí!!!) to dost pozvedlo i mě samotnou. Uznávám, že to není rada univerzální pro všechny, ale třeba vás napadne nějaká dostupná aktivita i pro vás. Důležitá je pravidelnost, jinak do toho vždycky "něco vleze"...
 Markéta 
  • 

Re: nesouhlas 

(6.2.2009 13:07:29)
On je velký rozdíl jedno dítě a dvě děti; navíc dvě děti nemocné, protože péče o ně bere hodně energie. Takže bych byla v takhle kategorických soudech opatrná. Nikdo neví, co ho potká, a heslo "každý ma takový život a takovou postavu, jakou si umí zařídit" bych raději moc nehlásala.
 Andrea 
  • 

Re: nesouhlas 

(6.2.2009 16:02:35)
Také jsem na MD, mám 2 děti a to co píše autorka je přesně to, jak nechci dopadnout. Vždy jsem platila za "kočku" a jsem přesvědčená, že tak to zůstane. Být štíhlá, pěkně oblečená, čistá, vkusně namalovaná, moderně učesaná, je pro mě samozřejmost. Je to otázka povahy, ne dětí, jogurtů apod. Prostě život by mě nebavil, kdybych vypadala zpustle. Pro svou spokojenost se holt musím cítit dobře, protože od toho se odvíjí i vystupování, sebevědomí, nálada, vztah s manželem, prostě všechno.
 Debbie 


Re: nesouhlas 

(6.2.2009 19:56:33)
Andreo,
Jsem na tom uplne stejne. Ma 2 deti 2 roky od sebe. A vzdycky jsem se rychle a bez diet dostala na svoji puvodni vahu. To, ze se nalicim a upravim take beru jako samozrejmost. Nedelam to kvuli manzelovi a okoli, ale kvuli sobe. Citim se prijemne, kdyz mi to slusi...

Zdravi, Debbie dcera 7 let a syn 5 let
 Debbie 


Re: nesouhlas 

(6.2.2009 20:01:30)
Jeste musim ale dodat, ze pokud je zena neupravena a obezni, ale spokojena. Tak je to jeji volba a hlavne, ze je spokojena a vyrovnana.
 Marta 
  • 

Re: nesouhlas 

(6.2.2009 19:07:25)
Světlana: z tvého popisu je jasné, že jsi nezhubla procházkami, ale kojenim. Zásoby nabrané těhotenstvím mají stačit tělu i na delší kojení, někdo má ale hormonální nastavení jiné a někdo třeba kojit nemůže, pak je samozřejmě obtížnost hubnutí v úplně jiné kategorii(a procházet se můžeš od rana do vecera ). Já přibrala v obou těhotenstvi 15-17 kg, kojila jsem hodně a dostala se váhově i do mínusu, jsem nejhubenější od puberty, děti mě prostě snědly (a to jsem jedla jak slon, tabulka čokolády jako moučník byla maličkost). Ale rozhodně bych to neprezentovala jako svoji zásluhu, svoji ultra pevnou vůli k hubnutí. Takže buď ráda, že máš štěstí na takový metabalismus a s těmi závěry a leností u druhých bych byla dost opatrná.
 Jíťa 
  • 

Re: nesouhlas 

(6.2.2009 19:33:00)
Milá přemoudřelá Světlano.

Jen by mě zajímalo, jak máš starý dítě teď a jestli ještě kojíš.

Já jsem po šestinedělí měla o 10 kg méně než před těhotenstvím a to po celou dobu kojení. Jakmile jsem odstavila, během týdne se mi těch 10 kg vrátilo zpátky. A po dětech jsem nikdy nedojídala.

A skutečně jsem těch 30 kg nabrala během jediného roku a nebylo to tzv. "po dětech". V té době totiž moje dítě mělo už 6 let. A od té doby se moje váha opět nijak nezměnila a je celých 10 let stále stejná. (a jak už mi tu někdo radil - štítnou žlázu mám údajně v pořádku, nechávám si ji změřit každý 2 roky při preventivní prohlídce)
 svetlana 
  • 

Re: nesouhlas 

(9.2.2009 16:07:19)
zdravím. Byl to můj názor, jestli je někdo silný a spokojený fajn, ale jestli si někdo stěžuje jak zpustnul, tak ať s tím něco dělá jinak si bude stěžovat do smrti. Nemyslím si, že tím jsem přemoudřelá. Kojila jsem do 1 roka, malýmu jsou teď skoro 2. Metabolismus nemám zrovna takový, že bych mohla sníst co mě napadne, ikdyž se neomezuji. Bez pohybu ale určitě nikdo nezhubnul, nebo o tom nevím. Pokud je někdo zdravý, tak nemůže dávat za vinu těhotenství, že je tlustý. Je to můj názor to´t vše :-)
 LeoLea 


Re: nesouhlas 

(7.2.2009 14:59:03)
No, nevím - já mám hyperaktivní mimčo, kterému se musím prakticky 100% věnovat a když na něj přijde jeho doba, radši ho beru hned ven, když vím, že usne a nebude jinak pobejkávat až do večera a nějaké líčení jde stranou...

Myslím si, že opravdu záleží na tom, "jaké děti máte" - možná namítnete, že "takové jsem si je udělala"... ale já s článkem souhlasím... Budoucnost ukáže, jestli zhubnu nebo ne - rozhodně tedy "trpím".

A chlap, když bude chtít, může mít doma "super Madonnu" a stejně půjde jinam... tomu věřte, pokud je to v něm.

 Lizzie 


Nesouhlas 

(6.2.2009 11:07:47)
Původně jsem nechtěla přispívat, protože děti nemám, ale...ale jo.
Mám Žlababiny články ráda, ale myslím, že tento je o zbytečné rezignaci. Člověk nepotřebuje velké finanční prostředky, fůru času ani 50 kg živé váhy, aby vypadal upraveně, k světu a měl ze sebe fajn pocit.
Vidím to třeba na mámě...odjakživa měla krom dětí i spoustu jiné práce a svého času hodně málo peněz a přece to byla a stále je kočka jak hrom. Second handy, dobrý vkus...pokud člověk cit pro oblékání nemá, může si nechat poradit.
Kamarádka nedávno porodila a už se těší, jak si na sebe konečně koupí zas normální oblečení a není jediná. A o počtu dětí to není.

Vím, že to nemá Žlababa jednoduché - pro ty, co by chtěli rýpnout.

 Tulka 


Re: Nesouhlas 

(6.2.2009 11:28:35)
nemůžu souhlasit,mám ted´druhé dítě a malá je velice aktivní,dost nezvladatelná,takže dostat se na svou váhu,když je člověk vyčerpanej,je i pro mě dost těžký.A v situaci autorky obdivuju její nadhled a smysl pro humor.V určitých momentech jsem se úplně viděla i já~:-D.Moc hezký článek~R^
 & 


Re: Nesouhlas 

(6.2.2009 11:35:34)
Lizzie,

Kocko. Ja jsem byvala v 25, taky takhle "chytra" i Zlababa urcite. ~;) A vzpominam, si na segry chapajici pohled, kdyz jsem se divila, ze ma odrostlou barvu na vlasech. ted nastesti segra moje vlasy nekomentuje. ~:-D ~:-D
Ale je dobre si svoje petadvacetilete ja pripominat..
 Lizzie 


Re: Nesouhlas 

(6.2.2009 11:53:43)
Názor ti neberu...ale tohle je téma, které řeším i s maminama. A když má takový názor ženská ve 40 s 2 dětmi...lidi jsou různé.
Ale nelíbí se mi definice děti = zanedbanost.

Btw - odrostlou barvu jsem nedávno měla i já, za svobodna. Nebyl čas na kadeřnici.
 & 


Re: Nesouhlas 

(6.2.2009 12:14:12)
Ono nejde o nazory, ale spis ze obcas dojde energie to uskutecnit, ja taky vim moc dobre, vsechno co bych mela. Ja na Zlababe obdivuji, ze je schopna jit z kuzi na trh.
 Lizzie 


Re: Nesouhlas 

(7.2.2009 9:17:26)
Mně je z toho spíš všeho smutno.
Jako by se mateřství = neupravenost a zanedbalost.
Fakt to není ani tak o tom, jestli má člověk 50 nebo 80 kilo, ale jak se o sebe stará.
A já kolem sebe vidím x krásných a upravených mamin (a to mají do ,,bárbín" daleko - pro rejpaly), takže mě diskuse celkem šokovala.

Hezkou sobotu.
 & 


Re: Nesouhlas 

(7.2.2009 11:12:22)
Jako by se mateřství = neupravenost a zanedbalost

Jejky, Liziie to snad nikdo netvrdi. Jednak myslim, ze Zlababa ve vsech svych clancich "lehce" prehani.
Ty to bers moc doslova, mozna kdybys potkala vetsinu diskutujich na ulici, tak je zaradis do kategorie hezky upravene maminky.:-)

 Lizzie 


Re: Nesouhlas 

(7.2.2009 11:13:43)
V to jako lehký optimista doufám.
Že to v těch příspěvcích trochu přehání.
 Jíťa 
  • 

Second hand - řešení jen pro měšťáky 

(7.2.2009 19:41:08)
Second hand problém s oblečením jaksi neřeší. Pouze pokud jsi z města, chodíš často kolem a máš čas nakukovat... Kolikrát se ti stalo, že jsi odešla s prázdnou? V sekáči záleží, jak máš zrovna štěstí na zboží. Můžeš chodit denně a nic nekoupíš a pak při jedné návštěvě třebas najdeš celou garderobu. Jenže kolik tomu předcházelo zbytečných návštěv?

A taky záleží na tom, jak typickou máš postavu. Pokud se tvoje proporce vejdou do tabulek, tak máš o polovinu problémů míň. Zkus sehnat kalhoty na míry pas 60 boky 120. Kromě značkových riflí asi nemáš šanci (i když v Praze možná....)
 Lizzie 


Re: Second hand - řešení jen pro měšťáky 

(7.2.2009 19:58:18)
Jíťo,

jak tak koukám a čtu, člověk si nějakou výmluvu vždycky najde. Já je mám občas taky, ale co je moc, to je moc.

Jinak teď jsem měšťačka (a s touhou po životě ve městě už jsem se narodila), ale velkou část svého dosavadního života jsem s rodinou strávila na vesnici. Tolik k tomu.


 Jíťa 
  • 

Re: Second hand - řešení jen pro měšťáky 

(7.2.2009 20:20:16)
Lizzie,
Přestože jsi zřejmě vyrostla na venkově, očividně nevíš o čem mluvíš.

Neodpověděla jsi mi na otázku: Jak často chodíš do sekáčů? A kolik těch návštěv je neúspěšných?
 Lizzie 


Re: Second hand - řešení jen pro měšťáky 

(7.2.2009 21:10:52)
Do sekáčů teď chodím méně než dřív, protože mám jiné oblíbené obchody, nicméně dřív jsem tam byla pečená vařená a odnesla si něco - i bez velikosti 36 - celkem často.

 EfcaD 


Re: Second hand - řešení jen pro měšťáky 

(9.2.2009 7:05:24)
Tak ale to se dá aplikovat i na obyčejný obchod;)
 BedrisK 


Velice Pěkné :o)))) 

(6.2.2009 11:22:43)
Ještě k ty kšiltovce si nech narůst kníra a manřel má super kamaráda Frantu:o)))))
 Katla 


no,  

(6.2.2009 18:56:58)
já problém s knírem nemám a manžel sebe ani mě nebere zase tak vážně, aby to řešil.
 BedrisK 


Re: no,  

(7.2.2009 14:08:33)
Hmm tak to jste manželem si lhostejný tzn to už kníra nepotřebuješ budeš kámoš bez kníra,ale to časem přijde:o))
 Katla 


to spíš naopak  

(7.2.2009 16:00:05)
Kdybychom se příliš vážně brali, tak bychom se museli časem omezit tak maximálně na to kamarádství. On i když člověk hubne a stará se o sebe, tak věkem nekrásní, pak jsou tu choroby, některé dokáží tělo pěkně zdevastovat....taklže tak. někdy ani ta nejpevnější vůle a ty nejdražší líčidla nepomohou naplnit cíl, "aby se za mě manžel nestyděl" - podle mne se za manželku stydí právě chlap, co se tak nějak bere moc vážně ~z~
 Vaal 


Re: to spíš naopak  

(7.2.2009 18:47:04)
Taky myslím...pokud by našemu manželovi záleželo hlavně na vzhledu, nic mu nezabrání v tom, aby nás vyměnil za 20.letého zajdu. 50-tiletá žena, byť dobře udržovaná, nemůže být pro muže nikdy atraktivnější jak 20-iletá krasavice..to je zákon přírody.
Já osobně se budu snažit o sebe pečovat, ale ne za každou cenu...čas na jisté intelektuální činnosti je pro mne taky nezbytný~;)...pokud budu mít doma nějakýho "hajzlíka", tak mně dá kopsny stejně...
 EfcaD 


Re: to spíš naopak  

(9.2.2009 7:45:53)
Vždyť ona stačí opravdu ta troška, nikdo tu neřekl že je třeba make upová maska která se ráno nasadí a večer sloupne:-D méně je někdy více, já na druhou stranu nemám moc ráda maminky jak z titulní stránky módního časopisu, které snad děcko mají jen jako módní doplněk... Ale i z maminy která na to úplně kašle mi je smutno, je to podle mě škoda.někdy se pak paradoxně za mámu stydí i děti
 BedrisK 


Re: to spíš naopak  

(9.2.2009 12:37:15)
To je věc názoru.Ta 20 ho za chvíli omrzí protože bude hladovej~b~
 EfcaD 


Re: to spíš naopak  

(9.2.2009 16:05:47)
...přijde domů, zaboří obličej do talíře aby se nemusel moc koukat, nají se a zas uteče:-D
 Katla 


tak takový chlapy  

(9.2.2009 16:30:46)
vám teda nezávidím. ~t~
 EfcaD 


Re: to spíš naopak  

(9.2.2009 7:36:58)
Naopak některé ženy jsou s přibývajícím věkem krásnější a krásnější...třeba je to i tím že o sebe aspoň minimálně pečují.Moje máma např.není postavou modelka,má nás dvě,žili jsme bez táty a ona pracovala jak otrok,ale i tak je to kočka že z ní slintá téměř každý chlap.A to se nijak extrémně nemaluje,ale aspoň o oblečení dbá.nenakupuje toho milión,ale občas koupí jednu dvě věci a už to dělá divy...někdy fakt stačí jen chtít.ale na druhou stranu,když jsou děti zdravé,je to každého věc
 Petra 34 let 
  • 

Něco na tom je, ale... 

(6.2.2009 11:44:15)
Cítím s Vámi a dooooooobře vím, o čem je řeč. Mám tři děti, dvě dcery (14 a 11) z prvního manželství a benjamínka chlapečka(13 měsíců).
Při první dceři jsem na tom byla ůůůůůůůůůůplně stejně, jenže jak člověk trošičku nabírá těch životních ran a možná i trošičku zkušeností, přijde na to, že to takhle nejde pořád. Já jsem se s prvím manželaem tímto způsobem dopracovala k naprostému odcizení a po zhubnutí po holkách, postupně až k rozvodu:-( Určitě nebyla na vině jen ta tloušťka a vzhled, to netvrdím, ale přispělo to...
Teď HUBNU:-)(od loňského záři je dole 14kg a to bez cvičení,jesm neskutečně líná), chodím pravidelně, no snažím se:-) ke kadeřnici a na kosmetiku. Mohu jen a jen doporučit, stačí v podstatě málo, trochu vůle a hlavně chtít. Čas se vždycky nějaký najde i když si přesně pamatuju, jak jsem se na něj HOOOOODNE ráda vymlouvala.
Na mém manželovi vidím, jak je na mne pyšný, i když mám stále nějaké to kylčo navíc:-) Ale nejde jen o to, co na to protějšek. Nejlepěí na tom je, že má dcera mi najedou začíná říkat: maminko tobě to tak sluší a ty vypadáš jak nějaká modelka:-))) Je to nádherný pocit. Prostě si to začínám užívat a je mi fajn i když poříd s nadváhou:-)
Doufám, že jsem to s délkou mého příspěvku nepřehnala, ale jen jsem chtěla vlastně říct, že ten splín jednou přejde a přijde ta správná motivace a energie, to změnit.
Tak se mějte zdraví Vás. Petra
 Piotra, 2 holčičky 


Tak já teda nevím... 

(6.2.2009 17:46:03)
ale všechny holky, co znám po mateřské vypadají skvěle.
Na srazu třídy všechny holky vypadaly tak dobře, že jsem si říkala, že to ani není možný, nadváhu neměla žádná. Kromě asi 2 všechny minimálně 1 dítě.
Sama mám 2 holky a váhu stejnou snad od 18... Na druhou stranu jsem se dnes dozvěděla, že mám skoliozu páteře, takže zase mám jiný problém. Jojo, každý máme něco.
 Leonardo 


Budiž... 

(6.2.2009 19:39:10)
Ale tento rádoby vtipný článek mi moc vtipný nepřijde.Chlubit se veřejně s tím,že na MD paní zpustla.Kolik času asi stálo autorku napsání tohoto článku???Co takhle využít "volný"čas jinak?Třeba péčí o zevnějšek....
 Katla 


hahaha 

(6.2.2009 20:01:09)
hahahahahahahahahahahahaha. Autorka jistě půjde do sebe. Příští článek bude psát nalíčená a v černých silonových punčoškách.
 Leonardo 


Re: hahaha 

(6.2.2009 20:47:15)
~2~
 BedrisK 


Re: hahaha 

(7.2.2009 14:12:11)
jo a punčošku bude mít přes hlavu:-)a nehty nestříhaný na nohou:-)fuj tajbl
 Katla 


žlababa je dáma  

(7.2.2009 19:22:33)
O tom jsem přesvědčená.~z~ A dáma dámou zůstane, i kdyby na sobě měla pytel od brambor, jak známo. Což se o tobě říci nedá, když si podle toho, že si ze sebe někdo umí udělat legraci, vyindukuješ, že si nestříhá nehty na nohou. ~a~~a~~a~
 Tulka 


Re: žlababa je dáma  

(7.2.2009 19:49:57)
Hroudo,tos řekla moc hezky~x~
 BedrisK 


Re: žlababa je dáma  

(9.2.2009 12:33:57)
jo a ty si ven druhy pytel a jdete spolu do sklepa~b~
 Katla 


protože jsem také dáma,  

(9.2.2009 19:39:27)
tak se k tomuto nemohu vyjadřovat.
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

S hodnocením opatrně ... 

(6.2.2009 22:07:18)
Čtivé a sympatické, Žlababa má smysl pro humor i literární talent. K tomu vzhledu - každý má jiná měřítka a priority, v soudech bych byla opatrná, povrchní hodnocení může být setsakramentsky zavádějící. Znám báječné lidi, kteří dělají spoustu užitečných věcí, ale dokonale estetický vzhled jejich osoby pro ně prostě není důležitý a snahu o něj považují za ztrátu času. Mně takový postoj není vlastní, ale respektuji ho. Co nemám ráda, je "ucuchtěnost", která je výsledkem toho, že dotyčný (ať žena nebo muž) je prachobyčejně líný a neuctivý ke svému okolí. Určitý standard hygieny a upravenosti zevnějšku se dá zvládnout i při náročné starosti o malé děti; pro koho je to důležité pro jeho osobní dobrý pocit, zvládne to, i kdyby měl oželet něco jiného.
 Ronga 


Re: S hodnocením opatrně ... 

(6.2.2009 23:01:37)
Co nemám ráda, je "ucuchtěnost", která je výsledkem toho, že dotyčný (ať žena nebo muž) je prachobyčejně líný a neuctivý ke svému okolí.~a~

...tak toto jsem nejspis nepochopila. Ucuchteny clovek je neuctivy ke svemu okoli? UCTIVI jsou ti, kteri jsou upraveni? Ja mam slovo uctivost v uplne jine kategorii. A kde mas tu hranici ucuchtenosti? U houmiku nebo u zeny, ktera uz proste nemela energii si umyt vlasy? Docela by me to zajimalo.

Zlabatko, moc dekuju za clanek, moc mile me dnes rano nakopl a pobavil svym nadhledem
 DENISA 
  • 

Re: S hodnocením opatrně ... 

(7.2.2009 9:17:11)
Rongo ja jsem to pochopila co tim asi chtela Veronika rict. A souhlasim s ni. Asi mela na mysli "ucuchtene", nazveme to jinak napr. "nemyte" spoluobcany, kteri maji zamalo se alespon pravidelne myt, natoz si vyprat obleceni z putyky. Ono v te nasi MHD je to docela znat. Myslim si, ze v tomto ohledu je to opravdu neucta k okoli a takovych lidi je u nas setsakra dost. A obcas narazim na nacancanou damu v kostymku ci pana v obleku a ta "neucta" z nich tahne na 100 honu, protoze nahore huj, dole fuj.
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Ráda vysvětlím: 

(7.2.2009 10:26:28)
Ano, pojem neuctivost se častěji používá v jiném kontextu. Zde je myšlen v tom smyslu, že člověk, který chodí neupravený (konkrétní příklad: muž s přerostlými mastnými vlasy, neoholený, ve vytahaných trenýrkách a pocintaném nátělníku), prokazuje tím mimo jiné také neúctu ke svému okolí, které se na něho musí dívat a třeba ten pohled není příjemný. Jistě se dá snadno odlišit, kdo se tak chová stále a je mu to jedno a kdo si jen, jak zmiňujete, momentálně nestihl umýt vlasy, ale jinak na sebe normálně dbá.
 maja 
  • 

Re: Ráda vysvětlím: 

(8.2.2009 11:49:14)
já myslím, že jak kdo vypadá je teda ale opravdu jen a jen jeho věc ....a nijak mě neuráží když potkám bezďáka, prostě si pomyslím svoje a vyhnu se mu
 EfcaD 


Re: S hodnocením opatrně ... 

(9.2.2009 8:00:26)
Tak to se občas stane každé že si obrazně řečeno neumyje vlasy... Já si pod slovem ucuchtěnost představím fakt ženskou která si na hlavě udělá klasickou brokolici,nosí věci z roku nebreč a doma sedí před Tv s pivem a cigárem a ještě u toho vzdychá jak po dětech přibrala;)
 Myška 
  • 

A co ohled na alergiky... 

(7.2.2009 13:51:24)
Docela by mě zajímalo, jak se stanovují hranice "ucuchtěnosti" a jak je možné poznat "neuctivého lenocha" při náhodném setkání v autobuse...
Ale větší problém mám s tím, že používání různých kosmetických přípravků se bere jako samozřejmost a bez ohledu na alergiky, možná se pletu, ale z tohoto příspěvku to na mě skoro působí, že jsou ti lidé vlastně uctiví, když je z nich cítit šampón, voňavka, mýdlo a kdo ví co. Problém je, že je to zdravotně pro alergiky daleko horší než člověk z mastnými vlasy.
Ještě jedna docela důležitá maličkost, pachy vnímají lidé různě, stejně jako ideály krásy, nevidím moc důvod, proč by člověk mě sledovat druhého, který se mu nelíbí nebo mu případně nevoní, když je sousta jiných možností, kam obrátit svou pozornost.
 DENISA 
  • 

Re: A co ohled na alergiky... 

(7.2.2009 15:04:12)
Teda Mysko, ted jsi me vazne HODNE pobavila. Ono obratit v narvane tramvaji svoji pozornost jinam od vedle stojiciho, ktery smrdi jako prase, dost dobre nejde. Znam spoustu alergiku, zadny z nich nesmrdi, pouzivaji svoje specielni pripravky, a i kdyz se nenavoni, tak proste voni cistotou. Myslim ze v nasi vlasti je opravdu snazsi pro alergika poodstoupit v tramvaji, ve fronte a nevim kde jeste od silne naparfemovane damy, pokud jim to vadi, nez pro nas nealergiky poodejit od pachnoucich lidi. Myslim, ze vnimani pachu ma vetsina populace + - stejny, vetsine asi vadi oder prohuleneho pana vracejiciho se z 5te cenove. Ale s oderem samponu vedle stojiciho snad tolik lidi problem nema.
 Myška 
  • 

Re: A co ohled na alergiky... 

(7.2.2009 18:31:44)
Co je to znamená "vonět čistotou"? Co se týče alergie, nezáleží jestli ten parfém alergik cítí, ale co se skutečně do jeho nosu dostane a způsobí mu potíže, to mohou být výpary různých chemikálií (aviváž, parfém, ...).
Prostě nechápu souvislost s úctou k bližnímu a umytými vlasy, vypraným oblečením, které může navíc někomu nechtěně způsobit i zdravotní potíže, zatímco zápach alkoholika maximálně znechutí.
Z tramvaje kvůli někomu, kdo někomu nevoní se vystoupit přece může, tak nevidím problém.
Ne nemáme všichni stejný přístup k pachům, z čeho je někomu nevolno to jiný ani cítit nemusí.
 Jíťa 
  • 

Re: A co ohled na alergiky... 

(7.2.2009 20:28:45)
Myško, já bych ten tvůj příspěvek zjednodušila.

Co se starat každej sám o sebe a nechat ostatní žít tak jak jim vyhovuje!

Co je komu po tom, jestli si někdo umyl vlasy nebo ne, jestli má francouzkou manikůru, nebo si nehty normálně okousuje, a co je komu potom jestli má na budně flek jak prase. Je to jen a jen každého věc!
 Kudla2 


Re: A co ohled na alergiky... 

(7.2.2009 20:37:14)
Jíťo, přesně, souhlasím.

Jakmile se v příspěvku objeví "milé maminky" nebo "milé dámy", tak vsadím boty, že to bude takovéhle poučování "modelky" "neupraveným cuchtám". A docela dobře se u toho bavím ~t~~t~~t~
 DENISA 
  • 

Re: A co ohled na alergiky... 

(7.2.2009 21:10:54)
Ja bych to take zjednodusila, at si kazdy dela co chce, at ma ci nema francouzskou manikuku, at ma v podpazi parfem od Diora ci flek od hranolek, ale hlavne at nesmrdi!!!! A kdyz jo, coz je jeho svate pravo, tak at se na mne nemacka v MHD ci ve fronte v obchode.
 Vaal 


Re: A co ohled na alergiky... 

(7.2.2009 21:17:39)
Deniso~:-D, jak tě poznám, máš nějaké poznávací znamení?
 Jíťa 
  • 

Re: A co ohled na alergiky... 

(8.2.2009 1:20:33)
Tak to se začni modlit, abys někdy neměla nějaký problém a taky nezačala smrdět! Protože bys asi sama se sebou nevydržela.
 Eva Hay,dvě dcery 
  • 

Tloušťka po dětech. 

(7.2.2009 7:14:29)
Milé maminky.
Nemám ráda výmluvy na těhotenství, porody a kojení. Mám sklony k obezitě, sníženou funkci štítné žlázy, ve svých padesátijedna letech mám BMI 22,6. Při druhém těhotenství( bylo mi 40 let) jsem zásluhou hormonů, které jsem užívala, abych nepotratila, přibrala třicet kilogramů. Všechny jsem postupně shodila. Kila šla dolů nejen zásluhou kojení, nevyspání se, druhá dcera asi tak šest měsíců proplakala, především však dostatečným pohybem za kočárkem. Všude jsem chodila pěšky, nepoužívala jsem MHD. Pochopitelně jsem i trochu, zdůrazňuji trochu doma cvičila. Oblékaná a upravená jsem chodila vždy. Dnes, když se podívám kritickým okem na svoji postavu, vidím spoustu nedostatků odpovídajících přibývajícím rokům. Avšak prsa a břicho nemám poznamenané ani těhotenstvím ani kojením, v pase mám 68 centimetrů. Uvést tělo do původní figury není otázka diety, nýbrž změny stravovacích návyků. Nikdy jsem po svých dětech nedojídala, nezajídala jsem stres a nedostatek spánku. Vše je milé maminky o tom, co jíte a jak se hýbete. Dnes, když řekne moje 27 letá dcera své 10 leté sestře, že je hrdá na svoji matku, jak ve svých letech vypadá, mám pochopitelně velkou radost. Po porodech jsem nehubla kvůli mužovi, ale kvůli sobě, svému zdraví, svému dobrému pocitu ze sebe samé Připadala bych si zoufale nepřitažlivá pro svého muže. Nevymlouvala jsem se nikdy na těhotenství, jen jsem vždy mohla poukázat na svoji lenost a pohodlnost.
 Petra 34 let 
  • 

Re: Tloušťka po dětech. 

(7.2.2009 8:56:31)
Naprosto souhlasím se vším, co jste napsala, ač mě se to ještě úplně nepovedlo, ale pracuje se na tom:-)
 Lizzie 


Re: Tloušťka po dětech. 

(7.2.2009 9:03:38)
Fajn, pěkně podaný příspěvek.

Bohužel, pokud tady člověk nesouhlasí, sesypou se na něj jak vosy.
 Leonardo 


Re: Tloušťka po dětech. 

(7.2.2009 9:39:54)
Evo,myslím,že jste to napsala správně.
Děti dají opravdu zabrat ~p~.Nemusí být člověk perfekcionista,ale trochu na sobě zapracovat,se určitě vyplatí.
Ten článek mi nepřijde vtipný,už kvůli úvodu... Pokud autorka pokládá za rány od života změnu gynekologa a plochá prsa.... No potěš.
 Tulka 


Re: Tloušťka po dětech. 

(7.2.2009 9:56:45)
no pánbůh potěš tebe Leonardo~n~
 Leonardo 


Re: Tloušťka po dětech. 

(10.2.2009 11:18:27)
Tulko,pročpak ???S nikým se život nemaže(ani se mnou ne),proto ještě nemám potřebu se nechat veřejně"litovat".A...napsat,že životní rána je změna gynekologa,nebo malá prsa...mi přijde HLOUPÉ!Byť je to myšleno rádoby vtipně.
Hm..každého věc,že....
 Barbora Dědičová 


Re: Tloušťka po dětech. 

(10.2.2009 11:23:49)
asi nerozumíš nadsázce.... tvoje škoda... měnit gynekologa není zrovna příjemné.......
 Leonardo 


Re: Tloušťka po dětech. 

(10.2.2009 13:19:01)

TY vůbec NIC nechápeš .A to je zase tvoje škoda ~:-D ~:-D
Někdy je změna lékaře prostě nezbytná.
Ale jak píšu...každého věc ~:-D .
 Kohnova 
  • 

Re: Tloušťka po dětech. 

(7.2.2009 10:13:43)
Teda Evo, pekne jsi nam to tu nandala! Jste ze existuji lide jako ty, co nevahaji ostatni kdykoliv taktne upozornit, jak jsou na tom v porovnani s tim, jak to ma byt, blede. Dekujeme ti za ustedrenou moralni lekci, ted vim, ze BMI je fakt dulezita vec!
 Katla 


Re: Tloušťka po dětech!  

(7.2.2009 10:37:28)
BMI, BTI. BVÁM, BNÁM, BJEMU, a zejména BJÍ to jsou nesmírně důležité věci. Jak jsem tak prostudovala pečlivě některé výše uvedené komentáře, mít nadváhu je skoro stejné jako se neumývat a jezdit smradlavý v trolejbuse.
 Markéta 
  • 

Děvčata, neberte se tak vážně 

(7.2.2009 11:48:30)
Proboha, to je tak těžké poznat nadsázku? Vždyť Žlababa sama nejlíp ví, co je to "životní rána". Jenže právě proto ví, že nemá cenu nad nimi brečet, a raději jen tak zlehka přehání věci očividně banální. A většina z nás se pousměje, že v tom nejsme samy - a je nám asi tak, jako když si občas zajdeme s kámoškou na kafe a jen tak neproduktivně si pokecáme, podrbeme manžely, vylejeme si srdce a je nám líp.
Já vím, že vy superženy to nemáte jednoduché. Za každým rohem číhají natěšené sedmnáctky, aby vám urvaly manžely; v práci je třeba být reprezentativní a vždy připravená k čemukoli a soused odvedle by si vás přestal vážit, kdyby vás zahlédl bez mejkapu... Ale nezapomeňte, že vrásky od kyselých ksichtů se odstraňují nejhůř ze všech.
 Nathana 


Bože, Žlababo, ty mi mluvíš z duše... 

(7.2.2009 10:23:00)
Teda, musím říct, že mě Tvůj článek strašně, ale fakt strašně pobavil! A taky musím přiznat, byť nerada, že se v něm neskutečně vidím, včetně "vtipného" manžela, který na moje neustálé stížnosti, jak jsem tlustá, prohlásil, že to věděl, a je s tím smířen už dávno. Stačilo se přeci podívat se na moji (jak říká starší dcera) tlusťoučkou mamku a o nic míň tlusťoučké sestry... Jenže já byla vždycky "ta hubená", postavička jakou proutek. A nejhorší na tom je, že mám po dvou dětičkách stejný oči, ale úplně jiný tělo! Takže když jdu kolem výlohy a koukám na svetříky a tričíčka velikosti mojí pubertální neteře, říkám si, že bych si mohla nějaký nový obleček taky pořídit, jenže! Figurínám ve výloze jaksi chybí vytahaný pandírko, nad ním ještě fald a prsa pětky, protože ještě kojím.. Asi se budu muset smířit s tím, že cokoliv pod vel. 42 už si nikdy neoblíknu, ale můžu jen doufat, že se mi podaří neztloustnout ještě víc..
 maja 
  • 

Re: Bože, Žlababo, ty mi mluvíš z duše... 

(7.2.2009 10:46:31)
Mě se článek taky moc líbí.
Nejde o tloušťku, aspoň u mě ne. Tlustá jsem celý život, děti neděti ( mám 3) a manžel si mě taky vzal tlustou a sám není žádný hubeňour. Tloušťku vzal čert.
Mě se spíš na mateřské stává ( pravidelně- jsme teď znova po 4 letech se 3. prckem) , že se mi na mateřské úplně "vygumuje "mozek. Jsem jak omámená. Když ráno vypakuji děti do školy ani mě kolikrát nepříjde divné , že se neučešu - mám kraťounký vlasy, takže ...-někdy si i zapomenu vyčistit zuby.. ó ta hrůza. Pak vařím v noční košili, do toho pořád jede televize - nedívám se, jen kvůli hlasům...doma je pořád dopoledne takové ticho..někdy si říkám, jéžiš kdyby teď přišla pošťačka..koukej se oblíct. K tomu samozřejmě prcek, takové ty běžné děti ...krmit,přebalovat, hrát si. A pak vzít děti ze školy, jsem spíš na to sportovní oblečení , žádná malovátka, kulich!! a hlavně , že je mě teplo. Po třech dětech jsme došla k názoru, že jediné důležité je jak se člověk cítí aby byl spokojený. Protože platí pořekadlo" spokojená máma spokojené dítě" takže kašlu na vyčištěný zuby, nalakovaný nehty a podobné věci, dám dítě klidně v noční košili ( v tý košili jsem já a ne dítě) a společně se zmatleme nějakou mňamkou , která je pak všude po bytě. Ale jsme spokojení, užíváme si sebe .A klidně si vlezeme zpátky do postele a ležíme a malej spí a já si čtu a kašlu na všechno.Prostě klídek. A jestli je někdo spokojený namalovaný nebo ne, tlustý nebo hubený to je úplně fuk, každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Zatím mi stačí k životu občasné schůzky s kamarádkama a jejich dětma třeba v parku. Pokecáme a jdem. A že jsou naše děti pak jak čuňata? Máme přeci pračku a já odmítám řvát na děti " proboha, nelez tam ,zamažeš se" a nešahej na mě , budu od bahna. A kolikrát se mě už stalo, že jsme šli do obchodu a já si říkám, jéžiš, podívej co má to tvoje dítě na sobě, taky nechodíme podle poslední módy. Obzvlášť se mi to stává na chalupě, kde když vyrazíme z města za vzduchem mám upřímnou radost z toho, že konečně můžeme chodit jak se nám zamane a neohlížet se moc na to co máme na sobě no a když pak jdeme třeba pro rohlíky ...trochu naruby, pisatelka jela do města mi zas na ves , ale výsledek je úplně stejný.
POdle mě je to věc "vývoje života na mateřské", po těch x letech co na mateřské budete se zase změníte na "normálního člověka". Já šla po 6 letech do práce stylem "hurá, práce, dospělý lidi, žádný děti ( dělat ve školce bych v té době fakt nemohla) " , každý na mě koukal jak zjara, že mě práce baví, každý už byl otrávený že musí pracovat, já ne, pěkně jsem se strojila , užila si dospěláků a teď šup na mateřskou (po 3 letech v práci) a je to príma, užívám si ty neučesaný vlasy a nevyčištěný zuby. Vím , že to zase přejde , ale zatím se toho držím jako klíště, vyhovuje mi to, jsme tak spokojená. Však ono se to zase vyvine tak jak má.
 Megg 
  • 

no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 14:40:09)
nezlob se na me autorko clanku sice jsi me pobavila a neodsuzuji tě,maš pravdu potkavam přesně ten typ jak si se popsala dokonce ma spolužačka nejkrasnějši holka na zakladce ktere kde kdo zaviděl...

ted po 3řech dětech ona bych řekla že vylezla snad s kontajneru když jsem ji viděla zdesila jsem se kam až lenosti a lhostejnosti a omlouvanim to cimkoliv muže holka tak krasna klesnout...jeji deti jsou jak kdyby stali u kostela na pridel obleceni a pritom ma tak krasne deti ona sama v obchode mezi lidima v hypernove v ušmudlanem triku bunde a vytahanych kalhotach neučesana to same deti no promi ale nevypada to normalně uznej sama.....


ty maš děti dvě ja sama ted čekam 4te miminko jsem skoro v 6tem mesici deti mam stare 8-6-4 roky styděla bych se vylezt ven neučesana neupravena a detem si nevšimnout obleceni....)

s velkomesta jsem se přestehovala na dedinu co popisujes staveniste tak tak vypada i s časti nas dum ktery opravujeme blato po tom užasnem pocasi deti laka se proletet pokud bych je pustila na dvur tak by dokazali byt za 10 minut jak prasata ale kdybych mela nekam jet což se stava casto že do hodiny dvou nekde musim byt tak vana drhnuti čiste oblečeni je samozřejmost..
.
ja sama mam v rodine boubelky prarodice i nektere sestřenice jsou prdelky ale sexy prdelky i kdyz maji kolem 100kg nektere maji šmrnc učes a oblečeni uděla svoje.....

ja sama po prvni dceři jsem mela 80kg a myslela jsem že se hambou propadnu ripadala jsem si jak polamany autobus ktereho krava nakopla..vedle manžela jsem se citila hrozne i kdyz me uklidnoval ja sama jsem se citila hrozne jo podarilo se mi do roka shodit 20kg ale do toho druhe tehotenstvi ted už jsem si hlidala co jim a snažila se držet chute na uzde a nežrat s prominutim vse co vypada k sežrani....
ach ta vule ale prekonala jem to pri klukovy jsem pribrala jen 9kg a po porodu za 2mesice ma vysnena vaha 56kg při výšce 168cm
už jsem si hlidala co jim radeji jsem zbytky po detech doprala pejskovy pak prislo dlasi tehu a tam jsem taky drzela vahu tak akorat po porodu opet do dvou mesicu moje váha....

človek se pak citi sexy i pro manžela a pro okoli a je mu fajn na duši. ted cekam čtvrte mimco jsem skoro v 6tem mesici jen 3kg nahoře i kdyz mam tendenci sežrat na vše co přijdu neodolam v mekaci ci kfc hranolkam ale to je snad jediny prohresek.jinak se snažim nepřežrat se vsim i kdyz ach ty tehu chutě.ale držim se jenom proto abych se nemusela sama za sebe stydet a pak to svadet že po dětech a divat se na okoli jak me meři jak vypadam...už tak koukaj na počet dětí v dnešni době ale jaky je to pocit sexy mamča s detima kterou si obcas spletly se starši sestrou...a to je mi 30let pryč a manža tomu je 33 pryc a sexy chlap.

proste je to o pavaze lidi ti kterym je to jedno a hodlaji se stim smířit at neplacou nad zivotem maji moznost ho zmenit jenom nebyt lenoch a chtit....
ja na zakladce jsem byla ošklive kače kteremu se všichni smali a jako rany života to neberu prožila jsem horsi veci než tyto prokotiny co sice bolely ale ted nad nimi človek akorat mavne rukou protože dokazal se vzepřit vsemu a je spokojeny sam ze sebou ....

ja jsem na md za tu dobu nespustla naopak tešim se na čtvrte miminko casu mam na sebe važne o hodne min jak ty se dvema detima ale kdo chce dokaze vse..
.a vymluvy jsou vymluvy....

tobe preju sebrat v sobe silu a misto hledani vymluv a stežovani si na to co kdy bylo dokazat vsem že dokazes byt sexy mamca třeba s par kg navic nejde o vahu ale o sebevedomi a touze chtit.malo casu a kdo ma dnes casu hodne?par minut denne najdes určitě.
 Vaal 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 14:55:54)
Megg, ty jsi zřejmě hodně sebestředná a zajímá tě jen ta "tvoje sexy prdelka". Kdyby si se nezajímala jen o svůj vzhled, ale i o jiné věci, tak by si věděla, že pokud kojíš, tak shazování váhy, takovým způsobem, jak si tu popsala, je velice nezdravé pro děti, pokud kojíš. Do mateřského mléka se uvolňují toxiny a různé jedy, které si v sobě nahromadila.Takže je rozhodně lepší počkat s hubnutím až po kojení.

Je to všechno o kompromisech, mrkla jsem na Žlababiny stránky a můžu říct, že je to moc inteligentní a fajn ženská a nemá to v životě vůbec jednoduché.Raději bych měla za kamarádku ji, než tebe.A pokud bych byla muž, tak i za manželku.

Co se týče mě...tak já raději budu máma s nějakým tím kilčem navíc, ale za to pohodová, která nepropadne hysterickému záchvatu, pokud se jí dítě za deset minut na dvorku umaže blátem...pokud mu to udělá radost, skočím do té blátivé kaluže s ním ~y~
 Megg 
  • 

Re: no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 15:37:38)
ty jsi asi nepochopila podstatu toho co jsem psala asi vid?

kojila jsem skoro 3roky mam za sebou vic nezli si myslis....
o tom blate jsem jasne napsala že se dokoazou umazat za 10 minut jak prasata ale kdybych s nema mela nekam jet tak rozhodne ne jako s prasaty to že se ale umazou je mi uplne jedno kdyz se bavi pro me za mě.....

ja a muj vzhled to jsi taky asi nepochopila mam na sebe cas asi tak 20 minut denne ale dokazu se alespon upravit tak abych vypadala normalne kdyz nekam jdu.....
a nemusela se za sebe stydet.

kdyz jsem doma tak je mi jedno ze si vezmu mikinu a kalhoty na doma....

o tom kojeni me nemusis poučovat nehubla jsem drasticky ano nikde jsem nerekla ze jsem hubla drasticky ale kdyz se clovek alespon hlida co ji i kdyz žravost je hrozna vec znam to sama.tak vim že nechci dopadnout jako autorka clanku.....

po porodu kila sla dolu sama protože jsem se snazila nepřezrat se v tehotenstvi a porodem odpadlo 5kg samo zbytek voda atd se vstrebalo take samo behem 6ti tydnu nikdy jsem diety nedržela a už kvuli kojeni neeeee? ale hlidat si co jist ano....
po mem prvnim porodu s 20kg nahore vim jake to bylo pro me se citit tlusta a nechtela jsem to sama jsem se stydela za sebe a svadet to na malou ze jsem byla tehulna je nespravedlive....ja si svoji lenosti ty kila nabrala.....

tak trocha vic pohybu a zmena jidelničku udela mooooc....a takova jak jsi napsala nejsem......

jen vim co už nechci...
obezitu mame v rodine asi jsi necetla vid že jsem napsala ze i zbytek me rodiny ač s vahou 100kg se umy alespon upravit a oblict tak aby byli sexy....to slovo sexy prdelka byla nadsazka pokud jsi nepochopila?????

i pro osobu 100kg a vic....
ale autorka si stežuje na par veci ale nehodla stim delat nic sama si je vedoma že se na nu lidi divaji jinak ja jsem ji neodsoudila naopak ........pokud sama pochybuje at si doda odvahy a držim ji pesti...

nezli me odsoudis laskave se nauc cist o cem pisu a že autorku neodsuzuju ani neurazim jen jsem rekla svuj nazor stim cim jsem si prosla ja jak sem se citila s kili navic ja a co jsem delala ja abych nevypadala jak nechci to je podstatny rozdil????

tobe se asi nelibi jen nazor opacne strany ktera se snaži delat neco proto aby nemusela propadat depresim nemusela plakat nad tim jak vypadala jak ju to mrzi a presto ale nechce ze sebou nic delat vymluvi se na dva porody.....na nedostatek casu....

opet nauc se cist ona ma deti dve ja cekam ctvrte...
ona nema cas a ja ho mam vzit kde pujcit si ho od sousedky?
moje deti si delaji co chteji a že to u nas vypada podobne jako u autorky staveniste blato jasne umazou se to neberu me by to bylo jedno jak jsem napsala at se umazou kdyz by byli spokojene ale rozhodne nekam mit jit tak ciste a toto je snad pochopitelne ne????? nebo snad se spinavim detskem do velkoobchodu mezi lidi...

je malo tech co bych v obchode potkala jak prase spinave apb.a kdyz vidim respektuji je.ale myslim si sve...za toto me nemas proc soudit?

nemit cas nekoupit detem obleceni co padne opet dve a skoro 4ri deti opet cas uhmmmm...
ted to rozepisuju timto ale nechci utočit na autorku ale chci aby ses naucila cist co pisu......
.....
jestli ma sto kilo a nebo 20 i s posteli je jeji vec jestli chodi tak nebo onak je take jeji vec jestli je spokojena nebo ne je take jeji vec jestli chce neco zmenit nebo ne take je jenom na autorce....
je to jeji život a ona si ho vede jak ji vyhovuje nebo ne.....ja ji do neho nelezu a ani nehodlam......

a to že si napisu jako reakci svuj nazor je moje pravo...jak celou vec vidim ja a co jsem delala ja a nedelala jenom proto abych byla spokojena sama ze sebou a nemusela plakat nad tim jak se sklebi nekteri pitomci a nekteri co dokazi slovem dost ubližit az to boli.....

jak jsem psala moje spolužacka jak se zmenila a copak ji odsuzuju.taky se mi nelibi jak na ni kolikrat pokrikovali bezdomacu socko apb
a jak ma pak takovemu cloveku byt to chapu az moc dobre boli to ale je jenom na tom cloveku zdali si to necha libit bude to prehlizet nebo zdali neco alespon trochu zmeni...

toto je cela pointa meho nazoru...posledni odstavec ano...
 8.5Yettynkaa12 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 16:02:53)
Megg, každý má jiné hodnoty. Tak pochop, že každý nemůže mít mezi prvními místy upravený zevnějšek dle Tvých představ.
Ty by ses za sebe v obchoďáku ve sportovních teplácích a teniskách třeba styděla, já třeba ne. Já třeba denně studuju angličtinu a ty třeba ne. Jde o to, že neexistují ty správné hodnoty. Taky neodsuzuju lidi, co neumí anglicky. To jen uvádím jako příklad, jako srovnání. Ty je sice v příspěvku přímo neodsuzuješ, ale taky mi to tam vyznívá mezi řádky.
 Apačka Lapačka 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 19:48:33)
Megg má prostě jinak nastavené hodnoty. Není divu, pokud je jí 30 let a čeká čtvrté dítě, tak se její život soustředil na jiné věci než je třeba studium nebo zaměstnání, ve které může vyniknout i jinak než hezkou prdelkou. Na jejím projevu je to i hodně vidět - absence smyslu pro humor např... Její volba.

Mně jsou taky daleko milejší lidi jako Žlababa ~R^!

PS: Megg, tohle by tě mohlo zajímat: je mi taky třicet, jsem taky v šestém měsíci a nahoře mám jen DVĚ KILA! Měla by ses víc snažit, holka. Jéžiš, ale já čekám teprve druhé, tak promiň.
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 8:29:52)
Já myslím že Megg rozhodně neměla v úmyslu vztahovat se tím kolik přibrala či nepřibrala. Jen tím pravděpodobně chtěla poukázat na to,že vzhled každé maminky je záležitost každé z nich,i když při nějaké vůli se to dá uhlídat. A asi i chtěla napsat že když už nepovažuje za důležitý vzhled svůj,neměla by takto rezignovat i na zbytek rodiny...pokud jsem to špatně pochopila,tak se omlouvám:)
 Katla 


víš koli bys toho na sobě mohla ještě vylepšit  

(7.2.2009 16:05:36)
za tu dobu, cos tu smolila ty dva stráááášně dlouhé poučné komentáře? Taková škoda. ~k~~k~~k~
 8.5Yettynkaa12 


Re: víš koli bys toho na sobě mohla ještě vylepšit  

(7.2.2009 16:12:14)
Hroudo, to patřilo komu?
 Katla 


Re: víš koli bys toho na sobě mohla ještě vylepšit  

(7.2.2009 19:24:34)
No té megg, cos jí taky odpovídala, - co napsala ten elaborát ~y~
 Vaal 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 18:24:45)
:-)Megg, mrkni na stránky Žlababy...má odkaz u tohoto článku...možná ti některé věci, co si tu napsala, budou potom připadat hloupé...zvláště to tvé srovnání, že ty máš čtyři děti a ona jen dvě...
 Katla 


Eválku, počet dětí je patent na rozum  

(7.2.2009 19:29:18)
někteří lidé si myslím, podotýkám NĚKTEŘÍ, že s počtem dětí rostou kompetence rozumět všemu (pro ty, kdo by teď chtěli ukázat prstem na mně, podotýkám, že já jsem tuhle neblahou vlastnost "všeználkovství" měla odjakživa ) a že jim tak nějak rostou i práva na všechno - tuhle se mě v supermárketu snažila přeběhnout nějaká paní a když jsem se nedala, tak se na mě rozeřvala, že ona má 5 dětí a cože jsem dokázala já, (že se nechci nechat předbíhat) ?! ~b~~b~~b~
 Líza 


Re: Eválku, počet dětí je patent na rozum  

(7.2.2009 19:43:49)
Hroudo, tak jsi jí řekla, že ty jsi dokázala partnerovi nasadit kondom? ;)
 Katla 


to je dobrý!!!  

(7.2.2009 19:57:49)
To je moc dobrý - takže přesně tohle mě bohužel nenapadlo ~d~
 Vaal 


Re: Eválku, počet dětí je patent na rozum  

(7.2.2009 21:16:35)
~t~~t~~t~
 maja 
  • 

Re: no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 20:00:25)
1. si myslím, že autorka článku rozhodně není žádná socka a bezdomovec ( ani na ní tak nikdo nepokřikuje) je to jen unavená ženská , unavená z toho jak jí dává "zahulit " život s dětma ( a jestli teď někdo napíše , že si je teda neměla pořizovat,
když je z nich grogy tak si pomyslím svoje).


2. nejsou děti jako děti ( z vlastní zkušenosti , mám 3, první dvě byly šílený éra ,dva roky po sobě, pořád křičely, v noci nespaly, nechtěly jíst, všude vlezly, každé na jinou stranu, měly obě hyperaktivitu a to myslím opravdu diagnostikovanou hyperaktivitu, ne takovou tu co skoro každý řekne" bože, to dítě je hyperaktivní" a přitom má hodné a klidné dítě, dcera měla problémy se zvracením= blila skoro pořád, kluk zase opožděný vývoj, nemluvil ( dodnes problémy s těžkými stupni poruch dys), dcera se válela vzteky v loužích , navštívit s nima doktora bylo šílený,to samý obchod atd atd není podstatné co všechno dělaly , ale mnohdy život s nima byl fakt očistec. A mít chvilku pro sebe to by teda bylo něco, jenže oni na mě visely tak, že jsem bez nich nemohla udělat krok. ( možná někdo řekne, pane jo, ta je teda nezvládla vychovat, ale dělala jsem co se dalo a oni prostě byly takový jaký byly a já taky= líp to za daných okolností nešlo).
Teď mám třetí dítě a je přesně z té kategorie , co jsem si myslela že snad vůbec neexistuje. Hodný ,klidný, milý chlapeček, nikam neleze a je kde se mu řekne a udělá co se mu řekne. A teprve teď zpetně vidím co všechno jsme museli vydržet a že rozhodně nejsou všechny děti stejné.

3. nejsou čtyři děti jako dvě = ano , v návaznosti na bod 2. ano 4 děti mohou ( mohou , ale nemusí) být mnohem menší sousto pro matku a rodinu než 2 opravdu " výživné" děti. A není to výchovou. Prostě se narodí se specifickými potřebami a jseš " v pytli" s celou výchovou.

P.S. se dvěma dětmi jsem měla večer chvíle , kdy jsem si říkala ,když večer usly " pane bože,díky, že jsme přežili dnešek " a kdyby dávali v televizi zrnění tak bych na něj vydržela klidně hodinu čučet jak jsem byla vyřízená a mnohokrát jsme si s manželem říkali úplně vyřízení " panebože, co jsme komu udělali". ( dětem je dnes 11 a 9 let a jsou v pohodě a vůbec by nám něvěřily , kdybychom jim řekli co všechno vyváděli). A teď máme o dítě navíc a nic , žádný zrnění, žádná hrůza , prostě klídek. Dítě je klidné a my taky. Opravdu není dítě jako dítě.

 maja 
  • 

Re: no trochu odvažné zpustnout 

(7.2.2009 20:19:10)
a ještě jedna věc co mě napadla když to tak čtu:

ženský, život není jen o tom jestli jste přibraly nebo ne , čert vzal sádlo, všichni chlapy nemaj rádi jen hubený nudle, můj má třeba rád pořádnou do ruky. Tak se na to hubnutí vykašlete a buďte v pohodě , protože veselý a pohodový ženský má rád skoro každej.

P.S. a nejbližší obchod s nadměrnejma velikostma je ....ha ha ( bohužel neumím ty pěkný ksichtíky, tady bych dala nějakýho chechtavýho nebo toho šaška)
 Kristianka 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 10:25:58)
souhlasim s autorkou článku to že sme na mateřské naznamená že budeme vypadat jak ušmudlaný houmlsačky.at máme jedno dítě nebo pět jsme ženské a máme trochu vypadat.já nevim ale já bych se propadla hanbou kdyby se moje děcko stydělo za svojí mámu.děti mají mít nárok na hezkou upravenou,maminku.
 MM, 2 kluci 
  • 

"Ad "počkat s hubnutím"...  

(9.2.2009 17:08:11)
... OK, ale v praxi to má fungovat jak?

Je přece normální a přirozené že při kojení se zpravidla hubne, teď myslím samo od sebe! Tak to prostě je zařízené, proto si taky tělo během těhotenství ty zásoby udělalo. Takže spíš je nepřirozené při kojení NEHUBNOUT.

To s těmi toxiny platí, pokud vím, jenom v extrémních případech cíleného hubnutí, tedy pokud se to opravdu přehání. Jinak ale to, že kila jdou během kojení dolů, je normální jev! A tomu se bránit není potřeba.
¨
Znám i to, že některé ženy tento proces "uměle sabotují" ;-) a vymlouvají se na výše uvedenou věc (problematika toxinů) - vypadá to pak tak, že si po porodu jídlo vůbec nehlídají a tláskají se vším na co dostanou chuť - a prý že se to jinak ani dělat nesmí! Tak to je tedy nedorozumění (no občas i celkem chtěné ;-))...
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 8:24:41)
Já tě chápu jak to myslíš...taky trochu nerozumím tomu jak někdo může jet mezi lidi a nedat si pozor jak jsou oblečené děti. Přece jenom,když už si je pořídím,měli by v rámci možností nějak vypadat.
 & 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 9:43:45)
Efco a ostatni radilkove,

Mozna, ze bys po tydnu starani se o Zlababyny deti{se vsema rehabiltecema, Risovymi zachvaty, podavani leku, atd..} , byla rada, ze jste vysli vem alespon nejak obleceny a ty jsi si alespon vycistila zuby. Mozna bys ji mohla nabidnout, ze se ji o ne na tyden postaras, aby se ona mohla dat trochu do kupy. ~;) Urcite by ji to pomohlo vic, nez rady, ktery ona asi stejne davno zna..
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 16:18:52)
No,já rozhodně neradim,ale mohlo by Tě zajímat že jsem skoro dva roky pracovala s autisty a nejrůzněji postiženými dětmi.jezdili k nám na ozdravné pobyty a krom nonstop péče o ně jsem musela obstarat úklid celého objektu(nebyli lidi),pomoc v kuchyni atd.Dětí jsme měli na starosti vždy minimálně čtyři .denně jsem spala maxim.3-4hodiny,a to byl ještě spánek přerušovaný,páč se museli děti budit na toaletu.Ale i tak jsem se v rámci možností upravila a u dětí jsem si na upravenost dala pozor.
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 18:32:33)
Efco, no, jestli jsi měla na starost celodenně 4 postižené děti, u toho ještě uklízela, pomáhala v kuchyni a spala jen 4 hodiny denně, tak tím se tady moc nechlub.
Protože jestli si to přečte nějaká matka postiženého dítěte, tak jen rozšíří řady těch, které se bojí do podobného zařízení dítě samotné umístit.
Tyhle mámy totiž mají strach, že by se dítěti nikdo nevěnoval. Já bych teda takovou péči pro svého syna nechtěla.
 Tulka 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 19:11:48)
Sedíce si tu nad sklenkou vaječného likéru tak přemýšlím,že asi spáchám harakiri,protože blednu závistí nad dokonalostí Efky.Přepadl mě pocit méněcennosti nad jejími nadpozemskými schopnostmi,tak se půjdu aspoň upravit~d~
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 21:30:19)
No,čekala jsem takovou reakci:-D Víte,fakt nejsem dokonalá a mé schopnosti nejsou nadpozemské,někde jsem svůj postoj uváděla na pravou míru:-DSama mám postavu prsa,útlý pas,mega prdel a silná stehna,na hlavě dredy a maximálně tak řasenku,ale zas nějaká snaha tam je a je to vidět...myslím že když ženská chce,díky své vyčůranosti stačí troška aby si okolí myslelo jak skvěle vypadá i když se tak zrovna necítí.Nikdo nechce dokonalou modelku,fakt stačí málo.Ale rezignovat úplně je škoda a podle mě zbytečnost
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 21:05:18)
Oni to byli děti odšoupnuté do ústavu a samozřejmě jsem na ně nebyla sama že?vždycky s nimi někdo byl a plně se jim věnoval.měli velice bohatý program a do ústavu jezdili s tím že udělali velice výrazné pokroky.no bohužel v ústavu se razí metoda "nacpat prášky"a o nějaké pokroky se nikdo nesnažil.kolikrát jsem byla svědkem že dítě které u nás prospívalo,naučilo se nové věci za rok přijelo a bylo nenávratně poškozeno prášky.smutné a mělo by se s tím něco dělat,jenže to dá moc práce že?
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 21:12:31)
Jinak jsem chtěla říct že jsem toho taky měla až nad hlavu,kolikrát jsem bez půllitrového ranního megasilného kafete byla dead.Ono to je skutečně vyčerpávající dělat všemožné terapie či hry a do toho zvládat záchvaty či nemoce dítěte.Jen jsem chtěla říct že i tak se péče o sebe samé dá zvládat,což ale nebylo namířené proti Vám!jen můj názor...a ani třeba není potřeba milióny za kadeřníka a krémy,sama toto nedělám.ale jednou jsme ženy a tak by ta troška tam měla být:)
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 21:18:42)
Jinak bych Vám chtěla složit poklonu za to že nejste z těch co dítě do ústavu daly.To jak to tam chodí je nehorázné a nechutné...teda,neznám všechny,ale co jsem viděla mi stačilo.Je super že o malého pečujete,protože moc dobře vím co to je za úsilí...pokud jsem se Vás nějakým komentářem dotkla,omlouvám se, nebylo to mířené přímo proti Vám...
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 16:24:45)
S dětmi jsme také dělali rehabilitace,podávali léky,záchvaty mi nejsou cizí...děcka je potřeba neustále nějak stimulovat,takže já moc dobře vím co to je za práci.Neříkám že jsem byla za každou cenu tip ťop,ale zas sem jednou ženská ne?Navíc,diskuze okolo článku není vlastně zaměřená proti autorce,spíš se v lidé zamýšlí nad tím jestli je opravdu nutné rezignovat na vzhled a svádět to na všechno ostatní,či se to dá udělat i jinak
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 16:31:45)
Ale škoda že autorku neznám osobně,pro mě by hlídání nebyl problém,naopak si kolikrát říkám že děti co má ona mám někdy i radši....ale tak to je asi tím že jsem si k ním vytvořila díky práci vztah:) jinak znám i spousty maminek co mají postižené děti a i tak jsou krasné a nějak o sebe dbají...on ten vzhled taky dělá své a kolikrát to že se cítí dobře jim dává energii kterou pak uplatní zpátky u těch dětí
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 16:57:15)
Teda, teď nechci aby to bylo špatně pochopeno:-D když jsem napsala že by pro mě hlídání nebyl problém,myslela jsem to tak že mi naopak kontakt s takovými dětmi chybí...nechtěla jsem ze sebe dělat super ženu,s ohledem na můj věk spíš super holku,která by to narozdíl od autorky všechno zvládala:) můj názor,jen jsem chtěla říct že i s takovými dětmi to jde.a ani kadeřník,kosmetika či boty na podpatku nejsou třeba:)
 & 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 17:01:28)
Efco,

Super holku ze sebe delas. Tu praci si delala 24/7 treba pet let? Vis co, tohle je jenom takova vyrtualni hra, ve skutecnosti muzes vedle Zlababy vypadat, jako zanedbna cuchta.
 EfcaD 


Re: no trochu odvažné zpustnout 

(9.2.2009 21:40:06)
Nedělám že sebe supernic a moje komentáře absolutně nejsou zaměřené proti autorce či komukoliv z Vás...pouze jsem vyjádřila svůj názor na to jestli matka na mateřské nutně musí "zpustnout" či se to dá udělat jinak.K tomu jsem si s dovolením opovážila přidat příklad z mého života,což nemusí znamenat že by to tak mohlo fungovat u každého...je to POUZE PŘÍKLAD,nic víc.není nutné někoho kvůli názoru napadat
 MM, 2 kluci 
  • 

"Anti-radilkům": Ale přece nemůžete... 

(9.2.2009 17:17:01)
... tady po všech čtenářích tohoto článku chtít, aby jako povinnou četbu měli přečtený i celý Źlababin příběh! Prostě někdo si přečte "jen" konkrétní jeden článek a reaguje jen na něj, tečka. A to je přece také legitimní, ne?

Proč tak vadí, když má někdo k článku kritické připomínky? Proč musí brát v potaz Źlababiny zásluhy a jinak jako by se nesměl vyjadřovat??? To nechápu+ článek není o zásluhách, některé věci ohl. rodinné situace autorky prostě z nich nevyplývají (třeba to ani nechtěla?) a diskutuje se holt o tom, co v něm stojí.

To je přece normální u každého článku, patří to k tomu, není na tom nic špatného!

Mně by teda přišlo strašně nudné, kdyby tu všichni jen povinně pěli samou chválu... :-/ K čemu by ta diskuse pak byla dobrá?

Mně osobně se zdá článek vtipně napsaný, ale ohl. toho téměř zákonitého (?) "spustnutí" mám částečně jiný pohled na věc. Ale to přece nevadí ;-)!
 & 


Re: "Anti-radilkům": Ale přece nemůžete... 

(9.2.2009 22:24:55)
MM,

Kriticke pripominky jsou prima, ale vetsina jsou na nic. Trajndani s kocarkem, objizdeni second-handu s dvema postizenyma detma atd.. Nad kteryma se Zlababa lehce pousmeje "ony nevedi o cem mluvi".
Nektery zachazeji az daleko, ze nekdo nechape, jak muzes jit se spinavyma detma do kramu.
Proste kazdy mame jiny moznosti, a vychozi body {zdravi}, metabolismus. Prijde mi to, se nekomu posmivat za to, ze je treba chudy. Ja verim, ze Zlababa musela s takovyma reakcema pocitat.
Zlababa nepise, ze se musi na materstvi spustnout, ale ze ji se to stalo {coz nemuzu posoudit, protoze ji neznam}. Ze se ji to stalo, ackoliv sama takovyma matkama za bezdetna lehce pohradala. Je to od ni dalsi, prima sebereflektivni clanek.
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Re: "Anti-radilkům": Ale přece nemůžete... 

(9.2.2009 23:27:37)
H&M, to jsi napsala fakt trefně. Už se skutečně vidím, jak se svýma dětma obrážím second-handy nebo běhám s jedním v kočárku a s druhým na zádech (oba chodí tak, že ujdou za půl hodiny tak asi 200 metrů (když jsou v dobré náladě).
Děkuju Ti, že se za mne biješ skoro jako moje sestra. Ale není to nutné. Kdo pochopil, pochopil.
Já taky doufám, že nebudu zpustnutá na věky věků, ale teď je to prostě tak, no :o)
Každý máme jiný žebříček hodnot. Od toho jsme lidi.
 EfcaD 


Re: "Anti-radilkům": Ale přece nemůžete... 

(10.2.2009 0:31:26)
Pochopila bych Váš názor kdyby jsme komentáře psali na její blog.jenže autorka tady napsala článek a tím dala námět k diskuzi.spousta lidí na něj narazí náhodou a pokud neznají její blog,nemohou tušit co mají její děti za problém.tudíž se tu diskutuje nad tématem článku a ne nad autorkou a jejím životem.kdyby napsala že jsou její děti postižené,komentáře by se automaticky odvíjela jiným směrem.nikde to tam není,tím pádem se tu probírá téma samotné a ne její osud
 jájina,jedno dospělé dítě 
  • 

nic ve zlým 

(7.2.2009 22:36:32)
Ahoj děvčata,hodně tady čtu příspěvky,ale dnes jsem se rozhodla napsat.Neberte to prosím ve zlým,jen se chci zeptat,kde jsou všichni ti tátové,nevěřím,že jsou v práci tak moc,že by vám nemohli ty vaše miláčky občas ohlídat,abyste si mohly odpočinout,udělat si chvíli pro sebe.Lehnout do vany,vyrazit s kamarádkou na kávu,na kosmetiku...Vždyť kde je psáno,že ženská musí bát na mateřské neupravená,utahaná a tím i nervozní.Mám pocit,že se zanedbáváte ,je sice hezké,takhle se starat o rodinu,ale proč nemyslet na sebe?Vždyť když budeme my spokojené samy se sebou,tak se to odrazí hlavně na vztazích v rodině.Moje kamarádka se chovala taky tak,manžel doma nic nemusel,ona jak říkáte pustla a nakonec si našel jinou,ani ne mladší,naopak o pár let starší,ale upravenou ženu.Nechci vůbec kritizovat,jen trošku poradit,aby vám ten váš taky jednou neutekl za nějakou jinou.
 Kudla2 


Re: nic ve zlým 

(7.2.2009 22:44:35)
hele, Jájino, a proč ta dojemná starost o druhé? Proč se radši nestaráš, aby Ti neutekl ten Tvůj?
 maja 
  • 

Re: nic ve zlým 

(8.2.2009 9:08:28)
U nás tohle nešlo : že by manžel pohlídal a já šla někam pryč - protože byl celý den v práci ( od 9-19,00) , klišé ...vydělával peníze...a když přišel domů tak se pomazlil s dětma , někdy ani to ne a šup s dětma do postele. Takže děti nemohl hlídat , protože když s ním měly zůstat , tak strašně řvaly a chtěly jenom mě. Prostě nebyly na něj "napojené" tak jako na mě. Nechtěly ani k babičce a nikam. I se školkou byly potom v tomhle směru problémy. Do školky se nám dceru podařilo dostat až v 5 letech a přes psychologickou pomoc, k babičce na prázdniny jela až v první třídě, a na tábor až ve třetí ...jinak se prostě nechtěla hnout( a když jsme jí donutili tak řvala, blila, nebyla spokojená). Nechci tady rozebírat možné příčiny ,ale spíš tím říct , že někdy prostě nevyjde, aby si máma mohla děti někam odložit a vyrazit si ( pokud k tomu pak někdy dojde je to pro ní svátek nad svátky). A když k tomu přeci jen dojde, že je sama , je tak vyždímaná , že sedí a čumí do blba jen aby si dala relax.

A milenky? To teda fakt neřeším. Mateřská je prostě stav tak trochu jinej než běžný život a jestli to ten chlap "chvíli" nevydrží bez načančanosti a podobného tak jak vydrží nějaké horší věci? To snad radši ať jde. ( ona pak možná ta milenka až s ním bude mít dítě bude úplně stejná jako ta jeho žena a teprve pak pozná " když ptáčka lapají pěkně mu zpívají" , ale jinak , že je to všude skoro stejné)
 jájina,jedno dospělé dítě 
  • 

Re: nic ve zlým 

(9.2.2009 19:59:12)
Kudlo,proč jsi hned tak nastartovaná?Jen jsem chtěla ukázat,co by se taky mohlo stát.A o mého manžela se fakt neboj,to zvládnu sama.Jsme spolu 20let a je jasné,že jsme probírali občas i téma nevěry.Já probírala ženský pohled,on mužský a vím,že každý chlap se rád otočí za cizí ženou,je to jejich přirozenost.Když doma tvrdí,že ho jiné nezajímají,tak to jsou jen nesmysly.Pokud teda neni divnej.Vím,co od manžela můžu čekat a on ví ,co může čekat ode mně.Nedala bych za žádného ruku do ohně,ale jedno vím jistě a to,že by odešel ode mně kvůli jiným zásadním věcem,ale určitě ne kvůli takovému povrchnímu důvodu jako je jiná žena.
 Kristianka 


Jak jsem zpustla 

(8.2.2009 12:32:54)
I mně se tenhle článek týká,před těhu jsem byla zvyklá chodit upravená každý den i když jsem nikam nešla.Při těhu jsem na to začla kašlat s tím jsem těhotná,nabrala jsem 25kilo a tvrdla doma u tv.Pak se narodil kluk to jsem pro změnu byla rádá že se vůbec najim,vykoupu a trochu vyspím to jak vypadám sem neřešila prostě si něco natáhla na sebe a bylo to.Sex jsem přetrpěla dneska si myslim že to spíš přetprěl partner a takhle jsem si vesele žily asi rok.Pak sem přišla do jiného stavu,ale druhý dítě jsem nechtěla a hlavně nemohla mít,brala jsem v té době léky a dítě by bylo se narodilo s vadami.Z nervů a stresů jsem shodila těch 25kilo,rázem mi každý říkal at se jdu najíst~:-D.Ale jak šel čas dál tak i kila se pomalu vracela né nějak strašně,ale začala jsem být trošku oplácenější.Mně osobně to nějak netrápilo rozhodně jsem nebyla tlustoprdka,ale partnerovi asi ano sice mi nic neřekl já se neptala myslela jem si že jsme o.k.Ale pak jsem jednoho dne procitla když jsem zjistila že si našel kamarádku,o 5let mladší než já.Když jsem uhodila tak mi přísahal že nic mezi nima není,to se hezky poslouchá ale kde je pravda.Neváhala jsem a projela mu mejly(hluboce se dnes stydím) nebýt toho tak bych nevěděla s kým mám tu čest.Co vám mám napsat rozdíl mezi námi byl víc než ve věku,ale i vtom jak vypadala.Upravená,štíhlá a hlavně nezničená po dítěti~;((.Nastalo děsný obodobí hádek,pláče,vyzvídání a depresí.Dívala jsem se na sebe a ptala se kde je ta hezká holka,která se vždycky ráda líbila,podotýkám nejsem žádná ošklivka.Vlastně bych mněla být té slečně vděčná tahle zkušenost mi otevřela oči,znova jsem se naučila o sebe pečovat,přestat se podcenovat a hlavně se mít ráda.Chci dodat že přítel ted žárlí na mně,nerad mně večer pouští ven a bojí se toho že mně někdo zbalí.A já když se kouknu na fotky z dřívějška a dnes chce se mi trošku zvracet.To že jsem na md neznamená že musím vypadat jak šmudla přece i při dětech se dá vypadat dobře~t~
 EfcaD 


Jejda 

(8.2.2009 1:12:19)
No,ještě že je Manžel afričan,takže nějaké pustnutí nehrozí ani kdybych chtěla:) ono podle toho jak žena vypadá se usuzuje jak je muž schopen se o ní postarat(pozor,africký názor,pokud jste "zpustli",nemusí to nic znamenat;)).Takže ten můj se krom na mimi těší jak mi nakoupí milión věcí a bot,prý po té 9-ti měsíční práci si to zasloužím:)na hlavě mám dredy,takže během dvou minut si vytvořím slušivý uzel,někdy přidám šátek.během těhotenství jsem zhubla,máma říkala že mě to celá i po porodu,prý to tak měla:)
 Leonardo 


Re: Jejda 

(8.2.2009 8:26:25)
To jsi si naběhla ~:-D ...místní"masařky" tě sežerou zaživa ~:-D ~:-D ...
 Lizzie 


Re: Jejda 

(8.2.2009 8:41:24)
To teda:)
 EfcaD 


Re: Jejda 

(8.2.2009 17:50:57)
Tak ať, mě jen tak něco nežere:-D
 Tulka 


Dobrá rada nad zlato 

(8.2.2009 13:27:27)
Ještě,že sem Žlababa ten článek dala.Aspoň vím"kterak krásnou ženou býti a muže svého si udržeti"
 aneriska 


Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 11:54:34)
Ahojky všem, přečetla jsem si článek s hrůzou. Ani moc jsem se nesmála. Mám 14 měsíční holčičku, před těhotenstvím jsem měla asi 56-57 kg, před porodem 75... Po porodu jsem ale neustále, pozvolna ale pořád hubla (někdy 1 kg týdně někdy 1 kg za měsíc)!! A to jsem se cpala jak mlýn. Teď po více než roce vážím asi 53-54 kg.. Mám spíš dispozice tloustnout, znamená to tedy, že budu po druhém dítěti tloustnout?? Nevím, snažím se aspoň 1x - 2x týdně cvičit, rychle chodit s kočárkem, dokonce občas s ním běhám. Ale v jídle se fakt neomezuju. Proto nějak nechápu, proč jste ztloustly.. Nechci se nikoho dotknout, ale přece musíte cítit, že něco děláte špatně. Nejsem typ twiggy a nikdy nebudu, ale abych ztloustla nechci dopustit. Přeji vám - nám všem, abychom se cítily ve svém těle dobře. A maminkám, které tloustnou radím - zastavte to - budete spokojené vy i rodina.. Zkuste aspoň denně 20 minut rychlé chůze s kočárkem, kupte si cvičení powerjógy nebo něčeho takového pomalého, i když zatím třeba jen jednou týdně - dělejte něco.. A než začnete reagovat jako že ten zákuseček vám za to stojí - upřímně - nestojí ... respekt všem
 10.5Libik12 


Re: Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 12:58:06)
Mně ten zákuseček za to stojí~j~

je zvláštní předpokládat, že když já něco dokážu rp. můj zdravotní stav je nějaký, tak to bude platit pro všechny.
 aneriska 


Re: Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 13:36:07)
Já to nepředpokládám, jen konstatuju co bylo se mnou. A myslím si, takových jako já je hodně - nebo takových co můžou hubnout jako já je moc, jen trošičku chtít..
 10.5Libik12 


Re: Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 13:43:48)
To je ono, ty si myslíš, že je jich hodně.(co můžou zhubnout)

No tak to si přestań myslet, protože obezita je regulerní zdravotní problém a vyžranost není jen chuť na laskonku, ale závislost nebo jiný psychický problém, navíc jsou nadváhy způsobeny různými poruchami funkce různých orgánů. Asi bude dneska někdo schválně tlustej, když to diskvalifikuje pro společenský život jako máloco.~o~
 Vaal 


Re: Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 14:14:55)
Anerisko, já teď chci, ale prostě mi to nejde tak jako dříve. Dříve stačilo vynechat večeře, a kilča šla dolů sama,dnes se bez večeře neobejdu, nemohla bych večer pracovat a dohánět co přes den s malou nestihnu. Nadváhu nemám, ale sama sobě se teď moc nelíbím, mám tak 7 kilo navíc. Před porodem mi k hubnutí občas pomohla nějaká ta choroba(střevní chřipka), nebo stres. 20 minut chůze by mi teď rozhodně nepomohlo, zvláště teď v zimě, když začnu cičit a hned mě sklátí nějaká choroba...
 EfcaD 


Re: Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 16:37:19)
Ale snažíš se a i to stačí;) když to nejde,nejde,snaha tam je a ono to je vždycky vidět.
 Megg 
  • 

Re: Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 15:36:50)
anerisku....zde jsi dalsi s ponekud jinym nazorem a jsi take kamenovana koukam
tak se tak už musim smat ...a tak jsem si řikala od čeho jsou kamenaky když hazet tak poradne neee....za nazor se kamenuje tak pořadně.........

tak ja hazim dva kameny

přijde 150kilova ženska na gyndu a řika doktorovy
pane doktore mela bych prosbu potrebovala bych preoperovat prirozeni...víte manžel se nema jak do me dostat už.
doktor se podiva na sestru poklepe se na čelo...
když to vidi pacientka zařve...
na čelo neeeeee.manžel by mi koulema rozbil bryle.

a druhy

přijde anorekticka k lekari nežli stačí zdelit co ji je lekař se zhrozi podiva se na sestřičku a řekne...jsem řekl že ze hřbitova už pacienty nepřijimam....~y~~y~~y~~y~

 Gudrun 


Re: Já jsem zatím zhubla... 

(9.2.2009 15:50:06)
Snad nemyslíš, že ty tlusté nelítají s kočárkem? Myslíš, že se válejí, všude dojedou autem a pořád se cpou, neuklízejí atd...? Kdo by to za ně asi všechno dělal? Tlouštˇka taky nemusí být zrovna po zákuskách. Dívala ses někdy na hubnutí s MUDr. Cajthamlovou? Bylo tam hodně ženských, které jedly míň než ty vychrtlice a nehubly. Někdo to má geneticky dané a moc s tím nenadělá. Hezky tu dáváš návod, co ty jak děláš~a~, ale každý má jiný metabolismus. Není to zrovna můj problém, ale k tvému názoru se nedá nenapsat.~a~~a~~a~~a~~a~
 aneriska 


Re: Já jsem zatím zhubla... 

(23.2.2009 17:08:02)
... to jsem se taky dívala. Ale ty ženské udělaly chybu někdy v minulosti a táhlo se to s nima.. Ale podle výzkumů to není z většiny zdravotní problém, ale opravdu dietní chyby - vyžranost, pak přiberete tuky, nehýbete se - svaly se zmenší tj. nemůžou spalovat, pak začnete špatně a hladovíte, čímž se dostanete do stavu, kdy tělo trpí, ale veškerý příjem ukládá do tuků na špatné časy... Vůbec nikoho nesoudím a psychiku beru, ale prostě je fajn se snažit nepoddat se tomu, že jsem tlustá a tloustnout vesele dál... Mám kamarádku, co po hormonální léčbě neplodnosti dost přibrala a ani po porodu jí to "nešlo" dolů. Jasně, že ona má opravdu zdravotní problém, ale stejně přiznala, že hodně jí, večer jí, s kočárkem se moc neprochází. Teď začala dělat delší procházky a jde to - pomalu ale jde to... Takže znovu opakuju - ten zákuseček na nervy za to nestojí (a zákuseček berte obrazně)
 EfcaD 


Re: Dobrá rada nad zlato 

(10.2.2009 0:49:57)
No,pokud je tato fotka skutečně Vaše,tak Vás se to vůbec netýká:-D myslim to jako kompliment-to kdyby to někdo zase nepochopil:-D
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Reakce od autorky článku 

(9.2.2009 13:28:56)
Holky díky moc za reakce, zejména za ty první, u kterých jsem se moc nasmála.
Děkuju všem, kteří pochopili, že to, že jsem zpustla nepovažuju za až tak velkou životní tragédii, jak jsem to lehce ironicky nadnesla.
Můj manžel kdyby mne chtěl opustit má k tomu 100 jiných důvodů a tenhle je ten nejmenší z nich.
Troufám si říct, že žádnou z Vás by se neotáčel, protože je rád, že žije :o) viď taťko.
A jistě si mne váží za to, že mu neklečím na krku, aby přinesl domů o pár tisíc navíc, abych mohla ke kadeřnici, na kosmetiku, nakupovat oblečky, zaplatit si hlídání během cvičení a kdovícoještě jste tady vymyslely. I tak je v práci od rána do večera.
Děkuju Vám, co mne tady celou dobu bráníte, aniž bychom se osobně znaly.
A přeju Vám všem, abyste se na své "skoropotíže" dokázaly podívat s humorem.
Já se o to snažím, protože koneckonců je to to jediné, co můžu dělat.
 EfcaD 


Re: Reakce od autorky článku 

(9.2.2009 16:49:58)
Však Vám to také nikdo nebere,pokud se tak cítíte dobře.Mám dojem že spousta čtenářek se nevyjadřovala přímo k Vám,spíš se zamýšlela všeobecně jestli to jde zvládnout starat se o děti a totálně rezignovat na vzhled,či to jde i jinak.Bohužel,mám dojem že pokud tu někdo chtěl ukázat že se to také dá,byla dotyčná odsouzená k záhubě:-DNechápu proč,od toho diskuze jsou,ukázat:hele,měla sem to tak a tak,zkuste to,třeba Vám to pomůže...ale co,to je fuk...přeji Vám hezký den a spoustu trpělivosti s dětičkami
 štěpánka 
  • 

Žlababo, já Ti závidím... 

(9.2.2009 21:54:04)
Závidím Ti, že jsi jako tvoje "obézní maminka" - to jsou Tvoje slova z článku, nevím, zda cituji přesně.
Moje maminka je a vždy byla štíhlá (jen po 2.porodu prý měla 15 kg navíc, které rychle po skončení kojení shodila dietou a cvičením - na to sei teda nepamatuju ani z fotek se mi to moc nezdá.). Její maminka byla ještě v 70ti letech štramanda se štíhlou figurou (tipuju to tak 160/50-55kg - nevím, nezpovídám mámu ani jsem nezpovídala babičku).
Zato jsem při prohlížení starších fotek zjistila, že jsem celá druhá babička - tátova maminka - taková mírně kredenciózní dáma.
Nejvíce mě pobavily ty přispěvatelky co psaly jak skvěle zhubly. Zajímalo by mě, co by poradily mě - jím jen netučné maso, nejraději těst.jen se zeleninou, saláty, ovoce, zeleninu, apod.... Pěšky chodím celkem rychle a to více než zmiňovaných 20 min. Cvičit chodím jednou týdně, o víkendu výlety, lyže nebo aspoň procházky. V práci nesedím, doma celkem honička. A co dělat, štítná žláza si mrška furt hypofunguje - léky neléky a těch 20 kg co mi přibylo cca 3 roky po porodu se mě pořád drží. Kdybych byla knedlíko-omáčkový typ, možná by to bylo 50 kg navíc.........
 EfcaD 


Re: Žlababo, já Ti závidím... 

(10.2.2009 0:44:09)
Já jsem sice normálně slovanský typ,v těhu jsem shodila kvůli nevolnostem a pokud vážně budu po mámě,čeká mě hubnutí hlavně po porodu.Co máte jíst?moje kamarádka nedávno zjistila že když jí těstoviny a zeleninu,vždycky přibere,ale v momentě kdy začne doslova žrát maso naopak hubne.ptala se na to doktorky a ta jí řekla že mimo jiné záleží na tom jakou máme krevní skupinu.zkusila jste se zeptat nějakého doktora?ten by podle mě dokázal nejlépe odhadnout co by Vám sedělo nejlépe;)
 Maruška a Pavlík 2roky 
  • 

Re: Reakce od autorky článku 

(10.2.2009 7:53:30)
Dobrý den, já ze zásady nereaguji na diskuzích. Ráda si je pročítám a směji se. Tato diskuze je naprosto anonimní a vůbec netušíte na koho reagujete. Ale moc ráda čtu Váš blog a čím víc píšete tím větší máte můj obdiv. Za Váš nadhled na život s dvěma "postiženými" dětmi, za to jak o tom dokážete psát. A musím říct že některý rady zde přispívajících jsou naprosto neuvěřitelné ať už znají Váš příběh nebo ne. A musím se upřímně pozastavit nad ženami které mají strach že je muž opustí kvůli pár kilům navíc. Za co si vás váš muž váží???? Mě za to že sem při něm stála a podporovala v těžkých chvílích a stojím při něm pořád a to že mám po porodu o 5 kilo navíc vůbec neřeší. Jen se tomu občas pousměje když si u zrcadla povzdychnu .. kdeže ty krásná prsa jsou?? Moc Vám Žlababo přeji aby vám ten krásný nadhled na život vydržel. A moc závidím Jidřiškovi a Rišovi takovou báječnou maminku.
 radka 
  • 

Re: Reakce od autorky článku 

(14.2.2009 8:33:41)
Dneska jsem si přečetla článek na rodince a shodou okolností i v LN z 13.2. " BRUMÍKA"
Jedná se zřejmě o tutéž maminku.
Hluboko před ní smekám.

celé Vaší rodině fandím.
 Barbora Dědičová 


pěkné:-) 

(10.2.2009 11:21:37)
Super Žlababo, mám pocit že jsem to psala já.... přesně o mě, stejné pocity, vesnice, dvě děti, předtím kočka v padnoucím oblečku:-)... teď upatlaná maminka dvou holčiček (4 a půl, 1 a půl)......i minulý článek - jak jsme zchudli, byl přesně o nás.... nebojím se o tebe, tak vtipná maminka určitě bude zase krásná:-) měj se hezky, taky bych neměnila:-)
 Bluni+2vejcevejci 


milé, vtipné, zábavné 

(10.2.2009 20:47:30)
žlababo díky! krásně napsáno - ze života, s nadsázkou a milýn humorem. Pěkně jsem se zasmála, děkuji :o)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.