| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Má pinďoura, je to chlap!

 Celkem 139 názorů.
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Re: No, myslím... 

(22.1.2009 9:14:52)
Mně se zase doktor zeptal: "Co máte doma?" Já (po chvilce přemýšlení, o jakou část mého domova mu jde) : "Kluka". A on: "Máte druhýho".
 Raduza 


Re: No, myslím... 

(22.1.2009 9:17:34)
Mně řekl: budete mít páreček :-)). Napřed jsem nechápala do myslí tím párkem :-)), ale pak mi to došlo, mám starší dceru.
 marketkau 


Re: No, myslím... 

(26.1.2009 10:39:07)
Me se taky pam doktor ptal co mame doma. Kdyz jsem rekla, ze kluka, tak odpovedl: "Tak jeste 9 a mate doma celou fotbalovou jedenactku."
 Grainne 


Re: No, myslím... 

(22.1.2009 9:20:16)
že ne z každého by pan Špaček měl radost, bez ohledu na jeho vzdělání~t~, tohle bude ten případ.
Vzala bych to s humorem. Pravda je, že mnohdy je jednání okolí vůči nám ovlivněno tím, jaký dojem zrovna v tu chvíli vytváříme.
Takže když vylítnu rovnou ze zahrady do zahradnictví a cestou se ještě rozhodnu, že si koupím "lepší" parfém, nijak se nepozastavuji nad tím, že mě prodavačka zděšeně upozorňuje,...že ale to stojí...-Kč.~t~
 didka+Pája06+Viki09 


Re: No, myslím... 

(22.1.2009 9:27:28)
Grainne ~R^~R^~t~~t~napsáno skvěle..
ja myslím že trochu nadhledu na pohled na svět by autorce neuškodilo, dyť nic tkového strašného dr neřekl.. včera zrovna jiná kamarádka říkala, že jí dr na utz řekl "kdyby takové nádobíčko měla holka, byl by prů...r".. tak to už mi vulgární přijde.. ale že to nazval pinďourem? a jak jinak se tomu vůbec u malých kluků říká?? ~;)~;)
každý máme hranici jinde, já uznávám, ale já osobně bych se na tomhle jen pobavila a zasmála se s dr..

ps, mne čeká velký utz za týden, a trága to nebude jestli tam najdou taky "pinďoura"~;)
 Pole levandulové 


Neni na svete clovek ten, 

(22.1.2009 9:40:49)
aby se zavdecil lidem vsem...Autorka je ponekud utlocitna, vezmu-li v potaz, ze neni ani zmitana tehotenskymi hormony a oznaceni pindour ji vyrazne vadi. Mne zas prislo pomerne neosobni /ale rozhodne si na to nestezuju/, kdyz jsem si volala druhy den po odberu amniocentezy na vysledky a do telefonu mi na zadost rekli, ze je "plod pohlavi zneskeho". Chvili mi trvalo, nez jsem si prelozila, ze se tedy jedna o holcicku :-)
 Grainne 


Re: Neni na svete clovek ten, 

(22.1.2009 9:46:10)
Skramuško a co teprve takové XX, nebo XY.~;) v nálezu.
 & 


Re: Neni na svete clovek ten, 

(22.1.2009 9:53:16)
Oni se tak chrani, protze XY jeste nemusi byt na 100% kluk. ~;) Kdyz to XX jsou vzdycku jenom holky pokud vim.
 & 


Re: Neni na svete clovek ten, 

(22.1.2009 9:53:40)
Oni se tak chrani, protoze XY jeste nemusi byt na 100% kluk. ~;) Kdyz to XX jsou vzdycku jenom holky pokud vim.
 Veveruše 


Re: Neni na svete clovek ten, 

(25.1.2009 23:51:04)
Tak jsem asi taky útlocitná. Pindíka (jak tomu říkáme zatím před dětmi, byť jsem se nedávno v jedné knížce o výchově kluků dočetla, že se tomu nemá říkat jinak než penis) či jiné jemné označení bych ustála v pohodě, pinďoura bych snesla asi od strýce apod., ale od lékaře těžko. A kdyby ještě přidal "koule", už bych po znovunalezení dechu určitě dodala i "Prosím?"~;)
 Veveruše 


Re: Neni na svete clovek ten, 

(26.1.2009 0:01:05)
Ještě mě tak napadá, když čtu hlasy obhajující slovník pana doktora - jak by se vám, dámy, líbilo, kdyby vám gynekolok před prohlídkou řekl, tak se prosím svlékněte a pojďte mi ukázat tu Vaši prcinu? Nebylo by to snad také roztomilé? Můj gynekolog je sice velmi svérázný, ale tohle by si nikdy nedovolil~f~
 slunick0 


je až neuvěřitelné co se dá řešit 

(23.1.2009 8:24:23)
Já mám doma 3 pinďoury a neoznačujeme tím jen přirození,ale i děti, myslím ,že se to moooc řeší, v našem širokém okolí, se to slovo používá, nikdo ho nepovažuje za sprosté (jsou jiná)nesnáším infantilní zdrobnělinky a pinďour je lepší než pindísek či podobné.A pokud chcete znát podobný výraz pro opačné pohlaví tak je to frnda.
Vím o sobě, že nemluvím, nikterak spisovně , ale sprostě také ne, jsem učitelka a vulgární slova nemám ráda, nikdy bych nečastovala slovy jako jsou pí.., čů..., krá.. apod ale prdel je hezké české slovo.
Chtělo by to trochu se povznést, zasmát, a řešit důležitější věci.
 Hanka 75 


Re: je až neuvěřitelné co se dá řešit 

(23.1.2009 20:32:59)
Já bych tedy NIKDY neřekla, že mám doma tři pinďoury a jsem si naprosto jistá, že by se to nikomu z rodiny nelíbilo. Ať si každý mluví jak chce o svých dětech, ale troufla byste si říct mě, že mám doma pinďoury ? Já myslím, že ne - no a o tom to podle mne je. Zcela normální a služné to není (alespoň v našem kraji), tak to lékař neměl říkat. Já osobně jsem moc ráda, že nám to sdělil slovy: je to kluk a mám na co vzpomínat. Na těhotenství jsme dlouho čekali a byl to malý záztak a díky panu doktorovi se mi soubor hezkých zážitků spojených s těhotenstvím rozšířil, zatímco oznámení, které zažila autorka článku potažmo její sestra by mne také (svou formou) příliš neobšťastnilo. Děkuji nechci a dám přednost slušnějšímu sdělení.

 Renča 
  • 

Re: je až neuvěřitelné co se dá řešit 

(23.1.2009 22:19:44)
To mi máme dva mulisáky.Nazval si to tak syn ve třech letech, vždy mě říkal a ještě mulisa musíme umýt.A dcera má Lulu.
 Mates 
  • 

Re: je až neuvěřitelné co se dá řešit 

(24.1.2009 19:12:52)
Tohle bych podepsala. Díky za zdravý a normální názor.
 Lassie66 


Re: je až neuvěřitelné co se dá řešit 

(24.1.2009 20:21:22)
Tak já si pod slovem pinďour představuji něco daleko většího než to, co má mezi nožkama můj pětiměsíční syn. Má pindíka nebo bimbrlíka, ale pinďoura zatím ne ~t~
 Lenka 
  • 

Re: No, myslím... 

(11.4.2010 17:20:00)
Nic si z toho nedělej,já jsem byla na ultrazvuku na slovensku na pohotovosti ve 28 týdnu,kdy už jsem z odběru plodové vody věděla,že budu mít dcerku.
Pan doktor se mě ani nezeptal,jestli chci vědět co to to je,nebo jestli to vím,jen mi řekl,že TO má vagínu,že tedy čekám slečnu,vyfotil to a snímek předal-koukala jsem jak vyjevená.Když jsem manželovi ukázala fotku s tím,jestli pozná co to je-samozřejmě neuhod,protože by ho to ani ve snu nenapadlo.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Neber to tak vazne! 

(22.1.2009 9:16:51)
Pan doktor mohl pouzit mnohem peprnejsi nazev pro oznaceni muzskeho pohlavi.
 Hanka 75 


To mohl ale.. 

(22.1.2009 9:21:59)
Já s autorkou článku souhlasím, trochu více slušnosti a citlivosti by neškodilo, jak by se asi vyjádřil v případě holčičky :-)) přemýšlím, aby to bylo na obdobné úrovni.
Mě byla tahle informace sdělena moc hezky, byť obyčejnými slovy, je to kluk, a po chvilce jsou to dva kluci (čekala jsem dvojčata) a dodnes na tu hezkou chvilku i díky panu doktorovi nezapomenu. Takže ještě jednou díky pane doktore, že jste mi to "odhalení budoucnosti" vyšperkoval příjemnou atmosférou, neboť jsem tehdy měla pocit, že i pro vás to byla hezká chvilka budoucí mamince hezky sdělit, co čeká za miminka a že to odhalení malého tajemství prožíváme spolu.



 svathina 


Re: To mohl ale.. 

(1.2.2009 11:01:44)
...ptáte se, jak by to řekl v případě holčičky??? Možná jako nám dr. na genetice sdělil: " je to PIČIČANDA..."!!! ~f~ Zvláštní přístup ...
 DENISA 
  • 

Pribeh moji kamaradky 

(22.1.2009 9:30:00)
ONA: pane doktore, i kdyz to ted na UTZ uvidite, nerikejte mi pohlavi, nechceme to vedet. ON: samozrejme maminko, takovych matek je hodne, co chteji prekvapeni, tak se na to podivame - tady je srdicko vidite ho?, tady jsou plicicky vidite?, tady je zaludecek, tady jsou jatricka, tady jsou koule......
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: Pribeh moji kamaradky 

(22.1.2009 9:41:29)
Stalo se mi skoro to samé, u UTZ byli medici, nechtěla jsem znát pohlaví, takže to proběhlo takto: "srdce, plíce, játra, tady maminka nechce znát pohlaví"...otočil se k medikům a řekl "je to ale pořádný pohlaví, že jo !" Následoval chlapácký smích.
 Bulharka 
  • 

Re: Pribeh moji kamaradky 

(24.1.2009 10:14:18)
Stalo se mi něco podobného: Také jsem nechtěla vědět, co nosím v bříšku, bylo mi to srděčně jedno, upozornila jsem na to doktora a ten začal s UTZ a říkal, co vidí a potom v inkriminované partii řek, "tak a teď musím rychle pryč, protože to byste maminko hned poznala"....no tak co to tedy asi mohlo být, že? :-)
 & 


Radujte se 

(22.1.2009 9:43:54)
Markteto,

radujte se, ze mate zdraveho synovce. Taky jsou chlapecci, u kterych zadnej pindour a koule na UTZ videt nejsou.
 Žabi 


Nechápu 

(22.1.2009 10:53:20)
Nechápu, nad čím se autorka tak pohoršuje. Připomíná mi to mojé babičku, která se vždy zarděla při sebemenším peprnějším výrazu. te%d už si zvakla as měje se. Asi autorka chtěla aby jí pan doktor sdělil:"Vážená paní, čekáte potomka mužského phlaví...". Ještě, že já nemám čas řešit takové nesmysly a malichernosti.
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Chromozom XX 

(22.1.2009 10:58:52)
Já se to dověděla větou :" maminko, bude to holčička, plod má XX" :O))))))
 Mortadela 


Re: Chromozom XX 

(23.1.2009 8:53:58)
A mně doktor řekl: "Bude to žabka, mezi nožičkama nic nevidím." Mně to přišlo roztomilé. :-)
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: Chromozom XX 

(23.1.2009 9:41:59)
Jasně, jde to i tak.~b~~b~~b~
 Gabriella, 2 děti 


noo... 

(22.1.2009 11:08:03)
Podle mně Markéta není nijak přecitlivělá, má vcelku příjemné vnímání češtiny. Pan doktor má naopak vyjadřování vulgárního burana a pokud jde o moje zkušenosti, tak takhle obhrouble se mnou žádný lékař nikdy nemluvil. Považovala bych to od něj za trapné a neprofesionální.
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: noo... 

(22.1.2009 16:13:13)
Souhlas~R^ (na mystika kašli, jen prudí a dosud prakticky ničím do diskuze nepřispěl)
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 11:16:30)
Asi bych mu na místě vynadala do sprostýho hovada. Nejde o žádnou přecitlivělost, přeci máme nárok, aby se s námi mluvilo v ordinace slušně, nemyslím spisovně, ale SLUŠNĚ!
Zjistit jméno lékaře a udělat ostudu v Blesku! :o)))

Zajímalo by mě, jak mluví s pacientkou, kterou vyšetřuje ultrazvukem přes vagínu.

"tak pani si tady lehněte, nohy od sebe, ať se dostanu do té píči."

????????
 Eva 
  • 

Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 11:30:23)
Klííííd. Víš, co? Sepiš nějakou příručku pro nás netěhotné, abychom se snad takových hysterek nedotkli.....
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 12:18:40)
Já si nemůžu pomoct, mě by slovo pinďour asi nakrklo. No tak jsem prostě pinktlich učitelka. Sakra, to neexistují slušnější slova pro to? Ať si doma ten doktor mluví jak chce, ale v práci v komunikaci s matkou by snad mohl mluvit slušně, ne?

V bance mi taky na přepážce neřeknou, že mi úvěr nedají, ať jdu do prdele. Já v práci při rodičáku taky neřeknu rodičům, ať mi pomohou vysvětlit jejich synovi, že nemůže holčičkám sahat mezi nohy na kundu.Prostě použiju SLUŠNÁ SLOVA. Prostě mluvím slušně a je to otázka profesionality.

Pořád se tu probírá, jak je důležité, aby se doktoři chovali slušně k rodící matce na sále a tohle je přeci skoro to samé, ne?
 & 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 12:29:48)
Teda ja osobne citim velky rozdil mezi slovem pindour a tema nechutnejma sprostarnama co tady pises. Kliid... ~y~
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 12:35:03)
Já sama klidně řadu těchto slov používám, ale ne v práci! A lékař v práci byl! Když tak slyším mluvit kopáče na ulici, ani nepípnu. No tak ale lékař by snad měl mít nějaké vychování, ne?

(no zrovna slovo pinďour vnímám skoro stejně jako "č..., p...., k....", nemůžu si pomoct, byla jsem tak vychovaná)

sakra, nemůžu sem napsat ty slova, co myslím, jsou bloklý, ale myslím,že si rozumíme.
 helena 
  • 

Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 12:39:30)
Vždy som si myslela, že čeština mi je blízka, ale teraz som fakt prekvapená.

Úplne bez irónie sa chcem spýtať, aké je teda vhodné označenie pre penis malého dieťaťa? Pinďour sa mi zdá úplne milé slovo, zaskočilo by ma, keby doktor povedal, že tam vidí vtáka...

Podľa vašej reakcie je v stupni vulgarity pinďour na úrovni píči, je to pravda?
 Lenka, 
  • 

Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 18:43:34)
Heleno, já jsem z Jižní MOravy a slovo pinďour tady třeba vůbec nepoužíváme a pokud někdo snad někdy nějakého "pinďóra" vysloví, je to opravdu na úrovni pí... nebo kun.... Říct něco takového doktor mně, hodně mne zaskočí a asi si stěžuju, spíš bych od něho očekávala slova "penis" a nebo "je to chlapeček".
 Sysyna 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 21:37:39)
Lenko, ja tedy z Jizni Moravy jsem a slovo pindík nebo pinďour se tady teda normalne pouziva a nevidim na tom nic vulgarniho.Vulgarni by bylo , kdyby mi dr. na ULT rekl, ze tady je šul.., koko., čur.. nebo cokoliv jineho.
Fakt nechapu, co je na pindourovi urazejiciho...~d~
 Lenka 
  • 

Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(23.1.2009 18:59:31)
Sysyno, pindíka používám taky, to je to nejběžnější slovo, který pro to máme. Ale pinďour teda ne, fakt mně to zní strašně sprostě - stejně jak když před ostravákem řekneš cyp.
 Simeona a 3 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 21:43:48)
~t~~t~~t~ Tak já jsem taky z jižní Moravy a můj synek má pindíka a holčičky mají pipinky ~b~
 Mates 
  • 

Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(24.1.2009 18:56:53)
Taky jsem z jižní Moravy a na pinďourovi nikdo z mého okolí (včetně mě) nespatřuje naprosto nic vulgárního. Nakonec aby se člověk třásl strachy, že mu někdo vynadá, že používá taková slova (ó hrůzo!) jako sranda:)
 & 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 12:40:24)
Vendy ja ti rozumin, ale nechapu...
Na to, ze si uca mluvis fakt jak dlazdic, a je jedno jestli v praci nebo doma. ~;)
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 12:53:19)
No já tušila, že jak prozradím povolání, tak je to jako bych si na sebe namalovala terč. Beru to sportovně už.

já takhle normálně nemluvíííím, jen výjimečně, když jsem naštvaná a VELMI DOBŘE SI POKAŽDÉ ROZMYSLÍM kdy, kde a před kým. Když mi spadne na nohu hrnec a rozseknu si nárt, tak bolestí zařvu: Do p..rdele!! (no ted se budu muset už před dětma mírnit, samo.) Když mi v hospě cizí holka sedne na klín manžovi (no to se ještě nestalo :o)), tak jí taky vynadám do k..urev. Ale pozor!!!! Nikdy ne tam, kde by mě mohli slyšet lidé, kteří jsou nějak spojení s mým povoláním. To znamená v žádném případě v mém městě. Samozřejmě se může stát, že i dvěstě kilometrů od domova narazím na známé a bude průšvih, no zatim jsem měla štěstí.
Jsem do určité míry pokrytec, mezi lidmi (spojenými s prací) jsem za slušnou a jinak si mluvim jak dlaždič. Učitelé jsou normální lidé a taky si občas potřebují ulevit po svém. Jen se víc hlídají.
Mně je jedno, jak ten doktor mluví doma nebo když u toho pacientka není. Jsem smířená s tím, že si lékaři po mém porodu možná ulevili: no, hlavně, že ta tlustá kráva je už pryč." Ale před pacientkou by měli mluvit slušně. Je to otázka profesionality.

A jestli dojde k nedorozumění v tom ohledu, že já něco vnímám více vulgární než daný lékař, tak vždycky existuje: "promiňte, já to slovo vnímám jinak, jak tomu teda říkáte vy?" Lidi by se měli dohodnout.

Zde v těchto příspěvcích jsem tolikrát napsala sprosté slovo jen kvůli ilustraci, vždyť je to přece téma článku,ne?

Možná by bylo zajímavé udělat průzkum jak lidé vnímají různá sprostá slova vyřčená lékařem. Třeba jsem s tím slovem "pinďour" opravdu útlocitná,ale nemůžu si pomoct.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 12:59:58)
Já to beru takhle.
V nemocnici se na noční službě střídají dva lékaři. Jeden velmi distinguovaný, voňavý, nažehlený, s chováním dokonalého gentlemana, léč ve chvíli, kdy mu přivezou těžce zraněného pacienta po havárii si k němu vláčnými a nesmírně elegantními pohyby dojde, osloví ho plným titulem, pohovoří o umění a filozofii, načež pacient v klidu zemře.
Ten druhý mluví jako celá směna dlaždičů, chodí v rozšmajdaných teniskách, moc to nepřehání s hygienou a baví se pouze na rockových koncertech s basou piva, ale když dorazí sanita, je okamžitě nastartovaný jako fretka a sprostými slovy pobízí personál k maximálnímu výkonu.
Pacienta zachrání.
OK, je to jako z kalendáře v 19. století, jenom tak nějak "hnusně naopak"... ale nemám zas tak moc času vymýšlet komplikované životní děje.
V roli pacienta bych byla radši za toho sprostýho a nevadilo by mi ani, kdyby mi před operací vynadal slovy "kam jsi čuměla, ty pí*o blbá". ~t~
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 13:04:30)
Ve vypjaté situaci, když jde o život, bych to vnímala stejně.
Ale ne u monitoru na ultrazvuku. Chápu, že doktor je taky člověk a může mu lecos ulítnout, ale když bych ho upozornila, že by se mnou mohl mluvit lépe, očekávám,že mi vyhoví. Případně prohodí omluvu typu: "Pardon, dneska nemám dobrý den". Na to já slyším a odpouštím okamžitě.
 Repulsion 


No, Monty... 

(22.1.2009 13:12:56)
to mi připadá jako takový mýtus přejatý z Nemocnice na krají města apod... já mám zkušenost takovou, že "sprostý felčar - špatný felčar" - a rozhodně ne jenom jednu...

Je to podle mě dáno tím, že opravdu dobrý lékař si uvědomuje, že k dobrému vyléčení pacienta často nestačí jen spolehlivě určit diagnózu a vybrat odpovídající léčbu - ale že součástí té léčby je i to, jakým způsobem je s pacientem jednáno.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: No, Monty... 

(22.1.2009 13:36:05)
Repe,
Nemocnici bych do toho až tak netahala - já mám zas opačnou zkušenost.
Nejen s lékaři.
Nepotkala jsem jich pravda moc, co mluvili vulgárně, ale zato dost, co se vulgárně chovali.
A vzhledem k tomu, že to v jednom případě dopadlo hodně špatně - trvalé následky bez možnosti nápravy - tak mám zkrátka neodbytný pocit, že kdyby ten pan doktor tehdy mluvil jako kanálník, ale na tu chirurgii mne poslal, byť sprostě, nemusela jsem být v relativně mladém věku poloviční mrzák. ~;)

Mmch., nepamatuju si, že by v Nemocnici na kraji města někdo mluvil vyloženě sprostě.
 Cow :-) 


Re: No, Monty... 

(22.1.2009 16:45:24)
Přesně tak, Repe...Moc tě zdravím i celou tvou rodinku!
 Tvoje horší já 


Re: No, Monty... 

(22.1.2009 17:36:06)
Repe, jo, jo, jo.
Podobné zkušenosti.
To snad jenom ten připitomělý seriál o doktorovi Houseovi nám vsugerovává, že dobrý doktor se chová jako dlaždič.
 kreditka 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 13:20:07)
~R^~R^~R^
 Cow :-) 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 16:43:15)
Jééé, Monty...to mi připomnělo můj zážitek z CAR v Ově...
Dr. řekl: "K...a, sestři, jestli neotěhotníte, tak to bude v prd..i."
p.s. u nás ve Slezku se taky používají všelijaké výrazy...stačí si přečíst Ostavaka ostravskeho...je to tvrdý kraj, leč Dr. není havíř.
Zdrhla jsem jinam, tam jsem tedy otěhotněla i bez té K..a Prd...~b~
 Mortadela 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(23.1.2009 9:00:34)
A pak taky mezi Tebou zmiňovanými extrémy existuje celá škála doktorů, kteří mají od každého něco. Těch bude většina řekla bych. Takže uvádět dva opačné extrémy mi přijde jako dost ubohý argument.
 Angretka 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 17:09:43)
Jejda Vendyno, doufám, že jsi ojedinělý úkaz ve školství, jinak já ty svoje dva kluky (co mají mmch mezi nožkama pindíky)do školy nepustím~n~
 Tvoje horší já 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 17:33:02)
AAA, teďka jsi mě úplně dostala, Vendyno.

Válím se tady smíchy,~:-D~:-D~:-D~:-D asi se počůrám.

Cituji: "Asi bych mu na místě vynadala do sprostýho hovada."

To mi připomnělo jednu z historek mé nebožky babičky:

Jejich ulicí šlo pár puberťáků, jeden na druhého "vole, vole". A babka ze sousedství se prý na ně vyřítila a napomínala je slovy: "Vy ludry, vy potvory, vy hovada, u nás se sprostě nemluví!"

Myslím, že na tvoje příspěvky to sedí dokonale.~:-D ~:-D~:-D~:-D
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(22.1.2009 19:50:44)
No vidite, někomu připadá slušný výraz "pinďour" a mně připadá slušný výraz "sprosté hovado".
 Mates 
  • 

Re: Tohle bylo fakt trapné a zbytečně vulgární 

(24.1.2009 18:40:43)
Pardon, ale odkdy je pinďour sprosté slovo??? Já jen koukám, jaké pseudoproblémy se dokážou vynořit...
 renata 
  • 

tak u nás... 

(22.1.2009 12:03:29)
Na uzv jsem byla i s dětma (5,5 let) a manželem. Zatímco mužská část rodiny nerozeznávala ani hlavičku od pupečníku, tak moje sladká holčička při jednom zvlášť podrobném záběru zadečku a nožek vykřikla: Ty jó, pinďour!!! Zasmáli jsme se všichni vč. mého gynekologa. Mmch. doma tomu říkáme pindík a pipinka, děti vědí, že u pana doktora se tomu říká penis a vagína.

A co se týká sprostých slov a též vulgárních básniček, těch ze školky přinesli opravdu dost, zdrojem jsou většinou spolužáci se staršími sourozenci. Těm opravdu hodně závadným pochopitelně nerozumí a už vůbec nechápou rozdíl mezi např. blbý a zkur...ý. - naštěstí to použili jen několikrát a doufám, že je to zapomenuto.
 MirkaM 


Re: tak u nás... 

(22.1.2009 12:11:37)
Podle mě by se lékař takhle vyjadřovat neměl. A pokud si myslí, že na to má právo, tak by asi taky měl být nad věcí, kdybych ho poté oslovila - hele vole, příště trochu gultůry do toho projevu, co?
 MishuI 


Re: tak u nás... 

(22.1.2009 12:15:36)
Já bych to tak nehrotila..myslím,že jsou mnohem horší lékaři,co do přístupu k pacientům..Ti,kteří dávají najevo svoji nadřazenost,jsou arogantní.Tohle bych brala s humorem..
 Sidhártha 
  • 

Čeština je zábavný jazyk 

(22.1.2009 12:15:28)
Slzím smíchy, když to tady čtu! Mně osobně se zdá, že čeština se na označení pohlavních orgánů dětí docela vyřádila. Vždyť si to zrekapitulujte:
penis= pinďa, pinďour, šulda, šulínek, šulík, lulan, lulínek, čurda, franta, kolík a pokud vezmu spisovnou češtinu je to ještě větší katastrofa, vemte si třeba, že vám dr. řekne, že na UTZ vidí pyj (takový malý chlapeček to je, má pár centimetrů a už má něco tak šíleného jako "pyj", to slovo mi přijde strašné!). Anebo pohlavní úd anebo "varle", to je stejná kapitola.
Čeština neušetřila ani holčičky, těm nadělila prcku, prcinu, kačku nebo kačenu, pipinu nebo pipku a dokonce jsem někde slyšela i culifindu. A opět spisovná čeština neušetřila ani dospělé ženy - vulva, vagina, pochva, poštěváček, pysky - to je taky pěkná přehlídka výrazů:-)

A tak to musíme vzít jak to je, protože nikdo z nás by to asi líp nevymyslel! Schválně - napiště jaké zdrobněliny u dětí používáte doma vy - třeba tím dáme základ nějaké nové studii:-))
 Ennywan 


Re: Čeština je zábavný jazyk 

(22.1.2009 12:25:17)
Tuším tady na Rodině jsou přímo diskuze, něco jako "jak tomu říkáte u holčiček a chlapečků". U nás doma se používá bimbásek, bo přece tak hezky bimbá :o)

 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Čeština je zábavný jazyk 

(22.1.2009 13:26:08)
U nas doma tomu rikame zvonecek. A ackoli je nas doma od minuleho ctvrtku uz pet, "zvonim" jenom ja... ~t~
 Alous 


Re: Čeština je zábavný jazyk 

(22.1.2009 14:37:17)
Tak z tohohle komentáře zase slzím slíchy já...
Díky! ~R^
 Mortadela 


Re: Čeština je zábavný jazyk 

(23.1.2009 9:04:39)
Mě dostala ta culifinda, jeden náš šéf tak říká instantní kávě s velkým množstvím mléka. ~b~
 Pole levandulové 


Re: Čeština je zábavný jazyk 

(23.1.2009 10:16:39)
Mortadelo, taky jsem zila v domneni, ze culifinda je slabe kafe nevalne chuti, pro holcicky jsem slysela oznaceni čurifinda :-) Tak treba je to jedno jen zkomolenina. Nase prateta holcickym rikala v legraci krivochcalky, na beznou mluvu celkem drsny, ale jina - proc ne, je to zemita zena:-)
 Lizzie 


Re: Čeština je zábavný jazyk 

(23.1.2009 10:26:03)
U nás to bylo klasicky pipka, pipina...tedy to je zábavná debata:)
 Ekina 
  • 

Re: Čeština je zábavný jazyk 

(23.1.2009 14:55:23)
Aspoň teď víš co pije tvůj šéf, jeho kafe je asi pěkná sra.ka:-)
 Bulharka 
  • 

Re: Čeština je zábavný jazyk 

(24.1.2009 10:22:37)
To je fakt, čeština má těhle výrazů spousty, taky tady nad tim slzím smíchy. Můj manžel naučil mého nyní dvouapůlletého syna říkat, že má bambáro, řekl mu, že i tatínek má bambáro a smál se tomu. Syn brzy pochopil, že může bavit společnost a jednou takhle před tchýní, která je v tomhle směru trochu ,syn oznámil, že maminka má bambáro a děsně se mu líbila reakce okolí, bylo to přesně to, co čekal. Od té doby to oznamuje každému téměř na potkání. :-(
 fisperanda 


Pche 

(22.1.2009 12:23:54)
Od doktorů sem slyšela tolik tvrďáren, drsňáren a v takovým podání, že "pinďour" se může jít zahrabat. Fakt je potřeba si říct, že když to není nic horšího, serepes :)
Doteď si ale pamatuju, jak mi na ultrazvuku chlapík sdělil, že vidí "kávové zrnko", a bude to holčička. To bylo milý :)
 Cow :-) 


Re: Pche 

(22.1.2009 16:59:53)
Fisperando~t~ říkáš serepes? U nás staré babky říkají k tomu serepes chčijekočka~j~

p.s. ještěže nemáme kočku!

Když jsem před 18lety čekala svého prvorozeného a byla jsem na UTZ a KTG a libovala jsem si v údivu, jak rychle mému miminku tluče srdíčko a okomentovala jsem to přirovnáním k ptáčkovi, odpověděl mi starý doktor:"Však tam třeba ptáčka máte"...Však on to viděl, věděl a napodívdal~:-D

ani nevím odkud tyhle výrazy jsou, asi taky od nás...vzpomněla jsem si na šulibrko u kluků a pulinku u holčiček.
Tohle doma nepoužíváme, jen doplňuje spektrum k diskuzi.
 bravad 


Páni 

(22.1.2009 13:06:15)
Teda ať se na mě nikdo nezlobí, ale pohlaví dítěte se dá sdělit elegantněji. Pokud by přede mnou doktor mluvil o pinďourovi a koulích, asi bych se neubránila dojmu, že pan doktor naléhavě potřebuje dovolenou. Nikdy se mi nic podobného nestalo.
 chikamichi 


lékař 

(22.1.2009 13:35:17)
také bych čekala z úst lékaře vhodnější termín, kdypak se dočkáme:" tak mi toho piňdoura pane ukažte" nebo "tak se na tu kačenu podíváme" to bych se asi neslékla...
 Marta 
  • 

pindour 

(22.1.2009 14:15:13)
Tuhle jsem v kauflandu narazila na detskou knizku, kde byl kluk a holka a popsane vsechny cast tela, u holcicky tam byla vagina a u kluka pyj! Musim rict, ze me to odrovnalo. Slovo pyj bych asi v zivote nepouzila.
Je šulínek sproste slovo? Nas syn tomu tak rika a me to neprislo. Me prijde divny pindour. Asi jiny kraj jiny mrav.
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:26:08)
Sulinek je v pohode. Tahle jsme tomu doma taky rikali. A to jsou nasi hodne velci puritani. Ja jsem mel spis problem, jak tomu rikat u holcicky. Mam doma i s manzelkou 4. Manzelka pochazi ze severni Moravy, kde tomu rikaji prcinka, tak tomu tak rikam taky. Problem je, ze tady na Brnensku je prcina spis zadek. Jenomze na severu je zadek zase dupka... Takze z tohu uz zacinam mit pekny zmatek.

Ale tahleta diskuze, to je opravdu pr.el...~t~ Co dokaze jeden pindour nejakeho pana doktora, to bych neveril...
 Zuuuza 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:30:05)
Jé, Honzo, to jste mě teď pobavil ~:-D
 Zuuuza 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:31:23)
.. jsem ze severní Moravy. Prcka, dupka, ano, ano :-) Ale žiju v Brně ~j~ U nás se říkalo u kluků lulinka. Ale synovec na severu říká jujája ~t~ Z.
 simona 
  • 

Re: pindour 

(23.1.2009 0:12:20)
sestra na sev.moravě taky říká dupka, dupa - mně se to líbí.
 Mates 
  • 

Re: pindour 

(24.1.2009 11:01:53)
Naše breberka (2,5 roku) říká pindinďa, vymyslela to sama a nám se to tak líbí, že to říkáme všichni. Takže u nás mají holčičky pindinďu:)
 & 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:35:09)
Diskuse je vyborna ~t~ ~t~~t~
Honzo, jinak technicka me teda "prcina" prijde Hoodne sprosta.{kdyz si vemu od jakeho slovesa je to odvozene. Ale jsem Prazak, jak poleno. Vzpomen si na Pelisky scenu na tridnich schuzkach. ~t~~t~
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:46:46)
A proc je prcina sprosta? Mozna v Praze... :-) Ale to je prave tim vykladem. Predpokladam, ze "prcat" v Praze i v Ostrave znamena "mit strasne moc rad toho druheho"... ~t~ Zatimco v Brne to znamena "prdet".

Zrovna tak ta dupka. Kdyz mi Marcela (moje zena) na prvnim naprosto platonickem rande rekla: "Ty si takova moje dupka", opravdu jsem si myslel, ze je to "p.ca" a uprimne jsem se zhrozil. Nastesti jsem byl zahy vyveden z omylu...~t~
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:52:59)
Honzo - a co je to "dupka"?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:55:24)
Tipuju na prdelku, z polštiny? ~;)
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:58:23)
Honza psal, že se to říká na severu. Taky jsem ze severu a tohle slovo jsem nikdy neslyšela. Asi jsem z "jiného" severu~;)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:59:10)
Tohle bude ten sever, kterej sousedí s Polskem.
"Dupa" je polsky "zadek" - nebo spíš "p*del". ~;)
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:12:02)
Teda tak v tom případě věta - jsi moje dupa - by mě nijak nenadchnul, ale spíš rozzuřil.
Asi bych reagovala slovy Vlasty Buriana - takhle mi prosím neříkej - jednak nevím, co to znamená a druhak mě to uráží~y~
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:19:39)
A pritom je to tak roztomile...~d~
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:26:18)
Když mně se tahle oslovení, i když láskyplná oslovení, nelíbí. Vadí mi i všelijací broučci apod. Ale někomu jinému se to líbit může, proč ne?~;)
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:30:35)
Chapej, ze v takovem babinci zmekne i ten nejtvrdsi pen. :-) Teda, nevim presne, co je to ten pen, ale myslim, ze to bude neco jako vetev...~:-D
 lklasinka 


Re: pindour 

(24.1.2009 15:06:48)
kořen
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(26.1.2009 9:14:34)
Diky... ~;)
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: pindour 

(22.1.2009 15:50:06)
Ale ona mu řekla "ty jsi moje dupka", čili ty jsi moje prdelka,což třeba já používám celkem často. Je fakt, že spíš k dětem,ale i k manželovi. A vadí mu to jen na vřejnosti :)
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:58:12)
I dupka mi nepřijde vhodný. Já mám ráda, když mě manžel oslovuje jménem a ne částmi těla nebo jmény ze zvířecí a hmyzí říše~t~
 Zuuuza 


Re: pindour 

(22.1.2009 19:23:17)
Jj, Monty. Je to z polštiny. Dupka=prdel ~;)Ale opravdu se to používá i jako "oslovení" - ty moje dupko. A není to myšleno vůbec zle. Naopak - roztomile.
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:01:35)
Severu Moravy... ;-)
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 14:56:14)
No, to je prece prdylka...~t~ Ale v reci milencu je to spise "milacek".~s~
Prosim vas, nezlobte se, jestli jsem se tady dneska nejak moc rozjel, ale tahle diskuze me opravdu pobavila. ~b~ A mam ted takovou dobrou naladu, protoze se mi presne pred tydnem narodila treti dcera, tak si to uzivam.~p~
 Lůca+Josífek 1/07 
  • 

Re: pindour 

(22.1.2009 15:05:21)
Gratuluju k dceři!
Super výrazy. Aspoň znám něco nového,(jsem z Prahy).
My doma používáme pro klučičí orgán slovo koňousek.
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:14:58)
Honzo - jsem ráda, že říkáš, že si Ti narodila třetí dcera. Už jsem se bála, že napíšeš, že máš třetí chcandu - tohle říká o své dceři moje skorošvagrová, malé je 5 a lepšího oslovení se ještě nedočkala. Tak schválně, jak dlouho jí ta chcanda vydrží~Rv
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:24:58)
To bych teda z pusy nevypustil. Mam uz v tom trochu zmatek. Dcery se jmenuji Dominka, Verunka, Barunka (tohle jsou samozrejme zdrobneliny), ale protoze se mi ta jmena porad pletou, pouzivam pro vsechny (vcetne manzelky) univerzalni jmeno "Pusinko". ;-)

Nejhorsi je, ze kdyz prijedeme na navstevu k prarodicum, obcas mi to bezdeky ujede i kdyz oslovuji mamku, tchyni ci pratchyni. Je to takovy bybinec, ze se tomu neda ubranit. Zrovna dneska jsem tchyni (ktera je ted u nas na navsteve, aby pomohla Marceli s Barunkou) v domeni, ze je to manzelka, pohladil po zadku...~t~
 Sylvie 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:39:13)
Tý bláho, taky bych i s vnoučaty chtěla vypadat tak, že by si mě zeť pletl s mojí dcerou ~b~
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:43:28)
Taky jsem si říkala, že tchýně musí být kus~R^
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:55:18)
No, uprimne receno, muj typ to teda neni. ~t~ Ja jsem se hlavne nedival na ni, ale na holky, jestli se obouvaji a jestli prijedem do skoly vcas. A ten zadek jsem hladil instinktivne, protoze to manzelce delam casto a rad...~j~
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 15:59:40)
Teda Honzo, Ty máš nenechavý ruce~y~ Jen abys jednou nepohladil po zadku sousedku~t~~t~~t~ Tohle vysvětlení by Ti manželka asi nesežrala~y~
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 16:06:58)
Ne, ne. Ja jsem po deseti letech manzelstvi a trech detech stale zamilovany do sve manzelky. ~;) A sousedka navic neni muj typ.~2~
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 16:13:24)
To nezpochybňuji /myslím Tvou lásku k manželce/. Spíš - když by ses třeba zrovna koukal na dcery, jak se obouvají~y~
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pindour 

(22.1.2009 16:35:49)
V tu dobu u nas sousedka vetsinou nestepuje v predsini...~t~ Ale predstava je to skutecne groteskni.

Holky, mejte se vsechny fajn a nehadejte se kvuli pindourovi. Ten za to nestoji. Nebo jo?
Jednou jsem videl takovou hezkou fotecku, jak mala holcicka si trosku odtahuje od briska (nesundava!!!~o~) kalhotky a maly chlapecek tam nakukuje. A byl k tomu pripsany komentar: "Tak a timhle budu ovladat cely Tvuj zivot!". Tak se takhle nenechavejte ovladat pindourem, prece...~t~
 Xantipa. 


Re: pindour 

(22.1.2009 16:37:43)
No - chlapi si ve většině případů myslí, že na tom to všechno stojí a padá~;)
A my se nehádáme, my debatujeme~:-D
 Petra Vondrušková 


Špatný odhad 

(25.1.2009 0:16:52)
Asi souhlasím, že významy některých slov se regionálně liší:-)
Nicméně, myslím si, že pan dktor to mohl taky myslet dobře ,jen Vás resp. sestru špatně odhadl.mě by ale spíš rozesmálo.Třeba pochází právě z regionu kde to nabírá běžného významu.Petja
 Tvoje horší já 


Re: pindour 

(22.1.2009 17:41:31)
Tady na jihu Moravy je prcina naprosto košer zdrobnělina pro dětský zadeček. ~:-D~:-D

Jinak, myslím, že jsem dost citlivka, ale pinďour a koule by mě na ultrazvuku fakt rozhodit nedokázaly.
 Simča 
  • 

Re: pindour 

(23.1.2009 8:27:46)
No to je dobrý, zrovna u scény z Pelíšků, kde učitelka napsala ono slovo na tabuli se mě dvanáctiletá dcera ptala,co je na tom sprostého.Pro nás, Moraváky, prcat rovná se velmi slušně řečeno prdět, pšoukat,...Malým dětem se říká běžně,ty sis prcla,ty prcáš,...já vím,Pražáci se válejí smíchy,taky v Praze bydlím a směju se tomu.
 Osoba+Justýnka 07/09 


Re: pindour 

(23.1.2009 14:30:43)
Jsem z Brna a prcka/prcinka jsme říkali, jak zadečku, tak předečku. Je to možná zvláštní, ale není takový problém podle kontextu odlišit, o co se jedná.
U kluků to byl ptáček nebo šulínek. Mému muži, který je taky z Brna, se šulínek nelíbí. Připadá mu to sprosté. Prostě jiný kraj, jiný mrav. Jiná rodina, jiný mrav :-)

Od lékaře bych ale čekala poněkud kulturnější mluvu nebo alespoň použití zdrobnělin. Koule u miminka se mi vážně nelíbí.
 Mates 
  • 

Re: pindour 

(24.1.2009 10:58:27)
No je to sranda, u nás se slovo pinďour vyslovuje docela běžně, dokonce tak občas řekneme naší dcerce, není to nic vulgárního. Teď čekáme chlapečka a paní doktorka nám na ultrazvuku říkala: "Tady je pindík." To je celkem roztomilé, ne?
 kreditka 


Re: pindour 

(24.1.2009 22:43:06)
Tak my naší holčičku oslovujeme krom běžných slov (beruško, mazlinko a různých zdrobnělin jména) také potvůrko, kaskadére, kamikatze, prcku i pinďo - no to mě tu zase ukamenujou jako za tu "pochcanou" káču ~t~
 simona 
  • 

Re: pindour 

(23.1.2009 0:11:22)
Marto, asi není, no já bych šul... neřekla. u nás to je pindík a prdinka (u holčiček). někdo by zase neřekl prdinka.
kamarádka říká "bláža", jiná zase "pulinka".
 teta 
  • 

Je to těžký. 

(22.1.2009 14:16:18)
Doktůrek byl v práci, čili měl mluvit, jak mu odborný zobák narost. "Penisem" by neurazil...:-)

Nicméně se obávám, že by se ihned vyrojilo mnoho bojovnic za emancipaci matek, které by dotyčného označily za arogantního zmetka, který se používáním latinských výrazů nad rodičku vyvyšuje...:-) :-)
 Jana 
  • 

Re: Je to těžký. 

(22.1.2009 18:41:33)
Pravda pravdoucí. Doktoři se ničím nezavděčí. :-)
 Zajdulka 


doktoři jsou různí 

(22.1.2009 14:59:40)
Tak já osobně sice taky nemám ráda slovo "pinďour", používáme jemnější pinďa, ale pořád bych možná byla radši, když by mi to doktor řekl takhle, než když mi u syna sdělil, že mi to neřekne, že zrovna chyběl, když to ve škole brali a nepozná to. Byl velmi arogantní a nepříjemný, pro těhotnou vážně síla.
Jinak holčičímu akvivalentu říkáme "pinďulka", popř. "pipka". Taky to dle mě není ideální, ale lepší výraz nás nenapadl.
 Jitka 
  • 

Re: doktoři jsou různí 

(23.1.2009 7:20:04)
Asi záleží na výchově, ale u nás v rodině slovo pinďour je teda nepoužívané a považované za vulgární. Zrovna v takovou chvíli, kdy maminka očekává, co ji doktor prozradí o pohlaví se to fakt nehodí. Doktoři nedoktoři, stačí přece říct, bude to chlapeček ne!
 Jára 
  • 

Jak tomu říkat? 

(22.1.2009 16:56:09)
Před časem zde na toto téma byla diskuse u článku "Jak tomu říkat u holčiček?"
Zkuste http://www.rodina.cz/diskuse130.htm

A příjemnou zábavu při čtení.
 MartinaNov (dva rošťáci 


pinďour?? 

(22.1.2009 17:21:39)
trošku háklivka,ne??? Anebo budete o miminku všude říkat, že má penis??? Jistě, je to lékařský termín, ale přece jen...
 Kukajs (Mája+Jožka+Tom) 


no když je to CHLAP, tak přece musí mít PINĎOURA!!! 

(22.1.2009 17:36:35)
Diskusi jsem přečetla, moc jsem se nad některými příspěvky pobavila, ale na mě ten MUDří výrok působí tak, že když je to chlap, tak přece musí mít pinďoura, ne??? Kdyby to byl chlapeček, pak může mít pindíka, pinďourka, penýska nebo cokoli zdrobnělého, ale takhle to sedí!! Prostě velkej chlap!!! Vulgárně to na mě nepůsobí vůbec, naopak mi to připadá jako normální lidský přístup (nemám ráda takové to chladné nezúčastněné jednání, jako že jsem číslo do kartotéky a ne živej člověk).

U nás se ženskému nářadíčku říká frndička, aby se to nepletlo s ničím jménem, nebo rozlišujem prdelku na "kakací" a "čůrací". No a co se týká diskuse kolem sprosté mluvy doma, tak mám známé, kde matka sama prohlásí, že "mají odmalička potíže se sraním" a že "dává malou na kozu" (rozuměj, kojí svou dceru), a nepřijde jim na tom nic divného. Já bych z toho nevyvozovala žádné psychologické závěry, je to šťastná rodinka, milující svoje děti, prostě jen mluví jak jim zobák narost.

Jo a mimochoddem, nechci šťourat, ale mohl pan doktor skutečně vidět na UZV varlátka neboli koule??? Nejsou náááhodou schované v bříšku a sestupují ven až nějak později??? (podotýkám že čekám druhou ženskou, takže tuhle informaci mám jaksi z doslechu, takže může být špatná).

 Zajdulka 


Re: no když je to CHLAP, tak přece musí mít PINĎOURA!!! 

(22.1.2009 19:38:34)
Myslím, že mohou být vidět. Nám doktor řekl, že je vidí, ale myslím, že použil výraz kuličky ~:-D
 Liška s banem :) 


Nám to doktor oznámil moc hezky 

(22.1.2009 17:41:16)
Nám to doktor oznámil moc hezky:"A tady něco vyčuhuje, ano, je to pindík!" Na což se dcerka (v té době 1,5 roku, rozplakala - asi chtěla kolo. :-)))
 Šarbar 


To jsem se nasmála 

(22.1.2009 22:58:33)
Musím přiznat, že se fakt dost bavím při pročítání této diskuze, co tady se rozebírá ... - pinďour, kačenka, pochcaná, posraná ... Asi teda jsem vulgární člověk, protože slovo pinďour mě nepohoršuje. Spíš záleží jakým tónem jsou všechna tyto slova sdělována a vyslovena.
Také mám dva zážitky z uz - poprvé se synem - na dotaz co to bude nám doktor sdělil asi toto : No to se nedá přehlédnout. - ukázal na monitor a byl tam pinďour. To nás s manželem celkem pobavilo.
Při druhém dítěti jsem se ptala, ale nebylo nic vidět. Tak na posledním uz před porodem jsem se opět ptala a doktor mi řekl toto:A co máte jako první? Kluka? No - když byste mě přitlačila ke zdi a řekla, že mě něco ošklivýho provedete, tak řeknu že holka. Takhle vám ale můžu říct, že to bude holka a nebo kluk. No nakonec máme dceru.
 kili 
  • 

Re: To jsem se nasmála 

(22.1.2009 23:00:30)
to Vám řekl naprosto dokonale
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: To jsem se nasmála 

(23.1.2009 10:10:21)
Šarbar,
co si mu provedla ?????????
~t~~t~~t~~t~
 Šarbar 


Re: To jsem se nasmála 

(23.1.2009 12:54:01)
Hezky jsem se tomu zasmála~t~ No, podle mě to trochu toho odlehčení u lékaře chce~k~ - já se tam aspoň cítím přirozeněnji, než když má lékař kamenný obličej a tváří se důležitě- i když se chová slušně a spisovně učebnicově. Mám radši přirozenost a k té patří i ten pinďour.~t~
 Xantipa. 


Re: To jsem se nasmála 

(23.1.2009 14:20:01)
Šarbar - já se zas dost směju, když si představím, jak doktor Tobě nebo jiným benevolentním říká - madam, pojďte, já vám teda na tu julču kouknu /případně použije nějaký podobný "roztomilý" výraz. Tak já osobně tedy preferuji lékaře, který se vyjadřuje bez podobných zdrobnělin.
Výše uvedená představa je skutečně zajímavá, chtělo by to pokus. Ujme se toho nějaký gynekolog?~y~~t~~t~~t~
 Šarbar 


Re: To jsem se nasmála 

(23.1.2009 15:24:45)
No já to myslela tak, že trocha odlehčení neškodí~y~, je ale fakt, že u holčičího přirození mi zní všechno divně.~d~ U kluka je prostě pinďour a pinďa pro mě normální výraz. U dospělého muže by to znělo asi už trochu divně, že?~t~ Asi když by mi doktor řekl že vidí julču, tak bych se možná lekla, ale brala bych to taky s humorem, protože ono totiž záleží na celkovém přístupu a tónu hlasu, jakým to bylo vysloveno.~x~
 Xantipa. 


Re: To jsem se nasmála 

(23.1.2009 15:26:04)
Já to myslela stejně~k~
 Vaal 


Dobrá sranda :-) 

(23.1.2009 11:50:33)
Cha cha...tady ta diskuze je fakt sranda(moravský výraz pro legraci)....apropó není to sprosté? ;-).
Nejvíc příspěvek od Honzy...jak pohladil tchýni po zadku :-)...fakt dobrý..
Markétě gratuluju k článku, který oslovil tolik lidí a přeju jí, aby se tím co se jí stalo už tolik nepohoršovala, protože
se jedná opravdu o prkotinu...jak už tu někdo napsal...musíme rozlišovat vulgární mluvu od vulgárního chování...třeba jen onen
doktor nechce působit odtažitě a arogantně a proto tímto způsobem mluví.
Energii bych napla proti jiným "Hulvátům" ve zdravotnictví...kterých je pořád víc než dost :-)
 Eva,syn Jonáš 


a co mozek? 

(24.1.2009 19:49:44)
Mně pan doktor řekl, že budu mít kluka, protože vidí mozek :) Nejdůležitější pro mě byla, že viděl taky zdravé srdíčko a vše ostatní v pořádku. Muži už jsou takoví, ale alespoň s nimi není nuda. Nějaký pinďour by mně asi taky nevadil. Alespoň je jasné, že doktor je normální a lidský,nebo ne? Bylo by lepší, kdyby řekl: pohlaví mužské, penis a varlata v pořádku, oblečte se a zavolejte další pacientku? Pro mě teda ne. Přeju hodně štěstí a zdraví a alespoň trochu smyslu pro humor.
 Pavla a vzteklounek 
  • 

Pinďour 

(24.1.2009 20:01:04)
No, připadá mi také zbytečná přecitlivělost. Pro pana doktora je to zřejmě hezké, proto se tak vyjadřuje. Vulgárního mi nepříjde na tomto vůbec nic - prostě normální. Myslím, že je to řešení blbin, protože autorka nepíše, že by se jinak choval nemorálně. Prostě - holt se nikdy nikdo nezavděčí všem. Ale takhle detailně to pitvat... .
 Lenka Volná (dvě dospívající děti) 
  • 

Re: Pinďour 

(25.1.2009 15:30:57)
Také nemám dojem, že by byl doktor vulgární. Nicméně by v takové situaci měl vědět, jak je to citlivé pro nastávající maminky, a oznámit to nějak hezky-kultivovaně. Stačí bohatě - maminko bude to kluk/holka.
Jinak ale slovo pinďour, pindík, camprdlík u kluka mi vůbec nepřipadne vulgární. U holky pro rozlišení je prcina - prcinka :-)(na čurání) a zadek nebo zadeček.~;)
 Gabča (20.tt) 
  • 

Re: Pinďour 

(3.2.2009 18:18:09)
Dlouho jsme s manželem rešili, jestli chceme vědět, jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka. Manžel byl zezačátku proti, pak se svěřil s tím, že si chvilku, kdy se to dozví, představuje slavnostně a že má obavu, aby to doktor "neodbyl"...Předpokládám, že kdyby z lékaře vypadlo něco obdobného jako u autorky článku, s manželem by to seklo a u dalšího potomka už bych se pohlaví dozvěděla až po porodu. My měli to štěstí, že pohlaví našeho potomka nám sdělil pan primář v Sebnitzu (vřele prenatální vyšetření v této nemocnici doporučuji, přestože je to v Německu, je to dostupné i pro obyčejné smrtelníky), s ultrazvukem se nám věnoval asi 70 minut, nechal nás si všechno prohlížet, hádat, co to bude a ve finále nezklamal ani manželovo očekávání "citlivého" sdělení (ve slovníku neměl ani pinďoura, ani koule) a našemu miminku pak už říkal "slečna" (jako vzpomínka nám zbylo asi 10 3D fotek a 3 videa z bříška).
 Monanah 


Mě také 

(24.1.2009 20:33:28)
U mě to bylo naprosto stejné.Pan doktor mi řekl,že vidí "pinďoura".První moment jsem byla překvapená,co to ten můj doktor říká,ale pak jsme se tomu oba zasmály a už jsem o tom nevěděla.Zase víme hned o čem mluví :o).
 Monanah 


Mě také 

(24.1.2009 20:39:58)
Doktor ,když mi zděloval pohlaví,tak řekl to samý "vidím pinďoura".První moment jsem byla překvapená,co to ten můj doktor říká,ale pak jsme se tomu oba zasmáli a já byla ráda,že se mnou mluví na rovinu.
 evičkakaka čtyři děti(19,17,5,3+24t) 
  • 

hlavně zdravé miminko 

(25.1.2009 16:53:12)
Když jsem čekala po 12 letech své třetí dítko, tak jsem se v nemocnici v 7měs.těh. dozvěděla, že to má krásnou mozkovnu a ještě hezčí stydké pysky. Byla to moc vytoužená zdravá holčička a já by v tu chvíli nejšťastnější na světě. Moc si to neber k srdci a doma si tomu říkejte jak chceš. My máme ,,fifinku".Přeji zdravé mimčo.
 ClaireD 


Re: hlavně zdravé miminko 

(10.2.2009 15:48:26)
Tak tak... hlavně zdravé miminko...
My máme doma dva pindíky... říkáme tomu pindík.
Nedávno nás šokoval doslova náš čtyřletý syn, který prohlásil, že si ve vaně umeje kakáč a čurá*... ANO. Vyslovil to slovo. Naprosto jsme zkoprněli. Nelenoval a vysvětlil nám, že jednou částí kaká a druhou čůrá... takže vlastně mi došlo, že jedno z nejsprostějších slov, které nevyslovuju nikdy, je odvozeno od dětského a naprosto bezelstně používaného slova "čůrat"...

Pinďoura bych doktorovi odpustila. I když bych asi byla taky v šoku... spíš ale než o to slovo samotné by mi šlo o princip...
 Monnnika 


podobná zkušenost 

(26.1.2009 11:10:19)
Nás se zase pan doktor zeptal, jestli se budeme dívat mezi nohy... musím říct, že jsem ztuhla nejen já, ale i můj manžel, který je vůči takovýmto situacím podstatně odolnější ... v první chvíli jsem se dokonce chtěla zeptat: KOMU? - protože se mě jaksi nechtělo věřit, že mluví o našem miminku...
Pak mi moje gynekoložka říkala, jaké jsem měla štěstí, že jsem byla na UTZ zrovna u tohoto pana doktora, že je to vynikající odborník ...

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.