| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí pohodově

 Celkem 296 názorů.
 Bumbi&05,08,10 


každá to máme jinak 

(7.1.2009 1:49:16)
juj Vlaďko, je fajn, že to pro tebe byl pohodový porod, já bych ho asi vnímala jako hororový :-D

je fajn, že to máme ložený jinak :-D

Já jsem jako pohodový vnímala svůj druhý porod, který proběhl tak nějak mimochodem, v porodnici jsem byla až posledních 10 minut, porodila jsem na příjmu, holčičku jsem mimo ošetření po porodu nedala z ruky a nespustila z očí, manžel byl celou dobu se mnou a společně jsme všichni 3 odcházeli po 24 hodinách domů, kde na nás čekal první syn s babičkou - cítila jsem se báječně, pohodově, skvěle, odpočatě, rodina o mne pečovala, měla jsem svůj klid... jéééé, chci to zažít znovu...

chápu, že se těšíš, já se nemůžu dočkat, až to bude potřetí ~b~
 zuni 


Re: každá to máme jinak 

(7.1.2009 8:48:53)
Souhlasím, takovouhle pohodu si ráda odpustím a pod pojmem "pohoda" radši prožiju jiný porodní scénář ~d~
 domčuch 


Re: každá to máme jinak 

(13.1.2009 20:22:56)
No já nevím mě to přijde normální docela pohodový porod, který všem ženským závidím. Já rodila před 4 1/2 roky na Bulovce prvního syna koncem pánevním a to přirozenou cestou. Takovej horor bych nikomu nepřála malej nešel porodit já trpěla jak zvíře a konec už jsem nevnímala, protože jsem musela dostat masku, fakt paráda. Po porodu nedýchal, abgar skóre na prdlačku. byl samá modřina, nožičku vykloubenou nahoru jak ho rvali ven a já zašitá až na zádech. I po tak dlouhý době na tu bolest nikdy nezapomenu, tak když jsem rodila 2 dítě o měsíc dřív před termínem přišlo mi to "docela" sranda, bolesti jsem měla ukrutný, ale prcek hned brečel a i když měl 2,5 kg čilej byl hned po porodu a to je pro mě dneska při srovnání obou porodů nejdůležitější. Přeju Vám všem tady rychlý, bezproblémový porod (bezbolestný by bylo taky dobrý, ale o takovým porodu jsem ještě neslyšela. Jiřina ~d~~a~
 bridge 
  • 

Re: každá to máme jinak 

(7.1.2009 8:52:57)
každá to máme fakt jinak....mě tohle připadá jako normální porod, takový, s průměrně standardní péčí, která je všude.Možná až na to křeslo.
a výběr porodnice je značně individuální. k čemu mi je sluníčkový křeslo, když přístup lékaře byl podle mě šílený, když jsem tam byla. V Boleslavi jsem byla jednou na pohotovosti, když mě v 6. měs vzaly křeče do kříže, pravidelný, chvílema jsem se kroutila. A tam na mě koukali jak na trotla, proč si jako nejdu na orto. A jak to asi mám v deset večer poznat, že? a proč mám prý neschopenku na jakousi poruchu, kterou oni neznají a kdesi cosi.
Takže já zvolila Nymburk. Rodila jsem o 3 roky dříve než autorka a jediný zastaralý tam bylo to lehátko na porod. Jinak naprosto vše, co potřebujete včetně vlastního pokoje místo hekárny. Pokoj s konvicí, horku čokoládou, postelí i pro manžu. Přístup - nemůžu si to vynachválit. Podruhý bych tam šla zase.
 Lassie66 


Závidím Bumbi 

(7.1.2009 9:48:20)
Kdybych rodila potřetí, chci to taky!
Jo, také někdo vnímáte nesezdaný pár s dítětem jako neúplnou rodinu?
 zuzini 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 10:00:38)
Myslím Lassie, že takto to vnímá spousta lidí. Ať si každý myslí co chce a dělá co chce, hlavně že mi do toho nekecají ~;) ~2~
 Lassie66 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 10:08:52)
Aha, u nás to tak vnímá jen prababička, ale už si pomalu začíná zvykat :-).
 Nanyna 
  • 

Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 19:48:47)
U nás to nemohla rozdejchat tětička - mimochodem sestra v porodnici - dokonce mi řekla že budu mít strakatý dítě, že to vidí v porodnici :-(
 zuzini 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 20:38:55)
Strakaté dítě ~t~~t~~t~, díky, od srdce jsem se zasmála ~R^
 Lassie66 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 20:43:52)
Zuziny, to je vážná věc - naše obě děti flíčky měly. Holčička na očním víčku(to už vybledlo) a chlapeček na zátylku a mezi obočím. Tetka měla pravdu ~t~.
 zuzini 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 20:47:22)
Zvláštní, moje děti ani flíček ~j~
 Lassie66 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 20:48:35)
Špatně jsi se koukala a nebo jsi tajně vdaná ~k~.
 zuzini 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 20:49:48)
Nebo partner ženatý...to se určitě taky počítá. Možná žije dvojí život ~t~
 Amazonka 4D 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 20:52:18)
Fšechny děti flekatý (zátylek + mezi obočím) a i když u prvního jsem se vdávala 3 týdny před porodem (kvůli ochrané porozvodové lhůtě),tak jsem všechny fakt rodila vdaná ~y~
 Nanyna 
  • 

Re: Závidím Bumbi 

(10.1.2009 12:38:45)
Teď se tomu taky směju, ale tenkrát mě to docela mrzelo.
 štěpánka 
  • 

Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 21:19:23)
mě zase v poradně v porodnici řekla asi 100 letá sestra, kryž jsem hlásila změnu příjmení asi v 6. měsíci: NEJDŘÍV KOSTEL, POTOM POSTEL. a koukala na mě jak na zloděje....
 Tvoje horší já 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 11:18:43)
Taky vnímám nesezdaný pár s dítětem jako jaksi neúplnou rodinu. Ale co, to je můj problém.
Jinak, hlavně, že autorka má z porodu dobrý pocit, to je nejdůležitější.
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 14:40:31)
Omlouvám se za úplnou rodinu, nechtěla jsem tím nikoho urazit...~n~
 Lassie66 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 14:54:30)
Není vůbec za co, nijak se mě to nedotklo. Svatbu plánujeme, ale úplní si připadáme už teď. Předpokládám, že k nám po svatbě už nikdo nepřibude :-). Já jen, že mám kolem sebe hodně nesezdaných párů a tak mi přijde, že už je to dneska běžné.
 Dobra1 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 15:03:38)
Ja si myslim, ze to neni neuplna rodina, jen tu jaksi porad zustava vetsi prostor pro otrevreni zadnich vratek.... U vetsiny takovych paru, ktere znam je to takove to: A co kdybychom si casem prestali rozumnet...Aspon deti nezazijou ty frustrace pri rozvodech... (coz je podle mne blbost, neshody okolo optovani deti muzou nastat tak i tak).
Jenze zit ve vztahu, ve kterem od zacatku pocitam s jeho ev. rozpadem i pres spolecne deti, to je podle mne nejlepsi cesta k tomu, aby se ten vztah opravdu zacal rozpadat. Jak se rika, stokrat opakovana lez se muze stat pravdou.
Nemaji to tak vsichni, ale vetsina tech, co znam. Nekdy jen v podvedomi, ale obcas je to videt (i slyset).
 Lassie66 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 15:10:33)
Dobri, to tak může být. My jsme to zatím prostě nestihli - rekonstrukce domu, první těhotenství, pak druhé....chci si to jednou užít a to se vší parádou, rozhodně nechci na svatbě kojit. Jinak si myslím, že dítě je větší závazek, než svatba a pokud pár naplánuje dítě(nemluvím o neplánovaném těhotenství), pak bych o zadních vrátkách nemluvila.
 Amálie P 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 15:40:43)
Taky si myslím, že to není v tom jestli se vemem či ne.
Lidi se rozvádí i rozchází, tak v čem je ten rozdíl - úplná rodina
je tam, kde se její členové milují v dobrým i zlým a tan papír na to potřeba není~y~.
My se brali po sedmi letech, když náš syn měl 3roky.Uspořádali jsme si krásnou svatbu, kterou jsme si užili se vším, co k tomu patří.A malej byl nadšen, že je maminka princezna a on malý princ a tatínek velký princ~:-D.
Nemyslím si, že by ty roky na hromádce byly něčím špatný nebo neobvyklým:-).
Jsme šťastní a spokojení, tak jak to je i jak bylo.A myslím si, že nejsme jediný~t~
Tím se nechci v žádném případě dotknout žádného zastánce manželství.
Přeji krásný den~x~
 ANNAHAM 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 16:14:17)
Znám několik případů, kdy spolu lidé několik let žili,a tvrdili, že "nějakej papír je pro ně zbytečnej" ,a že jejich láska přece nezávisí na tom, jestli mají stejné příjmení a v občance napsáno vdaná/ženatý, a že je svatba zbytečné utrácení peněz, kde se svatebčané dobře nají, poveselí a pak stejně pomluví atd. atd.. No a pak třeba v tom jednom případě po devíti letech společného (bezdětného) soužití přišel jednoho dne "on" domů a řekl, že potkal svojí první lásku, a že se strašně zamiloval, a že se budou brát ať "ona" ( tedy teď už bývalka) opustí byt, protože ten je přece jeho a ať si odtud vezme co chce. Bylo to těžké. byt v podkroví si před lety zařizovali spolu s láskou. nakonec se vrátila k rodičům s jednou taškou šatstva. Na nějaké handrkování prostě neměla. A "on" se za dva měsíce ženil, a do roka se jim narodila holčička. Dá se říct, že na tuhle lásku papír potřeboval, protože už nebyla tak veliká? Já myslím že ne, ale právě naopak. On hned poznal, že ta druhá je ta pravá a neměl potřebu si nechávat nějaká zadní vrátka. Prostě chtěl být její manžel a chtěl s ní mít dítě. A další případ je obdobný. Moje známá žila s mužem od svých 25ti do 31 let.On byl ještě o 4 roky starší a chtěl se oženit a založit rodinu. Je pravda, že ona dělala se svatbou trochu drahoty, ale asi to přehnala ( představovala si, že on bude asi víc škemrat a zahrnovat jí zlatem, nebo co). No a najednou přišla na no, že on si začal s mladou kolegyní z práce. Tak se odstěhovala a myslela si, že on "přileze", ale to se mýlila. On si tu kolegyni přivedl domů a hned se vzali.Život je složitej.A ženský to mají určitě těžší. Obzvlášť ty, který stráví s někým ty pěkný léta mezi 20ti a 30ti roky věku a pak zůstanou samy a těžko se jim začíná novej život.
 ALianan 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 16:34:19)
Jejej, já znám několik případů lidí co se měli svatbu jak z pohádky a teď se rozvádí. ~d~
 Lassie66 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 16:42:57)
Annaham, já znám několik párů, které si slibovali lásku na celý život, ve zdraví a nemoci, a už spolu dávno nejsou.
 kajkule+2 kousky 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 18:13:53)
~n~~n~~n~
 kajkule+2 kousky 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 18:14:55)
To patřilo k příběhům Ananah
 kajkule+2 kousky 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 18:15:54)
Pardon- Annaham~f~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 22:13:39)
nemám ráda ty řeči, že na lásku papír nepotřebuji. Když to bude ta pravá, tak to přece chceme ukázat celému svétu, že jsme se našli, že jsme konečně jeden celek - dokazujeme to tím, že spolu žijeme v jednom bytě, že se vezmeme, že z naší lásky přivedeme dítě na svět. Že spojíme svá příjmení v jedno, budeme sdílet všechny duchovní i světské statky. Tohle je pro mě láska.

Taky si myslím, že nebrat se, zvláště s takovými řečmi, je o zadních vrátkách, zvláště když příjdou děti, mi to příjde hodně alibistické a nesouhlasím s názorem, že rozvod je pro dítě drastičtější, než rozchod rodičů. Ono totiž jinak zní: rozvedli se, nebo ani si ji nevzal a opustil ji...

A co teprve majetek??? Často čtu na diskusích, kterak holky nejdříve neřeší a pak horko těžko zjišťují, na co vlastně mají nárok nebo kam se mají po rozchodu vrtnout. Stejně tak moje - tvoje příjmy.

Manžel mi prokázal tu čest, že mě požádal o ruku a já mu prokázala tu čest, že jsem jeho žádost přijala. Vážíme si našeho vztahu, že můžeme být SPOLU, že jsme se mohli vzít a budovat si život tak, jak jsme si vysnili.

Někdo svatbu vnímá jako děsnou prudu, kde opravdu jenom zbytečně utratí velké peníze aby se příbuzní najedli. My to brali tak, že je to jeden z nejkrásnějších dní našeho vztahu, který chceme oslavit s těmi, které máme rádi. Záleží totiž jenom na úhlu pohledu. Když budete chtít, aby to bylo hnusné, tak to hnusné bude. No a my zase máme na co vzpomínat a stále vzpomínáme.

PS: taky považuji nesezdanou rodinu za úplnou. Navíc, ve vztahu on-ona mi to dokonce příjde ubohé.
 Jana 
  • 

Re: Závidím Bumbi 

(7.1.2009 22:33:03)
Když to dvojici vyhovuje, tak v tom problém nevidím. Pro mě to rodina je. Může to v ní fungovat lépe, než v té manželské. A taky nemusí, jako všude.
 Pavlína007 


Re: Závidím Bumbi 

(16.1.2009 11:05:14)
Jen k té neúplné rodině, ať si samozřejmě každý dělá, jak sám uzná za vhodné. Musím ale jen říct, že jsem byla v porodnici s ženou, která taky neměla po svatbě a byla jsem moc šťastná, že já vdaná jsem, protože náš Jonášek se aspoň jmenoval stejně jako já (myslím příjmení). Zatímco ona se jmenovala jinak a já jsem si říkala, že by mi to přišlo hrozně líto, kdyby se můj milovanej klouček jmenoval jinak. Říkala jsem si, že kdyby se někde "zatoulal", tak ani nikdo nepozná, že jsem jeho maminka. Ale to víte, ty poporodní přecitlivělý nálady ~n~
Jinak myslím,že nějaký ten červenofialový flíček mají všechny děti. Obzvlášť na zátylku a na čelíčku ~;)
 Veronika+3kluci 


Re: každá to máme jinak 

(7.1.2009 10:30:35)
Já měla první porod celkem v pohodě, a hlavně dost rachlej. Tak myslim, že tentokrát ani do porodnice nestačim dojet:-) Takže možná taky porodím na příjmu nebo už v sanitce...
Jen se chci zeptat, kde si rodila, že jsi šla druhý den domů? To bych chtěla taky, z porodnice jsem se tak těšila domů, až se vyspím. Ze tří nocí na nemocniční posteli jsem byla úplně bolavá.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: každá to máme jinak 

(7.1.2009 10:35:29)
Veroniko, odejít můžeš odkudkoli, zůstat není žádná zákonem daná povinnost, ale většina porodnic s tím má problém (nezvyk, tak vyhrožují vším možným včetně sociálkou a policajty). Mluvčí Ministerstva zdravotnictví se onehdá vyjádřila, že "ambulantní porod je běžná záležitost" ~t~ V Podolí už jsou zvyklí, mají už zpracované podklady pro reverz, a i když třeba nesouhlasí, nedělají velké potíže. Zdá se, že Bulovka by mohla být taky ochotná, ale tam jsou formuláře na netu dost v rozporu se slovy primáře ~d~. Kdekoli jinde to chce být dobře připravený a umět si to odargumentovat.
 Veronika+3kluci 


Re: každá to máme jinak 

(7.1.2009 17:27:49)
Já vim, že to neni povinnost, ale nechci, aby mě pak vzali dítě, jak to bylo v mediálně známém případu v Hořovicích. Hm, do Podolí jsem se tentokrát nedostala - taky se jít přihlásit v 11 týdnu, to se mi v kartotéce vysmáli...
 Bumbi&05,08,10 


Re: každá to máme jinak 

(7.1.2009 14:45:48)
-Veroniko, letos v srpnu v podolí. S odchodem domů nebyl nižádný problém, nemusela jsem se hádat, vše bylo profesionální a slušné.

Nejhorší a nedůstejné bylo jen to, uhájit si, že chceme dítě u sebe, a že se o něj dokážeme postarat a nedáme jim ho na 2 hodiny po porodu do "péče" a do inkubátoru na prohřátí... Kudla v kapse se mi otvírá, když pak v mediích slyším nebo čtu, že dneska už miminka od matek neseparují ~a~
 Veronika+3kluci 


Re: každá to máme jinak 

(7.1.2009 17:31:07)
Jasně, to Podolí jsem už prošvihla... No ale když jsem tam rodila Mikuláše, tak ho odnestli dejchnout - byl modrofialovej. Pak ho jen změřili a tak, to ale na porodním sále, a hned nám ho dali.
 Sylvinka 
  • 

a co má jako být? 

(7.1.2009 14:49:40)
To je popis normálního porodu. Co je na něm tak extrovního, že to autorce stojí za to popisovat i s detaily?
 all-bina 


Re: a co má jako být? 

(8.1.2009 6:34:08)
a to byl pohodový porod, jo????já rodila obě děti do hodiny a mám je naplánované ve stejný den(trochu se o tři dny minuli)a pohodou bych to nenazývala.že by ten epidurál?.jo a druhý porod bolel víc.tak si to aspoň užiješ lépe.
 Bára, Č dětičky 
  • 

Mladá maminka 

(7.1.2009 6:44:50)
Docela maminku obdivuju, že to tak jak popisuje zvládla v 19ti letech ....
Rovněž jsme si plánovaně pořídili mimiško, když mi bylo 19, ale přivést dítě ma svět před 15 lety znamenalo nemít žádné informace ....
Internet nebyl, publikace na trhu byla všehovšudy jedna - Velká kniha o matce a dítěti (ta od Johnson´s , která je teď už poněkolikáté přepracovaná), kterážto sice poskytuje super informace, jenže tehdy v ní bylo popsáno britské nebo jaké zdravotnictví, což bylo úplně jiné než u nás - ve výsledku to znamenalo, že když jsem se během začátku porodních bolestí ptala na možnost epidurálu, dostalo se mi odpovědi, že nic takového se u nich nedává a za zády jsem zaslechla něco ve smyslu - "zas jedna, co četla Velkou knihu" :-))
Nicméně holčička se narodila v pořádku, ale kojení jsme nezvládly :-( Sestry tehdy nikoho nepoučovaly jak se kojí, takže moje panenka celých 5 dní v porodnici doslova prořvala.
Začínal se tehdy pomalu prosazovat rooming, jenže stylem - vrazit dítě matce, ať se stará, nás už to nezajímá ....
Doma nás pak čekala straostlivá babička, která došla k názoru, že mám hladové mlíčko a už to bylo :-( Skončili jsme během 14 dní na sunaru.
Měla jsem a mám doteď trauma, že jsem nezvládla Sárinku kojit.
Při dalším dítěti jsem sbírala informace, kde se jen dalo, byla jsem odhodlaná kojit za každou cenu a díky Bohu se povedlo :-)
Všechny tři další děti byly kojené do dvou let :-)
Úsměvné na tom bylo, že při 3. a 4. dítěti se mi sestry v porodnici strašně pokoušely radit a pomáhat, ale abych řekla pravdu, spíš mě to obtěžovalo, dokola jsem je posílala, ať nás nechají papat a jdou pomoct prvorodičkám.
Takže autorce článku tiše závidím, že mohla rodit své první dítě dnes, kdy se může maminka opravdu připravit a nespoléhat na babské rady, jako např. koupání miminka v heřmánku ....
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Mladá maminka 

(7.1.2009 8:07:48)
taky jsem sve prvni dite porodila v 19 letech:-) 20 mi bylo az za par dnu po prichodu z porodnice domu :-) no nic :-) neberme Vlaďce iluze ,napsala to krásně a dokázala si to užít i přes to ,že bychom na tom my zkušené :-) matky našly kde co :-).
Ale jak píše Bumbi pro někoho zážitek pro někoho horor ....důležité je ,že pro Vlaďku hezký zážitek.
Držím palce ať je to napodruhé zase dle tvých představ a závidím ...
Nějak mě to bere :-) a chtěly bych to zažít zase v klidu a v pohodě jako napodruhé neb napotřetí to byl horor všech hororů ačkoliv jsem měla v kapse i v kabelce zelenou šňůrku co kdyby to byl takový fofr a my to nestihli ~b~~b~~b~
Všem těhulím i plánovaným zdar ~R^~s~~s~
 LaraKroft 


Zelená šňůrka??? 

(7.1.2009 9:59:07)
Skapiku, prosímtě, objasni mi smysl zelené šňůrky, to je nějaká pověra či vědecká inovace? Já o tom nikdy neslyšela! ~d~
 zuzini 


Re: Zelená šňůrka??? 

(7.1.2009 10:03:42)
Mě napadá na podvázání pupečníku, ale může to být úplně jinak :-)
 Insula 


závidím 

(7.1.2009 8:05:22)
Můžu jen tiše závidět. Bezproblémové těhotenství, super rychlý porod, i kojení bez potíží.
 *Niki* 


Závidím. 

(7.1.2009 8:39:51)
Závidím, že někdo může takový porod vnímat jako super :-) jakože fakt, já bych z toho byla přešlá ještě hodně dlouho... moc nerozumím, když autorka hledala nějaku svou vysněnou porodnici, přitom jí popisovaný porod se dá zažít absolutně všude.
Ale zvládla to, kojí, je dobře, že je jim dobře. A příště to bude třeba ještě lepší :-)
 pavla12345 


Re: Závidím. 

(7.1.2009 8:47:18)
Tak to jsem taky nepochopila, co na tom bylo pohodové. Nejdelší a subjektivně nejhorší z mých tří porodů trval od první lehké kontrakce do narození dcery 2 hodiny, nejkratší 20 minut, z toho 15 trval přesun do porodnice ~:-D. Tam jsem si stihla jen zout boty.
Autorka je asi hodně pozitivní člověk.
 chikamichi 


Nezávidím. 

(7.1.2009 8:48:25)
nevím co je nádherného na tom nechat si po porodu odnést dít někam do neznáma...~:(
 eva 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 9:08:00)
Co do ní reješ? Pro ni to byl pohodový porod, tak si nech ty připomínky.
Já nevím, že vy domarodky jste tak nesnášenlivé.
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 9:28:46)
Domarodky jsou nesnášenlivé? Jsem si nevšimla~d~

Autorce přeji, aby se svým druhým porodem byla stejně spokojená, jako s tím prvním ~;)

 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:08:43)
No ono to není ani tak o domarodkách. Zkrátka pro někoho je popisovaný porod horor, třeba pro mě je to normální porod a horor by pro mě byl, kdyby mi musely např. oživovat dítě. Každý máme hranice jinde. Někomu stačí, že si odnáší zdravé miminko i z ponuré porodnice, a pro někoho je porod "start raketopkánu" kdy musí být všechno jak na drátkách dle porodního plánu nejlépe v soukromí. Přesto nechápu, proč se hned do autorky pouštět, ono to asi není trendy být spokojená rodička v české!!!! porodnici. Přeji autorce hodně štěstí s prckem ~R^
 Lassie66 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:12:38)
Kreditko, autorka mohla napsat do porodnice děkovný dopis, pokud chtěla vyloženě chválit. Dát příspěvek na diskuzní fórum znamená, že na ten příspěvek budou lidé nějak reagovat. Já bych takový porod také nechtěla(uznávám, že jsou i horší). Mám napsat, že to autorka skvěle vychytala, aby měla radost?
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:28:24)
Aha takže dle tvého se smí na porodnice jen plivat a když je někdo spokojen tak má psát děkovný dopis????
 Lassie66 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:33:54)
Děkovný dopis je na místě, protože lidé tak často nechválí a personál si to zaslouží. Osobně jsem poděkovala primáři a jmenovala PA, které byly u mého porodu, jelikož nerada chválím paušálně(jejich kolegyně, která byla u mého prvního porodu, byla mou noční můrou).
Ale pisatelka prostě musí počítat s různými reakcemi. Sama jsem se zde setkala s názory, které mi přišly ujeté, ale tím, že jsem měla možnost o nich přemýšlet, jsem mohla poopravit či zcela změnit svůj názor. Jak už tu někdo psal - pisatelka si svůj porod užila, to je dobře. Příští může mít ještě lepší, pokud si přečte diskuzi a uvidí, jak to lze zlepšit.
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:36:55)
Tak to se omlouvám pochopila jsem tvůj předchozí příspěvek tak, že autorka má napsat dopis a dál se s tím nešířit, to se omlouvám ~x~
 Katar 
  • 

Re: Nezávidím. 

(13.1.2009 15:37:52)
Tak musím nesouhlasit, když jsem si šla naprosto opvrávněně stěžovat, ředitel porodnice mě nazval hysterkou, protože si nikdy nikdo nestěžoval, všichni byly spokojení a chodí jim jen děkovné dopisy. Takhle to může také vypadat, když se někdo ozve...
 zuni 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:13:21)
nejde přece o to, že autorka byla spokojená v č. porodnici. Ale nebylo potřeba hodnotit jen podle této strohé věty!, autorka svůj porod přece dost detailně popsala a to, co se podle jejího popisu dělo, já osobně a i jiné fakt jako pohodu neberem. Vyjádřit svůj názor, i když nesouhlasný, se snad může...?
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:26:25)
Myslím, že napoprvé to nebylo tak nejhorší, měla myslím dobrého spojence ve svém těle, že tak dobře na vyvolání zareagovalo, voda praskla sama a nečekal na ni epi-oxy koktejl. Takže celkem chápu, proč ho vnímá jako pohodový, a napodruhé třeba i díky téhle diskusi zváží, jestli by mohla být pohodovější i poporodní adaptace (např. místo vyhřívaného lůžka čepičku na hlavičku pro miminko a zachumlat k mamince); ono přikládání až hodinu po porodu obvykle opravdu už nebývá úspěšné, protože dítě přemírou emocí z manipulací usne, bylo by možná lepší vyzkoušet to v první čtvthodině - šití klidně může počkat. A třeba požádat tatínka, aby tam zůstal na tu dobu, kdy bude omdlívat, aby mohli být i s miminkem pohromadě.

Já ačkoli měla první porod v podstatě bez lékařských zásahů s pestrou nabídkou možností, vanou a svobodnou volbou polohy, novorozence stále u sebe, přesto jsem našla spoustu věcí k poučení a vylepšení pro příště :)
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:29:26)
Já ti tvůj názor ale neberu
 Vaal 


Závidím všem maminkám, které... 

(7.1.2009 13:55:37)
Závidím všem maminkám, které řeší z mého pohledu takové "detaily", jako odnesení miminka na pár hodin po porodu. Mám celkem dost posunuté hodnoty, protože jsem prodělala CS a bez miminka (měla jsem ho jenom na kojení), jsem byla celé tři dny a nijak jsem po něm ani netoužila. Absolvovala jsem operaci a někde bylo moje dítě...cit k němu vznikl až když mi ho dali třetí den na pokoj.V duchu si pěkně nadávám a doufám, že ty první minuty po porodu nemají až takový vliv, jak se říká. Teď spíš řeším, zda budu mít(jestli otěhotním), nerizikové těhotenství, dítě donosím do termínu a porodím zdravé dítě...a nejlépe přirozeně...bojím se toho, že budu mít handicap...což budu, protože jsem měla už CS a jedna moje známá při pokusu o normální porod po předchozím CS nedávno málem umřela(ruptura). Takže nějaké uvolnění a poslouchání svého těla při tomto vědomí asi moc nebude. Tak teď řeším spíš věci kolem porodu a "odnášení dítěte" je z mého pohledu jen maličkost.Takový porod jak psala maminka v článku bych považovala také za obrovské štěstí.

Myslím ale, že když matka po porodu touží po dítěti, a je všechno jak má být, má se jí to umožnit...odnášení na půl dne patří do dob dávno minulých....no, nepíšu sem asi žádný přelomový názor, že...~;)
 Bumbi&05,08,10 


Re: Závidím všem maminkám, které... 

(7.1.2009 14:52:07)
Evál,
kolegyně z porodního kurzu taky rodila CS - v Příbrami. Po operaci měla chlapečka hned u sebe, staral se o něho jeho otec. Měli nadstandard, byli tam celou dobu všichni tři, dítě nikdo nikam neodnášel, prostě se o něj a o maminku staral tatínek. Kdybych musela na CS, takhle bych to taky chtěla... Ono to jde i v Čechách, když se chce. Ale musí se chtít na všech stranách.
 Ivča 
  • 

Re: Závidím všem maminkám, které... 

(7.1.2009 15:29:51)
Evál úplně souhlasím, já rodila normálně ale 6 hodin po porodu jsem sebou ve sprše flákla, bylo to 22 hod večer a motal se mi svět,a tak mi dali vybrat, buď přivézt mimčo hned ráno po probuzenínebo ještě odpočinek do oběda. Celá šťastná jsem vzala ten oběd, měla jsem se sebou sama co dělat.
Dnes je synovi 14 měsíců a dala bych za něj život, myslím že těch pár hodin náš vztah zas až tak neovlivnilo...
Autorku chápu, měl ajsem stejný porod a dodneška chválím jak jsem byla spokojená!!! :-)
 kajkule+2 kousky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 9:09:22)
Náhodou je fajn, že autorka prožila porod pěkný, myslím, že jsou i takové, já jsme bohužel to štěstí neměla- 20 hodin~Rv ověšená kapáky atd. Taky jsem rodila brzy,3 měsíce po 20 tých narozeninách, takže mladá:-) kdyby byl porod rychlý třeba 6 hodin, bylo by ot úplně o něečem jiném. Doufám, že příště to bude rychlejší:-) ale i tak nevzpomínám na porod jako trauma.Tak autorko, ať je to příště zase pohodové:-)
Jen jsme trošku nepochopila co to byl za příspěvek, kde se psalo- my zkušené matky?To se vám zdá tak nemožné prožít pohodový porod? každý má práh bolesti jiný.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:01:32)
Hmmm,standartní porod s rychlým průběhem a se sluníčkovým křeslem ~t~.
Na druhou stranu,na to že byl vyvolávaný to ještě jde ;) bývají daleko horší ~;((

Ale rozhodně nevidím pohodové (pro mě spíš hororové) je odnesení miminka po porodu,když evidentně maminka po něm teskní...

Nicméně,gratuluji k miminku a přeji hodně šťastných chvil ~x~
 toda 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:50:07)
Za toto bych nikdy nikoho neodsuzovala. Já jsem měla syna u sebe jen jednu noc (tedy zbytek noci porod ve 23.45) a pak jeden den kdy mi ho sebrali a zjistili vrozenou vadu. Celé těhotenství bylo bezproblémové a na nic nikdo nepřišel. Druhé dítko, jsem pak hned když mě dovezli na pokoj dala sestře, aby na ni raději dohlédly. Fakt sem se bála, že bych nepoznala kdyby se s ní něco dělo. Pak jsem jí už měla u sebe, ale až po vyšetřeních, kterými musela projít vzhledem k bráškově vadě.
Ani jedno z dětí tím rozhodně neutrpělo žádné strádání.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:52:07)
Todo, mluvíme o apriori zdravých novorozencích. Mimochodem, co by se stalo, kdybys s ním na ta vyšetření chtěla jít?
 toda 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:11:47)
Já jsem na těch vyšetřeních s dcerou byla. Ale musela jsem si je pracně vyběhat u synových lékařů, protože jinak bych hned po propuštění musela jet s malou do Prahy a cesta na 3-4 hodiny mi fakt nepřipadá pro takto malé mimčo příhodná. Hlavně, když to jde udělat i v místě, že?
 toda 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:36:34)
Se synem jsem na vyšetření jít nemohla, protože mi ho sebrali a odvezli do nemocnice do Prahy. Já musela zůstat do propuštění v porodnici. Vždy mi jen řekli, že je stabilizovaný. Viděla jsem ho až když mě propustili, což bylo za 2 dny co ho odvezli.
 Lassie66 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:55:52)
Todo, a o to jde. Mít možnost dítě svěřit sestrám, ale také si o dítě říct, aniž by se člověk musel doprošovat.
 Vaal 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:07:11)
Jenže problém je, že jak ti ho jednou šoupnou, musíš se jich opravdu hodně prosit, aby ti ho třeba zase na pár hodin vzaly zpátky...no a myslím, že je to pro matku i těžší...já ji od návratu z porodnice nechtěla dát ani na hodinu pohlídat tchýni..a tam by jí bylo rozhodně líp, než u sester, které si ji všimnou jednou za čtyři hodiny :-)...možná je fakt lepší hned po porodu si odfrknout(pokud matka chce) a potom být už pořád spolu ~d~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:12:43)
Evál, to je možná úplně naopak - když jsi první hodiny a dny s dítětem, nemáš pak už takový blok ho někomu svěřit.

Jinak s tím "vnucováním" máš pravdu - kdyby ty ubohé sestry nebylyt ak přetížené staráním se o miminka matek, které o to nestojí, možná by měly čas na ty, jejichž maminky by to potřebovaly.

K fototerapii - moje nejstarší měla světelnou destičku přivázanou na záda a ležela v mé posteli, některé vozíky se světlem lze dovézt do pokoje matky.
 Vaal 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:15:19)
Markéto...s tím vnucováním si to řekla trefně ~R^
 toda 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:43:18)
S tím naprosto souhlasím, opravdu jsi to napsala TREFNĚ
 Cow :-) 


Re: Nezávidím. 

(9.1.2009 0:54:43)
se teda necítím být ubohá~a~ to za a a za b mám stále dost zkušeností s tím, že vyjde matka z porodnice a na obvodě prohlásí, že to a to ji NIKDO v té blbé porodnici neřekl /a nejen na obdodě...též už mi to přijde jako takový standard, že se prohlašuje, že sestry na novorozeňáku sedí na zadku, kafíčkují, nechodí mezi maminky, nic neučí a jště jsou sprosté~j~/
 kajkule+2 kousky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 18:24:28)
Já v porodnici řekla sestřice, jestli by mi na 10 minut pohlídali malou, že bych chtěla na chvilku s návštěvou na chodbu.Sestra po mě začla řvát, jestli si myslím, že jsou tam od toho, aby mi hlídali mimino~a~ že mi má mimčo pohlídat maminka na pokoji, že tam snad nejsem sama.Jakoby ta maminka se mnou na pokoji nerodila celou noc a ještě měla lítat kolem mojeho mimča?Chjooo, teď už bych ji řekla něco od plic.Sjela mě jak malého fakana, potvora~o~~o~~o~
 toda 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:18:59)
Se synem jsem na vyšetření jít nemohla, protože mi ho sebrali a odvezli do nemocnice do Prahy. Já musela zůstat do propuštění v porodnici. Vždy mi jen řekli, že je stabilizovaný. Viděla jsem ho až když mě propustili, což bylo za 2 dny co ho odvezli.
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:20:24)
Proč jsi musela být do propuštění v porodnici? Měla jsi nějaké potíže?
 toda 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:35:02)
Já ne, ale většinou tam musíš pár dní asi 4 být.
Mělo to být dané trochu víš, špatně jsem to vložila. Omlouvám, se.
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 16:20:04)
Ale to není pravda, v porodnici nemusíš zůstavát, pokud Ti to tvrdili, lhali~:(
 Insula 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:32:17)
Do neznáma???? To vypadá, jako kdyby mu chtěli v porodnici ublížit. ~:-D Někdy je přece potřeba dát miminku kyslík, takže je to pro něj dobře. Nevidím v tom nic špatného.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:34:56)
Insulo,nejde (teď) o dobu těsně po porodu ale o dobu,kdy byla maminka už převezena na šestinedělí...konkrétně o tohle:
Myslela jsem, že si odpočinu, ale nějak to nešlo. Neustále jsem myslela na Radečka a k tomu mě ještě sestry nutily na WC a do sprchy. OK, tak dvakrát jsem myslela, že dobrý (byla jsem hrdina) a dvakrát jsem sebou sekla (samozřejmě jsem vždy zalehla sestru). Tak mě tedy nechaly chvíli spát. Ale ne na dlouho. Ve čtyři ráno jsem to už bravurně zvládla. A jen jsem se vrátila ze sprchy, přivezly mi spícího synáčka.
 Insula 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:21:43)
Evidentně autorka ani toto nepovažuje za žádnou "tragédii". Takže v tom prostě nevidím problém. Proč v tom mám hledat mouchy??
 Insula 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:21:43)
Evidentně autorka ani toto nepovažuje za žádnou "tragédii". Takže v tom prostě nevidím problém. Proč v tom mám hledat mouchy??
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:25:49)
Insulo, třeba bude mít i na základě téhle diskuse dítě po druhém porodu u sebe a bude ve světě o spokojenou duši víc ...
 luca 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 23:04:29)
Ale mám pocit, že byla spokojená nebo ne? Ještě ji tady chudáka přesvědčí, že vlastně spokojená a šťastná nebyla, ale že to bylo na houby.
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:18:27)
Víte, pro někoho je důležité mít miminko ihned u sebe a nedat ho z ruky, ale já osobně si myslím, že mu ty 4 hodiny beze mě nijak neublížily. Po tom, co jsem si myslela, že jsem naprosto v pohodě a můžu po porodu skákat přez kaluže a nevyšlo to, bych si mimi stejně nijak neužila...(nevstala bych ani k postýlce, kdyby plakalo) a i když jsem na něj myslela, byla jsem ráda, že ho mají v péči sestry... Neměla jsem žádnou sílu. Při mé muší váze 47kg/167cm před graviditou a 56kg před porodem, po něm jsem měla pocit, že letím... Z porodnice jsem odcházela pouze s jedním zbylým kilem!
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:47:16)
Vlaďko,však ano...psaly jsme o tom,že pro NÁS by tohle pohodové prostě nebylo...:-)
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:36:20)
A nejde o to,že by mu chtěli ublížit,ale že má být prostě miminko s maminkou (pokud nemá jeden/druhý takové zdravotní problémy,aby to nebylo možné) a ne "někde" u sestřiček...
 radka 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:58:41)
tak kdyz sebou dvakra sekla, tak je to k odpocinku a ne aby se musela hned starat o dite, kdyz nemuze vstat...
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:33:41)
Pořád lepší, že ji dovezli malého déle, než aby s ním v náručí sebou někde sekla. Jestliže se 2 krát sesypala tak v poho asi nebyla a kdyby se něco stalo nedejbože dítěti, tak by byla porodnice popotahovaná za to, že svěřila dítě rodičce, která nebyla způsobilá se o ně starat.
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:34:29)
Co znamená, že ji přivezli malého déle? ~d~
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:38:41)
Tak nejspíš ve chvíly, kdy se o něho byla schoná starat
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:43:24)
Ne, to jsi mě nepochopila, já nerozumím té větě, ne významu.
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:44:24)
Konkrétně slovu "déle" Tohle slovní spojení slyším prvně ~d~~t~
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:49:50)
Tak to jsem asi exot u nás se používá toto slovní spojení běžně ~d~
 Katka +3 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:33:57)
Taky jsem s tím měla potíže, když jsem se z Moravy přistěhovala do Čech.
přijdu dýl=přijdu později
 Katka +3 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:35:03)
Taky jsem s tím měla potíže, když jsem se z Moravy přistěhovala do Čech.
přijdu dýl=přijdu později
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:44:43)
Tak to se omlouvám ~x~
 Medlina (Matýsek, Hanulka) 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:04:02)
spojení "přijdu déle" znamená později :D setkala jsem se s tím u spolužáků na VŠ...tuším z Telče :D taky jsem koukala...
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:06:10)
Jo ahá ~t~

 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:10:52)
Jé už jsem ti psala vysvětlení, ale nějak to tam neskočilo, nevím co se děje ale internet se dnes chová jak brzda ~o~ Jinak "déle" skutečně znamená "později" , jo a ještě dodám, že z Telče nejsem, pocházím ze severovýchodních Čech, okolí Hradce Králové ~t~
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:14:48)
~:-D
Když už jsme u těch čecháčských či moraváckých slov, víš co znamená "rožni"?

Ostatní prominou
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:23:59)
Já už ten internet dnes nakopu zas mi nešel ~q~~q~

To fakt nevím co to znamená, jediné co mě napadlo je souvislost s grilováním ~t~
 Babyna,Patricie07,Michael10 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:49:42)
Zuzini ~:-D, jo jo tomu holky z Čech asi rozumět nebudou.
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:54:14)
Tak mě nenapínejte ~b~ Co to znamená???
 Babyna,Patricie07,Michael10 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:15:51)
Kreditko, rožni znamená rozsviť.
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:19:41)
Jé konečně dobrá duše, která mi to vysvětlila, moc moc děkuji ~b~~b~
No já si představovala kus flákoty na rožni ~t~ Nic jiného mě nenapadlo ~t~
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:13:50)
To jistě,ale jak jsem pochopila,tak jí malého odvezli a nedali na pokoj a pak teprve "sebou sekla",takže radši všechny děti odvezeme preventivně,protože je tu možnost,že se o ně matky nebudou moct starat?

Jde o to,že to dělají automaticky,ne jen když je to opravdu třeba.
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:30:47)
To že se to dělá někde preventivně to je jedna věc, na druhou stranu sestřenice sebou po porodu sekla hned po tom, co ujistila sestry, že je naprosto v pořádku a do sprchy trefí bez doprovodu. Na druhou stranu je pravda, že na vyžádání by měli sestry dítě matce dát. Ono to není tak jednoznačné personál porodnic je zopovědný jak za rodičky tak jejich děti, když se stane průser jsou to oni, kdo lítají po soudech. Pro mě je lepší jedna noc strávená bez dítěte než aby se stalo neštěstí a já oslabená porodem bych dítě např. upustila nebo zalehla.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:37:20)
Kreditko, za dítě jsi především zodpovědná ty ;) Takže by to posouzení mělo být nechané na matce.

Jedna noc bez dítěte je možná OK pro tebe, ale pro tebe je to taky jen jedna noc z několika tisíc. Pro dítě je to vlastně celý jeho život mimo dělohu. Chtěla bys být celý život mimo své známé prostředí bez možnosti s tím cokoli udělat?
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:52:30)
No vzhledem k tomu, že malá celou noc prospala tak si z toho dělala asi to jako já ze sousedova oběda...

Jinak byla celou noc beze mě, nosily mi ji jen na kojení a nijak citově poznamenaná není

Jen dodám, že dle tvé teorie zopovědnosti matek za dítě v porodnici, by v případě vyměněných miminek v Třebíči měli být tedy obviněny matky, jelikož si své děti neohlídaly a nepoznaly. Ať se to někomu líbí nebo ne zodpovědnost zdravotnického personálu platí i vůči dítěti což je vidět hlavně v případech, kdy se skutečně něco stane a rodiče požadují odškodné
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:46:18)
Matka je zodpovědná za dítě,pokud ho má u sebe,pokud ho mají lékaři/sestry,tak za něj zodpovědnost přebírají,v dané chvíli...

A pokud ti dají dítko po těch X hodinách a ty s ním upadneš,protože se ti udělalo blbě (a že se to stává),tak to je pak čí vina?
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:03:22)
U případného soudu se může stát, že to schytá i personál i přesto, že upadla matka...stačí drobná zdravotní komplikace u matky a je to na personálu
 Dobra1 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:21:05)
Urcite by se posuzovalo, jestli jsi byla opravdu dostatecne objektivne v poradku. Stejne tak, kdybys upadla sama cestou do sprchy treba 2 hod po porodu, protoze sis nezavolal sestru. Jako doktorka znam lidi, kteri by takovy uraz na setru hodili (casto pod vlivem zbytku rodiny) a tvrdili by, ze sestru volali a ona odmitla jit.
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:26:45)
Právě proto si myslím, že personál nemocnic se snaží co nejvíce problémům předejít než se dostat k soudu s podobnou rodinkou
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 13:56:29)
Abych rovnou předešla námitce "ono to tak nevnímá" - ještě lékaři z generace našich rodičů se učili, že novorozeně nevnímá bolest a novorozenci se operovali bez umrtvení ... co my víme a nevíme o vnímání novorozeňat?
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:02:52)
Hm, než jsem to protlačila, tak už se námitka objevila ;)

Jak tu psala Amazonka, u devíti dětí z desíti to nic neudělá. A pak je tu to jedno, které má ještě ve čtyřech letech noční můry a spí obmotané okolo maminky, zatímco jeho neseparovaní sourozenci jsou bez problémů. Jenže jak poznáš, že tomu tvému to zrovna vadit nebude?

Mimochodem, dítě vnímá své okolí, i když spí, snad všechny dobře známe, co to udělá se spícím dítětem, když třeba zajedeš s kočárkem do podchodu.
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:15:27)
Teď jde o to, že nikdo neví, jestli děti, které mají tyto stavy by byly jiné, kdyby byly hned po porodu jen s matkou. Co to udělá s dětmi v podchodu nevím, malá když spí tak spí, když kouká tak kouká a je jedno jestli je to v podchodu, nadchodu nebo na poště.
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:15:51)
Teď jde o to, že nikdo neví, jestli děti, které mají tyto stavy by byly jiné, kdyby byly hned po porodu jen s matkou. Co to udělá s dětmi v podchodu nevím, malá když spí tak spí, když kouká tak kouká a je jedno jestli je to v podchodu, nadchodu nebo na poště.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:18:27)
No moje děti se při změně nebo tepelných světelných podmínek okamžitě budí a to i přesto, že spí obvykle na břiše. Přišlo mi to normální, tak možná to tak některé nemají ;)
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:23:48)
No naše malá spí jen na břiše a když opravdu usne tak ji neprobudí snad ani granát ~t~ Na druhou stranu někdy stačí vrznout židlí a je vzhůru ~a~ V každém případě každé dítě je jiné a nedá se paušalizovat
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:26:27)
Ano, přesně, každé je jiné, a proto bych byla ráda, kdyby nikdo kromě mě za moje dítě nerozhodoval, kde po porodu bude.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:43:19)
No,jasně,že to nevíme...ale pokud je prokázáno,že absence bondingu po porodu může mít vliv na psychiku a pokud se takové dítě projevuje jinak,tak je tu reálná možnost,že je to prostě tím...
A pokud je reálná možnost,že moje dítě bude mít psychické problémy díky tomu,že ho nebudu mít u sebe,tak nebudu riskovat a pokud to jde (můžu já i dítě) ho u sebe chci za každou cenu.

Podívej,je dokázané,když je dítě v zimě méně oblečené,tak prochladne...u každého to "méně" je nastavené jinak,stejně tak prochladnutí nemusí znamenat nemoc...a stejně děti dobře oblíkáme,neříkáme si,že třeba to naše bude zimu snášet lépe a že je dost dětí,které zimu snáší dobře...a že přeci v dobách našich babiček děti běhaly bosy...
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:15:34)
No nevím co má společného oblékání dětí (jehož vliv na dítě se dá dokázat) a separace dítěte od matky na několik hodin (kde se citová deprivace nemůže s určitostí prokázat)
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:19:36)
Kreditko,ale ona se dá dokázat (stejně jako prochladnutí),jen je na to každé dítě jinak citlivé (stejně jako na zimu)...takže to souvislost má...jen pro tebe je psychika něci nehmatného,něco co se projeví až časem,co se nedá dokázat (což je hloupost,spousta věcí je prokázaná),kdežto zima skutečná a měřitelná
 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:24:35)
Jenže ta zima se dá dokázat prakticky na 99,9 % narozdíl od problému separace matky a dítěte, tam se může jen teoretizovat, jestli případnou deprivaci způsobila tato separace, či jiný okolní vliv. V dnešní době působí na děti tolik podnětů a neustále přibývají především ty negativní
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:28:05)
Kreditko,o škodlivosti separace se nepochybuje,ta je prokázaná,spekuluje se o tom,co všechno může separace způsobit...
U zimy je to jednodušší ~j~
 Vaal 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:04:27)
Markéto, to si děláš legraci?!! To snad nééé? To fakt operovali novorozence bez umrtvení?

 kreditka 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:04:55)
Právě že víme prd, já tu prezentuju jen svůj subjektivní názor a zkušenost, ale přijde mi divné hned prezentovat, že dítě na hodinu odloučené od matky bude celý život citově deprivované - kolik z nás narozených za komunismu bylo celý den s matkou na pokoji, po porodu hned přiloženo a nikam neodnášeno??? Pokroku se nebráním jsem šťastná, že je to dnes jinak, ale při této teorii jsme vlastně všichni narození za komunistů citově v "prd***"~t~
 Vaal 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:05:19)
Markéto, to si děláš legraci?!! To snad nééé? To fakt operovali novorozence bez umrtvení?
 Mlada 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:20:44)
Evále, ale ono se i dnes mnohde na světě operuje bez umrtvení i děti. Napadá mě třeba Severní Korea.
Dočetla jsem nedávno knížku o porodníkovi z 18. století. V té době se také již prováděli nejrůznější operace. Začínalo se s císařským řezem --- anestezie samozřejmě žádná (maximálně pustili žilou a dali loknout něčeho ostřejšího).
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:24:14)
Evál nedělám. Ona taky ta anestetika v tehdejší době taky nebyla nic moc, operovaly se jen hodně závažné stavy a byla to volba mezi tím zabít nevhodnou dávkou nebo zabít traumatickým šokem - nicméně ano, učilo se, že necítí bolest, asi aby to ty operatéry tak nebralo ... ~;(( Koneckonců dodnes je spousta lidí přesvědčena, že naušničky nejlépe v proodnici, protože to miminko ještě nebolí - ale ti mají zjevně problém s tím, že nepamatovat si ještě neznamená, že to dotyčný nevnímá a někam se mu to neukládá ...
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:16:10)
Hm, než jsem to protlačila, tak už se námitka objevila ;)

Jak tu psala Amazonka, u devíti dětí z desíti to nic neudělá. A pak je tu to jedno, které má ještě ve čtyřech letech noční můry a spí obmotané okolo maminky, zatímco jeho neseparovaní sourozenci jsou bez problémů. Jenže jak poznáš, že tomu tvému to zrovna vadit nebude?

Mimochodem, dítě vnímá své okolí, i když spí, snad všechny dobře známe, co to udělá se spícím dítětem, když třeba zajedeš s kočárkem do podchodu.
 Verča (2 děti) 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:02:52)
No, u dcerky jsem si myslela totéž a vymrčela si ji hned, jak mne pustili z JIP. I když jsem se cítila hrozně vyčerpaná a unavená, tak jsem měla pocit, že dítě mít u sebe prostě musím, protože bych ho jinak vyloženě zradila. Po první noci následovalo bezvědomí s miminem v náručí. A další dva dny na JIP.
Takže pokud se maminka cítí vyčerpaná a unavená a cítí, že potřebuje spát a spát a spát, tak by neměla mít výčitky svědomí, že dává miminko k sestřičkám. Je to rozhodně lepší, než padnout k zemi.
U syna jsem měla problém, že jsem ho CHTĚLA nechat na noc u sestřiček a ty mi dávaly najevo dost jasně, jaká jsme hyena. Ale protože jsem měla podobné stavy jako po prvním porodu, tak jsem se nedala. První noc mimo JIP jsem spala jak zabitá (mimo dvoje kojení). Hrozně mi to pomohlo a rozhodně toho nelituji.
 zuni 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:37:18)
"neznámo" a "ublížit" jsou dvě různé věci. Pokud mimčo bylo 9 předchozích měsíců na jedmom místě a nikde jinde, chápu i já osobně odnášení kamsi, kde maminku ani necítí, jako problém. Ne že by po hodině mělo zemřít, ale nic příjemné to dle mě není.
 Stáňa a dva kluci 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 10:49:29)
Autorce gratuluju k rychlému a bezproblémovému porodu~R^.
Co bych osobně nesnesla, bylo odnesení miminka. Každá to máme jinak, ale zajímalo by mě, jestli vám to holky, které jste to tak měly, nevadilo. Mně by to rvalo srdce. A to dokážu pochopit, že po těžkém porodu či náročném císaři si někdo chce odpočinout, ale po takovémto porodu??? Nechápu...
Devět měsíců nosím človíčka v břiše, těším se na něj, pak se narodí, vidím ho poprvé a oni mi ho seberou? Já se s oběma hned po porodu přivítala, měla je na břiše a to se u prvního taky hodně šilo. A pak hned rooming. Všechno se dá, jen chtít. Ale je to i na nás, aby jsme si to prosadily. A hlavně se nenechat vydírat stylem "nejdůležitější je zdravé miminko"(vyhřívané lůžko a zbytečný pobyt u sester ho zdravějším určitě neudělá). Ale neberu nikomu možnost volby.
 Áňa + 2 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:16:04)
Mně po porodu dceru přiložili a pak ji odnesli umýt a zvážit. To šel se sestřičkou i manžel. Pak přišli a manžel si dceru choval a chvíli ležela vedle mě. Celou dobu měla očička otevřená a něco pobrukovala. Potom usnula a asi po dvou hodinách od porodu ji odnesli a mě poslali na pokoj se vyspat. Bohužel jsem neusnula. Po několika hodinách jsem se chodila na dceru dívat a když už jsem věděla, že stejně neusnu, tak jsem si o ní řekla. Celou tu dobu spala, takže mi nevadilo, že není se mnou. Chápu to tak, že chtěli, aby si maminky odpočaly. Miminko stejně celou dobu spalo a já musím říct, že jsem tu jednu probdělou noc dospávala ještě 14 dní doma. Takže kdyby se to opakovalo a já bych věděla, že miminko spí a já bych mohla spát taky, tak proč ne?
 zuni 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:21:38)
je fajn, pokud jsou ochotni dát ti mimi na požádání, to se ne vždy a ne všude děje.

Já osobně bych asi byla ale mnohem klidnější, kdybych měla mimi (třeba i jen v postýlce) u sebe a mohla zjistit pouhým otevřením očí, zda spí a zda je v pohodě. Proč někam chodit...?
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:25:18)
Asi tak...myslím,že právě proto,že většina miminek po porodu spí,tak maminkám se určitě spí a odpočívá líp,když je mají u sebe (i když jasně,někdo to má jinak,je radši,když je u odborníků,bojí se)

Ale pokud spát nechceš,nebojíš se,tak proč nechávat miminko jinde?

A pokud miminko nespí,pláče,tak je mu zase líp v maminčině náruči,i když ta se pravda nevyspí,ale co by pro miminko neudělala,ne?
 Áňa + 2 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:32:20)
Tak třeba proto, že tam mělo větší klid. Na pokoji byla jiná miminka, která se budila a plakala a taky tam pořád někdo chodil - sestřičky, vizita,...A jak plakalo jedno miminko, tak se vzbudily všechny maminky, jestli to není náhodou to jejich.
 zuni 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:36:57)
"A jak plakalo jedno miminko, tak se vzbudily všechny maminky, jestli to není náhodou to jejich"

takže jde o klid mimina, nebo maminky/ maminek?
Nemělo by dítě být důležitější...?
 Áňa + 2 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:42:55)
Já nevím, proč by se neměla maminka po porodu vyspat, když to její miminko spí taky.
Jedna maminka měla porod trochu horší a nevyspala se a pak ani nebyla schopná k svému miminku vstávat. Chodily jsme ji budit, že jí pláče miminko. V tom případě si myslím, že to tomu spícímu miminku ( po porodu) tolik neuškodí a maminka si aspoň odpočne.
 zuni 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:47:43)
Áňo, nejde o to, aby dítě bylo za každou cenu u maminky, ale bohužel realita je, že když maminka CHCE mít dítě u sebe, tak jí ho "nevydají" s argumenty, viz níže. Proč? Copak je normální v případě, že maminka dítě chce a může mít u sebe, jí ho nedat?
Podle mě není.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:14:12)
No,jenže to si odporuješ...miminko spí kdesi,aby mělo klid a maminka spí u sebe,a budí jí ty miminka,kvůli kterým spí novorozeňátko mimo...(kde je tedy starost o maminku),nebo nespí a je celá nervní,kde má dítě a jak mu je...a proč ho nemá u sebe?

není lepší:
*miminko spí u maminky a maminka spí,když ví,že je dítě OK...

*miminko spí a maminka spát nemůže a tak se na něj zamilovaně dívá a je v klidu

*miminko nespí a maminka ho v pohodě zvládne...

*miminko nespí a maminka se potřebuje vyspat a tak poprosí sestřičku...
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:16:05)
No,jenže to si odporuješ...miminko spí kdesi,aby mělo klid a maminka spí u sebe,a budí jí ty miminka,kvůli kterým spí novorozeňátko mimo...(kde je tedy starost o maminku),nebo nespí a je celá nervní,kde má dítě a jak mu je...a proč ho nemá u sebe?

není lepší:
*miminko spí u maminky a maminka spí,když ví,že je dítě OK...

*miminko spí a maminka spát nemůže a tak se na něj zamilovaně dívá a je v klidu

*miminko nespí a maminka ho v pohodě zvládne...

*miminko nespí a maminka se potřebuje vyspat a tak poprosí sestřičku...
 Áňa + 2 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:41:36)
Právě proto jsem se nevyspala. Nemohla jsem usnout a všecko mě rušilo. Ale třeba některá maminka - když ví, že o její miminko je postaráno a že kdyby se vzbudilo, tak jí ho donesou, tak usne. Já nevím, fakt nemám tolik zkušeností. Ale já jsem se dostala na pokoj v 5 ráno. Možná kdyby to bylo aspoň o dvě hodiny dřív, tak taky usnu.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:50:59)
Áňo,takže jde tedy o maminku,nebo miminko?
Ale jinak ano,respektuji potřebu jiné rodičky,mít možnost odložit miminko u sestřiček...pokud to tak maminka cítí a bude jí tak líp...ALE PROČ TO VNUCUJÍ KAŽDÉMU ROVNOU,AUTOMATICKY:-©

Já to tak nemám,po porodu mi dcerku odnesli a odmítli dát,byl v 22h a já do rána neusnula...
Další porody jsem byla ihned s dítětem,ty byly ráno a během dne jsem s dětmi pospávala,bez problémů...
Dcerka není domazlená doteď,separace je na nás obou vidět...druhé dvě děti jsou daleko samostatnější a pohodovější.

 Áňa + 2 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:14:42)
Amazonko, já myslím, že jde o miminko i o maminku.
Je to blbý, že ti odmítli dcerku vydat. Se mnou tam byla maminka, která rodila dopoledne, druhý porod a úplně bez problémů. A ta si pro miminko došla hnedka. Každý to ale takhle bez problémů nemá.
Ale chápu jak to myslíš, jen jsem myslela, že i jinde si můžeš vzít dítě k sobě, když chceš a cítíš se na to (a když je zdravé).
 Markéta, syn 7 l. 
  • 

Mohly jste po porodu spát? 

(7.1.2009 12:43:09)
Holky,vám se podařilo po porodu usnout? Já byla po obou porodech ve stavu takové extáze, že jsem na spánek neměla ani pomyšlení. Oba kluci se narodili v osm ráno a já jsem následující den prožila absolutně bdělá, čilá a neospalá. Staršího jsem k sobě dostala někdy ve čtyři odpoledne, malého jsem si vyžádala hned po příchodu na šestinedělí (cca 11 dopoledne).
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Mohly jste po porodu spát? 

(7.1.2009 13:23:48)
Markéto, přesne, já taky nikdy nespala, a to ani po poledním porodu po probdělé předchozí noci, po podvečerním porodu, a ani po nočním. Mít ještě někde jinde dítě, chodím jako lev v kleci.
 Maci1 


Re: Mohly jste po porodu spát? 

(7.1.2009 16:49:16)
Já taky ne. Porod začal před jednou v noci (chodím spát pozdě, takže jsem ani nestihla usnout) a malá se narodila před 5. ráno. Do 8 hodin nás nechali v porodním boxu spolu, protože nebyly volné pokoje na šestinedělí. Pak už box potřebovali uvolnit, mě provizorně šoupli na JIP a malá šla na novorozenecké. Dát mi ji odmítli, prý na JIPce není roomong-in možný (podotýkám, že jsem tam nebyla proto, že bych potřebovala intenzivní péči, ale protože nebyla jinde volná postel) ~n~. Takže sice jsem byla až do 15 hodin sama, bez dítěte a v klidu (po zcela probděné noci značně unavená), spát jsem prostě nemohla ~g~.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:02:05)
mě by jenom zajímalo - usnula jste některá po porodu? Já jsem vždycky tak naspeedovaná, adrenalin na max, že o spaní nemůže být ani řeč. A to ani po 14 hodinovém prvním porodu, který začal v noci, takže jsem před tím spala vlastně jenom 3 hodiny... Já jsem prostě po porodu, jak po letu na rogalu... To se spát nedá ~z~
 Lassie66 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:05:56)
Bumbi, já vůbec. U prvního porodu jsem nemohla spát a čekala jsem, až mi přinesou malou. Začalo se mi chtít spát, ale bála jsem se, že usnu a oni mi jí nepřinesou, když uvidí, že spím. Takže když mi jí po 5 hodinách donesli, byla jsem úplně vyčerpaná. A to jsme mohly klidně spolu odpočívat už od začátku ~:(. U druhého jsem nemohla zabrat skoro 12 hodin, pak se mi chtělo, ale synek to začal rozjíždět, takže probdělá noc :-).
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:12:35)
Já už jsem to psala níže - ani omylem se mi nepodařilo usnout. A to první porod trval od 8 večer do osmi do rána, noc a den předtím už jsem měla slabší kontrakce, přes které jsem toho toho taky moc nenaspala. A druhý porod - napřed 24 hodin na hekárně s odteklou vodou - vedle porodního sálu - takže spánek vlastně žádný, pak už to bylo rychlé, cca 5 hodin, o to ukrutnější. Ale ta euforie potom byla daleko silnější než touha po spánku.
 Bellana 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:23:51)
Já jsem o druhém porodu usnula. Sotva odjely porodní báby, lehly jsme si s miminem do postele a obě jsme to zalomily :-) Naspeedovaná jsem si nepřišla, naopak, věděla jsem, že jsem odvedla kus práce, že je všechno v pořádku, rodina je kolem mě, miminko u mě ... tak jsem v pohodě usnula.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:26:43)
Já nemohla spát,když jsem neměla Anču u sebe...nervy,adrenalin,zadek mě bolel...

S Jůlou a Tomem u sebe v posteli jsem klimbala...
 Bellana 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 15:32:39)
Amaz, měla jsem to podobně, po prvním porodu jsem neusnula. Na dvě hodiny jsem měla dítě u sebe, pak jsem ho na další dvě hodiny svěřila sestřičkám, dala jsem si sprchu a chtěla jsem spát a nešlo to, pobíhala jsem po pokoji jak tygřice a nechápala jsem, proč nezaberu ... jak mi přinesli miminko, tak jsem se zklidnila.
 Katka +3 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 18:27:43)
Mám to stejně.
První porod začal ve 3.30 ráno prasknutím vody, předtím jsem stihla naspat asi dvě hodiny. Syn se narodil v 17.30 a usnula jsem až hluboko po půlnoci s ním v náručí.
Druhý porod začal opět ve 3.30 ráno stahy, syn se narodil cca v 11.00 dopoledne, usnula jsem až normálně večer kolem desáté, opět s miminkem u sebe.
Třetí porod začal kolem deváté večer odtokem plodové vody, dcera se narodila hodinu po půlnoci, usnula jsem až kolem oběda.

 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:39:27)
To nějak nechápu.
Na novorozeneckém je taky víc miminek a budí se, že ano? A když uslyším z dálky pláč miminka, jsem nervozní zda to není zrovna to moje.
Rodila jsem dvakrát a ani jednou se miminka na pokoji nebudila navzájem ~d~
 Cow :-) 


Re: Nezávidím. 

(9.1.2009 1:03:32)
Na novorozeňáku moc miminek nebývá, co se dá taky dělat, když je drtivá většina matek chce mít u sebe, že~t~...No to pak nebývá než zahnat nudu chozením po pokojím a prudit a vnucovat něco "ubohým" matkám~k~~a~
Jsou tam miminka od "císařoven", na pohlídání, když si potřebuje některá matka odpočinout-např. je po revizi, k fototerapii atd. Mluvíme teda o fyz. novorozencích.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:40:25)
Ale jaký klid,nerozumím...na "novorozencích" rozhodně klid není,je tam víc dětí,než u maminek na pokoji...měla jsem pokoj vedle,a klimatizace byla jak reprák,tam se fakt klidně nespí ;),nebo to rozhodně není pravidlo...

Podívej,ty sama jsi chtěla malou vidět,chodila jsi za ní,chtěla jsi být s ní...a pak jsi jí dostala...
Ale jsou maminky,které chtějí mít miminko u sebe,ale buď vůbec nevědí,že si o ně můžou říct,nebo jim ho prostě nedají...
Stejně tak odnesení "tady se to tak dělá" bez možnosti reagovat je hrůza...chápala bych dotaz: "můžete chvíli nechat miminko u nás,abyste se vyspala,chcete to tak?"
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:42:14)
Tak, tak
 Áňa + 2 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:47:08)
Asi mám jinou zkušenost, na novorozeneckém byly maximálně dvě mimińka a byl tam klid.
Ale trochu nechápu, proč nechtějí mamince dát miminko, když si o ně řekne (pokud je zdravé).
 zuni 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:48:27)
to je právě problém
a výjimka to bohužel není
 zuzini 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:40:47)
A ještě, Vám v noci lezly do pokoje sestry a vizita? Zajímavé~2~
 Áňa + 2 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 11:48:55)
Ne to bylo ráno.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 14:54:08)
Insulo, takhle se přesně furt dokola ptala ta sestra, co jsme jí nechtěli dát to naše čerstvoučký miminko:

"myslíte, že jí chci ublížit?"

ne, to fakt ne, ale dá se odpovědět: "myslíte, že se o ně nedokážeme postarat?"

Podotýkám, že šlo o holčičku zdravou 3,5 kg po nekomplikovaném porodu, bez kříšení, bez problémů, apgar 10-10-10.
 foxina, davídek 1,5 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 12:15:30)
autorka prostě svůj porod vnímala jako pohodový a to je přeci důležité vnímat to tak. Já jsem původně také chtěla rodit podle "porodního plánu, pohodově, intimně, alternativně atd", ale osud chtěl jinak a porodila jsem o dva měsíce dříve, po odtoku plodové vody. porod musel být vyvolán a absolvovala jsem všecha možná vyšetření, které bych za normálních okolností odmítala. v tu chvíli jsem myslela jen na mimi a to co dělají se mnou mi bylo docela fuk. Přes to všechno můžu svůj porod nazvat pohodový. a také na něj ráda vzpomínám. je to asi také tím, že můj syn je naprosto zdravý ťuk ťuk ťuk. Těším se na další těhotenství a porod a doufám že ho budu moci vnímat také jako pohodový, i když si přeji aby probíhal úplně jinak než ten první.
 Nanyna 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 19:56:04)
Nevím, ale na pár minutách v péči lékařů nevidím nic špatného. Ano 2 hodiny, to je moc, ale půl hodinka snad není taková tragedie.........asi jsem divná, ale vidím to tak.
 Amazonka 4D 


Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 20:31:03)
Nanyno,tady se jedná o delší dobu....myslím,že 4 hodiny,co bylo miminko někde jinde než matka...nešlo jen o poporodní ošetření
 luca 
  • 

Re: Nezávidím. 

(7.1.2009 22:56:51)
No někomu to neva, mi to taky nevadilo, že jsem malou 2 hoďky neviděla.
 Ufonka 


Re: Závidím. 

(7.1.2009 21:01:37)
Holky,
vždyť autorka byla prvorodička. A ty těžko rodí podle sebe, páč nemají potuchy, co je čeká.

Já svůj první porod nejprve hodnotila jako pohodový, vadilo mi teda chování dr, ale s odstupem času jsem zjišťovala, co všechno se mi nelíbí.... Podruhé jsem byla moudřejší, ale porodnici nemáme za bukem, takže jsme vyjeli podle mne tak akorát (stahy po 3-4 minutách), a i tak pobyli na sále déle než jsem si představovala.
 JANINA 
  • 

GRATULUJU! 

(7.1.2009 9:04:00)
GRATULUJU A DĚKUJU ZA KRÁSNEJ ČLÁNEK. PŘESNĚ NĚCO TAKOVÉHO JSEM DNESKA POTŘEBOVALA ČÍST.HODNĚ ZDRAVÍ VÁM VŠEM.
 Hana 
  • 

nesouhlasím 

(7.1.2009 9:32:53)
myslím,že popis porodu byl naprosto stejný jaký zažívají jiné mámy. Je fajn, že se mamince porod zdál pohodový a nemyslím si, že až na sluníčkové křeslo na něm bylo něco zvláštního. Jen se mi nelíbí zmínka proč nešla rodit do Nymburka. Pokud by ho nezmínila, bylo by to lepší. Myslím, že i v té nejvychvalovanější porodnice se najde rodička, které se tam z různého důvodu nelíbilo. Proto se chci nymburka zastat a určitě nebudu sama. Z okolí vím o tom, že je Nymburk stále lepší, i když i tam by se daly některé věci změnit (jen pochybuji, že je to v možnosti lékařů - např. sprchy, jídlo, pouze jeden nadstandardní pokoj). Rodila jsem ve zmiňovaném Nymburce dvakrát, naposled v r.2005 a musím říct, že při obou porodech to bylo fajn (rodila jsem 27 a 24hodin) - ne ta bolest, ale to, s jakou ke mě zdravotníci přistupovali a co bylo k dispozici. Vana, míč, pokoj se sedačkou, kazeťákem, varnou konvicí, vysvětlování všeho co dělali, péče PA, doktora.... Fakt si nemůžu stěžovat. Nehledě na to, že po porodu mi syna nechali na poporodním a nikam ho neodnesli.
 Dášenka77 


:-) 

(7.1.2009 10:28:04)
Taky bych chtěla zažít orgastické pocity při porodu, mě pronásledovaly spíše dojmy prasátka na jatkách :-D
 jarka,dcera 2 roky 
  • 

Re: :-) 

(7.1.2009 11:43:50)
hahaha tak to je přesné mě přijali 9.1.07!!!na vyvolání porodu a malíčká se narodila teptve 17!!!!!!!!!!!co do mě dávali za tablety doted netuším)))))porod mi začal 16 večer v 18hod a malá se narodila druhý den v 18.35 opravdu super,zhruba od sedmi ráno byly kontrakce už nesnesitelné,epi nehrozil v děčíně je primářka pro přirozené porody((((((((((ale co je moc to je příliš,co bylo super byl přístup zdravotníků,jelikož jsem také zdravotní sestra tak jsem to ocenila,ale jak jsem měla čas sledovat nebyl ten přístup ke všem stejný,ale michalka se narodila zdravá je úžasná ,a asi tím že jsem ji měla skoro v 29 si ji ohromně užívám,dříve jsem dětátko nechtěla přišlo mi to brzy a chtěla jsem vždy jedno dítě ale ted po nádherných okamžicích s dcerkou uvažuji že si za 4-5let ještě mrnouska pořídíme bez ohledu na horor prvního porodu)))
 MarkétaP + 4 dcerky 


K separaci 

(7.1.2009 13:19:48)
Cirinko, vážně myslíš, že "nejsme opičky"? Systémy, které měly zajišťovat co nejlepší bezpečí právě narozenímu mláděti, jsou podstatně starší a propracovanější než jakákoli civilizace. Koneckonců separace dětí a matek je stará jen sto let (tehdy vznikly první inkubátory), a praxe separace zdravých novorozenců je asi tak padesátiletá a týká se jen západního světa. Fenomén prvního kontaktu matky a novorozeněte je podrobně prozkoumaný, říká se mu bonding, a ukazuje se, že kromě psychologiských aspektů jako snížení pravděpodobnosti poporodního blues matky má výrazný vliv i na fyzickou poporodní adaptaci novorozence. Na základě těchto studií byla praxe separace zdravých dětí v USA opouštěná od 80. let, v Evropě to bude podobné, ale nemám přesná data, jen v bývalém východním bloku jaksi přetrvává ...
 Vaal 


Je to padlý na hlavu... 

(7.1.2009 15:29:06)
K té separaci dítěte a matky po porodu(normálním), aby si matka odpočla... když se nad tím zamyslím, že ti vlastně dítě po porodu vezmou, aby si si odpočala a dají tě na pokoj mnohdy i s pěti dalšíma rodičkama s dětmi(v těch horších nemocnicích)... a v těch lepších, pokud nejsi na nadstandartu, alespoň s jednou,nebo dvěma, tak si stejně asi moc neodpočneš...
....je ten systém, kurňa,vlastně celý padlý na hlavu ~o~
 Amazonka 4D 


Re: Je to padlý na hlavu... 

(7.1.2009 15:34:13)
JJ,tak jsem to přesně myslela...myslí se na maminku (a blbě,páč spousta z nich to nechce,nemůže/nechce spát) a zapomíná se,že jako miminko opravdu cítí bolest,tak cítí taky cizotu,osamění...

 Vaal 


Re: Je to padlý na hlavu... 

(7.1.2009 15:47:25)
myslím, že spíš deprivaci, prostě si neuvědomí co konkrétně mu chybí.... narozdíl třeba od ročního dítěte...u toho ,si myslím, by byly následky ze separace horší..tím se tak trochu uklidňuju...no samozřejmě se to můžu jen domnívat
 Amazonka 4D 


Re: Je to padlý na hlavu... 

(7.1.2009 15:58:51)
Evál,jenže ono to tak úplně není...Marketa už to tu psala...pro novorozeně je časné odloučení celý jeho život,ono není na světě déle...představ si,že vnímá a velice dobře...narodí se do cizího světa,jediné co zná,je máma (hlas,pach,tepová frekvence) a najednou přijde i o tuhle jistotu a vypadá to (podle časového poměru k délce jeho života),že úplně natrvalo...
 Vaal 


Re: Je to padlý na hlavu... 

(7.1.2009 16:14:18)
hmmm, nad tím radši uvažovat nebudu ~:(
 Zdenka 
  • 

Re: Je to padlý na hlavu... 

(8.1.2009 8:57:43)
Naprosto souhlasím. Zažila jsem regresi ke svému ryze socialistickému porodu a musím říct, že horší smutek, než se mi vynořil při odloučení od mamky, jsem v ŽIVOTĚ nezažila. Separace byla příčinou trvalé úzkosti, neustále jsem se pak dožadovala sebepotvrzení od ostatních. Myslím, že kdyby k tomu nedošlo, "neužila" bych si tři roky na psychofarmakách a různé jiné báječné komplikace života jako neuvážený sňatek, rozvod... Prostě bych si rozhodně víc věřila. Po regresi se mi život velmi změnil v žitelnou verzi.
U svého porodu jsem zažila 100 % bonding, a přesto, že máme malého Terminátora, jsem do něj stále zamilovaná. Co ty hormony nedokážou...
 Vaal 


Re: Je to padlý na hlavu... 

(8.1.2009 15:29:41)
Zdenko, ale za socialismu jsme byly odloučené od matky všechny. To bysme musely být rozvedené a psychicky narušené všechny ~;)
Taky asi záleží na typu miminka a jaký byl porod. Když jsem byla za malou kouknout na fototerapiim, byla pěkně potichu a spinkala, protože měla silnou žloutenku, tak myslím, že tu separaci povětšinou zaspala. Chlapeček od jedné maminky, co měla hrozně těžký porod, řval a házel sebou téměř neustále. Ten měl trauma dvojité.~d~
 kreditka 


Re: Je to padlý na hlavu... 

(8.1.2009 16:06:18)
Naprostý souhlas ~R^~R^~R^
 toda 
  • 

také tak 

(7.1.2009 14:10:06)
Já rodila také pohodově a rychle. Dojeli jsme do porodnice a už nic jiného krom převlečení (převlékala mě už sestra a manžel) jsme opravdu nestihli, na sále mi píchli vodu a řekli to kouzelné slovo : "tlačte" no a za chvilku byl malej venku. Po druhé mě manžel sbalil hned jak začli pravidelné kontrakce. U obou porodů velmi slabé a tudíž bezbolestné. A druhý porod byl o malinečko delší, ale to spíš tím že mě hned vezl(no, kdybysme čekali na ty porodní bolesti, tak jsme tam opravdu nedojeli včas), trval asi 2 hodiny.
Chtěla bych ještě třetí dítě a docela se těším, že by ten třetí a poslední porod mohl mít i jiný průběh. Z vyprávění sice slyším, že není o co stát a že jsem to měla lepší, ale tak nějak se o to cítím být ochuzená.
 Vaal 


A co fototerapie? 

(7.1.2009 15:01:21)
Maminky, co jste proti odnášení novorozence hned po porodu...A co fototerapie? Když už má tu smůlu a musí na ni jít a ležet tam třeba 2-3 dny? Obvykle to dělají tak třetí den po porodu, když už si na maminku zvykne, a to mi přijde daleko brutálnější, než pár hodin po porodu. V nemocnici, co jsem byla já, jsme za ním mohli jít akorát na 20 minut, jednou za čtyři hodiny a v tom termínu ho přebalit, nakojit. Většinou jsem jí nestihla ani seškrábat přischlá hovínka k zadku, natož nakojit, tak jí museli dávat stříkačkou. Dost často nás zapomněli zavolat a pokud jsme se tam vypravily sami, tak nám sestry hrozně nadaly...
Jsem ráda, že malá, jak byla narozená dřív a měla žloutenku, všechno prospala...a nevnímala ten hnusný ikubátor,ubrečené dítě,které tam leželo s ní v jednom inkubátoru a to nechutné vedro, z kterého byla rozpálená až běda...no a taky nepřítomnost mámy samozřejmě.

Co vy na to? Myslíte, že tohle už dítě tolik negativně neovlivní, když bylo den, dva nepřetržitě u matky?Já toto považuji za horší variantu, než nebýt u mámy pár hodin po porodu...(nás teda potkalo obojí :-()
 Bumbi&05,08,10 


Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 15:06:00)
Evál,
já to mám tak, že ve chvíli, KDY JE TO NUTNÉ, pochopitelně musí být dítě odloučené od matky. Na druhou stranu já bych byla ráda, kdyby s dítětem byl tam "jinde" alespoň jeho otec, prostě někdo, kdo může OKAMŽITĚ REAGOVAT na jeho potřeby. Sestry často nemůžou.

Ve škole jsme se učili, že je možné, že jedním ze spouštěčů autismu může být právě ranná separace matka/dítě a uložení v inkubátoru. Jak psaly holky výše: 9 z 10 dětí bude ok, ale 10. dítě to poškodí.

Pokud to mohu nějak ovlivnit, udělám to. Což neznamená, že musím hned po porodu vstát a starat se o dítě, mám manžela, co to zvládne ~x~
 Vaal 


Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 15:13:27)
Jenže v Brně-Bohunicích tam prostě být nesmíš, ani když je na fotu, ani když je na intenzívní péči...Jenom jednou za čtyři hodiny. Jedna maminka, taky po CS, co ležela vedle mě, se za dítětem vypravila sama po 4,5 hodinách, protože jí furt nikdo nevolal...vnikla do prostoru, kde její dítě leželo...no a to byla mela!!!Hrozně jí nadali, jako i pár dalším, bylo mě jí líto ~;((
Já si ty důsledky jako prvorodička tolik neuvědomovala, opravdu jsem myslela, že dítěti stačí nakojit jednou za čtyři hodiny...až jsem ji měla u sebe, byla jsem překvapená, že chce po 2,5 hodinách. Když se tak nad tím zamyslím, asi taky trpěla ~n~
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 15:28:30)
Z praxe na porodnickém odd. jsem také zažila, že paní po CS (dokonce MUDr.)měla krásného zdravého chlapečka, kterého jí letmo ukázali až ošetřeného a odnesli ho na novorozenecké, kdežto paní byla odvezena na JIP. Celou dobu (porodila v 9h) se ptala, kdy jí miminko konečně přinesou a nikdo z personálu to nezařídil. Jakožto žákyně jme odd. opouštěly ve 3 odpoledne, do této doby ho maminka neviděla...a já s tím nemohla nic dělat! smutné...~;((
 Vaal 


Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 15:34:43)
No tak v Brně-Bohunicích mi ji tuším dovezli 2-4 hodiny po porodu(podle toho od čeho se to počítá..od nabrání vědomí, nebo od sekce), kdy jsme ji měli s manželem u sebe potom každé další čtyři. Hezky jsem se rozkojila..nechápu proč to jinde taky nejde ~q~
 myš 
  • 

Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 17:18:42)
Evál
to je asi v každé porodnici jiné, myslím co se týče té fototerapie. V Jilemnici je dětské na stejném patře s maminkama a tam leží mimča v inkubátorech a nasvěcují se. Chodila jsem si tam kdykoliv zkontrolovat dítko (z pokoje to bylo asi 15 m), jestli je vzhůru a nebrečí a sestrám to nijak nevadilo, že jsem tam byla pečenávařená, takže tady to byla fakt pohoda.
 kaMyš 


Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 21:52:00)
Evál, dle mého je oddělování miminka od matky krátce po porodu hrozné, a fototerapie bez přístupu maminek je šílená. Nemá smysl říkat, co je horší. Hlavně to je zbytečné. Proč má miminko trpět (a matka taky) jen proto, že to někdo tak vymyslel, že tam matky prostě nebudou mít přístup? Obzvlášť když čtu, že někde to jde ~q~ Jediné, co s tím jde dělat, je prudit, prudit a prudit zdravotníky, že nám to vadí a chceme to jinak.

Jen pro zajímavost jsem si hodila fototerapii a přítomnost matky do googlu, vyhodilo mi to informace z Havlíčkova Brodu: Když je nutná fototerapie, probíhá na novorozeneckém oddělení na observačním boxu sester, ve stejném podlaží. Matka má možnost za dítětem přijít, jak potřebuje, a sestry nosí dítě dle potřeby na kojení. Je-li při fototerapii nutný dokrm, odehrává se mateřským mlékem zásadně alternativně. Na oddělení nedonošených dětí se u stabilizovaných miminek odehrává fototerapie u lůžka matky, záleží na stavu dítěte.“
 Veveruše 


Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 22:22:54)
V Praze na Bulovce v roce 2005 mi sestřičky vozily malého z fototerapie vždy, když začal plakat - bez ohledu na to, jestli je to třeba i po 2 hodinách (většinou se tedy držel 3 hodin). Fakt je, že Bulovka je docela malá porodnice, tak tam to asi jde (resp. nevím, jak je to tam teď - čerstvou zkušenost mám jen z tamní novorozenecké JIP, která je naprosto špičková - tam jsem mohla za malým úplně kdykoliv a v podstatě na neomezenou dobu, s výjimkou doby, kdy byla u miminek vizita - což přiznám moc nechápu - ale možná proto, aby se tam mamin nemotalo moc). Nechápu, jak mohou někde pouštět k mimčům až po 4 hodinách - vždyť novorozenci (a dokonce i můj 5-ti měsíční syn) pijí po 3 hodinách!!!~o~
 Apačka Lapačka 


Re: A co fototerapie? 

(7.1.2009 22:46:03)
Taky jsem rodila v Bohunicích a taky nás potkala žloutenka. Malá odvezena o několik pater jinam, kdyby nebylo jiné maminky, nedozvěděla bych se, jak se tam dostanu. U mě navíc o to horší, že jsem dosud nekojila. Takže mě volali na kojení, já musela stále dokola a dokola vysvětlovat, že ještě nekojím, ukazovat prsa atd... Vy nekojíte? Paní nekojí? Tady se posaďte a nakojte.

Jedna obzvlášť milá sestra na fotu mě spražila, co tam dělám, když teda nekojím. Co asi? Zavazela jsem u inkubátoru, brečela a užívala si pohledu vzácných 20 min na to nejcennější v životě. Pak jsem tam jednou opět dorazila, malá měla dudlík a spala. Chtěla jsem ji pohladit a jiná sestra (lékařka?) mě zarazila, ať na ni nesahám, když spí. Nechápu, proč jsem tehdy nesebrala dítě a neodjela domů.

No, třetí a čtvrtý den po porodu jsem komplet probulela, slibně nalitá prsa opět splaskla a mě se tak zamlžil jinak výborný dojem z porodu, PA a péči na JIP.
Fototerapie v Bohunicích jedno velké~n~~n~~n~
 Zdeňka a Petřík 
  • 

Re: A co fototerapie? 

(8.1.2009 19:41:15)
AhOJ.Tak já jsem rodila ve Štenberku 4 dny po termínu podle UZ a 10dní před termínem podle měsíčků.Byla jsem na vyvolání kvůli špatným ozvám.Malému se tam nelíbilo.Zavedli mi tabletu,za hodinu mi praskla voda,ale kontrkce nic.Dali mi kapačku a za 3hodinky byl malej na světě.Hned druhý den byl jako pomeranč.šel na fototerapii.Byl tam 3hodiny a pak 2hodiny u mě.Někdy i dýl.Bylo mi smutno,ale jsem ráda,že tam byl a žloutenky se zbavil.Dnes má 3a půl měsíce a je hodňoučký.Když je to potřeba tak s fototerapií souhlasím.Navíc jsem za ním mohla kdykoli jít a sestřičky se o něj moc hezky staraly.Byl čisťounký,přebalený a na kojení mi ho vždy vozily.
 Cow :-) 


Re: A co fototerapie? 

(9.1.2009 1:10:04)
Evále, ve "slušné" porodnici je to tak, že pokud nelze provádět fototerapii na pokoji a provádí se přímo na novorozeňáku, tak maminka může s dítetem být tam. Nebo to jde naplánovat na noc...čili to může být dokonce "výhodné". A mimi se nosí na kojení.
 hrúda 


Re: A co fototerapie? 

(11.1.2009 19:03:01)
Evál, mám devítiměsíčního synka, který měl novorozeneckou žloutenku. První co zkusili bylo malé světlo které se dalo vložit do postýlky a byl u mě. Bohužel toto nezabíralo a tak byl posléze dán pod velké světlo v inkubátoru. Nicméně jsem k němu mohla kdykoli zajít, sestřičky mi ho vozili na kojení dle potřeby, což v jednom případě bylo po necelé hodině a nikoli ve chvíli, kdy miminko začalo křičet, ale okamžitě jakmile se jim zdálo nervóznější a začalo se ve vyhřátém pelíšku vrtět. Mohla jsem ho mít u sebe hodinu a půl i více, nikdo na mě nehulákal, ať už ho vezu zpět. Sama jsem si ho každý den koupala. Miminko mělo pod světlem pevnější polštář oválného tvaru a uprostřed něj vytvořený dolík ve kterém bylo skoro jak v bříšku. Miminko bylo pod stálým dohledem sestřiček, jedinkrát musely všechny k porodům a tak pro mě jedna došla do jídelny, ať si k malému jdu sednout, aby tam nebyl sám.
 hrúda 


Re: A co fototerapie? 

(11.1.2009 19:07:58)
Omlouvám se za hrubku a opravuji: sestřičky mi ho vozily*
 Vaal 


Re: A co fototerapie? 

(11.1.2009 19:21:20)
Jani a kde si rodila? Já v Brně-Bohunicích.
 hrúda 


Re: A co fototerapie? 

(11.1.2009 19:29:10)
Evál, v Ústí nad Orlicí. Malá porodnice, možná proto lidštější přístup, nevím. Mohu srovnávat s Pardubicemi před třemi lety a je to nebe a dudy.
 Aghi+Fík1/08+Ája6/09 


proč poškozuješ jméno porodnice? 

(7.1.2009 16:05:25)
No článek sice hezký, ale vůbec se mi nelíbí, jak na začátku paušalizuješ a negativně hodnotíš kolínskou a nymburskou porodnici. Já rodina v Nymburce a ačkoliv můj porod trval 22 hodin a nebyl zrovna idylický, tak mám na něj hezké vzpomínky a to především díky porodním asistentkám (staraly se o mě tak hezky, až jsem se styděla) a doktorům Čepelákovi a Tomanovi.

A na Ml. Boleslav ti taky můžu hodit negaci, poškozený mozek dítěte při porodu vinou dr. a soud s nemocnicí o odškodné.....

 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: proč poškozuješ jméno porodnice? 

(7.1.2009 17:34:31)
Pardon, nemyslím si, že bych ji nějak výrazně pošpinila. Jedná se pouze o zkušenost mou a známých...A není v takovém rozsahu jako jste uvedla ve svém příspěvku u MB. Takovými hrůzami maminky strašit nehodlám... I když takové věci se najdou ve více nemocnicích a ne jen v MB.
 Aghi+Fík1/08+Ája6/09 


Re: proč poškozuješ jméno porodnice? 

(7.1.2009 18:20:38)
Kdybyste měla špatnou zkušenost vy sama, uznám výtku a zmínění těchto porodnic jako oprávněné, ale jedna paní povídala.... Je tu mladý pan primář Toman, který se snaží o co nejlepší renomé porodnice a pak přijete vy a apriori porodnici jednou větou zatratíte a zavrhnete, ačkoliv nemáte osobní zkušenost. To mě rozzlobilo.

 Kočanská 
  • 

nepřipadá mi to jako ideální porod 

(7.1.2009 16:38:14)
Připadá mi to jako takový typický český porod. Je fajn, že autorka to tak dobře snášela a sama z toho má dobrý pocit. To co jedné připadá super, by možná pro někoho jiného byla noční můra. Každá máme prostě odlišný styl života, věříme jiným věcem, vychováváme děti po svém a ideální porod si také představujeme jinak.
Autorce samozřejmě přeji, aby i ze svých dalších porodů měla stejně dobrý pocit.
Sama jsem taková aktivistka :-) za lepší porody a osobně mám hodně výtek k tomu, jak to u nás chodí. Pokud by si někdo chtěl trochu načíst nějaké hodně jiné názory než jsou v ČR obecně vydávané za jediné správné, tak doporučuji například webové stránky www.hencigoer.com nebo www.lamaze.org. Bohužel tedy obojí pouze v angličtině.
 Vaal 


Re: nepřipadá mi to jako ideální porod 

(7.1.2009 18:39:21)
Kočanská, máš dobrej nick ~t~...to si taky fanda seriálu "Červený trpaslík" jako já, nebo je to náhoda?~;)
 Kočanská 
  • 

jak se rodí na Červeném trpaslíku? 

(7.1.2009 20:59:25)
Jo, jo, Cerveného trpaslíka mám fakt ráda. Když jsem občas navštívila Rodinu, tak to zrovna dávali na CT1 a Kočanská mi připadal jako dobrý týpek. Jaký porod by si asi holka přála?
Co se týče různých porodů, tak teď běží na ZONE Reality (je to součást UPC)dokument Birth Stories. Je to o tom, jak rodí různé ženy v USA. Celkem zajímavý. Jsou tam jak porody v nemocnici, přirozeně, vyvolávané i císaře, tak i porody doma. Výsledky těch porodů většinou celkem odpovídají tomu, co právě píše paní Goer a Lamaze Institute. Zrovna minule tam byla pani, která přenášela také o 10 dnů, jako autorka článku. Jela do porodnice a začaly jí porod vyvolávat. Ona bohužel na rozdíl od autorky skončila jako spousta dalších na císaři. Také díky tomu, že si navíc nechala píchnout epidurál - což je ďábelská kombinace (myslím tím vyvolávání porodu + epidurál). Jinak je celkem "vtipné" sledovat, jak ty ženy v dokumentu všechny tlačí skoro s nohama a pánví nahoře a strašně se diví, že jim to nejde. Možná by bylo dobré si ještě před porodem zopakovat Newtonovi gravitační zákony :-)
 juicy 


Re: jak se rodí na Červeném trpaslíku? 

(7.1.2009 23:54:29)
Vidím to na císaře - Kočanské se přece narodila dvojčata.~t~
 juicy 


Naprostý souhlas...  

(7.1.2009 18:46:40)
... pro mě by tohle ideálem nebylo. Autorce sice její dobrý pocit moc přeju, ale zároveň je mi líto, že se tolik rodiček spokojí s tím, že "šlo to rychle a všichni na mě byli hodní".~d~

Kočanská - super nick!~;)
 Vaal 


Re: Naprostý souhlas...  

(7.1.2009 18:58:03)
Juicy, asi rodíš dobře, že máš chuť si vymejšlet pitominky ~;),já bych byla vděčná i za toto..teda kromě toho přidušení...to bych raději rodila o den dýl ~d~
 juicy 


Re: Naprostý souhlas...  

(7.1.2009 19:10:23)
Obávám se, že nevím, co konkrétně si představuješ pod pojmem "pitominky".
 kreditka 


Re: Naprostý souhlas...  

(7.1.2009 21:18:00)
Patřím mezi ty rodičky, které označuješ a ano jsem spokojená s tím, že se nám s pomocí lékařů narodilo zdravé dítě, které bylo po porodu řádně prohlédnuto pediatrem a po dobu, kdy jsem po porodu odpočívala bylo pod řádným dohledem sester. Navíc jsem spokojená s tím, že jsem se vrátila z porodnice zdravá s milovaným dítětem v náručí k milovanému manželovi - je to podle tebe málo????
 juicy 


Re: Naprostý souhlas...  

(7.1.2009 23:51:28)
Nevím, Kreditko, jestli patříš mezi ty rodičky, které jsem "označila" - doufám, že ne. Já jsem myslela takové, které třeba ještě mnoho měsíců po porodu cítily hořkost, že to mohlo být jiné, lepší, že miminku i sobě něco dluží - něco, co už nikdy nebudou mít možnost splatit - a utěšují se tím, že "to všechno dobře dopadlo, tak o co jde".
Myslela jsem třeba taky sebe, protože mi nic jiného nezbývá. Kromě naděje, že příště už seberu dost odvahy a nedám nás.
 Veronika+3kluci 


Re: nepřipadá mi to jako ideální porod 

(7.1.2009 18:58:37)
No je fakt, že u nás to asi takhle chodí. Já měla štěstí, že jsem měla rychlej porod. Oholola jsem se doma - to bych si asi od někoho cizího nenechala a nevěděla jsem, co bude. Klystýr mi dát nestihli, nemusela jsem ho teda aspoň odmítat :-) Akorát mě štve, že mě nastříhli, ani mi to předem neřekla, úplně mě to tak narušilo tlačení. Jinak ale v pohodě.
 Kočanská 
  • 

klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:14:35)
Víte, to "klystýrování", holení a nastřihování je něco co se ve většině porodnic bere jako nutnost, samozřejmost a nezbytnost. Mnoho lidí se nad tím vůbec nezamýšlí. Porodníci - viz vystoupení pana primáře Svobody z FN Vinohrady v pořadu Máte slovo - si myslím, že když žena před porodem nedostane klystýr tak určitě pokaká své miminko (v lepším případě) v horším případě samotného pana doktora. Já a také mnoho jiných klystýr před porodem nemělo a nikoho jsme neznečistily. Nástřihy to je holé neštěstí. Spousta lékařů se odvolává na zřejmě neexistující výzkum, který údajdě prokazuje, že pokud se provede nástřih, tak je následně menší riziko inkontinence po porodu. Já jsem ten výzkum hledala a ptala jsem se na něj - a nenašla. Pro spoustu žen bylo šití po nástřihu daleko horší než porod samotný. Vůbec už nehovořím o tom, jak to pro mnohé naprosto zničilo na mnoho měsíců, let nebo navždy sexuální život. Já jsem opravdu dost tvrdým zastáncem nezasahování do porodu. Protože si prostě myslím, že porod jako takový není operace a není to nic nebezpečného. Když se nedělají při porodu blbosti a zbytečně se nezasahuje a respektují se přání ženy, tak aby se jí rodilo dobře, tak i porod bude věštinou dobrý. Vždycky se může stát něco neočekávaného - asi jako, když naprosto zdravý člověk sebou najednou na ulici "sekne" a zemře - i takové případy se stávají. Při porodu v porodnici je však většina komplikací opravdu způsobena zbytečným zasahováním do porodu nebo prostě tím, že prostředí a to co se tam děje včetně spousty neznámých lidí prostě navodí v ženě pocit ohrožení a příroda zavelí - nerodit.
Omlouvám se za to, že jsem se asi trochu moc rozepsala
 Nasuada 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:18:58)
Kočanská, moje řeč. Doma jsme se žádným klystýrem nezabývaly a já vůbec nevím jestli se snad něco přihodilo - no tak s tím PA poradila no~b~. Každopádně mimi jsem viděla hned jak se narodilo a pokakané nebylo~t~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:27:56)
Tak to moje teda pokakané bylo - ale zvládlo to vlastmími silami :)))
 kreditka 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:22:56)
Porod že není nebezpečný??? No ovšem proto mé prababičce zemřely při porodu doma 2 děti a při jednom porodu zemřela ona sama že... jen dodám že za dozoru porodní báby, která neznala oxytocin a nejspíš ani ten nástřih....
 Lassie66 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:34:08)
Kreditko, prababička rodila v době, kdy ani nebylo možné, aby byla i s dítětem včas dopravena do nemocnice. Navíc celková lékařská péče byla v té době na jiné úrovni, než dnes. Dnes se spousta vad či poruch včas zjistí a předpokládám, že se ženy, které mají nějaké závažnější potíže během těhotenství, do porodu doma nepohrnou.
 kreditka 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:55:47)
Já nemám nic proti porodům doma, věřím tomu, že některé ženy nemají prostě nemocnice rády a doma jsou psychicky vyrovnanější což je pro porod důkležité. Jen jsem reagovala na příspěvek, kde autorka píše o tom, že porod je bezpečná věc v životě, každý soudný člověk musí uznat, že porod být bezpečný může ale také nemusí ať je veden lékařem v porodnici či PA doma. Prababička šance neměla to máš naprostou pravdu, dnes pokud je porod doma dobře zařízen tak je riziko oproti dřívější době podstatně menší
 zuzini 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:57:49)
Kreditko, ale Kočanská nepsala, že se nemůže vůbec nic stát ~d~ To nikdy nikdo netvrdil ani netvrdí
 kreditka 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(7.1.2009 21:59:12)
Pro mě prostě porod bezpečná věc není nemůžu si pomoc ~d~
 Kočanská 
  • 

nebezpečný porod 

(7.1.2009 21:39:47)
Ano, při porodu se dříve umíralo daleko častěji a to především kvůli chybějící předporodní diagnostice možných komplikací.
Proto, co se stalo Vaší babičce není možné tvrdit, že porod je nebezpečný. Porod, který má indikované již dopředu komplice je nebezpečný, pokud se tyto komplikace neberou v úvahu a nepřipravíte se na to. Pokud je poloha dítěte špatná, tak prostě musíte rodit císařem a s tím se asi těžko něco udělá. Pokus o vaginální porod by asi neskončil dobře. Myslím, že Vaše babička bohužel měla nějakou komplikaci, která ji způsobila tolik neštěstí.
Nemá cenu se zde přít. Já jen souhlasím s tím, co si myslí řada odborníků - oni to znají lépe jak teoreticky tak i prakticky. Odkazovala jsem zde na některé webové stránky, kde je možné se dočíst informace, které nejsou v ČR běžně dostupné.

PS: myslím, že my dvě se určitě nemůžeme shodnout, už jen proto že Vy máte nick Kreditka a já Kočanská - myslím, že to opravdu nejde dohromady :-)
 kreditka 


Re: nebezpečný porod 

(7.1.2009 21:57:56)
Tak ten konec ~R^
 Kočanská 
  • 

nebezpečný porod 

(8.1.2009 17:17:50)
Jen možná taková poznámka - četla jsem si svůj příspěvek a nikde jsem se nevyjadřovala, k tomu zda považuji porod za bezpečný či nebezpečný. Z toho co jsem psala, si ale dobře vytušila, že porod považuji za vcelku bezpečnou věc - zvlášť dnes, když máme spoustu možností diagnostikovat případná rizika před samotným porodem. Je to ale věc názoru a vůbec nemám ambice někoho přesvědčovat :-) Uváděla jsem odkazy na zajímavé weby, kde si ten kdo chce může přečíst informace, které prostě u nás nejsou moc publikovány a myslím si, že jsou prostě zatajovány. Přitom jde o seriózní vědecké výzkumy.
 dulca 
  • 

Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 10:51:45)
Moje babicka porodila 9 deti, zedne po porodu nezemrelo a moje babicka taky ne. Tri zemreli pozdeji, protoze onemocneli v dobe kdy jeste nebyla bezne dostupna antibiotika. Prvni se narodilo v roce 1925 a posledni 1949.
 simona, 3děti 
  • 

Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 1:28:13)
Kočanská, já pana dr ohodila :))) nestihla jsem klystýr, nijak by mi nevadil, a věř že mi to bylo fakt blbý :). se zbytkem celkem souhlasím.
 luca 
  • 

Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 14:33:23)
Já proti klystýru poprvé neprotestovala, ale to zhoršení křížových bolestí po něm bylo strašné. Podruhé se nestihl. Osobně přiznávám, že bych si ho nenechala už dát, i kdybych věděla, že doktor "to schytá". Hold porod není čajový dýchánek.
 Vaal 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 17:39:28)
Luco ~t~
 Lenča 
  • 

Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 22:43:56)
Fakt "fajnovej" názor:-(((ale taky názor, že jo...)
 Veronika+3kluci 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 17:20:52)
Naprosto souhlasím. ještě dopoledne, než mi odtekla plodová voda, jsem si četla doporučení světové zdravotnické organizace o porodech :-) Takže klistýr nestihli - nemusela jsem se s nikým případně dohadovat. Holení mi nevadí, když jsem to udělala sama:-) Nástřih nebo šití bylo jediné, co mě druhý den po porodu bolelo.
 Lenča 
  • 

Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 22:41:33)
Dle mého 100% bezpečný porod neexistuje.Nejvíce bezpečný podle mého názoru je v klidu naplánovaný císařský řez provedený zkušeným porodníkem při plném vědomí maminky, která si porod prožije tak nějak v klidu,bez bolesti,bez "ponižování" nějakými zásahy(myslím tím holení,klystýr,na to všechno je možné se připravit doma), přitom v přímém kontaktu s miminkem.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 22:46:08)
Lenčo, v tom právě nemáš vůbec pravdu. CS je velká břišní operace, se všemi souvisejícími riziky. Rozhodně to není nejbezpečnější způsob porodu. ~Rv
 zuzini 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(8.1.2009 23:42:15)
~:-D Tak to jsi vedle jak ta jedle. Císařský řez má spousta rizik a nevýhod.
 Lenča 
  • 

Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(9.1.2009 23:34:09)
Vedle jak ta jedle?Typické "čecháčkovské" urážení.Já svůj názor nikomu nevnucuju,ale tak jsem porodila já a tak to byl pro mne pohodový porod.A spoustu rizik a nevýhod má podle mě hlavně POROD DOMA,jinak at si každý rodí podle libosti.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(9.1.2009 23:40:25)
To nebylo urážení, to byla realita. Císařský řez má výrazně vyšší mateřskou úmrtnost než jakýkoli jiný způsob porodu včetně plánovaného porodu doma s porodní asistentkou. Pokud mi nevěříš, stačí říct a dohledám ti statistiky. I u nás se v posledních letech mateřská mortalita mírně zvyšuje a důvodem je narůstající procento CS.
 Rebarbora 
  • 

Re: klystýry, holení, nástřihy - oblíbené praktiky  

(13.1.2009 16:09:31)
Za nástřih bych popravovala (pokud to není v zájmu života dítěte). Mě to zničilo sexuální život. Je prostě po všem a psychicky taky nic moc. Nedávno jsem viděla dokument o ženské obřízce - povězte mi, proč nás ty chlapi mají nutnost pořád stříhat, řezat a všechno možné dělat tam dolů (nástřihy začaly fungovat v době, kdy lékařek žen moc nebylo, proto se domnívám, že to byl úchylný nápad nějakého blba, který se ostatním zdál OK). Lobotomie byla také vynášená do nebe, dnes také nechápeme jak to mohli lidem dělat. Kdyby si měl nástřih vyzkoušet chlap na vlastní kůži, asi by se pominul. Můj manžel mě pořád uklidňoval, že to je přece normální, tak sem se ho zeptala, jak by se mu líbilo, kdyby mu rozstříhli a sešili... tak vypadal poněkud vyjeveně. Raději bych se přirozeně zranila, přijde mi to normální. Od porodu nejsem schopna ani porcovat drůbež, vidím sama sebe na porodním stole. A co teprve ta jizva, která se pořá ozývá! Na nástřih se mě nikdo neptal, šití neumrtvili (rok 2007!!!).
 e-Liška 


Lamaze a dalsi informace v cestine!!! 

(7.1.2009 21:20:59)
Jak uz jsem na Rodine propagovala v jinem clanku a spouste dalsich prispevku do diskusi, nejdulezitejsi informace od Lamaze a IMBCO, jak podporit normalni porod, se daji stahnout uz i v cestine:

6 zasad pro podporu normalniho porodniho procesu - Lamaze: http://www.aperio.cz/porodnictvi/infomaterialy.shtml

Mezinarodni iniciativa za porodni peci pro matku a dite - IMBCI: http://www.aperio.cz/download/IMBCI_10_bodu_cesky.pdf
 Mickey16 


Tak tohle bych zažít nechtěla... 

(7.1.2009 18:37:32)
Nevím co je na tom pohodovýho, já bych se modlila aby se podobný očistec už neopakoval a myslím že ani sluníčkový křeslo by můj úsudek nijak neovlivnilo...
 Vaal 


Re: Tak tohle bych zažít nechtěla... 

(7.1.2009 18:44:24)
Pohodový a úžasný je, že přesto, že to byl porod vyvolávaný, šlo vše velmi rychle a téměř bezbolestně. Navíc z něho měla maminka vesměs dobré pocity a narodilo se jí zdravé dítě(až na to přidušení..z toho bych zase tak moc odvázaná nebyla). Kdo z Vás to tak měl? Podle toho, co tady čtu, tak většina maminek líčí horor a hotová jatka...tož tak...takže ten kdo nechápe, ať nedělá, že nechápe ~o~
 Jana 
  • 

Re: Tak tohle bych zažít nechtěla... 

(7.1.2009 22:49:05)
Souhlasím. Často tady na rodině čtu, jak lékaři zanedbali, jaký to byl těžký porod, že jsou sestry arogantní, neplní přání rodiček. Ale jak je vidět, je to vnímáno individuálně, někomu se líbí to a jinému tamto. Nejdůležitější je, že je autorka spokojená, žádný horor se jí nestal. Jen tak dál.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Nebudu se vyjadřovat k průběhu procesu porodu, 

(7.1.2009 19:27:18)
jsem kompetentní posoudit pouze svůj porod, ale k adaptaci a separaci chlapečka. Pokud je to jen ilustrativní foto, stojí za povšimnutí, jak moc je miminko stresované, zaťaté pěstičky, ručičky si chrání halvu v jakési křeči celý obličejíček....omotanou šňůru kolem krku má mnoho dětí, nevíme, jaké bylo skore Apgarové, ale usuzuji, že dobré. Chlapeček byl podchlazený, nevíme, zda byl na vyhřívacím lůžku, ale víme, že nebyl u maminky na hrudníku, který je nejlepším vyhřívacím místem po porodu. Byl zavinutý, zřejmě spinkal, protože necítil vůni matky ani svou, nechtěl pít - to se stává, ano, stává se to ve zdravotnictví, kde jsou děti separovány od matek ihned po porodu.

Přeji mamince, aby při příštím porodu si mohla užít nejen porod podle svých představ, ale aby taky zajistila miminku ničím a nikým nerušené první, nejdůležitější chvíle pro život a kojení.

Odkaz, který přidávám je o nedonošencích, ale lze z něj vybrat velké množství informací o škodlivosti separace po porodu.

http://instinkt.tyden.cz/obsah/doc.asp?rok=2008&cislo=53&id=26
 Nasuada 


Re: Nebudu se vyjadřovat k průběhu procesu porodu, 

(7.1.2009 21:13:43)
Jo, jo mám tu zkušenost. Můj první syn separován ihned po porodu. Po dvou hodinách odloučení neměl o nějakou mámu zájem. Druhého syna jsem si zvedla z porodní matrace ihned jak se narodil a odloučen byl sotva 5 min kvůli mé rychlé sprše a jeho prohlídce. Přisál se hned jak mi ho PA položila do postele, ani nevím jak~b~. Rozdíl mezi oběma kluky byl ten, že první syn byl očividně ve stresu a to hodně dlouho a druhý byl v pohodě. Samozřejmě, pohoda dítěte časem zaleží i na jiných věcech,není dáno, že separovaný bude deprivant a neseparovaný pohodář, nicméně podle mě je prostě oddělování dětí od jejich matek prostě nesmysl. I ty děti a mámy, které potřebují lékařskou pomoc taky potřebují sebe navzájem a tak by měly být odděleni jen na nejnutnější dobu.
A jak tu někdo psal o té únavě a omdlévání..... při prvním porodu jsem taky po 2 hod. ležení málem ve sprše omdlela. Při druhém jsem prostě normálně vstala ze země~t~a šla do sprchy. Není to tím ležením?~d~
 Samarlu 


Pár dotazů: 

(7.1.2009 19:38:07)
Důvod vyvolávání porodu? MUSELA? Musíš jen umřít, lékař může úkon doporučit nebo tak něco a ty musíš projevit souhlas nebo nesouhlas. Myslela jsem, že zdravotní sestry toto musí vědět. Tak si to pamatuj, až půjdeš po mateřské do práce, prosím.

10 dní po termínu NENÍ důvod.

Mě nikdo 10 dní po termínu nic necpal, a to byla obyč. okr. nemocnice, žádný experimentální ústav. Poslali mě domů. 12. den kontrola, že tělo vypadá báječně připravené na porod, tak ať přijdu za dva dny, kdyby nic, protože to NIC by muselo mít důvod. Porod se rozběhl 13 dní po termínu.
Nejsem sice zdravotník, ale po předporodním kurzu a přečtení Stadelmann: Zdr. těhotenství a přirozený porod a Průvodce ženy jiným stavem bych jen tak na tabletku nekývla.

Pak by mě ještě zajímalo, proč ses jako profesionálka zdravotnice rozhodla pro vyvolání, klyzma, a hlavně epidurál. Mě to po výše popsaném shánění informací přišlo jako krajní řešení (až na klyzma, v situaci popsané porodní bábou jako užitečné).
 Samarlu 


Re: Pár dotazů: 

(7.1.2009 19:52:15)
Ještě jeden: nebylo by fakt lepší příště říct asistujícímu personálu: dejte mi ho rovnou do náruče? Vždyť nemusíš vstávat ty, nemusíš ho dávat vyšetřit hned... přece ho můžeš po půlhodince nebo hodince dát spokojeného spícího sestře, že máš strach, abys s ním neslítla, že omdlíš...

Jinak aby to nezapadlo: GRATULUJU, že jsi to mohla prožít hlavně s radostí!!!
Třeba příště bude ještě líp, kdo ví... ani v porodech žádnej zkušenej z nebe nespad~;)

A ty lékařské zásahy: no, to vyvolání, monitory, hospitalizace možná potřebují jiné rodičky, tak mi to hodně vadí, ale neber si to osobně, jen k zamyšlení.
Kdysi jsem jela autobusem se sestrami z LDN nebo tak něčeho, a ony si povídaly, jak nestíhají pacienty ani otáčet a mazat proti proleženinám, natož s nimi prohodit vlídné slovo. A já, tehdy nezkušená prvotěhotná, jsem si o pár tisících byla jistá, že vyletěli oknem (testy "to se dělá všem", vyšetření, o která jsem nestála a nepotřebovala je, akorát by se mě někdo musel zeptat předem...) Tehdy se mi chtělo brečet, kolik výplat sestry, která by mohla ulevit aspoň tím polohováním a mastí, denně vyletí oknem, protože "se to tak dělá" a nikdo u toho nemyslí...

A tak jsem se v druhém těhotenství ptala já, tak třeba naše zdravotnictví vyházelo o pár korun méně (taky nevím všechno a myslím si, že jsem toho stejně potřebovala míň).
 Kočanská 
  • 

Souhlas 

(7.1.2009 21:28:21)
Souhlasím s tím, co píšete. Jen ten epidurál si myslím, že nakonec autorka neměla - aspoň tak jsem to já pochopila.
Vyvolávání 10 dnů po termínu, pokud k němu neexistuje žádný reálný důvod, mi taky přijde naprosto neslýchaný. A přitom - bohužel - je to celkem běžná praxe. Všude se přitom píše, že za normální termín porodu se považuje porod mezi 38 a 42. týdnem. Tak proč to nenechají aspoň těch 14 dnů? Nechápu.
Já jsem při druhém těhotenství také spoustu vyšetření odmítla. Včetně naprosto nesmysleného tripple testu, který stejně skoro nic nezjistí. Na odběry plodové vody bych stejně nikdy nešla. Nešla jsem ani na test na cukrovku - opět proto, že dle všech dostupných informací prostě nejsem riziková skupina a pravděpodovnost, že ji mám je tak velmi nízká. Když si pročítám nějaké odborné články o těhotenství a porodech, tak je mi naprosto jasné, že lékaři berou těhotenství i porod jako nemoc, které je třeba léčit. Já se s tímto názorem prostě nemůžu ztotožnit a naprosto s tím nesouhlasím. Hodně se zneužívá toho, že každý má strach o zdraví svého dítěte a chce pro něj to nejlepší. Je nastavená určitá péče a postupy a kdo s nimi nesouhlasí, tak je okamžitě vydáván za (přinejmenším) nezodpovědného pitomce. Přitom to co je u nás prezentováno jako nejlepší možná péče, má i své odpůrce. Alternativní informace nejsou vesměs vůbec dostupné široké veřejnosti (například, že by o tom informoval gynekolog nebo to bylo v ordinacích k dispozici). Viz třeba například, že do poradny pro těhotné vůbec nemusíme docházet k lékaři, ale třeba k porodní asistentce.
 zuzini 


Re: Souhlas 

(7.1.2009 22:05:40)
Kočanská,
u nás ve městě má jeden doktor dvě ordinace.
V jedné je k dispozici pro své pacientky on, v druhé pro těhotné mající zájem PA. Lékař se zasazuje o to, aby si matka mohla ke svému porodu přizvat svou vlastní PAtku nepracující v oné nemocnici. Zatím bezúspěšně.

To jen pro zajímavost ~;)
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 9:53:22)
Radši si nechám porod vyvolat, než aby se ve mě dítě udusilo, nebo kdoví co, placenta také nefunguje věčně...
 Amazonka 4D 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 10:13:42)
No,jenže to se dá zjistit,že...pokud se miminku nedaří dobře,tak je to něco jiného,ale vyvolávat jen kvůli tomu,že je deset dní po TP (přitom je těhotenství do 42tt fyziologické,nepřenášené) je to samé,jako vyvolání v 38tt...
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 10:21:52)
Kdybych odešla domů, jako, že bych odešla, tak kontrolovaná rozhodně nebudu. A v tom je ten problém...Jak na sobě poznám , že je něco špatně? Aby pak už nebylo pozdě...místo klasického porodu sekce atd...to fakt ne!
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 10:48:09)
Nechápu, jak, nebudeš kontrolovaná? Jako že nemůžeš přijít druhý den na monitor nebo ultrazvuk? Když odmítneš vyvolání, tak si nad tebou umyjou ruce a nikdo ti už neposkytne péči?
 zuzini 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 10:56:19)
Markét, jestli ony nejsou ovlivněné tou pitomou Růžovkou.
V jednom dítě "alternativní" maminka odmítla vyvolání, s tím že přijde druhý den na kontrolu a uvidí se. No a druhý den už miminko nežilo.

 . 
  • 

Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 10:58:10)
Hlavně aby nebyly ovlivněny domarodkama a pak se miminku něco nestalo!!!!!!!!!!!!!!!!
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 11:01:27)
Zuzini, aha ... :) To bude ono. Tam se holt příběhy, kdy maminka trvá na hospitalizaci, protože se jí něco nezdá, oni ji ukecají a objednají na druhý den a miminko v noci zemře (příběh mé kamarádky) nedostanou ...
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 11:08:27)
Čímž jsem nechtěla házet špínu na lékaře, jen že prostě věci se dějí tak i onak a nelze ani jednu zkušenost zobecňovat jako obecně platnou a jedinou. Proto taky vznikají studie, které zjišťují, jak si ten který postup stojí ve větším měřítku a jestli přináší nějaké benefity na úkor rizik. Na jedné straně stojí dítě zemřelé následkem nedostatečné výživy placentou, na druhé stojí matka zemřelá při císaři po nepodařeném vyvolávání. Co je méně nebo více pravděpodobné, na to už musí odpovědět ta čísla, a ta by měla být, spolu s pocity matky, hozena na váhu při rozhodování.
 zuzini 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 11:10:35)
To je smutné ~;((

Zajímala by mě jedna věc. Dokáže lékař nebo PA zjistit, že je zakalená plodovka?
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 11:13:18)
Dá a celkem jednoduše, říká se tomu amnioskopie. Mně to teda nedělali, stihla jsem porodit do týdne po TP, kamarádce, co rodila obě děti 14 dní po TP, ano - mám zato, že se prostě takovou trubičkou asi i s nějakým zdrojem světla posvítí skrz čípek do dělohy.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 11:18:08)
Tady je to popsané: http://www.porodnice.cz/node/34559 a takhle nějak to vypadá: http://www.faromed.de/DEUTSCH/GYNAEKO/11-1XX-ST%20klein.JPG
 zuzini 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 11:27:47)
Moc děkuji, mrknu na to
 zuzini 


Re: Pár dotazů: 

(8.1.2009 11:30:55)
Já jen opravím odkaz, kdyby se ještě někdo chtěl mrknout

http://www.porodnice.cz/node/34559
 Nanyna 


Můj názor 

(7.1.2009 20:10:39)
První dítě jsem porodila ve svých 21 letech klasicky na porodním - polohovatelném lůžku a na porod mám ty nejhezčí vzpomínky. Porod byl rychlý, celkem trval necelé dvě hodiny. Klystýr ani holení se nestihlo, při porodu mě nastřihli, ale ani jsem to nepostřehla. Po porodu mi dceru odnesli jen na nezbytně dlouhou dobu, pak jsem ji měla u sebe. Měla jsem částečný rooming, za který jsem byla nesmírně vděčná, přeci jen, ruku na srdce, ať si říká kdo chce co chce, po porodu se vždy dostaví únava a tak jsem byla opravdu nesmírně ráda, že jsem se alespoň v noci vyspala...možná jsem sobecká krkavčí matka, která myslí jen na sebe, ale prostě jsem to tak chtěla a potřebovala.....Druhý porod byl v té samé porodnici, opět klasicky. Oproti prvnímu byl o kousek delší, celý trval 4 hodiny. Holeni ani klyzma se opět nestihlo, porod byl bez nástřihu,syn měl omotanou pupeční šňůru kolem krku, takže byl chvilku na kyslíku, jinak celé jako poprvé - opět vytoužený částečný rooming.....Chtěla jsem tím jen říci, že na klasickém porodu nevidím nic špatného...pravda, jiný neznám, ale nedovadu si představit, že bych rodila někde zavěšená, nebo na stoličce...proti gustu......Závěrem...nelíbí se mi jak se dnes haní klasický porod i ten má své kouzlo a mě se v polosedu rodilo báječně. Autorce díky za vzpomínku na vlastní porod a přeji jí ať je i její druhý porod tak pohodový.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Můj názor 

(7.1.2009 20:20:27)
Nanyno, haní se především proto, že zatímco ty jsi měla porod rychlý a dítě dobře rotovalo i přes polohu na porodnickém lůžku, výzkumy ukazují, že obecně takovéto postupy průběh porodu zhoršují (zpomalují, omezují okysličení) a vedou k většímu procentu lékařských zásahů, která mají zase další rizika a mohou vést k dalším zásahům. Nejde o žádné "užívání si", ale prostě a jednoduše o minimalizaci rizik a zvýšení pravděpodobnosty výsledku "zdavé dítě - zdravá matka".

Budu hanit bezohlednou jízdu městem i přesto, že se tentokrát nikomu nic nestalo.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(7.1.2009 20:27:43)
Během prvních hodin po porodu se v krvi matky a dítěte vyskytuje vysoké množství endorfinu (tzv. hormonu štěstí) a díky jeho uklidňujícímu účinku matka i přes poporodní únavu obnovuje síly a je schopna cítit radost z prvního setkání se svým potomkem, vzbouřené hormonální hladiny dávají matce sílu na to ,aby se i po náročném porodu byla schpna postarat o potomka.

Nesčetněkrát jsem na tomto servru četla, dítě odnesli, ať se vyspím a stejně jsem nespala, hleděla jsem do zdi a myselela na dítě. ty matky, které poslechly své instinkty se vydaly své děti hledat, anebo apelovaly na personál, aby jim dítě ihned přinesl zpět.

Mrzí mne, že si maminky často nechávají společenským tlakem a rutinními postupy zdravotníků utlačit svoje instinkty, které jim zabezpečí tu nejlepší a nejkvalitnější starost o dítě a to ve vlastní náruči.
 Kočanská 
  • 

poporodní euforie a energie 

(7.1.2009 21:50:23)
Nemůžu řici, jak se někdo cítí po opravdu těžkém porodu. Já jsem se po dobrém porodu cítila skvěle a dvě hodiny po něm jsem běhala jako srnka, celá natěšená na miminko. Sestřičky mi také říkaly, ať se vyspím a odpočinu, ale já jsem jim prostě narovinu sdělila, že to je to poslední, co bych chěla dělat, že se na pokoji nudim, že mám spoustu síly a že chci být se svým miminkem. Zajímavé je, že i můj manžel který byl většinu času s náma v porodnici byl úplně nabuzený. Oba jsme nespali v kuse více než 48 hodin, ale vůbec jsme se necítili unavení. Bylo to super.
 Nanyna 
  • 

Re: poporodní euforie a energie 

(10.1.2009 12:42:25)
Holka se narodila v 7 ráno, já v noci v klídku spala, ale večer po porodu to prostě na mě padlo. Taky jsem celý den pobíhala, nic mě nebylo - sestry mi taky říkaly že jsem Jura :-) když dvě hodiny po porodu chodím po chodbách, ale večer.....celé to bylo myšleno jako v noci, že já jsem prostě nechtěla celodenní rooming.
 Liška s banem :) 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 12:18:21)
Ahoj, ono na jedné straně je matka nadupaná endorfiny a na straně druhé zesláblá porodem a ztrátou krve. Já si požádala, aby mi obě děti přinesli až druhý den po porodu, protože jsem si nebyla jistá, že bych péči o ně hned zvládla (třásly se mi ruce, motala hlava, apod.). Takže ta nemocniční praxe, kterou kritizuješ, je myslím velmi rozumná, protože nikdo přece nechce popadaná novorozeňátka z náručí jejich zesláblých matek. PS: možná jsi měla štěstí a rychlý porod, já ne - 17 a 22 hodin.
 Sylvie 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 12:34:01)
protože nikdo přece nechce popadaná novorozeňátka z náručí jejich zesláblých matek

Sry, to je ale kravina. Po prvním porodu jsem vydupala dítě u sebe a když sestra měla kecy, že péči nezvládnu, tak jsem jí odpověděla, že zvládnu a kdyby ne, tak si na ni prostě zazvoním, aby přišla na pokoj. Tak jako tak po pokojích musí chodit, ptž u matek jsou i další (o pár hodin či dnů starší) děti a ona za nimi tak jako tak musí, takže z mého pohledu zdravotní sestry je naprosto jedno, jestli přijde za dítětem na pokoj za mnou nebo na samostatný pokoj pro děti dočasně bez matek.

Je mi naprosto jedno, jestli ty jsi chtěla nebo nechtěla mít dítě u sebe, to je tvoje věc. Ale argumentovat chudáčky děťátky popadanými na zem - to je demagogie. A popravdě řečeno silně mi to připomíná argumentaci, kterou jsem před lety ještě jako studentka a následně čerstvá sestra po škole, slýchávala od některých zdravotníků (lékařů i sester), proč by se neměli obecně vzato rodiče přijímat s dětmi do nemocnice = protože jim děti budou vypadávat z postýlek, dají jim najíst to, co děti aktuálně nesmí a vůbec je svým nezodpovědným chováním budou i jinak poškozovat a pro sestry bude práce navíc starat se o děti a ještě k tomu hlídat (ty všechny nezodpovědné) rodiče.
 simona, 3děti 
  • 

Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 22:22:22)
Silvie, já docela nedávno slyšela od známé dr porodníka že jim na novorozen. oddělení jen pár hodin po porodu zemřelo miminko - rodiče oba lékaři ho měli u sebe na pokoji a dítě zemřelo, z neznámé příčiny (bylo zcela zdravé, poporodní adaptace ok). těchto případů nám uváděla víc, no minimálně 2. pak se nediv že se lékaři bojí.
 Sylvie 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 22:40:52)
Simono, aha. A kdyby bylo na dětském pokoji, tak by nezemřelo? Konkrétně u mého prvního porodu na dětském pokoji rozhodně žádná sestra permanentně nebyla, prostě se tam děti odložily a sestra se normálně věnovala všem dětem, tedy jak těm na dětském pokoji, tak těm na pokojích matek. Takže žádný intenzivní dohled nad nimi nebyl.

A naopak, u druhého porodu mému dítěti zachránilo život, že bylo se mnou na pokoji. Prostě mě najednou probudil divný pocit, tak hodím oko na dítě a ono začínalo fialovět a lapalo po dechu - okamžitě jsem mu uvolnila dýchací cesty a bylo OK. Jak dlouho by trvalo, než by to zjistila a zasáhla sestra, pokud by nebyla vedle něj, ale něco dělala na druhém konci oddělení?
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(9.1.2009 19:19:36)
Pokud šlo o zdravé dítě a zemřelo bez nějaké příčiny, asi za to těžko může to, že ho měli rodiče u sebe ~d~
 Lenelka 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 12:42:21)
Mno, ja rodila prvni dite 46 hodin, ztrata krve zhruba 3/4 litru a kupodivu prezil. Ja chapu, ze ses na to treba necitila, ale je kravina takhle zevseobecnovat.

Kdybys zila v te zemi, kde ziju ja, tak bys od ditete nebyla oddelena ani na vterinecku (a to ani po cisari), to se proste nesmi. No a deti peci svych matek prezivaji...
 Amazonka 4D 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 12:55:23)
No to snad ne???
Je zajímavé,že jsou porodnice (velké),kde je rooming od první chvíle normální (naopak není běžné odkládání dětí na novorozeneckém) a žádná popadaná novorozeňata tam nesbírají...

Ono to bude trochu jinak a v diskuzi Porodní plán to objasnila jedna sestřička z novorozeneckého...pokud totiž mají dětičky po kupě,tak se to sestrám líp zvládá,než když mají obíhat pokoje a být k dispozici i maminkám...pochopitelně,zahouskované mimino "nezlobí" tolik,jako svéprávná maminka,která potřebuje to i ono...

A myslím,že snad každá z nás ví,že když vstává z postele a dělá se jí blbě a podlamují nohy,tak má cinknout na sestru a ne vyndavat miminko z postýlky...
 Verča (2 děti) 
  • 

Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 14:19:21)
Už jsem to tady psala, u prvního mimi jsem přecenila své síly a omdlela s miminem v náručí. A rozhodně jsem ho nezvedala v okamžiku nevolnosti, prostě jsem nedošla od přebalováku k postýlce. A když jsme udělala první krok, tak jsem necítila nějaké varování. Z mého hlediska jsem v jednu chvíli šla s děckem a vzápětí ležela na zemi obklopená sestřičkama.
Jsem skutečně pro zlatý střed - dítě hned nechat mamince, ale pokud se maminka necítí dobře, tak by měla mít šanci nechat děťátko u sester a to "bez keců" - jak ze strany personálu, tak ostatních matek (které se cítí lépe a na péči hned po porodu se cítí).
 Amazonka 4D 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 14:54:15)
Verčo,a to jsi ho přebalovala kdy po porodu?Já třeba první den po porodu přebalovala v postýlce,přišlo mi to bezpečnější a pohodlnější (ale to už je pravda moje věc a zkušenost)
Nicméně to je zase alibismus...spadnout/omdlít/upustit dítě můžeš kdykoliv,nemusí to být nutně ani v porodnici a přece kvůli tomu nebudou všechny děti v ústavech,aby jim rodiče neublížili...

Jasně,když ti není dobře,tak bys měla mít právo sestry požádat a ony by měly dítě pohlídat,ale nemůžou kvůli tomu paušálně "hlídat" všechny děti
 Verča (2 děti) 
  • 

Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 15:25:34)
Měla jsem těžký porod, skončil akutním císařem ne kvůli miminku, ale kvůli mému stavu. Čtvrtý den mne pustili z JIP na šestinedělí. Necítila jsme se nejlíp, ale strašně jsem malou chtěla u sebe a v podstatě jsem byla tak "zpracovaná" z předporodního kurzu, že mne ani nenapadlo si říct o noční hlídání. Právě ve jménu té pravdy, že maminka zvládne všechno, jsem se nezachovala rozumně. Jenže dítko chtělo kojit po dvou hodinách, ublinkávalo, takže jsem věčně převlíkala a utírala, bylo nespavec. Do toho abnormální krvácení, vyčerpání organismu, bolesti... Prostě únava se vystupňovala nad únostnou mez, já jsem ji ignorovala a pátý den skončila opět na JIP.
Přebalovat v postýlce bylo přísně zakázané a já jsem od patnácti postupně "odhlídala" tři mimina svých sourozenců, takže přebalování, koupání, krmení atp. jsem měla v malíčku. Možnost, že bych omdlela jsem jaksi nebrala v úvahu.
U druhého dítěte jsem měla velmi podobné potíže a když únava překročila rozumnou mez, tak jsem si o hlídání řekla (a byla za macechu). Až když jsem sestrám řekla, že jsem s předchozím miminem omldlela, tak se začaly chovat ochotněji a uznaly, že to je lepší neriskovat.
Já jsem ale nepsala, že mají být děti odebírány prventivně, určitě má být s maminkou co nejvíc. Ale maminám by se nemělo nalejvat do hlavy, že když se necítí dobře a dají dítě sestře, tak tím to dítě neuvěřitelně poškozují a jsou vlastně zlé.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 19:23:58)
Verčo, to ale snad nikdo nikomu nenalejvá. Kritizuje se jen běžná praxe, kdy prostě sestra přijde, řekne "já si teď vezmu dítě", případně dodá něco o tom "abyste se mohla vyspat" a na chabou námitku opáčí "takhle se to tady dělá" a "myslíte si, že mu ublížím?". Zatímco by měla prostě bez jakýchkoli řečí pomoci mamince s dítětem na pokoj a na závěr, když už bude na odchodu, říct "pokud byste se na to necítila, nebylo vám dobře nebo byste se potřebovala nerušeně vyspat, zazvoňte a my si miminko vezmeme na oddělení na jak dlouho budete potřebovat". Vidím ten rozdíl jenom já?
 Verča (2 děti) 
  • 

Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 20:49:16)
Ono když si přečteš některé příspěvky, tak to tak vyznít může.
Ale já jsem v první řadě psala o personálu porodnice. Když jsem tam prosila o pohlídání, tak jsem byla častována větami "A to jsem jako matka,jo?", "Tady si maminky děti berou už první den a vy jste si tři dny vyspávala na JIPce". Být prvorodička, tak se jdu po takovém projevu zahrabat pod zem.

A úplně původně jsem reagovala na tuhle větu:
"A myslím,že snad každá z nás ví,že když vstává z postele a dělá se jí blbě a podlamují nohy,tak má cinknout na sestru a ne vyndavat miminko z postýlky..."
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 20:58:15)
Verčo, já to pak dočetla kus zpět. Píšeme obě v podstatě o tom samém - snaha zjednodušit sio to zaběhnutým způsobem od personálu a neochota jakkoli své rutiny upravit tak, aby to vyhovovalo klientům :( A k tomu nadřazené poznámky, za které by se v jiné situaci ta sestra možná i styděla, ale tady se cítí silná v kramflecích, když za ní stojí "tradice". :-©
 Vaal 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 21:14:41)
Markéto, já bych řekla, že některé jsou drzé hlavně proto, že jako pacient jsi na ně zcela odkázaná. Pokud je ti dobře a dítěti taky, tak si na ně hubu otevřít můžeš, že...ale nikdy nevíš, jestli tam nepůjdeš třeba rodit znovu...jestli ti neudělají nějaký naschvál atd....v nemocnici v našich podmínkách mají k "pomstě" velmi široké možnosti. Já jednou jednu hroznou drzost a profes.pochybení od jedné lékařky spolkla, protože jsem věděla, že mě bude operovat, tak jsem raději mlčela...
 Anuška a 2♥ 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 21:19:35)
Evál, ale to je přece fakt smutný:-(
 10.5Libik12 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 21:53:28)
To není smutný, to je hezký. Je legitimní, že je někdo chudej a někdo bohatej, že bohatej si dovolí dát za overálek to, co stačí chudýmu do položky "jídlo" na měsíc.
Chudej by neměl machřit, že je to snobský a bohatej by se za to něměl stydět.
Bohatství vzniká ale nejen schopnostmi, ale i nahodilostmi, takže bohatí by zase neměli až tak usínat s pocitem, že "lůza" si to může taky zkusit:)

Nikdo neví dne ani hodiny, já jsem třeba v roce 96 vydělávala asi víc než tehdejší poslanecc:)
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 23:14:30)
Evál, ale to je strašný, ne? To by tak přeci být nemělo ...
 Vaal 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 23:22:03)
No samozřejmě že by to tak být nemělo,realita je ale jiná. Nedávno jsem tu s maminkama rozebírala, proč si nestěžovaly, když jim doktor provedl to a tamto...hlavní důvod byla u většiny z nich strach z "pomsty" a vzájemné krytí doktorů.
Necítím se dobře, že jsem si určité věci nechala líbit, ale když jsem se nad tím tehdy zamyslela, tak bych si v danou chvíli spíš přitížila..
 Vaal 


Re: poporodní únava, pokud je porod fyziologický je pouze společenské klišé 

(8.1.2009 21:08:29)
Verčo, já v nemocnici taky zažila jednu takovou "krávu", byla to mladá holka, tudíž "necitlivá" a schválně se provokativně a vyčítavě ptala, když jsem ležela po CS, měla bolesti a vůbec jsem nevěděla, jak bych se o něj postarala... "a vy to miminko nechcetééé? A proooč?"~o~¨
Je to prostě o tom, že se mamince musí věřit
...tj.dítě zvládnu, tak s ním budu hned...a nebo
...nezvládnu ho, jsem unavená, vyčerpaná, mám bolesti, tak mi ho pohlídejte, nebo dejte až X hodin po porodu...A BASTA!!!
Každá to má jinak, jedna paní, taky po CS a se stejným zdravotním problémem, běhala už druhý den, já až třetí...a zase jiná paní až šestý den...NEJSME VŠECHNY STEJNÉ JAK HOUSKY NA KRÁMĚ!!!~q~
Prostě žádné DRŽKOVÁNÍ ze strany personálu, doktorů a zdravotníků a !!!!~o~
No to jsem se to zase rozčílila ~t~
 Kinga+3 


Re: Můj názor 

(7.1.2009 21:56:24)
Markéto skvěle napsáno! Děkuji tobě i dalším podobně smýšlejícím, za vytrvalost a trpělivost při osvětě na tomto servru!
~R^
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Můj názor 

(7.1.2009 23:19:00)
Akcino, děkuju ~f~ Snažím se, a vlastně vracím to, co jsem tu dostala od jiných.
 myš 
  • 

Re: Můj názor 

(7.1.2009 20:42:03)
nanyno,

Po porodu se únava nemusí dostavit vůbec, to je klišé. Sama jsem to zažila. Rodila jsem přes noc, takže jsem nespala a unavená jsem nebyla vůbec, naopak jsem byla po akci skoro v extázi a plná energie. A únava nepřišla ani několik dalších nocí, kdy jsem krmila po pár hodinách. Tož tak.
Kdo chce dát dítě sestřičkám, ať ho klidně dá, kdo nechce, neměl by být nucen a to ani si o něj říkat. Samozřejmost by měla být zeptat se maminky, jak se cítía jestli si nechce odpočinout.
 Jana 
  • 

Re: Můj názor 

(7.1.2009 22:55:00)
Souhlas.
 Nanyna 
  • 

Re: Můj názor 

(10.1.2009 12:50:00)
Bezprostředně po porodu jsem taky nebyla unavená - holka se narodila v sedm ráno a v pohodě jsem celý den pobíhala po oddělení, ale večer, v noci....
 luca 
  • 

porod v leže 

(7.1.2009 23:13:14)
Chápej, že to každý má jinak, mně to oba dva porody kroutilo samo do dřepu hodně v předklonu. (A samozřejmě, že jsme porod s ženskýma probírali a nebyla jsem sama). Bohužel mi to nebylo umožněno, i když jsem se ptala, jestli tak můžu rodit. Byla to taková křeč, že mě museli na to lůžko vždy dát sestry, příšerně se mi při tom zhoršily křížové bolesti. No, nedělám z toho tragédii, ale fakt myslím, že dobrovolný výběr polohy je zásadní.
 Nanyna 
  • 

Re: porod v leže 

(10.1.2009 12:52:32)
To určitě ano, nikomu neberu jeho nadšení a odhodlání rodit "jinak" jen si prostě myslím že by se porod v polosedu-leho neměl označovat jen jako nesprávný, nevhodný apod.....Samozřejmě každá žena má jiné pocity a potřeby a tak jako já nikomu nebráním a nezazlívám že rodil tak nebo onak, tak by se neměl odsuzovat porod - " klasicky " na por. lůžku.
 Amazonka 4D 


Re: porod v leže 

(10.1.2009 12:58:40)
Nanyno,jenže tady nejde jen o subjektivní honocení líbilo/nelíbilo se mi na zádech.Poloha na zádech vede k většímu množství komplikací,než polohy jiné (špatná rotace,prodloužení 2DP,útlak cév a tím hrozící hypoxie miminka,vymizení kontrakcí)...proto je tahle poloha prostě špatná...i když jistě může být pro někoho pohodnější.
A ano,samozřejmě záleží na napolohování lůžka,ale tělo by mělo být co nejvíce vertikalizované...
 Anuška a 2♥ 


Také jsem byla mladá a nadšená  

(7.1.2009 21:48:50)
Prvorozená se mi narodila k 22. narozeninám. Ač byl porod hodně náročný jak pro mě, tak pro Madlu, byla jsem nadšená ze všeho, co mě potkalo. Zapomněla jsem na všechny nepříjemné věci, které se mi staly, vytěsnila jsem všechny negativní pocity. A i když jsem se v noci budila s pláčem (to když se mi znova a znova zdál sen o mém miminku, které nebylo v porodnici se mnou), snažila jsem se zapomenout a myslet jen na to pozitivní.
Psala jsem děkovné dopisy, chválila porodnici na všechny strany a tvářila se děsně spokojeně. A já se tak vlastně i snad cítila. Ale později se mé hluboké pocity začaly více a více dostávat na povrch, opět se mi přehrával před očima porod Madlenky a tentokrát už i s těmi skrytými a bolavými, tolik nechtěnými vzpomínkami.
100% jsem věřila slovům lékařů, a tak když mi odvezli miminko na celou noc na dětské oddělení, nebránila jsem se. Celou noc jsem nespala, moc se mi stýskalo, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Že by miminko mohlo být se mnou. A tak jsem to neřešila.
Znova a znova jsem prožívala ty pocity ponížení a méněcennosti, když se se mnou (jako snad s mladistvou prvorodičkou) nikdo nechtěl zabývat. Čerstvě vidím úšklebky porodníků, když mi nevěřili mé bolesti, protože monitor nic nezaznamenával. Jaké bylo pak překvapení, když se zjistilo, že opravdu rodím a že se miminku nedaří dobře...
To vše ale bylo "zapomenuto" v okamžiku, kdy jsem prvně sevřela v náruči své dítě.

Myslím, že nám mladým se to prostě stává. Vidíme na životě převážně to pěkné, máme velké nadání se ze všeho radovat a i to nepříjemné prostě vytěsnit. Patří to k naivitě mladého věku a je to tak správně. Jde však o to, aby člověk v sobě pátral, byl schopný sebereflexe a i přes nezkušenost, nadšenost a mladistvost si nenechal ujít důležité informace života.

Nevytýkejte autorce, že je naivní, že to za těch podmínek, co popisuje, nemohl být porod pěkný. Pro ni v tomto okamžiku krásný byl. Jak ho bude vnímat třeba za pár let, se ještě uvidí. Kéž by pěkné pocity přetrvaly!
 simona, 3děti 
  • 

pro Vlaďku s Radečkem 

(8.1.2009 1:44:15)
Vlaďko, četla jsem Tvůj článek, já jsem ta maminka s dvojčátky. To je moc fajn žes o sobě dala vědět touto cestou, písnu Ti na mail pokud Ti to nebude vadit. Moc blahopřeju k dalšímu těhotenství!!!
mmch - já bych v MB taky moc spokojená! dr se byl na moje kluky po porodu pak 2x podívat a zeptat se na ně, to mě moc potěšilo a utvrdilo v tom, že tam porody neberou jak na běžícím páse.
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: pro Vlaďku s Radečkem 

(8.1.2009 9:28:53)
Děkuji Simčo, myslím, že máme stejný názor. U mě se lékař zastavil hned ráno. Gratuloval mi, že jsem byla vůbec schopna porodit tak velké dítě (pro někoho normální) přírodně s mým rozměrem pánve...~t~ a dost podrobně mi vysvětli, co se vše dělo.
 Cow :-) 


Re: pro Vlaďku s Radečkem 

(9.1.2009 1:17:56)
nastuduj si něco o zlaté hoodince, ju?
A gratuluji k prvorozenému a pěkné nynější těhotenství~;)
 streda 
  • 

kde se můžeme my muži 

(9.1.2009 0:14:26)
Některé se diví, proč takový porod popisovat. Ale kde se můžeme my muži něco konkrétního dozvědět o porodnictví, konkrétního? Aspoň tady.
 MirkaM 


klidný porod 

(15.1.2009 22:27:43)
Z celého článku mi v hlavě utkvělo, jak rodičku pořád někde přesouvali a cosi s ní dělali. A co nechat ženskou porodit v klidu? Třeba by pak lékaři nemuseli "zachraňovat" tolik dětí v nouzi díky pozastaveným porodům.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.