| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mně se ještě nechce spát

 Celkem 67 názorů.
 gabinka 
  • 

Řád 

(10.11.2008 10:03:53)
Nic nového pod sluncem - když má dítko řád a dodržují se rituály, tak to ulehčí život všem. Jak rodičům, tak dítěti. Prosím , tím nemám na mysli řád celého dne - ale ty kritické momenty ráno, večer atd.
Šílené je, když jeden z rodičů je pro řád a druhý jde cestou nejmenšího odporu. Mrňous musí mít v hlavě pěkný zmatek a rodiče jsou nerv.
Bohužel osobní zkušenost cca půl roku zpět
 Udalka 
  • 

Re: Řád 

(10.11.2008 11:16:05)
Trochu mimo článek - rodiče malého Charlieho z připojeného klipu by patřili za katr. Úplně se mi dělalo slabo, chudák malá, jak ho nechali s hlavinkou v tom maglajzu, unaveného, nešťastného. Co se jim na tom líbí, že to natáčeli?
 Jaspi 


Re: Řád 

(10.11.2008 11:24:17)
Některé lidi asi nepochopím. To video je příšerný, nikdy se mi nelíbili v těch rádobyvtipných pořadech typu Neváhej a toč, klimbající, unavené a zapatlané děti nad talířem.
 JaninaH 


Re: Řád 

(10.11.2008 12:03:16)
Morgiano, souhlas, během krátké doby je to na Rodině už druhé video, u kterého si říkám proboha, proč ti lidi místo natáčení raději nevezmou děťátko do náruče a nepostarají se o něj... Fuj.
 Jaspi 


Re: Řád 

(10.11.2008 14:06:19)
Fuj...mám tam hrubku;)
 eau a lipo 
  • 

Re: Řád 

(10.11.2008 13:37:33)
Presne...kdyby se tohle stalo nam, tak uz davno lezi maly v postylce a nebudu ho trapit a "kochat" se tim jak rochni hlavu v jidle...fuj...tyjo...
 luca 
  • 

Re: Řád 

(10.11.2008 14:22:15)
Taky jsem měla chuť prcka vysvobodit..
 eau a lipo 
  • 

to video... 

(10.11.2008 11:25:06)
asi melo vyznit vtipne, ale me teda prijde jako des...nechapu jak to jeste nekdo muze tocit...nebo jsem dnes holt jakasi precitlivela :-(
K tomu uspavani...muj nazor je, ze nektere deti jsou zkratka nespavci at s tim delame co delame... neradi jen tak polehavaji, naopak porad neco musi delat, spanek je pro ne za trest anebo se neumi zklidnit a vsechno je vyrusuje.
Ja sama jsem mela jako mala se spankem problemy absolutne jsem nespala pres den. Mama to mela akorat jednodussi v tom, ze jsme si s brachou poradili sami-jen obcas na nas nakoukla at uz teda spime.
No a maly to ma na stopro po mne. Odmalicka ma se spankem problemy, potrebuje co nejvetsi klid, aby ho nic v usinani nevyrusovalo. Rezim mame zaveden dobry (tedy dle meho nazoru), ale usina stejne dlouho, proste se nedokaze uvolnit, zklidnit. Ted ma takove dalsi zlomove obdobi, prestava spat pres poledne...jenze pak je v 18h uplne grogy a usne v jakekoliv pozici a v 21h se vzbudi jako ciperka a nechce ve spanku pokracovat :-(.
Nojo mame to starosti, dokud se ty deti o sebe nepostaraji samy ;-)
 PetrusaV 


Re: to video... 

(11.11.2008 9:08:17)
souhlasím. Bylo mi prcka líto, chudák chce spát a oni ho nenechaj (samozřejmě nemyslim že by ho měli nechat na té židličce)
 Vendy + Janča 
  • 

Re: to video... 

(11.11.2008 12:26:29)
Ahojky,také máme problémy s usínáním, hluk nám nevadí, ale je zvědavá jak baba, ale to spaní v 18h, jsme měli také, prostě jí dám kolem 5 na pl hodky hajnout a pak jí prostě po pl hodce vzbudím, pak není problém jít v 8,30 do hajan, sice komedie ohledně spaní je furt, ale do 10 min je tuhá.Nesmíš jí nechat 3 hodiny spát, ale třeba po té půl hodce vzbudit.
 Mata_ 


Re: to video... 

(11.11.2008 14:34:18)
Tak to máte zlaté dítě. Většina dětí je po násilném probuzení hodně protivná. Alespoň ty v mém okolí. Krom toho probudit některé dítě je téměř nemožné. Klučina (necelé 3 roky) je schopný usnout za jakýchkoliv okolností - dokonce jedoucí na kole. Pokud chce spát, prostě spí. Můžu s ním dělat cokoliv, přenést, převléct. Teď už naštěstí přes den nespí (většinou) a večer je to pohoda. Pokud ale usne v autě, tak pak je veselo.
 metty, 3 kluci 


co si muj? 

(10.11.2008 11:57:23)
U nás se docela osvědčil jeden malý rituálek, hrajeme na "co jsi můj?" Každý večer se dětí ptáme touhle otázkou a na jejich odpověď (většinou ve stylu: jsem tvůj miláček, sluníčko, ale i bagr :o)) dodáváme, tak miláčku, sluníčko atd. teď už pěkně spinkej, hezké sny, mám tě moc ráda. Děti ví, že po "co jsi můj" je už definitivně čas na spaní. I když někdy odpustí unavené matce přečtení pohádky, tak volají z postýlek: Ještě jsi neřekla co si muj, o to se nikdy neošidí. Aby to nebyla zas taková idylka, tak mladší čtyřletý syn je schopný si v postýlce povídat ještě do půl jedenácté, ale pro nás je to hlavní, že nevylejzá. Starší syn, co začal chodit do první třídy, je v osm hodin tuhý, někdy ani nedočtu pohádku. I když na ně ve škole moc nepospíchájí, přesto je večer hrozně unavený.
 pajda + 3,5 letý dany 
  • 

Re: co si muj? 

(10.11.2008 17:44:03)
:-) to je hezký! U nás funguje několik rituálů. Nejdřív jedna pohádka, pak krátký rozhovor na téma: Co se ti dneska nejvíc líbilo...člověk by ani neřekl, kolik to dá přemýšlení, obzvlášť když je nějakej mrcha den:-) ale dítě má odpověď hned! No a pak následuje rituálek - poslední odchod na záchod a pití vody a pak úplne poslední rituálek s plyšákem, kdy se ho musím zeptat, jestli dá na Danečka pozor, aby nebyl v noci smutný, aby neplakal, aby se nebál a aby se nepočůral:-)) pak pusinka a můžu s klidem odejít. Ale stálo mě to spoustu nervů a času, než se odhodlal spát sám.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: co si muj? 

(11.11.2008 23:56:36)
Mám moc ráda tyhle dětské hry, u nás zase nemůže jít malá spát bez pusinek. Vždycky nám dává pusy a říkáme si "dobrou noc, krásné sny, žádné vylézání a mám tě moc moc moc moc ráda" na každou tu věc a na každé moc je pusinka :-) Teď to okoukal i loupežníček, takže jak to vidí, honem běží hubičkovat taky a pak zahlásí "bobou" a metelí do postýlky jako ségra. Jenže nejdýl do 5 minut zase přijde :-D:-D:-D
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: co si muj? 

(11.11.2008 23:59:16)
mmch to video je fakt hnus :-© Jak se tam chudinka válí v té špíně, brrr :-©
 Dalila 
  • 

Jiný problém 

(10.11.2008 12:34:08)
Taky máme zavedený rituál. Ale právě problém je v tom, když ten rituál začíná - to se právě začne vztekat, že ještě spát nechce. Ví, že vše směřuje k uložení do postýlky. Vzteká se, odmítá spolupracovat, válí se po zemi apod. jakmile začneme s přípravami ke spánku. Zatím jsem nepřišla na to, co s tím dělat. Spíš jen doufám, že ho to přejde. Synovi je 2r. a 10m. Neporadíte?
 Jaspi 


Re: Jiný problém 

(10.11.2008 12:52:27)
Předpokládám, že jsi s ním doma a ráno nemusí vstávat. Měla jsem podobný probém a ke spaní jsem ho nenutila. Když nechtěl, vzala jsem si ho do postele a povídali jsme si, lechtali se, dokud neusnul. Ráno jsme to naspali. Ale připravovala jsem ho na to, že až mu budou tři roky, začne spát sám ve svém pokojíčku a bude chodit brzy spát, protože ráno půjde do školky, jako každý velký ,,chlap´´. Zabralo to. Je z něj sice pořád nespavec, ale o půl 8 je zalezlý v posteli.
 Dalila 
  • 

Re: Jiný problém 

(10.11.2008 13:12:05)
Jsem s ním doma, ale vstává v 6.00 a to i pokud usne až třeba v půl desátý, protože si povídá sám se sebou. V noci ho k sobě do postele beru jen když je nemocný.
 Míla, dva kluci 
  • 

Re: Jiný problém 

(10.11.2008 13:45:29)
A spí po obědě? Pokud ano, může to být tím, přes den si odpočine a potom už tolik spánku nepotřebuje. Naše děti od cca dvou let po obědě téměř nespaly, ale to je hodně individuální.
 Dalila 
  • 

Re: Jiný problém 

(10.11.2008 18:55:05)
Ano, spí po obědě. Tak hodinku a půl. Zkoušela jsem ho nedávat spát, ale to je pak kolem šestý večer úplně hotovej a je rozmrzelej a je snad ještě horší.
 Mata_ 


Re: Jiný problém 

(11.11.2008 19:33:03)
Jste teď nejspíš v přechodném období, kdy ještě nevydrží přes den bez spaní. Naše starší děti si tím taky prošly. U obou to byly tak tři měsíce, pak přeststaly spát přes den a bylo po problému. Teda pokud nejedeme někam autem.
Můžete zkusit ho nechat bez spaní a připravit ho do postlele před večerníčkem. A doufat, že se u pohádky zklidní a usne. Slíbená pohádka u nás zabírala a snažili se, aby ji stihli.
 Dalila 
  • 

Re: Jiný problém 

(11.11.2008 21:40:08)
Díky, snad máte pravdu. Podobné to bylo s dopoledním spánkem - dopolední a odpolední spaní bylo moc, ale vydržet jen do odpoledního spaní byl problém. Obědvali jsme tedy už v 11h a usínal mi u toho a postupně to posunovali. Nejspíš to tak bude i s tím odpoledním. No, popravdě - doufala jsem, že ještě tak rok odpolední spaní vydrží, protože čekáme druhé mimi a jsem fakt ráda, že si v klidu udělám pár věcí nebo si sama odpočinu, když ten náš raubíř spinká, jako andělíček... :-))
 Míla, dva kluci 
  • 

Re: Jiný problém 

(12.11.2008 11:23:21)
To je pak na pováženou, jestli dáte přednost odpolednímu spaní a pro vás chvilky klidu a hektickému pozdnímu usínání večer nebo ten odpolední spánek vynecháte, to zas ale hrozí, že dítko bude nevrlé celé odpoledne. Tohle přechodové období není jednoduché, to se ale spraví, procházejí tím všechny děti.
 Linda 
  • 

Re: Jiný problém 

(10.11.2008 16:36:16)
A když už je pak v postýlce, tak usne? Jestli ano, tak myslím, že čas usínání máte nastavený správně, jenom jde o to, že je naštvaný, že už den končí. Měli jsme to taky tak a pak jsem náš uspávací rituálek obohatila o jednu věc, která nám hrozně pomohla: máme doma bicí hodiny, které bijou každou půl a celou. Dcera (3 roky) nechodí spát pokaždé úplně přesně ve stejnou dobu, spíš v rozpětí hodiny podle situace. Nicméně pointa: kouknu na hodiny, tak 15-20 min. dopředu řeknu, že si budeme hrát do zabimbání a pak se jdem sprchovat. Zpočátku se při zabimbání taky vztekala, nicméně přijala zabimbání jako objektivní situaci, kdy hraní končí a začíná příprava na spaní a teď už sama aktivně metelí do sprchy! Do té doby s tím byl problém, na moje sdělení, že už je čas jít spát, měla tendenci vztekat se nebo smlouvat, že ještě ne, apod....Zkuste to taky (třeba nařídit minutku), třeba vám to taky zafunguje :-)
 Dalila 
  • 

Re: Jiný problém 

(10.11.2008 18:52:25)
Dík za tip. Rozhodně vyzkoušíme.
 Betull 


Re: Jiný problém 

(10.11.2008 20:57:32)
tak my tohle taky pouzivame a to nejen v situaci, ze se jdeme vypravovat na spani, ale taky kdyz uz musime z vany ven a mala nechce, kdyz uz musime z hriste domu atd. Nastavujeme sporak - tedy budik(stopky) na sporaku, ktere si mala s oblibou pak vypne sama a nebo jednu oblibenou pisnicku na mobilu. A to klidne i venku, kdyz je to nutne. Na tom sporaku to ma vyhodu, ze si nastavim kolik chci, malou zajima jedine - az bude pipat, neresi, zda to bude za dve minuty, nebo za pul hodiny, respektuje, kdyz proste zacne pipat. Jo a taky nastavuji, kdyz mi rano breci, ze chce kouzelnou skolku a moc nechape, ze proste musi pockat az bude:-) Takze nastavujem sporak a je klid, do te doby s v klidu treba hraje:-D
 Helois+Hela03/06+Dia07/09 


Re: Jiný problém 

(11.11.2008 8:18:36)
Dalilo, já jsem měla s malou taky obrovské problémy už od miminka se spaním a dodnes si vyčítám, že mě to nedošlo dřív... Ona totiž není připravená a dostatečně unavená, aby šla spát třeba v osm hodin! Chodí spát pravidelně kolem půl desáté a úplně bez problémů, je to čas, který jí i mě vyhovuje a ráno vstává v 7 hod, což mi také vyhovuje. Někdy mi přijde zbytečné snažit se za každou cenu nutit chodit spát dítě dřív, když není potřeba, aby ráno dříve vstávalo... Když jsme o hodinu posunuli čas jít spát, tak se nám o hodinu zkrátila doba uspávání :-D:-D:-D
 Fi 


Re: Jiný problém 

(12.11.2008 15:17:14)
Tak u nas je spani taky problem. Rikam si, jestli je nomalni ze malou (20m) stale musim uspavat,dokud neusne. Kdyz odejdu z pokoje a jsem vedle,hrozne breci a vola me. Metodu vyrva jsme nekolikrat v mladsim veku zkouseli, ale prijde mi, ze at je unavena sebevic,neusne, dokud nebude v klidu a v pohode se mnou. Takze napr. posledne kdyz mi ruply nervy, tak jsem ji dala na zadek a enchala ji v postylce rvat, tak v touze dostat se za mnou ve spacim pytli prelezla a prepadla z postylky na zem.Samozrejme jsem za ni okamzite letela a rikala si,ze uz ji to neudelam...
No kazdopadne je nemyslitelne, abych ji davala spat v 8, to opravdu neni unavena a neusne (jen vyjimecne). Chodime vetsinou v 21:30 a stejne to pul hodiny trva, nez usne.Vypravim pohadky v naproste tme, povidame si, kdo vsechno spinka (deda, pejsek, vlacek :)) Jakekoliv svetlo ji totiz rusi a hned ozije a nechce se zklidnit. Rano vstava v 7 a odpoledne spi 2,5h. Je to asi hodne, ale opravdu ji to takto vyhovuje nejlepe. Pokud ji neco po hodine vzbudi, tak dalsi hodinu rve a nemuzu ji uklidnit, pak je jeste dlouho protivna.
Je to normalni aby chodila spat tak pozde? Snad jo... Ja jsem taky byla nespavec a dobre spim az od te doby, co mam dite :) Ale usinani mi v detstvi taky vzdycky trvalo az hodinu, tak ji nechci trapit. Snad z toho vyroste sama.
 AJINKA2a8 


Re: Jiný problém 

(9.9.2010 13:47:09)
Ahoj,mám podobný problém,můj syn 2r9m po denodenním rituálu okamžitě po uložení do postýlky vyleze a přijde za námi,takže ho opět uložím a než dojdu do kuchyně je za mnou a toto se opakuje do nekonečna a nic na něj neplatí.Zkoušela jsem pohádku ale ta ho moc nezajíma,spíš by si povídal a pak není k zastavení,zůstávala jsem s ním v pokoji ale bez úspěchu a i jiné metody selhali.snad to přejde~;((
 Gabča, dcera 6/06 
  • 

Nespaní 

(10.11.2008 12:58:38)
U nás máme zase trochu jiný problém. Nejen, že nám dlouho trvá usínání (čteme pohádky, zpíváme ukolébavky a hodinu dělám, že už spím :) ), ale malá se mi pořád v noci budí - a to několikrát. když náhodou spí u babičky tak prospí celou noc, ale doma, je to hrůza. Kolem půlnoci se posadí na postel, pláče a volá mě. Stejně se budí i když spí s námi, ale to chce jenom napít a pak usne. Odpoledne chodí ještě na chvíli spát, ale i když nejde je to to samé.
Malá bude mít 2,5 roku a kolem se na mě dívají jako na cvoka, protože jim děti spí celou noc od půl roku :( Máte někdo podobný problém?
 Dalila 
  • 

Re: Nespaní 

(10.11.2008 13:18:48)
No, tak náš syn nespal celou noc bez probuzení asi do 1 roku věku, protože jsem v noci každé 2 hodiny kojila. Za ten jeho první rok života ze mě byla trošku zombie :-). Když už jsem fakt nemohla tak k němu vstával manžel a postupně to se přestal budit, když věděl, že od taťky mlíčko nekápne. Pak ještě asi půl roku se budil aspoň jednou - dvakrát za noc. Teď už se budí jen občas. A taky na mě koukali jak na blázna, který si vymýšlí.
 LaraKroft 


Re: Nespaní 

(10.11.2008 13:25:17)
Moji kluci (5 let a 20 měsíců) jsou tedy taky pořádní nespavci, spaní je pro ně fakt trest. S rituály je to u nás trochu těžší, protože TM nemá pravidelnou prac.dobu, no a když se chce s klukama taky trochu vidět, tak to prostě nejde. Ale dá se říci, že máme jakýs takýs režimy dva - babičkovský (to když jsme v Čechách a starší chodí do školky) a norský, to když jsme u táty.
Každopádně usínání njim většinou trvá dlouho, pořád si vymýšlejí pití, čůrání, zkoušejí všechno možné...starší začal líp přes noc spát až teď v posledních měsících, jinak se často budil, měl noční děsy, hysterický záchvaty...mladší se budí taky, brečí a "puošíš, cicat", i když kolikrát ze spaní...málokdy se nám ho podaří uchlácholit, většinou se zklidní, až fakt dostane prso...ani nesaje, jen ho má v puse a spí dál...což člověku moc vyspat nedá, takže když je uspávám, dočtu pohádku a když nezlobí, zůstanu u nich, předstírám spánek tak úspěšně, že často usnu dřív než oni.
 eau a lipo 
  • 

Re: Nespaní 

(10.11.2008 13:27:50)
Gabi, my jsme meli nejdriv malyho v postylce, pak s nami v posteli ale nejvic se nam osvedcilo prirazit postylku k te nasi velke a poridit malemu perinku(predtim spal s nami pod takovou tou obrovskou z ikei. Pohadky a pisnicky jsme presunuli na dobu po veceri a do postylky chodi uz jen spat, taky chce byt se mnou, jelikoz ho jeste stale pred spanim kojim a taky jsem u nej nekdy tak dlouho ze sama usnu. Vybrecet ho nema smysl, jelikoz si v klidu vyleze a pak busi na dvere az nekomu z nas nerupnou nervy. Ja vkladam velke nadeje do toho, ze se nas tatinek jednou uraci a zacne ho uspavat on :-).
Jinak nevim, jestli jsem to spravne pochopila, ty malou jeste taky kojis? Meli jsme obdobi, kdy se v noci velice casto budil, jen aby se napil. Tak to chce prozkoumat, jestli zrovna neproziva neco pro nej narocneho, nejake zmeny, po nemoci, zuby a tak...a pak se nenechat premluvit a drzet se toho ze v noci se spi. Najit hranici mezi tim, aby ses nenechala nicit a soucasne mela dobry pocit z toho, ze jsi udelala vse. Pokud nekojis zkus ji dat k postylce vodu, at se sama nauci v noci napit. A voda je lepsi z toho duvodu,ze nema chut, tak ji pak nebude nic lakat pro to aby se vzbudila :-)
 Jana 2 děti 
  • 

Re: Nespaní 

(10.11.2008 14:17:00)
Řekla bych, že to malá na tebe zkouší. Ví, že vstaneš, když volá. Má dcera se taky v noci často budila a já hned vyběhla, abych se podívala, jestli je přikrytá atd. Pak už jsem byla tak kao, že jsem prostě jednou nevstala a ejhle, uklidnila se a pak spala do rána! Tak jsem to pak vyzkoušela další noc znova a povedlo se. Maximálně na ní zavolám z postele pšt... nebo spinkej a je klid.
 luca 
  • 

nelámu to 

(10.11.2008 14:37:31)
Ahoj, naše obě holky jsou spíše nespavci, mladší budou 3 a ještě před měsícem se pravidelně 1-2 x týdně v noci budila a od 2 do 4 byla vzhůru. Vlastně se budila a volala mě každou noc, ale někdy usla třeba za čtvrt hoďky. Vždycky jsem se snažila ji udržet v klidu v posteli, ale když už byla fakt nešťastná, nelámala jsem to přes koleno. Zvolila jsem cestu - vydržet. První dcerku jsem totiž zkoušela naučit usínat a v noci spát, ale bylo to zbytečné trápení pro všechny. Vždycky to trvalo neskutečně dlouho, než se začaly dostavovat výsledky, navíc byla z toho hodně nervózní a při častých nemocech se hned vše vrátilo zpět a měli jsem začínat nanovo. Našim dětem to prostě trvá déle, než se jim to spaní uklepe, ještě, že vím, po kom to mají - se mnou to bylo stejné.
 pavla 2 deti 
  • 

Re: Nespaní 

(10.11.2008 20:03:45)
Ahoj,deti uz mam velke,dceri bude brzy 14 let a spala by porad...ale kdyz byla mala,bylo to SILENY..poprve spala sest hodin v kuse ve 4,5letech..tzn.treba od pulnoci do rana do sesti..Nikdo ji nechtel hlidat,babicky rikaly,ze si chteji o vikendu odpocinout a ne vstavat a hrat si ve tri rano!!To pravidelne vstavala a chtela si hrat,ne jen napit atd..proste stavet kostky,jezdit s autama...Ja uz mela od dr.i leky na spani,ale male jsem je dala v sedm a jeste v deset behala po byte jako fretka...Obcas se taky stala usmevna prihoda,to kdyz ji po obede kolem dvou let uspaval dedecek a ona nas chodila po pul hodine informovat ze:DEDA UZ HAJA..Proste usnul driv :)Ono to prejde,verte mi :)Za pet let uz nebude chtit zase vstavat :)Tak preju pevne nervy :)
 Adriana, 3 děti 
  • 

Re: Nespaní 

(10.11.2008 22:06:05)
Nejsi cvok :) a nenaučíš ji to, můžeš zkoušet a jednou se zadaří, ale až bude chtít ona, tomu věř. Mám tři děti.. První dvě spaly celou noc ve své postýlce /nijak jsem o to neusilovala/, občasné zakňourání, pití a tak nepočítám. Třetí dcera spí od půl roku jedině se mnou, uspím ji, pak můžu odejít, ale cca za dvě až tři hodiny si "osahá" jestli jsem u ní, pokud jo, spí dál, pokud ne, je rodeo...Je jí 17 měsíců. Takže svým způsobem taky rituál: koupání - čtení knížky - mlíčko - a máma, která dělá, že spí dokud dítě neusne.. cca 15 min, při špatné konstelaci i hodnu :(( Ječtěže starší děti už jsou poměrně velké a nevadí jim, že mámá je někdy i tu hodinu pryč.. Ach jo, a nejvíc mě štve tchýně - jak si si ji naučila, tak to máš..Hmm, fakt jsem ji tohle neučila :( Mno nic, vydržím to, je to moje poslední dítě :), do 18-ti se mnou snad spát nebude :))
 Dobra1 


Re: Nespaní 

(11.11.2008 14:53:28)
Cele je to nejspis o tom, ze mala vi, ze mama je tady a muze prijit. U babicky mama neni, tak se nebudi, vi, ze mama by stejne neprisla. Moje kolegine v praci mela stejny problem, deti 1,5 a 2,5 roku se budily 7x za noc. Pak jsme spolecne jeli na tydeni staz. Kdyz se vratila, spaly deti celou noc. Jejich plac proste tatu nevzbudil, tak to vzdaly a pak uz byl klid, i kdyz mama prijela. Zvykly si, ze mama proste neprijde.
Ja si to vyzkousela taky, kdyz byly male 2 roky. Jen jsem byla doma. Prvni noc rvala asi 1,5 hod. Druhou noc hodinu, dalsi jen chvilku. Pak uz jen v noci nekdy zaknourala, vzbudi se ted jen vyjimecne, jde se presvedcit, ze mama je porad tady v posteli a spi, a jde si zase lehnout. Jo a ty noci, kdy bracela, jsem casto chodila ke dverim pokojicku a ujistovala ji, ze mama je tady.
Odvykani nekterych veci se proste musi udelat natvrdo, pokud je na to dite zrale. To tvoje si myslim je, jinak by byly problemy i u babicky.
Pokud bys ten intanzivni rev doma sama psychicky nezvladla, zkus se domluvit s manzelem a na 3 dny proste odjet. Nebude mama, nebude duvod rvat... Mozna se to jeste vrati, az budes zpet doma, ale kdyz das najevo pevnou vuli, ze mama uz proste neprijde, bude klid.
 Monika, syn 4 roky 
  • 

Re: Nespaní 

(15.11.2008 12:55:34)
Zkusila jste se někdy zamyslet, proč Vám to tak moc vadí, že se Vaše dítě v noci budí? Můj čtyřletý syn se též v noci vzbudí (nocí, kdy spal až do rána bylo zatím asi 5), vezmu si ho k nám do postele a krásně se dospíme až do rána. Vždyť to tulení je celkem milé... A druhá věc - nemyslete si, že jenom Vaše dítě nespí celou noc. Spíše to bude tak, že Vám lidé napotkání nevyprávějí takto intimní problémy svého dítěte. Také se přece s cizími lidmi nebavíte o tom, jak spíte či nespíte, ne?
 Lenie 


Re: Nespaní 

(16.11.2008 9:12:05)
Tak to zname. U starsi i u mladsi dcerky. Mozna to bude tim, ze starsi jsem kojila pres 3 roky, tak byla zvykla se v noci budit aspon jednou na mlicko. A ta mladsi je rarach - ma skoro 2,5 roku, a nocni kojeni jsme zrusili (po velike bitve). Ale stejne se v noci 1 - 2krat probudi na cajik nebo proste vyleze z postylky a ja v noci zjistim, ze ji mame u sebe. Minuly tyden jsme byli na 5 dni pryc, holky spaly po babickach a spaly obe dve celou noc :o) Takze: je to asi jen postoj decka k rodicum, protoze vi, ze k nim vstaneme,...... jinde to vazne nedelaji. Poradit jsem asi neporadila :o), ale ver, ze v tom nejsi sama....
 Helena (4 a 1 rok) 
  • 

Video 

(10.11.2008 13:28:16)
Jsem velice ráda, že se tu objevily reakce na vložené video. Taky nevím, co se na tom může komu líbit, mně je z toho do pláče.
Jinak k článku není moc co dodat. To co je v něm napsáno asi všichni moc dobře vědí, horší to bývá někdy s praxí :-) Myslím, že dodržovat tato "pravidla", ať už fungují nebo ne, je dobré. Spánkový režim dětí (aspoň z mojí zkušenosti) se několikrát za první 3 roky stejně změní. A většinou problémy končí s nástupem do školky. Když ráno musí dcerka vstávat do školky a nemůže si pospat, večer sama ráda zaleze do postýlky. A doufám, že brzy už přijde i na to, že jít večer spát je vlastně fajn :-) Já se teda do postele večer moc těším :-)
 Pajina 
  • 

Video 

(10.11.2008 14:16:11)
To video je hnůj.
Dítě převléknout, omýt aby neumatlalo postel a spát.
Spát s hlavou v jídle a matlat se v tom rukama je humus.
Že to točili Američani? To jsou borci, hlavně na to radit druhým. Prasata hadr.
 10.5Libik12 


Re: Video 

(10.11.2008 15:11:51)
Ale, ale, vy jste neviděly místní video, kterak se zoufalý roček svíjí u topení, pláče a maminka si ho točí, aby to za tepla stáhla do kompu a dala k diskusi s hláškou, že tam pořád ještě řve?
 irma 
  • 

video 

(10.11.2008 14:48:15)
to video je hnus. chudák malý. rodičům by patřilo udělat to samé,blbci.
 deli 
  • 

video ...chudák dítě 

(10.11.2008 16:35:21)
chudák dítě, jak chtělo spát a otec mu podržel hlavu a volal na něho..to je psychopat...nechápu, co mu na tom přišlo vtipné....
 Petra,Adrianka 2r. 
  • 

Re: video ...chudák dítě 

(12.11.2008 10:40:49)
Souhlasím..Místo aby ho dal spinkat,nechá ho trápit a ještě si to natáčí na video.Nepřijde mi to teda vůbec k smíchu.Chudinek malinký....
 Martina, 2 kluci 


No to je hnusný... 

(10.11.2008 16:41:58)
...video!
Přeju všem kameramanům podobného ražení, aby se ocitli před kamerou v téže situaci, aby jim zvedali hlavu, oni ji únavou zase pokládali do toho stejného nepříjemného svinčíku a MILUJÍCÍ OSOBA za kamerou točí a točí....blééé
 helena 6 
  • 

Re: No to je hnusný... 

(10.11.2008 21:20:33)
No já nevím, ale jednou jsem viděla video, kdy když přesně ve stejné situaci vyndavali dítko z židličky, tak řvalo, že chce papat a když ho posadili zpátky, tak tam přesně takhle usínalo. Když ho znovu vyndali, tak znova řvalo, že chce papat.. takže kdo ví, jak byl celý ten příběh a "tolerantní" rodiče přeci nenechají dítko aby brečelo, ať tedy papá když chce. I když toto evidentně nebude stejný případ, už jen jak mu zvedají hlavičku.. :-(
 Petrajda 


Podobně přiblblá reklama 

(10.11.2008 21:29:46)
K tomu videu - nezobrazilo se mi, Ale podle reakcí mi trochu připomíná reklamu na nějaký dětský lék, kde leží skoronahatý řvoucí minidítko v obrovský postýlce a citlivý hlas říká přibližně tohle: "Váš tříměsíční brouček má teplotu a cítí se teď asi takhle" (jako hrnec s vřící vodou, plný páry). Proto se tam asi jen tak povaluje nahatý. A pak doporučení té reklamy - matka mu dá lék a to stačí, broučkovi je super. To si vždycky říkám, kdo to vymyslel... No jo, já vím, je to jen reklama, ale i tak mě ta její přiblblost vždycky překvapí.
 10.5Libik12 


Re: Podobně přiblblá reklama 

(11.11.2008 0:32:35)
tak já když jsem tuhletu viděla poprvé a ta divná herečka s přiblblou dikcí četla ten šílenej text, myslela jsem si, že jsem se propadla do líbezné brutality Český sody 90. let a marně jsem čekala na pointu:)
 Lizzie 


Děti v reklamách 

(11.11.2008 10:07:45)
...nesnáším. Ať už na ten lék, plíny nebo aviváž. A na holčičku, která hrála v reklamě na nějaké instantní jídlo jsem byla tedy alergická. Ony za to nemůžou - ale do reklamy bych je fakt nedala. Zvlášť, když už jsou k poznání.
 Lucka+Lucinka2005+Davídek2008 


Usínání s maminkou 

(11.11.2008 9:58:12)
U nás doma funguje rituál před spaním, krátká pohádka v televizi, potom si jde malá lehnout a já jí přečtu pohádku, pak si "čte" ona sama tu stejnou pohádku podle obrázků a za chvíli usne. Problém je jinde... Musím být u ní dokud neusne, když jsem zkoušela nechat ji v ložnici samotnou, tak si buď hraje nebo brečí, dokud nepřijdu. Bohužel když jsem doma já, tak ji nemůže jít číst nikdo jiný. Nemáte nějakou radu, jak vyřešit můj problém, nemůžu ji nechat brečet, protože v ložnici spí také pětiměsíční syn (máme totiž pouze dvojpokojový byt).
 Fi 


Re: Usínání s maminkou 

(12.11.2008 15:30:48)
To znam... jen proste doufam, ze z toho vyroste. Kdyz jsem vecer pryc, tak uspava tatinek, ale taky neusne sama .Kdyz jsme u babicek a ja jsem pryc, ceka az se vratim...
 Radka,David10/05+Gabča11/07 


Re: Usínání s maminkou 

(12.11.2008 19:26:07)
Tak u nás je to podobně, po šesté večeře, koupelna (s oběma dítkama najednou). Pak zalezem do pokojíčku-ložnice (máme 2+1), malou obleču, starší se obleče sam, pak se zajde vyčurat, dám mu napít a pak si lehne do postýlky a čte si knížku, já si sednu vedle něj, nakojím malou a uložím ji do její postýlky, ta většinou usíná okamžitě a když ne, tak jí chvíli držím přišpendlenou k podložce(nemá ráda uspávání v náruči a u prsu), dokud neusne. Někdy se stane, že ten starší vytuhne u knížky, když malá hnedka nespí a když ne, tak si zalezu k němu do postýlky a čteme (docela dlouho, někdy i hodinku), pak "sfouknu" lampičku a povídáme si, kluk vždycky začíná otázkou: maminko, kde jsme byli?..takže ještě probereme celý den a pak už se jde spát. Vtěšinou to končí tak, že mě mrňous hladí, oblímá a ještě před usnutím povídá: maminko mám tě rád nebo maminko jsme kamarádi a včera na mě vybalil maminko, ty jsi můj miláček :-D

Mám tyle večery moc ráda, samo, někdy mě to štve, že to trvá dlouho, někdy dělám, že uspávám malou a nechám ho číst si knížku dokud neusne sám. Ale většinou usínám s ním, podle mě není nad to ležet u dítěte, když usíná, být mu blízko, dívat se na něj, hladit ho a tak, ten čas uteče jak voda, takže si tu blízkost vychutnávám.

..ráno sice vstávají brzo, ale to se nasáčkujou k nám do postele, zase čteme hrajeme si a tak. Pro mě je tohle schéma přijatelnější, že mám celý večer pro sebe, můžu pracovat, věnovat se s vým koníčkům, odpočinu si tak od dětí a ráno jsem na ně zase natěšená.
 Radka,David10/05+Gabča11/07 


Re: Usínání s maminkou 

(12.11.2008 19:39:14)
a k tomu videu...
je to smutné, že rodiče nechají dítě se takhle patlat....neznám sice souvislosti, ale podle toho jak mu keště přidržují hlavu, no, nelíbí se mi to

Starší kluk mi taky hodně usínal u jídla, hlavně, když už pak jedl sám. Někdy jszem zvažovala, že to aspoň fotnu nebo natočím kratičké video, ale takhle daleko bych nezašla.

Ale bylo to vždycky dokolečka to samé, když jsme ho probrala, tak řval chtěl ještě jíst a zas usínal..takže pak měl kluk prostě smůlu, jsem do opláchla a šel do hajan, najedl se potom....
 Monika, syn 4 roky 
  • 

Re: Usínání s maminkou 

(15.11.2008 12:58:06)
Nevím, jestli Vám to pomůže, ale jako nejjednoduší se mi jeví, abyste s dcerou zůstala, dokud neusne. Možná to bude celé trvat kratší dobu než dohadování, vracení se do ložnice apod., ne?
 Nanyna 


Re: Usínání s maminkou 

(15.11.2008 16:10:04)
souhlasím
 Lizzie 


Nespala jsem  

(11.11.2008 10:04:13)
po obědě. Od necelých dvou let - jinak jsem večer strašila do půlnoci, tak mě nechali. Nijak mě to nepoznamenalo, na odpoledne jsem se zabavila a pohoda. Do MŠ jsem nechodila, takže tam problémy nebyly.
 Zuzka23 ,Niky3 a Dáda2 
  • 

Jak tak koukám asi sem jedna zmála 

(12.11.2008 9:42:33)
Zdravim Vás maminky,
já musím říci že problém se spinkáním žádný nemáme. Máme už od narození stejné postupy večer, teď když se změnil čas děti chodí do postele v půl sedmé/v létě v půl osmé/. Žádná vyjímka není že bych jim čas posouvala. Na třičtvrtě na sedm připravím večeři, něco lehkého,ale sytého. Po večeři jsem je jdeme vykoupat mladšího Dádulku vyndavám prve, vyčistím zoubky, a hnedle ho oblíknu, pochovám pusu dám a přikreji, položím vedle něj plyšáčky a povím mu že ho budou hlídat a zhasnu. Jdu k druhému dítku do koupelny vyčistím zoubky a než dorazíme do pokojíčku mladší spí. U Nikči udělám vše co u prvního dítka s tím že ji nechám rosvícenou lampičku. Než vytřu koupelnu, aby soused nenadál že mu tam teče voda po zdech /dítka jsou opravdu kachny- sme v podnájmu, a majitel nedovolil zrekonstruovat koupelnu/. Tak mi taky usne, takže já večer žádnou pohádku nečtu, ale ráno když vstanou kolem té půl osmé tak přijdou do ložnice s knížkou zalezou ke mě pod peřinu a asi tak půl hoďky si čteme.

 Fi 


Re: Jak tak koukám asi sem jedna zmála 

(12.11.2008 15:38:10)
tyyy jo, to je idyla :) Tak to mate moc hodne deti. Ja jen doufam, ze me druhe nebude takovy drak jako to prvni, protoze bych je uz asi musela umlatit.
jeste poznamku - u nas teda koupani nemuze absolutne byt soucasti uspavaciho ritualu, protoze mala i kdyz je treba unavena, po koupani ozije jak maly dablik, jeste ji ctvrt hodiny chytame, nez se nam ji podari vubec obliknout, aby nenastydla, mezitim treba zacne praktikovat svou oblibenou zabavu - skakat z okenniho parapetu na postel a tam se rozplacnout. Az tak pred 21.h se zklidni, ze si treba prohlizime casopisy nebo knizky.
 Zuzka23 ,Niky3 a Dáda2 
  • 

Re: Jak tak koukám asi sem jedna zmála 

(13.11.2008 0:13:43)
No musím říci že na spaní u dětí jsem si dala záležet, každý jejich spánek jsem dělala stejně od jejich narození a potom jim ubírala ty přes den, stále ve stejných časech. Vždycky sem si program upravila tak abych dětem nebrala jejich hodinky na spaní a i lékaři a úřady se dají vyřídit bez toho abych jim zasahovala do spánku. No a návštěvy? Nikdo asi nepochopí, ale babičky i tety,dědové i strejci a známí vědí že si nepřeji aby nás někdo rušil při spacích rituálech, takže pokud návštěva tak buď dostatečně včas aby nám nerušili náš večerní rituál a nebo až hodinku po tom co ukládám děti. Sice někteří to nedokázali pochopit hned, ale moje chování jim to dalo najevo,i když přijela babča zrovna když sem je hnala do vany tak uspěla jenom s pusou a děti museli dodržet pravidla/žádné histerie že je tu babička/. Nedokážu si představit že bych si večer na chvíli nesedla a nedala si v klidu kafe.

Maminkám přeji hodně sil a aby jim děti spali jako mě.
 Etraska 
  • 

Re: Jak tak koukám asi sem jedna zmála 

(5.7.2009 21:40:50)
To spěj 12 hodin za den!!! Trocho moc nemyslíš?
 Katushka 


Re: Jak tak koukám asi sem jedna zmála 

(17.9.2009 22:44:56)
Co je moc na 12hodinách spánku u tak malých dětí??? Naše malá spinkala donedávna 12h v noci a ještě hoďku- tři přes den,podle toho,jak moc se zničila. Potřeba spánku je přeci individuální a když jim to takhle všem vyhovuje a dětičky prospívají,neni na tom nic špatného...asi mají dostatek aktivity ;-)
 Mahu, 1 holčička 
  • 

Taky nespíme... 

(12.11.2008 22:48:51)
Ahoj všem,
mé dceři byly v září 4 roky a problém se spaním řešíme od malička. Usínala vždy pozdě, od 2 let nespala po obědě, večer byl problém ji před 22.hodinou dostat do postele. Zkoušeli jsme pokojíček, jenže se budila třeba 6x za 4 hodiny a když jsem začala chodit do práce, nedalo se to vydržet, chodila jsem jak mátoha. Není pravda, že máma nepřijde, ono ji to přejde. Řvala do té doby, než jsem přišla. Tak spala zase s námi. O prázdninách jsem jí udělala krásný nový pokojíček - růžový... s princeznami... tak tam spala asi týden, vypadalo to na lepší časy, ale frekvence buzení se opět stupňovala a spí zase s námi. Nevím, jsem z toho nervózní, ale podle mě se to prostě naučit nedá. Už jsem toho načetla a vyzkoušela tolik. Nejde až tolik o to uspávání, i když to je taky někdy o nervy. Ale, že se dítě budí, to nevím, jak ovlivnit. Vidím zde akorát několik příčin - prý jsem byla taky taková (někdy těžko uvěřit a chápu mamku, proč už po mně 3. dítě neměla, i když já bych ještě chtěla...) a taky jsem dceru 2,5 roku kojila (až jsem musela na 5dní odjet..., abych přestala. takže možná to pevné pouto a pocit blízkosti je patrně odtud. Ale doufám, že do 18 s námi taky spát nebude... Taky jsem slyšela, že jak jsem si ji naučila, takovou ji mám,... ale kdo takové dítě neměl, nepochopí... Ale na závěr, i když je to někdy o nervy...., hlavně že jsou děti zdravé...;):-):-D
 Lenka, dvouletá holčička 
  • 

Re: Taky nespíme... 

(12.11.2008 23:26:41)
Tak to tě lituji... Moje dcera se ještě v osmi měsících budila čtyřikrát za noc, a já už byla opravdu hodně vyčerpaná. Teď už spí celou noc i usíná dobře. Akorát máme problém. Dcerka jezdí jednou za 14 dní na víkend k tátovi. A když přijede mám doma úplně jiné dítě. Ne, že by se jí tam nelíbilo, ale přece jen je to dvouleté dítě v jiném prostředí s jiným režimem a bez mámy. Trvá mi to tak tři dny, než se srovná. A osvědčilo se mi mít pevné nervy. Ne vše, za každou cenu, třeba ustoupit o krůček, dát jí možnost něco udělat, ale pak se vrátit k tomu, co se "musí". Snažím se jí chápat. Takže když přijede, mazlíme se, ležím vedle ní, nemusí být v postýlce, čtem si knížku a klidně ji říkám, že budeme teď chvíli ležet, nemusí spinkat. Prostě se ji snažím zklidnit, a dát ji zas pocit "bezpečí". Třetí den už to nepotřebuje. Usne v pravidelný čas ve své postýlce po pohádce, nebo si pouští písničku na plyšáku. Někdy je to těžké, ale osvědčilo se mi "máma klidná - dítě klidné". Ale každé dítě je jiné.
 michal,dvě dcery 
  • 

nejen malé děti nechtějí spát 

(15.11.2008 23:10:19)
Máme dvě dcery,8 a 2,5 roků.Zatímco mladší ukázněně každý den téměř ve stejnou hodinu odchází do postele,starší je pravý opak.Ve 20 hodin je odeslána do pokojíku spát.Se všemi se rozloučí,dá pusu a odchází.Po zhruba 15 minutách začíná peklo.Napřed má žízeň,pak potřebuje vyvětrat,posléze natřepat peřinu.Když vyčerpáme všechny možnosti,začnou bolesti.Napřed břicho,pak hlava,pak noha,ruka,na co si zrovna vzpomene.Pod pohrůžkou násilí,což není pravda moc výchovné,se uklidní.Načež ve 21 hodin příjde do obýváku s tím,že nemůže spát.Manželka obvykle vypění a dozví se že je zlá.Potom se ještě několik minut z pokojíku ozývá brblání,aby po pár minutách bylo ticho a konečně klid.Je to každodenní rituál,bez kterého by to snad ani nešlo.Jak se nám ráno asi vstává do školy,snad ani nemusím popisovat.Ovšem nastane víkend a rodiče se těší,jak si pospí.Pravidelně v 6 hodin ráno se v pokoji rozeřve puštěná televize,protože zrovna dávají seriál na který se naše dítko musí rozhodně dívat.Předpokládám,že tohle znají asi všichni rodičové,i moje matka mi vyprávěla,že jsem byl úplně stejný.Takže nejen malé děti,ale i ty starší nerady jdou spát.
 ivana, nespavý kluk - nyní 7 let  
  • 

znám vynikající knihu pro rodiče nespavých dětí 

(16.11.2008 23:56:00)
Mé dítě v raném dětství přes den skoro nespalo, celé noci se budilo, ve čtyři ráno vyžadovalo mou plnou aktivitu. Od té doby, co jsme začali plavat (v 7 měsících) nestalo se lepším spáčem, jak sliboval letáček, ale naopak zvyklo si, že dopoledne už se nespí... :-( Dokonce dosud vstává denně mezi šestou a sedmou hodinou ranní, zejména o víkendech. A to mu bude brzy osm let. Kdybych v jeho útlém dětství měla knihu, která vyšla relativně nedávno, měla bych v životě naspáno o tisíce hodin více, tak kniha aspoň pomáhá mé kamarádce. Kniha se jmenuje Každé dítě může dobře spát - dětská psycholožka tam popisuje obyčejné rutinní postupy, které může doma zavést skutečně každý, ale sám na ně prostě třeba nepřijde. Takže komu dítě příliš nespí, doporučuji.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.