| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Účinná zbraň bezbranných

 Celkem 99 názorů.
 Alena 
  • 

Vydrž 

(23.10.2008 8:47:19)
Asi bych nepsala,kdyby právě dneska mému uřvanému zlatíčku nebylo celých 18 let.Bylo to hrozný.Všechno jsem dělala za řevu našeho prvorozeného.Otupěla jsem a jeho to mezi tím nějak přešlo.Ani nevim kdy.Jen jsem za tu dobu napletla spoustu svetrů.Už je ani nikdo nechce.
 MishuI 


Re: Vydrž 

(23.10.2008 12:56:50)
Koukám,že se mám na co těšit:-DPomalu se loučím s přesvědčením,že dítě se nemá nosit,chovat,houpat,ale nechat ho vyřvat.Nejspíš to jen tak nepůjde,jak Vás tak čtu:-DMěla bych se asi "vyspat do zásoby",od února začne peklo :-D
 *Niki* 


Mischulo, 

(23.10.2008 13:03:15)
a ty jsi si myslela, že děti se mají nechat vyřvat? Nenosit, nechovat, nehoupat? :-)
 MishuI 


Re: Mischulo, 

(23.10.2008 14:33:50)
No myslela jsem,že si mě tak snadno neochočí,abych přiběhla na prví zakřičení:-DAle jak tak čtu,když to křičení trvá pořád,nejspíš budu ráda,že chování pomáhá k troše ticha..:-D
 Simča 
  • 

Re: Vydrž,ale kdy to přejde? 

(23.10.2008 14:38:26)
Trochu zvráceně mně článek potěšil,že nejsem sama, také já bojuju s malým křiklounem už 18 měsíců.Prvních 14 dní dětátko jen spalo,pak otevřelo pusu a nezavřelo ji dodnes.Mám totiž už velké dcery a ani jednou jsem nic takového nezažila(alespon ne v takové míře).Tolikrát jsem si říkala,co jsem komu udělala,proč musím tak trpět,taky jsem si říkala,že jsem asi potrestaná za to,že jsem mermocí se dvěma velkýma dětma chtěla ještě jedno miminko na mazlení...Jinak je dětátko šikovné,aktivní,není to žádný hyperaktivní "zřeštěnec",mlátící hlavou o zem a bijící ostatní děti(jak jsem zažila dnes jednoho chlapečka ve cvičení).Ale taky jsem už trochu otupěla.Naučily jsme se s holkama v tom hluku žít(tatínka máme málokdy doma)a já čekám a doufám,že se zase vrátí časy,kdy se za mnou lidé neotáčeli na ulici nebo v dopravních prostředcích,co jsem zlého dětátku udělala,že tak strašně křičí (řve):-))
 Dana 
  • 

Re: Vydrž 

(23.10.2008 20:47:14)
Pěkně napsané, moc mě to pobavilo, četla jsem jednu bezvadnou knížku, něco o prevítech v názvu, nevím přesně, ale bezvadná a tvoje knížka by se určitě taky dobře četla.
Přeju pevné nervy a zdravé miminko.
 mjanickam 


Re: Vydrž 

(24.10.2008 8:42:51)
To se píše o mé Terezce, ne? Ta řvala pořád a marně vzpomínám, kdy oan vlastně spala!!! Začalo to už v porodnici, kdy jsem s ní třetí den prochodila po pokoji 4 hodiny a druhý den už 8 hodin a to za nepřetržitého řevu! Největší nepřítel byl pro ní kočárek, postýlka, postel....Když jsem musela do města, tak bez ustání řvala dvě hodiny, než jse mjí z toho kočáru vytáhla! Řvala najedená, přebalená...pořád. Spala jsem s ní v náručí v sedě na křesle a byla jsem štastná, že můžu spát aspon hodinku v kuse! A věřte, že všichni co mě znají, na Terezčin pláč nikdy nezapomenou! Nejlepší byly rady kolemjdoucích babiček :-(( Držím palečky, at se z toho nezblázníš :-)
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Bude líp! 

(24.10.2008 12:13:04)
Jejda, to vždycky tak zahřeje, když člověk zjistí, že může být i hůř :-) Já dosud myslela, že nejhorší křikloun všech dob byla MOJE malá. Ale asi tedy ne, protože já jsem se během toho jejího prokřičeného prvního roku života občas vyspala I DVĚ hodinky v kuse :-) (Ale samozřejmě ne každou noc!) Asi jsem se dcerce po porodu nelíbila tak tlustá, tak se šikovně postarala, že jsem záhy vážila méně než na základní škole :-) Jiná příčina toho jejího ustavičného strašného jekotu mi zůstává záhadou. (Starší dítko mi naopak neplakalo skoro nikdy.) Dnes je to bezvadná holčička.
Autorce moc pěkně napsaného článku přeji pevné nervy, až chlapeček povyroste, bude určitě líp.
 Petra+3 


Re: Vydrž 

(25.10.2008 18:17:51)
presne tak, vydž. Mala som to isté v ružovom, prvorodené dieťa, ktoré ma zbavilo všetkých ilúzií o spiacom bábätko a úsmevu na tvári spokojnej hrdej mamičky. Bol zo mňa uzlíček nervov, nevyspatá, strapatá, v pyžame behajúca a vystresovaná mamina. Ale zvládli sme to - iné človeku ani nezostane a myslím, že tá maximálna 24 hodinová opatera sa nám teraz vracia. Dcérka má 6, v roku plynule rozprávala celými vetami, v 2 skladala puzzle, poznala písmená, čísla, v 4,5 sa sama naučila čítať, písať... teraz je prváčka a po tom malom urevancovi ani pamiatka, je to úžasné, krásne, inteligentné, veľmi milé dievčatko s úžasne dobrým srdiečkom. Takže aj takéto príbehy mávajú šťastné "konce" a nezostáva ozja nič iné ako vydržať.
P-S- dodnes neviem, prečo tak vystrájala... druhé dieťatko bolo úplné iné, spinkalo, papalo a usmievalo sa. Žiadny rozdiel v starostlivosti o deti nebol...
 Fifinkaa 


Krásné! 

(23.10.2008 8:47:47)
Magráto, tvůj manžel je poklad! Přeji vám všem, aby Vojtíšek už brzo zjistil, že pláč není jediný možný způsob komunikace. :-)
 lila 
  • 

Re: Krásné! 

(23.10.2008 12:54:32)
taky nám první dceruška, dnes už 6letá prořvala celé noci a dny. Teď už je z ní hodná holka . Druhá holčička byla hodné miminko.
 Michalka 
  • 

Neboj, bude líp 

(23.10.2008 9:24:38)
To znám. Mému nejmladšímu je rok a půl a máme se teď už výborně. První půlrok to byla absolutní krize. Už když mi volali gratulanti do porodnice, tak vždycky zaslechli ten řev a hned se omlouvali, že zavolají později. Asi na třetí den už jsem všem říkala, ať klidně mluví, že to prostě nikdy není lepší (vyjma pár hodin uprostřed hluboké noci). A to jsem ho chovala prakticky neustále. Doma na mě čekaly dvě starší děti - měly 5 a 2,5 roku. To byl teprv nářez, když muž začal normálně chodit do práce a já jsem měla obstarat všechny tři - nejstaršího odvést do školky, uvařit oběd (krájet cibuli jednou rukou je nejlepší nácvik motorických dovedností, co jsem kdy zkusila :-), vyzvednout dítě ze školky, prostřední uspat... a do toho ten prcek skoro furt řval. Zachránil nás šátek - asi ve dvou měsících jsem zjistila, že malý se v něm snadněji uklidní. Nosila jsem ho pak skoro pořád - záda mírně trpěla, nicméně pocuchané nervy se pomalu dávaly dokupy. Jak říkám, dnes už je to za námi.
 Červánek 


Magráto, 

(23.10.2008 9:29:19)
neee,neeee - já ho slyšela a byla to jen chvilka pouháááá:o)
To je samozřejmě FTIP - holka, drž se - Jendovi je 15měsíců a stále žádné zlepšení. Naopak po dnešní noci mám opět milion chutí uplést košík a poslat Plaváčka až do Černého mooořeeeeee!!!!!!!!!!!
 Hanka 
  • 

Re: Magráto, 

(23.10.2008 12:44:08)
Proč se dělat s košíkem, šoupni do do Babyboxu :)
 Babsi+2 


Re: Magráto, 

(23.10.2008 13:43:41)
Jo a ani tam nemuseli montovat alarm, že? Stačí uřvané dítě.
 Červánek 


Re: Magráto, 

(23.10.2008 19:43:05)
Do babyboxu se už asi nevejdeme:o))) A mám naději, že jako Plaváček by našel hodné lidi, kteří by se obětovali a vychovali z něj řádného člověka, ze kterého by se stal král a já pak těžila z toho, že jsem matka krále:o)))
 Červánek 


Magráto, 

(23.10.2008 9:31:00)
neee,neeee - já ho slyšela a byla to jen chvilka pouháááá:o)
To je samozřejmě FTIP - holka, drž se - Jendovi je 15měsíců a stále žádné zlepšení. Naopak po dnešní noci mám opět milion chutí uplést košík a poslat Plaváčka až do Černého mooořeeeeee!!!!!!!!!!!
 Johanka + Helenka + bruch 
  • 

pricuc 

(23.10.2008 9:34:41)
Moje ditko by taky takhle rvalo, nakonec jsem to vyresila tak, ze minimalne prvni ctyri mesice zivota mela prakticky nepretrzite kozu v hube :). S pricuclym ditetem jsem chodila i na ten zachod ;). (Samozrejme to takhle nejde delat, pokud je mlika moc a dite zvraci, ale to nebyl nas pripad, spis naopak.) Vzdycky kdyz jsem obdrzela znamou debilni otazku "jak casto kojis?", odpovidala jsem, ze presne jak se doporucuje, po trech hodinach, akorat ze spravne se ma 10 minut kojit a 3 hodiny prestavka, a ja 3 hodiny kojim a 10 minut prestavka :).
 Pavlína a Brečoun 


Re: pricuc 

(23.10.2008 16:46:45)
Tak tenhle příspěvek mě dostal......:-D:-D:-D. Sama jsem na tohle téma napsala na Rodinu 2 články. Syn málo spal a v bdělém čase byl stále neklidný a poplakával, brečel nebo řval. Taky jsme hodně nosili, taky jsme byli neustále vnitřně rozklepaní...na balónu jsem 3x obeskákala zeměkouli.Dostal se z toho tím, že ovládnul své tělo, ulevil si od prdíků, unavil a zabavil se pohybem. Z období vzdoru se zase dostal tím, že začal komunikovat a formulovat lépe svá přání a požadavky;)
Teď chovám v náručí jeho 3 měsíční sestru, která se liší jen náušnicema a TÍM dole. Jinak je to jak přes kopírák.
Dokonce si nás pamatovala i sestra z novorozeneckého, byli jsme tam totiž s malým asi 3 dny po propuštění, v noci dojedení autem, zeptat se CO JEŠTĚ bysme mohli zkusit, aby neplakal.
Mohu poradit jen jen nekonečnou trpělivost a dostatek psychohygieny, bude dobře.
 Káťa 2 kluci 


Re: pricuc 

(23.10.2008 18:12:23)
No teda,při přečtení Vašeho příspěvku jsem dostala neustávající záchvat smíchu!!!
 Jitule 
  • 

Re: pricuc 

(24.10.2008 7:21:16)
Tak u nás to bylo naprosto stejné:-))). Řvoucí mládě se dalo uklidnit jedině u prsa. Není divu, že jsme se prokojili téměř do tří let...

Hodně štěstí Magrato a neboj, kolem tří měsíců se opravdu všechno lepší...

Jitule
 Liška s banem :) 


Můj malý také právě řve 

(23.10.2008 9:43:17)
dovolila jsem si totiž moc - odebrat mu prso a dát ho do postýlky (malého). A jemu se tak krásně spinkalo, s prsem v pusince. Když se s ním šel manžel rozloučit před odchodem do práce, malý na něj vyslal pohled feťáka, který právě dostává svou drogu. Jenže já odmítám neustále kojit, neb by to opět skončilo tím, že bych musela z poničených prsou minimálně celý den odsávat, aby měla prsa čas na regeneraci. Tak pláče. Má silný hlas - pokud bude jednou politik, nebude potřebovat mikrofon. :-)
 Markéta, syn 6 l. a čerstvé mimi 
  • 

Můj malý právě teď neřve, protože 

(23.10.2008 11:29:47)
si to šetří na večer. Přes den se chová celkem andělsky, ale s příchodem večera se mění v zuřivku, takže večer nakojím (třeba v sedm) a do devíti máme o zábavu postaráno. Bude ho asi trápit bříško, večer se totiž přejídá (nemůžu ho ucpat dudlíkem, absolutně odmítá) ale hlavně si myslím, že chce trápit svou starou matku a starého otce. Pokud má svůj den (noc), stejný scénář se opakuje při kojení o půlnoci. K jeho pohodě jistě také nepřispívá to, že ho po každém kojení musím přebalit, neb je prosr... až na zádech, a ty nožičky nahoru jistě obsahu jeho žaludku dobře neudělají. Ale pořád jsem nepřišla na to, jak přebalovat ve stoje (v jeho stoje). Tak pevně doufám, že ještě někdy budu mít šanci s mým mužem večer prohodit pár vět, protože většinou odpadám těsně po prckovi. A marně vzpomínám, co jsme to dělali s tím prvním, který v šesti týdnech prospal celou noc...
 Kamila B+ Honzík10/04 


jo to znám:-) 

(23.10.2008 12:17:23)
Můj nyní skoro 4 letý syn prořval první měsíce svého života...a já někdy s ním ze zoufalství....dneska se tomu směju,drželo mě nad vodou jen to,že ho to přece někdy musí přejít...a přešlo,do 3 měsíců jen řval,pak už bylo líp a v 6 měsících byl neskutečný usměvavý sluníčko,opravdu vydrž bude líp,chce to pevný nervy a zachovat klid,u nás to bylo hlavně větrama,ale brečel někdy i jen tak,pomohlo mi lehátko,kdy jsem třeba žehlila a přitom ho nohou houpala(ženská zvládne všechno:-),vařila jsem a jeho měla v klokánce,do sprchy jsem mohla jedině s ním,na wc taky,musel mě mít furt na očích,noce jsem prochodila po bytě s ním v náručí,nemohla jsem ho nechat"vyřvat"byl pak celej fialovej a brečel pak tak zoufale...no vidíš a přežila jsem,teď řešíme zase jiný "problémy",všechno ti jednou vynahradí,dneska třeba když jdem spát,tak mi říká,že jsem jeho láska,že mě miluje a to pak zapomeneš úplně na všechno,já naopak na to řvací období teď ráda vzpomínám,strašně to letí,z miminka mám doma chytrolína co má na všechno odpověď.Měj se hezky,ahoj Kamila
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Vydrž a krásný článek 

(23.10.2008 10:04:17)
Přeju moc trpělivosti, je to peklo. A mimochodem,moc hezky se to čte,napiš zase něco - jestli se nezblázníš :)
 Winky 
  • 

Re: Vydrž a krásný článek 

(23.10.2008 10:12:41)
Klobouk dolů, fakt. Ani jedno z mých dětí uřvané nebylo (coby miminko, tříleťanda předvádí už jinačí věci), ale přesto když plakali (nebo můj půlroční ještě občas brekne), tak decibely jejich řevu mě rozkládaly už po půl minutě. Jsem extrémně vysazená na monotonní hluky, mám něco s uchem ohledně rovnováhy tak jestli to není i tím že tyhle zvuky prostě nezvládám, udělá se mi až špatně od žaludku a bliju jak při nejhorší migréně. Takže mi asi nebe nadělilo děti které jsem byla schopna (až na pár kritických okamžiků - naštěstí máme tatínka) zvládnout.
Vám které to dokážete zvládnout lépe se opravdu obdivuju a určitě se za to v nebi dostanete do vyššího patra než já :-D
 Insula 


podobný názor 

(23.10.2008 10:20:18)
Také jsem měla podobný názor jako autorka. Asi to bylo tím, že dcera byla opravdu velmi, velmi klidná a spavá. Navíc od dvou měsíců spala celou noc, spala krásně v kočárku bez vožení. Vystačila si sama, pozorovala hračky, později si vydržel dvě hodiny hrát s hrazdičkou. Takové dítě bych přála každé mamince. Ještě jsem v pohodě pracovala doma, všechno jsem stihla a občas se i "nudila".
Za to syn si to vynahradil (i když by to mohlo být snad ještě horší). Od začátku chtěl prostě nosit, v kočáru spal jenom když jel. Stačilo zastavit na přechodu a už byl vzhůru. Nic ho nezajímalo, jenom nošení. Alespoň že v noci se budil jenom třikrát. Ale i tak rovnou se řevem. Často skončil v naší posteli, protože tam se uklidnil a já se taky chtěla alespoň trochu vyspat. Kde že byl můj názor, že mimino do postele nepatří. Musím říct, že jsem se cítila i spokojená, když u mě spal (s manželem už to bylo horší :-)). Přes den jsem nic neudělala. První půl rok (to ještě dcera nechodila do školky) jsem často byla ještě v poledne v pyžamu, neučesaná, nevyčištěné zuby, nenasnídaná. Nakonec jsem to "zdala". Prostě jsem ho nechala ráno řvát a šla si prostě čistit zuby a převléknout se. Spát celou noc začal až ve 14-ti měsících.
Ale přežili jsme. :-) :-) :-)
 Denisa, syn 10/05, dcera 10/07 
  • 

Ubrečená Lucinka 

(23.10.2008 10:44:25)
Ahoj Magráto,
najdi si ve vyhledávači na rodině můj článek "Ubrečená Lucinka" a uvidíš, že v tom nejsi sama.Přeji Ti,aby se Vojta brzy "umoudřil",my takové štěsí nemáme:-)Naší Lucince byl teď rok a už sice nebrečí pořád, ale stále je to s ní hodně náročné.Kdyby jsi chtěla,tak mi napiš na mail:lukassevera@seznam.cz.Ráda se s Tebou podělím o své zkušenosti.
Denisa
 Macek a Matýsek 
  • 

U nás to neskončilo 

(23.10.2008 10:45:51)
Chtěla bych vámříct, že s vámi cítí. Máme doma něco podobného. Jenže malý má už rok a ještě to neskončilo. Jiné děti v tomhle věku se jen vztekají, ale on spustí jak říkám histerák , který nemá konce. Když začne, neví, kdy přestat. Už to není tak strašné, jsou i chvíle klidu a úsměvu, například s rohlíkem v puse nebo když si hraje a zabere se do toho. Takže vás mohu potěšit , že se to jednou zlepší. Ale myslím si, dle mé zkušenosti, že pořád bude víc uplakanější než ostatní děti. Hodně zdaru a pevné nervy .Macek
 Helena + Anežka 3/08 
  • 

GASTROEZOFAGEÁLNÍ REFLUX  

(23.10.2008 10:55:29)
Přesně to znám, máme to doma. Ale protože já jsem strašně zvídavá a všechno chci vědět, tak jsem zjistila, že naše Anežka má reflux.

V podstatě jde o to, že mezi žaludkem a jícnem je svěrač, který by měl udržet potravu v žaludku a přitom ale umožnit odchod vzduchu, který se tam dostane při kojení. Asi polovina dětí se rodí s tímto svěračem nedovyvinutým a potrava se jim vrací ze žaludku do jícnu. Některé děti zvrací skoro všechno co sní, což je problém, protože potom nepřibývají a to potom dětští lékaři řeší. Některé děti zvrací méně, některé dokonce vůbec, pouze se jim to mléko vrací do jícnu, kde ale dráždí sliznici, protože obsahuje kyselé žaludeční šťávy - tomu se říká tzv. skrytý reflux. Některým dětem reflux nevadí, některým ale ano, proto tak moc pláčou. Proto se chtějí nosit, protože když mají žaludek výš, tak se to mléko nevrací, a proto chtějí pořád pít, aby si zahnaly tu kyselost. Vlastně je to něco, jako když dospělého pálí žáha.

My sme Anežku nosili do půl roku skoro pořád, jinak brečela, teď je to asi měsíc už lepší, vydrží si třeba půl hodiny hrát, ale stejně se jí to tam pořád vrací, i když už jí příkrmy.

Určitě by to chtělo vyzkoušet některé z antirefluxních opatření. Všechny jsou napsané tady:

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=58 (mimochodem výborné stránky o kojení a výživě dětí)

A tady je fórum maminek s tímto problémem, kde jsou taky užitečné rady:

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=45616&vGroupOffset=0&=&vOffset=0

Na internetu je taky mnoho informací, zkuste pohledat, jestli je to u Vás tento problém.

Přeju hodně síly a ať je miminko co nejdřív spokojené.

Helena



 VercaK 


Uřvánek 

(23.10.2008 11:05:27)
Ahoj, přeji pevné nervy, my jsme měli doma taky uřvánka. V noci se budíval 20x i 30x a přes den spával tak 3x deset minut u prsu. Bylo to psycho. Málem na rozvod. Malý pořád na rukách, doma nic udělané, neuvařené. No prostě děs. A nejhorší byly takové ty staré babky venku, které mi neustále radily, že má hlad, nebo je pokakaný,...
Dodnes mám strach z dalšího dítěte, že mi "tam zhora" nadělí opět takového uřvánka. Závidím holkám, kterým jejich děti spinkají pořád a neustále se ptám sama sebe, co jsem dělala tak špatně :-(
Ale věř, že jednoho dne to skončí a tvoje děťátko se polepší a začne spávat stejně jako to moje a ty pak se budeš budit a kontrolovat ho, jestli vůbec dýchá :-)))
 Kamila B+ Honzík10/04 


Re: Uřvánek 

(23.10.2008 12:23:37)
Tak to budeš mít druhý dítě zlatíčko:-)alespoň se to tak říká,že když první je uřvánek,tak druhý ti to vynahradí:-)no nevim:-)v mém případě bych musela porodit druhé dítě-anděla:-)))
 VercaK 


Re: Uřvánek 

(23.10.2008 12:28:12)
Jé tak to by bylo fajn, jenže kamoška mi na toto vždycky řekla: "Nepodlehni planým nadějím, ať pak nejsi ještě víc nasr.....:-D:-D:-D
 Vlastivila, 3 zlobidla 


Re: Uřvánek 

(23.10.2008 12:45:19)
ONo se to říká i naopak. POkud je první dítě zlatíčko, pak další je poděs - abys věděla, že nějaké dítě máš. U nás byla dvě zlatíčka a nyní dvouletý poděs, který rohodně nejde přeslechnout....
~j~
 Klem 


Re: Uřvánek 

(23.10.2008 13:56:00)
Tak to já planým nadějím podlehla, těšila se na hodné miminko, když už jsem si to vybrala s tím prvním, které probrečelo celý první rok, ale bohužel, první měsíce byly úplně stejné~Rv~Rv

Teď je mu 9 měsíců a naštěstí už hodný je, ale prvních pár měsíců bylo opět fakt hrozných.
 mame 


Chce to jen vydržet 

(23.10.2008 11:07:21)
Plně souhlasím, že dětský pláč je ta největší a nerafinovanější zbraň na světě.
Náš, dnes už skoro čtyřletý, synátor taky neustále řval. Už v porodnici překřičel všechna ostatní mimina. Spokojený byl jen u kojení, nošení nebo v kočáru za jízdy. Celou noc jsem neprospala do jeho dvou let. Nebýt fyzické i psychické podpory manžela, nejspíš bych skončila v blázinci :) Jak já záviděla ostatním kamarádkám ta rozkošná dítka, co se večer uloží ke spaní a s úsměvem vstávají až ráno. Těžké to bylo, ale řetrpěli jsme to. Asi nejhorší bylo nepřipouštět si ty řeči typu: Nechovej ho moc, pak si na to zvykne, apod. Ale ten řev se opravdu nedal vydržet - vždycky byl slyšet ven až k sousednímu paneláku. Moc mi bylo líto všech našich sousedů :) Tenkrát jsme vyzkoušeli snad všechny rady od obyčejných babských (např. uklidňjící levandulová koupel) až po homeopatika a metodu kontrolovaného pláče. Stejně nic nezabralo. Jeden přínos to mělo - umím uvařit, vyprat a umýt nádobí jednou rukou - třeba se mi to bude hodit u dalšiho drobečka :)
 VercaK 


Re: Chce to jen vydržet 

(23.10.2008 11:18:06)
Jojo řeči typu: "To je tím, že ho pořád moc chováš a nosíš." tak ty mě taky vytáčely. Jenže já ho skoro měsíc a půl skoro nenosila:-(((. Stačilo nakojit, položit a byl klid. Všechno začalo až potom. A nikdo mi nedokázal říct proč.
Až jsem skoro v roce a půl přestala kojit, malý začal spávat vzorově a spinká vzorově dodnes :-) Nervák sice je tak trošku pořád, ale to jsou záchvaty vzteku, které raz dva přejdou a pak je zase usměvavý a vymýšlí samé "bubošti" (blbosti, jak sám říká):-D
 rybushka 


jo jo, taky to znám 

(23.10.2008 11:08:56)
asi to u nás nebylo tak šílený, leč hrozný to bylo.... zachránil nás šátek, objevení toho správnýho dudlíku a vázání ručiček, k tomu něžné, leč usilovná potřásání a poměrně hlasité syčení do ucha (tichý či dál od ucha by přes ten řev neslyšla)

na uklidnění - já už si jen pamatuju, že to bylo hrozný, ale ten pocit už si vybavit nedokážu
to ošklivý prostě rychle mizí ;)
 Jana 
  • 

Vydrž Prťka, vydrž ! 

(23.10.2008 11:55:48)
Vydržet a snažit se u toho nezbláznit, je jediná rada, kterou Ti můžu dát:) A také věz, že nejsi sama, i já se řadím do zástupu matek s řvoucími dětmi a je nás hodně. A hlavně kašli na okolí, které se "divně" dívá, třeba jsednou budou mít taky takové řvoucí děti :))
 Ivča 
  • 

Re: Vydrž Prťka, vydrž ! 

(23.10.2008 12:04:46)
Mně naštěstí děti neřvou, tohle vůbec neznám. Ale můžu ujistit, že se rozhodně nedívám špatně na někoho, komu děti řvou. Mám tříletou dceru, ta neřvala a teď čtyřměsíční mimčo a taky neřve (a doufám, že nezačne). Ale už se mi taky stalo, že na závěr procházky si pobrečelo, takže ne že by bylo svatý.
Každopádně chci říct, že my, kterým děti nebrečí, si rozhodně nemyslíme, že jste Herodesové - mluvím za sebe. A pokud se někdo divně dívá, tak se na to vykašlat. Držím všem palce, ať je to co nejdřív lepší:-)
 hataika/97,02,08/ 


Magráto 

(23.10.2008 11:58:30)
asi nic než prostě snažit se vydržet, se poradit nedá.Hodně sil!!!!!
 Dalila 
  • 

U nás také tak 

(23.10.2008 13:10:07)
A nejhorší pro mě bylo, že na mě okolí koukalo jako na neschopu, která svoje dítě nezvládá. Měla jsem totiž tu smůlu, že všichni okolo mě měli miminka úžasně hodná, neuplakaná. Kam ho položili, tam se zabavilo samo. V kočárku, v postýlce, ohrádce - všude spokojené. Že každé večerní usínání bylo s kraválem to nevysvětlíš někomu, kdo mimíska položí do postýlky, pohladí, odejde a miminko do pěti minut spinká.
 Macerno, 2holky 
  • 

Křiklounek a pohodářka 

(23.10.2008 13:12:46)
První holčičku si ještě po skoro 4 letech pamatují sousedé v paneláku, kde jsme tenkrát bydleli. Když je potkám, ptají se, jestli ještě tolik křičí, že prý ani ty dvojčata, co bydlí po nás, tak slyšet nejsou, ikdyž řvou oba. Nekřičí. Je zlatá, trochu citlivka a úzkostlivá, záchvaty pláče mívá, ale jinak opravdu milé dítě. Druhá holčička je pohodářka už od narození. Nezbývá než vydržet, u nás nezabíralo skutečně NIC, jen nošení.
 Lybicka + dva kluci 


taky jsme to tak meli! 

(23.10.2008 13:21:06)
Autorku chapu, neb na rozdil od meho provorozeneho (ten vsehcno prospal a jen jedl a spal) nas druhorozeny prvni 3 mesice take hodne brecel....ale az pozde jsem zjistila, ze asi hlady....tedy v kombinaci s tim, ze je to "spolecensky tvor" a chce se chovat. Poridila jsem si tedy nositko a k mliku (neumel moc sat) z prsu jsme dodali Nutrilon. ted mu uz byly 4 mesice a mame pohodare....tedy spatne vecer usina (musime nosit, nebo vzit s sebou na vecerni aktivity starsiho syna, neb se rad diva) ale pak spi hezky celou noc a ted zrovan mi spi uz 3. hodinu na balkone!
Jo a ty nudle... nemohlo by to byt nahclazeni?????
Drzim pesti at se to spravi!
 1.3Magráta13 


DÍKY 

(23.10.2008 14:26:23)
Teda maminy, moc děkuju za reakce a povrbuzení. Čekala jsem spíš, že mi někdo napíše, že to nemůže být tak hrozné, když můžu ještě psát články ;)
Takže fakt díky za povzbuzení. Píšu jednou rukou u pc, druhou chovám. Vzpomínám na Červánky, kamarádku z rodiny, s uplakaným Honzíkem, které jsem neveřila, že chlapeček může tolik plakat.
Abych uvedla ještě pro pořádek...Vojta je druhé dítě. Dcera byla taky chovací, ale zdaleka neřvala tolik. Vydržela i chvíli potichu a hlavně neřvala, když jsme jí chovali.
Když jsem Vojtu čekala, malovala jsem si, jak budeme mít druhé, krásné, hodné miminko. A jednou večer mi vytanula na mysli hrůzná myšlenka "Co když to hodnější dítě už doma máme a teď mi pánbů ukáže..." Byla to myšlenka správná. Nevážila jsem si toho, jak byla Eli hodná, tak teď to mám ;)

Nicméně dneska jsme byli v poradně a paní doktorka nás posílá pro jistotu na neurologii. Taky se jí nezdá, že by řval jen tak bez příčiny, tak ať se na něj raději mrknou. Držte nám palce, ať z toho brzo vyroste.
Magráta
 VercaK 


Re: DÍKY 

(23.10.2008 14:41:01)
Držíme palečky, ať dopadnete na neuro co nejlíp. Není nad zdravé dětičky, uřvané, ale hlavně zdravé.
~s~
 Simča 
  • 

Re: DÍKY 

(23.10.2008 14:51:02)
Magráto, taky znám a fakt chápu,je a asi ještě chvíli to bude peklo,nám nepomáhalo ani chování,nejvíce mi pomohly dcery,které, když už jsem fakt nemohla, si miminko braly na ruce a nechaly si ho taky chvíli řvát do ucha.No a když jsem si potřebovala třeba umýt vlasy,tak holt v koupelně v košíku řvalo jak na lesy,byly i takové chvilky,kdy se nedalo nic dělat a prostě se mimi nechalo chvíli řvát.MOC MOC NAM VŠEM MAMINKÁM MALÝCH KŘIKLOUNU DRŽÍM PALCE!!!
 SARKA DVE DETI 
  • 

Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 15:39:10)
Tohle až budou číst bezdětny, dají se sterilizovat, protože k čemu postupovat takovou pokárnu??
 1.3Magráta13 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 15:49:25)
K čemu podstupovat takovou pakárnu?

Možná proto, že za pár měsíců se z uplakaného miminka vyloupne šikovné batole. Ráno se stulí u mámy v pelíšku, dá jí ruce kolem krku a mokrou uslintanou pusu.
Možná proto, že nikdy nikdo na světě k nám nebude vzhlížet s takovým obdivem, bezmeznou důvěrou a láskou, jako naše děti.
Možná proto, že nám nikdy nikdo neřekne víc upřímných, i když často bolestných pravd (i nepravd), jako naše děti.
A možná proto, že je to prostě lidská a živočišná přirozenost. Přivádět na svět děti a zachovat tak část svého života i po své smrti...

A nebo je to všechno holý masochismus :-D;)
 Zuuuza 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 15:57:56)
~R^
 Marketa 
  • 

pomuze treba osteopat 

(23.10.2008 21:09:20)
ahoj, nam pomohl osteopat - nevim zda v CR neco takoveho je. musi to yt certifikovany a zkuseny. My zijeme v zahranici dal os CR ale vim ze i v rakousku je jich spousta. tak pokud bydlis treba nekde blis hranic, stalo by za to pohledat na internetu....
 Snapeová 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(24.10.2008 21:47:06)
Mag, vydrž ~R^
Já vím, mě se to kecá. Jsem mamina dvou dětí, které brečeli jen když už jim opravdu nic jiného nezbylo. Dneska kdy jim je 8 a 4 brečej oba, kvůli každé blbosti a já nevím, kde jsem udělala chybu :-)
Držím palce na rukách i na nohách a věřím, že za rok bude Vojtík to nejspokojenější batolátko jaké může vůbec exiastovat :-)
 MishuI 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 15:51:09)
Máš dvě děti a ptáš se,proč podstupovat takovouhle pakárnu?
 SARKA DVE DETI 
  • 

Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 21:57:05)
jo, ptam, moje decka takhle nervaly ani jedno a na takovy reci jsem alergicka- mamy rikaj jak jsou zraly na psyndu a predstava jak starsi dite kvuli mladsimu je cely den hlady.. no nevim, kazdy je svyho stesti strujcem. moje stesti rozdhodne nejeci od rana do vecera.
 MishuI 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 21:58:13)
Tak za to buď ráda!!A hlavně mi netvrď,žes to věděla předem.Že se ti narodí TICHÉ DĚTI.
 SARKA DVE DETI 
  • 

Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 22:01:26)
no oni jsou totiz po me.. ja jsem taky ticha a nenarocna a tak-- kde se dava smejici se smajlik??
 Linda 
  • 

Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 22:28:57)
Ehm, jenom jde o to, jestli je příčinou uřvaného dítěte nervózní hysterická matka...nebo jestli to náhodou není naopak? Tedy že neustále řvoucí dítě způsobí nevyspalou nervózní a hysterickou matku? Ono je totiž dost těžké být klidná a vyrovnaná, když Vaše mimino neustále ječí...
 MishuI 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 22:56:02)
A jak jsi věděla,že budou po tobě??:-D~j~
 Blanka 
  • 

Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(24.10.2008 7:29:15)
Možná jsi tichá a nenáročná, ale názory máš zvláštní.
Lituju tvoje děti, jestli někdy kvůli něčemu zabrečí, to se jim asi moc útěchy nedostne, co ?
 Oggová 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 22:09:29)
Hm, tak v tom případě buď ráda. Myslím, že maminky uřvaných dětí jsou alergické na řeči podobné těm tvým.
 SnowWhite 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 22:52:37)
No jasně - měli to předvídat. Co když bude harant jenom řvát, radši si ho nepořídíme. Zatímco ty jsi čuchala, že tvoji haranti budou zticha, tak ses rozhodla nejít na potrat a přivést je na svět. Nebudeš trošku debilní?
 MishuI 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 22:56:41)
:-D
 zuzini 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(25.10.2008 23:47:19)
 luca 
  • 

Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(26.10.2008 21:07:28)
Prosím tě, kdo ví přesně do čeho jde, když se rozhodne pro děti? Podle mě mizivé procento.
 Linda 
  • 

Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 15:51:51)
Bane, právě bezdětný by měly být připravený na to, že dítě taky umí pěkně řvát, aby věděly, co je čeká. Naštěstí myslím, že ke sterilizaci některých vyděšených bezdětných to nepovede, protože kdo nezažil, nepochopí. Aneb křičící dítě si každý představí, ovšem prožít si to s ním na vlastní kůži, nevyspalá, po několik týdnů dnes a denně - to je nesdělitelný zážitek :-)
 VercaK 


Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 18:22:28)
Lindo to máš pravdu, opravdu nesdělitelný zážitek :-D
Ale za všechno to utrpení to stálo a v dnešní době, když už je malý hodný a spavý kluk a přitulí se, dá mi pusinku a řekne: "Miuju maminku, moooc." nikdy bych kvůli tomuto sterilizaci nepodstupovala ~j~
Prostě a jednoduše kdo neprožije, nepochopí. A znám takových dost. Všechno jsou to "ti šťastní", kterým jejich děti neprobrečeli řadu dní a nocí.
 Linda 
  • 

Re: Proč jste si to dítě pořizovali? 

(23.10.2008 22:33:50)
Jo jo, moje řeč! Naše teď taky krásně spinká, je miloučká, hodná a naprosto k sežrání :-) Vůbec teď nechápu, jak takové milé a doslova dobrácké stvoření mohlo být tak uřvané...
 Jaspi 


Re: prokristapána 

(23.10.2008 16:19:46)
tebe bych chtěla mít za mámu. Zatím neznám nikoho, kdo by se nechal sterilizovat kvůli představě dítěte, byť sebeuřvanějšího.
 Lizzie 


Jako očistec to na mě nepůsobí 

(23.10.2008 18:46:35)
A to jsem svobodná a bezdětná, některá děcka holt řvou jak na lesy a do budoucna mě zrovna tohle od dítěte neodradí. Myslím, že mnohem větší ,,srandy" nastávají s pubertou dítěte. Ač prý jsem jako malá byla hodňoučká, za některé pubertální výlevy bych se teď s odstupem a s chutí sama vyfackovala. I za ty současné.
 gaba 
  • 

s humorem 

(23.10.2008 17:10:51)
Moc pekny clanek, pripomnel mi moje "zoufalstvi" s mou prvni dcerou, ktera take konstantne rvala...dnes se tomu opravdu uz jen smeju, ale v te dobe to obcas bylo na psychiatrii...
Ale koukam,ze dle popisu v clanku to berete s humorem a to je asi nejlepsi zpusob.
Davaji nam zabrat, ale zivot bez nich si neumime predstavit... i s tim revem
 Marketa 
  • 

nam pomohl osteopat 

(23.10.2008 21:17:05)
ahoj, nam pomohl osteopat - nevim zda v CR neco takoveho je. musi to yt certifikovany a zkuseny. My zijeme v zahranici dal os CR ale vim ze i v rakousku je jich spousta. tak pokud bydlis treba nekde blis hranic, stalo by za to pohledat na internetu....
treba ted jsem na netu nasla cesky odkaz: http://osteopatie.wz.cz/ [ale neznam je, nevim jake maji zkusenosti a reference]
 Jana 
  • 

Znamym taky! 

(23.10.2008 23:16:24)
A to nekolika (v Nemecku)!
Pri porodu se u miminka muze "seskripnout" a "pohnout" spousta veci!
Chce to jen najit dobryho ostheopata.
 petrstana 


Pláč jen v noci 

(23.10.2008 21:57:29)
Já jsem také bezradná.Malýmu byl rok a v noci vstáváme po půl hodině a to vážně.Nikdo mi to nevěří, ale babička po jedné noci kdy nabídla hlídání vzdala svou roli hlídací babičky, se slovy "tohle nezvládnu". Když máme dobrou noc tak se vyspíme 2 hodiny v kuse, ale to je zřídkakdy.V 8 ho uložím unaveného k smrti a za hodinu se ozve řev který nejde utišit až do rána.V noci už máme s přítelem "šichty" protože to nejde zvládat.Přes den je to ale super dítě(usměvavé, mílé a spokojené). Tak v čem je problém??
 kunhutka 


Re: Pláč jen v noci 

(23.10.2008 22:26:45)
Kazde dite se v noci probouzi, problem je v tom, ze pokud nevi, jak se samo uspat, tak vas k tomu vyzaduje. Takze v prvni rade bych odbourala uspavani. Davejte ho do postylky unaveneho, ale ne spiciho, aby se naucil usnout bez vasi pomoci. Prvni dve tri noci budte u nej dokud neusne, pak se pomalu presunujte kazdou noc bliz a bliz ke dverim. Pokud se v noci vzbudi, pohladte ho, tise na nej mluvte, ale hlavne ho nezvedejte z postylky. Take pokud nespi dost ve dne, je prilis unavene, coz paradoxne vede k castejsimu probouzeni. Zkuste si precist nejakou knizku o detskem spanku, je jich spoustu a obsahuji vesmes stejne rady, mne se povedlo diky jedne knizce bez problemu naucit obe deti ve 4 mesicich usinat samotne a spat celou noc.
 1.3Magráta13 


ŠÁRKO 

(24.10.2008 8:05:29)
...na jednu stranu tě chápu. Taky jsem přemýšlela podobně, i když bych své názory přeci jen formulovala citlivěji. Ale co podle tebe dělat v takové situaci?

Starší dítě rozhodně nezanedbávám. Navíc má ještě otce a babičku s dědou po ruce, je už velká, je jí 9, takže i tu večeři si zvládne udělat a kolikrát nakrmí i mě:-D Fakt mi godně pomáhá a je natolik rozumově vyspělá, že ví, že jí máme rádi, i když se teď všechno točí kolem syna.

O sobě bych řekla, že jsem klidná a vyrovnaná. Nakonec už první mateřství mě trocu vycvičilo. Neřeším každou blbinu, nepozoruju přehnaně svoje děti ani si nepředstavuju různé katastrofy. Jsem ve výchově celkem důsledná. Můj muž je téměž flegmatik.

Ale tohle je něco jiného.
Samozřejmě jsem unavená, nevyspalá, občas protivná, ale jde o to, že takový pláč nepovažuju za bormální. Podle mě to dítě asi má nějaký důvod plakat a mě mrzí, že mu nedokážu pomoct, aby se netrápil. Proto jsem ráda i za to odeslání na neurologii.
Samozřejmě bych ho nedala za nic na světě, i když v žertu říkám, že ho prodáme na trhu. A sjem tak nechutně masochistická, že bych klidně chtěla dítě ještě jedno.
 SARKA DVE DETI 
  • 

Re: ŠÁRKO 

(24.10.2008 8:59:19)
Vážim si tve odpvedi. Pises ze je mimi klidne v satku- mozna ja jsem byla od svych deti tak vycvicena, ze jsem se o odlozeni ze satku ani nepokousela, naucila jsem se tak chodit i na wc, varila jsem( davala jsem bach na opaření),sekala jsem sekackou travu, jedla jsem s tim, a znas metodu pevneho zavinuti? nechci poucovat, jen se podelit o to co me fungovalo. jen do sprchy a oblekat se neslo..

prijde mi divne, že dokud se dite nenarodi, je absolutne v poho a po narozeni tahle plakat, musi to mit nejaky duvod, ne?

stravou to asi nebude, ja jsem nemohla kojit vubec
 1.3Magráta13 


Re: ŠÁRKO 

(24.10.2008 9:41:46)
Jo Jo, taky právě v šátku dělám téměř vše, ale jsou chvíle, kdy ho potřebuju sundat a oddychnout si. Navíc, když se v šátju dosyta vyspí, začne se v něm mlít a stejně řve. Nenechávám ho plakat zbytečně, ale jak jsem psala, teď už bulí i když ho chováme. Jasně že ne vždycky, taky píšu trochu s nadsázkou, ale podle mého pláče moc. Vidím, jak jr unavený a pláče únavou... Je unavený, protože nespí a nespí, protože je unavený. Přes noc spí tak 6 hodin, přes den tak 2x půl hodiny v něčí náruči nebo v šátku...
Jo a pevné zavinutí ho rozběsní do nepříčetnosti.
Dcera je taky dost průbojná, tak třeba jen synek dává najevo své sebevědomí.;)
 perdita 


Re: ŠÁRKO 

(27.10.2008 9:11:06)
Magrátko, my se přece trochu známe, ani jsem nevěděla, že máš čerstvé miminko. Nemám čas číst všechny příspěvky, to ty asi taky ne.
Obě moje děti řvaly kudy chodily, to první bylo šok, to druhé... byla jsem přesvědčená, že jsem tak v klidu a tak vyrovnaná, že se mi to stát nemůže. Stalo se. O nějakém: žehlíza, zatímco miminko spí, se mi mohlo jen zdát. Ale všechno jednou skončilo. Musím říct, že Amy má záchvaty nevysvětlitelného, srdceryvného pláče i v pět letech, ale většinu času je to bezvadná holka. Syn z toho vyrostl dáno, je hypersensitivní - fyzicky i psychicky, ale je to už nesmírně samostatný, odvážný kluk s obrovskou disciplínou - kterou díky svému hendikepu fakt potřebuje. Prostě ono to skončí, Vojtíšek bude chytré, citlivé, vnímavé dítě, ale bude to dobrý.~R^ Drž se!
 petrstana 


Re: Pláč jen v noci 

(26.10.2008 19:19:37)
Ale v postýlce už nejsme dávno.Spát u nás v posteli si vydobil od 6 měsíce.;((
 kunhutka 


Re: Pláč jen v noci 

(27.10.2008 16:15:43)
I to by ses mela snazit odbourat, protoze deti, co spi s rodici v posteli, se probouzi casteji...
 helena 6 
  • 

Manžel je zlato! 

(24.10.2008 9:39:35)
Myslím, že máš opravdu fajn chlapa, který je schopen ocenit a pochopit složitost situace. Každý takový není. Manžel mi také na začátku mateřské nosil kyti, protože říkal, že by to určitě nezvládl. Ale to jen, že nemusel, jinak by zvládl také.
A to je naše holčička moc šikovná a nebrečící. Nebo tedy, tak normálně brečící, když má hlad, nemůže usnout nebo tak. Ale jinak netrpěla refluxem ani nadýmáním, takže nám vlastně všechna práce prvních tří měsíců odpadla..
A já jsem říkala, že to je "dar z nebes", protože máme 1+kk a prostě není kam utéct, leda k sousedům :-D. Ale počítám s tím, že další mazlíci mohou být horší, často to tak je, že jeden je zlatíčko a další bečounek, ale to už snad budeme ve větším :-D.
Přeji pevné nervy a doporučuji také šátek, nám moc pomáhá a slečna v něm často krásně kouká nebo spinká.
 teta 
  • 

Ničeho se nebojte. 

(24.10.2008 9:40:45)
Náš mladý pán nočním řevem strávil několik let života (u mě se jednalo spíš o živoření)a do peřin jsme ho dostávali pouze pomocí brachiálního násilí - a vidíte, přešlo ho to.
Nyní postel miluje, spal by pořád, a rád...večer už vůbec nepláče...

Chce to jen počkat těch osmnáct let.
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


není to lev? - vstává ve 4 ráno 

(24.10.2008 10:00:22)
ahoj,

není tvůj synek náhodou lev?
Když jsem tvůj článek četla, smála jsem se i brečela zároveň. Můj starší syn je lev (11.8. 2005), od narození nespoavec a uřvanec. Svoji postýlku nesnášel od narození, přes den jsem ho nosila hodiny v klokance nebo vozila v kočárku, aby spal a neplakal, abych alespoň něco málo udělala a taky trošku šetřila svoji nervovou soustavu. Když se dal do pohybu, začal lozit a pak chodit, bylo to trošku lepší. Klidný ale moc není a asi nikdy nebude. Je to neposeda, rarach a provokatér. Je docela hlučný a taky pořád špatně spává. Až do dvou a 1/2 let vstával ve 4.00 - 5.00 a nebylo možné ho udržet v posteli. Kydž se narodil jeho mladší bráška, začal najednou spát až do 7.00 či 8.00 hodin. I tak se ale pořád budil 1-2x za noc. Ve 2 a 1/4 let přestal po obědě spát (no, alespoň usmne dřív večer), tou dobou taky začalo intenzivní období vzdoru. V necelých třech letech se přidaly noční histerické záchvaty. Obojí už se zlepšilo, ale asi před 2 týdny začal znovu vstávat v 5.00. Už jsem z toho na mrtvici.
Abych ho jen nehanila, je chytrý, docela samostaný v jídle, hygieně i oblékání. Ale taky docela egoista, jako by si žil ve svém vlastním světě. Když vstane, pobudí všechny ostatní.
Nejdřív jsem špatné spaní "sváděla" na zuby, později na "stres" z očekávání sourozence, teď to teoreticky může být "stres" ze školky - začal chodit v září do školky v Rakousku, kam jsme se přestěhovali z Francie před1 a 1/2 rokem kvůli manželově práci. Kozultovala jsem to i s psychologem a ten vysvtěluje synovo "zkratovité" jednání stresem z cizojazyčného prostředí (oba s manželem jsme Češi). Zvažujeme celkové psychologické vyštření, ale situaci komplikuje fakt, že nikdo z nás zatím neumí dobře něměcky (tedy ne natolik, aby dokázal popisovat i jemné niance) a vyšetření v Česku je vzhledem k časové náročnosti "nereálné". Nějak to ale budeme muset vymyslet, abychom něco neprošvihli.
Abych to shrnula - těšte se, pokud je to lvíček, dá vám asi pořádně zabrat :-)
Klidně písněte, rád si popovídám s podobně "postiženými" maminkami.

Iva

P.s. závidím vám podporu manžela, já ji bohužel nemám. Manžel je dost egoista a místo podpory spíš popichuje a vše svádí na mě. Omlouvám se za chyby, píši ve spěchu.
 1.3Magráta13 


Re: není to lev? - vstává ve 4 ráno 

(24.10.2008 11:11:05)
Lev není, je to Panna.
Dcera je mazlivá citlivka-rak. To mi vyhovuje.
Ale já tak úplně na ty znamení nedám, spíš na výchovu. myslím, že když obě děti jsou odmalinka mazlené, tak budou mazlivky obě. Doufám ;)
 M+T  
  • 

Re: není to lev? - vstává ve 4 ráno-my máme vodnáře 

(24.10.2008 21:12:29)
A taky vstává ve 4 ráno a bude se měnit čas, takže se těším že vstane ve tři.
Do tří měsíců se malý poměrně dal....poměrně ....všichni mi říkali, že se po 3 měsících něco změní...k lepšímu, jo změnilo, že začal být ještě 100x horší , do 7,5 měsíce mi jen řval, ve dne spal 2x denně po 20 minutách, neječet vydržel jen na rukách.
Pak si v 7,5 m sedl a byl 14 dní relativně klid a začal dokonce spát po obědě doma. Hurá!
Pak mu začaly růst zuby jako houby po dešti dnes má 9 m a řve pořád, nehraje si sám, jen řve a je klidný jen když se mu věnuje tak 10 lidí.
Kdy to skončí nevím a přestávám doufat
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


Re: není to lev? - vstává ve 4 ráno 

(25.10.2008 9:47:36)
ahoj,

tak mazlený byl ten náš starší drak opravdu hooooooooooooodně a mazlivka není ani omylem, spíš drsoň. Na výchovu sice taky dám, ale všemocná určitě není - holt znamení má něco do sebe a geny taky. Nechci se nijak vymlouvat, jen jsem už trošku zoufalá a děsně unavená - 3 roky a 2 měsíce bez pořádného spánku ... A vypadá to, že to snad nikdy neskončí :-(
 ajina a adelka 5m 
  • 

taky máme uřvánka 

(24.10.2008 12:41:18)
No milé maminky, úplně s Vámi cítím, naše kočička je taky pěkně uřvaná, takže se jí dostává veškerá péče. Vyřešili jsme to 5 zásadami a hned je spokojenější. U nás nosí jen tatínek, já to bohužel nějak nikdy nevydržím. Když je naše holčička nevyspalá, tak jen řve, takže jí dávám spát max. po 2,5 hodinách, páč když je přetažená, tak hůře usíná. V noci mi spí ted už 11h až na vyjímky. Když se probudí, tak probíhá krmení, přebalení, hraní a když začne fnukat, tak jí dělám zábavičku a pak jí nakrmím a jde spát. Večer mi sama usíná, což je paráda. Možná to zní divně, že je uřvaná, když tak hezky spí, ale bez těch pěti zásad ani náhodou.

http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko-v-okoli
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Každé dítě má svou osobnost 

(24.10.2008 13:33:02)
Magráto, po přečtení některých příspěvků bych vás ráda ještě - na základě vlastní zkušenosti - ujistila, že na pláči syna nemusíte mít žádnou vinu. Mé první dítě spalo od dvou měsíců věku celou noc, přes šest hodin vcelku. Přes den zaplakal jen zcela výjimečně, když se mu něco opravdu hodně nelíbilo. Spíš se ale jen nespokojeně vrtěl a pokňourával, např. když měl hlad. Byla jsem neskutečně pyšná, jaká jsem báječná matka a domnívala se, že matky, jejichž děti urputně pláčou a pláčou, musejí dělat někde chybu. Dobře zaopatřené dítě přece nemá důvod plakat! Jaká naivita :-) Druhorozená dcerka proplakla první rok života, přestože jsem se o ni starala v rámci možností stejně jako o syna. Úplně mne odrovnala, spala jsem celý ten rok průměrně tři, čtyři hodiny denně. V noci se budila nesčetněkrát, třeba také každých padesát minut. Na příčinu nikdo nepřišel. Asi se nějak potřebovala srovnat sama se sebou a se světem, projevit svou osobnost, nevím. Každopádně dnes, v pěti letech, je to naprosto bezproblémové dítě. Je na mne o něco více fixovaná než syn, ale funguje výborně od tří let ve školce i v různých kroužcích, je komunikativní, samostatná, rozumná, žádné excesy v chování nemá, nevzteká se, není plačtivá. V noci spí bez problémů v dětském pokoji, usíná v klidu, jen výjimečně vyžaduje delší uspávání - zkrátka normální dítě.

Držím vám palce.
 SARKA DVE DETI 
  • 

Magrato 

(24.10.2008 13:55:08)
prave v te knizce nejstastnejsi miminko se pise ze mimi maji pomaalee mysleni, tzn ze kdyz jsem zvyklej řvat tak budu teda rvat a i pri zavinuti rici ALE PAK se zklidni a spi dele. neni to navykove, klukovi jsou dva a pripada mi to strasne davno co jsme zavinovali a satkovali. ja jsem nemela otesanky tezky, takze jsem vydrzela nosit v satku cely den.. radsi fyzickou namahu nez rev, kazdej jsme jinej. kazdopadne tu knizku ti doporucuju. mam i Nejstastnejsi batole, mohu ti ji darovat-poslat postou
 1.3Magráta13 


Re: Magrato 

(24.10.2008 14:53:04)
Díky, ty knížky znám, půjčím si je u nás v knihovně.
Dneska je Vojta od rána v šátku a celkem i spí. Prořval asi jen 2 hodiny a asi 5x jsem dostala hlavou do zubů, ale jinak dobrý. V šátku jsme sbalili na víkend, došli nakoupit, uvařili umyli nádobí, najedla jsem se a upletla kousek svetříku. :-D;) Jedině do kotelny, když jdu přiložit do kamen, ho neberu.
Mám jen strach z toho, že ho za čas v šátku třeba neunesu....ale co, to budem řešit až to přijde;)
Každopádně po večerní koupeli ho zkusím pevně zavinout.
 ajina a adelka 5m 
  • 

Re: Magrato 

(24.10.2008 15:17:00)
Jestli můžu ještě poradit, tak až ho budeš zavinovat, tak aby byl v klidu, jinak si budeš připadat, že strkáš chobotnici do síťovky. Adélce stačí dát dudlík. Jinak ví, že se zavinuje a usmívá se na mě, ale to přijde po čase. Tak přeju pohodové uspávání.
Nevím jak se mi to podařilo, ale večer mi usíná bez hluku, asi tím, že má zažitý rituály. Pak jí stačí dát do postýlky a sama usne, teda ne vždycky. To pak následuje pohlazení dudlík a odchod do obýváku. Musím i zavřít, páč si pak povídá se světýlkem. S pozdravem ajina
 Duslik 


Křiklounek 

(25.10.2008 11:34:52)
Tak to znám. Domík také pořád brečel i na ruce. Uklidnil se jen když přišla návštěva a to jen na chvilku. V kočárku naštěstí nebrečel, ale muselo se s ním celou dobu jezdit a než usnul tak drncat a drncat. Jakmile kočárek zastavil, hned se vzbudil a začal zas brečet. Jednou večer,když po nakrmení zase spustil, jsme se rozhodli, že ho necháme "vyřvat". Nepovedlo se - brečel asi půl hodin, přičemž mu vytrávilo a vypil třicítku mléka. Od té doby se 10měsíců každý večer uspával v náručí.
Dnes už je to naštěstí za námi. Domíkovi budou v prosinci 4roky a už tak často nebrečí.

Laďka + Domík
 Kecka 


Když pláče, něco potřebuje 

(25.10.2008 19:42:30)
Když miminko pláče, opravdu něco potřebuje. Po třech vlastních dětech a x cizích o něž jsem pečovala to můžu říct na 100%. A opravdu je to jen na rodičích, aby ho uklidnili. Ten důvod proč pláče, musíte najít sami. A až ho najdete, uvidíte jak budete mít spokojené miminko. Zkuste třeba dávat mimi častěji do šátku a jít s ním na procházku!!! Třeba potřebuje víc pevného fyzického kontaktu, které mu připomíná doby před narozením (tedy pouhé nošení nestačí, ale v šátku napevno už ano), třeba je přetažený a usne jen při houpání, třeba ho zlobí bříško, a natřásáním se to zlepší! Přimlouvám se za to abyste to zkusili a nenechali ho plakat v postýlce. A mějte na mysli, že holt některé děti jsou náročnější, ale všechny když dostanou co potřebují, nebudou už plakat.
 Vážný 
  • 

Re: Když pláče, něco potřebuje 

(27.10.2008 16:08:35)
My jsme meli taky dite schopne brecet 3 a vice hodin a to trvalo tak do 3 let!!!. Jednim z hlavnich duvodu, kdyz jeste nechodil bylo, ze nesnasel omezeni svobody v postylce, brzo se ale naucil si stoupnout a PRELEZT okraj postylky v dolni poloze a hup po hlave na zem. Pak uz nejen po hlave, takze byl v postylce k neudrzeni. Takze nejaky cas usinal mezi nami, ale do usnuti jsme ho museli drzet. Usnul v pulce vety.

Pak se ukazalo, ze ma od problemu pri porodu LMD, ze je silne hyperkineticky (neurologicky nalez kolem 4 let), ze jsou tam nalezy v oblasti neurologie, reflexu,...

CHodil do specializovane skolky,chteli ho dat do zvlastni skoly, ze nezvladne normalni vyucovani. Nasli jsme mu priznivou skolu a ucitele, dostal integracni papiry od PPP, projevila se u nej dyslexie a silna dysgrafie, zvlast pod tlakem. Taky na TV mel problemy s koordinaci a orientaci. Nicmene jinak s nim manzelka drela a tak mel v 1.-4. tride same. A nyni jiz jen se slabou dyslexii (mluvci z nej nebude) a s jakztakz citelnym pismem bude delat prijimacky na 8-lety gympl, kam strasne chce...

Dodnes mu zustalo, ze tezce nese odmitnuti, vysmech, prohru a je pak agresivni, nebo se sesype. Ale to uz je jen malickost (kterou rada zneuziva mladsi sestra).
 luca 
  • 

Re: Když pláče, něco potřebuje 

(27.10.2008 16:59:25)
Taky mám pocit, že děti jen tak pro nic za nic nekřičí a nebrečí. První naše mimi bylo pořádně uplakané a bylo to pro nás fakt náročné. Zkoušeli jsme vše možné, měla jsem strašný pocit, že mu nemůžu pomoci, pak to nějak samo po půl roce přešlo. Ale myslím, že když už jsou rodiče úplně vyšťavení, nemají mít špatné svědomí z toho, že toho uplakánka prostě nechají brečet, obzvlášť, když mají víc dětí. Každopádně bych se snažila zjistit, co je příčinou.
 Verča (Nelinka, Nikolka) 
  • 

Re: Když pláče, něco potřebuje 

(4.11.2008 12:19:24)
Já mám taky takový pocit, že děti pláčou, kyž jim něco je. Možná, že některé ne, ale u nás to tak bylo.
První dcera ze začátku pořád spinkala, pak začala čím dál hůř usínat. Pak jsme ji i třeba hodinu houpali zabalenou v zavinovačce na balonu než usnula. Šla jsem s ní do poradny a tam jsme zjistily, že nepřibírá na váze. Začala jsem přikrmovat a od té doby je to zlaté dítě, které pláče minimálně. Druhá dcera ze začátku taky pěkně spinkala, pak začala mít problémy s bolením bříška. Začala zas čím dál hůř usínat (opět dlouhé uspávání na balonu), nebyla schopná usnout ani v kočárku. Zdála se nám jakási červená, myslela jsem, že to jsou potničky. U lékařky jsme zjistily, že má ekzém. Plakala ještě, než jsme ho vyléčily. Pak byl chvilku klid a zase začala těžko usínat a přestala přibírat na váze. Tak jsem začala přikrmovat umělým mlékem a od té doby, stejně jako starší dcera, je moc hodná, pláče minimálně a vydrží si dlouho sama hrát. Takže u nás ten pláč opravdu nebyl jen tak pro nic za nic.
 Alena 
  • 

také jsem měla uřvánka 

(25.10.2008 20:09:57)
Ahoj Magráto,
chtěla jsem Tě jen podpořit, protože jsme měly doma také broučka uřvánka. Aby spal musela jsem ho dokonce houpat v postýlce. A nebo usnul až po hodinovém neunavném řevu. Po 2 měsících už se to nedalo vydržet, probděné noci, hektické dny. Tak jsem sdělila doktorce, že už je to opravdu děsné. Sousedi si mysleli, že je malý nemocný, slyšeli ho celé dny a noci až ve 4.patře (víc pater naštěstí nemáme). Spal také jen v kočáru. Ani chovat se nechtěl. Ještě pomáhalo jezdit s postýlkou z rozvěcené chodby do zhasnuté ložnice. Pak spal třeba hodinku a pak nanovo. Taky jsme tedy nenašly čím by to mohlo být. Doktorka mi řekla, že má zřejmě moc energie a musí ji nějak vybít no. Pak mu padly tři měcíce. A hle začal sám o sebe spinkat celou noc a pak pravidelně hodinu až dvě dopoledne a to samé odpoledne. Přitom jsme nezměnili vůbec nic. Možná jsme to jen přestaly tolik řešit. Žádné ježdění s postýlkou, žádné houpání, žádné nununu. A najednou byl pokoj. Takže dosud nevíme proč tolik brečel a co se doopravdy stalo, že z ničeho nic přestal...
Zkus tomu dát tedy čas překousat to, snad se to zlepší... Budeme ti držet pěsti, protože chápeme jak se teď ty i miminko asi cítíte :-)
PS: Kamarádce brečela holčička taky stabilně, ale v 9týdnech onemocněla přišla o mlíko a tak malou převedla na umělou výživu. A taky pak začala spát celou noc a přes den byla víc klidná. No ale to je taky jen možná, mohlo to být tím a nemuselo... Kéž by se ty naše mimča uměly vyjádřit i nějak jinak než brekem :)
 janna,2 dcerky 
  • 

mooc jsemse pobavila 

(29.10.2008 11:57:04)
a to mi to také necoříká.první dcerka celkem v pohodě.ale tahle malá furijka,budou jí 3.a dny kdy neřve,většinou vsteky bych spočítala na prstech.

jako mimi do 2 měsíců no jakž takž.ale po pul roce,nechtela v noci spat,brala prášky pro deti od 10 let,jen čtvrtinku,aby spala a aby se uklidnila(protazin).pak od roku chvilku klid,pak v roce a pul zase protazin asi 3 mesíce.střídalose to s obdobím bušením hlavou do čehokoli a kdykoli,stačil špatný pohled.

ted spí starší dcerka asi 3 mesíce u babičky a vidaj se malo,chvilku přes den než sse madam sklidní,po hodince si totiž vjíždej do vlasů a rvou se jak koně.malá ji malem vypíchla oko tužkou když psala ukoly(1 třída).nebo ji kouše nebop štípe.samozřejmě že za je potrestaná,ale otřepe se a jede dál.

a jen tak prozajímavost,nasi říkají že není normální že takové dítě este nevideli.ale já když se bavím venku s ostatnimi maminkami ,maji lautr to samé uřvance a řváče.asi to vážně bude tou dobou.
 MM 
  • 

Že by odpověď ? 

(29.10.2008 13:49:17)
Třeba najdete odpověď v knížce Koncept kontinua ...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.