| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rozvádíme se aneb k čemu je dobré rozvodové poradenství?

 Celkem 12 názorů.
 pp81 


Někdy to po dobrém nejde 

(21.10.2008 11:13:48)
Jsem také rozvedená, vztah nefungoval a i přesto všechno, že na nás manžel kašlal a nechoval se k nám hezky, mi na něm záleželo. Chtěla jsem vše vyřešit po dobrém, dohodou a byla jsem vstřícná, ještě jsem se mu snažila pomáhat zařídit věci. Potom se ale do toho vložila matka, protože co by si lidi řekli, že mu odešla žena a již rok a půl jsem terčem pomluv, útoků, vydírání. Nechala jsem mu téměř všechno za nic, nevzala jsem si ani polovinu toho, co jsem sama za tu dobu vydělala a vložila s nadějí, že budu mít klid. Opak byl pravdou a dnes kdybych se měla rozhodovat znovu, tak už bych si naivně nemyslela, že je možné se při rozchodu rozumně dohodnout, já na to doplatila. Záleží vždy na zúčastněných stranách, ale někdy to po dobrém prostě nejde, i když se snažíte ze všech sil.
 helena 6 
  • 

zprostředkovaná zkušenost 

(21.10.2008 17:32:56)
Můj dlouholetý kamarád se nyní rozvádí. Po jedenácti letech manželství a osmiletech výchovy dvojčat. Rozhodli se po vzájemné dohodě využít podobnou poradnu. Chodí tam oba současně i děti. Dohodli se na rozumné výši výživného, rozdělení majetku i způsobu pečování o děti. Bohužel jediné, čeho se nezbaví je fakt, že děti po každé, když jdou k psychologovi (do poradny) povídají, že chtějí tátu domů.. :-( Kdykoliv se zeptají, zda někde bude táta a mamka odpoví ne, tak se jedno z dětí nebo obě rozbrečí. Trápí to oba rodiče, ale zase na druhou stranu je důvodem možná fakt, že tak dobře maskovali své problémy sami před sebou, že to zamaskovali i před dětmi a ty opravdu nyní nevidí jediný důvod proč tatínek odešel.
Na druhou stranu, tito manželé by se určitě dohodli i bez poradny. On o děti stojí a ona je rozumná žena, že ač opouštěná, vidí, že čím více problémů bude dělat, tím to bude horší pro děti ne pro nej.
Kdyby nechtěli jeden nebo druhý, asi by se nedohodli. Poradna to jen zjednodušila, je tam neutrálně.
 Bulharka 
  • 

Re: zprostředkovaná zkušenost 

(21.10.2008 23:04:29)
Mohla bych prosím vědět, kde se nachází ona poradna? Jak se šlověk dopátrá, kam a ke komu jít právě v jeho městě (a nemluvím o Praze či Brnu).
 helena 6 
  • 

Re: zprostředkovaná zkušenost 

(22.10.2008 8:58:40)
Moje zkušenost je z Jihočeského kraje, jestli Vám to k něčemu bude. Ale musela bych se nejdříve kamaráda zeptat, nemám sama zkušenost :-)
 Vrátoša 


hlavně vydržet ! 

(21.10.2008 20:41:17)
Ahoj, pokud dva rozvádějící se partneři jsou schopní dojít spolu do poradny, tak jsou spolu schopní se dohodnout i bez poradny. A za tím si celkem sveřepě stojím. Psycholog je bezvadná instituce, je neuvěřitelně příjemné poklábosit si s někým, kdo Vám tak moc rozumí. Všechno, co vám poradí, je téměř vždy k užitku věci, protože VY VÍTE, ŽE NA TO MÁ PAPÍR. A my lidi jsme tak pěkně naučení, že kdo na to má školu, ten má jisto jistě i svatou pravdu.Žádná kámoška ani kamarád u piva to tak pěkně neumí, jako schopný psycholog. Jestli na něj máte peníze nebo víte kam za ním skočit zadarmo, tak neváhejte a jděte. Pár nocí po konzultaci se fajn vyspíte a většina problémů se Vám bude zdát řešitelná, nebo aspoň o kousek víc řešitelnější, než předtím. ALE - nakonec si všechno musíte stejně vyřídit, zařídit a hlavně sami se sebou vypořádat vy sami, NIKDO to za vás neudělá. Je třeba se tomuhle faktu postavit čelem a přijmout ho. Všem rozvádějícím - hodně zdaru a lepší zítřky.Přijdou, spolehněte se ((-:
 Ilona 
  • 

"Psycho"/rozchod 

(22.10.2008 13:48:57)
Jsou i jiné situace, kdy máte docházet na mediaci (jakousi porovodovou terapii), o kterou nemáte vůbec zájem a kterou Vám nařídil soud.
Otec dítěte mě opustil v těhotenství. Vrátil se do svého předchozího nedořešeného vztahu, k jiným neplánovaným dětem. Pokusil se vytvořit rodinu, nevyšlo to. Já mezitím navázala vztah se skvělým mužem, jsme spolu už šest let. Syna vychováváme s láskou, máme ještě dvouletá dvojčátka. Syn, dnes druhák, ví, že jeho otec je ten člověk, který si na něho jednou za půl roku udělá na dvě hodiny a čas, ale ničemu to nevadí, má přece svého tatínka, mého muže. Jenže - biologický otec je sám a jak tvrdí, jediné, co mu zbylo, je náš syn. A jediný program, co má, je ničit naší rodinu. Systematicky. Takže začal soud o styky se synem. Ano, prokázala jsem, že se o něho sedm let téměř nezajímal. Ale hlas krve je prý silnější. Aspoň podle soudních znalců. Podle nich by měl můj syn nazývat svého tatínka "strýčku". Nyní víme, že biologický otec je psychopat, znalci to odhalili, my dva jsme "normální". Zároveň, ale zjistili, že otcova porucha není takového rázu, aby "ohrozila život syna." A výsledek? Doporučují se jednou za 14 dní scházet na pyschiatrii. Protože chudák otec je takový šílenec, že si k dítěti nedovede najít cestu. Můj manžel je sice kvalitní a bylo zjištěno, že mezi ním a synem je pevný vztah, ale v podstatě je pro znalce i pro soud jen pátým kolem u vozu. Jakýsi strýc, dobrý tak k tomu, aby zaplatil desetitisíce za znalecký posudek... A já? Já mám docházet s psychopatem na vztahovou terapii, kde mi budou vysvětlovat, že mám akceptovat biotce jako tatínka. No, tak to je odvrácená strana mediace. Už se těším! A všem v podobné situaci radím jedno, nepište otce do rodného listu!!!!
 Ilona 
  • 

"Psycho"/rozchod 

(22.10.2008 13:48:58)
Jsou i jiné situace, kdy máte docházet na mediaci (jakousi porovodovou terapii), o kterou nemáte vůbec zájem a kterou Vám nařídil soud.
Otec dítěte mě opustil v těhotenství. Vrátil se do svého předchozího nedořešeného vztahu, k jiným neplánovaným dětem. Pokusil se vytvořit rodinu, nevyšlo to. Já mezitím navázala vztah se skvělým mužem, jsme spolu už šest let. Syna vychováváme s láskou, máme ještě dvouletá dvojčátka. Syn, dnes druhák, ví, že jeho otec je ten člověk, který si na něho jednou za půl roku udělá na dvě hodiny a čas, ale ničemu to nevadí, má přece svého tatínka, mého muže. Jenže - biologický otec je sám a jak tvrdí, jediné, co mu zbylo, je náš syn. A jediný program, co má, je ničit naší rodinu. Systematicky. Takže začal soud o styky se synem. Ano, prokázala jsem, že se o něho sedm let téměř nezajímal. Ale hlas krve je prý silnější. Aspoň podle soudních znalců. Podle nich by měl můj syn nazývat svého tatínka "strýčku". Nyní víme, že biologický otec je psychopat, znalci to odhalili, my dva jsme "normální". Zároveň, ale zjistili, že otcova porucha není takového rázu, aby "ohrozila život syna." A výsledek? Doporučují se jednou za 14 dní scházet na pyschiatrii. Protože chudák otec je takový šílenec, že si k dítěti nedovede najít cestu. Můj manžel je sice kvalitní a bylo zjištěno, že mezi ním a synem je pevný vztah, ale v podstatě je pro znalce i pro soud jen pátým kolem u vozu. Jakýsi strýc, dobrý tak k tomu, aby zaplatil desetitisíce za znalecký posudek... A já? Já mám docházet s psychopatem na vztahovou terapii, kde mi budou vysvětlovat, že mám akceptovat biotce jako tatínka. No, tak to je odvrácená strana mediace. Už se těším! A všem v podobné situaci radím jedno, nepište otce do rodného listu!!!!
 turista 


problémy po rozvodu 

(22.5.2009 20:35:59)
Zažil jsem rozvod před 3 lety. Lze se postupně dopracovat ke kooperativnímu paralelnímu rodičovství, což je porozvodové optimum a snažit se plně věnovat dětem i když je člověk nevidí denně. Ženy se však obvykle za každou cenu pokouší o tzv. rekonstrukci rodiny přítelem a poté otčímem. Nový partner matky dětí je přetěžkou zkouškou kooperativního paralelního rodičovství. Takovou zkoušku nyní zažívám. Děti jsou matkou nuceny k akceptaci cizího tzv.strýčka a pokrevní táta to má náhle těžké. Přitom otčím jim nikdy nemůže dát to co milující táta.
 Frantisek 
  • 

Re: problémy po rozvodu 

(5.6.2009 7:18:15)
No jasne, a ti co si dite adoptuji, nikdy nemuzou dat diteti to, co biologicky rodic :/. Chapu, ze z tebe mluvi emoce, ale to co rikas je jako facka do tvare vsem milujicim nebiologickym rodicum.
 10.5Libik12 


Re: problémy po rozvodu 

(5.6.2009 8:26:06)
Otčím versus táta je případ od případu. Já bych tedy byla opatrná před druhem, který se označuje za "kooperativního paralelního rodiče", něco tak technokraticky studenýho ve vztahu k rodičovství, aby pohledal~;)
 10.5Libik12 


Re: problémy po rozvodu 

(5.6.2009 8:27:41)
Myslela jsem tedy výraz.
 Hanka 
  • 

Re: problémy po rozvodu 

(5.6.2009 9:08:30)
Libiku,

já když jsem si turistu přečetla, tak jsem se taky dost vyděsila. Aspoň na závěr se mu místo výrazů jako "kooperativní rodičosvství" a "tzv. rekonstrukce rodiny" podařilo napsat i "milující táta", takže to nejspíš není robot :-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.