| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Z deníčku soukromé podnikatelky

 Celkem 96 názorů.
 Lizzie 


Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 8:27:58)
jak to brát - popis dne, ukázka nelehkého dne farmářky, stížnost, jak je to těžké...? Je to zajímavé počtení, zvlášť pro někoho, kdo má ze zvířat patřičný respekt, ale trochu mi na konci chybí nějaké zhodnocení. Nic ve zlém.
 Anadar 


Re: Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 8:39:25)
Vždyť je to nadsázka...Je to jako když my měšťanky popisujeme,co sil stojí narvání dětí do oblečení,do sedaček,jídla do dětí,informací do tupých manželů a tak podobně a slijeme příběhy do jednoho obzvláš´t hustého vývaru.
Pravda je,že mi v tom příběhu chyběl mužský prvek,alespoň jako komická vložka,rozdávající dobré rady(organizace,důslednost,kázeň),pak by příběh nekončil usínáním,nýbrž pěknou vraždičkou.
 Lizzie 


Re: Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 8:41:47)
Anadar,

v pohodě, jen mi tam něco trochu haprovalo - ale uznávám, že ač jsem založením městská holka, je to příjemnější než poxté číst, jak si někdo nemůže sednout v MHD apod (čímž neznevažuji problém, kdy někdo někoho nepustí).
Jj, ten chlap tam chyběl, ale třeba je dotyčná samoživitelka a samofarmářka, což je tedy v tom případě záběr jak hrom.
 Tonička, městská holka 
  • 

Mě to fakt bavilo 

(13.10.2008 9:08:33)
Já tedy ve své každodenní rutině zakopávám pouze o jednoho psa (a to dokáže vytvořit dojem, že je v předsíni několik jeho dalších jednovaječných sourozenců), mezitím stihne sundat dětem čepice a pobouchat je ocasem. Kdybych se měla ještě rvát s kohoutem (kterýchžto se celkem bojím-mají páru), kozou a uklízet spoušť po rodící kočce, asi bych si brzo hodila mašli. Je to super nadsázka, která příjemně osvěží jinak se poněkud opakující diskuse - hyper/supermarket, MHD, dětské hřiště apod. Ještě postrádám toho tatínka, který přijde domů, nahází oblečení na židli (k tomu, co tam je od včerejška), pohází veškeré volné plochy novinami a "důležitými" papíry, sní večeři a okamžitě usne únavou - to popisuji svého manžela :-)).
 VIrena 
  • 

Fakt úžasné! 

(13.10.2008 9:32:25)
DOcela jsem se zasmála a při pondělku je to příjemné probuzení do pracovního dne... Mimochodem, dámy, kterou z vás to pobavilo, zkuste si přečíst také Betty McDonaldovou - Vejce a já... když je mi nejhůř, kousek si přečtu a hned mám pocit, že náš domeček míň padá a že naše smečka (pes, kočka, morče, sousedovy slepice, srnka, ondatry a další havěť) se míň dobývá dovnitř (či ven, dle situace...) :D

Koho to nepobavilo, ať mou radu k četbě ignoruje, zbytečně by se nad knihou rozčílil :)
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Fakt úžasné! 

(13.10.2008 11:58:30)
Vejce a já čtu přesně v těch případech, o kterých píšeš a vlastně ji mám neustále rozečtenou ... k ní Bridget Jones a hned se cítím lépe. Článek se mi líbil ... jsem ráda, že nemám kočku ani psa :-D
 Edvi+1+1 


Re: Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 12:41:34)
Moc hezký článek.:-) Přečetla jsem to jedním dechem. :-)
 Apolena. 


Re: Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 9:52:52)
Lizzie,
ber to jako stránku z deníku, ono to fakt nic jiného není. Nedělám každý den nějaký závěr ;-).
Mužský prvek :-) je přes týden v práci, vrací se v pátek večer strašně unavený :-) a v pondělí ukrutně brzy ráno zase odjíždí.
Ani tohle není stížnost, kdybych se nebála, že to zakřiknu, napsala bych, že jsem opravdu hodně spokojená, ťuk, ťuk.
 Lizzie 


Re: Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 10:12:27)
Sylvo,

v pohodě, dík za dovysvětlení. Jinak - pokud jsi na to přes týden ještě sama, tak klobouk dolů. Ať spokojenost trvá.
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 11:36:44)
Dík za článek. Můžu říct, že se stydím za "uhoněnost" zaměstnané matky dvou kluků + manžel.
Normálně už nebudu fňukat, protože když se podívám na na tebe tak se opravdu flákám. Opravdu se mi článek líbil - tohle bych asi nezvládala spíš psychicky a skončila bych v blázinci.
 matulla 
  • 

Re: Jsem maličko na rozpacích  

(13.10.2008 17:10:57)
super, perfektni. To jsem dneska potrebovala
 Miguelka, S9/03 a ? 


Díky 

(13.10.2008 8:31:24)
Bože díky za zaměstnanecký poměr, teplou kancelářskou židli, jedno dítě a pouze jedno morče:o)))Moc jsem se pobavila.Díky.
 fisperanda 


Re: Díky 

(13.10.2008 9:30:32)
Přesně tak, tohle bych nedala. Chápu, že někdo takhle může být šťastný, ale není to můj případ. Každopádně nechápu, kde ty lidi berou na to energii celý den lítat kolem baráku a hospodářství. A dětí. ;)
 Magnolya 
  • 

Krásné 

(13.10.2008 8:40:53)
Moc pěkný popis a sice taky děkuji za židli v práci v teple a pohodlí, ale i trochu závidím ten zvěřinec.

pro Lizzie: Jaké zhodnocení sis představovala? Něco jako: jsem já to ale ubožák a všichni mě litujte? To si vážně neumíš představit, že někdo dokáže jen popsat vtipně svůj den?
 Lizzie 


Proč ta ironie? 

(13.10.2008 8:45:14)
Ne, nic takového jsem si nepředstavovala. Jen mi tam zpočátku chyběl závěr. Neřeším to a nehodlám se hádat. Viz. výše.
A uznávám, že autorka je šikovná ženská. Ne každý by si na to troufnul a ne každý by to zvládal.
 hataika/97,02,08/ 


Líbí 

(13.10.2008 9:04:57)
Mně se příspěvek líbí,cítím v něm humor,nadsázku,ironii a vlastně je to o tom,že ať bydlíte na vsi nebo ve městě,občas nás dostane ten stereotip,kolotoč.Jednou za čas stojí zato vyskočit z toho kolotoče,aby se do něj člověk zase pak vrátil rád. Rozhodně z článku necítím snahu pisatelky o to,aby jí jiné maminky litovaly,to rozhodně ne.Já osobně bych s touhle pisatelkou šla raději na pokec než třeba s tou,která tráví den řešením módních trendů a běháním po obchodech,z toho bych byla asi více unavená.Nic proti nikomu,každý se realizujeme jinak.Příspěvek je vtipný a nenudila jsem se.
 Michaela Pecharová 


LOL 

(13.10.2008 9:09:56)
Nádherně jsem se zasmála. S kozou nemám zkušenosti, ale náš pes se nám kdysi vymáchal v exkrementu nějaké zvířete, které zaručeně trpělo střevní chřipkou. Než jsme došli domů, byli jsme "voňaví" všichni. Ještě že nemáme kozu a kočky jsou obě vykastrované :-)
 lenka 
  • 

diky, za kazde nove rano......... 

(13.10.2008 9:23:11)
uz dlouho jsem se takhle nepobavila
A priznavam, ze velmi skodolibe. Jsem rada, ze je na tom jeste nekdo hur (anebo stejne) jako ja...
fakt super pocteni pri pondelku!
 Sandra + 2 
  • 

Re: diky, za kazde nove rano......... 

(13.10.2008 9:29:20)
Vtipný článek, pobavila jsem se.
 lenka 
  • 

diky, za kazde nove rano......... 

(13.10.2008 9:29:59)
uz dlouho jsem se takhle nepobavila
A priznavam, ze velmi skodolibe. Jsem rada, ze je na tom jeste nekdo hur (anebo stejne) jako ja...
fakt super pocteni pri pondelku!
 JaninaH 


Krásné 

(13.10.2008 9:31:04)
Výborně napsané, úplně z toho cítím všechny ty pachy, zvuky barvy a živočišné teplo (až závidím, v šedivé kanceláři s výhledem na šedivou ulici).
A taky je z článku poznat, že autorka přes všechny drobné karamboly a každodenní "boj o zrno" má tenhle způsob života ráda.
Sylvo, prosím, piš víc :)
 Apolena. 


Re: Krásné 

(13.10.2008 9:55:13)
Ahoj Janino,
zdravím a děkuju za pochvalu :-).
 ninuszka 


Re: Krásné 

(13.10.2008 10:38:40)
Příjemné počteníčko při začátku dlouhého pracovního týdne :) Jsem ráda, že nejsem sama, kdo vlastní škodolibé zvířecí miláčky. Včera večer mi pes v kufru auta rozkousal dvě plata vajec od mámy. Ještěže nesvítilo sluníčko. Taky jsem si pomysela něco o týrání.;)
 Amazonka 4D 


Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 10:09:20)
Sylvi dík,až na cestu do školky to u nás vypadá podobně...ale je hezké číst,že to někdo má stejně (a neee,vůbec nejsem škodolibá ;))
Jo a ještě,zahradu jsem před "predátory" oplotila...růže přežívají.

Dík za hezké ráno ~R^~s~
 Apolena. 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 10:22:29)
Amazonko,
a bude hůř :-D:-D;).
 Amazonka 4D 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 10:35:13)
Chicht,to bude...stěhujeme celou farmu o pár km na sever...jinak bych teda vyměnila kohouta,nebo si to s ním vyříkala jednou pro vždy...náš dostal (decentně) lopatou a asi mě má za ještě většího kohouta,už dal pokoj...zato s beranem jsem prohrála...
 Apolena. 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 10:43:27)
Amazonko,
beran i kohout jsou na dalších stránkách deníku :-).
 Amazonka 4D 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 10:51:31)
Už se těším ~R^
 ALianan 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:12:25)
S beranem prohrávám na celé čáře, nejhorší je když se do sebe pustí rozdováděný pes a naštvaný beran to prchám rychlostí blesku. Naštěstí náš beran nemá rohy.

Jinak jsem taky holka z města do zvěřince jsem se přivdala, ale je strašně fajn.
 Amazonka 4D 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:19:16)
Náš byl taky bezrohý (nebyl sežrán,jen umístěn jinde ;)) ale 80kg s akcelerací F1...stačilo i bez rohů ;((
 ALianan 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:21:25)
Já ač vegetarián, tomu našemu vyhrožuji řezníkem už dlouho.
 Amazonka 4D 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:24:50)
Velinko chápu,ten náš je ohodnocenej,plemenej a dotovanej,tak bydlí holt jinde...
 Kaaja 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:19:16)
jé ahoj Amaz!!!

dlouho jsem o tobě neslyšela...vy se stěhujete???
 Amazonka 4D 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:21:59)
Kájo,no snad co nejdřív (sice blbě přes zimu,ale i tak se těším) bude tam méně zřícenin,lepší střechy a chráněnější před větrem,jinak podobné :-)
 Kaaja 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:34:02)
tak to je skvělý!!!

slyšela jsem (snad to není tajemství),že se chcete ještě rozrůst, tak se tam hezky poskládáte...
 Amazonka 4D 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 11:43:08)
~j~ slyšela jsi dobře a tajemství to není...
 Hana 
  • 

Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 12:06:45)
Tak u nás to taky bylo napínavé, měli jsme husy, ty jsem přeprala. Pak taky býčka a toho jsem podle věku (a váhy) a stavu menstruačního cyklu (k býkovi se s MS nesmí)lovila sama, nebo obcházela sousedy a ukecávala chlapy jak hora, aby ho chytli. Pak už jsem chodila najisto pro drobného šedesátníka, ten mně ho chytal. Hana
 Amazonka 4D 


Re: Podobnost čistě náhodná... 

(13.10.2008 12:22:26)
Hano,na berana se taky s MS nesmí,ale on se pak rozhodl,že se k němu nesmí nikdy.To můj milovaný Bivoj ("kanadské pastevní" čuně) mi chodí naproti a chce drbat,všude,takže za chvíli sebou švihne na záda,zavře oči a "přede"...prasátka můžu :-)
 Lenka 
  • 

fotka 

(13.10.2008 10:21:10)
Článek mě pobavil a možná by mě pobavila i fotka, jak po takovém dnu člověk vypadá :-)
 JaninaH 


Re: fotka 

(13.10.2008 10:24:26)
Já bych teda raději viděla fotku těch koťátek :-D
 Lenelka 


Re: fotka 

(13.10.2008 12:43:47)
Ano, fotka je vyborny napad!:-D:-D:-D

Sylvo, tohle me teda uplne odradilo od premysleni nad moznym presunem na cesky venkov~k~. Asi jsem skrz naskrz mestsky clovek, tohle by me polozilo. Prelozim manzelovi, aby si rozmyslel svuj napad o porizeni kozy!

Kolik ze to mas tech psu?? My ted mame cerstve nove stene a porad rvu dite od stenete nebo stene od ditete:-D
 Apolena. 


Re: fotka 

(13.10.2008 13:51:21)
Lenelko,
já nevím, co furt máte s tou fotkou? Večer přece vypadám úplně normálně - seno a listí ve vlasech, písek mezi zubama, škrábance do výše kohoutího výskoku, ohlodané gumáky, otrhané tepláky, tričko orazítkované kočičími tlapičkami...prostě nic mimořádného, standardní vzhled upravené, zachovalé čtyřicátnice :-).
Psy máme čtyři, ale jen jeden je normální :-)). Dva kluci jsou psí puberti a jedna holka je psí důchodce, je z útulku, už ji mám 16 let a nebyla štěně, když jsem si ji brala. Věk na ní moc vidět není, zato se během svého života perfektně zdokonalila v různých dovednostech, umí výtečně sehrát slepou, hluchou, senilní...
 Lenelka 


Re: fotka 

(13.10.2008 13:59:50)
No, ja Te nikdy v gumacich a teplakach nevidela, musi to byt zajimava zmena~k~:-D

Jo jo, nas starej pes taky ke konci zivota delal, ze neslysi a neumi slezt z gauce. Dalsi psi jsou taky z utulku?
 Apolena. 


Re: fotka 

(13.10.2008 14:08:16)
Jen ten jedinej normální :-), štěňata jsou čistokrevní malamuti.
 Lenelka 


Re: fotka 

(13.10.2008 14:17:58)
Malamuti??? Sane mas?:-D:-D
 Apolena. 


Re: fotka 

(13.10.2008 14:20:03)
Saně ne, vozík, ale vyrostli nám z popruhů :-(.
 Lenelka 


Re: fotka 

(13.10.2008 14:26:44)
Popruhy byly nejaky steneci nebo jsou pejsci nadmerne velci?
 Apolena. 


Re: fotka 

(13.10.2008 14:28:03)
Jsou obřiska :-).
 zuzini 


výborné 

(13.10.2008 10:41:14)
Dlouho jsem se po ránu tekhle nepobavila. Výborný a vtipný článek. Ač žijem v bytě, některé tvé zážitky, bych mohla vydávat za své :-D
 čiřikaví a Jakub 9.10.06 


Sylvo super 

(13.10.2008 11:10:22)
věřím tomu, že takto nevypadá každý den a že většina z toho byla nadsázka :)- totiž pokud ne, tak bych ti doporučila dát psi na převýchovu, kohouta zabít a nechat vyrůst nového, s kozou neporadím a kočky ... ty se ovládat nedají.

Přesto jsem se několikrát hlasitě zasmála a děkuji ti za zpříjemnění dne.. bylo to jako by jsi popisovala náš dům.. jen já byla ta holčička s těma vajíčkama :) to se mi stávalo docela často :)
 Apolena. 


Re: Sylvo super 

(13.10.2008 11:23:06)
Nadsázky tam moc nebylo ;). Ale všechno se tak nějak řeší samo, kohouta už dlouho mít nebudeme (ale zůstane naživu), polovina psů jsou dospívající štěňata, takže se zklidní sami časem. Nestěžovala jsem si, mám je všechny ráda :-).
 Terreza 


Díky Sylvo, 

(13.10.2008 11:26:14)
to člověku zpříjemní den...
Ty jdeš do všeho s vervou, že? ;-) A hlavně, že to vynáší! :-P

 Bellana 


Re: Díky Sylvo, 

(13.10.2008 11:36:12)
Sylvo, díky, že jsi ten článek uveřejnila. Ráda jsem si ho opět přečetla, poněvadž je to moc krásný pocit, když mi najednou připadá, že mám MÁLO zvířátek a tak nějak celkově děsně komfortní život :-)
Co kozel Emil, jak se má? Pořád smrdí? ~j~

PS: Fakt výborně napsané, hodlám si to vytisknout a číst si to, až na mě půjde trudnomyslnost :-)
 jana38 


Re: Díky Sylvo, 

(13.10.2008 11:53:55)
Ufff. Výbornej pokus, jak odradit potencionální konkurenty farmáře :-))) - po tomhle mě opravdu přešla chuť prožít si někdy v životě idylický západ slunce nad posekanými luky a vypletými záhony bio potravin, kdy se domácí zvířectvo po dalším krásném dnu ukládá ke spánku...

Raději zůstanu u práce ve městě a jednoho blbého psa (byť vydá za ty tři):-)
 Apolena. 


Re: Díky Sylvo, 

(13.10.2008 12:34:22)
Kočajdo,
jo, kde jsou ty doby, kdy jsme měli JEN tři psy :-)...

Josephine,
já jdu ven tak jako tak, kdybych ty naše hyperaktivní potvory pořádně nevyvenčila, neměli bychom brzy kde bydlet :-). Tak je mi celkem jedno, jestli ještě k tomu tlačím kočárek. A sousedce to pomůže, takže spojujeme příjemné s užitečným.
O muži jsem nepsala, protože přes týden není doma.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Sylvo, skvělé 

(13.10.2008 22:27:12)
po té šílené Jílkové balzám na duši a při našem přestěhování na ves jen s batoletem a předškolákem, kočkou a manželem, po vyhraném boji s mravenci a prohraném s octomilkami, máš můj obdiv!
 Apolena. 


Re: Sylvo, skvělé 

(13.10.2008 22:34:04)
Frido,
díky, ale není moc co obdivovat :-).
No, pokud nejste na vsi dlouho...tak podzim je na vsi sice romantický, ale myším začíná být chladno, balí si kufříčky a stěhují se do domů...
 Apolena. 


Re: Díky Sylvo, 

(13.10.2008 11:46:31)
Terrezo,
to víš, kdo umí, ten umí :-D.

Bellano,
nápodobně, já se k tvým článkům taky ráda vracím.
Emil pořád strašně smrdí, ano ano. Stále (marně) doufám, že si na to NĚKDY zvyknu :-).

Barčo,
na psychiku to je náhodou skvělý lék. Žádnej stres, jen přítulná zvířátka :-D
 Hanka72 


Re: Díky Sylvo, 

(13.10.2008 12:53:32)
Sylvo,fakt super článek...upřímně jsem se zasmála,navíc je to napsáno pěknou,čtivou formou~R^~R^...mám doma něco podobného,jen kočka je kastrovaná,zato místo kohouta ma mděti rovnou tři a ještě přes týden hlídám kamarádky klučíka:-D:-D
Už se těším na další článek;)
 smisulenka,M03/05 + A01/08 


Re: Díky Sylvo, 

(13.10.2008 13:22:33)
Super článek~R^
Jen se zamyšlím na co já si stěžuju a jak málo zvládám:-D;)
 smisulenka,M03/05 + A01/08 


Re: Díky Sylvo, 

(13.10.2008 13:22:34)
Super článek~R^
Jen se zamyšlím na co já si stěžuju a jak málo zvládám:-D;)
 Paja a Paja 
  • 

uf 

(13.10.2008 11:38:42)
Uf, uf, kromě toho, že jsem se taky upřímně zasmála, se mi vybavily vzpomínky na dětství... a na nedávnou "dovolenou" u rodičů, kdy jsem k rok a půl starým "odjištěným granátem" hlídala barák, zvěř a spol. Ještě že už nemaj kohouty (ale dodnes si beru ke slepicím koště a očekávám útok). Ještě že blechy už nepřenášej mor (SMS babičky z dovolené: blechy? Jo to bude ten chcíplej ježek, já jsem na něj zapomněla). Takhle jsme dopadli jen s ožranýma dudlíkama a zlomenou klíční kostí. Asi taky napíšu článek :-)
 ...j.a.s... 


Druhá Betty McDonald 

(13.10.2008 12:03:15)
Víc takových článků :-) Moc se mi to líbilo. Přece jen člověk nemá moc kontakt s tím, jak se žije jinak než ve městě. Musím říci, že mi nevadí, že autorka nepsala u svém muži, neboť je-li muž hodně v práci, pak v mnoha případech je na vše sama zase žena... Takže to, aby psala o muži, když tam zrovna nebyl, mi přišlo jako klišé - jak v romantických filmech, co chtějí čtenářky vidět :-)
Jak to tak vypadá, tak je to skutečně honička... Proto autorku fakt obdivuji a též smekám, že při té honičce se ještě nabídne na procházku s "cizím" dítětem. To ve městě asi moc k vidění není... Přece jen v hektickém městě některé ženy spíš fňukají, jak toho mají moc. Tleskám.
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Závidím :-) 

(13.10.2008 13:23:04)
Já závidím té holčičce - musí mít báječné dětství! Moc bych takové přála svým dětem, ale jakožto odchovanec z paneláku, který se dopracoval zatím jen k muškátům za okny a malému záhonku pod nimi na kraji města :-), bych asi (asi určitě!)"echt" selský život nezvládla :-( A závidím vlastně i autorce, protože moje - možná naivní? - představa je, že přes všechnu tu práci venkov určitě nevysaje z člověka tolik energie jako zahuštěné, začouzené, hlučné městské ulice. Nebo jo? :-)
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Závidím :-) 

(13.10.2008 13:23:05)
Já závidím té holčičce - musí mít báječné dětství! Moc bych takové přála svým dětem, ale jakožto odchovanec z paneláku, který se dopracoval zatím jen k muškátům za okny a malému záhonku pod nimi na kraji města :-), bych asi (asi určitě!)"echt" selský život nezvládla :-( A závidím vlastně i autorce, protože moje - možná naivní? - představa je, že přes všechnu tu práci venkov určitě nevysaje z člověka tolik energie jako zahuštěné, začouzené, hlučné městské ulice. Nebo jo? :-)
 Lucka a Agátka 22.4.2006 


Re: Závidím :-) 

(14.10.2008 8:05:29)
Asi jsem úplně z jiného těsta, ale já holčičce nezávidím. Připadá mi, že by si zasloužila více péče, číst pohádky, vyprávět příběhy, nějaký kroužek a tak, ale autorku článku neznám, takže je klidně možné, že zvládá i tohle. Jinak se mi článek také líbil, opravdu jako Vejce a já. Lucka
 Apolena. 


Re: Závidím :-) 

(14.10.2008 8:23:29)
Lucko,
chtěla jsem především pobavit, nejen popsat svůj den, taky jsem nechtěla napsat článek o deseti stránkách, tak jsem holt něco vypustila, např. že se oblékám, čistím si zuby, chodím na záchod (i když to v článku taky není). Vypustila jsem i to, že si s dcerou povídám i kromě vycházky, že jí dávám najíst, že jí čtu pohádky, že spolu děláme spoustu věcí.
Na žádný kroužek fakt nechodí, ale myslím, že v 5 letech zase o tolik nepřichází.


Asi jsem úplně z jiného těsta, ale já holčičce nezávidím. Připadá mi, že by si zasloužila více péče, číst pohádky, vyprávět příběhy, nějaký kroužek a tak, ale autorku článku neznám, takže je klidně možné, že zvládá i tohle. Jinak se mi článek také líbil, opravdu jako Vejce a já.
 Amazonka 4D 


Re: Závidím :-) 

(14.10.2008 8:31:02)
Hmmm,jak včera podotkl můj muž: "všimni si,že v rodinných filmech (pro děti) se vesměs nekoná hygiena" a já dopovím za sebe: "a nějak to nikomu nevadí,každý tak nějak automaticky předpokládá,že se děti myjí,čistí si zuby,chodí na záchod..."

Jen se to do filmu nehodí/nevejde...


 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Re: Závidím :-) 

(14.10.2008 11:34:35)
Tak život dětí a péče o ně v takových či onakých podmínkách, to by bylo na samostatnou diskuzi. Já měla na mysli to, že uprostřed přírody a zvířectva bývá dětem tradičně nejlépe, mohou se svobodněji vydovádět, vidí zblízka spoustu užitečného a spoustu věcí se přirozenou cestou naučí. Píše-li maminka články na počítači a vozí dcerku autem do školky, jistě se nejedná o žádný zaostalý zapadákov. (Že by se maminka dcerce nevěnovala, to mne ani nenapadlo.) Osobně mi takový život pro předškolní dítě přijde přínosnější, přirozenější a zábavnější než panelák-auto-angličtina v jiném paneláku-auto-panelák-televize.(To je samozřejmě záměrně do extrému hnaný příklad, abych podtrhla svou myšlenku, že venkov považuji pro dítě za lepší, byť bez organizovaných kroužků.)
 Lucka a Agátka 22.4.2006 


Re: Závidím :-) 

(15.10.2008 15:49:26)
Sylvo, Veroniko,
já píši z vlastní zkušenosti, měla jsem takové rodiče, bydleli jsme daleko od "civilizace", byla jsem obklopena úžasnou přírodou a hodně lidma (táta byl ředitel rekreačního zařízení), ale přesto jsem zase já záviděla těm "panelákovým" dětem, kteří mohli chodit na co je bavilo a maminky přišly z práce a věnovaly se jim (občas jsem u nich byla)a o víkendech jezdili na výlety. Naši pracovali 16 hodin denně (vč. sobot a nedělí, kdo zná rekr. středisko pro 120 lidí, dokáže si to představit), dostala jsem veškerou péči - pochopitelně hygienu a tak, ale o tom vůbec nemluvím. Nevím jak to popsat, ale když jsem to četla, vzpomněla jsem si na svoje pocity. Naši mají taky do dneška pocit, že když jsem bydlela v přírodě se zvířaty, byl to ráj na světě a já zas lituji, že jsem nemohla závodně plavat, přestože mne několikrát ve škole přesvědčovali, že jsem nemohla chodit na zpívání, ač mě tak bavilo, že jsme o víkendech nejezdili za zážitky a prázdniny,... to bylo pochopitelně nejvíc práce. Nestěžuji si, jenom upřesňuji, proč jsem to napsala.
 Apolena. 


Re: Závidím :-) 

(15.10.2008 16:12:56)
Lucko,
ale my nebydlíme daleko od civilizace, máme auto, taky do civilizace jezdí přímo od nás autobus. U vás to přece jen asi bylo jiné, pokud dcera bude chtít chodit do nějakého kroužku, plavat, cvičit..., není problém ji kamkoli dovézt.
Asi budu muset příště jasně napsat, že nepíšu úplně o všem, co se ten den dělo - ale já jsem doufala, že to tak nějak je poznat...
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Re: Závidím :-) 

(15.10.2008 21:29:01)
Myslím, že není nutné psát o všem a pro všechny :-) Každý má zkrátka své vlastní asociace a své vlastní zkušenosti a jeden a ten samý text u každého vyvolá jinou reakci - to je na tom přece to zajímavé, ne ? :-) Piš tak, jak to cítíš, kdo tě nepochopí, třeba tě obohatí zajímavým pohledem z úplně nového úhlu (nebo tě naštve a i to je normální :-) :-) ).
 MartinaNov (dva rošťáci 


těžký život 

(13.10.2008 13:51:49)
zlatý panelák 8-)))))))))))))))))))))))))
jak se nám hned líp žije, když víme, že je na tom někdo hůř 8-)))))))))))))))))))))))))))
 Kohnova 
  • 

Pomohlo by 

(13.10.2008 16:25:07)
a)nepoustet kozu do zahrady a
b)kocky do loznice (opatreni: pri odchodu z loznice zavrit dvere)
c)vychovat psy (dnes lze zjednat i psiho psychoanalytika)
d)kohouta uvarit na paprice
e)zdechliny palit okamzite
A jestli nic z toho nejde, tak aspon mame humorny clanek.
 Apolena. 


Re: Pomohlo by 

(13.10.2008 17:51:10)
Kohnová,
a) koza žere trávu, tráva roste na zahradě
b) kočku jsem vyhodila (jak jsem psala), zřejmě ji do ložnice pustila dcera nebo se kočka udělala neviditelná (což umí) nebo prostoupila zdí (což vypadá, že taky umí)
c) psy vychováváme, ale (jak jsem psala) jsou to ještě štěňata, kromě toho i ten nejvychovanější pes neodolá, když má možnost vyválet se v něčem, co odporně smrdí
d)kohout (jak jsem psala) je už vyřešený
e)nemám čas ani si netroufnu obcházet vesnici a okolí, hledat po polích a lesích zdechliny a okamžitě je pálit
 corina 


Re: Pomohlo by 

(14.10.2008 3:37:02)
Sylvo,
vykašlete se na chytráky, kteří sežrali Šalamounovo enóno - báječný článek, Váš humor se mi líbí (a to jsem taky obyčejná městská holka)
 jana38 


Re: Pomohlo by 

(14.10.2008 15:30:08)
Sylvo, ANO, kočky uměj procházet zdí, dále: vyskytovat se na dvou místech (libovolně od sebe vzdálených) najednou, číst myšlenky, ovládat myšlenky jiných členů domácnosti a atomizovat se pryč do jiné vesmírné dimenze během pikosekundy (ani nestihnete mrknout). Plus spoustu dalších užitečných věcí samozřejmě:-)
 SnowWhite 


Po dlouhé době jsem se zde královsky pobavila :-) 

(13.10.2008 18:02:25)
Tuto pekelnou a částečně úsměvnou beznaděj znám jak svý boty - tedy ne v rozsahu koza, kohout, kočka ..., ale v městském pojetí, ale stejně to bylo naprosto super počteníčko. Díky
 Blanka-útulek pro staré a týrané koně 
  • 

z deníčku soukromé podnikatelky 

(13.10.2008 20:08:06)
Trefné a výstižné :-).Občas mám tentýž pocit,jen chybí dítě.Což zdatně vynahrazuje 13koní,ovečka,kozel,2psi,5koček,králíček a ježek ve spíži :-)
 Meta 


Sylvo, 

(14.10.2008 8:31:09)
pěkný humoristický článek. Ale musím přiznat, že ještě více mě pobavily některé reakce místní elity na něj. Věděla jsem, že je to se smyslem pro humor v Čechách čím dál horší, ale zde dámy překonaly veškerá očekávání. Nechme je dále kvokat a zvu tě, duši spřízněnou, na můj webík na návštěvu:
http://www.hovawartbert.estranky.cz/clanky/mame-radi-zvirata
(Milý deníčku)
http://www.hovawartbert.estranky.cz/clanky/ze-zivota-se-psem
(Předvánoční úklid)
 Apolena. 


Re: Sylvo, 

(14.10.2008 8:41:18)
Meto,
když jsme uvažovali o dalším psovi, váhali jsme mezi choďákem a hovawartem, takže nakouknu velice ráda. Místo psa nakonec přišla koza, ale to už je zase další stránka z deníčku :-).
 Meta 


Re: Sylvo, 

(14.10.2008 8:50:38)
Stadiem kozy už jsem prošla, když jsem byla na mateřské... ;)
 doug badman 


Re: Sylvo, 

(14.10.2008 10:43:10)
...vždyť jsme snad dalšího psa už nechtěli :(:(~j~
 Apolena. 


Re: Sylvo, 

(14.10.2008 11:10:32)
Hele, mužskej prvku, nevím přesně, KDY, ale dalšího psa jsme fakt řešili.
Na choďáky už jsme se podívat byli, a jak to tak vypadá, Bert bydlí nedaleko od nás, mohli bychom se pokusit k Metě vnutit :-).
 Meluzína78 


Re: Sylvo, 

(14.10.2008 11:48:27)
Meto, byť bez pozvánky, dovolila jsem si také nahlédnout :o) - štěňta jsou náááááááááááááááádherná ! Bledá závist a zbožné přání k tomu. Ovšem jsem alergik, astmatik a majitel panelákového 2+1 ... :o(
Krásný den, Mel.
 Lenka 
  • 

Vtipné 

(14.10.2008 13:02:44)
Já jsem se moc smála. Od začátku až do konce. Autorka ma psací nadání.
Ale když se tak zamyslím, co vlastně celý den jedla? Co jedla dcerka? Zbyl jí někde čas na věnování se dcerce? Manžel není?
Je tohle opravdu realita? Nebo jen výcuc zpracovaný do vesela?
Článek byl psaný asi jen pro zasmání a svůj účel to splnilo. Realita asi vypadá ještě o jednou tolik delší.
 ataner 
  • 

asi bychom si rozuměli 

(14.10.2008 22:45:00)
Ahoj, nemám kozu a mám synka, ale jinak jsi celkem trefně popsala můj den, nebo alespoň jeho polovinu . Asi bychom si měli o čem povídat..... Přeji hodně zábavy a sil
 Bela a smečka 


Mně to připomnělo 

(15.10.2008 0:30:36)
Mně to připomnělo, jak jsem jednou s mojí mámou šla s našim psem ven. Při cestě zpět to v jednom místě šíleně páchlo a ten puch se táhl až k našemu domu. Říkaly jsme si s mámou, no to je děsný, to vyváželi na pole nějaký hnůj. Zrychlily jsme krok, páč už se to nedalo. Rychle jsme zabouchly vstupní dveře a běželi zabednit okna. Náš psík se mezitím spokojeně, unaveně, svalil do křesla. Bohužel, puch se natáhl už i do domu a my jsme začínaly přemýšlet, že snad někam zavoláme, že někdo takhle zamořuje životní prostředí. Než jsme se dohodly kam, přišel manžel a my na něho hystericky ječely, ať hned zabouchne dveře, že jde dovnitř zvenku šílený smrad. Manžel se tvářil zcela nechápavě a pak povídá, já si nemůžu pomoct, ale venku nic nesmrdí, zato tady to příšerně páchne. Teprve v tu chvíli jsem zavětřila směrem k psovi, té odporné, smradlavé nestvůře.
 Sylvie  
  • 

:-) 

(15.10.2008 10:25:38)
Sylvo, téměř jmenovkyně, ten článek je skvost. Souhlasím s názorem o kousek výš, s humorem jsme na tom jako národ asi špatně. Zato umí každý dobře poradit. Zdá se, že spousta lidí vůbec nic nepochopila. Chybí jim závěr? Nevědí, na co si stěžuješ? Taky mě pobavilo jejich dělení na "venkovský" a "městský". Ale dál to rozvádět nebudu, proč si kazit den.
Nikomu nemusíš nic vysvětlovat a obhajovat, proč je kočka v ložnici či proč si chce štěňátko hrát. Já mám doma jednoho staršího pejska a dvě skoro roční psí holky, rodné sestry. K tomu dvě želvy, manžela a nemocného tatínka. Děti do toho všeho ještě přibudou. Ale veselo je už i tak. Holky štěňata jsou cvičené, pravidelně chodíme k soukromému cvičiteli, žádný jen tak cvičák. Ale to neznamená, že se se mnou nemazlí, že občas neukradnou košili a rozverně jí nenosí po bytě, že nelezou do postele, že nepřesazují kytky, že nehrabou díry všude, kde je napadne, že se venku nevyválí ve všem, co smrdí, a podobně. Starší pejsek je epileptik. Přes veškerou péči veterináře i nás má celkem pravidelně záchvaty. Většinou ve chvíli, kdy se mi to vůbec nehodí. V pět ráno, zima jako v morně, venku prší. Kulíšek dostane záchvat. Doma se pokaká, počůrá, nemůže za to. Vyválí se v tom. Ale ukrutně a po obou stranách. Vynesu ho ven, do deště, v noční košili (já, ne pes). Držím ho, aby si neublížil, takže za chvíli smrdíme oba dva. Když ho záchvat přejde, jdu domů uklidit spoušť. Ale zjistím, že se mezitím probudil tatínek a do čehosi šlápl. Akční rádius úklidu se rozšiřuje. Když je dokonáno, jdu převléknout a vykoupat sebe. Pak donesu z venku pejska a taky ho osprchuju a ošamponuju. A tak bych mohla pokračovat dál a dál :-). Chci tím jen říct, že ti úplně rozumím, a hrozně se mi líbí, jakým způsobem umíš takové každodenní situace popsat. Piš víc, taky jsem měla v plánu chovat kozy a "ukrutně bohatnout" na jejich produktech. Asi si to rozmyslím. A když ti v hodině mezi kohoutem a psem zbyde minutka, přijď se podívat na nás, http://blog.psipelisek.cz. Měj se hezky a drž se!
 Apolena. 


Re: :-) 

(15.10.2008 10:47:45)
Sylvie,
jsem moc ráda, že jsi článek pochopila přesně tak, jak jsem ho myslela - jako popis celkem všedního dne, popis zvířat, která mám ráda, i když mi žerou růže a rajčata :-). Nepřipadám si jako rolnice-údernice, nechlubím se, nestěžuju si, mám tenhle život ráda. Nic víc než pobavit jsem opravdu nechtěla.
Při čtení některých příspěvků jsem vzpomínala, jak jsem před léty nevěřila, že malamut (a štěně k tomu) je něco jako středně velká atomová bomba :-D.
 Sylvie 
  • 

Re: :-) 

(15.10.2008 11:34:24)
Přesně tak, zvířat, které máš ráda, to je na tom to podstatné. Máš je, protože je máš ráda a protože je hceš mít. Stejně jako já. Taky vtipně vyprávím nebo píšu, co a jak mi ničí a co provádějí, ale je to jen pro pobavení. Nestěžuju si. Protože je miluju takové, jací jsou, a i když je s nimi hodně práce, starostí a stojí to i peníze (třeba tomograf pro epileptika), je to pro mě obohacení.
Jednou jsem na otázku širšího příbuzenstva, co chceme za dárek, bezelstně pravila, že povlečení na postel, na kterém se nebudou držet psí chlupy. A asi umíš uhádnout, jaká byla reakce. "No tak nepouštějte psy do ložnice". Jo, jasně. Mohla bych je držet venku v boudě. Nebo bych je mohla rovnou odstřelit, to by bylo nakonec levnější a bez chlupů. Ale já se přece nebudu nikomu omlouvat za to, že miluju psy, a že mě hrozně těší, když se ráno probudím a vedle mě, krom manžela (aby nechyběl ten prvek) funí psí čumáček (dva, tři), když se na mě dívají veselé psí oči a říkají "tak co, už konečně vstáváme?". Prostě to miluju a komu se to nelíbí, ať mi vleze na záda. Vždycky mě dostanou lidi, co reagují takovou úžasnou radou.
Kromě psů toužím mít koně (ale manžel ne :-)) a nebo aspoň ovečku (manžel taky ne - ale ještě to na něj zkouším, že by ovečka okousala trávu a on by nemusel jezdit se sekačkou :-).
No a malamuti jsou úžasní, sice je doma nemám (moje holky jsou křížené choďačky), ale kdysi jsem chodila pomáhat do psího útulku a tam jich pár bylo. Prostě medvědi, medvídci :-). A jako štěňata musí být úžasní :-).
 Apolena. 


Re: :-) 

(15.10.2008 11:43:38)
Sylvie,
naši psi s námi v posteli nespí, přece jen bychom se k nim už asi nevešli :-), on ten třetí taky není maličký, je to kříženec labradora a dogy :-). Čtvrtý pes je sice malý, ale už by v posteli nebylo místo asi ani pro něj (pro ni). Kromě toho by asi protestovaly kočky :-).
Ale bydlí s námi v domě, pletou se mi v kuchyni pod nohama - a já to mám ráda.
Je to asi tak, každému vyhovuje něco jiného, každý je spokojený s něčím jiným, mě by asi zabilo žít v paneláku, ale když někdo napíše něco legračního ze života v paneláku, ráda si to přečtu.
 Sylvie 
  • 

ten kohout 

(15.10.2008 11:40:10)
Abych nezapomněla, ten kohout je prostě klasika :-), úplně to vidím. U manželových rodičů na Moravě mají taky takového. A na dvůr dostane každá návštěva jako povinnou výbavu pořádnou hůl do ruky :-). Já to zatím odmítám, protože tvrdím, že MNĚ ještě nikdy žádné zvíře neublížilo. Zatím mám štěstí, ale co já vím, kdy kohout vyrovná skóre :-).
 kopidlno 


Sylvoooo:-) 

(15.10.2008 16:29:21)
Válím se tu smíchy po zemi - ROFL nebo jak to bylo :-) :-) nádhera, prosvičila jsi mi bránici a dala sílu do další bitvy, jdu venčit psy a zkontrolvat jestli náhodou naši kocouři nemají taky koťata...
 silvína 
  • 

Náhodou... 

(18.10.2008 23:34:44)
...mě se to líbilo. Za pár let se chystám na život na vesnici, tak aspoň trochu vidím, o čem to je. Tedy psa jen jednoho, z koček snad raději kocoura, místo kozy ovečku a rozhodně ne slepice s kohoutem!
 Ivana 
  • 

Co život dal a vzal 

(19.10.2008 21:48:04)
Supééééééér, připomíná mi to dva romány Betty McDonaldové: Co život dal a vzal a Vejce a já. Má to styl, opravdu bezva...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.