| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prozpívat se porodem

 Celkem 32 názorů.
 Rebeccca 


hrubka 

(29.9.2008 0:13:44)
...již v prvním řádku! Admine!
(moc se omlouvám všem, komu vadí příspěvky mimo téma:-)))
 hrúda 


Re: hrubka 

(29.9.2008 8:22:10)
Kde?
 Adla 


Re: hrubka 

(29.9.2008 9:30:00)
Byla tam, je už ale opravena.
 hrúda 


Re: hrubka 

(29.9.2008 9:48:01)
Aha, nechodím sem dlouho, tak nevím jak se praktikují revize textu. Děkuji za info.~s~
 Pett* (děti 2004, 2006, 2010) 


Re: hrubka 

(30.9.2008 23:31:02)
hmmm tak to je opravdu velmi podstatné :-)
 10.5Libik12 


Hezké, 

(29.9.2008 0:18:31)
jen jsem se chtěla zeptat, co jsi tak dlouho zpívala?
 Babsi+2 


Re: Hezké, 

(29.9.2008 7:32:35)
Jsou písničky, které se dají zpívat dlouho:
* šel starý kolem fary, měl fusy a zpíval si písničku jakusi. A tož jakú - a tož takú: šel starý...
*nebo Lojzu a Lízu

ale obávám se, že po hodině těchto písní by porodil i můj muž
 Jana+ 3 dárečci 
  • 

Re: Hezké, 

(29.9.2008 7:58:35)
Hezké a obdivuhodné.Ale v porodnici na Kladně, kde jsem rodila všechny svoje děti, by tě teda asi pěkně hnaly.Mě pomáhalo si při tlačení zahekat a taky jsem leccos komentovala a ony pořád-nemluvte, tím se vysilujete, budte tiše, nemluvte....jak zaseklej gramofon.-Mě to energii neubíralo, ale ony mi těmi řečmi lezly na nervy, sakra proč bych si, když ze sebe rvu čtyř a půl kilové dítě nemohla zařvat, když mám dojem, že mě to roztrhne!Proč asi zařvou vzpěrači, když rvou těžkou činku nad hlavu, aby se vysílili????????Ale kdepak-mlčte, nemluvte, nevysilujte se, mlčte, mlčte......
Tak zpívání u porodu zdar, já bych asi zpívala jen sprosté odrhovačky:-)))))))
 pavla12345 


Re: Hezké, 

(29.9.2008 8:55:53)
Jano, oni už to asi mají tak nějak naučené. Já jsem měla všechny tři porody poměrně lehké. Ten druhý trval od první vědomé kontrakce( tedy od doby kdy jsem se probudila) necelých 30 minut, z toho v porodnici jen 7 minut, ani jsem necekla, a přesto mi otrávený doktor stihl několikrát zopakovat, ať neřvu, že si to mám nechat na doma. Přísahám, že jsem ze sebe nevydala víc než dobré ráno. Docela se mě to dotklo, konzultovala jsem to pak u snídaně s ostatníma mamkama a říkali jim to samý. Kdybych začala zpívat, asi by mě vyvedli!
 hrúda 


Re: Hezké, 

(29.9.2008 9:51:18)
Já teda nevyluzovala tóny zrovna harmonické, nicméně v řevu mě nikdo neomezoval. Slova osobní asistentky potom zněla: Pořádně se na to naštvěte a půjde to samo.~:-D
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Hezké, 

(29.9.2008 12:08:05)
první porod: asi jednou, dvakrát jsem si trochu víc zasténala, reakce dr.: paní -ová, nejste tady sama.
druhý a třetí porod: párkrát jsem si zařvala a vždycky to por. asistentky komentovaly (byť mnohem laskavěji) řečmi o tom, jak se vysílím. reagovala jsem s tím, že mi to pomáhá. a na oba kluky jsem v závěru porodu řvala: "Tak už koukej vylízt!" No ty koukaly :-) - ale pomohlo to! :-D
 lklasinka 


Re: Hezké, 

(29.9.2008 12:26:42)
to by mě nikdy nenapadlo že si nesmím zpívat, zpívám si pořád, takže mi přišlo logické zpívat i v porodnici, ve sprše jsem zpívala hlasitěji a na sále asi potišeji ale asi tak moc potichu to nebylo, přišlo mi to lepší než řvát. ~:-D~:-D a nikdo mě určitě neříkal že nesmím, nebo tak něco.
 hrúda 


Re: Hezké, 

(29.9.2008 15:29:31)
No teď to vypadá, že jsem tam hulákala x hodin.~:-D Ve skutečnosti se jednalo o nějakých dvacet minut před finále, kdy už to nešlo bez tohoto zvládnout, takže mi přišlo mnohem více vysilující to v sobě dusit.:-)
 lklasinka 


Re: Hezké, 

(29.9.2008 16:37:05)
to jsem nemyslela proti tobě, to já jsem několik hodin úplně nahlas zpívala, a mohl by mi někdo něco říct,
 jurodiva +3 


Re: Hezké, 

(25.11.2008 11:48:44)
kde jsi rodila? taky si chci zpívat ..~b~
 Terreza 


Re: ... nejen při porodu ;-) 

(1.10.2008 16:47:03)

Zpěv je vůbec zajímavý projev a je pozoruhodné, jak propojuje tělesno a duševno.


Já jsem nedávno zpívala u zubaře. Dloubali mi z dásně úplně rozpadlý zhnisaný zub a mně bylo hloupé dělat přecitlivěle au au (i když to bylo VELMI au au). Zubařka mě pochválila, že zpívám (=vydávám zvuky tvořící melodii, neb slova se mi jaksi s otevřenou pusou tvořit nedařilo, a ani to nebyla konkrétní píseň) čistě a že se jí při tom dobře pracuje, ani si nemusí pouštět rádio.
~k~
 Paja a Paja 
  • 

Zkusim to 

(29.9.2008 10:46:25)
No to je dobrý tip na další porod, zkusím to. Těhu jsem zpívala, ale tohle mne nenapadlo. Porod jsem prořvala jak pavián, ale ne že by to bylo tak hrpzný, prostě jsem si pořebovala po ňáký době zase zařvat z plna hrdla. Pravidelně, když jsem takhle měla potřebu se vyventilovat, šly jsme se s kamarádkami vyřvat na horskou dráhu. Ale to v těhu nejde, že. A kde jinde než na horský draze se beztrestně vyřvat než u porodu (v lese ctím klid zvěře)? Ale nápad zpívaní se mi moc líbí. Nad tím repertoárem ovšem taky váhám, jinak totiž zpívám o samotě.... kromě toho že mi v hlavě hučí neustále omílaní včelí medvídci. Máte ňáký nápady?
 Ilona a její holčičky 
  • 

Není zpěv jako zpěv 

(29.9.2008 13:56:51)
Já jsem si nezpívala ani těhotná ani při porodu, protože můj zpěv by děti zabil už v prenatálním věku.
 lklasinka 


Re: Není zpěv jako zpěv 

(29.9.2008 16:40:02)
~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D
 Magda & 2 
  • 

Vzpominky... 

(29.9.2008 14:00:25)
Divala jsem se na stranky autorky a nalepila se na me nostalgie....Kdyz jsem byla mladsi, mela jsem podobne sklony a tendence zivotniho stylu a hodnot (a mozna i rodinne historie) jako ona. I kdyz ted ziju uplne jinak a s mnohymi vecmi se uz neztotoznuji, rada si zavzpominam...Autorcina poezije se mi taky libi.....Jo a co se tyka zvuku vyluzovanych u porodu. S prvnim ditetem jsem vykrikovala (zcela spontanne) HAVRAN a DO PRDE.E, ale to hlavne ve sprse, ktera mi ulevovala. Nevim, jak jsem na to prisla, ale porad se mi pred ocima zjevoval havran. Kdyz se dite narodilo a ja nad ranem tise lezela na porodnim sale, zacalo svitat a venku krakali havrani...Tohleto propojeni predstav a reality bylo pro me velmi silnym zazitkem, hned vedle samotneho porodu...
 Maddalena 


Super článek, dobrý nápad... 

(29.9.2008 16:07:12)
Musím říct, že jsem se zas upřímně pobavila... krásný článek a i velmi milé a vtipné připomínky.
Já jsem při prvním porodu ani nepípla, u druhého už jo, ale bylo to všem (mně i personálu) fuk.
Akorát přidám zážitek kamarádky Lucky - když rodila svoje první - dost dlouho, tak těsně před ulehnutím na porodní lůžko jí asistentka řekla - tak už netlačte, lehněte si a jdeme na to... No a na Lucku zrovna přišla kontrakce a netlačte no, to prostě nejde... A její milovaný manžel ji pohladil po zádech a zopakoval jí - Miláčku, ještě nemáš tlačit... (chlap...). Tak se na něj jenom otočila a zařvala - TY DI DO PRDELE!
Jinak jsou ale naprosto normální a harmonická rodinka..
~;)
 lklasinka 


Re: Super článek, dobrý nápad... 

(29.9.2008 16:42:08)
se jí nedivím
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Ne každé dítě miluje zpěv maminky 

(29.9.2008 14:29:11)
Hrozně ráda zpívám, většina lidí i říká, že hezky (chodila jsem do hudebky, na různé pěv. sbory apod.)
Když jsem čekala naše první dítě, nikdy se mi nepodařilo jí v noci přesvědčit, aby mě nekopala - nepomohlo milé oslovení, napomenutí ani zpívání - hlavně při mém začala kopat ještě víc. Uklidnila se jen tehdy, když jí zazpíval můj manžel (který nezpívá vždy čistě).
Když se Bekynka narodila, chtěla jsem jí zpívat ukolébavky, a moc jsem se na to těšila. Jakmile jsem ale začala zpívat nahlas, rozbrečela se, i když předtím měla dobrou náladu. Říkala jsem si, no nic, třeba jí to časem přejde.
Dneska jsou jí 2,5 roku, a když zpívám, tak mě prosí: "Maminko, nezpívej, mně se to nelíbí."
Podle všeho se jí prostě můj zpěv nelíbí a nikdy nelíbil. No, a co nadělám?
 fisperanda 


Re: Ne každé dítě miluje zpěv maminky 

(29.9.2008 16:15:31)
Přesně tak. U nás smí zpívat jenom dcerka. Jak začnu já, nebo nedejbože začnu pískat na flétnu, mlátí kolem sebe rukama a ječí: "Mamko nech toho, už toho mám dost!" Prostě na tohle reaguje přehnaně, a já nevím proč.
 Simeona a 3 


Re: Ne každé dítě miluje zpěv maminky 

(29.9.2008 20:21:13)
Jako nápad co dělat když nechci ječet je to dobrý, osobně si ráda a hlasitě zazpívám (no, spíš zahalekám) ve vaně při koupání syna - i když mě taky kolikrát prosí abych už přestala.
Ale v průběhu porodu nějak nevím kde bych na zpěv (či řev nebo cokoli jiného) vzala dech, možná to bude tím že zpívat (a správně u toho dýchat) neumím :-).
Všechny nadávky jsem měla živě před očima velkými tiskacími písmeny, ale řvát nějak nešlo...
 marketa 
  • 

Re: Ne každé dítě miluje zpěv maminky 

(30.9.2008 0:52:30)
nema absolutni sluch? to ji pak muze vetsina toho, co zpivas nebo hrajes, znit falesne a je to pro ni nesnesitelne.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: Ne každé dítě miluje zpěv maminky 

(30.9.2008 15:01:01)
Nevím, ale odmala si často zpívá, a ráda. Většinu písniček si "sama složí", ale občas zanotuje i nějaké dětské písničky. A třeba nezpívá úplně čistě, ale trochu intonuje (což je, myslím, ve 2,5 letech docela úspěch). Takže na absolutní hudební hluch bych to neviděla. Spíš asi nemá ráda výrazné tóny, donedávna se bála i na pouti, CDčko má radši potichu, z hezkého koncertu pod širákem utekla (její mladší dcera ho protancovala bosa na trávě)... Takže spíš si myslím, že má jiný styl.

Zkrátka, Bekynka je milá, citlivá holka, která se strašně ráda tulí, hladí ve vlasech apod., ale můj zpěv nemusí. Tak se k ní o to víc tulím, mazlím, a říkám jí, že jí mám ráda, zpívat jí to nemusím ;-)
 luca 
  • 

Re: Ne každé dítě miluje zpěv maminky 

(3.10.2008 1:48:50)
Přesně! U nás to samé
 evik(dvě čertice) 
  • 

Intuice 

(29.9.2008 20:40:22)
Hezké,u porodu jsem sice nezpívala,ale zřejmě z důvodů jakéhokoliv kontaktu s moji druhou holčičkou,když musela být na sluníčku kvůli žlountence jsem ji zpívala bez ohledu na sestřičky i čas. Hormony a cit matky k dítěti se nedají tak snadno potlačit. Nebyla u mně a tak díky zpěvu jsem jakoby byla těsně u ní.Těd, když už holky více rozumí,mně spíš mrzí,že plno písní neznám až do konce.
 Olga, 4 pubertální bobíci 
  • 

A což takhle prozpívat se i dětstvím našich ratolestí? 

(30.9.2008 9:00:28)
Hezký článek! Děti už mám starší, porody taky probíhaly trochu jinak než dnes, nicméně už tehdy mě na možnost zpívání děťátku v bříšku jeden rodinný přítel, lékař, upozorňoval.

Možná nezaškodí v tomhle nápadu pokračovat i dál. Sama jsem se sice porodem neprozpívala, ale dětem jsem hodně zpívala, když byly malé. Myslím, že je to blahodárné jak pro jejich duševní pohodu (to asi nejvíc), ale i pro rozvoj intelektu. Aby se snad někdo nedomníval: rozhodně nejsem žádná operní diva! Tohle byly prostě písničky od maminky.:-)
 boba+3 
  • 

zvukovy doprovod k porodu patri ;-) 

(2.10.2008 18:58:07)
U vsech tri deti jsem u tlaceni hekala nebo-li rvala jako na lesy, vsichni pritomni mne u toho moc povzbuzovali a rikali, ze mi to evidentne pomaha. Nikomu to nevadilo, o cem jsme se stihli ujistit i mezi kontrakcemi (u dalsich deti jsem to predeslala jiz predem, co je ceka ;-) Hodne sportuji, prijde mi hodne logicke u tlaceni pustit vzduch ven... Mimochodem, jedno z ditek bylo zlaticko o vaze 4.8 kg, krasne k nam priplaval do vany, bez nastrizeni a natrzeni, asi to ma fakt neco do sebe ;-) Rodila jsem v Brne-Bohunicich u PA Burianove, nemuzu vynachvalit, po prvnim porodu jsem jiz nechtela rodit doma, tam mi bylo lepe, fakt ;-)
 Aksalka 


Není nad to pořádně si hejkat :o) 

(7.10.2008 13:17:54)
Co za zvuky jsem vydávala při prvním porodu si teda už nepamatuju, ale při druhým se mě pak manžel smál a říkal - teda takhle nas..nou jsem tě ještě neviděl.Tlačila jsem jak o život a vydávala ze sebe zvuky jak chlapy vzpěrači :o) Ale pomáhalo mě to. Neumím si ale představit při porodu zpívat, to bych asi fakt nezvládla :o/

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.