| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co způsobuje bolest v krku?

 Celkem 17 názorů.
 Zuzana 


Co se mi osvědčilo na bolest v krku 

(15.10.2004 15:41:07)
Na bolest v krku se mně osvědčil tzv. Priessnitzův obklad - když mě začne bolet v krku, přiložím priessnitze a za dva, tři dny je po bolesti.
/Priessnitzův obklad uděláte tak, že na krk přiložíte mokrou látku (ne teplou ani studenou, něco mezi, příjemně vlažnou), na ni kousek igelitu a nakonec ovážete šátkem (suchým). Je to osvědčená metoda a běžně se používá i v klasické medicíně./

A kromě toho máme velmi dobrou zkušenost s česnekem - silným přírodním antibiotikem bez vedlejších účinků (odmyslíme-li si tu vůni). Při prvních příznacích (škrábání, knedlík v krku) je nejlepší cucat v puse stroužek česneku (několikrát denně) a občas do něj trochu kousnout a nechat šťávu téct do krku. Je to nejúčinnější způsob, ale pokud to někdo nezvládne, stačí udělat třeba silnou česnekovou pomazánku apod. (česnek zpracovávat pouze čerstvý, tepelná úprava antibiotické látky ničí).

(U citlivějších osob může česnek na lačno způsobit podráždění žaludku).
 Palo 
  • 

Re: Co se mi osvědčilo na bolest v krku 

(19.6.2006 9:09:32)
Cesnak je dobry, ale pozor vsetkeho vela skodi.Pri predrazdeni sliznice v krku sa stav moze zhorsit a sucasne sa moze sliznica ciastocne poskodit.
 Daniela 
  • 

Re: Re: Co se mi osvědčilo na bolest v krku 

(19.3.2007 18:21:36)
Vynikající na bolest v krku je dát si do pusy stroužek česneku a celý den ho převalovat a občas do něj kousnout, samozřejmě, když nikam nejdeme, protože ten puch je pak super...
 zuzana, dcera 6 let 
  • 

jak lecit spalovou anginu? 

(30.1.2006 19:37:44)
Zdravím všechny, kdo se zabývají streptokokama jako já. Moje pětiletá dcera dostala spálovou angínu, diagnóza byla jasná. Naše dětská lékařka jí nasadila homeopatickou léčbu, cucala jakési bonbony každou hodinu pět z různých krabiček. Je pravdou, že druhý den byla bez teplot a třetí bez bolesti v krku. Ovšem po kontrole po deseti dnech (sedimentace a výtěr) měla streptokoka v krku stále a ještě zvýšenou sedimentaci. Paní doktorka nasadila antibotika (prý už jako prevenci a řekla, že dcera může normálně do školy. Nevím, co si o tom mám myslet, protože ať se o té nemoci četla, kde jsem jen mohla, všichni varují před možnými riziky při zanedbání léčby a infekčností... Máte někdo podobnou zkušenost???? Díky
 Lidka 
  • 

Re: Re: jak lecit spalovou anginu? 

(30.1.2006 22:55:34)
Přesně tak-souhlas s MIladou...Můj brácha coby dítě byl vždycky se spálou v nemocnici,kde mu ATB píchali injekčně-a já musela vždy povinně na výtěr z krku...
S ATB do školy-to je teda už co říct!!!!Asi bych neváhala a změnila MUDR,než bude pozdě!
 rene 
  • 

Re: jak lecit spalovou anginu? 

(17.11.2008 11:24:50)
je sem mel horecki 39,8 bolesti brcha a bolesti hlavy a kolem dvoma dnama me bolelo krk bral sem antibijotiku ospen bral sem si tabletki driel olbatitn ale itak me furt bolelo krku a potom sem si vzal na krk sal trosku mi to pomohlo muj tata mi koupil sprej stoupenion ale to mi pomohlo perfektne ale ja si do tet ka beru ospen
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: jak lecit spalovou anginu? 

(31.1.2006 10:14:54)
Zuzi,
homeopatická léčba je dobrá volba, ale obávám se, že ne v rukou vaší paní lékařky. Překopíruji Tvůj příspěvek do diskuze o homeopatii, mrkni na reakce tady http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep.asp?z_podkategorie=no&id=1046
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Re: jak lecit spalovou anginu? 

(31.1.2006 10:54:38)
Milado,
já přece vím, že homeopatii neuznáváš, proto Tvůj souhlas se mnou v tomto směru není ani možný :o). Osobně se mi také nelíbil přístup lékařky.
 Ondra 
  • 

Re: jak lecit spalovou anginu? 

(21.4.2010 10:39:16)
V dětství a mládí stále angína tak 3x do roka - stále ATB. Střední věk jsem najednou měl pozitívní výtěr nekolikrát po sobě i když už to ani nebyla angína a ATB již nazabíraly. Lékaři hned naplánovali vyndání mandlí. Vůbec se mi nechtělo, několikrát jsem opraci odložil. Pak jsem se začal léčit preparáty MUDr. Jonáše. Mandle vyléčeny, již několik let dle lékařů ORL standardní stav. Když onemocním teď, vždy to končí faryngitídou, madle zůstavají nedotčené, což v minulosti mi vždy faryngitída nakonec přeskočila do silné angíny. A co je velmi dobré, cucat chlorelu, v akutních případech až 60 tb denně (je to přírodní ATB). Zrovna ted mi pomohla na průdušky a zánět dutin - doporučuji od firmy CAB (ostatní jsou hnusný na chuť). Léčba podle Jonáše pomohla již mnoha mým kamarádům a jejich dětem.
 Adam 
  • 

Re: jak lecit spalovou anginu? 

(3.5.2010 14:48:50)
To je příšerné, spálová (streptokoková) angína je velice závažné systémové onemocnění a jedinou volbou jsou antibiotika, dnes už spíše cefalosporinové řady, ale třeba i tetracyklin, závisí to na konkrétním "zvířeti" v krku. Doktor s diplomem, co používá homeopatii - největší medicínský blábol lidstva by měl mít trvalý zákaz pracovat!
 kili 
  • 

Re: jak lecit spalovou anginu? 

(3.5.2010 17:34:35)
- angína, ať již ze streptokokové infekce nebo z jiné příčiny, není systémové onemocnění

- lékem první volby je penicilin, pokud je alergie, pak makrolidy, tetracyklin je krajně nevhodným lékem, pro streptokokovou angínu zejména

- homeopatie není léčebnou methodou a tak nemůže být poskytována v rámci poskytopvání medicínské péče
 Stáňa 
  • 

Streptokok 

(18.1.2007 21:31:24)
Jak lze léčit spálový bacil ve vagíně???Děkuji
 Osminka 


Re: Streptokok 

(18.1.2007 23:09:12)
Antibiotiky.
 Peter 
  • 

yanetleve uylinz 

(1.7.2007 12:19:34)
uz asi tyden mam zvetsenou levou krcni podcelistni uzlinu, boli to pri polykani, jinak zadne jine potize nemam, zadne teploty, unava, nic....co to je za infekci?
 Franta Pepa, jednička 
  • 

horečka 

(18.9.2008 8:57:43)
Takže pokud to dobře chápu - teploty kolem 37 = virus. Tepoloty mezi 38-40 = bakterie. Čili první si léčím "sám", v druhém případě doktor a antibiotika...
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: horečka 

(18.9.2008 9:00:05)
Děti mají čtyřicítky i u viróz ~j~
 Karusia 


Streptokoky 

(3.12.2009 13:25:29)
Jelikož momentálně bojujeme doma se streptokokama, začala jsem hledat nějaké info na netu a tak jsem tady. Mám 3 děti. Nejstarší dcera prodělala spálu loni, byla přeléčena antibiotiky a už se neobjevily žádné komplikace. V listopadu spálu chytla prostřední dcera 3,5 roku, dostala OSPEN, výsledky byly OK. Pak jsem to od ní chytla já, 3 dny jsem trpěla při každém polknutí jako pes, nezabíraly analgetika, prostě hrůza. Než jsem dobrala antibiotika, dcera měla návrat nemoci (streptokoková angína) tentokráte jsem volala homeopatovi a ten mi potvrdil, že streptokoky se rády vrácejí a že je to na dlouho. Dle jeho poznatků opakované podávaní antibiotik způsobí, že v tělě zůstanou jen ty nejsilnější kmeny streptokoků a stanou se odolnými na veškeré léky a proto doporučil homeopatika. Takže dcera dostala ANGEENHEEL 1tbl. co 15min. po dobu 2 hod. a k tomu lichořeřišnici v tbl. 2-3 tbl. 3x denně a STREPTOCOCCINUM 5 granulí 3x denně. Potíže ustoupily po 3 hodinách. Teď jsme dobrali léky. Nyní má STREPTOCOCCINUM 200 CH 3granule 3xtýdně, coby prevenci. Podle homeopata můžou streptokoky zaútočit znovu, ale budou slabší a slabší, až bude dcera vůči ním naprosto imunní.A co se týče mně než jsem se dostala k lékaři na odběry krve po dobrání antibiotik na spálu chytla jsem streptokokovou angínu. Jelikož mám léky doma,nasadila jsem stejnou léčbu jako u dcery a po 12 hodinách cítím úlevu a je mi lépe, nemám bolesti v krku, jenom cítím, že mám trochu zduřené mandle. Jelikož jsme teprve v průběhu léčby, nemůžu říct, že homeopatika jsou to nejlepší. Dám tomu čas a pak se ozvu, třeba to někomu pomůže. Jen pro zajímavost: nejstarší dcera prodělala slabou streptokokovou angínu přeléčenou homeopatikama v průběhu našich spalových onemocnění, ale nejmladší dcera (2,5 roku) a manžel nechytili žádného streptokoky v loni, ani letos. Podle lékaře nejsou na streptokoky náchylní i když žijou v námi zamořeném prostředí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.