| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminko, já jsem se ti chtěla narodit.

 Celkem 423 názorů.
 Nanyna, dcera 9let 


Víra ve vás 

(3.9.2008 8:31:24)
Natanelo, krásné čtení, vždy mám radost, když čtu podobné příběhy se šťastným koncem... ale při vší úctě si myslím, že především víra ve vlastní rodinu a milující blízké uzdravuje Klárky duši a vyjasňuje její pohled na svět...
Hodně štěstí~s~
 Jarmila Kosová, 3 děti 
  • 

88.102.13.61 

(3.9.2008 8:42:54)
Ahojky, vím o čem píšeš. Zázraky se dějí a v mém životě dost často. Věřit někomu, kdo má možnost změnit a vyřešit situaci a donce i v případě, že lékaři řeknou "Už víc nemůžeme" , tak jak se to stalo i mně. Je skvělé vědět, že tento ortel vyřčený není ještě konečný. Fakt Bůh existuje a rád dělá zázraky, tam, kam ho lidi pustí. Mám skoro už tři dospělé děti a mám z nich velkou radost. Jejich dětský lékař má v jejich kartách poznámku - zázračně zdravé dítě. Už i ten si toho všiml." Jak to děláte" se mě ptal. Když se objeví náznak nemoci, hned ho vyženu a řeknu, že nemá nárok. Jó takovou výsadu mají ti co věří svému Tátovi v nebi. A dobře to funguje. Mám to vyzkoušené. Natanaelo a Klárko, přeji vám krásný vztah, který poroste a určitě bude povzbuzením. Ahoj Jarka.

 Dana, dvě děti 
  • 

Re: 88.102.13.61 

(3.9.2008 12:58:04)
Takže kde udělali chybu ti věřící, kteří onemocněli?
 zuni 


Re: 88.102.13.61 

(3.9.2008 13:08:55)
Bůh a lidé nejsou automat. Nefungují tak, že když hodíš pětikorunu, tak vypadne bonbón - nebo naopak, když nehodíš, nevypadne.
 Dana, dvě děti 
  • 

Re: 88.102.13.61 

(4.9.2008 20:06:58)
Aha, takže to zas není taková úžasná výhoda, jak píšeš, být věřící.
 zuni 


Re: 88.102.13.61 

(5.9.2008 8:07:09)
pro mě jo.

Ale jestli v tom hledáš "výhodu" o jaké se mluví v reklamách - tak tu u Boha fakt nenajdeš.
 Siddhártha 


Re: 88.102.13.61 

(3.9.2008 13:56:09)
Jarmilo, o té víře k Tátovi v nebi to asi jen nebude. Jak by k tomu přišla Mili, která taky věři a všichni tu více, co zažila.
 zuni 


Re: 88.102.13.61 

(3.9.2008 14:03:30)
Co ti přijde divnýho na tom, že i věřící zažívají smrt, tragédii.
i v Bibli jsou takoví lidé. Ráchel zemřela při porodu. Ábel byl zavražděn - a to jeho vrah-bratr byl teprve druhým zplozeným člověkem, jeho rodiče byli stvořeni. Humus co? (aneb Jak to Bůh mohl dopustit?...)
Jonatán, syn krále Saula, super kámoš krále Davida, zemřel tak, že se vlasama zapletl do stromu při jízdě na koni. Dá se to možná přirovnat k autonehodě.
Dost věřících bylo třeba neplodných.
Mým věřícím přátelům tragicky zemřela 2letá holčička, jsou to asi tři týdny.

A přesto ty, které znám osobně, to hodně často k Bohu přiblížilo. Přesto, že Bůh nedělal v jejich životě JEN dobro (z jejich pohledu).
 Lu 
  • 

No tak tohle už je snad trochu moc 

(3.9.2008 15:21:30)
"Když se objeví náznak nemoci, hned ho vyženu a řeknu, že nemá nárok. Jó takovou výsadu mají ti co věří svému Tátovi v nebi."

Jarmilo, to je myšleno vážně, nebo nechápu nějaký vtip? Samozřejmě vám moc přeji tři zdravé pěkné děti, to je jasné, to přece chceme všichni. Ale vážně myslíte, že lidé nevěřící v boha nemají zdravé děti?

A priori si nemyslím, že by inteligence věřících lidí byla problematická a nikoho se na jeho víru nikdy neptám. Ale někdy jsem trochu na pochybách
 tri smajlíci 
  • 

Re: No tak tohle už je snad trochu moc 

(5.9.2008 14:46:44)
...vzhledem k tomu,že funguji stejně jako Jarmila a to včetně pediatra,který tvrdí,že být všichni jako já, to by se doktoři neměli:-)))Nicméně o nás vznikla práce, přednesená na celorepublikovém sjezdu pediatrů a vzájemná úcta a obdiv trvá i nadále, opravdu to nepovažuji za vtip.Ovšem připouštím,že můj názor je poněkud radikálnější,totiž,že co si člověk neudělá sám,to nemá:-),takže pokud někomu pomáhá táta nahoře,proč ne?Já zatím nalézám pomocnou ruku poněkud blíž(na konci vlastního ramene),čímž v žádném případě nezpochybňuji pomoc"s hora",ani z "dola",ač se mi opravdu nejvíc osvědčilo jít dovnitř a vše řešit ze svého středu:-)Krásný den!:-))
 malatovic rodinka 


Re: 88.102.13.61 

(6.9.2008 22:56:37)
ahoj jarmilo prosim porad jak zahnat ten zarodek nemoci maly mi casto marodi a to pritom v boha moc verim prosim pokud muzes pomoz z celeho srdicka ti dekuji!
 zuni 


Natanelo, 

(3.9.2008 10:00:16)
moc hezky píšeš o čemkoli týkajícím se Boha... i v mém životě udělal tolik dobra!!!! My teď věříme, že nám dá miminko i když podle lékařů to nejde,.... ale Bůh je silnější než výzkumy a tabulky! A naše mimi bude zázrak a v to věříme...!
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:23:03)
jasně, za všechno hezký může bůh
to, že byla 4 roky v děcáku zato může kdo? - no jasně, že bůh ne, ten může jen zato hezký....

co je to vůbec za článek?
 huhu 
  • 

Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:35:58)
bozi zeno, to asi vidis zrovna ten rub, zatimco buh vidi lic :-).

Nakonec ji trebas buh umistil schvalne do decaku, aby se z nej mohla dostat a byt za to vdecna - bohu. Smarja - to jsou takovy nesmysly! V decaku byla, protoze mela spatnou mamu a z decaku odesla, protoze si ji jina hodna pani vzala a hlavne - mela kliku. Ta hodna pani si mohla vzit uplne jinou holcicku. Buh nedela zazraky. Zazraky delame my sami a to je kdyz sami chceme. V mem zivote se udalo plno "zazraku" a pritom v boha neverim a ani to nemam v umyslu. Takze na tom kdo kam boha pusti to evidentne nezavisi ;-).
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:46:37)
ja si myslim, že já vidim rub a líc
kdežto lidi věřící v boha jen ten líc, možná to maj jednodušší, ale trochu nad tím rubem zavíraj oči;)
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:49:28)
Huhu, na tom tvém taky něco pravdy bude.
Lékaři řeknou nemocnému rakovinou, že bude žít max. dva měsíce, a on žije dalších x let. Taky zázrak. Nebo "jen" touha dotyčného žít. Atd. atd. My taky to dítě chceme tak, že se bude moci dát říct - oni to nevzdali s tím "že prostě dítě mít nebudou když to doktor řekl".....
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:50:12)
a co když to řekl Bůh, že děti mít nebudete?
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:53:35)
mě to zatím neřekl. Takže stavím na tom, co řekl v Bibli - "Plodte se a množte se..."
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:57:20)
obecně řečeno z těcho nikam nevedoucích debat, vždy vycházím s pocitem štěstí, že mam vlastní rozum a nemusim se řídit vším, co píšou v nějaký knize a říkaj v kostele
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:58:08)
no vždyť proč bys měla muset?
 Siddhártha 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 13:59:01)
Huhu, třeba neměla špatnou mámu, jak píšeš. Třeba se její máma o ní nemohla starat. Z jakéhokoliv důvodu.
 Jája 
  • 

Re: Natanelo, 

(5.9.2008 16:44:17)
A tátu taqky neměla, ani příbuzné, jen tu mámu. Svatá Panno Maria, oroduj za nás a chlapy může evoluce vymýtit, ženy je nepotřbují, že?
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:46:51)
Víš co, to je o tom, že Bůh se rozhodl nechat lidem svobodnou vůli. I když se rozhodnou udělat něco dost hnusnýho, tak on si už na začátku řekl - nebudu jim v tom bránit.

Boží ženo, a proč by za to mohl Bůh?
Byla to jeho vlastní dcera? On jí porodil? On rozhodl o tom, jak se o ní bude starat?
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:49:05)
no jasně, svobodná vůle lidí a možnost konat zlo i dobro...
to ale sama tvrdíš, že i to dobro dělaj lidi a ne bůh
protože i to zlo přeci dělaj lidi a ne bůh
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:51:02)
proč ne, taky se to tak dá říct.

Pro mě je ale životní cesta ta s Bohem, a ta, že Bůh dělá dobro, a že lidi kteří dělají dobro, ho dělají proto, že to do nich vložil Bůh...

To je prostě o tom, že každý má jinou životní cestu a jiné přesvědčení.....
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:53:28)
já to chápu, lidi dělaj maj možnost dělat dobro, které do nich vložil Bůh
ale za zlo, za zlo nikdo nemůže... to mi přijde fakt jako nesmysl
buď obojí a nebo nic
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 10:59:35)
no tak podle mého je zlo zase dílem Stana, věř nebo ne
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 11:01:40)
aha, že by bůh nebyl přeci jen tak dokonalej a dopustil se chybičky, aby se mu tam vloudil nějaký záškodník, do toho jeho veledíla zvaného člověk?
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 11:18:12)
jestli považuješ za chybu nechat svému výtvoru svobodnou vůli, tak ano - udělal chybu. Já osobně si toho spíše cením. Něco vytvořil, ono se to na něj vykašlalo, on to přesto miluje a nehodlá měnit fakt, že se to na něj může vykašlat. Mě se to zdá dobrý
 markéta anička 3, honzík 1 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 13:39:37)
Moc hezky jste to napslala, ale Bůh není všemohoucí. Jak je tedy možné, že sebere táty nebo mámy malinkým ale i větším dětem, to je taky Boží vůle?
 zuni 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 13:47:15)
copak ten Bůh se o ty děti stará? On je vlastnoručně bere a dává do těch DD a já nevím kam????? Rv
 boží žena 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 13:49:19)
ne Suzan, podle tvé logiky, dobro/zlo, tohle dělá satan
 Petr1a1jsou4 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 23:01:20)
Že by sociální pracovnice a soudci byli Bůh?
 stará Marie 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 23:09:38)
No, Petře, a tu to vidíme, jen v "humanitní" oblasti je možné 1+1=4 (dva lidi se spojí, a ejhle, jsou čtyři).
 Petr1a1jsou4 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 23:39:29)
Tak to většinou bývá. Neznám moc jiných způsobů.
 Zasjaj. 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 23:50:59)
Marie,
jo ja vim, nakonec i nekde v te dilataci casu nebo prostoru uz jedna (minuta) na zemi a jedna (minuta) v rakete nejsou dve, ale 1. 9999999 minut dohromady, ale stale to je velmi logicky spocitatelne.

Ja chodila jako dite do vsech tech biologickych a chemickych krouzku a v lete jezdila na soustredeni mladych prirodovedcu, nicmene nekdy ve dvanacti, trinacti jsem se zamilovala silene a najednou to nejdulezitejsi v mem zivote bylo neco, co naprosto postradalo logiku, definici nebo zarazeni. Myslim, ze jsem ti to kdysi psala v nejakem mailu, bohuzel jsem svoje prozitky nemohla zaradit ani do zadne bezne uzivane skatulky a presto byly pro mne tak realne. Pak jsem pri nahodne navsteve kostela slysela nejake cteni z Bible a ono to rekla bych rezonovalo s tim, co jsem zazivala. Nerikam, ze by to popisovalo, vysvetlovalo nebo odvozovalo, ale bylo to ono.

Pak se clovek samozrejme pousti na tenky led, protoze se nechce zblaznit, tedy odtrhnout od realneho sveta a padat kamsi ... na druhou stranu zaziva.... a ty zazitky jsou tak realne a podstatne jako prave je pro nekoho ve trinacti ta prvni laska. Nic to samo o sobe nedokazuje ani nevyvraci, jen to proste je. To, co je pro ruzne lidi a i jednoho cloveka v ruznych fazich jeho zivota vira, Buh, pratelstvi, laska a kdo vi co jeste, to je jiste velmi rozmanite. Zaroven jsem ale postupem casu byla prekvapena, jak se ty subjektivni zazitky lidi z ruznych kulturnich a dobovych sfer shoduji. Myslim si, ze velka nabozenstvi jsou uspesna porave tim, ze vystizne rezonuji s archetypy kolektivniho nevedomi. Samozrejme, ze jejich existenxce jako takova je neprokazatelna, ale o to nejde, oni proste ve vsech bajich, mytech a snech jsou.



 stará Marie 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 23:57:51)
Zasjaj - archetypy beru. Zážitek kázání již je ten problém, že není o tvém přemýšlení, ale o něčem, co jsi ty sama reálně prožila a při čem ti "seplo", ale já neprožila a nevím, zda kdy něco takového zažiju. Je to asi jako s opravdovou láskou - někoho nepotká vůbec, a někdo ani nevěří, že něco tak závratného, nezpochybnitrlného a těžko odolatelného vůbec existuje :-) Díky za tip s archetypy, to vypadá na dobrý směr :-)
... a dobrou noc (už zas nevím, jak u tebe - tož dobrý den:-) )
 Zasjaj. 


Re: Natanelo, 

(4.9.2008 0:03:41)
Maru,"dobrou, taky bych mela jit domu. Tady sest vecer.
To nebylo kazani, ale cteni z Boble, uz si nepamatuju jake.
 Natanela 


Pro Boha není nic nemožné. 

(3.9.2008 11:11:08)
Máš pravdu, pro Boha není nic nemožné! Je to výsadou žít život s Bohem a jak je psáno, Bůh žehná těm, kteří ho milují. Přeji Ti a Tvému manželovi, abyste se brzy dočkali malého stvořeníčka. Bůh Vám žehnej.~s~
 zuni 


Re: Pro Boha není nic nemožné. 

(3.9.2008 11:19:09)
:-) R^
díky
 malatovic rodinka 


Re: Natanelo, 

(3.9.2008 21:07:29)
AHOJ NATANELO VER ZE BUH TI POZEHNA STEJNE JAKO ME PO SESTI LETECH! PO 1PORODU V SESTEM MESICI KDY SME O DITE PRISLY PO DALSIM POTRATU A POTOM PO UMELEM OPLODNENI KDY SE OSUD OPAKOVAL A 10 TYDNU SME O MIMI OPET PRISLY A NASLEDNEM VERDIKTU LEKARU ZE DETI UZ MIT NEBUDU NAM BUH POZEHNAL A JA OTEHOTNELA BEZ UMELEHO OPLODNENI.JSEM ZA TO VELICE RADA A DO KONCE SVEHO ZIVOTA BUDU ZA TEN DAR BYT MAMOU DEKOVAT.PREJU TI MOC STESTI!:-) HANKA
 Natanela 


Bůh není násilník! 

(3.9.2008 11:24:28)
Boží ženo, jakého Boha bys vůbec byla schopna akceptovat? Chceš mít jenom dobro?
To, že Klárka vyrůstala v DD není rozhodnutí Boha, ale bio rodičů. Ona sklízela ovoce svých rodičů. Chápej, kdyby oni respektovali Boha, nebyla by tam kde byla. Co zasejeme to sklidíme a někdy i bohužel naše děti.
Je to krozně jednoduché křičet, kde byl ty čtyři roky Bůh a nevidět v tom lidské činy a hříchy.

Poznej Boha a poznáš pravdu. Víš, Bůh miluje i tebe, i když o něm tvrdíš, že není a různé jiné věci. On prostě miluje láskou, která dokáže změnit lidské životy, ale on nejdříve čeká, až ho k sobě pustíme, pak je to neuvěřitelná síla. Věř mi, já to zažila.;)
 Lucka 
  • 

Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 11:38:12)
Pěkný článek jen toho Boha je na mě moc, jsem nevěřící. Nikdy jsem ho neviděla, jsem realista. Myslím, že lidi s vírou mají tak trošku jiný život. Já nevěřím, protože malé děti umírají atd. a jsou přece tak nevinná. Přeji Klárce, aby se jí dobře žilo. Kdyby opravdu Bůh existoval, myslím, že by to vypadalo jinak. Samozřejmě nikoho nesoudím.
 zuni 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 11:48:10)
Lucko, příběh pro tebe:

byl jeden pán u holiče a holič nakvašeně řekl to samé co ty: "Bůh není, protože kdyby byl, bylo by na světě jen to dobré"
pán přemýšlel co mu na to říct. Nic ho nenapadlo tak se nechal dostříhat a odešel. Na ulici narazil na bezdomovce, rozcuchaného s přerostlými vlasy... Něco ho napadlo, tak se vrátil k holiči a řekl mu:
"Holiči neexistují!"
"Jakto? Já jsem holič!"
"Kdyby holiči existovali, nebyl by tu přece tenhle pán s rozcuchanými přerostlými vlasy!"
"Nojo, ale takový lidé jsou, protože k nám holičům sami od sebe nechtějí!"
"No a vidíte - neštěstí na světě je, protože jsou lidé, kteří Boha nechtějí"
jednoduché ne?!
 Bertina 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 11:58:48)
Susann, takže bůh koná dobro jen věřícím? To pak nechápu, proč i věřícímu nechá zemřít nevinné dítě (Mili)

Jinak je krásné vzít si dítě z dětského domova, přeju vám hodně štěstí a zdraví a ať se máte krásně. Ale s tím bohem je to fakt na hlavu.Rv
 zuni 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 12:02:21)
proč myslíš, z mého textu to nějak vyplývá?
Také nechápu, proč dítě Mili zemřelo - rozhodně to nezpůsobil Bůh - že by jako řekl: Chci abys zrovna ty zemřelo. Bůh smrt nenaplánoval. Při stvoření světa smrt nebyla. Ta přišla až po "pádu" neboli hříchu člověka. od té doby před ní neutečou ani věřící, to je prostě fakt. Věřící nejsou nějací nadlidi.
 boží žena 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 12:14:24)
a jak víš, že to nezpůsobil Bůh, ti to řekl nebo jak?
mě vždy fascinuje, že ty věřící, vždy vědí jak to ten bůh myslí(vždy dobře)
většinou tuto svou argumetnaci podpoří podobenství či citátem z bible, což mě jako racionálně založené bohužel nestačí
 zuni 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 12:20:59)
To je jako když se zeptáš, jak chutná jogurotvá zmrzlina
"no já jí minule měla a je to takový kyselý"
"jo jako citrónová?"
"no skoro"
ale dokud jí tazatel neokusí sám, tak nikdy nepochopí, jakže chutná
 Dana, dvě děti 
  • 

Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 13:05:45)
A jak to mohl dopustit, je-li všemohoucí?
 zuni 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 13:12:15)
všemohoucí a nechávající svobodnou vůli, to jsou dvě z jeho vlastností, přičemž s výše uvedenou otázkou souvisí jen jedna z nich.
 Dana, dvě děti 
  • 

Re: Bůh není násilník! 

(4.9.2008 20:11:39)
Všemohoucí, vševědoucí, nekonečně milosrdný. Tak mě to učili. Kdepak zůstala v mnoha případech ta milosrdnost? Jakoupak svobodnou vůli mělo to nenarozené dítě, kterému včera ve službě zastřelili tátu?
 zuni 


Re: Bůh není násilník! 

(5.9.2008 8:11:25)
to dítě svobodnou vůli stále má, pokud vím. Samozřejmě zatím lehce omezenou pobytem v matčině břiše.
 Věra, 2 děti 
  • 

Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 19:45:07)
Protože koho Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje, přece. :-))
 Zasjaj. 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 20:03:56)
To rikal uz Saturnin tete Katerine, za chudaka, kteremu zemrela zena i deti na nakazlivou chorobu a hrom zapalil nepojistenou stodolu, neni dobre castovat prislovim "kazdy sveho stesti strujcem", nybrz pouzit "koho Buh miluje, toho krizem navstevuje" ;)
 10.5Libik12 


Zdá se mi to nebo se s božími diskusemi roztrhl pytel? 

(3.9.2008 20:16:09)
Už jsem chodím 4 roky, ale poslední dobou tu ímrvére padá otázka, jestli Bůh bejvá. Čím to?
Blíží se snad konec světa? Já, že bych si seškrtala diář, páč jsem líná jako pes
;)
 Škrábalka 


Re: Zdá se mi to nebo se s božími diskusemi roztrhl pytel? 

(4.9.2008 15:05:52)
No, pěkně děkuju, Libik, sem si tajně v hluchý chvilce vlezla na Rodinu a teď jsem si zaflusala celej monitor i s klávesnicí :-D
Honem jdu číst dál, ať vim jestli mam taky škrtat...
 Věra, 2 děti 
  • 

Re: Bůh není násilník! 

(4.9.2008 8:09:46)
Přesně na tohle jsem si vzpomněla :-))
 Zasjaj. 


Re: Bůh není násilník! 

(4.9.2008 8:18:34)
Vero :-D:-D:-D jo taky, kdyz nemam honem po ruce citat z Bible nebo Bhagavad Gity, pouziji Saturnina
 Bumbi&05,08,10 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 21:46:32)
jen k umrtí dítěte - ono to má svůj smysl. I když v tu chvíli to nemusíš vidět, smysl tu přesto je. Možná ho odkryješ později, možná do konce života nepochopíš... Ale když se po životě podíváš na ten "utkaný vzor", uvidíš, že i tyhle bolestivé události tam měly svoje místo a svůj smysl...

To, že něco nechápeme, že nevidíme důvod, neznamená, že je to špatné.

Ano, Milenčina cesta skončila velmi brzo. Ale její život i její smrt měly zcela jistě smysl, jakkoli těžce to zní... a jakkoli těžce se s tím žije ostatním...

Bůh na nás sesílá zkoušky, zrovna tak Satan. Je na nás, jak se s tím vypořádáme. Zrovna tak nás Bůh jemně vede. Je opět na nás, zda poslechneme Boží vedení, či zda tupohlavě budeme odmítat a bude nutno použít třeba silnější prostředků (v mém případě bylo potřeba např. abych přišla o první mimnko, aby se mi rozsvítilo...)
 10.5Libik12 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 20:22:35)
Ježíš, to je dobrýR^

Chtít boha jest v tomto případě "žít s Bohem", tedy v nějakém ladu, lhostejno zda s vírou nebo bez.
 Grainne 


Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 20:51:52)
...se spíš bojím, aby na mně kousek Boha vůbec zbyl, kdybych se tedy vydala na cestu.
Jen tak kolem a okolo, s ním na cestu, nebo k němu na cestu?
 Romi,2mrňousci 
  • 

Pro věřící i nevěřící  

(4.9.2008 21:55:58)
Rozhovor dvou dětí

V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka.
První se druhého zeptalo:
-Věříš v život po porodu?
-Určitě neco po porodu musí být.Možná jsme tu hlavně proto,abychom se připravili na to co bude pak.
-Blbost,žádný život po porodu není.Jak by vůbec mohl vypadat?
-To přesně nevím,ale určitě tam bude víc světla než tady.Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.
-No to je přece nesmysl!Běhat se nedá.A jíst pusou, to je úplně směšné,živí nás přece pupeční šňůra.Něco ti řeknu:Život po porodu je vyloučený-pupeční šňůra je už teď moc krátká.
-Ba ne,určitě něco bude.Jen asi bude všechno trochu jinak,než jsme tady zvyklí.
-Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí.A vůbec,život není nic než vleklá stísněnost v temnu.
-No,já přesně nevím,jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.
-Máma?Ty věříš na mámu?A kde má podle tebe jako být?
-No přece všude kolem nás!V ní a díky ní žijeme.Bez ní bychom vůbec nebyli.
-Tomu nevěřím!Žádnou mámu jsem nikdy neviděl,takže je jasné, že žádná není.
-No,ale někdy,když jsme zticha,můžeš zaslechnout jak zpívá,nebo cítit,jak hladí náš svět.Víš já fakt myslím,že opravdový život nás čeká až potom...
 Petr1a1jsou4 


Re: Pro věřící i nevěřící  

(4.9.2008 23:02:49)
Tento příběh jsem četl nebo slyšel už několikrát, ale vždycky mě potěší. Díky, jenom nevím jak to nevěřící chápou. Připadá mi, že si hned všechno vztahují na sebe. Proč takový negativní ohlas, copak někdo někoho agituje? Někdo tu napíše příspěvek, kde projeví svoje pocity z prožívání Boha a hned je oheň na střeše.
 Dana, dvě děti 
  • 

Re: Bůh není násilník! 

(3.9.2008 13:07:39)
A jak souvisí se svobodnou vůlí dědičný hřích? Nemluvě o ošklivém vzahu křesťanství k ženám a přírodě.
 Lůca+Aduš 


Jak to že je Bůh neochránil???? 

(3.9.2008 21:04:36)
Nalezená koťátka daruji do dobrých rukou. Nalezena byla kočička a dva kocourci. S největší pravděpodobností je tam někdo vyhodil. Jsou krásná, zdravá, odčervená a čistotná. Kočičku jsme již darovali sousedům, ale ještě máme dva kocourky. Jsou ještě bojácná, ale každým dnem je to lepší. Nemám srdce je dát do útulku. Nemůžeme si je oba nechat. Máme dva pejsky, jeden také nalezenec. Pokud by se našel alespoň jeden hodný človíček, který by poskytl kocourkovi domov, byla bych mooc ráda. Poslední kocourek by asi u nás zůstal :o)) Ještě, že jsem si je vzala, jinak by je Bůh nechal umřít :o((( Nevěřím v Boha, a nikdy nebudu...
 Lizzie 


Natanelo 

(3.9.2008 11:52:05)
Nevím, jestli je to Bůh a nežiju podle pravidel církve (tedy některých), mám k nim výhrady, leč v něco ,,vyššího" věřím, minimálně se s tím lépe žije. Ale článek je takový optimistický, hřejivý...boží žena napsala něco v tom smyslu, že dcerka strávila 4 roky v děcáku - no jo, ale pak dopadla líp, narozdíl od jiných.
Ze života vím, že některé zlé věci jsou v důsledku k něčemu dobré...a to by měl člověk vnímat. Jinak se zblázni případně zahořkne.
 Natanela 


Vyber si. 

(3.9.2008 12:37:36)
Taky nesouhlasí se vším co se děje v církvích, ale je rozdíl mezi církví a Bohem. Církev je společenství lidí, které buď poslouchá Boha nebo si vytvoří své pravdy a dogmata. Tam, kde opravdu je Bůh se dějí divy a zázraky, je to živá církev, kde opravdu není pro Boha nic nemožné udělat.
Bůh má svůj stálý a neměnný charakter, on prostě miluje lidi a touží mít s nimi vztah.
Proto křesťan ví, že Bůh neplánuje, aby umíraly děti, aby byly v DD, aby byli zneužívané.
Války, taky přeci nejsou výmysly Boha, ale lidí.
Bůh řekl: předkládám před tebe zlo a dobro, vyber si, ale radím ti vyber si dobro.
Na každém z nás je, jak si vybere.
 Lizzie 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 12:48:05)
Natanelo,

o náboženství s tebou diskutovat nebudu, každá máme vlastní cestu. Leč článek mi celkem sednul, tím spíš, že jsem teď nějak blbě naladěna.
Pokud ti tvůj život a tvá cesta vyhovuje, není co řešit - tedy pokud nemáš v plánu napadat ostatní apod.
Po několika debatách s věřícími lidmi jsem pro (vzájemnou!) toleranci.
 kostelnice 
  • 

Re: Vyber si. 

(3.9.2008 13:49:48)
a jaktože nedal Bůh svobodnou vůli lidem i v tom sexu, nazval ho hříchem, pádem, za který si jako hrůzné dědictví nesou lidé trest dodnes.?
 zuni 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 13:52:22)
?? Prosímtě, kdy nebo kde nazval Bůh sex hříchem??
 kostelnice 
  • 

Re: Vyber si. 

(3.9.2008 13:59:21)
to že adam kousl do jabka evy je nadneseně, skrytě , popsaný sex a ten byl prvním hříchem, nic jiného tím myšleno nebylo
 boží žena 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 14:03:13)
jinak natanela je typický příklad "zaslepeného předčítače bible"
co příspěvek, to podobenství, čí citát

to suzann naštěstí ještě vnímá realitu
 zuni 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 14:05:07)
eh
to si děláš srandu

ještě nějaký výklad Bible? Sem s ním, ráda se poučím.
 kostelinice 
  • 

Re: Vyber si. 

(3.9.2008 14:18:48)
i kdyby to neznamenalo nadneseně sex to kousnutí to jabka, jaktože si do něho adam nemoh kousnout, když dostal svobodnou vůli? to je teda omezená svobodná vůle
 zuni 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 14:19:29)
kde se říká, že NEMOHL? Z čeho je jasné, že chtěl, ALE nemohl????
 JiBi* 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 20:14:39)
kostelnice,
tak takhle převrácený, až zvrácený výklad jsem ještě neslyšela.

No zřejmě víš o tom víc, než je psáno v samotné Bibli, ani tam se totiž nepíše, že to bylo jablko, co Eva přinesla Adamovi.
 Cow :-) 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 23:23:26)
No taky už jsem slyšela a čela ledacos, ale takovou kravinu ještě neééé~j~
 Tatramelka+3 


Re: Vyber si. 

(3.9.2008 23:26:16)
Napiš nám třeba něco zajímavého z tvého života, prosím... .
 Cindule 37 + 1 ještěrka (21 m) 
  • 

První hřích 

(3.9.2008 23:40:15)
přece nebyl sex. První hřích byl ten, že muž a žena Boha neposlechli.
A ono v desateru NESESMILNÍŠ neznamená, že nebudeš mít sex, ale že nebudeš páchat incest. Že by došlo k mísení krve...
 Siddhártha 


Re: První hřích 

(3.9.2008 23:47:41)
Že by bylo NESESMILNÍŠ jen o incestu? Další adeptka na dohledání si informací.
 Cindule 37 + 1 ještěrka (21 m) 
  • 

Nejsem žádná adeptka!!! 

(3.9.2008 23:58:59)
Najdi si nějaké informace spíš ty, já jich mám dost.
 Pole levandulové 


Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:18:45)
vzdycky mne fascinuje, jak to ti verici maji vlastne strasne jednoduche - staci vypnout mozek a spolehnout se na imaginarni cosi, co to s nima mysli dobre a vsechno bude krasny. Pak mi ovsem nedochazi, jak je mozne, ze i evidentne vericim lidem se dejou hrozny veci - napr smrt ditete a podobne. To jako ti verici verili malo nebo spatne, ze to ten jejich Buh vsemohouci dopustil? Ach jo.
 zuni 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:23:55)
Věřící nejsou nějací nadlidi.
Kdyby Bůh působil svým následovníkům samé dobro (samozřejmě míněno tak, jak to chápe člověk ze svého pohledu), tak bys ho následovala????????
Nebo co od něj jako chceš? Aby přistoupil na tvé přání? Nevěřím, že bys ho pak přijala.....
 boží žena 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:27:03)
suzann věř mi, že od někoho, kdo neexistuje nic nechci;)
a že věřící nejsou nadliid, vím, já je spíš trošku lituju

s tou zmrzlinou to nechápu
 zuni 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:30:09)
jo tak, vám "rejpajícím" se JEN nelíbí, co Bůh dělá? nebo že tomu někdo věří? Mě to teda znělo, jakoby ste ho chtěly jinak....
Ad zmrzlina - dokud sama neokusíš, nedokážu ti to objasnit i kdybych se snažila sebelíp.....
 boží žena 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:33:08)
mě vadí, nevim jak ostatním rejpajícím,
zcela hypoteticky
že Bůh (nikoliv člověk)může za vše dobré,
za to špatné může vyhradně jen člověk

já to vidím tak, že za oboje si můžu já sama/ostatní lidé
 zuni 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:35:52)
na to, kdo dělá zlé, jsem ti odpovídala už výše, tak to nepřekrucuj
 Lenka, Lucka 3 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:49:09)
Vážení a milí,
tahle debata pozbývá smyslu. Často tady brouzdám na rodině a tyhle debaty o Bohu jsou opravdu veselé. Nejde mi na rozum, proč je pro některé tak strašně těžké akceptovat názory druhých. Já teda věřící jsem, do kostela chodím, snažím se žít podle víry. Mám dvě vysoké školy, připadám si jako moderní ženská, Bůh pro mě rozhodně není žádnou berličkou. Mám spoustu nevěřících přátel, můžu s nimi řešit cokoliv, oni se mnou také. Já respektuji, to že oni nevěří, i když ve skrytu duše doufám, že i oni jednou pravdu poznají, oni zase respektují moji víru. Oni obohacují svými zkušenostmi můj svět, já zase ten jejich. Ale to sem možná nepatří, jen jsem chtěla říct, že mám pocit, že ti, co tady tak útočí proti Bohu, o víře a Bohu mnohdy absolutně nic neví a vnucují sem jen své zkreslené představy. Každý máme právo na svůj názor, tak to, prosím, všichni akceptujme. Prostě mě štve, když nás věřící považuje někdo za "pitomečky"bez vlastního rozumu. My takoví rozhodně nejsme a kdo má trochu zdravého rozumu, tak to rohodně ví.
 boží žena 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:59:17)
Lenko máš asi pravdu, tyto debaty smysl nemají, proto si se asi zapojila
jen mě zaráží toto: ti co jsou proti Bohu o víře a Bohu mnohdy absolutně nic neví a vnucují sem jen své zkreslené představy

ajsme opět u toho, jen věřící, vědí jak to doopravdy je.. hm jasně , ostatní maj jen nějakou představu dost zkreslenou , nic neví vlastně

navíc srovnání věřící a pitomečkové, to si tak popsala ty, ale nevim jak by si ty reagovala na člověka, který by místo diskuze a rozhovoru, pořád citoval z nějaké "příručky" jak se věřící neustále ohání biblí;)

to v skrytu doufám, že taky prohlédnou je příznačné, ty možná v skrytu ostatní to často neskrývají, mě se zas v okolí nestalo, že by nevěřící "přemlouval" a horoval zato aby druhý věřit přestal, naopak jsem agitku začila vícekrát...
 Lenka, Lucka 3 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 13:50:29)
A jsme zase u toho, právě ten, kdo věří, má většinou docela dost dobrou představu toho v co věří. Ty třeba o Bohu z pohledu věřících nevíš nic, proto máš asi takové názory, např. že Bible je nějaká příručka, pokud bys byla informovaná a tvá představa nebyla zkreslená, věděla bys, že tuhle knihu uznávají vzdělaní lidé na celém světě. Záměrně píšu, že uznávají, nemusejí nutně v Boha věřit. A ještě jedna poznámka, mně se teda stává běžně, že mě nevěřící agitují k odstupu od víry. Asi to bude tím, že jsme každá na jiné lodi.
 boží žena 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 13:54:37)
a co když sem informovaná natolik, že jsem si udělala názor, že je to pouze beletrie/přiručka
jak můžeš vědět, že není, ty si to pouze myslíš, věříš
 boží žena 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 13:57:11)
navíc ty z pohledu budhisty, islamisty, jehovisty....., toho taky moc nevíš
takže tuto sebejistotu, že věřící ví a ostatní neví máš dost mylnou
 Lenka, Lucka 3 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 14:06:19)
Bohužel, chyba lávky, tady jsi se moc netrefila, já tu teologii studovala, takže vím, v co věří budhista, jehovista i mormon a ostatní. Ale tohle k tomuhle článku vůbec nepatří, to jen na mou obranu. A beletrie rozhodně nerovná se příručka.
 huhu 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 19:37:56)
lucko promin, ale jestli tvrdis, ze vis v co veri budhista nebo hinduista nebo kdo, tak to nutne vyzni stejne jako kdyz my-neverici tvrdime, ze vime, co krestanstvi obnasi. A troufam si tvrdit, ze vime o neco vic o krestanstvi, nez ty o budhismu, nebot ve spolecnosti zalozene na krestanstvi vyrustame. Takze - nic ve zlem, ale timhle svym tvrzenim jsi u me DOST klesla...
 huhu 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 19:39:38)
to, ze mas semestr z budhismu - nezlob se, to nevypovida naprosto o nicem. Mam 4 semestry z kvantove elektroniky a rozhodne se nepovazuju za machra, ba naopak...
 Zasjaj. 


Re: Panejo, to je blabol, 

(4.9.2008 7:21:53)
Huhu
"Mam 4 semestry z kvantove elektroniky a rozhodne se nepovazuju za machra, ba naopak..." :-DR^
mam dojem, ze par semestru z kvantovky nauci kazdeho skromnosti a pokore, zatimco studium teologie pravemu opaku, divny
 stará Marie 


Re: Panejo, to je blabol, 

(4.9.2008 7:23:16)
No, Zasjaj, nestojí to za zamyšlení ? ;-)
 Zasjaj. 


Re: Panejo, to je blabol, 

(4.9.2008 8:10:38)
Marei :-D:-D jo, ja se nad tim zamyslela.
 Cow :-) 


Božka, prosím si rozbor nábož. směrů:-))))) 

(3.9.2008 23:41:33)
ale nenech se Božka vysmát, většina lidí, kteří Boha hledají jdou různýma cestama....a když už jsi zmínila Islám a Budhisty....nebo jaký chceš směr....klidně mě pouč, co mi nabídne víc než Ježíš Kristus z Nazareta??????????
 Cindule 37 + 1 ještěrka (21 m) 
  • 

Na Zemi 

(3.9.2008 23:56:54)
je nás asi 6 mld.lidí a věř tomu nebo ne, tak minimálně polovina (ale ve skutečnosti mnohem víc) lidstva v Boha věří. Nehovořím jen o Bohu křesťanském, hovořím zkrátka o Bohu. Ať už tu víru hlásají různé círvke či různá náboženství, ale víra tu je. V Čechách hodně víru pošpinili sami komunisté, kde mnozí z nich byli paradoxně věřící. Sama jich znám dokonce několik zarputilých komunistů, kteří se po večerech modlí a sami kážou vodu a pijí víno, abych použila známý citát.
A Polsku se to komunistům moc nepovedlo, kostely tam byly vždy plné věřících, a jsou snad Poláci horší, než mi Češi? Nebo lepší? Ne, jsou zkrátka lidé jako my, hříšní, chybující, ale mají svou vlastní víru, o které zde mnohé z vás píšete, že je to jen blábol. Nemusíme hovořit jen o křesťanství, v mnoha zemích (např. v Egyptě) se náboženství píše přímo do tamějších průkazů totožnosti (obdoba našich OP).
Víra či nevíra v Boha je vlastní věc každého člověka. Nikdo z nás ale nemá právo, aby druhého haněl jen kvůli jeho víře či nevíře. A víc toho hanění zde vidím právě od nevěřících.
 Cow :-) 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 23:36:08)
No jo Božka...připadá mi to stejné, jako bych já chtěla debatovat o světě matematiky a fyziky...přestož jsme ji měli celkem dost na gymplu, nikdy jsem ji jaksi "nepochopila"...nepojala...nespřátelila se s nima. Nefascinovala mě, nic zvláštního mi ty hodiny nedaly.
Takže kdybych chtěla "chytračit" na diskuzích o víře asi tak jako ty, tak bych musela začít někde od "počátku"....ale ty si nejspíš děláš soufky, nééé?

Ty věříš v sama sebe a v lidi a proč se jmenuješ boží žena....logika žádná, viď???
 Siddhártha 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 14:25:41)
Lenko, o víře k Bohu toho vím hodně a právě proto i brojím proti těm, kteří zaslepeně následují kostelové řeči, které dle mého s pravou tváří Boha nemají moc společného. Zažila jsem fakt dost.

Já neoznačuju někoho za člověka bez vlastního rozumu proto, že je věřící, já tak označuju člověka, který dál šíří něco jen proto, že to bylo pronesené v kostele, který si protiřečí (doktor řekl, že nemůžu mít dítě x neřekl to).
 Siddhártha 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 14:27:55)
Lucko, ano Bibli uznávají, ale další vědci přiznávají, že jsou příběhy dost zkreslení, taky se ví, co se po jakém konsilu z Bible vypustilo či naopak tam přidalo... Jako pro mě je to jen kniha k zamyšlení.
 Siddhártha 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 14:31:47)
Suzann, tak to jsem fakt špatně pochopila. Omlouvám se. Psala jsi, že Ti Bůh neřekl, že ho mít nebudeš. No, kéž je to pravda. Mám kamarádku, které to řekl. :-(
 zuni 


Re: Panejo, to je blabol, 

(4.9.2008 8:52:21)
jo chápu, "ne" je málo písmen a lehce se přehlídnou :-)~k~
 huhu 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 15:33:14)
no a divis se, ze jste povazovani za pitomecky bez vlastniho rozumu, kdyz svepravnej je jeden z 10-ti vericich? :-)

trebas natanela - no to je bezva agitka co tu predvadi. Na ni je evidentne videt, ze vic veri nez premysli. Ano, znam par vericich, pred kterymi smekam a jejich vira me fascinuje, strasne rada ctu Halika, ale bezny verici - tam mi pripada, ze se neumi zamyslet nad tim co rika, same logicke spory a hlavne to presvedceni, ze vi co Buh... to mi hlava nebere. K moudrosti patri i poznani vlastnich limitaci. Vira typu "verim, ze vim, co mi buh rika" - to je pekna blbost.

ale coz - uzijte si to. Vrati se to na detech, no ne? :-)
 boží žena 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 15:38:08)
a je to tu jana a její dábel:-D:-D
jasně kdo není s náma je proti nám, žádna střední cesta


jinak jano ty máš toho dábla nějak osobně prožitýho a poznala si ho tak dokonale, že o něm můžeš takto ošklivě psát a soudit ho?

 Jana 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 18:08:47)
Přesně tak, Lenko, tleskám Vašemu příspěvku. BOHUžel lidé strašně rádi diskutují nejvíc o tom, čemu vůbec nerozumí.
 SarahR 


UZ ZASE???? 

(4.9.2008 20:46:38)
Jak to myslíte, ze zjisti pravdu?? A co kdyz ji zjistite Vy? Nemuzete mi boha dokazat a ja vam ho nemuzu vyvratit. Kdyz budete rikat ze ,,my,, jednou pozname pravdu, to je jako bych ja rekla, ze za nekolik tisic let bude Harry Potter taky Bible. A Joanne Rownliogová bude Mojžíš, že? Nemyslete si ze jsem jen nekdo kdo o tom cet na netu, studovala jsem par let religionistiku.......
 10.5Libik12 


Re: UZ ZASE???? 

(4.9.2008 21:44:36)
Sarah, pokud je po smrti prázdnota, tak se to nikdo nedozví:)" Nic" si totiž nelze uvědomit~j~, takže překvapení můžete být maximálně vy.

 Manka 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(5.9.2008 14:47:20)
Pro Lenka, Lucka 3
Nápodobně, sama věřícím nejsem, ale mám mezi nimi kamarády a nemám s tím vůbec žádný problém. Stačí respektovat i názory druhých.
 Pole levandulové 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 13:09:30)
Suzan - ja to vim, ze verici nejsou nadlidi, ale mam pocit, ze oni sami si to o sobe mysli - oni vedi a k tomu se tak skvele blahosklonne usmivaji.A k me vire - ne, mne je nejakej buh ukradenej, ja verim v sebe a sobe. Nepotrebuju neci ukazky dobra na to, abych se zaradila do stada.
A co jsem tak vypozorovala, jsou dva druhy vericich - jedni, kteri si tak nejak veri sami v sobe, jsou o tom presvedceni a nikomu to nevnucuji, ziji si podle desatera, ale jini to o jejich vire ani netusi - ti jsou mi sympaticti. A pak jsou ti druzi - ti, co pisi oslavne clanky a prispevky na Boha vsemohouciho, tvari se jak svati beranci a promlouvaji o tom, ze oni jaksi vedi vic, mnohdy ovsem za rohem delaj neco, co je s bohem neslucitelne, ale vzdyt on jimto jsite odpusti, staci se xkrat pomodlit Zdravas. A kdyz se jim stane neco neprijemneho, tak to najednou s Bohem nema nic spolecnyho, proste to na nekoho svalej. A to jsou ti, co mi vadi. Osobne jsem mela takovou spoluzacku na gymplu - porad u pusy pripitomnelej usmev, plnou naruc porozumeni a lasky k bliznimu, nakonec skoncila dost spatne, jako tyrana zena. Asi blbe verila.
 Cindule 37 + 1 ještěrka (21 m) 
  • 

V mnohém 

(4.9.2008 0:09:22)
máš, Skramuško, pravdu, co se týká onoho pokrytectví. Také znám pár takových, kteří hřeší s tím, že se pak vyzpovídají a budou opět čistí.
Co se mi na tvém příspěvku nelíbilo, že věřící házíš do stáda.
Ono to může být i naopak, jak by se ti líbilo, kdyby o tobě někdo psal, že jsi ve stádě nevěřících.
Já věřím v Boha, ale nevěřím ani v církve, ani v náboženství. Snažím se žít čestně, nikomu neubližovat (ani neúmyslně). Nejsem dokonalá, ale ve svém věku jsem si svou víru našla a přesto nejsem rozhodně člověkem, který je v nějakém stádě...
Nikoho o víře nepřesvědčuju, zda žiju podle Desatera (to asi právě nežiju, např. nesvětím neděli, často vezmu slovo Boží nadarmo a možná by se našlo ještě něco dalšího...) ale necítím se být vázána k náboženství, ale snažím se nehanit ani ty věřící ani ty nevěřící Tomáše...
Víra v Boha přece není jen o Bibli nebo jen o křesťaství...
 Pole levandulové 


Re: V mnohém 

(4.9.2008 0:31:07)
Cindule - mas pravu, vira v boha neni jen to, co jsi vyjmenovala, ale to by si spis mely uvedomit ty agitarky, ktere tady tu diskuzi rozproudily. Podle meho svemu vyvolenemu bohu poskytuji spis medvedi sluzbu.
A co se me osoby tyka, klidne se oznacim za clena stada nevericich, rozhodne se v nem vyskytnu radeji, nez ve stadu okate vericich. A jak uz jsem psala driv - proti vericim, o kterych to clovek ani netusi, protoze si proste zijou podle sveho desatera, ale nikomu necpou ty vnejsi projevy viry jako je chozeni do kostela a podobne, osobne vubec nic nemam.
 Siddhártha 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 14:12:24)
Suzann, Jarmila psala: "Jó takovou výsadu mají ti co věří svému Tátovi v nebi." To mi přijde divné. Z této věty logicky vyplývá, že věřící, kteří mají tuto výsadu, nic tragického zažít nemůžou.

Jinak Tobě taky moc nerozumím, nejdřív napíšeš, že podle lékařů to nejde (mít dítě), pak zase, že Ti lékaři neřekli, že to nepůjde.

Logicky si tedy dítě přeješ a věříš, že Ti Bůh přání splní. Ale pak zase píšeš: "Nebo co od něj jako chceš? Aby přistoupil na tvé přání?" Čili počítáš s tím, že mít dítě nemusíš? (i když já osobně Ti to přeju) a tedy to nebude ten zázrak?

Aha, takže zatímco v DD sklízela ovoce svých rodičů (Bůh za to nemůže), tak to, že je ted v rodině, která ji miluje, to už zařídil Bůh. No prostě jak už se tu mele pořád dokola - za vše hezké může Bůh, za ošklivé můžou lidi nebo Satan.

 zuni 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 14:18:54)
Asi jsme si nerozuměly.
Lékaři ŘEKLI, že (dle jejich výsledků atd.) to nepůjde.

Jinak nevím, věřím tomu že z principu s Bohem je vše v mém životě k dobrému, ať už to vyjde tak jak bych si JÁ přála nebo ne.
Někdo to má možná jinak, já si nemyslím že by má víra znamenala štěstí (zase zdůrazňuju) dle MÉHO úhlu pohledu. (Ten se totiž podle mě liší od toho, jak to vidí Bůh)

 jana+dani 


nechapu 

(3.9.2008 19:57:28)
Nechapu,co je tady odsouzeni hodneho.Silne verici pani si vzala holcicku z detskeho domova.Nevim proc spoustu lidi vidi problem v tom,ze je silne verici.Pro tu holcicku je to rozhodne lepsi,nez kdyby byla silna alkoholicka.Ja mam sice na lidi,co to az tolik resi,svuj nazor.Ja jsem byla k chozeni do kostela,na nedelni skolku,na nabozenstvi....a na vsecky ty nudne pobozne seslosti nucena svou matkou,ktera mela v te dobe k vzoru poboznosti dost daleko(sadisticka alkoholicka).Presto si myslim,ze odsuzovani si zaslouzi spis lide,kteri napriklad tyraji sve deti.
 Betull 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:34:49)
a me zase fascinuje, jak se ti neverici navazi do vericich. Zvlastni, ze to neni naopak, ze verici dovedou vice tolerovat lidi neverici a nijak zvlast se do nich nenavazet.
 boží žena 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 12:37:58)
betull a z čeho tak usuzuješ?
nebo otázky ti přijdou jako navážení

já mam spíš opačný pocit z věřících mi většinou čiší, taková povýšenost já vím, a ty si ten chudáček, co neví...
a o tolerantnosti věřících, fakt no comment
tolerantní věřící mi přijde jako protimluv:-D
 Terka 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 13:14:17)
Že jsou věřící je věc jedna, že např. nerespektovali přírodní zákony, je věc druhá. Nebo si snad myslíš, že pokud jsem skutečně upřímně věřící člověk, mohu se například libovolně stravovat a očekávat, že ten infarkt nedostanu? Asi ne, že... A k tomu, že věřící to mají vlastně jednoduché, stačí jen vypnout mozek - kolik já znám přír. vědců, filosofů, kteří jsou současně věřícími lidmi, a mozek při své práci rozhodně nevypínají. Spíše jsem se u nich setkala s názorem, že čím hlouběji studují, tím silnější pocit mají, že vesmír jaksi nevznikl sám od sebe, z ničeho...
 zuni 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 13:15:36)
R^R^
 pepa01 
  • 

myslet=nevěřit 

(3.9.2008 16:15:29)
Přesně tak, je to blábol ale to sama autorka nikdy nepochopí. Lepší je takové řeči ani nečíst. Člověka to darmo rozčílí. Přitom takoví slepě věřící jsou teoreticky schopni uvěřit čemukoliv, co jim někdo dostatečně chytrý nakuká. Třeba tomu, že čarodějnice je třeba upálit, neboť jsou ve spolku s ďáblem.
 Teraza Horáková 


Re: myslet=nevěřit 

(3.9.2008 16:18:16)
Pepo, já ti sama nevím..... Podle mého myslet se nemusí rovnat nevěřit, fakt ne, mám mnoho věřících přátel, mnoho z nich je VŠ vzděláno a přemýšliví jsou velmi.

Když jsem se ptala, proč - někteří uvěřili až v dospělosti, odpověděli, právě proto, že o tom přemýšleli :-)))))

těžko říct.
 Jana 
  • 

Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 18:06:50)
Tohle už Skramuško fakt přeháníte, ten vypnutý mozek už mě jako věřící fakt naštval.
 Pole levandulové 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 18:55:03)
Jano, precti si podobenstvi tve kolegyne ve vire, kterak popisuje, jak se nechava vozit Bozim taxikarem, protoze jedine on zna jeji cil - proste vypne mozek a necha se povozit, protoze je to tak skvele pohodlne, sama by tu cestu nevymyslela. Nastvana nebud na mne, ale na ni.
 Siddhártha 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 19:02:09)
Skramuško, já dokonce poznala fanatika, který dvě hodiny (víc času na rozhovor jsem mu nedala, odešla jsem)mlel o tom, že Bůh chtěl, aby udělal to či ono, aby se dostal tam či onam, např. aby se dostal do té práce, kde pracuje... Tohle je právě to, chtěl to Bůh, tak se to stalo, já o ničem nemusel přemýšlet, vše zařídil Bůh.
 Cow :-) 


Re: Panejo, to je blabol, 

(3.9.2008 23:27:23)
Skramuško, on někde Bůh slibuje lidem, že když mu odevzdají svůj život, že ten život se stane procházkou růžovým sadem?
Ukaž mi to, kde to v Bibli je? Asi jsem to někde přehlédla.
Jsem si vždycky myslela, že tak jako ak jde o duchovní boj...právě proto, že Satan má ještě moc na Zemi. A koukám ...koukám, že se mu stále daří spoustu lidí oblafnout~f~~f~~f~
 ANNAHAM 


Re: Panejo, to je blabol, 

(4.9.2008 15:20:57)
Na tyhle otázky si už církevní hodnostáři dávno vymysleli odpovědi. Vždyť se tím zabývají už dva tisíce let. Takže když bůh dopustí, aby dítě zemřelo tak proto, že ho miluje a vezme ho z tohoto "slazavého údolí" na nebesa, do věčné blaženosti. Akorát mi není jasný, proč vlastně v takovém tragickém případě i věřící rodiče pláčou a jsou nešťastní. Vždyť kdyby opravdu věřili, tak by se přece museli radovat, ne? Skoro to vypadá, jako že dnes je ta víra u nás spíš módou. To v Indii, tam se radují, když někdo zemře. Tam asi věří doopravdy.
 Jana,2 děti 
  • 

Ach můj BOŽE !!!! 

(14.9.2008 8:13:59)
Tak nevím co je lepší - jestli vyrůstat v dětském domově a nebo u náboženského fanatika. Chudák holčička :( .
 Vlasta, 2 děti - 2,5 a 3 měsíce 
  • 

Mince má dvě strany 

(3.9.2008 12:53:53)
Já myslím, že každý v něco věří a nemusí to být zrovna bůh jako takový, každý si toho svého boha představuje v něčem jiném, já nechodím do kostela a nemodlím se, nemám pro to důvody, i když jsem pokřtěná, prostě sem k tomu nepřilnula. Ale věřím si v něco sama pro sebe, pro svou duši, že mám nějakého strážného anděla a mí blízcí také, v životě nemůžeme být jen šťastní, musíme být z něčeho i smutní, abysme si vážili toho , co nás obklopuje a jak žijeme. Jsem momentálně nemocná, nevědí co mi je, ale věřím, že se něco stane a bude líp, abych nemusela dál žít s velkými bolestmi, už pro své děti a svého manžela a další blízké. Přeji pisatelce, aby žili dál ve své víře v boha, protože jen tak když v něco budete věřit, i když si hodně lidí bude myslet, že je to nesmysl, budete ten život žít lehčeji s nadějí v lepší zítřky a s láskou ke svým bližním. A pokud Vás potká něco zlého ať Vás to jenom posílí, zdravím Vlasta.
 Ledule 


Re: Mince má dvě strany 

(3.9.2008 13:34:54)
S tímhle názorem ráda souhlasím. Já to mám také tak, věřím si pro sebe v nějakou vyšší moc. Když je mi ouvej, tak v duchu prosím ať je to zase lepší, a když je mi dobře tak děkuju a prosím ať to tak zůstane. Nikomu tím neubližuju a mně to pomáhá. A myslím, že nějak podobně to má i většina věřících. Vůbec nechápu proč se do nich tolik lidí strefuje. Každý ať si věří v co chce a nebo v nic a jízlivé poznámky si nechte pro sebe. Trocha tolerance by nám všem neuškodila.

Natanelo, je od tebe moc hezké, že jsi dala domov dítěti. Přeju celé tvojí rodině hodně štěstí a lásky.
 Cindule 37 + 1 ještěrka (21 m) 
  • 

Vlasti, 

(4.9.2008 0:19:29)
pokud bys chtěla, mohla bych ti na dálku poslat alespoň trochu pozitivní energie. Jsem Mistrem Reiki, a tak vím, že tato energie rozhodně neublíží, ale netvrdím, že tě vyléčí, to samozřejmě já nevím. Možná by ti to mohlo pomoci alespoň v bolestech. Je to samozřejmě zdarma. Budeš-li chtít, napiš mi na e-mail sydonie@volny.cz
 Natanela 


Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:12:25)
Věřící a nevěřící je jako slepý a vidoucí. My vám tady vysvětlujeme, že známe Boha, živýho Boha a vy nám tvrdíte, že jste ho nikdy neviděli. Dokud neuvěříš a nepoznáš, tak neuvidíš. To není o tom myslet si že JE to je o poznání, že JE.

A ještě něco k vypnutí mozku - život s Bohem je jako když řídíš auto , vlezeš do něho a nevíš kam jet, jen asi tak tušíš, pak poznáš Boha - profi řidiče, který ví a zná a tak mu dovolíš, aby si sedl na místo řidiče a staneš se spolujezdcem. A najednou zjistíš, jak ty věci kolem tebe vypadí úplně jinak. Máš jistotu a pokoj v duši, protože víš, že tvůj řidič ví, kde jsi doma a on tě tam doveze. Pak koukáš kolem sebe, jak ti lidé sedí ve svých autech a někdy ani netuší, jak se v tom autě pohybovat. Někomu to jde celkem dobře, ale zase vlastně netuší, kde je ten cíl. Tak stáhneš okénko a křičíš, podívej, jak krásně jedu, frčím domů. A ostatní si ani nevšimnou, mají totiž tolik práce se svým autem, že to ani nechtějí vidě, druzí si klepou na čelo, přeci to zvládnou sami, nikoho nepotřebují.

Máme stažené okénka a voláme na vás, známe jak se dostanete do cíle a nenabouráte. Máme toho nejlepšího řidiče, který touží dojet s každým člověkem do cíle, ale do tvého auta si sedne jenom, když mu to dovolíš.
Pochop, bez profi řidiče se domů nedostaneš!!! To je jistota.

Je to namyšlenost?
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:14:38)
R^R^R^
mě dostává, jak to skvěle píšeš ~s~~j~
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:19:38)
Natanelo, teď už se musím vložit - to je vrcholná namyšlenost!
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:24:12)
To je totiž taková namyšlenost, že zavání rouháním. Jak zrovny TY můžeš vědět, jaké jsou Boží úmysly s ostatními lidmi?
Ty tady pokřikuješ ze svého otevřeného okénka jediné pravdy, které umíš, ne znáš, jenom umíš.
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:25:19)
Pochop, bez profi řidiče se domů nedostaneš!!! To je jistota.

Jestli tohle není namyšlenost, tak potom co?
 Linda 
  • 

Namyšlenost?  

(3.9.2008 14:30:01)
Nene, nic jsi nepochopil, Ivane, to není namyšlenost ale pokora
 Siddhártha 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:18:32)
Já budu ráda, když na mě nikdo z okénka auta nebude pokřikovat, jak se má dobře, bude mi stačit, když se bude maximálně věnovat řízení. Je fajn, že řidič Bůh ví, kde bydlíš, ale to auto řídíš Ty, ta sestup z výšin a věnuj se naplno dané činnosti.
 rosali 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 17:05:29)
Niobe,
to sa mi fakt páčilo.Výstižné:-D:-D:-D
 Siddhártha 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 17:09:08)
Rosali, děkuji.

Jen se omlouvám, že jsem to hodila do cizí diskuze. Omylem jsem dala "odpovědět" o příspěvek výše.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 17:24:10)
Ale ono se to k té diskusi i hodí...

Čili na dodržování tradic není špatného nic, pokud to nikomu neubližuje, pokud se nenutí druhé, aby je také dodržovali.

To se dá říct jak o víře, tak o mezilidských vztazích a jejich fungování obecně. ;)
 Ráchel 3mrňata 
  • 

Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 21:30:02)
Kdyby se život s Bohem dal vnutit,žili by s ním už všichni moji blízcí i známí, tak moc bych si to pro ně přála. No jo, ale Bůh není násilník a tak nenutí. Chce, aby s ním člověk žil dobrovolně.....jako v běžném partnerském vztahu....nechtěla bych, aby se mnou někdo byl, protože ho k tomu někdo nutí.
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:19:49)
Natanelo, to asi tak moc neveris v Boha, kdyz se tady tak povysujes nad ty, co neveri. Ty se vezes tim autem a ti ostatni jsou podle tebe hloupi a upachteni, hmmm. No, ja sice nejsem uplne profi ridic, ale najeto uz toho mam hodne a kdyz do auta sednu, vim PRESNE, kam chci jet a taky tam dojedu. Nepotrebuju k tomu nejakeho jineho ridice, ktery mne uvede do pasivity a sam mi urci cil cesty. Sama si reknu kam pojedu a tak tam dojedu - at uz opravdu v tom aute nebo v zivote. Prichazejici katastrofy budu resit prubezne, podle okolnosti, ale uricte se pri tom budu spolehat jen a jen na sebe.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:23:02)
Hloupí????????? To čteš kde?????????
to by asi namyšleně znělo, ale Natanela to neřekla.

Upachtění, to je podle mě jen konstatování faktu, co je na tom namyšleného????????
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:27:42)
Nerekla to doslovne, ale z celeho toho jejiho prispevku to cisi, ta jeji blahosklonna vedoucnost, ze ona je ta skvela, co vi,kdezto ti okolni jsou tak ubozi, kdyz si chteji ten svuj zivot ridit sami a nechteji tu jistutku:-©
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:33:57)
před chvíli se ti nelíbilo, že někdo řiká, že VÍ, co si druzí myslí, teď děláš to samé...
"Nerekla to doslovne, ale z celeho toho jejiho prispevku to cisi"

Hele, to je jedno, prostě se ti křesťaství příčí tak silně, že máš potřebu věřící za to odsuzovat a jakoukoli odpověď na tvé "otázky" stíráš s tím, že je to padlé na hlavu. Tak se neptej, když máš stejně jasno.
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(5.9.2008 8:52:09)
Mě se taky křesťanství příčí, ale Natalea nikde nepsala, že je křesťanka. Jinak ona se asi tak fanaticky nešťastně vyjadřuje, že z ní mám pocit psychicky labilního člověka, který Boha potřebuje jako berličku. Bez něj by byla k ničemu. Podotýkám je to můj pocit z jejich příspěvků, které jsou bez vlastního názoru na jakoukoliv věc.
 Cow :-) 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 23:58:25)
Skramuško, taky jsem nějak nepochopila tvé nagativistické příspěvky.
Ad blahosklonná jistota, či který termín to valstně používáš.....
se nebudu vyjadřovat k přirovnání s autem a řidičem, když tě to tak pobuřuje a napíšu ti něco jiného....holt prostě vím a mám jistotu, že Bohu patřím.
Jsem Jeho...jsem Jeho dítě.
Jsem taky namyšlená?

Kdo všechno je pak namyšlený??? Ten kdo má tři děti místo jednoho? Kdo má auto červené a boty podle poslední mody?
To co ty nazýváš namyšleností či nabubřelostí...to pro věřícího může být radost z jistoty...z takové jistoty, kterou mi zdejší vláda a systém NEDÁ...memůže dát.

Jestli tě to pobuřuje....doporučiji ti "nezávidět"...máš tu stejnou možnost.
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 0:26:00)
Crowko, mne je jedno, kdyz je nekdo verici a nikomu to necpe - at si kazdej v soukromi dela, co chce. To, co mne, jak pises, poburuje, je to okate panbickareni, ta okate najevo davana vira, ze jako verici vim vic, nez ostatni, vim, co jedine je spravne a ten, kdo to nevidi, je hoden prevedeni na spravnou cestu a "spaseni", protoze pouze tehdy je mozne zit svuj zivot plnohodnotne. Tehdy, kdyz o sobe nerozhoduju sama, kdyz potlacim sama sebe a venuju se cela imaginarnimu vudci v nebi. Proste mi bytostne vadi zavislost na cemkoli a nechci, aby mi nekdo cpal, ze jen ten, kdo veri, je tzv.lepsi clovek. Nestojim o boha,o jeho "lasku", nezavidim ho nikomu a doufam, ze v mem zivote nedojde k nejake udalosti, kdy bych tento nazor menila. Pak uz bych to nebyla ja,samostatna bytost, ale stadni ovecka. Dekuji, nechci.Tot vse.
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 0:36:49)
A jeste Crowko - jistotu o ktere pises ti nikdy nikdo neda - jistotu muzes ziskat pouze sama v sebe. Nespolehat se na kohokoli ci cokoli, ale vyhradne na sve ciny - k tomu ti je jakakoli vlada ci stat k nicemu. Ale pokud te uklidnuje nejaka "jistota" dana virou v boha, tak fajn, je to tva volba a mas to snadny. Ja si radsi ponecham tu svou viru.
 Cow :-) 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 13:32:45)
Skramuško, samozřejmě, že dá.....
Víš co, mmě zase přijde docela nabubřelé....když někdo se bije v prsa a prohlašuje, že věří v sám sebe....
Hodně lidí věří v sám sebe....a jak ten svět vypadá...hm...taky nechci ...ani neděkuji.;)
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 13:43:22)
Crow, ona je otázka, jestli je někomu na překážku právě křesťanství, nebo sám Bůh.
Nebiju se v prsa, že všechno zvládnu sama a snadno, ale je otázka, kdo, nebo co je pro nás Bůh. Ten křesťanský výklad mi taky jaksi "nesedí", ale neznamená to, že nerespektuji, nebo nedodržuji určitá pravidla, která jsou základem křesťanství.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 9:37:13)
Takže tě to pbuřuje jen proto, že to nechceš slyšet?

Výše jsem dala příklad, že když si někdo bude stěžovat na bolesti při MS, tak mu poradím ať pije kontryhelový čaj, protože MNĚ pomohl.

To jak reaguješ ty na jakýsi článek NEADRESOVANÝ tobě, je, jako kdyby mi ten někdo na radu s kotryhelem odpověděl:

"Prosímtě!!! Nech si ty kecy o bylinkách, nepleť sem tu přírodninu!!!! Normální lidi si vezmou Brufen"!

já bych na to asi řekla:
"Promiň, ale mě to opravdu zabralo, a to už po dvou hrnkách čaje...?!"

a tvoje reakce na tomto příkladě:
"Ty seš cvok. Moje kamarádka to pila a NIKDY jí to nepomohlo. Navíc já se radši budu spoléhat na chemii než nějaký imaginární látky v bylinkách!"

Myslím že kdybys ty sama takový rozhovor zaslechla, myslela by sis, že ta reakce je hodně přehnaná a ten dotyčný je zralej pro cvokárnu.
V této diskuzi jsou ale reakce, které jsou s mým příkladem srovnatelné.

O bylinkách si může kdokoli myslet, že nefungují, ale takhle reagovat je uhozené až neslušné. Mě to funguje, tobě ne, ale proto by mi nikdo neměl předhazovat, že jsem padlá na hlavu když je používám.

Stejně tak v životě mi je mnohem lépe, když jdu s Bohem - a proto se lidem s problémy o něm zmíním (stejně jako o bylinkách) a neměl by mi hned nikdo říkat, že mu to cpu do hlavy a ať si ty kecy nechám.

To už je totiž přehnaná reakce
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 10:05:12)
Suzan - komu je clanek, kterej je uverejnenej na hlavni strance verejneho serveru urcenej? Snad vsem, ne? A vyjadrit se k nemu snad taky muzou vsichni, ne? Pokud nekdo neco verejne vystavi, nemuze cekat, ze se na nej sesypou jen sama kvetinkova vyjadreni, ale i opacny reakce. Pokud to chtela ohodnotit od jinych vericich, mela to uverejnit na nejakem uzce zamerenem katolickem serveru, tam by jiste byla s reakcemi spokojena. A aby bylo jasno - samozrejme nehodnotim to, ze si autorka vzala dite z decaku, to je jiste chvalyhodne, za blabol povazuju jen ty okolni bozi povidacky.
A k tem nevyzadanym radam - ja ti taky nerikam, at uz se na to panbickareni vykasles, ze je to o nicem, tak mi prosim taky nevnucuj svoje rady. U nas v rodine je ateismus letitej, dokonce moje babicka, narozena na zacatku minuleho stoleti byla z tak pokrokove rodiny, ze byla prvni ve tride, kterou jeji tatinek odhlasil z katechismu, jen co to to prestalo byt povinne.Takze pro mne za mne muze byt buh klidne zlata slepice, co vsechny ochrani, ale ja o nej presto zajem nemam.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 10:22:46)
Je určený všem, jistě - ale ne adresovaný tobě, aby tě měl nějak urážet. Pokud jsi nespokojená s životním stylem křesťanů, ok - ale nechápu, proč bys ho měla komentovat zejména pokud ty komentáře vypadají tak jak vypadají.

"za blabol povazuju jen ty okolni bozi povidacky."
A to je přesně ono, proč jsem psala tu odpověď co jsem psala.
Pokud ti budu radit bylinky a ty na mě vyjedeš, ať si ty bláboly nechám od cesty - promiň, ale pak nejsi normální. To normální reakce prostě není.

A případ kdy se někdo zmíní o Bohu a ty nebo jiný na něj vyjedou, co je to za kravinu a různě to napadají, se tomu s bylinkami rovná.
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 10:30:01)
Suzan, pisu ti to znova - nech si sve nevyzadane rady, nemam o ne zajem - at uz o bylinky nebo o boha. Kdyz mne bude blbe, najdu si pomoc sama, ale u boha to teda urcite nebude. Nejdriv zkusim homeopata a kdyz to nepomuze, zajdu k jinymu doktorovi. To je to, co mi na vas tak vadi - ta vseobecna snaha radit, jak si "vylepsit" zivot. Diky, jsem se svym zivotem spokojena, jsem rada za to, jaky je, rada si o sobe rozhoduju sama a pak si za ta rozhodnuti nesu odpovednost, nepotrebuju, aby mi nekdo vnucoval imaginarni pomoc.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 10:38:03)
ok
Já nemám zájem o tvé reakce na moje psaní. Je mi jedno jestli ti to vadí a klidně to budu do tebe hučet od rána do večera. Pěstí mi dát nemůžeš takže: Bůh je jediná životní cesta!!!!!! Amen!!!
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 10:43:51)
Aha, takze pokud bych ti, jak pises, mohla dat pesti /k cemus bych se ja nikdy nesnizila, ale aspon je videt, jak premyslis/, tak by sis to panbickareni nechala od cesty? To je trosku zvlastni, nemyslis, hlasat sveho boha jen tehdy, pokud si myslis,ze ti za to nic nehrozi - tomu rikas opravdova laska:-)?
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 10:51:12)
končím, ty jsi fakt zralá na cvokárnu
bye bye
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:12:51)
Nejak rychle ti dosly argumeny, ale myslim, ze ten, kdo je na cvokarnu zralej nebudu ja....
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:19:16)
To mi teda došly, protože když máš potřebu mě chytat za slovo a zakazovat mi, co mám psát, ale přitom sama píšeš ve stejném duchu, tak to nikam nevede. Až tě něco bude zajímat doopravdy, tak se ozvi, ráda napíšu.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:23:06)
např.:
"Kdyz mne bude blbe, najdu si pomoc sama, ale u boha to teda urcite nebude. Nejdriv zkusim homeopata a kdyz to nepomuze, zajdu k jinymu doktorovi"

a co já s tím??? Já se tě na nic neptala!! Tak mi nedávej tady nějaký tvý rady, jak bys jednala ty!!!

(teprve s touto reakcí jsme si rovny a jednáme spolu stejným tónem)
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:28:18)
Suzan, ja tobe nic nevnucuju - ty jsi zacla s tim, ze mi poradis to a ono, tak jsem ti pouze odpovidala, ze o rady nestojim a poradim si sama a uvedla priklad, jak to budu pripadne resit. Nevidim tam ani slovo o tom, ze bych tobe radila, at se vykasles na byliny a mazes k homeopatovi. Ale mozna na to mas nejaky lepsi bozi oko a vidis, to, co ja ne;)
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:29:55)
ani já nevidím u sebe žádné slovo ve smyslu, ať se vykašleš na homeopata a zkusíš raději Boha. Takže mi prosím nevnucuj něco, co nedělám
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:32:56)
Ale jo, psalas neco o zlaty slepici nebo nejaky kocce, ze kdybych to videla, ze by mne to presvedcilo - proste nepresvedcilo,no. Ty mas potrebu mne presvecovat, at boha vidim, ja ti jen odporuju, ze ja ho videt nemam zajem, ale nikde nepisu nic o tom, ze si nepreju, abys ho nevidela ty - chapes ten rozdil?
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:37:03)
o tý slepici jsem psal "Kdyby se to stalo, přesvědčilo by tě to?"
tedy byla to otázka, nikoli konstatování o tom, jak budeš jednat. Já se PTALA, jak budeš jednat!
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:45:02)
pardon, v obou posledních příspěvcích mi vypadlo "a"
"jsem psalA!!!!!" :-D
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:54:21)
OK Suzan, kdyz ses ptala, tak NE, slepice ani nic jinyho mne nepresvedci.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 12:02:16)
Skvělé že taky umíš číst
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 12:11:08)
Suzan, umim toho daleko vic a kupodivu nic z toho nemam od boha.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 12:13:00)
tak to si máš k čemu gratulovat Btw to zní dost namyšleně.

aby sme si byly kvit
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 12:39:59)
suzan - ja se klidne muzu priznat k namyslenosti - ja to nemam od zadneho boha zakazane, kdyz v nej neverim.
A k tem kocakm - ty bude prezijou, protoze je najdou hodny lidi a pomuzou jim, nebo neprezijou, ale s tim ma buh tezko co do cineni.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 12:49:42)
to je skvělé.
Ani já nemám od žádného boha nic zakázané.
A s tím názorem na kočky souhlasím - ovšem to sem psal někdo jiný, kdo evidentně měl názor, že Bůh s jejich přežítím co do činění MÁ.

 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 12:11:37)
Jinak jsem se ptala, zda tě to přesvědčí, proto, že pokud ne, tak nerozumím tomu, proč by sis (nebo jiní) přála, aby Bůh třeba ty kočky zachránil.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:24:15)
a dále:
"To je trosku zvlastni, nemyslis, hlasat sveho boha jen tehdy, pokud si myslis,ze ti za to nic nehrozi - tomu rikas opravdova laska?"

Nevěřící jsou totiž vždycky strašně rychle hotový s tím, jestli křesťan jedná "dobře" nebo ne - víš co? Zameť si nejdřív před svým prahem, ok?!!
 Pole levandulové 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:31:00)
Suzan, ja mam zameteno, jsem v klidu. Jen tys mi podsouvala, ze do mne budes hustit sve bozi rady, protoze ti nemuzu dat ranu - nebo tak nejak to bylo, nevim ted presnou formulaci. Z toho je videt, ze kdybych byla nablizku a potencionalne te mohla uderit, tak budes o svem bohu mlcet. Navic, fyzicke nasili jsi zminila ty, ne ja, nemam potrebu nikoho mlatit za jeho nazory, vyjadruju se slovne ci pisemne.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:35:23)
Já jsem ti nic nepodsouval, ok?!!

A prosím nesuď mě podle pár vět, opravdu nesnáším úvahy typu "řekla jsi tohle, z toho je vidět, že bys jednala takhle..."
Nejsi můj mozek, tak se podle toho nechovej, jasný?!!!
 Cow :-) 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 13:35:05)
Toť nic.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:33:39)
Natanelo, přesně takovíhle namyšlenci jako ty kazí obraz věřících. Rv Věř si čemu chceš, ale nech si od cesty tyhle kecy.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:35:20)
jsem věřící a o tom, co zde píše Natanela, si myslím, že uhozuje hřebík na hlavičku. Tak nevím, buď jsem mimo já, nebo ty.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:51:20)
Suzan, tak to jsi asi ty. Ta namyšlenost a vnucování "jediné správné cesty" je dost jasná. Rv:-©
 Linda 
  • 

Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:36:02)
Teda já nevím, co vás všechny tak síří, proč ten článek čtete, proč ho komentujete, když stejně sedíte se zacpanýma ušima a nechcete nic slyšet. Když někdo vychvaluje homeopatii, kterou já nechápu a neuznávám, tak to prostě buď nečtu nebo to nekomentuju, ale nikoho neurážím a nevnucuju mu svůj názor, na který se mě nikdo neptal. Někdo má - a někdo nemá.
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:39:36)
Lindo, právě jsi zabojovala za zánik všech diskusí na světě. Pokud nechci, aby se k mému problému nějdo vyjadřoval, nezveřejním ho.
Diskuse jednoduše není od toho, aby všichni souhlasně zatleskali.
 Linda 
  • 

Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:48:34)
Myslela jsem to tak, že pokud mám zcela jasno o tom, že mně osobně je např. homeopatie k ničemu, tak se zapojovat nebudu, diskuse je k tomu, aby si člověk něco ujasnil, jinak to není diskuse, ale křičení svojí pravdy a to je nanic. Radši bych uvítala osobní zkušenosti než napadání protistrany.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:36:19)
jsem věřící a o tom, co zde píše Natanela, si myslím, že uhozuje hřebík na hlavičku. Tak nevím, buď jsem mimo já, nebo ty.
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:45:02)
suzann, ale ani z pozice křesťana nelze udílet druhým rady, jak mají žít. Bůh není od toho, aby se jím někdo zaštítil a hlásal jedinou pravdu.
Ano, věřím, že Bůh může ukázat člověku cestu, ale právě jen on. Takovým pokřikem spíš odpuzujete.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:50:16)
nelze?
Pokud si někdo bude stěžovat na MS bolesti, poradím mu kontryhel - je to moje osobní zkušenost.
Pokud někdo nebude chápat rovnici, poradím mu - matematika mi jde.

Pokud někdo bude nešťastný třeba z nějaké situace ve svém životě, řeknu mu, jaká je má osobní zkušenost s Bohem.

Lidské rady vycházejí převážně z dosavadních zkušeností rádce. To, že se někomu nelíbí, co mu druzí radí, je věc jiná, ale radit - myslím si, že to můžu!
 Siddhártha 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:36:03)
Suzann, bacha na nevyžádané rady. A to je právě to, co věřící dělají. Jsou tak unešení z pocitu blaha - neb se o nic nestarají, o to se postará Bůh, že - že mají pocit, že znají jedinou pravou pravdu a kážou ji aniž by byli žádaní.
 zuni 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 9:44:41)
odpověděla jsem výše a mám potřebu to zkopírovat i v odpovědi tobě

Výše jsem dala příklad, že když si někdo bude stěžovat na bolesti při MS a i se jen jakoby zmíní, tak mu NEVYŽÁDANĚ poradím ať pije kontryhelový čaj, protože MNĚ pomohl. (To je podle mě normální - má problém, který jsem měla já, já jsem na to objevila pomoc, tak mu o tom řeknu ne?!)

To jak reagují někteří na jakýsi článek NEADRESOVANÝ jim osobně (prostě jen byl napsán), je, jako kdyby mi ten někdo na radu s kotryhelem odpověděl:

"Prosímtě!!! Nech si ty kecy o bylinkách, nepleť sem tu přírodninu!!!! Normální lidi si vezmou Brufen"!

já bych na to asi řekla:
"Promiň, ale mě to opravdu zabralo, a to už po dvou hrnkách čaje...?!"

a někoho reakce na tomto příkladě:
"Ty seš cvok. Moje kamarádka to pila a NIKDY jí to nepomohlo. Navíc já se radši budu spoléhat na chemii než nějaký imaginární látky v bylinkách!"

Myslím že kdybys ty sama takový rozhovor zaslechla, myslela by sis, že ta reakce je hodně přehnaná a ten dotyčný je zralej pro cvokárnu.
V této diskuzi jsou ale reakce, které jsou s mým příkladem srovnatelné.

O bylinkách si může kdokoli myslet, že nefungují, ale takhle reagovat je uhozené až neslušné. Mě to funguje, tobě ne, ale proto by mi nikdo neměl předhazovat, že jsem padlá na hlavu když je používám.

Stejně tak v životě mi je mnohem lépe, když jdu s Bohem - a proto se lidem s problémy o něm zmíním (stejně jako o bylinkách) a neměl by mi hned nikdo říkat, že mu to cpu do hlavy a ať si ty kecy nechám a že je to nevyžádaná rada.

To už je totiž přehnaná reakce
 Natanela 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 13:59:01)
Ježíš řekl: JÁ, JSEM TA CESTA, PRAVDA A ŽIVOT. NIKDO NEPŘICHÁZÍ K OTCI JINAK NEŽ SKRZE MĚ.
Když budeme mlčet, kdo to těm lidem řekne?
Kolik lidí Boha v životě nenajde a kolik lidí bude po smrti NAVŽDY!!!!! odděleno od Boha. Chceš s tím žít. Já ne.
Věř mi, že jediné co nevěřící odrazuje na Bohu, je život některých věřících, kteří káží vodu a sami pijí víno.
Bůh má naše ústa a naše nohy, naše ruce. Bůh nám dal hřivny a očekává, že je rozmnožíme.
Víš, když je člověk naplněný Bohem, začne to z něho vytékat a nemůže mlčet o jeho existenci, pak už mlčet nemůžeš.
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:04:07)
Jde o to, jakým způsobem svou víru podáváte.
Pokud to vyvolává dojem, že s prominutím popadnete Boha, či Bibli a tlučete jimi hloupým nevěřícím o hlavu, nedivte se, že vyděšeně prchají. K Bohu člověk musí najít cestu sám, ne být tam dokopán.

Pokud chci někomu radit, nemůžu v něm vyvolávat odpor, což se tady evidentně děje, takže je prostě něco špatně.
Můžeme si vybrat - my křesťané zřejmě děláme chybu a špatně komunikujeme x ty blbouni nevěřící, natvrdlí to prostě nepochopí a nepochopí.
No nepochopí, takhle to tedy opravdu nepochopí a věřte tomu, že ateistka nejsem.
 boží žena 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:07:57)
graine máš určitě pravdu

proto mi ocela vadí"dokopání" k víře, které se děje vztah rodič-dítě, ono je mu to denně vtloukáno do hlavy, předčítná, ukazováno na běžném životě, kostel atd...
takže si na to vlastní názor již stěží udělá

ja kdybych byla takto masírována, že vodník existuje, tak tu budu jako natanela donekonečna obhajovat existenci vodníků taky
a ti co vodníky nevidí, jsou takový pošetilý blázni...
 boží žena 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:10:01)
beletrie/příručka
neznamená beletrie=příručka
to jen tak pro vysvětlenou

jinak tedy, ty si si z nabídky náboženských směrů, vybrala taky pro vyznavače jiného náboženství, blbě, a věříš v nesmysl...
 Grainne 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:46:43)
Boží ženo, mě vadí jakékoliv dokopávání k víře. Jenomže ti dospělí pošetilí blázni k víře buď dojdou, nebo nedojdou za použití vlastního rozumu. O to nebezpečnější je "dokopávání" snadno manipulovatelných dětí. Nejde jen o víru samotnou, ale o spoustu aspektů, někdy i neschopnost navázat normální kontakty s těmi"pošetilými nevěřícími blázny", kterých je v naší zemi přece jen většina.
 Ráchel 3mrňata 
  • 

Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 21:56:07)
Nemyslím si, že nevěřící jsou natvrdlí, nebo jak jsi to napsala. Je spousta nevěřících, kteří tak nějak přirozeně žijou Božími hodnotami a křesťan jim se svým životem nesahá po kotníky. Jenže život s Kristem není o tom, že budu žít naprosto perfektní život, bez jediný chybičky a nikdy neuklouznu, nikdy neřeknu nic blbě, Bůh chce trochu něco jinýho....No, szkrátím to, jsem ráda, že se tady na tom světě nemusím potácet sama, nemám na to.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:05:37)
Natanelo, fakt to nejsou jen ti, co káží vodu a pijí víno. Daleko horší jsou takoví jako ty. Stejně tak ale nemám ráda ty, kteří věřící zesměšňují. Fanatismus jakéhokoli směru je nesmírně odpuzující.

Kdo to těm lidem řekne? Nezlob se na mě, ale prakticky každý u nás umí číst. Pokud má zájem, dokáže si najít zdroje. PŘESTAŇ OSTATNÍM VNUCOVAT SVOJE NÁZORY, málokdo o to stojí.
 Natanela 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:13:07)
Boha nelze vnucovat, můžeš o něm pouze lidem říct. Co konkrétně, tě odpuzuje. Věčný život, vidíš a mě věčné zatracení. Ale, jak jsem již napsla: vyber si, je to tvá volba.
Jestli se ptáš a nechceš slyšet odpověď, je lépe se neptat.
Proč si myslíš, že kážu vodu a piji víno_
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:19:56)
Natanelo, tohle nemá smysl, je vidět, že neumíš pořádně číst, tedy nechápeš smysl napsaného.
 Siddhártha 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:38:35)
Natanelo, kdo by jim to říkal? Kdo chce, sám si cestu najde. At si sám najde, co mu vyhovuje.

Já taky, když chci výhodného mobilního operátora, zjištuju si informace, pročítám diskuze na mobilovém serveru a rozhodně nečekám, až mě nějaký úlisák (úlisák proto, že mě oslovil "dobrý den maminko" NEJSEM JEHO MAMINKA) osloví v podloubí s nejvýhodnější nabídkou.
 zuzini 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:54:06)
Hele zajímá mě jedno. Budu celý život konat dobro, bližním svým pomáhat, nikdy neudělám žádnou špatnost, jen jednu jedinou nepřijmu Boha. Co se mnou Bůh udělá? Zavrhne člověka bez hříchu, jen proto, že neuvěřil?
 Varanka + Kateřinka(9/09) 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 11:58:56)
Taky v boha nevěřím...v žádného...nevidím důvod, ničit si život úvahami...co se mnou bůh udělá?
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(5.9.2008 10:18:46)
Tohle je přesně to čím nevěřící dráždíš. Ty citáty bez vlastního názoru. Opravdu to působí jako, že se bez téhle "berličky" neobejdeš. Já vím, že je to trošinku jinak (z jiné diskuse), že nejsi žádný fanatik ani pámbíčkář, ale myslím, že tímhle "dráždit" chceš. Chceš o víře diskutovat jen nevím jsetli jsi zvolila ten pravý přístup. Já bych na tvém místě trošku ubrala plyn.
 Cow :-) 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(5.9.2008 10:43:10)
Že vám skáču do řeči a toku myšlenek....
Cože má být tou "berličkou"
 Natanela 


Myslet si je málo. 

(5.9.2008 12:11:56)
Chápu, že lidi dráždí Boží slovo, ono se s ním totiž většinou nedá diskutovat.
Taky jsem patřila mezi nevěřící a věř, že mě taky představa Boha nadzvedávala ze židle. Ale já jsem soudila náboženství a lidi, kteří se okolo pohybují, přesně tak jako to dělají nevěřící tady na diskuzi. A nedokázala jsem to pochopit. Proč věřit, proč dnes, to bylo jako ze středověku. V dnešní době, která je především o tom být nejlepší sám v sobě, se vším se musíš vypořádat sám. Musíš mít úspěch, aby tě ty druzí brali. Pak ti někdo začne vyprávět o Bohu. Věř, chápu ty reakce. Jenže vztekat se prostě nestačí. Jestli chci poznat pravdu, tak musím jít do hloubky a ne se plácat na povrch a vystačit si s větou -JÁ SI MYSLÍM - to je málo, nestačí si myslet, člověk musí vědět. Protože vědět znamená mít možnost volby - života a smrti. Myslet si - je cesta do pekel. Ať to zní třeba fanaticky. ;)
 Grainne 


Re: Myslet si je málo. 

(5.9.2008 12:39:21)
Natanelo, ano, tohle chápu. Vím, že dokud si myslím, není to totéž, co věřím.
Nedokážu to uchopit a nevím, jestli to kdy dokážu, ale jsem smířena s tím, že ponesu následky, ať jsou jekékoliv.
 Natanela 


Re: Myslet si je málo. 

(5.9.2008 12:56:42)
Vidíš a to je ten rozdíl, já bych se s tím nést následky nikdy nesmířila. Chápeš co je následek toho NEVĚDĚT!
 Grainne 


Re: Myslet si je málo. 

(5.9.2008 13:01:49)
Natanelo, ale já vím. Vím, ale necítím. Nebudu se nutit a myslím, že Bůh, ať už je to cokoliv, tohle nechce.
Nejsem ateistka, ale nemůžu být křesťanka, ta víra je v rozporu s něčím, co ve mně je. Pokud ten rozpor nepochopím a nepřekonám, nebudu se plést na cestě, které nerozumím a nebudu se hnát k cíli, který nechápu.
 Natanela 


Re: Myslet si je málo. 

(5.9.2008 13:38:31)
Chápu tě, taky jsem nemohla. A pak najednou, bylo to jako blesk z čistého nebe. Najednou vidiš všechno, tak jasně. Je to jako, kdyby ti spadly šupiny z očí. Stojíš, koukáš kolem sebe a říkáš si, jak jsem tohle nemohla vidět.
Nevzdávej to, nenech se otrávit, hledej do tý doby dokuď si nebuděš jistá, že už víš.

 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Myslet si je málo. 

(5.9.2008 14:13:30)
Nataleo ono to fanaticky zní protože lidé tady u nás mají spojenou víru jen s kostelem a nějakým panáčkem, který tam káže. Víra neznamená zrovna jen tohle, víra není spojená s nějakou určitou církví - aspoň takhle to vnímám já.
 Aquarius77 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(3.9.2008 14:08:21)
Já si taky myslím, že Natanaela uhodila hřebík na hlavičku svým posledním příspěvkem - přesně takový dojem mám z věřících lidí - ruce v klíně, úsměv na tváři a jedou tam, kam je veze Bůh. Žádné vlastní přemýšlení, žádná vlastní iniciativa, námaha - prostě sedím a držím pusu, maximálně ji otevřu k zazpívání nějaké ódy na řidičské schopnosti Boha. To já si auto radši budu řídit sama. Pokud nabourám, tak vím, že to bude moje vina a poučím se z toho. Pokud dojedu v pořádku, budu z toho mít dobrý pocit, který bych určitě neměla, kdyby mě někdo vezl a pokud nebudu vědět kudy k cíli, tak se podívám do mapy ;)
Příběhy dětí jako tento mám ráda, ta debata o Bohu mi ale zkazila dojem. Śkoda.
 Linda 
  • 

Bůh není řidič 

(3.9.2008 14:45:57)
Hmmm, tak mě ten příměr o Bohu řidiči moc trefný nepřipadá - já osobně ho spíš vidím na sedadle spolujezdce - takovou hodně tichou navigaci - kterou buď poslechnu a nebo ne. Svoje auto si řídím sama, na to mám svoji svobodnou vůli, do které Bůh nikdy nezasahuje, ale nedělám si iluze, že vím nejlíp kudy a hlavně kam jet. Taky si dost často pustím rádio na plné kule a neposlouchám a zhusta pak jedu blbě nebo i do někoho drcnu. V této diskusi je těch drcanců hodně a to jak ze strany věřících, tak nevěřících. Krásný den všem - těm co radši jedou s navigací i těm co ji nepotřebují.
 Irena + 3 


Re: Bůh není řidič 

(3.9.2008 15:00:18)
Lindo R^

Přesně takto to taky vnímám. Boha jako navigaci. Je už ale jen mé rozhodnutí, že i když vím, že existuje, raději sama občas bloudím, raději používám mapy. Myslím, že proto nám dal Bůh svobodnou vůli, abychom se rozhodli svá "auta" řídit s jeho navigací, nebo podle vlastní vůle.

Ale děsím se těch, kteří svou navigaci chtějí strkat do mého auta, kázat mi a mém špatném směru a o věčném zatracení všech bez navigace, aniž by vůbec věděli, jak řídím a jestli nejedu správným směrem jen o své vlastní vůli.
Nechápu, kde berou tu jistotu, že když mají puštěnou navigaci, že řídí perfektně, že nedělají chyby. A že ti bez navigace nemůžou dojet správně. Konec konců, kdo jim dal právo soudit?
 Natanela 


BŮH JE TEN NEJLEPŠÍ ŘIDIČ. 

(3.9.2008 15:24:21)
Víš, to je úplně jednoduché, protože tu jistotu nám dal Bůh. On řekl, že jedině skrze Ježíše se můžeme dostat k němu. Jiná cesta neni.
Je jedno, jak moc se na diskuzi bude rozčilovat, že vám bereme právo se svobodně rozhodnout, jak vám vnucujeme Boha. Jak jsem fanatická a nevím co ještě.

Vždycky je to jen a jen o tvém rozhodnutí. ON je dokonalý už v tom, jak spasení vymyslel. Nemůžeš si ho zasloužit. Musíš se pro něho rozhodnout.

Klidně si v tom autě jezdi s mapou nebo na slepo. Ale kdo nezná cíl, tak do něho nedojede, protože ten v mapách není.

PŘEJI VŠEM ŠŤASTNOU CESTU.;)
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Re: BŮH JE TEN NEJLEPŠÍ ŘIDIČ. 

(3.9.2008 15:45:40)
I cesta může být cíl - jelikož mi nikdo nezaručí, že do cíle musím povinně dojet, tak si užívám už cestu a zvolňuji a zrychluji podle potřeby své a lidí které s sebou vezu - to jak rychle se kolem mne prohání taxíky s usmívajícími se pasažéry, mne nechává chladným a neženu se v koloně s nima. Pokud se totiž první auto v koloně zastaví, tak stojí všichni taxikáři - já je objedu jinou okreskou a neženu se za každou cenu do cíle jak při závodech. Vám jde o cíl, a já si užívám cestu - v tom je u nás zásadní rozdíl a proto se spoustě věřících (ne všem) nelíbí, že někteří mají cíl jinde, někteří dokonce ani do cíle nechtějí. Nám nevěřícím je v podstatě jedno kam jedete a kudy, ale jen do doby než na nás začnete zezadu troubit, popohánět nás a chtít abychom jezdili jen tou Vaší cestou k Vašemu cíli a za Vaším taxikářem. Když na nás různé taxikářské cechy přestanou pokřikovat a tlačit jen svou jedinou správnou cestou, tak nám v provozu přestanete překážet a nebude spousta lidí naštvaných jen při pohledu na taxikářské auto.
 boží žena 


Re: BŮH JE TEN NEJLEPŠÍ ŘIDIČ. 

(3.9.2008 15:48:24)
nebo-li málo kdy se na Rodině a kdekoliv jinde objeví článek o tom jak ateista nevěří, jak je to super, a že ten jeho pohled je ten jediný a správný a krásný a nabádá ostatní k následování...
 Linda 
  • 

Re: BŮH JE TEN NEJLEPŠÍ ŘIDIČ. 

(3.9.2008 19:19:46)
Natanaelo, teď tomu fakt moc nepomáháš:-(
 Aquarius77 


Re: Bůh není řidič 

(3.9.2008 15:30:28)
Hezky řečeno, Ireno a Lindo, a pokud Boha někdo vnímá jako navigaci, kterou může ale nemusí zapnout a poslouchat, je to v pořádku a s takovými lidmi jde i rozumně diskutovat.Je jich ale málo. Mě děsí ta věřící většina, která vnímá Boha jako řidiče nebo která tu navigaci musí zapnout pokaždé,když jede sto metrů za roh pro brambory.
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Skvěle vystižena problematika !!! 

(3.9.2008 15:20:49)
Líp bych to nevymyslel a proto doupřesním.
Namyšlenost to není - ale jsou lidi kteří raději jezdí jako spolujezdci aby nenapáchali cestou škodu, pak jsou jelita, který do auta lezou aniž by to uměli a kudy jedou tudy průsery, no a nakonec jsou i lidi který do auta vlezou a nejenže přesně ví kam chtějí jet a ovládají auto s lehkostí, ale navíc si i užívají to, že si zastaví přesně kdy oni potřebují a nemusí se doprošovat šoféra a omlouvat se mu za to.
Někteří ať tedy raději bezpečně jezdí se šoférem a někteří ať si užívají svého svobodného řízení. Pokud nebudeme my dobří řidiči ty neřidiče mermomocí proti jejich vůli cpát za volant místo jejich šoféra tak ať si klidně povykují radostně s úsměvem z otevřeného okénka. Pokud mi začne vadit, že mi kecá do řízení někdo, kdo jede jinam než já (kdybychom jezdili všichni stejnou cestou na stejný místo, tak by se ani Ti profiřidiči přes ty zácpy nikam nedostali)a navíc sám řídit neumí, tak mu nebudu přece nadávat a na nejbližším možném místě odbočím, předjedu nebo zastavím a dám si chvilku pauzu na bagetu. Dojedu tak jako tak a nemusím se spoléhat na šoféra.
když si každý podle svých možností zvolí to své místo spolujezdce nebo řidiče tak bude provoz plynulý a bez nehod. Ale řidiči - necpěte neřidiče za volant, a spolujezdci - nechtějte aby řidiči protrpěli cestu jako spolujezdci. Každý ať se drží toho co zvládne.
Pozn. Jsem aktivní řidič a za volant auta, kterým jedu pouštím jen jiné dobré aktivní řidiče. Taxikáři totiž zadarmo nejezdí, přestože (a nebo spíš právě protože) je to mnohem pohodlnější než osobně řídit a muset umět znát pravidla silničního provozu. Rád točím volantem a volím si sám cestu k cíli.
 Natanela 


A co cíl? 

(3.9.2008 15:33:02)
Ahoj Tatchude, jsem ráda, že si dorazil a neboj, já tě nevyženu, že sem mezi ženské nepatříš. Líbí se mi jak dokážeš příběh zpracovat, ale jedno jsem se z diskuze VÁS somořidičů nedozvěděla, ke máte ten cíl. Kam vlastně jedete. Pro mě je hodně důležité znát cíl. Řekla bych, že bez cíle do toho auta ani nelezu.
Znát cíl, je hodně důležité! Nebo ne?
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

I cesta může být cíl 

(3.9.2008 16:07:57)
I cesta může být cíl - jde hlavně o to jet tak, abychom při tom našem cestování neomezovali a neohrožovali jiné řidiče jedoucí jinou cestou a jiným tempem než my.
 zuzini 


Re: I cesta může být cíl 

(4.9.2008 12:04:10)
Úžasně řečeno:-)
 Linda 2 
  • 

Re: A co cíl? 

(3.9.2008 16:37:36)
To je nějakej divnej taxikář, když určuje CÍL :-) Nemá to být snad naopak? Ten taxikář je tu pro mě, jede tam, kam já chci. Ale jsem ateista, možná že věřícím určuje cíl taxikář...
 Zasjaj. 


Re: A co cíl? 

(3.9.2008 18:40:13)
Natanelo,
nemam Bibli v malicku a jen tak povrchne si NEvybavuji, ze by tam nekde bylo neco primo o cili....nic jako to je vasim cilem, ja jsem vasim cilem...nic takoveho me nenapada.

Bozi kralovstvi je JAKO...hledani perly, kterou kdyz naleznete, tak....cekani na zenicha a sviceni do tmy......pozvani na hostinu......tech JAKO je v Bibli nepreberne mnozstvi a nemyslim si, ze to je pouze didakticka pomucka, myslim, ze je to primo PODSTATA toho Kralovstvi. - Kdyz je neco JAKO, tak je to zive, hrave stale se menici hledani tvaru a podob ...dlouhodobe, dynamicke PRIBLIZOVANI SE ....naproti tomu CIL je neco velmi rigidniho, cim se clovek snado muze minout.
 stará Marie 


Re: A co cíl? 

(3.9.2008 18:48:54)
ovšem "i cesta může být cíl"

Poslyšte až někdo z vás věřících myslících mi dokáže naznačit, jak přemýšlením dospěl k víře, budu za ten náznak směru "kudy na to" velmi vděčna. Zasjaj?
 Siddhártha 


Re: A co cíl? 

(3.9.2008 18:59:07)
Betull, to že sami vědci vyvracení vznik světa jako Velký třesk je už staré. Ani bych to sem nemíchala. Myslím, že tu nikdo až tak nekřičí, že Bůh neexistuje, jako že věřící jsou velmi netolerantní, často zaslepení. Což by nikomu nevadilo, je to jejich věc a spíše pouze náš názor, že oni jsou zaslepení. VAdí to, že druhým cpou svou víru. A ještě jsou uraženi, když odmítneš.

Moje negativní zkušenosti s věřícími, kteří lezou neděli co neděli do kostela jsou např. takové, že jak jsou přesvědčeni o své vyvolenosti a tudíž jen to jejich je správné, že odsuzují, kudy chodí: dítě z rozvrácené rodiny nemůže vést normální manželský život natož slušně vychovat dítě, dítě alkoholika bude zásadně alkoholik, potetovaný člověk je magor, rozhodně to nemá v hlavě v pořádku, nemůže si vydělávat normální prací...
 Petr1a1jsou4 


Re: A co cíl? 

(3.9.2008 23:33:35)
Lézt neděli co neděli do kostela ještě neznamná věřit.
 Cindule 37 + 1 ještěrka (21 m) 
  • 

Re: A co cíl? 

(4.9.2008 0:39:54)
A já ti také vadím?
Jsem věřící, do kostela nechodím, maximálně kvůli architektuře. Neuznávám církve ani náboženství jako mašinérii.
Rozhodně si nemyslím, že bych byla nadřazená, proto, že věřím v Boha.
Jsem z rozvrácené rodiny, přesto vedu normální život - tedy, pokud se za normální považuje manžel, dítě, práce atd. Dokonce jsem dítě alkoholika, nejsem alkoholik, alkohol piji jen při výjimečných událostech pár krát do roka.
Nemyslím si, že potetovaný člověk je magor, dokonce některé ozdoby mi přijdou velmi hezké. Ovšem osobně se mi nelíbí, když si člověk nechá potetovat celé tělo včetně hlavy a intimních partií. Ale to je můj názor, neříkám, že ten člověk je magor.

 Pole levandulové 


Re: A co cíl? 

(4.9.2008 0:41:54)
Cindule - nevadis, proc taky? Nevsimla jsem si, ze bys tady agitovala za vnejsi projevy viry a podobne. Jednoznacne z meho pohledu spadas do skupiny vericich, kteri s tim nikoho neobtezuji a budiz jim prano.
 Siddhártha 


Re: A co cíl? 

(4.9.2008 1:24:12)
Cindule, tohle je první, co jsem našla, určitě se dá toho najít více:
http://www.katolik.cz/texty/desatero/6.asp

čili NESESMILNÍŠ není jen o incestu,ale o cizoložství, a i předmanželském sexu.
 Cindule 37 + 1 ještěrka (21 m) 
  • 

Re: A co cíl? 

(4.9.2008 15:24:06)
Já mám informace z jiných zdrojů, bohužel tyto nejsou k mání na internetu.
 Petra 
  • 

Re: A co cíl? 

(4.9.2008 9:59:11)
No jo, moje teta prohlásila o mém třináctiletém synovi (před ním), že z něj bude masový vrah, protože si dovolil mít vlastní názor a spořádaně nemlčel. A o mém manželovi řekli (se strejdou), že mě určitě týrá (také před naším synem, před námi by si to nedovolila). No, nějak jsem ztratila potřebu je vídat:(
 Zasjaj. 


Re: A co cíl? 

(3.9.2008 19:09:49)
Je Marie, ja jsem mela tenkrat v hlave uz neco sesumirovane, jak jsme se minule bavily na Zenatem muzi nebo kde, ale pak se ozvaly hlasy nevole, tak uz jsem to nechala....;)...

prave ted zrovna ctu neco od jednoho astrofyzika co taky jako ze filosofuje (ale ne nejak amatersky, humanitni vedy i tu atsrofyziku prednasel na MIT a Harvardu) a vzpomnela jsem si na ten tvuj argumentm, ze ty humanitni vedy jsou placani prazdnou slamou (teda to jsi nerekla, si presne nepamatuju, jak jsi to formulovala) zatimco ty priroidni jsou podlozena fakty.

Prave v te knizce poukazuje na matiku a teoiretickou fyziku a zamylsi se nad tim, jak je mozne, ze nektere smery matiky (ted uvadi nejake kdovijake theoremy...) proste ta cista vykonstruovana matika existuje sama o sobe, jen tak jako hricka nasi mysli a posleze, kdo vi kdy se ukaze, ze to, co nekdo spocital jen tak pro radost z premysleni, se da fakticky tam ci onde namerit. Uz to neni hrickou nasi mysli, stava se to nasimi smysly vcnimatelnou realitou. Einsteinova teorie relativity by byla jen jeden z mnoha prikladu, ale tech mene notoricky znamych a ne tak snadno pochopitelnych je cela rada.

To trochu nahrava memu presvedceni, ze nejsou DVA svety nebo dve vedy, humanitni a prirodni, predtsavy a realita. Si myslim, ze je jen jeden svet a jeho ruzne sfery se vzajemne zrcadli.
 stará Marie 


Re: A co cíl? 

(3.9.2008 22:44:20)
Zasjaj, ano, vykázaly nás z počestné diskuze ZJM, že tam plevelíme nějakými ošklivostmi...
Teda zrovna s tou matikou nebo teoretickou fyzikou si myslím, že to jsou vědy přírodní. V těch výpočtech vychází vědec z jakýchsi nezpochybnitelných premis (axiomů) typu jedna a jedna jsou dvě, a pak počítá a konstruuje, ovšem stále logicky, a byť některé kroky jsou intuitivní, zpětně lze výsledky "dokázat", tj. ověřit správnost zas jen za použití postupu "jedno vyplývá z druhého". V humanitním mlácení slámy je ovšem možno z jednoho na druhé přejít velmi (libo)volně, a už jen ujasnění "jednoho", tj. daného pojmu jako takového, zabírá celé spisy. V matematice není sporu o tom, co je přímka, a ačkoli v přírodě okem těžko pozorovatelná asi nikdo nebude pochybovat o tom, že reálně existuje, či co to vlastně je. O tom, co je to bytí, soucit, cíl, víra, bůh atd... má každý svoji domnívám se obtížně přenositelnou až nepřenosnou představu, takže ten mlátí slámu žlutou a ten okrovou, a nikdy nemám jistotu, co z toho teda vymlátí...
Tím chci naznačit, že pokud se po letech ukáže, že teoretické výpočty "jen tak" popisují existující realitu (odpovídají jí), celkem mě to nepřekvapuje, kdežto že by jakékoli humanitní filozování "dokázalo" boha se mi nechce VÉŔIT ;-)
 parishilton 


Re: No tak takhle přiblblý přirovnání může napadnout fakt jen lidi co věří v Boha 

(3.9.2008 19:05:58)
Takže všichni řidiči kteří sednou za volant jsou vypatlaný mozky který neví proč sedají do auta a neví kam chtějí jet,neví ani to že vůbec někam chtějí jet a když už nastartují,jezdí bez jakéhokoli cíle sem a tam dokud jim nedojde benzín.Takže tam kde jim auto "chcípne" na nedostatek šťávy ho nechají stát a jdou pěšky domů a dívají se na ty Bohem osvícené,kteří jediný docestují do svého cíle.Bože,Bože,ach Bože...Prosím tě Natanelo nemůžeš to přirovnat k něčemu rozumnému co má hlavu a patu?Jo a můžeš nám vysvětlit,proč vůbec do toho auta dotyčný člověk leze,když vůbec neví kam chce jet?Mimochodem předpokládám že lidi kteří hodně cestují mají v autě mapu či navigaci a umí číst a nečekají na to,až se vedle nich uráčí usadit Bůh a dovézt je do cíle.Ostatně z toho co jsi napsala mi vyplynulo že člověk je nesvéprávný idiot a kdyby neměl Boha který mu tedy musí pomoci tak si může jít hodit oprátku,protože bez Boha nedokáže vůbec nic.
 ANNAHAM 


Re: Poznání Boha, je ten rozdíl. 

(4.9.2008 15:25:21)
Pochybuji o Vašem zdravém rozumu. Jen doufám, že těmi nesmysly nekrmíte nějaké děti.
 Jana 
  • 

Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:28:05)
Tak jsem si přečetla pár posledních článků a překvapuje mě, jak ty skvělé svobodné osobnosti, které řítí to auto samy a vlastně ani neví odkud a kam, jsou hrdé a potěšené, že jim do života nikdo nemluví a nezasahuje.Jsou tu, ale jen dvě cesty. (Ber to jako informaci, žádný tlak, ani nátlak... Když se o něčem dozvíš, že je to dobré a že to funguje, není to náhodou zločin, když to někomu neřekneš??? Z Boha není třeba dělat chuděru, který se Ti cpe do života.(A sedá si vedle tebe jako spolujezdec, které tam musíš vystát). Máš nabídku a jestli jí nevyužiješ, tak je to jen tovoje rozhodnutí a on Ti nohy nepřeláme ani Tě neztrestá. Ale kdo Ti ublíží a to jistě je ten komu zatím věříš - Bůh nás o něm sám informoval, je tu někdo kdo zabijí, ničí a krade. Je to ďábel. Buď jsi na straně jeho, nebo Boha. Opravu tu není zlatá střední. A když nechceš Boha, tak se On musí dívat, jak se děje to zlo, o kterém se tady moc píše. (Války, děcáky, zemřelé malé děti atd...) Bůh to naplánoval o pokoji, radosti, smělosti, lásce, bez nemocí ... a taky k tomu dal návody jak to žít. A je to paráda.Jen mě udivuje, že Ty z vás co jste hrdé na to že v Boha nevěříte o něm píšete takové kraviny.ˇVždyť ho ani neznáte? Suď to co znáš a máš prožité. Pak to má smysl.
 aluška 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:38:41)
a ty ho znáš?
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:40:03)
"Když se o něčem dozvíš, že je to dobré a že to funguje, není to náhodou zločin, když to někomu neřekneš???"

Ale to je dobré jen pro některé lidi a funguje to jen některým lidem! Proč mají věřící takový problém uznat, že to jiným funguje jinak?!
 Jana 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:46:19)
Protože mám zkušenost. Taky jsem byla nevěřící a taky mi to fungovala - jak jsem si myslela. Ale teď je to 100% lepší. Mám víc výhod, které jako nevěřící jsem neměla. A vtom je to lepší.
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:50:08)
No jo,ale to je Tvoje zkušenost. Pro Tebe je to o 100%. Už to pochop. Každý jsme jiný a pokud toto svým způsobem uvažování popíráš (jak tady předvádíš), pak popíráš genialitu Boha, který každého stvořil jako jedinečnou neopakovatelnou bytost a tudíž s odlišným vnímáním, prožíváním a potřebami.

Já jsem taky věřící. Po svém a nikomu své způsoby prožívání víry necpu. Osobně si myslím, že víra je intimní záležitost. Každého věc. Víra se má prožívám a ne cpát druhým.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:47:24)
Niobe, jestli to nebude tím, že mají vymytý mozky... :-©:-©:-©
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:51:16)
Lído, šak právě. Ti "pocestní" prodavači toho nejlepšího např. tarifu, mají také vymyté mozky.
 Jana 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:48:39)
jó a funguje to všem. Tak to Bůh zařídil. Jinak by to nebylo spravedlivé a Bůh je spravedlivý.
 boží žena 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:49:59)
jano, co jako funguje??
 boží žena 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 15:49:59)
jano, co jako funguje??
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:01:04)
Jano, jak víš, že nevěříme? Bůh není jen váš. Nějak si ho přivlastňujete a především, přivlastňujete si cestu, kterou jste nevymysleli.
 Jana 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:04:00)
Nó jasně, že není jen náš, ale je můj,protože já jsem ho přijala jako svýho tátu. Takže je můj a jsem na něj pěkně hrdá. Mít tátu - stvořitele světa je prostě fajn.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:06:44)
Pane Bože, to je ale blbost. Tedy tohle slovní spojení tady na Rodině používám opravdu poprvé. Doufám, že naposled, ač mám chuť to zopakovat.
 Jana 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:04:31)
Nó jasně, že není jen náš, ale je můj,protože já jsem ho přijala jako svýho tátu. Takže je můj a jsem na něj pěkně hrdá. Mít tátu - stvořitele světa je prostě fajn.
 boží žena 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:07:43)
~g~ to rozhodně a ty kdo ho nemaj, maj automaticky za tátu satana, je to celkem jednoduché ne?
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:11:45)
Kde se tu ten Satan vzal? Spadl z nebe?
 Teraza Horáková 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:13:55)
no jaban Grainne, to nevíš, že je padlý anděl???
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(3.9.2008 16:38:07)
Jistěže to vím.
Bůh něco stvořil a něco se mu vymklo.
Co když, čistě hypoteticky, právě tohle je jeho vůle. Aby každý našel cestu přes vlastní rozbitý nos. K tomu myslím není třeba pět oslavné ódy na Boha, ani se scházet v kostele.
Ovšem jak píšu, čistě hypoteticky.
 Jana 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:56:35)
A víš, že máš pravdu? To jsi asi nečekala. Je to decela pěkně popsané v bibli.A taky je tam napsáno jak to s ním dopadne. Ďáel je totiž ten, který na Boha 100% věří. On se s ním totiž bavil. A za žádnou cenu nechce, aby se to lidi dověděli. Chce je totkiž sebou stáhnout do pekla. Takže lidem nakukává, že Bůh není. A nám je to líto a lidem říkáme, že Bůh je. Co už oni s tím udělají je věc jejich. "Zvol si život a né smrt." - říká Bůh.
 Jana 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:59:51)
A víš, že máš pravdu? To jsi asi nečekala. Je to decela pěkně popsané v bibli.A taky je tam napsáno jak to s ním dopadne. Ďáel je totiž ten, který na Boha 100% věří. On se s ním totiž bavil. A za žádnou cenu nechce, aby se to lidi dověděli. Chce je totkiž sebou stáhnout do pekla. Takže lidem nakukává, že Bůh není. A nám je to líto a lidem říkáme, že Bůh je. Co už oni s tím udělají je věc jejich. "Zvol si život a né smrt." - říká Bůh.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 15:03:11)
Jano, hoď sem odkaz na to, co je peklo, prosííííííííííííím.
Se obávám, že v tuhle chvíli je to poněkud slabý kalibr.
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Tak pozor! 

(3.9.2008 16:01:17)
To že Natanele víra v Boha pomáhá natolik, že v něj silně věří a plně ho obhajuje i proti neznabohům respektuji (mám i takové kamarády, skvělě s nimi vycházím, ale o tomhle raději nediskutujeme). Podle Tebe už ale jako neznaboh patřím mezi satanisty, kteří vyvolávají války, vraždí a vůbec páchají celosvětové zlo. Tady by to už chtělo teplou, studenou a do klece pokud to myslíš vážně a není to jen hloupá provokace. Právě z takovýhle názorů vznikaly a vznikají nálady které vedly ke křížovým výpravám, bombovým atentátům a podobným přesvědčovacím metodám fanatiků. Jestli jsi věřící - tak přesně takoví, jako ty děláte Bohu medvědí službu a proto se najde vždy spousta lidí kteří o Bohu nikdy raději nebudou chtít ani slyšet, protože dojdou k závěru, že je to namyšlenej arogantní a netolerantní sobec, který neumí dělat kompromisy - Buď já nebo nikdo. To jsou mafiánský manýry a Tvůj názor nejspíš poťouchlá provokace.
 Jana 
  • 

Re: Tak pozor! 

(3.9.2008 16:12:27)
Víš,co? Tak si sežeň ty informace. Sám píšeš, že se o tom raději nebavíte. A víš proč? Protože se toho bojíš. To není žádnej fanatismus, fanatismu je, že nevíš kde jsi se vzal, co tu děláš a kam jdeš? A co bude po smrti? Jestli máš odpovědi tak fajn a žij si skvěle.
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Mám snad důvod se bát? Čeho? 

(4.9.2008 8:42:53)
Nebavíme se o jejich a mé víře (nevíře) z důvodu, že na to máme rozdílné názory. To ale nemění nic na tom, abychom společně seděli u stolu a celý večer se bavili o něčem jiném - jsou to fajn lidi a mám je rád. dokonce mám i kamaráda který patří mezi jehovisty - ale nikdy mne nikam neverboval a to, že mezi ně patří nevím od něj, jen to potvrdil. Když s ním sedíme o pouti v hospodě nepadne o bihu nebo víře z jeho strany ani slovo - dokáže se totiž zajímavě bavit i o jiných věcech.
Je to stejné jako kdybych se já, zarytý antikomunista nedokázal bavit s někým, kdo komunista je, jen proto, že je volí. Pokud se začneme bavit o politice dopadne rozhovor špatně, přestože o tom (stejně jako všichni ostatní) víme oba prdlajs. Když politiku vynecháme - což dělám a nezajímá mne kdo z mých kámošů koho volil - tak se bavíme o čemkoli a je všechno v pohodě. To samý dělám s vírou - s cizími lidmi se o tom bavit dokážu, ale s lidmi na kterých mi záleží a nechci je poštvat proti sobě se o tom raději nebavím. Ať si věří třeba ve Vepřovej řízek pokud v jeho jménu budou konat jen dobrý věci. Ale žít slušně, v rámci svých možností pomáhat ostatním a nikomu vědomně neubližovat se dá i bez víry v cokoli a od toho cokoli se bát trestu nebo naopak za to dobro od cokoli očekávat odměnu.
Pokud všichni lidi na světě mají přeneseně řečeno za úkol sníst talíř polívky, tak je snad jedno jestli to někdo bude jíst lžící, někdo ji bude pít z talíře, další pracně konzumovat vidličkou a někdo se v tom machtlat rukama a olizovat prsty. Ve výsledku bude talíř prázdný a žaludek plný - jakou formou to každý udělá je jeho věc. Ano, doporučit lžíci mu můžu, ale nebudu mu nadávat a kopat do něj, pokud bude trvat na vidličce. Třeba na lžíci přejde sám, třeba mu ale lžíce nevyhovuje.
Jde spíš o to, kdo dal komu právo tvrdit, že jen on zná ten jediný správný způsob snědení talíře polévky.
Někteří věřící začnou tvrdit, že kuchař skrze číšníka - já si osobně myslím, že případnému kuchaři i číšníkovi je jedno, jak polívku kdo sní a jak dlouho mu to bude trvat - jde jim oběma o to, aby se hosti najedli a nevraceli polívku s tím, že se to nedá jíst. Proto bych se neodvážil nikdy nikomu vnucovatsvůj způsob konzumace - já si myslím, že držím lčíci on si to myslí taky, ale ve skutečnosti se v tom hrabeme prackama oba - akorát já levou a on pravou. Jezte každej tak aby jste se najedli - bavit se o našem rozdílném způsobu mužeme, ale nadávat druhému za to, že nejí jako my je kravina.
 Teraza Horáková 


Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(3.9.2008 16:13:22)
P.S. nejsem nijak církevně organizovaná a taky jsem nechápala, ale většina z Vás je rodiči......

Máte dítě taky na drátkách jako loutku???? Taky občas udělá něco co nesmí, nebo je robot?

Tak asi takhle to vnímám já. Nemyslím, že nemoci a životní tragédie jsou plánovanou odplatou za hříchy, to je pěkná ptákovina...
 Betull 


Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(3.9.2008 16:44:18)
pekne Terezo, nejsme zadne Bozi loutky. To ze "zlobim", neznamena, ze Buh neni, nebo ze On neni dobry.
 Betull 


Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(3.9.2008 16:53:43)
Jinak z toho urazeni ve smyslu vymytych mozku je mi docela smutno. Nevim, co je divnyho a spatnyho na vire v Boha a napr v dodrzovani desatera, bavime-li se treba o krestansvi, ktere ma u nas tradici. Copak ve vasem pribuzenstvu nikdy nikdo nebyl verici? Zadna babicka, prababicka....? Pokud jo, tak meli taky vymyte mozky? A vubec, nasi predci obecne? Co bysme to teda byli za narod? To snad nemuze nikdo myslet vazne...Za lidi s vymytym mozkem povazuju ty, co podlehli treba sekte, ale o tom se tu snad nebavime!!!
 Grainne 


Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(3.9.2008 17:35:02)
Betull, vymytý mozek nesouvisí s vírou. Vymytý mozek souvisí s tím, že někdo sveřepě, pořád dokola opakuje cosi a nebere na vědomí, že o to nikdo nestojí, že tomu nikdo nerozumí a ve finále nechápe, že tímto způsobem uzavírá cestu těm druhým, ať už s Bohem, nebo bez něj.
Osobují si právo na neomylnost a neposlouchají druhé. Pak uraženě odkráčejí s pocitem, že je nikdo neposlouchá a mrmlají cosi o Satanech, ohnivé jámě, či dokonce upálení.
 Betull 


Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(3.9.2008 18:47:42)
no tak ty to treba beres takhle, ale prispevek ve smyslu - ti verici to maji jednoduchy, staci vypnout mozek... ten je o necem jinym, takovy zobecneni se mne vubec nelibi. A uz to tu nekdo psal, kolik je vedcu, kteri skrze vedu uveri v Boha. Jiste vsichni znate takove prirovnani, ze pravdepodobnost, ze svet vznikl diky Velkemu tresku bez zasahu nekoho vyzsiho, je stejna jako kdyby se na skladkou prehnal hurikan a vznikl plne funkcni Boenig 747...
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(4.9.2008 9:34:50)
Teď nevím na koho je mířená tahle reakce a upřímně jsem dost dobře nepochopil otázku, ale pokud jde o mne, tak já jsem vůči lidem s jiným názorem a stylem života vesměs dost tolerantní - dokud to tedy neblaze neovlivňuje ten můj život. Proto nemám nic proti lidem, kteří tvrdí:"Bůh je dobrá cesta - zkus ji a pojď s námi. Nechceš? Tvoje chyba, tak jdem sami."
Vadí mi ale lidi, kteří na mne řvou:" Hajzle nevděčnej, jestli s námi nepůjdeš tak ti zpřelámeme hnáty, protože jen s námi se může chodit a kdo nepůjde s námi tak nebude chodit vůbec.
Cestu mají obě skupiny stejnou, ale způsob jednání značně odlišný. Pokud bych tedy někdy třeba chtěl zkusit jít tou jejich cestou, tak po předchozím zkušenostech s druhou militantní skupinou bych na ni raději nevkročil, protože bych se tam s nimi mohl potkat a při úkroku stranou bych dostal nakládačku.
Jsem křtěný katolík - ale nevěřící. Má rodina je napůl katolická, napůl evangelická - kdo si ze školy pamatuje něco málo o bitvě na Bílé hoře, J.A.Komenském a násilné rekatolizaci, tak asi tuší, co by se dělo pokud by rodinní příslušníci byli militantní zastánci svých cest a rytmu pochodu. To by byla mela: evangelíci s katolíkama, do toho pár neznabohů. To by byly rodinné sešlosti - preventivně přistavěné sanitky a policajti.
Já nechávám každýho šlapat svojí vlastní cestou a svým tempem - když bude chtít pomoci tak mu pomůžu, ale nebudu přesvědčovat ostatní, že když tudy odmítám jít já, tak ostatní taky nesmí. Jen běžte, ale beze mne. Já posedím - nejsem aktivní turista.
 Natanela 


Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(4.9.2008 9:56:49)
Máš pravdu, kuchaři je to jedno, ale Bohu ne. Chápej jeden Bůh stvořil naši Zem, stvořil Adama a Evu a ty to spackali - a je tu první hřích. Tak Bůh poslal svého syna Ježíše, aby za ten náš hřích zaplatil. A díky Němu, my teď můžem jít k Bohu. Nikdo jiný nemá tu moc, tě od hříchu očistit.
Máš pravdu, že je to tvůj talíř polívky, ale Bůh řekl, že jedině díky lžíci se můžeme dostat k němu.
Tak, když si vymyslíš tisíc dalších způsobů bude to prostě jenom další způsob.
Bůh řekl jedině skrze Ježíše, jinak ne. To prostě neokecáš, nezměníš, nepředěláš.
 Grainne 


Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(4.9.2008 10:14:28)
Natanelo, to nikdo neokecává a většina ateistů je smířena s tím, že Bůh není, tudíž k němu nemohou jít a nemůžou dojít věčného spasení. Ono je to i o tom, že já naprosto nejsem schopna tyhle termíny - věčné spasení, Království Boží, dědičný hřích apod. pojmout. Chápu, co znamenají - technicky vzato, ale to je všechno, necítím to.
Vnucovat někomu pocity prostě nelze. Vpodstatě je to tak, že někdo s vámi jít nechce, vybral si jinou cestu, je smířený s následky a naprosto to neznamená, že žije horším životem, než křesťanští věřící.
Nejsem ateistka, ale v křesťanské víře prozatím nacházím spoustu nesrovnalostí a rádoby logické osvětlování vlastních pocitů někoho jiného mě popuzuje. To nemá logiku, to je prostě váš pocit - vaše víra.
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Re: Tak pozor! já nevím, někdy mi ty Vaše představy vyrážejí dech 

(4.9.2008 11:07:33)
To tedy zrovna moc tolerantní není, pokud si vynucuje svoji vlastní a jedinou cestu, když je jich tolik jiných.
Právě to mne utvrzuje v tom, že nejspíš nikam dorazit nechci - budu se zkrátka jen tak klidně procházet. Vy co máte cestu pevně danou, to berte z tý lepší stránky - my couralové Vás na tom Vašem výkonnostním pochodu nebudeme zdržovat a v cíli nás nebude tolik (víte co tam budete mít volnýho místa).
Tak ať Vám to pěkně dupe a šťastnou cestu bez nás co do cíle nechceme.
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Tak pozor! 

(4.9.2008 13:43:13)
hezky řečeno
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Tak pozor! 

(4.9.2008 13:43:28)
hezky řečeno
 Týnka + děti 19,17 a 6 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 8:38:52)
Pokud by to takhle opravdu bylo..dvě cesty..bůh nebo ďábel, znamenalo by to, že ďábel je stejně všemocný a silný jako bůh? Takže to by pak byli bohové dva, kteří bojují o své ovečky?
Nevím jestli to chápu správně, ale zaráží mě ta logika dvou cest...jsou tedy opravdu stejně silní? Doufám že ne. A další otázkou je, kde jsou? Pokud jsou v každém z nás, tak to beru...to je pak odvěký zápas mezi dobrem a zlem...
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 10:47:02)
Musím tedy prožít válku a její útrapy, abych ji směl poprávu odsoudit jako zvěrstvo (i když tady zvířatům křivdím)? Divný názor.
Navíc jen člověk je (pokud to tak tedy je) boží stvoření - zvířata a rostliny jsou jen jeho nepovedený odpad nebo srandičky pro potěšení člověka? Nemají stejné právo na život jako člověk? Pokud ne, tak proč se nám tu motají a pukud ano tak proč je odnepaměti zabíjíme kvůli jídlu. Je tady spousta otázek a je mi jasný, že tak, jako šikovný Nostradamus, tak i spousta jiných mudrců, kteří po několik tisíciletí společnými silami sepisovali univerzální knihu knih, vytvořili dílo, ve kterém se na každou otázku nakonec nějaká ta univerzální přijatelná odpověď najde. Bible je na světě. Těžko argumentovat a napadat dílo x generací filozofů - pochopitelně mě s ní bez problémů umlátíte k mlčení, jeden člověk nemůže bojovat proti armádě učenců. Ale někdo chce slyšet jasný odpovědi a náznaky ho neuchláchlí.
Např: "Bůh pomáhá, jen tomu kdo si pomůže sám". Ano perfektní odpověď, proti který nelze něco namítat. Výsledek - za vším je Bůh.
Postavil jsi dům? - Pomáhal ti Bůh.
To není možný, stavěl jsem ho sám, nikoho jsem tam neviděl a nikdo mi nepomáhal.
Pomáhal ti Bůh, přestože jsi ho neviděl - on není vidět a bez jeho pomoci bys to nedokázal.
Nepostavil jsem dům! Bůh mi nepomohl.
Nepomohl, pomáhá jen těm co si to staví sami.

Nejsem zdatný matematik, ale pokud se na to podívám jako na rovnici a vyškrtám pro zjednodušení některé členy z obou stran rovnice, na výsledku se nic nezmění a pro mne bude rovnice v tu ránu přehlednější. Takže škrtám Boha a co vychází?
Pokud se nepostarám já nepostará se nikdo.
Pokud místo Boha doplním cokoli jiného (točený kabanus, vlaštovku, chlupatý kaktus, včerejší noviny...atd) vychází opět to samé. Nechci složité rovnice - špatně se z nich selským rozumem odhaduje výsledek. v jednoduchosti je krása.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Pro věřící Janu 

(4.9.2008 11:02:40)
Víra jako taková je pro mě intimní záležitostí každého, jen mě vždycky rozhodí tyhle výlevy militantních věřících jako cituji:"Je to ďábel. Buď jsi na straně jeho, nebo Boha. Opravu tu není zlatá střední." Děkuji pěkně, něco mi to připomíná, něco ošklivého v minulosti, co se dělo ve jménu Vašich nekompromisních pravd...
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 12:23:21)
Většina válek je právě kvůli Boha.
Věřící lidé, kteří si myslí, že příjdou do nebe, jen proto že věří, páchají někdy takové zvěrstva, že nad tím zůstává rozum stát. A co pak? Pak učiní pokání. A neříkejte, že takových není dost. Také jsou přesvědčeni o své pravdě a hlásají to do světa.

Když tedy nevěřím v toho Vašeho Boha, nepřijdu do nebe? Co když věřím v bohy jiné?
Kam přijdou Muslimové, kteří taky v toho svého věří.
Kam přišli Indiáni, kteří měli bohů spoustu? A kam přišli Křesťané, kteří je vybili?
Kam přijdou domorodci z černé Afriky, ke kterým se křesťanská víra nedostala a umírá tam spousta nevinných dětí? Kam přijdou malé děti nevěřících rodičů?
Na ty všechny Bůh zanevře?

 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 12:31:40)
Zuzini, když slyším tvé útočné otázky - jaká odpověď tě uspokojí?

Třeba že Bůh všechny miluje a vezme je k sobě a bude je mít rád?

Nebo že ty co jsou zlí, vrhne do pekla?

Já fakt nechápu smysl těchto otázek. Za jakým účelem se ptáš?

Protože mi nepřipadá, že by tě faktické odpovědi uspokojily....
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 12:41:27)
Suzan, jestli to chápeš jako útočné otázky, chápeš to špatně. Opravdu mě to zajímá. Několikrát mi bylo řečeno, že když nevěřím v toho "pravého", budu zatracena. Pokud to je pravda, všichni Ti o nichž jsem psala, nemají na Nebe nárok. Přijde Ti to fér? Na mé otázky my nikdy odpověděno nebylo. Nějak se tomu všichni vyhýbají. Nebo v Bibli nic takového není? Tak pročpak to věřící hlásají?

Natalena tady psala jen o jedné jediné správné cestě, cestě s Bohem. Nemyslím si, že má pravdu.
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 12:43:59)
Ajaj, omlouvám se za hrubky ;((
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 12:45:29)
ZUzini, on to taky kazdy, kdo cte Bibli, chape a vylozil by asi jinak. A ruzne cirkve k tomu maji jina stanoviska, tim to mozna bude
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:02:19)
To je právě kámen úrazu. Jedni tvrdí něco, jiní úplně něco jiného. Tí pádem jsou pro mne nevěrohodní. ;)
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:08:53)
takže když budeš chtít nechat vyměnit okna za plastová, a jeden výrobce ti řekne "Máme okna s ocelovou výstuží a vyrábíme z recyklátu" a druhý "okna dovážíme z Německa a máme 6-komorové profily", tak si je radši nenecháš vyměnit, protože každý tvrdí něco jiného?
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:22:23)
Suzann, ten příklad s okny je skvostný.
Přiznám se, že občas zneužívám situace a pokud mi někdo předhodí citát z bible, vhodím ho do vyhledavače a pravidelně nalézám několikeru překladů a několikero výkladů. Považuju to za zajímavé, ale ne věrohodné.
Jen mě zaráží, že si někdo dokáže vybrat právě ten jediný správný překlad a výklad a ten hájit hlava nehlava.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:28:37)
co se týče mě, tak já nehájím ani tak překlad či výklad, ale spíš vím, jakým směrem asi tak jdu, a pokud mi někdo předhazuje to, co ví nebo tuší o směru dost často zrovna katolické církve, mám potřebu sdělit, že já to žiju jinak


jak to mají jiní křesťané, je zas věc jiná
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:36:34)
Zasjaj, takhle mi to bylo předhozeno, předpokládám, že pokud to tak není, někdo z katolíků mi to důkazně vyvrátí. Obávám se ale, že nevyvrátí, nemá co. Myslím, že to dokonce je v Bibli - ale zase, otázka výkladu. Hledej.
Jinak je v pořádku, že někdo žije se svou vírou, ve své komunitě, či církvi, nemůžu mít žádné objektivní námitky. Jen mi tak trochu vadí, proč nikdo neřekne - ano je to tak, protože Bůh to tak chce a já s tím souhlasím/nesouhlasím.
Buď věco přijmu se vším všudy, třeba i s tím, že to není tak úplně spravedlivé, nebo to nepřijmu. To je právě ta možnost volby.
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:39:48)
Graine, ja jsem katolik, ale neznam ani vyjmenovana slova, natoz vsechna dogmata ;((
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:48:02)
Zasjaj, teoreticky vzato, jsem taky katolík. Prakticky vzato nepraktikuji žádné náboženství, protože skládanka, kterou si sestavuji osobně, víceméně žádné čisté náboženství dohromady nedá.
Což je taky špatně, samozřejmě. Mně ta míchanice jaksi dává dohromady cosi, o co se zase opírám já.
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:50:50)
Graine,
no jo, tak to asi delam taky, ale kdo ti rekl, co je spatne a co spravne, nakonec za svuj zivot neses odpovednost jen ty sama.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:53:27)
Zasjaj, to je podstata věci - já jsem si to řekla, tedy nejprve jsem si to přebrala a poté řekla. Taky si za to ponesu následky a když je to blbě, tak jsem preventivně smířena s věčným zatracením a nicoutou, ač právě v to vůbec nevěřím, protože nejsem ateistka.
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:46:30)
Graine
"Jen mi tak trochu vadí, proč nikdo neřekne - ano je to tak, protože Bůh to tak chce a já s tím souhlasím/nesouhlasím."

V televizi byl jeden takovej, ten vedel, co chce Buh, kdyz se ho ptali, kdy konecne postavi ten kostel za ty miliony, co vybral od vericich, pravil "Buh rekl, zatim ne" ;)
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 12:51:11)
píšeš že "Na mé otázky my nikdy odpověděno nebylo." ale o dvě věty dále "Natalena tady psala jen o jedné jediné správné cestě, cestě s Bohem"
Takže odpověď jsi dostala.

To že na ní máš názor jaký máš ("Nemyslím si, že má pravdu";), je už věc jiná.

Ne?
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 12:59:58)
:-) Natalyna neodpovídala na mé otázky. Odpovíš ty?
Jak podle Tvého výkladu Bible dopadnou nenarozené děti nevěřících?
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:04:55)
hele, upřímně - neodpovím.

Tvé otázky jsou totiž stejné, jakoby ses ptala: "Když jsme těhotná a vše je v pořádku, budu mít bezproblémový porod?"
KAŽDÝ ti řekne, "těžko říct" - to se nedá říct předem.

Co se týče těch dětí, (cituji) "Bůh zkoumá srdce" a dle toho asi padá rozhodnutí, ale Bůh nezaškatulkovává a nedělá závěry typu "stane-li se A - udělám toto, stane-li se B udělám toto". Bůh není automat. (Alespoň co já vím.)
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:15:30)
To jsem si mohla myslet :-D


 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:20:57)
No jak říkám, některé otázky pro nás smrtelníky jsou nezodpověditelné a u toho porodu ti taky nikdo nezaručí, jak to bude probíhat.
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:24:54)
Hele Suzan, ale když se zeptám na porod po bezproblémovém těhotenství, většinou mi nikdo neodpoví "kdo ví", ale vytasí nějaká procenta.

A tedy otázka položena jinak.
Africké dítě s tím nejkrásnějším srdcem, které, pokud by bylo věřícího, Bohu by se velmi zamlouvalo. Kam podle Tebe přijde? Neptám se co Bůh skutečně udělá, není přece automat, ptám se Tebe, na Tvůj názor. Musíš nějaký mít
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:27:55)
Zuzini,
proc by Suzan MUSELA mit nazor? umrtnost v Africe je sice tezce, ale preci meritelna velicena. Pak je spoustu veci nemeritelnyach a clovek prece nemusi mit na vsechno odpoved a nazor, proc by jakomel? to nechapu
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:36:04)
Je ale divné, že žádný věřící nemá na tohle odpověď nebo názor. Alespoň já se z žádným takovým nesetkala. Odpovědi jsou vždy vyhýbavé.

 Cow :-) 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:38:34)
Zuzin a co se ptáš?
I jsem docela ráda, že nemusím mít na všechno odpověď a názor...vždyť nejsem Vševědoucí:-)
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:48:45)
Cow, nějaký nový nick? Nebo jsi někdo jiný? :-D

Já jsem taky ráda, že nemusím mít na všechno názor nebo dopověď, ale myslím, že by k mým otázkám měli věřící odpověď mít. Nebo alespoň nějaký názor na ně. Nebo je všem věřícím jedno, jak dopadne po smrti černošské nevěřící dítě?


Suzan mi už částečně odpověděla.

Já tuto diskuzi končím, opět se nic nedozvím
Je velice zajímavé přijít někam, kde věřící odpovídají na otázky neznabohů. Ale na tyhle otázky odpovědět nechtějí, nebo nemůžou?
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:52:13)
Jako promiň, ale zcela upřímně mi fakt černošské dítě je totál jedno. Ve smyslu, kam půjde po smrti.

Kdyby bylo mé, protože bych ho adoptovala, měla bych k němu jiný vztah. Aspoň trochu by se mě týkala i smrt dítěte, které vidím denně před panelákem.

A dítě z vedlejšího města, země, kontinentu.... to opravdu jde mimo mě, jakkoli to zní hnusně.

I když mě přijde, že to zní spíš realisticky.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:57:07)
Tak zase se dá docela přesně odpovědět na otázku, kam černošské dítě po smrti nepůjde.
Pokud vyloučíme místa, kam rozhodně nepůjde (do fronty na hamburger u McDonalda, do divadla na premiéru minimalistické opery, do kursů pro začínající letecké modeláře apod.), okruh se nám poměrně dost zúží a pravděpodobně se přiblížíme ke správné odpovědi, byť ji nebude možné jednoznačně vytipovat.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:00:11)
Monty, jestli tímto způsobem bude pokračovat několik generací po sobě, třeba se dobereme výsledku. Jen se obávám, že v téhle diskusi by byla tvoje vylučovací metoda poněkud zdlouhavá.
Stručně řečeno, bude zatraceno, neboť je všem ukradeno.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:01:25)
Pardon, nikoliv ukradeno, ale totál jedno.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:06:18)
Přiznávám, že mi je to z Božího hlediska totál jedno, ale zase mi není totál jedno, jestli to dítě umírá hlady a v důsledku nemoci. Sama s tím nemůžu nic moc dělat, pravda, no ale snad pomůže ta občasná malá troška, se kterou pomůžu.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:07:17)
"ta občasná malá troška, se kterou pomůžu."

moc nerozumím tomu, co by tohle spojení mělo znamenat?
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:12:49)
Suzann, tak to je přesně to, co tady rozpatlávat nechci.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:16:36)
Ono to Království nebeské je totiž stav věčné blaženosti = přítomnost Boha. Jen křesťané se k němu můžou propracovat přímou cestou, totiž tím, že se k Bohu hlásí.
Ostatní se musí potácet spoustou životů, než se dostatečně poučí, aby byli schopní věčnou blaženost, neboli Nirvánu přijmout.
Pravda, muslimové to mají ještě nějak jinak, neví tu někdo, jak?
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:22:02)
Grainne, na to Muslimske pojeti se teda muzu presne vyptat, ale co mi bylo receno, ze je pry nutne v momentu smrti zopakovat urcite presne znejici formulace, ktere vyznavaji utociste v Alaha, proroky a tak dale...zaujalo mne, ptala jsem se totiz, proc prijala Islam a odklonila se od krestanstvi (ma kolegyne) a ona pravila, ze pro to, ze chtela slyset presne odpovedi a ty ji Islam poskytl.
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:26:58)
Graine,
"Ono to Království nebeské je totiž stav věčné blaženosti = přítomnost Boha. Jen křesťané se k němu můžou propracovat přímou cestou, totiž tím, že se k Bohu hlásí.
Ostatní se musí potácet spoustou životů, než se dostatečně poučí, aby byli schopní věčnou blaženost, neboli Nirvánu přijmout."
vis ja si myslim, ze prave to je stycny bod krestanstvi i budhismu, hindiusmu, to hlaseni samo o sobe je prazdne, pokud clovek neudela ten v nitrni posun, to " aby byli schopni Nirvanu prijmout". Podle mne to, co kazdy usilujici se cini, je prave to vnitrni hnuti. A musi ho ucinit krestan zrvna tak jako budhista.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:42:29)
Jistěže Zasjaj, těch styčných bodů je totiž mnohem víc. Já nejsem zřejmě schpná mít víru bez výhrad k tomu, či onomu, takže si myslím, že míchat se může klidně. Jinou šanci člověk, který pořád ve všem šťourá a rejpe, stejně nemá.
Navíc jakákoliv vyhýbavost v odpovědích mě vede k přesvědčení, že ono to zase tak úplně jednoznačné není. Jak s vírou, tak s věřením samotným.
Islám by mě opravdu zajímal, já nemám čas to až tak studovat, byla by to poněkud rychlejší možnost se něco dozvědět.
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:51:42)
No prave ty jednoznacne odpovedi jsou pro mne vystrazne svetylko, jsou sekty, kde joginsky ucitel odpovi na vsechno - kolik je andelu v nebi a co tam delaj a co odrikavat rano, vecer, co si oblikat a co jist. Pro mne je takovahle definavnost znakem sekt. Duchovni zivot je hledani a cesta, a kdo si to chce zkrtait, tak rovnou muze prijmout Marxismus a bejt taky spokojenej.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 15:08:03)
Zasjaj, nevadí mi nejednoznačné odpovědi, vadí mi, že někdo nemá na něco názor, nebo běží nastudovat, co na to Bible a pak to po mně hodí.
Víra nemá návod k použití, je to pocit.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:44:22)
;)Dobře, ale připusťme, že křesťan to stihne mnohem rychleji.
Jenomže právě ta rychlost mi přijde trochu podezřelá.
No jak říkám, nevěřím na jednoduché věci.:-)
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:09:25)
Tak nějak mám pocit, že křesťané nemají patent na lásku k bližnímu, takže trochu zevšeobecňuji.
Pravda, tohle je trochu pod pás, dohnat někoho k takové odpovědi.
Jen mi jde o to, že se člověk nemusí opírat o jakoukoliv víru a konat dobro, konání dobra totiž s vírou absolutně nesouvisí.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:12:27)
jj
tohle nepopírám
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:07:03)
Jo logicky, kdyz vyloucime krouzek leteckych modelaru, tak Nebe je misto naprosto dokonale, stesti v nem je zcela naplnene a tudiz, kdyz nekdo rad motorky, jiste tam budou a pro toho, kdo rad Hamuburgery, jiste tam bude McDonald. Tudiz pro kazdeho, kdo mel rad toho cernosskeho chlapce by nebe nebylo nebe, kdyby tam ten parchant nebyl, tudiz staci jen jeden jediny milujici k tomu, aby se ten kluk do nebe dostal a tim je Kristus sam.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:11:24)
Zasjaj, to tak trochu připomíná něco jiného, není to takové to přechodné vyplnění období mezi opakujícími se životy, než se propracuješ k věčné blaženosti? Myslím to, čemu se říká reinkarnace?
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:54:14)
Zuzini,
nemni to treba tim, ze vira neni system odpovedi, ale ta cesta, kterou si clovek klesti ??

Teda ten kazatel v ty televizi by ti urcite odpovedel, pac by se Boha zeptal a ten mu odpovedel. Asi by ses hned dozvedela, kolik mas prispet na jeho konto a ze jinak jen tezko dojdes do nebe.
 Cow :-) 


Co je s černošským dítětem? 

(4.9.2008 21:30:29)
Halo, pomůže mi někdo objasnit, nač se Zuziny ptá?
Nějak jsem nepochopila otázku, co je s černosškým dítkem?????
Omlouvám se, ale nesleduji diskuzi kontinuálně a fakt nemůžu dohledávat, co tím kdo myslel?
 zuzini 


Re: Co je s černošským dítětem? 

(4.9.2008 22:34:41)
Cow, ptala jsem se ne jen na černošské děti. Ptala jsem se, kam přijdou podle věřících Ti, kteří neměli šanci Boha poznat nebo mají Bohy jiné a nehodlají to měnit. Ptala jsem se na černošké děti i dospělé, na Indiány, na Muslimy, na zemřelé děti ateistů. Pokud všichni tito neudělali za celý svůj život nic, co by se Bohu nelíbilo.

Tož to pro upřesnění
;)
 Cow :-) 


Re: Co je s černošským dítětem? 

(5.9.2008 9:15:58)
Zuzini, ahá...dík za upřesnění.
Fakt nevím, co ti odpověděli druzí...asi se budu opakovat.
Různé církve a denominace mají na tuto otázku různé odpovědi.
Vycházím z toho, že ten, kdo nemohl poznat evangelium....čili dobrou zprávu....nemůže nést následky.
Horší to bude s těmi, kteří slyšeli a rozhodli se pro svévůli či jiné "božstva".
Asi úplně každý slyšel desatero...a mimojiné se tam praví, že Bohu jedinému se budeš klanět. /tady třeba nechápu KC, proč ty ikony v kostelech, proč klanění se svatým a pod./
Takže tímto se dostávám k jiným náboženstvím...už jsem se v této diskuzi jednou ptala, které náboženství nabízí něco víc, než víra ve spasení JK?
Takže jestli Budhisti či Muslimové mají něco lepšího...budou mít "své lepší"...
Osobně jsem NIC atraktivnějšího nenašla.
K dětem....nenarozeným...no jak už jsem psala...malé nemohlo slyšet dobrou zprávu...ale taky jsem slyšela teorii, že za stav dítěte odpovídá jeho rodič, pokud se teda dítě jako starší nerozhodně vědomě jinak.
Z Bibl. textu taky vyplývá, že pokud je věřícím třeba jen jeden člen rodiny...např.manžel...."požehnání" přechází i na jeho rodinu.
 zuzini 


Re: Co je s černošským dítětem? 

(9.9.2008 21:41:13)
Cow, díky moc za Tvé vysvětlení :-)
reaguji až teď, byla jsem pryč.
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:39:03)
s žádným
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:38:12)
Bohu je podle mě jedno, jestli je někdo potomkem věřícího nebo ne.
V procentech? Hele zkus se zeptat přímo Boha. Ten si statistiky určitě vede.

Můj názor - výše jsem psala, že kdyby se mě někdo zeptal, jestli si myslím, že Temelín je špatný, tak řeknu, že prostě na to nemám názor, je mi to celkem jedno. Tenhle případ je stejná kategorie.
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:42:30)
:-D Suzan je vtipálek.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:45:30)
a zuzini pokládá uhozené otázky, hahahaha
Rv
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:49:08)
Suzann, které otázky považuješ za uhozené? Hahaha.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:51:50)
Zuzini, hromadný úprk od "nevhodných" otázek. Není to poprvé, ani naposledy.
Některým musím přičíst ke cti, že alespoň ten citát po mně hodí. Jak vidno, téhle partě ani za to nestojíme.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:53:15)
to byl jen momentální výlev na zuzini komentář že jsem vtipná, nebo jak to řekla. Vlastně to ani s jejími otázkami nemělo nic společného - čistě jen s tím jejím komentářem o mé vtipnosti.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:58:01)
Suzann, to je realistický projev lásky k bližnímu?
Není totiž první takový, se kterým se setkávám ze strany věřících.
Že tady zachraňujete naše duše, tak trochu proti naší vůli a černošské děti jsou vám ukradené? To tedy tak trochu nechápu.
Kdybyste si alespoň řekli, kdyby Bůh chtěl, nějaké to černošské dítě mi přihraje k záchraně, popř. bych nějak překousla i to, že tak je to Boží vůle....ale tohle. Přiznávám, že to je i na mně trochu moc a že jsem zla na dětech viděla dost a dost zblízka.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:02:49)
a zase jsme u toho. Jak je možné, že nevěřící hned přesně vědí, kdy se křesťan chová s láskou k bližnímu???
Já osobně ničí duši nezachraňuju. Na to nemám. Jak asi myslíš, že můžu ovlivnit jakési černošské dítě?? Ještě tak můžu ovlivnit tebe, tím že ti tu píšu, ale nějaké nekonkrétní dítě (předpokládám že ani ty/vy nemáte na mysli nikoho konkrétního - ani jste mi nenapsali jeho jméno...)
Já to imaginární dítě netýrám ani na něj nekřičím, takže s čistým svědomím můžu říct, že je to i z Božího hlediska v pořádku.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:06:28)
a kvůli tomu, že jakési černošské dítě ze své pozice nedokážu ovlivnit, říkám, že je to pohled realistický
nikoli krutý
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:10:16)
Která moje otázka Ti přijde uhozená? Všechny? Hmm, to svědčí o tom, že se zajímáš jen o sebe a svoje bližní.
Kdybych měla někdy přijmout Boha, chtěla bych vědět, jak to nejspíš je.
Kdyby to bylo tak, že všichni, kteří neměli šanci k Bohu přijít a byli "hodni", přijdou do Nebe, Božího království či jak tomu kdo říká. Řekla bych si, klobouk dolů, ten Bůh opravdu stojí za to a opravdu miluje všechny bez rozdílu. (Ale neznamenalo by to, že uvěřím já)
Pokud by ale tito lidé neměli nárok, jen proto, že neuvěřili nebo šanci uvěřit něměli( a tak to skutečně někteří hlásají), řekla bych si, že někoho tak nespravedlivého bych poznat raději nechtěla.
Proto se na tyto otázky ptám, dokud nedostanu jednoznačnou odpověď, nestarám se dál....
 Aquarius77 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:56:42)
Nevím, co je uhozeného na otázkách o Temelínu a dětech v Africe. Na to má každý svéprávný člověk alespoň svůj názor, když už jsou mu ty věci ukradené. Tvoje odpovědi, Susan, jsou opravdovou fraškou a myslím, že to vírou v boha nezachráníš.
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:05:52)
Zuzini, zjistila jsem, že křesťané většinou neodpovídají na takové otázky na tělo. Až na pár výjimek a ty tady přítomny nejsou.
Ale ano, je to tak, ti, kdo neuvěří, budou zatraceni, stejně, jako nepokřtěné děti nevěřících. Bůh je sice miluje, ale po smrti jim odepře svou přítomnost. Uvrhne je do pekla - nicoty. Tedy do toho, čemu věří ateisté - po smrti není nic. Věřící čeká Království nebeské.
Bohužel, zatím jsem nevypáčila z křesťanů, co že to vlastně je a jestli to stojí za to.
Nějak jsem se k tomu dobrala samostudiem, nejsem si jistá, jestli správně, ale...
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:09:47)
Grainie, pochybuju, ze to je oficialni stanovisko nebo katolicke dogma. Tedy nejsem na slovo vzata, ale fakt jsem presvedcena, ze neni.

Moje stanovisko tedy rozhodne ne
 Grainne 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:17:22)
Zasjaj, je.
Dogma je dokonce takové, že pokud nejsi organizována a tiše se modlíš ve svém koutku, nemáš nárok.
Nepokřtěné dítě a to ani věřících rodičů nemůže vpodstatě prokázat svou příslušnost k víře, tudíž také nemá nárok.
To je dogma pokud vím katolické církve. Jak to mají ostatní, nevím, tak hloubkově zase nestuduji.
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:23:50)
Já chodím do církve evangelického směru, to jsou církve kde se většinou nechodí do kostelů plných soch a pastoři se mohou normálně ženit a není třeba brát si na sebe talár (ani sako) a také se tu křtí až pokud se pro to jedinec sám rozhodne (tzn. větší dítě, někde až dokonce dítě po 15 letech) - malá miminka nekřtíme vůbec.
Přesto pokud se člověk po křtu rozhodne jít od Boha, tak podle mého nepůjde k Bohu jen proto, že byl pokřtěn. Zase se k tomu vracím- Bůh hledí na srdce, ne na činy.
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:24:43)
Grainie, to tedy jestli nekde najdes, tak dej vedet. Se mi fakt nezda
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:27:06)
Graine "Dogma je dokonce takové, že pokud nejsi organizována a tiše se modlíš ve svém koutku, nemáš nárok"

Přesně tohle mi bylo taky řečeno v církvi Apoštolské, nepřijde Ti to divné? Tolik rozporů kolem víry v jednoho Boha
 Mar 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 0:35:06)
Promiňte,ale nedá mi to:citace z Katechismu katol.církve:"Bůh spojil spásu se svátostí křtu,nicméně on sám není na své svátosti vázán."..."Co se týká dětí,které zemřely bez křtu,církev nemůže nic jiného,než je svěřit Božímu milosrdenství"..."Velké milosrdenství Boha,který chce,aby se všichni lidé spasili,a Ježíšova něha k dětem,která ho pohnula k zvolání:"Nechte děti přicházet ke mně,nebraňte jim"(Mk10,14),nám totiž dovolují doufat,že je nějaká cesta spásy pro děti,které zemřely bez křtu."
 Ondra 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 12:52:35)
Nezlobte se, ale já informace hledám v bibli a katechsmus ani neznám. Nic takového o křtěných a nekřtěných dětech tam není.Bible - pro křest se musí rozhodnout ta osoba, která chce být křtěná a je třeba vědět proč to člověk dělá. (Pokud to udělají rodiče , ze vyku, nebo i z víry - stejně to není biblický křest.) Bůh respektuje svobodnou vůli a v tomto případě vás někdo křtí a vy o tom ani nevíte.
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 13:27:23)
Suzann, víš vůbec, co píšeš? Jak proč by si nemohl nevybrat z mýdel? Tos ty psala, že se nemůže rozhodnout, když každý říká něco jiného. Já tě jen opravila, že o různých mýdlech je logické říkat něco jiného, ale o stejném druhu už ne. Ale to se bohužel v katolické víře děje. Protikladů hrůza. Se ani nedivím. Sama mluvíš jeden protimluv za druhým. Opravila jsem tě na to, že jen jeden druh mýdla nemusí sedět všem.

Hele, já to vzdávám. Mluvíš podle toho, jak se ti to hodí, logika a ucelenost žádná.
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 13:29:44)
Suzann, víš vůbec, co píšeš? Jak proč by si nemohl nevybrat z mýdel? Tos ty psala, že se nemůže rozhodnout, když každý říká něco jiného. Já tě jen opravila, že o různých mýdlech je logické říkat něco jiného, ale o stejném druhu už ne. Ale to se bohužel v katolické víře děje. Protikladů hrůza. Se ani nedivím. Sama mluvíš jeden protimluv za druhým. Opravila jsem tě na to, že jen jeden druh mýdla nemusí sedět všem.

Hele, já to vzdávám. Mluvíš podle toho, jak se ti to hodí, logika a ucelenost žádná.
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 13:41:56)
Grainne, určitě neúcta k různým náboženstvím není řešení. Ale také souhlasím, že mít radost z toho, že k víře člověka dohnalo něco nepříjemného v jeho životě, že to zavání škodolibostí "vidíš, už na tebe došlo." Připadá mi to jako "konečně jsi stejný jako já, nemůžeš mi nic vytýkat", jakože takový strach z těch, co nejsou jako já.

Natanelo, nezlob se, ale připomínáš mi lidi, kteří před třemi roky řvali na náměstí do mikrofonu, jak je Ježíš zachránil, jak před tím žili prázdný život a ale ted je tu Ježíš, který nabízí víc. "Přijdtě blíž, já vás s ním seznámím, stojí o vás, je fakt skvělej..." To řvaní tvalo několik hodin, nedalo se ani nakupovat, protože jsme se s prodavačkou přes pult neslyšely. Všechny to akorát odradilo.

Tebe to poznání sice nadzvedává ze židle, mě nechává klidnou, protože jsem se právě díky tomu uklidnila, uvolnila, otevřela ve smyslu, že jsem více toleratnější, nemám takový pocit, že se musím stále bít.
 Natanela 


Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 14:03:32)
Niobe, čti co píšu, ze židle mě zvedala právě to, že někdo vůbec vyslovil slovo Bůh. Reagovala jsem stejně, jako lidi tady v diskuzi nebo podobně. Taky jsem byla podrážděná, ale hledala jsem. A kdo hledá, tan najde. Já našla. Ty nechceš hledat, tak nehlejej. Je to tvůj život. Zařiď si ho podle svého. A jestli chceš, ať ti v životě žehná třeba ten vepřový řízek, co tu zmiňoval Tačůd(-píšu, jak slyším).
Měj se, jak je ti to příjemné. Ahoj.
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 14:11:11)
Natanelo, obdivuje mě, jak víš, jestli chci nebo nechci hledat. Vlastně ne, je to jasné, když nechci jet po stejné koleji, automaticky to znamená, že hledat nechci. Achjo :-(((

Sory, maso nejím.
 Siddhártha 


Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 14:06:20)
Natanelo, další povýšenecká hrůza: "Nevzdávej to, nenech se otrávit, hledej do tý doby dokuď si nebuděš jistá, že už víš."

Jakože je Grainne blbá, že jako ještě neví? Nechala bych to rozhodně na ní. Dej si pozor, aby to nebylo naopak, aby spíš tvá víra nebyla zaslepení - tedy aby se ti nenalepily na oči šupiny, přes které vidíš falešně, abys jednou nemusela znova prohlásit "tak až ted vím".
 Mar 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(5.9.2008 20:25:45)
Mám za to,že tohle je trochu jiná otázka.Reagovala jsem na vyjádření,že prý z katolických dogmat vyplývá cosi o zavržených nepokřtěných dětech,což není pravda.O tom,že Bůh hledí na "srdce"člověka a ne na vnější pozlátko,nepochybuji.A všem nám přeji pravdivou otevřenost k sobě i k druhým...
 zuni 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 13:10:09)
Graine "nepokřtěné děti nevěřících" ani tyto nebudou automaticky zachránění (dle mého názoru). Bůh není automat a akt pokřtění není žádnou automatickou vstupeknou do nebe. "Bůh zkoumá srdce" ne činy
 huhu 
  • 

Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:12:39)
hm...co jsem kdy cetla knihy o duchovnim svete nebo zivote po smrti, pak je uplne jedno v co kdo veri, dulezite je jaky je. Takze pokrteny verici muze byt na tom spatne a neverici zijici ferove a moralne naopak dobre. To, ze kdo neuveri skonci v pekle - to je jenom straseni. Peklo a nebe neni nic jineho nez stav mysli nebo duse, tedy nakolik jsme vnitrne svobodni, schopni resit konflikty, neuzirat se, mit vnitrni pohodu a tak podobne.

Takze - krestani prehaneji :-) A navic - machrujou a dokazat to nemuzou :-D
 Zasjaj. 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:19:01)
No jo, dokazat se neda nic, jen vyvratit, jelikoz cokoli, co dokazete, nemuzete zarucit, ze nekdo nevyvrati.

Pak jsou taky veci a priori nevyratitelne, jako je tato, ty se pak resi na Rodina.cz
 zuzini 


Re: Sežeň si informace 

(4.9.2008 14:38:27)
Huhu, díky, jsi zatím jediná, kdo odpověděl takhle.
 Dassy 


Re: Sežeň si informace 

(11.9.2008 10:28:25)
Kde beres tu jistotu, ze deti nevericich budou zatraceni??? Jakou maji vinnu?? Za dit, ktere jeste nema svuj nazor maji vzdy odpovednost rodice. Pokud ty jses neverici a tvoje dite nedej Boze zemre, samozrejme ze pujde do nebe. Buh nas bude soudit podle naseho svedomi.
 Betina 


divná diskuse 

(3.9.2008 15:57:04)
Na Rodinu chodím asi tak 4 roky. Ze začátku jsem byla ráda, že
jsem našla sever, který mě zajímá. Nejsem žádná vášnivá diskutářka a moc často se do diskuse nepouštím. Jak jde čas a odrůstá mi dítě, valná část diskusí mě už moc nezajímá, protože již neřeším dudlíky, plíny, prsa, pláč, - zkrátka věci, které jsou samozřejmě žhavé pokud je dítko malé a člověk je prostě řešit musí a neví si rady. Dále nejsem typ, který by řešil tímto způsobem třeba partnerské vztahy, to ne. Zajímá mě samozřejmě téma pro mě důležité, neboť i my jsme si našeho synka nepřivezli z porodnice, ale z kojeneckého ústavu.
Moc toho na Rodině na toto téma není a nejraději ze všeho jsem četla příspěvky Macešky, protože byly věcné a přesto v nich bylo spousta citu a prožitých zkušeností. Rozhodla jsem se ale, že sama přispívat ničím nebudu, protože diskuse typu - držím palečky a přeju hodně štěstíčka a obdivuju vás atd. pro mě nejsou v ničem přínosné. Přínosem by pro mě byl člověk s podobným prožitkem a zkušeností. Z tohoto článku jsem bohužel také nenačerpala žádnou inspiraci. Ano je krásné spasit a zvednout malého človíčka, je nesdělitelné pozorovat, jak rozkvete a bere lásku a sám se jí učí dávat, a pokud je v rodině, kde se věří - proč ne. Jen článek mi připomíná spíš oslavu boží existence než cokoli jiného. Jak teď zjišťuji, je to, když je váš adoptivní potomek malý a bezmezně vás miluje pouze a jen začátek dlouhé cesty, na jejímž konci je jeho vlastní integrita a jeho vlastní místo v lidském společenství.
A jestliže jsem byla zpočátku eurofická a nekritická, teď musím přiznat, že překážek na té cestě je a bude spousta. Každý chceme znát své místo na světě, odkud pocházíme, kdo nám dal život. A i když svému synovi budu vždy oporou a pomůžu s hledáním jeho kořenů, jsem už teď přesvědčená, že si projde své než se mu podaří být si jistý sám sebou a tím, co je pro něj v životě důležité. Ale to s článkem ani tak nesouvisí.
Udivuje kolik netolerantosti se v diskusi objevuje, i když musím přiznat, že mentorování typu "jediná cesta " atd. je mi taky
tak trochu proti srsti. Jeli bůh to, že žiju podle nějakých svých zásad, že je neporuším a jsem vnitřně pevná, že si uvědomuju pomíjivost všeho, pak v něj věřím a chci s ním životem jít. K tomu nepotřebuju zbytečné řeči ani cokoliv jiného.
 Meluzína78 


Re: divná diskuse 

(3.9.2008 17:06:34)
Nejsem věřící a přesto si lidi, kteří věří a svou víru opravdu a upřímně žijí, vážím. Ale 100% souhlasím s tebou a to úplně ve všem, co píšeš. Mel
 rosali 


Re: divná diskuse 

(3.9.2008 17:16:54)
škoda,že nepíšeš častejšie.
Je to výstižné,bez zbytočných kecov,a pravda slovo za slovom.
 Ningit 


Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 17:38:22)
Do diskusí se moc nezapojuji, ale tato netolerantní smršť, která se snesla na autorku, mě k tomu vyloženě donutila. A protože mám pocit, že nejvíce o člověku vypovídají jeho činy a ne slova, zajímalo by mě, kolik ze zde přítomných diskutérů má doma dítě z DD?
Článek jsem si přečetla a skutečně v něm žádnou "agitku" nenacházím.
V mém okolí je několik rodin, které vychovávají postižené děti z DD, některé i s jinou barvou pleti. Jejich život je skutečná řehole, naděje na úspěch kolikrát malá, nad vodou je drží různé věci a jednou z nich může být i víra v Boha.
Proč ty jedovaté a zesměšňující poznámky vůči autorce, která psala původně jen o tom, jak jí víra pomáhá přenést se přes těžkosti pěstounství?
Vracím se k původní otázce: kolik ze zde přítomných kritiků má doma děti z DD? Pokud ne, vzali byste si takové dítě, třeba postižené nebo se zdravotními problémy?
 Grainne 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 17:44:34)
...ano, já pokorně skloním hlavu před někým, kdo dokáže vychovat dítě, které nepočal, neporodil, které jen miluje. To je skutečně zásluha.
Víra ovšem žádná zásluha není. Takže předpokládám, že dotyční to nedělají v důsledku víry, ale z vlastní, svobodné vůle.
Pokud dělám cokoliv, co není obvyklé, co mě třeba i ohrožuje, dělám to pro ty druhé, nedělám pro pro svou zásluhua nečekám ovace. To alespoň předpokládám. Uznávám, článek je nádherně napsaný, nevyvolává dojem, že by někdo volal po oslavě, tak proč to takhle předhazovat?
 Grainne 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 17:47:35)
...nu a kdybych byla věřící, asi bych řekla, že musíme poznat i zlo, abychom poznali dobro. V článku je opravdu patrná jednostrannost. Za zlé mohou lidé, za dobro Bůh. To může někoho poněkud nadzvednout ze židle a není divu.
 Siddhártha 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 17:45:03)
Že by autorka psala o překonávání těžkostí pěstounství? Asi si to přečtu znova. Ale raději si to přečti i TY. Já tam četla o Klárce, která byla v DD, proč tam byla, jak to překonává, jak se "zabydluje" v nové rodině (samozřejmě i po citové stránce) a také o naději, že už v jejím životě bude vše dobré.
 Cow :-) 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(4.9.2008 0:18:24)
Njn, podle tebe je fantické všecno, co není podle tvých představ...:-D~j~


IMHO...to už tu bylo~k~
 huhu 
  • 

Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 18:19:34)
hm...na me clanek pusobi jako celkem dojemna agitka na viru. A odpovedi v diskusi od Natanely me v tom jenom utvrzuji. Natanelo - viru, kterou bych ti byla ochotna uverit by byla citliva, jemna, nevnucujici se vira. Jenze tahle drsna agitka - promin, to prehanis. Moc nechapu co jsi tim celym clankem (a hlavne diskusi) chtela rict. Chtela jsi oslavit boha? No nevim, jestli jsi mu nakonec neudelala horsi sluzbu, vzdyt se ti podarilo akorat vetsinu ucastniku popudit. Mozna se zamysli nas svym pristupem k vire. Treba by prehodnoceni neskodilo (ne viry, ale zpusobu).
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(4.9.2008 13:26:58)
Souhlas, víra v Boha je jedna věc,způsob podání jiná věc. Ten článek a reakce autorky jsou opravdu trochu jako agitka.
Z diskuse mám pocit, že už chybí málo a bude "svatá" válka ve jménu víry/nevíry v Boha vyverte samy/i, kam patříte. No, trochu tolerance k názorům jiného by neuškodio.. ;)
Já sama nejsem věřící, víru ale respektuji a dokonce uznávám, že může existovat "něco nad hmotou", mám ale mám značnou nedůvěru k církvím a podobným institucím všeho druhu...
A proč jsem vůbec článek četla, mám adoptované dítě z KU ...~s~
 Tatramelka+3 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 20:51:04)
Ahoj,

nestíhám valit zrak! Nejsem věřící, ale z článku mám naprosto stejný pocit jako Ninth.
Myslím, že Natanelu jste k takovým reakcím doslova dohnaly/i. Né poprvé a myslím, že ani naposledy~j~ vám píši, že jste prostě jedovaté semetriky!;).

Jakou cítíte pravděpodobnost, že Klárka vyroste v dobrého člověka?
Jakou pravděpodobnost vyrůst v dobrého člověka mají děti, které stráví v DD prakticky celé dětství?
Není to až tolik o víře, ale může to být dobrý nástroj, dobrá motivace, pro někoho kdo neměl cestičku zrovna ušlapanou.
Natanelu obdivuji za její dobrotu a velké srdce.
 Ningit 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 23:20:21)
Ano, taky mi to tak připadá, že to, čemu se tady říká "agitka", vzniklo až jako reakce na tu "sodu", kterou tady některé diskutérky vytáhly hned v úvodu diskuse. Nemůžu si pomoct, ale výrazivo typu "blábol, vymytý mozek" atd. je na mně osobně (a zvlášť v tomto kontextu) dost silné kafe, i když se rozhodně neřadím do tábora aktivně věřících lidí.
Nějak mi to pořád hlava nebere - článek je v podstatě o tom, že autorka pečuje o holčičku z DD (což je, podle mého názoru, jedna z nejsmysluplnějších "prací", kterou se člověk může zabývat), a proč se tedy vyrojilo hned zpočátku tolik diskutérek, kterým z nějakých neznámých důvodů vadí, že přitom věří v Boha?
Navíc mi a priori leze na nervy, když někdo paušalizuje v tom smyslu, že všichni věřící to mají jednoduché, stačí vypnout mozek atd.. Ze své zkušenosti vím, že velké množství lidí, kteří pracují v LDNkách, hospicech, nebo jsou profesionálními pěstouny, nebo dělají jinou práci, kterou málokdo jiný chce dělat, jsou právě věřící. To si skutečně některé ze zdejších kritiček myslí, že i tito lidé to mají jednoduché?
Smutná diskuse...
 Linda 2 
  • 

Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 22:38:02)
Takže pokud člověk nemá dítě z DD, je "horší" člověk než ten, kdo takové dítě má? A kdo nevěří v Boha, je taky "horší" člověk? Na tom, že adoptovat dítě je obětavý a chvályhodný skutek, se asi všichni shodnem. Za to tady taky Natanelu nikdo nenapadá. Nám ateistům (a dokonce i některým věřícím) tady vadí agresivní forma agitky a mně osobně i šílená demagogie v reakcích autorky.
 Tatramelka+3 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 22:40:20)
Lindo,

jdi si odpočinout a pak si to zítra celé přečti ještě jednou;)
 Linda 2 
  • 

Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(3.9.2008 23:35:51)
Obávám se, že odpočinek mi nepomůže. Věty typu "Večer se modlíme a děkujeme Bohu za každý den a ráno si od Něho bereme milost, neboť je čerstvá pro každé ráno." nebo "Miluji ty chvíle, kdy se modlíme a předkládáme Bohu naše přání a tužby a miluji ty chvíle, kdy On na ně odpovídá." mi jako ateistce přijdou ujeté, přehnané až šílené. Pokud by někdo napsal něco ve smyslu "víra v Boha nám pomáhá přestát mnohé nesnáze", tak bych to brala. Ale to, co píše Natanela, zkrátka jako racionální ateista pochopit nedokážu (bez ohledu na množství mého spánku :-).
 Katka 
  • 

Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(4.9.2008 8:44:51)

Tak prosím o trochu více tolerance ze strany ateistek. Pokud tu nějaká věřící napíše, že miluje modlitbu, atpod. je její výpověď hned "ujetá až šílená", demagogická a co já vím co ještě. Co je na tom tak strašného, že jí to musíte dát sežrat?
Četla jsem reakce Natanely (a i když její pohled nesdílím) tak prostě je nepodává agresivně, nechápu, proč jste na ni tak vyjely. Nedokážeš pochopit, fajn, ale proč nadáváš?
Nebo proč ty věty na Vás působí jako na býka červený hadr? Jsme tak málo tolerantní? Nebo že by si nevěřící nebyli tak jisti svým postojem a proto ta agresivita? :-)
Jediné, co bych jakžtakž chápala je, že někoho naštvaly ty řeči o možném "zavržení". (Nikoliv ty naivní o modlitbě...) Když jim někdo nevěří, tak proč se rozčiluje? Já myslím, že i když se denně nemodlím nebo nechodím každou neděli do kostela, tak zavržena nejsem. Jestli si někdo myslí, že to není tak docela jisté, nebudu se přece rozčilovat a rozhodně jí za to nebudu nadávat.
 Ningit 


Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(4.9.2008 9:46:25)
Šílený Ti to připadá proto, že je to pro Tebe nepochopitelné, žiješ v jiném světě. Mně se taky zdá spousta věcí svým způsobem "šílených", protože jim nerozumím a nedokážu si je do detailů představit - namátkou třeba, co mě teď honem napadá: třeba svět lidí, kteří se živí hudbou - komunita motorkářů - a třeba i ten život věřících nebo pěstounů. Ale právě proto mě to zároveň zajímá. Přečtu si ráda kousek nějaké jejich osobní "zpovědi", je to pro mně takové zrcadýlko do jejich světa, které mi pomáhá pochopit.
Proto mě tak šokoval útočný tón zdejších diskutérek, ta vlna "militantního ateismu", která se tady hned od počátku zvedla. Nechápete, to je OK, ale proč tedy ta jízlivost a ta jedovatá slina? To přece nemuselo být...
 Linda 2 
  • 

Re: Kolikpak z diskutujících má dítě z DD? 

(4.9.2008 23:21:48)
Přiznám se, že ani já nechápu svět motorkářů :-). Chápu, že různí lidé mají různý životní styl, ale tento článek byl - jak já to cítím - více o Bohu než o adoptované Klárce. A píše-li někdo takovýto článek o Bohu, takovou ódu na něj, je to pro mne agitka. Přijde mi to divné...jako kdyby tady psal někdo článek o Persilu, jak skvěle mu pere prádlo a jak mu pomáhá, jak to vyhovuje jeho dětem...I kdyby to 100x byla pravda, daný autor by prášek skutečně používal a byl s ním spokojený, Vám by to nepřišlo jako reklama?
 passer-by 
  • 

Kýč, kýč, kýč 

(3.9.2008 18:15:28)
kýč.
 Vlk 
  • 

Re: Kýč, kýč, kýč 

(3.9.2008 18:37:22)
A víc už nic?
 Tuliša 


pokora 

(3.9.2008 21:03:00)
Natanelo, jsem věřící, s tvými "teoriemi" dá se říct souhlasím, ale ten způsob podání - napadá mě jediné - nezapomněla jsi na pokoru a bázeň Boží? Docela mi z tvých příspěvků v diskuzi běhá mráz po zádech... Soudce je přece Bůh a ne ty...
 Lůca+Aduš 


Jak to že je Bůh neochránil???? 

(3.9.2008 21:09:32)
Nalezená koťátka daruji do dobrých rukou. Nalezena byla kočička a dva kocourci. S největší pravděpodobností je tam někdo vyhodil. Jsou krásná, zdravá, odčervená a čistotná. Kočičku jsme již darovali sousedům, ale ještě máme dva kocourky. Jsou ještě bojácná, ale každým dnem je to lepší. Nemám srdce je dát do útulku. Nemůžeme si je oba nechat. Máme dva pejsky, jeden také nalezenec. Pokud by se našel alespoň jeden hodný človíček, který by poskytl kocourkovi domov, byla bych mooc ráda. Poslední kocourek by asi u nás zůstal :o)) Ještě, že jsem si je vzala, jinak by je Bůh nechal umřít :o((( Když dělá takové zázraky?


 zuni 


Re: Jak to že je Bůh neochránil???? 

(4.9.2008 8:55:17)
Kdyby Bůh slétl na zem jako nějaká velká slepice, vzal je pod svá křídla - nebo lépe, stal se dopělou kočkou a odkojil by je, tak bys v něj uvěřila? Už by se ti "zamlouval"?
 majdaleenka +07+11 


Natanelo, 

(3.9.2008 21:36:39)
přeji Vám i Klárce moc lásky, moře lásky... Nikdo neví, co a proč se mu v životě děje, dokud se nedovztekáme k nějakým následkům, všechno zlé je pro něco dobré a všechno se děje v ten správný čas, všechno do sebe zapadá, to vím já ze své vlastní zkušenosti. Věta v nadpisu článku je nádherná, věřím, že ji nikdy nezapomenete Vy ani Klárka;) ... s Vámi~s~
 huhu 
  • 

Re: Natanelo, 

(4.9.2008 6:43:32)
no nevim, jestli vsechno zle je k necemu dobre a vsechno se deje ve spravny cas... jsem si jista, ze spousta lidi by s vami nesouhlasila. Napr. rodice deti, ktere zemrely nebo deti ktere v tom decaku zustaly nebo podobne katastrfy...
 Natanela 


Naše Klárka. 

(4.9.2008 13:32:32)
Musím se smát, když čtu o naší Klárce, jaký je to chudáček, když se musí modlit. Ona je motlitební maniak a přiznávám, že někdy před ní utíkám já. No taková jsem matka. Ona miluje Boha a vypráví si s ním. Nechodíme do kostela, ale do jiné církve. Nědělka je pro ní za odměnu. Mají tam moc hodnou tetu, ktrá jim vyprávý, krásné příběhy z Bible.

A s tou mojí netolerancí, chápu, že chcete všichni slyše, dělej si celý život, co chceš a dopadneš dobře. Já, ale můžu jen říct, dělejte si co chcete a pak dopadnete, jak dopadnete.

Přesto vím, že Bůh Vás miluje ať je Váš postoj jakýkoli. Věřte, že mu za to stojíte. ~s~
 Pavla a vzteklounek 
  • 

Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 15:08:17)
Mně na bibli vadí jedna věc - všude je, jak nás bůh miluje a pak nastane konec světa, jenom pár vyvolených přežije, a ti vyvolení budou závidět mrtvým. A už jako malou mě tato část tak strašila, že se mi o tom v noci zdálo.
 Natanela 


Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 15:32:07)
Jsi spasená? Jestli ano. Není důvod se bát. Těch pár vyvolených není, že by to tak chtěl Bůh, ale že to ti lidé nepřijali - spasení. Jestli jsi četla diskuzi, máš na to jasnou odpověď. Lidi si jdou svojí cestou, nepotřebují slyšet Boha. Chtějí být sami za sebe. Vidíš, jak je Bible pravdivá. :-)
 Grainne 


Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 15:35:11)
Natanelo, jsi si jistá, že jsi spasená?
Jak to víš?
 Natanela 


Spasení. 

(5.9.2008 8:36:15)
Garnie, jsem si na 100% jistá, že jsem spasená. Když bych dnes zemřela, půjdu k Bohu do nebe. A jak to vím. Věřím tomu, co je psáno v Bibli, tedy v Božím slově - Uvěříš-li srdcem a ústy vyznáš, že je Ježíš pán, spasen budeš.R^

 huhu 
  • 

Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 15:40:37)
pavlo, to je zajimave, kdyz si prectes nejakou knihu napr. od halika, dozvis se, ze to zas tak striktni jak to popisuje Natanela neni. Buh by byl opravdu na tom velmi spatne, kdyby dokazal lidi (=sve deti) zatratit definitivne. To, co je cilem boha (jak jsem to pochopila ja) neni rozdeleni na peklo a nebe, ale vytvoreni "nebe na zemi", kterezto se lisi od soucasneho stavu akorat kvalitou mezilidskych vztahu. A po smrti by se toto rozsirilo do zivota posmrti nebo duchovni dimenze ci jak to nazvat

No - kazdy sam vime kde jsme a to at uz jsme verici nebo ne. Jsme na tom spatne uplne vsichni :-D . Takze mame peklo na zemi i po smrti. Nebo spis to jak zijem je dano nami samotnymi a kvalitou nasich vztahu (to neni povzbudive, coz?) :-)

Tu vizi nebe/peklo spaseni/nespaseni - to maji jenom verici zacatecnici nebo fanatici. Ti pokrocili/premyslejici vi, ze to zas tak jednoduche neni.
 Eva 
  • 

Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 15:47:03)
Já Vám ze zkušenosti můžu napsat, že nebe se dá žít i na zemi, díky tomu co mi Bůh slíbil. A po vytržení mně čeká nebe. Je blbost toho nevyužít. A jestli se to zdá nekomu fanatické, tak co budeš dělat, až se bohu budeš dívat do očí? Možná se vymluvíte na ty fanatiky.
 Pavla a vzteklounek 
  • 

Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 15:50:21)
No, moje máti kdysy byla mezi Jehovisty.Myšlenka asi byla dobrá, jenomže pak se to začalo vše ubírat cestou manipulace. Skoro to došlo až tak daleko, že pokud by měla slabší myšlení, asi by nás děti postupem času zatratila, jelikož se mi toto učení absolutně nezamlouvalo. Navíc jsem pak zjistila, že když nejsem doma (máti mi občas hlídala) hned přiběhnou za mým tehdy pětiletým dítětem a cpou to do něj.
Já neříkám, že nevěřím. Věřím, ale tak nějak sama v sobě - náboženství mi nic neříká, jelikož v jeho jménu se dělo i mnoho zla.
 Olga 
  • 

Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 15:52:11)
Ahoj
 Katka 
  • 

Re: Naše Klárka. 

(4.9.2008 17:26:36)
No, Natanelo, já slyšela, že Kristus spasil všechny, tzn. opravdu není čeho se bát, když všechny, tak všechny. Tzn. neklade si žádné podmínky. Nikdo si spasení nezasloužil a nezaslouží, na našich činech (vlastně na ničem, ani na síle naší víře, ani na "hříšnosti", ani na konání nějakých pravidelných náboženských praktik) nezáleží. Ne?
 majdaleenka +07+11 


Re: Natanelo, 

(4.9.2008 17:35:46)
Huhu, a jsi si jistá, že pokud by se některá z Tebou jmenovaných katastrof nestala, že by bylo lépe? Jsou děti, které zachrání v porodnici, všichni skáčou radostí a nakonec by je vlastně radši neměli, protože jsou postižené a obtížné, když k takovému dítku přibude normální sourozenec, jde to první víš kam, viď? Zažila jsem to v MŠ, kde jsem pracovala. Těžko soudit...
 huhu 
  • 

Re: Natanelo, 

(4.9.2008 18:03:26)
to rikas ty, ze vsechno zle je k necemu dobre. Nekdy jo, ale rozhodne se to neda zevseobecnovat.
 majdaleenka +07+11 


Re: Natanelo, 

(4.9.2008 18:26:30)
no, neříkám to já, je to obecné rčení a má zkušenost je potvrzuje... co se Ti stalo, že do toho tak "ryješ"?
 Culinka+Madlenka 


Re: Natanelo, 

(4.9.2008 18:36:47)
To je ale dlouhá diskuze;) Je zajímavé, jak nevěřící dokážou ti věřící tak vyprovokovat k tomu, aby jim dokazovali, že Bůh určitě nemůže existovat a jak jsou naivní. Vyskytne se i opačný příklad, kdy věřící podávají jakési důkazy nebo se aspoň snaží vysvětlit, že nejsou úplně na hlavu:-D

Co trochu respektu? Mezi oběma skupinami i v rámci těchto skupin se přece najdou lidé, se kterými jste na stejné vlně a lidé, kteří vám nesednou, většinou příliš nezáleží na tom, zda v někoho věří nebo ne.

Když si uvědomíte, že slovy nejde přesvědčit nevěřícího, že existuje Bůh a už vůbec ne věřícího, že neexistuje, připadá vám tato diskuze dost úsměvná.
 Culinka+Madlenka 


Re: Natanelo, 

(4.9.2008 18:43:55)
Jediný, co na této diskuzi není úsměvné, jak někteří lidé nedokážou respektovat a mít v úctě lidi s jiným názorem a neudrží se, aby do nich neryli, ačkoli o nich samotných a o jejich způsobu života v reálu neví vůbec nic.
Udělají si o nich obrázek z pár příspěvků a už určitě vědí, jak to s nimi a jejich chováním ve skutečnosti je. Rv
 majdaleenka +07+11 


Re: Natanelo, 

(4.9.2008 18:58:44)
Culinko, diskusi jsem nečetla, ale soudě podle toho, jak se my ženské dokážeme zhádat nad jinými věcmi, tak to bude asi veselé:) Nikomu nic necpu ani nikoho o ničem nepřesvědčuju;)
 Zasjaj. 


Re: Natanelo, 

(4.9.2008 21:26:10)
Majdalenko,
"ichni skáčou radostí a nakonec by je vlastně radši neměli, protože jsou postižené a obtížné, když k takovému dítku přibude normální sourozenec, jde to první víš kam, viď? Zažila jsem to v MŠ, kde jsem pracovala. Těžko soudit..."

Majdalenko, neco takoveho zevseobecnovat je odvaz, nerikam, ze se to nedeje, ale ja jsem se prave pred hodinou bavila se svym kolegou a zazila neco jineho, nez ty v MS - trilety syn tezce postizeny, autista, intesivni terapie, spousta prace, pulrocni dcera zatim zdrava k tomu. Staraji se skvele, vzal si neplacene pulrocni volno, kdyz se dovedeli synovu diagnosu, prave mi doporucoval, kam s nim chodi na hypoterapii. Miluje ho, chce pro nej udelat, co je v jeho silach.
 passer-by 
  • 

Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 18:49:45)
Autorce doporučuji ke čtení knihy Tomáše Halíka.

http://www.halik.cz/knihy.php
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 18:58:58)
Jinak Lindo, některé diskutérky tu právě píší, že rozhoduje Bůh. Jsem ráda, že píšeš, že rozhodujeme my.
 Linda 
  • 

Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:06:36)
Nojo, vypadá to, že tady těch bohů bude víc:-). Tak ten můj (jsem katolička) nerozhoduje, v každém kroku mi nechává svobodnou vůli, jestli se zachovám tak abych se mu mohla dívat do tváře anebo ne.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:21:11)
Lindo, Ty jsi teda katolička, která přemýšlí. Super. Já to po té, co tu čtu za fanatické výroky, se bojím i přiznat, že jsem katolička. A i podle reakcí věřících z okolí vím, že církev ze mě radost mít nemůže, neb si taky vše filtruju přes svůj rozum. Pro mě je ale důležité být spokojená sama se sebou. Můj vztah s Bohem mi vyhovoje takový, jaký je.
 Linda 
  • 

Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:24:33)
nevím jak se vkládá smajlík pro vztyčený palec:-)
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:25:32)
Suzann, proč máš pocit, že otázky jsou útočné? Mně připadají trefné. Odpovědi mě fakt zajímá.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:38:06)
suzann, Tvé odpovědi jsou tam vyhýbavé, tak nekonkrétní, že bys byla dobrá politička.

"
Tvé otázky jsou totiž stejné, jakoby ses ptala: "Když jsme těhotná a vše je v pořádku, budu mít bezproblémový porod?"
KAŽDÝ ti řekne, "těžko říct" - to se nedá říct předem.

Co se týče těch dětí, (cituji) "Bůh zkoumá srdce" a dle toho asi padá rozhodnutí, ale Bůh nezaškatulkovává a nedělá závěry typu "stane-li se A - udělám toto, stane-li se B udělám toto". Bůh není automat. (Alespoň co já vím.)"

Na jednu stranu taky podporuješ tvrzení, že jen Ti, co jsou jednou správnou cestou, dojdou spasení a pak si v dalším příspěvku odporuješ tím, že Bůh není automat, tudíž to tak není.

Tak jak?

Takové řeči podle toho, co se mi momentálně hodí právě znám od těch nejzarytějších věřících v okolí a kloudného uceleného názoru s hlavou a patou se od nich nedočkám. Dočkám se od Tebe?
 zuni 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(5.9.2008 9:09:18)
"Na jednu stranu taky podporuješ tvrzení, že jen Ti, co jsou jednou správnou cestou, dojdou spasení a pak si v dalším příspěvku odporuješ tím, že Bůh není automat, tudíž to tak není. "

Slova "Bůh není automat" používám v reakcích na příspěvky typu:
pokřtění lidé půjdou vždy k Bohu...
když se budu chovat strašně hodně a nebudu mít žádný hřích, Bůh mě bude milovat

atd. atd.


Můj životní pohled je opravdu to, jak píšeš: "jen Ti, co jdou jednou správnou cestou, dojdou spasení " a navíc věřím, že jediná správná cesta je Ježíš.

Ale taky si myslím, že Bůh se nedá zaškatulkovávat ani nezaškatulkovává, že nereaguje jako princip (udělám A, Bůh udělá tohle - udělám B, Bůh udělá tohle...) a že víra v něj není systém, počítačová pamět ani program.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(5.9.2008 9:55:53)
Suzann, takže opět: "Můj životní pohled je opravdu to, jak píšeš: "jen Ti, co jdou jednou správnou cestou, dojdou spasení " a navíc věřím, že jediná správná cesta je Ježíš." Z čehož logicky vyplývá, že je jen jedna možnost a když ji nesplním spasena nebudu. Přitom v úvodu píšeš, že Bůh není automat. Ale toto je automatické. "Bud uděláš, jak ti kážu, nebo máš smůlu"

Přirovnání s mýdly je opět nelogické, stejně jako s okny. Přemýšlej u těch příkladů, nebo se jich raději vyvaruj. Hodně druhů mýdla = hodně druhů způsobů prožívání víry. Camey, Lux, Palmoliv... křestanství., judaismus, muslimská v. ...

Takže ano, naprosto nebolíbený člověk si nemůže vybrat, každé říká něco jiného. My se ale bavíme o křestanství, čili o Camey. A výrobce Camey slibuje jen jednu věc. Těžko si bude protiřečit. Pak už jsou jen lidé, kterým bud mýdlo vyhovuje, nebo po něm mají suchou kůži a tak mýdlo změní.

Takže dej mi prosím konečně logický příklad s hlavou a patou, proč zrovna tvůj způsob víry je ten nejlepší a proč by měl fungovat i ostatním.

Jinak jak píšeš, že odpovídáš na dotaz a dostává se ti štěkání... No, už hodněkrát ti bylo práno, že se tě nikdo neptá. Rozhodně ne na to, abys nám tu říkala, co je pro nás nejlepší, ale ptáme se na nejasnosti, protimluvy v dogmatu a na tvé osobní názory, proč je ti např. to černošské dítě naprosto jedno atd.

 zuni 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(5.9.2008 10:21:46)
Niobe, ale proč by si nemohl vybrat? Prostě se na ta mýdla podívá a zvolí, co mu přijde nejlepší. Stejně tak u judaismu islámu atd.

Jinak myslím, že "jediná cesta" vs. "Bůh není automat" už lépe vysvětlit neumím a mám za to, že si neodporuji.
howg
 Zasjaj. 


jeste jedna pro Niobe 

(4.9.2008 22:04:17)
"inak Lindo, některé diskutérky tu právě píší, že rozhoduje Bůh. Jsem ráda, že píšeš, že rozhodujeme my."

souhlas. Myslim, ze at uz to reknu po krestansku nebo po budhisticku, vzdy jsme to my. Po krestansku bych rekla, ze buh jiz rozhodla, "priblizilo se k vam Bozi kralovstvi" a "kdi tluce, tomu bude otevreno" seslal obet a Nebesa otevrel. My ji bud muzeme nebo nemusime prijmout a to rigidni v nas, to co se brani, to je ten hrich.

po Budhisticku bych rekla, ze Budhanature je podstata vseho byti a je zde vsude kolem nas, muzeme se do ni vnroit, kdyz se stisime na prochazce prirodou, kdyz prestaneme myslet a jsme tu v tu chvili jen pro tu chvili, najednou je tu to hmatatelkne, krasne skoro na dosah. To kralovstvi bozi, ktere se priblizilo. A co nam brani v jeho p[lnem proizivani je jen a opet nase ego, nase lpeni, nase uzkost.

Nakonec vsechny smery velkych nabozenstvi maji vypracovane techniky, jak to tvrde v nas rozpoustet a rozmelnovat. (modlitba, meditace, pusty, odrikani)
 Culinka+Madlenka 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:05:51)
Mně zas naskakuje husí kůže z toho povýšeného tónu. Pokud si passer-by myslíš, že by bylo pro některou diskutující přínosné přečíst si knihy pana Halíka, nebylo by slušné a také možná účinnější napsat něco ve stylu:

Četla jsem zajímavé knihy o víře od pana Halíka, dají se najít zde, myslím, že by tě to mohlo také zajímat, tak hezké počtení.

Možná, že by se o ně někdo opravdu začal zajímat, takto jí to spíš zprotivíš.

MMch pokud jsi příznivcem pana Halíka, myslíš, že by se v těchto knihách nenašlo zamyšlení o pocitu nadřazenosti nad ostatními?
 passer-by 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:33:29)
Víš Culinko, máš pravdu: já už mám takovou protivnou povahu a na nějaké kudrlinky a slušnůstky si nepotrpím.

Povýšenost cítím z vědoucích, víru bez pochybností přijímajících, svou pravdou a spásou skálopevně jistých a bezvěrce do pekla posílajích křestanů jako Natanela. ~k~
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:42:48)
A zase "takže když budeš chtít nechat vyměnit okna za plastová, a jeden výrobce ti řekne "Máme okna s ocelovou výstuží a vyrábíme z recyklátu" a druhý "okna dovážíme z Německa a máme 6-komorové profily", tak si je radši nenecháš vyměnit, protože každý tvrdí něco jiného?"

Dost přirovnávání, prosím konkrétní názory.

Plus fakt, že přirovnání je nesmyslné. Výrobci něříkají každý něco jiného, oni NABÍZEJÍ KAŽDÝ NĚCO JINÉHO. Rozdíl by byl, kdyby to byla stejně vyrobená okna ze stejné materiálu a každý by o nich říkal něco jiného.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:46:02)
U porodu mi nikdo nezaručí, jak to bude probíhat. Jsem ráda, že mi to aspon řeknou narovinu.

Zatímco církev hlásí s jistotou, že když budu dělat to a to, tak s určitě dojdu spasení.

Grainne má s tím dogmatem pravdu. To jsem hodně zkoumala. I u děkana atd.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:56:29)
Suzann, jak můžeš ovlivnit černošské dítě? No když Ti nebude úplně jedno, tak můžeš přestat tady přesvědčovat ty, kteří o to nestojí, ušetřit za net - po čase to nějakou částku hodí. Vlastně se vzdát i jiných světských radostí a koupit si letenku, letět do Afriky a tam jim třeba pomoct kopat studnu, neb nejsi zesláblá hladem, jistě zvládneš i tu vody nosit do vesnice.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:56:43)
Bůh jistě Tvůj čin posoudí.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:58:46)
Se vůbec divím, že je Ti jedno osud lidí na světě. Že se aspon nemodlíš za to, aby se měli lépe, aby Ti, co je třeba utlačují, došli osvícení.

To mi připomnělo diskuzi, kde některří věřící tvrdili, že si se zvířaty můžou dělat, co chtěj. Naštěstí se ozvali i věřící, kteří si to nemyslí.
 Siddhártha 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 20:07:02)
Mám tu trochu one man show.

"Mně na bibli vadí jedna věc - všude je, jak nás bůh miluje a pak nastane konec světa, jenom pár vyvolených přežije, a ti vyvolení budou závidět mrtvým. A už jako malou mě tato část tak strašila, že se mi o tom v noci zdálo."

Tohle je přesné. Klasický biblický protiklad. Miluje všechny x při konci světa přežijí vyvolení. Přitom vyvolení budou závidět mrtvým, tak v čem jsou vlastně VYVOLENÍ? Chápala bych, kdyby mrtví litovali, že nepřežili, že nemají šanci života, že tu mají jen ti přeživší vyvolení. Ale takhle?!

Taky se nebudu zlobit, pokud mi to někdo logicky vysvětlí.
 Zasjaj. 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 21:45:16)
Niobe,
ja si myslim, ze to co umira, stena a je zavrzeno do vecneho plamene je to cosi v nas, co skuci a upi a brani se, kdyz se premahame, kdyz se obrozujeme, kdyz se zrikame toho, na cem jsme uzkostlive uzkostlive lpeli a ono nas to lame a ponizuje a odzbrojuje.

Nektere smery tomu rikaji ego, ta nase malicherna individualita, ktera se pocituje a nesoucituje. Budhiste by rekli, ze nzaziva Budhanature, krestane, ze je daleko od Boha, dokud ji v sobe nespalime v plamenech, budeme pekelne trpet :O)
 huhu 
  • 

Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 22:59:17)
zasjaj - souhlas, me to prijde taky zrejme. Jenom nechapu, proc pro velkou cast krestanu je to tak tezke vstrebat a hrajou si na ty vyvolene (viz Natanela apod.).
 Zasjaj. 


Niobe 

(4.9.2008 21:55:12)
Niobe, ted tu mam zase one man show ja, ale jeste k tomu cernosskemu diteti, jak zminujes. Zrovna vcera jsem cetla pekny proslov od mladeho Tibetana, sedmnacteho Karmapy, o kterem se uvazuje jako o nastupci Dalai Lamy. Mluvil prave o vzbuzeni nesnesitelneho soucitu s veskerym jsoucnem, se vsim bytim. Takoveho soucitu jsme schopni, jelikoz vime sami ze sebe, ze chceme pocitovat stesti a nechceme trpet a tudiz dokazeme pochopit, ze to same zaziva kazda bytost a tudiz jsme schopni se s ni na teto bazi stotoznit. Ja si myslim, ze to je jeden ze zpusobu, jak v sobe uvolnit ten uzel, to zatate ego, to lpeni, to, cemu krestane rikaji tak staromodnbe HRICH a priblizit se te jednote s Bohem neboli Nirvane, vecne blazenosti, jake uz kdo slovo k tomu zvoli. Proto Budhiste nabadaji n aprvnim miste a prede vsim k "nesnesitelnemu soucitu se vsim bytim" a krestane k "lasce k bliznimu" a obcanska spolecnost alespon k te slusnosti :-D
 zuni 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(5.9.2008 9:18:12)
víš proč používám přirovnání? Protože lidem dost často v nějaké situaci připadá normální reagovat určitým stylem, zatímco v jiné situaci by stejný postup nechápali.

Promiň, ale zase příklad. Třeba tady na Rodince je článek myslím o přirozeném porodu, který popisuje postupy běžné při porodu na situaci s řízením auta. Takže pán, než nasedne do auta, je oholen, kdyby náhodou boural a museli ho operovat (neboli - před porodem je běžné holit, kdyby náhodou se muselo sešívat - přitom když nabouráš, tak doktoři zvládnou holení i na zraněném člověku AŽ V SITUACI, kdy opravdu nabourá.. nikoli preventivně...) prostě v této jiné situaci to zní vyloženě praštěně a díky příkladu je jasné (aspoň mně), že postupy běžné u porodu jsou neopodstatněné.

Stejně tak jsem slyšela příklad na křesťanství/víru.
Jde o případ, kdy lidé říkají "Všichni říkáte něco jiného, jak to teda je? Prokud nedostanu jasný ucelený a jednotný pohled, nemůžu tomu PŘECE věřit"
Je to, jako by člověk řekl: "Nemůžu používat mýdlo. Je tolik druhů mýdel, že se mi zdá nepravděpodobné, že by mi mýdlo přineslo nějaký užitek"
(přitom každý ten druh mýdla účinek má - více druhů mýdel neznamená, že mýdlo nemá účinek)
Stejně tak je to s církvemi.

Ale zřejmé je to teprve na příkladu s jinou situcí.
 Culinka+Madlenka 


Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(4.9.2008 19:43:59)
Passer by, jsem ráda, že si rozumíme.
Já si taky na kudrlinky nepotrpím a většinou něco vypálím dřív než si to promyslím, snažím se to odstranit, ale jde to ztuha:-D Vypálit si dovolím mezi blízkými kamarády, kteří mě znají a vědí, jak to myslím (někdy;)

Taky cítím povýšenost z lidí, kteří jsou si sebou absolutně jistí, je to i mezi těmi nevěřícími i věřícími, někdy stačí trochu naťuknout a chytí se za nos, prostě jim to třeba ujede, někdy nic nepomůže.
 Jarka 
  • 

Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(5.9.2008 8:15:22)
Než být příznivcem pana Halíka, se vší úctou, je lepší být příznivcem Boha. Ten ví všechno a taky s tím může něco udělat. Největší pokora je, že se spolehneš na toho komu důvěřuješ. (A lidem bych se nesvěřila ani za nic).
 Monika 
  • 

Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(5.9.2008 4:18:40)
Ono totiz pani Natanela cte primo od zdroje, od naseho Stvoritele samotneho. Priznam, ze Halika jsem opravdu necetla, o neho mi nejde. Ale pokud chcete opravdu vedet, kde stoji Buh ohledne naseho spaseni, viry a zodpovednosti vuci nemu, mknete se do zdroje samotneho, nespolehejme na lidske interpretace. Co kdyby to o Bohu bylo vsechno pravda, ...no to by byl asi veliky pruser!!! Jde o zivot, a ne jen o tech par dekadek zivota tady v tomhle telicku. Jde o celou vecnost.
Nemam absolutne nic proti panu Halikovi nebo jeho knizkam, neznam. Ale jen tak pro zamysleni...
.... pan Halik mozna mluvi o Bibli a krestanstvi...
..ale muzu vas cestne ujistit, ze v Bibli neni o Halikovi ani zminka! :))
 Monika, dve deti 
  • 

Re: Z křesťanství Natanei mi naskakuje husí kůže 

(5.9.2008 4:45:23)
Pane passer-by, na vas prispevek jsem odpovedela, ale nejak to neodeslalo, jestli se to prece jen objevi dvakrat, tak se omlouvam.
Ona totiz pani Natanela cte primo od zdroje, od naseho Stvoritele. Ja sice nevim, kdo je pan Halik, jeho knizky jsem necetla, se priznam. Ale nejde mi vubec o nej, kdyz reknu, ze pokud mate zajem se opravdu dozvedet, kde Buh stoji ohledne naseho spaseni, viry a nasi zodpovednosti vuci nemu, tak se podivejte do Slova Boziho. Nespolehejte na nici lidske interpretace, a lidske knizky. Obzvlaste jesli "zmekcuji a zrelativnuji" urcite skutecnosi. Satan je mistr lzi. Je mnohem chytrejsi nez nejchytrejsi lidsky advokat. A jeden z jeho triku jsou nepatrne odchylky a manipulace Slova Boziho.

Ono totiz jestli je to vsechno v Bibli pravda..predstavte si to na moment, ty dusledky.... no, to by byl teda pruser!!!! Pro straslive mnozstvi lidi.
Jde o zivot, a tim nemyslim jenom tech par dekadek v tomhle telicku. Jde spis o to, kde stravime vecnost.
Jeste jednou nic proti Halikovi. Mozna pan Halik pise o krestansvi a Bibli.....
Ale muzu vas cestne ujistit, ze o Halikovi v Bibli neni ani zminka. ....krom toho, ze jako my vsichni jednou bude stat pred Bohem a zodpovidat za svuj zivot. Porovnejte, co pise on nebo kdokoli jiny se Slovem Bozim, a jen tak budete vedet na cem opravdu jste.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.