| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak vychovat rodiče aneb tentokrát syn v protiakci

 Celkem 44 názorů.
 neregistrovaná 
  • 

První bod 

(10.6.2008 9:40:44)
Ad první bod - hihi, jako bych viděla svého synka přímo před sebou :-))))
 Yitta 


Mlácení kvůli sportu 

(10.6.2008 10:07:53)
Jo tak tohle si zažil ten můj. Otec ho vždycky řezal kvůli hokeji. "Překvapivě" se mu po tom hrálo ještě hůř..
 zuni 


tykání 

(10.6.2008 10:29:25)
Teď jsme se přestěhovali do paneláku a tuhle jsme byli na chodbě, vešla ženská, já "Dobrý den" a ona (prostě vypadám mladší no) "Ahoj"
No, už nějakou dobu jsem zvyklá na vykání a tohle bylo jako polití studenou vodou, trapas!!!
 madlenka07 


Re: tykání 

(10.6.2008 10:38:51)
Jéé,co bych za to dala kdybych vypadala mladší a cizí lidi mi tykali:-D:-D:-D
 Markéta, syn 6 l. 
  • 

Re: tykání 

(10.6.2008 12:04:02)
Nebo kdyby mě někdo oslovil "slečno" a ne "mladá pani"! I vykat by mohl.
 .Žaba 


Re: tykání 

(10.6.2008 12:24:41)
No, mne sa stalo niečo podobné.

V panelákovom výťahu som šla ráno dolu a starší pán sa mi blahosklonne prihovoril: "Do školičky, do školičky?" Ja na to: "Nie, do práce!" (To som mala asi 27 rokov...:-))
 Myšutka* 


Re: tykání 

(10.6.2008 12:36:08)
Kdysi jsem pustila v MHD sednou stařenku o holi - takovou tu klasickou babičku v kroji, se šátkem na hlavě. Poděkovala mi slovy "jsi moc hodná děvenko". Pak si všimla, že jsem těsně před porodem a vedle mne je tříleté dítko, evidentně moje. Chudina se málem rozplakala a já si musela sednout zase zpátky,jinak bych ji snad ani neuklidnila. A to jsem jí pořád opakovala, že mi to vůbec navadí a že mi to naopak polichotilo.
 zuzkasim 


Re: tykání 

(10.6.2008 20:18:29)
Řekla bych, že ji spíš mrzelo to, že jsi těhotná, než to "děvenko". Aspoň tam, odkud pocházím, se děvenko (popř. děvčičko) říká klidně i mé mamce (bude jí 50) :-)
 JANKA 
  • 

Re: tykání 

(10.6.2008 13:49:52)
MÁŠ PRAVDU, MĚ JE OSMADVACET A NESNÁŠÍM, KDYŽ MĚ NĚJAKÁ SEDMDESÁTILETÁ ČARODĚJNICE (MÁM TOTIŽ JEDNU KONKRÉTNĚ NA MYSLI) ŘEKNE JÉ, AHÓÓÓJ! CO NA TOM, ŽE MĚ ZNÁ OD DĚTSTVÍ, MOHLA BY MÍT ÚCTU K OSTATNÍM, TAKY BYCH JÍ TOTIŽ MOHLA ŘÍCT, JÉÉÉ, AHOJ, VŽDYŽŤ JÍ PŘECE ZNÁM UŽ OD DĚTSTVÍ, ASI BY SE JÍ TO MOC NELÍBILO, JE TO UČITELKA VE VÝSLUŽBĚ, NO PŘOSTĚ JAK ŘÍKÁM, JEŽIBABA.
 Anusi 


Re: tykání 

(10.6.2008 19:21:07)
Vy jste, mladá paní, pěkná káča. Napřed Vám paní učitelka "utírá podělaný zadek" a teď Vám má vykat? Já jsem se ještě nesetkala, že by mí bývalí žáci chtěli abych jim vykala.Až budete ve středním věku, budete ráda, že Vám budou starší lidé tykat a mlaďochům to sama nabídnete. Ach jo, Vy mladí - ne všichni, si myslíte, že jste "sežrali" moudrost světa, jako bychom my starší nevychovali děti a byli úplně mimo chápání tohoto světa.
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Pane jo ! 

(11.6.2008 11:08:35)
Tak to "JE TO UČITELKA VE VÝSLUŽBĚ, NO PŘOSTĚ JAK ŘÍKÁM, JEŽIBABA." musím poslat mamce - též učitelka ve výslužbě......
Aby věděla, že žákům nesmí tykat, NEBO !!!
 Lucie + 2 
  • 

Re: tykání 

(10.6.2008 19:54:03)
No jo, to je fajn. Jeden z mých nových lidí na lince mi začal říkat slečno, tak jsem se mu práskla, že jsem paní, ale že tu habaďuru můžeme hrát klidně dál. Takže teď, když přiběhnu do výroby, haleká na mě "slečno, slečno" a může se u toho umrkat. Příjemné :-) Vdaná jsem deset let.
 Zdenka 
  • 

Re: tykání 

(10.6.2008 23:27:37)
Jojo, taky z toho mám upřímnou radost, když mi někdo tyká bez "potykání" Jak je vidět, každý jsme jiný. Podle zdejších příspěvků mi přijde, že tykání vadí těm, kteří vypadají mladší.
 10.5Libik12 


Re: tykání 

(10.6.2008 23:31:10)
Já mám moc hezkou tykací, i když už vzpomínkovou. Bylo mi 34 let, přišel strejc od vodáren (byl teda před důchodem), já mu otevřu v džínách a s culíkem a on na mě: "ahoj, je tatí doma?";)
 Daniella17 


Re: tykání 

(11.6.2008 7:41:31)
Byli jsme v ZOO se 13letým synem, babičkou a manželem. Paní u okýnka se ptala - 2 dětské, 1 důchodcovský a jeden dospělý? Jeden z těch dětských byl myšlen pro mě - bylo mi 35 let. :-)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: tykání 

(11.6.2008 7:47:24)
...jsme byli v neděli v kině a slečna u pokladny se ptala: "Dva lístky? Normální dospělý?" Na to já: "Tak jestli existujou i nějaký nenormální dospělý, sem s nima," a ona: "Tak jestli nejste třeba studenti..." což bylo opravdu milé, vzhledem k tomu, že mému pánskému doprovodu je přes padesát. ;)
 Sima + 2 
  • 

Re: tykání 

(11.6.2008 13:36:46)
Monty, ISIC kartu (jako že jsi student) může mít klíďo i 70 letý důchodce. Kdokoli studuje (a to i dálkově nebo univerzitu 3. věku) na ni má nárok. Takže paní pokladní tam určitě běžně chodí věkovití lidé a žádají studentskou slevu.
 monika-h 


Re: tykání 

(11.6.2008 12:30:26)
alespoň jsi měla slevu:-D:-D
 Mickey16 


Re: tykání 

(11.6.2008 12:40:32)
Do 21 let jsem v MHD jezdila na polovicni, na dotaz revizoru kolik mi je let jsem konstatovala ze 14 a nebyl problem:-D jezdila jsem tak az do 7. mesice tehotenstvi, pak uz to vypadalo neverohodne.

A tady se me uz vickrat nekdo v obchode nebo na ulici zeptal : " A to jsou opravdu vase deti? Obe dve? A muzu se zeptat kolik je vam let?" :-)
 monika-h 


Re: tykání 

(11.6.2008 12:29:32)
Tak to nevím vždy jsem vypadala o hodně mladší a tykání nikdy mě nevadilo a nevadí ani dnes/33/.Spíš mě připadá divné ,když si všichni hrajou na vykání a na dámy,do školky,školy s dětma chodíme + - všichni stejně staří a připadá mi přímo otřesné,že si všichni vykáme,málo kdo přistoupil na tykání.To jsou dneska všichni,tak odměření nebo nafoukaní?????
 10.5Libik12 


Re: tykání 

(11.6.2008 12:50:38)
Tak to já mám tedy vykání ráda a mám dost přátel s nimiž si prostě vykám. Takový ty tykačky, protože je mi tolik jako někomu, nechápu já.
A mám navíc jednu famozní tajnou vzpomínku, kdy to bylo pěkný a ráno jsem mu říkala pane a on mě slečno, djoo, čo bolo, bolo;)
 katka+katka 
  • 

Re: tykání 

(10.6.2008 10:47:23)
Jo, to znám, když jsem si byla vybírat šaty na promoci, paní v obchodě se mě vesele ptala - Ty už půjdeš do tanečních, viď? Dneska je mi už 38 let, ale ještě před pár lety se mi stávalo, že mi prostě někteří lidé tykali, dokonce když jsem byla ve 32 letech u doktora, oslovila mě paní v čekárně - Prosím tě, pustila by si mě, ty určitě do školy spěchat nebudeš:-)
 Jana (Kuba, Zuzanka) 


Re: tykání 

(10.6.2008 12:41:30)
Já dnes byla řešit úvazek ve škole po mateřské po dvou dětech... no prostě je mi 32 a učitelé na mne taky "ahoj", když jsem zdravila... Budou koukat v srpnu na schůzi :-)))
 boží žena 


Re: tykání 

(10.6.2008 12:45:55)
no tak to je fakt už drsný srovnávat nadšení autorky s nadšením Hitlera
demagogie je to spravnés lovo, co napsala cizinka, ale na špatnou adresu
 iva 
  • 

Re: tykání 

(10.6.2008 17:23:14)
Tak já byla na pohotovosti, kde je to rozdělený na děti a dospělé a sestra se mě zeptala, jestli mi už bylo 19. Milé, je mi 26, mám roční dcerku, ale bylo mi blbě, nenamalovaná, jestli to nebylo tím :)
 Teraza Horáková 


Re: tykání 

(10.6.2008 17:52:59)
Mám sestřenku... vypadá fakt jako ucho.... v době, kdy už měla 2 děti, jedno velké 8 let a bylo jí 26, seděla v kempu, obědvala a k tomu pila malé pivko.

Policajti, kteří to tam kontrolovali chtěli občanku :-))) a prý, jestli je plnoletá :-)))
 Sima + 2 
  • 

Re: tykání 

(11.6.2008 13:43:40)
Jo to se nám taky stalo. Šli jsme se švagrem a jeho ženou na nepřístupný film a ona (ač z nás byla nejstarší) jediná se musela prokazovat občankou, jestli opravdu může vstoupit.... hehehe, jí se to hrozně dotklo a upustila tam pár peprných poznámek (jako že je matka od dětí a jestli pánovi připadá jako děcko), což nás rozdráždilo ještě víc a místo koukání na film, jsme se řehnili jako pitomý celý promítání(všem nám bylo přes 30)
 Ledule 


Re: tykání 

(11.6.2008 15:09:41)
Taky vypadám mladší.
Do mých 23 let jsem jezdila za polovční jízdné.
Jednou to mi bylo 24 na mně chtěli v obchodě občanku, když jsem kupovala lahev vína.
A na ortopedii jsem vždycky chodila v den, kdy chodily děti. Pan doktor si totiž poprvé myslel, že ještě chodím do školi, bylo mi 26 a objednal mě v den vyhrazený pro děti. Zasmáli jsme se oba a už to tak nechal, bylo míň narváno a já šla tím pádem dřív na řadu. Ani mi nevadilo, že mně pořád tyká. :-D
 Simeona a 3 


Re: tykání 

(11.6.2008 15:39:15)
Mě se stalo že k nám dorazila paní při sčítání a já otevřela (ostříhaná na ježka), že se mě ptala jestli jsem v bytě jako "majitel nebo jako dítě" :-) - to mi bylo 28, vdaná, dítě...:-D
 Eva 
  • 

tykanie detom 

(10.6.2008 17:08:55)
Mne sa tiez nepaci, ked deti musia zdravit Dobry den a my dospeli odzdravime Ahoj.
Preto dosledne odzdravujem (deti susedov alebo synovych spoluziakov) Dobry den.
Lenze z toho niekedy vznika nedorozumenie: pozdravim rodica aj dieta "Dobry den" a chudak dieta si mysli, ze som ho nepozdravila :(

Ine vec je, vykanie/tykanie. Vykat detom mi pripada divne, preto (ak sa da) navrhnem, aby sme si vzajomne tykali.

 Gonxha 


Re: tykanie detom 

(11.6.2008 9:02:02)
To jsou problémy.... :)

Připadá mi, že dneska se fakt všechno strašně pitvá... Aby nám to ty chudinky děti vůbec ustály, když se jim řekne "ahoj" a ne "dobrý den".... :)

 Jana 
  • 

Re: tykanie detom 

(11.6.2008 11:54:31)
Souhlasím.
 gabi 
  • 

Re: tykanie detom 

(11.6.2008 15:53:03)
Myslim, ze ide o to, ze deti nam praju, aby sme mali dobry pekny den a my im na to len "ahoj", bez priania :-) Tiez odzdravim "dobry den".
s tym tykanim a vykanim - to je len zvyk, aj ten sa menil pocas historie (kedysi stari poddani vykali mladym panom a ti im tykali, nie?) A este predtym si tykali vsetci :-) v latincine ani vykanie neexistuje.
 Gonxha 
  • 

Re: tykanie detom 

(11.6.2008 15:59:41)
A který dítě vnímá obsah slov "dobrý den" jako přání dobrého dne a ne jen prostě jako pozdrav? Jestli jste vdětství přemýšlela nad tím, co skutečně znamená "dobrý den", pak jste byla nadmíru přemýšlivé dítě... Zvlášť, když často neslyšíte "dobrý den" ale prostě "brý den.." :)
 gabi 
  • 

Re: tykanie detom 

(11.6.2008 19:30:47)
Ako dieta nie...v puberte ale ano.
Ale inak nejde o vela, to je fakt. :-)
 Katka 
  • 

Re: tykanie detom 

(15.6.2008 11:24:30)
Mě to teda jako dítěti velmi vadilo, že mi nikdo nepřeje dobrý den a jen mě odbyde ahoj atak... A to dost brzy, určtitě už ve školkovém věku. A také mi vadilo automatické tykání od úplně cizích lidí. Je pravda, že patřím mezi ty, kteří preferují vykání a vidím to jako projev samozřejmé úcty... Ovšem tím nechci tvrdit, že lidé, co raději tykají, jsou neuctiví. Každý je vychován jinak a tak k tomu má prostě jiný přístup.
 pedro 
  • 

Re: tykanie detom 

(21.10.2008 7:33:29)
tato odpoved do takej mieri podcenuje schopnost ludi mysliet ze to je az smutne...
kazdy a nezalezi na veku ma myslienkove pochody (co tu sice nikto nespochybnil) ale to ako ich usmerni je len jeho vec takze nie je nic divne na tom ked sa "dieta" (akym vekom je dieta definovane? definuje dieta vek alebo mentalna dospelost, samostatnost a vlastnosti tomu podobne?) sustredi na hlbsi zmysel slov, prostredia a diania okolo seba???

priznavam miernu zaujatost. ale ta je tu zvykom takze;)
 Gonxha 
  • 

Re: tykanie detom 

(11.6.2008 15:59:58)
A který dítě vnímá obsah slov "dobrý den" jako přání dobrého dne a ne jen prostě jako pozdrav? Jestli jste v dětství přemýšlela nad tím, co skutečně znamená "dobrý den", pak jste byla nadmíru přemýšlivé dítě... Zvlášť, když často neslyšíte "dobrý den" ale prostě "brý den.." :)
 1.3Magráta13 


Re: tykanie detom 

(12.6.2008 11:15:56)
Děti zdravím ty známé "ahoj", ty cizí "dobrý den". A těm větším, tak na 2. stupni zš, vykám. Je to lepší, než jim tykat. Přijde mi to slušnější.

Osobně taky vypadám mladší a mám příhody dvě.

Jedna je od zubaře, kde jsem byla někdy ve svých 28 letech a on mě přemlouval na rovnátka a celou dobu mi tykal (chodím tam od malička). Když jsem mu řekla, že už jsem rovnátka pár let nosila a tohle už je výsledek po léčbě, zeptal se mě na věk, pak zčervenal a hrozně se omlouval, že mi tykal. Mě to potěšilo ;)

Druhá příhoda je stará asi rok. Tehdy 30letá s 8 letou dcerou jsme byli u mého dědečka zrovna, když za ním přišla rehabilitační sestra a říká "Koukám, že tu máte vnučky, to je veselo, že?" Děda s úsměvem kývá a sestřička na nás "To se máte holky pěkně u dědy, co? A kde máte mamku?" No, v tu chvíli jsme se na sebe s dcerou podívaly a vyprskly smíchy a dcera pak povídá "To je moje maminka".
A sestřička, chudák, se začala taky omlouvat, že prý vypadám opravdu jak starší sestra, tak mladě :-D No, a já málem blahem učůrávala ;):-D
 Věra, 3 děti 
  • 

Re: tykání 

(16.6.2008 10:35:46)
Mně se stalo, že jsem ve svých asi 25 letech měnila gynekoložku. Přišla jsem tam na prohlídku a než jsme se k něčemu dostaly, doktorka - aniž by se podívala do mé karty - mi velmi jemně a ohleduplně říká: A už jste měla pohlavní styk? Já zkoprněla a povídám: Jo, to jo, jsem už 3 roky vdaná... Doktorka byla velmi na rozpacích, ale já se sestrou jsme měly co dělat, abychom nevyprskly smíchy... :-)
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Poslední bod - hezký nadhled ;-) 

(13.6.2008 11:10:03)
Lukáši,
to je fajn, jak dokážeš formulovat svoje názory, myslím že většina dětí i dospívajících to vnímá podobně. Můj manžel jezdil jako kluk rád k babičce, "protože jsem se tam nemusel často mejt." :D Asi to takhle taky jednou budou vnímat naše děti, až trochu povyrostou, no aspoň se máme na co těšit ;)
Líbí s mi Tvůj nadhled z posledního odstavečku, myslím že jsi prima kluk. (Tady Ti tykání počítám nevadí, na netu si tykáme všichni :P )
 Eva + kluci (02,03,06) 


K tomu tykání... 

(21.6.2008 14:51:45)
Lze s úctou tykat a v podstatě taky neuctivě vykat.
Chodím s dětmi k dětské doktorce, k níž jsem chodila i já jako dítě. Tehdy to byla mladá lékařka, dnes paní, co nemá daleko do důchodu, a já mám 3 děti. Tyká mi dodnes, ale mě to nevadí, protože mě zná "celý život" a vždycky se ke mně chová hezky a bez přezírání (jakého jsou schopní i doktoři, kteří pacientům/rodičům vykají).
Ovšem na tomtéž středisku bývala i sestřička (dnes už je v důchodu), která mě taky znala od dětství, a to bylo trochu jiný kafe. Jednou jsem se totiž zapomněla dostavit na očkování a když mě pak viděla v čekárně s dítkem kvůli něčemu jinému, sjela mě před ostatními maminkami "Já tě přetrhnu!"... V tu chvíli jsem zaprvé netušila, kvůli čemu mě chce trhat, to mi vysvětlila až později a zadruhé jsem byla ochotná přetrhnout já jí.
Angličané taky nikomu nevykají a přenáší to i do obchodních kontaktů, tenhle týden jsem psala služební e-mail jednomu profesorovi ve Skotsku, oslovila ho "Dear Mr. XY" a podepsala jsem se "Eva XXXX" a on mi odepsal "Dear Eva". Tak jsem mu vzápětí napsala "Dear Bill" :-))
 Nireta 
  • 

Tykaní x Vykání 

(11.11.2009 17:21:09)
Buďte rádi,že vám všichni tykají a hádají míň.Mě je 14 a věčně se mě všichni ptají jestli jsem slečna nebo paní.A jít s tátou bruslit?Všichni si myslí,že jsem jeho holka.Jít s mamkou po ulici? Všichni si myslí,že jsme ségry.Být s mamkou v práci? Ptají se mě jestli jim můžu přihlásit auto :D No co já budu dělat až mi bude třicet ?
 Verča 
  • 

Souhlas 

(8.1.2010 23:27:56)
Přesně tohle miluju. Bude mi 14. Rodičové drazí nestále jenom buzerujpu ale sami nedodržujuo svoje zásady. Táta se může zbláznit když najde v mém pokoji smítko ale radši se nedívejte do jeho kanclu. Stejně tak máma. Zbuzne mě když se zklouznu po ledu a vzápětí to udělá taky. Nebo tatík. Přijde domů hodí nohy na stůl a začne nadávat jakej máme doma bordel, nebo mi v 9 večer vyhodí kámošku kerá u mě měla spát jenom proto že jsem nevynesla koše. Jdu to říct mámě a ta se ho ještě zastává že měl těžkej tejden. A já ne?!? Nebo diskutování s rodiči o zákazech, to oni nemohli. Ale přiznejme si že jsme o 30 let dál. Tak tímto prosim všechny rodiče: Nechovejte se ke svym dospívajícím dětem jako k volům, Jste jejich vizitka.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.