| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ó jaké privilegium býti ženou!

 Celkem 130 názorů.
 Insula 


:-) 

(25.4.2008 9:19:20)
Jako začátek dne dobrý. :-) Díky.
 Rachel 
  • 

Jak se zbavit vosku 

(25.4.2008 12:33:46)
Holky, patřím taky k těm, které vosk zkusily. A taky mi toho půlka zůstala na nohách a taktéž půlka chlupů - asi jde o teplotu vosku, když je moc zahřátej, tak se lepí na nohy.
V balení byl vlhčený ubrousek na utření zbytků vosku, tak jsem ho použila a fungovalo to, jen bych takové ubrousky potřebovala tak 4. Nicméně jsem si všimla, že byl fakt dost mastnej, tak jsem prostě vzala dětskej olejíček a šlo to dolu.
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Děkuju ... 

(25.4.2008 14:10:31)
... tak od srdce už jsem se dlouho nezasmála, ještě teď stírám slzy :)))
P.S. no jak vidím, není nad "holítko".
 pani jedna 


Re: Děkuju ... 

(25.4.2008 15:39:27)
jojo, já tady řvu smíchy nahlas a pro slzy nevidím:o)) Dobrá trefa do deštivého dneR^
 pavla 2 deti 
  • 

Re: Děkuju ... 

(25.4.2008 22:19:29)
Ja ji uplne vidim,jak sedi v te vane se slepenym zadkem....uuuuuuuufffffffffff..a taky tu jeji kamosku na telefonu,ktera ma asi stejny zachvat smichu jako ja ted...suuuper..diky za pobaveni
 madlenka07 


Re: Děkuju ... 

(26.4.2008 7:19:09)
Taky jsem se moc nasmála a myslím,že vosk raději nikdy nezkusím:-D
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: Děkuju ... 

(26.4.2008 21:38:07)
super článek,směju se až z toho brečím.Tak jsme se dlouho nepobavila.R^
Jinka vosk jsme taky zkoušela před několika lety,ale ten se nahřál jen v horké vodě a jako rollonem se nanesl na nohu a pak se na to přilepil pásek strhl.Dělala jsme to poprvé a naposled~f~blbec jsme si ty chloupky strhávala tak jak byly narostlé bylo to po zimě a to nohy většinou neholím,tím že nosím jen kalhoty.No tímto způsobem jsme se holila 3 dny-jeden den jednu nohu,druhý den pauza a sbírání odvahy na druhou a 3 den udělat tu druhou nohu:-D
Od té doby se zas jen holím žiletkou.(navíc jsem zjistila že se chloupky nesmí strhávat při výskytu křečových žil.je to napsané i na krabičce,což jsme zjistila až po aplikaci)
 Fiurka 


Vosk - žrádlo pro ryby 

(27.4.2008 11:15:59)
Taky přihodím svou zkušenost s depilací. Bylo to v 90. letech. Objednala jsem si depilaci strojkem (jelikož na trhu v té době byly dost drahé) a s údivem přišel chlap a jal se mně depilovat v tříslech. No, co - chtěla jsem depilaci odborníkem ve svém bytě ? - chtěla. Tak jsem na to přistoupila a držela a řvala bolestí. Pán byl seriozní, chápavý a hlavně vůbec nic si "nedovolil". Přesto jsem už podruhé tuto kosmetickou záležitost nechtěla absolvovat a rozhodla se pro depilaci v salonu krásy.
Znova opakuju, že se psal rok 1991 a podobných ověřených a profesionálních kosmeťáků bylo jako šafránu. A tak jsem si objednala termín a šla v cca 30´C na novinku - depilaci horkým voskem.
Kosmetička mi vylila vařící vosk na nohy, nechala ho na mně vychladnout a pak postupně strhávala za pomocí pásků chloupky. Samozřejmě vosk i chloupky na nohách zůstávaly a tak vše doholila tupou žiletkou. Pamatuju se, že jsem to dopoledne celé probrečela bolestí, propotila šatstvo a zaklínala celý kosmetický byznys.
Ale to nejhorší mně ještě čekalo. V noci se na mně lepilo povlečení a druhý den jsem se vypravila koupat na přehradu. Celá vydepilovaná, s červenými fleky po zásahu lepicích pásků a zbytky vosku jsem nadšeně skočila do studené vody, s očekáváním osvěžení.
Šok však nastal, když jsem se po nepříjemném pocitu, že se mně pod vodou něco dotýká, zjistila, že mně okusuje hejno rybek. Bylo jich desítky až 10cm velkých. Utekla jsem na břeh a pak se ještě jednou vrhla těm piraňám vstříc.
Takže - od té doby nekupuji vosk, nechodím k odborníkům přes depilaci a na svůj boj s chloupky používám krémy a žiletky.

PS: Tomu, kdo vymyslí něco na trvalé oddepilování - Nobelovku!
 Fiurka 


Vosk - žrádlo pro ryby 

(27.4.2008 11:17:50)
Taky přihodím svou zkušenost s depilací. Bylo to v 90. letech. Objednala jsem si depilaci strojkem (jelikož na trhu v té době byly dost drahé) a s údivem přišel chlap a jal se mně depilovat v tříslech. No, co - chtěla jsem depilaci odborníkem ve svém bytě ? - chtěla. Tak jsem na to přistoupila a držela a řvala bolestí. Pán byl seriozní, chápavý a hlavně vůbec nic si "nedovolil". Přesto jsem už podruhé tuto kosmetickou záležitost nechtěla absolvovat a rozhodla se pro depilaci v salonu krásy.
Znova opakuju, že se psal rok 1991 a podobných ověřených a profesionálních kosmeťáků bylo jako šafránu. A tak jsem si objednala termín a šla v cca 30´C na novinku - depilaci horkým voskem.
Kosmetička mi vylila vařící vosk na nohy, nechala ho na mně vychladnout a pak postupně strhávala za pomocí pásků chloupky. Samozřejmě vosk i chloupky na nohách zůstávaly a tak vše doholila tupou žiletkou. Pamatuju se, že jsem to dopoledne celé probrečela bolestí, propotila šatstvo a zaklínala celý kosmetický byznys.
Ale to nejhorší mně ještě čekalo. V noci se na mně lepilo povlečení a druhý den jsem se vypravila koupat na přehradu. Celá vydepilovaná, s červenými fleky po zásahu lepicích pásků a zbytky vosku jsem nadšeně skočila do studené vody, s očekáváním osvěžení.
Šok však nastal, když jsem se po nepříjemném pocitu, že se mně pod vodou něco dotýká, zjistila, že mně okusuje hejno rybek. Bylo jich desítky až 10cm velkých. Utekla jsem na břeh a pak se ještě jednou vrhla těm piraňám vstříc.
Takže - od té doby nekupuji vosk, nechodím k odborníkům přes depilaci a na svůj boj s chloupky používám krémy a žiletky.

PS: Tomu, kdo vymyslí něco na trvalé oddepilování - Nobelovku!
 Monika 
  • 

Re: Vosk - žrádlo pro ryby 

(13.5.2008 14:27:50)
Dakujem za clanok aj za tento prispevok. Uz davno som sa tak nezasmiala, ako pri ich citani.
 Markéta, syn 6 l. 
  • 

Po čem ženy touží 

(25.4.2008 9:31:27)
Díky, připomněla jsi mi mou oblíbenou scénu z filmu Po čem ženy touží, kdy tuhle proceduru absolvuje ožralý Mel Gibson.
 Mapik+Betka+Fili 


Re: Po čem ženy touží 

(25.4.2008 9:49:25)
Jo, to je taky muj zamilovany antidepresivni film (poustim si ho jako dokonaly odbouravac stresu a blbe nalady:-) Tahle scena s prvnim voskem nema chybu, ale mozna jeste lepsi je, kdyz to cele Mel opakuje znovu a uz vi, co ho ceka:-) Jo a chybu nema ani vratna v dome, kde bydli, kdyz Mel slysi, jak ocenuje jeho pulky:-)
 macy,4dcery 


Re: Po čem ženy touží 

(25.4.2008 9:54:11)
Jsem zastáncem přirozeného vzhledu, i když teď, když mé starší dcery dospívají, jsem se dopracovala k občasnému ostříhání chloupků strojkem na vlasy. Moc dlouho to nevydrží, ale nové chloupky nepíchají ani nevypadám jako oškubaná husa v pobertě. Procedůrám s voskem jsem se vždycky vyhýbala, ale teprve teď vím, o co jsem přišla. Dík, článek je báječný.:-DR^
 Rosie 


Re: Po čem ženy touží 

(25.4.2008 17:29:21)
Taky jsem si na ten film vzpomněla:-D Článek super, už dlouho jsem se takhle nenasmála :-D:-D:-D.

Mé zkušenosti se "škubadlem" jsou neslavné. Kdysi jsem si ho zakoupila, protože kamarádky říkaly, jak je to super, že si nemusí holit nohy strašně dlouho, tak jsem se nechala zlákat. Nějaká cimprlína na bolest nejsem, ale poprvé jsem měla mírně rozmazanou řasenku (pak už jsem se pro jistotu odlíčila). Nožky jsem hladké měla, ale zároveň poseté spoustou červených pupínků. Prý "to ti do pár hodin zmizí, to je normální". Hm, nezmizela ani do týdne ("tak to máš asi extrémně citlivou pleť";), takže mé krásně hladké nožky připomínaly spíš končetiny právě oškubané slepice než nožky lepé modelky. Ještě několikrát jsem to zkoušela, pak se pokorně vrátila k holicímu strojku...
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: Po čem ženy touží 

(26.4.2008 21:40:39)
mě to tehdy vydrželo asi tak 4-5 týdnů než začly rašit znovu a pupínky mi zmizely do 2-3 dnů
 Teraza Horáková 


Re: Po čem ženy touží 

(26.4.2008 21:42:49)
Leni, co???? ti vydrželo???
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: Po čem ženy touží 

(26.4.2008 22:05:03)
jj,skutečně mi začaly rašit tehdy až skoro po těch 4 týdnech.Mám je světlé a celkem řídké,tak je možné že jsem je zaregistrovala až teprve po těch 4 týdnech..Uvažovala jsem že bych šla do epilátoru jenže při mých křečácích nemám odvahu,nevím co by to udělalo.
 Teraza Horáková 


Re: Po čem ženy touží 

(27.4.2008 0:07:55)
Leni, myslím, že strojky s tímhle nedělají nic... moje mamča má křečovky jako hrom a ségra taky.... Co se laseru týče, nevím, ale na světlé chloupky fakt nefunguje.
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: Po čem ženy touží 

(27.4.2008 21:33:56)
O laseru jsme neuvažovala,ale ten epilátor mě láká.Nebaví mě co 3 dny žiletkovat a s bolestí to u mě není zas až tak hrozné,celkem dost vydržím.Přinejhorším si půjčím jednou na zkoušku od segry,ta ses ním mám dojem že ani moc neholí,má ho asi tak rok apůl a prý jí to bolí.Tak uvidím.
A používají ho už dlouho i při těch křečácích?
 věra 
  • 

Re: Po čem ženy touží 

(16.5.2008 19:13:56)
Tak já jsem na tom podobně a chloupky mi pak ještě zarůstají. Nejlepší na tom je, že mi to jednou zkusit nestačilo, protože jsem pořád měla pocit, že jsem něco udělala špatně a že příště to bude lepší...... a bylo to, no samozřejmě horší... Takže celé jedno husí léto s kouzelnýma nohama (dlouhé sukně vůbec nejsou špatné). Holítko asi opravdu bude můj osud....
 Madla Zemanová,tři kluci 
  • 

Re: Po čem ženy touží 

(16.5.2008 20:02:23)
Vzhledem k tomu,že jsem zdědila prsa po tátovi a chlupaté nohy po mámě,mohla bych napsat knihu.Od 14let se oškrabuju vším co mi přijde pod ruku(akorát mindrák z toho,že jsem Tarzanova sestra už nemám).Koneckonců můj muž o mém postižení věděl před svatbou.Vosky,depilátory,krémy...to vše mám za sebou.Takže vžy,když se belhám z koupelny omotaná toaletním papírem,celá rodina ví,že jsem shodila srst.Naštěstí jsem porodila samé chlapečky.Takže Vzhůru do plavek!!
 Jájina 
  • 

Re: Po čem ženy touží 

(9.10.2009 17:15:26)
Já chodím na francouskou depilaci v krásném prádle a málem to prospím. Je to faj.
 Lendul* 


Díky 

(25.4.2008 9:47:39)
za zpříjemnění deštivého rána! Fakt mě to dost rozesmálo :-D
 Kirkland 


Re: Díky 

(25.4.2008 10:14:52)
Ted jsem se pobavila!!!
Ja to pro jistotu nechavam na odbornicich a na depilaci si zajdu. Asi bych nemela tu odvahu udelat ten - SKUB. Takhle zavru oci, chytnu se luzka, zhluboka se nadechnu....a zaplatim.
 Lizzie 


Ze života..:-) 

(25.4.2008 9:59:49)
Tak toto ti nezávidím:-) Vosk jsem dosud nezkoušela (na žádné tělní partii), žiletky to už léta jistí. Přesto o něm občas uvažuji.A když to tak čtu, říkám si, že zůstanu u té ověřené formy, byť se musí častěji opakovat. Přestože občas z té sprchy vylezu a mám ,,nohy jak z boje":-)
Jaké máte kdo zkušenosti s epilátorem?
 Markéta, syn 6 l. 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 10:10:05)
Lizzie, s epilátorem žádnou, ale vosk používám a když se to dělá správně - tj. že okolo intimních partií používáš malé proužky,nijak zvlášť to nebolí - tedy mě - a efekt přetrvává asi tak tři čtyři týdny - tedy u mě. Já bych to nezatracovala. Ale dělám to vždycky večer, když muž není doma a syn spí, je to taková zdlouhavá a otravná procedura. Teď, jak mi roste břicho, si tam pomalu přestávám vidět, tak asi přijde na řadu žiletka. Pamatuju si, že když jsme čekala syna, tak jsem se asi dva dny před porodem důkladně vyholila, a jak jsem tam neviděla (rozumněj byla líná hledat zrcátko), udělala jsem si pořádné řezance i absolutně bezpečným dámským holicím strojkem. Tož budu opatrnější.
 petra 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 10:17:48)
No já nevím, použila jsem vosk jen jednou a stálo to za to.
Nebylo to teda až takové, začla jsem s prožkem na noze a směs vosku s chlupama zůstala i tam. Takže pak jsem odrovnala několik žiletek ve snaze zbavit se té hmoty a tím mé experimenty s prapodivnou zelenou hmotou jendou provždy skončily. (Když jsem četla článek - je super, tak mám pocit, že jsem skončila právě včas:-))
 eva 
  • 

Epilátor je dobrý,ale.... 

(25.4.2008 10:13:17)
...bolí to.Zase ale pokožka vydrží hladká nesovnatelně déle a po delším používání chloupky pomalu přestávají růst.Já ho ale používám jen v teplém období roku,jinak to jistí žiletka.Přecijenom nejsem vyznavač SM :-))
 Lenka,Nikolka04/04+Jakub12/06 


Re: Epilátor je dobrý,ale.... 

(28.4.2008 11:40:10)
Taky to dělám takhle.Přes zimu žiletky a v létě strojek.Poraďte ale jak oholit oblast bikin, aby chloupky nezarůstaly a nedělaly se červené pupínky.
 Teraza Horáková 


Re: Epilátor je dobrý,ale.... 

(28.4.2008 18:26:05)
BIKINI - už jsem to tu psala. Před holením peeling, po holení dětský zásyp, druhý a třetí den opět peeling - proboha jemně. Mělo by to fungovat tak, že odstraníš vrchní vrstvu kůže, nemají pod co zarůst, mně to tedy pomáhalo. Teď to škubu všude strojkem.
 Teraza Horáková 


Re: Epilátor je dobrý,ale.... 

(28.4.2008 18:27:20)
a kalhotky by neměly tlačit v inkrimininovaných místech, já těsně po tak dva tři dny nosím ty kalhotky co nemají gumičku, teď, mám okno, kdybys mně zabila.... jak se to jmenuje......... no jako s nohavičkou ale bez nohavičky:-)))
 Teraza Horáková 


Re: Epilátor je dobrý,ale.... 

(28.4.2008 18:31:55)
jo boxerky - viz zde http://www.monaclassic.cz/eshop/select.php?skupina=685&parents=-1,676,679,685
 karposka 


Re: Epilátor je dobrý,ale.... 

(28.4.2008 21:55:40)
Já používám po holení kuličku z aloe vera od firmy LR cosmetic, chloupky nezarůstají a nedělají se ani pupínky.:-)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 10:17:17)
Ja pouzivam depilator 14 let a dobry. Na bolest se da zvyknout, porod je horsi ;)
A je pravda, ze po pravidelnem pouzivani mam asi 50% chloupku. POuzivam po cely rok.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 10:18:14)
ne depilator ale epilator :-)
 ivule 
  • 

jak dlouho?? 

(25.4.2008 10:23:05)
Dobrý, když už je tady diskuze o růstu chloupků, musím se zeptat všech, co používají vosky, jak dlouho jim po depilaci ty chloupky nerostou? Já byla na depilaci jednou nebo dvakrát, ale chloupky se mi objevily už druhý třetí den? To jste opravdu těch 14 dní až 3 týdny, jak se uvádí, zcela bez chloupků? A jak to, že já ne? :) safra, doufám, že nemám nějaké suprrychlerostoucí ochlupení :)
 Markéta, syn 6 l. 
  • 

Re: jak dlouho?? 

(25.4.2008 10:52:50)
Já tři týdny, třeba mi to roste pomalu.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: jak dlouho?? 

(25.4.2008 13:04:54)
Rozhodně ne, do pár dní jsou zpátky. Tři týdny mi vždycky přišly jako utopie.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: jak dlouho?? 

(28.4.2008 14:43:30)
mně taky roste veškeré ochlupení (naštěstí aspoň i vlasy) rychle, hustě a kvalitně. takže po depilaci vydrží hladké nohy pár dní, ale po opakování depilace několikrát po sobě je to lepší, tak týden a půl?
 Lizzie 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 10:29:19)
Cairo,

dík. Uvažuji o tom na léto a neustále řešíme, zda jo či ne. Přece jen tahat s sebou furt a kdovíkde žiletky..

Díky i ostatním za jejich názory.
 zuni 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 10:43:41)
no jasně, epilátor je úplně v klidu, trošičku to štípe, ale je to fakt v klídečku. teda na nohy, na ostatní části těla jsem to nezkoušela. Tam používám depil. krém.
 Lizzie 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 11:16:43)
suzann,

s depil. krémy je trochu potíž - mám citlivou pleť, takže i ty, které jsou určeny pro ,,citlivou" mi moc dobře nedělají. Nejlépe (resp. s nejmenším utrpením) se oholím namydlená přírodním mýdlem a žiletkou, nicméně epilátor bych zkusila (zatnu zuby, jsem člověk pohodlný).
 RAchel 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 12:26:12)
Epilátor mám a používám. Na štiplavou bolest se dá zvyknout a časem to i bolí míň, protože chloupky nejsou tak silné. Používám to na lýtka a na podpaží. Na stehnech a o kousek výš to nesnesu - to fakt bolí. Je dobré dělat to tak 24 před tím, než hodláš ona místa odhalit, protože hned po depilaci máš na místě každičkého chloupku červenou opuchlou tečku - přecejen to jde i s kořínkem a to je mini kousíček "masa". Bolest je menší když to holené místo předem protíráš prsty, nevím proč to funguje, ale je to tak.
Možná by stál za to ten epilátor, co těsně před vytrhnutím tu kůži masíruje.
 *Niki* 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 14:23:06)
Taky jsem v 18-ti začínala na voscích (kvůli cenové nedostupnosti epilátoru pro mě, máma jako zastánce přírodního vzhledu mi ho nepořídila) a používala 3 roky. Dalo se zvyknout, ale trvalo to dlouho. Pak jsem si ve 22 pořídila epilátor Brown za 2 tisíce (polovina mé tehdejší prázdninové brigády!) a mám ho dodnes, tj. už 9 let a funguje stále spolehlivě. Chloupků roste méně, vůbec mě to nebolí, jen maličko štípe. Nohy jsou dokonalé ale tak týden, pak to pomaličku vyrůstá. Ale i tak se neholím častěji než 1x měsíčně a nohy jsou ok :-)
 *Niki* 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 14:25:26)
Kecám. Vosk jsem vlastně používala max. 1 rok a pak z první výplaty v 19-ti hned epilátor. Takže už ho mám přes 12 let! No to je síla, taková spolehlivost :-)
 zuni 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 12:30:35)
to je pravda, s tím taky mívám problémy. Proto si i přes nelibost manžela příliš neupravuji nejintimější oblasti, protože vyrážka a výtok - nic příjemného....... :-) Ale v podpaží jsem neměla problém, když jsem moc na kůži nedřela, a taky jsem musela vychytat značku... není to jednoduchý. Aneb ˇO jaké privilegium býti ženou ;)
 brzobohatka 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 12:34:00)
jojo, chápu, to je nás víc. ale partner mě má rád i s bobrem. :-D
 Lizzie 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 13:13:25)
Právě, že mě protestuje paradoxně ,,pouze" pokožka na nohách...:-)
 Romana, 2 děti 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 10:45:10)
Tak já jsem vosk vyzkoušela loni v létě a bylo to přesně jako v článku autorky.
Kromě chloupků, které zůstaly pěkně na svém místě, jsem všude ještě měla napatlaný vosk, který nešel dolů. Takže jsem se oholila pěkně na jistotu "žiletkou" a jediný efekt, který vosk měl, byl, že druhý den se mi "navzdory" veškeré mé umývací snaze, pěkně leskly na slunci nohy :-). Trochu připomínaly nohy "voskové figuríny". Jako velmi mladá "před hodně lety", když přišla po revoluci "první holicí vlna" jsem si půjčila (zcela nehygienicky) od kamarádky depilátor, byl jich v té době velký nedostatek a dnes bych to už fakt neudělala :-) a to byl ještě lepší zážitek. Ta "šílená" bolest, která přišla poté, co jsem začala nohy holit se snad nedá ani popsat. Myslela jsem, jak to slušně říct, no, prostě nejde to jinak, myslela jsem, že "CHCÍPNU". Bolelo to jako "prase", ale musela jsem akci dokončit, protože nikdy neodcházím od rozdělané činosti... ale když jsem si asi po hodině doholila obě nohy, tak jsem byla naprosto splavená, bylo mi horko a celý následující den jsem měla na obou nohách příšernou vyrášku, buď proto, že už ho přede mnou použila kamarádka a bůhví, kdo ještě, nebo prostě jen proto, jak mi to vyškubávalo jednotlivé chloupky. Měla jsem pocit, že tohle by se dalo používat jako nějaký "mučicí" prostředek a každý by se jistě přiznal ke všemu, i k tomu co neudělal. Zařekla jsem se tedy, že depilátor už nikdy v životě a poctivě léta holím žiletkou, až do loňska, kdy mě napadl ten super vosk. No, takže asi žiletka to jistí, i když je to otrava.
 brzobohatka 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 12:23:07)
ahoj Lizzie, myslela jsem,že epilátor je něco jiného, než depilátor, ale asi myslíme to stejné-přístroj, co vytrhává chloupky. no, používám ho jen na nohy, ostatní partie jsou příliš citlivé. bolelo to jak čert, hlavně napoprvé. Ted když depiluju pravidelně´(1x týdně-nechat to dýl,dorostou a víc to bolí), tak je to ok. ale neplatí-alespoň u mně, že by chloupky rostly méně, nebo světlejší.:(
někdy si přeju, aby byly chlupy in, to by bylo po starostech:-D
 Lizzie 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 13:19:17)
Ahoj brzobohatko,

tak já už si celkem zvykla. Navíc děsně ráda nosím sukně:-)) Nicméně lituju opravdu ,,tmavé" holky, které se musí holit mnohem častěji - tedy pokud se holit chtějí.
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(26.4.2008 22:24:07)
jojo, tak to je můj případ... pamatujete na dlouhé boje na rodině na téma holení při porodu? myslím, že to, jak moc to může na intimních místech někomu vadit (tedy hlavně pak dorůstání chloupků), ženský se světlými chloupky (nechci říkat zrovna blondýny, abych nebyla obviněna z předsudků :-) ) nemůžou nikdy pochopit... bolí to totiž DĚSNĚ, chloupky zarůstají, někdy se to i zanítí...hrůza. V létě se kvůli plavkám přemůžu a holím si třísla, ale jinak mě ani nehne. Nohy a podpaždí jsou naštěstí bez problémů.
Článek je super, hned přeposílám kamarádkám :-)
 kambala 


Re: Ze života..:-) 

(27.4.2008 23:56:05)
taky jsem měla tyhle problémy, dokud jsem si nekoupila přípravek proti zarůstání chloupků po holení Tend skin...je v tom něco z Mrtvého moře, ale to je jedno, protože i kdyby v tom byl mrtvej kamzík, budu to používat - od té doby jsem neměla jediný zarostlý chloupek a můžu se holit jak chci, kde chci a kdy chci a nic nebolí, nerudne a nezanícuje se:)
Ehm...vypadám jako reklama, co? Tak aspoň řeknu, že negativní je vysoká cena, ale zase jedna flaška vydrží rok....
 Tera+4  
  • 

Ráchel, ó, jak ti rozumím :-)... 

(28.4.2008 11:58:38)
... Jo, je to děsný a upřímně musím říct, že než vyrážka, červené fleky a SILNÉ pálení až bolest v tříslech, radši se tam neholím. Nohy a podpaží mám nějak odolnější, žiletkou na mokro to jde a vyrážku nemám, ale v těch tříslech to je děs - osypu se po všem, žiletka nebo krém, všechno jedno,a s voskem mám zkušenost jako autorka článku až na to přilepení k vaně :-), spotřebovala jsem celý dětský olejíček a fleky a zarostlé chloupky, svědění jsem měla i když už jsem byla zas regulérně zarostlá :-(. S holením je to mučení. Beru to tak, že to je taková daň za mé husté, tmavé, vlnité vlasy...Nic není zadarmo, že? :-)
 Mortadela 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 14:15:48)
Já jsem se mé dvorní kosmetičky ptala jaký je rozdíl mezi epilací a depilací. Vysvětlila mi to tak, že epilace je vytrhávání jednotlivých chloupků (čili přístroj epilátor - ten jede chloupek po chloupku) a depilace vytrhává větší plochu naráz (tedy vosk - tam trhnete a máte jich naráz vytrženo hafo).
Jinak já léta chodila na vosk ke kosmetičce, ale loni před Vánoci jsem naznala, že už jsem za to vydala dost peněz a koupila jsem si epilátor. A mám pokoj, skoro to nebolí, neb mám kvalitní, který má vysoké obrátky a ještě u toho pokožku masíruje. To holt záleží kde má kdo práh bolestivosti, někdo to vnímá jako šílenou bolest a jiný to má jenom jako slabé píchání. :-)
Studený vosk jsem zkusila taky. Vosk zůstával i s chloupky na pokožce. Efekt nulový. :-(
 brzobohatka 


Re: dík za upřesnění 

(25.4.2008 14:20:43)
mortadelo, to je prima, mít svou dvorní kosmetičku a jednou za čas si dopřát.
s tím epilátorem máte pravdu-čím novější model-tím více "vymakaný" a méně bolestivější
 Meridian 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 13:36:10)
Epilátor je pro mě dobrá varianta. Když se holím, tak druhý den píchám, takhle mi to vydrží cca týden. Poprvé to byla docela bolest, ale teď už je to v pohodě. Chloupky mi jednak řídnou a druhak zjemňují. Navíc rostou tak nějak nenápadně, že i po týdnu, kdy už jsou delší, jsou vidět jen zblízka.
Používám ho na nohy a třísla. Pustím si nahlas muziku, abych neslyšela zvuk epilátoru a jezdím si po nohách a líbí se mi, jak mé nohy "hubnou" :-)
 rybushka 


Re: Ze života..:-) 

(25.4.2008 22:21:49)
tak to jsem asi jediná, kdo má s epilátorem špatnou zkušenost - používala jsem ho několik let, páč mi to roste rychle, žiletky jsou na prd a na to, abych si došla na kosmetiku, jsem za studia fakt neměla

jenže mi chloupky zarůstaly, hinsaly a ve snaze je odtrhnout jsem si vyrobila nohy samej strup
vždycky jsem to pak párkrát oholila žiletkou, nechala přes zimu být a první trhání pak bylo zase super, jenže potom bylo zase ouvej

teď chodím na orientální depilaci a to má zase nevýhodu, že chloupky musej bejt už delší - takže mívám "srnčí" období
přes léto si nechávám brát nohy obyč voskem

ta orientální depilace má výhodu, že vosk je rozpustnej vodou, takže nehrozí, že se ucpou póry třeba v podapždí (ale bolí to jak čert)
 Míša 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(26.4.2008 20:00:14)
já taky nemůžu epilátor protože mi zarůstají chloupky. = první den efekt oškubaný slepice, cca 2 dny dobrý, a pak to začne, samej zarostlej chlup, a navíc, některý nový mi rostou pod kůží, sice nehnisaj, ale jsou vidět, nejdou oholit, oškubat, nic, musím vzít jehlu, "vyoperovat" ho, a pak oholit. A ten samej efekt i po krémech.
Takže v zimě jsem za medvěda a přes léto to beru pomalu ob den žiletkou.
 Teraza Horáková 


Re: Ze života..:-) 

(26.4.2008 20:08:53)
Míšo, zkus těsně před "operací" peeling - jakýkoliv krém, co brousí kůži, můžeš si ho namíchat i doma. Po epi - dětský zásyp a kdykoliv se sprchuješ (tak ve 2-4 dnech, než ty chloupky prorazí špičkou kůži) , opíííílinguj si celé tělo, mohlo by to pomoci. Nemá se to, zbavuješ pokožku přirozené ochrany, ale na tohle to zabírá a dá se to hlavně aplikovat tam, kde to zarůstá.... jen nápad.
 mÍŠA 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(26.4.2008 21:22:54)
dík, dobrý nápad, ale když ono to tou žiletkou i míň bolí a je to rychlejší. Sice se musím sjíždět častěji, a asi jsem cíťa, ale když to sjíždím epilátorem, prostě mi samovolně tečou bolestí slzy. Jsem bohužel klasická bruneta chlupatá jak medvěd, po tatínkovi. Tomu jednou holič povídal "ježisi pane promiňte, já už vám neholím krk, ale chlupy na zádech"
 Teraza Horáková 


Re: Ze života..:-) 

(26.4.2008 21:36:16)
míšo, ale rychle roste a škrááábe. já vím... jak jsem psala nejsem po tatínkovi, po tom mi jen v těle lítá víc testosteronu, než je u žen obvyklé. Jinak jsem bledule, blonďatá, se světlýma očima...

a tmavýma chlupama....
to nechápu....

ségra má hnědé oči, brunetka, s pletí, kterou, když prdne na sluníčko, okamžitě hnědá. A na lýtku má 5 chlupů.... minule jsme je počítaly:-))))
 Míša 
  • 

Re: Ze života..:-) 

(27.4.2008 8:47:06)
jo to znám, sousedka to má taky tak, vezme odpoledne ke kafi pinzetu, a než ho dopije, má nožičky jak z alabastru.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Malem sem se umlatila smichy! 

(25.4.2008 10:19:45)
Diky autorce za skvel pocteni k dopoledni kave ....
Skvele sem se pobavila.
DIKY
 monika-h 


Re: Malem sem se umlatila smichy! 

(25.4.2008 10:39:06)
Super jsem se pobavila a vosk jsem zkoušela nějak mi to nešlo,už mám léta strojek.:-D
 kveta19 


Tohle se báječně čte :-)) 

(25.4.2008 10:30:15)
Vosk jsem zkoušela,ale žiletky jsou prostě mín bolestivé :-))
 Lizzie 


Re: Tohle se báječně čte :-)) 

(25.4.2008 10:33:38)
No, když se pěkně sekneš do slabin u kolen, taky nic moc:-)
 Sandra 
  • 

přesně to se mi stalo 

(25.4.2008 11:25:30)
Jako bys popisovala můj zážitek...anebo už se ta moje hořká zkušenost roznesla natolik, že už je známa i v anglicky mluvících zemích:-) Já to ale nakonec odrbala drátěnkou. Až do krve. Nikdy více!
 Betina 


depilace voskem - nádhera 

(25.4.2008 11:33:51)
za mého mlada se ještě vesele pochodovalo s chlupatejma nohama a bobrama v podpaží, ale světélko již blikalo a začínalo se holit, velmi neuměle, většinou tatínkovým holicím strojkem s klasickou žiletkou
k mé smůle jsou mé nohy bez zákroku chlupaté, jak nožky svalovce se slušnou testosteronovou výbavou :-(
a tak jsem navzdory zákazu mé matky oholila a navzdory několika řezným rankám, to docela i vypadalo. od té doby holím pravidelně. když se objevila na trhu depilace voskem, zdálo se mi to jako spásná věc - otrhám a nožky budou hladké celé léto,
budu vypadat jako od přírody hladká a krásná :-)
první zákrok jsem probrečela bolestí (stejně jako autorka příspěvku), ale když se podařilo zdolat i poslední neposlušné chlupy, bylo to docela hladké. několik dalších dní jsem se mohla udrbat, nohy se opupínkovaly, pak oloupaly, no ale vcelku byly hladké a vydržely celkem dlouho :-) nadšeně jsem přesvědčila švagrovou (s porostem též dost hustým), ona zakoupila a já se dostavila k provedení depilace.
nevím proč na mě řvala takový nepublikovatelný slova, z nichž ty
jsi blbá, bylo to nejslušnější... já jí přece varovala, že když škubnu, zabolí to.........
já se pokusila později ještě jednou - můj alergolog mi pak napsal recept na dithiaden a doporučil se vosku zdaleka vyhnout,
moje švagrovka i já jsme si navzájem darovaly holicí strojky, vesele při koupání holíme a o vosku jsme se už nikdy nebavily :-) mimochodem existuje prý metoda (snad ajurveda) přírodního odstraňování tělního porostu, uvažuju o tom, že bych mohla být zas krásně hladká, bez píchajících oholených chloupků - no jo jenže to bych napřed musela shodit těch 15 kilo co mám navrch - a pak ty moje alergie -- neboj holicí strojku, nevyhodím tě

 Čtenář. 
  • 

Ach jo.... 

(25.4.2008 11:33:59)
Normální kráva a ještě se s tím chlubí.
 brzobohatka 


Re: Ach jo.... 

(25.4.2008 12:26:46)
proč, bylo to vtipné! co máte za problém?
 Máří2 


Re: Ach jo.... 

(26.4.2008 21:59:41)
Zase Jarda?;)
 Bernadeta, 5 dětí 


depilace  

(25.4.2008 11:53:36)
Milé dámy, svěřím se, že na dnešní večer mám podruhé v životě domluvenou depilaci knírku. Nanesení horkého vosku tyčinkou / po kouscích/ a po zatvrdnutí - škub. Trvalo mi tři měsíce, než jsem se znovu odhohlala. A potřeba to bylo již před měsícem jedním!!! Běžně jsem volila cestu zesvětlování, ale to na snědou holku není nic moc. Jsou tam a ještě se lesknou :) Čili - jdu do toho. Ještě, že partie bikin je u mě naprosto v pohodě. Byla jsem svědkem depilace nohou u kosmetičky: nanese se nahřátý vost v tenoučké vrstvě, přiloží se papír a pak škub. Teda - někde je potřebí aplikovat víckrát... Dotyčná měla nohy červené dva dny, ale prý to tak má vždy. Tři týdny je bez chloupků úplně a další tři jsou minimální. Prý tam chodí každé tři měsíce. A cena: 250,- můj knírek 50,- ~j~
 Bernadeta, 5 dětí 


Re: depilace KNÍRKU 

(25.4.2008 12:02:15)
;((;((
 brzobohatka 


Re: depilace  

(25.4.2008 12:30:22)
nechci prudit, ale není lepší těch pár chloupků nad rtem odstranit pinzetou? jinak přeju, at´se dílo podaříR^
 Bernadeta, 5 dětí 


Re: depilace  

(25.4.2008 12:39:40)
To si myslíš, že jsem to nezkusila???;) Věř mi, nejde to. škoda
;)
 Lenka 
  • 

Re: depilace  

(25.4.2008 13:44:43)
Zkus pásky Veet na obličej. Jsou super. Taky jsem chodila na kosmetiku nechat vytrhnout kníra :-), ale pak se změnila kosmetička a hrozně to bolelo a měla jsem to škaredý. Tak jsem koupila pásky (napoprvé jsem trefila pásky na nohy :-)). Jsem fakt spokojená, spotřebuji vždycky jeden, dělám to tak jednou za měsíc, ono to fakt už tak neroste. Na krabičce mají napsaný, že vydrží 4 týdny, ale mám je už bůhvíjak dlouho. Ubrousky na otření vosku jsou uvnitř 4 nebo 5, ale po vypotřebování dám na vatičku olej (motorový jsem ještě nezkoušela) a jde to krásně setřít. Vřele doporučuju.
 Nasuada 


Re: depilace  

(25.4.2008 13:08:35)
Kdysi jsem chodila na orientální depilaci a vím, že tím odstraňovali i chloupky na obličeji. Jak jsem viděla tak kůže byla jen trochu zarůžovělá. Ostatně moje nohy byly taky jen mírně růžové a za cca 3 hod. už v pohodě. Nevýhoda byla vysoká cena a taky asi všude nenabízejí opravdu tu pravou přírodní orientální depilaci (bylinky, fíky, med atd.). Tohle byl pražský kosmetický salón a majitelka si přivezla recept přímo z orientu.
 terča 
  • 

Re: depilace  

(25.4.2008 18:19:49)
ja chodim na knirek cca tak jednou za 2 mesice uz dlouho.pravda je,ze to sice opravdu hodne bolí a ja jsem si teda nezvykla,ale cela procedura i s prikladanim malych prouzku s voskem trva asi 30 sekund a je to levný.takze si myslim ze se to vyplati,a zarudnuti u me zmizi do druhyho dne a to mam docela citlivou pokozku.driv jsem si holila voskem nohy,tim co se objevil v clanku a vydrzelo to obvykle mesic a kdyz jsem to delala ponekolikaty,tak to docela prestalo bolet (ale holila jsem se jen od kolen dolu,jinam bych si netroufla:) )ted uz sice vosk na nohy nepouzivam,ale zustalo mi nekolik mist,kde mi chloupky rust prestaly a driv jsem mela nohy hodne chlupate a po pouzivani vosku mam docela ridke chloupky.
 Babsi+2 


Re: depilace  

(25.4.2008 18:58:50)
já bych teda na obličej zkusila laser. je to pekelně drahé, ale když jsem viděla výsledek, tak docela dobrý...a hlavně nedorůstají
 Helena 
  • 

Laser 

(25.4.2008 23:15:04)
laser mohu jen a jen doporučit, není to zase až taková švestka, za kníra dám 500,- a stačí tak 3-5 opakování... vždycky tak po 3-4 týdnech, po ošetření laserem to chce kníra buď oholit anbo strhnout voskem, aby napříště narostly jenom nové chloupky. Samotné laserování nebolí, jen občas jemně štípne. Efekt ---- ÚŽASNEJ ------
 JANK 
  • 

MURPHY FUNGUJE VŠUDE! 

(25.4.2008 12:01:36)
NEJSEM ZLOMYSLNÁ, V ŽÁDNEM PŘÍPADĚ, MUSELO TO BÝT OPRAVDU HROZNÉ, ALE.... UŽ DLOUHO JSEM SE U POČÍTČAE TAKHLE NEVÁLELA V KŘEČÍCH SMÍCHU. JSTE DOKONALÁ! (NAVÍC TO BERETE S HUMOREM A TO VÁM PŘIDÁVÁ NA SYMPATIÍCH)
JO A BARVIT HLAVU????? NECHCETE SI RADĚJI TŘEBA NALAKOVAT NEHTY, NEBO TAK NĚCO MÉNĚ NEBEZPEČNÉHO? DO TAK ODVÁŽNÉ AKCE BYCH SE PO VAŠICH ZKUŠENOSTECH S DEPIACÍ RADĚJI NĚJAKÝ ČAS NEPOUŠTĚLA..
HODNĚ ÚSPĚCHŮ A ZAS NAPIŠTE, AJK TO DOPADLO!
 katka+katka 
  • 

vzpomínka na mládí 

(25.4.2008 12:07:34)
Docela mi to připomnělo mou zkušenost - mladá, blbá a musela jsem si vosk zkusit taky. Moje zkušenost je taková, že vosk odstranil nejen chloupky z nohou, ale i kůži. Takže následující měsíc (v létě) jsem musela chodit v dlouhých kalhotách, protože nohy jsem měla úplně zrasované:-) Od té doby už jen žiletka.
 Winky 
  • 

Re: vzpomínka na mládí 

(25.4.2008 12:25:43)
Fíha, to je nástrah...... já vosk nezkoušela, jen žiletky nebo krém (když chci výsledek na delší dobu a jsem ochotná kvůli tomu snést dva dny pupínky).... Ten vytrhávač chloupků zkusila jednou mamka, ale asi je taky cíťa neb se zařekla že již nikdy více :-)
Dříve jsem po "žiletkování" taky často vypadala jako členka šermířského souboru po tvrdém tréninku, teď i těmi
nejobyčejnějšími holítky je to v pohodě. Ale zase musím přiznat že moje choupky jsou tak světlé a tenké, že ten efekt dorůstání atd není nijak dramatický. Jo a super je rohová vana se sedátkem, pohodlí nade vše.

 zuzkasim 


Epilátor 

(25.4.2008 16:02:14)
Asi před 10 lety jsme si s mamkou koupili epilátor, docela velká investice (hlavně pro mě tehdy), takže jsem byla ráda, že větší část platila mamka. 3 roky jsem ho bez problémů pravidelně používala, ale pak nastal problém. Po epilaci mi naskákaly docela velké svědivé červené puchýře, zmizelo to až za 3 dny. Z každého vytrženého chloupku jeden puchýř, takže celé nohy totálně oteklé a rudé. Bylo to na konci léta, v zimě si nohy tak pečlivě neudržuju, takže další zkouška byla zase na jaře se stejným výsledkem. Naposled jsem to zkusila už jen na kousíčku kůže asi před rokem, opět stejné. Zažila jste některá něco podobného?
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Epilátor 

(25.4.2008 19:58:58)
Stávalo se mi to, četla jsem doporučení po epilaci vykapat pinzety lihem, a pomáhá to. Po epilaci natírám olejem s několika kapkami teatree (klidně i hodně kapek, teatree se nemusí moc ředit) a to pomáhá hodně.
 eau a lipo 
  • 

:-)))) 

(25.4.2008 16:16:15)
Dekuji, uz dlouho jsem se tak nezasmala...uplne mi tecou slzy... :-))))
 Janíček (Vítek,Ilonka,Štěpán) 


Re: :-)))) 

(25.4.2008 23:35:08)
Taky děkuji za článek, to jsem se nachechtala aneb vzpomněla jsem si na svoje začátky, jak jsem zkoušela vosk i proužky Veet, oboje nefungovalo skoro vůbec, jen jsem litovala, kolik jsem za to utratila peněz. Asi před 5 lety mi manžel daroval epilátor Braun, první holení mě hrozně bolelo, pak už si nohy zvykly. Oholení mi vydrží tak týden, což není moc. Jedna moje kamarádka si nechala odstranit chloupky na nohou laserem, nevím kolik za to dala, ale asi hodně. Bohužel chloupky v podpáždí a v intimních partiích si musím holit žiletkou, epilátor na tato choulostivá místa nesnesu. Jak já závidím chlapům, že tohle holení chloupků nemusí řešit. :-)
 Jana 
  • 

vosk 

(25.4.2008 23:43:40)
Moc děkuji za tento článek, opravdu jsem se moc nasmála, jen bych nechtěla být hlavní postavou.
 Libik 
  • 

není to divný? 

(26.4.2008 0:15:47)
Fakt se tu nikdo nepozastavil nad tím, že diktát holá pipka, popaží a nožka vládne maximálně 30 let a za 10 let to bude zase jinak?
Proč to vlastně děláme a proč se tomu navíc smějeme?
 Lizzie 


Re: není to divný? 

(26.4.2008 5:50:39)
Libiku,

móda to bezesporu je, nicméně mě je fakt lépe, když mám v té sukni holé nohy, v létě podpaží (míň se potím) nu a jinde mi to též není nepříjemné..
Jestli bude za 10 let všechno jinak? O.K. ušetříme za (d)epilaci:-)
 Meridian 


Mně to divné nepřipadá 

(26.4.2008 10:18:56)
Mně to divné nepřipadá. Mně se víc líbí, když jsem oholená a taky mi to přijde hygieničtější. Máš podobný názor jako můj táta, když mi bylo čtrnáct a začala jsem se holit. Taky říkal mámě, že až to zas bude moderní, tak si to tam budu lepit, ne? :-) Jestli se to za deset let změní, tak já to stejně nepřestanu dělat. Stejně jako ty ženy, které se prostě v dnešní době naopak neholí. Jen bych byla šťastná, kdyby se to dalo odstranit na furt, aby s tím nebyla taková piplačka :-)
 Winky 
  • 

Re: Mně to divné nepřipadá 

(26.4.2008 13:47:22)
Taky si myslím, že byť by se móda (i když myslím že pouze velmi teoreticky) změnit mohla, mě prostě vyholené podpaží, hladké nohy a i intimní oblast prostě vyhovují - hygiena, lepší pocit. Jestli se někdo cítí být hrdinkou Cimrmanovy hry "o hře Ohře Louny" kteréžto sufražetce vlály husté kadeře....na jejích svalnatých lýtkách...... budiž.
 Teraza Horáková 


Re: Mně to divné nepřipadá 

(26.4.2008 14:08:44)
Tak jsem to právě vytiskla a nesu to mamině a ségře (chystají se k moři:-))), smíchy jsem úplně umlácená.

Co se depi a epilací týče, jsem skoro odborník... blondýna se světlou pletí a tmavými chloupky.

Takže u mne kombinace vosku (ale pravda, moc nezahřívat, zkoušela jsem i teplý, ale ten fakt moc lepí:-))), zbytek epilátorem, roste to postupně, tudíž se to dobře udržuje. Dokonce i třísla dělám voskem, ale jak už to tu proběhlo, nastříhaným ma úzké proužky, zábava ne půl večera:-)))

Jinak jsem vyzkoušela na horní ret laser a nedám na něj dopustit, plánuji podpaží, je to fakt super, pravda, pečlivě jsem vybírala kliniku :-))), drahé, ale víceméně trvalé. Alespoň z mne....

s pozdravem "nežádoucímu ochlupení trvalou smrt!!" Tereza
 Zuzka 
  • 

Terezo .... 

(26.4.2008 17:56:48)
... můžu poprosit o nějakou iformaci o tom laseru a také kde jsi byla ? Děkuju
 Teraza Horáková 


Re: Terezo .... 

(26.4.2008 18:04:29)
v Asklepionu v Londýnské ulici v Praze. Já měla potíž i pár tmavými chloupky na bradě, jsou pryč. Peníze teď nevím, nechala jsem si laserem zbrousit i pár pih, takže to stálo "balík". Jinak to nebolí, není to nijak nepříjemné, jen to vydává zvuky a vrní nebo brní.

Ještě pár dní poté chloupky samovolně vypadávají (cca 14), takže jsem neměla pocit velké změny, ale od té doby již nerostou.

Podstatné je chránit se před sluníčkem, používá se faktor 50, aby nevznikly pigmentové skvrny.

Jestli chceš, cenu najdu, trvalo to celé asi 2 minuty, - brada a "knírek" a vzhledem k tomu, že mám zvýšenou hladinu testosteronu (mužský pohlavní hormon) - nic jiného mi nepomohlo.

Kdybych to věděla, už jsem tam byla dávno.

Více na www.asklepion.cz

Klidně se ptej, já se za to nestydím.
 Teraza Horáková 


Re: Terezo .... 

(26.4.2008 18:05:12)
abych upřesnila, předtím půlhodinová konzultace s lékařkou.
 Isabela333 


Re: Terezo .... 

(27.4.2008 16:01:59)
Ahojky Terezo33, já mám bohužel evidentně extrémně moc testosteronu (potvrdil mi to i lékař) a chloupky mi fakt lezou na nervy. Rozhodně mě nebaví si je epilovat strojkem a navíc mě to teda dost bolí (jsem chlupatá jak opička) a to rozhodně nejsem nějaká cíťa. O laseru vím už pár roků, jenže vím že je to dost drahé, ale už si na to šetřím korunky. Moc bych si chtěla totiž nechat odstranit chloupky na více místech - minimálně brada, knírek a obočí. Jenže i v TV o tom mockrát mluvily, že je problém trefit se zrovna do pracoviště, kde mají ten "správný" čili kvalitní laser. Prý někde může člověk jít i na desáté opakování odstranění chloupků a nejsou vidět skoro žádné výsledky a toho já se bojím. A někde prý stačí ty 3 - 5 návštěv. Chtěla bych se zeptat, kolik opakování jste musela podstoupit, než jste se zbavila všech chloupků. A zároveň bych se chtěla zeptat, jestli náhodou nemá některá z Vás zkušenosti s odstaněním chloupků laserem v Pardubickém či Hradeckém kraji. Můžete mi doporučit nějaké ozkoušené kvalitní pracovniště?

Jinak všem přeji hodně úspěchů při boji s chloupky.

Jo a já rozhodně můžu potvrdit, že jakoukoli metodu odstraňování chloupků (mimo laseru) jsem použila, chloupky narostly tmavší, tvrdší, hustší a nechutnější!!! Takže kdo má tmavší chloupky a chce se pustit do vyholování, tak nejdřív bych doporučila vytrhat pinzetou pár světlých chloupků na nejméně viditelném místě a čekat jestli ty potvůrky porostou míň a světlejší nebo naopak víc a tmavší. A pak si dobře rozmyslet, jestli chcete touto "skvělou" činností - čili vyholováním trávit mnoho svého volného času nespíše do konce živoata. Já totiž dodnes lituju, že jsem vůbec v pubertě s vyholováním začala. Něco jiného je vyholovat pár světlých chloupků epilátorem třeba jednou za 3 - 4 týdny jako moje známé a kamarádky a něco jiného je epilovat je každý 3 - 5 den velký "porost" po celý rok přičemž rostou čím dál víc a tmavší a delší.

Jinak článek super, příjemně pobavil! :-)
 Teraza Horáková 


Re: Terezo .... 

(27.4.2008 17:13:03)
Iso, já jsem zatím byla jednou a právě se chystám podruhé.... Brada jemňoučce posetá chloupky, velmi slabými a jemnými, nejsou moc vidět, jsou tenké... je to po dvou měsících, takže tipuju, že to 2 x bude stačit - ta původní hrůzička je fuč. Knírek už neroste vůbec. Občas jeden, sem, tam, to vyřešíme teď. Takže mi připadá, že v asklepionu to pro mne bude to pravé. Teď bych ráda ta podpaží. Nohy nevím, to se asi nedoplatím :-))))) přeci jen je to plocha.

P.S. jinak to zabírá opravdu jen na ty tmavé, já mám ochmýřený obličej ještě světlými a tam to nefunguje.... ale ty mi nevadí.
 Teraza Horáková 


Re: Terezo .... 

(27.4.2008 17:15:23)
jinak mám matný dojem, že mají v Hradci pobočku... Jak jsem psala, asi jsou nejdražší, ale já tam chodím i k zubařům a to je teprve finanční bomba..... zase na straně druhé, tím, že tam nechodím dlouho, trávím tam tak 1,5 hodiny pokaždé, pak doktor i plomby vyloženě "sochá" a umí odstranit zubní kámen i pod dásněmi (já ani netušila, že tam nějaký může být)
 Isabela333 


Re: Terezo .... 

(28.4.2008 6:11:33)
Moc děkuji za odpověď, budu se muset taky do toho pustit :-D
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Terezo .... 

(5.3.2011 14:22:18)
chloupky po holení nerostou více, než by rostly bez holení. Akorát se všechny najednou seříznou, tudíž jsou více viditelné. Ono se totiž časem ta špička chloupku obrousí a ztenčí, proto je efekt po oholení a dorostení chloupku takový, i chloupky jsou ostřejší.

Pravidelné vytrhávání chloupků opravdu způsobí, že časem přestanou růst, asi se ten chloupkový váček poškodí a přestane produkovat. Není to ale po dvou či třech vytrhnutích. Je to spíš o pár letech krvavé dřiny.

Laser by fungovat měl, tam se váček zničí. Problém je ale opět v nutnosti zákrok opakovat. Růst chloupku má totiž 3 fáze. Chloupek roste, vyrostl a je jakási stagnační fáze, chloupek vypadl a čeká se na nový. Laser umí zlikvidovat chloupek pouze v té fázi růstu. Čili zbývají ještě dvě fáze, takže jakmile se zase váček zaktivuje a chloupky začnou růst, jde se na laser znova. Což odpovídá tak 2-3 měsíčnímu opakování. Potom by mělo být vše ok, je to ale zase o tom, jak to má kdo dědičné. Nikdo ti nezaručí, že po 3 zopakováních budeš hladká. Většinou řeknou, že je třeba tak jednou za rok zopakovat. Asi ale pak jde o to, kolik toho fakticky zůstane.

Já jsem byla na laseru jednou, na třísla. Nebolelo to, během dalších 3-4 dnů chloupky vypadly a pak jsem fakticky měla asi měsíc klid, než začly znovu růst. Pak jsme ale začli šetřit na svatbu a byt a už se mi za to prachy nechtělo vyhazovat. Mám ale v plánu pokračovat, ty peníze mi za to stojí, aspoň za třísla. Když vezmu v úvahu, kolik stojí žiletky, holící krémy, čas, nervy, nemluvě o případných pokusech s jinými styly....
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: Mně to divné nepřipadá 

(26.4.2008 21:57:47)
mě taky ne.Když nemám oholené nohy a nestíhám to tak se radši potím v létě v kalhotách než bych vyšla v sukni s "osrstěnýma" nohama.To jsme ochotná vylézt tak nanejvýš na zahradu(máme rodinný domek)kde mě nikdo nevidí.A oholené podpaží si tak udržuju z toho důvodu že se mín potím.No a "pipku" neholím,nemám s tím dobré zkušenosti(vyrážka ,svědění,hnisání):-)
 luca 
  • 

neholit se, jsem divná 

(26.4.2008 14:08:42)
Jo, mi to děsně leze na nervy, holit se. vůbec by mi to nevadilo, kdyby ta móda nepřišla. Bohužel si myslím, že to už vydrží a budu se muset holit pořád. Jinak - asi nejlepší článek na rodině, co jsem četla, pisatelka je fakt talent
 kelson 


Pro Libika 

(27.4.2008 4:21:55)
Proc se vzdycky najde nekdo az moc "chytrej",vzdyt ten clanek je k pobaveni a k odlehceni,tak proc se nad necim pozastavovat?Me pobavil tak asi jako vsechny tady.Super!!!Takovych clanku by tady melo byt vice.Diky.
 Alena111 


Re: Pro Libika 

(27.4.2008 7:45:53)
asi Vám trošku ujel vlak, ona to dnes již opravdu není žádná sranda a zábava už vůbec ne......
 10.5Libik12 


Re: Pro Libika 

(27.4.2008 16:42:12)
Co vám je?
Já se pochopitelně taky holím, proti autorce (která mimochodem poctivě dokládá, že jde o překlad nikoliv vlastní dílko) nic nemám, vyjadřuji se k diskusi na téma "jak to dělat".

Ona tu fejetonuje na téma ženská dneška a nedává sem žádný návody na hladká podpaží, její nadhled je skvostný a vy si klidně depilujte i mozečky, stát se nemůže zhola nic.
 Cow :-) 


Re: Pro Libika 

(27.4.2008 16:50:49)
Chichichi, Libik, co je to depilovat mozeček? To je "vyškubat" neurony???:-D:-D:-D ...takový mozek, žádný mozek:-)
 10.5Libik12 


Re: Pro Libika 

(27.4.2008 17:09:37)
Milá Kravi, no tak moc polopatická jsem zase být nechtěla;)
 brzobohatka 


Re: už ve starověkém egyptě 

(28.4.2008 8:27:04)
se vyšší společenské vrstvy žen holily, nebo spíše depilovaly, není to žádná novinka posledních 30ti let...akorát se to ted´masově rozšířilo....ale záleží přece na každým, jestli chce být přirozeně chlupatý nebo se holit.






 Tera+4  
  • 

Re: není to divný? JO, JE 

(28.4.2008 12:07:45)
Souhlas, ale jsem měkká a nevydržím se neholit vůbec nikde, tak beru nohy v podpaží jen v sezoně tílek :-), holení třísel jsem zrušila, koupu se tak, jak jsem :-)a na pláži si natáhnu šortky. Manžel je naštěstí pro, kdyby nebyl, měl by smůlu :-). Viz můj příspěvek výš :-).
 Tera+4  
  • 

Re: není to divný? JO, JE 

(28.4.2008 14:32:44)
Sorry :-), vypadla mi čárka :-), sámo:"..tak beru nohy, podpaží v sezoně tílek..". Nohy si v podpaží neholí asi nikdo, že :-)
 Lubka I. 


Parada... 

(26.4.2008 15:03:12)
... som sa konecne dobre a z chuti zasmiala... Ja nastiastie vosk nemusim pouzivat, ani epilatory a podobne veci... Na moje riedke, tenke a relativne svetle ochlpenie pomaly rastuce mi staci holiaci strojcek... ale chce to kvalitny, lebo tie obycajne, jednorazovky...to som vyzerala ako po zakroku noznicovorukeho edwarda... teda niekedy, ked som sa nesustredila. Teraz mam kvalitny a ide to fajn. No... a k tomu, ze niekto by bol rad, aby sa vratila moda neholenia... ja by som sa ja tak holila, proste mi chlpy vadia, steklia a neznasam ich. Ked ich ma niekto iny...jeho vec, proste to aj tak krajsie vyzera bez chlpov. Si myslim. Tak... holeniu zdar a nech nedopadneme ako pani v clanku.. (vo vani s horucou vodou, prilepenym zadkom a volajuc kamoske).
 Lubka I. 


Re: Parada... 

(26.4.2008 15:06:24)
pardon..malo byt schuti... kopem si gramaticky hrob...;((
 Mondini 
  • 

ochlupení 

(26.4.2008 15:52:31)
Četla jsem pozorně Váš příspěvek ale přijde mi to hodě ubohé!!!! Po tom co si vytváříte, myslíte, jak budete vypadat v šedesáti? Chlupatá jak opice a na víc tato móda je jen móda, časem se to zase může změnit a mylím, že ohlupení i muži mají radi. Vyholené barbiny určitě ejsou přitažlivé!!!!!!
 Teraza Horáková 


Re: ochlupení 

(26.4.2008 16:29:43)
tím jako chceš říct, že po depilacích to roste víc??? omyl....

jinému každé podle jeho gusta.......
 Lizzie 


Re: ochlupení 

(27.4.2008 17:37:26)
Mondini,

každému co jeho jest. Nicméně mě oholené ženské nohy v krátké sukni přijdou dost sexy:-))
 10.5Libik12 


Re: ochlupení 

(27.4.2008 19:25:18)
Já bych neřekla, že jsou a obrazech mistrů oholení, ale takoví nějaký přírodně bez kamaší:).

Když v českém filmu Babička položí Petr Čepek Viktorku do trávy, blýskne se její chlupaté lýtko. Nmyslím, že by byla režie tak v pohotovosti a 3 neděle před záběrem nechala herečku zarůst, aby byla dobová. Zkrátka v 70. letech to u nás nefrčelo a to už většina z nás byla na světě. Teď měl Menzel opačný problém, když mu v Anglickém králi běhal kompars s vyholeným ochlupením, prý to tam digitálně dodělávali:)
 Cow :-) 


Re: ochlupení 

(27.4.2008 21:08:26)
Libik, nejen 70.let. Klidně i 80. Stačí si vybavit nějaký videozáznam ze spartakiády. Chlupatá nožka i podpaží.
 10.5Libik12 


Re: ochlupení 

(27.4.2008 21:15:01)
Já jsem v roce 1982 trochu toužila po vyholeném podpaží do tanečních a trochu mi bylo trapný to udělat. Osud to vyřešil, zlomila jsem si nohu a dodnes neumím čaču:)
 DENISA 
  • 

Re: ochlupení 

(28.4.2008 3:40:00)
Mondini co to tu meles? Proc by kazda vyholena zena mela vypadat jako Barbina, to za prve, a za druhe kdyz se holi ted, bude se holit i v 60, za tretiti kdyz vyholene nejsou pritazlive, tak tobe chlupatice pripadaji pritazlive? Neznam chlapa, kteremu by se zapalovala lytka pri pohledu na chlupata lytka damy. Brrrr.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: ochlupení 

(28.4.2008 11:55:42)
Deniso, budeš se možná divit, ale jsou chlapi, kterým je to srdečně fuk, kde je ženská chlupatá (pokud nemá zrovna plnovous ~j~ ).
 vochroust 


zajímavá zkušenost, akorát... 

(26.4.2008 19:32:42)
akorát když jsem si několikrát po sobě přečetla "ke dni vany", vstávaly mi z toho všechny mé nevzhledné chloupky, které mám:-))
 Teraza Horáková 


Re: zajímavá zkušenost, akorát... 

(26.4.2008 20:06:13)
mně je jedno, jestli ke dnu, nebo ke dni vany.... já jsem jednou spěchala, rychle jsem trhla a skončila jsem podobně s prkénkem, vůbec mi to nedoklaplo.

A co máte po ruce??? toaletní papír....

taky lepí.....
 Izabelle 


vzkaz pro Gabinu, ktera nam prelozila tento super fejeton !!! 

(26.4.2008 19:37:37)
Moc moc bych poprosila o anglicky original. Mailovou adresu mam v profilu. Dekuji za fejeton, super!!!!
 petra 
  • 

Re: vzkaz pro Gabinu, ktera nam prelozila tento super fejeton !!! 

(5.5.2008 23:24:26)
moc prosim o original..dost dobry
Diky
 hačovka 


Záchvat smíchu 

(27.4.2008 21:12:45)
Tak to se opravdu povedlo, opravdu jsem se zasmála, ale nechtěla bych takhle dopadnout.
 Anjelici 


tak toto nemá chybu 

(4.5.2008 16:28:54)
tak takto s chuti som sa už dávno nezasmiala je to ľudtské nešťastie ale perfektne opísané klobúk dolu.
 hodinka 


fakt mě to pobavilo! 

(16.6.2008 9:05:39)
takhle vtipný článek jsem už dlouho nečetla. Sice jsem to nezažila, ale lpři čtení jsem to prožívala s Gábinou! stejně jak mě to rozesmálo tak jsem jí litovala jaká to musela být hrůza! Gábi pro příští experimenty držím palce a kdyby zase nějaká perlička, určitě sem napiš. Irena
 verča 
  • 

SUPER! 

(7.1.2010 19:10:16)
Gábinko...nedostalas ještě nějaký fejeton...nebo jak se jmenuje?...JINAK SUPER ČTIVO!!!!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.