| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hypotrofický a hypertrofický novorozenec

 Celkem 100 názorů.
 katka+katka 
  • 

Mám doma 

(11.4.2008 9:58:25)
Když se Katka narodila byla úplně v pořádku, jen ta váha - něco málo přes 2kg. Bohužel v těhotenství jsem trpěla až do konce velkými nevolnostmi, prakticky jsem díky tomu skoro nepřibrala a bohužel nikdo z lékařů nepřišel na to, čím můžou být ty nevolnosti způsobeny nebo jak je zastavit. Kvůli tomu jsem byla hospitalizovaná u Apolináře a tam mě během jednoho týdne po psychické stránce doslova zničili, rodila jsem v Motole a péče tam je nesrovnatelná, ale hlavně přístup k člověku - se vším mě seznámili, upozornili na co dát pozor ... A pokud jde o imunitu s tou Katka žádný problém nemá, naopak je jí 5, zatím měla jednu střevní chřipku a jednu klasickou chřipku - NAŠTĚSTÍ
 Encarna 


Re: Mám doma 

(11.4.2008 11:02:51)
Taky máme doma "hypotrůfka". Jáchym měl 2150 g a 46 cm. V těhotenství jsem se šetřila, nepila, nekouřila, cpala se jak o závod a stejně k prdu. Po porodu mi pořádně nikdo neřekl, čím byla hypotrofie novorozence způsobena. Nejspíš špatnými průtoky živin - prý. Nyní Jáchym vše dohání. Jenom by mě zajímalo, jaká je pravděpodobnost, že by se hypotrofie týkala i případného druhého dítěte, na to mně bohuž. Dr. také neuměl odpovědět.;((
 katka+katka 
  • 

Re: Mám doma 

(11.4.2008 11:08:34)
Tak to ti bohužel nepovím - já všude hlásila a hlásím, že Katka je první a poslední:-) Možná zkus kontaktovat více lékařů. Taky mě štvalo, že mi nikdo neřekl, čím přesně to u mě je způsobeno, abych s tím mohla něco dělat:-(((
 Majdal 
  • 

Re: Mám doma 

(12.4.2008 10:31:47)
Ahoj Alžbět, v roce 2000 se mi narodil syn 2150g a 45 cm, úplně donošený, ale hubený a scvrklý, prostě chudinka. Vysvětlení - prý životnost placenty je omezená a ke konci již nefungovala, jak měla. Nikdo na to ovšem nepřišel :o((((

Taky jsem měla velké obavy, jak to bude v druhém těhotenství, ale doktoři nad tím mávali rukou, že se to nemusí opakovat. V roce 2003 se mi narodila dcera - 2510g a 49 cm. No, tak jsme spadli do kolonky "normální novorozenec" - o 10g, a nikdo se o nás víc nezajímal :o(

Ale děti jsou ok :o)))))) Sice jsou jak nitěnky (syn 7,5 let 19 kg, dcera 4,5 roku slabých 13kg), ale celkem zdravé :oD

Držím palce,
Majda

 Bibione 


Re: Mám doma 

(12.4.2008 10:46:35)
já se také hlásím Kája byla malá ale ještě ,, normální" dítě 2,67kg ale Davídek od 8mého měsíce těhu vůbec nerostl, nesčetně vyšetření, téměř ob týden uz a stejně na nic nepřišli - já v životě nekouřila, nechlastám - neříkám že skleničku sem tam si nedám ale v těhotenství ani víno které vždy všichni odborníci tvrdí že nevadí, životospáva se snažím také zdravě a Dáda se narodil 2,22kg v termínu ( a proč nerostl? prý malá placenta ale nedokázali mi říct přesně s jistotou ). Sice hezky papal takže to brzy dohnal jasně že žádný svalouš z něj asi taky nebude má drobnější konstrukci ale bohužel u nás se potvrzuje ta oslabená imunita - od narození do 1,5roku což je mu teď měl už potřetí atb a kdybych to spočetla tak zdravý byl celkem asi tak 3měsíce. Takže brouček můj malej nemocnej a neudělá člověk absolutně nic
 baka 


Re: Mám doma 

(12.4.2008 16:13:19)
Mě doktoři v Podolí řekli už ve 20.týdnu, že miminko bude malé, protože jsem měla nějaké špatné průtoky v těch ilách, které zásobí placentu. Bětuška se narodila na začátku 38tt, takže byla donošená, ale měla 2410g a 45cm, takže 9 g pod hranicí. Protože byla úplně v pohodě - žádná scvrká a svraštělá - jenom byla prostě maličká, tak to nikdo moc neřešil. Těď nám jsou skoro tři měsíce,je plně kojená a má dvounásobek porodní váhy. Pediatr je spokojený a tvrdí, že holt bude drobná. První dcera měla 3270g a šla ven v 42 týdnu - takže kdyby se narodila tak brzo jako Bětka, tak by asi byla taky drobek a je zdravá jako repa - je jí osm let a za celý život měla jen dvoje atb, tak doufám, že to bude stejné i s tou druhou.
 zuzana 
  • 

velke miminko 

(11.4.2008 10:10:17)
Tak me se tyka ten druhy pripad. Prvni syn mel 4500g a 56cm, druhy 4500g a 57cm a ten treti 4350g a 53cm. Rodila jsem normalne a nastesti bylo vzdy vse v poradku. Je pravda, ze mi pokazde porod vyvolavali v terminu, prenaset jsem nemohla. Moje prani a sen bylo mit ditko kolem 3kg, ale nejak se nepovedlo:-). Ani nevim cim to je, ze jsem rodila takove obriky. Ja sama mam 168cm a v tehotenstvi jsem pokazde pribrala maximalne do 15kg. Manzel je vysoky, ale na muze to neni zadny extrem. Na tehotenskou cukrovku jsem byla vysetrena pokazde, ale testy vzdy negativni. U prvniho syna jsem ani nevedela, ze bude tak veliky a mozna to bylo i dobre. Nakonec jsem i diky epiduralu porodila, ale na psychice by mi nepridalo vedomi toho, ze mi poleze 4,5kg s oooobrovskou hlavickou:-). Obleceni, co jsem mela do porodnice nachystane bylo synkovi male a cepicku mel do pul hlavicky, jako jarmulku:-). Tak spetne si rikam, jake stesti jsem pokazde mela, ze se v podstate nic vazneho neprihodilo. Deti nemeli ani zlomeny klicek a i apgar byl vzdy nejmin 9,9,10. Kdybych ale mohla velikost tech mich broucku nejak ovlivnit, asi bych byla radsi miminku kolem tech 3kg. Nejedna se jen o tezsi porod, ale opravdu tady hrozi vetsi rizika jak pro matku, tak i pro miminko a nasledne jsem mela i dost problemu s kojenim. Ja jsem ale presvedcena, ze u me by pomohla jenom zmena partnera:-).
 petra 
  • 

male miminko 

(11.4.2008 10:18:40)
Tak moje dcerka měla 2,8 kg a 48 cm, teď ve 3 letech má 12,5 kg a 96 cm.
Přesto měla po spontánním porodu velký kefalohematom a následně silnou novorozeneckou žloutenku. Pan doktor při porodu si nějak nevšiml, že moje váha před otěhotněním je pod 50 kg a rozměr pánve pod 20 cm, takže rozhodl, že porodím normálně...Dnes je dcerka naprosto zdravá, jenom 25% percentil je jí na hony vzdálen. Naštěstí naše pediatrička zná rodové dispozice, takže to neřeší.
 pavla 
  • 

první syn 4,40kg +55cm, druhý syn 3,90kg +53cm 

(11.4.2008 10:31:24)
oba synové byli takto velcí, přestože já mám 165cm a 50kg, manžel zas taky žádný obr není.
Jsem přesvědčená, že první syn byl tak velký díky Materně, kterou jsem pocitvě brala celé těhotenství denně, navíc jsem dost odpočívala, jedla, klídek, pohoda.
Se druhým jsem vypustila jakékoli vitamíny a nešetřila se,byl menší.
Oba mají výbornou imunitu. Jsou zdraví, silní, mají bytelný základ:-)
Prvního jsem rodila císařem-pohoda, druhého spontánně - porod byl velmi rychlý, poranění rozsáhlejší.
Cukrovku jsem neměla, žloutenku neměl ani jeden, glykemii měli normální, vše o.k. S prvním synem jsem musela cvičit Vojtovku, neboť měl predilekci, jak byl velký skroucený v mém malém břiše.
 zuzana 
  • 

Re: první syn 4,40kg +55cm, druhý syn 3,90kg +53cm 

(11.4.2008 10:59:32)
Tak ja jsem u prvniho taky obcas zobla maternu, ale jen prvni trimestr a u druheho a tretiho nic ani omylem a prece se zadarilo, tak u me to asi maternou nebylo:-). Zloutenku meli teda vsichni a ten treti byl i na fototerapii. S tim prvnim a tretim jsem taky cvicila, protoze meli hypotonii, ale ta je u nas pravdepodobne dana geneticky.
 gabina 
  • 

Re: první syn 4,40kg +55cm, druhý syn 3,90kg +53cm 

(11.4.2008 13:33:34)
pavli ja jsem taky u prvniho brala maternu a syn mel4,2 a u druheho tehu nic a mala mela 3,6 myslim si ze to bylo tou maternou
 madlenka07 


Re: první syn 4,40kg +55cm, druhý syn 3,90kg +53cm 

(12.4.2008 7:57:17)
Já naštěstí brala jen kysleinu listovou,o Materně jsem to slyšela také,že většina,kdo jí brala nebo jiné těhu vitamíny,narodilo se veliké dítě.Měla jsem cukrovku,ale naštěstí dcerka 3,28 a 48 cm v termínu.
 kokosy.na.sněhu 


Syn 4300g, 53 cm 

(12.11.2008 22:20:57)
V červnu se nám narodil syn Tobísek s těmio parametry a to já mám 161 cm a manžel 171 cm, ani v širší rodině není nikdo vysoký. Já jsem v těhotenství převážně odpočívala a jedla na co jsem měla chuť, ale musím říct, že jsem se nijak nepřejídala, měla jsem naštěstí chuť hlavně na ovoce, přesto jsem přibrala 25 kg. Většinu tvořila vodu, byla jsem oteklá až hrůza, také jsem měla hodně plodové vody a malej byl macík, ale dnes je malému 5 měsíců a mám nahoře jen 2 kg. Tobík váží 7500g a měří přibližně 67 cm, vypdá jak osmiměsíční, ale naštěstí je napřed i psychicky, už umí dělat dokonce berny, berany duc - což si myslím, že v necelých 5 měsících moc dětí neumí a vůbec, snaží se lézt, hlavičku otáčel na zádech už v porodnici, na bříšku v týdnu věku a v měsíci krásně pásl koníčky i 5 minut, dneska se snaží posadit.:-DJinak k mému porodu - vzpomínám na něj jako na nějúžasnější a nejzvláštnější den v životě. Zčala prasknutím plodovky v 7 ráno, kontrakce nastoupily v 11 a v 18 byl malej venku a to bez nástřihu, nebo natržení, absolutně v pořádku, apgar scóre 3x10, velikej teda byl v porovnání s ostaními mimči a byl největší v porodnici, nikdo nechápal, že to šlo tak hladce a v pohodičce, ale asi to bylo psychikou, byla jsem naprosto v poho a tak jsem se nemohla dočkat, až ho uvidím, že mi utíkala jedna kontrakce za druhou. Už teď se těším na druhý porod, takže mamči, kterým lékaři předpověděli větší mimi - nebojte se, byla tam paní, která rodila holčičku 2300g a měla dlouhý komlikovaný porod, zakončený císařem, takže jen o velikosti mimíska to není...Ještě podotýkám, že jsem celou 1.dobu porodní strávila na míči a manžel seděl za mnou, abych se mohla chvílema opřít. ;)
 Lenka, dvouletá holčička 
  • 

Re: Syn 4300g, 53 cm 

(12.11.2008 23:50:12)
Moc hezká zkušenost z porodu. Zavzpomínala jsem si na ten můj - dcera 2 kg :-) Ležela na nahřívačce vedle 4kg kluka, který taky potřeboval "dopíct". A dnes se tomu směju. Určitě je porod hodně o psychice. Pro mě byly nejhorší bolesti, když jsem nevěděla, jestli se bude teda rodit nebo nebude:-)) Když už jsem věděla, že se to nebude zastavovat, a "můžu se vrhnout do rození", bylo to náročné už ne kvůli bolestem, ale délce trvání - taky jsem se těšila na malou:-) Ale nastřižení teda bylo a po porodu i narkoza. Jinak musím říct, že podle mého názoru je to dnes průměrné dvouleté dítě. Podle tabulek a když srovnávám s ostatními. Takže nejdůležitější je, hlavně, aby bylo zdravé! Tak taky přeji tvému klučinovi. A ať z něj máte jenom radost.
 KákaM 


Re: Syn 4300g, 53 cm 

(9.12.2008 22:49:27)
Tak nas drobecek se narodil 18.8.2008 (presne 1. termin) a mel 4340g a 53 cm :-) porod byl celodenni a nakonec stejne skoncil cisarem (ke konci jsem se prestala otvirat a Kuba mel pupecni snuro okolo krku ~;(( )Nicmene vse dopadlo dobre, apgar jsme meli 9 10 10, jenom trochu zloutenku, ale ma se cile k svetu od sameho zacatku. Jinak mame stejne zkusenosti - nevim, co je to mit male miminko, ktere jen lezi a kouka. Mame maleho usmevaveho certika, ktery je se vsim napred. Pripravene male obleceni jsem uklidila, preskocili jsme asi 3 velikosti a zacinali na 68 :-) Bohuzel u mne nikdo nedelal odhad por. vahy a po porodu mi pan doktor rekl, ze pri dalsim diteti se to bude muset pohlidat a popr. vyvolat porod driv, tak uvidime, sourozence se mu urcite pokusime poridit ~:-D
 Lída,3 kluci a holka 


Re: male miminko 

(11.4.2008 11:24:36)
Petro, a CO by při tvých rozměrech a váze mělo vadit normálnímu porodu??? KAŽDÉ těhotenství jsem začínala někde kolem 46 kg, pánev (to nejmenší číslo) mám 17 cm, a děti měly všechny přes 3 kila (3840, 3220, 3470 a 3520 g), všechny porody normální bez potíží. ;)
 Alena, Ali 2roky a dve na ceste 
  • 

ja nevim... 

(11.4.2008 11:50:53)
Moje dcerka se narodila v 41 tydnu a mela skoro 2,5kg a 51 cm. Byla vyhubla a mnela popraskanou kuzi jako zelvicka. Ale zadne zdravotni problemy nikdy nemnela. Po porodu mi pribirala kilo mesicne a ted ma dva roky 13kg a 96 cm. Ja mnela pohodove tehotenstvi az na to ze jsem pribrala 33 kg, ale cukrovku jsem nemnela. Mela bych si myslet, ze neni neco ok? Pripada mi zdravejsi a zivejsi nez vsechny ostatni deti kolem.
 Alena, Ali 2roky a dve na ceste 
  • 

omlouvam se 

(11.4.2008 11:55:21)
mela nemela se pise bez """"N"""". Ta moje cestina, to je tim, ze ji ted moc nepouzivam, tak pomalu zapominam. Omlouvam se
 Míša 
  • 

Re: male miminko 

(11.4.2008 12:24:44)
jé tak to moje malá má ve 3 letech a 2 měsících 92 cm a 12,4 kg, a taky to nikdo neřeší, tak je asi taky v normě, narodila se 46 cm a 2,97 kg.
 Erika, 2 děti 
  • 

Re: male miminko - reakce na Petru 

(12.4.2008 17:23:04)
Ahoj,

moje dcera se narodila ve 39 tt a měla 3,50 kg a 51 cm a ve třech letech váží a měří stejně jako tvoje holčička, která měla něco přes 2 kg.

Zato druhé dítě - syn - se narodila ve 36 tt a měl 3,65 kg a 50 cm. Lékaři mi řekli, že kdybych malýho donosila vážil byl cca 5 kg. Tak jsem ráda, že se rozhodl "vylézt" dřív.

Oba jsou zdraví. Alešek má v roce 80 cm a 11,5 kg a dcera ve 3 letech 95 cm a 13 kg. Docela malej rozdíl, že?
 katka+katka 
  • 

Re: velke miminko 

(11.4.2008 10:37:38)
s tou jarmulkou je to hezký:-) Já jsem věděla už před porodem, že Káťa bude menší. Sháněla jsem co nejmenší oblečení, ale i tak bylo velké. Nakonec pomohla kamarádka, když jsem se zeptala, kde vzala tak malé a nádherné oblečení, prozradila mi, že to jí ušila její maminka na takovou tu velkou holandskou panenku:-)Jinak myslím, že Katka ten deficit bezproblémů dohnala
 zuzana 
  • 

Re: velke miminko 

(11.4.2008 10:56:49)
Prave si myslim, ze ty mensi miminka o to lepe rostou pak po narozeni. U nas to bylo opacne, uz v porodnici me porad rikali, ze mu MM stacit nebude, ze budem prikrmovat atd... Moje pediatricka nam porad cpala prikrm. Pravdou je, ze syn nepribyval zrovna ukazkove, ale jak jsem zmenila doktorku, ta byla v klidu. Syn mel v roce nakonec "jen" 10.5kg a 85cm, takova nase zizalka:-).
S tim oblecenim me to i trosku mrzelo, mela jsem koupeny moje uplne prvni dupacky(56), taaaak krasne a k tomu bodycko a narvala jsem to na neho jen v porodnici a to uz nemohl ani natahnout nozicky a pak uz vic nikomu a to jsem si rikala nevadi, vynosi to sourozenci:-).
 Pavla 
  • 

Re: velke miminko 

(11.4.2008 11:02:40)
Zuzko, souhlasim, ani jeden nerostl od porodu nijak rychle a v tom roce meli oba necelych 10kg a byly to dlouhe zizaly - jsou dosud:-)
Ja mela nakoupenou do porodnice dokonce vel 48, protoze mi druheho syna odhadli vahove na 2.90kg!!! U apolinare! a mel o vice nez 1kg navic. Obema byly male erarni zavinovacky:-)
 zuzana 
  • 

Re: velke miminko 

(11.4.2008 11:11:50)
Tak to se teda pekne sekli! Me se trosku sekli u tretiho. Dva dny pred porodem mu namerili 3800g a namonec mel 4350g. Byl teda stejne nejmensi, ale zabrat mi dal asi nejvic a to bylo reci jak to treti pujde uz samo:-).
 stanousek 


Re: velke miminko 

(11.4.2008 12:00:46)
CO se seknuti vahy miminka tyka, tak 4 hodiny pred porodem mi delali UTZ a rikali tak 3,2kg a ja mela radost a narodil klucina se 3,7kg. Jinak co se porodu tyka, ani maly mimco neni vyhoda. Prvni mel 3kg a museli ho ze me vymackavat, nastrihli me a jeste sem rupla az do konecniku(kratka snura ho drzela nahore zamotanyho za nohy) a druhy tech 3,7kg se vzpricil v porodnich cestach a tahali ho klestema, no a o nastrihu 8cm se neda ani mluvit...Jo a ja merim 167 a vazim cca 80kg,a panev uzkou nemam.
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: velke miminko 

(12.4.2008 20:57:04)
Tak to mě jedna doktorka řekla den před porodem,když jsme byla na kontrole( a to jsem to z ní musela celkem páčit aby to spočítala a řekla),že to vypadá tak na 3,5,ale prý tak +- 200g.Ale v den porodu mi to už ta doktorka odhadla dobře-říkala že bude větší,tak 4kg určitě.
 Zuzka 
  • 

Re: velke miminko 

(12.4.2008 0:21:08)
malý měl 4,25kg a 52 cm, taky ho odhadli na tři a půl kila, no ale naštěstí byl v pořádku, i když byl přenášený a tak mi porod vyvolávali. Nyní čekáme druhé a snad už to takový obr nebude.
 Ajda 
  • 

Re: velke miminko 

(11.4.2008 11:30:05)
Tak u nás to bylo naopak. Dcera měla bez pár gramů 4kg (já jsem taky drobná, 50kg, vitamíny jen občas, váha plodu byla odhadována o dost nižší), po počátečních problémech s kojením ("zhubla" na 3,6kg) se rozpila a už v půl roce měla při výlučném kojení 10 kg a 75 cm (průměr u ročního dítěte :-)). Je pravda, že pak se přibývání zastavilo a teď po 6 letech není po špíčcích ani památky.
 Cita 


Re: velke miminko 

(11.4.2008 12:50:43)
Já porodila taky obříky. Syn 4380 a 53cm..v důsledku distokie ramínek měl kefalhematom, zlomené klíčná kosti, já rozestouplou sponu a rozsáhlé šití (plastiku moč. trubice+3 dny cévkování) ATB do žíly..

U druhého porodu tyhle problémy nikoho nezajímaly a protože mi byl odepřene epidurál, vzpomínám na něj jako na nejděsivější věc v životě...Dcera měla 3950 a 52 cm..po porodu přestala dýchat, byla tři hodiny na kyslíku a já kromě spony a opět natržené močové trubice bez nástřihu praskla (prasklina se zastavila 1cm od konečníku)..

Mám 162cm ten poslední rozměr u pánve 17..Testy na těhotenskou cukrovku opakovaně negativní..U obou sem přibrala 20kg (výchozí váha 68)..

No, už je to za mnou, ale plánované třetí dítě už prostě nebude..byla sem na pokraji zešílení..kdoví jak by to příště dopadlo..
 zuzana 
  • 

Re: velke miminko 

(11.4.2008 12:57:03)
To opravdu verim. U me to nastesti dopadlo dobre a poprve bych to bez epiduralu tezko zvladla. Podruhe jsem se na nej chystala, ale nejak jsem ho nestihla:-). A opravdu potreti to bylo horsi nez podruhe, ale nastesti taky bez komplikaci, ty u me zacali vzdy az po porodu. Nastrizena jsem byla samozrejme pokazde, protoze uz jen ty jejich "hlavicky" stali za to, ale jinak jsem nemela zadne vnitrni poraneni. Ale myslim, ze mi tri krat hypertrofik taky stacil:-).
 misapoho 


Re: velke miminko 

(11.4.2008 20:17:38)
tak Kubík měl 4560g a 55cm, narozen 8 dní po termínu, vyvolávanej porod kvůli vyššímu tlaku. Už na ultrazvuku ve 30tt měl některý části těla i o 4 týdny delší, než je průměr. Měla jsem obr břicho, doktor mi těsně před porodem říkal, že to vidí max na 4kg, víc ne.
Porod byl velký maso, ale zvládlo se to.
Původně jsem nechtěla epidurál a všechny tu další chemii a nakonec si na mě vyzkoušeli snad všechno. A za ten epidurál jsem byla vděčná, protože jsem si při něm úúúžasně odpočinula. Druhá doba porodní 3,5 hodiny, vůbec nechtěl jít ven, naštěstí měl dobrej monitor, pořád mě hlídali.
Po porodu měl agpar 7-7-9, kefalhematom, snizenou glykemii, silnou zloutenku (dva dny pod svetlem), spatne se prisaval, atd. Vlastne do konce sestinedeli jsme kojili jen pres kloboucky, protoze nebyl schopnej se prisat prsa
Prej maji vetsi deti nizsi pud sebezachovy, nez ty maly prtousove.
Pribiral tabulkove, v pul roce zdvojena hmotnost, tzn. 9 kg, od ty doby uz tolik nepribral, v roce 82cm a 11540. Ted je mu 14mesicu a teprve ho musime znovu premerit a prevazit.
Paradoxne cim dal jsem od prvniho porodu, tim vic se toho dalsiho bojim, par dnu po porodu jsem rikala, ze dalsi v pohode zvladnu zase, ted je to horsi.
Byla jsem pekne potrhana a jeste ted mam bolesti pri sexu, mam hnutou panev a neco tam vadi, ale uz chodim na rehabilitace.
Oba jsme byli testovany na cukrovku, vysledky negativni
Ja mam 178cm, manzel je o hlavu vetsi, jsem zvedava na dalsi, doufam, ze to bude mini mimi :o)
 Ilonesa 


Re: velke miminko 

(11.4.2008 20:31:17)
Ahoj,první dcera měla 3,60kg a 51cm a syn měl 4,85kg a 55 cm.Vše bylo naštěstí vpořádku.
 Ilonesa 


Re: velke miminko 

(11.4.2008 20:39:46)
Porodila sem 9 den po termínů sama.Šlo to poměrně rychle,bolesti mi začali ve 21.00 hodin a Lukášek byl na světě ve 2.30 hodin ráno.Akorát mi ho hned odnesli do inkubátoru,že má potíže s dýcháním a donesli mi ho až po 8 hodině po vizitě,až se mu dýchání upravilo a bylo vše vpořádku.Týden před porodem mi na trojrozměrném ultrazvuku řekly,že miminko/nenechala sem si říct co to bude/má asi tak 3,60kg a ejhle!!!Hlavně že to všechno dobře dopadlo.
 Tamara+2 kluci buci 
  • 

Re: velke miminko 

(12.4.2008 15:53:54)
Taky mám podobné obříky, první syn (teď jsou mu 2a čtvrt) měl 3,98 kg a 53cm, druhý (půl roku) 4,48 a 54cm. Nejsem žádný střízlík, a tatínka máme taky celkem vysokého, tak je to asi genetické, ale jak tady už zaznělo, docela závidím maminkám s "miminky". My máme s velikostí problémy pořád, starší vypadá na 3 roky, sice je moc šikovný, ale stejně pořád slyším, takovej velkej kluk a takhle se vzteká nebo něco v tom stylu... řeknu, ale oni jsou mu teprv 2 a odpověď - ahaaaa, no ale nevypadá na to.... Nejhorší to bylo loni v létě, bylo dost vedro, Zbynďovi rostly 4 stoličky najedou, já v 6 měsíci (břicho jako normální mamky před porodem, malej byl ufňukanej, tak v rámci zachování mého zdravého rozumu dostal dudlíka, aby byl klid. A byl - tedy od synka - dospělí spoluobčané velice těžce nesli, že "takovej velkej kluk, fuj a má dudlíka". Další radost je ty dva obříky oblékat - menší má vel. 80 a starší 104. No a největším problémem byl kočárek - mladší se nám v 5 měsících nevešel do korbičky :o))), jezdil chudáček se skrčenýma nožičkama, než se mi podařilo sehnat nějaký velký kočár (vyměnila jsem celý komplet, nechtěla jsem riskovat ten samý problém se sporťákem). Ale říkám si, hlavně, že jsou zdraví, a zaplaťpánbu, že jsou to kluci!
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: velke miminko 

(12.4.2008 21:08:42)
S tím že děti vypadjí starší mám taky zkušenosti.Dcera měla sotva 4 roky mě s ptali když jsme byli v ozdravovně jestli jde taky po prázdninách do školy(bylo to přelom ledna a února),tak jsme jim řekla že jí jsou 4 a zůstali na mě koukat.A dneska je ve druhé třídě,ale vypadá tak na 3-4.Má 140cm.Už jsme to i probírala s doktorkou protože mi pořád roste tak 10cm za rok a nechci vidět -jestli se teda nezastaví -kolik bude mít v 15.~f~
 Zuzana 
  • 

Re: velke miminko 

(12.4.2008 22:32:00)
No presne ti rozumim. Taky me neskutecne drazdilo takove to no tak velky kluk a jeste..... Syn vypadal porad tak minimalne o rok starsi a ono se to nezda, ale casto to byla pro neho i nevyhoda. A teprv ve skolce to zacalo byt opravdu "zajimave". Pani ucitelka si ne a ne zapamatovat kolik mu je a porad ho brala jako starsiho. Uz me nebavilo ji donekonecna opakovat ale vite pani ucitelko jemu je teprv tolik a tolik.... Taky jsem sveho casu zvazovala nad odkladem do skoly a prave to, ze je moc veliky me odradilo, protoze uz ted, bylo mu sest ma 130cm a 29kg.
 Tamara+2 kluci buci 
  • 

Re: velke miminko 

(13.4.2008 10:59:40)
Díky za pochopení:o)). Taky už jsem někdy naštvaná říkat, ale oni jsou mu teprv 2, co byste nechtěli.... Co mě ale někdy překvapí samotnou, je, že i já hlavně toho staršího beru jako vyspělejšího. Mám na něj možná vyšší nároky nebo bych chtěla, aby zvládal víc a pak si uvědomím kolik mu opravdu je a úplně se leknu. Jak jsem už předtím napsala, je navíc moc šikovnej, mluví v celých větách a má vyloženě "dospěláckej" kukuč, takže starší působí i na mě. Třeba jsem si řekla, že by mohl zkusit kolečkový brusle nebo podobné hlouposti... (samozřejmě jsme to nezkoušeli) Doufám, že u toho mladšího už mě takové nápady přejdou :o))
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: velke miminko 

(12.4.2008 20:49:23)
Ahoj,tak takhle velké holky jsme teda neměla:-D,ale měly 3,85 a 51 a ta druhá 3,90 a 51.Při prvním těhu jsme brala maternu a po porodu se mě i ptali jestli jsem co brala,protože cukrovku jsem neměla a postavou jsem hubenour(172/50).Starší dceru jsme přenášela týden.Porod celkem dobrý(ale druhý byl lepší),jen měla větší hlavičku a má dodneška,po tatínkovi:-D(Lucka má o 1cm větší obvod než já)Zhruba do 3 let byla porád taková oplácaná a ted je jak žížala-dlouhá a hubená(v percent.se pohybuje těsně nad hranicí 75% výšky)
DRuhá dcera je přesně na den v termínu a já jen děkuju za to,protože kdybych ji přenášela ten týden se kterým jsme počítala,tak se přehoupne přes 4kg,vitamíny jsem brala Calibrum,ale jen do 28 týdne a to už tak měsíc předtím jsme ho brala co druhý den.Přestala jsme ho brát na popud doktorky,kdy se jí zdálo že jsem se začala víc zakulacovat ty poslední měsíce(viděla mě každý týden,od 28-35 týdne jsme skončila ve špitále kvůli hrozícímu předč.porodu)Ale za celou dobu těhu mi nkdo nebyl schopný říct jestli mám počítat s větším dítětem nebo ne,řekli mi to až na příjmu v porodce v den porodu.Ale u nás to vypadá na rodové dispozice od manžela.Má ještě dva sourozence a a všichni se narodili velcí-4,2-4,5kg.A švagrová rodila o půl roku později(po mé první dceři)a její malý měl 4,2 a 54cm.Ale dál jde Terezka po mě-ted je spíš drobnější,teprve v roce svoji váhu zdvojnásobila,dotáhla to konečně 8kg a přibírala tak 400-500g první půlrok za měsíc,pak už to bylo tak 200-300.Naštěstí máme super doktorku,která mi okamžitě necpala UM,protože hůř přibírala,ale přihlížela i k rodinným dispozicím,bylo ji jasné že je Terezka po mě.:-D
Ale je fakt že Lucka bývávala tak do těch 5 let celkem často nemocná,byli jsme i 2x v ozdravovně a no a Terezka zatím celkem dobrý.;)
 Zuzana 
  • 

Re: velke miminko 

(12.4.2008 22:26:34)
Tak to ste mely stesti na doktorku. Nas s tim vyslovene terorizovala. Kontrolne kojeni v poradne, porad nutila prikrm...no hruza. Tak po styrech mesicich jsem to vzdala a doktorku nasla jinou. Uz byl klid a to syn taky kolem roku teprv vlastne vahu znasobil.
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: velke miminko 

(13.4.2008 22:42:12)
No to musím říct že jo,patří k těm které nepřikazují ale doporučují a rozhodnutí nechává na měR^K dětěm je celkově milá příjemná a stejně tak k dospělým(chodíme k ní všichni)prostě super přístup.Svědčí o tom i to že k ní přešlo hodně pacientů z vedlejší ordinace kde lékařka nečekaně zemřela.
 severanka 


hypotrofičti 

(11.4.2008 11:52:03)
zaráží mě délka dětí označených jako hypotrofičtí, 50 cm mi připadá normální délka détěte
 Agnesita 


Re: hypotrofičti 

(11.4.2008 12:16:37)
Ahoj,
tak moje holčička se narodila jako těžký hypotrof (má to napsané i v propouštěcí zprávě), porod byl urgentní CS a měla 1610 g a 41 cm v 36+4. Doktoři mi řekli, že ve mně byla 6 týdnů "o hladu" (tak proč si toho sakra nikdo nevšiml???:( ) Ale jsem jim vděčná, protože nám ji zachránili, šlo už o hodiny a minuty.
Teď už to dohání, zítra jí budou dva měsíce a má trošku přes tři kila a 50 cm. Je to drobeček, ale naštěstí bojovnice, takže věřím, že to nejhorší je za námi.
 Lila* 


Re: hypotrofičti 

(11.4.2008 12:49:55)
Ivee, tak držím palečky, aby malá byla zdravá, když už je taková velká bojevnice!

Můj Petr měl 4,1 kg a zlomenou kliční kost. Já jsem sice veliká (179cm/78kg), ale přesto bylo těsno.
O zlomené kliční kosti mi řekli až sesta 3 den, a já se pořád divila, proč mi tak mylý pláče (nikdo mi neřekl o té zlomenině, pokládala jsem jej na oba boky ;(( )

 Encarna 


Re: hypotrofičti 

(11.4.2008 13:33:02)
Já jsem naopak věděla dopředu že bude Jáchym malinký. Zjistili to už ve 30-tem tydnu na UZ, kde byl menší o 2 týdny. Rozdíl se ovšem stále zvětšoval a skončili jsme v 38 týdnu s rozdílem -5 týdnů. Ovšem celých těch 8 týdnů jsem byla na nervy, chodila jsem na ultrazvuk co týden.Bála jsem se, že nebude v pořádku, brečela. Dopředu mě varovali,že pokud se růst zastaví budou okamžitě vyvolávat porod. A stalo se. Hmotnost teda odhadli úplně přesně (2200 g) malý měl 2150 g - asi záleží na Dr., který ultrazvuk provádí.
V nemocnici jsme si pobyli 2 týdny, váha šla pěkně nahoru, ovšem kojení po hodině. Opravdu se snažil dohnat co v bříšku zameškal :-)
 SnowWhite 


Re: hypotrofičti 

(11.4.2008 17:32:09)
Nevím jaký byl důvod, že byla "o hladu", ale teď jsem slyšela jednu kamarádku, jež měla infarkt placenty, který se na monitoru ani jinak odhalit nedal a placenta fungovala jen trošku. Její dítko bylo též o hladu a přijít se na to dá jen na monitoru až přestane fungovat nějak výrazněji......pak následuje rychlá akce. Je pořád dost věcí, které mohou ovlivnit narození dítěte a nedá se jim předejít, bohužel
 Hana, 3 děti 
  • 

Re: hypotrofičti 

(12.4.2008 21:47:48)
Jsme na tom hodně podobně. První těhotenství - dcera, v 37. týdnu po vyvolaném porodu měla 40 cm a 1500g. V nemocnici jsem ležela od 31. týdne, chodila jsem na sledování růstu ultrazvukem a průtoku pupečníkem. Po narození mi doktorka řekla, že se měla narodit raději dřív, než jí nechat ve mě nevyživovanou. Hned na sále jsem slyšela, jak se podivují všichni nad placentou, poslali jí do laboratoře a při vizitě povídali, že na ní byly četné infarkty. Už je to 14 let, první rok byl krušný, samé vyšetření, rehabilitace Vojtovo metodou, docela děsivý prognózy doktorů. Naštěstí vše v pořádku, dcera je jedničkářka, hraje na flétnu, tancuje, nemarodí, jen je děsně drobná, ve 14 letech váží 35 kg a měří asi 153 cm, lidi jí hádají, že chodí do 5. třídy. No já ale taky nejsem velká a silná a vždy mi hádali o nějaký ten rok míň, takže asi i geny zapracovaly.....
 Zdenka 
  • 

Re: hypotrofičti 

(11.4.2008 21:20:00)
O tom tak trochu ta hypotrofie je, ty děti jsou především hodně hubené, ale ne vždycky jsou výrazně kratší než "normální" novorozeně.
 cazadora 


Re: hypotrofičti 

(12.4.2008 16:54:07)
tak naše natálka měla sice 2600g a 47cm, o tom že bude menší se vědělo od 28tt, nikdo to ale neřešil pak v 36tt najednou doktor začal panikařit poslal mě do nemocnice ale na utz normální průtoky vše ok, porod v 38+4tt praskla mi voda. no a není pravidlem že by tyhle děti víc přibírali a doháněli natálka sice první měsíc přibrala klio ale od té doby max 60g týdně tudíž 240g měsíčně +-. no první kolo testů dopadlo dobře nepřišlo se nažádnou příčinu a druhé kolo jede te´d výsledky budou cca za 14dní, mám strach...
 Axela 


Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 13:22:29)
že se mi narodilo velké dítě - 4950g, 56 cm. Co mi však vadilo určitě, bylo fatální selhání lékařů při stanovování velikosti plodu. Sekli se o celé jedno kilo, což se v důsledku projevilo tak, že syn pochopitelně nešel vytlačit a na císař bylo samozřejmě pozdě. Nakonec to odnesl jen zlomeným klíčkem, jímá mě však hrůza z toho, že by se jednalo mé první dítě. To bych ho myslím nevytlačila ani omylem a konec nechci domýšlet. Jako bonus jsem od porodní asistentky dostala vynadáno, co jsem si to vůbec dovolila porodit. O třetím dítěti bych uvažovala pouze za předpokladu, že bych měla domluvený císařský řez. První syn měl 4 kg a 53 cm. Podle této úměry by to třetí vypadalo na 6 kg :-)
 katka+katka 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 13:25:44)
No, to jste si doopravdy dovolila hodně:-)Jinak císař domluvit bohudík jde, sama jsem rodit nechtěla jinak.
 Pavla 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 13:36:15)
a jak lze domluvit císař? to by mne zajímalo. u porodu mého druhého "obříka" o císaři nikdo apriori neuvažoval, k tomu by se přistoupilo až v průběhu porodu, kdyby to nešlo jinak...
 SnowWhite 


Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 13:54:10)
Mě by zase zajímalo jaký to je rodit císařským řezem? Moje porody oba byly peklo! Teď jsem ve fázi, že už není cesty zpět a nějak se to ven dostat musí :-), ale šíleně se bojím už teď. Potřebovala bych vědět jak dlouho bolí jizva, jaký to je pocitově....protože normální porod je megapeklo když se rodí, ale pak už je to celkem pohoda (když odhlédnu od hojení jizvy). U císaře mám pocit, že je super, že nic nevím, ale jak dlouho to bolí potom? Přiznávám, že jsem posera a mám zvýšenou citlivost na bolest...nicméně užila jsem si podvakrát něco, co se jen tak nezapomíná. Díky za popis Vašich pocitů - i když každá to má jinak
 gabina 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 14:13:21)
ahoj j jsem rodila 2sc ,myslim ze je to u kazdeho jinak podle toho jaky ma prah bolesti ja jsem to zvldla myslim dobre hlavne to chce rychle rozchodit.ze zacatku musis prijit na to jak vstavat s postele a jak si odkaslat aby bolest byla co nejmensi ale zvladnout se to da v poho nemusis se bat
 Pavla 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 14:16:42)
jak píšeš, každá to máme jinak, ale z toho, co od tebe čtu, je nejdůležitější NEBÁT SE, ber to pozitivně, prostě tak, že ten třetí porod se prostě musí povést, že proběhne výborně. Já sama do třetího nechci jít, dokud o tomto nebudu vnitřně bezpochyby přesvědčená:-)
u mne byl císař pohoda, epidurál, pak řez, pak jipka, vstala jsem v pohodě, kojila v pohodě, pak to chvíli tahalo, ještě možná tak 2týdny pro jistotu nosil vaničku vylívat manžel, když jsem táhla kočár, tak jsem to ještě chvíli cítila, ale naprosto ok. Po spontánním porodu se mi jizva hojila 2měsíce.
Někdo jiný ti zase napíše, že jizva po císaři hrůza...fakt je to o tvém přístupu k věci. Věř tomu a neboj se, sežeň si třeba porodníka, na kterého ti dal někdo tip, nebo dulu a bude to fajn.
 Aja 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 14:30:10)
Presne tak, kazdy to ma jine, ja spontanni porod bez problemu, po cisari jsem se jeste dlouho citila jako invalida a rozhodne bych ho uz nechtela zazit.BRRRR
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(11.4.2008 14:24:22)
Rozpoutáš velikou debatu, každý bude mít tu svoji pravdu.... tak tady je ta moje verze: rodila jsem 2x, jednou SC a jednou normálně. SC byl ale až po dlouhém nepostupujícím porodu.U mě jednoznačně "vyhrál" druhý, klasický porod. Hodinu po něm jsem byla funkční, chodila, jedla a pod. Byla jsem nadšená. Oproti tomu po císaři jsem byla v pr... hodně dlouho, hlavně psychicky. Ale to byl můj problém, moc jsem si to při prvním těhu malovala narůžovo (přece "každá žena může rodit spontánně";). Pak přišly hodiny bolestí a na závěr císař- měla jsem hrozný pocit selhání a spolu s nespavostí mého mimina to nastartovalo docela slušné depky - vůbec na to období nevzpomínám ráda.
Ale pokud to má někdo tak, že se zase bojí rodit normálně do té míry, že ho plánovaný císař hodí do klidu, tak je pro něho určitě lepší.
 SnowWhite 


Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(11.4.2008 14:33:48)
Děkuju Vám všem za názory. Deatu poutat samozřejmě nechci - jen jak už jsem řekla : jsem posera a jelikož jsem dvakrát rodila v kuse týden a při samotné akci následovaly lahůdky, které ani nebudu popisovat, prostě se bojím. Je jasný, že každý je na tom jinak - já jsem ve fázi, že přemlouvám doktora ať mi dá narkozu týden předem a pak ať to ze mě nějak dostane abych o tom nevěděla :-). A to jsem teprve v půlce :-). Jen jsem nikdy nebyla na operaci a tak si neumím představit bolest, kterou přináší rozpáraný břicho...tak abych nejančila, že chci sekci a nedopadla ještě hůř :-)
Nicméně díky
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(11.4.2008 14:37:16)
Pokud to je tak, jak píšeš, tak bych trvala na tom císaři. Ty stavy (/fyzické)potom nejsou zas tak hrozné a pokud oba předchozí porody byly komplikované a nepostupující tak z hlediska bezpečnosti mimča je ten císař asi bez debaty lepší.Já jsem byla střelená, dneska už se na to taky koukám jinak....
 Dajenka, 1 dítko 


Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(18.4.2008 12:58:57)
Jo, myslím, že je spousta porodů horších než stavy po císaři. Taky vím, o čem mluvím, kuchli nás po týdnu marných snah o efektivní indukci. Holt by doktor měl trochu myslet. Ale pokud je dobrá šance, že porod spontánně půjde dobře, je šílenství si vybrat císař... U takhle velkého dítěte by se mi ale taky klepaly kolena.
 Simča 
  • 

Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(11.4.2008 15:29:44)
Neboj se SC, já jsem dvakrát rodila spontánně a protože jsem se po delší době rozhodla pro třetí miminko,jímala mě hrůza už od začátku,jak to bude s porodem.Vyřešila jsem to tak,že jsem si našla vynikajicího porodníka a od začátku s ním měla domluvený a zaplacený SC.Ta pohoda a klid,ve kterém jsem prožila celé těhotenství,mi rozhodně stály za to,i když jsem po císaři měla komplikace a vzpamatovávala jsem se déle.Ale možná to bylo i mým věkem.Kdy jsem si nejvíc užívala klidu bylo na těhu cvičení,kdy se probíraly všemožné úlevové polohy,dýchání při porodu atd. a mě to nechávalo v úplném klidu.Císař se dá zvládnout,ale podle mé zkušenosti je to opačné než u sponánního porodu.Porod pohoda,bolesti pak,ale to už je dítě venku,tak co....
 madlenka07 


Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(12.4.2008 8:02:24)
Já rodila normální cestou a bylo to něco úžasného.Myslím že SC je dobrá věc v případě komplikací,ale mít to jako první volbu,no nevím...já ne.Ale je to na každém-naštěstí:-).Jen by mi vadilo,že by mi nechtěli dát miminko hned,ale já jsem pěkná držka,takže kdybyk něčemu takovému došlo,to by asi slyšeli...a miminko by mi ještě rádi dali hned:-D
 Simča 
  • 

Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(12.4.2008 18:43:50)
Madlenko,já jsem odpovídala na dotaz SnowWhite a pokud se nepletu,zajímala se o bolesti a pocity při SC.Jinak at si každý rodí,jak je mu libo,já jsem pro 100%ní volbu a rozhodně u tohoto článku nehodlám diskutovat o výhodách přirozené porodu kontra porodu SC,už toho bylo napsáno dost.
 madlenka07 


Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(12.4.2008 20:00:21)
Simčo,já jen napsala svůj názor a svoji zkušenost.Nic jiného v to nebylo.
 Simča 
  • 

Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(12.4.2008 21:49:26)
Tak jo, O.K., ono se to většinou zvrhne v porovnávání porodů a to podle mě nejde.Každý porod je individuální a každý ho prožívá jinak.Já jsem měla první dva porody spontánní a docela hladké,ale ted už jsem těsně u 40-ky a věř mi,znovu se mi do těch bolestí jít nechtělo(i když potom jsem si jich užila až až).Ale to už bylo krásné a zdravé miminko na světě,tak i ta rekonvalescence šla vcelku dobře.
 luthienka 


Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(12.4.2008 20:03:03)
Jenom mojek zkušenost s tím, kdy se přináší mimčo po SC. Já poprvé rodila v krajské porodnici, pak jsem byla 12 hodin na pooperačním a dítě viděla až na normálním pokoji a nosili mi ho po 3 hodinách. Druhé dítě jsem rodila v malé porodnici, kde pooperační není a mimino mi přinesli hned, jak jsem si řekla. Hezky mi ho i rozbalili, já spočítala prstíčky a nechali mi ho v posteli, dokud jsem chtěla. A na kojení mi malou nosili, když sama potřebovala.
 suvis 


Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(12.4.2008 17:46:44)
Já bych to viděla asi takhle - porod je vždycky o nějaké té bolesti, ale při císaři to má jednu velkou výhodu, už totiž víš, že vše dobře dopadlo, a ta bolest se jinak snáší, když už toho svého broučka vidíš ležet vedle sebe. Já byla na napůl plánovaném s.c., když se zjistilo, že se v důsledku minulé operace na čipku vůbec neotevírám ani po několika hodinách kontrakcí. Bylo ale spousta času na epidurál, a musím říct, že na porod vzpomínám moc ráda. Malou mi dokonce přiložili k prsu hned, jak ji zvážili, změřili a zabalili, ještě jsem ani nebyla došitá. Teď jsem v 18.tt. a na 99% mě čeká opět řez, tak doufám, že to bude taky v pohodě.
 Lela 2 kluci 
  • 

Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(13.4.2008 10:12:04)
No, tak tedy já mám zase jinou zkušenost, císaře jsem měla dvakrát, oba akutní, epidurál nebyl, děti jsem viděla až za hodně dlouho... Navíc první císař byl hodně bolestivý (hrozilo udušení miminka, takže to řízli rychle a moc nekoukali jak). Normální porod jsem nezažila, ale myslím, že normální znamená přirozený tutíž jednoznačně dobrý pro oba. Pokud nastanou komplikace tak jednoznačně císař (zdravé miminko je důležitější než za každou cenu rodit normálně). Ale trošku mě vždycky naštve, když se tu někdo rozplývá nad císařem, jaká je to pohodička a že si ho třeba i maminka vyžádala... Je to operace jako každá jiná a může mít dost komplikací.Prostě to shrnu, císař je dokonalá věc, když hrozí komplikace, ale považovat ho za bezbolestnou a pohodlnou cestu porodu mi přijde zcestné.
 katka+katka 
  • 

Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(15.4.2008 10:09:27)
Lelo, on je rozdíl císař plánovaný a akutní. Kamarádka měla akutní (2.dítě), ačkoli chtěla 3 děti, o dalším právě díky tomu zážitku už neuvažuje. Já se jí ani nedivím, když mi to vyprávěla. Lékař se choval naprosto suveréně, dokonce sestřičku posílal domů, že on už to zvládne a pak z minuty na minutu se vyděsil, manžela nechal odvést, křičel sakra, sakra, ať přijde Pavel (myšleno další doktor), pak volali oba dva sakra, kde je anesteziolog, na její otázky co se děje nikdo neodpovídal, když se probrala byl u ní jen manžel a vůbec netušila, jestli je dítě v pořádku. Naproti tomu já měla plánovaný a říkám, že to byla prostě nádhera. Celou noc před tím jsme s manželem nespali, nemohli jsme usnout, koukali na radiobudík a odpočítávali hodiny, kdy už bude naše holčička s náma. Do porodnice jsme jeli natěšení, lékaři kolem nás byli v klidu, přesně jsem věděla, do čeho jdu a co bude následovat.
 Dajenka, 1 dítko 


Re: Rozpoutáš bouřlivou debatu :) 

(18.4.2008 14:05:15)
Amen. Tak to podepíšu.R^
 Blanimour 


podobná zkušenost 

(15.4.2008 9:30:35)
Byla jsem na tom dost podobně. O variantě, že bych nedokázala porodit přirozeně, jsem vůbec neuvažovala. Ale nakonec došlo na císař, a to po 36 hodinách kontrakcí. Pak to šlo šup šup, začaly se ztrácet ozvy. Takže nebyl čas na epidurál, musela se dát celková narkóza.
Roli asi hrálo i to, že jsem při porodu měla dost děsnou chřipku, takže jsem asi prostě neměla sílu. A pak jsem si móóóc užívala ty záchvaty kašle s rozřezaným břichem.
Pokud budete mít císaře s celkovou narkózou, počítejte i s jedním možným nepříjemným zážitkem. Protože se kvůli dítěti používá jen omezený výběr anestetik, můžete mít dost hrozné stavy. Já měla při probouzení halucinace, vůbec jsem neměla kontrolu nad svým tělem - to považuji za horší zážitek než těch 36 hodin kontrakcí.
A pak samozřejmě ty stavy, že jsem to nezvládla, že jsem dceru mohla mít u sebe až třetí den a ona tam chudinka sama... Do toho mi nešlo kojení (po císaři častý problém).
Ale znám spoustu ženskejch, které byly po císaři v pohodě. Mě je ale dodnes líto, že to nevyšlo přirozeně.
 Hana, holky 3 roky a 6 měsíců 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 14:56:43)
z porodu císařským řezem nemusíš mít strach! Zkusila jsem si jak spontánní tak operační porod a zpětně mi to připadá asi tak nastejno. Jizva se hojí opravdu rychle, hlavně to chce se hned od začátku nevyhýbat pohybu, i když opatrnému (cvičila jsem na posteli už pár hodin po operaci a šlo to - opatrně hýbat nohama, břišní dýchání, a pod.). No a 9.den po císaři už jsme se starší dcerou a kočárkem vyrazili na pískoviště :-) Držím palce, ať jde všechno hladce. Hana
 Zuzka+Adamek 12/05,TP3.11.07 


Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 19:12:29)
Snowhite, tak ja mam dve deti,prvni cisarem kvůli nepostupujicimu porodu a druhe normalne vaginalne. PO cisari me jizva bolela tak 3 tydny a prvni tyden jsem vstavala a lehala si tak 10 min,i chuze mi cinila problemy. Jako i curani bylo peklo nebot se pri tom vzdy jizva stahovala dovnitr do bricha (to jsou me osobni pocity).

Druhy porod skoncil rozsahlym roztrzenim,syn mel kratkou pupecnikovou snuru (20cm) a sel ven ksichtikem nahoru a natrhl me tak,ze mam site 2cm streva,konecnik,celou hraz a par centrimetru dovnitr-tam me rozthl raminkem. Upozornuji ze mel 3650g a 50cm. Zadnej mega obrik.

Asi 10dni po porodu mi zacaly vypadavat stehy a siti u konecniku se mi rozjelo-nedrzelo u sebe. Super vec...

Po vsech moznych zazitcih z druheho porodu,problemy se stolici,v pozdejsim veku s udrzenim stolice atd,bych preferovala CS. I muj gynekolog rikal,ze CS je lepsi nez tady toto.
 Cita 


Re: Mně sice nevadilo, 

(12.4.2008 0:04:29)
Zuzko, tak to doufám, že u tebe na toho plánovanýho císaře dojde..~s~
 katka+katka 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 20:04:54)
Já jsem normálně vysvětlila své gynekoložce, že bych chtěla CS a proč a důvod se našel. Jinak vím i o pár maminkách, které to zaplatily.Budu držet palce, aby ti to dopadlo tak jak chceš!!!
 Katulajda 


Re: Mně sice nevadilo, 

(12.4.2008 20:20:27)
Ahoj, tak já jsem syna pro nepostupující a dlouhý porod nakonec taky rodila císařem a nemůžu si ho vynachválit. Byla jsem sice celý den upoutána na lůžko, ale potom jsem mohla bez problémů sedět i nosit své dítě a bylo mi fajn. Na chodbách porodnice jsem pak potkávala zbědované maminky po normálních porodech a v porovnání s nimi mi bylo opravduvhej. Nemůžu ale srovnávat, rodila jsem totiž jen jednou a to tím císařem
 Mšice+2 kluci99+05 


Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 14:13:20)
Katko, nevím, jak kde, ale např. v brněnských porodnicích císařský řez bez závažných zdravotních důvodů domluvit nelze. Vím o několika matkách, které se bály rodit normálně, trvaly na císaři a byly odeslány do porodnice na menším městě, kde nebyl problém. Já sama nemohu soudit, co je lepší, obě děti jsem rodila spontánně a byla jsem tomu ráda, přestože porody nebyly zcela ideální a bez komplikací. Kamarádka, která rodila první dítě sekcí a druhé spontánně, říká, že spontánní porod je na 100% lepší a dobrovolně by do císaře nešla (samozřejmě, jsou-li k tomu závažné zdravotní důvody, není co řešit).
 Eva + holčička 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 15:18:42)
Hm, to je hezké, ale co když jsem na tom jako Snowhite - nízký práh bolesti, nic moc vzpomínky na první porod - i když s epidurálem, bez něhož bych kvůli své fobii z bolesti do dítěte snad ani nešla, natržení při porodu, dlouhé hojení, sex asi tak rok a půl absolutně o ničem....Teď čekáme neplánované druhé dítě, těším se na něj, ale na porod NE. Takže jsem to zkonzultovala se svým gynekologem a domluvili jsme se na císaři, vysloveně mi řekl, že je to v mém případě lepší než se celé těhotenství stresovat a potom stresovat ještě všechny na porodním sále.
 Mšice+2 kluci99+05 


Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 15:39:37)
Pokud ti to doporučil gynekolog a nevidí v tom problém ani on ani porodnice, není co řešit. Já jen píšu ze zkušenosti mého okolí, že u nás prostě "císař na objednávku" nelze. A já osobně bych do něho nešla, porody byly taky nic moc, první mně vyvolávali, kontrakce po 5ti minutách jsem měla 8 hodin, placenta vyšla až hodinu po porudu, její porod byl horší než porod dítěte a to šití potom zaživa opravdu stálo za to. U druhého syna už to bylo lepší - ty nejhorší bolesti trvaly cca 4 hodiny, ale nenastřihli mě, roztrhla jsem se, zašili mě tak kvalitně, že šití třetí den po porodu mírně prasklo, to bych taky nikomu nepřála. Ale do epidurálu bych nešla a do císaře taky ne (pokud bych nemusela), říkám já osobně, ale každý ať si dělá co chce, a pokud mu to zdravotníci umožní, nevidím v tom problém.
 Petra 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 16:59:49)
Holky neblbněte, nebo sem do diskuse vletí Cermanová a všem Vám doporučí normální porod a k němu dulu!
 SnowWhite 


Re: Mně sice nevadilo, 

(11.4.2008 17:14:40)
Je mi lehce stydno se přiznat, ale jsem ve své fobii tak daleko, že ani neuvažuji o tom, co je lepší pro dítě (pokud ho samozřejmě neohrozím přímo). Snažím se na to nemyslet ale stále se v myšlenkách vracím k tomu, jaé to bylo a co všechno mě může čekat. Samozřejmě bych si moc přála, aby to šlo hladce a miminko bylo naprsto v pohodě, ale tak nějak sobecky se točím jen a jen kolem toho, zda nechcípnu bolestí a nebo hrůzou. Další dítě bylo velkým přáním mého manžela, já bych dobrovolně do třetího nešla zejména kvůli tomu, že ho musím porodit. Jen mi přišlo blbý, když on ho tak chce a není jiný důvod než můj strach, ho nemít. Už jsem s lékařem myšlenku sekce naťukla, ale pak jsem se hned začala zase bát, že dělám chybu a že to vyjde nastejno :-). Proto jsem moc vděčná za všechny celkem útěšné názory. Samozřejmě se vždycky může něco zvrtnout, ale s tím se musí počítat. Mě šlo spíš o to, kolik bude názorů, že CS není nic tak hrozného :-). Ještě jednou díky
 Nervík, 2 kluci 
  • 

Re: Mně sice nevadilo, 

(12.4.2008 21:22:54)
Je to začarovaný kruh: Čím víc se bojíš, tím hůř rodíš. Čím hůř rodíš, tím víc se bojíš.
Myslím, že to souvisí s pradávnými pudy. Strach, stres znamenal nebezpečí, porod se zastavil, aby se nebezpečí dalo uniknout. Klid = bezpečí, může se rodit.
Ale jak to vyřešit, nevím. Člověk si neporučí, aby se nebál, navíc po špatných zkušenostech.
Přeju Ti, abys našla správné řešení.
 Patsy + holky 


Re: Mně sice nevadilo, 

(12.4.2008 19:48:43)
Mšice, ale jde. Mám známou, která si SC v brněnské porodnici zaplatila ;)
 Anabella 


Re: Mně sice nevadilo, 

(12.4.2008 22:44:29)
Ja bych se podruhe taky rozhodla pro cisare,kdyby to slo,porod sice trval jen 12 hodin,ale presto ze me nastrihli,tak jsem se pekne roztrhla(pry necekali,ze jsem tak uzka) a sesili me teda priserne,az po sestinedeli mi gynekolozka rekla,ze mi sesili jen kuzi a ne svaly,takze uvnitr mam jamku asi jako rajce.Myslela jsem si,ze jsem hystericka,kdyz jsem nemohla mesic po porodu jeste sedet.Takze druhy porod by byl pro me dost trauma.A to malej nebyl nejakej obr. 3800g/50cm
 Zdenka 
  • 

Určování velikosti 

(11.4.2008 21:33:27)
To je bohužel u hypetrofických dětí normální, že jejich váhu nejsou schopní odhadnout. Ty přístroje "končí" někde těsně nad 4 kg. Prostě se změří pár hodnot (v centimetrech) a nějakým vzorečkem se z toho vyrobí další číslo v kilogramech. Ostatně na to, jak děcko proleze porodními cestami mají vliv ty centimetry a ne ta kila, takže si myslím, že je to vlastně jedno.
Můj synek byl a je dlouhý, hubený a "kebulák" :-( Takže sice měl "jen" 3,9 kg, jenže už na UTZ ve 30. týdnu měl hlavičku jako ve 36. týdnu. Nástřih 6 cm to spravil, přesto považuju svůj porod za pohodový. Sice jsem si 2 týdny nesedla, ale už 2,5 hodiny po porodu jsem znuděně šmejdila po porodnici - než mě pustili ze sálu, nasnídala jsem se a umyla, tak dali malého na novorozenceké a on spal a spal a spal, kéž by mu to bývalo vydrželo déle než ten jeden den ;-)
 Zazi (1+1+1) 


Re: Určování velikosti 

(12.4.2008 10:58:13)
První syn měl 4560 kg, 51 cm (asi), já měřím 165 cm. Narodil se spontánně, po běžně dlouhém porodu. Bez nástřihu a poranění, v pohodě jsem seděla dvě hodiny po porodu. Dcera 3300 g (má chromozomální aberaci, proto je takhle "malá" - v porovnání s bráškama) a třetí syn 4250 g (zase bez zranění a nástřihů). Všichni se narodili týden po termínu.
Cukrovku nemám, proč se narodili větší, nikdo netuší.

Silný strach z porodu mi přijde jako dostatečný a dobrý důvod k císařskému řezu. A naštěstí mám pocit, že se gynekologové a porodníci někdy už docela snaží respektovat přání rodičky.
 Renka + 3 


Re: Určování velikosti 

(12.4.2008 16:42:42)
Já už měsíc před porodem věděla z UTZ, že syn bude veliký a samozřejmě jsem měla obavu, jak proběhne porod. Měřím 165 cm. Chodila jsem do rizikové poradny v porodnici (kvůli jiným problémům), kde jsem hlásila všude, že čekám obříka, ale doktoři vždy mávli rukou, že když jsem porodila dvě děti, třetí půjde taky. Takže císař ani náhodou. Odhadovaná velikost byla ve 40. týdnu 4200 g. Nakonec měl syn 4222 g a 53 cm, narozený spontánně,ale s velkými problémy, hlavička nešla vytlačit (průměr 38 cm), došlo k dystokii ramének a zlomenině klíčku, malý měl tranzitorní tachypnoi, nízký tep i saturaci kyslíkem, byl na kyslíku 9 hodin, infuzi měl ještě déle, poté silnou žloutenku, takže byl na fototerapii. Podle pediatrů měl jít císařem , ale to se porodníci samozřejmě nedozví, není tam ta zpětná vazba. Oni mají další čárku za přirozený porod a my teď budeme s obavami malého sledovat, jak se vyvíjí. Dnes bych byla chytřejší a císaře bych si prostě vynutila. Jinak moje zranění nejsou veliká a pro mě byl přirozený porod šetrnější ,ale raději bych podstoupila císaře a měla klid, že je miminko v pořádku.
 mumis 


Re: Určování velikosti 

(12.4.2008 21:58:18)
Ahoj, rodila jsem 2x a potřetí už ani náhodou.První syn měl "jen" 3,84 kg a 52 cm. Porod byl dlouhý a nepostupující, otvírání skončilo na osmi centimetrech. Nakonec synovi pomohli ven kleště, měl kefalhematom a podlitinu přes půl obličeje.Já jsem byla hodně potrhaná a nastřižená. Hojila jsem se docela dlouho. Druhý porod měl naprosto stejný průběh, ale naštěstí skončil CS. Druhý syn měl 4,74 kg a 56 cm. Po císaři jsem se zahojila lépe a byla jsem šťastná, že jsem nemusela rodit normálně. Oba kluci jsou v pořádku. Při obou těhotenstvích jsem přibrala max. 5 kilo.
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: Určování velikosti 

(13.4.2008 9:57:17)
Renko, je mi to moc líto, jaké problémy váš chlapeček z porodu má!!! Je to sprosté od doktorů, že v případě větších odhadů vše důkladněji neproměřují!!!
Když čtu příběhy maminek na této diskusi, tak děkuji všem svatým, že já i moje děti přežily porod v pořádku! Měla jsem velké štěstí. První syn měl "jen" 3,9kg a narodil se velmi rychle, bez potíží, bez šití, druhý měl 4,2kg a taky vše proběhlo dobře, bez šití, chlapeček měl teda zlomenou klíční kost, ale vše dobře srostlo. Ale taky mi říkali, když jsem porodila jednoho většího porodím i druhého. Jen mě děsilo to, že nedokázali na ULZ udělat odhad váhy, protože jim to počítač nevypočítal~f~ z těch naměřených hodnot - prý přes 4 kg ale jesti 4,5 nebo 5 kg to nikdo nevěděl;((. Ale naměřené rozměry hlavičky byli vždy nízké a to je asi nejdůležitější, hrudníček a nožičky byli větší, ale to už prý "projde" dobře. Hlavičky měli moji kluci 34 a 36 cm obvod.
Přeju co nejméně komplikací v budoucnu!!!
 Ilonesa 


Re: Určování velikosti 

(13.4.2008 21:15:59)
Moje první dcerka 3,60kg a 51cm/1999/,synek 4,85kg a 55cm-obvod hlavičky 40 cm.Naštěstí šlo vše vcelku dobře,ale přikládám to tomu že to byl už druhý porod,při prvním teda nevim,nevim.Hlavně že to nakonec dobře dopadlo,týden před porodem mi tvrdily že má 3,60kg!!!Taky se dost sekly.A kdyby se něco stalo tak co si kdo na kom vezme?Odnese to zase jen to miminko a rodič.Opravdu je to dost sprosté a lhostejné;((
 Ilonesa 


Re: Určování velikosti 

(13.4.2008 21:19:04)
Moje první dcerka 3,60kg a 51cm/18.12.1999/,synek 4,85kg a 55cm-obvod hlavičky 40 cm/1.6.2007/.Naštěstí šlo vše vcelku dobře,ale přikládám to tomu že to byl už druhý porod,při prvním teda nevim,nevim.Hlavně že to nakonec dobře dopadlo,týden před porodem mi tvrdily že má 3,60kg!!!Taky se dost sekly.A kdyby se něco stalo tak co si kdo na kom vezme?Odnese to zase jen to miminko a rodič.Opravdu je to dost sprosté a lhostejné;((
 Ilonesa 


Re: Určování velikosti 

(13.4.2008 21:19:34)
Moje první dcerka 3,60kg a 51cm/18.12.1999/,synek 4,85kg a 55cm-obvod hlavičky 40 cm/1.6.2007/.Naštěstí šlo vše vcelku dobře,ale přikládám to tomu že to byl už druhý porod,při prvním teda nevim,nevim.Hlavně že to nakonec dobře dopadlo,týden před porodem mi tvrdily že má 3,60kg!!!Taky se dost sekly.A kdyby se něco stalo tak co si kdo na kom vezme?Odnese to zase jen to miminko a rodič.Opravdu je to dost sprosté a lhostejné;((
 Gábina (2holčičky 6a4 roky, 1klouček 3měsíce) 
  • 

neovlivním, jak bude moje dítě veliké 

(12.4.2008 20:32:17)
Myslím, že neovlivním, jak bude velké moje miminko. Všechny naše děti jsou velké. První měla 4400g, druhá 3950 a třetí 4300. Ty starší z toho vyrostly a dnes to nikdo nekomentuje. Jen ta starší je trochu vyšší.
Ze článku jsem nepochopila, co s tím mám dělat. Vždy jsme byli rádi, že se nám narodilo zdravé miminko. A považovali to za zázrak. O to úplně první jsme přišli v prvních týdnech těhotenství...
Kdybych tento článek četla před prvním porodem, možná bych pak měla strach. Mě také doktoři říkali, že to poslední mimčo bude velké. Ale to jsem se jen usmívala. Pokud je v pořádku a já jeho velikost stejně neovlivním? Kdyby tak bylo více povzbuzujícíh článků. Těhotné mají spíše tendenci mít obavy a potřebují povzbuzení.
 Aňa 
  • 

A co váha přes 5 kilo? 

(14.4.2008 11:20:07)
Tak musím přispět se svojí "troškou" do mlýna. Můj syn měl porodní váhu 5100 g a měřil 56 cm. Vyvolávali mi porod asi po týdnu přenášení, byla to katastrofa, ale po 17 hodinách vykoukl na svět :-)
Odhad jeho váhy nebyl nijak přesný, nikdo netušil, že budu mít obříka (byl největší v celé porodnici). Proto žádný plánovaný císař, ale klasický porod. Naštěstí se obešel bez komplikací, oba jsme to zvládli.
Těhotenskou cukrovku jsem neměla, vitamíny v těhotenství jsem nebrala, takže čert ví, čím mi to díťátko tak narostlo :-).
 Katuka+Vítek11/06+Danek10/09 


Re: A co váha přes 5 kilo? 

(16.4.2008 22:42:54)
Připojuji se do klubu obříků. Náš klouček měl 5,11 kg a také 56 cm. Také nikdo nic netušil, ale protože jsem malá nakonec po vyčerpávajících hodinách byl schválen císařský řez. Měli co dělat, aby ho vyndali. Také nejsem cukrovkářka a vitamíny jsem zobala občas a ke konci jsem už vynechala. Potěšila mě ta zmínka o vesnici, pravda v těhotenství jsem běhala po Sněžce a plavala a ke stravě přidávala plody lesů, luk a strání.
 Markouš 


Re: A co váha přes 5 kilo? 

(21.4.2008 23:30:43)
Můj syn se narodil s váhou rovných 5kg a 57cm dlouhý.Byl to dlouhý porod po 34 hodinách přirozenou cestou se mi narodil zdraví chlapeček.Jen apgar skore bylo o něco nižší 8-9-10.Naměřili mu také nižší PH pupečníkové krve a proto byl celý rok sledován na neurologii.V psychomotorickém vývoji byl o něco pomalejší než ostatní lezl po kolínkách v 10ti měs. a chodil sám v 17ti měs.U něj jsem brala maternu asi 5 měsíců.Druhý syn vážil 4.900kg a 58cm,porod byl také přirozenou cestou,byl už ale o něco rychlejší.Žádné velké poranění rodidel.Apgar skore 10-10-10.U druhého těhotenství jsem maternu nebrala.Žádnej střízlík nejsem váha 80kg 167cm.Manžel je vysoký,ale hubený.U nás to bylo genetikou.
 chociska 


Porodnice Decin, zkusenosti s primarkou 

(17.7.2008 23:57:03)
Me dite se narodilo a vazilo 4650 g a merilo 56 cm. Primarka razantne odmitla moznost cisarskeho rezu s tim,ze neveri ultrazvuku a ze si mysli,ze mimino ma pouze 4 kg. Podle tohoto clanku je muj syn extremne velky novorozenec. Primarka by se mela chytit za nos za svoji aroganci a za sve velmi nevhodne chovani, ktere ke me projevovala.
 J.R. 


Re: Porodnice Decin, zkusenosti s primarkou 

(1.10.2008 16:05:08)
Je to úplně jednoduché:císařský řez by totiž nemocnici stál mnohem více peněz.A vo tom to je.
 Marumia - holka,kluk,čerstvá holčička 
  • 

Velké miminko matka vegetarián  

(9.12.2015 10:31:08)
Musím se statistikou mírně nesouhlasit.
Jsem vegetarián,v těhu občas ryba , přibrala jsem jen 10 kg,nejsem nijak velká, přítel taky hubený a narodila se nám holčička 4670g, 55cm...
I když je pravdou, že tatínek 2 předešlých dětí, které měly 3650g a 3680g měl porodní váhu do 3000g a tenhle tatínek 4100g. Asi evoluce 😂....
 Marumia - holka,kluk,čerstvá holčička 
  • 

Re: Velké miminko matka vegetarián  

(9.12.2015 10:36:48)
Ještě bych dodala,že dle UTZ měla mít podobnou váhu jako moje předchozí miminka, takže jsme rodili přirozenou cestou, bez nástřihu , bez Epidurální anestezie, i když tu jsem opravdu chtěla,zase "se nestihla"...
 .kili. 


Re: Velké miminko matka vegetarián  

(9.12.2015 11:36:48)
přísným vegetariánstvím ženy je významně ohrožen vývoj zejména mozku jejího plodu, hmotnost při narození není ve srovnání s tím nijak důležitá

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.