| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminko, aši šem zaše šláp do hovínka

 Celkem 335 názorů.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Je to pravda. 

(11.2.2008 9:14:21)
Jen se mi zdá, že to, že uklízí každý desátý člověk zavání přílišným optimismem.
 Helena, dva vytáhlí kluci, stárnoucí pes. 
  • 

Re: Je to pravda. 

(11.2.2008 14:51:52)
Doklikala jsem do diskuze před sedmi lety a bohužel -to co píšu - je pořád stejně aktuální... Cituji sama sebe :

Re: Zažíváte také takové ?
Jsem jak máma , tak majitelka psa, a jediné, co se mi na neodpovědné pejskaře, kteří se tváří,že nahrbený pes na konci vodítka,není jeho osvědčilo, je přímá prosba o úklid.Mám ve všech kapsách pořád pytlíky na hovínka,a tak prostě přistoupím k majiteli kakajícího psa, podám mu pytlík a řeknu, váš pes tu kadí, asi jste si zapomněl pytlík ,to je nepříjemné, že, ale já vám ho dám. Většina šokovaných majitelů se opravdu ohne a to hovínko sebere !!!Zkuste to , jako že jim nešťastným majitelům chcete pomoci a ani ve snu by vás nenapadlo, že to hovínko nechtějí sebrat.
Taková ta nepřímá řeč : " podívej, pejsek se tu vykakal , to je ale ostuda ... " se většinou míjí účinkem. Sice si vylejete zlost , ale majitel se spíš zašprajcuje , a tváří se , že to není na něho .A nebuďte naštvaní, když Vám na to neskočí a neudělá nic. Třeba je natrvdlý a potřebuje častější opakování.nebuďte naštvaní, buďtě pevně přesvědčení, že máte pravdu. Trvejte na svém. Normální je nechodit ve výkalech. Na druhou stranu je normální mít psa.desítky let se nic nesbíralo, všichni jen nadávali. Chce to čas. A pevné nervy . Je možné si stěžovat u policie, každé město má vyhlášku , která tuto oblast ošetřuje a jsou tam i postihy za znečišťování. Zkuste se ozvat,je mnoho možností. Jde nízkým plůtkem oplotit hřiště, park a nedovolit vstup lidem se psem. jde vstát z lavičky a místo postranního nadávání oznámit majiteli psa, že je na místě, kde se psem nemá přístup... Jde zvýšit policejní dozor v místech , kde se psi pohybují nejvíce . Jde donutit většinu majitelů, aby se sbírání výkalů naučili.... Jen nesmíte nadávat potichu doma nad našlapaným hovnem na botě. Musíte jednat. A ozývat se na pravých místech .
Hodně radosti ze psů , ještě víc z dětí a nejvíc z obojího dohromady.

P.S. Víte jaký to je, sbírat teplé páchnoucí měkké hovínko do mikrotenkého šustivého sáčku ? Děsný !!!! Zvedá se mi žaludek. A to mám svého psa opravdu ráda .
Ale od doby, co jsem se to naučila, jsem svobodný člověk a bez obav mohu se psem kamkoliv, nikde se mi nestane, že stojím na konci vodítka a bezmocně čekám, kdo mi vynadá ..... Helena
 Bruni 


Re: Je to pravda. 

(11.2.2008 18:00:51)
Heleno, super přístup :-)! R^R^R^
Škoda, že já žádného psa nikdy nepřistihnu při činu.. Ale ty pytlíky s sebou pro jistotu brát budu :-).
 čistič 


Re: Je to pravda. 

(13.2.2008 20:16:09)
Psi bych na sídlištích zakázal.Dřív cca 25let tomu nazad jich tu bylo pár teď,to tu štěká od rána do večera,navíc občas někomu čokl uteče a vyřvává tu třeba o půlnoci.Co se týče úklidu po psech,to je opravdu vzácnost.Jsou zde přes ulici neudržované zatravněné plochy kde si můžou psi kadit jak chtějí,ale to ne.Před vchodem do domu panička cigárko pantofle a doga kálí na trávník.Upozorňování nemá význam,už několikrát jsem dostal odpověď,že nikde není žádná cedule,že se to nesmí ap.Několikrát jsem již neudržel nervy a trochu jsem do majitelů strčil.Začal jsem je fotit,přemýšlím kam všude fotky zašlu.Těch psů je mi přesto trochu líto,takže jed na krysy zatím shánět nebudu.Žena říká,že jsem blázen a ať si raděj buzeruji lidi v práci,ale just nepovolím.
 MSteflova 


Re: Je to pravda. 

(13.2.2008 22:18:40)
Čističi, když už mluvíš o té minulosti a oháníš se tím, že "Dřív cca 25let tomu nazad jich tu bylo pár teď,to tu štěká od rána do večera,navíc občas někomu čokl uteče a vyřvává tu třeba o půlnoci". Nezapomeň, že tam, kde dnes stojí sídliště, bývaly dříve louky, lesy a pole a že to byli lidé, kdo začali omezovat život zvířatům - stavěli, káceli, ničili. To, že dnes není kam jít vyvenčit psa a i v té přírodě ho, dle zákona, musíš mít na vodítku, je toho pouze důsledkem. Takže asi tak. Jestli ti někdo znepříjemňuje život, jdi se projít do přírody. Udělá ti to dobře.
 Martina Kavková 
  • 

Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 9:56:17)
Ty zarostlé plochy jsou sice zčásti zastavěné, ale určitě se kolem každého sídliště nebo části města najdou. Jenže to by se muselo několikrát denně udělat pár kroků a to se pejskařům většinou nechce. Tak obejdou sousedův dům, je to cesta právě tak na jednu cigaretku. A prosím nevymlouvejte se na to, že všude stojí sídliště nebo benzínka. Za těch 25 let nás zas tolik nepřibylo a benzínka se dá obejít a za ní bývá dost velký zarostlý prostor.
 MSteflova 


Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 11:30:58)
Na nic se nevymlouvám - jak jste si mohla všimnout, mám psa na zahradě a chodím s ním denně na procházky. Jelikož mám malé dítě, chodíme všichni společně. Pes je na vodítku 2x za měsíc, chodí bez problémů u nohy a za městem lítá po louce a chytá myši. Kdybych jednala podle zákona, pes by se nedostal z řetězu - ono totiž i na těch zarostlých plochách je, podle zákona, nutné psa držet na vodítku, případně mu dát košík. Přijde mi to nehorázné, v centru Berlína jsem cestovala se psem MHD legálně bez košíku. Jsem si vědoma toho, že ne všichni lidé mají se psy dobré zkušenosti, nenechám svého psa nikoho obtěžovat. Každý majitel by si měl za psa zodpovídat, základní výcvik by měl být povinností každého majitele psa a tresty za ublížení psem by se pro ně měly zvýšit. Ne však šikanovat všechny pejskaře.
 zuzini 


Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 12:27:28)
Lassie, naprosto s Tebou souhlasím, taky chodím se psy navolno, jen ve městě jsou na vodítku, ale tam s skoro vůbec nechodíme. My máme to štěstí, že v honidbě je máme puštěné legálně.
 MSteflova 


Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 12:31:54)
Zuzini, můj pes se na vodítku nevyvenčí, nekálí ani na vlastní zahradě. Pouze na procházce, kde se může pořádně vyběhat.
Pokud na zahradě do něčeho šlápnu, je to od koček, které zde volně pobíhají - a tomu se dá těžko zabránit. A fotit si podrážky bot kvůli tomu nebudu :-)
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 23:47:24)
Lassie mozna bys ho to mela naucit,jak rikas sama,vsichni psi by meli byt trenovani ne?diky tomu ze tvuj pes beha volne,moje dite musi chodit na voditku!!!!
 Bebíčko 
  • 

Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 23:58:39)
Taky venčím psa bez vodítka. Vím, že ho odvolám a jsem za svého psa zodpovědná. Nevidím na tom nic špatného, když se z někým míjím tak si ho zavolám. Je zábavné sledovat rozdíly mezi maminkami. Některé vidí velkého psa a raději přejdou na druhou stranu silnice, některé naopak nebádají dítě aby si toho krásného pejska pohladili;((. Jen málokterá maminka pouze projde.

Hovínka uklízím vždy, ale někdy pes ani nedokadí a už se najde rejpal, který mě na to upozorní.

;((

Asi by jste měla rozlišovat mezi peskařema a ne hned křičet pomoc pes.
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(15.2.2008 0:26:24)
asi byste se mela vice informovat o postizenych detech, kteri maji opravdu velky strach ze psu,to ze Vy ho mate vypusteneho znamena,ze ja si svoje dite musim vodit na voditku? Neni to trochu sobecke? To psy maji vetsi cenu nez lidi a deti?
 Bebíčko 
  • 

Re: Je to pravda. 

(15.2.2008 0:40:46)
Psala jsem, že pokud někoho míjim tak psa odvolám. to znamená,že pes jde u mne přitisklí k noze. Opravdu neví proč bych ho měla mít pořád na vodítku. O postižených dětech toho moc nevím, sousedka má asi osmiletého kloučka s DS a jsou s mím psem naprostý kamarádi.

Pokud máte postiženého syna tak je mi to líto, ale když se bude bát vody, tak ho nebudete koupat, když se bude bát lidí, tak bude pořád doma? Pokud vím dělá se psí terapie a děti reagují dobře. Mě se zdá sobecký spíše váš pohled, protože z vašeho pohledu bych psa vůbec nesměla vzít ven. Myslím, že máte na psi celkem zkreslený a jednosměrný pohled.

;((;((
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(15.2.2008 0:58:02)
Ano mate pravdu,to se nastesti nezmeni
 Xantipa. 


Re: Bebíčko 

(15.2.2008 9:13:55)
pes má být vždy na vodítku. Zrovna v pondělí takový moc hodný pejsek /dle majitelky/ skočil po synovi a pokousal ho. Asi chtěl tu zmrzlinu, co měl v ruceRv
Je sice fajn, že byl očkován a že majitelka nechápe, proč to pes udělal, ale včera jsem toho stejného psa viděla uvázaného u obchodu u zábradlí. Klidně ho paní uváže tam, kde musí každý projít, pokud do toho obchodu chce. Jsem zvědavá, co by vyprávěla, kdyby zase někoho kousl. Asi - že to ještě nikdy neudělal. Tak to bych "vraždila". Zřejmě se to stává max. 2x ta 10 let;((
 Věra 
  • 

Re: Bebíčko 

(20.2.2008 14:28:24)
To znám, mám psa, vodím ho na procházku na vodítku, vždycky, když potkáme nějakého psa "na volno", jsem to já, kdo je trhá od sebe, když se na mého jezevčíka ten dobře vychovaný pes, který přece může chodit bez vodítka vrhne.
 Bebíčko 
  • 

Re: Bebíčko 

(20.2.2008 16:59:53)
Taky jsem ta co psi roztrháva a neschopný majitel nevychovanýho psa stojí a kouká, kolikrát mi ještě řekne, že ta moje obluda ( asi 50 kg) by měla mít náhubek. Ale to nic nemění na tom, že jsem za svýho psa zodpovědná, pes má základní vycvik a odvolám ho ať se děje co se děje. Takže ho v parku klidně z vodítka pustím.

U nás jsou v tomhle nejhorší starší důchodkyně s jejich rozmazlenýma hafíkama. Kolikrát ho ještě pochválí, jak je šikovný, že si troufne na tak velkýho psa.;((
 cortinella 


reakce 

(6.3.2008 11:53:01)
Vážená Bebíčko, naprosto musím s Vaším textem nesouhlasit a to velmi důrazně. Také jsme rodina ze sídliště a často mám pocit, že psi mají větší váhu než lidi hlavně děti - venčí se bez náhubků, bez vodítek, na dětském hřišti, před vchodem do domu a všude kálí. Moje dcera, dnes pětiletá s volně pobíhajícími psi posbírala nejednu špatnou zkušenost a dnes z nich má panickou hrůzu. Já přestože pocházím z venkova a psa jsme doma měli vždycky jsem se stala zarytou odpůrkyní psů. Vím, že chyba je na straně páníčků a proto Vás žádám, všechny nezodpovědné majitele sídlištních psů, bez kterých zcela jistě nemůžete žít z pochybných a často těžko uvěřitelných příběhů od záchrany života až po uskutečněné těhotenství zásluhou zvířete, VZCHOPTE SE!!! A jestliže bez Vašeho psa ať už má jakoukoliv zásluhu nemůžete žít, neničte aspoň životy nám bezproblémovým, ostatním. DĚKUJEME!!!!!
 cortinella 


reakce 

(6.3.2008 11:54:39)
Vážená Bebíčko, naprosto musím s Vaším textem nesouhlasit a to velmi důrazně. Také jsme rodina ze sídliště a často mám pocit, že psi mají větší váhu než lidi hlavně děti - venčí se bez náhubků, bez vodítek, na dětském hřišti, před vchodem do domu a všude kálí. Moje dcera, dnes pětiletá s volně pobíhajícími psi posbírala nejednu špatnou zkušenost a dnes z nich má panickou hrůzu. Já přestože pocházím z venkova a psa jsme doma měli vždycky jsem se stala zarytou odpůrkyní psů. Vím, že chyba je na straně páníčků a proto Vás žádám, všechny nezodpovědné majitele sídlištních psů, bez kterých zcela jistě nemůžete žít z pochybných a často těžko uvěřitelných příběhů od záchrany života až po uskutečněné těhotenství zásluhou zvířete, VZCHOPTE SE!!! A jestliže bez Vašeho psa ať už má jakoukoliv zásluhu nemůžete žít, neničte aspoň životy nám bezproblémovým, ostatním. DĚKUJEME!!!!!
 Líza 


Re: Je to pravda. 

(15.2.2008 5:33:53)
Anavelo, proč vodíš dítě na vodítku? A jinak jsi v pořádku? Tvoje argumentace je fakt zvláštní...
Jo a všichni pejskaři jsou sobci, samozřejmě, základním znakem sobectví je to, že se o někoho (o to zvíře) starají...
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(16.2.2008 21:58:54)
Lizo,ver mi,ja se staram, mam postizene dite, na voditku ho nevodim,mela by sis to precist jeste jednou,psala jsem,ze kdyz ona psa na voditku nevodi,mela bych snad ja vodit svoje dite(mysleno to bylo tak,aby mi nahodou jeji pes na dite neskocil),evidentne jsi to vubec nepochopila? Navic ja ziju v Anglii a tady je to zcela normalni vodit deti na voditku, nevidim na tom nic extra zvlastniho,existuje to na celem svete.
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(16.2.2008 22:30:47)
Na celem svete je mozna trochu prehnany vyraz,ja na celem svete nebyla,ale pracuji na tom.
 Sylvie 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(16.2.2008 23:42:31)
No, Milado, já mám pocit, že v Praze se děti na vodítku docela i vodí :o/ Se přiznám, že já sama na něj taky koukala, protože nejstarší holka nechtěla ani jezdit v kočárku, ani chodit za ruku a to vodítko mi přišlo jako docela dobrá volba, aby mi v nestřeženém okamžiku nevběhla pod auto... ale pak jsem si to rozmyslela, neb mi to přišlo... divné. Nedůstojné pro ni i pro mne. Radši jsem se snažila ji do té silnice nevpustit ;o) Jinak prodává se to nikoli jako "vodítko na děti", ale pod názvem "vodící kšíry".

 Sylvie 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(16.2.2008 23:44:43)
Jsem nějak zvorala odkaz na obrázek - mno, nedošlo mi ho neprolinknu, neb je na zakázaných stránkách :o/ Tak aspoň tenhle odkaz by snad mohl být funkční:

http://www.detskeveci.cz/foto.php?id=6406705&tab=0
 Lenelka 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 0:21:53)
Milado, bohuzel musim potvrdit, ze deti na voditku na londynskych ulicich potkavam denne. Ja ho nikdy nepouzila, kluk je divokej, tak holt rucicku drzim pevne, ale voditko fakt neee. I kdyz musim uznat, ze pobliz ulic by se siklo a byt malej jeste trosku divocejsi, tak o nem asi zacnu uvazovat. Jsem zvedava, jak to bude s dcerunkou;) Ale do CR bych ho v zadnem pripade nevozila, tusim, ze v Budejcich by na me nekdo zavolal socialku, kdyz by videli ditko na voditku:-D
 Lenelka 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 0:48:27)
Milado, ceske maminky jsou totiz dost odlisne od napriklad anglickych maminek... Vic k tomu nereknu, je to mimo tema.

A k tematu, tak tady jsou na chodnicich en-o-na (rozumej h...a) na chodniku taky a to velmi casto. Pokuty za neuklizeni jsou vysoke dost (u nas v parku je cedulka o £1000), ale spousta lidi jsou prasata neskutecna a pytliky sebou nenosi. Obvzlaste chutny na tom je fakt, ze velka vetsina Anglicanu chodi doma v botech.
 zuzini 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 21:40:13)
Tak já to viděla zrovna ve čtvrtek, ale myslela jsem, že dítko vytáhli zrovna z kočáru rovnou s kšírama:(, no jestli to bylo vodítko, tak potěš....
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 21:50:06)
Zuzini, bylo to v diskusi pod tímhle článkem:
http://www.rodina.cz/clanek6134.htm

jinak se o něm teď diskutovalo i na Porodu doma (podívej se na Další témata ve sloupci vpravo).
 zuzini 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 21:52:50)
Markét díky moc:-)
 Líza 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 5:06:54)
Anavelo, postižení tvého dítěte přece s touto diskusí nesouvisí (pokud pominu jeho možný podíl na tom, že se bojí psů, ale to se bojí i spousta zdravých dětí).
Pokud jde o vodění dětí na vodítku: to, že v Anglii je to považováno za normální, vím. Tady naštěstí zatím ne. Dovedu to pochopit jako řešení z nouze, když má člověk víc malých dětí, než rukou. V ostatních případech mi to připadá padlý na hlavu, nechci-li použít přímo příměr zvrácený.
 Líza 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 5:08:25)
Anavelo, postižení tvého dítěte přece s touto diskusí nesouvisí (pokud pominu jeho možný podíl na tom, že se bojí psů, ale to se bojí i spousta zdravých dětí).
Pokud jde o vodění dětí na vodítku: to, že v Anglii je to považováno za normální, vím. Tady naštěstí zatím ne. Dovedu to pochopit jako řešení z nouze, když má člověk víc malých dětí, než rukou. V ostatních případech mi to připadá padlý na hlavu, nechci-li použít přímo příměr zvrácený.
 Líza 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 5:09:26)
Anavelo, postižení tvého dítěte přece s touto diskusí nesouvisí (pokud pominu jeho možný podíl na tom, že se bojí psů, ale to se bojí i spousta zdravých dětí).
Pokud jde o vodění dětí na vodítku: to, že v Anglii je to považováno za normální, vím. Tady naštěstí zatím ne. Dovedu to pochopit jako řešení z nouze, když má člověk víc malých dětí, než rukou. V ostatních případech mi to připadá padlý na hlavu, nechci-li použít přímo příměr zvrácený.
 Ivana 
  • 

Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 12:46:38)
Milado,
ziji mimo CR a obcas vidam deti na voditku. Nekdo treba bydli hned vedle ctryrproude silnice a nejak musi dojit k lekari nebo nakoupit a proc drzet dite 40 minut v kocare, kdyz se muze a chce probehnout. Nekdy staci vterina a je nestesti. Pokud pouziju voditko a tim zabranim mozne tragedii, tak me prijde dost prehnane zatracovat voditka na deti nebo srovnavat deti se psy. Ani se tady nad tim nikdo nepozastavuje, proste je to obcasny pomocnik. Urcite to nikdo nepouziva v parku nebo v klidnych ulicich.
 Ivana 
  • 

Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(17.2.2008 20:51:29)
Milado,
magor neni a svuj nazor si nech, i ja si ho necham.

 MirkaEyrová 


Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(18.2.2008 0:33:36)
JEDNOU jsem zkusila (pochopitelně naočkována nějakou patrně emerickou knihou o malých dětech) vodit své robě na řemínkách. Manžel, co čert nechtěl, musel zdokumentovat VŠECKO, včetně tohoto okamžiku. Tak ubrečený a ponížený výraz na jiných fotkách náš syn nemá. (Čímž netvrdím, že by "nikdy jindy" nebrečel. Ale uvedené foto hovoří dost výmluvně...)
 Ivana 
  • 

Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(18.2.2008 7:07:28)
Milado,
u ctyrproude silnice se da(musi) i bydlet, je tam siroky chodnik, obchody, restaurace, kavarny. Proste tahle cesta se chodi kazdy den. Predstav si, ze i tyto matky berou svoje deti do parku a na bezpecna mista si pohrat, ale obcas si jdou pro noviny, kafe, na mensi nakup, k lekari, kamkoliv, to je jejich vec a ty je nemas co nazyvat magory!! Pokud to chces hnat do extremu, tak si tapkani vedle kocaru, nazyvej behani 40 minut okolo ctyrproude silnice, i si klidne rikej neco o blaznivych matkach a pouzivej FUJ. Nepotkavam tady matky s detmi na voditku pravidelne, obcas je mamina, ktera proste citi vetsi jistotu, kdyz ma dite zajistene na voditku a treba druhe dite v kocarku. Take mluvim o voditkach, ktera jsou pres prsa nebo vypadaji jako batuzek na zada. Existuji take jen okolo rucicky, ale nikoho takoveho jsem nepotkala. Nevis moc o cem pises, nikdy jsi to nevidela, ale mas pravo nesouhlasit a mit jiny nazor, ja Te to neberu. Napsala jsem , co jsem videla mimo CR a nejak me to nepohorsilo, protoze zadna matka s ditetem na voditku nelomcoval, neskrtila,jen proste sla tam, kam slo dite, ale mohla vcas zasahnout.
Posledni vec- nevidim moc velky rozdil mezi uvztekanym ditetem psiksirovanym v kocaru nebo spokojenym, behajicim ditetem, na voditku. Protoze, to je asi to, co Te nejvic vadi, to ponizeni ditete na voditku??????????Ale opravdu to chce vetsi relax, jsou to matky jako Ty : )))) jen s jinymi nazory.
Ale to uz jsme uplne mimo tema : )))

 Ivana 
  • 

Re: Doufám, že maminky žijící mimo ČR tuto nepravdu 

(18.2.2008 10:32:09)
Milado,
neshodneme se, ale to prece nevadi. Jestli jsi nikdy nejistila dite v kcarku ksirama, tak jsi urcite vedela, proc to delas. Kazda mama zna svoje dite nejlepe a vi co je pro dite nejlepsi.
Dite nechodi venku na voditku po ctyrech jako pes, bobky na chodniku taky nedela, tak nevim, proc to prirovnani ke psum. Pokud to tak chces videt, tak to tak uvidis.
Mej se.
 Cow :-) 


Re: Je to pravda. 

(16.2.2008 22:37:09)
No jo, Milado:-)
Podívej, kdo všechno se dá vodit na "vodítku" a kdo všechno může dělat hovínka.

 MSteflova 


Re: Je to pravda. 

(15.2.2008 21:05:21)
Můj pes chodí na volno, ale pokud jsou v blízkosti lidé, jde mi u nohy - čili ještě blíže, než kdyby byl na 2metrovém vodítku.
 zuzini 


Re: A co kočky? 

(14.2.2008 12:36:35)
Ještě jsem chtěla dodat, strašně se tady řeší psi, že chodí na hřiště, proto je oplocují.U nás jak jsem psala oplocená nejsou, pravidla se dodržují, ale co toulavé kočky? Toulavý pes se odchytí a odveze do útulku, toulavá kočka se odchytí, vykastruje a vypustí. Na dětská hřiště si klidně zajde, nikdo jí v tom nebrání, pokutu nedostane, plot pro ní není překážkou. Babky je krmí pod okny, takže je jich v jednom místě do aleluja. Klidně se promenádují po dětských pískovištích a určitě se tam někdy i vykadí.

A co lidské exkrementy? Jak je známo, psi si libují v požíráni lidských hoven. Naše fena obzvlášť, a musím říct, že obden nějaké najde. Není to na sídlišti, ale třeba v parku. Podle mě taky hus, doma nemají záchod?
 Bebíčko 
  • 

Re: A co kočky? 

(14.2.2008 12:44:50)
Zuziny a jaké opatření navrhuješ proti toulavým kočkám. Otrávit je? Taky krmím všechny toulavý kočky z okolí a nejsem stará babka. ;((;((

 Bebíčko 
  • 

Re: A co kočky? 

(14.2.2008 12:45:18)
Zuziny a jaké opatření navrhuješ proti toulavým kočkám. Otrávit je? Taky krmím všechny toulavý kočky z okolí a nejsem stará babka. ;((;((

 Bebíčko 
  • 

Re: A co kočky? 

(14.2.2008 12:48:01)
Promiň za to y ve jméně.
 zuzini 


Re: A co kočky? 

(14.2.2008 12:52:03)
Mě teda obtěžuje 10 koček u baráku, když nevím jakou nemoc můžou mít a jsou tak drzé, že si příjdou a otírají se o nohy. Nebo Vy je kromě krmení necháváte i očkovat? U nás teda babky určitě ne.
Ale otrávit bych je určitě nenechala, nevím co s něma;((
 Bebíčko 
  • 

Re: A co kočky? 

(14.2.2008 13:02:49)
Očkovat je nenecháváme, kromě vztekliny je to zbytečné a tu ve městě asi nechyti a na vesnici se taky tak často nevyskytuje. Domácí kočky mám očkovány proti hřipce a jiným chorobám který mužou chytit od nás. Těm toulavým občas do jídla rozdrobím prášek na odčervení.

Ono s toulavýma kočkama moc dělat nejde, než vykastrovat a vypustit. Bohužel je jich mnoho a dospělou kočku, která prožila celý život venku těžko naučíš žít v útulku. Navíc v ČR jsou útulky a pomoc zaměřený spíše na psy.

 parishilton 


Re: A co kočky? 

(14.2.2008 19:00:20)
Jenže problém je v tom,že jakmile začneš krmit toulavou kočku,už se ti nehne od baráku.Zrovna nyní jsem to řešila,děti od sousedů přitáhli toulavou kočku,daly jí nažrat,a kočka už to považuje za domov.Dcera se s ní chtěla neustále mazlit,úplně mě jímala hrůza co by mohla chytit.Navíc si neumím představit,že bych měla živit kdejaké zatoulané zvíře a investovat do něj na veterině.
 Bebíčko 
  • 

Re: A co kočky? 

(14.2.2008 19:46:13)
Šárko a co si myslíš, že by měla od kočky chytit? Snad kromě tý vztekliny jsou všechny nemoci a červíky může chytit z neumyté zeleniny a z hraní v trávě a na pískovišti. Toho bych se nebála.

Jak jste to vyřešili? Tobě jí nebylo líto?

Já sem takový kočkomil, takže krmím všechny toulavý, občas nějakou zdomácnělou nechám vykastrovat a pokud přijde nějaká opravdu nemocná tak ji necháme utratit.
U nás to tahle fungovala vždycky a ještě nikdo nic nechytil.

Uznávám, že ohledně toulavých koček se toho moc neřeší. Je to smutné většinou jsou sbírky pouze pro psy. Ale když to porovnám se stavem před 20 lety je koček méně.


 parishilton 


Re: A co kočky? 

(14.2.2008 21:38:44)
Právě tý vztekliny se bojím,kočka byla dost vtíravá,pořád se chtěla lísat,neustále jsem musela opakovat malé aby na ni nesahala a nevšímala si jí.Neřešili jsme to nijak,volala jsem do jednoho útulku a tam mi řekli,že kočky neberou,pouze psi,a když jsem je poprosila zda mne mohou odkázat na jiný útulek,tak řekli že druhý co byl v blízkém okolí byl zrušený a že žádný útulek pro kočky tam není.Takže dál už jsem to neřešila.Kočky mi samozřejmě líto je,to ano,ale jak už jsem psala výše,není možné si domů natáhnout kdejakou zatoulanou kočku.Já mám kočky na rozdíl od psů ráda,taky jsme jich doma už dost měli,nyní jsme bez číči asi dva tři roky,ale starat by se o to stejně museli rodiče a ty se na to vyprdnou.Úplně stačí že jim tam ségra nechává psy,to mě taky pěkně s..e,vždycky si pořídí nějakého psa a ten nakonec skončí u našich.Taky tady o tom nezodpovědném pořizování psů někdo psal.
 zuzini 


Re: A co kočky? 

(15.2.2008 10:51:16)
Bebíčko a co toxoplasmosa?
 mamin 


Re: A co kočky? 

(16.2.2008 23:33:24)
hoj, nedá mi nepřispět...mám od dob prvního dítěte vždy psa, ale kočku nikoli a v posle těhu jsem ani se s ní nijak nesetkala a dostala toxo (nikdy jsem nebyla úskostná na čistotu, takže nechápu, že jsem se s toxo dřív nesetkala a dle dr. je opravdu pro holky nej setkat se s nemocí prostě v dětství- 75% lidí neví, že ji má), naštěstí mi ji objevili právě včas a díky vyšetř. do porodu chránili mírnými atb. a dnes roční syn dle výsledků se s nemocí nesetkal (jenom já už jsem pro příště v poho). no a po porodu k nám vyhodili na dvůr kotě- v centru prahy- zcela divoký, bázlivý a nesoc. a k dnešnímu dni si nás ochočilo a spí buď s dětma nebo se psem v posteli~k~ jinak si běhá kam chce a od té doby ni jeden potkan- do té doby kolem domu a hlavně na dvoře-HRůůůůZA ;((;((;(( takže kočka je velice užitečný tvor-a to ji krmíme kočičím, po dítku dojídá a psovi loupí-toho učí být něžný na malé živé:-D:-D:-D...je to ten svět a i město prostě takový shluk RůZNýCH žIVáčKů-ZATÍM!!!~j~~j~~j~
 Verča 
  • 

Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 12:43:57)
Někdy mám pocit, že pejskaři, co mají pejsky vychované hodně doplácí na ty bezohledné (a hlavně ti pejsci). Zcela paradoxně vídám pejsky, o kterých vím, že poslechnou, neskáčou na děti atp. na vodítku a pánečci s nima kliďánko dojdou až k výběhu, kde je nechají vylítat. Zato divocí lumpíci si vesele lítají po dětském hřišti a tuhle učůrnou, tuhle porazí děcko, ale páneček se tváří, že o nic nejde.

Momentálně mám za sebou zážitek ze včerejšího večera. Vystoupila jsem s děckama z auta a než jsem si vzala věci a zamkla, tak mrňata poodešly cca 10metrů směrem k domu. Ze tmy se vyřítili dva vlčáci, začali na ně skákat a štěkat. Syna srazili na zem (asi si každý umí představit, jak vypadal), dcerce upatlali bundu a potrhali obrázek, který si nesla. Páneček stál opodál a volal: "paní, ať ty děcka neječí, dyť hafíci mají košíky". To je fakt, měli. Ale že by se ten chlap aspoň namáhal je přivolat k sobě, to ho nenapadlo.
Když jsem mu pak říkala, že se má jít podívat, co "hafíci" dokázali, tak reagoval prohlášením, že pračka to vypere.
To jsem ještě netušila, že se synovi tímto zážitkem vrátí koktání. Přes dva měsíce se už nezakoktal. Když asi po hodině promluvil, byli jsme tam, kde před rokem - ani slovo nedokáže říct normálně.
 parishilton 


Re: výcvik 

(14.2.2008 18:54:11)
bohužel nu některých psů ani výcvik nepomůže.
 Michal G 
  • 

Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 23:25:39)
Ono v přírodě jde ještě o jednu věc, kterou si málokterý pejskař uvědomuje. A to zvlášť teď v zimě. I u nás žijí zvířata, která se ukládají v zimě do "vegetativního klidu" nebo zimního spánku. Tato zvířata mají tukové zásoby, dá se říct, přímo na tu dobu kterou chtějí prospat. Pokud je takovéto zvíře v zimě "vyhrabáno" a probuzeno a řádně prohnáno, a to třeba i několikrát, tak se jeho zásoby tenčí (rychlejší spalování, popř. pojídání nahromaděných zásob které již nemá kde v zimě doplňovat) a do jara nemá šanci přežít. A psů je dnes tolik že pokud by kadý po přírodě (rozuměj příměstské lesy, lesoparky...) běhal jak se mu zlíbí, tak tu za chvíli nebudeme mít ani jednoho ježka...Stejně tak o několik příspěvků výše zmíněné prohánění myší... Opravdu jsou to myši? CO třeba plši, rejskové a jiná podobná chráněná havěť? Opravdu nejsem extremista z Greenpeace ale nevědomost zabíjí - a v tomto případě doslova. Psů je dnes tolik že už dávno nejsou "přirozenou složkou živé přírody" ve stylu potravního řetězce. Proč jsou pražské a příměstské lesy skoro bez života - sem tam srnka, zajíc nebo veverka a dál od měst jsou lesy "plnější"? Není to jen exhalacemi, zaplněním lesa lidmi apod. ale i psi přispívají svojí troškou do mlýna. Stejně tak agresivita psí moči je pověstná - velké množství stromů to ještě větší množství zvednutých nožiček zkrátka nerozdejchá. Nechci nikoho odnikud vyhánět, nikomu přikazovat. Jen se prosím zamyslete - svoboda vašich pejsků končí tam, kde omezují svobodu ostatních - ať lidí nebo zvířat.
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 23:56:06)
Uzasne receno,souhlasim.Vsichni pejskari jsou sobci,at si mysli,ze jsou dobri vlastnici nebo ne.
 Bebíčko 
  • 

Re: Je to pravda. 

(15.2.2008 0:04:20)
Otázka je jestli nejsou sobci i ty maminky, kery tahají děti do lesa. Chudinky lesní zvířátka, asi by jsme měli přestat chodit do lesa všichni.:-D:-D

Teď mě napadá, že já jsem úplně maximální sobec, protože mám psa i dítě a vodím je do lesa oba. Asi bych se měla nad sebou zamyslet.:-D:-D~k~
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(15.2.2008 0:33:54)
asi jo
 MSteflova 


Re: Je to pravda. 

(17.2.2008 12:02:39)
Trochu extrémní názor. Já naopak znám spoustu lidí, kteří se ujali psů či koček, jelikož právě jen na sebe nemyslí. Zameť si před vlastním prahem, Matko Terezo.
 mamin 


Re: Je to pravda. 

(16.2.2008 23:47:35)
hmmm to je pravd, konečně něco rozumného a né jenom souboj o místo na betonu- mééé dítě či jejich čóóklll bééé,... také jsem před pár lety coby pejskař přehodnotil-a (tedy pejskařkA vlastně- nechcete další téma:-D) volné běhání psa v přírodě, z kterého se zákonitě stává spíše šmejdění až pytlačení... i když myškování občas může, ale jenom proto, že nemá lovecké talenty.....
 olsche 


Re: Je to pravda. 

(17.2.2008 15:11:12)
Miluji pejsky.Žádného nemám, žijeme v malém bytě se třemi dětmi, pejsek by byl většinu dne doma sám. Čtu tady jako rozlobená matka příspěvky a na tento musím reagovat. Nejde přeci o to, jestli pejsek kálí před domem na trávník nebo na louce za městem. Jde o to, že ani před domem ani na té louce jeho majitel exkrementy nesebere a neuklidí. A celkem mi je jedno, jestli je pejsek na vodítku nebo na volno. To mě nijak neobtěžuje. Obtěžují mě ta všudypřítomná hovínka od psích miláčků.
 anavel + 3 


Re: Je to pravda. 

(14.2.2008 23:43:03)
Lassie asi velka milovnice a zastankyne psu,ja ani ne,ja s cisticem souhlasim stoprocentne,ja narozdil od psu radeji preferuji deti,a ty si uz ani v dnesni dobe nemaji kde hrat,oplocena jsou jen mala hriste pro deti,ovsem psi maji volny vybeh a kadit muzou vsude,je to katastrofa.
 parishilton 


Re: Je to pravda. 

(11.2.2008 19:17:05)
Tak to mne taky,já jsem v časovém období šesti měsíců,kdy bydlím na Vinohradech v Praze, viděla uklidit po psovi výkal dva lidi.No,možná tři.
 katka+katka 
  • 

souhlas 

(11.2.2008 9:28:02)
Bydlíme na okraji Prahy, taky všude h***a. Majitelé po svých miláčcích uklízí, ale hovínka, která udělají u nich na zahradě, jakmile je to někde na ulici, už se na vykašlou.
 brzobohatka 


pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 9:29:39)
Chtěla bych se zastat pejskařů. Oni si přece platí za to, aby svého psího partˇáka mohli mít a není to málo. Záleží na tom kde, ale např. v Brně-okrajové části je to 1300,-kč ročně za menší plemeno. Co se za ty peníze pořizuje? Nedejte si namluvit, že sáčky na psí hovínka, ty tam jsou tak tři dny v měsíci. Problém je ten, že radnice, nebo spíše odbory územního plánování prostě zastavují všechny možné volné plochy, hlavně už v tak stísněných sídlištích a nemůžeme se divit, že hovínka jsou prostě všude. Ono totiž není kam s tím pejskem jít. Tam, kde ještě před měsícem byl volný travnatý pruh, stojí benzínka. O výběhu pro psi, si můžem nechat jen zdát. Je to jen o prioritách. Radnice povolí benzínku, protože z ní má peníze. Za zřízenní výběhu nedostane nic. Mějte se.
 Hanka 75 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 9:38:35)
Já bych jen chtěla připsat, to co jsem psala výš. Že místní poplatky za psi pokryjí tak 10-30% nákladů na psi. Četla jsem to asi před rokem v Metru. Nejsou to moc dobré noviny a také už tam nebylo rozepsáno, co se pod výdaji skrývá. Nevím jak v Brně, ale v Praze, to podle mne odpovídá, když vezmu, že jsou v tom zahrnuty i náklady na oplocení dětských hrišť.

Jak je to se sáčky nevím. Protože pejska nemáme, nemám přehled jak a kdy sáčky zmisí. Jen mám pocit, že tam jsou pořád a ne jen třikrát do měsíce. Je to jenpocit. Ale už jsem několikrát viděla majitele pejska použít i normální sáček po pečivu, zelenině..., takže se sáčky by snadneměl být takový problém.
 10.3zlatoVLKáska12 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 14:02:02)
Musím se taky zastat některých pejskařů.Sama pejska mám, bydlím na sídlišti a denně ho s manželem venčíme jak v lese tak i právě na sídlišti večer za tmy.Vždy sebou nosíme pytlíky a pokaždý po našem mazlíkovi uklidíme.přijde mi to jako přirozená věc.Nesnáším když vidím pejskaře, který tak akorát potřebu svýho psa obejde jako by se nechumelilo :(.Mám akorát problém s tím kam hovínko, který seberu, hodit.Je dost hrozný nedostatek košů a to kdekoliv kam vyrazíme na prochajdu.Takže se mi i stává že chodim se zakaděným pytlíkem a hledám kam to hodit.Samozřejmě za svého psa platím poplatek, při placení dostanu trochu pytlíků na uklízení ..to vystačí tak na 14 dní a zbytek roku si je kupuji sama.Vždycky mě zajímalo, kam ty peníze za poplatky za psy jdou a proč za ně neudělají více košů.jen chci říct, že nejsou všichni pejskaři stejný a je to o lidech, jako ve všem.
 Hanka 75 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 15:52:40)
Určitě, vždyť se podívej na můj příspěvek, postřeh z Prahy, teď je dole, ale psala jsem ho snad jako první. U nás v Praze podle mého pozorování slušní pejskaři převládají.
A to nejdou použít obyčejné pytlíky třeba od pečiva ? Viděla jsem, že je pejskaři používají, musí na to být nějaké speciální ?
 Káča, dvě děti 
  • 

praktická 

(11.2.2008 22:22:55)
Z vlastní zkušenosti: sbírat po pejskovi do sáčku od pečiva, zeleniny a pod. je dost riskantní, protože sáčky jsou většinou tenké, občas protrhlé nebo nedrží ve sváru. Po tom, co jsem skončila na vycházce asi dvakrát s h... na ruce, jsme začali kupovat "speciální" psí sáčky Normální pevnější PVC sáčky), u kterých při sbírání nemusíme mít zhůzu z toho, zda obsah zůstane kde má:)
 lucie 
  • 

Re: praktická 

(12.2.2008 0:30:10)
My používáme úplně obyčejné mikrotenové pytlíky, jmenují se svačinové sáčky a prodávají je v Plusu (a myslím že určitě i všude jinde). Za rok a půl se opravdu nepřetrhl. Já osobně vidím větší problém v tom, že ne vždy je pytlík kam vyhodit. Uprostřed sídliště to ještě jde, ale pokud jdeme na procházku "do přírody" a nechceme s sebou celou cestu nosit "voňavý pytlíček", na okraji sídliště už bohužel hovínko necháváme ležet (pejskovi nevysvětlím, že musí jít hned, nebo naopak až v lese). Jo, a ze začátku bylo fakt nepříjemné, když jsem to "naše" vybírala mezi deseti dalšími. Teď už mi to nepřijde, jen občas si říkám, jestli nejsem nějaká divná.
 Michal G. 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(15.2.2008 0:00:43)
Tak to každej asi bydlíme v jiný Praze. Ono je na jednu stranu pravda že přirozené množství fekálních baklkterií zlepšuje imunitu a dokonce snižuje i množství alergií - ale tím je spíš myšleno něco úplně jiného, ne množství větší než malé, které je ob dva metry v celých Vršovicích. A k tomu ti holubi - kdopak máte balkón ve Vršovicích víte že jeho obrana před holuby je skoro marný boj. Oni se dostanou i skrz pletivo. Pokud je majitel bytu před náma nechával být a oni si zvykli na to ze tady mohou v klidu vychovávat mláďata, tak jim to niko nevymluví a vždy si nějakou škvírku najdou... pěstovat na balkoně bylinky? Nemožné...
 coty,Mára 8/11/03,Andy 1/4/07 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 11:02:34)
Plně s vámi souhlasím,taky máme doma malého pejska.Všude po kapsách,nebo v kočárku mám pytlíky,takže není problém po pejskovi uklidit.Problém však je kam to vyhodit...často se mi stává,že táhnu psisiko,kočárek,mlaďase za ruku a pytlík s bobkem,protože nikde v dohledu není koš.
 10.3zlatoVLKáska12 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 14:03:30)
Musím se taky zastat některých pejskařů.Sama pejska mám, bydlím na sídlišti a denně ho s manželem venčíme jak v lese tak i právě na sídlišti večer za tmy.Vždy sebou nosíme pytlíky a pokaždý po našem mazlíkovi uklidíme.přijde mi to jako přirozená věc.Nesnáším když vidím pejskaře, který tak akorát potřebu svýho psa obejde jako by se nechumelilo :(.Mám akorát problém s tím kam hovínko, který seberu, hodit.Je dost hrozný nedostatek košů a to kdekoliv kam vyrazíme na prochajdu.Takže se mi i stává že chodim se zakaděným pytlíkem a hledám kam to hodit.Samozřejmě za svého psa platím poplatek, při placení dostanu trochu pytlíků na uklízení ..to vystačí tak na 14 dní a zbytek roku si je kupuji sama.Vždycky mě zajímalo, kam ty peníze za poplatky za psy jdou a proč za ně neudělají více košů.jen chci říct, že nejsou všichni pejskaři stejný a je to o lidech, jako ve všem.
 Ajka, syn 6/2004 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 9:44:13)
No myšlenka, že platí lidé 1300,- kč za to, aby nemuseli po svém psovi uklízet mi jaksi přijde komická ale spíše s nádechem tragikomična...taky přeci neplatím poplatek město za odpady,a bych mohla k popelnicím dávat vše, co v domácnosti chci vyhodit.....myslím, že je to otázka přístupu majitelů psů, pokud jim nevadí, že jejich pes se vykadí na chodníku (samozřejmě u jiného domu než jejich, to si všichni hlídají a samozřejmě se v tu c hvíli tvářím, že ten pes není můj) a řeknou si, platím, tak ať to někdo uklidí, tak pak není co řešit.....máme dítě a širší rodině též psa..neumím si představit jít s ním ven a nechat jeho bobek někde, kam by to něj mohl pravděpodobně někdo šlápnout, styděla bych se to tam nechat..... Hláška paní, co nechala psa běhat v pískovišti u nás před domem "on tam nic nedělá" mně už ani nepřekvapila. Chápu argument o málo volných plochách na venčení, ale pak tedy jedu venčit někam dál od domu a nemám-li na to čas či možnost, tak si prostě psa nepořizuji...;((
 brzobohatka 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 9:50:03)
ale to je omyl, ty peníze by samozřejmě neměly ospravedlňovat to, aby se po pejscích neuklízelo, to vůbec ne, já jen, že je velmi demotivující, když platíte a nevíte za co. je to na jednotlivých radnicích, jak s penězi naloží, ale u nás (na Vinohradech-Brno) je to opravdu špatné. Málo sáčků, žádný vysavač.....na oplocení dětských hřištˇjdou úplně jiné peníze, myslím, že z EU, mají přísnější ochranné normy....
 Hanka 75 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 9:57:52)
A zajímala jsi se o rozpočet vašeho úřadu ?
Víš kolik se u vás vybere na místních poplatích za psi ? Kam ty peníze jdou ?

 brzobohatka 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 10:16:12)
už jsem jednou odpovídala, ale nějak blne servr....Tak to je fakt, nevím, jaký má radnice rozpočet...jen se mi zdá, že to není v pořádku. Jak jsem teď psala níže, můžu se tady rozčilovat, ale dokud se neozvu (neozveme) na správném místě, nebo si nezjistím přesné podklady, tak je to všechno zbytečné....
 Kyti a 3 poupátka 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 10:52:52)
Vložím Vám milé maminky část komunikace s paní ředitelkou z naší MŠ, podotýkám, že už jsem klesla tak hluboko, že jsem k mailu přiložila i foto obuvi:

Vážená paní ředitelko,
již jsem opravdu zoufalá ze stavu obuvi mé dcery, reakci pana starosty na petici rodičů jsem četla (v aprku jsou umístěny sáčky na exkremnty, zjara bude proveden "výhrab"..), též Vaši odpověď na mail paní Vaisové. Ještě jednou tedy prosím, zda by bylo skutečně možné omezit vycházky dětí do parku. Jsem strašlivě znechucená touto situací, kdy krásný park, který by bylo možno využívat pro hry dětí a relaxaci obyvatel vůbec, se stává pouze místem, kam pejskaři přivádějí své miláčky k vykonání potřeb a pro ostatní veřejnost je takřka nepoužitelný.
Věřte, že denodenní dolování psích výkalů z obuvi mé dcery mi činí fyzické i psychické obtíže. Omlouvám se, ale již jsem z tohoto tak rozčilená a zoufalá (jelikož možné řešení nevidím - leda v "uvěznění dětí v areálu MŠ" ) ,že přikládám 2 fotografie "označkované obuvi". Podotýkám, že dny v mezičase dcera nebyla ve školce. Jen mi v hlavě vrtá otázka: co ostatní lidé? Co maminky s kočárky? Mají se obávat, že si na kolečku přivezou domů také "nadílku" (což se mi mimochodem kdysi stalo)? Co děti? Opravdu si nemohou vzít do parku míč, aniž by se jim "vyválel"? Co ostatní lidé, kteří by rádi využívali park k odpočinku, ale prostor k lavičkám je "vydlážděn" ??? O případném rozložení si deky na trávník ani nemluvím...
S pozdravem Lerchová

.....

Zcela chápu vaše rozhořčení, situaci budeme definitivně řešit
na zítřejší pedagogické poradě. Nezbyde mi nic jiného než pobyt
v parku dětem zakázat. Zbyde pak chůze ve dvojicích po chodníku.
K dalšímu parku nebo k řece je docela daleko a zahrada je teď k
nevyužití.... Určitě vám dám výsledek vědět. Taky to asi bude
pořádná schválnost osudu, protože ze všech dříve protestujících
rodičů jste se nyní ozvaly jen vy a paní Vaisová.Od dnešního
dne jsou před vchody do šaten speciální rohože, na kterých si
děti podrážky bot doslova odrhnou, ale pravděpodobně to nepomohlo.
Čerstvá psí hromádka botu oblepí dokonale. Jinak jsem viděla i
hromádkami olemovaný chodník kolem školky.....


Paní ředitelko,
děkuji za odpověď na můj včerejší rozhořčený mail. Vím, že ostatní rodiče zabývání se touto ožehavou záležitostí již vzdali, přestože jejich děti jsou na tom s našlapanou obuví stejně. Například paní Krejčíková a další maminky dětí z červené třídy, které neznám jmenovitě. I u Vaisových se situace opakovala.
Jen jsem ještě chtěla podotknout, že paním učitelkám nemám NIC za zlé! Ony dělají s dětmi a pro děti maximum.Tohle se samozřejmě může stát komukoli, kdo půjde s dítětem na procházku... Jen mě mrzí benevolence k majitelům psů, kteří mohou vše, zatímco děti budou chodit ve dvojicích po chodníku. Ale asi s tím jak vidno nic nenaděláme, any Vy, ani my rodiče. Je mi moc líto, že Vás s takovou věcí stále zatěžuji.

...

vůbec se neomlouvejte, jsem tu od toho, abychom věci řešili společně.
I váš e-mail jsem starostovi zaslala s vlastním komentářem - uvidíme,
co bude. Vám jsem jen dala na vědomí svůj pokyn učitelkám. Uvidíme.....


Rv
 MSteflova 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 10:56:41)
Přeji si, aby mé největší problémy byly psí lejna na botách mých dětí. A také si přeji, abych měla tolik času, že mi zbyde i nějaký na psaní dopisů na toto téma. :-)
 Kyti a 3 poupátka 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 12:09:14)
A já si přeji, abych nemusela vymývat psí výkaly z bot mých dětí, nemusela se bát, co si s tím donesu domů za choroby, škrkavky, roupy tasemnice... a těch 20 minut času, než něco napíšu, tomu klidně věnuji... tak si tak... preventivně se budu klidně věnovat tomuhle, abych se "snad" v budoucnu nemusela potýkat s něčím horším.
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 12:22:34)
Já naopak fandím takovýmto akcím s dopisy, i když si bohužel myslím, že se tím nic nevyřeší :( Také se jednou za čas snažím řešit věci, které mě zlobí v mém bydlišti, ale dost často je to boj z větrnými mlýny... Ale k tém pejskům. Jak jsem psala níže, pejska také máme, nikdy by mě nenapadlo hromádku po něm nechat ležet někde a to i přesto, že dost často je to výkon propracovat se k té "naší" hromádce a nešlápnout do jiné. Taky mě zlobí, že dceru stále vyháním s trávníku s tím, že musí po chodníku /tam je to alespoň vidět/ ... I kdyby se trávníky vyhrabaly a uklidily /opět za peníze nás všech :(/, bude to za chvíli stejné - bohužel.
 Grainne 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 12:37:42)
Psy chovám dlouhá léta a snažím se chovat civilizovaně a to dokonce i přes to, že neustále na cházím ve vjezdu (už na soukromém pozemku výkaly cizích psů). Sousedé už se nepohoršují nad tím, že jim za to nadávám, sousedi se mnou nemluví.
Takže je to otázka osobní kultury a tam, kde osobní kultura chybí (no aby ne, na návsi nám klidně kálí i kráva), by mohla posloužit obecní, či městská policie - však ona by ta hromádka za 1 000,- ledaskoho odradila a kdyby ne, přibyly by korunky na úklid. Také je to věc města, doma se také nepozastavujeme nad tím, že jsme uklízeli v únoru, jak je možné, že v březnu už je tu zase binec. Takže klidně tlačit na obce, jejich povinností je zajistit úklid a pokud se představitelé nechali zvolit, předpokládám, že umí zajistit i potřebné finanční prostředky.
 Toranoko 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 13:45:14)
Hmm...a proc si to po sobe neumeje sousedka ?
 jana38 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 17:43:24)
Nejspíš proto, že je sousedka praseRv:-©
 Mortadela 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(13.2.2008 10:29:45)
To byla ironie, Lassie? Kyti přece neřekla, že jsou to její největší problémy. A pak - i ty menší problémy se snad mohou řešit, nejen ty největší. Naopak je dobrá, že se to pokouší řešit, já jí fandím.
 luky2210 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 18:43:08)
A co třeba veverky ty vám v parku nevadí??
 Deja 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(12.2.2008 19:33:36)
tak to si snad děláš srandu Rv. Tady nejde o tom, že někomu vadí pejsek, ale ty hovínka na botě či kočárku!
 Raduza 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(12.2.2008 21:10:44)
Než jsem se přistěhovala do Brna, psy jsem milovala. Ted je nesnáším :-(. Teda někdy se to zlomí, ale na chvíli než vidím chodit mezi lidma pitbula bez náhubku, srát dogu na chodníku, běhat vlčáka na hřišti .... O hovnech (neřeknu tomu jinak) ani nemluvě, taky mi vadí, ale víc mi vadí ti pejskové, kteří jsou tak hodní, že by neublížili ani mouše, mohou kousnout děti. Nejvíc se mi líbí věta "on je hodný". Kdyby přece k dospělýmu přistoupil nějaký obrovský tvor, který by mi byl až po hlavu, taky by se bál, ať nikdo neříká, že ne. K tomu by ještě slintal a cenil zuby. Každý týden čekám v Lužánkách na dceru hodinu, když je v kroužku. Minulý týden mě jeden pes poskákal, druhý vzal malýmu pití z batohu, který visel na kočárku a dva kolem mě pořád pobíhali (já je ještě k tomu totiž přitahuju). Na místech, kde mají psi výběh nebyl ani jeden, na ostatních houfy. Samozřejmě bez košíků, jak jinak. Jsem zvědavá na jaro, když tam budou sedět lidi na trávě. Už si trochu zvykám, ale když vidím sedět pitbula bez košíku mezi dveřma obchodu jak čeká na paničku, tak se mi trochu (no, možná trochu hodně) zvedne adrenalin.
 Mortadela 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(13.2.2008 10:32:56)
Ne, luky, pouze a jenom ta hovínka. Co na tom nechápete?
 JiBi* 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 10:20:28)
Brzobohatko, a co tim chces rict? Protoze pejskar plati 1 300 poplatek za psa, tak ma za to narok nechat lezet psi exrementy neuklizene? I kdyby byl na kazdem sidlisti takovy psi vybeh, s takovym pristupem by tam asi brzy nechodili ani ti pejskari, protoze by jim samotnym nebylo prijemne prohanet sve psy, potazmo sami sebe, v takovem humusu.
A na rozdil od autorky clanku, me to vadi nejen kvuli mym detem, ktere nemaji kam stoupnout, ale vadi mi to i kvuli me samotne...neni to zaden prijemny pohled. Jenze je to chyba nas vsech, ze si to pripustime. Ja, pokud jsem svedkem "psi potreby" a majitel si toho nevsima, tak si vsimam majitele ja. Samozrejme se vetsinou dovim, ze se mam starat o sebe - jakoby mi v te chvili slo snad o nekoho jineho. Ale i tak mi to stoji za to a aspon MOZNA, ze se priste ten clovek zachova jinak.
 zuzkasim 


pejskaři za to můžou!! 

(11.2.2008 10:21:15)
A kdo jiný za to může, než majitelé psů? Žiji bohužel na jednom brněnském sídlišti. Můj syn na procházce neustále musí poslouchat připomínky "Nešlapej prosím na tu trávu, víš, že tam kakají psi a jejich pánečkové to často neuklízí." Moc mě mrzí, že nemůžu svoje dítě nechat proběhnout po trávě.
Poplatky za psa se investují nejen do odpadkových košů se zásobníky na sáčky a do sáčků. Všimli jste si někdy, jak vypadají lampy veřejného osvětlení, kam se vyčurá téměř každý procházející pes? Jak vypadá každých pár minut občurávaný roh paneláku, na kterém byli před půl rokem znovu nalepené kachličky? Jak dopadne nově vysazený slabší stromek či keř, který má tu smůlu, že se pejskům zalíbil? Nebo se stačí podívat na roh telefonní budky, kde už zeje asi 20cm díra. Nechci s nikým debatovat o tom, jestli telefonní budky nemá na starosti město ale telefonní společnost. Jde jen o to, že psí moč je silně agresivní a město musí vynakládat taky dost peněz na to, aby poškozené věci opravovala. Vůbec to není tak, že město si napakuje kapsy od ubohých pejskařů a není schopno ani zaměstnat člověka vysáváním exkrementů.
Mimochodem, co dělají majitelé psů se sáčky od pečiva, zeleniny a všeho, co vám v obchodech do sáčků nacpou? Troufám si říct, že v 99% se sáček vyhodí. Proč je problém vzít si ho s sebou do kapsy při procházce se svým miláčkem, popř. si ho uvázat na vodítko? Abych se mohl vymlouvat na to, že město zase ke košům sáčky nedoplnilo?
A ještě jedna perlička. V dobách, kdy se můj syn zbavoval plenek, si řekl, že bude čurat či kakat a do několika sekund se tak i stalo. Nebylo výjimkou, že jsem ho držela nad trávou a z něj vypadl bobek. Měla jsem to tam taky nechat? Tak, jako jsem to vždy uklidila po svém synovi já, tak samozřejmě by to měl vždy uklidit i každý majitel po svém pejskovi.)
A argument, že si přece platím za to, aby to město uklízelo by se nakonec mohl převést i tak, že když platím peníze za odpad, tak můžu odpadky házet z okna, však je dost nezaměstnaných a poplatky vysoké, ať si to pod oknem posbírají:-)
 zuzini 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(11.2.2008 10:59:56)
Já jen dotaz. Zuzko, jak má majitel zakázat psovi, se vyčůrat tam kam zrovna chce? To nějak nechápu. Snažím se takovým situacím vyhýbat, chodíme venčit na louky a pole, do lesa a k řece, ale když není zbytí, musíme i kolem baráku a pes čůrá kde ho napadne, a já opravdu nejsem nadšená, když ho zrovna napadne vyčůrat se na roh baráku. Ale jak mu to zakázat?
 Babsi+2 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(11.2.2008 12:28:41)
Ten pes má snad vodítko, ne? tak ho odtáhnu!!!
 zuzkasim 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(11.2.2008 13:04:30)
Vyhnout se občůraným rohům asi nejde, ale rozhodně jde nedovolit to psovi dělat u vchodových dveří do domu. Já chtěla spíš poukázat na nutnost investic města do oprav těchto znehodnocených míst. Spousta lidí k poplatkům za psa totiž opravdu přistupuje tak, že jsou na to, aby se tedy město o exkrementy postaralo samo a neuvědomují si širší rozsah řádění jejich miláčka.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(11.2.2008 22:46:33)
vtip je v tom, že spousta lidí svého pejska ani k poplatkům nepřihlásí.... a to jsou většinou zrovna ti, kteří si i neuklidí.... Prostě jsou mezi námi týpci, které jakási obecná slušnost zkrátka a dobře nezajímá. Jim to projde, sem tam jim někdo vynadá, oni si taky zanadávají a vše jde zase ve starých kolejích.
 10.5Libik12 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(11.2.2008 23:29:55)
Já teda za čuby platím, protože jsem z těch ješitů, co by je hanba tloukla, kdyby ně pokutovali, ovšem vyhýbání se poplatků různého druhu vnitřně toleruji, vzhledem k tomu, že se denodenně přesvědčuji jaký je stát (obec) hovadský hospodář.

Nechci nabádat k neplacení, třeba máte někde osvícené zastupitelstvo, nicméně souvislost mezi čuňačením a neplacením nebude tak přímá.
 KačkaH 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 14:46:46)
samozřejmě že můžou, kdo jiný. Proč mají naše děti být v ohrádkách na hřištích, zatímco psi se neomezeně probíhají a po.... na obrovském prostoru parku???? NEchápu to a připadá mi to ABSOLUTNĚ NELOGICKÉ!!!!!!!!!!! copak jsou psi fakt důležitější než děti a v podstatě i my všichni? Já bych si v létě taky s chutí lehla do trávy nebo si tam s dětmi hrála, ale slalom mezi h.... za hru zrovna nepovažuju.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 15:04:49)
Fakt by mne zajímalo, jak by se to líbilo pejskařům, kdyby po ulicích sraly děti. Kdybych takhle šla se synem na procházku, jemu se chtělo a já bych mu řekla - synku, vydělej se tady před ten barák, vždyť přece platíme odvoz odpadů, on to někdo odveze.
To, co platí lidi za psy ani zdaleka nepokrývá náklady na čištění ulic a úklid zelených ploch, a to nemluvím o tom, že dost lidí si psy hlásí někde na chalupě za pár kaček a drží si ho ve městě, aby "ušetřili". Já bych zvýšila poplatky za psy 10x a pokuty za nepřihlášení, event. "falešné" přihlášení jakbysmet. A jakmile by pes běhal po volném prostranství ve městě bez košíku a nebyl na vodítku, mohl by ho zastřelit první měšťák, kterej to uvidí. Vím, že to je ke psům nespravedlivý, protože oni za to venkoncem nemůžou, ale lidi střílet nelze...
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 15:39:05)
Ach, Monty, trochu mě tvůj příspěvek zklamal.
Když si to tak vezmu, tak neznám dítě, které by nemělo rádo zvířata - nepochybně takové děti jsou, ale řekla bych, že většina z nich je má ráda. Já patřila už od mala mezi ty, co se těší na venkov za dědou, protože měl kočky a ty se se mnou mohly válet na peci. A zvířata mám ráda pořád.
Dnes všichni zdůrazňují, jak jsou pro děti důležité kroužky, vybavení na lyže, nový PC. Ale já myslím, že péče o živé tvory jim dá do života víc. Není divu, že se dnes najdou děti, které pořádně nevědí, odkud máme mléko či vajíčka(ne, není to legrace). Pokud dospělí dávají najevo svou nevraživost(jsou tu i horší příspěvky, než ten tvůj), není divu, že lidé zvířata týrají a ještě si to nahrávají na video.
Myslím, že nejsi člověk, který nemá rád zvířata. Jen se mi nelíbí, jak jsi formulovala svůj příspěvek. I já měla minulý týden hovno na kole u kočáru, navíc jsme to zjistili v autě a dost velkou část jsme trpěli, než jsme zjistili, odkud vítr vane...ale přežili jsme. Kolo se umylo a jelo se dál.
Také bych se ráda natáhla v parku na trávu, jako jsem to dělala v Londýně. Ovšem nejde to - a nemyslím, že by to bylo jen kvůli psím lejnům. Parky jsou neudržované a špinavé celkově. Tak si raději sednu na lavičku. Taky dobrý.
 Evelyn1968,2děti 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 18:08:57)
Lassie, hlásím se jako dítě, co nemělo rádo zvířata:-). ne že bych jim ubližovala, dokonce jsem je bránila, když jim chtěl ubližovat někdo jiný, ale jinak mi byly jedno. A jsou doteď, pokud jim někdo neubližuje, nebo mě neobtěžujou, což obtěžujou, takže bych zavedla nějaký přísnější režim pro chov zvířat ve městě, a v paneláku na sídlišti zvlášť. Já mám například ráda hlasitou hudbu, ale v paneláku mi musí stačit sluchátka, podobnou míru slušnosti bych čekala od pejskařů, když už musí psa v paneláku mít.
Monty se nedivím.
E.
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 18:16:52)
Evelyn, Monty se nedivis, ze by strilela psy?
Ja jinak sdilim nazor vseobecne slusnosti, ale nelibil se mi ten zaver.
Omlouvam se za chybejici hacky a carky, musim docasne uzivat anl.klavesnici...
 Evelyn1968,2děti 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 18:32:34)
Nedivím se tomu rozčílení, ve kterém příspěvek napsala, pochybuju, že Monty střílí psy:-).

E.
 Evelyn1968,2děti 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 18:38:55)
To střílení bych za sebe poopravila na nejmíň 100 tisíc pokuty za psa bez košíku a bez vodítka, a za nesebrání výkalů. Jeden takovej pes volně pobíhající, mi cpal hlavu do kočárku, majitel v nedohlednu, v tu chvíli bych ho fakt asi zastřelila (toho psa:o)).

E.
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 19:20:55)
Evelyn, já myslím, že by se to nemělo tolik přehánět. Je jasné, že spoustu majitelů psů způsobilo někomu nějakou újmu vlastní nezodpovědností či nedbalostí. Je mi velmi líto všech obětí nevychovaných a agresivních psů. Ale podívej se na to i z jiné stránky. Spoustu obětí na životech si vyžádají i autonehody, často také proto, že se lidé chovají jako hovada. Znamená to, že by měl dostat pokutu 100 000,- každý, kdo někdy nedodrží bezpečnou vzdálenost či zapomene rozsvítit světla? Proč by měli slušní majitelé psů cpát košíky vychovaným psům a nenechat je volně proběhnout, pokud jsou psi vychovaní?
 Evelyn1968,2děti 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 20:18:47)
Lassie, kolem našeho paneláku jsou TŘI "psí hřiště", a kde mi to "tele" strkalo hlavu do kočáru k novorozené dceři? Před školou! Občas si dělám legraci, že by si děti měly hrát na těch psích hřištích, protože tam psů volně pobíhá minimum, na rozdíl od zbytku města. Možná by pejskaře probrala ta pokuta, když už se něco stane, tak je pozdě. Syna taky kousnul do nosu pejsek, kterej je "moooc hodnej, vychovanej, ten nic nedělá". Ale tohle nebylo ve městě, za to jsme si mohli sami.
S řidičema bych neporovnávala, auto beru jako dopravní prostředek, nutné zlo, zvíře jako koníčka(pokud se bavíme o chovu zvířat ve městě).

E.
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(16.2.2008 20:47:29)
Evelyn, je to srovnatelné. A navíc - je mnohem větší pravděpodobnost, že člověk bude napaden jiným člověkem, než psem. Musí proto lidé, kteří někdy v minulosti někoho napadli nosit automaticky pouta či alespoň ceduli - pozor, jsem násilník? Je to vše o tom, že někteří lidé jsou nezodpovědní a způsobují druhým škody a ti by měli být postihováni. Nevím, proč by měli vše odnášet zvířata, která nikomu neublížila. Pochopitelně bych zvýšila tresty pro majitele, kteří jsou za zvířata zodpovědní. Ale netrestala bych nikoho preventivně omezováním a buzerací.
V tvém případě, kdy pes obtěžoval a ohrožoval tvé dítě, bych pokutovala majitele.
 Evelyn1968,2děti 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 1:17:57)
Lassie, sice píšeš:
V tvém případě, kdy pes obtěžoval a ohrožoval tvé dítě, bych pokutovala majitele.
To bych mohla, ale co bych si na něm vzala, pokud by ten pes dítěti tu hlavu prokousnul.
To se na mě nezlob, ale děti (nejen ty moje), upřednostňuju před zvířatama a města jsou tu pro lidi. To že s lidma ve městech žijou psi, samozřejmě způsobili lidi, už kdysi dávno, psi se o to nikoho neprosili, a lidi by za to zvíře, když už způsobí jeho pobyt mezi ostatními lidmi, měli nést plnou zodpovědnost. To je podle mě i to, že psa prostě v obydlené oblasti z vodítka nepustí.

E.
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 11:54:08)
Evelyn, ale pořád nějak nevidíš, o čem mluvím - psi legálně nemohou z vodítka nikde. A o to mi jde. I zvířata mají svá práva. A vodění psů pouze na vodítku považuji za týrání. Každý živý tvor potřebuje alespoň trochu volného pohybu. To, že města jsou tu pro lidi, jsem nikde nevyčetla. Každý by měl být za sebe zodpovědný. Někoho obtěžují psi, někoho děti, někoho auta, někoho opilci - jde o to, aby si každý ohlídal to své a minimalizoval rizika pro druhé.
 Evelyn1968,2děti 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 12:35:10)
Lassie, takhle přísný zákony jsou podle mě, kvůli lidem, kteří nemyslí:(, a psa (v rasy mě nezajímají, ale byl velkej, když strkal hlavu do kočáru) vypustí volně před školou, nebo jinýho, jak už se mi taky stalo, ve vchodě v paneláku, kde vrčel a cenil zuby (prý dobrman), lidi se báli jít domů. Přitom ty hřiště u nás opravdu jsou. Tak se udělá zákon, kterej to zakáže komplet, neumím si představit, že se tam vymezuje, že tele před školou, se pustit nesmí, ale ratlík v ulici, kde není ani noha, jo. A svezou se s tím všichni. MMCH, tady psi stejně lítaj a obtěžujou, protože to městská policie asi nestihne uhlídat. Srovnání psů a dětí-no, i když nechápu, jak můžeš srovnávat psy a děti, tak když na to na chvilku přistoupím, tak moje děti jsem nikdy nenechala, aby lítaly za cizíma lidma:-) a obtěžovaly:-), i když na to zákon, pokud vím, není:-).

E.
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 13:23:31)
Evelyn, ale já jsem přeci nikde nepsala, že by zákon měl být upraven podle toho, jako rasu vlastníš...
A ač jsou pro nás naše děti tím nejdražším, co máme, u někoho to skutečně může být jinak. Pracovala jsem s lidmi celkem dlouhou dobu, někdo si na děti prostě nepotrpí - zato má doma třeba 2 pejsky, kvůli kterým podepisuje revers v nemocnici, aby se o ně měl kdo starat. To se týká především starých lidí. Je také celkem dost lidí, které děti vůbec nezajímají a pak jsou lidé, kteří je nemohou vystát - třeba lidé s nějakou duševní poruchou, přecitlivělí lidé či lidé, kteří vyhledávají klid a ticho. Možná se mi to nepovedlo formulovat úplně srozumitelně, nicméně píši o tom, že bychom také měli vidět zájmy ostatních.
Je rozpoznatelné, kdy pes bloumá bez dozoru v parku - tam bych dala velmi vysokou pokutu, a kdy se zdržuje poblíž svého majitele a v místech, kde se shlukují lidé, jde pes u nohy či na vodítku. Nemluvím o tom, že pes musí ukousnout dítěti hlavu, aby byl majitel pokutován. Dala jsem si celkem práci s výcvikem svého psa, vždy jsem se mu věnovala a nevidím důvod, proč bych ho musela vodit na provaze. A košík jsem použila naposledy asi před 3 lety, když jsme jeli MHD.
 olsche 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 15:48:28)
A tak ještě jednou. Nějak začínám postrádat původní téma....psí hovínka,kam se podíváme. Nevadí mi volně pobíhající psi, pokud nikoho neobtěžují. Vadí mi hovínka,která po těchto psech jejich majitelé nepozbírají.
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 19:10:40)
Olshe, původní téma je už celkem vyčerpáno. Stává se často, že diskuze sklouznou trochu někam jinam. Mně osobně to nevadí, někdy mě názory, ,které s článkem souvisí okrajově zaujmou více, než článek samotný. A navíc si neumím představit, že by někdo chtěl probírat hovno na botě několik dní. Ale jestli k tomu máš něco nového, tak sem s tím :-)
 Evelyn1968,2děti 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 15:59:22)
Lassie, myslím, že vše bylo řečeno:-), já Ti věřím, ale v zákoně nemůže být ani to, že rozumný lidi můžou mít psa u nohy a nerozumný na vodítku:-) (to je nadsázka:o)).

Navíc v debatě, kde jeden považuje psa ve městě za nadstandard(kromě osamělých důchodců), a druhý psa staví na roveň dítěti, už se asi ničeho nedoberem:-). Myslím to v dobrým, každá si necháme svůj názor. Hezkou neděli.

E.
 MSteflova 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 19:05:28)
Pravdu máš, necháme to tak. Hezký zbytek neděle, Evelyn.
 olsche 


Re: pejskaři za to můžou!! 

(17.2.2008 15:42:36)
Musím reagovat, nedá mi to:) Autonehodu jsem nazažila ani jednou, a to jezdím denně. Ale psí hovno si někdo z naší rodiny přinese na botě nejméně jednou za týden. Chci využívat park,lehnout si do trávy, hrát si tam s dětmi....nemůžu. Všude psí bobky. Náš park je oplocený, je tam zakázáno městskou vyhláškou venčit psy, je nadherně udržovaný (i kamarádka z Anglie ho velmi chválila) a přesto je tam na každém kroku psí hovno. Někde jsem tady taky četla příspěvek o tom,že se všude válí plast a jiné odpady. To samozřejmě není v pořádku....ale upřímě, když dítě šlapne na plastovou láhev, tak si tak příšerně nezaneřádí botky.
 Jahoda 
  • 

Re: pejskaři za to můžou!! 

(24.2.2008 21:44:38)
Za to si mohou třeba při hraní zapíchnout jehlu po feťákovi. A máme krásné další téma :-))). Upozorňuji, že jsem matka i pejskařka a po psovi uklízíme všichni.
 brzobohatka 


Re: oprava:pesjkaři za to můžou i nemůžou 

(11.2.2008 10:29:44)
Ještě dovysvětluji: tím poplatkem jsem nechtěla ospravedlnit bobky na trávníku, mělo by být samozřejmostí si po svém pejsku uklízet, ale vždy budou někteří, kteří nebudou dodržovat pravidla (at´je to v dopravě, kdekoliv...). Je tedy v zájmu obce, části města, vycházet platícím pejskařům vstříc´.tj. více odpadkových košů, více výběhů pro psy....Není to jen o majitelech psů, ale i o podmínkách, které mají.
 Dallien 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 13:54:14)
Brzobahatko co má nedostatek travnatých ploch společněho s tím, že pejskaři po svých miláčcích neuklízí??? Taky bydlím v Brně a nestačím nadávat! Pejskaři jsou prostě prasata. Když po zvířeti neumí uklidit, tak ho nemají chovat!
 brzobohatka 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 15:08:40)
neobhajuji to, že majitelé pejsků nesbírají po svých miláčcích hovínka, jen upozorňuji, že problém je nutno vidět z více úhlů- kdyby byly psí výběhy a pár strážníků v ulicích, odpadkové koše a sáčky, nejspíše bych si řekla: fajn, vím, za co platím poplatek za psa.
 cinnamon 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 16:24:42)
Jen jako dovětek k tomu, že pejskaři jsou prasata...ne všichni pejskaři jsou prasata. Spíš bych asi použila formulaci, že někteří lidé jsou .... když už by to muselo být. Neuklízet po svém psím miláčkovi je bezohlednost, ale stejně nechutné (a svědčící o bezohlednosti původců) je nacházet v průjezdech lidské exkrementy, procházet podchody páchnoucími lidskou močí, koukat na pány občůrávající zdi a chodit po chodnících plných odplivnutých hlenů...inu, všechno je o osobní kultuře. Dost mě překvapuje, když vidím maminky, jak s chutí nechávají čůrat děti na trávník před marketem, kde je hned za dveřmi poměrně čisté WC...taky nicmoc. Mám-li si vybrat, jestli se otřu o trávu počůranou psem či člověkem, nevyberu si - z obojího je mi šoufl. Takže moje dítě (jde-li to jen trošku) musí vydržet, než dojdeme k nejbližšímu WC a po svém psovi uklízím - vždycky. Není to žádný požiteček, sbírat teplá hovínka, ale na druhou stranu - je to můj pes, moje zodpovčdnost. A těch pár korun na sáčky je v položkách z pejska fakt minimální suma. Je mi líto všech, kteří mají s námi pejskaři tak špatné zkušenosti - a snažím se, abych se svým psem nikoho neobtěžovala - na druhou stranu, přiznejme si, že s obecnou kulturou a čistotou je mnohý z našich spoluobčanů na štíru a ty psí pozůstatky jsou jen jeden z důsledků.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 22:49:29)
málokteré WC v super a jiných marketech vypadá solidně. Sama se kolikrát štítím už jakmile vejdu. Např. v Kauflandech si na WC vegetí bezdomovci, tak tam opravdu s dítětem čůrat nepůjdu (zatím ale neřešíme, jsme plenkoví.)
Jediné hezké WC májí v Ikea - VŽDY tam jsou takové ty papírové podložky na prkýnko, nechybí toaletní papír atd.
 cinnamon 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(12.2.2008 2:21:34)
Ano, řekla bych, že tohle se k té poněkud nechutné tematice přidává - taky to něco vypovídá o úrovni občanů...nikdo přece po sobě nemusí zanechat to, co lze vidět na většině veřejných toalet. Úplně chápu rozhořčení každého, kdo si přinese z procházky na botě či na kolečku kočárku psí hovínko, na druhé straně - je to takové to hodně viditelné a hodně obtěžující - ale dokud budou lidé považovat za běžné, že se odpadky a nedopalky hážou na zem, občůrávají se trávníky a rohy domů, žvýkačky se lepí pod desku stolu či lavice a veřejnou toaletu je možné zanechat znečištěnou, do té doby jim jen těžko bude připadat běžné, že po svém psu uklidí ;(( . Ale je fakt, že veřejný chodník či trávník by mohly trošku "pročistit" třeba pokuty od okrskářů za neuklizení hovínka...neměla bych vůbec nic proti.
 adelaide k. 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 14:31:16)
Brzobohatko, to si snad děláš srandu??? Takže povalující se psí h... jou o.k. když platíš 1300,- měsíčně? Co takhle se zohnout a sebrat ho do SVÉHO sáčku???
 brzobohatka 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 15:04:50)
kdybyste si přečetla celou diskuzi, zjistila byste, že já jsem rozhodně PRO sbírání hovínek, ale už mě unavuje to dokola vysvětlovat....
 Mya 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 15:34:47)
u nas, na Praze 6 jsou sacky porad. A taky nerozumim tomu, proc bysi clovek nemoh vzit sacek z domova.
Navic jsou u ans i volna mista k vybehu psu, dke je primo napsano, ze je zde volny vybeh psa povolen.
Jsem rada, za to, kde ziju, tusm, ze to tak zdaleka neni vsude.
Nicmene uklidit psi exkrement neni otazka toho, zda jsou vybehy nebo sacky nakosich, to by proste MEL udelat kazdej.
 Mya 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 15:35:34)
u nas, na Praze 6 jsou sacky porad. A taky nerozumim tomu, proc bysi clovek nemoh vzit sacek z domova.
Navic jsou u ans i volna mista k vybehu psu, dke je primo napsano, ze je zde volny vybeh psa povolen.
Jsem rada, za to, kde ziju, tusm, ze to tak zdaleka neni vsude.
Nicmene uklidit psi exkrement neni otazka toho, zda jsou vybehy nebo sacky nakosich, to by proste MEL udelat kazdej.
 DENISA 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 20:51:47)
No, ze se nestydite ohanet se poplatky za psi a obhajovat tim to, ze pejskar po svem milackovi to hovno neuklidi. To je totiz hlavne o moralce. Ja poplatky chapu hlavne jako regulacni nastroj, aby kazdy v tom panelaku nemel psu deset, kor kdyz jak pisete je neni ani kde vencit. A tvrdit - ja platim, tak proc bych se ohybala, to je opravdu hezke. Jestli platite, tak jako ja, za uklid spolecnych prostor v panelaku, tak se klidne na tu chodbu vydelejte sama, vzdyt to platite, ne?
 iskal 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 21:12:21)
Nezlobte se na mě, ale sama mám jedno dítě a dva pejsky v bytě, bydlím v menším městě, po svých psech uklízím, přímo před vchodem mám koš na exkrementy i s papírovými pytlíky. Bohužel pytlíky vydrží na koši maximálně den a pak je partička desetiletých dětí(někdy i skoro plnoletí) otrhá a rozhází po okolí. Takže si myslím, že spousta pejskařů se uklízet nenaučí, protože už teď vyrůstá mládež lhostejná k pořádku. Mnoho majitelů psů posílá své dítko se psem, ale uklízejí i děti? Toto je téma které se asi nikdy nevyřeší a my si dál budem čistit podrážky klacíkem.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(11.2.2008 22:35:55)
promiň, ale ty taky platíš za odvoz odpadů - a znamená to, že ty své odpadky vyhodíš do popelnice! Ne z okna a čekat, až to popeláři posbírají (vím ale o rodině, kde toto opravdu provozují, normálně hodí pytel s odpadky z vysokého patra - neuvěřitelné, že?).
Takže i daň za pejska je o tom, že někdo vyveze ty psí popelnice, dodá tam sáčky, ale třeba i výše zmíněné plůtky pro dětská hřiště.
Nemůžeš přece tvrdit, já si platím, tak po mě uklízejte. Až si taky šlápneš, tak ti to taky nebude příjemné.
Nemůžu nevzpomenout jistou zahraniční reklamu, kde ráno pán vyšel ze dveří, dřepnul si na chodník s novinama a udělal hovínko.
 oddTom, Matěj04 Ignác06 Líza08 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(12.2.2008 16:37:30)
Tomu nerozumím? To jako radnici natruc pejskař neuklidí chodník po psovi (kterého má zcela dobrovolně a ze své vlastní vůle)? Pokud ano, pak je to zvláštní logika. Možná by takový pejskař měl svého psa venčit na pozemku nejzlobivějšího radního, a neznepříjemňovat chůzi všem spoluobčanům.
 Dana 
  • 

Re: pejskaři za to nemůžou 

(13.2.2008 7:45:29)
To je jen výmluva. Jenže sbírat se musí i ve výbězích určených pro psy.
 MM, 2 kluci 
  • 

NESOUHLAS! To teda můžou! 

(14.2.2008 10:09:54)
Nesouhlasím s tím, že za to nemůžou. To že platí poplatky, přece neznamená, že mohou dělat nepořádek a chovat se bezohledně vůči všem ostatním!!!
Mne tento "argument" fakt vytáčí. Zaplatím - můžu si dělat binec jak chci?!?
Přijde mi to, jako kdybych třeba já rozhazovala po sídlišti pokakané plínky svých děti s tím, že přece jako rodina platíme daně, tak co!

Můj názor je, kdo se neumí o psa řádně postarat, a to znamená také po něm uklízet, tak holt žádného nemůže mít!

To je stejné jako když mi třeba čas či prostorové možnosti nedovolují mít zvíře, tak když mi to nedovoluje vlastní lenost, tak ho taky mít nemůžu. Každý si musí rozmyslet jestli na to má - dělat vše, co k tomu patří.
 DENISA 
  • 

PEJSKARI ZA TO SAKRA MUZOU 

(15.2.2008 1:52:08)
Kdyz za to nemuzou pejskari, tak kdo??? Zahradkari?
 Bobina 
  • 

Re: PEJSKARI ZA TO SAKRA MUZOU 

(20.2.2008 13:20:07)
A ty můžeš za to, že bezdomovci to dělají kdekoli? Jsou to lidi a ty nezasáhneš, tak za to můžeš. Já jsem pejskař a můžu ti říct, že za to, že jiný ČLOVÉK to po svém psu nesbírá
 Bobina 
  • 

Re: PEJSKARI ZA TO SAKRA MUZOU 

(20.2.2008 13:21:13)
nemůžu - abych to dopověděla. Jsem tak rozčílená, až se mi ztrácejí slova
 copley 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 0:35:40)
Velmi drza,nevychovana a bezohledna autorko!!!!

To si piste, ze za to majitele psu muzou. Ja sama vlastnim dva a v zivote by me nenapadlo po nich neuklizet! To si snad delate srandu?
Jednou jsme si psy poridili, tak se starejme. Ja jsem velky milovnik prirody a zastance zvirat, ale o tom to prece neni. Bydme lidsti a prestanme byt bezohledni vuci nejenom okolnim lidem ale taktez prirode.

Momentalne ziji v Kalifornii a tenhle problem se tu nastesti neresi. Lide tu radi vyuzivaji moznost dostat k sackum, ktere jsou vsude kolem volne k dispozici.
Az se vratim domu do CR, tak se asi zblaznim, nebo nekoho zavrazdim. Nejhorsi je lidska drzost a co je drzejsi nez zustavat bezohlednymi a arogantnimi?

S pozdravem, G
 Cow :-) 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 0:41:07)
Copley...a co vlastně nechápeš?
Že je někdo agresivní? Arogantní? Bezohledný?

Přečti si po sobě, cos napsala a možná zjistíš, že píšeš o sobě, ne???
 16.5Salám&Lajka14 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 0:41:17)
Jéžišku na křížku, já se asi dojetím rozpláču.
Když zaplatím na magistrátu 1300,-, taky budu moct srát na každém rohu? Předplatila bych si to pro celou rodinu, ale nejdřív to musím propočítat, jestli by to vyšlo dráž nebo levněji než doplatky za vodu.
A kromě toho, nevím jak to funguje v Brně, ale v Praze si můžete vzít igelitový sáčky zdarma v každým supermarketu.
 10.5Libik12 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 1:02:11)
Ale Monty, je prostě bordel na ulicích, takže když se tam pejskaři vydělá pes, nehrotí to, když je příslušná nátura. Jako kuřák ve 2 případech ze 3 zašlápne vajgla na refýži a je mu to šumák, vzhledem k tomu, že ta ulice je i tak děsná.

Z okna mé pracovny vídávám ulevující si spoluobčany v zapadlém koutku, tuhle jsem na procházce se psem a dítětem potkala křeslo.

Ať nechaj všichni pejskaře (a kuřáky) na pokoji, když eklhaft je běžný.

Brzobohatka psala, že v Brně není kam chodit s pejskama, to teda třeba mě fakt dojímá:)
 10.5Libik12 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 1:03:42)
alibistický dovětek, nekouřím na ulici.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 11:11:35)
Libiku,
pro mne není eklhaft běžný, vajgly házím do koše nebo do kanálu, opravdu výjimečně na ulici, třeba když dobíhám autobus a pokaždý si přitom uvědomuju, že jsem to NEMĚLA dělat. Asi nemám patřičnou náturu...
Mimochodem, je zvláštní, že ve většině evropských měst se se psími lejny (ani vajgly) na ulici nesetkávám. Čímpak to asi bude? Jsou tamní pejskaři a kuřáci méně bezohlední? Nebo radnice za vybrané prostředky lépe řeší čištění ulic? Co myslíte? :-)
 koa 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 11:38:34)
Nebyla jsem v Bruselu, leč minulý víken poslouchala příspěvek na radiožurnálu - byl o tom, že v tomto městě se to prý psíma hromadama na chodnících jen hemží.
Mluvili obyvatelé, jak to je ve skutečnosti, nevím.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 11:51:56)
V Bruselu jsem nebyla, ale hovna na ulicích jsem nezaznamenala např. v Amsterdamu, Paříži, Rouenu, Brestu, Londýně, Frankfurtu, Mnichově, Salzburgu, Vídni...
 jana38 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 17:07:23)
Nevím Monty v jakým Frankfurtu jsi byla, já tam bydlela čtyři roky a hoven pomalu jak v Čechách. A nebylo to nikde na Galluswarte, ale v normální slušný obytný čtvrti:-((
 zuzini 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(17.2.2008 21:52:10)
Monty, třeba v Haagu na to mají uklízecí četu.
 10.5Libik12 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 23:37:29)
To je pěkný, že zašlápneš vajgla na ulici a máš špatný svědomí, mně když se vykadí čuba na louce, tak jsem úplně v klidu.

Mmch, psala jsem o tom, že bordel je kolem nás, ne že je bordel norma a nevadí mi. Tam kde je bordel, snáze se vyrobí další. U sebe v kuchyni bys toho vajgla na zem nehodila. Je to záležitost technických služeb a pokutování vandalismu.

Jinak se mi pořád vrací otázka, co uděláš, když tvé dítě na procházce chce na velkou. Podotýkám, že nevidím souvislost mezi psy a dětmi, jenom to řeším technicky. Vezmeš papírovej kapesník a napochoduješ s tím ke kontejneru? Zazvoníš na dobré lidi?

Poslední technická, já asi žiju na Marsu (Plzeň), ale v životě mě neomezilo esteticky ani prakticky psí hovno. A není to tak, že mi nevadí na fekálie koukat a mít od nich lodičky či kecky. Dost mě omezuje bordel lidskej, spalování odpadu, odhazování obalů, petek, použitých vložek, zmíněné vajgly, divoké skládky a skládečky, poblitý chodníky po ránu, výživný flusy a ..a nebudu pokračovat.

Hlavně postřílejte psy, to je nápad.
 Luca 
  • 

pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 23:46:24)
Možná tě to udiví, ale já opravdu, když se to přihodí, po svých robátkách venku nenechávám binec, když jdou na velkou. A že ti psí kakance nevadí? Taky mě víc štve znečištěné životní prostředí, ale dlabat nezničitelný smrad každý den z dětských podrážek je opravdu chuťovka, tak tuším, že to asi často nezažíváš? L
 10.5Libik12 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 23:57:01)
Já nevím jestli mi vadí, já se s nima nesetkávám, asi by mně vadily, kdyby vyčnívaly nad to, co je u nás "ulice".

Má robátka pokud někdy někde kakala, tak za keříčkem (v přírodě) nebo v hospodě (ve městě), v obou případech jsem to tam nechala, každý máme nějaké hříchy z minula, což?
 Mishpule 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 10:29:50)
To, že je někde travnatý pruh neznamená, že je tam k tomu, aby tam chodili pejsánci s..t !!! uklízet se to musí jak z chodníků, tak z trávníků !!! A nedělá to fakt skoro nikdo:-©
 Katuš* 


Re: pejskaři za to nemůžou 

(16.2.2008 14:40:59)
hm...tak toto ma "pobavilo"......a kto urobi "vybehy" pre deti?Naozaj ma fascinuje toto zmyslanie....vybehy pre psy....a staznosti,ze travnate plochy uz nie su,kde bol ia so psom nie je kam ist...preboha,uvazuje tu dakto o tom,ze v prvom rade nemaju kam ist deti?Mam takmer rocneho syna,zacal chodit sam,myslis si,ze mu vyhovuje a paci sa ist po chodniku?(aj na nom tie exkrementy byvaju a veĺmi casto..)Nie,jemu sa paci travicka,pekna,makka,zelena....plna hov.....
 mata 
  • 

je to děs běs 

(11.2.2008 9:29:50)
taky s tím neustále bojujeme, na každém druhém kroku je hromádka. dle mého názoru by pomohlo zvednout poplatky za psy, nakoupit vysavače na psí výkaly a zaměstnat nezaměstnané a nezaměstnatelné. protože takových lidí, kteří si po svých psech uklidí, je opravdu minimum.
 brzobohatka 


Re: je to děs běs 

(11.2.2008 9:33:55)
Poplatky to nespraví, už tak jsou vysoké. Slušní lidi co je platí-budou platit dál, ale ti neslušní je nezaplatí už tuplem , takže situace bude stejná, ne-li horší. Otázka je, co se s těmi poplatky za psa, děje. Vysavače na hovínka jsem u nás v Brně ještě neviděla.
 Karina 
  • 

Re: je to děs běs 

(14.2.2008 10:56:21)
No nevím, paní chce řešit umístění tzv. "nezaměstnatelných" zvýšením poplatků za psy. Myslím, že to fungovat nebude ono už ten termín NEZAMESTNATELNÝ o něčem hovoří, že?? Zkrátka o tom, že takový nefachčenko makat nebude.
V Rakousku a okolních zemích jsem viděla krásná hřiště pro děti malé, sportoviště pro větší i dospělé - vše přístupné široké veřejnosti, oplocené a se správcem. Na takové hřiště svoje dítě s klidným svědomím pustím. Písek se mění pravidelně dle hygienichých norem a na noc se přikrývá plachtou (největším rizikem totiž nejsou psí hovínka, ale třeba trus toulavých koček, které přelezou i ten plot a které nikdo pravidelně neočkuje ani neodčervuje).
Myslím, že tedy tak jako mají děti svoje prostory, takové by měly být i výběhy pro psí miláčky - obzvlášť pokud - jak nám tady tvrdí - 40% obyvatel má nějakého toho pejska. Bohužel se asi pejskaři budou muset více ozývat za svá práva, kynologie je krásný koníček, který určitě kladně ovlivňuje v dnešní přetechnizované době a zničené přírodě psychiku člověka. Zatím je to jen o vydírání poplatky. Např. nedávno naše brněnská radnice zveřejnila rozpočet naší městské části - nestačila jsem se divit - suma vybraná z poplatků ze psů činí podstatnou část rozpočtu městské části. Slušný výběh u nás není žádný, za peníze pejskařů se na každém rohu vztyčily kovové cedule se zákazem vstupu pro psy a koše se sáčky jsou v celé čtvrti 3, zřízené už před asi 5-ti lety a zcela neudržované a ponechané svému osudu. Sáčky se tam potom doplňují asi jak si který úředník vzpomene nebo má náladu. Takže si myslím, že problém není ani v pejskařích, jako spíš v místních úřadech a celkové společenské úrovni u nás.
A jinak souhlasím s názorem, že výstavba marketu, kanceláří, dalších bytů na kšeft, benzinek ...je pro ty, kteří mají rozhodovací pravomoci jistě lukrativnější než travnatá plocha OPRAVDU SLOUŹÍCÍ obyvatelům té které městské čtvrti.
 MSteflova 


Re: je to děs běs 

(14.2.2008 11:21:11)
Naprosto souhlasím. Do puntíku.
 Hanka 75 


postřeh z Prahy 

(11.2.2008 9:33:37)
Ahoj, já jsem z Prahy, kde jsou snad všude (samozřejmě neznám celou Prahu) nainstalovány zdarma a v poměrně velké hustotě zelené poplenice na psí exkrementy i s příslušným sáčkem na ně. Super - je dobře, že to tak je, i když na to my všichni daňový poplatníci musíme doplácet. Totiž místní poplatky za psi, pokryjí údajně 10-30% nákladů na psi. To kdyby vám někdy majitelé pejsků argumentovali, že si za psi platí ! Také už jsem slyšela :-) Samozřejmě nejsem proti a ráda "připlatím" na pejska pro opuštěnou důchodkyni nebo invalidního člověka.

Donedávna jsem bývala i mile potěšena, že lidé po svých miláčcích opravdu docela uklízí. A vlastně mám pořád pocit, že ti pořádní převažují, i když už jsem se setkala i s lidmi co nechají hovínko uprostřed chodníku. Což už podle mne vyžaduje i jistou dávku otrlosti. Ale díky tomu, že většina (z mého pozorování to tak opravdu vyplývá) uklízí, pevně doufám, že se to stane normou a neuklidit bude něco jako kýchat bez toho, aniž byste si dali ruku před pusu. Snad jo, i když ty důchodce už asi nepředěláme. Ale prasátka jsou někdy i mladí lidi.

Největší problém je asi na sídlištích, kde si řada majitelů pejsků myslím, že uklízet po pejskovi, když to udělá na trávník není potřeba. To se těžko mění. A děti na to doplácí. V Praze je ale drtivá většina dětských hrišt "ošetřena" proti pejskům ohrádkou. Tj. pejskové tam nemůžou. Je to asi drahé, ale účinné !

Stejně pořád obdivuju ty co po svých miláčcích uklízí, protože mě osobně se zvedá žaludek a už jenom kvůli tomuhle bych si psa nikdy do města nepořídila. Kdysi jsem pomáhala v psím útulku, takže vím o čem mluvím. Pro mne by to nebylo.

 brzobohatka 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 9:38:03)
Pardon, ale jaké náklady za psa ?Jakých 30%? Náklady za psa platí majitel, jestli myslíte očkování, žrádlo....Jinak opravdu nikdo nic platit z daní nemusí, je to přesně naopak, ty poplatky za psa někde mizí v útrobách a použije se jich minimum na pár roliček pytlíků na hovínka....
 Hanka 75 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 9:44:53)
Jak už jsem psala výše, četla jsem tento údaj v Metru asi před rokem, nebylo tam co výdaje představují. Proto také zřejmě pohyblivá hranice 10-30 %, podle toho, kde se kolik vybere a nač radnice, úřad, příjmy z místních poplatků vydá.

V Praze jsou výdaje s pejsky následující: pořízení a provoz "zelených" popelnic se sáčky na psí exkrementy, oplocování dětských hřišť (to je podle hodně nákladné) a viděla jsem už i zařízení na vysávání psích exkrementů... a tohle příjmy z místních poplatků za psi, které majitelé psů platí nepokryjí. Podle mne to odpovídá, že to stačí tak na cca 10-30 % těchto výdajů.
 Hanka 75 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 9:54:07)
Tj. abych to doplnila, aby bylo to srozumitelné. Místní poplatky za psi, které platí majitelé psů do v Praze městské části, jinde zřejmě obci, pokryjí údajně (zdroj jsem už jinde uvedla) tak z cca 10-30% náklady, které obec s pejsky má.

Takže, když majitelé psů argumentují, my si za své psi vše platíme, není to pravda. Z 90 - 70 % na ně "doplácíme" my ostatní.

 brzobohatka 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 9:57:52)
tak už chápu. ty jo, zelené popelnice, to jsem ještě u nás neviděla. Ale to oplocování dětských hřištˇby mělo jít z financí EU, oni mají přísnější bezpečnostní normy a kromě oplocení tam dělají i různé povrchové úpravy, aby se dítěti při pádu nic nestalo....není to jen kůli psům.... Stejně mi přijde, že je tu takový obecný zájem (tedˇnemyslím Vás) poštvávat pejskaře proti nepejskařům, mláděž proti důchodcům...aby se odvrátila pozornost od skutečných problémů.
 Sylvie 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 10:16:29)
No, ale to oplocování dětských hřišť se přeci nedělá kvůli psům, resp. je zbytečné ho dělat "kvůli psům". Psi na hřiště nechodí sami, venčí je lidé, a ti je buď na to hřiště pustí anebo nespustí a je jedno, jestli je hřiště je oplocené nebo neoplocené A pak už záleží na ostatních rodičích na hřišti, nakolik si psa na hřišti nechají nebo nenechají líbit.
 zuzini 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 10:48:23)
U nás dětská hřiště nejsou oplocená, je tam zákaz vodění psů a majitelé to kupodivu dodržují. Samo, že kolem často chodí městská policie. to je určitě levnější, ne? Napsat a zatlouct ceduli, než oplocovat? ;)
 zuzini 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 11:02:54)
Volně pobíhající psi bez majitelů, se tak nějak u nás nevyskytují. A pokud se takový najde, je odchycen a odvezen do útulku. Mohl by totiž někoho pokousat nebo způsobit dopravní nehodu, víš?~j~
 zuzini 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 11:34:19)
Tak to asi bydlím, v super městě:-D,ani nepamatuju kdy se tady potloukali zatoulanci. Naposledy,když jsem byla na základce, asi v šestce, se u nás potloukal pes Šaryk, a já jako milovnice psů, jsem mu kupovala šunku a vzala ho i jednou k nám domů vykoupat:-) Od té doby nic.
I s těmi hovínky je to u nás asi lepší
 Raduza 


Re: nerozumím 

(12.2.2008 21:22:34)
U našich na vesnici a u babičky na malém městě chodí normálně psi na procházku. Někdy i na dva dny (ten babiččin), někdy si přivede kamarády. Při projíždění ostatními vesnicemi normálně potkáváme další psi na procházce :-). Tam se s nimi totiž na procházku nechodí. Někdy se potulují kolem čekáren na zastávkách a zevlují :-))). Není to vtip, je to fakt.
 parishilton 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 20:31:38)
zuzini,jenže než je takový pes odchycen,tak se na tom neoploceném dětském hřišti může desetkrát vymočit a šestkrát vykálet.
 parishilton 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 20:47:09)
Já jsem před několika týdny slušně vyhodila dvě mladé slečny,které si na férovku na dětské oplocené hřiště přivedly psa.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 23:00:26)
zřejmě žiješ v jakémsi krásně utopickém městě. U nás totiž volně pobíhající psi jsou - páníčkové venčí stylem, že otevřou dveře a pejsek se pak zase sám vrátí. Co v mezičase dělá, je nezajímá.

A co třeba takoví "volně" uvázací pejsci před obchody??? Kdy páníček zhruba půl hodiny vesele nakupuje, zatímco pejsek vesele štěká, vyje atd. Mít takový obchod pod okny, to je taky slast. Od otvíračky, do zavíračky....

Existují totiž chovatelé psů a pejskaři. Chovatelé se o psy starají tak, jak mají, pejskaři mají psa jako ozdobu na gauči, pejsek je "hlavou rodiny", zásadně módní rasa, venčí se stylem - jdeme do obchodu nebo s košem. Hovínka přehlíží, stejně tak i to, že pes se potřebuje proběhnout. Ze psů se tak postupně stávají štěkající bestie, které skáčou po lidech.
 Hanka 75 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 16:23:33)
Víš, že bych si tím nebyla tak jistá, že městská policie je levnější než oplocení.
Lidská práce je drahá.

Jsou místa, kde může být nejefektivnější, že tam přechází městská policie a místa, kde je vhodnější dát půltek. Na sídlišti, kde je tak moc hřišt, je to relativně luxusnější sídliště, kde není pouliční kriminalita se mi zdá hlídání strášníků jako drahé.
V centru, kde je pár majitelů psů, a jedno dětské hřiště je možná efektivnější neoplocovat a když si toto hriště zařadí do obchůzky.

Ale neviděla bych to jako ty, že je určitě levnější, aby byla hriště hlídaná.

A ostatně všechny pejsky (včetně těch občas volně pobíhajících) co mohou udělat do pískoviště hovínko stejně žádný strážník neuhlídá.
 zuzini 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 18:25:16)
Psala jsem, že je levnější zatlouci cetudli, ne hlídaná hřiště. U nás má každý strážník určený okruh, kterým prochází. Hlídají, ať tam hřiště jsou nebo nejsou, takže to dražší není.
 Hanka 75 


Re: nerozumím 

(11.2.2008 16:17:28)
Hm, to není tak docela pravda. Pejskaři venší psi i pozdě večer a v tu dobu žádní rodiče "hlídači" na hřišti nebývají. Nebo velice brzo ráno.

Někde jsou hřiště oploceny vysokým plotem i proti fetákům (třeba v Praze u Hl. nádraží), ale na sídlištích jsou jen nízkým plůtkem, právě proti pejskům. Funguje to podle mne i psychologicky. Když majitelé pejsků vidí malý plůtek okolo hriště, málokterý si otevře dvířka a pustí tam psa běhat nebo vyvenčit. Ale když tam plůtek nebude, majiteli se tam pejsek zaběhne no a už je hotovo. A majitel třeba spíš si řekně, udělal to ještě na trávník a ne už na hriště (kde končí trávník a začíná hriště, že ?). Já za plůtky děkuju.

Mimochodem by mě zajímalo, jak by si rodiče měli hriště hlídat. Já kolikrát měla už stochudí požádat slušně majitele pejska co si po něm neuklidili, že by mohli, ale nikdy jsem nesebrala odvahu zkazit si den tím, že mě pošlou do...
 MSteflova 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 9:40:15)
Myslím, že 1000,-Kč či dokonce více je dost velká suma, aby se pokryly výdaje na pytlíky. Mít psa se stává čím dál větším luxusem, ačkoliv je pro děti určitě přínosné, když je zvíře součástí jejich života.
 Hanka 75 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 9:48:38)
To ale přece nejsou jen pytlíky. Někdo musí ten odpad odvézt, zlikvidovat, udržovat ty popelnice, doplňovat pytlíky...
 MSteflova 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 10:36:18)
To je pravda. Ale na druhou stranu - platí majitelé koček daně za kočky? A kam sypou použitý kočkolit? A co ty tuny dětských použitých plen?
Myslím, že radnice šikanují majitele psů, každý slušný člověk si po psovi uklidí, speciálně pokud pes vykoná potřebu na chodník.Sáček by stačilo hodit do obyčejné popelnice. Je to jen další způsob, jak z lidí dostat peníze. Za chvíli se zase přijde na něco dalšího, za co se dá vybírat, o tom nepochybuji.
 Maci1 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 12:05:14)
Lassie, ujišťuju tě, že použitý kočkolit nikdo na chodníky či trávníky nesype ;).
 Geletova 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 12:33:31)
jen pro Tvou informaci - existuje ekologicky odbouratelný kočkolit, kterým se dá hnojit zahrádka, vysypat na kompost, nebo spláchnout do záchodu.
 Lefff 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 15:19:51)
Lassie,
neznám nikoho, kdo by na trávník či chodník sypal kočkolit nebo použité jednorázové pleny. A neznám nikoho, kdo si nedobrovolně domů na podrážkách či jinak přinesl páchnoucí kočkolit nebo plenu.
 zuzini 


Re: postřeh z Prahy 

(14.2.2008 12:43:41)
Tak mi fena před časem přinesla použitou jednorázovku, a v popelnici ji asi nevylovila, tam jaksi nedošáhne.....
 Lefff 


Re: postřeh z Prahy 

(18.2.2008 17:42:42)
A co z toho vyplývá? Podle mého nic. Jedná se naštěstí o výjimku, zatímco přinést si domů na podrážce psí exkrement nebo nemoci pustit dítě na trávník je setsakra běžná realita.
 zuzini 


Re: postřeh z Prahy 

(18.2.2008 18:13:25)
Nevyplývá z toho nic:-), já jen ragovala na tu plenu. S exkrementy na botech, to je asi jak kde. Má 8 letá dcera mi domů na botě přinesla hovino jen jednou a to se pohybuje vesměs na trávě,když je venku. Nějak to nechápu, psalo se tady o hovnech co 3m, to tady nějak nepotkávám. Nevím čím to je, jestli je tady méně psů na více travnaté plochy nebo proč. Já šlápla do hovna za celý svůj život dvakrát a to jsem pubertální leta trávila v jednom parku(taky často na trávě) Na louku,kam chodí spousta pejskařů venčit si v létě běžně sedávám a lehávám. Bydlím v 80ti tisícovém městě v ČR. Psů je tu myslím dost.
 Hanka 75 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 21:08:07)
Tak si přečti tenhle článek ? Asi KAŽDÝ slušný majitel pejska po něm neuklidí. Kdyby na chodnících a trávnících nebyli psí hovínka, nebyla by poptávka po popelnicích a sáčcích a úklidu psích exkrementů...

Pak by rodiče volali ať se neoplocují hriště nízkými plůtky proti pejskům, ale radši se pořídí lepší vybavení, ne ?

Navíc ten místní poplatek ze psů má spoustu výjimek a osvobození a snížení apod., takže si opravdu myslím, že nikoho nezabije.
 Hanka 75 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 21:08:48)
Tak si přečti tenhle článek ? Asi KAŽDÝ slušný majitel pejska po něm neuklidí. Kdyby na chodnících a trávnících nebyli psí hovínka, nebyla by poptávka po popelnicích a sáčcích a úklidu psích exkrementů...

Pak by rodiče volali ať se neoplocují hriště nízkými plůtky proti pejskům, ale radši se pořídí lepší vybavení, ne ?

Navíc ten místní poplatek ze psů má spoustu výjimek a osvobození a snížení apod., takže si opravdu myslím, že nikoho nezabije.
 Hanka 75 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 21:08:48)
Tak si přečti tenhle článek ? Asi KAŽDÝ slušný majitel pejska po něm neuklidí. Kdyby na chodnících a trávnících nebyli psí hovínka, nebyla by poptávka po popelnicích a sáčcích a úklidu psích exkrementů...

Pak by rodiče volali ať se neoplocují hriště nízkými plůtky proti pejskům, ale radši se pořídí lepší vybavení, ne ?

Navíc ten místní poplatek ze psů má spoustu výjimek a osvobození a snížení apod., takže si opravdu myslím, že nikoho nezabije.
 Hanka 75 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 21:08:49)
Tak si přečti tenhle článek ? Asi KAŽDÝ slušný majitel pejska po něm neuklidí. Kdyby na chodnících a trávnících nebyli psí hovínka, nebyla by poptávka po popelnicích a sáčcích a úklidu psích exkrementů...

Pak by rodiče volali ať se neoplocují hriště nízkými plůtky proti pejskům, ale radši se pořídí lepší vybavení, ne ?

Navíc ten místní poplatek ze psů má spoustu výjimek a osvobození a snížení apod., takže si opravdu myslím, že nikoho nezabije.
 Hanka 75 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 21:08:49)
Tak si přečti tenhle článek ? Asi KAŽDÝ slušný majitel pejska po něm neuklidí. Kdyby na chodnících a trávnících nebyli psí hovínka, nebyla by poptávka po popelnicích a sáčcích a úklidu psích exkrementů...

Pak by rodiče volali ať se neoplocují hriště nízkými plůtky proti pejskům, ale radši se pořídí lepší vybavení, ne ?

Navíc ten místní poplatek ze psů má spoustu výjimek a osvobození a snížení apod., takže si opravdu myslím, že nikoho nezabije.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 23:13:05)
nebudeme přece srovnávat psy s malými dětmi. Nebo je dokonce stavět nad ně.
Pokud je pro vás váš pes důležitější než dítě, pak opravdu nemám slov.
PS: mám ráda zvířata i psy. Akorát si myslím, že pro každého existuje vhodné místo pro život. A sídliště, kde - jak hodně z váš podotklo - ani není kde venčit, to asi nebude...
 MSteflova 


Re: postřeh z Prahy 

(13.2.2008 19:03:37)
Tyhle reakce mám opravdu ráda....kde jsem psala, že je pro mě pes důležitější, než dítě?
A když už tedy odbíháme - i matky by se měly chovat ohleduplně k ostatním lidem a to třeba tak, že se chovají ekologicky. Samozřejmě se vždy najde nějaká výmluva, i já jich mám plno, ale tuny dětských jednorázovek jsou také svým způsobem bezohlednost - k našim potomkům a těm, co přijdou po nich.
 MSteflova 


Re: postřeh z Prahy 

(13.2.2008 19:11:54)
Jinak si, na rozdíl od vás, nedovoluji soudit, pro koho je a pro koho není vhodné sídliště. Lidé také dříve nežili v bytech na sídlišti, měli více pohybu a více času trávili na čerstvém vzduchu. Dneska děti nedostanete od televize a o tom, že by měly běhat celé dny venku s kamarády si můžete nechat zdát. Je pro děti sídliště vhodné a pro psy ne? Já bych dítě na Jižním Městě vychovávat nechtěla , ale udělala bych to, pokud bych neměla volbu. A psa bych si tam klidně pořídila, ale jsem ráda, že mám zahradu a v okolí lesy.
 anavel + 3 


Re: postřeh z Prahy 

(15.2.2008 0:05:33)
nevim,jak Tvoje deti,ale moje chodi na zachod,nikoli na chodnik, pes cely svuj zivot, a to nekdy u nekterych psu i 15let a vice, kadi po chodnikach,moci po stromech a kerich atd,dokaze si vubec nekdo predstavit tu hromadu trusu za tak dlouhou dobu???
 Bebíčko 
  • 

Re: postřeh z Prahy 

(15.2.2008 0:11:07)
To je opravdu strašný, že zvířata neumí chodit na záchod. :-D Asi by jsme je to měli naučit.:-D
Opravdu je lepší vyčůrat se do zachodu, spláchnout a zalít to chemií, protože jen dezinfikované je opravdu čisté.:-D
 gaba 
  • 

Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 18:28:31)
mám v praze pejska a poplatek ma praze 4 je 2000 kč. i kdyby stal jeden sacek korunu (jakoze 100% nestoji), je to cca 365 korun rocne... dobre, plus nejaké vyvezení, ale ten nas by za rok nenaplnil ani jedni... pokud by to melo byt tedy opravdu 10-30% - kam jde tech dalsich 18??? to by ta hriste asi oplocovali zlatymi pruty, ne?? 8-)
 Geletova 


Re: postřeh z Prahy 

(11.2.2008 12:29:44)
Já pracuji v Praze na Smíchově nedaleko Radlické. Moje každodenní cesta do práce připomíná chůzi po minovém poli. Když jsem byla v prvním trimestru těhotenství, měla jsem co dělat abych obsah svého žaludku donesla aspoň na záchod. Jedním slovem - nechutné. A podotýkám že i velice sobecké.
 brzobohatka 


autorko! 

(11.2.2008 9:44:34)
Ještě se ohradím proti vžitému-pejsci do bytu nepatří, trápí se tam. Záleží na tom, jaké plemeno máte, např. salašnický pes bude raději v domě se zahradou, ale záleží jen a jen na vztahu majite-pes. Pes nepotřebuje tolik prostoru (ani velký pes!), pokud se s ním chodí pravidelně ven. Daleko víc se může trápit pejsek u boudy, nebo v kotci. Jinak jsem proti trendu-pořídíme si pejska, zrovna to frčí....pak jsou útulky narvané k prasknutí.
 kdoule 
  • 

Re: autorko! 

(12.2.2008 9:12:55)
naprostý souhlas! Tvrzení, že pes v městském bytě je chudák, je nesmysl. Sama mám malýho voříška v pražském bytě a věnuju mu veškerý svůj volný čas, je docela dobře vychovanej a celkem skladnej, takže ho s sebou můžu brát kamkoliv. Sám doma je akorát když jsem v práci. A je to veselej a vyrovnanej pejsek, kterej nevyje a neštěká (občas udělám průzkum u sousedů - důchodců, co jsou pořád doma, jestli náš mazel nedělá přes den po baráku rotyku). Spíš je mi líto těch vesnických čoklíků, kteří jsou buď celý život na řetěze u boudy, nebo třeba mají výběh, ale nikdo se jim nevěnuje a páníka vidí tak akorát když nese krmení.
 jana38 


Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 9:46:14)
Jako majitelka obrovského psa, která po svém psu uklízí, ba i svoje vlastní pytlíky si kupuje, daně za psa platí, zodpovědně prohlašuju, že většina českých majitelů psů je neuvěřitelná, hnusná, prasácká verbež, který by měl být pes zabaven, protože po něm neuklízí. Vážně mi to pije krev: za prvé jsem s těmahle prasatama automaticky házená do jednoho pytle, za druhý není většího ponížení než při uklízení exkrementu po svým psu šlápnout do hovna cizího psa:-(

Momentálně žiju přechodně v zemi, kde nenajdete jediný hovínko v trávníku, kde lidé dodržují rychlost na silnici, kde vás pustí přejít na přechodu, kde je všude čisto a pořádek. Proč? Proč to v Čechách nejde?:-(((

Mmch v mém trvalém bydlišti v jedné čtvrti v Praze jsou na ulicích všude nainstalovány stojany s pytlíky na psí hovínka, stojany jsou plné pytlíků, pravidelně doplňovány a přesto jsou trávníky doslova posety hovnama všech velikostí a v různým stádiu rozkladu.

Proč jsou Češi čuňata?????? Víte to někdo?
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 9:56:06)
No,tak já mám teda taky velkého psa v paneláku-často chodíme na vycházky,celé léto jsme na horách.Myslím,že je naše fenka šťastná(teda v útulku ze kterého jsme ji vzali,se strašně trápila,tak myslím,že panelák ji neva;)) Ale tady u nás,v ostravské části kde bydlím,není koš na psí hovínka ani jeden:( takže někdy jdu se sáčkem s lákavým obsahem třeba i 10 minut,než objevím kontejner;(( Za psa platíme 1500ročně-tak na co teda???Plocené hřiště tu teda taky nemáme...
Jo a to nemluvím o tom,když se mi bohužel stane a sáček zapomenu(nestává se mi to často)-co mám jako dělat?No ve svých rukách to určitě neponesu:(:(:(
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 10:06:02)
Kdo chce, ten dělá, kdo nechce, hledá výmluvu, proč to nejde.
Nemáš ten sáček zapomínat:-)) Nééé. Ale v okolí se určitě najde nějaký jiný řešení, list ze stromu, papírovej kapesník v kapse, příp. to hovínko vzít při dalším venčení.

Ale jinak je pravda, že radnice by měla instalovat aspoň pár košů, co jim takhle napsat a otravovat?
 lenacek 


Re: Češi jsou čuňata 

(13.2.2008 22:19:48)
Jak to tady všechno pročítám, musím se připojit k davu maminek, které neustále omezují své ratolesti výroky typu: Nechoďte do trávy! Dávejte pozor! Dívejte se pod nohy! atd. A pak taky čistím botečky (pomocí špejlí, šroubováků, kartáčku na zuby...)
Bydlíme na sídlišti v Olomouci, odpadkových košů se sáčky pro pejskaře je tu dost, ale těch výkalů kolem nich ještě víc.
Myslím si, že opravdu záleží na jednotlivých majitelích psů. Potkáváme spoustu důchodkyň, které nikdy nezapomenou po svých pejscích uklidit, i když se sotva sehnou. A samozřejmě taky lidi venčící obrovské hafany, kteří po sobě zanechávají pořádně velké hromádky a je to jedno, jestli na chodníku nebo těsně vedle něj. Pokud jsem někoho upozornila, že by po sobě měl uklidit, bylo mi řečeno, že oni přece platí poplatky, případně, že se mám starat o sebe...
A co mě dojalo úplně nejvíc: Hlídala jsem kamarádce 6 měsíčního syna a mé 2 a půl leté dceři se chtělo kakat. Přemlouvala jsem ji, ať to zkusí vydržet, ale tvdila, že to nezvládne. Tak jsem jí stáhla kalhoty a viděla jsem, že je zle. Opravdu už to vydržet nemohla, dostala průjem a na trávu udělala pěknou hromádku. Poté, co jsem ji utřela a oblekla a pohoupala řvoucího chlapečka, začala jsem hledat něco na úklid. Sáček jsem žádný neměla a tak jsem šla k nejbližšímu kontejneru s plasty, z něj jsem vyhrábla nějaký kelímek od salátu, pod stromem jsem našla dřívko od nanuku a takto vybavena jsem zlikvidovala naši teplou a ne zrovna voňavou hromádku.
A kdo myslíte, že mě z povzdálí se zájmem sledoval? Tušíte správně: majitelka krásného velkého psa, která i se svým miláčkem, poté, co vykonal svou potřebu na protějším trávníku, bez úklidu a bez mrknutí oka odešla.
Tak už teda nevím... :(
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 10:08:16)
Kdo chce, ten dělá, kdo nechce, hledá výmluvu, proč to nejde.
Nemáš ten sáček zapomínat:-)) Nééé. Ale v okolí se určitě najde nějaký jiný řešení, list ze stromu, papírovej kapesník v kapse, příp. to hovínko vzít při dalším venčení.

Ale jinak je pravda, že radnice by měla instalovat aspoň pár košů, co jim takhle napsat a otravovat?
 brzobohatka 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 10:12:09)
jaá tam na tu naši radnici asi vlítnu a udělám "čoro-moro":-D ne, fakt, já se tady sice rozčiluju, ale musím se čílit jinde, tady ničeho nedocílím....
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 23:19:05)
stačí kontaktovat příslušný městský úřad. V Porubě je košů dost a myslím si, že pejskaři, kteří chodí na pravidelné procházky mají přehled, kde jaký koš je. Tak jako já mám o nich přehled a to chodím jenom s kočárkem.
 Lefff 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 10:24:44)
Napsáno drsně, ale často mám stejný pocit. Žiju na sídlišti, kde po sobě (resp. po svých psích miláčcích) rozhodně neuklízí většina pejskařů. Není to jen tím, že by oni pejskaři byli čuňata. Často se jedná o seniory, kteří bývají hůře pohybliví a hůře vidí, případně jsou nadšení tím, že si mohou popovídat s ostatními pejskaři a zabráni do hovoru si často nevšimnou, kam že si jejich mazlíček odložil. Tím je nechci omlouvat, jen konstatuji. Jsem nešťastná z toho, že sídliště, na kterém jsem vyrostla, se tak změnilo. Kdysi upravené trávníky (a že jich tu bylo) byly místem pro hry, metali jsme na nich hvězdy, hledali v trávě čtyřlístky, "pásli" na nich křečky a morčata. Dnes se na trávník bojím pustit své dítě, nespouštím z něj (ní) oči a trnu, aby nesáhla na vajgla nebo na lejno. Na pejskaře nadávám v podstatě denně a kvůli rozčarování ze stavu trávníků jsem možná často i nespravedlivá a nesnášenlivá - hlavou se mi honí, proč sakra tolik lidí musí mít zrovna psa, zvlášť když se nedokážou postarat, aby jejich držením neobtěžovali okolí?! To nemůžou mít doma kočky, rybičky, papoušky, želvy, křečky, morčata? Navíc psi často pobíhají volně a bez košíku. Sídliště zase začíná být plné dětí a za chvilku to nejspíš bude tak, že tu budou kralovat psi a děti budeme z bezpečnostních i hygienických důvodů nosit v náruči. :(


Jedna perlička od nesnášenlivky:
Loni jsem v Praze na Vinohradech uviděla uprostřed chodníku psí lejno a v něm zapíchnutou cedulku s textem: Tvůj páníček je prase! ~j~
Udělat tohle u každého lejna u nás, tak zdejší trávníky budou bílé. ;((
 brzobohatka 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 10:36:00)
Ahoj "nesnášenlivko";) dokud bude "vlastnění psa" módní záležitostí, budou i problémy. zodpovědný majitel si po svém pejsku vždy uklidí, ale ti, co ho mají jen na parádu, nebo si tím něco dokazujou, ti na nějakou zodpovědnost zvysoka kašlou....
 MSteflova 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 10:39:28)
Staří lidé často nikoho jiného, než psa, nemají. A existují důvody, proč lidé chovají zrovna psy. Často jsou to oddanější přátelé, než lidé.
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 11:27:56)
Ano Lassie. A jak to souvisí s tím, že po svých psech nechávají válet hovna na ulici????
 MSteflova 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 11:32:06)
Madlo, reagovala jsem na větu: "To nemůžou mít doma kočky, rybičky, papoušky, želvy, křečky, morčata?". A pisatelka psala, že se často jedná o seniory, kdo chová psy.
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 11:38:19)
Aha Lassie, tak to promiň. Nějak jsem se v tom řazení příspěvků přehlédla. Samo že senioři mohou mít doma hafana, proč ne, ale měli by po něm uklízet. Nepořizuju si něco, na co nestačím. Mmch znám spoustu babiček, který po svým psíkovi uklízej....
 Maci1 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 12:13:47)
Přesně. Moje babička měla (malého) psa do svých 75 let, vždy chodila venčit se sáčkem v kapse a důsledně uklízela. Po pejskově smrti uznala, že venčení 3x denně ji už poměrně zmáhá, a opatřila si kocoura :-).
 Lefff 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 13:33:59)
Také vídám seniory se sáčky. Bohužel jich je menšina. Chápu i to, že pro člověka staršího věku je kolikrát problém se shýbnout. Osamělost je zlá, ale pokud nestačím na to, abych po svém psovi uklízela, budu svou osamělost řešit jinak. Za to, že mi je samotné smutno, nemůžu přece ostatní "trestat" tím, že jim budu kazit okolí jejich bydliště.
 Lefff 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 13:30:28)
Věřím, že existují důvody, proč lidé chovají zrovna psy, ale neopravňuje to nikoho pro to, aby po svém miláčkovi zanechával na trávníku bordel. Pokud někdo není ochoten svým jednáním neobtěžovat okolí, psa by podle mého vůbec neměl mít.
 parishilton 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 20:59:19)
A existují důvody,proč někteří lidé mají děti-proč děti venku nenechat kálet na chodník nebo na trávu v parku?Když mohou psi,proč by nemohli i lidi?Nebo je snad člověk méněcenný na rozdíl od psa?
 parishilton 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 20:55:10)
No,mne nedávno napadlo,že bych mohla chodit s fotoaparátem a ty co si neuklidí hovno po svém psovi fotit a taky do těch hoven píchat cedulky s jejich fotkou a podobným sdělením,ale to by bylo zřejmě trestné.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 23:22:42)
máme tady nové hřiště, bohužel jenom částečně oplocené, od maminek jsem ale slyšela, že tady si pejskaři nedovolí, protože zde chodí pán, který je hned fotí. A jelikož oni neví, kdo to je, tak si dávají majzla. A vytáhnout mobil, a třeba jenom "dělat" že fotím a pošlu to na policii, to by mohlo taky aspoň někoho vyléčit...
 Margot+1 


Re: Češi jsou čuňata - kdy fotí? 

(12.2.2008 18:42:44)
Docela by mě zajímalo, kdy ten pán fotí? Když pes tlačí? A když pak pejskař hromadu sebere, smaže to? Vidět kohokoli, že mě fotí, okamžitě mu sjednávám schůzku se svým manažerem... ~k~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Češi jsou čuňata - kdy fotí? 

(12.2.2008 21:28:36)
ne každý se vyzná v právu a věřím, že jsou týpci, kteří půjdou raději s pejskem jinam. Prý to funguje, pejskaři tam prostě nechodí. Když na to příjde, vylepit anonymně plakáty s dotyčnou osobou a připsat, že patří mezi ty, kteří nám znečišťují chodníky... to by asi nebylo moc příjemné, mít to vylepené v okolí bydliště.....
 kobliha s koblížkem Kubíkem 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 23:23:04)
Lvice, ted jsi mi navodila nostalgickou: ...Kdysi upravené trávníky (a že jich tu bylo) byly místem pro hry, metali jsme na nich hvězdy, hledali v trávě čtyřlístky, "pásli" na nich křečky a morčata... a najednou ten hnusnej návrat do dnešní reality :o( Taky nevrle vrčím na syna ať neleze na trávník (jako by za to mohl chudák on) nejen že jsou plné nechutných hoven a vajglů, ale u nás i odpadků. Víte co tenkrát (v té době kdy jsme pásli na trávě morčata) bylo a teď není? Povinné brigády. Pamatuju si jak celej barák uklízel a budoval. asi né tak nadšeně soudružsky, jak by si páni komunisti představovali, ale stejně, předzahrádky byly plné růží a tůjí, pískoviště čistá a trávníky zelené. Alespoň, že si můžu říct... to jsem měla krásné dětství. Škoda že to nemůže zažít i moje dítě :o(

Mimochodem, mám pocit, že sehnuté k hovínkům vidím většinou právě ty důchodce. Však je nepodceňujte, oni jsou ve shybech trénovaní. Víte co dá za práci sehnout se pro padesátník?

Jo a s těma štítkama na psí hovínka, to není vůbec blbej nápad. Vemte s dětma špejličky, izolepu a pojďte vystřihnout pár ceduliček s výzvou pro pejskaře a doprovodným pěkným obrázkem od vašeho potomka. Vždyť něco podobnýho udělaly maminy v Brně řidičům, kteří bránili svýma zaparkovanýma autama v průjezdu kočárem.
 Juldafulda 


Re: Češi jsou čuňata 

(12.2.2008 9:26:19)
Musim souhlasit s Lvicí, protože co mám dítě tak mám pocit, že jsou psí hov... naprosto všude. U baráku máme celkem velikou louku spousta lidí tu má psa a chodí s nimi právě na tu louku, jak to tam nyní vypadá děs běs. Děcka si tu nemají kromě toho ani kde hrát, protože tu není ani žádné hřiště o tom, že musím věčně malého zvedat a držet, aby do něčeho nešlápl a nesbíral vajgly ze země je příšerné. Bydlím v Praze o tom jak to vypadá v centru raději ani nemluvit. Jo důchodce člověk opravdu omluví, ale co Ti mladí, kteří si pořizují zřejmě psy místo děcek. Nestačí jim jeden , ale rovnou třeba dva, a o rasách raději ani nemluvit. Pitbulové, rotvajleří a jiná bojová plemena, která nechají v klidu běhat bez košíků. Celkem by mě zajímalo, co budou dělat potom, až některý z jejich miláčků zaútočí na malé děcko, které si hrozby z něj jaksi neuvědomuje a proti, kterému je každá matka totálně bezbranná, taky schovají hlavu do písku jako to dělají s lejny?
 arsiela, 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 11:06:33)
Madlo souhlasím.Sama mám šest psů,samozřejmě denně chodíme ven,chodíme na cvičák atd.K tomu ještě pracuji v oboru kynologie.takže mezi psy se pohybuji celý den celý rok.Hanba by mě fackovala kdybych po psovi neuklidila,ať je to na zahradě,nebo an ulici.
Dokonce jsem dva odpoadkové koše věnovala zdejší městské části jako "sponzorský dar" když enbyli schopni za rok zde nainstalovat koše na v lastní náklady.
Přesto se situace nezměnila,okolo koše je plno exkrementů, protože lidi nedokážou uklidit ani když se pes vyvenčí milimetr od koše.
Co se týče sáčků nikdy jsem od nikoho ujediný nedostala,nejdříve jsem nosila po kapsách igeliťáky normoš koupené v marketu.Časem jsem dostala od jedné nejmenované firmy přívěšek na klíče ve tvaru kosti,kde je uvnitř schránka na sáčky.Výborná věcička~j~.Klíče určo doma nezapomenu.
Park plný psích exkrementů mě vytáčí taky,chápu,že do některých zon je vstup psů zakázán a plně to respektuji.
Je mi líto,že kuli lidem,co si pořídí psa a pak nejsou schopni ani po něm uklidit mají ti slušní pejskaři problémy.
Jana
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 11:32:46)
Arsielo, jojo, nejvíc mě fascinuje hovno jako bič, odložené na chodníku třicet cm od stojanu s košem a pytlíkama:-(((

Já igeliťáky normálně přivazuju na uzel vodítko, na takový očko co je uprostřed, pes do dáli šustí a kočky se mu vyhejbaj:-)) Ale tu kapsičku ve tvaru kostičky jsem už taky viděla...R^
 LaraKroft 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 13:40:17)
Nevím, v který zemi žiješ ty, já momentálně v Norsku - rychlost tu dodržují všichni, bouračku skoro nevidíš, chiodci si chodí přes silnici kde chtějí, na přechodu tě každý pustí, ... a psí h.. se tu taky válejí všude. Nepřeju vám vidět, jak to tu vypadá, když na jaře sleze sníh. Najednou se objeví vše, co tam psi dělali cca 5 měsíců, a to pak doopravdy není kam šlápnout. Uklízet jsem tu po psovi viděla ´jednu paní za 4 roky, co tu žiju. Doslova jednu jedinou. Takže nejen Češi jsou prasata.
 Iva, 2 děti 
  • 

Kde bydlíš... ???? 

(11.2.2008 14:51:06)
Madlo, prosím tě, v jaké to bydlíš zemi? Upřímně mě to zajímá, neboť mám pocit, že v Čechách se snad už opravdu ani žít nedá... :-))))
 jana38 


Re: Kde bydlíš... ???? 

(11.2.2008 17:49:35)
Ve Švýcarsku. Jenom dočasně. Mmch dřív jsme bydleli v Německu a tam se psí hovna válely taky všude. Tak možná většinové chování je bejt prase (když jsem si četla výše s Norskem) a nesbírat po psovi a naopak Švýcaři jsou divní...???~k~
 Lizzie 


Re: Kde bydlíš... ???? 

(11.2.2008 18:11:08)
Madlo,

když jsem byla ve Švýcarsku, celkem jsem zírala, jak tam bylo čisto, jasně do žádného velkého města jsem nezavítala, projížděli jsme městečky a podalpskými vsi, přesto docela šok.
Jo, statky - na dvoře hnůj a další hospodářské záležitosti, nicméně žádné odpadky a vůbec bordel na ulicích.
 Lizzie 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 17:18:03)
Madlo,

nemám ráda zobecňování, Čechy bych ,,čuňaty" nenazvala, i ti, kteří sbírají exkrementy, případně naopak nevyhazují flašky a papíry, kam je napadne se najdou..ovšem celkem mě mrzí jediné. Postaví novou pěknou čekárnu - do týdne je posprejovaná, vymění dveře panelového domu - brzy neskutečně špinavé a zničené, okopané zdi, které ještě před nedávnem svítily novotou apod. Jo, něco dělají puberťáci, něco dospělí..před lety, jako malé holce, se mi v Rakousku strašně zalíbily květiny, které v některých vesnicích byly úplně všude, jen tak pro ozdobu. S přáteli jsme, ještě na vsi, něco podobného zkusili..a nestačili se divit, jak brzy to zmizelo. Prostě i pěkné, upravené prostředí zpravidla strašně rychle pustne, což je smutný..:-(
 Lizzie 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 17:21:14)
Někteří lidé, ale asi nemají cit pro hezké věci, noo..a hlavně si jich neváží.
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 17:52:36)
No, a proto tvrdím, že jsou prasata (samozřejmě né všichni, tady na Rodině jich bude asi menšina:-)).
Nejenom psí hovna, ale i ty posprejovaný zničený zastávky, lavičky, vykrádání aut, to že se ukradne cokoliv, co není přivázaný třema řetězema... Jak to ale změnit? To fakt nevím;((
 Lizzie 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 18:07:50)
Těžko říct, každopádně je to k vzteku.
 novi (dcera) 
  • 

Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 18:07:02)
to by me zajimalo, ktera je to zeme?! My momentalne zijem v NL a je to tady naprosto stejne, hovinka uplne vsude. S tim rozdilem, ze tady maji pro psi i oplocene "zelene pasy kolem vody (a kanalu je tu dost)", a dokonce kazdych cca 100m je odpadak na hovinka i se sackem. Presto s dcerou na prochazce je to o hubu!!! Z toho asi plyne, ze Holandani jsou jeste vetsi prasata a ignoranti :) Zdravim do Cech a pripominam: MATKY, TA DALSI GENERACE, KTEROU VYCHOVAVAME MY, SNAD BUDE LEPSI :-)
 parishilton 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 20:43:55)
Madlo,a jaká jsou v zemi kde žiješ opatření proti psím výkalům na chodníku?Jsou tam vysoké pokuty,nebo po těch psech uklízí třeba osoba k tomu určená?Dost by mne to zajímalo,taky jsem si před časem na úřadě stěžovala na psí výkaly,tak bych ráda nějakou inspiraci.
 DENISA 
  • 

Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 21:14:41)
Nevim o ktere zemi pise Madla, ale ja mam zkusenosti s USA a to je opravdu nebe a dudy oproti Evrope (nepisu jen Cechy). Tam jsem opravdu hovno na ulici ci v parku na trave nevidela za 3 roky ani jedno. Poplatky tam nemaji, uklidove cety na hovinka tam taky nemaji. Nesouvisi to s tim, je to o vseobecne moralce a proste lidi jsou tu vychovani tak, ze automaticky sbiraji (maji takove zasobnicky s pytlikama na voditku). Asi kdyby nesebrali, bylo by to vsemi ostatnimi povazovano jako pekne faux paus, asi jako kdyby se tam vydelali sami. Navic napr. v New Yorku, je tak malo parku a travnatych ploch a tak hodne psu, ale clovek si tam kamkoliv muze bez obav na travu sednout ci lehnout.
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 21:18:02)
Pokuta za hovínko na chodníku je tu 100 sfr, roční daň za psa 140 sfr., tj. víceméně jako v ČR. Ale hlavně to každej uklízí. Neptej se mě proč, ale ještě jsem neviděla, že by někdo nechal ležet po psovi hovínko. KOše s pytlíkama jsou cca po 300 m v místech, kde choděj lidi venčit. Taky je tu psů nepoměrně míň než v ČR. Ale asi to bude spíš o kultuře a návycích.
Protože další místní komická věc, kterou si nedovedu představit v praxi v Čechách je vyvážení odpadků. Neplatí se tu za odpadky ani za popelnici, ale každej si koupí v sámošce arch s obecníma odpadkovejma samolepkama a ty samolepky pak nalepí na pytel s odpadkama, ten následně vhodí do popelnice. Popeláři tu popelnici vyvezou, aniž by brali do ruky jednotlivý pytle a koukali jestli je na něm opravdu nalepená známka a jestli sedí počet litrů obsahu se známkou (na menší pytle se známky trhaj napůl, na veliký se lepěj dvě). Ale přesto, že to nikdo nekontroluje, tak všichni ty samolepky poctivě lepí. Moje představa tohohle v Čechách je: lidi by nic nelepili, případně kradli samolepky z pytle souseda, případně si je vyráběli doma na tiskárně (samolepky jsou takový obyč obrázky, žádný hologramy a vodoznaky):-))

Taky tu v příměstských vlacích nechodí průvodčí, prostě se předpokládá že si tu jízdenku do vlaku v automatu koupíte:-) A že nejsou zrovna dvakrát levný...Sem tam choděj revizoři, ale nepamatuju se, že bych zažila, že by někdo jel načerno...

Tak nevím, asi to bude prostě zvyklostma národa, někde jde většina věcí dobrovolně, někde jsou nutný drábové;((
 DENISA 
  • 

Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 21:49:44)
Jooo, tak to je krasna zeme. U nas se vsichni budou odvolavat na pokrivenou moralku 40ti lety komunismu a nic se nezlepsi. Ale je to opravdu tim? Nerekla bych, mladez, ktera o komunismu nevi lautr nic se chova jeste hur, nez ti "pokriveni komunismem". Je to tezke urcit kde je chyba. Kdyz se jedna o kradeze ci podvody, tak v jinych statech je ta moralka ohlidana policii a spravedlivymi tresty, tam to vidim jasne, kde je v CR problem. Ale my se tu bavime o psich hovinkach, to je preci neco jineho, jeste jsem nevidela nikde policajta jak mlati obuskem pejskare, aby se ohnul, to proste lidi delaji automaticky, jinak by jim byla prachobycejna HANBA.
 Kacatko 
  • 

Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 21:53:14)
Na jihu Německa je situace podobná - pejskaři (včetně důchodců) po pejscích uklízí (košů se sáčky jsem si teda nikde nevšimla, takže o tom to určitě není...). Hovínko na trávě jsem potkala za 6 měsíců jednou-jeho autor měl průjem, takže to by ani při sebelepší vůli uklidit nešlo. Taky tu psi nosí svítící obojky, aby na cyklostezkách neohrožovali cyklisty.
Je to o kultuře a mentalitě národa. Tady je úplně normální nechat stát před domem nezamčené kolo, lyže zapíchnout u vleku do sněhu a jít se někam na hodinu najíst, nechat něco položeného na zadním sedadle auta atd.
 jana38 


Re: Češi jsou čuňata 

(11.2.2008 22:08:25)
Jo přidám ještě jednu historku, minulý víkend jsme tady vyjeli na jednu horu poblíž Luzernu lanovkou. Nahoře na lanovce byly v sněhu zapíchlý desítky sáněk, který si člověk zadarmo půjčil, z tý hory na nich sjel a dole u lanovky zase píchnul do sněhu na určený místo, následně je lanovka vyvezla nahoru pro další zájemce.
kontrolní otázka: jak dlouho by taková atrakce vydržela v česku?:-(

Mmch kola se tu taky nezamykaj. Ani auta častokrát, běžně je vidět, třeba když si jde rodič vyzvednout dítko do školky, zaparkuje auto před školkou a nechá klíčky v zapalování, jenom auto zabouchne a jde pro dítě do školky.

Můj tajnej tip je, že je to daný nějakou výchovou kombinovanou s obecnejma principama společnosti v kombinaci s množstvím věřících lidí ve společnosti.:-)
Těch 40 let komunismu v ČR budemít vliv taky. Nezapomínejte že dnešní puberťáky zhusta vychovávali rodiče, který prožili v komunismu ještě dost velkou část života...;((
 helena 6 
  • 

z jiného kraje 

(11.2.2008 10:20:32)
Milí pejskaři!
Když jsem byla v Anglii, nikde jsem žádná hovínka neviděla.. Po čase jsem zjistila, že oni tam lidé opravdu mají naučeno, že po pejskovi se uklízí - kdekoliv (vyjma keřů, kam se člověk téměř nedostane). Koše a pytlíky také nebyly vždycky na každém rohu, ale tak se to prostě poponese a pejskaři určitě po nějaké době ví kam. A když není pytlík, tak se prostě vzal z domu obyč po pečivu či na odpad. Když bylo nejhůř, požádal se o pytlík jiný pejskař pokud byl, nebo (před domem) se zazvonilo a požádalo. Každý vám z okna radši hodí pytlík, než aby po vás uklízel exkrementy.. Toť má zkušenost.

Nevím, že zde si lidé si myslí, že když platí nějaký poplatek, že nemusí už nic po pejskovi uklízet. Zmiňovaný poplatek není poplatek za uklízení - to má dělat jeho majitel!!!!!!!!!!!!!! To je jako když platíte poplatek za popelnice a nechávali byste si odpad před domem, bytem, v chodbě, v bytě s tím, že to má tedy obec uklidit, když si platíte ten svoz odpadu!!! To také nikdo z vás neudělá aby si nechával nějaký "bordel" u svého. Ale cizím před domem klidně exkrement necháte!!!
My máme u domu kousek soukromého zeleného dvorku. V domě je 20 rodin, nikdo tam ale nechodí, protože jsou zde 3 rodiny se zvířaty, kteří si zde venčí (a neuklízí!) a díky tomu se na tomto kousku zeleně nedá pobývat! Nepomáhá nic a když se ostatních 17 partají ohradí, tak jsou nepřátelé zvířat! Zde asi poplatky nepomohou.. :-(
 brzobohatka 


Re: z jiného kraje 

(11.2.2008 10:41:02)
heleno, už jsem to s těma poplatkama doufám vysvětlila, jsem rozhodně PRO uklízení po pejcích.
 petra 
  • 

Re: z jiného kraje 

(11.2.2008 11:38:45)
Já bohužel bydlím zde v Čechách a mohu říct, že problém psích exkrementů není jen na sídlištích.
Bydlím na malé vesnici, všude rodinné domky a psí exkrementy se v zelených pásek kolem silnic válejí všude. Takže o anonymitě to není. Znám lidi, kteří si po svém psu vždy uklidí a jiné, které k tomu nic nedonutí.
Vrcholem je rodina, která má tři děti- 5, 2 a 1 rok a jejich pes sodpuštěním se.e všude. Když jsem se ozvala majitelka psa mně seřvala.
Tak se těším až se v těch ho.nech budou válet její vlastní děti.
 kobliha s koblížkem Kubíkem 


Re: z jiného kraje 

(11.2.2008 23:45:32)
Petro, a nejsi ze severočeského kraje? Já jen že mi tvoje vyprávění nápadně připomnělo rodinku z Blšan, která pravidelně vyprazdňuje svou jímku tak, že vyhodí tlustou hadici (takovou co je na hovnocucu) ze vrat, přes obecní cestu ke kanálu a zřejmě za pomocí nějakého čerpadla metá svoje sračky přímo do obecní kanalizace před zraky ostatních občanů. Dodnes jsem nepochopila proč za to nejsou tito prapodivní lidé perzekuováni. Dodávám, že v Blšanech nebydlím jen se tam občas mihnu a už několikrát jsem měla tu čest cítit sousedy z vedlejšího bloku.
 Raduza 


Re: z jiného kraje 

(12.2.2008 21:36:09)
Jejda, to sousedi rodičů dělají taky. Když vidí, že nikdo není doma, tak hodí hadici a čerpají :-). Jednou jsem vylezla a řvala jsem co je to za smrad, asi se divili. že to teče pomalu našim do garáže, je nezajímá. Tam to tak dělají všichni. je to docela maso. Kdybych to nevěděla, tak normálně jdu do lesíka pod našima, a ona je to žumpa všech domů co tam stojí.
 parishilton 


Re: z jiného kraje 

(11.2.2008 21:08:07)
To nejsou nepřátelé zvířat,to jsou nepřátelé PRASAT.
 Margot+1 


Re: z jiného kraje 

(12.2.2008 18:48:24)
Heleno, právě naopak. Když jsem byla v Anglii já (v Brightonu - tradičním přímořském letovisku), chodila jsem do školy s očima přilepenýma na chodník, protože v opačném případě bylo šlápnout do psí hromady tutovka. :(
 anavel + 3 


Re: z jiného kraje 

(15.2.2008 0:14:52)
Souhlasim, v Anglii ziju jiz 10 let a je to tu na dennim poradku,nebo spis neporadku nalezt pred barakem psi nebo kocici hovno.
 zuzini 


Co víte o psech? 

(11.2.2008 10:44:15)
Že píšete, pořízení psa do bytu je týrání? Záleží na tom, jak se jim věnujete. Mnohem větší chudáci jsou psi u boudy, v kotci, ale i psi, kteří se nikdy nepodívají za vrata zahrady. Bohužel to tak většinou je: "mám psa na zahradě, je venku a to mu stačí" Ale to je nesmysl. Takový pes se zaručeně nudí, štěká, utíká, devastuje zahradu.....Ne jednou jsem viděla v zimě psa přivázaného u boudy, pod sebou měl jen zmrzlou deku. Pořád myslíte, že pes u rodinného domku se má lépe? Nebo psi v kotcích, kde si pod sebe kálejí a stráví tám více méně celý život. Majitelé je vytáhnou, pouze když je k něčemu potřebují. To je také lepší?
My máme psy doma, venku jsou denně 4 až 5 hodin. A to lítají. A doma? Většinou spí.
Jsou dokonce plemena, která odloučení od majitele nesou velice těžce.
Vy by jste opravdu nechala přes zimu na zahradě třeba joršíra, vipeta nebo čínského chocholatého psa? Píšete totiž, že by jste si do bytu nikdy psa nepořídila, ani malého.

K psím exkrementům, taky mě rozčiluje, když jdu tuto nadílku zvednout a do jiného šlápnu. Naštěstí se tomu úspěšně vyhýbáme, venčíme totiž většinou v přírodě :-)
 MSteflova 


Re: Co víte o psech? 

(11.2.2008 10:47:59)
Zuzini, s tím naprosto souhlasím. mám psa na zahradě, dříve v bytě. I když máme velkou zahradu, denně chodí na procházku. Nehledě na to, že pes, který zahradu nikdy neopouští či ji opouští zřídka, se neumí venku chovat. Neumí chodit na vodítku či u nohy, vrhá se na kolemjdoucí psy a pak i například návštěva veterináře může být noční můrou.
 zuzini 


Re: Co víte o psech? 

(11.2.2008 10:50:03)
Přesně, není správně socializovaný a to potom musí být děs běs.
 mame 


Re: Co víte o psech? 

(11.2.2008 17:50:52)
Milá zuzini, přesně jak píšete, "záleží na tom, jak se jim věnujete". Samozřejmě, že pejsek chovaný v bytě může být navýsost spokojený. Stejně tak pes, který sice je na zahradě, ale celý den uvázaný u boudy, bude chudák. Nechtěla jsem psát o tom, zda si pořídit pejska do bytu nebo ne. Já bych si psa malého ani velkého nepořídila z jediného a prostého důvodu - neměla bych na něj čas. Nedokázala bych mu poskytnout tak jako vy 4 -5 hodin venčení denně.
Tímto článečkem jsem jen chtěla podnítit diskuzi o tom, proč tolik lidí se cítí dost zodpovědných na pořízení a chov pejska, ale už nejsou schopni ani po něm na veřejném prostranství uklidit?

 Macek 
  • 

sama mám dva psy 

(11.2.2008 10:51:21)
Ahoj, sama mám doma dva psy. Bydlím také v paneláku a myslím, že ani jeden psík netrpí. Ale plně souhlasím s tím, že není vůbec žádný problém, vzít sebou pytlík a po svém miláčkovi uklidit. Když už není zbytí a musím se psíkem mezi paneláky, třeba jen projít sáček v kapse mi nikdy nechybí. A chtěla bych apelovat na všechny pejskaře, vždyť krom nás chodí po sídlištích děti, které kolikrát nemají kde jinde si hrát. Když už vám samotným nevadí chodit mezi h.... - exkrementy. Mějte ohled aspoň na ty děti!
 Zuzka a Anežka 06/05  
  • 

Také máme pejska ... 

(11.2.2008 12:09:14)
Přečetla jsem článek, pár příspěvků a musím reagovat ... Máme pětiletou černou kokršpanělku,platíme za ní 1500,- ročně, očkování, jídlo, atd. atd. Opravdu nechápu, jak bylo řečeno v jednom příšpěvku, že 90% nákladů za ní platí ostatní??? Také nechápu a hrozně mě rozčilují ti, kteří po pejscích neuklízejí!!! Sáčky sice v okolí nainstalovány máme, ale nepoužíváme, nejsou vždy na dohled "naší" hromádky. Prostě nosíme po kapsách igelitové sáčky a myslím, že by to tak mohl dělat každý!!! A co se týče týrání v bytě, myslím, že mnohem víc týráni jsou psi sice u baráku, ale celý život přivázáni u boudy či v kotci... Co se týče oplocení hřišť, je to bohužel nutné, lidé jsou bezohlední. Ale na hřištích v našem okolí je např. zákaz kouření a dost často si tam nějaký "rodič" v klidu zapálí :(.
 Jana 
  • 

Re: Také máme pejska ... 

(11.2.2008 12:36:46)
Argument "nebudu uklizet po svem psovi, protoze nekdo jiny kouri a to take neni spravne", je dobra ukazka toho, co to je osli mustek.
Rocni uklid i po tom nejmensim psovi by stal fakt vic nez 1500, mne by se nechtelo sbirat psi hromady ani za 1500 na hodinu, ale kdyz se rozhodnu psa si poridit, tak mi holt nic jineho nezbyva a neprokazuji tim nikomu zadnou laskavost, ale jen plnim svou povinnost. Co stoji pro psa zradlo nebo ockovani, to s tim vubec nesouvisi.
Dik vsem slusnym lidem, kteri tohle vedi.
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Jano ... 

(11.2.2008 13:18:00)
... nevím, jestli jsi reagovala na můj příspěvek?? Ale já psala, že i přesto že platíme, po psovi vždy uklízíme !!! A to o tom oplocení jsem myslela tak, že když jsou lidi bezohlední a neslušní, tak jim bohužel nezabrání plot ve venčení psa stejně jako jim nezabrání zákaz kouření v tom, aby si zapálili i mezi dětmi... A když jsme už u toho kouření - i tam je vidět obraz této společnosti, stejně jako se všude válí psí exkrementy, stejně tak jsou chodníky posypané nedopalky, odpadky apod.
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Re: Jano ... 

(11.2.2008 13:25:48)
... ještě doplnění. Tím jsem chtěla říct, že i mně coby majiteli psa vadí argumenty "Za psa platím, tak nebudu uklízet".
 parishilton 


Re: Také máme pejska ... 

(11.2.2008 21:17:04)
Já jsem jednou na takové kouřící cosi na dětském hřišti zavolala městskou policii,protože po mém upozornění nebyla ochotna jít hulit jinam nebo to típnout.
 Zdenka 
  • 

Re:Můj názor. 

(11.2.2008 12:20:38)
Ahoj.Já se tedy opravdu musím rozčílit nad tím, jak se ještě někteří majitelé psů hájí tím, že platí poplatky.Platím poplatky-tak můžu být prase a nechávat si ostatní lidi ať si nosí domů hovna mého psa.Já osobně mám také malé dítě a zakazovat mu chodit na trávu, kvůli bezohlednosti peskařů mi přijde ubohé.Poplatky-když si přineseme tak obden domů znečištěnou obuv, tak musím vynaložit nejen fyzickou námahu, ale také specielně zakoupené potřeby k vyndání zbytků z podrážky a nemalé množství saponátů a dezinfekce nejen na obuv, ale také nezřídka na zařízení koupelny, která ještě před odchodem na procházku byla čistá.A to nemluvím o opotřebování obuvi, která je nutně vystavována nedoporučeným praktikám čištění.Nevím, co tady řešíte, že si platíte za poplatky a kam jdou.To si jako myslíte, že se z toho budou platit lidé, kteří budou se zrakem detektiva chodit a každý den po vašich psech sbírat hovna, protože vy jste neschopní primitivního úklidu?
 Majka 
  • 

Re: Re:Můj názor. 

(11.2.2008 12:53:09)
Ale tady přece nikdo nenapsal, že když platí, tak nemusí uklízet!!! Jen to, že za poplatky by mohlo město pořídit třeba odpaďáky se sáčky, například.
 MM, 2 kluci 
  • 

Zdenko, přesně tak... 

(14.2.2008 10:16:57)
... - mluvís mi z duše! M.
 brzobohatka 


Re: Já se tedy nechci chlubit, 

(11.2.2008 12:37:16)
Tak jsem se teď dívala na ten odkaz, je to fakt smutný. Vidím, že se to řeší už dlouho a k žádnému velkému zlepšení nedošlo. Tak snad jedině jít osobním příkladem, sbírat po svém pejskovi a třeba se to naučí i ti ostatní....časem bude normální sbírat a ostudu bude mít ten, co nesbírá....
 kharabis 
  • 

Jedna (ne)veselá příhoda k tématu 

(11.2.2008 12:18:17)
Bydlíme v menším městě, kde si většina pejskařů myslí, že za poplatek ze psů bude hovínka po jejich miláčcích uklízet někdo jiný.
My naštěstí patříme k té druhé skupině, kterou můžete snadno identifikovat - kapsy na veškerém našem oblečení jsou vyboulené od igelitových sáčků, kočárek je jich také plný, o batůžcích nemluvě.
Jednou jsme se vraceli s naším pejskem domů, za námi si vykračoval starší pán s krásnou kólií. Chodník vede mezi velkým dětským sportovním hřištěm a vedlejší cestou, od které je oddělen asi 5 metrů širokým zatravněným pásem se stromy a keři. Když jsem s připraveným igeliťákem sehnula pro ten náklad, pán s kólií se zastavil kousek od nás, chvilku mě pozorovat a pak vykřikl: "Paní, tady nemusíte sbírat, vždyť jste prakticky v lese".
Tahle věta mě překvapila natolik, že jsem vůbec nebyla schopna reagovat, ale kdybych se to opakovalo, asi mu šeptem odpovím: "Tak tolik nekřičte, ať nevyplašíte srnky." :o)
 Verča 
  • 

Jak jsem byla "zlá" 

(11.2.2008 12:20:49)
My jsme řešili dobrou polovinu loňského léta opakující se "značkování" na našem malinkatém pískovišti. Každý den ráno bylo čisté, odpoledne už v něm ležela značka. Pak jsme si začali dávat pozor a za pár dní bylo jasno. Starší pán si na lavičce i pískoviště denně četl noviny, užíval klídeček a pejsek úřadoval.
Počkali jsme si na pána, poprosili ho, aby si sedal jinde - na dohled je hromada jiných laviček, před kterýma pískoviště není. Bylo to marné. Mmch. tři minuty chůze od nás je výběh pro psy.
Celkem nás za ním šlo během pár dní postupně asi pět (i jeden z tatínků), akorát jsme se dozvěděli něco o tom, jak jsme nepřátelští ke psům. Takže jsme denně prohrabovali písek a odnášeli bomby.
Pískoviště a hlavně lavičku mám přímo pod okny a když jsem zase viděla tu bezva návštěvu, tak jsem nevydržela. Napustila jsem do nočníku vlažnou vodu, otevřela okno a s výkřikem "bacha nočník" obsah vylila těsně za lavečku. Kapky se rozstříkly, pán s nadáváním odešel. Druhý den to stejné, akorát jsem připojila, že když smí pes kálet na pískoviště, já smím vylívat nočník na lavičku. Od té doby pán nepřišel.
Podotýkám, že jsem vodu nelila přímo na pána ani na psa (ten za to chudina nemohl).
 gsb 


Re: Jak jsem byla "zlá" 

(11.2.2008 17:11:05)
Díky za dobrou radu :-). Tohle by, myslím, pomohlo i jinde! GS
 katka+katka 
  • 

někteří lidé jsou prostě prasata 

(11.2.2008 12:33:20)
a netýká se to jen h***n, ale i vajglů a odpadků. Copak je takový problém donést papírek od žvýkačky, obal od tyčinky a další ke koši?
Mám příhodu s odhozeným vajglem. Šla jsem s Katkou z procházky a vybírala jsem u nás schránku. Tehdy jsme ji měli promáčklou, takže jsem ji vlastně ani nevybírala, spíš jsem se ji snažila vypáčit. Trvalo to trošku dýl a Katka se začala nudit. Najednou slyším : Hele mami, já kouřím. Otočila jsem se a viděla jsem jí, jak se chystá si do pusy strčit odhozený vajgl. V poslední setině sekundy jsem jí zadržela. Doopravdy je problém házet vajgly do koše, ne jen tak na zem?
 10.5Libik12 


Re: někteří lidé jsou prostě prasata 

(11.2.2008 16:28:00)
Jo, to je ono.
Myslím si, že na uklizené ulici pejskař psí ho*no nenechá. Já žiju v zapomenutém koutku velkoměsta, kudy se ovšem prochází k turistické atrakci a co lze spatřiti v okolí mého bydliště, je dost neuvěřitelné, mám na mysli i ulevující si spoluobčany obou pohlaví.
 mardal 


Někteří lidi se asi namáhat nikdy nebudou :( 

(11.2.2008 12:55:47)
Bydlím na vesnici za Prahou, psa nemám, ale protože moje podnikání se psy souvisí, nechala jsem kus od domu nainstalovat od obce koš na exkrementy s tím, že sáčky na vlastní náklady budu nakupovat já.
To celé, aby někdo ze sousedů nenadával, že jsem nějak odpovědná, za zvýšené z znečištění okolí jejich domů od psů.
A hádejte, co ? Cca 20 sáčků tu vydrží 3 měsíce a hovna se kromě trávníků válí i přímo pod oním košem. Bohužel koš se moc líbí i mému ročnímu synkovi, tak mám neustále oči na stopkách, aby se zrovna netrefil :(
A to jsou tu všichni původně z města, kde by na uklízení po svých psech mohli být zvyklí. Setkala jsem se tu i s názorem, že po malých pejscích to uklízet nemusejí :(
 Lenka 
  • 

A co nákazy? 

(11.2.2008 22:06:58)
Myslím si, že největším nebezpečím od pejskařů bez kouska slušnosti jsou onemocnění, které si děti mohou přivodit kontaktem s psímy výkali. V nejhorším případě může jít až o travalé poškození zdraví např. slepota a podobně. Mělo by se to více zveřejňovat, možná by to s některými pejskaři pohlo a na ty bezohledný by se měl zvolit tvrdší kalibr, co je třeba vyfotit a zveřejnit?
 Káča, dvě děti 
  • 

Re: A co nákazy? 

(11.2.2008 23:03:24)
No, nápad to není špatný, ale vyfotit je u hromádky není důkaz. Pokud majitele vyfotíte při sbírání, je to jiné, ale o to nám asi nejde, že. I my máme doma psa, sáčky s sebou nosíme stále, ale musím říct, že i my jsme jenom lidi, a přesto že snaha je, nejsem úplně stoprocentní. Např. při večerní vycházce se pes vyvenčí na trávník v části, kde je právě vypnuté světlo (baterku s sebou zatím nenosím). Párkrát se mi stalo, že jsem to malé nic prostě v trávníku prostě ztratila, i když po městě venčíme vždy na vodítku. Prostě teď to vidím a když si vytáhnu sáček a chci to sebrat, jsem asi slepá. Nicméně nikdy, vážně nikdy jsem nenechala ležet psí h... na chodníku. A to jsem to jednou sbírala papírovým kapesníkem. Podle mě je právě tohle vrchol hnusu. (vedou snad jen dětská hřiště a pískoviště). Nicméně si myslím, že kdyby všichni sbírali jako my, zůstalo by psích hromádek mimimum. Vážně si nemyslím, že všichni majitelé, co tu píší, jak sbírají, sebrali vždy za všech okolností všechno. Nejsem prase, ale občas to prostě okolnosti neumožní. MMCH sama mám dva malé caparty a není nic horšího, než když na společné vycházce při sbírání po svém psu vy nebo vaše děti vyšlápnou cizí hovno.
 Ajucha,dvě děti  
  • 

Re: A co nákazy? 

(16.2.2008 20:34:57)
Ano, bohužel však nejen přímým kontaktem. Spokojeně vysychající exkrement rozfoukává vítr...pominu-li už jen samotnou představu hovínkové inhalace, která je sama o sobě dost strašná, zmíním jednu úžasnou chorobu: larvální toxokaróza- její zárodky jsou obsaženy právě ve psích a kočičích výkalech. Po vdechnutí se z mikroskopických vajíček vylíhnou malinké larvičky, kterým se buď zalíbí ve vašich plicích (což je lepší- bulka s červíky se vyřízne)nebo se vydají za poznáním vaším krevním řečištěm- často pak končí např. v očních cévkách= slepota, či, jako u mého otce, v játrech, což bylo štěstí- prostě mu ufikli třetinu ( doslova!) jater a testy se zjistilo, že červíčci nestihli doputovat dál. Dojdou-li do orgánů, které nejsou schopny takové regenerace jako má jaterní parenchym...Nenechte se mýlit, v žádném případě není toto onemocnění vzácností!!!
A to se nezmiňuji o alergicích a astmaticích, kterým jistě vdechnutí prachu s částicemi lejna taky neudělá dvakrát bene.
Ještě malinko odbočím od chorob- platím za odpady, platím daně- znamená to, že mám nárok na plenky pro dítě od obce???!!! Ještě jsem stojánek s plenkami nepotkala a mezi námi- stačil by i ty tři dny v měsíci... na přilepšenou...
 Lizzie 


Zvířata 

(11.2.2008 13:03:45)
Jo, někteří lidé jsou prostě čuňata. Když vidíte, jak se pes vydělá na chodník, majitel na to kouká, neuklidí..a oba v klidu kráčí dál, o leččems to svědčí. Mazlíčky si lidi pořizují pro sebe, krmí je často tou nejvybranější stravou..a uklidit po nich je snad to nejmenší ze všech těch úkonů.
Já sama bych si do bytu pořídila maximálně malého psa, a to jen za předpokladu, že mám čas starat se o něj, často ho venčit apod..Ostatně malé plemeno je asi jediné, které bych v bytě snesla. Nechci do nikoho rýpat, ale velký pes si ,,užije" u domu s velkou zahradou, kde se vyběhá apod..sami jsme kdysi několik větších plemen měli, neustále v pohybu, byť nijak zvlášť nedivočili.
Naposledy jsem chovala potkana..přinesla jsem ho a pak vídala jednou týdně, starali se o něj druzí, než si v budoucnu pořídím jakékoliv zvíře, pořádně si to rozmyslím..i ty rybičky potřebují pořádnou péči.
 jana38 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 13:07:57)
Lizzie, jak který velký pes. Takovej retriever, který by měl být na zahradě u domu a nesměl mezi smečku do domu by se trápil hodně. Samozřejmě potřebuje spoustu pohybu venku, ale že by jeho životním snem bylo sedět u boudy na zahradě....
Nevím kde se vzala tahle lidová moudrost do bytu malej pes - na zahradu velkej:-))
 Lizzie 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 13:15:55)
Madlo,

možná i proto, že si nedovedu představit, jak několikapokojovou domácnost sdílím já..další..a pes jak ,,tele". Jak říkám, nechci do nikoho rýpat, ale já bych si to nepořídila,i když k novofunlaňďanům, retrívrům či bernským salašnickým psům mám příznivější vztah, než k kdejakému jezevčíkovi.

Jinak přiznávám, že alespoň momentálně nejsem ideální chovatel zvířectva - ač často slyším, že ten ,,kdo nemá blízko ke zvířatům nemá blízko k lidem" jsem ve fázi, kdy bych se

1. o zvíře starat nestihla

2. nemám ani chuť se o jakékoliv zvíře starat.

Časem pravděpodobně dospěji ke změně názoru a o psu, kočce či želvě začnu uvažovat, ale teď to jde mimo mě.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 13:20:08)
Lizzie, tak až přijde to jiné období, měla bych tu jednu vodní želvu nádhernou zdarma :-)
Případně asi 150 naprosto nenáročných pakobylek :-)
Tento druh: http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=1188169&from_fid=2522&from_kid=74632
 Lizzie 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 13:24:07)
Jeno,

želvy jsou fajn, pakobylka super a fotka nádherná, s atmosférou, ale asi jim budeš muset najít jiného (a lepšího) majiteli:-)). Jinak známá měla leguána, zajímavé zvíře..nemohla jsem se na něj vynadívat:-))
 jana38 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 13:29:02)
Lizzie, no tak samozřejmě semtam se člověk o to tele ložený napříč úzkou chodbou v bytě přerazí, občas mu zvědavkovi spadne na čumák zmrzlej špenát z mrazáku (musí a musí koukat, co vytahuju z lednice)...:-)
Ale zase když vidím, jak největším životním štěstím našeho psiska je nasáčkovat se do koupelny, když se jeden člen rodiny koupe a zbylý tři (plus on) mu dělaj společnost, tak si nedovedu představit ho zašpérovat na zahradě. Chcíp by tam steskem, že nepatří do smečky.

Jinak tleskám tvému odpovědnému rozhodnutí nemít teď zrovna psa, když se na to necítíš a nemáš čas!R^
 Bebíčko 
  • 

Re: Zvířata 

(11.2.2008 13:40:45)
Lizzi, velký pes v bytě netrpí. Je šťasný, že je s páníčkem, je mu lépe než kdyby trávil čas sám na zahradě. Jsou plemena, kterým pobyt doma spíše škodí, ale je jích minimum.

Jinak tvé rozhodnutí naprosto chápu, malokdo si uvědomí, že pes je takové dítě na víc, potřebuje stejnou péči, starost a neposlední řadě spousty peněz.
 Lizzie 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 16:32:31)
Bebíčko,

otázkou je, jak bych se s nějakým tím telátkem v bytě snesla já:-))...jak ale říkám, neodsuzuji, stejně jako má každý jiný styl života, potřebuje každý různě velké teritorium. Pokud se majitel zvířeti věnuje není co řešit.

S tím zvířetem..někteří lidé na mě koukají jak na necitu, když nemám momentálnní potřebu vlastního zvířete. Souhlasím s tím,že pes znamená starost..jen toho času na cvičáku, domácí péče, venčení...
 Jitka 
  • 

Re: Zvířata 

(12.2.2008 11:11:33)
Pořiď si zakrslého králíčka. Bude za Tebou běhat jako pejsek a nemusíš ho venčit. Je pořád čisťoučký (protože nechodí ven). A velice nenáročný.
 brzobohatka 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 13:42:21)
ahoj Lizzie, kdyby byli všichni lidé zodpovědní za svoje zvířátka-jako ty, tak by bylo po starostech. Každý by si prostě pořídil takové zvířátko, na které stačí, na které bude mít čas a příznivé podmínky. Tj. nekoupím si bernardýna, když bydlím v centru Prahy, jsem celý den v práci a hnusí se mi (sbírat)hovínka.
 Lizzie 


Re: Zvířata 

(11.2.2008 16:46:49)
Brzobohatko,

zdravím. Zvířata jsou děsně módní záležitost, vzpomeň si na lavinu dalmatinů, čivav a v nedávné době i retrívrů a labradorů. Jasně lidé si je pořizovali i dřív, ovšem před několika lety nastala celkem slušná vlna posledních dvou zmíněných plemen...soused od souseda odkoukal, že má to psisko, o němž se tolik mluví a hned si ho pořídil též. Čímž chci říct, že někteří si prostě nekoupí zvíře proto, že ho chtějí za parťáka, životní přínos apod., ale z důvodu módnosti, být in. Pak zjistí, co všechno takové plemeno vyžaduje, na cvičáky se vykašlou, strava nic moc, péče o srst též..a trpí tím zvíře i okolí, neboť pravidelně objevovat nevycválaného pejska, byť se sebemilejším kukučem, v pracně ošetřované zahrádní skalce (v nejlepším případě) stojí za to. Jo, a taky nesnáším po městě volně pobíhající psi, mám z nich respekt, ať se jedná o jezevčíka nebo dogu...
 brzobohatka 


Re: Zvířata 

(12.2.2008 11:04:23)
ahoj Lizzie, to je pravda, že i zvířata se stala módní záležitostí....naši doma mívávali francouzského buldočka, všichni jim říkali jak je ošklivý do té doby, než se objevil v televizi pořad s Halinou Pawlovskou V žitě a tam byl buldoček Eda....Teď kolikrát vidím dámičky, kterak táhnou buldočka v létě do města a diví se, že nemůže...nemají ani potuchy, co takové plemeno potřebuje....fakt smutný...
 vega5 


lhostejnost a nevychovanost peskařů 

(11.2.2008 13:26:56)
Pejsek má rád běhání po trávě stejně jako děti, a někdo má toho pejska místo dětí, někdo dokonce místo partnera.TOHLE CHÁPU. Ale NIC NEOMLOUVÁ, že exkrementy po pejscích nejsou uklizeny na mnoha místech, zvlášť na zatravěných místech určených k rekeaci všech i lidí, no vážně i lidí, dokonce i dětí, to je co? "Děti si chtějí hrát na trávě jako pejsi? Proč nejdou na škvárové a umělé hřiště?" Je mnoho milovníků pejsků, kteří si upředňostňují právo na CELÝ trávník před panelákem na venčení. Myslím si,že na uklídu psích exkrementů má podíl víc faktorů. 1)je to o lhostejností lidí k uklízení, protože za psa platí poplatky. Pak by byla řešením nějaká sankce ze strany města. 2)je to v síle zvyku si ten sáčky od pečiva nevzít do kapsy. Řešením je mít v zásobě sáčky po ruce v nejaké krabici u vodítka. 3)se to lidem prostě ekluje, vzít hovínko do ruky, i přes sáček. Řešením je mít v té krabici i pruhy tvrdého papíru,nebo pruhy PET lahve a tím ten ex..nabrat. 4) úklid ze strany lidí k tomu pověřených není takový jak by bylo vítáno. Většinou jde o lidi s menším IQ,nebo lidi kteří nemají důvod poctivě uklízet, ajen chodí s tyčí, a tu a tam něco napíchnou. A to hovínko přeci napíchnout nejde. Závěrem apeluju na všechny pejskaře,(máme dva psy) NEBUĎTE PRASATA, NEJEN TRÁVNÍK JE PRO VŠECHNY :-)
 Brukyna 


Re: lhostejnost a nevychovanost peskařů 

(11.2.2008 17:09:24)
Jsem matkou i majitelkou psa, takže se domnívám, že se k tomuto tématu mohu vyjádřit. Skutečně si nemyslím, že by problém byl ve vychovanosti či nevychovanosti pejskařů. Pejskaři jsou lidé jako každý druhý a tak jako u všech ostatní zájmových, sociálních nebo kulturních skupin jsou mezi nimi slušní i neslušní. Ano, také mě irituje, když mi děti přinesou nadílku na botách, už se mi víckrát stalo, že mě oslovený pejskař, který se výsledek snažení svého miláčka očividně nechystal sebrat, odeslal do míst, kam slunce nesvítí, taktéž mě irituje, když s baterkou v ruce sbírám bobek našeho psa a při té příležitosti se mi podaří šlápnout do bobku někoho jiného. Je to samozřejmě problém a nechci se zastávat nikoho, kdo nesbírá, jen si myslím, že nejde o to, kdo je pejskař a kdo ne, ale o to, kdo je prase a kdo ne. O papírech, vajglech, rozbitých lahvích, zbytcích svačin a podobných krásách na hřištích, vím taky své. Naneseme snad problém nevychovanost maminek? Nevím, možná by byl vhodnější název- Matky jsou čuňata.
 Brukyna 


Re: lhostejnost a nevychovanost peskařů 

(11.2.2008 17:10:26)
Jsem matkou i majitelkou psa, takže se domnívám, že se k tomuto tématu mohu vyjádřit. Skutečně si nemyslím, že by problém byl ve vychovanosti či nevychovanosti pejskařů. Pejskaři jsou lidé jako každý druhý a tak jako u všech ostatní zájmových, sociálních nebo kulturních skupin jsou mezi nimi slušní i neslušní. Ano, také mě irituje, když mi děti přinesou nadílku na botách, už se mi víckrát stalo, že mě oslovený pejskař, který se výsledek snažení svého miláčka očividně nechystal sebrat, odeslal do míst, kam slunce nesvítí, taktéž mě irituje, když s baterkou v ruce sbírám bobek našeho psa a při té příležitosti se mi podaří šlápnout do bobku někoho jiného. Je to samozřejmě problém a nechci se zastávat nikoho, kdo nesbírá, jen si myslím, že nejde o to, kdo je pejskař a kdo ne, ale o to, kdo je prase a kdo ne. O papírech, vajglech, rozbitých lahvích, zbytcích svačin a podobných krásách na hřištích, vím taky své. Naneseme snad problém nevychovanost maminek? Nevím, možná by byl vhodnější název- Matky jsou čuňata.
 Linda 
  • 

Re: lhostejnost a nevychovanost peskařů 

(11.2.2008 18:25:44)
Ano, je to problém a mě osobně dost irituje, pokud si někdo myslí, že psí hovínko na trávníku nevadí. Protože tím se z trávníků automaticky stávají psí záchody a jakékoliv jiné použití (běhání dětí, odpočívání či piknik na trávě) je znemožněno :-(((
 LaraKroft 


Re: perlička 

(15.2.2008 16:11:23)
ok...teď už mi to nedá, taky se musím přidat.
Psa jsme měli, německou dogu. Výběr plemene před nákupem byl poměrně pečlivý, v potaz se braly životní zvyklosti naší rodiny, naše fyzické možnosti a v neposlední řadě estetická stránka "věci".
Bydlíme v okrajové části padesátitisícového města, za barákem louky a les, do centra pěšky deset min. Většina našich vycházek směřovala do lesa a luk, tam jsme teda opravfu nesbírali. Nicméně při pochůzkách ve městě jsme s sebou brávali vždy tzv. "hovnosbírací soupravu" sestávající z několika igelitových sáčků, papírových ubrousků a tácku na párky :-D
No a k těm názorům, že do bytu velký pes ne a pod. - taková doga kupříkladu je gaučák - společenské plemeno, jejím největším štěstím je mít celou rodinu pěkně v obýváku, to pak prospí celý den. Jak se jí smečka rozuteče, tráví čas pobíháním od jednoho k druhému a nemá klid. Pobyt na zahradě je pro ni nutným zlem (pokud tam má být sama), čas tráví na jediném oblíbeném místě (a veliká superpohodlná zateplená bouda i s okýnkem to nebyla. Procházky venku samozřejmě potřebuje a miluje.
Jo...v přírodě jsme ji měli vesměs na volno (přišla na zavolání), ve městě na vodítku, ale košík neměla nikdy. Tož tak.
 luthienka 


Re: perlička 

(15.2.2008 16:58:36)
Velká zahrada pro psa je blbost. Měli jsme řadu psů, ale žádný neběhal po zahradě sám jen proto, aby se "vyběhal". Potřebují spíš jít každý den na procházku a tam házet nějaké hračky. Není od věci ani mírný výcvik- podle mé zkušenosti to psi dělají moc rádi.
Jinak bydlím na vesnici, a nakaděno je tu víc než ve městě :-( Lidé pustí pěkně ráno pejska na ulici, aby se vyvenčil a za hodinu ho zavolají zpátky :-(
 copley 


Re: lhostejnost a nevychovanost peskařů 

(16.2.2008 0:25:37)
Ja vlastnim dva pejsky - welsh corgi. Momentalne ziji v USA a tady taky problem vazne neni. Vsude jsou k dispozici sacky a mejitele pejsku je pouzivaji. Prijde mi nepochopitelne hovinka neuklizet. Poridili jsme si pejsky, tak se starejme!!! Nedavno jsem mluvila s moji mamkou a ta mi rikala, ze byla venku pred domem v minute, kdy se tam vykadil nejaky cizi pes a to podotykam, sel s majitelem. Vykadil se primo do vjezdu garaze. Majitel se jenom ohlidnul a delal, ze nic. Matka na to reagovala tim, ze by to po psovi mel uklidit.......on se na ni jenom agresivne oboril!!! Nechapu to!!! Melo by to byt pod prisnym pokutama!!!!
 Iva, dvě děti 
  • 

Naprosto souhlasím 

(11.2.2008 13:43:54)
Hezký den všem. Naprosto souhlasím s autorkou článku. Taky si velmi často s sebou nosíme z venku suvenýr na botičkách. Podotýkám, že bydlíme na konci města, přímo za domem máme louku, les a pole, takže o tom, že by pejsci a jejich páníčci to měli na venčení daleko, je zcela mimo nás. A přesto většina venčitelů, raději vyběhne před dům, rychle nechá svého miláčka vykonat svou potřebu vedle dětského pískoviště a ještě spolu obejdou blok (samozřejmě si to pejsánek pěkně označí). Už jsem z toho taky celá vzteklá, hovínka jsou opravdu všude (nejenom na trávnících). Psala jsem kvůli tomu i na radnici. Ale odpověď zněla, že to je spíše záležitost volně pobíhajících psů... O tom si teda myslím své. Zatoulaného psa už jsem neviděla hezkých pár měsíců... Ale občas mě potěší nějaká vyjímka, která si po svém miláčkovi vzorně uklidí. Bohužel to bývá opravdu zřídkakdy...
 Linda 
  • 

Bohužel :-( 

(11.2.2008 16:13:31)
Bohužel musím s článkem naprosto souhlasit. Sice už dnes dost často vidím, jak si majitel po svém psu uklidí, na druhou stranu se ale bohužel taky často vidím, jak pobíhající pes bez vodítka někde půl kilometru od svého majitele kadí, aniž by to majitel zpozoroval. To je asi ten důvod proč co chvíli člověk šlápne do h.... Nevím, jak toto vyřešit: buď mít psa na vodítku (což je do určité míry trápení zvířete), nebo si zkrátka psa do města nepořizovat (aby se tomu trápení předešlo). Nebo si prostě pořídit takového psa, na kterého stačím - včetně úklidu po něm!!!!
 Jíťa 
  • 

Rada 

(11.2.2008 20:58:41)
Kamarádce nechával takhle kálet před branku jeden soused svého pejska. Domluvy ani slušné prosby nezabíraly.
Vyřešila problém poměrně jednoduše. Párkrát hovínko nametla na lopatku a milému sousedovi je hodila za branku na jeho zahrádku. Prý po nějakém čase viděla, jak soused táhne pejska o kousek dál. Sice ho nepřevychovala, ale aspoň měla čisto před svým domem.
 Beéli 


bohužel, 

(11.2.2008 20:59:19)
Dostupnost pytlíků nesouvisí s uklízením psích exkrementů. To je o kulturnosti každého psího páníčka. Mmch. v našem městě bohužel nic takového jako pytlíky na psí "hovínka" není a nikdy nebylo.

Nemáme tu ani jedno jediné oplocené hřiště (město o 6000 obyvatelích)...tedy dětské hřiště ano, pískoviště je před plotem.


Psi bez vodítka v ulicích města nemusí vždy hned přímo ohrožovat děti štěkáním, atd....s tím jsem se zatím naštěstí nesetkala, ale myslím, že dítě může klidně uhodit toho "hodného pejska", štípnout, leknout se, kopnout......jak potom bude ten "hodný" pejsek reagovat? jsou si ti páníčci, co mě klidným hlasem uklidňují, když na ně vrhám smrtící pohledy v momentu, kdy se jejich miláček blíží k mému dítěti, i reakcí pejska na takto jednající dítě?
 Beéli 


bohužel, 

(11.2.2008 20:59:25)
Dostupnost pytlíků nesouvisí s uklízením psích exkrementů. To je o kulturnosti každého psího páníčka. Mmch. v našem městě bohužel nic takového jako pytlíky na psí "hovínka" není a nikdy nebylo.

Nemáme tu ani jedno jediné oplocené hřiště (město o 6000 obyvatelích)...tedy dětské hřiště ano, pískoviště je před plotem.


Psi bez vodítka v ulicích města nemusí vždy hned přímo ohrožovat děti štěkáním, atd....s tím jsem se zatím naštěstí nesetkala, ale myslím, že dítě může klidně uhodit toho "hodného pejska", štípnout, leknout se, kopnout......jak potom bude ten "hodný" pejsek reagovat? jsou si ti páníčci, co mě klidným hlasem uklidňují, když na ně vrhám smrtící pohledy v momentu, kdy se jejich miláček blíží k mému dítěti, i reakcí pejska na takto jednající dítě?
 Winky 
  • 

Re: bohužel, 

(11.2.2008 21:57:32)
Jojo, donucení k uklízení je těžké....
A co se týče děti vs psi - já mám tedy dceru, psa ne, přesto vyhraněný názor nemám. Pamatuju si třeba, když jsme s babičkou a jejím jezevčíkem byly v parku, jezevčík tedy na volno, a nějaká madam na nás ječela - vemte si k sobě toho psa, jsou tu děti!!! na celý park. V tu dobu jsme byly se sestrou ještě celkem malé, takže i my jsme byly děti.... tudíž jí babička s klidem odvětila - samozřejmě, nezlobte se, nevšimla jsem si že tu jsou i děti, to víte, já jdu na vycházku sepsem a velbloudy....
Na druhou stranu třeba ten pes co měli naši byl tak ukrutně nevychovaný a neposlušný, přesto ho měli pořád z vodítka a bez košíku, skoro už jsem si přála aby jim někdo vynadal :-(( (poněvadž miloval brát třeba dětem rohlík z ruky, já bych šílela) bohužel ten pes vypadal jak plyšovej, i když byl tele, tak se všem líbil. Taky na svou neposlušnost doplatil, vlítnul pod vlak, ale to je jiná historka.
 Karina 
  • 

Re: bohužel, 

(15.2.2008 17:54:25)
bohužel, dnes je pěstovaný jakýsi "kult dětí". Nestačím se divit, když v rádiu roztřesené babičky pyšným hlasem přejí svým klackovitým vnoučátkům "vše nejlepší k 15-ti nám". Zajímalo by mne, jestli jsou ty děti vedeny k úctě třeba ke starým lidem nebo ke zvířatům. A je dobře, že se začaly zveřejňovat případy nejen typu "doga ukousla dítěti hlavu" (ale že maminka nechala dítě, aby prstíčkem píchalo psa do očí, to už nám neřeknou - jelikož by zpráva už nebyla tak skandální), ale taky to, jak pár klacků nechalo na mejdanu roztrhat psem kočku a ještě si to natáčeli na video. Asi to nebudou potomci přátel psů, tipuju na tzv. "zlatou mládež", za kterou se agresivní maminka vždy srdnatě bila.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: bohužel, 

(15.2.2008 18:03:48)
Karino,
já rozhodně "kult dětí" nepěstuju, syna se snažím vést k ohleduplnosti ke všem živým tvorům, ale od nejútlejšího dětství s ním zcela otevřeně mluvím o tom, že lidé, co nechávají psy srát na ulici a na trávníku v parku a NESBÍRAJÍ TO PO NICH jsou čuňata a zasloužili by v tom vymáchat čumáky. :-)
 Oggová 


Re: bohužel, 

(15.2.2008 18:22:06)
Karino, "kult dětí" tedy rozhodně nepěstuji, své děti vedu k tomu, že se živým tvorům neubližuje, a je jedno, zda je to mravenec, pavouk, ryba nebo zrovna pes.....nicméně velmi mi vadí pes na dětském hřišti, majitel psa, který na moje dítě volá "neboj se, ten pejsek nic nedělá, jen si ho pohlaď" a přitom moje dítě prchá a má hrůzu v očích....vadí mi, že vyndám v zimě dítě z kočáru a zpátky ho mohu dát pouze bez bot, neboť na botě má smradlavé psí lejno....
Nevadí mi psy, vadí mi jejich nevychovaní majitelé a těm bych tedy občas ublížila ráda....nicméně to fakt nedělám!!;-)

 Oggová 


Re: bohužel, 

(15.2.2008 18:23:54)
tfuuj, chybu vidím.....
 MirkaEyrová 


Re: bohužel, 

(15.2.2008 18:27:15)
Karino, nemotej dohromady kult dítěte a nekulturnost lidí, kteří nechají psy dělat u dětského hřiště a odejdou od toho, jako by se nechumelilo. Ne všichni lidé s malými dětmi si mohou dovolit koupit dům s velkou zahradou, kde jejich děti mohou po libosti lítat (a jestli si na tu zahradu přivedou nebo nepřivedou psa, už je jiná věc, to samé jestli pak dítě vedou nebo nevedou k tomu, aby respektovalo psa jako zvíře). Pořád musí spousta rodin s dětmi bydlet v panelácích nebo bytovkách. A ne všechna města/obce respektují také potřeby těch dětí, které nemají kde běhat, a starají se o hřiště a plácky, kde by mohly děti dovádět. Opět ti samí lidé ve vedení obcí rozhodují také o tom, jestli mají kde dovádět psi. Suma sumárum, kde se město/obec nestará, je to dost problém, a není to o kultu dítěte. Ať je dítě jakékoliv, NUTNĚ POTŘEBUJE KE SVÉMU ZDRAVÉMU VÝVINU POHYB. A je srdečně jedno, jestli ten pohyb získá na statku svých rodičů, kde pomáhá hřebelcovat koně, kydat hnůj, štípat dříví a sekat trávu, nebo na hřišti, kde kopá do mičudy a řádí na průlezkách. To, že nekydá hnůj, ale běhá za míčem, ještě nutně neznamená, že z něj vyroste neurvalý sobec.
 MirkaEyrová 


Re: bohužel, 

(15.2.2008 18:51:30)
Ještě se zeptám, Karino, jestli máš děti nebo případně jestli jsi ve stádiu příprav na těhotnění.
 luthienka 


Re: bohužel, 

(15.2.2008 20:51:20)
Vidíš, Karin, a mě poslední dobou přijde, že žiju ve společnosti, která vzývá kult psa. Lidé si pořizují psa, aby nebyli sami, nebo místo dítěte. To je mi cizí. Pro mě je prioritou lidská společnost a mezilidské vztahy.

PS. Zvířata mám ráda(jen s pavouky mám problémy, ale neříkám "fuj";)
 MartinaNov (dva rošťáci 


psí exkrementy 

(11.2.2008 22:54:04)
promiňte, v problematice se zas tak nevyznám, ale existuje nějaká vyhláška, podle které je město povinno někde instalovat koše nebo dokonce sáčky???? Já myslím, že toto vzniklo z nutnosti, abychom se v těch h... opravdu nemuseli brodit. Nebo vám snad někdo dává dotaci na toaletní papír, či splachování???
Nebo někde fasujete sáčky do odpadkového koše????
To jsou argumenty, že se mi až vaří krev.
 Káča, dvě děti 
  • 

Re: psí exkrementy 

(11.2.2008 23:10:26)
Samozřejmě že je to otázka slušnosti amjitelů psa. Jen se nabízí otázka, k čemu platit ročně 1200 Kč za psa, pokud při venčení narazíte na koš se sáčky tak jednou za dva týdny a vysavač jsem viděla naposledy snad před rokem. My osobně sáčky na sbírání kupujeme. Taky nechápu, proč je tak výrazně rozdílná výše poplatku v případě, že žijete v domě nebo v bytě. Při vycházkách potkávám často majitele psů z domů, kterí nesbírají a platí sotva pětinu toho co my v bytě...
 DENISA 
  • 

Re: psí exkrementy 

(12.2.2008 16:56:41)
Musite si predevsim uvedomit, ze poplatky jsou REGULACNI, a ne stale patrat co za ne dostanete. To je jako byste patrala po tom, co dostanete za vami zaplacene dane - haha. Kdyz lide nemaji rozum a klidne si poridi do panelakoveho 1+kk ctyri psi a okoli panelau ci centrum mesta je jak jedno velke hnojiste, tak alespon pomoci vysokych poplatku se snazi radnice pocet psu regulovat.
 Káča, dvě děti 
  • 

Re: psí exkrementy 

(13.2.2008 11:01:52)
Já nepochybuju o tom, že poplatky být mají, chápu i proč. Vy mi ale neodpovídáte na otázku, proč se poplatky tak výrazně liší u bytu a domu. Nebo mi chcete říct, že v blízkosti center nenajdete vilkové ulice, rodinné domečky apod? Samozřejmě předpokládám, že majitelé psy chodí venčit a nenechávají je pouze pobíhat po zahradě, nebo spíš po zahrádkách.
 DENISA 
  • 

Re: psí exkrementy 

(13.2.2008 16:10:23)
No, odpovedela jste si sama. Urcite je to tim, kolik lidi a psu je namackano na metru ctverecnim. Na vesnici psi vetsinou pobihaji po vlastnich zahradach. A vilkove ctvrti uprostred velkeho mesta, to je preci taky neco jineho nez domek na vesnici, tech par psu z par baracku se ztrati, ale ta hromada psu na Vinohradech, byt jsou z baraku, tak obsira vsechny ulice. U vilek ve meste zahrada vetsinou neni a majitele se radi chodi producirovat po okoli. Myslim si, ze je to stejne jako s ostatnimi naklady - bydlet v centru Prahy je po vsech smerech nakladnejsi nez na vesnici, pocinaje kupni cenou nemovitosti, poplatkem za psi a popelnice konce.
 b+h 


tak se.... 

(12.2.2008 4:25:32)
prestehuj do zahranici - tam jsou uvedomelejsi majitele pejsku... hovinka sbira asi 80-90% majitelu... ti co to nesbiraji se asi narodili .... ;)
 Nessie a příšerky 


rada pro sběrače 

(12.2.2008 11:04:54)
Odkoukala jsem jednu fintu - když se můj pejsek nahrbí, podsunu mu pod zadeček leták některého našeho supermarketu. Jemu to nevadí, já nemusím hovínka ochytávat, jen sbalím leták a šupnu do koše :-)

Bydlíme v centru města, za domem park, kde venčí spousta lidí, protože zelených míst je opravdu málo. Myslím, že uklidit po psovi je prostě povinnost, stejně tak, jako nikdy nenechám svou dceru házet na zem odpadky. Má zkušenost je bohužel taková, že hlavně majitelé menších pejsků neuklízí, protože "to vlastně skoro není vidět". Bohužel se mi dost často stává, že když uklízím naše hovínko, šlápnu do cizího :-(
Lidi jsou prostě prasátka - v našem parku si moje děti hrát nikdy nebudou. Přestože se tu velice často uklízí, všude jsou obaly od jídla, sklo a myslím, že ani jeden kuřák u nás ještě nepochopil, že nedopalky z cigaret patří do koše.
 xsisa 


Šlápnutí je v pohodě, ale co pojídání...;) 

(12.2.2008 11:09:38)
Mila Mame, ber to tak, ze slapnuti je ta lepsi varianta, nas desetimesicni Ondra si psi hovinko v nestrezenem okamziku sloupnul z kolecka kocarku a blize nespecifikovatelne mnozstvi ho mozna i snedl. Kazdopadne nasli jsme ho podezrele zticha s jednou pulkou v ruce a s druhou v pusince. Nic mu nebylo a neni, takze asi nejaky cistokrevny hafik ;). Bydlime v Praze na Zizkove... Zdravi Petra
 jarka, 4 děti , 10 vnuků 
  • 

Psí hovínka 

(12.2.2008 12:15:36)
máte všichni pravdu, kdo se zlobí na pejskaře, já se taky zlobím, ač sama mám pejska z útulku, ale sáčky na vodítku a záložní v kapse, takže sbíráme a sbíráme, jenže je nás málo a to většinou sbírají ti, co máme psy malých plemen, ale jde majitel se psem jak stodola a nechá tam dárek jak krtinec a ještě je sprostý, jak je napomenut...ale jak to trestat? Bylo by třeba...jenže jak..taky jsem tu měla vnoučátka až z Neratovic a stále jsme se vyhýbali hromadám...je to vše v lidech...bezohlednost.
 Raduza 


Zkusím říct 

(12.2.2008 21:41:17)
Zítra jdu opět chodit hodinu po Lužánkách :-). Zkusím někomu říct až hovno sebere a dám mu sáček :-). Napíšu jak to dopadlo. Jsem fakt zvědavá.
 jana 
  • 

Re: Zkusím říct 

(12.2.2008 23:53:10)
Bydlím na Žižkově a je to fakt nechutný, kolik hoven nacházím uprostřed chodníku,ani ne u strany, do trávy bych radši nevkročila. Takže když jsem jezdila s kočárkem, musela jsem vozit vyřazené zubní kartáčky na čištění pneumatik u kočárku,abych si hovna nepřivezla z procházky domu. Syn už je větší a chodí pěšky a řeknu vám, že zlost kterou jsem měla,když v nových botkách šlápl do čerstvého hovna, mi zatemnila mysl a nesnáším ani pražské psy ani jejich bezohledné majitele. Nejlepší je tady ženská,která chodí venčit asi tak pět malých podvraťáků a ta rozhodně po nich hovna nesbírá.Ta by se se svou obezitou a cigárem u pusy ani neohnula.
 DENISA 
  • 

Re: Zkusím říct 

(13.2.2008 2:08:03)
Dobry napad Bromelie, cekam na tvoje zkusenosti. Je potreba s tim jednou zacit, pojdme vsichni, co tu piseme a nejlepe ti pejskari co sbiraji, se obout do tech nesbirajicich. Veta "pani, pani, asi jste si nevsimla, ale vas pejsek se prave vykakal, jestli vam dosly pytlicky, ja vam dam svuj", to by slo ne? A pro nas majitele kraliku, tudiz nevencici, ale zato brouzdajici s kocarem a pytlikem na podelane pliny, by to taky nemel byt problem na nekoho zavolat a pytlik nabidnout. Jenom doufam, ze nam nekdo nerozbije makeup :-).
 Helena, dva vytáhlí kluci, jeden postarší pes. 
  • 

Re: Zkusím říct 

(13.2.2008 11:25:23)
Já nabízím pytlíky už dlouho a nikdo mi ještě nevynadal. Musíte být herečky a myslet to opravdu vážně. Že prostě obyčejně chcete pomoci v nouzi pejskařovi.. neironizovat,nekázat, obyčejně nabídnout v prušvihové situaci pomoc. Pytlíky prostě mohou dojít, ne ? Nesmí vás ani na chvíli napadnout,že by snad majitel chtěl od hovínka odejít. Jakoby jste nabízeli unudlanému človíčkovi na písku papírovej kapesník. Mám možná výhodu, většinou mi na konci vodítka visí čokl, takže jsme jaksi s tím druhým majitelem na jedné lodi.Zkuste to. mslím, ež by to mohlo pomoci. Věřte, že když si člověk - nesběrač to hovno pákrát ohmatá a zjistí, že ruce není nutné okamžitě jít někam umýt,jak máte neskonalou touhu,že se nepoblijete nad tím puchem.. Třeba přibudou do sběračské party..Věřím, že zvlášť pro chlapa, co nikdy neutíral žádný dětský zadek, to musí být dost náročné . tak to chápejte ale slušně trvejte na svým. Helena
 brzobohatka 


Re:tak jak to dopadlo 

(13.2.2008 9:11:49)
Bromélie, doufám, že tvoje odvaha slavila úspěchy!(a nemyslím to ironicky)
 Raduza 


Re: Re:tak jak to dopadlo 

(13.2.2008 21:12:45)
Tak jsem si přibalila do kapsy 4 igelitové svačinové sáčky a vydala se do kroužku. Psů bylo v parku asi o polovinu méně než minulý týden, asi je zima :-). Za celou dobu - asi půl hodiny, jsem viděla tři psy vykonávat svoji potřebu :-) a všichni to zvedli, takže všechny 4 pytlíky jsem donesla zpět. Ale nicméně nápad je to dobrý, zůstanou v kapse :-), třeba na Lidické byl exemplář od nějaké dogy. Koukala jsem taky, jestli jsou tam pytlíky na hovínka, nebyl nikde ani jeden :-(.
 Vendelína + 2 kluci 


Re: Re:tak jak to dopadlo 

(19.2.2008 0:27:24)
No, tak ať nedopadnete jako já - asi před 3 týdny jsem slušně upozornila mladýho upravenýho chlapa, že na trávě vedle hřiště něco (HOVNO) zapomněl. Prvně řekl, že to uklidí, pak že to KVŮLI MNĚ!! neuklidí, pak že DO ČEHO TO ASI TAK MÁ DÁT ??!!, pak řekl že jsem KRÁVA!! a nebýt ženská tak mi dá určitě přes hubu. No, idiot, ale já rozhodně nepolevím. Nic mě nevytočí tak, jako hovno denně nalepený na kočárkovým kolečku nebo v botě dvouletýho kluka, který ještě nechápe, že se do trávy prostě nešlape - ta holt slouží výhradně jako hovniště!

Pejskaři, kteří mají psy na volno a dělají, že nevidí, když kadí, převládají. Aspon na Praze 6. Takže zbývá jen pokutovat majitele voně pobíhajících psů, protože kontrola pytlíků nic neřeší! Jen těch policistů je poněkud málo....Rv

Jen upozorňuji, že psy mám moc ráda, nesnáším jen jejich lhostejné majitele! :-©
 ashleyan+1 pes+1 klučina 
  • 

Jihlava a naše hovína 

(13.2.2008 9:39:49)
ahoj všem,
jsem majitelkou psa a mám i dítě,sic nevlastní ve střídavé péči,ale mám.Musím říct, že i Jihlava je zahovněná, a to velmi.Synek není naštěstí hovnošlápek,naučil se koukat, kam položí nohu.Je to nesmírně vysilující a protivné, vím to,protože taky koukám,kam šlápnu. Žel, někdy se ne zadaří,jakmile si zapomenu na vycházku vzít brýle.......
Jo, já jsem korunovanej hovnošlap.no,nic, to jen na úvod.Tak to prostě umyju, na nose mám nejlíp kolík na prádlo,jinak bych se po....:-D
Náš pes Hawkey váží 4,5kg. Jeho exrement je hlavně večer problém najít. Má většinou velikost asi jako podlouhlý vlašský oříšek.Pytlík mám vždy, někdy jich mám i pět, protože Hawkeýnek kaká nejraděj na třech různých místech. Koše po Jihlavě na psí exkrementy nemáme. Pytlíky jsem - a to platím - nikdy neobdržela. Naštěstí si je můžu koupit, těch deset korun mě nezabije. Chápu všechny, že se zlobí. Je to nepříjemné. Ale vše skutečně začíná u nás majitelů. Chceme hezké prostředí? Proč to tedy neuklízíme? Víte, jak je hnusný vybírat mezi dalšími dvaceti hov.. právě to "Vaše"??? Někdy čapnu tři naráz a můžu se na to, jestli je to teplý, tak akorát vys..., jak jsem vytočená!!!
UKLÍZEJME, PEJSKAŘI, NEBUDEME Z TOHO MÍT ASI NIC, ALE NEBUDEM SE HÁDAT, ČÍ TO HOV.. JE A NEBUDEM SI TO TAHAT DOMŮ A NEBUDEME TO MUSET DRHNOUT Z OBUVI A TO JE DOBRÝ, NE?
Jinak, musím říct, že můj pes taky čurá na rohy domů i na lampy... No a co? Je to pes.. Platím za něj a fakt nevim, proč.Asi na nový lampy. Já mu nebudu říkat, že může čurat jen na ty tři stromy, co máme před barákem. Když vidím, kam všude jsou schopné čurat děti, tak tohle řešit,no nevim.
 Mortadela 


Re: Jihlava a naše hovína 

(13.2.2008 10:20:52)
Jsem taky z Jihlavy a děkuju každému, kdo si po pejskovi uklidí (a že je vás zatraceně málo), tedy i Vám. Díky.
 ashleyan+1 pes+1 klučina 
  • 

hov.o - obraz zdraví 

(13.2.2008 16:02:00)
VÍTE, ONO TO MÁ VŠECHNO JEŠTĚ JEDEN ASPEKT. VŠEOBECNĚ JE ZNÁMO, ŽE STOLICE JE OBRAZ ZDRAVÍ. ÚSMĚVNÉ, ALE PRAVDIVÉ. Takže, když už pohledem kontroluji stolici svého pséka, pokud je mráz,tak ho mezi ostatními hovínky poznám bezpečně, neschovává se,páč kouří:-), tak nevim, proč bych to nesebrala. Dětem přece na kakání rodiče taky koukají, a nenechají je v tom ležet, alébrž je přebalí, né? Takže Ti rádoby milovníci psů, kteří dělají, že tamto ono na zemi není jejich psa / tááákovýý hóv.. by můj Fík nikdy neudělal-děla jedna pani/, jsou blbci a své zvíře nemají rádi se vším všudy. Tedy i s hov.em!
 Andrey 


Re: hov.o - obraz zdraví 

(13.2.2008 19:22:12)
Tak já také prosím o to, aby si majitelé psíků po svých miláčcích hovínka uklidili pokazde..tady u nas v Moste, jsem bohuzel zatim nikdy ale nevidela nikoho, ze by sel a uklidil po svem milackovi :-( proto kolikrat co krok to ho.... :-(
 Zuzka 
  • 

psi 

(14.2.2008 11:19:52)
Majitelé psů jsou opravdu prasata. Nechápu co by jim opravdu udělalo, vzít ten sáček a to ho... uklidit. Když si po sobě neumí uklízet, nemají si pořizovat psa. A ještě si málem stěžovat že za ně platí. A výmluva že sáčky vydrží pár dnů - aspoň u nás ne, skoro všude je jich dostatek.
Nejhorší je to po oblevě, to je to opravdů každé 2 metry. Je to nechutné. Možná by neuškodilo to více hlídat a pokutovat,hlavně na hřištích, aspoň občas. Oni by si to možná rozmysleli.
Úplně naštvat mě dovede, když je klidně vodí i na dětské hřiště. Mám strach tam pouštět své 2 malé děti.
 Renata 
  • 

Neházejte do jednoho pytle lidi čuňata a pejskaře 

(14.2.2008 13:56:41)
Jenom bych chtěla reagovat na článek. Už několikrát jsem četla podobné připomínky na toto téma a chtěla bych podotknout, že to, že někdo po sobě, nebo psovi neuklidí, není problém "pejskařů", ale lidí, kteří jsou čuňata. Nemusí mít ani psa. Podívejte se okolo sebe, kolik je venku poházených igelitů, různých obalů, plastových lahví, rozbitých skleněných lahví, mnohdy vídám leckde i lidské exkrementy apod. Chápu, že lidi, kteří nemají psa tohle může rozčilovat, ale mě zase rozčiluje, když se řekne, že za všechno můžou "pejskaři". Všichni lidi obecně, by venku měli být schopni a ochotni udržet pořádek. Jinak ještě k těm speciálním sáčkům na psí exkrementy - tak to není zdarma. Lidé, kteří vlastní psa, za to taky městu platí poplatek a ten má být, mimo jiné právě určen na tyto záležitosti...
Sama jsem dlouhá léta měla psa a poctivě jsem po něm sbírala, vyjma různých křovin, kde jsem právě nacházela různé "daleko" horší poklady, než psí exkrementy a trochu už jsem na tato témata alergická a to hlavně z toho důvodu, že se mi často stávalo, že pes ještě ani nedokončil "en ono" a už na mě někdo naběhl, aby mi důrazně předem vynadal, že to určitě nebudu chtít sebrat apod. a v takovou chvíli jsem měla sto chutí to na tý zemi skutečně nechat, nicméně jsem slušně vychovaná, tak jsem vždycky odklidila, co můj pes nadělal. Ale lidi zamyslete se, není třeba zrovna taková plastová láhev v křoví horší než psí bobek v tomtéž křoví? I mě to na chodníku rozčiluje, ale zase to lidi nepřehánějte. Někde v lese, kde je spousta dalších zvířat, to myslím naprosto není důvod k nadávání a navíc, kdo z vás si sám v lese někdy neodskočil. Co když to tam po vás někdo najde? Jo a ještě k těm dětským hřišťatům - taky existujou kočky, které rády chodí na písek. Mám děti a pokud vím, tak je už několik let v platnosti, že dětská hřišťata jsou v uzavřeném prostoru za plotem - tam se málokterý pes dostane a moc se mi nechce věřit tomu, že by tam někdo psa záměrně protahoval, aby si tam došel na záchod. Spíš bych to tipovala na ty kočky, takže zase nesvádějte to všechno na pejskaře...
 Fenri 


Re: Neházejte do jednoho pytle lidi čuňata a pejskaře 

(14.2.2008 15:03:16)
A zkuste se, milé dámy na problém podívat i z jiné strany...Mám 2 malé čivavy a jezdíme s kočárkem. A ano, je to tragédie, každou chvíli si přivezeme na pneumatice nějakou "nadílku". A veřte, nebaví mne sbírat po mých psících jejich exkrementy, ale prostě nic jiného mi nezbývá (pro čivavy stačí 1 sáček). Co mne osobně trápí jsou nevychované matky a jejich nevychované ratolesti, které/kteří otravují moje psy. Psíci jsou na vodítku ale i to nezabraňuje dětičkám aby přiběhly, psíky dupáním plašily a i přez můj nesouhlas se je snažily za každou cenu hladit. Matky jen koukají (svůj zadek z lavičku nezvednou) a prý "pejskům Honzík neublíží"....Nemám zájem, aby mi nějaké cizí dítě vůbec pejsky hladilo a minule mě to vytočilo tak, že jsem milé dítko chytla za ruku a vysvětlila mu, že tyto cizí pejsky hladit NEBUDE. Jeho matka /nezvednuvší se z lavičky../ na mě výhrůžně volala, že dítěti snad ubližuji.... Psíci by nikoho nepokousali, ale ještě pár dalších obtěžování ze strany dětiček co neví, že cizí pejsek se ZÁSADNĚ NEHLADÍ a NEOBTĚŽUJE a budou mít na děti slušnou fobii...Chudáci psi se bránit neumí /aspon tihleti mrňousové ne/ a doplácejí na nevychovanost druhých Rv
 parishilton 


Re: Neházejte do jednoho pytle lidi čuňata a pejskaře 

(14.2.2008 21:05:32)
No,ono to platí ale i opačně,když přiběhne nějakej čokl a začne skákat na to dítě,musím se hodně ovládat,abych mu neublížila na zdraví.Myslím tomu psovi.
 Verča 
  • 

Re: Neházejte do jednoho pytle lidi čuňata a pejskaře 

(14.2.2008 21:32:57)
Už jsem to jednou psala, ale mám čerstvý zážitek s "hopsajícími" psy a majitele bych nejradši roztrhla:

Momentálně mám za sebou zážitek ze včerejšího večera. Vystoupila jsem s děckama z auta a než jsem si vzala věci a zamkla, tak mrňata poodešly cca 10metrů směrem k domu. Ze tmy se vyřítili dva vlčáci, začali na ně skákat a štěkat. Syna srazili na zem (asi si každý umí představit, jak vypadal), dcerce upatlali bundu a potrhali obrázek, který si nesla. Páneček stál opodál a volal: "paní, ať ty děcka neječí, dyť hafíci mají košíky". To je fakt, měli. Ale že by se ten chlap aspoň namáhal je přivolat k sobě, to ho nenapadlo.
Když jsem mu pak říkala, že se má jít podívat, co "hafíci" dokázali, tak reagoval prohlášením, že pračka to vypere.
To jsem ještě netušila, že se synovi tímto zážitkem vrátí koktání. Přes dva měsíce se už nezakoktal. Když asi po hodině promluvil, byli jsme tam, kde před rokem - ani slovo nedokáže říct normálně.
 Renata 
  • 

Re: Neházejte do jednoho pytle lidi čuňata a pejskaře 

(20.2.2008 12:33:13)
To se v životě přeci stává, že k Vám někdy někdo, člověk, nebo pes apod. přijde a dožaduje se pozornosti a vy o to nestojíte.
Já vidím spíš problém v tom, že lidi, kteří sami vyrostli bez zvířat ani třeba neví, co vlastně ten pes chce a ve všem vidí nějaké ohrožení, nebo je jim to prostě nepříjemný apod., to dokážu pochopit, ale přeci když k Vám přijde třeba nějaký ulemtaný člověk, tak si holt řeknete, že ten dotyčný je mi nepříjemný atd., ale nezobecníte to na všechny lidi. Mě jenom hrozně vadí, když se pořád dokola říká, za co můžou a nemůžou pejskaři, nebo, nebo že psi jsou agresivní apod., vždycky je to určitý konkrétní případ a ne celoplošná záležitost.
 Twister, Anička a Maruška 


tak se mi stalo.... 

(14.2.2008 18:54:07)
když jsem byla s dětmi na procházce v nedalekém lesoparku, kde je "psí" popelnice a sáčky pomalu na každých 50ti metrech, že se mladší dítko batolilo 2 metry od inkrimovaného koše a sáčků a sedlo si rovnou do....., možná že se tam vykadil zatoulaný pes bez páníčka.... i když dost o tom pochybuju... tak nevím. říkám si, kdyby tam ty koše nebyly, ale fakt jsou pomalu na každém kroku.... to pak člověka zamrzí.
 Gwennda 


ohleduplnost 

(16.2.2008 21:46:48)
Zdravím pisatelku. Souhlasím s názorem, že "hovínek" je ve městě opravdu hodně a bezohlednost majitelů psů je neuvěřitelná. Já po svém psu uklizízím. Paradoxem je, když sbírám lejnečko po mém malém knírači, které je velikosti malé biomrkvičky, vyšlápnu lejno jako cep, kde by se dalo polemizovat, jestli náhodou nepatří spíše nějakému hovězímu dobytku. Je to samozřejmě o lidech. Zároveň bych chtěla pisatelku u pozornit, že chov psa i v malém bytě rozhodně nehraničí s týráním! Tímto názorem pouze poukazuje, že dané záležitosti nerozumí. Pes je společenské zvíře, je rád v bezprostřední blízkosti člověka a jeho rodiny. Dokladem toho, že je psu LÉPE ve městě než na vesnické zahradě, je statitika podle které vyplívá, že k nejvíce pokousání člověka psem dochází právě na vsi od psů, žíjících na zahradách. Důvod: jsou sami na zahradách, izolovaní a frustrovaní. Takže to nejdůležitější pro psa není to v jakých podmínkách žije, ale kolik času jim člověk věnuje (dostatek pohybu)!!! Další samozřejmostí by mělo být zvířeti rozumět!!! Takže jsme zpátky u toho, že je to o lidech. Další věc, na kterou bych chtěla upozornit je, že není pro psa normální, aby kálel na chodník. Správně vedený pes si vždy, samozřejmě pokud má možnost volby, vybere pro vykonání své potřeby trávník. Takže psi, kteří tak nečiní mají špatně naučen návyk čistotnosti, který u nich zanedbal buď už (špatný)chovatel, odkud si majitel psa pořídil a nebo majitel sám svou neznalostí a neodborným vedením psa. Teď věcně: pejskaři musí pochopit, že je třeba respektovat ostatní, jinak na to doplatí hlavně ti, kteří se chovají ke svému okolí ohleduplně. Pisatelka píše, že má ráda přírodu,ale lidé kteří mají rádi přírodu se o ni zajímají a takový nesmysl o týrání by nikdy nenapsali. Takže, souhlasím, že psí výkaly ve městech je opravdový problém a mělo by se to minimálně pokutovat. Ovšem postoj pisatelky se mi nelíbí.
 Renata 
  • 

Re: ohleduplnost 

(20.2.2008 12:46:56)
Přesně tak, já si myslím, že tvrzení o tom, že kdo má v bytě pejska ho vlastně týrá, je pouze alibismus. Jednoduše někdo psa nechce a protože to nechce říci přímo (nevím proč), tak řekne, že on je na rozdíl od jiných zodpovědný a takhle by ho netýral, proto si ho nebere :-). Existuje přeci mnoho ras psů, kteří jsou vyloženě polštářový a naopak ti, kteří prostě vyžadují být spíše venku. Vždycky je to o tom, aby si člověk vybral tu správnou rasu, podle podmínek, které mu může poskytnout. Samozřejmě, že si asi nebudu brát vlkodava do 1+1 a musím počítat s tím, že mu musím věnovat čas a prostor na běhání atd. Sama vím o lidech, kteří nikdy psa neměli, pak se naprosto neinformovaní rozhodli pro velkou rasu psa, kterou pak nezvládli, šoupli ho do útulku a teď jsou z nich zarputilý odpůrci psů, protože mají pocit, že to nezvládl ten pes a vůbec všechno zlé je teď z jejich strany přičítáno jim. Teď jsou z nich nepejskaři, co nejvíc hlasitě nadávají na ty, co ho mají a vadí jim naprosto všechno..včetně těch psích hovínek, protože kdyby oni měli psa, tak by to přeci nedopustili :-(, oni to přeci uměli vyřešit. Skutečně je to vždycky vina lidí a ne psů, nebo pejskařů, či nepejskařů.
 Milada, dcery 3 a 7 let 
  • 

Nesnáším všudypřítomná psí hovna 

(16.2.2008 23:04:05)
stejně tak volně běhající obrovské psy. Argumenty majitelů - ten vás maximálně olíže - ve mě vzbuzují touhu jít olíznout majitele psa. Jak by se mu to asi líbilo?
Ale zpět k hovnům. Šílím z toho, že nemůžu jít, aniž bych koukala pod nohy. Když se v městském parku chtějí dcery třeba schovávat za stromem, tak se jen podívám, vidím, že stojí mezi dvěma hovny a jsem naštvaná.
Procházky si opravdu užívám jen hodně daleko za městem, v lesích a na loukách (otec má chatu 20 km za Plzní). Ale tam nemůžem jezdit denně. U nás v ulici, když chci dojít i jen do auta cca 20 metrů, tak obejdu 15 hoven. Chybí nám totiž kolem chodníku tem metrový prožek trávníku - psího záchodu.
Lituju lidi, kteří sekají městské trávníky...
 tatik 


Re: Nesnáším všudypřítomná psí hovna 

(18.2.2008 10:03:57)
Taky tak, plně souhlasím. Na tom je vidět, že lidi jsou prasata a zřejmě to nebude platit jen na pejskaře.
 lucka, 2 děti 
  • 

Vinohrady=H...ohrady 

(18.2.2008 15:12:41)
Taky se ráda přidám do téhle skvělé debaty, protože kdo někdy byl na sídlišti Brno-Vinohrady určitě pochopil můj název příspěvku.
Jelikož mám dvě děti a bohužel i přes mé zákazy vstupují na trávník tak takové hrůzy nosí domů skoro pravidelně a to nemluvím o tom když do toho šlápnu já, samozřejmě na chodníku.Po prvním šoku a to nejenom čichovém jsem samozřejmě naštvaná na děti že neposlouchají moje fakt dobré rady, bohužel jsem jediná kdo to z těch bot musí seškrabat( a to samé platí u manžela který má vymluvu že je mu z toho špatně) je jasné že po této procedůře nejsem schopná dělat nic(natož vařit večeři)vlastně cítím H...o už všude.
Jsem ráda že jsou lidé kteří po svém"miláčkovi" uklízejí ale mám pocit že tady bohužel jich je velmi málo.Nejhorší jsou lidi co venčí u dětských hřišť a tady i přimo na hřišti,samozřejmě dělají že nevidí.Bohužel tahle debata je nekonečná a tím že budeme nadávat se stejně nic nezmění,(teda pokud nezakročí nějaká tajuplná síla a tihle lidi si to budou nosit domů na botách automaticky).Tak kramlík na nos a vydržať
 Pája 2 
  • 

Přečoklovaná města 

(20.2.2008 7:29:04)
Je to pravda, města jsou totálně přečoklována. Je možné potkávat stále více tichých bláznů se dvěma i třemi čokly. Co se týče bezohledností, i já někdy v parku narazím na vyjímku - tedy pejskaře, který po svém pejskovi uklidí. Není to ale každý desátý psovod, ale spíše každý třicátý až čtyřicátý. Před deseti, patnácti lety se ještě dala před domem nebo v parcích rozložit deka na které si děti mohly hrát (v jiných zemích zase dělají v parcích ty své pikniky). Dnes toto není možné. I díky nezájmu městské policie, která většinou má pravomoci vyplývající z vyhlášek měst, ale v podstatě na to kašle.
Takže odpověďi na otázky, jestli vzniklá situace je vinou špatné legislativy či bezohledností čoklařů jsou: převážně NE, ANO!
 Renata 
  • 

Re: Přečoklovaná města 

(20.2.2008 13:12:38)
Psi jsou s lidmi od pradávna a hodněkrát lidem pomohli. Ti blázni se 3mi čokly, možná ví, že existují statistiky, které prokazatelně dokazují, že lidi, kteří mají vztah ke zvířatům a mají doma alespoň 2 (jakákoliv chlupatá zvířata), jsou méně nemocní a majitelé psů se dožívají vyššího věku, než ti, kteří nikdy žádné zvíře nevlastnili. Jednoduše proto, že se méně stresují, to, že mají psa je nutí pobývat častěji venku a mají více pohybu. Samozřejmě jsem taky pro, aby lidi ve městě na veřejných místech po svých psech sbírali, ale já mám někdy dojem, že se to celé obrací proti psům a zvířatům obecně. Vždyť já pořád venku slyším maminky jak každou chvíli okřikujou děti, nechoď k tomu psovi, pokouše tě nebo, zase jde nějakej blbej pejskař atd. Vždyť ty děti pak musí mít dojem, že ty psi jsou nějaké nebezpečné stvoření... Není jednodušší, když už ty psi tady žijou, tak tomu dítěti říct jak se má v jeho přítomnosti chovat? Samozřejmě, že se dá namítnout, proč bych to dělala, když já psa nemám, ale já taky doma nechovám krávu nebo koně a vím, že se k nim nemůžu stavět zezadu, aby mě nenakopli, nebo, že k nim nemám asi lézt do ohrady apod. Já tedy můžu říct, že psa jsme měli dlouho a pro děti to byl přínos, jednak tak nějak samozřejmě věděli a ví, jak se k nim mají chovat a k přírodě a ostatním zvířatům mají hezký vztah. V nejbližší době se chystáme si pořídit dalšího, protože mít ho je prostě velké +. Slibuju, že po něm budu zase poctivě sbírat. Jednoduše se mi víc líbí lidi, kteří když projdou okolo psa, se usmějou a děti řeknou, to je krásnej pejsek, než ty, kteří hned hodí nadávku a jejich dítě se pokouší psovi vypíchnout oko klackem a pak se diví, že se to psovi, ani majiteli nelíbí. Navíc moje osobní zkušenost je taková, že kdo hned řve na lidi, kteří mají psa, tak mu ani tak o tohle nejde, za rohem seřve někoho jiného i bez psa a třeba jen proto, že se na něj divně koukl. To ty určitě neděláš, ale já jenom nerozumím tomu, co je špatného na tom, že někdo ten vztah k přírodě a zvířatům má a třeba, když má proto podmínky, si nějakého pořídí..
 Jananika 


Re: Přečoklovaná města 

(20.2.2008 14:01:34)
Chtě nechtě, se přidávám do debaty.Můj dvouletý syn psi miluje, nejradě by si povídal a hladil každého na potkání bez ohledu na velikost či bojové plemeno. Naopak ho musím učit opatrnosti, ale lásku k přírodě, nejen ke psům, mu chci ponechat.A na pejskaře už jsem taky křičela, když nechali své miláčky volně pobíhat po dětském pískovišti. V rodině (ne přímo v naší)jednoho psa máme, je o něj skvěle postaráno, netrpí žádnou nemocí, ale když jde občas s náma ven, tak musí čekat před pískovištěm. Bohužel mi přijde, že ve svém věku už syn ví mnohem lépe než spousta dospělých majitelů psa, že hovínka na trávu nepatří a moc dobře ví, kde je v našem okolí nejbližší kontejner se sáčky na psí hovínka. Souhlasím s názorem, že na takový druh pejskařů platí jen represe.
 Renata 
  • 

Re: Přečoklovaná města 

(22.2.2008 14:17:39)
To ano, s tím souhlasím, když někdo dělá binec, tak si ho po sobě musí uklidit, nebo pán po svém psu, ale mě vadí to zobecňování. To bych pak musela na všechny lidi koukat jako na bordeláře, protože někteří jedinci neví, kde jsou odpadkové koše a hážou všechno rovnou na zem apod. Já jenom mám pocit, že ty psí hovínka jsou takovou nahrávkou pro to, aby se pak na ně svalila všechna vina světa. Jednu dobu zase bylo neustále na pořadu dne to, že psi jsou agresivní a napadají děti a co všechno kde provedli apod. a k tomu byly vedeny debaty, že každý pes by měl být na vodítku a s náhubkem, což je sice super, ale když je to třeba velký pes, který potřebuje pohyb a je slušně vychovaný, proč by se nemohl proběhnout bez vodítka? Když jim znemožním pohyb, tak pak budou právě ti psi nevybouření a jak se jednou z vodítka dostanou, tak třeba vyběhnou jak praštěný a někoho pak třeba i povalí. Kvůli lidem, kteří jsou násilníci, taky přeci nezavřete všechny ostatní do jednoho, aby náhodou někde něco neprovedli a nepodezříváte automaticky všechny, že Vám chtějí něco udělat. Jenom bych si přála, aby lidi z obou stran, jak pejskaři, tak nepejskaři byli soudní a nepřeháněli to se svými projevy. Já to zase beru z té své strany, že opravdu jsem psa nikdy na hřiště nebrala, vždycky čekal mimo někde u stromu, pokaždý (vyjma hlubokých lesů) jsem to po svém psu sebrala, na ulici a místech, kde bylo hodně lidí, byl na vodítku, ale pohyb jsem mu taky dopřála, takže mimo běžné lidské trasy byl na volno (tam ale zase narážíte na to, že třeba v lese by jste psa neměli mít puštěného, kvůli myslivcům apod. - takže kde ho vlastně můžete pustit...), navíc jsme měli plemeno, které je zcela neagresivní, ač velkého vzrůstu. Jednoduše chci říct, že jsem se chovala značně ohleduplně a přesto, už kvůli tomu, že jsme šli s velkým psem, nás nespočetněkrát někdo slovně napadl, ať proto, že máme obludu, která jistě chce zardousit jejich děti (ačkoli naše na něm mohli jezdit jako na koni),nebo pokud jsem třeba stála opodál od kadícího psa, tak na mě hned někdo křičel, že dělám, že nevidím, co ten můj pes zase provádí na trávníku apod. Např. mi dala kapky paní, zatímco já stála u psího bobku abych ho neztratila :-)a manžel běžel pro sáček u koše, aby to pak sebral atd. Jenom si myslím, že lidi to někdy trochu přehánějí. Jistě, že každý nemusí mít zvíře, aby prokázal, že miluje přírodu, ale věř mi, že je jich hodně a hodně těch, kteří tu velkou a nefalšovanou averzi vůči všemu živému fakt mají a pak hledají jakoukoli záminku, aby ti mohli dát sodu, protože ty toho psa máš.
 Kudla2 


Re: Přečoklovaná města 

(20.2.2008 14:07:39)
Renato, ale ono to chce slušnost na obou stranách. Nečetla jsem celou debatu, možná to sem už někdo psal, ale když potkáme někoho, kdo si pejska přivolá, když vidí malé děti, okřikne ho, když si k nim jde čuchnout, uklidí po něm hovínko, tak s tím problém nemám ani s tím, když se jeho pes k mým prckům přiblíží víc, než je mi milé.

Naproti tomu mi lezou na nervy ti, kdo psí ho*no neseberou snad nikdy (když na jaře sleze sníh, není kolem našeho paneláku kam šlápnout pro psí lejna různého stáří, na některých už roste krásný plesnivý kožíšek), chodníky jsou ráno počurané hůř jak na veřejném záchodku (máme to trochu do kopce a tak chc*nky tečou přes celý chodník), zvíře si nejen nepřivolají, ale když pes jak tele strčí ňufák mému dítěti do obličeje, tak vytáhnou to obligátní "přece se pejska nebudeš bát, von je hodnej, von nekouše".

Tak to bych střílela. Ať si pejskaři klidně psy chovají i ve městech, ale ať vezmou na vědomí, že jim z toho vyplývají i nějaké povinnosti a že na jejich roztomilého mazlíka opravdu není každý zvědavý. Přičemž se cení už i snaha o ohleduplnost, nemusí to vždy 100% vyjít.
 Renata 
  • 

Re: Přečoklovaná města 

(22.2.2008 14:28:06)
S tím úplně souhlasím. Jenomže jde právě o tu slušnost na obou stranách. Ne, každý k tomu přistupuje rozumně jako ty. Kdybych ti psa půjčila na 1 den (což bys asi nechtěla a já ti to nenutím :-), ale jen pro představu a ty by jsi se s ním šla projít a dodržela přitom všechna pravidla slušnosti, tak se ale vsaď, že stejně natrefíš minimálně na jednoho "dobráka" denně, který, když okolo tebe projde, tak alespoň utrousí něco dost ošklivého na tebe, popřípadě tvého psa. No, a mě to přijde líto, třeba právě u těch maminek s dětmi, protože ty svoje děti jednak třeba i zbytečně děsí, nebo jim ty zvířata zošklivujou a já prostě nechápu proč? Jinak taky mě samotnou štve, když si po svém psu seberu a přitom si vedle našlápnu na botu cizí a je fakt, že sebrat to, nikomu nic neudělá :-), ale jsou horší věci.
 Katusa 
  • 

Re: Přečoklovaná města 

(22.2.2008 17:05:12)
ahoj, já mám taky pejska yorkšíra. Jednou se mi stalo, že jsem s ním stála na zastávce, měla ho v tašce na rameni, přišel ke mě takovej houmles a hned ho chtěl hladit. Jenže on je na takovýto typ lidí alergickej, tak začal na něho vrčet a cenit zuby. Natož tam na mě vystartovala jedna paní, že co to je za psa a že proč s ním chodím mezi lidi, když se neumí vůbec chovat, tak jsem ji slušně řekla, že on je vychovaný, jenom nemá rád takový lidi jako byl zrovna ten pán. Natož začala úplně histerčit, že co si vymýšlím za hlouposti a že mě půjde udat na policii. No prostě hrůza.
 Lusika 


hovínka X odpadky X vajgly X .. 

(22.2.2008 20:24:46)
Ahoj, myslím, že nejde jen o hovínka, v parcích a ulicích najdeme i odpadky, zejména nekonečné množství vajglů.
Nejen pejskaři mohou říci, platím daň, ať to za mě uklidí stát.
L.
 martin 


pes 

(3.3.2010 17:23:58)
Hezké názory, někdy vtipné, někdy trefné..., snad jen maličkost tam chybí, a sice: ve městech jsme si rozparcelovali zeleň tak, abychom se mohli pohybovat bez újmy na kráse svých střevíců, postavili chodníky a vylily je asfaltem (mj. velmi jedovatá směs) - po kterých máme chodit, postavili silnice, po kterým máme jezdit, a postavili (?) hřiště, na kterých si má drobotina hrát atd. Najednou se pohybujeme po trávě, a zase si uzurpujeme "právo" učinit z tohoto prostoru "čistý a sterilní" kousek země. Přitom exkrementy jsou 100% "zpracovány" přírodou, bez jedovatých, chemických, jaderných, či dalších "problematických" odpadů. Ano, nepůsobí to esteticky, ale díky těmto aktivitám pejsků mohou v přírodě pokračovat procesy, na kterých jsou závislé životy tvorů, o jejichž existenci nemáme potuchy, a které snad ani mezi živočichy neřadíme, jsou totiž hluboko pod naším vnímáním "důležitosti", rozdělujíc diverzitu života na potřebnou - pro nás, a tu ostatní. Na druhou stranu plastová láhev na trávníku nikoho nezajímá, přestože tu ve stejné podobě bude ještě za tisíc let, přežije-li Země naší civilizaci. Bude to nejspíše tím, že si s plastovým odpadem, a vlastně s odpadem, který "tvoříme" všeobecně, nevíme rady, a ti, kteří by to mohli,či snad dokonce měli vědět, jsou na tom stejně. Proto je lepší vytvořit umělý problém, který je poměrně jednoduché popsat, najít viníka a posléze ho ztrestat, a ještě si u toho udělat politické ostruhy. Přemýšlejte prosím.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.