| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Louskání bez louskáčku i pro malé louskače

 Celkem 42 názorů.
 Markéta 
  • 

:-) 

(13.12.2007 11:24:23)
to je vazne sranda. diky.
nase mala si taky u babicky prebirala osatku vlasskych orechu, vzdy si jeden nacpala d pusy a vypadala jako krecek. pak ale dostala hlad a dozadovala se mlicka. prave jsem se bavila s tchyni, tak jsem malou moc nesledovala, popadnu ji,vyhrnu triko a mala nic, nechyta se :-O, mela plnu pusu obrovskeho orechu :-) vypado to vazne legracne.
 Klár@ 


Re: :-) 

(13.12.2007 12:40:28)
Velice vtipně napsáno a děkuji za bezva nápad - taky svou čtyřletou vybavím palicí a kroužkem:o)
 monika  
  • 

nebezpečné 

(13.12.2007 13:10:47)
Chci jen upozornit, že ořechy jsou pro malé děti velmi nebezpečné, hrozí vdechnutí a následné udušení. Doporučuje se nedávat ořechy tuším do tří let věku.
 vladka 
  • 

Re: nebezpečné 

(13.12.2007 21:44:16)
Já bych to zase nepřeháněla, jako "velmi nebezpečné", nebo "velmi nezdravé" se dá označit 90% aktivit, předmětů, jídla... Naprostá většina maminek se své dítě bojí a snaží se zabránit případným katastrofám, ale právě děti těch příliš ochraňovaných dítech mají jsou na tom ve skutečnosti hůř, co se týče obrachyschopnosti organismu, reakcí dítěte na určité podněty atd. atd. atd.
Louskání ořechů je pro děti super, výborné pro cvičení motoriky, jak uvádí autorka příspěvku a ořechem se jich při tom neudusí víc, než dětí, které vdechly odlouplou část hračky Fisher Price či jiné renomované značky zkoušené pro děti od šesti měsíců (případ se buď ututlá nebo se hračka slavnostně za velké reklamy stáhne z trhu).
 Mili+2 


Re: nebezpečné 

(14.12.2007 9:26:42)
Nebezbecna se mi zda spis ta palicka.Dcera ma zatloukadlo a kdyz u nas byli sousedi s dvojcaty(3 roky),tak jedno vzalo kladivko od zatloukadla a prastilo brachu do hlavy.Pravda,prastit se da cimkoliv,ale ta palicka se mi prece jenom zda dost silna...
 Mili+2 


Re: nebezpečné 

(14.12.2007 9:26:43)
Nebezbecna se mi zda spis ta palicka.Dcera ma zatloukadlo a kdyz u nas byli sousedi s dvojcaty(3 roky),tak jedno vzalo kladivko od zatloukadla a prastilo brachu do hlavy.Pravda,prastit se da cimkoliv,ale ta palicka se mi prece jenom zda dost silna...
 Markéta 
  • 

nebezpečné to neni 

(13.12.2007 22:28:25)
nebezpečné to neni, existuji ruzne druhy orechu, vis. liskove, ty jsou opravdu nebezpecne, to by si ale maminka musela sedet na vedeni, aby je diteti dala na hrani.
nedovedu si predstavit, jak nekdo vdechne vlassky orech, zvlast ne batole, ktere ma v puse tak akorat misto jen na jeden a uz na vubec nic jineho ;-)
 Evelyn 
  • 

Re: nebezpečné to neni 

(14.12.2007 12:01:26)
To snad pochopil každý, že bylo myšleno nebezpečím jádro ořechu, nikoliv ořech samotný. Malé kousky ořechů jsou opravdu nebezpečné, stejně tak buráky. Chápu, že kdo to nezažil, to podceňuje. Ale rozhodně mít se na pozoru.
 Zuzana+Terezka 


Re: nebezpečné - souhlas 

(13.12.2007 23:36:45)
Jenže u těch ořechů nejde přeci vyloženě o to vdechnutí. Ano, pravděpodobnost vdechnutí je stejná jako u jakýchkoliv jiných malých věcí. Ale nebezpečí ořechů spočívá v možné alergické reakci při vdechnutí. Ta může být velice rychlá a smrtelná. I dospělý člověk s tím může mít obrovské problémy. Natož batole.
 Markéta 
  • 

nebezpečné - NEsouhlas 

(13.12.2007 23:50:10)
samozrejme, malemu batoleti nebudu davat orechy k jidlu, to vim take, ze to je to jeden z nejhorsich alergenu a ma se opatrne zkusit tak ve dvou letech a pokud uz ma dite v te dobe jine alergie, tak bych to vubec nezkousela.
ALE nepresvedcis me, ze je mozne vdechnout nerozlousknuty vlassky orech.
 Úja 
  • 

Re: nebezpečné - NEsouhlas 

(14.12.2007 9:02:42)
O vdechnutí celého nerozlousknutého vlašáku se Tě tu ale nikdo přesvědčit nepokoušel. Nerozlousknutý vlašák si taky dítko do pusy tak často nestrká. Vdechnout může kousek ořechu když už má jádro v puse, vesměs nedokonale pokousané (čili hafo kousků různé velikosti) a chce ho spolknout a něco jej vyruší ze soustředění... ty ses nikdy nezakuckala? :o)
 metty, 3 kluci 


vdechnutý ořech 

(14.12.2007 11:33:14)
Jen malé varování: známým se skutečně stalo, že 2 letý syn ořech vdechl. Přišel ze zahrady a chrčel,tak si mysleli, že si nastydl průdušky. Když ho po prochrčené (a rodiči probdělé) noci dovezli k doktorovi, zjistilo se, že má v krku kus ořechu. Prý jak se starším bráchou klepali ořechy kameny a přitom je jedli, tak se klepl do prstíku a leknutím kus vdechl. Skončilo to v nemocnici vyndáním ořechu v narkóze. Takže máme z ořechů docela strach. Minimálně, když je moje děti jí, tak nesmějí u toho běhat a dělat alotria. Jinak je obrázek i článek moc pěkný, přeji hezké vánoce.
 Rena a Raďulka 


Re: vdechnutý ořech 

(14.12.2007 13:10:34)
Ahoj, osobně si myslím, že ořechy jsou nejen alergen, ale do pusiny malým dětem opravu nepatří.... Zvláště pak ty burské, burákový olej totiž při vdechutí způsobuje masivní zánět plic - snad se i špatně léčí, jak jsem někde četla...
 Eva 
  • 

Re: vdechnutý ořech 

(11.1.2008 21:34:03)
Ahoj, jak je to s jezením ořechů v něčem - třeba rozmleté v náplni koláče? Od kdy to můžu zkusit? Eva
 koa 


Re: nebezpečné 

(14.12.2007 14:23:35)
Pracovala jsem na ORL a vdechnutí kousku oříšku bylo opravdu hodně časté.
Pamatuju si na jednu nešťastnou babičku, která doprovázela dvouletého vnoučka. Říkala, že se ořechům schválně vyhýbali, dali kousek na jediný druh cukroví - a právě po něm vnuk sáhnul...

Takže já ořechy malým dětem nedávám.
 Dorki 


Re: nebezpečné 

(14.12.2007 23:16:49)
Ano, orisky mohou byt nebezpecne. Je na nas rodicich obecne rozhodovat jakym rizikum sve deti vystavime. Kazdy jsme jiny a tez kazde dite je jine, tak mame ty hranice nastavene ruzne.

Ja osobne jsem o Tima obavy nemela, vim o nem, ze orechy umi jist (asi tak od 2 let, kdy jsem je nachytala s dedeckem, jak si v klidu louskaji a pojidaji, ja se do te doby bala orechy podavat). U Filipka jsem obavy mela, ale ono je to tezke mu roztloukani zakazovat, kdyz to dela jeho velky bratr :-)
Tak dostal nazornou ukazku (ode me) jak se ji orech a celkem to uz zvlada.
Je ale fakt, ze vetsinou ho bavi jen samotne roztloukani a vylouskane orisky donese mne nebo braskovi.

Oba kluci mohou roztloukat pouze v kuchyni a jako s kazdym jidlem maji zakaz pohybu s plnou pusou. Palicky pouzivaji pouze k roztloukani a krome par klepancu do vlastnich prstiku zadne urazy nebyly. A to roztloukaji naky ten mesic.

Ale jak rikam, kazdy at si rozhodne podle sebe a sveho ditete, kdy mu co predstavi a povoli.

D.
 suzann 
  • 

louskání mám taky ráda, 

(13.12.2007 13:47:35)
akorát já je louskám tak, že si dám dva do dlaně a rozbiju je o sebe - což teda nejde použít u malých dětí. Jsou nádherní, jak se na to soustředí.
 Beezi,V+J 


Re: louskání mám taky ráda, 

(13.12.2007 14:48:21)
Taky tip, i když spíš pro maminky než pro děti. Víc než louskáček se mi osvědčilo zabrousit do manželovy skříně s nářadím. Neznám na louskání nic lepšího, než kleště zvané sikovky. :-)))
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: louskání mám taky ráda, 

(13.12.2007 15:11:30)
Beezi, sikovkami se louská i u nás :)

Dorki, opět dík za milý náhled do vašich domácích akcí!
 Petra, 4 děti 


Ořechy prý působí proti zubnímu kazu 

(13.12.2007 23:01:45)
...a navíc podporují vstřebávání vápníku....říkal známý léčitel.
takže - taky doma louskáme....aspoň jeden ořech každý den :o)
 Mirka 
  • 

Luskáčik vždy po ruke... 

(14.12.2007 9:23:54)
Nás ako deti naučila babka lúskať orechy medzi dverami, v tej škáre ako je zárubňa a zavesené dvere, vloží sa orech, dvere sa privrú tak aby nevypadol a potom sa dvere ešte trošku privrú a je to.
 Tera+4 
  • 

Re: Luskáčik vždy po ruke... 

(14.12.2007 10:11:49)
:) Mirka, my tak taky louskáme, ale jde to jen s dřevěnýma dveřma, takové ty panelákové dřevotřískové s folií na vrchu se ničí... říkala ségra, že mi "moc děkuje" za typ a zda jí přidám na nové dveře :-)), hihi...
 Michalka + 3 děti 


Timík a Filípek 

(14.12.2007 18:01:15)
Ahojky, zaujaly mě jména dětí. Mám totiž také Filípka (na tom není nic až tak zvláštního, že), ale mám i Timíka. Náš Timík se ve skutečnosti jmenuje Timotej a musím říct, že moje mamka měla s jeho jménem dost problém. Ještě nedávno mi s mírným despektem a pěkně po moravsku řekla něco jako "to by mě zajímalo, jestli ještě nekdo má taky Timoteja". Tak jsem ráda že má... :-)
 Markéta 
  • 

Re: Timík a Filípek 

(14.12.2007 20:16:02)
bratranec moji kamaradky je taky Timotej, je mu ted asi 10 let.
me se to jmeno libi :-), ale chapu, ze rodila moravacka to neumela tak lehce zkousnout :-)
 Dorki 


Re: Timík a Filípek 

(14.12.2007 22:54:10)
Kluci se jmenuji Timotei a Filip. Timoteje jsme nasli v belgickem kalendari. Chvili jsme vahali, zda dat Timotej nebo Timotei, ale to druhe nam prislo prijatelnejsi pro Belgicany.
Ovsem po te, co jsem videla jmena Timovych spoluzaku ze skolky, tak jsme si s tim hlavu lamat asi nemuseli :-)))
Jake je jmeno tretiho ditka? To abych vedela co dat, az pudem do tretiho :-D
D.
PS Z Moravy su taky :-)
 Mili+2 


Re: Timík a Filípek 

(15.12.2007 13:23:04)
Timotej je krasne jmeno,byl to i svetec jehoz ucitel byl svaty apostol Pavel.Ovsem kdyz se to zkrati na Tima,zni to mizerne.
 Mili+2 


Re: Timík a Filípek 

(15.12.2007 13:24:12)
Timotej je krasne jmeno,byl to i svetec jehoz ucitel byl svaty apostol Pavel.Ovsem kdyz se to zkrati na Tima,zni to mizerne.
 Mili+2 


Re: Timík a Filípek 

(15.12.2007 13:25:28)
Omlouvam se ze se mi to vklada 2x
 Lizzie 


Re: Timík a Filípek 

(15.12.2007 17:43:35)
Mě se líbí ,,zkrácenina" TIMI..:-)
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Timík a Filípek 

(15.12.2007 22:28:10)
mně se Tim líbí. Já znám jednoho, co se jmenuje Timoteus.
 Michalka + 3 děti 


Re: Timík a Filípek 

(15.12.2007 19:29:29)
Naše třetí (v pořadí druhá) je holčička, jmenuje se Ema a říkáme jí Eminka.
 Mili+2 


Re: Timík a Filípek 

(16.12.2007 13:08:35)
Ema-Eminka,Eva-Evicka,Jana-Janicka,to tak nejak jde,ale kdyz z Timoteje udelas Tima ci Timiho tak tomu jmenu vylozene trhas pater.
 Lizzie 


Re: Timík a Filípek 

(16.12.2007 13:40:53)
Já myslím, že je to v pohodě. Pokud vím, tak zdrobněliny se podle nějakých pravidel neřídí a slyšela jsem i mnohem zvláštnější zdrobněliny některých jmen - ani byste je nepoznali.
 Michalka + 3 děti 


Re: Timík a Filípek 

(16.12.2007 19:29:35)
S tím trháním páteře bych nebyla tak radikální. Sice asi tuším, jak jsi to myslela - Timotej pochází z řečtiny s skládá se ze dvou slov: Timo - bojím se; Tei - Boha, takže celkový význam jména je "ten, kdo se bojí Hospodina", což se při zkrácení jména jaksi ztrácí. Nicméně se všemi delšími jmény se to má tak, že se v praxi zkracují. V češtině je významově nejbližší jméno Bohuslav. Už jste někdy slyšeli, aby někdo své malé dítě oslovoval "Bohuslávku"? Taky je malý Slávek nebo Bohoušek. Za Timíkem si proto stojím...
 Lizzie 


Re: Timík a Filípek 

(16.12.2007 19:31:11)
Michalko,

nejsem v tomhle směru nijak zvlášť znalá, ale tuším, že Timotej znamená to samé, co anglický Timothy - a ten se přece zkracuje na Tima:-)
 Michalka + 3 děti 


Re: Timík a Filípek 

(16.12.2007 19:37:51)
Ale jasně, Tim , Timík, u nás i Timíšek, Timotásek... Prostě když je to tvoje dítě, říkáš mu deseti možnými způsoby, ne?
 Lizzie 


Re: Timík a Filípek 

(17.12.2007 8:56:30)
No vždyť říkám, že to žádné ,,trhání páteře" není a i kdyby tak co..když znáš 5 Jan každé neříkám ,,Jani"..:-)
Hezký den.
 Hanka, Anetka 
  • 

Re: Timík a Filípek 

(17.12.2007 21:16:33)
Já dávám jména obráceně- moc se mi líbilo, když se holčičce říká Áňa nebo Aňulka a hledala jsem, komu by se tak dalo říkat- a teď mám Anetu:-) Dál se mi líbí, když se na holčičku volá Eli nebo Elinko, takže jestli se povede podruhé, bude to Elen:-)) Možná se to někomu zdá divné, ale podle mě pořád lepší, než třeba Esmeralda nebo Vinetou...:-))
 Markéta 
  • 

Re: Timík a Filípek 

(17.12.2007 23:01:19)
jak mam Vinetoua rada, tak tohle mi vzalo dech, to vazne nekdo dal jako jmeno :-O
 Hryzalka, 2 myši 


Re: Timík a Filípek 

(18.12.2007 20:33:29)
Domnívala jsem se, že příběh o indiánském náčelníkovi v ČR je už všeobecně profláklý ... ano, dotyčný se jmenuje Winnetou Milenko, viz. např.: ona.idnes.cz/narcis-mercedes-winnetou-na-koho-to-jmeno-padne-fr2-/ona_vztahy.asp?c=A060518_162145_ona_vztahy_jup
 Dorki 


jmena 

(21.12.2007 22:04:13)
Nasemu Timoteiovi rikame Tim, Timík, Timmy, ve skolce mu pisou Timi (aby ho odlisili od druheho Tima ve skolce, coz mi nas Timik kazdy den zduraznuje:"dva Timíci, mami" :-) ). Usi mi to netrha, ani pater :-)

Emma hezka, mezinarodni. Zapisu si :-)))

Vinetoua jsem jako holka milovala...jeste vic Kara ben Nemsiho :-)
Ovsem diteti bych takove jmeno nedala.
Tady v Belgii jsme zase v registru zjistili, ze lide jsou schopni dat detem jmena jako Frodo ci Aragorn.

Jinak preji vsem hezke Vanoce, s orisky i bez nich :-)

D.
 Hanele82 


Re: jmena 

(26.12.2007 22:51:33)
Ahoj Dorki - Timi je krásné jméno... a super varianta, že mu tak říkají i ve školce, když jsem bydlela v Belgii, tak mi dost chyběl ten 5. pád při oslovování a tak jsem lidi učila mi říkat Hani...:)
u prvního dítka jsme měli vybraná jména Jan a Anna, teď u druhého čekáme na Tobiáše nebo Kláru...
žijete v Belgii? Tvůj manžel je odtud?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.