| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Roste vaše dítě, jak by mělo?

 Celkem 20 názorů.
 Jan Málek, dcera 6měsíců 
  • 

Hezký článek, ale.... 

(6.2.2005 13:24:56)
bohužel praxe je zcela jiná. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že naše paní doktor nemá o růst naší dcery nijak moc výrazný zájem a je jen na nás, co nastudujeme z knih a z internetu. Z knih jsme se například dozvěděli, že se má měřit hlavička při každé prohlídce, ale naše Mudr. resp. sestra jí změřila až na náš dotaz. Abych dlouho nepomlouval, když vám řeknu, že na různé potíže ohledně dcery se raději zeptám, a zároveň dobře popovídám s pí. magistrou v lékárně. Moc si přejeme s manželkou, aby dcera nepotřebovala nějakou výraznější pomoc od této doktorky. PS: Naše dcera měla vysoké teploty, tak jsme zavolali naší doktor, že nemůžeme přijít na plánovanou prohlídku a ta nám odvětila ať přijdeme jindy, až nebude mít teploty. Jinak jí nic nezajímalo. S pozdravem Honza
 Denisa Š.  
  • 

Re: Hezký článek, ale.... 

(14.2.2005 16:52:38)
Přčetla jsem si V8š článek a zaráží mě proč nezměníte pediatra? K takové pediatričce, kterou popisujete ve Vašem článku, bych dítě teda asi svěřovat do péče nechtěla. Je to teda síla. Nevím, ale z vlastní zkušeností vím, že i když jdeme třeba na očkování, tak naše doktorka si malou změří, a ptá se jestli nemáme nějaký problém. A jak píšu mám 16měs. dcerušku zatím jsme doktorky služby a pomoc nějak nepotřebovali. Co jsem se ptala ostatních rodičů tak je to u ní celkem standartní postup. Ptá se každého.
Opravdu ještě neuvažujete o změně dětské lékařky?
S pozdravem Denisa
 J.Jindrák 
  • 

Re: Re: Hezký článek, ale.... 

(29.6.2005 14:09:19)
Vážení rodiče.
Chcete-li sledovat sami růstové + BMI křivky svých dětí, stáhněte si lékařský program DgMed. Pokud se Vám nezdaří instalace, vyžádejte si instalační CD.

Do programu zadejte "karty" svých dětí a můžete si vést jakoby vlastní zdr.dokumentaci. Dle řádků denní dokumentace tvaru "Výška:nnn" a "Váha:nnn" umí program sestavit zmíněné křivky.

s pozdravem J.Jindrák, Poliklinika Tachov


 Nedvídek 


Re: Re: Re: Hezký článek, ale.... 

(2.2.2007 15:15:12)
Dobrý den,zajímalo by mě, odkud si mám stáhnout ten lékařský program. Hledala jsem na netu, ale marně!
 Ikula 


DgMed 

(3.3.2007 13:33:38)
A co tady?

http://www.poltc.cz/jin/index.html
 Karel dva kluci 
  • 

Re: Hezký článek, ale.... 

(15.5.2006 5:36:44)
Tak to je teda síla, ještě že ta naše paní doktor je v pohodě. Dokonce za malýma pacientama dojede k nim domů i na kole...
 Jana (2kluci-4r a 3měs.) 
  • 

Re: změňte lékaře 

(12.7.2007 7:46:57)
Naštěstí v dnešní době je možné si lékaře zvolit a změnit dle vlastního výběru. Toto bych vám doporučovala. Z vlastní zkušenosti: u prvního dítěte jsem také citlivě sledovala vývoj a jakékoli změny. Se vším jsem hned utíkala "na radu" k lékaři. Nedovedu si představit, že bych v něm neměla oporu. Vše mi trpělivě vysvětloval a odpovídal na zvědavé dotazy. Dnes jsem už "zkušená matka" a jedo otázku, zda nepotřebuji něco poradit odmítám s úsměvem.
Je na to na vás, ale určitě bych se poohléhla po jiné dětské ordinaci.
 Radka, 2 děti 
  • 

Re: změňte lékaře 

(4.9.2007 11:17:20)
To je sice pěkné, ale když jsou ve městečku tři pediatři, z toho 2 zcela neschopní...
Nyní, po přestěhování do města většího, jsem obvolala tři pediatry, žádný nás nevzal, že mají plno. Takže jsme zase u toho "obvodního" kam prostě spadáme podle ulice a hotovo. Snad bude dobrý:-)
 Ivona M. 
  • 

Jak můžete sami sledovat růst svého dítěte 

(22.3.2011 12:49:19)
Všude se píše o růstových grafech dítěte, ale přitom existují i jednodušší varianty. Na stánkách http://www.poruchy-rustu.cz/overeni-vysky-ditete je růstový formulář, který všechno vypočítá za vás. Takže si rychle můžete ověřit růstu dítěte. ~;)
 zaneta tesarová, dospívající 
  • 

... 

(31.7.2005 15:29:51)
no já sem byla na vysetření kde mi doktor řekl diagnozu ze bych měla vyrůst asi 163 cm, teď mám 161 a je mi 13let a v tom výpočtu mi vyšlo asi 173 cm tak co je pravda? já to fakt nechápu...ti doktoři tomu se mě zdá nák moc nerozumí
 Maja 
  • 

Re: .mrkni na www.detskyrust.cz 

(28.1.2006 17:23:10)
U vypoctu nekdy uvadeji +- 10cm.
 stáňa-babička 2 vnoučat 
  • 

Re: .mrkni na www.detskyrust.cz 

(8.5.2010 8:05:44)
Dobrý den,mám 10 měsíčního vnoučka,dle doktora měl do teď předpisovou křivku a nyní při 10 měs.kontrole sdělil dceři,že se růst zpomalil /ne snad zastavil/přitom míru má Kryštof 75 cm a při narození měl 52.Váhu nyní má 10.07 a dcera pouze kojí,jiné jídlo kluk razantně odmítá!!! Jaký máte kdo názor!!Děkuju Stáňa
 Maja 
  • 

Re: .mrkni na www.detskyrust.cz 

(28.1.2006 17:23:14)
U vypoctu nekdy uvadeji +- 10cm.
 Sonja 
  • 

Re: Re: .mrkni na www.detskyrust.cz 

(4.12.2006 20:46:30)
podle vzorecku v clanku by mel nas syn merit 202 cm....aaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
 Monika, výška mé dcery 
  • 

Výška mé dcery 

(27.11.2007 11:23:09)
Dobrý den. Patřila jsem mezi ty velké dívky se svou výškou 176cm v mé době jsem se bála přihlásit i do tanečních.Všechny partnery jsem měla menší.Hrozně mi vadila má výška a posměšky typu"ty žirafo" mi braly sebevědomí.Našla jsem si partnera, který má 198 cm a máme spolu roční dítě. Kladu si otázku,jak bude moje dcera vysoká v dospělosti? podle toho vzorce snad i 190 cm? Nevím jestli to mám dobře spočtené? Už teď mám strach jak jí posílit sebevědomí, ochránit ji před posměšky?
 Mirka 
  • 

Re: Výška mé dcery 

(14.1.2008 23:52:55)
Jen pro zajímavost: i já mám manžela 198cm,sama měřím 177cm a starší syn v 13,5 letech měří UŽ 193cm!
 lenka+terezka11.06.lucka11.99 


Re: Výška mé dcery 

(16.4.2008 22:44:54)
tAK MY Jsme na tom podobně.Já mám 172cm a manžel asi tak 185 a starší dcera má v necelých 8,5 letech 140cm.Nechci vidět kolik bude mít v 15.POkud se nazastaví.
 Smrtonoška 
  • 

Re: Výška mé dcery 

(17.5.2008 14:45:26)
Nazdarek lidičky, taky sem dosadil do vzorce vysku sve matky a otce a vubec mi to nejak nevyslo.. Matka 165cm a otec 188cm a moje vyska je pouze 180cm. (Konecna vyska, vek 25 let, muz) Takze ten vzorec berte s rezervou!
 Josefina 
  • 

Re: Výška mé dcery 

(22.7.2009 0:32:52)
A my mame doma asi taky nadeji basketu - oba rodice 175 a syn ve 4-ech letech (presne) 118. Taky presne.
Ac ji jako Otesanek, vazi jen 20kg.
 Karel Šafařík 
  • 

Předpověď výšky 

(11.7.2010 12:08:01)
Před cca 35lety v tehdejší "Mladé frontě" uveřejnili vzorec tuším německého pediatra,podle kterého se dala vypočítat konečná výška dítěte.Stačilo sledovat a zapisovat data cca 2-4 roky(tak do 8ti let),podle vzorce spočítat budoucí výšku a pak jenom čekat do 16 let dítěte,jak to dopadne.Mám dva,teď již dospělé syny a přísahám na holej pupek,že to vyšlo naprosto přesně.Problém,který mám teď je ten,že bych chtěl "předpovědět" výšku svých vnuček,ale vzoreček nikde.Neví někdo o něm?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.