| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Geny vs. výchova

 Celkem 48 názorů.
 li 
  • 

df 

(4.12.2007 12:46:57)
fd
 veronika 
  • 

homosexualita 

(4.12.2007 20:45:59)
homosexualita neni vlastnost a neni ani dedicna, s timto clankem tedy vubec nesouvisi

vznika v prubehu prenatalniho vyvoje plodu vlivem nevyvazeneho prisunu hormonu
 Katka,kluci 5 a 8 
  • 

Re: homosexualita 

(4.12.2007 22:52:38)
Já si myslím (ale nejsem odborník),že jsem četla, že nějaká dědičná dispozice tady je. Myslím,že to mělo být v případech kluků,kdy je homosexuál strýc (matčin bratr...).Ale třeba to byla blbost, nechť sem napíše někdo, kdo tomu rozumí....
 Zasjaj. 


Vedecke udaje o homosexualite - dedicnosti 

(5.12.2007 5:46:30)
Madelaine,
ja jsem se tenkrat na to jeste specielne divala, kdyz jsme se o tom bavily v nejake jine diskusi. Nejsem odbornik na homosexualitu, ale na hledani ;O)

Na te strance OMIM - Online Mendelian Inheritance in Man - je aktualni shrnuti pro cokoli ve vztahu k dedicnosti - zjednodusene, ale naprosto s exaktnimi odkazy pro vedecke ucely (nejsem homosexual, ale jsem vedec :O). Nikdy tam nic nechybi, je to web pro odbornou praci, zadne sto plus jedna.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?db=OMIM&cmd=search&term=
tam kdyz zadas "homosexuality", tak ti vypadne vse, co se o tom vi a neni toho moc, resp se to fakt nevi. To, co se vi, s tim uz sem machrovala minule.
 zuzka 
  • 

Re: homosexualita-výzkum!! 

(5.12.2007 12:44:57)
ale odborníci se přesně toto opravdu myslí!! Podle nejnovějších výkumů vnizká homosexualita následovně: Když je žena těhotná a čeká mužského potomka její tělo se proti tomuto mužkému potomku brání a snaží se ho hormony jako předělat na ženského potomka (to se vědělo už dříve) Samozřejmě že to již předělat nejde,ale právě ty hormony pak způsobí tu homosexualitu. No a čím více žena čeká kluků,tak u každého se tomu brání ještě více,takže muž,který má bratra či více bratrů má větší pravděpodobnost,že bude homosexuál než ten co má starší sestry. Ještě se uvádí,že samozřejmě existují i jedináčci homosexuálové,ale to může být tím,že žena je kolikrát těhotná a potratí dříve,než to zjistí. Zajímavé je,že u homosexuálních žen toto zjištěno nebylo,tam se zatím neví jak to vzniká. Toto není z mojí hlavy,ale z pořadu na ČT1
 ZuziP 


Re: homosexualita-výzkum!! 

(5.12.2007 19:55:51)
Zuzko.. o to presne ide. Oni si to odbornici MYSLIA!! Nikto to este exaktne nedokazal. Rovnako, ako nedokazali dedicnost inteligencie alebo povahy. Su to len dohady na zaklade pozorovani a statistik.
 & 


Re: homosexualita-výzkum!! 

(5.12.2007 20:06:39)
Hmmm manzeluv bratranec, homosexual, ma dve starsi sestry :o}}
Driv si mysleli, ze je "jinej", protoze vyrustal se jenom mezi holkama.
 zuzka 
  • 

Re: homosexualita-výzkum!! 

(5.12.2007 12:45:31)
ale odborníci se přesně toto opravdu myslí!! Podle nejnovějších výkumů vnizká homosexualita následovně: Když je žena těhotná a čeká mužského potomka její tělo se proti tomuto mužkému potomku brání a snaží se ho hormony jako předělat na ženského potomka (to se vědělo už dříve) Samozřejmě že to již předělat nejde,ale právě ty hormony pak způsobí tu homosexualitu. No a čím více žena čeká kluků,tak u každého se tomu brání ještě více,takže muž,který má bratra či více bratrů má větší pravděpodobnost,že bude homosexuál než ten co má starší sestry. Ještě se uvádí,že samozřejmě existují i jedináčci homosexuálové,ale to může být tím,že žena je kolikrát těhotná a potratí dříve,než to zjistí. Zajímavé je,že u homosexuálních žen toto zjištěno nebylo,tam se zatím neví jak to vzniká. Toto není z mojí hlavy,ale z pořadu na ČT1
 zuzka 
  • 

Re: homosexualita-výzkum!! 

(5.12.2007 12:45:31)
ale odborníci se přesně toto opravdu myslí!! Podle nejnovějších výkumů vnizká homosexualita následovně: Když je žena těhotná a čeká mužského potomka její tělo se proti tomuto mužkému potomku brání a snaží se ho hormony jako předělat na ženského potomka (to se vědělo už dříve) Samozřejmě že to již předělat nejde,ale právě ty hormony pak způsobí tu homosexualitu. No a čím více žena čeká kluků,tak u každého se tomu brání ještě více,takže muž,který má bratra či více bratrů má větší pravděpodobnost,že bude homosexuál než ten co má starší sestry. Ještě se uvádí,že samozřejmě existují i jedináčci homosexuálové,ale to může být tím,že žena je kolikrát těhotná a potratí dříve,než to zjistí. Zajímavé je,že u homosexuálních žen toto zjištěno nebylo,tam se zatím neví jak to vzniká. Toto není z mojí hlavy,ale z pořadu na ČT1
 Margot+1 


Re: homosexualita-výzkum!! 

(8.12.2007 9:34:55)
To mi připomíná zase jiný dokument (BBC), kde rezolutně tvrdili, že ženy mají na rukou (oproti mužům) delší ukazováček než prsteníček. Opačnou situaci (delší prsteníček než ukazováček) prý způsobuje vyšší přísun testosteronu v prenatálním vývoji. Podívala jsem se na své ruce a zjistila, že jsem chlap a moje máma taky :-D Oni nakonec stejně vědí houby s octem...
 Katka,kluci 5 a 8 
  • 

Jéžiši 

(10.12.2007 15:36:29)
Ted na to koukám a taky... jsem chlap.
 ZuziP 


Re: homosexualita 

(5.12.2007 19:52:58)
To je len cista teoria.
 suzann 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 12:42:00)
Veroniko!! "vznika v prubehu prenatalniho vyvoje plodu vlivem nevyvazeneho prisunu hormonu" to je blbost. Homosexualita není vrozená, ale tím způsobem jak píšeš nevzniká.
Vzniká v ranném dětství, protože muž se neztotožnil se svou identitou. Např. měl jako dítě "nemužské" zájmy, byl více emocionální a citlivý, většinou vznikl velmi úzký vztah s matkou a přispělo k tomu nepochopení ze strany otce. Tato porucha souvisí s problém ve vztazích rodiny (např. "milující" maminka+tvrdý otec). "Chlapci se nepodařilo ztotožnit s otcem, a proto nedospěl k plnému potvrzení mužské sexuální identity a vyvíjí se jako homosexuál"
 Míša 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 12:44:12)
homosexualita je přece vrozená, kdyby vznikla špatnými vlivy v dětství, tak by se teoreticky mohla dát v dospělosti dobrými vlivy případně za pomoci psychologa léčit, ale homosexualita je přeci nevratná.
 suzann 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 12:54:15)
těch, kteří poté, co objevili, jak homosexualita vzniká, a na základě toho mohli objevit i cestu z homosexuality ven, není málo. Najít cestu ven není vůbec jednoduché, člověk má zakořeněné reakce, návyky... ale není to nemožné a tyto případy jsou známé.
"Názor, že homosexualita je vrozená a nedá se změnit, je dnes hodně rozšířený. Odborníci americké organizace NARTH (=National Association for Research and Therapy of Homosexuality; národní společnost pro výzkum a terapii homosexuality) jsou však na základě vlastních zkušeností a terapeutických výsledků přesvědčeni, že se jedná o naučené chování, které má kořeny v raném dětství"
 PajaMM 


Re: homosexualita 

(6.12.2007 12:59:43)
No co ja vim, tak homosexualita vrozena je a "odnaucit" se tedy neda. A nikdy bych to svemu diteti neudelala. A nevim, co kdo proti homosexualum ma, nechapu to.
 suzann 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 13:01:42)
no tak já vím zase něco jiného no.
 MSteflova 


Re: homosexualita 

(6.12.2007 13:10:06)
Přesně tak, někdo je takový, jiný makový. Pokud ten výzkum dělala organizace, která má již ve svém názvu "...Therapy of Homosexuality", tak se na to dá sotva spolehnout. Musel by to být výzkum dělaný nezávislou organizací či odborníky, nejlépe několika současně. Není nutné léčit homosexuály, ale společnost, zejména xenofoby a ignoranty.
 PajaMM 


Re: homosexualita 

(6.12.2007 13:16:52)
Marketo, Lassie,

presne tak, naprosto souhlasim. Ja nevim, jak takovym bludum muze nekdo verit a umyslne tak udelat ze sveho ditete naprosto nestatsneho cloveka, ktereho to dozene napr. k sebevrazde...
 Markéta 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 13:07:12)
musim te upozornit, ze nemas pravdu. homosexualita se neda odnaucit, je vrozena.
v soucasne dobe tomu veri uz jen nekteri extremni americti konzervativci a jim podobni.
norska akademie ved nedavno otevrela vystavu homosexualita u zvirat. podporili to ze statnich penez, protoze s tim bludem, ze homosexulita se da lecit, se musi jednou prestat.
zjistilo se, ze u nekterych druhu je homosexualnich az 30 procent jedincu!
 suzann 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 13:24:54)
pokud máte k dispozici jiné odborníky a máte jiný názor, nemusíte ze mně ještě dělat xenofoby a ignoranty.
 MSteflova 


Re: homosexualita 

(6.12.2007 13:27:12)
Nemyslela jsem tím vás...ale osoby, kterým z nějakého důvodu homosexuálové vadí. Tedy xenofoby a ignoranty.
 suzann 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 13:31:27)
ok, to já nejsem, jen si o homosexualitě myslím něco jiného než většina dnešní společnosti
 MSteflova 


Re: homosexualita 

(6.12.2007 14:01:16)
A to je co? A co si myslí většina společnosti?
 suzann 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 14:26:44)
co si o ní myslím já najdeš výše a co si myslí "většina společnosti" najdeš v těch reakcích na mé příspěvky
 Bebíčko 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 14:33:06)
Jestli si myslíš, že se homosexualita nechá léčit a vzniká díky špatnému příkladu otce nebo matky, tak je s tebou ještě větší sranda než sem myslela.

 suzann 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 14:43:37)
podívej se, stejně jako ty a jiní, i já mám k dispozici různé zdroje, no zřejmě asi ne stejné jako většina společnosti, to co píšu není jen vynález mé hlavy ale různé výzkumy a názory odborníků.
S tebou zase musí bejt dost nuda
 Markéta 
  • 

Re: homosexualita 

(6.12.2007 16:45:31)
suzann,
neda mi to a musim se zeptat, jak se tebou preferovani odbornici vyrovnavaji s FAKTEM, ze HOMOSEXUALITA je i U ZVIRAT? u nekterych druhu az 30 procent!
popiraji tento fakt uplne (i pres jeho jasnou prukaznost, tj. stovky dokumentaci "souloze" dvou samicek nebo dvou samecku) nebo rikaji, ze je to vychovou a zviratka potrebuji terapii? jak pak v realu vypada takova terapie pro slony lvy a opice?
 MSteflova 


Re: homosexualita 

(6.12.2007 16:47:52)
No, když má takový malý šimpanz příliš autoritativního otce a moc protektivní matku... :-)
 ZuziP 


Re: homosexualita 

(6.12.2007 19:55:45)
Bebicko, homosexualita je tak ako vela inych javov, jednoducho cierna diera. Tak ako nikto exaktne nedokazal, ze pochadza z vychovy, nikto nedokazal ani to, ze je vrodena. Su to len dohady na zaklade pozorovani.. tiez zalezi na tom, na co sa odbornici zameraju a co sleduju. Vysledkom su potom protichodne nazory prezentovane ako vysledky vyskumu. A vy sa tu kvoli tomu hadate.. :-(

Jedno je fakt, clovek by mal byt tolerantny. K homosexualom a k ostatnym ludom, co su nejakym sposobom "ini" ako ostatni. Ale aj k tym, co maju ine nazory.
 dasa 
  • 

hezké 

(4.12.2007 18:26:21)
Jelikož mám adoptované dítě, toto téma mě velmi zajímá. S autorem naprosto souhlasím, je stejná chyba význam genů přeceňovat jako bagatelizovat. Myslím, že teorie je jednoduchá: Dobré vlastnosti a vlohy dítěte podporovat a rozvíjet, ty horší rysy se snažit korigovat a udržet v rozumných mezích. A je úplně jedno, jestli je dítě biologické nebo adoptované. Samozřejmě v realitě to tak jednoduché být nemusí. Myslím ale, že nikdo se nerodí ani "světcem" ani "zločincem" a fakrorů formujících lidskou osobnost je řada.
My jako rodiče musíme hlavně dítě milovat takové jaké je.
Mimochodem na synovi je krásně vidět, že si něco přinesl v genech a něco má od nás odkoukané. A na obou stranách je to dobré, i to horší.
 Hanka 
  • 

Re: hezké 

(4.12.2007 20:13:21)
Autor článku tvrdí:

"Za prvé: každá vlastnost člověka, ať už tělesná nebo duševní, má svůj genetický základ."

Fascinuje mě slovo KAŽDÁ - jak na to přišel ? Jak ví, že velkorysost, statečnost, bázlivost, ulhanost, vyčůranost, pracovitost... má genetický základ ?

Nesmyslnější trvzení jsem v článku, který se tváří seriozně, už dlouho nečetla.
Jak by to autor chtěl prokázat ? Jak k takovému názoru vůbec došel ?

Celý článek se mi hrubě nelíbil. Přišel mi se svými "názornými" příklady a připodoběními jako z učebnice pro školáky, ne pro dospělé. Vypíchla jsem nejnehoráznější tvrzení, ale problematických míst je v článku víc. Autor nám vysvětluje, že geny se dají "učesat", ale ne změnit. Tvrdí naprosto neprokazatelnou věc, že každá vlastnost člověka má genetický základ. Je to ale jen a jen předpoklad autora, na kterém nám vysvětluje nejrůznějšími názornými příklady, co to znamená při výchově dítěte, např. pro adoptované rodiče. Na místě autora bych si taková silná tvrzení nikdy nedovolila. Jsou totiž naprosto neprokazatelné, zavádějící a nebezpečné.

 dasa 
  • 

Re: hezké 

(4.12.2007 21:20:07)
Hanko, do určité míry máte pravdu, ale co si představit pod pojmem "genetický základ"? Chápu Vás v tom smyslu, že dítě například prostitutky a alkoholika samozřejmě není předurčeno k tomu následovat životní dráhu svých rodičů.
Nejsem v této oblasti odborník, ale na druhé straně si myslím, že člověk se opravdu nerodí jako "nepopsaný list". Každý má nějaké vrozené dispozice, vlohy, temperament.... To má podle mě autor na mysli zmiňovanou genetickou předurčeností. A výchova a prostředí může s "genetickým materiálem" velmi různě naložit. Proč z jednoho člověka vyroste "slušný" člověk a ve stejném prostředí se z jiného vyklube jedinec "problémový"? A to dokonce v jedné rodině, neboli s geny stejných rodičů.
Jednoznačně si ale myslím, že výchova zmůže hodně a že výrazně nepřijatelné jednání člověka (kriminalita apod.) je téměř vždy výsledkem selhání rodičů (tedy těch, co dítě vychovávají ať biologičtí nebo adoptivní). A selhání může být velmi různé, od týrání přes nezájm až po "opičí lásku".
 Hanka 
  • 

Re: hezké 

(5.12.2007 14:31:37)
Dášo souhlasím s vámi. Já jsem ani nechtěla vložit svůj příspěvek jako reakci na ten váš, ale chtěla jsem ho zadat samostatně, jako novou reakci na článek.

Mě autor skoro "nadzvedl" tím nehorázným prohlášením, že každá vlastnost má svůj genetický základ. Je to nesmyslné, vědecky nezjištěné a neprokazatelné. A autor to překládá jako základní pravdu, nějaké vědecké východisko: Za prvé... Jak by to autor chtěl dokázat, že každá vlastnost má genetický základ ? Přitom je to nebezpečné, díky autorovi si řada lidí tuhle informaci odnese jako vědecký fakt, takhle to je. Taková blbost !

Pro lidstvo zůstane zřejmě vždycky do jisté míry nezjistitelné, co je a co není člověku vrozeno.
Já osobně, se spíše přiláním k tomu, že velký vliv má prostředí a životní události, které člověka potkají, na to, jaký je. Je to jen můj pocit, ale vycházím i z sociol. studií, které často dokládají, jak tam kde předpokládáme vliv genů, rozhodují jiné okolnosti. A pak i z vlastní zkušenosti toho, jak rozdílné osudy, povahy, vlastnosti mají sourozenci (které mají podobný genetický základ).
Kdyby konec konců byla pravda to co tvrdí autor článku, pak by jednovaječná dvojčata, která mají naprosto shodný genetický základ, musela mít i stejné vlastnosti ve svém základu, jen jinak "učesané" výchovou. A neznám žádné studie, které by dokládali podobnost jednovaječných dvojčat v tomto ohledu. A neexistence takovýchto studií, které by pro podobné autory a tvrzení mohli být bohatou živnou půdou, mě nejlépe přesvědčuje, že mám pravdu spíše já, přiklánějící se k tomu, že jednání člověka je spíše ovlivněno jinými než-li geneticky danými determinanty.
 suzann 
  • 

Re: hezké 

(6.12.2007 12:46:41)
geneticky prý může být dáno až dva miliony různých vlastností, v životě se pak ale projeví jen určité (např. je zakódována barva vlasů, ale tuto vlastnost použije pouze pigment vlasů, ostatní buňky si jí ani nevšimnou) a tímto způsobem to je u totálně všeho (tedy souhlasím s tím, že KAŽDÁ vlastnost má genetickou podstatu), ale v životě se pak rozhodujeme podle určitých situací, jaký z těch genů rozvineme a jaký nikdy nepoužijeme
 Hanka 
  • 

Re: hezké 

(9.12.2007 23:08:49)
Tomu nerozumím:

jestliže je v našich genech zakódována barva vlasů, pak se snad zcela pochopitelně projeví v pigmentu našich vlasů, a nikoli v pigmentu našich očí. To je snad jasné a nerozumím tomu, proč píšeš, že si jí ostatní buňky nevšimnou.
Ani co tím chceš říct, co to dokazuje ? Opravdu nerozumím.

Jak chceš dokázat, že naše vlastnosti jako: pravdomluvnost, pracovitost atd. atd.... jsou v nás geneticky zakódovány.

To, že je údajně kodováno 2 mil genetických informací, neříká, že jsou geneticky kodovány naše vlastnosti. Jak přišli vědci k těm 2 milionům ? A pak, velice důležitá otázka, co vědí, že je takto kodováno ? Barva vlasů, počet buňěk šedé kůry mozkové (asi ano? nevím), ale nic takového jako naše vlastnosti nevěřím, že vědci v našich genech objevili. Jestli ano ráda se poučím.
 suzann 
  • 

Re: hezké 

(10.12.2007 13:29:14)
přečetla jsem si tvou reakci a popravdě řečeno vysvětlováním bych se jen opakovala, myslím že jsi pochopila co chci říct (jen si nemyslíš, že to souvisí dohromady, já holt jo no), tak už to nebudu znova rozepisovat.
 Katoun 


Geny se vymazat nedají ... 

(4.12.2007 20:41:41)
Úplně souhlasím s Dasou, pozitiva vyzdvihovat, negativa korigovat, jinak se snad ani rozumněji postupovat nedá.
 Babyna,Patricie07,Michael10 


Re: Geny se vymazat nedají ... 

(4.12.2007 21:44:19)
Profesor Matějček v nějakém dokumentu říkal, že existuje 5% dětí, které ať budou vychovávany v jakémkoli prostředí, budou zjednodušeně řečeno předurčeni pro kriminální dráhu a dalších 5% dětí, které i při výchově v jakékoli rodině budou naprosto bezproblémové.
 Margita 


Re: Geny se vymazat nedají ... 

(5.12.2007 1:44:01)
S těmi pěti procenty to může být pravda, ale dodala bych,že to také nemusí být jen o genech. Například fetální alkoholový syndrom a podobné poruchy spolu nesou několikanásobně zvýšený výskyt kriminality, ale viníkem nejsou geny, nýbrž poškození mozku před narozením.

Jinak ten článek mi přišel dost nudný. Některé věci je sice dobré opakovat, ale takových povídání byly napsané snad už stovky tisíců... Ovšem sama bych asi s ničím zajímavějším nepřišla :-) Jen by se slušelo dodat, že muži a ženy mají dosti odlišnou genetickou výbavu co do povahových rysů, kdežto pro "odlišná" etnika se nic podobného neprokázalo. (A navíc se "etnikum" z biologického hlediska nedá nijak vědecky definovat.) Čímž bych jen chtěla zase jednou zdůraznit, že obavy ohledně "cigánských genů" apod. jsou liché. Lidé vidí jen to, co vidět chtějí a potřebují, a navíc si bezhlavě pletou kulturu s genetickou výbavou. Konec nevyžádané přednášky ve prospěch romských dětí v ústavech :-)
 danka 
  • 

Re: Geny se vymazat nedají ... 

(5.12.2007 8:43:35)
K té přednášce, jen houšť, některé věci se musí opakovat stále, a snad je někdo uslyší...
 Zasjaj. 


Re: Geny se vymazat nedají ... 

(5.12.2007 11:49:09)
Margito,
neni to i tim, ze se takovy "etnicky" vyzkum nepodporuje? Nikdo neni zvedavej na dalsi cistou rasu a vsechno, co s tim souvisi, ze jo. Watson, ten jak ma Nobelovu cenu za strukturu DNA, nedavno prohlasil, ale skutecne nedavno jako pred nekolika tydny, neco jako ze cernosi jsou zkratka ztraceni a nema smysl do Afriky vubec investovat a vzapeti byl vyhozenej z Cold Spring Harbor prezidentovani. Takze si nedovedu dost dobre predstavit, ze by nekdo chtel penize na vyzkum nizke poradkumilovnosti a vysoke muzikalonosti ve ctvrtich s vysokou koncentraci romske populace :O)
 Jajka 
  • 

Re: Geny se vymazat nedají ... 

(5.12.2007 14:31:37)
Co nepodporuje... to je přímo tabu.
Asi se všichni bojí další teorie o "nejlepším etniku", tak se preventivně musí tvrdit, že všechna etnika jsou stejná a nejsou mezi nimi žádné rozdíly. Kdo řekne že rozdíly jsou, je označen za rasistu v nejhorším slova smyslu. A je jedno, jestli řekne, že Romové líp zpívají, že ženy asiatky prokazatelně méně trpí celulitidou nebo jestli poukáže na to, že černoši mají statisticky vyšší sociální inteligenci než bílí. Jakékoli vyzdvihování pozitiv i neutrální upozorňování na negativní stránky, prostě paušálně jakékoli připuštění rozdílnosti, je prostě dnes oficiálně nepřípustné :o/
To není jen o házení "všech do jednoho pytle". S žádnou skupinou lidí nemám osobní problém. Ale prostě že indoevropan nezazpívá gospel tak jako afroameričan (tedy např. 95% indoevropanů fakt ne a třeba 80% afroameričanů ano), to mi nevyvrátíte. Jsem teda asi rasista, přiznávám :o) Jsem rasista přesto, že si bílého, černého, žlutého, zeleného i fialového vážím úplně stejně, jsem rasista proto, že připouštím, že ve srovnání vlastností dvou takových skupin prostě statistika rozdíly ukáže.
 bono 


Re: Geny se vymazat nedají ... 

(5.12.2007 15:28:11)
Na tohle téma vyšla před pár lety kniha (Petr Bakalář: Tabu v sociálních vědách.) Autor uvádí i zdroje a literaturu ohl. výzkumu etnik. Popisuje fyzické a psychické rozdíly mezi rasami, atd.
 Zasjaj. 


Re: Geny se vymazat nedají ... 

(5.12.2007 23:39:51)
No tak Petr Bakalar, o kterem nikdo nikdy neslysel, si to muze dovolit, stejne jako Zasjaj nebo Jajka, ale James Watson ne, jeho verejne pusobeni ma o neco vetsi vliv, nez nase klaboseni na Rodine a nakej magor by na tom zase mohl vystavet nejakou ideologii.
 bono 


Re: Geny se vymazat nedají ... 

(6.12.2007 7:12:42)
Nešlo jen o nějakého neznámého českého sociologa jménem Bakalář, jeho kniha je plná odkazů a poznámek, seznam literatury čítá několik stovek položek. Je to jen prostá kompilace, sestavená z výzkumů vědců z celého světa. Neříkám, že tito vědci mají pravdu, jen konstatuji, jakou formou je dílo psáno.
 Hanka 
  • 

Re: Geny se vymazat nedají ... 

(14.12.2007 23:18:49)
Já za tu přednášku děkuju. Ano lidé si moc pletou kulturu a geny.
 Hanka 
  • 

Re: Geny se vymazat nedají ... 

(14.12.2007 23:17:34)
Ježíšikriste, taky jsem to slyšela, i když ne údajne z úst dohoto profesora. Mohl by mi někdo vysvětlit, jakým vědeckým způsobem k tomuto dospěli ? Jak to zjistovali ? To měli nějakou kontrolní skupinu dětí, u kterých předpokládali že patří mezi těch 5% a ty vyrůstali v kontrolovaném hrozném a dobrém prostředí ? Nebo jak ?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.