| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nejkrásnější období ženy

 Celkem 113 názorů.
 Pavla 
  • 

poprvé a naposledy 

(18.10.2007 8:17:53)
Tak tohle sedí, když tomu ještě přidám motání se hlavy, různé bolesti atp. a to, že jsem v týdnu 25, tak si říkám poprvé a naposledy.
Na tohle fakt nemám.
 Renata 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(18.10.2007 14:23:39)
Vážené dámy,
ani nevíte jak se mi (bohužel) ulevilo, když jsem zjistila dle vašich příspěvků, že nejsem sama. Do této chvíle jsem o tom s nikým nemluvila, protože jsem si myslela, že jsem divná a že okolí by mě vzalo, jako nastávající matku, která se neumí radovat z takové události, jako je očekávání miminka. Bohužel mi to opravdu za takových okolností nejde a plně s vámi soucitím a souhlasím...na to opravdu nemám.
 Suzi 
  • 

nekonecne nevolnosti 

(21.10.2007 18:44:48)
Ahoj,naproste chapu co prozivas,ale kdyz Ti napisu co mne potkalo tak snad se ti trochu ulevi.Pri prvnim teh. jsem mela naprosto stejne potize a az ustaly tak mne bylo zjisteno ,ze cekam naprosto postizene miminko,takze museli mi vyvolavat porod v 22tydnu!! Druhe teh. bylo bez rannich nevolnosti ale treti bylo jak to prvni,dokonce mi selhavala jatra,zvracela jsem i vodu,vse se ale upravilo po ctvrtem mesici ,sice nechapu jak jsem to mohla vydrzet ale dokazala jsem to a to ty urcite take zvaldnes!! Preji hodne sil nez prijde uleva a radost z miminecka:)).
 Vojtami56 


Re: nekonecne nevolnosti 

(8.11.2007 21:03:32)
Přesně tak,mohla bych říct,že to sedí na mě.
Až na ten rozdíl,že mě nevolnosti neopouštěli až do poloviny těhotenství,pak se JEN zlepšili,ale rozhodně nevymizeli.
Jo a ta pachuť taky naprosto sedí.
 StepanaR + Bára a Mareček 


Re: poprvé a naposledy 

(25.10.2007 17:59:03)
Mě bylo taky v těhu strašně špatně, ze začátku zvracení, na konci únava, tvrdnutí břicha, nízký tlak, motání hlavy a porod taky nic moc
Ale teď se tu vedle mě směje 5ti měsíční prcek a najednou je zapomenuto a vim, že to rozhodně naposled nebylo a že to za to stoji!
 monca 
  • 

po 19-ti letech opet tehotna 

(6.11.2007 23:46:23)
je tady taky nejaka podobna tehulka?je mi 39,syn18,dcera 15,maly zazrak v brisku ma 6 tydnu!
 Marjánka 
  • 

Re: po 19-ti letech opet tehotna 

(7.11.2007 13:34:37)
Ahoj,
já jsem těhotná poprvé a jsem taky v 6tt :). Ráda si s Tebou budu vyměňovat zkušenosti. Teď si hrozně přeju, aby bylo všechno v pořádku..
 monca 
  • 

Re: po 19-ti letech opet tehotna 

(10.11.2007 15:40:10)
to ja taky.prece uz mi neni dvacet,obe dve tehotenstvi jsem mela vysoce rizikove,prvni-kluk,tak s tim jsem lezela 2 mesice na kapackach a pak se mi narodil o hodne driv,s holkou taky zadna slava.trepu se,co me ceka nyni.to,ze jsem tehotna jsem citila uz prvni tyden a zadna sugesce,jak hodne lidi tvrdi to nebyla.nevolnost,zavrate,teploty a same ty radosti.v patek si jdu pro prukazku a zaroven pro vysledky prvnich testu.ani nevim jakych.taky se dozvim termin porodu a tak.odkud jsi?ja ze severni moravy.zatim se mej
 Marjánka 
  • 

Pro Monču 

(12.11.2007 8:58:52)
Mončo, tak to jsi proti mně zasloužilá matka :), já žádné zkušenosti nemám, takže je pro mě všechno nové. Ani mně už není 20, je mi 31 a mimi v bříšku beru jako krásný zázrak. Zatím nevolnosti nemám, jen tlak v podbřišku, často chodím na záchod, jsem unavenější, atd. Teď jsem na začátku 7. týdne (počítáno od poslední MS). Ty jsi psala, že jsi v 6. týdnu?
 Kamila 
  • 

v kterém týdnu jsem? 

(12.11.2007 19:15:54)
Ahojte, poradíte mi, v kterém týdnu jsem, když jsem poslední menstruaci měla 2.10.? Nějak se v těch týdnech nevyznám. Děkuji Kamila
 maruli 


Re: v kterém týdnu jsem? 

(14.11.2007 13:09:05)
Ahoj Kamčo, pokud jsi měla poslední menses 2.10., jsi dnes 5+6tt, já jsem těhotná o den déle než ty.Těhotenství se počítá¨po týdnech od data poslední menstruace.Já už jsem si byla těhotenství potvrdit 9.11. a miminko už bylo na ultrazvuku vidět.Na srdíčko jdu 26.11.
 10.5Libik12 


Re: po 19-ti letech opet tehotna 

(18.11.2007 1:29:33)
Mé holčičky mají odstup 17 let, těhotenství bez problémů, porod snadný, také mi bylo 39.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: potřetí a naposledy 

(18.10.2007 21:26:56)
Federiko:-) za 1.gratuluju a za 2. jojo opravdu se ti i po tomhle zasteskne:-)
 Pavla  
  • 

Re: potřetí a naposledy 

(19.10.2007 17:00:14)
tak jestli se mi někdy po tomhle zasteskne, tak si asi řeknu že nejsem normální,ale masochista.
Nevím co je za pohodu sedět doma, ze strachu,protože při pokusu jít ven a nedej bože stát u pokladny ve frontě se poroučím k zemi , nevím no.
A taky nevím jak ty tři měsíce ještě vydržím.
POHODOVE TEHU!!!!
 renama 


Re: poprvé a naposledy 

(20.10.2007 8:10:12)
Jsem těhotná již po čtvrtéale poprvé zažívám to co ty jsem teprve10týden a už od 6týdne stále zvracím vše mi smrdí jsem nepoužitelná a opravdu každý den říkám že je to opravdu naposledy manžel je z toho taky vedle ale i přesto musím všechno zvládat vařitvozit malého do škoky a ze školky a všechny ty práce kolem rodiny manžel chodí domu až večer kolem 20 hodiny a babičky nemáme dcera mi říkala že je mi tak špatně protože je to naposledy tak abych si to pořádně užila opravdu už nikdy více je to plánované miminko a ženská vydrží všechno ale mrzí mě že si to neužívám spíš přežívám
 mirka, iva 5, šárka 2,5, bříško 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(20.10.2007 18:32:21)
Tak děkuji za radu. Třikrát mi bylo dobře bez nevolností. Čtvrté už zkoušet nebudem :-)
 Brigit, Štěpík 25měsíců 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(20.10.2007 11:08:25)
Měla jsem úplně stejné první těhotenství. Od 6 do 20týdne non-stop zvracení. Bylo to děsný, hodně jsem zhubla, na záchod jsem pak už lezla po čtyrech,jak jsem byla vysílená. Jak píšeš, bohužel, poprvé a naposledy:-(Po porodu jsem měla spoustu zdravotních komplikací až jsem musela podstoupit operaci ledvin a ortel zní "Miminko už nikdy, nemusela by jste to přežít"Je to silný kafe, ale díky za svýho krásnýho syna, kterými to všechno vynahrazuje...Takže na to mrni i z té druhé strany....já bych to ještě jednou podstoupila, přestože vím, že s jedním dítětem by to byla 100x větší fuška....

Hodně zdravíčka a štěstíčka...
 Nikolka 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(20.10.2007 19:59:15)
Ja sice nezvracela ani mi nebylo jinak spatne, ani jsem moc nepribrala a mela jsem cele tehotenstvi bez problemu, ale taky to pro me rozhodne nebylo nejkrasnejsi obdobi zivota, spis jedno z nejhorsich a jeste vic me deptalo, jak o tom vsude psali, jak je to strasne nadherny. Moje problemy mely psychicky charakter. Kolikrat jsem si rikala, jak bych mela radeji zdravotni problemy nez toto. Celych devet mesicu jsem se placala v hroznych depresich, stavech uzkosti, nervozity a napeti.

S odstupem casu se na to ted divam ale jinak a zda se mi, ze to prece jenom melo neco do sebe. A kdyz vidim na ulici zenu s briskem, tak se ve mne objevi pocit jakesi podivne nostalgie.









 Věra, syn 5 let 
  • 

Podruhé a nejspíš taky naposled 

(20.10.2007 20:53:52)
Moje první těhotenství taky neprobíhalo zrovna růžově...sice jsem neměla ranní nevolnosti a až do sedmého měsíce mě netrápilo téměř nic. Těšili jsme se na mimčo, takže jsem si to i docela užívala. Jenže pak to přišlo. Začala jsem nadměrně přibývat, otíkaly mi nohy a ruce, tlak vystoupal nebezpečně vysoko, celkem jsem přibrala skoro 30kg. Lékař mi zdělil, že mám preklapsii a zbytek těhotenství jsem strávila v nemocnici, protože jak mi bylo zděleno, bylo to na umření plodu. Pořád jsem brečela strachy nespala...ale dobře to dopadlo...narodil se nám krásnej, zdravej chlapeček.
Teď čekám druhé děcko a těhotenství je od začátku úplně jiný. Jsem v 18. týdnu, až před pár dny jsem přestala zvracet, hlava se mi motá pořád, připadá mi, že všichni a všechno smrdí, mám deprese a prospala bych dny i noci. K mému úžasu jdou kila opět závratně nahoru a já se klepu, abych opět neprožila to co poprvé...takže fakt skvělé období.

I přesto však vřele doporučuji, protože to fakt stojí za to....
 Pavla 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(21.10.2007 10:05:01)
asi tak jak Nikolka píše, nejen že mi je zle po fyzické stránce, ale po psychické je to asi tak 100000x horší.
OPravdu si nic neužívám,jen přežívám a mám z toho akorát depky. Nikdy opravdu více.
 Marlenka a Mašulík 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(21.10.2007 22:48:40)
Ahoj, a projevilo se to nejak na pindovi? Dík za odpověď! Marlenka
 Marlenka a Mašulík 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(21.10.2007 22:55:20)
Ještě mě napadlo připsat, že v těhu mi bylo dobře, nevolnosti jsem úspěšně zajídala a úměrně k tomu nakynula, ale po psychický stránce to bylo jak na houpačce... fakt nic nádhernýho jsem na tom nenašla,naopak, byla jsem úkázkový případ těhotenský demence. Druhé bych ráda, ale představa těhu je pro mě něco jako období temna... no dá se to přežít, ale rozhodně ne opěvovat.. toť má zkušenost

 Věra, syn 5 let 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(23.10.2007 11:35:47)
Ahoj. Tak teď nevím koho se ptáš...
 Marlenka a Mašulík 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(24.10.2007 22:39:00)
ahoj, ptala jsem se Nikolky, protože já měla hrozný depky, asi progesteron, radši jsem odmítla progesteronovou antikoncepci při kojení... jinak po zdravotní stránce bylo vše ok...
 Monika, 2 děti 
  • 

Re: poprvé a naposledy 

(27.10.2007 20:23:25)
Vy si máte na co stěžovat, být těhotná a mít jedno dítě ve škole, druhé ve školce, případně žádné. Daleko horší je být těhotná a mít doma jednoleté dítě, tak jako spousta jiných včetně mě, tak si zas tak moc nestěžujte, chudinky.
 marbi 


Re: poprvé a naposledy 

(29.10.2007 10:14:30)
Tak to tedy není fér, co říkáte, já zažila obě varianty. Každá má své výhody i nevýhody. Pokud si ovšem myslíte, že těhotná se dvěma již staršími dětmi, byť nejsou dopoledne doma, si nějak zvlkášť odpočine, tak jste dost mimo. Zvlášť, pokud je musí sama do školky a školy doprovázet. Nejprve se zamyslete, než začnete s tou ironií.
 Sestřička2 


Re: poprvé a naposledy 

(16.1.2008 13:42:19)
Co si stěžujete,tak jste si neměla pořizovat tak brzo druhý a pak někoho urážet.
 Pafča+3(10/02,10/04,1/09) 


:-))))) 

(18.10.2007 8:24:02)
Tak tohle jsem po ránu potřebovala. Chápu, že v reálu to moc vtipné není, ale napsáno to vtipně je a já se pobavila. Přeju hezký den a co nejmírnější ranní nevolnost :-)
 Andrejka68 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 8:26:25)
už jsem z tohohle období venku, ale mám to ještě v živé paměti - před několika týdny mi ještě bylo téměř ustavičně špatně. Taky je o u mě potřetí a naposledy a dost si užívám, že je to naposledy - těším se na miminko a těhotná už být nechci :-)
 Efča+ Ondrášek04+Ája06 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 10:26:14)
A já váhám jestli do toho potřetí jít nebo ne. Přesně tohle mě odrazuje, minule jsem jednu polovinu prozvracela, druhou jsem nemohla kvůli kyčlím skoro chodit, navíc se přitom točit kolem dvou prcků. Ale zas to miminečko v náručí, asi to stojí za to :o)
Díky za vtipný článek a přeju ať je brzo líp :o)))))))
 Zdislava a kluci 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 9:41:26)
velika gratulace :-)
uz jsem te nabonzovala i na dame,ale budis mi utechou,ze jsem tam zkopirovala odkaz a jeste necetla :-)
takze at te nevolnosti brzy opusti
zdi
PS:kdy dorazis na navstevu?
 Federika 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 9:46:45)
Zdi, brzy:-)) Takžes mě práskla?:-))
 Zdislava a kluci 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 9:52:42)
uz tam probihaji gratulace :-) ale fakt to bylo nechtic,videla jsem clanek podepsany,tak jsem hned kopirovala odkaz a potom az cetla :-D
 Anouk 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 10:21:00)
Fedi, přidávám se ke gratulantům!!!
Já si říkala, že na nás "létající dámy" prdíš a Ty se povaluješ po toaletách :-)

Moc moc gratuluju a ať se nevolnost brzy odporoučí!!!
 *S 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 10:35:05)
Fedi, už na teba čakáme na dáme a gratulujeme. :)
 Líza 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 10:37:31)
Fed, ty se nezdáš! Gratuluju a přeju, ať to všecko zdárně přežiješ ;-)
 Jitka 
  • 

Re: :-))))) 

(18.10.2007 12:50:57)
Ahoj,
zrovna před chvilkou jsem se "odvalila" od záchodové mísy. Docela mne potěšilo, že nás takto "postižených" je víc :-)))))
Když objímám zachodovou mísu a u toho ještě zdatně nadávám, můj 2 letý syn mne objímá kolem pasu a neustále opakuje "maminka blintá do záchodu".
 Baruschka 


Re: :-))))) 

(18.10.2007 13:12:31)
Sice jsem chtěla přidat nový příspěvek, ale kupodivu to jaksi zas nejde.. No nic..

Fed - hlavně jsem ti chtěla napsat, že moc držím palce ať je všechno v pořádku a ať do té vaší bandičky přibyde další zdravý a úžasný člen pěkně včas a v pohodě! :-)
 Mediana 


Re: Ahoj 

(18.10.2007 9:27:24)
Hele, Federiko, já vím, že vlastní útrapa je vždycky ta nejhorší. A že lidem, kteří mají obě nohy v pořádku a děsnou chřipku nemá smysl říkat, ať jsou rádi a podívají se na ty beznohé chudáky.
Takže to nemyslím ani jako argument, ani jako "radu" nebo něco podobně pitomého. Spíš jenom jako povzdechnutí.
A to povzdechnutí zní takto: Je spousta holek, které z různých důvodů těhotné nejsou a velmi ochotně by blily od rána do večera klidně i prezidentovi na červenej koberec a ještě by za to děkovaly... (Hm, asi v tom mém názoru něco rozhořčení přece jen je: ano, stížnosti na těhotenské nevolnosti mi zkrátka trochu připadají jako nevděčnost vůči vlastní šťastné hvězdě.)
Ale jinak jsem se samozřejmě pobavila, to jooo, svižně napsaný... Drž se a ať je ti brzo líp. Pamatuju si tě dobře z jedné diskuze o víně? Ježiš - promiň, jestli se ti na tu narážku zvednul kufřík... :)

PS: Zajímalo by mě, jestli - pokud se mi někdy poštěstí "bejt v tom" - budu taky přes veškerou předchozí touhu tak děsně nadávat a skuhrat... :D Moc bych za to nedala, že ano... :)
 Boudicca 


Re: Ahoj 

(18.10.2007 9:35:31)
"Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem"....

Mediano, nemyslím si, že Federika psala tenhle článek, aby si postěžovala, spíš aby dala najevo všem ostatním těhulím, že v tom nejsou samy....

Federiko, gratuluju a přeju, aby tě to co nejdřív přešlo :-DDD
 Mediana 


Re: Ahoj 

(18.10.2007 9:40:46)
Já taky proti jejímu článku nic nenamítám a vyjadřuju z podstatné části pochopení.
Jen jsem měla pocit, že víceméně pro úplnost by měl zaznít i můj názor. I když mi bylo jasné, že fan klub si asi nezíská. :)
 Federika 


Re: Ahoj 

(18.10.2007 9:46:00)
moc vám všem děkuju za komentáře i rady, které určitě vyzkouším. Mediano, já tvůj názor úplně chápu, proto jsem dala do podnadpisu to o té pokoře, je mi jasné, jak nevděčně to může působit na toho, kdo se nemůže dočkat. Taky jsem tím nechtěla rozhodně nikoho odradit, už jen z toho, že jsem do toho šla potřetí, je vidět, že na to člověk nějak zapomene, stejně jako na další bolístky spojené s těhotenstvím a porodem. Děkuju za gratulace , já jen doufám, že všechno dobře dopadne.
 Mediana 


Re: Ahoj 

(18.10.2007 9:54:29)
Jasně. Já jsem si vlastně uvědomila význam toho úvodu o pokoře, až když jsem odeslala svůj příspěvek. Hodně štěstí. :)
 Saille 
  • 

Re: Ahoj 

(19.10.2007 15:54:22)
Mediano, ano, tento pohled na věc ti taky hrozí. Ještě před půlrokem bych záviděla těhotenství komplet i s tím zvracením. Zázrakem se mi poštěstilo otěhotnět a teď, když ten článek čtu v 17.týdnu - říkám si jak je to přesné. A blahořečím osudu, že u mně to 12tým týdnem skončilo. Zcela vážně, těhotenství si užívám až teď - přes bolest v kyčlích ... :-)

Ale držím Ti palce, ať se brzy dočkáš, pokud píšeš o vlastní zkušenosti !
 Mulderka+ufounci /05,08,11/ 


Re: Ahoj 

(18.10.2007 21:57:19)
Mediano, a co teprve ty, které mají za sebou 2 zamlklé potraty a jedno pozdní přerušení kvůli DS:-(
Kdyby se mi ještě povedlo zdravé dítě, klidně bych překousla i to blití... Co je pár "telefonátů za oceán" proti té šílené bolesti, když se už potřetí za sebou musíš se svým vymodleným drobečkem rozloučit...
Federiko, držím pěsti, ať tě nevolnosti brzo přejdou a skutečně si važ šance, kterou máš. Já jsem to štěstí už 3x neměla:-(
 Jíťa 
  • 

Re: Ahoj 

(20.10.2007 20:56:35)
Nezoufej, nakonec se to snad podaří. Ale jinak s tebou souhlasím. Mám za sebou 3 roky asistované reprodukce a 3 potraty v 5-6 týdnu. Když jsem konečně otěhotněla, byly ty nevolnosti strašné, ale ani jedinkrát jsem toho nezalitovala.

Zvracela jsem takřka nepřetržitě celé dny a ty vzácné chvíle, kdy byl můj žaludek vklidu jsem prospala. Za první 3 měsíce jsem zhubla 10 kg. Rada sníst sušenku nebo kousek rohlíku než vstanu z postele skončila tím, že jsem ložnici vybavila lavorem umístěným pod moji postel. A rada lékaře, že mám pít "Magneziu" protože ty nevolnosti údajně způsobuje nedostatek hořčíku zapříčinila, že jsem si podráždila hořčinama žaludek tak, že už jsem nebyla schopná v sobě udržet ani vodu a tak jsem po 2 dnech, totálně dehydrovaná skončila ve špitále na kapačkách. (ale možná za to ta minerálka nemohla a já bych tak dopadla i bez ní.) Ze špitálu mě pustili 21.12. se zásobou Torecanu-čípky a doporučením, že je nesmím užívat častěji než po 4 hodinách. Díky nim jsem byla schopná alespoň pít a pozřít nějaké dietní potraviny. Takže Vánoce u nás proběhly ve znamení mojí přísné diety.
Lékaři mě utěšovali, že můj stav se po 20. týdnu zlepší. Měli pravdu bylo to CELÝ 4 týdny po 20. týdnu a zlepšilo se to, tak, že jsem zvracela skutečně jen dopoledne a to trvalo až do porodu (ten jsem mimochodem taky prozvracela). Únava mě však neopouštěla a já prospala 12-14 hod v noci a k tomu si musela jít zdřímnout ještě po obědě.

Nepíšu to sem abych si stěžovala. Skutečně jsem se to snažila překonávat a strašně mě psychicky deptalo, že jsem tak nemožná. A ještě mnohem víc to ničilo manžela, kterej měl výčitky, že to vůbec dovolil.
Jediný, čeho opravdu lituji, je to, že jsem si svých "nejkrásnějších" 9 měsíců nemohla vlastně vůbec užít. I nákup oblečení a věcí pro miminko pro mě byl doslova utrpením.
 Petra+3,5Matouš 
  • 

Re: Ahoj 

(21.10.2007 17:38:41)
haha, to si piš,že jo, obzvlášť jestli tě to bude trápit podobně. Já pyšně vystrkovala pupík ještě když se dal sotva tušit, probírala s kamarádkama, jaký je nejlepší kočárek a kam všude budeme chodit cvičit, zpívat, plavat a.... ani jsem nezvracela, jen mi tak bylo celý den zle až do 5měsíce, pak chvíli pauza a pak mi dítko zas přiskříplo nerv, takže jsem nemohla chodit.Teď chcem sourozence, nějak to zrovna nejde takže ranní nevolnosti bych brala už od zítřka, jen aby se ten sourozenec zadařil, ale skuhrat budu taky, to nemám iluze.(ale ráda, jen ať je to v pořádku - akorát kamarádky, který se mě ptají, co to je, ranní nevolnost, že jim bylo blbě tak 5-6 týdnů, mě v tu chvíli budou dost štvát)
Tak pro všechny, ať je vám co nejmíň blbě a hlavně máte zdravý děti.P
 Lída+2 


Re: Ahoj 

(18.10.2007 10:12:16)
TAky se přidám. Federiko velkáá gratulace.:-)
 Peggy, 1 syn + mrňous v břiše 
  • 

Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(18.10.2007 9:23:30)
Mám to ještě v živé paměti ty "ranní nevolnosti", které trvají celých 24 hodin. Momentálně prožívám jinou fázi nejkrásnějšího období v životě ženy, a to pár dnů či hodin do porodu (už ten fakt, že to nejde naplánovat mě systematického plánovače drtí:-))) a abych se moc nenudila po nocích, kdy se převaluju z boku na bok, chodím po domě, protože nemůžu spát, tak jsem nastydla takovým způsobem, že už se mi to dlouho nestalo (bacily ze školky jsou spolehlivé:-) Takže k nočním kopancům, preludiu na močový měchýř malými prstíky, škytání a tvrdnutí břicha se ještě přidal kašel, ucpaný nos a bolest hlavy. No užívám si to obdobíčko, co vám budu říkat:-) A pozoruju na sobě zajímavou věc, že jak jsem ještě minulý týden byla připravena vyrazit do porodnice v momentě, kdy "to" přijde a tašku do porodnice jsem skoro držela pořád za jedno ucho, tak teď mě to pustilo a říkám si, že přeci příroda nemůže být tak krutá, aby mě nechala funět a lopotit se v tomhle stavu! Tak uvidíme:-) Všem těhulkám na začátku i na konci přeju hodně sil a optimismu!!!
 Merymel,Kristynk 1rok 
  • 

Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(20.10.2007 12:18:08)
Ahoj Peggy,neda mi to nereagovat na tvuj prispevek!Jak pises o tom,ze jsi nemocna atd.Ja to moc dobre znam,protoze jsem taky 6tydnu pred porodem prostydla a uz jsem se toho nezbavila do porodu,musim rict,ze to byl fakt des a obdivuju moje mimi v brisku,ze nema nejake trauma z toho sileneho kaslani a smrkani tenkrat!V den porodu me to zazracne preslo a jeste cca 2dny po porodu bylo vse ok,ale pak se mi to zase vratilo v plne sile-jenze po nastrihu hraze to bylo jeste horsi.Ve sprse jsem si masirovala nalevajici se prsa a zacala se mi rozpadat poporodni siti,ktere se mi rozpadlo presne tyden po porodu-samozrejme kvuli tomu jak jsem byla rozparena z koupelny+do toho uporny kasel(tam dole to musel byt sileny tlak na siti,ktere to proste nevydrzelo)!Museli mi to znovu nastrihnout a sesit.Prosim dbej na to,at te opravdu v porodnici prohlednou,pokud by to bylo jako u me!!!!!!!Z porodnice me propustili a nikdo me nezkontroloval.coz byla chyba,myslim,ze by to meli kontrolovat dukladneji,i kdyz vim,ze roztahovat nohy,kdyz na vas cumi nekolik cizich lidi neni prijemne:o((((Drzim palce a doufam,ze si to prectes:o)))))
 Grape 
  • 

Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(22.10.2007 15:56:46)
Nad tímhle článkem mi radostí poskočilo moje depresivní srdíčko..konečně někdo klidně a vtipně napíše, že ona to zas taková procházka růžovou zahradou není. Mě sice žádné ranní ani jiné nevolnosti netrápily (bohudík), ale čím víc se blíží konec, tím víc toho mám plné zoubečky. Do porodu nám zbývá snad šest týdnů. Náš potomek je neskutečně a nekonečně aktivní. Já mu říkám, že se vrtí jak větřák v pekle. V každé knize se píše, jak máme pozorovat a užívat si pohyby. Já z nich už šílím..mele se ráno, celý den, celý večer a většinu noci. A není to žádný zanedbatelný pohyb..celé břicho se mi otřásá pod taktovkou toho malého lumpa. Když jsem řekla někde, že už jsem z toho všeho unavená, tak jsem obdržela slovní a jiná napomenutí, že tak ošklivě o něm mluvit nemám. Cítila jsem se zbytečně provinile, že snad jsem ten nejhorší krkavčí rodič na světě. Už mi vážně nejde sladce šišlat na bříško, když jediná odpověď je pořádný kopanec nebo jiný akrobatický výkon.
Držím všem palce..vydržme to..snad bude líp :o)
 mycky 


Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(22.10.2007 16:27:11)
Ahoj.Také jsem nastávající maminka a do porodu mi zbývá také šest týdnů.Celé těhotenství hlavně začátky byli moc fajn cítila jsem se dobře netrpěla jsem vůbec žádnými nevolnostmi bylo to moc fajn.Teď čím blíže se blíží konec tohoto období tak už mě bolí víc a víc záda ale stále si to užívám.Spíše se snažím.Taky si někdy připadám že jsem snědla šídlo které do mě šije ze všech stran a bouchá si do mě jak chce někdy je to docela nepříjemné když bouchne do žeber ale je to hezké vědět že se hýbe.Moc ráda to pozoruji jak se to bříško hýbe na všechny strany.Pokud bys chtěla mužem si vyměnit názory a chvíli si popovídat
 mycky 


Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(22.10.2007 16:28:22)
nechceš si o tom popovídat?
 Grape 
  • 

Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(23.10.2007 17:19:25)
Ahoj Mycky..včera už jsem nebyla na netu, tak jsem nestihla odpovědět..popovídám si opravdu ráda. Moc lidí na povídání totiž nemám a donekonečna zatěžovat svého manžela opravdu nechci :o) Poslední dny už se jen vleču, bolí mi už úplně všechno. Dneska jsem se opravdu vybičovala a konečně jsem vyprala hadříky na malýho..udělalo mi to radost. Takový malinký srandovní věci. Jinak mi moc do zpěvu není.
Sem na Rodinu si chodím vylepšit náladu..nejsem sice registrovaný uživatel, ale co není, může být. Ozvi se, budu opravdu ráda :o)
 mycky 


Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(27.10.2007 13:48:25)
Ahoj.Je hezké že ses ozvala já jsem teď měla něco na práci tak jsem na netu moc nebyla.Ale ráda si s tebou popovídám tak pokud budeš chtít tak mi napiš na mar.andel@seznam.cz a můžeme si napsat atd...Budu jen ráda taky nemám moc kamarádek s kým bych si o tom mohla popovídat.A manžela pořád zatěžovat to taky nechci své práce má dost s starostí taky.tak napiš budu se těšit pá
 mycky 


Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(27.10.2007 13:52:07)
Ahoj ta odpovědět měla být pro tebe tak se se mi ozvi budu jen ráda.Děkuji že ses ozvala a můžeš mi napsat na mar.andel@seznam.cz a popovídáme si.Tak se ozvi budu se těšit zatím se měj hezky pa
 mycky 


Re: Konec krásného období, taky hodný zapamatování:-) 

(27.10.2007 13:58:28)
Ahoj Grape!zapomněla jsem že nejsi registrovaná odpovídala jsem ti ale není tam přímo napsáno komu to je tak patří to tobě.Já jsem dala totiž odpovědět ale zapomněla jsem že se tam neukáže tvá přezdívka tak už píšu po třetí no jo tak se omlouvám hned jsem si to neuvědomila tak mi napiš mar.andel@seznam.cz budu se těšit pa
 Eliška - 2 slečny (6 a 5 let 
  • 

Bezva 

(18.10.2007 9:29:38)
Bezva napsané, jen bohužel je to ze života ...
Jestli je to tak hrozný, tak mám několik dost spolehlivých doporučení, která opravdu fungují.
Jednak si můžeš koupit v lékárně volně prodejný přípravek Avioplant nebo Ginger. Je to strouhaný kořen zázvoru, v těhotenství se to může brát a na ty protivné nevolnosti to dost zabírá. Doporučuji brát tak dva najednou, účinek se dostaví cca za 10-15 minut a působí to tak 4 hodiny.
Další pomoc máme každý doslova "po ruce". Je to stimulace akupresurního bodu pro nevolnostem a zvracení. Prostě stačí palcem a ukazováčkem jedné ruky mačkat místo uprostřed dlaně druhé ruky (mezi kostmi k prostředníčku a k prsteníčku, přibližně uprostřed dlaně). Palec z dlaňové strany, ukazováček z hřbetní strany ruky. Výhoda je, že účinek se dostaví skoro hned, když se to mačká dlouhými nehty, působí to ještě víc. Nevýhodou je, že člověk nemůže nic dělat.
No a jestli je to hodně špatný, tak doktor může předepsat lék Torecan. V těhotenství se může a opravdu funguje.
Tak doufám, že něco z toho pomůže.
Hodně síly, zdravé děti a méně návštěv "oné místnosti".
Eliška
 Linda 
  • 

Tak to je presné. 

(18.10.2007 9:32:47)
Taky by me zajímalo, který bl... prominte ucenec, vymyslel výraz "ranní nevolnost", zvlást kdyz clovek zvrací 24 hodin v tahu. A k tomuto pánovi (zenská to ROZHODNE být nemohla) se pridal kolega a vymyslel hranici 12 týdnu, výjimecne 17. Ze se najde mamina, která vzrací vzdy, vsude a porád nejlépe celých 40 týdnu je vubec nenapadlo. Nejsem sadistický sebevrah a proto jsem vlastníkem pouze 2 potomku a do tretího me nedoze nikdy, nikdo a nicím.
 laeela 


Gratulace 

(18.10.2007 9:43:35)
Federiko, moc gratuluji k nejkrásnějšímu období. :)
Dál už to snad ani nebudu komentovat. Myslím na tebe.
 Vrťulka 


Federiko, 

(18.10.2007 9:55:33)
kdy ti zacalo tohle vesele obdobi? mam neco podobneho, mozna zatim lehci verzi,ale zato uplne od zacatku!
 Federika 


Re: Federiko, 

(18.10.2007 9:58:43)
Beruli, tak od 5. týdne, takže asi týden po vynechané MS..
 Datlice Klárka7/04aFilda 9/00 


Re: Federiko, 

(18.10.2007 10:14:36)
ahojki ženská.
Pro nedostatek času mi tato zásadní krásná informace unikla.
Sedím tady,tečou mi slzy dojetí,že se to povedlo.Skoro si to tu prožívám,jako by těhutest byl můj.
Moc ti přeju už jen klid pohodu ,hodné děti,voňavého kocoura a třeba zas i to mango?pá
 evina 
  • 

Re: Federiko, 

(18.10.2007 12:46:12)
Federiko,
pročítala jsem stránky o lmd, kde jsi psala i jiné. David je už tak v pohodě, že si troufneš na třetí dítě: Já sama mám kluka s lmd a už mám strach.
 Federika 


Re: Federiko, 

(18.10.2007 13:01:44)
Evino:-)) Já nevím, spíš jsem se smířila s tím, že už to jiné nebude a jsem v období, kdy jsem mohla další dítě buď navždy zavrhnout nebo se pro něj naopak rozhodnout, něco jiného by bylo, kdyby mi bylo pětadvacet:-))
Navíc má pocit, že mu další sourozenec spíš prospěl, často je to boj, ale snad pochopil, že nemůžu veškerou svou energii věnovat jemu samotnému:-))
 Jordana 


Re: Federiko, 

(18.10.2007 13:35:14)
Taky znám:-)))moc,moc hezky napsáno,když mi teď tak není až se dojímám-jak to pomine a letí...díky za krásný článek:-)

Jinak vydržet,Vánoce se třemi super špunty budou super-velká rodina za to stojí...
Co by za to jiné nemohoucí otěhotnět daly....
 Zuzana+Terezka 


Jééééé :-)) 

(18.10.2007 9:58:16)
Jen chci říct, že mně článek takhle po ránu hrozně potěšil i pobavil, prostě byl moc fajn. A nejlepší byla ta část s mini záchodky ve školce :-)). Musíš být milá autorko príma máma. Zdravím, Zuzana
 suzann 
  • 

Re: Jééééé :-)) 

(18.10.2007 10:46:27)
přidám se: mě se nejvíc líbila věta... Účes "vstala z postele" :-D:-D :-D
 katka+katka 
  • 

ranní nevolnost 

(18.10.2007 10:14:38)
to je téma samo pro sebe. Moje ranní nevolnost se prodloužila skoro na celý den, dobře mi bylo jen mezi 2 - 5 ranní hodinou. Zbytek dne jsem trávila objímáním záchodové mísy, zvracením do pytlíku apod. cesta do práce mi normálně trvala 20 minut autem, v těhotenství se to protáhlo na 60 minut (neustále jsem stála u krajnice a zvracela do pytlíku):-)
jedinou útěchou mi tehdy bylo, že to končí 12.týdnem - ha,ha skončila to začátkem 29.týdne, tehdy jsem byla úplně vyřízená, dnes se na to již dívám s úsměvem
PS : ve 20.týdnu jsem rezignovala a doufala jsem, že snad ty nevolnosti přejdou po porodu:-)
 Magdina 


Re: ranní nevolnost 

(18.10.2007 10:33:52)
Já budu asi vyjímka. Pro mě to bylo fakt super období. Čekala jsem dvojčata, žádný zvracení se nekonalo (ani 1x), zlepšila se mi pleť, přestaly mastit vlasy, všichni říkali, že vypadám na 20 (měla jsem 30), chodila jsem do předporodního cvičení, plavání, neměla jsem vůbec žádné obtíže. Ještě ve středu jsem byla ve cvičení na balonech a v pátek jsem rodila. Poté co jsem přestala kojit (v 15 měsících dvojčat) opět se mi zhoršila pleť, začaly mastit vlasy apod. Takže pro mě to bylo opravdu skvělé období po všech stránkách.
 Isabellla 


Re: ranní nevolnost 

(18.10.2007 11:10:32)
Přidám se k magdině asi vás trošku naštvu, ale nevolnosti zatím neznám, tedy pokud nepočítám 2x ranní omdlení a trošku návaly:o) je mi fajn už i únava přešla tak čekám a čekám a doufám že už se ani neobjeví:o)
 Tuliša 


Re: ranní nevolnost 

(18.10.2007 12:11:50)
Federiko,
ranní nevolnosti jsem měla taky u obou dětí a u mladší až do 20. týdne - a víš, proč se tomu říká ranní? To jako že OD RÁNA do RÁNA :-))))
 Iva, 3 děti 
  • 

Re: ranní nevolnost 

(19.10.2007 22:33:05)
Nechci nikoho podráždit, ale u mě to bylo taky tak, že bych byla těhotná nejradši pořád. (Když jsem četla příspěvek Magdiny, jako bych to psala já.) Zlepšila se mi pleť, nemastily se vlasy, vypadala jsem úžasně a o 10 let mladší, cítila se skvěle, jedla jsem jen na hlad, nehonily mě žádné chutě jako obvykle, takže jsem jako těhotná vlastně spíš zeštíhlela(až na bříško). Ani žádné těhotenské nevolnosti se nekonaly, jen když jsem byla těhotná naposledy tak mi bylo asi tak 2 týdny blbě,(tak v 8., 9. týdnu) ale jen se mi zvedal žaludek, nic víc. Nevím jestli jsem výjimka. Omlouvám se tímto těm, co těhotenství protrpí, že si své těhotenství tady pochvaluju, musí to být hrozné, i když je tady pořád ta vyhlídka na to že děvět měsíců a dost. Snad je to nějak dědičné, protože sesta i mamka říkají to samé.
Myslím, že i tak se vám po tom jednou zasteskne.
 Zuzka +Toníček+Miška 


Re: ranní nevolnost 

(18.10.2007 20:03:37)
Jejda, nestrašte, já jsem teprve ve 4-5tt. a je mi blbě celý den, celou noc. Asi to bude holka :-) s malým to byla oproti tomuhle nádhera!!!
 Katka + 3 
  • 

Jediný klad 

(18.10.2007 11:09:03)
Taky to znám. Ale jednu výhodu to mělo, teď po třetím prckovi jsem při odchodu z porodnice vážila o 10 kilo míň než před otěhotněním. :-)
 Insula 


zmrzlina 

(18.10.2007 11:55:42)
Federiko, zkus zmrzlinu na lačno. :-) Jinak se trochu "škodolibě" bavím a vzpomínám na svoje "nejkrásnější blicí" období. Zvláště se synem. S dcerou mi bylo jen zle.
 Xantipa. 


Federiko, gratuluji 

(18.10.2007 12:45:21)
při čtení článku jsem si vzpomněla na sebe a tehdy i teď jsem ráda, že ač jsem si zažila jiné "lahůdky", aspoň tohoto jsem byla ušetřená. Snad Tě to brzy přejde.
 Pole levandulové 


GRATULACE 

(18.10.2007 13:12:31)
Federiko, moc gratuluji k tehotenstvi:-)!!!! Rady zadne nemam, jen soucitim, musi to bejt des, ale nejpozdeji do porodu to fakt prejde:-)
 sasanka+2 


Re: GRATULACE 

(18.10.2007 16:38:09)
Článek mě fakt pobavil...úplně přesně napsané a soucítim:-)..jsem ted ve 14.týdnu a pořád se utěšuju že už to MUSÍ přejít:-))))))tolikrát jsem v životě neblinkala...a do dalšího dítka se mi fakt chtít nebude...i když zase jsem taky moc ráda že jsem těhu a v podstatě to stojí za to..pod tím vším cítím i pořádný kus štěstí....když jsem se snažila a bála se jak to půjde-měla jsem problémy tak jsem si říkala at je mi klidně blbě..no tak to mám a stěžuju si:-)))takže chápu i názor Mediany..a všem těhulkám gratuluju:-)!
 Lavanda 


Krásně jsem si zavzpomínala 

(18.10.2007 16:31:54)
Už mám asi všechna svoje těhotenství za sebou, ale krásně jsem si zavzpomínala. Je zajímavé, že u kluků mi až zas tak hrozně nebylo, ale dcerka, to byl opravdu horor, dá se říct, že mezi druhým a pátým měsícem těhotenství mám velké okno, protože jsem vzpomínky asi potlačila. Nevolnosti a bolesti hlavy, které trvaly až do šestého měsíce.
Je zajímavé, že v jednom těhotenství mi nebylo špatně ani trochu, skončilo však bohužel ve třetím měsíci potratem.
 Kudlanka 


Re: Krásně jsem si zavzpomínala 

(19.10.2007 8:08:22)
To můžu potvrdit. Dvakrát mi špatně nebylo a špatně to dopadlo. Napotřetí jsem měla krásné nevolnosti, chtělo se mi usnout a probudit se až s miminkem a dopadlo to skvěle. Prý to "blití" je známka toho, že to probíhá dobře, ale kdo to má vydržet.
 petra 
  • 

Re: Krásně jsem si zavzpomínala 

(19.10.2007 9:38:59)
kudlanko,
já zase slyšela, že je to dědičné. Prý když nebliuje matka, neblije v těhotenství ani dcera.
Nevím, jestli je to ffakt nebo jen pověra, ale v naší rodině to funguje.
Moje maminka porodila dvě holky, moje sestra jednu dceru a já mám tak dceru.
Takže samá baba a všechny bez blití. Možná, je to jen náhoda, ale jsem za ní ráda.
 Erika a Kristýnka (2,5r.) 
  • 

Krásné chvilky těhotenské 

(18.10.2007 16:43:47)
Ahoj,článek je super,i když tuším,že není nic legračního mít těhotenské nevolnosti,ale pisatelka to napsala prostě parádně a s vtipem :-) Já jsem naštěstí na těh.nevolnosti při svém těhotenství netrpěla a krásně si toto období užívala. Mějte se krásně,hodně zdravíčka celé vaší rodince a krásné babí léto přeje Erika s rodinou
 Mili+5 


Re: Krásné chvilky těhotenské 

(18.10.2007 20:04:08)
Já jsem si ze svých 5 těhotenství opravdu užila jen jedno a to třetí v pořadí, možná to bude tím, že bylo dlouho marně očekávané a pak když to najednou přišlo, byla jsem tak šťastná, že mi asi zapomnělo být špatně.:-)
Ale nejkrásnějším obdobím ženy bych těhotenství nenazvala, spíš přípravou na nejkrásnější období, protože nejhezčí bylo miminkovské a batolecí období dětí. Vím, že i to má své mnohé těžkosti a trápení, ale přesto pro mně to byla moc krásná doba s mnoha radostmi, které ve vzpomínkách přeci jen zastiňují ty těžkosti.Opravdu zkazit to může jen zlá nemoc, která ještě k tomu špatně dopadne.
 ClaireD 


Federiko, 

(18.10.2007 20:02:04)
já vím, že to musí být hrozné, vydrž a zkus se podívat kolem sebe. Každé těhotenství má něco... dobře že jsou i taková, která jsou bezproblémová od začátku do konce. Já od 4. měsíce ležela v neustálých obavách o miminko v nemocnici na kapačkách... co bych bývala v té době dala za to, abych věděla, že miminko je v pořádku a mohla být doma. Zvracela bych klidně... Ale tím to nezlehčuji, jen se tím třeba zkus uklidnit. Že jsou na tom některé ženské i hůř. A to jsem potkala jednu, co takhle ležela celých devět měsíců... proti ní jsem to i já měla zlaté. Vydrž to. Vždycky může být bohužel ještě hůř.
 klaros 


Zvracení a zvracení 

(18.10.2007 20:39:45)
Ahoj maminky já si tedy také něco zažila.... Když jsem se dozvěděla, že čekám mimi v prosinci 2005 těsně před Vánocemi, byla jsem přímo přešťastná. Do týdne mě MuDr. poslala lehnout kvůli obr hematomu, za týden jsem začala strašně zvracet, vodu, prostě vše, jen pomyšlení na jídlo u mě vyvolávalo zvracení, navíc jsem jen ležela nesměla chodit, takže místo procházek bylo otevřené okno... Do nemocnice na kapačky mě přijali po 5 ti dnech neustálého zvracení úplně všeho, co jsem pozřela, ulevilo se mi po 5 ti dnech tak mě pustili domů, a já tam byla do týdne zase a tentokráte na 14 dní, pustili mě domů a do týdne jsem tam byla zase, to už mi ani nevěřili a musela jsem chodit ukazovat, co jsem vyblinkala.... Zhubla jsem za 7 týdnů 10 kg. Zle mi bylo až do 33. týdne ale od 15. jsem už nezvracela. Přesto, že jsem prozvracela i celý porod, tak těhotenství a porod bylo pro mě určitě to nejkrásnější období, i když teď když se chodí malá mazlinkovat, a směje se na mě od rána do večera, tak nevím nevím, škoda, že netrvá těhotenství 9 týdnů a nerodí se hned tak půlroční děti....:-))
 Zdenka 
  • 

Krásně napsané :-) 

(18.10.2007 21:32:59)
Sice když to člověk prožívá, tak je to kruté, ale popsala jsi to úžasně, chtě nechtě jsem se řehtala od začátku do konce :-) Já jsem teda taky měla to "ráno" 24 hodin denně, ale naštěstí mi bylo jen zle a občas jsem měla takové dávicí tendence :-( ale udržitelné, takže jsem byla jakžtakž společensky použitelná. Akorát spát jsem potřebovala aspoň 12 hodin denně a ten zbytek jsem fungovala jak zpomalený film, doplazit se k trolejbusu byl pro mě výkon jak uběhnout maraton :-( Ale ty sušenky mi celkem pomáhaly, to jak mi bylo zle mě budilo i v noci, tak jsem schroupala 2 sušenky, proložila jsem to pár loky vody a za pár minut se mi trochu ulevilo a mohla jsem spát dál. Přešlo mě to tak v tom 13.-14. týdnu, nevolnosti i únava, a zbytek těhotenství byl úplná pohoda. Pak jsem zvracela až při porodu ;-)
 Katka, syn 3 roky + 38tt  
  • 

Re: Krásně napsané :-) 

(18.10.2007 23:44:48)
Super článek. Jenom chci "uklidnit" nastávající maminky na začátku těhu, že ani konec nemusí být bez objímání záchodu. Mě od 7měs. pálí pro změnu žáha a od 8měs. sem tam něco muselo ven a teď v 9měs. už jde skoro všechno ven a s plným žaludkem si ani nedovolím jít si lehnout. Mám ještě 14dní do porodu, tak doufám, že to bude už brzy nebo že aspoň mimi sestoupí a mě se PRÝ uleví :-)
 Markéta, syn 5 l.  
  • 

Re: Krásně napsané :-) 

(22.10.2007 19:40:31)
Á, to si pamatuju, jak poslední měsíc těhotenství jakákoli dávka jídla větší než zhruba rohlík letěla ven. Dokonce jsem ten poslední měsíc asi o dvě nebo o tři kila zhubla. Byl to trochu šok po těhotenství, o kterém jsem prvních osm měsíců kromě rostoucího břicha prakticky nevěděla - jíst jsem nemohla, spát jsem nemohla, zablokovala se mi záda, takže jsem nemohla vlastně ani chodit, no a pak ten porod... Přeju hodně štěstí za ty zhruba dva týdny.
 Ketty 
  • 

užasně napsaná pravda 

(18.10.2007 21:34:21)
Hezky napsaný, taky by mě moc zajímalo, kdo vymyslel tu hranici dvanáctého týdne. Ble stavy jsem začala mít asi od 9 týdne, zato ještě teď ve 20tt si musím leckdy ulevit, zhubla jsem a od 15tt jsem rezignovala a na opětovnou narážku lékařky přijala nabízenou neschopenku. Zlepšilo se to asi i proto, že jsem pracovala s bezdomovci a propuštěnými z výkonu trestu, takže mi začaly v těhotenství jejich specifické pachy dost vadit. Co mě však nejvíc překvapilo, je fakt, že já čokoholik, celé těhotenství nejím čokoládu, vlastně s jídlem mám problémy doteď, prostě trpím nechutenstvím. Jím, jen když mi kručí v žaludku a střídám - ovoce, pečivo, jednou denně povinně nějaký mléčný výrobek a dvakrát týdně kousek masa, víc opravdu nezvládám.... A to jsem měla obavy, jak v těhotenství pěkně přiberu a budu muset schazovat, no zatím jsem s tou váhou pořád v mínusu.
 Baba Jaga 


To je mi lito 

(19.10.2007 3:00:30)
ze to takhle mate uz potreti, ja jsem si v prvnim tehotenstvi taky neco uzila, zvracela jsem cele dny prvnich pet mesicu a poslednich pet tydnu, mezitim omdlivala, vsechno me bolelo, nemohla jsem spat v noci, zato pres den jsem byla polomrtva a podobne radosti. Ted cekam druhe mimco a svete div se, pohoda. Sice mi ze zacatku bylo trosku spatne, ale zvracela jsem jen asi trikrat a ten pocit na zvraceni nebyl celodenni, ale jen trosku navecer a cele to trvalo asi tak dva tydny. Ted jsem na konci 14. tydne a tehotna se vubec necitim, je mi krasne. Vam uz to asi nepomuze, ale pro ty ostatni, co se boji dalsiho tehotenstvi, nezoufejte, kazde tehotenstvi je jine {no ne vzdycky, ale sance tu je! :))
 Mrej 


Znám to 

(19.10.2007 16:46:36)
ale jen jednou, poprvé. Další 2 těhotensví se bez tohoto folkloru obešly. Šavlovala jsem od 6. týdne do 5. měsíce a pak 9. měsíc. Výhodou byla poporodní váha.
Chodila jsem na záchod se sklenicí vody a pořád jsem jí u toho pila, když jsem jí dopila a furt ještě blila, řvala jsem: "Vodu!" v lepším případě, když byl někdo doma, mi jí donesli, jinak jsem se odplížila do soudední koupelny a pak blila do umyvadla... Výhodou bylo to, že
a) nevynadavala jsem prázdný žaludek (na lačno je to fakt humáč)
b) odbourala jsem takové ty záchvaty - už je mi dobře - ježíši už zase musím letět - a znovu dokola. Prostě jsem blila tak dlouho, dokud jsem tu vodu v žaludku neudržela, a pak byl zase až do rána klid.
Dokud jsem blila bez vody, bylo to podobné, jako popisuje autorka.
 wendulina 


:o) 

(20.10.2007 7:48:33)
Tak mě ten článek hned ráno pobavil.Možná i proto,že ty nejhorší nevolnosti mám za sebou...
Jinak bych asi taky odfrčela "volat" na wc.
Takže děvčata-těhulky,držme se a úspěšně se problijme(pardon:o))k dalším veselým dnům a zdravým děťátkům.
 Čuťas,Váša a Šáša 


No Fedi ty tajnustkářko !!!!! 

(20.10.2007 15:10:26)
Blahopřeji a soucítím, do 8. měs. zvracím a od 8. se nemůžu hnout. Takže vím o čem mluvíš.
Přesto, že jsem každý den mého těhu vykřikovala již nikdy více, taď už o tom tak přesvědčená nejsem. Jen čekám až se ty hrůzostrašné vzpomínky trošku otupí.
Nicméně výsledek je naprosto úžasný.

Držím pěsti a myslím na Tebe
 Lidunka 


Kamarádka mísa 

(20.10.2007 15:45:51)
Ahoj Federiko, jsem měsíc před porodem a zvracím pořád. Prostě mě ten 12. týden nějak minul. V puse mám jak po nejhorším flámu a příčinou pozdravu nad mísou je prakticky cokoliv. Naposledy mi můj syn neprozřetelně přinesl ochutnat cosi v Jupíkovi..A funguje na mě i představivost. Před chvílí říkali v televizi, že je nejlépe zahustit guláš na zabíjačce mozečkem, mňam..Tak přeju, ať se tě to pustí a něco udržíš..Já se už nemůžu dočkat, až se s chutí najím. Ale přibrat 4 kila v těhotenství taky není k zahození..
 Janka03 


Nejkrásnější období.... 

(20.10.2007 19:53:53)
Ahoj, taky jsem si to prožila a můžu říct, že není co závidět. Všechny parky jsem pokřtila . Stačilo mi se svést atem..autobusem i po každém jídle. Ale i přesto to stálo zato mému klučinovi jsou už 4 roky. U toho druhého jsem to měla nejhorší jen do 3 měsíce...pak už stačila pouze rání rozvička nad mísou. A opět mi to stálo za to mám dalšího klučinu, který má půl roku. A do třetice do toho už nejdu. I když jak se říká zase na druhou stranu"nikdy neříkej nikdy" tak držím palečky ať to co nejdřív přejde.
 Janijaja 


nux vomica 

(21.10.2007 22:53:13)
vyznáš se trochu v homeopatii? Cucat pokaždé když se Ti trochu zvedá žaludek...Ale myslím, že na to existují i jiné "globulky", vše je moc dobře popsáno v knize Ingeborg Stadelmann: Zdravé těhotenství, přirozený porod. Přeju jen to nejlepší!
 piotra 
  • 

Mám to trochu jinak 

(22.10.2007 13:51:26)
Já bych chtěla ještě jednou zažít těhotenství a porod, protože jsem si oboje užila u obou holčiček, ale výchova je pro mě tak vyčerpávající zkušenost, že teda nevím, nevím...
 Kučerka, Katy,Maty a Máří 


Díky moc :-) 

(25.10.2007 17:19:00)
...za tento článek. Právě jsme ve stadiu snažení se o třetí mimčo. Sice jsem si vše naposledy prožila už před sedmi lety, ale obě moje těhotenství mne skutečně "zazdila" a při každém jsem si říkala, že už je to skutečně naposledy...no ani porody nebyly zrovna ukázkové. Jsem velice aktivní osoba, sportuji, pracuji atd...prostě všechno dělám naplno a do všeho jdu po hlavě. A najednou jsem byla na 9 měsíců vyřazená z provozu. Nejenže jsem zvracela na povel, všechno mi smrdělo atd, ale pokaždé jsem přibrala 25 kg. Navíc jsem byla šíleně unavená a to po celou donu 9 měsíců. Užírala jsem se vzteky, že jsem nemohla sportovat, chodit se bavit a pomalu všechny návštěvy u známých jsem strávila na toaletě. Ke konci těhotenství jsem nebyla schopna si nejen zavázet boty, ale pomalu jsem se nenarvala za volant. Přestože můj muž neustále tvrdil, jak jsem krásná maminka, já jsem si spíše připadala jako nemotorné hovádko a chytala mindráky :-)Po porodech se ale všechno rychle hodilo do normálu. Během obou šestinedělí jsem všechno shodila, začala jsem prakticky okamžitě zase aktivně sportovat a bylo mi fajn. Takže proč do toho nejít potřetí, že? Pořád si říkám, že to třeba teď v 36 letech bude jiné...lepší. Úplně se mi udělalo nevolno, tak nevím, jestli je to těmi vzpomínkami nebo třeba první vlaštovka těhotenství:-) Všem, které do toho jdete potřetí přeji hodně štěstí a optimismu.
 Marta,také matka 
  • 

nejkrásnější období ženy 

(26.10.2007 12:01:38)
Nechápu jak můžete těhotenství přirovnat k nejkrásnějšímu období ženy.Jsem také matka, ale šťastné zrovna nebylo
 Lada_ 


Re: nejkrásnější období ženy 

(26.10.2007 15:19:49)
Čím to je, že někdo v těhotenství zvrací a někdo ne? Moc by mě to zajímalo, máte na to nějaký názor? Nemohlo by to třeba být způsobem stravování a životosprávou v období před otěhotněním? Myslíte, že by mohlo mít vliv např. pití kávy, kouření, resp. vegetariánství, makrobiotika ... ? Jaké máte zkušenosti?
 Jana, Merlin a ? 
  • 

Federiko, ty seš já??? 

(28.10.2007 7:00:09)
...tedy až na to dítko navíc, vše sedí: Přečetla jsem si přesný popis svého současného života.
Jak já sem ráda, že v tom nejsem sama :-)
 Misa 38tt,Dominik 2 
  • 

planovany porod?! 

(28.10.2007 14:51:49)

Ahoj,

chtela bych se vas zeptat na "babske" recepty na vyvolani porodu. Rada bych totiz maleho porodila v den manzelovych narozenin. Byl by to ten nejkrasnejsi darek. Realna sance tu je, protoze termin mam 13.11. a jeho narozeniny jsou 8.11. , ale pokud znate nejaky trik , ktery vam pomohl, prosim napiste. Ja vim, ze az bude jeho cas, prijde a vim, ze je to sobecke, ale manzel je hrozne nadseny, ze je tu sance, ze se narodi ve stejny den jako on . Prvni tehotenstvi jsem prenasela a nakonec mi porod museli vyvolat a skoro jsem musela na cisare, protoze jsem se vubec neotvirala, takze o umelem vyvolani nechci ani slyset-haha
Takze bych si vazila kazde rady, ktera pomohla vam.

Moc dekuju Misa

 Kučerka, Katy,Maty a Máří 


Re: planovany porod?! 

(29.10.2007 14:00:22)
Milá Míšo, chápu, že stejný den narození tatínka a dítěte je opravdu super, ale rozhodně bych porod nevyvolávala na základě nějakých "babských rad". Myslím si, že pokud do toho nezasáhne lékař, tak bys mohla miminku i sobě ublížit. Možná by ses mohla domluvit přímo s Tvým porodníkem, ale nevím, zda by doporučil vyvolávat porod před termínem. Já jsem absolvovala vyvolaný porod, dokonce jsem měla i data na výběr :-) ale to jsem přenášela.A mimochodem vyvolaný porod je pěkně nepříjemný, alespoň u mne to tak bylo. Myslím, že to kdy s mimčo narodí není zase až tak důležité jako to, že je zdravé a budete z něj mít radost. A narozeniny pak budou slavit s taťkou stejně dohromady :-) Přeji Ti, ať máš krásné a zdravé mimi.
 Kučerka, Katy,Maty a Máří 


Re: planovany porod?! 

(29.10.2007 14:03:07)
PS: Nedočetla jsem to celé....takže umělé vyvolání u Tebe nehrozí :-)
 Lada_ 


Re: planovany porod?! 

(29.10.2007 14:30:52)
Míšo, jeden recept mám, zabral mi ještě tu noc. Je to čaj z knížky porodní asistentky Ingeborg Stadelman "Zdravé těhotenství, přirozený porod" (nebo tak nějak), která je naprosto úžasná a moc užitečná. Jestli chcete návod, napiště mi na skulilova@cbox.cz, ale ještě to zvažte. Čaj se doporučuje pouze při přenášení, anebo když po odtoku pl. vody nejsou kontrakce. Vypudit dítě dříve, než ono samo chce, může mít pro něj následky, a to hlavně psychické. Jeho vývoj není v tu chvíli ještě úplně ukončen! Myslím, že za to to manželovo štěstí nestojí a že byste oba měli v prvé řadě dbát na dobro dítěte. Samo by se mělo rozhodnout, kdy a jak vstoupí do světa, a toto jeho první rozhodnutí je pro ně velmi důležité! Třeba si samo zvolí den manželových narozenin; nechte se překvapit!
 Leninka 
  • 

Nejsem sama... 

(14.11.2007 14:55:17)
Děkuji Federice i všem děvčatům za příspěvky na téma "ranní nevolnosti", velice mi pomohly po psychické stránce. Jsem poprvé těhotná, ve 22. tt. a všichni z mého okolí na mě shlíží jak na exota, kterému je i v takto pokročilé fázi těhotenství zle. Zvracela jsem v kteroukoli denní i noční dobu od 6. tt., tři měsíce jedla v podstatě jen rohlíky a piškoty, nemohla jsem ani teplý čaj, čtvrtý a pátý měsíc jsem už naštěstí zvládla aspoň teplé kakao, což byla hlavně po ránu úleva. Nemohla jsem jít na nákup do obchodu, ze všeho se mi dělalo špatně, o vaření ani nemluvím. V jeden čas mi bylo zle i po vodě. Osvědčené recepty jako ležet ráno delší dobu v posteli, vzít si sušenku nebo džus, absolutně nepomáhaly. Jediné co trochu zabíralo v krizových situacích jako byla cesta do práce byla zázvorová lízátka (Ginger - kapsle z lékárny nepomohly). Pořád jsem čekala, kdy to všechno přejde, ale vždy jsem měla tak jeden dva dobré dny a pak vše začalo znovu. Doktorka mi doporučila klidový režim doma, takže se to pak trochu zlepšilo. Cca tak od 20. tt. je to o dost lepší, přesto jsem se zvracení a nevolnosti zcela nezbavila. Už to ani neřeším, na všechny nepříjemnosti zapomenu, jakmile na mě zaklepe svištík v bříšku. Jen mě občas trápilo, že svému okolí se zdám divná - bohužel nikomu z příbuzných ani známých takto intenzivně špatně nebylo. Tak ještě jednou díky všem za jejich příběhy, které mě přesvědčily, že "exot" nejsem a že i přese všechny nepříjemnosti snad všechno dopadne dobře. Přeji všem pohodu a jen samou radost z miminek!
 Michaela,40tt 
  • 

brisko 

(15.11.2007 2:31:27)

Ahoj holky,

chtela bych se zeptat na vase zkusenosti.Vcera jsem byla na prohlidce a doktorka mi rekla, ze uz se porod blizi a ze si nemysli, ze me pristi tyden uvidi. Takze jsem cela nadsena vytahla manzela na posledni "rande" a sli jsem do thajske restaurace na veceri [ rikaji, ze palive jidlo muze vyvolat porod]. Ale hned jak jsme vstoupili do restaurace pani z thajska se na me sesypala a rekla, ze to je kluk[ coz mela pravdu], a ze teda rozhodne jeste nepujdu rodit aspon nekolik tydnu. Ze pry mam brisko prilis vysoko. No, byla to jako facka .Tak jsem se chtela zeptat, jak to bylo u vas. Jak dlouho pred porodem brisko zklesne?? Je to otazka dnu ci tydnu ,nebo to muze byt ze dne na den???

Diky moc za odpoved, protoze ted zacinam panikarit, ze budu tehotna jeste dalsi mesic-hahaha

Dekuju Michaela

 Insula 


Re: brisko 

(15.11.2007 21:26:16)
Michaelo, nestresuj se tím. Mě břicho nespadlo vůbec. Ani u jednoho dítěte.
 ........ 


Re: brisko 

(16.11.2007 10:10:05)
Ahojky, mě taky břicho dolů nespadlo, měla jsem ho furt stejný..
 Lada_ 


Re: brisko 

(17.11.2007 12:57:35)
Pokud si ještě vzpomínám, je to nějak tak, že na konci 38. týdne to začíná klesat (sleduje se to jako vzdálenost horní hrany břicha od hrudní kosti), takže ve 39. a 40. týdnu je to břicho už níže. Jak asi víš, klidně se ale může rodit i 14 dní před termínem (pak to břicho asi vůbec nestihne klesnout). Anebo taky 14 dní po termínu. Takže klid :-)
 Martina, 3 synové 
  • 

Re: brisko 

(20.11.2007 21:11:12)
Mě vždycky kleslo - jak jsem při chůzi začala stehny narážet do břicha, tak jsem věděla, že do 3 dnů pojedeme. Jenže u každého to může být jinak.
 Lenka 
  • 

Moc pěkně napsáno 

(28.3.2008 8:30:38)
Velmi se mi líbilo,jakou líbivou a vtipnou formou jste dokonale popsala vaše těhotenské pocity.Přišlo mi,jako by jste psala o mě.Ve vašem pěkném článku jsem se našla a zřejmě většina z nás prožívá to stejné.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.