| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chvála jazykům

 Celkem 14 názorů.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Upřímně... 

(11.10.2007 11:49:00)
... nepochopila jsem pointu, a to už vůbec v souvislosti s názvem.
Myslím, že ani kdybys francouštinu ovládala, myslím, že mobil by jste stejně nenašli a už vůbec nechápu, proč by to, že je někdo roztržitý a zapomene mobil na kapotě mělo vrhat špatné stíny na lid český ?!!!
 fisperanda 


Re: Upřímně... 

(11.10.2007 11:59:53)
Ale článek je zmatený. Myslela jsem, že to bude o tom, že když člověk nezná jazyk, tak má někde v cizině problém, nebo tak něco... ale v tom článku je několi spatlaných věcí dohromady a fakt teda nevím, co si mám o tom myslet.
 Jitka 
  • 

Re: Upřímně... 

(11.10.2007 13:50:48)
Souhlasím. Kromě toho není "francouština" ale "francouzština"
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Upřímně... 

(11.10.2007 14:49:43)
Jitko, díky :))) napsala jsem si to několikrát, ale pořád se mi na tom něco nezdálo, teď už vím proč. Ještě, že dělám angličtinu a ruštinu, to snad nespletu :))
 Eliska 
  • 

Re: Taky nevím... 

(11.10.2007 23:55:37)
...co tím chtěl básník říci...
 Jitka, Vojta 06/07 
  • 

Jak se jazyk naucit? 

(16.10.2007 12:34:14)
Kdyz jsem ve svem e-mailu zahledla nadpis clanku "Chvala jazykum", zaradovala jsem se, protoze si jiz delsi dobu rikam, ze bych se ted na materske mela vrhnout na oprasovani svych zakladnich znalosti anglictiny. Proc jsem ale takovy lenoch a nedokazu si najit kazdy den (nebo treba i obden) ctvrt hodinku, abych se ji venovala? Nemate nekdo prosim nejaky recept nebo vlastni zkusenost, jak na anglictinu vlitnout? Nevite treba nahodou napr. o kurzu na internetu, ktery by mi mohl pomoci, nebo treba nejake bezva ucebnici - vim, ze navodu je mnoho, korespondenci s cizinci pocinaje a polepovanim predmetu slovicky v byte konce, ALE ... :( sakra! 100% ji budu za 3 roky potrebovat, ale proste nejak nevim, jak na to. Nejspis nejsem ten spravny clovek na jazyky:( Myslite si, ze je neco pravdy na tom, ze kdyz jsem se ji do 28 let nenaucila, nejspis se ji uz nenaucim?
 Mortadela 


Re: Jak se jazyk naucit? 

(16.10.2007 14:31:35)
Na internetu jsou bezvadné stránky, moc ráda na ně chodím, vždycky se tam dozvím něco zajímavého:
www.helpforenglish.cz
 fisperanda 


Re: Jak se jazyk naucit? 

(16.10.2007 14:59:43)
Jé, dík. Zrovna se snažím využít čas na mateřské a zdokonalit se v angličtině. Takže tyhle stránky využiju.
 Jitka, Vojta 06/07 
  • 

Re: Jak se jazyk naucit? 

(17.10.2007 13:21:41)
Bezva, dekuji moc! Dnes jsem v podstatne optimistictejsi nalade, nez vcera, kdy jsem psala svuj prvni prispevek, takze se uz tesim na vecer, kdy Vojtasek usne a ja si budu moci chvilicku pobrouzdat po techto strankach! Treba zde najdu zrovna ten spravny impuls, ktery potrebuji ... vse zalezi (a v uceni jazyku to plati dvojnasob) jen a jen na mne, ja vim ... Mejte se krasne!:)
 Kobra11 
  • 

Re: Upřímně... 

(11.10.2007 16:30:47)
No, je to celý trapárna.
 Anezka73 


Re: Upřímně... 

(12.10.2007 5:06:27)
Ne, vážně nemusíte lézt do zadku každému cizinci kterého potkáte, abyste "reprezentovali" Česko v očích zahran. veřejnosti.
 jejda 
  • 

Re: Upřímně... 

(12.10.2007 16:16:35)
no to byl ale osklivy komentar, ach tech 40 let zelezne opony, co to s nama udelalo.................
 Gabča s Adélkou a Emou 
  • 

Mne se clanek libi 

(12.10.2007 22:34:31)
Mne se clanek libi, chapu ze se autorka chtela podelit se svym zazitkem. Ne kazdy jezdi po svete a procvicuje jazyky. Znam to, taky mam radost, kdyz mohu na ceske dovolene pouzit jiny jazyk. Nekdo se raduje z mala a je to pro nej zazitek a nekdo zbytecne kritizuje..
A chapu, ze ji bylo lito, ze nemohly cizince potesit a pomoci jim s tim mobilem.

 Cindule (1 ještěrka, 10,5 m) 
  • 

Francouzi a odpadky... 

(14.10.2007 21:56:59)
Před cca 13 lety jsem žila několik let s jedním Francouzem. Tak jsem také dost často pobývala ve Francii.Co se týče těch odpadků, je to tam stejné. Většina z nich po sobě všude nechává svinčík, často s odůvodněním...platím daně, ať to tedy uklidí za mě.
Jen k těm jazykům. Sama jsem spíše angličtinář než frankomil, ale když jsme jeli na výlet na anglický ostrov Jersey, byla jsem tak vyšokovaná z toho, že slyším konečně angličtinu, že jsem jim všude odpovídala francouzsky :-)))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.