| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Saunujme i s dětmi

 Celkem 24 názorů.
 Insula 


nechodíme 

(7.6.2007 9:51:16)
Do sauny tedy nechodíme, i když jsem o tom už uvažovala. Dočetla jsem se, že to přispívá ke zlepšení imunity dětí. Ale to jsem psát nechtěla. Chtěla jsem napsat, že mě mrzí, že naše MŠ má ve svém areálu vlastní saunu, která ovšem nebyla nikdy v provozu i přes to, že je funkční. Myslím, že je to velká škoda.
 Radka-2 deti 
  • 

Re: Vek 

(7.6.2007 17:40:03)
Zajímalo by me, od kterého veku je mozné vzít díte do sauny. Jakou máte zkusenost vy?
 Insula 


Re: Re: Vek 

(7.6.2007 18:52:35)
Radko, jak už jsme psala, tak nemám vlastní zkušenosti, ale četla jsem, že Finové dávají miminka do sauny už od šesti neděl. Začíná se jen na krátkou dobu, u dveří a dole (je tam nižší teplota).
 helena 
  • 

Re: Re: Vek 

(7.6.2007 21:14:45)
My jsme chodily do sauny od tri mesicu. Pani doktorka rekla, ze muzeme. Chodime do sauny, ktera neno moc tepla. Sotva 85 stupnu. V teple vzdy jen na chvili, sotva se zacne dite trochu vic potit, tak ven. Potom pod studenou sprchu, kde je dulezite poradne schladit hlavicku a pak do bazenu. Nasi male se to od zacatku libilo. Ted jsou ji dva a rekne si vzdycky, když chce do tepla nebo do zimy, takže se ridim tim, jak to pocituje.
 Radka-2 deti 
  • 

Re: Re: Re: Vek 

(8.6.2007 7:57:09)
Díky za tipy, dceri je 2,5 roku, tak to zkusíme, syna (4 roky) tam nejspís nedostanu (malý prostor a prítmí), ale kdyz se to bude dceri líbit a bude mu to vypravovat, tak to treba zkusí taky.
 vincula 


Re: Re: Re: Vek 

(10.6.2007 15:01:40)
Teda od trech mesicu,to se mi zda dosti brzy..
Ja se ptala saunare v saune kam chodivame a ten mi rekl,ze az od tech tri let +-
Ale pokud to pujde driv tak to by bylo fajn ;-)
Skusim se zeptat dr.-zatim neni sezona,ale leto utece cobydup ;-)
 Simona, Matěj 14m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Vek 

(14.6.2007 11:20:54)
My jsme začali chodit na půl roce, ani lékař neměl nic proti.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Vek 

(8.6.2007 23:37:44)
My jsme začali saunovat dceru asi v jednom roce věku. Saunu ale vytápíme na méně, asi jen 65 st. C. Dcerce se sauna celkem líbí, jen s tím namočením hlavy po sauně má problém, nemá to ráda, tak musím motivovat, přemlouvat..
 Klenoflejn+4 


Re: Re: Vek 

(11.6.2007 14:24:33)
Ahoj, já jsem saunovala Terezku zhruba od 14ti měsíců a Vojtu od 10ti měsíců. Chodíme pravidelně 1x týdně od konce září do dubna. Teď nám ale naší milovanou saunu zrušili :-(
 me 


Re: Re: Vek 

(12.6.2007 12:53:15)
Zdravím, my jsme chodili se synem do sauny od cca 8 měsíců, mohli jsme i dříve, ale přes léto nám to připadalo nesmyslné. Sauna, kterou znám já, je do teplotní výše 80°C, není parní, takže pro i pro dospělé, kteří saunování moc neholdují, bezvadně přizpůspbená teplota. Jen ta ledová voda poté je o to horší, když nejste pořádně prohřátí :-(
 Mimma 


A co plodnost u chlapců? 

(7.6.2007 19:04:44)
Nedávno tady proběhla diskuse v souvislosti s plenkami, že jednorázovky údajně způsobují díky vyšší teplotě přehřívání varlátek a tím neplodnost u chlapců. Pokud je tomu tak, v tom případě i saunování musí mít na to nějaký vliv. Zajímalo by mně, jak tomu doopravdy je.
 Bumbi&05,08,10 


Re: A co plodnost u chlapců? 

(7.6.2007 20:37:41)
No, řekla bych, že v sauně nebude dítě 24 měsíců bez přestávky :-)))

Zato v jednorázovce stráví dítě minimálně 1000 prvních hodin života, a v tu dobu se ještě vyvíjí testikulární tkáň - a tam může být zakopaný pes.

Osobně si myslím, že jednorázovky přispívají ke zvyšování zátěže organismu a přičtou se k dalším vlivům (strava, oblečení, barviva, chemické látky v ovzduší).

Nemůžu své děti 100% ochránit (vždyť i já jsem plná neznáme a nebezpečné chemie - a to z mého těla dítě rostlo...), ale když můžu snížit zátěž prostředí, udělám to.

Proto jsem kluka od narození balila do látkových plen, proto jsem kupovala biopotraviny, proto i teď se snažím vyhýbat se potrevinám s konzervanty, barvivy a éčky skupiny 3,4,5... Snad budou mé děti zdravé a budou mít i zdravé děti. Já se proto snažím dělat, co je v mých silách :-)
 Bumbi&05,08,10 


Re: Re: A co plodnost u chlapců? 

(7.6.2007 20:49:28)
Echm, 17 500 hodin života... 1000 hodin snad jenom bezplenkáčci :-))))
 saunování a plodnost 
  • 

Re: Re: Re: A co plodnost u chlapců? 

(11.6.2007 11:10:55)
Odpovím komplexnějším pohledem na tuto otázku.
Mohu jen konstatovat, že moje děti, které saunovaly od kojeneckých let, mi již nadělily 12 zdravých vnoučat a 3 zdravá pravnoučata.
Keep sauning - Antonín Mikolášek
 smetule,T06/06,L02/08,M04/10 


Re: Re: Re: Re: A co plodnost u chlapců? 

(13.6.2007 19:24:59)
Dobrý den pane doktore.My našeho prcka saunujeme od 6ti měsíců a je moc spokojený,hlavně chodíme do super sauničky, kde nám vyhcází vstříc.Ale proč píšu, snažila jsem se přes našeho knihkupce sehnat vaši knížku,ael není k sehnání.Ptal se u všech možných distributorů knih.Tak nevím.Chtěl ajsem ji totiž ukázat v naší sauně.Já cohdila do sauny i během těhotenství a bez problémů:-).
 Mirek 
  • 

Re: Re: A co plodnost u chlapců? 

(11.6.2007 12:14:30)
Ja jsem si myslel, ze nejhorsi jsou ecka zacinajici na 2 - tj. konzervanty. Napr. v kys. citronove (330) nevidim zasadni problem.
 dakra 
  • 

PROSÍM OPRAVTE CHYBY A PŘEKLEPY 

(12.6.2007 8:38:34)
Nadpis: raději "Saunujme se i s dětmi".
"zavzaly do něj i děti" -> "vzaly do něj i děti"
 Zuzík, 2 děti 


saunujeme se rádi 

(12.6.2007 12:10:34)
Musím říci, že jsem saunováním nikdy moc nadšená nebyla. Často mě po něm (i při dodržení pitného režimu) bolela hlava, měla jsem závratě. Prostě velké teplo mi nedělá dobře. Manžel chodí s dcerou do sauny od 3let. Chodí pravidelně a poctivě skáčou do bazénku.Měla bych říci spíše, že se oba rochní.
V loni v říjnu se nám narodil chlapeček. Tak jako s dcerou jsem začala chodit po 4 měsíci do plavání. A ejhle. Čekalo mě překvápko. Po bazénku se děti přemísťují do sauničky, která je vytopená zhruba na 55-60 stupňů. Nejdřív jsem z toho nebyla nadšená. ALe malému se to zjevně líbí. Pobudeme vevnitř 5 minut, pak pod sprchu a ještě jednou si to zopakujeme. Ze začátku jsme byli úplně dole, teď už si troufáme i výše. Malý je potom úžasně zrelaxovaný. Můžu to jenom doporučit. Dokonce i já v tom menším horku zvládám a není mi to nepříjemné.

Jinak můj manžel nadšenec do saunování už objednal do našeho domu saunu. Pravda nemáme ještě ani záchody ani kuchyň, ale to podstatné (podle něj) už je na cestě.
 Anna 
  • 

Kdy nesaunovat? 

(13.6.2007 18:53:54)
Mám křečové žíly,zakže do sauny prý nesmím.Jak je to s dětmi?
Kdy nesaunovat?
Děkuji.
 efka1705 


Re: Kdy nesaunovat? 

(27.3.2012 17:06:42)
Můj syn nesmí do sauny, jelikož prodělal febrilní křeče, dozvěděla jsem se to náhodou, když mi vyplňovala potvrzení do školky. Nikdy předtím mi to neřekla. No jelikož mám saunu ráda, bylo by překvapení, kdybych s ním šla do oné sauny a on mi pak začal třeba hicovat a já se stresovala jestli je dostane znovu, a já musela zase nurofenovat a panadolovat..
 Anna 
  • 

Kdy nesaunovat? 

(13.6.2007 18:54:45)
Mám křečové žíly,takže do sauny prý nesmím.Jak je to s dětmi?
Kdy nesaunovat?
Děkuji.
 Masalák 


Dotaz 

(12.6.2007 17:23:02)
Nevíte jak působí saunování na atopickou pleť?
 štěpánka 
  • 

Re: Dotaz 

(12.6.2007 21:07:24)
při pobytu v ozdravovně v Říčanech jsme s dětmi absolvovali několik pobytů v sauně. Pokaždé se jim pleť od atop.ekzému vyčistila, jen jsme museli pohlídat následné promaštění. Ale děti nikdy neměli ekzém na velké ploše nebo mokvající. měli jen plošky kolom 10 m čverečních a nejvíc na zadečku a v ohybech za koleny, na loktech. Zlepšilo se to pokaždé (4x po týdenní pauze). A po týdnu se neobnovilo tolik, takže se ekzém postupně zlepšoval.. Po měsíci jsme odjížděli bez ekzému.
 Moloko 


horecka po saune 

(26.3.2012 12:14:07)
tak my jsme byly s 2 letym synkem v saune a ten vecer mel horecku. Srazila jsem mu ji Nurofenen a dalsi den nic. Nevedela jsem jestli to neni vitoza, ale asi to mel s ti sauny

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.