| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsou těhotenské testy spolehlivé?

 Celkem 73 názorů.
 Staňka 
  • 

těhotenský test 

(11.5.2007 9:25:05)
Nesouhlasím se vším co se tady píše. Např.to,že pokud se 2 proužky ukážou okamžitě,není to úplně v pořádku,taky se mi nezdá,že čím dražšší tím lepší test. U prvního mimča jsem si dělala test a // se objevily okamžitě po ponoření.Na obě děti jsem testovala s testy za 20-25 Kč. U druhého mimča to testování trvalo rok a test měl pokaždé pravdu (že těhu nejsem až po 11 ukázal //) Co se mi ale ukázalo lepší než těhu test, je měření bazální teploty. Pokud byla po vynechání mestruace víc než 37, teprve pak jsem test dělala a byl pozitivní.Pokud byla teplota pod 37 tak jsem měla normální zpoždění a test byl opravdu negativní.
 Petr 
  • 

Re: těhotenský test 

(11.5.2007 9:58:42)
Souhlas, kdyz se nam poprve s manzelkou ukazaly dva prouzky, bylo to par vterin od ponoreni a naprosto jasne. A zena tehotna byla. Do te doby ty same testy zaryte trvali na jednom prouzku, takze to ze se prouzky ukazi rychle je prave dobre.
 Insula 


Re: těhotenský test 

(11.5.2007 12:35:24)
Já zase nemůžu potvrdit, že teplota při vynechání MS nad 37 stupňů znamená těhotenství a naopak. Já jsem měla teplotu 36,5 - 36-7 a byla jsem těhotná. Mám dceru. U druhého těhotenství nevím, protože jsem si teplotu neměřila.
A také musím říct, že se synem se mi druhá čárka ukázala až asi za 10 minut po testování. A to už jsem taky byla víc jak 5 dní po vynechání MS (spíš 7, nevím už přesně).
Ale jinak musím říct, že když jsem měla test negativní, tak jsem opravdu těhotná nebyla.
 PajaMM 


Re: Re: těhotenský test 

(11.5.2007 12:39:28)
Insulo,

ono ale nejde o to, aby BT byla nutne nad 37. Musi se merit dele, aby zena poznala, jaka je jeji normalni BT. A pri ovu se zvysi o 2 dilky....takze treba jen na 36,5....a drzi se tam bud do MS nebo porad a pokud je to vice nez 18 dni, je to tehotenstvi....nebo melo by byt....takze tak :-) Ja BT nad 37 nikdy nemela, vzdy se drzi pod....ale tehotenstvi jsem podle ni poznala spolehlive.
 Insula 


Re: Re: Re: těhotenský test 

(11.5.2007 17:31:09)
Danielo, já tomu rozumím, ale u mě to naprosto nefungovalo. Teploty mi lítaly, jak chtěly. Nic z toho, co o bazálních teplotách vím, u mě naprosto neplatilo. Například jsem 5 dní před MS měla teplotu 37,3 a 6. den jsem to dostala. Už jsem se radovala, že jsem těhotná a nebyla. Další měsíc mi zase teplota před MS všelijak lítala. Jeden den jsem měla 36,5 a druhý den 37,2 (dívám se do záznamů) a to jsem si je vždycky měřila ráno ve stejnou dobu, stejným teploměrem a než jsem vstala z postele.
A když jsem nakonec těhotná opravdu byla, tak jsem měla teplotu nízkou (jak jsem psala) a nikam mi nestoupala. Asi jsem popřela všechny "fyziologické zákony". :-))))
O rozpoznání ovulace ani nemluvím, to bylo to samé.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: těhotenský test 

(11.5.2007 21:00:58)
Insulo,
pak se omlouvam, nechtela jsem delat chytrou...Jsi asi ta vyjimka potvrzujici pravidlo :-)))
U me to fungovalo, ale mela jsem problemy s cyklem dlouho, takze jsem tomu ani nemohla verit, kdyz jsem pak objevila // na testu....Bohuzel, spatne to skoncilo po pulce tehotenstvi. Ale v cervnu se muzeme zase zacit snazit....tak snad se jeste dockame miminka a zdraveho...
Preju jen to nej a na BT se vykasli :-))))
 Insula 


Re: Re: Re: Re: Re: těhotenský test 

(12.5.2007 6:57:48)
Danielo, přeji ti zdravé a šťastné miminko. :-) Určitě se to podaří.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: těhotenský test 

(12.5.2007 13:24:59)
Insulo,

moc diky. Doufame v to....Krasny den!
 Monika 
  • 

Re: Re: těhotenský test 

(11.5.2007 14:14:29)
No, a já byla těhotná dvakrát a pozitivní test jsem ještě neviděla :-) A to jsem je rozhodně nedělala brzy, zkoušela jsem to víckrát a podle návodu! A znám takových případů víc. Takže pokud je to pro někoho zásadní, jestli je nebo není těhotná, tak teda radši negativním testům nevěřit! :-)
 ededik 


Re: těhotenský test 

(15.1.2008 14:14:44)
Mne stále vychádza druhá čiarka až po limite /niekedy pred ním/ s tým rozdielom, že ešte neviem, či som tehu. Doktor mi povedal, že sa po limite výsledok nemôže brať do úvahy.... Tak to som sa tešila asi predčasne.
 kdoví 


Re: těhotenský test 

(14.5.2007 12:00:25)
no
 kdoví 


Re: těhotenský test 

(14.5.2007 12:01:14)
no
 Péťa 
  • 

Re: těhotenský test 

(15.5.2007 9:22:27)
Taky jsem měla test pozitivní po pár sekundách, nevím, co by na tom mělo být divného?!!
 Renata a Petula 


Re: těhotenský test 

(28.5.2007 7:13:28)
Zdravím, sdělím Vám čerstvé zážitky s testy :-) . Měla jsem v sobotu pět dní před menses a dělala si Mamatest (plánujem miminko - zatím je to první měsíc:-)) a po tom, co jsem na testu nic neviděla, jsem v klidu dodělala guláš a chtěla ho vyhodit a ejhle :-), byl tam slabý stín druhé čárky(nebyla to ranní moč)... tak honem honem druhý a ta šmouha tam byla i do třech minut. Jelikož jsem pošuk, tak druhý den večer hned axiom test a málem zklamání, šmouha skoro neviditelná a v pondělí z ranní moči šmouha minimálnía vše až po min. 15 minutách. Taaaakže, zatím si myslím, že Mamatest, i když píšou stejnou citlivost, jako u většiny testů, je podle mě nejchytřejší a nejcilivější testík, protože pokud jsem těhotná, tak mi těhotenství ukázal pět dní před menses :-).Dám vám vědět...Do středy čas :-) :-) :-)
 Renata a Petula 


Re: Re: těhotenský test 

(28.5.2007 7:14:26)
Já se omlouvám, ten příspěvek neměl být sem :-).
 dit 
  • 

Re: těhotenský test 

(3.7.2007 10:58:51)
můžu se zeptat? za jak dlouho se projeví hormon HCG v krvi? na těhot.testu, který jsem si koupila bohužel tato informace chybí, děkuji předem za odpověď
 Blíženka 
  • 

Re: těhotenský test 

(20.10.2007 8:12:33)
Ahoj všechny, moc děkuju za tuto diskusi. Od utery mam vynechanou menstruaci (je sobota) a protoze jsem v situaci, ze bych chtela miminko, ale pritel se ne a ne rozhodnout a prestat prerusovat, bylo by zjisteni, ze jsem tehotna, takove dva v jednom (radost z miminka a jeste vyreseni problemu jak se konecne dohodnout na diteti). Vcera jsem si delala test a po druhym prouzku nebylo ani pamatky..Dnes rano (5.den od vynechani), presne jak tady pisete - az asi po 10ti nebo patnacti minutch najednou slaby druhy prouzek - jako by mikrotuzkou..Ale je tam! Tak mam nadeji a uz jen cekam az otevrou v lekarne a pujdu koupit jeste dva dalsi testy jine znacky.. Moc diky hlavne mamine, ktera testy vyfotila, ja tu svoji slaboulinkou carku podle toho porovnavala a moc mi to pomohlo! Vsem preju jen to nej!
 Lucimo 


To nemyslíte vážně, že ne? 

(11.5.2007 10:06:56)
"Negativní výsledek, tedy jeden proužek, se objeví ještě později, zhruba do deseti minut." Kontrolní čárka se přece objeví během pár vteřin a pokud zůstane sama, je test negativní. Navíc na všech testech je uvedeno, že výsledek se má odečítat max do 5 minut, později už není vypovídající.
 Hadi a spol 


Občas taky kecá 

(11.5.2007 10:22:45)
Tak moje zkušenost je taková, že jsem si jednou dělala tři testy, tři různě drahé testy a všechny tři byli pozitivní - a těhotná jsem nebyla. A když jsem byla těhotná s holkama, tak první test byl negativní (upozorňuji, že to bylo týden po vynechání menstruace, takže dostatečně dlouho), druhý test byl tak napůl, protože ta čárka potvrzující těhu byla taková lehounce zabarvená no a konečně třetí asi po dalším týdnu od prvního byl opravdu jednoznačně pozitivní, to už jsem druhý den šla k dr.
 nekázanka 


Re: To nemyslíte vážně, že ne? 

(11.5.2007 10:30:39)
no mně to zas tak divné nepřijde, moje kamarádka má zkušenost takovou, že se jí dva proužky ukázaly až po dvaceti minutách, a to i u drahých testů. a skoro bych řekla, že je dobré upozornit na to, že je třeba na výsledek počkat i déle – vždyť to, jestli jsem, nebo nejsem těhotná, je poměrně zásadní.
 Lenka Nova 


Re: Re: To nemyslíte vážně, že ne? 

(11.5.2007 10:54:29)
To zas je článek. Rychlost objevení se druhé čárky závisí na množství HCG, čím víc, tím rychleji se objeví čárka, pokud se objevíaž za několik minut, tak se může jednat i o nespecifické reakce. Pozitivní výsledek rozhodně není způsobený klimakteriem nebo gynekologickými problémy, buď těhotenství nebo nádorový proces.
 Gábina syn 6 let 
  • 

Re: Re: Re: To nemyslíte vážně, že ne? 

(11.5.2007 15:38:22)
To by mě zajímalo, kdo to psal. Ten první proužek-je kontrolní. To znamená, že moč prošla ( byla nasáta ) do celého testovacího prostoru, tedy pokud se objeví, když ne, tak test byl proveden technicky špatně. No a ten druhý záleží na hladině HCG, ale to už někdo psal.
 Zuzana+Jony, 2 roky 
  • 

zkušenost 

(11.5.2007 12:32:22)
Já jsem byla těhotná 2x - pokažené jsem si podle návodu zkoušela ranní moč 2. den po vynechání menstruace ráno - a pokaždé to bylo během 3 sekund poztivní a úplně jasně, žádné slabé čárky atd. A píší, že po 5ti minutách to už nemá vypovídací schopnost - nejspolehlivější je odběr krve, ten doktor udělá cca týden po vynechání MS a je to sichr :)
 Zuzana+Terezka 


Re: zkušenost 

(11.5.2007 13:20:08)
Stejně tak u mně. 2x těhotná, 2x dvě čárky za pár sekund. Nevím, co by mně na tom mělo znepokojovat, jak se píše v článku.
 Zdenka 
  • 

Re: Re: zkušenost 

(11.5.2007 13:35:17)
Dobrý den.Já, když jsme se snažili, tak jsem se testovala fakt často.Jeden test jsem si dělala ráno a měla negativní a druhý den jsem si dělala další test a to večer a byl jasně pozitivní.Ta krásná druhá čárka se mi objevila ještě než moč vůbec dovzlínala k té kontrolní.Ani by mne nenapadlo se tím tedy znepokojovat, že to bylo moc rychle.Podle mne je to nesmysl.
 Čekatel na smazání 


Re: zkušenost 

(11.5.2007 14:10:51)
U nás to bylo vždy naopak, po namočení testu se neobjevilo vůbec nic, po kontrole cca po půl hodině se objevila malinká druhá čárka a již po druhé to znamenalo těhotenství. Každý ma to tělo holt jiné tak bude i jiný průběh výsledků.
 Sima 
  • 

// po limitu??? 

(11.5.2007 16:12:39)
..a co si myslíte o testech,když se mi den po sobě zobrazila druhá čárka v T zoně až po 20min a druhý den taky po skoro 30min...???Nevím co si mám myslet???
 fisperanda 


Re: // po limitu??? 

(11.5.2007 18:05:47)
Tak to nejspíš nic. Já sem taky takle testovala několikrát, druhý proužek po dvaceti minutách, a když mně tak vyšel několikátý test, tak sem řekla manželovi, ať taky ňákej počurá a podle testu byl "těhotnější" než já. :o)
 koa 


čurání na peníze 

(11.5.2007 20:13:50)
To mi řekl gynekolog: "Ženský čuraj na peníze!", když jsem mu sdělila, že se cítím těhotně (byla jsem), ale 3 testy jsem měla negativní.
 Petrajda 


Druhá čárka, která se objeví až později 

(11.5.2007 21:14:16)
Já jsem si jednou ráno dělala gravitest a během cca 15 minut, možná i déle, se ukázala jen kontrolní čárka. Protože jsem ale den před tím četla náhodou na nějakém serveru, že v hodně raném těhotenství se druhá čárka může objevit až později, nevyhodila jsem ho. No, a ona se fakt ukázala, nevím, za jak dlouho, ale já to kontrolovala asi po 2 hodinách. Koupila jsem si v poledne ještě jeden, jinou značku, a ten vyšel taky pozitivní. Vůbec jsem mu tomu nemohla uvěřit - taková náhoda, že jsem zrovna den před tím četla, že se nemá ten test hned vyhazovat, ale počkat, ale těhotná jsem opravdu byla. Bylo to opravdu hodně rané, krev to potvrdila hned, UTZ asi po 3 dnech.
 Správce - Snažíme se 


Re: Druhá čárka, která se objeví až později 

(12.5.2007 11:19:57)
No mě se tedy taky po 30 minutách objevila na dvou testech druhá slabounká čárka a ještě ten den jsem dostala MS.
 Střelkyně, syn 
  • 

Re: čurání na peníze 

(23.1.2009 22:39:25)
Souhlasím s panem doktorem,já jsem si udělala 5 testů -různé značky, růná cena - všechny mi vyšly negativní a přesto jsem těhotná byla a mám krásného syna.
 Renata 
  • 

Re: Re: // po limitu??? 

(11.5.2007 21:08:57)
Já mám zase opačnou zkušenost. Dvakrát asi po čtvrt hodině pouze slabý druhý proužek a dvakrát těhotná.
 Veverka16 


Re: Re: Re: // po limitu??? 

(11.5.2007 21:16:06)
mně se u obou dětí ojevily druhé proužky téměř okamžitě - nevím, co mně na tom mělo znepokojovat - já jsem si říkala, že je to fakt tutovka, když se objevily takhle rychle a taky že jo...Dva proužky objevené téměř okamžitě po ponoření teď sladce spí ve svých postýlkách...
 Evista 


Re: Re: Re: Re: // po limitu??? 

(12.5.2007 11:32:18)
ja jsem testovala 14DPO a test byl negativni,vyhodila jsme ho a kdyz jsme sla za dve hodky s kosem byl tam naznak druhe carky.Druhy den uz byly test pozitivni a dalsi den jsem sla na krev a bylo tam 1290HCG.Testy jsem mela citlivosti tusim 50HCG..ale to uz jsem prece davno musela mit v moci ikdyz byl test negativni.
takze u nas tehotenstvi platilo i v // "carce" po dvou hodinach:o)
Jeste k BT ja je treba mela vysoko a ovulaci jak nakreslenou a bum,menstruace.KDyz dle BT graf hodne na nic moc,teploty skakaly tak tehu
zkousim foto


 Insula 


Re: Re: Re: Re: Re: // po limitu??? 

(12.5.2007 12:43:58)
Jéééé Evisto, jsem ráda, že nejsem s těma teplotama sama. Psala jsem to sem. :-))))
 Nesquicek 
  • 

Re: // po limitu??? 

(22.9.2007 22:54:29)
Holky, já mám taky šílený BT, jeden den 36,2, další 36,7 a takhle je to od ovulace.Nevím co si o tom mám myslet.Zatím jsem MS 14 dní nedostala mno a testíky jsou stále negativní. Teda včera se tam ukázala hodně slaboulinká čárečka asi za 15 minut ale pak zase zmizela, hmm divný, ale halušky jsem neměla -manžel jí totiž taky viděl :-). No a dnes ráno jsem si dělala další test a byl negativní :-(
 Jeni 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: // po limitu??? 

(12.5.2007 17:38:26)
Jo presne, u me byl TT pozitivni az 45.DC (cyklus pravidelny, 30dnu). Testovala jsem kazdy den rano od vynechani, citlivejsimi testy. Podle me je nejlepsi koupit si tehutest ani ne tak podle ceny, ale kouknout se citlivost. Doporucuje se citlivost testu okolo 20. S vetsi citlivosti nedoporucuji kvuli falesne pozitivite a s mensi citlivosti se pripadny pozitivni vysledek muze ukazat az za par dnu.
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: // po limitu??? 

(13.5.2007 14:25:37)
No zajímavá diskuze. Testy jsem si teda každej měsíc nekupovala. To zase né. To bych skonila kdysi zrovna v blázinci...
ALe když jsem si ho koupila s Lukem tak mě překvapilo to, že tam druhá čárka byla jako by ji člověk skoro neviděl-spíš žádná než nějaká ..no,ale strčila jsem to zpátky do pytlíčku a druhej den, že to vyhodím a jaký bylo moje zděšení, když jsem ho ještě jednou vytáhla...... ty čárky tam byli dvě...
S DAnem už jsem byla opartnější v úsudcích.
JSem nedostala MS ani po injekci na kterou jsme každý měsíc chodila. ZAkoupila test. A rozhodně jsem se na ty čárky šla podívat ještě jednou až večer.| A 2 tam byli. na gyndě mi vzali krev a opět nekecal. Asi mu trvá nějakou dobu než se vzpamatuje či co....
ten jeden negativní před Danem zůstla negativní i za 2 dny....víckrát jsem se neodvážila testit za těch 12 měsíců.
Nepíšu to sem, že bych chtěla někoho strašit. Ale co se prostě stává....
 Jana038 


Re: // po limitu??? 

(14.5.2007 9:30:20)
Přesně to samé se mi stalo u druhého dítěte. Udělala jsem si test, po předepsané době čárka jen jedna. Zklamaná jsem test vrátila do obalu a dala do tašky. Asi po hodině, hodině a půl (už si to přesně nepamatuju, je to téměr 5 let) - byla jsem na návštěvě u kamarádky - jsem (nevím proč), vyndala test znovu a ta čárka tam byla! Slabounká, ale byla. A do večera ještě zesílila. Asi týden na to jsem si dělala další test a zase se 2. čárka ukázala později než v uvedeném časovém limitu. A těhotná jsem byla, dceři jsou teď 4 roky. Test to byl takový ten obyčejný, prodávaný po 2 ks v krabičce.
 Veronika, kluk 6let holka 14 měsíců 
  • 

Re: zkušenost 

(12.5.2007 21:57:02)
Vážení, dělala jsem si těhotenský test. Ráno , v poledne, odpoledne, večer, kdykoliv byla možnost. Pokaždé vyšel negativní a divte se nebo ne, byla jsem již ve druhém měsíci gravidity. A pak jim věřte. Krevní testy jsou nejspolehlivější :-)
 Insula 


Re: Re: zkušenost 

(13.5.2007 20:34:28)
Veroniko, já jsem slyšela, že je to prý normální. V pozdějším stádiu už prý testy z moči nejsou spolehlivé. Jen nevím, proč a nevím, jestli 2. měsíc je už ta doba, kdy to platí. A taky to nemám vyzkoušené, takže nevím.
 PajaMM 


Re: Re: Re: zkušenost 

(13.5.2007 21:06:42)
HCG v pozdejsim stadiu tehotenstvi opet klesa....Tenhle clanek je, myslim, lepsi....:-)

http://www.rodina.cz/clanek3831.htm

 Istrie, 11měsíční dcera 
  • 

Re: Re: zkušenost 

(14.5.2007 15:06:31)
Ahoj, já už věřím jen ultrazvuku. Pokoušeli jsme se přes tři roky o mimčo a za tu dobu jsme zkusili leccos. Dokonce mi i 2x vyšlo z krve, že jsem gravidní, ale ultrazvuk to neprokázal. Dle mínění doktorů jsem těhotná mohla být, ale tělo plod samo vyloučilo. A pak když jsem konečně otěhotněla, poznala jsem to nějak sama. Cítila jsem se prostě jinak, prsa byly citlivý, teplotu jsem měla drobet zvýšenou a test to jednoznačně prokázal. Nakonec i krev a pro mě hlavně ultrazvuk. Pak jsem tomu teprve doopravdy uvěřila.
 Boni + Luky 


Re: zkušenost 

(14.5.2007 17:19:42)
Moja skúsenosť - drahší test - citlivosť 25jednotiek HCg - ráno slabučká čiarka v limite a hneď v to ráno test z krvi HCg 149.
 Petra 
  • 

Testy obráceně 

(11.5.2007 21:54:41)
Dělala jsem si test a byl pozitivní, další den jsem si to chtěla ještě ověřit a tak jsem si udělala další, ale levnější-byl negativní. Na ultrazvuku ještě nebylo nic vidět a dr. říkal, že ty dražší testy jsou citlivější na HCG než ty levnější. V pondělí jdu na krev, tak uvidíme.
 Helena 
  • 

Re: Testy obráceně 

(12.5.2007 16:18:52)
Tak to si myslím, že jste v tom :) Dražší testy jsou daleko citlivější a já sama si vzpomínám, že když jsem použila levnější těhotenský test (cca za 50 Kč), tak sem si na odečtení výsledku musela vzít skoro lupu, abych tam ten druhý proužek viděla (byl hodně málo znatelný) a taky se začal objevovat až za delší dobu než bylo uvedeno v testu (cca až za 5 minut)- tak jsem nad tím docela bádala a už jsem to chtěla vyhodit s tím, že je to negativní, ale pak se mi zdálo, že se tam začíná něco objevovat. Ten dražší test (cca za 150 Kč) byl čitelnější a výsledek se objevil hned.
 M&C 
  • 

Re: Re: Testy obráceně 

(15.5.2007 12:26:09)
I mně doktor říkal, že dražší testy sou mnohem spolehlivější
 M&C 
  • 

Re: Re: Testy obráceně 

(15.5.2007 12:26:32)
I mně doktor říkal, že dražší testy sou mnohem spolehlivější
 Klára,dcera 5let 
  • 

Re: Testy obráceně 

(27.7.2007 12:09:40)
Já jsem si dělala už spoustu testů-na dceru jsme čekali 2 roky, takže pokaždé, když jsem měla výkyv MS,tak hurá test - většinou levnější, protože jsem při mé ne moc pravidelné MS stejně nevěřila, že těhotná jsem a vždy byly spolehlivě negativní.Pak jsem jednou zase měla zpoždění a zkusila test dražší,který jsem dostala a ležel doma docela dlouho,také byl spolehlivý,tentokrát pozitivně.Ale co je zajímavé,tak u gynekologa mi druhý den udělali také test z moči (měli na to takovou krabičku,zřejmě taky jednorázovou) a nic jim nevyšlo.Byla jsem po těch letech moc zklamaná,ale zhruba po půl hodině mi sestřička volala, že se jim přece jenom něco málo ukázalo ať radši počítám,že těhotná jsem. Takže drahý těhu test byl přesnější, než u gynekologa.Apropo žádně těhu příznaky jsem neměla až když jsem cca za 14 dní začla brát vitamíny, tak jsem měla žaludek na vodě a to zmizelo, když jsem užívání přehodila na večer. V životě mi nebylo tak dobře jako v těhotenství:-)
 Mikeš+ 3 holky 


To snad ne??? 

(12.5.2007 19:56:26)
Kdo ten článek psal? Přece spousta z nás zná situaci, že druhá čárka se objeví skoro současně s tou první kontrolní a každá, která si // přejem, z toho máme radost, že vylezla hned a tak silná! Tak proč se bát, že je něco špatně? To zas vystresuje spoustu snažilek :o(

Jinak já mám zkušenost, že když se ten proužek neobjeví skoro hned po nasáknutí testu, tak už prostě nebude. Pokaždé, když jsem na testu měla //, byly fakt hned. Ale je to fakt asi o množství hCG a citlivosti testu, tak to každá můžem mít jinak. Já jsem vždycky používala jen ty testy kolem 30,- za 2ks.
 Insula 


Re: To snad ne??? 

(13.5.2007 20:31:26)
Já mám přesně s těmito testy obě zkušenosti. Poprvé se mi čárka objevila v limitu a podruhé až později. V obou případech jsem byla těhotná.
 Iveta 
  • 

opožděný výsledek 

(12.5.2007 22:29:33)
Moje zkušenost - asi desetkrát jsem použila levné těhot. testy a výsledky byly většinou v pořádku, buďto správně negativní či správně pozitivní (těhotenství se syny). Když jsem ale čekala nejmladší dceru, potýdnu vynechání (pravidelné) menstruace jsem si udělala opět test - samozřejmě s dodržením předepsaného postupu - vyšel naprosto negativně. Po asi osmi devíti dnech jsem rozpoznala klasickou těhotenstkou ranní nevolnost - čili minimálně čtvrtý týden těhotenství - a test byl tentokrát již jasně pozitivní. Přitom na přebalu testu bylo napsáno, že je citlivý již deset dní po oplodnění. Jsem ráda, že v tom týdnu mezi jsem nešla na žádné očkování, rentgenové vyšetření, nebrala žádné nebezpečné léky - což může člověk snadno udělat, věří -li jen vědeckým testům.
 Bal+♂ 


Re:  

(13.5.2007 12:14:59)
Mám s levnýma těhu testama jen dobré zkušenost :o)Těhotenství mi ohlasil hned po vynechání ms sice slabounkou čárkou,ale byla tam a každý další den jen tloustla a to jsem pro jistotu vyzkoušela tři značky tt :o)Nikdy předtím se mi falešně druhá čárka neukázala ;o)
 m41 
  • 

taky neco jineho 

(15.5.2007 8:45:45)
Ono se taky nekdy stava za zena muze prijit do jineho stavu, ale potrati kratce potom takze to kolikrat je jako normalni silnejsi menstruace .Muze se objevit druha carka, ale protoze tehotenstvi skoncilo brzo a nastala menstruace pozdeji tak snad za tyden uz bude carka jenom jedna a to samozrejme muze udelat chaos protoze nevime co se deje.
 Giginka.74 


Re: // .... :o))) 

(16.5.2007 16:06:33)
Autorka článku nás trošku mate, zvlášť pasáží a "rychlých" // :o). Myslím, že je potřeba si uvědomit, že testy jsou pouze ORIENTAČNÍ ukazatel ranné gravidity, tudíž je výsledek zatížen vždy nějakou méně či více zanedbatelnou chybičkou. Za prvé zde hraje elkou roli fakt opravdového stáří gravidity ( i u pravidelného cyklu se může ovulace klidně pohybovat cca + - 2dny, což udělá hodně rozdíl v momentálně měřené výši hladiny hCG ), dále dodržení přesného postupu ( velká chyba je vyšší teplota moči - netrpělivost :o))) + dodržení postupu ), pak je důležitá hustota ranní moči ( někdo je holt zvyklý pít více i na noc, čímž je laicky řečeno moč řidší a hladina hCG bývá logicky snížená ) a hlavně hraje velkou roli naše individualita ( podívejte se jaká veliká jsou rozmezí hodnot hCG pro počáteční týdny, proto někomu vyjdou // o něco později, než kamarádce ). Proto je myslím nejrozumnější, co doporučují všichni lékaři - počkat před testováním pro jistotu 5 dní až týden od plánovaného termínu MS, člověk se tím vyhne nejednou zklamání z "falešně" slabounce pozitivního testíku. A argument, že chci jít např. na bouřlivý večírek, proč ne - zárodek se "napojuje" na matčin organismus dost později na to, aby jsme si mohly ještě naposledy zařádit, než poznáme, že nás bude doma víc :o))). Čekatelkám přeji co nejdříve ty opravdové krásné // a hlavně hodně pohody a trpělivosti ( vím o čem mluvím - čekala jsem na // 14 měsíců :o) )!
 Olga, syn 4 roky 
  • 

Příliš citlivý těhu test 

(29.5.2007 21:45:27)
Ráda bych se s vámi podělila o svoji zkušenost s těhotenskými testy. O druhé mimi se už nějakou dobu snažíme a tak čekání zda se nedostaví menses je každým měsícem napínavější. Před dvěma týdny se mi zpozdily měsíčky o 5 dní, tak já celá nadšená dělala test. Kupuji si obyčejně ty levnější, kdy jsou dva v jednom balení. Ale tentorkát je neměli a paní mi dala jeden, myslím, že Midstream nebo tak nějak, že prý je citlivější. Tak jsem si ho hned udělala a opravdu se tam lehce objevila druhá čárka, tak já nadšená, že to vyšlo a že je to zatím jen slabě vidět, tak že za pár dní koupím další test a bude to jasný. Těšila jsem se na mimi, manža taky. Ale po dvou dnech jsem to dostala, tak vyplašená, že test pozitivní, ale krvácím, tak k doktorce, ta honem krev, jestli není mimoděložní těhotenství atd. Podle krve hcg negativní, takže na jednu stranu radost že není mimoděložní, ale na druhou stranu smutek, že není těho.

Poučení: nebudu kupovat dražší těhu testy, jsou moc citlivé a ukáží i nízkou hladinku hcg, která je před dostavením menses běžná.

Všem snažilkám jakož i sobě přeji hodně štěstí. Ahoj O.
 Nefra 
  • 

Re: Příliš citlivý těhu test 

(30.5.2007 14:49:12)
Mě se stala podobná věc,I když menstruaci nemám prav.tak v 28 den od předešlé jsem si koupila TT.BEST a oběvila se mi na něm slabší druhá čárka,za týden jsem si udělala druhý a čárka stejná jak tomu bylo před týdnem.Koupila jsem si další test BEST a i 3test vyšel stejně a nakonec jsem se naštvala a ponořila jsem test do loužičky naší jorkšírce a zjistila jsem ,že i ona má stejnou čárku na testu jako já.Už nikdy více si tento test nekoupim,jedinný co mě niky nezklamal a nikdy nebyl falešně poz.,negat. je obyčejný test za 30kč Mamatest 2ks v jedné krabičce.Zdravím všechny snažilky a přeji jim jen samé pozitivní testy.
 Nefra 
  • 

Re: Příliš citlivý těhu test 

(30.5.2007 14:49:14)
Mě se stala podobná věc,I když menstruaci nemám prav.tak v 28 den od předešlé jsem si koupila TT.BEST a oběvila se mi na něm slabší druhá čárka,za týden jsem si udělala druhý a čárka stejná jak tomu bylo před týdnem.Koupila jsem si další test BEST a i 3test vyšel stejně a nakonec jsem se naštvala a ponořila jsem test do loužičky naší jorkšírce a zjistila jsem ,že i ona má stejnou čárku na testu jako já.Už nikdy více si tento test nekoupim,jedinný co mě niky nezklamal a nikdy nebyl falešně poz.,negat. je obyčejný test za 30kč Mamatest 2ks v jedné krabičce.Zdravím všechny snažilky a přeji jim jen samé pozitivní testy.
 Olga, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Příliš citlivý těhu test 

(2.6.2007 21:20:25)
Ahoj, zdravím. Souhlasím taky budu kupovat dva testy v jednom za 30 korun. Tak zase čekám a čekám...

Snažilkám hodně štěstí. O.
 Marcela 
  • 

Re: Příliš citlivý těhu test 

(7.9.2007 18:52:20)
Tak holky, já dělala test 4.den po vynechání menstruace. Navíc jsme se v plodné dni opravdu snažili. Na nudě ve stanu v Chorvatsku. Nemůžu tomu uvěřit, že tam byly dvě čářky! My si to naplánovali a vyšlo to hned napoprvé, tak jako u našeho prvního syna. Takže příští týden jsem nahlášená k MUDr., aby mi těhotenství potvrdila. Mám nalitá prsa, už je mi i malá podprsenka, takže na 99% jsem si jistá, že jsem. Kamarádka mi poslal ovulační testy z Anglie a došly mi den poté, když jsem zjistila, že jsem podle tří testů těhotná. Takže jestli je některá z Vás snažilek chcete, tak napište. Marcela
 Kačaba 
  • 

Těhotenské testy 

(25.9.2007 18:32:47)
Ahoj holky,

prosím poraďte. Před 3 měsíci jsem vysadila antikoncepci a minulý měsíc jsme se s manželem začali snažit o miminko. Zatím dvě menstruace po vysazení HA jsem měla po 33-35 dnech, dnes je již 40. den, kdy jsem menstruaci nedostala. Dělala jsem si zatím dva těhotenské testy (drahý a levný) a druhá čárka se neobjevila. Vůbec nevím, jestli bych měla vyrazit na gynekologii, aby mi spravili cyklus nebo jestli můžu být těhotná? Kdy se to vlastně spolehlivě pozná a když těhotná nebudu, dá se s menstruací něco dělat nebo mám počkat na další cyklus? Díky moc, K.
 Baba Jaga 


Re: Těhotenské testy 

(25.9.2007 20:18:38)
Kacabo, zajdi si na gyndu, at ti vezmou krev na HCG.. tehotenske testy jsou sice relativne spolehlive, ale mne treba pri prvnim tehotenstvi ukazal pozitivni vysledek az tyden po vynechani, ac to byl drahy, ktery mel rozpoznat uz 5 dni pred menstruaci. Az ti vezmou krev, budes mit jistotu.
 Lenka+půlroční Lucinka 
  • 

Negativní test ? 

(30.11.2007 19:35:04)
Dva roky jsem patřila ke snažilkám a za tu dobu vyzkoušela řadu těhotenských testů,levné i dražší,ale všechny vždy dopadly negativně, miminko se nekonalo ( v tom byly spolehlivé).Ovšem loni v létě vyšly 2 různé testy opět negativně (33,35.den) a 3. test (40.den) slabounce pozitivně až po 15 minutách. Nedalo mi to a doktor mi potrvrdil byla jsem konečně těhotná! Takže těhotenské testy nejsou vždy spolehlivé a na ceně podle mě nezáleží! Všem snažilkám hodně štěstí!
 Lucka 
  • 

Re: Negativní test ? 

(3.1.2008 20:30:50)
Ahoj Jani.Docela by mě zajímalo jak ti ten další testík dopadnul :-)
 Jana, Lucinka 2,5 roku 
  • 

ano či ne?! 

(26.12.2007 22:04:33)
Dobrý den, již 11 měsíců se s manželem pokoušíme o druhé mimi. 24.12. jsem si dělala test (pozitivní jsem chtěla dát manželovi pod stromeček), čekala jsem asi deset minut a pak se objevila slaboučká druhá čárka - 36 den. Do teďka nevím na čem jsem. Nemůžu se dočkat zítřka, až budou mít konečně otevřeno v lékárně a já si koupím další test. U Lucinky se druhá čárka objevila okamžitě. Držte mi palečky a zítra dám vědět, jak to dopadlo.
 Míša 
  • 

Mohu být těhotná? 

(20.2.2009 9:04:18)
Ahoj, jak si tady pročítám ty příspěvky, stále mi zůstává nějaká naděje...:-). Jsem se chtěla zeptat, myslí te si, že bych mohla být těhotná, ikdyž mi TT ukázel,že je negativní? MS jsem po vynechání HA měla nepravidelnou,ale upravovala se. Poslední měsíc byla přesná, ten předtím zpoždění pouze cca 3 dny. Nyní mám 6 dnů zpoždění. Koupila jsem si test, který jsem si dělala odpoledne. Vyšel negativní,faktem je,že mám přes den větší přísun tekutin (jsem tak zvyklá). MOhlo to mít nějaký vliv na test (For you,cca 50,- Kč). Docela bychom si mimi už přáli. Ale nevím, jesti to může být pouze výkyv a nebo špatně načasováno provedení testu. Nějak mě to odrazuje,si koupit další,ale pořád jsem na vážkách. MS nikde.Asi mi zbývá ještě chvíli vyčkávat.Díky za názory.
 Sísaa 


Test moc brzo fakt nefunguje 

(28.3.2009 9:54:36)
Taky jsem si udělala test moc brzo - 24. den po poslední menstruaci, a byl negativní. No, a pak pořád nic, tak mi to začalo být divné, ale říkala jsem si, test už jsem dělala, tak holt se to zpozdilo. No, další test jsem udělala až za týden - a dvě čárky !!!
 Timura 


Re: Test moc brzo fakt nefunguje 

(30.5.2009 14:51:39)
Dobrý den, potřebovala bych poradit. 28.5. jsem měla dostat menstruaci a do dnešního dne nic. Včera odpoledně jsem si udělala těhotenský test a asi po 10 minutách se tam objevila velmi světlá čárka. Dnes ráno jsem si dojela koupit další a druhá světlá čárka se udělala znovu. Další si zkusím udělat zítra ráno. Pobolívá mě břicho ( spíš mě v něm jakoby píchá a jde to trochu do zad ). Co myslíte, jsem těhotná??
 Danyella 


Re: Test moc brzo fakt nefunguje 

(30.5.2009 15:03:59)
Test mnohdy tak brzy neukáže nic, to chce počkat týden po zmeškání menzes...mimochodem u první dcery jsem ještě dvakrát dostala menzes a byla jsem těhotná...i to se občas stává mi bylo řečeno.
 tacka 


těhu testy 

(15.7.2009 15:08:08)
Když jsme se snažili o první děcko, udělala jsem si Mamatest(2ks v balení) dva dny po vynechání menstruace a až za hodinu se objevila na testu druhá slabá čárka a byla jsem v tom, za 3 dny už byla silná.
Nyní se začínáme snažit o druhé děcko, sice to plánujeme až na srpen, ale při posledním muchlování jsem řekla, že je to vlastně jedno, jestli to bude už o měsíc dřív a taky jsem brala v potaz, že mi už nejspíš skončila ovulace a nejspíš se taky nic nepřihodí, když pojedem na ostro :-)) .... Teď jsem 6 dní po vynechání menstruace a nic se neděje, testy jsou negativní a já vyčkávám dál. Do víkendu snad budeme mít jasno. Pokud jsem otěhotněla, jsem těhu přesně 9 dní k dnešnímu datu a testy byli negativní. Cykly mám pravidelné po cca 28-30dnech, takže se uvidí. Jo a taky jsem někde četla, že pokud žena má zpoždění několik dní a pak se menses dostaví, často může být těhotná, ale vajíčku se nepodaří zdárně uhnízdit v děloze a končí to tou opožděnou menstruací.
 tacka 


těhu testování 

(15.7.2009 15:10:09)
Když jsme se snažili o první děcko, udělala jsem si Mamatest(2ks v balení) dva dny po vynechání menstruace a až za hodinu se objevila na testu druhá slabá čárka a byla jsem v tom, za 3 dny už byla silná.
Nyní se začínáme snažit o druhé děcko, sice to plánujeme až na srpen, ale při posledním muchlování jsem řekla, že je to vlastně jedno, jestli to bude už o měsíc dřív a taky jsem brala v potaz, že mi už nejspíš skončila ovulace a nejspíš se taky nic nepřihodí, když pojedem na ostro ) .... Teď jsem 6 dní po vynechání menstruace a nic se neděje, testy jsou negativní a já vyčkávám dál. Do víkendu snad budeme mít jasno. Pokud jsem otěhotněla, jsem těhu přesně 9 dní k dnešnímu datu a testy byli negativní. Cykly mám pravidelné po cca 28-30dnech, takže se uvidí. Jo a taky jsem někde četla, že pokud žena má zpoždění několik dní a pak se menses dostaví, často může být těhotná, ale vajíčku se nepodaří zdárně uhnízdit v děloze a končí to tou opožděnou menstruací.
 Ona 


Re: těhu testování 

(1.2.2011 10:37:37)
Prosim Vas, muzu byt tehotna pres antikoncepci? Brala jsem ji poctive a dnes mi vysel pozitivni test. Jsem v soku!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.