| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nemoci a jejich následky

 Celkem 12 názorů.
 EvčaKo 


Následky nemocí 

(26.3.2007 12:54:42)
Tak tyhle následky nemocí jsou tak úsměvné, že by člověk na nemoci i zapomněl. Čímpak to pak mladá dáma dostávala dolů? Žeby ocelákem :-)
Přeji rychlé vyzdravení celé rodině.


PS: Jestlipak se holčina pochlubila svým výtvorem i mimo domov? Řekla bych, že bude výtvarně nadaná.
 Hanka 
  • 

Re: Následky nemocí 

(28.3.2007 20:39:16)
Moc hezký a vtipně napsaný článek. Díky!
 PeťulaK, Míša 06+Filda 14 


zvětšené uzliny 

(30.3.2007 17:12:52)
Ahoj, prosím o radu. Malému babička (zdrav.sestra) nahmatala zvětšené uzliny na krku. Je to už delší dobu, ale pak už je nanahmatala. Tak jsem si s tím nelámala hlavu. Vůbec bych na to sama nepřišla. Ani doktorka pokud nebyl nemocný, tak ho neprohmatávala. No a teď je má znova, tak jsme šli k doktorce. V úterý máme jít na odběry krve a prý se ukáže. Jinak se zdá mrňous v pořádku. Jsem z toho špatná, četla jsem na netu samé negativní informace, co by to mohlo znamenat. Ještě dodávám, že mu někdy vyskočí teplota a při dalším meření je nízká.
 Pafča+3(10/02,10/04,1/09) 


lehká korekce :-) 

(26.3.2007 13:30:16)
Omlouvám se předem za korekce, ale nedá mi to :-)

Eliško, třímal standarTu, tedy vlajku:-) StandarD je něco trochu jiného, ten by se mu asi třímal špatně :-)

A ještě nezapomínejme, že v češtině máme podmiňovací způsob: já bych, ty bys, on, ona, ono BY!!! my BYCHOM, vy BYSTE, oni, ony, ona BY . To samozřejmě platí i u slov kdyby, aby.
Češtině zdar a tělomalbě též!!! :-)

 Eliška 
  • 

Re: lehká korekce :-) 

(26.3.2007 13:45:58)
Díky za opravy. Hned požádám webmastera o nápravu standardu na standartu.
Ale nemůžu objevit, kde je ta druhá chyba. Prosím o upřesnění.
Díky moc.
 Monika, 4 děti 


Re: Re: lehká korekce :-) 

(26.3.2007 14:47:57)
To je přece jasné - "kdyby jsme" se jen vymění za "kdybychom" :-)

Jinak by mě taky zajímalo, čím jste to pak umyli a zda je k dispozici fotečka :-)
 L+2 
  • 

Re: Re: Re: lehká korekce :-) 

(26.3.2007 15:00:26)
Moniko, kdyz jsme u tech korekci,..."cim jste to pak umyli".... vzhledem k tomu, ze se jedna o matku a dceru (predpokladam, ze to nemyl jediny zdravy tatinek), nemelo by byt .."cim jste to pak umyly"..?
 Pafča+3(10/02,10/04,1/09) 


Re: Re: Re: Re: lehká korekce :-) 

(26.3.2007 21:03:45)
juj, čeština, to mě baví. Eliško, Monika ti odpověděla za mě a správně :-)
L+2, já si myslím, že Monika to v kontextu použila dobře. Jedná se tady vlastně o nevyjádřený podmět, kde se píše -li a taky se dá předpokládat, že to pak řešila celá rodina, tedy dcera, matka i otec. Kdyby to bylo v článku a bylo vyjádřeno v předchozí větě například, že původcem děje je pouze matka a dcera, pak bys měla pravdu, ale takhle si myslím, že to má Monika správně.

 Lulu 
  • 

To je teda diskuse!!!! 

(27.3.2007 14:25:08)
Češtinářky, chápu vás, že vám gramatické chyby bijí do očí, ale o tom ta diskuse snad není. Nedá mi to si rýpnout, ale pisatelka článek určitě nepsala proto, aby jí byly opraveny chyby. Co takhle se soustředit na děj??????? O tom ten život přece je, ne??? A ne o gramatice. :-))))))))))))
 češtinofilie 
  • 

Nečerti se! 

(10.4.2007 23:30:31)
Náhodou, mě osobně pobavil článek i milá diskuze nad krásou správně používané češtiny. Vždyť je to milé! A navíc, kde dnes vidíš něco správně napsaného? Jsem ráda, když mi občas někdo připomene, jak vlastně čeština má vypadat. A ona umí být nádherná!!!
 Zutop 


Re: lehká korekce :-) 

(27.3.2007 15:11:01)
No tak dneska se přece v tom psaném textu nehledí na "bychom a bysme" apod., dokonce ani neni třeba psát spisovně, tahle poznámka byla zcela zbytečná a mimo dané téma.

Jinak mě článek moc pobavil, díky :-))
 Piggy 


Fotka 

(26.3.2007 14:09:11)
A co fotka/fotky toho pána v akci by nebyla???

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.