| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak rozdávat dárky s dětmi

 Celkem 81 názorů.
 s.arka 


moc hezké 

(19.12.2006 10:47:36)
výborný nápad:-)
 Scitek+Julinka9/05+Matýsek4/99 


Re: moc hezké 

(20.12.2006 15:28:13)
Já jsem to zase udělala tak, že jsem na papír natiskala tiskátkama obrázky(pro tátu méďa, pro mámu ovečka, pro babičku kytička..), pak jsem napsala dopis jako od Ježíška, který jsem vložila do stromečku. byl v něm napsán klíč k rozdávání. Matýsek pak taky cvičil svou paměť, ke komu který obrázek patří. Přeji hezké vánoce!
 Páďa 


Re: moc hezké 

(20.12.2006 19:32:11)
super nápad,klukům to udělá radost a můžou rozdávat oba - už jsem si vyrobila zásobu - akorát jsem musela vyfotit našeho psího dědečka který taky dostane nadílku :o)
děkuju
 ko21 


Re: moc hezké 

(22.12.2007 23:05:36)
souhlasím :-))
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Štítky 

(19.12.2006 10:53:23)
tak presne takhle si oznacujeme darky uz tretim rokem. Povazuji to opravdu za vyborny napad, pokud deti neumi cist. Nasi kluci tak rozdavaji darecky s velkym nadsenim.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Štítky 

(19.12.2006 16:19:10)
My jsme to tak taky dělali, ale teď už kluci vědí, že M znamená máma, T táta a stejně tak poznají počáteční písmena jejich jmen, takže je mají na balíčcích zvýrazněná a orientujou se podle nich.
 Róza 


rozdávání dětí 

(19.12.2006 10:54:05)
Chtěla bych se při příležitosti rozdávání dárků zeptat, proč se nechávají dárky rozdávat dětmi. Není lepší, když rozdává někdo, kdo má aspoň trochu představu, kolik tam má kdo dárků? Pak nehrozí, že ten kdo jich má méně je má rozbalené hned na začátku nebo někdo dlouho nedostává a pak na konci všechno a podobně.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 11:09:32)
Asi proto, ze je to hezke. Myslim to, ze darky rozdava nejmladsi clen rodiny... (deti prece veri na Jeziska, alespon ty nase jo)
 Róza 


Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 11:18:06)
Ale to s věřením na ježíška přece nesouvisí. Věřit se dá i pokud nerozdávám. A proč pak ten Benjamínek rozdává dárky pořád a ten starší chudák, i když jen o kousíček má smůlu :-(.
 Líza 


Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 11:25:42)
Rozo, protože ty děti to přece hrozně baví a mají o to větší radost z Vánoc - koneckonců se ta nadílka dělá hlavně kvůli nim, ne? A pokud jde o to, kdo ví, kde co je, stačí drobné připomínky typu - koukni támhle ten červený dárek pod tou větvičkou, pro koho asi je?
Taky si nemyslím, že nejmladší dítě má rozdávat a o málo starší sedět (nevím, zda to někde tak mají, spíš pochybuju, starší by se asi ozvalo), u nás je to tak, že starší čte a mladší roznáší ;-), až budou umět číst obě, budou se holt střídat, dokud starší holku nepřestane to rozdělování bavit.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 12:05:18)
ROOOzo, ja mam dva syny (2 a 4 roky ) a rozdavaji proste oba :-)
nebo bych spis rekla, kazdy si hleda balicky se svoji fotkou, nase tam vetsinou zbydou :-D - manzel toci kamerou a j afotim ...
 Lída+2 


Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 17:17:42)
No Roozo přece jeden čte( většinou ten starší) Mladší rozdává.
A pak se rozbaluje. Nejdřív ten nejmenší a pak větší a pak my dva s manželem. Vždy postupně. Nikdy nerozbalujeme všichni najednou.
Nějak jsme právě nepochopila co tu píšeš.... víc míň dárků- vždyť je to jedno ne. Hlavně, když má obdarovaný radost. i kdyby měl ten dárek jen jeden.:-)
 terezie + tadeáš 05 + berta 08 


Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(20.12.2006 9:25:55)
u nás taky rozdávají děti a to nějak odjakživa ani jim to nemusel nikdo říkat.Většinou děti společně - pokud jich je tam víc. Nebo když jsme měli třeba vánoce druhý den i babičky tak to bylo na střídačku - jeden den jedna a druhý den druhá.

co¨se týká četnistï a rozdávání , si myslím že dospělým je to jedno , stejně koukají jak dětem září oči a děti mají dárku tolik že ani nestačí počítat zda má někdo víc či m´ˇn. a u nás bývají většinou dárky pod stromečkem a tak divně rozházený , že to vychází většinou na střídačku.

ahojky
 Štěpánka+Kristýnka2/04+12.9.07 


Re: rozdávání dětí 

(23.12.2007 20:25:47)
Já mám děti dvě holčičce jsou 3roky a kloučkovi 3 měsíce a má každy jinou barvu papíru holčička červenou a klouček modrou já a manža máme zlatou a na tom mašličku bud modrou nebo červenou. Rozdávat bude Kiky malej to ještě nezvládne:D ale příští rok oba a budu se snažit aby donesli dáreček jeden druhému. Spíš sem řešila to že každý říkal že je Tofik je malej at mu nic nekupujeme . Včera po rozhovoru s Kiky když malému povídala co si přeje a co asi dostane On jsme si uvědomily že by si myslela že je zlobiví proto nic nedostal. Tak jsme honem včera ještě nakoupili i pro Tofíka. Sice mu to je opravdu jedno ale představte si až si za pár let pustí dvd mé první Vánoce a pod stromkem bude mít PRD.
 Sissi 
  • 

Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 11:22:39)
Mám stejný dojem, navíc jako dítě jsem tuhle "povinnost" neměla vůbec ráda.
 Agnes (2 děti) 
  • 

to není povinnost 

(19.12.2006 11:28:43)
Ale to přece není povinnost. Myslím, že 99% dětí rozdává dárky ráda a u nás se to nevztahovalo jen na mě jako nejmladší, ale rozdával i starší bráška. Navíc my se snažíme o to, aby obě děti měly stejný počet dárků i podobný poměr velkých a malých krabic ;-).
 Róza 


Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 12:03:32)
Já myslím, že to jestli je to činnost oblíbená nebo není je jiná věc. K tomu by děti opravdu nutit nikdo neměl. Jde spíš o to, jestli je to pak u stromečku příjemné, když se děti na dárečky vrhnou. Mě připadá, že i děti si to víc užijí, když sedí spolu s dospělými okolo stromečku a maminka nebo tatínek vklidu rozdává. Tj. tak aby se i na konec mohl každý těšit, že ho tam ještě něco zajímavého čeká. Také mi přijde, že pro dítě nejchtěnější dáreček by měl přijít až ke konci, aby nepředčil ostatní drobnůstky. Navíc nedočkavé dítě rozdává dříve než si ten poslední obdarovaný stačí svůj dárek prohlédnout. Pak to není vklidu, mnohem dříve to napětí pro všechny skončí a to napětí je právě na tom to nejkrásnější. Obzvláště pro děti :-))).
 Sylvie 


Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 12:11:32)
No, já nevím, co si představit pod pojmem "děti se vrhnou na dárky". Děti prostě ty dárky rozdávají, stejně jako by je rozdávali rodiče U nás bývá zvykem rozdávat dárky tak, abychom všichni viděli, co obdarovaný dostal a je jedno, jestli rozdávají děti nebo jestli se děti natolik zabrali do hraní si s tím, co dostali, že další dárky je už nezajímají a zbytek dorozdává někdo jiný.
 Róza 


Re: Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 12:14:35)
Tak si přečti příspěvek cairy. Kluci si najdou své dárečky a na dospělé tam ty jejich zbydou. Tomu já říkám vrhnout se na dárky.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 12:17:24)
Vzhledem k použitým smajlíkům předpokládám, že Caiře a její rodině daný stav vyhovuje, tak nevidím důvod, proč by to někomu jinému mělo trhat žíly TO, že děti rozdávají dárky rozhodně nemusí znamenat, že si najdou svoje a tím to končí, u nás to tak není - aneb jaký si to uděláš, takový to máš ;o)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 13:27:59)
Asi tak, diky - nam to vyhopvuje a nevadi - samozrejme rozbalime treba kazdy jeden darek od Jeziska, ale abychom si vychutnali treba knihu od toho druheho - na to je cas, az kdyz deti ulehnou. Mame to tak "zatim" zarizene a vyhovuje nam to.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 13:13:36)
ROOOzo :-D
nezlob se na mne, ale ja nikdy nenapsala, ze se nase deti vrhnou na darky..
Vanoce slavime(24.12) v uzkem rodinem kruhu - tj. ja , manzel, a nase dve deti ve veku dva a ctyri roky.
LOni to vypadalo tak, ze za uku prisli ke stromecku, mensi doslova a do pismene snad pet minut stal a ziral na rosviceny stromecek a starsi dobrych pet minut chodil okolo a ziral taky.
Darecky si sami hledaji, to je pravda, ale neznamena to to, ze vsechny nase darky zustanou pod stromkem. Napsala jsem vetsina, resp. ty tajna splnena prani se daji schovat dost dobre dozadu.. a nechat na posledni chvili, resp. lze korigovat, tenhle darek jeste ne, podivej se na ten balicek vedle.
Ono dost dobre nejde tocit na kameru dve male deti a rozbalovat darky - takze vetsinou cast robalim s detmi ja, ccast manzel, aby nas deti meli na videu oba dva. Ten kdo rozbaluje, prilezitostne foti...
Pod pojmen vrhnout se na hromadu darku si predstavuji deti, ktere se vriti ke stromecku a hned zacnou litat papiry!
Nezlob se, ale takoe deti opravde nemam, a vychovavam je k tomu, aby nikdy takovy nebyli.
Jinak hezke Vanoce!
 Líza 


Re: Re: Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 12:23:14)
Roozo, to napětí pro děti není nejkrásnější, to je možná nejkrásnější pro dospělé,když čekají na radost těch dětí. A za druhé - moje děti se teda na dárky nevrhají. Když podají jeden dárek, mohou čekat s dalším už nachystaným, ale vždycky se čeká, až dotyčný svůj dárek rozbalí. To, že svůj nejchtěnější dárek najdou až nakonec, se dá udělat velmi jednoduše, může to prostě zařídit ten, kdo dárky pod stromek dává.
Ano, dovedu si představit, že mít doma dvě impulsivní hyperaktivní dráčata, tak je radši budu držet na klíně, nebo nadšením půlku dárků zničí a ještě přitom zboří stromek. U nás se nic takovýho neděje. Zato kdybych přišla s tím, že maj sedět a koukat a na dárky nesmějí sahat, tak bych jim zkazila celou nadílku a místo radosti by byly pod stromkem slzy.
 Adyna 


Proč dětem kazit radost? 

(29.12.2006 12:51:03)
Moje řeč. U nás je to podobně, syn (letos prvňáček) rozdává dárky taky nám všem (podotýkám, že dítko mám pouze jedno, kdyby jich bylo víc, určitě by to nebyla výsada toho nejmladšího - když já jsem byla v jeho věku, taky jsme se o tuto výsadu dělily s mojí starší sestrou půl na půl). Když by sám nechtěl, určitě ho do toho nikdo nutit nebude, nejde o povinnost. Jenže on to dělá rád (stejně jako já kdysi), nevybírá si jen dárky pro sebe, ale poctivě hledá dáreček pro každého z nás - tak proč mu kazit tu radost? Prostě a jednoduše - každý, jak mu to vyhovuje, nedělala bych z toho vědu.
 Sylvie 


Re: rozdávání dětí 

(19.12.2006 11:29:05)
U nás dárky rozdávají děti, protože se jim to líbí :o) U nás a u našich je to v pohodě, protože pod stromek je pár kousků, takže k nějaké kumulaci nedochází, u tchyně, kde si jednak potrpí na velké množství "blbůstek" pod stromkem, jednak se tam scházíme ještě s dětnou rodinou manželovy sestry (takže je nás tam fakt dost), tak tam dárky sice roznáší děti, ale tchyně řídí jaký balíček jim do ruky strčí.
 cheva 


Re: rozdávání dětí 

(26.12.2006 10:50:06)
U nás vždycky rozdával ten nejmladší a počkalo se, až všecky dárky byly rozdané a pak zas rozbaloval nejdřív ten nejmladší, asi jako odměnu za to rozdávání :-) Náš malej to zatím vždycky dělal rád (podle nakreslených obrázků). Počítám, že časem ho to přestane bavit, tak ho do toho nebudu nutit (na rozdíl od našich) a třeba si to zas užijem my.
 Erika a Kristýnka (20.měs.) 
  • 

Super nápad ... 

(19.12.2006 11:28:09)
Vynikající nápad ... Myslím si, že pokud je to spontání a děti chtějí dárky rozdávat,tak je to určitě fajn :o) Všem přejeme krásné vánoční svátky a nový rok! Erika a Kristýnka
 Konie 


Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 12:24:20)
My když jsme byli malí, strašně jsme se těšili na rozdávání dárků a jsme tři sestry a nehádaly jsme se . Normálně jsme se domluvily. A bylo to v klidu. Vybíralo se namátkou. Ono ani pod tím stromečkem to není setříděné tahle hromada dědeček, tahle hromada maminka, tahle hromada xy... A naše děti si taky to rozdávání hrozně užívají. Mají 7 a 6 let, střídají se. A že by se vrhly. To nikdy nedělaly. Vždycky se tak rozpačitě usmívaly s takovým tím pohledem "můžu" a nosily dárky jednotlivým lidem. My si je dáváme na hromádku vedle sebe a když jsou rozdané, tak rozbalují nejdřív děti - je hrozně hezké vidět, jakou mají radost - a když mají hotovo, tak rozbalujeme my ostatní. A že by jsme nevnímali co kdo dostal? Při výkřicích "jééééééé děkujůůůůůůůůů" nebo "parááááááááda" a pod. to nejde nevedět radost. my jsme taková spontánní rodina, nic nerežírujeme, je to tak jak to vyplyne a zatím nám to plyne takto a jsme hrozně spokojení :-)
A ještě se mi líbí jedna věc. Máme s dětmi zvyk, že postavíme 23. stromeček a děti jdou spát, aby mohli andělíčci stromeček do druhého dne nazdobit. Pod nenazdobený stromeček dárky nejdou. Děti se vždycky trochu strachují, jestli byly dost hodné, aby teda ti andělíčci stromeček nazdobili. Myslím, že tuší, že ho zdobíme my rodiče, ale stejně ráno 24. vyskočí z postele a radostně křičí "nazdobili, nazdobili..." Někdy mám pocit, že z toho nazdobení mají větší radost než z dárků... Ale spíš je to prostě jiná radost :-)
Trochu jsem se rozjela, ale chtěla jsem se podělit :-)
 Róza 


Re: Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 12:33:48)
jůůůůůů, tak tohle je zase super nápad pro mne. My s manželem zase řešíme, jestli stromeček nosí ježíšek a nebo se zdobí, aby tam mohl ježíšek donest dárky (pak ale rosvícený stromeček není překvapení, ale je to praktičtější protože se může pod stromečkem večeřet). Tohle je super. Díky.
 Soninda 


Re: Re: Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 13:33:08)
taky sme se jako malý na rozdávání dárků těšili a jelikož sme se s bratrem dohodnout neumeli tak se to střídalo

rozdají se všechny a až potom se rozbaluje

postupem času jak sme rostli sme se s bratrem hádali naopak kdo bude rozdávat, nikdo to nechtěl dělat tak sem to jako nejstarší musela dělat já

neumim si ale představit, že by dárky rozdávali rodiče to nebylo nikdy
 Soninda 


Re: Re: Re: Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 13:35:11)
oprava
jako nejmladší :-))
 Janka.o 


Re: Re: Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 15:55:48)
Tak u nás je to jasně dané.Zdobení stromečku 24. ráno je chlapská práce. Všechno se musí nachystat,aby mohl dát Ježíšek pod ten stromeček dárky a rozsvítit ho.Syn(8) s tátou si tuto "práci" nenechají vzít, je to pro ně otázka prestiže, aby byl prostě dokonalý. :-)
 Janka.o 


Re: Re: Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 15:56:17)
Tak u nás je to jasně dané.Zdobení stromečku 24. ráno je chlapská práce. Všechno se musí nachystat,aby mohl dát Ježíšek pod ten stromeček dárky a rozsvítit ho.Syn(8) s tátou si tuto "práci" nenechají vzít, je to pro ně otázka prestiže, aby byl prostě dokonalý. :-)
 tulenka 


Re: Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 21:35:58)
Tak tohle přesně děláme od té doby, co máme malou, je krásné, když se ptá, jestli už andělíčci budou zdobit. Letos stromeček vybírala, aby se těm andílkům hezky zdobil
 zuzkasim 


Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 12:59:08)
S těma fotkama je to moc pěkný nápad, stejně tak mě už dřív napadly namalovat jednoduché karikatury. U nás doma jsme byli 2 sestry, na rozdávání jsme se moc těšili, celkem jednoduše jsme se domluvili, jeden dárek dám já, druhý sestra. Až jsem byla velká, tak naprosto nadšeně rozdávala jen sestra. Naši si s výzdobou cedulek pěkně pohráli a většinou je schovali za ohyb papíru, aby vykukovaly, ale nebylo hned k přečtení, pro koho dárek je. Takže se dárky rozdávaly naprosto náhodně. Vždycky se počkalo, až si ho dotyčný rozbalí. Z vánočních besídek v hudebce jsme převzali ještě jeden zvyk. Hádání, co to asi bude. Dárek se ohmatával, štěrchalo se s ním (pak občas přišly výkřiky typu "opatrně", "já bych ho raději na druhou stranu nepřevracel" apod.). To nás motivovalo k tomu dárky balit netradičně např. do různých krabic od něčeho jiného, občas jsme tam přidali kamínky (aby to hrkalo a bylo těžší) atd. Potom se ani CD na první pohled nikdy nepoznalo. Byla u toho docela legrace a to i v naší jinak ne tak veselé rodině.
 Bulik 


Re: Re: Super nápad ... 

(19.12.2006 15:25:36)
Jé tak to my s manželem dělali vždycky a děláme doteď i s malým. Na dárkách nejsou vůbec žádné cedulky, napřed se ohmatává, oťapává, považuje a hádá, pro koho to asi je. Pak někdo "nenápadně" prohlásí, že je to asi pro..... S manželem jsme se ještě potom navzájem nutili hádat, co je vevnitř :-)
Příští rok určitě udělám ty cedulky s fotkama, letos už to nestihnu, ale je to príma nápad. Syn už bude ve věku tak akorát, aby si takové roznášení užil :-)

Hezké Vánoce
 Jája 
  • 

Já dám dárek celé rodině 

(19.12.2006 13:07:35)
To mi připomíná jednu věc: letos chci dát celé rodině pod stromeček rodinný kalendář. Týdenní, s fotografiemi celé rodiny, kde kdo byl a s kým. Pokud bude v dotyčném týdnu svátek nebo narozeniny člena rodiny, bude tam jeho fotografie (ne pasová, ale při činnosti, např. dítko se psem) a připomenutí, kdo má narozeniny, svátek... už se těším na to překvapení! Týdenní se mi zdá lepší než měsíční, ale byla fuška zpasovat dohromady tolik fotek a týdny. Jinak má normálně vyznačené svátky a další náležitosti, co má kalendář mít.
 Skřítek 


Re: Já dám dárek celé rodině 

(19.12.2006 14:18:31)
Ahoj Jájo,
oceňuji tvou práci s týdenním kalendářem. My letos dáme babičce a dědovi měsíční kalendář s fotkami. I tak bylo docela problém vybrat pěkné fotky, které se hodí. Můžu se zeptat, jestli sis to celé dělala sama, nebo jestli ti ten kalendář někde kompletovali a tys jen vybírala fotky?
Hezké vánoce!
Zuzka
 Katka 
  • 

Re: Re: Já dám dárek celé rodině 

(19.12.2006 14:21:05)
My zase dáme letos každé rodině polštářek s fotkou naší dcery. Ale to jen tak, mimo ostatní dárky.
 Katka 
  • 

Re: Re: Já dám dárek celé rodině 

(19.12.2006 14:22:06)
My zase dáme letos každé rodině - mým a manželovým rodičům, polštářek s fotkou naší dcery, tedy jejich vnučky. Ale to jen tak, mimo ostatní dárky.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Já dám dárek celé rodině 

(19.12.2006 14:24:39)
Zuzko, my delame totez. Mam na to doma program - Fotoslate4 (mozna je jich novejsi verze) delam v ni i stitky na darky a obaly na DVD detem. kalendar tam lze udelat velmi rychle a zas tak velka prace to neni (no je :-), ale stoji to za to..
 Bulik 


Re: Já dám dárek celé rodině 

(19.12.2006 15:34:42)
To jsem dělala před dvěma lety, jako speciální dárek pro mámu a byla to teda parádní fuška! Ale nikdy jí snad nic neudělalo větší radost, s kalendářem pomalu i spávala. Byl velkoformátový měsíční, na každé stránce rodinné fotky na jedno téma sesbírané tajně po celé rodině. Sešly se tam i fotky 80 let staré, třeba pradědeček jako malé batole. V lednu byly třeba svatební fotky, únor rodinné ateliérové portréty, pak tam byly sourozenecké, "muži při práci", milenecké dvojice a pak jednotliví členové rodiny od narození doteď. V datumové části byla u datumů, kdy někdo z rodiny slavil, jeho fotka a popis výročí. Na titulní stranu jsem dala mozaiku ze všech "pasovek", co jsem kde vyhrabala. Strašlivá práce, ale fakt to stálo za to :-) Třeba se někdo inspiruje, tady jsou fotky.

 Cvičenka 


Program pro vytváření kalendářů 

(19.12.2006 16:28:21)
Ahoj, muzes mi, prosim, napsat, s jakym programem delas tak krasne kalendare? A da se stahnout z netu? Diky moc.
 Bulik 


Re: Program pro vytváření kalendářů 

(19.12.2006 16:40:02)
Bohužel nedá :-( to je profi program pro DTP (desk top publishing), ty nejsou zadarmo :-( Ale zase se v tom dají dělat naprosto úžasné věci, klidně vysázet vlastní knížka, noviny, jakékoliv letáky, ty kalendáře, plakáty, všechno možné, stačí to pak jenom přinést do tiskárny a vytisknout.
Tohle je dělané v Corel Ventura, nebo je možné použít Adobe PageMaker, QuarkPress. Možná někdo nahodí link na něco freewarového, já bohužel nevím. Možná by to šlo i v obyčejném grafickém programu, ale dá to hodně práce, není tam ten DTP komfort.
 Markéta,3kluci 
  • 

Re: Program pro vytváření kalendářů 

(19.12.2006 17:06:24)
My jsme letos taky vytvořili kalendář s fotkama,manžel program někde stáhnul.BuĎ ze "slunečnice" nebo "stahuj". On si bohužel nepamatuje,kde to našel, ale možná by šlo poslat ten program přímo tobě.
 Sissi 
  • 

Re: Program pro vytváření kalendářů 

(19.12.2006 17:08:27)
Já dělám už několik let podobné kalendáře v prachobyčejném Wordu :o)
 Sissi 
  • 

Re: Program pro vytváření kalendářů 

(19.12.2006 17:08:54)
Já dělám už několik let podobné kalendáře v prachobyčejném Wordu :o)
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: Program pro vytváření kalendářů 

(23.12.2007 16:26:11)
Ahojky,
na www.stahuj.cz jsem zdarma stáhla PhotoFiltre a Picasa. Každé využívám k jiným úpravám (i když leccos je v obou programech). A právě na ty koláže je Picasa perfektní...
 zuzkasim 


Re: Re: Já dám dárek celé rodině 

(19.12.2006 20:39:19)
No je to super, myslím, že bych tím taky udělala radost spoustě lidem, ale jak tak přemýšlím, je k tomu potřeba scaner, nějaká dobrá tiskárna, pak ten program a umět to v něm. Hm, myslím, že to spousta lidí nemá, ale zase dobrá inspirace pro ty, co na něco takového vybavení mají.
 Radka 
  • 

Re: Re: Já dám dárek celé rodině 

(21.12.2006 17:18:17)
Teda to je naprosto dokonalý!!! Vytářela jsem pro manžela kalendář z různě prostříhaných fotek naší holčičky a potila jsem při tom krev - ale tohle příští rok určitě udělám, kdybych přitom měla vypustit duši! Moc díky za nápad.
 Dana 
  • 

Re: Já dám dárek celé rodině-fotoknihu 

(19.12.2006 21:38:52)
Je to super dárek - fotokniha s fotkami dětí, připravíte si ho v PC special.programem, fotky,jejich velikost,popisky,pozadí... a výsledek je fakt klasická kniha s fotkama, s pevnýma deskama.Fakt to vypadá velmi dobře!
 *Kate*+ dve holky 05+08 


a neni to zbytecny ? 

(19.12.2006 22:26:17)
ja tedy nevim, napad hezky, ale neni to uplne zbytecny ? pokud jsem mela moznost videt rozdavani darku v rodinach s malymi detmi, tak drtiva vetsina deti ve veku 3-4 roky byla bez problemu schopna rozeznat minimalne prvni pismenko sveho jmena, takze svoje darky si nasli uplne sami...a s ostatnima pomohli rodice, protoze deti obvykle tech pismenek umely i vic...dcera ma 1,5 roku, nemyslim, ze je nejaky genius, ale pismeno, kterym zacina jeji jmeno uz bezpecne pozna....a samozrejme i nekolik dalsich....
 Haninka  
  • 

Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 7:37:19)
Zbytečný to možná je, ale je to hezký. Hned jsem to včera vyzkoušela - vytiskla jsem to na štítky, abych to nemusela lepit a starší děti (18 a 16) tím byly nadšený, tak uvidím, co tomu řekane ne Štedrý den benjamínek (5). Pro mě to je super nápad.
 Ryšulka, K+A 


Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 7:58:36)
KAte, nevím teda jestli každé dítě v tomhle věku umí počáteční písmena svého jména a pokud Vaše dcerka umí v roce a půl několik písmen, je opravdu moc chytrá (bez ironie) a má můj obdiv. Ale co když několik jmen začíná na stejné písmeno? Navíc proč takhle malé dítě nechat tápat, jaké písmeno to tam je vlastněnapsané? Prostě uvidí fotku a bezpečně to pozná. Moc pěkný nápad i pro děti, které už číst umí. Věra
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 9:51:30)
stejna pocatecni pismena je probllem u nas.. mama - Matyas, Vojta - Vera... , proto jsme zacli tisknout stitky s fotkami..
A ne kazde dite je v roce a pul genius!
Ale to vase ma muj obdiv.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 13:11:24)
Moje dítě v roce a půl tak akorát rozpoznalo kočku od ostatních zvířat, natož písmenka :)). Ostatně, neměla jsem ani doteď potřebu ji nějaká písmenka učit (jsou jí 2,5). Proč taky?
 Aja 
  • 

Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 14:23:27)
Tak oni nektere deti to mohou vyzadovat. Muj 2,5 lety syn je pismeny celkem posedly. Zacalo to znackami na autech, pokracuje pismeny, ktera vidi napriklad v obchode, porad me nuti, abych mu opakovala, ktere je ktere. Podobne mu musim rikat vsechny znacky aut, nektera auta poznal uz v roce.Takze to nemusi byt tak, ze by ambiciozni matka ucila 18 mesicni dite abecedu:-)
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 16:48:24)
Ivule, tady bych se přidala k Aje: když bylo mému synovi 2 a tři čtvrtě roku, začínal sám číst. V necelých třech letech už četl plynně. O písmenka si sám říkal, slova si už odvodil víceméně sám.
 Damila 


Re: Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 18:00:48)
Tohle já nesmím číst, protože si pak připadám jako neschopná matka, co dítěti nedala dost podnětů k tomu, aby ve třech letech plynně četlo! Ve skutečnosti plynně nečtou ani teď, když jsou už kluci školáci. :-(
Děti by se neměly srovnávat, ale někdy je to hodně těžké. Fakt mám někdy dojem, že se dostáváme nějak často do společnosti samých nadrůměrně nadaných dětí a ti moji hoši jsou mezi nimi jak dva hloupí truhlíci...
Já byla ráda, že mi dítě ve třech letech řeklo první souvislejší větu, natož aby četlo! Asi jsme mimozemšťani.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 18:51:23)
Dagmarjano, to je prostě o tom konkrétním dítěti, ne o dostatku podnětů. Myslím, že jsem všechny děti vychovávala skoro stejně, ale takovéhle je jen jedno z nich. Třeba zrovna nejstarší syn začal číst až v první třídě, do které navíc nastoupil s odkladem. Ony zas ty "urychlené" děti dovedou být hrozně únavné, ptají se na daleko složitější věci než děti "průměrné".
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(24.12.2006 23:28:46)
Musím souhlasit. První syn se sám naučil plynně číst ve 3,5 letech, o měsíc později začal psát (tiskacím ;-)), jak se naučil malou abecedu vůbec netuším, zato druhý už má 5,5 a pozná sotva velká písmena a natuty přečte jen svoje jméno, MÁMA a TÁTA... Člověk se těžko brání srovnání, ale přece toho druhého nebudu drezúrovat čtení jen kvůli tomu, že první to už 2 roky uměl?!
 Vlasta (tři děti-20,18,4) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(21.12.2006 8:31:45)
Buď v pohodě,když byly mým starším dětem 2 roky,krásně mluvily a uměly hodně básníček a písniček.Tehdy jsem se dívala na matky dětí, které ve 3 letech nemluvily, jako na naprosto neschopné a svým dětem se nevěnující.Tímto se jim upřímně omlouvám - náš Benjamínek při veškeré péči ve třech letech uměl mami a tati, mluvit začal až o půl roku později(teď ovšem pusu nezavře :-) ).Zkrátka každé dítě je jiné, některému určité věci trvají déle.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 21:40:56)
Ale jo, holky, ať ti mrňousci klidně čtou písmenka, když na to mají buňky.. :)

Já jen reagovala na poněkud kategorické tvrzení předchozího příspěvku, kdy autorce připadalo jaksi normální, že dítě v 1,5 roce už rozpoznává první písmenka. Moje dítě v tuto dobu tak akorát začínalo rozeznávat kočku od ostatních zvířat :).
 *Kate*+ dve holky 05+08 


Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 20:48:46)
nerekla bych, ze je dcera genialni...ona je prachsproste silene zvedava baba. vsechno ji hrozne zajima, takze proc by ji nezajimaly pismena. nejaky napisy jsou vsude. rozhodne ji nijak nedriluju, ale ona se proste porad pta a pta a pta a hrozne rada "cte" knizky, kde ac je hodne obrazku jsou sem tam i nejaky slova a tak se to proste sejde....takze uz umi cisla 0,1,2,3 a pismena P a S, coz ma z vytahu (bydlime ve tretim patre) , zna pismeno G, ktery ma na botach atd atp...jsem z toho trochu nejista, ale nejak mi nedava smysl ji tvrdit, ze to jsou broucci a ne pismena...ale jak ji udrzim do skoly nectouci, to fakt nevim :-( a pritom mi to pripada idealni....dite by podle me nemelo pred vstupem do skoly zvladat skolni veci....ale jedna vec je muj nazor a druhy kazdodenni praxe :-(
 Ryšulka, K+A 


Re: Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(20.12.2006 21:03:29)
Kate, myslím, že si tu nikdo extra nemyslí, že driluješ svoje dítě, aby četlo. Jen je prostě taky spousta jinejch dětí, který jsou jak píše Dagmarjan mimozemšťani a tam třeba patří i to moje. Má 20 měsíců a jsem ráda že z ní vypadne nějaký slovo, natož aby četla písmenka :o). Myslím, že spíš máš obdiv, že máš tak nadaný dítě. Takže pro někoho fotky a pro někoho klidně nápisy. Prostě každý dítko je jiný a podle toho mu to ulehčit. Nic víc :o).
 Zuzka 
  • 

Re: Re: Re: Re: a neni to zbytecny ? 

(25.12.2006 23:10:50)
Myslím, že sa nejedná o to, že by maminka spomínaného 1,5 ročného prcka ho mučila poznávaním abecedy. Môj syn vedel v 1,5 roku tiež niekoľko písmen a v 2 rokoch ovládal celú abecedu a to tiež nie je žiadny génius. Jednoducho mal záujem a pýtal sa - keď sme boli na vychádzke, chcel vedieť písmenká na ŠPZ na autách a pýtal sa, pokiaľ nedostal odpoveď. Žiadny záujem z mojej strany vtĺkať tak malému decku do hlavy abecedu.
 Lassie 
  • 

Krásné a zajímavé nápady potěší 

(21.12.2006 12:11:40)
Spousta věcí je zbytečných - třeba balení dárků, když se to stejně roztrhá a plýtvá se tím papírem. Ale dárek vypadá líp, když je hezky zabalený. Příkladů by byla spousta. Myslím, že obrázky jsou fajn nápad. Až bude malá větší, tak to vyzkouším.
 lipoo 


Re: Krásné a zajímavé nápady potěší 

(27.12.2006 0:16:45)
Jo,jo..fotky nejsou špatný nápad-škoda,že čtu až teď...k poznávání prvních písmen-náš teda první písmeno pozná-letos poprvé se "vrhnul" k dárkům,že on bude nosit...vzal balíček a říká-to je pro mě..A to se svoje písmenko naučil tak před týdnem-prý je tam D...pak vzal druhý balíček a dával ho bráchovi,jenže to bylo pro tatínka-začínají oba dva na stejný písmeno...takže mu starší radil a četl,co on nevěděl...a nebo je ještě řešení,že každý člen rodiny má "svůj" balící papír...malej s krtečkem,větší brácha se sněhulákama,atd...Jinak u nás se zdobek zdobí až před večeří,aby to menší neviděl,a má překvápko i rozsvícený stromeček...My to tak doma taky dělali a bylo to lepší-potom už jsme to tak vyžadovali,páč se nám coby náctiletým už nechtělo stromek strojit-radši jsme se dívali na pohádky,tak jsme na taťku hráli,že chcem překvápko:-))
 Mitzi 


Re: a neni to zbytecny ? 

(25.12.2006 11:05:49)
ahoj, chtěla jsem se zeptat na něco, co není z vánočního soudku, ale není tu proklik na mail, tak to píšu tady do diskuse a budu ráda, když se mi ozveš (na mail). Náš syn uměl v roce a půl celou abecedu, nejen velká písmena, ale pozná i většinu malé abecedy. Když má dobrou náladu ;-) čte jako po másle, i když samozřejmě jen po písmenkách. Ale... jsou mu už dva a čtvrt, dodnes dost špatně mluví (komolí) a např. o nějakém zrušení plínek nemůže být ani řeč... vždycky nahlásí bobo, až když je hotovo (v plíně) a když je počůraný, ječí, že je plínky čistá a nechce se nechat přebalit... já vím, že to není otázka inteligence :-) ale zkoušeli jsme všecko možné a chci se zeptat, jestli máš podobnou zkušenost... (takové rozpory mezi tím, co dítě zvládá, i když má ještě času dost a nezvládá, i když by už mělo) Krásné svátky! Mitzi
 Denisa 
  • 

Re: a neni to zbytecny ? 

(23.12.2007 22:57:30)
Ahoj Mitzi, mám dcerku, dva a čtvrt roku, taky zná už dost písmenek, prostě chtěla vědět, co to je a pamatuje si to, plínky má sice už jen na spaní, ale mluví hodně špatně, má stále ještě svůj dětský slovník a normálně se jí mluvit nechce, ale dle odborníků je to ještě v pohodě. Zrovna tak s těmi plínkami je to do 3 let určitě v poho (synek mé sestry odložil plínky ve dne ve 2,5 a znám děti, co to udělaly ve 3 letech a to byly jinak velmi šikovné). Takže si myslím, že každé dítě je jiné a v těch dvou a čtvrt ty naše nijak nevybočují. Pěkné vánoce. :-)
 Magnolya 


Krásný nápad 

(20.12.2006 9:12:48)
Jestli jednou budu mít děti, tak bych fotky taky využila:)

Jinak, ad rozdávání dárků. U nás jsem vždycky rozdávala já s bratrem. A to i když jsme byli středoškoláci. Stromek jsme strojívali s taťkou 24.12. ráno za zvukové kulisy pohádek. Od nějakých mých 10ti let strojím stromek já. A upřímně přiznám, že raději rozdávám dárky:)

Přeji krásné Vánoce všem diskutujícím (možná i Jardovi:))
 Ivulle 
  • 

Jiný způsob rozdávání  

(23.12.2006 21:49:38)
U nás rozdávání dárečků probíhalo tak, že si každý dárky očísloval např. mamka -č.1až 10 a napsala si - čí dárek pod jakým číslem je. Taťka si očísloval dárky pro ostatní pod č. 10 až 16 (např.) a já 16 až ..20 a sestra 20 až 25. Udělali se do klobouku lístečky jak do tomboli -č. od 1 do 25 (podle toho kolik bylo celkem dárků) a u stromečku se losovalo. Až si někdo vytáhl číslo a dárce odsouhlasil, že pod tím číslem je skutečně jeho dárek, teprve si ho mohl vzít. Zní to možná složitě, ale bylo to vždy zábavné a trvalo to opravdu dlouho, ale o to víc to bylo napínavé!!! Ale není to pro malinké děti -ty tu trpělivost ještě nemají :-) Myslim, že je to především o příjemné atmosféře, ať už se dárečky rozdají jakkoliv! Přeji všem pohodový Štědrý večer!!!!
 scarlett 
  • 

dárek 

(20.12.2006 14:35:54)
Dárečky označuji nálepkou se jménem.Když se jedná o hlavní dárek,na který vím že dítě obzvláště čeká, nalepím nálepku ještě pod okraj balícího papíru,aby jej tak lehce nenašlo.Tak jako nenápadně..., to nejlepší nakonec...
 Evka 1973 


Různé papíry 

(22.12.2006 7:12:49)
U nás funguje už několik let systém s různými papíry - každý má dárky pouze v jednom druhu papíru, na kraji stromečku je potom přikolíčkovaný "vzorník" papírů a na něm je napsáno vždy kdo má jaký papír. Pak můžou rozdávat úplně všichni. Vždycky si každý hledá ten svůj balíček. Evka
 ditaon 


mašličky 

(23.12.2006 21:22:49)
u nás doma rozdával dárky vždy ten nejmladší a do té doby než jsem jako benjanínek poznala písmenka, mamka dávala každému jinou mašličku...
 marcí 


první písmenka 

(24.12.2006 21:56:56)
U nás rozdávají zásadně děti, starší (5 a půl) zná písmenka bezpečně, mladší (3 roky) jen některá, ale písmena, kterými začíná jeho jméno, bráška a m a t pozná s přehledem. A letos to byla docela legrace, protože se o to rozdávání přetahovali:-)
 Jitka, 2,5letý syn 
  • 

Výborný nápad 

(25.12.2006 17:51:46)
Dobrý večer Pavlínko, náhodou jsem si přečetla Váš příspěvěk a musím uznat, že je to skvělý nápad.My jsme včera dárky rozdávali stylem - já přečetla a synek dones osobě.Škoda, že jsem si ten Váš návod přečetla až dnes.Ale nevadí,alespoň je to dobrý tip pro příští rok.Hned ho musím řící dalším kamarádkám.
Přeji šťastný nový rok a ať Vám dcerky dělají jen samou radost.
 Jirka 
  • 

Velmi vtipný nápad 

(18.1.2007 13:40:10)
gsgfdsg
 ter, syn 2 roky 
  • 

Tiskátka 

(5.3.2007 13:51:06)
Ahoj,
o Vánocích jsem řešila něco podobného. Jonášovi jsou 2 roky a o čtení nemůže být ani řeč :-).
Vymyslela jsme tiskátka. Moc dobře si pamatoval, že dárky pro Jóšu jsou s hrochem, pro mámu s žirafou a pro tátu se slonem. Rodzával jako divý.

Jen jsem natiskala potřebný počet zvířátek, vystřihla je, proděrovala děrovačkou a protáhla mašlí.

Výborně se to osvědčilo a letos to dělám zas. Fotky jsou také super nápad, jen to chce větší přípravu - to u mne v předvánočním šrumci nehrozí :-)
 Li 
  • 

Symboly 

(16.11.2007 6:23:28)
Také náš malý rozdával. Kartičky ze symboly - tatinek motorka-velký fanda, maminka knížka, malý autíčko, babička 1-jehlice,babi 2 kytka-stále zahradničí, dědeček1-kladívko-kutil, dědeček 2-vařečka - kuchař. Byla u toho legrace a mylý nápovědu vůbec nepotřeboval. Pěkné svátky Li
 katcha70 


dárky a děti aktivně 

(22.12.2007 11:54:59)
S označením balíčků jsem si letos poradila obdobně,i když mé děti už číst umí,vyrobila jsem si vlastní vánoční vizitky a vytiskla na počítači.myslím,že to bude příjemné pokoukání pro všechny,kteří se u stromečku sejdou,taky pro mě to bylo příjemnou zábavou.Držímpalce,ať se to všem povede a hlavně vše v klidu,jde přece o klid a pohodu,vánoce přece není soutěž o to,kdo se víc uštve.Ať nám zbyde síla radovat se s našimi milými.katcha

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.