| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dokonalé dítě

 Celkem 27 názorů.
 The Marta 74 


Chtěla bych někoho takového znát osobně 

(8.12.2006 10:07:23)
Mně se článek moc líbil a lidí jako je autorka si velice vážím. Jako jedni z mála lidí dnešní společnosti dělají něco, co má smysl a veliký význam a to i pro budoucnoust. Ráda bych se z někým takovým znala osobně a učila se od něj. Tito lidé mají totiž mnoho co dát a dávají. Za článek děkuji - pohladil mě po duši.
 renai,3.mimi na cestě, 2kluci 


Re: Chtěla bych někoho takového znát osobně 

(12.12.2006 8:36:19)
Ahoj, Jana Frantíková byla jednou z vyučujích na Výjezdech maminek s dětmi, které v souč.neběží, prot.Jana řekla, že už je spíše ve věku babičky, než maminky, opravdu má už vnoučátka, tedy i některé děti z domu, a souč.se s manželem o pár dětí ještě starají. Jinak má své priority rozhodně srovnané a oba s mužem své děti milují, a drží v životě řád. Ona si váží KAŽDÉ maminky, výslovně řekla, že smeká před tou, co vychovává zodpovědně jen jedno dítě- já tenkrát to 1 měla, hrozně mě to právě od ní potěšilo. Je těžké někdy hodnotit článek, neznáme-li autora...
Kéž by takových jeko je ona a její muž- mimochodem, tuším, že je vědeckým pracovníkem a taky držitelem titulu Železný muž, víc!
Oni nemají děti pro výdělek, ale z lásky.
 Róza 


po dlouhé době něco pro zasmání a zamyšlení 

(8.12.2006 10:17:31)
Díky za hezký článek.
Také občas uvažuji nad tím, že mám spoustu nešvarů. Jím před večeří, svršky nechávám přes židli nebo když si něco zapomenu v bytě, tak se nezuji a jdu si pro to ve venkovní obuvi. Dcera je sice ještě malinká, ale už teď cítím, že bych měla jít příkladem :-). Ona to už teď určitě všechno vnímá. Těžko se toho člověk zbavuje.
 maceška 


Re: po dlouhé době něco pro zasmání a zamyšlení 

(8.12.2006 10:52:08)
Ale i přes ty nešvary žijeme, ne? Mám pocit, že naše děti na nás nejvíc milují právě tu nedokonalost. Vždyť je v tom tolik lidskosti a prosté radosti ze života, když nás nachytají na švestkách. Vychováváme se navzájem, zdá se :-)
Článek mě pohladil po duši, hned se cítím líp (když už nejsem dokonalá, aspoň že nejsem sama :-))
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: po dlouhé době něco pro zasmání a zamyšlení 

(8.12.2006 11:20:23)
Jojo, když ve své dcerce vidím odraz sebe sama, tak se vztekám i směju. Onehdá jsem přemýšlela, proč k ní nacházím cestu daleko hůř než její k sestřičce a došlo mi, že zatímco ta mladší je víc jako tatínek, ona je hodně moje vlastní zrcadlo - a milovat sebe sama je skoro ten nejtěžsí životní úkol ... :)
 kaMyš 


Re: Re: po dlouhé době něco pro zasmání a zamyšlení 

(8.12.2006 14:45:49)
Souhlasím, já si myslím, že není nutné být "bez nešvarů", ale umět dítěti, když si všimne, že sama dělám něco, co ono nesmí, říct bez vytáček: "Ano, máš pravdu, neměla bych to dělat." A nevymýšlet si ty "omluvy", proč dítě nemůže a já můžu. Z toho by se snad dítě mohlo naučit něco dalšího cenného do života - přiznat chybu. Moje máma to nikdy neuměla, vždycky měla po ruce nějakou výmluvu typu když to dělám já, tak je to něco jiného, protože... A vždycky jsem to jako dítě těžko nesla, tu nespravedlnost. A teď to sama někdy neumím (a někdy jo, to jsem pak na sebe pyšná), přiznat, že dělám chybu.
 Mortadela 


Taky nejsem dokonalá 

(8.12.2006 11:27:23)
Taky nejsem dokonalá a moc dobře to vím. Až mě při čtení zamrazilo jak moc má autorka pravdu. Jen kdybych nebyla mimo jiné také tak liknavá a líná pracovat na sobě...:-( A to mám jedno dítě! Autorka má můj obdiv.
 Zdislava a kluci 


Re: Taky nejsem dokonalá 

(8.12.2006 12:32:24)
presne takhle to funguje, neuvedomila jsem si to do te doby,nez se me moje sestra zeptala, kdo vojtika naucil dekovat,rekla jsem ze nevim,ze mu to nikdo nerikal,ze ma za nektere veci dekovat,on to proste odkoukal od nas, kdyz neco chci aby mi prinesl tak ho poprosim a nasledne mu podekuju a na oplatku kdyz on na me vola,ze chce caj a hledame spolu hrnecek a ja ho najdu jako prvni a podam mu ho,tak rekne "kuju" a ja na to "prosim" proste to ma okoukany samozrejme ze si dekujeme i s manzelem,ale urcite ne vzdycky :-) prijde mi divny si z ditete delat pejska ktery prinese a odnese aniz bych ho pozadala nebo podekovala je to taky clovek,ktery musim mit mantinely,ale taky nejaky prava a povinosti
 ronniev 


Re: Re: Taky nejsem dokonalá 

(8.12.2006 21:33:46)
Zdislavo, za tenhle příspěvek díky. Taky se snažíme se k dětem chovat tak, jak se chováme k sobě navzájem nebo k jiným dospělým, to jest zdvořile, a nejvíc mě zahřeje, že si už děkují a "prosímují" i mezi sebou (a to je jim devět, osm a čtyři). Neříkám, že vždycky, ale často. A ještě s jednou věcí souhlasím - že není v očích dítěte větší nespravedlnost, než když dospělý sám dělá něco, co mu zakazuje, a ještě mu vysvětlí, že "to je něco jiného". Přiznat chybu a omluvit se je podle mě jedno z nejdůležitějších výchovných pravidel. Není to jednoduché, ale vyplatí se to. Když pro nic, tak proto, že člověk pak nevypadá sám před sebou jako blbec.
 EvaK 
  • 

Zrcadleni 

(8.12.2006 11:37:01)
Ac jsou moji dceri teprve 3 roky,uz me obcas take prekvapi jeji chovani,ktere jsem uz nekde videla
A to u sebe...nektere reci,nektere reakce.Nebo kdyz mi dcerka rekne, po tom co se na ni zlobim. "Maminko ja uz budu hodna a ty uz nebudes kricet,ale budes hezky povidat.".Co na to rict..Ma pravdu...A je to moje lasenka.
 EvaK 
  • 

Zrcadleni 

(8.12.2006 11:37:04)
Ac jsou moji dceri teprve 3 roky,uz me obcas take prekvapi jeji chovani,ktere jsem uz nekde videla
A to u sebe...nektere reci,nektere reakce.Nebo kdyz mi dcerka rekne, po tom co se na ni zlobim. "Maminko ja uz budu hodna a ty uz nebudes kricet,ale budes hezky povidat.".Co na to rict..Ma pravdu...A je to moje lasenka.
 EvaK 
  • 

Zrcadleni 

(8.12.2006 11:37:04)
Ac jsou moji dceri teprve 3 roky,uz me obcas take prekvapi jeji chovani,ktere jsem uz nekde videla
A to u sebe...nektere reci,nektere reakce.Nebo kdyz mi dcerka rekne, po tom co se na ni zlobim. "Maminko ja uz budu hodna a ty uz nebudes kricet,ale budes hezky povidat.".Co na to rict..Ma pravdu...A je to moje lasenka.
 EvaK 
  • 

Zrcadleni 

(8.12.2006 11:37:05)
Ac jsou moji dceri teprve 3 roky,uz me obcas take prekvapi jeji chovani,ktere jsem uz nekde videla
A to u sebe...nektere reci,nektere reakce.Nebo kdyz mi dcerka rekne, po tom co se na ni zlobim. "Maminko ja uz budu hodna a ty uz nebudes kricet,ale budes hezky povidat.".Co na to rict..Ma pravdu...A je to moje lasenka.
 EvaK 
  • 

Zrcadleni 

(8.12.2006 11:37:05)
Ac jsou moji dceri teprve 3 roky,uz me obcas take prekvapi jeji chovani,ktere jsem uz nekde videla
A to u sebe...nektere reci,nektere reakce.Nebo kdyz mi dcerka rekne, po tom co se na ni zlobim. "Maminko ja uz budu hodna a ty uz nebudes kricet,ale budes hezky povidat.".Co na to rict..Ma pravdu...A je to moje lasenka.
 Insula 


všechny jsou takové 

(8.12.2006 11:44:24)
Po přečtení motta, mě okamžitě napadlo: "Všechny děti jsou dokonalé." Po přečtení článku mohu jen dodat: "Dokud je my dospělí nezkazíme."
 petru 


Re: všechny jsou takové 

(8.12.2006 15:42:53)
Insulo, souhlasím, ale neztrácím naději, že když budou chtít, tak nás překonají a změní se zase zpět.
Když je změníme my, je tady ještě možnost, že je změní něco(co bude silnější než my) zase zpátky. Když to nezkazíme úplně, je šance že je to změní správným směrem, proto tady prudím.
Je to sice hodně těžké, ale v těch důležitých věcech je to možné. Mluvím z vlastní zkušenosti.
 MirkaM 


dokonalý Jarda 

(9.12.2006 18:18:42)
Autorka napíše článek o výchově dětí, že je lepší vychovávat příkladem, a že budou "lepší", budeme-li i my "lepší" (nebo taky ne), atd.
A co nevidím jako první příspěvek - Jardu, jak rýpe do autorky, že něco musí šidit, nejspíše všechno, popř. že má děti pro peníze. Do jaké kategorie podle tebe tahle paní patří? Do kategorie plaček a stěžovatelek? Co jen mluví a žádné řešení nevymyslí (viz Jardovi teorie v minulých diskuzích)? Kolika dětem jsi pomohl ty? Nechápu, jak můžeš něhoko podobným způsobem osočit a plivnout na jeho snahu, aniž bys o něm něco věděl. Jardo, jdi si zase zajezdit na kole.
 Lavanda 


Re: dokonalý Jarda 

(9.12.2006 19:57:02)
Mirko, myslím, že dokonalý Jarda se po provedených opatřeních už na tomto serveru neobjeví. Že by to byl přece Bob the Ghost? Všimly jste si, že těsně po začátku zveřejňování IP adres se objevil jeho poslední příspěvek a taky příspěvek pod jménem Andrew (poměrně jedovatý) ze stejné IP adresy jako Jarda? Pak už se neukázal, alespoň zatím...
 Petru 
  • 

Re: Re: dokonalý Jarda 

(9.12.2006 20:35:08)
Budilko, já jsem si všimla. Ale mám dojem, že psal něco o tom, že jeho žena z něj bude mít legraci, když se do něj někdo navážel. Mohlo to být jeho další jméno, ale mě nejdřív napadlo, jestli to není jeho žena. Je to jen takový nápad, ale to nikdy nevíš.
 Ivana Procházková 


Re: Re: dokonalý Jarda 

(9.12.2006 21:53:46)
Andrew má stejnou IP jako Jarda??

Checht, ještě že jsem se udržela a nereagovala jsem. (Mám předsevzetí, že s přicvoklým Jardou diskusí čas ztrácet nehodlám.)
 Petru 
  • 

Re: Re: dokonalý Jarda 

(10.12.2006 12:31:18)
holky, já nevím, pozor na to, aby jste to neřekly manželovi a on vás vzal doslova ale v jiném slova smyslu.
Abyste pak neplakaly nad zhrzenou láskou, až se vrátí od "jezdících" žen a řekl, že jste ho tam přece poslaly.
 dasa 
  • 

Re: dokonalý Jarda 

(10.12.2006 9:43:31)
Tak z toho jsem měla úplně stejný pocit. Nechápu, jestli je to nějaká provokace nebo jestli je ten člověk opravdu tak zatrpklý, že pořád kritizuje a na všem si vyhledává jen to špatné. Hláška, že " musí zákonitě někde něco šidit" je prostě dokonalá :(((( Svoboda názoru je jedna věc, ale kritika za každou? Nejdřív jsem si řekla, že to nebudu už komentovat, ale ty jsi to napsala trefně, tak se přidávám.
 Veronika - kluci 4/02 
  • 

Pěkný článek 

(9.12.2006 19:32:56)
Tak tohle je opravdu moc pěkný článek a jak pravdivý. Mnohé jsem sama pochopila, až když se narodily mé děti. Určitě máš velké srdce při tolika dětí a ať všechna výchova dopadne jakkoli, přesto ty jim v paměti zůstaneš a to určitě moc hezké dát tolika dětem to nejdůležitější. Musíš být báječná ženská.
 Kasey 


Jak pekny! 

(10.12.2006 1:19:13)
Je to tak pravdivy a tak ze zivota, ze jsem skoro uronila slzu. Nevim, jak se pozna dokonaly clovek anebo dokonale vychovane deti, ale lidicky, kteri pisi takove clanky a ziji tak pekny, nesobecky zivot jsou pro me proste dokonali v tom, jaci jsou a co delaji!
Klobouk dolu, pisatelko! Myslim si, ze snaha se ceni a v tomhle pripade je vzdycky videt!
 Laura 
  • 

doplnění 

(10.12.2006 14:07:36)
Chybí mi tu definice dokonalosti. Ono ve většině případů to je tak, že dokonalé dítě je podle matky takové, které se chová přesně tak, jak ona v danou chvíli chce. A to je teprve tragédie.
 Zuzka (syn23let, dcera14,5let, syn 16měs) 
  • 

Děkuji 

(11.12.2006 8:16:36)
Autorce dík! V jejím článku jsem se našla! U všech třech dětí se vidím- ovšem vždycky radši v lepším provedení. Když se chovají jako mé horší já, také se poznám! :o))
O to je radostnější vědět, že někdo další popsal a zdokumentoval stejnou zkušenost....Co se týče "jardy" - že se Vám chce se o něm bavit!
Sama uvažuji od narození našeho benjamínka o tom, že by se u náš našla náruč i postýlka pro nějakého životem zkoušeného človíčka , ne vlastními silami zrozeného... Každého kdo to dokázal obdivuji, možná tiše závidím tu větší rodinu. Jsem ze dvou sourozenců, žádní strejdové a tety z obou stran a tolik miluju velkou rodinu u stolu ..... Právě jen obavy, jak to všechno matky od takhle početných rodin zvládají mě zatím zdržují od pokusu se k nim přidat!
Každopádně přeji autorčině rodině vše dobré a i ty " jardou" záviděné penízky.Vím, že jsou potřeba. Myslím, že i kdyby to bylo opravdu hodně, péče o takhle velkou rodinu si ohodnocení zaslouží!
 Albeka 
  • 

..hmmm 

(11.12.2006 11:27:33)
..článek mi mluví z duše. Prostě je to tak. Asi každý řádný rodič se snaží vychovat dobře své děti a být jim příkladem..ale jsme také jen lidi podléhající slabostem a okolnostem. Já proto svým dětem vždy nezapomenu připomenout,že ať se děje cokoli,mám je ráda a nikdy se na tom nic nezmnění.Mám je ráda i když na ně křičím,i když dostanou špatnou známku a fakt se zlobím,i když se dožadují pozornosti a já je odbydu - prostě jsem někdy taky jen obyčejná holka co má spoustu starostí a nejenom matka a manželka :-(..myslím,že to chápou :-)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.