| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O tom, jak se na „mateřské dovolené“ něco naučit

 Celkem 45 názorů.
 Agnes (2 děti) 
  • 

úžasné 

(30.11.2006 11:00:16)
Tak to bych teda brala všemi deseti. Doma jsem už čtvrtým rokem, starší dcera chodí do školky a roční syn by to v té "hlídárně" ;-) zvládl. Po maturitě jsem absolvovala jazykovou školu a celkem bez problémů jsem složila státní zkoušku. Teď se tím papírem nikde moc nechlubím, protože v zaměstnání jsem angličtinu používala pouze pasivně a aktivně do telefonu věty typu: pan ředitel tu momentálně není, zavolejte si prosím později, apod., takže už toho moc neumím. Než nastoupím zpět do práce, potřebovala bych angličtinu sakramentsky oprášit...
 Eva 
  • 

Re: úžasné 

(30.11.2006 11:44:16)
Ano,je to perfektní.
U nás v Nymburce je to také,ale bez toho hlídání,takže jsem se nemohla zúčastnit.Moc mě to mrzelo.Kurz byl 4měsíce- 3*týdně 6hodin(od 8 do 14h) a já neměla možnost,aby mi někdo takhle často hlídal dítě.
Tak se učím anglinu doma,počítač taky,no a toho vizážistu si musím odpustit :-)))
 Hana, 2 děti 
  • 

Lze víc, než si člověk připustí... 

(1.2.2007 22:30:35)
Jsem "starší" máma, je mi 38 let a mám dva kluky - třináctiletého a ročního. Právě toho jsme si s mým druhým manželem moc přáli a teď máme doma malé sluníčko a jeho velkého, moc hodného a obětavého bráchu. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala jako PR manažerka jednoho většího průmyslového podniku a musím se přiznat, že už dlouho před nastoupením na MD jsem měla hrůzu z toho, co budu na mateřské dělat (samozřejmě kromě bdění v noci atd.:-)). Nejsem žádná workoholička, ale mám ráda lidi kolem sebe, mám ráda lehce zvednutý adrenalin v krvi, ráda cestuji (což jsem v rámci pracovních povinností často dělala), tak jsem si říkala, co teď....Tak jsem se rozhodla, že si MD vyplním studiem a přihlásila jsem se na dálkové studium ekonomie a managementu. Nevyprávím ten můj příběh proto, že si myslím, že je výjimečně zajímavý, jen bych chtěla povzbudit všechny maminy, které jsou trošku "akční" a nechtěji strávit MD sami a v domácnosti, že i třeba studium je řešení. Lze to zvládnout, ovšem za předpokladu, že se člověk donutí k naprosté sebedisciplíně a (přinejmenším) během semestru) zapomene na televizi, knížky (kromě skript :-)) a dokáže občas i doma překročit horu nevyžehleného prádla a nevidět prach na nábytku. Není to jednoduché, v mém případě těžší o to, že manžel je od pondělí do pátku v práci v zahraničí a babička bydlící 30 km od nás jezdí hlídat pouze když jedu na přednášku. Ale je to super pocit mít kolegy studenty (často ve stejné situaci) a oznamovat manželovi, že jsem udělala zkoušku za jedna... Navíc všechny činnosti se skvěle doplňují - po přednáškách se těším domů, při učení si oddechnu od mimina a přednášky jsou prostě osvěžení...Vřele doporučuji, člověk (a hlavně mámy!) má v sobě víc síly, než si umí představit!
 Katka 
  • 

nudím se 

(30.11.2006 11:31:19)
Jsem doma rok a mám pocit, že se nudím. Nedá se říct, že bych neměla co dělat. Ale práce typu: přebalit, nakrmit, uklidit, uvařit mě nějak neuspokojuje. mám pocit, že degeneruju. ráda chodím za holkama do bývalé práce, abych aspoň trochu nasála tu pracovní atmosféru. chtěla bych se třeba učit anglicky, nebo si udělat řidičák. Prostě něco, co by mě přimělo přemýšlet. Mám pocit, že už ani neumím psát. jediné, co napíšu je seznam na nákup. Jenže manžel chodí domů kolem osmé večer a bydlím na dědině, padesát kilometrů od rodičů a všech svých přátel. Nemáte radu, co by se dalo dělat doma? Třeba přes internet?
 Helena 
  • 

Re: nudím se 

(30.11.2006 11:53:15)
Taky se na mateřské dost nudím,máme tu ve vsi hlídací babičku,která je v důchodu,tak kolikrát malého ani celý den nevidím a občas tam přespává i v noci.Zkrátka jít domů nechce,maminka je vosk..Začala jsem alespoň jezdit cvičit,ale jsem vázaná na auto,mažel jezdí z práce často i vnoci,tak mám smůlu.Chtěla jsem třeba práci na doma,ale nic kloudného nemohu sehnat.Na angličtinu nemám peníze a řidičák vlastním,opravdu nevím co mám doma dělat,poradtě.
 Sisi 
  • 

Re: nudím se 

(30.11.2006 12:01:18)
Ahoj, já sice částečně pracuji z domova (holčičce je 10 měsíců, kluka už mám velkého - 7 let) , ale taky mám pořád pocit, že bych měla dělat něco víc. Začala jsem si dělat kurzy od Evropské školy korespondenčních kursů (EŠKK - www.eskk.cz). Je to sice placené a navíc se musíš donutit sama, ale zase nemusíš shánět hlídání (taky ho nemám) a děláš vše ve volných chvilkách.
 Hanka 
  • 

Re: nudím se 

(30.11.2006 12:05:32)
Na domací procvičování angličtiny se mi moc líbí web http://www.helpforenglish.cz/.
 Hanka 
  • 

Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 12:07:02)
Jeste jednou odkaz http://www.helpforenglish.cz/
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 15:19:03)
Díky,super tip!
 Helena 
  • 

Re: nudím se 

(30.11.2006 12:05:48)
Taky se na mateřské dost nudím,máme tu ve vsi hlídací babičku,která je v důchodu,tak kolikrát malého ani celý den nevidím a občas tam přespává i v noci.Zkrátka jít domů nechce,maminka je vosk..Začala jsem alespoň jezdit cvičit,ale jsem vázaná na auto,mažel jezdí z práce často i vnoci,tak mám smůlu.Chtěla jsem třeba práci na doma,ale nic kloudného nemohu sehnat.Na angličtinu nemám peníze a řidičák vlastním,opravdu nevím co mám doma dělat,poradtě.
 Helena 
  • 

Re: nudím se 

(30.11.2006 12:06:08)
Taky se na mateřské dost nudím,máme tu ve vsi hlídací babičku,která je v důchodu,tak kolikrát malého ani celý den nevidím a občas tam přespává i v noci.Zkrátka jít domů nechce,maminka je vosk..Začala jsem alespoň jezdit cvičit,ale jsem vázaná na auto,mažel jezdí z práce často i vnoci,tak mám smůlu.Chtěla jsem třeba práci na doma,ale nic kloudného nemohu sehnat.Na angličtinu nemám peníze a řidičák vlastním,opravdu nevím co mám doma dělat,poradtě.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 12:10:24)
Nechci rejt, ale já jsem se na mateřské hlavně věnovala dětem-nemyslím krmení a přebalování, ale taky cvičení, plavání, hraní, čtení, mateřský klub. Nikdy jsem se nenudila. Těšila jsem se pokaždé, až usnou a budu mít taky čas pro sebe. Hlídací babičky mám dvě.

E.
 kATKA 
  • 

Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 14:02:58)
Já jsem právě s malou celý den, jen si s ní hraji, nikdo mi ji ani na chvilku nepohlídá. Mě to baví, jsem s ní ráda, ale prostě bych občas potřebovala zapnout mozkové zavity. To přece neznamená, že tím své dítě něčím ošidím.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 21:27:35)
nechci rejt, ale mateřský klub řadím k poměrně nudné zábavě.. :))
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 23:45:27)
Ivule, já jsem se tam taky nijak zvlášť nebavila:o), (ale v práci to taky není k popukání) chodila jsem kvůli dětem. Chtěla jsem tím říct, že pro mě byla mateřská časem, kdy se mám věnovat dětem, rozvíjet je, hrát si s nima a tak... nebrala jsem to jako nudu, ale jako "úkol":o). Narozdíl od předešlých let, kdy jsem se mimo práci už jen bavila a odpočívala, bylo fajn dělat pro změnu něco smysluplného:o). nenapadlo by mě dát děti na celé dny na hlídání a stěžovat si na nudu. jinak samozřejmě proti vzdělávání při dětech nic nenamítám:o).

E.
 ale nezaregistruju 
  • 

Re: Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 23:57:25)
Já taky nechci rejt, ale nevím proč by měl být MK nudný, respektive všude stejný. Minimálně tam potkáš ženský a nakonec i některé nositelky Nobelovy ceny měly děti. Proč se stále ze ženských dělají slepice:(, proč je matka na mateřské synonymum pro blba? Koukám, že žena ženě vlkem, co?
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: nudím se 

(1.12.2006 0:05:46)
Neříkám, že tam chodí slepice, jen mě to tam nijak zvlášť nebavilo, já bych si třeba radši doma četla:o). Ale bylo to kvůli dětem, bavilo mě na tom to, že se setkaly s kamarády a poznaly něco nového. Mateřskou dovolenou bych rozhodně neoznačila za NUDU.

E.
 Kohnova 
  • 

Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 14:04:02)
Ahoj, treba te to nenadchne, ale reknu ti, co bych rada delala na materske na venkove ja. Mela bych zahradu a na te zahrade bych "hrabala do hliny":), proste pestovala kytky, zeleninu, brambory a priznam se, ze bych zavarovala, vim, ze je to uchylka, ale me to proste bavi:). V zime bych cetla. Kdyz jsem byla na druhe materske a prvniho pul roku jsem skoro porad jen kojila a chovala mimino, protoze jinak rvalo jak bizon, precetla jsem u toho podstatny dil ruskych klasiku. Zkus Vojnu a mir, fakt, je to krasne cteni, vubec to neni ani nudne ani zastarale ani nic takoveho. A nebo proste jakoukoliv jinou beletrii, na kterou jindy nema clovek cas a soustredeni. Taky by me asi bavilo "tvorit doma interier". Rada opravuju stary nabytek. Hledam ho po bazarech, je to skoro zadarmo a pak si s tim hraju. Je to i moc hezky darek, kdyz se povede. Krizkove vysivani...piplacka...nadhera! Malovani na sklo - basen! Dlouhe prochazky s kocarkem. Vymyslela bych nova jidla a zapisovala si uspesne recepty. Psala bych denik. Hrala pocitacove hry, strategie, co zaberou hodne casu, nez to clovek dohraje. Zvala navstevy. A kdyz by mi vadilo, ze babicka si bere dite moc casto, proste bych ji ho tak casto nedavala.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 14:10:53)
Na zahradě bych klidně ryla, ale bydlím v bytě. Číst s malou? to prostě nejde. Rve mě knihu z ruky a chce číst taky(ale pusou). Já bych fakt ráda něco dělala, ale s tím naším drakem to prostě ani moc nejde. Ona neposedí a nehraje si sama. Pořád chce pozornost. U počítače někdy sedím a hraju si hry, ale to mě Kačka leze na klín, plácá do klávesnice a tak. Přes den spí tak hodinu a to tak akorát rychle poklidím a uvařím.
 Kohnova 
  • 

Re: Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 14:26:12)
No, ja jsem odpovidala Helene, psala trochu neco jineho nez ty, jinak ja to znam, ze v mestskem byte s mrnavym neposednym ditetem je to nekdy ke zblazneni, vysilujici a ubijejici soucasne. Mela jsem to takhle dost podobne se synem. Kdyz uz to bylo na hranici snesitelnosti, koupila jsem takovou tu krosnicku na zada, tam jsem ho dala a chodila jsem s nim do knihovny, po vystavach a casem i na koncerty. Nekdy teda dost zlobil, ale vetsinou ho to bavilo, protoze mel kolem sebe hodne vzrusa. A taky ja se cely zivot hodne stykam s lidma, chodila a jezdila jsem s nim po navstevach a navstevy chodily ke mne. To byl vzdycky spokojeny, protoze mel spoustu dobrovolniku ochotnych ho zabavovat, ja jsem si odpocala a pak mohla zase nastoupit naplno. Pak jsme meli jednu uzasnou vychytavku, mela jsem v te dobe moznost chodit do ND zadarmo do loze. Tam on vzdycky usnul a ja postupne videla vse, co tam davali..to byl sen mladi:).
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: nudím se 

(30.11.2006 14:47:35)
já už se těším na příští rok. budem se stěhovat do nového, sice do bytu, ale s malou zahrádkou a před domem by mělo být hřiště a pískoviště, tak doufám, že tam potkám taky nějakou maminu a bude po nudě. Počítám s tím, že když v tom komplexu bude devadesát nových bytů, tak se tam najde nějaká nová kamarádka, se kterou si pokecám a malá si vyhraje na písku.
 Jesie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: nudím se...tak to změň 

(30.11.2006 19:15:16)
Je teda fakt,že já se nenudím nikdy,ale ten pocit "degenerace" mám taky.Líbí se mi,co píše Kohnová,už jednou na tohle téma někdo psal na rodinku.
Opravdu můžu jen doporučit krosničku,pokud bydlíš ve městě,aktivit je spousta a spousta...pokud vím,všude existuje nějaké MC nebo cokoliv,kde se dá trávit nějaký čas s dítětem.Čtení knížek .....u nás to začalo být aktuální okolo 10 měsíce,holky nadchli některá vyprávění,co jsem si vymýšlela.Říkadla,básničky...hudba...u nás pořád hraje nějaká hudba,rozhodně nefrčí dětská,ale pouze irské lidové,ruské lidové....:-))) holky mají hodně vytříbený vkus.U toho si krásně hrají.
Bydlím na samotě,většinu roku tu nikdo není,jen pár chatařů důchodového věku.Takže ač mám dvojčata,běhala jsem po lese,ukazovala kde jaký strom,veverku,lísteček,šišku..klacek,nechala je sáhnout na jehličí,že píchá :-))) den nám vždycky hrozně rychle uteče.
Prostě,chce to zapřemýšlet,dá se vymyslet spousta věc,které baví oba...maminku i dítě....já vím,někdy prostě není nálada...ale jde to.
Jinak vzdělávací kurzy...vůbec mě nenapadlo,že by tady něco takového bylo,musím zajít na městský úřad...díky za tip :-)))
 bobi2(dcera 10/05) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: nudím se 

(5.12.2006 20:43:17)
Musím říct, že mě Tvůj příspěvek velice zaujal. Je to prostě ideální trávení MD.Tak bych si to též představovala a povozovala, ale co dělat s dítětem, kt. by vydrželo v krosničce tak 10minut, na výstavě by zvládlo zhruba 5 obrazů, na koncertech a div. přestaveních by se bavilo "celých" 15 minut?Od kterého věku dítěte, jsi vše o čem píšeš prováděla?Děkuji za odpověď
 Martina, Dita 1 rok 
  • 

Re: nudím se 

(30.11.2006 13:41:22)
No, i když možnosti jsou omezené, přeci jen zbývá dost věcí - cvičení podle kazety, angličtina z CD-Romu (dá se objednat na netu www.ls.cz)nebo si dát práci a pohledat na internetu něco zdarma (www.esl.about.com, nebo www.bbc.co.uk), místo čtení časopisů číst odbornější knížky (třeba z knihovny) na téma které vás zajímá nebo byste rády studovaly.
Pocity "neužitečnosti" lze kompenzovat charitativní činností - např. projekt Panenka pro Unicef, nebo v rámci nadace Terezy Maxové se zapojit do projektu který pečuje od děti v kojeneckých ústavech (není nutná finanční podpora, ale osobní účast - nošení a vožení dětí, hraní) a mnohé jiné.
Není to snadné, ale řešení se dá najít vždycky. A chápu že kolektiv se nahrazuje těžko.
Já pracuji na ŽL a poslední dobou toho mám tolik, že chodívám spát po půlnoci a vstávám okolo šesté a mám toho celkem dost..........
 janča dvě holky 4 roky, 1,5 roku 
  • 

snažím se nenudit 

(2.12.2006 22:27:12)
my jsem se nedávno nastěhovali do nového domu. takže je spousta práce se zařizováním. dříve jsem taky neměla zrovna pocit, že se nudím. moje teta začala podnikat - vlastní obchod se smíšeným zbožím. musí se dost ohánět kolem nákupu zboží a vůbec fungování obchodu a tak mě požádala, jestli bych jí nepomohla s účetnictvím. a tak po večerech sedím u počítače a užívám si. baví mě to a hlavně nehloupne mi hlava. taky jsem se dala na čtení knih na které jsem dřív nějak neměla čas.
 Lí 


Re: nudím se 

(4.12.2006 9:21:57)
1) na netu existuje jazykový kurz angličtiny, to je tady: http://www.e-academy.cz/text.php?name=hlp5&

2) což tajk zkusit najít slečnu na hlídání? to zní asi děsně buržoustsky, ale my nejsme v žádném případě bohatí (fakt ne) a slečnu využívám 1-2x týdně vždy na 2-3 hodiny (dávám 40/hodinu). Je to otázka priorit, raději nakupuju oblečení v sekáči a máme darovaný nábytek..., ale já v tom volném čase chodím do kurzů angličtiny a spolu s kamarádkami jsme založili občanské sdružení a hodláme šířit po našich zemích osvětu ohledně správné výchovy malých dětí... takže žádáme o datace, pořádáme valné hromady a rozhodně se nenudíme! každá z maminek má svůj kus koláče (někdo účtařinu, někdo výtvarnou stránku a web.. ) Sice je to práce prozatím zadarmo, ale po získání dotací bude práce akaždé maminky alespoň částěečně odmněněna.. pokud máš ve svém (i netovém) okolí maminky ktreé by s tebou do nějakého projektu šly (můžete třebas zkoušet získat dotace na zlepšení hřišť u vás v okolí .. to je šumák. nějaký dobrý cíl se najde.. ) tak si založte o.s. a začněte se vzdělávat po netu v tom jak získat penízky a na co všechno se získat dají. je to práce a ne nuda. A přitom můžeš být na MD někde na konci světa... sanad jsme ti poradila aspoň trošku :)
 sarrahd + 2 kluci 
  • 

Nenudím se 

(5.12.2006 2:31:48)
To je skvělé, že jste pokročili tak daleko a máte svou o.s., vaše úsilí se vám určitě vrátí, obohatí váš život a dítě si od vás taky rádo občas odpočine, nejen my to občas potřebujeme. Zajímalo by mne však, jaký je ten správný způsob výchovy dětí, a jaké myšlenky chce vaše o.s. šířit.
Určitě nikdo není všeznalý, každá z nás někdy hledá radu, jak tu kterou situaci vyřešit. Nedá se to předem naučit, spíše se spoléháme na náš cit. Tak bych ráda znala váš názor. A taky vaše zkušenosti se zakládáním o.s., co všechno maminky musí podniknout, když chtějí rozjet nějaký projekt. Mohla byste mi napsat o tom email? Nebo radši dát sem na rodinu článek o vašich zkušenostech?
 Veronika Tunová 
  • 

Re: Nudím se 

(7.12.2006 13:52:50)
Já prostě nechápu, kdy chcete něco dělat. Jediný můj volný čas je 80 minut po obědě, kdy popadnu časák a svalím se na nejbližší pohovku, případně, když mi přeskočí, trochu poklidím. Já myslím, že je hrdinství to všechno otravování se s dítětem do doby než si začne smysluplně hrát vydržet a na nic jiného mi ani nezbývají síly. Nedělám si iluze, že by mě té povinnosti kdokoli alespoň občas zbavil. No můj partner teda občas jo, ale zajímavé je, že stihne ještě spinning, běhat, plavat a posilovat.
 Magda 
  • 

Děkuji... 

(30.11.2006 13:50:42)
...Vám Dano,

toto je nejlepší ocenění naší práce!!!
Přeju Vám i Káká mnoho štěstí a těším se, až se zase setkáme!
Musím se pochlubit a vytisknout si článek na nástěnku.

Magda Kudličková
 Emitom (Michi 8/04+Veru 7/07) 


Re: Děkuji... 

(30.11.2006 15:13:11)
i já děkuji, ale tak trochu off topic - za ten odkaz na http://www.helpforenglish.cz/
jsou to moc zajímavé stránky, ráda využiju při výuce-mrzí mě, že jsem na ně nenarazila dřív
 Katka 
  • 

Re: Re: Děkuji... 

(3.12.2006 20:14:57)
Jsem také z Prahy 9 a moc mě to zaujalo - mohla bys sem prosím napsat tu emailovou adresu ?
 Paja 
  • 

Re: Děkuji... 

(30.11.2006 16:39:42)
Můžete tu zveřejnit kontakt na vás, internetové stránky popř. mail. adresu.

Díky
 Didísek 


Re: Re: Děkuji... 

(4.12.2006 14:36:08)
Když tak mi napište na mail dana@flymen.cz, nechce se mi tu zveřejňovat mail, který není na mě :-))
 Martina,dvě děti 


Souhlasím s autorkou... 

(30.11.2006 19:33:05)
nemúžeme jen sedět doma a stěžovat si,že nás maminky po mateřské nikdo nezaměstná.Musíme být aktivní a hledat.Byla by velká škoda podobné kurzy nevyužít.
Zdravím "spolužačku" Danu...
 Soňa 
  • 

Stránky pro inspiraci 

(30.11.2006 21:16:18)
Ahoj, občas se nějaké zajímavé akce objeví na stránkách http://www.ententyky.cz
Jsou tam akce ze všech regionů. Pro pražské ještě stránky http://www.cokdyvpraze.cz/detem_ostatni.html
Tak zatočte s nudou :-)
 Hanca, Barca 7 mes. 
  • 

tip na udrzovani anglictiny 

(1.12.2006 11:23:35)
Bohuzel nemam na materske moc casu na cteni anglickych knizek, coz byl drive muj konicek, tak jsem to ted nahradila tim, ze si pujcuju z Britskeho centra (drive British Council) CD nebo kazety s namluvenymi anglickymi knizkami a posloucham je v diskmanu nebo walkmanu pri prochazkach s kocarem.. hrozne me to bavi a je mi uplne jedno, ze chodim dvakrat denne porad stejne trasy.. :-))
 Lassie 
  • 

Re: tip na udrzovani anglictiny 

(1.12.2006 21:25:23)
Super nápad. Kolik to stojí a jak dlouhá je výpůjční doba? (jsem mimopražská)
Dík.
 vladka (3 deti) 
  • 

kurzy i na Pardubicku 

(2.12.2006 13:28:17)
Zajímalo by mě, jestli jsou takovéto vzdělávací kurzy pro maminky s dětmi i na Pardubicku. Můžete mi prosím dát vědět na e-mail Jilovcovavladka@seznam.cz. Předem vám moc děkuji.
 Peťule a Anýzek 


Kurzy i v Praze 

(4.12.2006 22:23:30)
Ahoj, my maminy jsme pripravily pro ostatni maminky ZDARMA vzdelavaci kurzy v Praze. Vice informaci naleznete na www.volny.cz/kurzy.promaminky

Petra
 Anička 
  • 

Mohla bych poprosit... 

(5.12.2006 17:28:58)
o kontakt nebo email. adresu na P9? děkuji...
 Kateřina Macková 
  • 

Díky za propagaci :o) 

(5.12.2006 19:17:36)
Děkuji Vám, Dano, za propagaci naší práce - velmi si vážíme Vašeho ocenění. Jako jedna z lektorek "psychosociálního modulu" chci povzbudit všechny ženy, které se připravují po rodičovské dovolené na návrat na trh práce, aby neváhaly s účastí v podobných kursech. Kromě nových znalostí a dovedností navážete nová přátelství. Mnohé absolventky kursů mluví i o zvýšeném sebevědomí, k němuž účast na kursech přispěla.
Všech současných i budoucím absolventkám přeji hodně štěstí při hledání pracovního uplatnění!
Kateřina Macková, lektorka "psychosociálního modulu" kursu pro matky pořádaného Úřadem městské části Praha 9 ve spolupráci s o. s. Acorus
 11.8MartinaEmma12 


Kofoedova škola 

(6.12.2006 16:49:06)
Snad jsem napsala ten název správně, ale tahle škola pořádá zdarma kurzy /počítačové, jazykové, odborné/ zcela zdarma pro ženy na MD, uchazeče o práci.../ Nevím, v kterých městech je nebo není, ale v Ostravě je 100%. Ještě jsem se tam nebyla zapsat, prý jsou tam taky dlouhé čekací doby. Nechcete jít některá se mnou? :-)
 Tana 
  • 

Re: Kofoedova škola 

(9.12.2006 14:43:47)
Moc rada bych sla,napis pls,kde to je,zkusim pohledat na internetu,vubec jsem netusila,ze neco takoveho pro maminky je.Diky Tana
 Tana 
  • 

Re: Kofoedova škola 

(9.12.2006 15:04:56)
Lejlo,tak ta Kofoedova skola je na Hasicske ul. 550/50 v Ostrave-Hrabuvce.

Nabídka Kofoedovy školy zahrnuje vzdělávací aktivity (kurzy), skupinovou sociální práci, pracovně-rehabilitační aktivity, volnočasové aktivity a sociální poradenství.


Ja bych uvitala kursy prace s PC(kdysi davno jsem byla na Exelu,ale vubec s nim nepracuji,a tak uz neumim).

adresa byla myslim:ostrava@kofoedovaskola.cz a web:www.kofoedovaskola.cz
Zkusim tam napsat a zeptat se,co pripravuji a jaka by byla moznost se prihlasit a jestli musim byt nezamestnana.Ja totiz praci mam,ale jsem jeste stale na MD.
Tana
 Denyna 


Re: Re: Kofoedova škola 

(9.12.2006 15:43:58)
Kofoedova škola je určená pro lidi nezaměstnané, v důchodu nebo na MD. Pokud k MD pracujete, těžko Vám to nějak dokážou, ale co třeba vzít to za druhý konec a nabídnout své služby? Škola má trvale vyšší zájem, než je schopna uspokojit a vlastně pořád shání lektory a je ochotna uspořádat vpodstatě "jakýkoliv" kurz, o který je zájem a na který sežene učitele. Je to jen o dohodě. Nějaký čas jsem tam během své MD učila a ač jako dobrovolník, tj. bez nároku na plat, moc mě to bavilo a hodně mi to dalo.
Konkrétně ostravskou pobočku neznám, ale myslím, že to bude všude stejné.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.