| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Lehké mozkové dysfunkce (1. část)

 Celkem 67 názorů.
 Gabriela - osmiměsíční syn 
  • 

Prosím o radu 

(3.3.2000 0:39:30)
Mám osmiměsíčního syna, který se narodil v 31.týdnu těhotenství.
Rodili jsme přirozenou cestou a při těžkém porodu došlo u syna ke krvácení do mozku s následným otokem. Naše diagnoza nyní zní: psychomotorická retardace.
Cvičíme dle Vojtovi metody.
Ráda bych se zeptala na poslední bod úvodu Vaší příručky, a to na poruchy koordinace a motoriky.
Zajímají mne veškeré dostupné informace včetně jiných metod nápravy.
Děkuji Vám za čas strávený nad tímto dotazem a prosím Vás o brzkou odpověď.
 Mgr. Silvie Nedvědová 
  • 

Re: Prosím o radu 

(3.3.2000 21:26:35)
Napadá mě, že byste se mohla obrátit na Mgr. Janu Hašplovou, anebo si koupit její knihu o masážích, která vyšla v Portálu a je na obrázku na hlavní straně Rodiny. Dánské lektorky, které u nás tuto metodu vyučovaly, měly i videonahrávky s postupem léčby dětí s těžkými poruchami hybnosti a somatickými onemocněními, jejichž stav se viditelně postupně upravoval, o tyto děti pečovaly samozřejmě ve spolupráci s lékaři.
 Eva Dospělová, 2 děti, 5 - letý Jan, 2+letý Pavel 
  • 

Potřebuji poradit 

(5.4.2004 14:04:25)
Mám 5 letého syna s vadou řeči. Začal mi mluvit až ve 2 letech , nyní je to syce lepší , ale pořád mluví velmi špatně. Paní logopedka mi pověděla, že pravděpodobně trpí lehkou mozkovou disfunkcí, co se týče řeči. Další faktor je, že se mi v noci pomočuje, mluvení je vidět, že jej namáhá. Pokud ho ale posadím k počítači a nemusí mluvit, je velice šikovný. Chtěla bych vědět od kolika let a jestli je pro nás vhodně vyšetření EEG - "biofeeding". Můžete mi poradit???
 pavlína 
  • 

Re: Potřebuji poradit 

(18.2.2007 18:06:17)
muj třináctiletý syn má LMD mám obavy z nasazení léků, porádí mi někdo co děla?
 Žabi 


Také moc prosím o radu 

(19.2.2007 10:53:21)
Můj čtyřletý hyperaktivní syn absolutně nezvládá školku. Neuroložka nám doporučila Ritalin, aby to s ním bylo ve školce zvládnutelné. Mám strach mu ho ale dávat, aby ho nějak nepoškodil. Poradíte mi prosím, co dělat?
 Žabi 


Re: Re: Také moc prosím o radu 

(19.2.2007 13:56:31)
Arnošte, děkuji za radu. My to budeme asi řešit nedáváním do školky. Hlídá babička a oba dva si spolu perfektně rozumí.
 Sara 
  • 

Re: Také moc prosím o radu 

(25.2.2007 10:59:18)
Ahojky,
Mám doma 7 letého syna ve 4 letech jsem sním šla do peda.psych.poradny,protože mi přišlo že je abnormálně nepozorný u ničeho nevydrží.Tam nám řekli že můj klučina trpí velmi silnou hyperaktivitou,doporučovali mi také léky,ale já je razantně odmítla,protože si myslím že takhle do malého děcka cpát už léky je "pitomost"
Hodně jsem si o hyperaktivitě přečetla a narazila jsem na to,že velmi dobré hyperaktivním dětem před spaním je dobré pouštět chorály,nebo zvuky delfínu,ptáků,šum moře.Zkusila jsem to,jelikož můj synek usínal až třeba po 23 hodině v noci,jak byl pořád aktivní.A opravdu to začalo mít účinky,syna to zjevně uklidňovalo a začal mi usínat už hodinu po té co šel večer spát pokaždé za poslechu těchto zvuků.A začali jsme trošku sportovat,sehnala jsem kolečkové brusle na kterých se brzy naučil a jezdili jsme a měl tu energii kde využít,pořád jsme něco dělali a synek se mi začal pomalu zklidňovat a už nebyl tak jako "tazmánský čertík",pořád jsem ho něčím zaměstnávala,aby se ta jeho energie využila.A děláme to tak pořád.Třeba pinkáme si míčem,pořídila jsem mu skákací míč na něm cvičí dovádí a krásně si ten nadbytek energie vybíjí.Hlavní je,aby si člověk obrnil nervy,protože mít hyperaktivní dítko tak je to někdy pořádný zápřah.Tak to je moje zkušenost,snad trochu pomůže.Držím palce.
 Magda 
  • 

Re: Také moc prosím o radu 

(2.10.2009 11:19:15)
Ahoj, ti delfíni a moře zní zajímavě, to jsem ještě neslyšela. My jsme zažívali šílené drama. Nebyli jsme schopni našeho Honzu zkrotit ani za mák. Zkoušeli jsme ho motivovat, zakazovat, hnali jsme ho do sportů, ale nic nepomáhalo. Pak jsme ho vzali k doktorce, která nám řekla, že není vyloženě hyperaktivní, ale jen velmi živé, nesoustředěné dítě. Poradila nám k neustálé aktivitě přidat doplněk stravy-hvězdíky.Jsou to takové želatinové bonbónky s vitamíny a omega3 mastnými kyselinami.Tak jsme to zkusili a opravdu se to zlepšilo,poslední rok se mi spí mnohem lépe. Zaprvé mám klidnější mysl a zadruhé můžu jít spát tak o 2 hodiny dříve než loni:)
 Pert Cink 
  • 

Re: Re: Prosím o radu 

(30.7.2005 17:10:44)
Prosím o radu mám dlouhodobé problémy se spánkem,občas se probudím,nebo jsem probuzen,že melu hlavou ze straany na stranu,jak tak čtu příspěvky mohlo by jít o LMD?Je mi 25 dá se s tím něco dělat?
Díky
 Bessy 
  • 

Re: Prosím o radu 

(30.7.2005 20:55:03)
Petře, nejsem sice odborník, ale myslím, že důvod bude někde jinde. Nejlepší asi bude, když se svěříš lékaři. Lidé s LMD sice mají i poruchy spánku, ale v tvém věku už by¨měly odeznít, tedy pokud by to bylo LMD.
 Zdena 
  • 

Re: Re: Prosím o radu 

(19.1.2006 19:12:27)
Prosím o radu,jak zvládat"nespavost" dítěte ve věku 2,5 roku.Chodí do školky -příchod kolem osmé hodiny,odchází kolem čtvrté,ve školce neusne.Hrozí poruchy z nedostatku spánku,resp. je nebezpečná takto dlouhá doba bdělosti/usíná kolem sedmé hodiny,je zákonitě unaven./
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Prosím o radu 

(19.1.2006 22:37:06)
Zdenko-to myslíš vážně?PRoč by měl mít poruchu?Pokud by mě nedostatek spánku,tak prostě usne!!!Náš mladý nespává po obědě od roku..prostě nemá tu potřebu.A kdybychom ho nechali,tak jde klidně spát večer až v jedenáct....
 Zdena 
  • 

Re: Re: Prosím o radu 

(19.1.2006 19:12:38)
Prosím o radu,jak zvládat"nespavost" dítěte ve věku 2,5 roku.Chodí do školky -příchod kolem osmé hodiny,odchází kolem čtvrté,ve školce neusne.Hrozí poruchy z nedostatku spánku,resp. je nebezpečná takto dlouhá doba bdělosti/usíná kolem sedmé hodiny,je zákonitě unaven./
 Meta 
  • 

Re: Re: Re: Prosím o radu 

(20.1.2006 8:01:54)
Náš starší syn nespal přes den už od 3 měsíců. (Příšerné mimino!) Žádné poruchy nemá, naopak, je mimořádně inteligentní...
 EvčaK 


Zdravím 

(30.1.2006 12:04:48)
Ahoj Lidko především, ale i ostatní!
Jak tu žijete? Co nového? My s nespavostí problém nemáme. Momentálně. Nicméně si zas nemyslím, že u Zdenčina syna o nic nemusí jít. Píše, že je večer zákonitě unaven, ale ve školce neusne. Otázka je, co znamená zákonitě unaven. Pokud by byl přetažený, měl problémy s usínáním, pak polední spánek opravdu chybí. Nicméně, pokud večer lehne a spí a nemá jinak žádné další problémy, pak opravdu o nic zvláštního nejde. Každé dítě o má jinak a ve školce by už v dnešní době snad neměl být problém respektovat tyto odlišnosti.
U nás jsme nedávno řešili mírnou formu šikany, zdá se, že už je zažehnána. Teď zas Nik nechce chodit, protože dostal na zadek, patrně proto, že nechtěl psát. Někdy si tu připdaám jak za dob hluboké totality. Rodiče dělají, jako že nic. Dovolují učitelkám fackovat své nepošluné děti a ty pak fackují i jiné... Jednou prý učitelka dala chlapci (taky LMD tipuji) facana, že se uhodil hlavou do stolu. Maminka naklusala a dotyčnou seřvala. A já se nedávno dozvěděla od jiné maminky, že to byla přehaná reakce (té maminky). Tak si připadám jako otrava, když problémy řeším:-) Znáte to?:-))
 Dream 


Re: Zdravím 

(30.1.2006 14:53:39)
Evčo, neblázni, nikdo nemá právo tvoje dítě ve školce bít ani fackovat! Jsi naprosto normální, že to řešíš! Já bych si tedy stěžovala a samozřejmě "prudila"! My to teda neznáme v žádném případě, do školky začal chodit teď i Adam a děti se tam těší a chodí rády. Určitě si to nenech líbit. Proboha, co je to za ostatní rodiče?!
 LIdka 
  • 

Re: Re: Zdravím 

(30.1.2006 15:59:55)
No taktéž zdravím Evču,pavlu a spol....Kde se tak dlouho flákáte?A co děti?Už jste my chyběly!!
Tož dát dítěti na zadek,že nechce spát?To je blbost,ne?To bych teda taky řešila!!!U nás učitelky nnedali přes zadek ani když bylo děcko moc nedobrý-prostě toto je jako selhání výchovy..i když jsou to malý děcka-ale cizí!
 PhDr. Jiří Tyl 
  • 

Re: Prosím o radu 

(5.3.2000 7:24:05)
Rehabilitace musí být přiměřená věku.

1. Podle všech zkušeností, Vojta je nejlepší.
Možno doplnit příbuznými metodami - kromě náročných cvičení masáže, hlazení, všechno co přispívá k aktivaci senzoriky a motoriky.

2. Hojná výživa nervové soustavy - vitaminy (zejména B6), minerály (magnesium ad.), nootropika (Piracetam ve velkých dávkách, Tanakan).

3. Kognitivní stimulace - věku přiměřená, soustavná, hojná.
Takovou kognitivní stimulací se širokým záběrem je zejména EEG biofeedback trénink - tady hodně záleží na věku a stavu. Možný tehdy, když dítě aspoň na 10 vteřin udrží pozornost (za povzbuzování mámy, na klíně). Nejmladší dítě, se kterým jsem měl sezení, mělo 18 měsíců a spolupracovalo. Vůbec nejmladší, o kterém jsem četl na internetu, měl 5,5 měsíce, což si sám neumím představit.

EEG kontroly jsou potřebné - sledovat vývoj zrání CNS.

Držím palce,
Tyl
 Arias 


Re: Prosím o radu 

(23.6.2009 20:41:45)
Děkuji za pomoc. Chci se jen zeptat, zda mám nejdřív se synem dojít do PPP, zda musím mít nějaké doporučení nebo zda se mohu objednat sama. Pracuji ve školství a vím, že do poradny jsme většinu problémových dětí posílali až ve druhé třídě. Nechali jsme jim prostor pro vypořádání se se školou. Některé děti se v průběhu první třídy srovnaly a dohnaly ostatní. Nechci vypadat jako hysterická matka. Co obnáší vaše vyšetření. Nic o něm podrobně nevím. Máte nějaké stránky. Díky
 lipoo 


Re: Prosím o radu 

(23.6.2009 23:24:09)
do PPP se můžeš objednat i sama...já myslím,že za hysterickou nebudeš,stejně to bude synek potřebovat k odkladu..teda doufám,že mu ho budeš dávat a že bude příští rok předškolák
 ..maya.. 


Re: Prosím o radu 

(24.6.2009 7:46:19)
ahojky, náš malý měl 5let ve čtvrtek, má adhd-hyperkynetickou poruchu-tj porucha pozornosti. Stejně jako píšeš ty, nevydrží delší dobu v klidu, když nechce tak s ním nic nehne, stejně jako ty kamufluju~:-D protože jinak to ani nejde, i když je fakt že je to lepší, začíná být hodný a respektuje i učitelky ve školce, s tím jsme teda měli problém.

Já myslím že když kontaktuješ PPP u vás ve městě tak se nic nestane, přesně jak píše lippo budete tam stejně muset kvůli odkladu-my taky budeme žádat-tam ho pracovník provede lehkými testy na základě nich ti poví jak na tom je.
My dále navštěvujeme psycholožku, psychiatra-tam jsme byli jen jednou a kontrolu máme až za rok, původně jsme tam šli kvůli podezření na PAS-autismus, naštěstí se nám nepotvrdil.A taky chodíme k neuroložce a logopedce.
Léky nebereme žádné.
 Arias 


Re: Prosím o radu 

(23.6.2009 18:39:53)
Dobrý den,myslím si, že můj prvorozený syn trpí LMD (zejména hyperaktivitou). Od narození byl velice živé miminko, který vyžadoval kojení po 1 - 1,5 hodně, velice málo spal. Trochu se to zelpšilo kolem 3.roku, ale velice aktivní, plný energie je doposud. Od probuzení mluví až do usnutí. Už mi z toho jde hlava kolem. To začal mluvit až kolem druhého roku, ale ihned se to rozjelo. Je velice aktivní, musí vše dělat sám (umí to nejlépe), každého se snaží opravovat, neustále vyžaduje pozornost. Už v raném dětství se nedokázal zabavit sám a stále potřebuje mít někoho u sebe. Většinou tedy mě. Bývalo to ještě horší. Nemohla jsem ani odejít z domu. Chodí do školky již třetím rokem, kde je také velice pracovitý, ale také hlučný. Pokud ale chci, aby něco udělal a on zrovna nechce, nikdo s ním moc nehne. Musím neustále něčím motivovat a různě příkazy kamuflovat. Což zejména manžel a jeho rodina nechápou. Jenže bohužel ani po zlém ani zákazy stejně ničeho nedosáhnou. Odmlouvá, vše komentuje a neposlouchá. Myslíte si, že bych mohla již nyní (v lednu mu bylo 5let) žádat o nějaké odborné vyšetření? Začali jsme chodit na logopedii (sykavky, měkké souhlásky, r,ř). Tam se mi potvrzuje, že je velice neklidný. Nedok᨞e sedět, aniž by nohy neměl chvíli nahoře, chvíli na židli, kouká všude kolem, jen ne na paní učitelku. Když se mu slovo nepodaří napodruhé, už je nervózní, dělá různé grimasy a kdyby to bylo se mnou, nedostanu z něj už ani slovo. Toto mě utvrdilo, že to nebude asi jen tak zlobení. Děkuji za radu.
 esmeral33 


Re: Prosím o radu 

(24.6.2009 9:51:00)
Ahoj,v rámci druhého ročníku se řeší spu,určitě bych být tebou šla spíš,radši jedno zbytečné vyšetření nežli něco dohánět později.Dokonce si můžeš vybrat poradnu,kterou chceš.Peperchta
 ..maya.. 


Re: Prosím o radu 

(24.6.2009 21:19:13)
Přesně tak, já jsem si návštěvu ppp u staršího syna vyloženě vydupala, paní učitelce vůbec nebylo divné že má stále z diktátu a desetiminutovek pětky ačkoli jinak má samé jedničky...no a podle ppp má syn add-poruchu pozornosti bez hyperaktivity a dysortografii, škoda ale že se to řešilo takhle pozdě, protože mu to tento školní rok nepomohlo a tak musel pracovat stejně jako ostatní.~;((~l~
 esmeral33 


Re: Prosím o radu 

(25.6.2009 11:36:27)
Taky bych řekl,že mít papír na dysgrafií hned,bylo by nám líp.Tak ta první třída byla depresivní,Ze psaní jsme měli pakticky 4,aj brečet se mi chtělo.Peperchta
 lipoo 


Re: Prosím o radu 

(25.6.2009 13:33:48)
ale papír na dysgrafii ti na začátku první třídy nikdo nedá-bohužel...a taky-nezáleží to vůbec na papíru,ale na učitelce-též bohužel..my měli v první třídě super učitelku,synek měl zvláštní úkoly-měl toho mín než ostatní,protože když toho měl míň měl to lepší napsané...měl jiné hodnocení,učitelka vysvětlila děckám,že je to jedničku "pro tomáška",aby se třeba nesrovnávali-a někdo kdo dostal dvojku,to měl třeba hezčí napsaný než Tom...prostě na něho to byl výborný výkon,tak dostal jedničku...byla supr,a do poradny jsme šli až na začátku druhé třídy-a začal boj...s papírem,ale na houby..nosil každý den domů sešity od vzorných spolužaček,asi aby si vzal mustr,a musel to co psal ve škole doma opisovat...pomalu dostal dvojku na vysvědčení i z prvouky,kterou bravurně ovládal /encyklopedie byly jeho od tří let/,ale kvůli psaní mu chtěla učitelka dát dvojku~:(,atd,atd...takže vše je hlavně v učitelích...kdo chce,nepotřebuje ani ten papír z PPP,kdo nechce-tomu žádný papír nic neřekn
 ..maya.. 


Re: Prosím o radu 

(25.6.2009 21:44:17)
jj, to máš pravdu, my jsme šli do poradny až v březnu-syn je v 2.tř-a přesně jak píšeš, jakmile toho má hodně ke konci úkolu škrábe jako kocour, každé písmenko jinak velké, no děs..
My budeme mít na vízo dvě dvojky, z jč a mat, no a v ppp mu právě vyšlo že je v matematice nadaný, tak tu dvojku má za desetiminutovky, protže on prostě nestíhá tempo ale jinak vše umí, slovní úlohy to je jeho, násobilka v poho, ale ta rychlost~;((to je problém. A prvouka taky malý chodící chytrolín, v telce věčně kouká na discovery atd, ví co já ne.Jinak my nemáme dysgrafii ale dysortografii.
 esmeral33 


Re: Prosím o radu 

(26.6.2009 13:04:53)
No jasně,že to i v lidech,mělo by se hodnotittaky za snahu a individuálně dle schopností dítěte,každé dítě je už od přírody jinak vybavené.Jsem strašně ráda,ze už jsou pázdniny.Peperchta
 lipoo 


Re: Prosím o radu 

(26.6.2009 15:46:03)
Lendu-my máme dysgrafii i dysortografii....a jedna psycholožka mi řekla,že při slově desetiminutovka dostává osypky~:(...a má pravdu!na co to je?stresovat děcka?nebo aby se ty rychlejší uplatnili před pomalejšíma?i když umí oba dva stejně?fakt nechápu...psychna mi říkala,že šnek zůstane navždy šnekem,maximálně z něho bude šnek závodní
 MarciM 


Re: Prosím o radu 

(26.6.2009 19:39:25)
Lipoo - mluvíš mi z duše a ta věta o šneku je super.Tu si musím zapamatovat,protože je naprosto ze života...~:-D Syn ukončil 1.tř. a jsem ráda,že už jsou prázdniny a "těším se~;((" na druhou.
 lipoo 


Re: Prosím o radu 

(26.6.2009 19:53:03)
no je to tak,se šnekem...proč mají ty děcka trpět za to,jakou mají povahu,jak se narodily???To je normální diskriminace!!!!!~q~
 ..maya.. 


Re: Prosím o radu 

(27.6.2009 18:01:16)
jj, ale na tohle nikde brát ohledy nebudou, ani v práci ne, tak já pořád malému říkám at trošinku zrychlí tempo, na druhou stranu pokud teda je tak chytrý třeba bude v dospělosti sám sobě pánem a žádný šéf ho stresovat nebude-to bych mu přála..:-)
 ..maya.. 


halo, jak se všichni máte? 

(19.7.2009 18:29:59)
Dlouho jste nikdo nic nenapsali, tak se ptám jak se máte? Já vím, jsou prázdniny, dovolené atd, tak by mě zajímalo jak je trávíte, nějaký tip na výlet atd.
Moje dětátka jeli s babičkou na týden na dovču, no teda jí obdivuji, má sebou tři děti ve věku 5-8let, doufám že se mi vrátí celá~t~.
Jinak my jsme byli zatím na dvou výletech, oba stály zato, jeli jsme do zoo Lešná, je tam nádherně.
 lipoo 


Re: halo, jak se všichni máte? 

(20.7.2009 13:15:44)
v Lešné už jsme letos byli,nemáme to tak daleko:-)
 ..maya.. 


Re: halo, jak se všichni máte? 

(20.7.2009 14:42:17)
Tak to my zase máme kousínek do ostravské zoo, ale tu známe nazpamět.:-)
 esmeral33 


Re: Prosím o radu 

(26.6.2009 19:44:38)
Šnek závodní to zní dobře.Taky tvrdím,že toho stresu v životě bude ažaž,tak proč už ve škole?Za nás to takové nebylo,nebo že by mi už selhávala paměť.Peperchta
 esmeral33 


Re: Prosím o radu 

(25.6.2009 11:37:21)
Taky bych řekl,že mít papír na dysgrafií hned,bylo by nám líp.Tak ta první třída byla depresivní,Ze psaní jsme měli pakticky 4,aj brečet se mi chtělo.Peperchta
 PhDr. Jiří Tyl 
  • 

TIŠTĚNÁ PODOBA PŘÍRUČKY LMD 

(6.3.2000 7:07:25)
K dotazům, které jsem dostal mailem:
Soubor je v této podobě opravdu moc velký.
Tištěnou podobu vydal Feedback Institut
(1. vyd. 1999, 2. vyd. 2000)

Získáte ji na adrese:
Feedback Institut
zdravotnické zařízení (EEG Biofeedback, psychologie, neurologie)
Poliklinika VFN Klimentská
Lannova 2
110 00 Praha 1

Tel 02 2480 2374, 2480 2316
(od 13.3.2000)
E-mail eegbiofeedback@highland.cz
Internet www.eeg-bfb-i.cz

za 20 Kč, při koupi více kusů se slevami.
 Eva,2 děti 
  • 

k článku o LMD 1.a 2. část 

(21.1.2001 9:43:33)
Kéž by všichni učitelé četli vaše články o LMD.Jsem zoufalá.I když chodí moje dítě do zvláštní školy, učitelka odmítá vzít projevy LMD na vědomí a dělá nám ze života peklo.
 M. Vítková 
  • 

Re: k článku o LMD 1.a 2. část 

(15.12.2004 20:38:03)
Milá paní, zkoušela jste se obrátit na vedení školy? Bohužel naše školství není schopno zaplatit kvalitní učitele a ti proto odcházejí za jinou prací. Možná je to ale tak, že paní učitelka nemá dostatek informací o LMD a proto bych nejdříve články vytiskla a donesla jí je k pročtení.Přeji Vám brzké vyřešení vašich potíží. MV
 Daniela 
  • 

LMD 

(7.6.2001 14:59:28)
touto cestou by som Vas poprosila o radu ohladne vhodnosti EEG -biofeedback pre dceru, ktorej bola zistena LMD spojena s hyperaktivitou
 Majka, 6letá dcera a 2letý syn 
  • 

LMD a enuréza 

(20.7.2001 21:51:10)
Mám 6letou dceru - enuretičku a terpve nyní zjišťuji, že to má zřejmě souvislot s LMD. Ona mi tak nyikdy nepřipadala, protože jsem LMD měla vždy spojen motorický neklid, hyperaktvitu, následně dyslexii či dysgrafii. Jelikož ji enruéza trápí, hlvaně v souvislosti s nástupem do školy (září 2001), prosím o radu, zda ji mám nechat vyšetři na možnou přítomnost LMD - a na jakém pracovišti. Děkuji.
 pushak 
  • 

Re: LMD a enuréza 

(30.7.2005 22:46:32)
sice je to starsi prispevek, ale doufam, ze byla enureza vysetrena radne na urologii. LMDneni jedina pricina enurezy, mohou to byt vrozene vady mocoveho ustroji. Protoze neboli a jedinym projevem je caste moceni nebo enureza, zustava to casto bez povsimnuti - ale je to dulezite !!!
 Federika 


desky na písmenka 

(4.8.2005 11:43:52)
prosím prosím poraďte, kde sehnat desky na písmenka do první třídy, tak aby na nich nebyl krteček nebo Ferda? To by moje dítě nepřežilo...Já ani nevím, proč to dělají, proboha, vždyť ten krtek nebo Ferda zajímá tak dvouletý děti...Díky za jakoukoli informaci....
 Monika 
  • 

Re: desky na písmenka 

(4.8.2005 13:28:55)
Jiné desky než s obrázkama jsem neviděla, tak neporadím.
No a moje děti ve dvou letech nevěděli, co je krtek a Ferda. Krtečka znají tak od 4 let a Ferdu čte můj syn teď (necelých 9 let) - zatím se mi oba po těchto obrázkách mohou umlátit. To, že děti mají rádi v 6-ti letech krtka mi přijde normální a ve druhé třídě už desky potřebovat nebudou.
Ale fakt je, že dětské obrázky jsou úplně na všech věcech a o to už je moc i pro mě.
 Federika 


Re: Re: desky na písmenka 

(4.8.2005 13:52:03)
fakt? My jsme prošli krtkovou fází ve dvou letech, Ferda ho držel ve třech, ale je fakt možný, že až to bude umět číst sám, že se k tomu vrátí, ale teď cokoli s těmahle obrázkama nesnáší...Teda sám si přeje hrozný obrázky- třeba černý pirátský lebky apod, tak to jsem zase ráda, že něco takovýho na trhu není, ale já nevím, třeba formule nebo letadla, vlaky...prostě nějakej motiv pro větší děti, on se krtkům fakt směje...
 Lída,3 kluci a holka 


Re: desky na písmenka 

(4.8.2005 13:58:53)
Federiko,
moje dcera si sama vybrala do první třídy aktovku s krtečkem, a je ráda, že jí vydrží i do druhé třídy. A syn i v páté třídě nadšeně používal desky na sešity s maxipsem Fíkem.
 Federika 


Re: Re: desky na písmenka 

(4.8.2005 14:04:33)
bože, tak co to mám za dítě? On si sám dal postupně pryč všechny dětský motivy z pokojíčku, když dostal lampičku se skřítkem tak se pokoušel skřítka odstranit, že je to pro mimina a za aktovku s krtkem by se styděl...Pohádky normálně čteme a líbí se mu....Kazety s dětskejma pohádkama teda už nesleduje, díví se na hraný filmy a touží po Spidermanovi apod...zatím odolávám, krtka, Fíka apod holt schovávám pro mladší dítě...
 Frag 


Re: Re: Re: desky na písmenka 

(4.8.2005 22:05:28)
No a co je za problém?
Tak zakup desky jakékoliv a na ně nalep dle libosti balicí papír s vybraným motivem a navrch přelep průsvitnou folií.
Nebo desky vyrobte s kartonu.
Hodně štěstí..
:-)
 Frag 


Re: Re: Re: desky na písmenka 

(4.8.2005 22:07:02)
..opr.
"Z kartonu.." samozřejmě :-)
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: desky na písmenka 

(5.8.2005 8:16:14)
Včera jsem viděla leták z Globusu a tam byly vyfocené desky s fotkou štěňat nebo koťat - to by u syna prošlo nebo ne?
 Federika 


Re: Re: Re: Re: desky na písmenka 

(5.8.2005 11:59:12)
jo, díky, štěňata projdou určitě...Vyrazím tam. Samovýroba by asi neprošla, bohužel má můj syn tak šikovnou maminku, že by měl ty nejhnusnější desky ve škole...
 Hana 
  • 

SOS 

(25.3.2003 15:33:33)
Dobrý den,
můj syn je od cca 1roku silně hyperaktivní.Do roka jsem prakticky o něm nevěděla.Narodil se jako mé 2.dítě,těhotenství bylo náročné,neb mezi ním a jeho sestrou je rozdíl jen 13měs.a dcerka byla velice vitální,nespavá a nejedlá..Když jsem otěhotněla,byly jí teprve 4měsíce a až do pozdního těhot.jsem vlastně pořádně nevěděla,zda-li se mám na další miminko těšit nebo to brát jako zkoušku osudu(početí bylo i přes tabl.antikoncepci).Mateřské pudy však nakonec zvítězily..Syn až do roka byl mimořádně hodné dítě,najedl se-spal..Zpočátku mi to vyhovovalo,ale později jsem se snažila prolomit tu jakousi pomyslnou bariéru,kterou se obklopil.Zdálo se mi,že snad tím spaním utíká před světem,před reálným žitím.Po roce nastal zlom.Aktivita na Entou,stále v pohybu.Nyní je mu téměř 6let,je chytrý,ale vznětlivý,hůře artikuluje,nevydrží v klidu(i na gauči"sedí"snad hlavou dole).Ze článku usuzuji na LMD,snad ve všech bodech jsem svého syna našla.Nerada bych,aby měl ve škole problémy kvůli chování,uvažovala jsem o psycholožce,jenže nerada bych,aby poté se na syna dívali jako na někoho špatného,nepovedeného..prostě aby to na něm nezůstalo jako nálepka.Syn je velmi citlivý,ikdyž tuto svou stránku okolí ukazuje jen velmi zřídkakdy a nerad.Žijeme v Chrudimi.Jaký zvolit v tuto chvíli postup,aby byl co nejšetrnější a přitom nejúčinnější??Prosím,poraďte!! Děkuji.
 Majka 
  • 

Re: SOS.. 

(2.7.2003 14:04:00)
Mám 13letého syna a měl podobné chování jak do roku tak od roku. Ve druhé třídě nám řekli že je dislektik a po absolvování biofeedbeku a one brain byl ve čtvrté třídě po vyšetření v PPP vyřazen. Můžete mě kontaktovat na uvedené mailové adrese. Pracuji v Chrudimi. Majka
 Andrea Fialová, 7 syn s příznaky hyperaktivity 
  • 

Prosím o kontakt 

(13.4.2005 11:44:11)
Můj syn (v červnu 2005 mu bude 7 let) již od MŠ vykazuje mnoho znaků souvisejících dle mého názoru s hyperaktivitou. Nyní je v 1. třídě ZŠ, je levák a s učením, vyjma psaní, nemá žádné problémy, řekla bych že je možná až nadprůměrně inteligentní, ale v chování vůči svému okolí se projevuje místy až agresivně.

Bydlíme v Ostravě a ráda bych věděla zda přímo v Ostravě existuje nějaká instituce, která by mohla pomoci v diagnostice hyperaktivity a v dalším postupu léčby. Zejména by mne zajímaly informace související s biofeetbeckem.

Děkuji za odpověď a případně nějaký kontakt na příslušnou ordinaci.
 Monika a Daneček 
  • 

Re: Prosím o kontakt 

(5.9.2005 18:34:46)
dobrý den mám 8 syna a má podobné problémy jako váš syn chci se Vás zeptat jesti máte nějaký kontakt na EEG biofeedbak sháním ho po Ostravě bez uspěchu.Děkuji za vaši odpověd.MONIKA
 Maminka a jej slniečko 
  • 

Re: dieťa - škola - poradňa 

(11.2.2006 21:30:44)
Môj syn má teraz 13 rokov, ale už v školke mi učiteľka povedala, že je iný a odporučila pedagogicko - psychologickú poradňu. Odvtedy spolupracujeme: ja so synom - triedna učeiteľka a škola - naša okresná pedagogicko - psychologická poradňa. Je to fajn. Moje odporúčenie: riaditeľka školy bude mať určite kontakt, ak nie, opýtajte sa na okresnom úrade alebo riaditeľky na osobitnej (zvláštnej) škole. My sme malé mestečko s azda 16 000 ľudmi a máme ju. Držím palce.
 zaneta a zuzas 
  • 

ted uz mam starost 

(27.2.2006 21:49:18)
pořád jsem si říkala,že je má dcera nějak moc aktivní.neusedí,běhá...atd.než začla chodit do školy a já jsem začla zjištovat,že není něco v pořádku.každý den se spolu učíme a učitelka pořád psala:neumí,procvičovat...atd.Tak vám děkuji za tyto stránky.Lecos jsem se dozvěděla a tedy vyhledáme odbornou pomoc,aby to holka neměla tak těžký.
 petr ned 
  • 

dotaz 

(30.4.2006 20:58:03)
je synkineza PROJEV LMD?,
 Mila Š 
  • 

Prosím o radu 

(12.5.2006 19:21:22)
Musím se rozhodnout jaký jazyk bude lepší pro mého devítiletého syna, který má diagnostikovanou dysgrafii a dyslexii. Nevím zda by byla lepší angličtina nebo němčina. Prosím poraďte. Děkuji
 10.5Libik12 


Re: Prosím o radu 

(12.5.2006 21:59:00)
Obojí je drsné, volila bych ten, který víc ovládáš ty, protože je třeba s dítětem pracovat. Také zkus zjistit, jaká bude paní učitelka, protože na nich to v těchto případech stojí a padá. Držím ti palce.
 Hanka72 


Re: Prosím o radu 

(13.5.2006 9:11:26)
Moje dcera je dysortografik a v PPP nám byla doporučena němčina,samozřejmě s přihlédnutím k jejímu postižení.Dceři je 12 let,má němčinu druhým rokem,a zatím nosí dvojky,občas trojku.
 Petra Ústí 
  • 

ADHD 

(19.12.2006 18:49:52)
Dobrý den, jsem vysokoškolačka a obě dvě mé děti mají nálepku ADHD, což je porucha pozornosti s hyperaktivitou. Podotýkám, že mám chlapce i holčičku. Vzhledem k tomu, že obě mé děti procházejí školní docházkou, tak jsme již s manželem prošli určitými úskalými i ve školním procesu dětí. Určitě doporučuji školu, kde preferují specifický přístup k dětem nebo řeší již koncepčně nějakou poruchou. Nejčastěji specifické poruchy učení, kam spadá dyslexie, dysgrafie apd. Nejlépe hledat i školu, kde mají přímo na škole psychologa či metodického pedagoga. Určitě úzce spolupracovat s pedagogickopsychologickou poradnou, případně vyšetření u neurologa. Je nutné dítě posilovat v sebedůvěře, ubezpečovatho o svém přijetí, ale mít jako rodič zavedený pevný řád. Hlavně se nenechte odradit, případně otrávit pedagogem, který by nebyl ochoten tyto záležitosti brát v potaz. Jde nám o to, aby dítě prošlo školní docházkou bez vnitřního zničení, že nestojí za nic. držím palce.
 Petra Ústí 
  • 

ADHD 

(19.12.2006 18:50:16)
Dobrý den, jsem vysokoškolačka a obě dvě mé děti mají nálepku ADHD, což je porucha pozornosti s hyperaktivitou. Podotýkám, že mám chlapce i holčičku. Vzhledem k tomu, že obě mé děti procházejí školní docházkou, tak jsme již s manželem prošli určitými úskalými i ve školním procesu dětí. Určitě doporučuji školu, kde preferují specifický přístup k dětem nebo řeší již koncepčně nějakou poruchou. Nejčastěji specifické poruchy učení, kam spadá dyslexie, dysgrafie apd. Nejlépe hledat i školu, kde mají přímo na škole psychologa či metodického pedagoga. Určitě úzce spolupracovat s pedagogickopsychologickou poradnou, případně vyšetření u neurologa. Je nutné dítě posilovat v sebedůvěře, ubezpečovatho o svém přijetí, ale mít jako rodič zavedený pevný řád. Hlavně se nenechte odradit, případně otrávit pedagogem, který by nebyl ochoten tyto záležitosti brát v potaz. Jde nám o to, aby dítě prošlo školní docházkou bez vnitřního zničení, že nestojí za nic. držím palce.
 MiladaL 


V příznacích se docela vidím 

(22.5.2007 0:44:21)
Jsem VŠ (právnička), 32 let, a v příznacích napsaných v článku se docela vidím. Jako dítě - pomalost, nesamostatnost, neprůbojnost, bolesti hlavy, nešikovnost, zbrklost, ustrašenost, noční běsy, potíže s krasopisem na prvním stupni. Chodila jsem jako dítě do poradny, bylo to úplně k ničemu. Mám dojem, jestli by mnoha dětem nebylo líp, kdyby je dospělí nepřetěžovali nároky na biflování, krasopis a nevímcoještě, co stejně nebudou potřebovat, nálepkami, vyšetřeními. Mám dcerku (4 M) a je mi jí už teď líto, čím bude muset do dospělosti projít. To dětství je fakt drama. Navíc po svém otci možná zdědí citlivější nervovou soustavu (jako dítě - noční běsy, náměsíčnost, lekavost a nevím co ještě). Podotýkám, že přes všechny tyto příšerné příznaky z dětství jsme oba v životě a v práci úspěšní. Není možné, že většina problémových dětí potřebuje čas a lásku?
 Pavlína Soukupová 
  • 

Jak poznat jestli se jedná o LMD u dospělého 

(16.12.2008 13:01:03)
Dobrý den, delší dobu si myslím, že manžel má nějakou poruchu, je možné že LMD. Poznali jsme se až kolem 35 let, dřív jsem ho neznala. Čím déle jsme spolu, tím více pozoruji, že něco není úplně v pořádku, myslím si že už od dětství... Je velmi uzavřený, introvertní, o svých problémech nemluví, nesvěřuje se, nevěří si a podceňuje se, je těžko vytrhnutelný ze svého vnitřního klidu (i když ten je zřejmě jen navenek) Pokud mu o něco jde, nedokáže se plynule vyjádřit, zadrhává a těžko hledá slova, pak například slovo "vlastně" použije ve větě několikrát téměř za sebou. Připadá mi, že někdy má až deprese, ale nevím... Co se týká paměti, není z těch co by si dobře pamatovali jak texty, tak mluvené slovo, některé situace, na které se vzpomíná v časosledu poplete. Jako dítě byl za nejhloupějšího z dětí v rodině, starší a mladší sestra, obě vystudovaly, pracují ve školce. Otec ho srážel. Byl zřejmě snaživý, ale asi mu to ve škole moc nešlo, vyučil se sklářem. Někdy vypadá jako natvrdlý a těžkopádný v myšlení, ale není hloupý, jsou oblasti, kde vyniká, hlavně znalosti o přírodě, manualně je zručný, má fantazii. Dá se v tomto věku něco dělat?
 jennsi 


Porucha pozornosti 

(7.10.2010 23:27:10)
Dobrý den,
mám šestiletého syna, který letos nastoupil do 1.třídy. Byla u něho před 4 lety diagnostikována LMD. Jeho největším problémem je porucha pozornosti. V speciálně pedagogickém centru mi zdělili, že porucha pozornosti není markantní.
Přesto bych se chtěla zeptat zda se nějákým trénováním mozku dá tato vada odstranit nebo aspoň natolik vytrenovat dítě, aby tato porucha nebyla znatelná. Předem děkuji!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.