| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme (ne)strávili naši první dovolenou

 Celkem 39 názorů.
 Magda, kluk 13m 
  • 

Dodrzovani ritualu 

(14.6.2006 10:27:01)
Ahoj, zkusenosti ostatnich maminek s cestovanim s miminkem me hodne zajimaji. Mozna jsem konzervativni, ale zastavam nazor, ze miminka by mela mit klid a zit v duverne znamem prostredi. Teprve nedavno, kdyz byl synovi rok, jsme se rozhodli vyrazit na nasi prvni rodinnou dovolenou do bavorskych Alp. Jde taky o to, ze dite v 1 roku je mnohem samostatnejsi, umi uz komunikovat s rodici, uz jenom nelezi, ale pohybuje se, proste uz je s nim vetsi zabava. Zvazovali jsme, jestli jet autem (8hod jizdy), a to se nam zdalo hodne. Tak jsme leteli letadlem 1hod a potom 1,5h autem a vsechno probehlo naprosto v pohode. TAky adaptace na cizi prostredi prosla v klidu. Myslim si, ze je to v nasem pripade zejmena zpusobeno tim, ze prvni dny jsem velmi dbala na dodrzovani zabehnutych ritualu (intervaly spanku, jidla...atd), pozdeji jsme rytmus dne trochu prizpusobily horskym podminkam a nasim spolecnym aktivitam. Byla jsem mile prekvapena, jak se nam dovolena povedla. Opocinula jsem si, uzasne vyvetrela hlavu, nasbirala zazitky a nase dite se druzilo s majitelem pensionu tak intenzivne, ze nas behem te doby (10 dnu) skoro prijali do sve rodiny....
 Evís+3 ks 


Cestovatel 

(14.6.2006 11:45:57)
Synovi je 14 měsíců a už jsme byli na dovolené 2x. Poprvé loni v září, to mu bylo 5 měsíců. Jeli jsme autem na Istrii, což je 8 hodin cesty. Cestu tam celou prospal, cestou zpět byl asi hodinku vzhůru. Na místě probíhalo vše také báječně. Po snídani jsme chodili na procházky, odpoledne k moři. Zvládli jsme také pár výletů. Byla to opravdu krásná dovolená.
Podruhé jsme byli letos na začátku května v Tunisku. Letělo se v noci, takže to bylo trochu náročné, ale Ferdík nezklamal, prospal celou cestu až do hotelu, kde už v 6 hodin vstával, když my jsme chtěli jít spát:-). No, schrupli jsme si pak dopoledne s ním. Jinak taky paráda. Měli jsme All inclusive, takže jedl s námi, všechno bez problémů.
Ale musím souhlasit, že se rituály mají dodržovat. My jsme mu na jeho pravidelném režimu nic neměnili, a také proto asi vše proběhlo v pohodě.

Přeji všem krásné dovolené s miminky!!!
 Vjerča a Verča - 7 měsíců 
  • 

Re: Cestovatel 

(21.6.2006 9:23:25)
Tak to jste teda hodně odvážní, cestovat s tak malým mimčem autem až na Istrii, no budiž. Ale to Tunisko, kde ani pětihvězdičkový hotel /z vlastní zkušenosti/ nezajistí, že nedostanete pořádnej průjem, no nevím, nic se nemá přehánět, já bych to teda neriskovala a rozhodně nedoporučovala, ale každej si to musí zvážit sám. Já bych rozhodně volila méně exotičtější a bezpečnější zemi, ale jak se říká, proti gustu žádnej dišputát.
 dita 
  • 

Re: Re: Cestovatel 

(30.5.2007 14:10:43)
přesně tak, cestovat s malým ditětem za
exotikou, co to je za hloupost! Dost nezodpovědný nápad, ale děti si bohužel rodiče nevybírají
 Agnes+3 
  • 

Re: Dodrzovani ritualu 

(14.6.2006 12:35:20)
Jo, s tím klidem pro miminko je to asi fakt, jenže pokud je víc dětí, už to nejde. To by člověk musel být třeba 5 let jen doma:-( Myslím, že pokud se dovolená dobře naplánuje s ohledem na mimino, je to pro všechny přínos.
My jsme "chodiči po horách", jeli jsme s 3 - 5 měsíčním miminem a 3 - 5 letým, dělali výlety do 12km a šlo to. Uvidíme letos: 7r, 3r a 9měs.
 hela 
  • 

Re: Re: Dodrzovani ritualu 

(30.5.2007 14:30:21)
schvaluju
 lara 
  • 

Re: Dodrzovani ritualu 

(14.6.2006 14:11:58)
taky myslím, že výjezd do neznámého prostředí a jiných klimatických podmínek miminko do roku zatěžuje. Jsem těhotná pátý měsíc a připadá mi daleko vhodnější jet na dovolenou k moři teď. Mám ještě tříletého synka a tak možná mám nějakou představu, co je aspoň pro moj stav a schopnosti lepší.
Moc se těším jak si s břískem zaplavu, ale nemám kamarádku, která by mohla jet taky. Nenajde se tu někdo? Manžel je podobně jako partner autorky totálně zaneprázdněný prací a jiným zařizováním. Ale je ochotný pohlídat kloučka, který už chodí do školky. Takže můžu jet i jako skoro bezdětná :-)
Tak co moře? Netouží po něm ještě některá maminka?
Lara
 lara 
  • 

Holky kdo by chtěl k moři? 

(14.6.2006 14:14:07)
taky myslím, že výjezd do neznámého prostředí a jiných klimatických podmínek miminko do roku zatěžuje. Jsem těhotná pátý měsíc a připadá mi daleko vhodnější jet na dovolenou k moři teď. Mám ještě tříletého synka a tak možná mám nějakou představu, co je aspoň pro moj stav a schopnosti lepší.
Moc se těším jak si s břískem zaplavu, ale nemám kamarádku, která by mohla jet taky. Nenajde se tu někdo? Manžel je podobně jako partner autorky totálně zaneprázdněný prací a jiným zařizováním. Ale je ochotný pohlídat kloučka, který už chodí do školky. Takže můžu jet i jako skoro bezdětná :-)
Tak co moře? Netouží po něm ještě některá maminka?
Lara
 lara 
  • 

Re: Dodrzovani ritualu 

(14.6.2006 14:12:02)
taky myslím, že výjezd do neznámého prostředí a jiných klimatických podmínek miminko do roku zatěžuje. Jsem těhotná pátý měsíc a připadá mi daleko vhodnější jet na dovolenou k moři teď. Mám ještě tříletého synka a tak možná mám nějakou představu, co je aspoň pro moj stav a schopnosti lepší.
Moc se těším jak si s břískem zaplavu, ale nemám kamarádku, která by mohla jet taky. Nenajde se tu někdo? Manžel je podobně jako partner autorky totálně zaneprázdněný prací a jiným zařizováním. Ale je ochotný pohlídat kloučka, který už chodí do školky. Takže můžu jet i jako skoro bezdětná :-)
Tak co moře? Netouží po něm ještě některá maminka?
Lara
 agata bezdetna 
  • 

Re: Re: Dodrzovani ritualu 

(22.6.2006 1:18:13)
..no, ja bych docela nekam vyrazila,deti nemam,ale miluju je..jsem v poho...a kam by sis tak predstavovala vyrazit a hlavne kdy?
 aneka 
  • 

Re: Dodrzovani ritualu 

(15.6.2006 18:22:21)
s rituály souhlasím. My vyjeli na dovolenou, když bylo dceři 9měsíců a jeli jsme 15hodin autem. Vhledem k mému strachu jsem ji mimo parkoviště ani na vteřinu neodepla ze sedačky. pausy jsme dělali, to je jisté, ale vzhledem k cestě přes 1200km dlouhé,byly to přestávky jen takové na proběhnutí v berušce. Zvládla to velice dobře i přes to, že dostala cestou střevní chřipku. Na místě jsem do puntíku dodržovala rituály na které byla zvyklá, nic jsem neměnila. Zvládli jsme to vpohodě i přes tříenní průjem. Cesta zpět byla složitější, neboť pršelo a na běžných odpočívadlech se stát nedalo. Tak jsme měli jen jednu zastávku asi hodinovou na oběd a jedno projití se po pumpě. Na D1jsme chytli zácpu jako Brno samo - klasika, ale i tak se dcera dala zabavit. chudák upoutána v sedačce 15hodin, ale spala a hrála si.vzali jsme s sebou spousty nových nebo půjčených hraček a zabavili jsme ji. Celkově si myslím, že to byla pohodová dovolená, leč si troufám říci, že o rok později by to bylo horší právě vzhledem k aktivitě a vzdálenosti. Jinak než autem se tam nedostanem a holka už tolik nespí a nenechá se zabavit maličkostmi:-)
 Pavla + 3letá dcerka 
  • 

Re: Dodrzovani ritualu 

(19.6.2006 20:39:04)
Dobrý večer, já si osobně nemohu stěžovat na cestování s miminkem, s naší dcerkou jsme cestovali od jejích 3 měsíců. Ve 4 měsících už byla u moře a opravdu super dovča - autem 15 hodin a bez problémů!!! Akorát je pravda o těch rituálech - dodržovali jsme stejný program jako doma, dopoledne spala v kočárku ve stínu v poledne v postýlce, odpoledne kočárek a v sedm večer hezky do své postýlky/cestovní/, žádné zbytečné trajdání co by mohlo narušit. Sice to není takovéto večer procházení po promenádě a vymetání obchůdků a taveren, dítě je pak rozmrzelé......... a klid je klid, mě bohatě především stačilo změna prostředí a pocit že jsem na dovče, i když s dovolenou se to srovnat nedá s malým děckem. Teď jsou dcerce 3 roky a jezdíme každý rok dvakrát k moři a jen autem, sedím s ní v zadu, čteme knížky malujem, povídáme si a fakt super, nemohu si stěžovat.
 Katka 
  • 

To asi ty zuby... 

(14.6.2006 10:48:27)
Škoda, že vám to takhle nevyšlo. My jsme poprvé vyjeli asi s 8měsíčním synem pod stan na dva dny na vodu, bylo to náročné, ale šlo to. S druhým jsme jeli do Řecka na týden kolem jeho půl roku.Ještě jsem mohla kojit, to bylo fajn. Znám spoustu maminek, které tvrdí, že s miminky je to mnohem pohodlnější, než s dětmi, které už přecházejí na tuhou stravu či ještě staršími.
Dodržení ritálů je určitě dobré, jak jen to jde. My jsme po příjezdu na týdenní dovolenou k moři jedno dopoledne až den zůstávali doma, aby si děti zvykly na cizí prostředí. Taky pokud se jede autem, je dobré jet na noci. Pak se to dospí a je klid.
K Adélčině řevu - když rostou zuby a je rýma, není to nikdy sranda. Náš první syn při prvním kontaktu s mořem(jen jsme v Holandsku jeli kolem a byl mu možná taky ten rok a kousek)taky hrozně řval. Vadil mu ten vítr.
Příští dovolenou přeju už pořádnou!
 Martina, syn 22 mesicu 
  • 

Dovolena s batoletem 

(14.6.2006 11:25:32)
Souhlasim s Magdou. Nektery druh dovolene s velmi malym ditetem se muze stat nocni murou. Proto jsem loni (synovi byl 1 rok) o dovolene v zahranici vubec neuvazovala a letos jsem do cesty o to vic zainvestovala, aby to bylo pokud mozno pohodlne a odpocinkove. Snad to vyjde.
Vubec si nedovedu predstavit mnohahodinovou cestu autem. Syn vydrzi maximalne hodinu, kdy ho musim neustale zabavat. Vetsinou uz v aute neusina.
 Romana a Ondřej 
  • 

Dovolená 

(14.6.2006 12:24:14)
Co si budeme povídat, ona může dovolená zahýbat i s dospělým. Souhlasím, že je důležité dodržovat nastolený režim a rituály. Ostatně my jsme je dodržovali i na dovlené v Čechách a musím říct, že se to osvědčilo. Hodně jsem na mateřské jezdila na pobyty pro rodiny s dětmi a fakt bylo prima, když člověk věděl, že po obědě bude dítě spát a večer v osm už také bude v posteli. Byla jsem s Ondrou u moře poprvé v jeho 9ti měsících a nemůžu si to vynachválit. Cestu na Istrii v autě prospal a tam také ještě relativně dost spal. Hodně jsme cestovali, počasí nebylo nic moc, tak si se mnou prošel kus Chorvatska v šátku. Teď už jsou mu 4 a půl a chystáme se do Řecka. Hodně dobře plave, tak zkusíme šnorchlovat. Byla jsem se poradit s pediatričkou ohledně nějaké příruční lékarně a ta mě upozornila, že některé děti může moře rozhodit a tak nemám být zklamaná, když to nebude tak, jak si představuji. Ale stejně se hrozně těším na společně strávenou dovolenou se synem. Uteče to jako voda a už se mnou nikam nebude chtít jezdit.
 Eva K 
  • 

Re: Dovolená 

(18.6.2006 15:01:04)
Chtěla jsem se poradit ohledně používání šátku v létě. Jak do něj dítě oblékáte a nepřehřívá se díky teplu matčina těla? Díky moc. Eva
 šátková maminka 
  • 

Re: šátek v létě 

(21.6.2006 12:02:21)
Dávám jenom body s krátkým rukávem - nejlépe z moiry (www.babyfit.cz), maximálně ještě tenoučké ponožečky.
Já si oblíkám pod šátek taky jen vrstvu "funkčního oblečení" (moira, jitex). V "normálním" jsme oba příšerně zpocení!!

Jinak doporučuju šátkovou diskuzi.
 šátková maminka 
  • 

Re: šátek v létě doplnění 

(21.6.2006 12:05:42)
ty odkazy potvůrku nefungují, tak ještě jednou:

http://www.babyfit.cz - dětské body z moiry
http://jitex.cz/bodycomfort.php - termoprádlo Jitex
http://www.rodina.cz/diskuse118.htm - šátková diskuze
 KK 
  • 

Je treba velke flexibility 

(14.6.2006 13:36:31)
Poprve jsme jeli s 3mesicni dcerou na dovolenou (na jih Krety) na podzim. Lezet na plazi jsme s ni tenkrat ani neplanovali, chteli jsme si v ramci moznosti projit aspon kousek hor, projet mistni vesnicky (pujcenym autem), a to se nam i povedlo. Bylo to sice narocnejsi, nez kdybychom zustali doma, ale dodnes tato dovolena patri k tem nezapomenutelnym. Napr. to jak jsme tlacili kocarek do strasnych kopcu po cestach mezi olivovniky a zpivali jako o zivot, aby nam to nase "nunatko" konecne usnulo, nebo jak jsme ji v satku nesli na vylet soutezkou, jak jsme pak vzdycky skoncili v nejake mistni hospudce na terasce a davali si tzaciki a jogurt s medem a frappe. Vratili jsme se tam znovu,v kvetnu, kdyz bylo dceri 10 mesicu, tam take zacala sama chodit. Nosili jsme ji uz v krosnicce, takze jsme si mohli troufnout i na delsi vylety. I na tu plaz nakonec doslo, i kdyz vzdycky jen na chvili - v ramci vyletu, ci na jeho konci. More bylo na jare studene, takze jsme se nakonec koupali jen my a holcicka si hrala s kameny ci piskem.
Rozhodne nemam pocit, ze by tak male dite cestovanim trpelo (samozrejme je nutne co nejvice dodrzovat jeho navykly rytmus) a pokud jsou rodice dostatecne flexibilni, tak urcite najdou veci, ktere si uziji jak oni, tak i jejich mimco(tedy pokud nejedou k mori o prazdinach, kdy se toho kvuli velkym vedrum da delat o poznani mene). Pokud to rodicum situace umozni a mohou vyrazit s malym ditetem do zahranici, tak nevidim duvod, proc je od toho zrazovat, mohou si to myslim hezky uzit vsichni. Ale v Cechach je taky hezky a i tady se da uzit prima dovolena, takze je to jen o tom, co rodice preferuji a co jim dovoli jejich financni situace. Z vlastni zkusenosti vim, ze cestovani do zahranici s malym ditetem (mimo horkou letni sezonu) se neni treba bat, jen je lepe nedelat si velke plany a byt dostatecne flexibilni (ale to plati i pri dovolene v Cechach).
PS. Ted jsou dceri 2 roky a v cestovani smele pokracujeme (jedinym limitem pro nas je max.5 h.let, protoze bohuzel nase dite v klidu dlouho nevydrzi a je dost temperamentni :-)
 Marlenuska, Matyasek - 5mesicu 
  • 

Re: Je treba velke flexibility 

(15.6.2006 10:37:01)
Ahoj, tak to Vam opravdu zavidim!(Nebojte v dobrem slova smyslu ;)Mam 5-mesicniho chlapecka, hroozne rada bych nekam vycestovala, ale od porodu jsem spala 5h v kuse 1x a 4h asi tak 5x. Proste mimis je narocny a nekdy jsem z toho uplne odvarena. Pres den spi tak 1-2 hodky dohromady, zbytek vyzaduje moji pozornost. Nejak se nam nedari chytnout ten spravny rezim. Uz, uz to vypada, ze ho ma a najednou je to v tahu. Drive jsem byla zvykla docela hodne cestovat, sportovat, a i v tehotenstvi jsem az do porodu vyvijela znacne aktivity. Bohuzel ted nejsem schopna se dokopat ani k obycejnemu cviceni po porodu :( Proste mi na to nezbyvaji sily. (A to jsem si planovala horsky vejslapy se 7-8 mesicnim mimcem v satku - svata prostoto! satek jsme odpiskali po te, co malej dostal nekolik hysteraku v nem a rozmrzelost ho drzela az do druhyho dne). Tak by me zajimalo, jak to vsechno zvladate se spanim? Preju Vam hodne prijemnych vejletu s pohodovymi detickami a snad se i my brzy dockame!

Marlenuska + Matyasek
 Iva, Viki (8/05) 
  • 

Re: Re: Je treba velke flexibility 

(15.6.2006 12:25:13)
ahoj,

jestli chceš, tak napiš. Můžeme si vyměňovat zkušenosti.
Mám 10 měsíčního chlapečka a s "režimem" máme problém doteď. Pozornosti se dožaduje neustále. Když si hraje klidně a sám, je to velký svátek a nikdy to netrvá dlouho. Navíc asi před měsícem začal lozit a je to pěkná fuška ho uhlídat. Momentálně žijeme ve Francii a za 14 dní jedem, poprvé od Vikiho narození do Česka. Tak jsem zvědavá, jak to proběhne. Kratší výlety zvládá dobře, jednekrát jsme si vyrazili i na 4 dny. Ve vlaku usne i v kočárku, v autosbuse je to horší, kočárek se roztáhnout nedá a projít se s mimčem taky nemůžeš. Teď poletíme letadlem, protože auto nemáme a 18 hodin v autobuse, to by určitě nešlo. V září se chystáme k moři, to už bude prckovi skoro 13 měsíců, tak to snad proběhne v klidu. Navíc vodu má rád, od 7 měsíců chodíme na plavání pro miminka. Tak snad si oblíbí i moře. Navíc jsme jako "pojízdnou postýlku" zakoupili na cestování golfáče. Jen se obávám, že nám do toho všeho cestování polezou zoubky. Ještě totiž nemáme ani jeden :-)


Iva
 Lucka,Adélka a Kubík 


Re: Re: Re: Je treba velke flexibility 

(19.6.2006 8:52:21)
Ahojda, napisu ti kdyztak na mail, my letime do Cech za tri tydny, samy, tata prijede asi za 14 dni za nami. prvni let sem zmakla v pohode, vubec nezaregitrovala ze se neco deje, tak doufam, ze i ten druhej kd s ni poletim sama, bude probihat ve stejenm stylu. I kdyz uz je zase starsi a treba se ji nebude zrovna chit chrnet :-)
 K+N 
  • 

Re: Re: Je treba velke flexibility 

(15.6.2006 14:53:13)
Ahoj, nic si z toho nedelejte. I nase miminko bylo narocnejsi, nez jsem si v tehotenstvi malovala. Chtela jsem pri nem puvodne trosku pracovat z domova, ale skutecne to neslo. Jak pisete - malo spanku, neustale jsem se mu musela venovat a navic velmi velmi silny hlas, ktery proste neslo jen tak ignorovat (a manzel samozrejme stale v praci a zadne babicky). Byvale kolegyne (ty bezdetne, nebo ty s hodnymi detmi) nechapaly, proc jsem se nakonec prace z domova vzdala a koukaly na me jako na lenocha - ale skutecne to s ditetem neslo (asi jsme s manzelem hodne zlobili, kdyz na nas vysel takovyhle temperament :-).
Ale presne v 5ti mesicich ditete jsem toho uz mela skutecne dost - zdalo se mi, ze malou v noci budime (spala s nami v loznici) a proto se budi vic nez je zdravo, a tak jsme ji prestehovali do jejiho pokoje - a svete div se - zacala spat mnohem lepe. Jestli muzete, tak to zkuste, treba to pomuze. Asi tak v 8mi-9ti mesicich jsem dospela do stadia, kdy jsem se rozhodla vyzkouset na radu spousty rodicu, nechat dite vecer "vyrvat" a naucit ji tak usinat samotnou (do te doby to bylo stale u prsu v me posteli a pak prenest, nacez se vzbudila a tak dokola). Bylo to psychicky narocne, ale vyplatilo se to. Po 4 dnech revu to vzdala a od te doby usina sama. Ale poledni spani se bohuzel neobejde bez kazdodenni tury s kocarem, jinak neusne a proste nespi. Vim, jake to je, se nekolik mesicu nevyspat, ale treba vam tyhle babske rady pomohou.
I ted - temer ve 2 letech - to dcera vecer obcas zkousi - ale je to spis vyjimecne (ted uz sofistikovaneji - xkrat napit, xkrat pusinku atd. a kdyz stejne po nasem ritualu odchazim, tak i na ten rev obcas dojde :-(. Libila se mi ale reakce kamarada (otce 4 deti), ktery u nas byl na navsteve vecer, kdy si nase "teroristka" chtela timto zpusobem vydyndat, abysme ji vyndali z postylky. Rekl (a berte to prosim s nadhledem :-):" S teroristy se nevyjednava." A myslim, ze to sedi.
Tak nezoufejte, ono se to s tim spanim a rezimem srovna, jen budte vytrvala a na podzim uz treba dojde i na ty tury po horach :-)
 Iva, Viki (8/05) 
  • 

dítě - terorista? 

(15.6.2006 15:38:47)
ahoj,

taky se mi dostalo "babských rad", narazila jsem na ně i v knížkách. Taky jsem některé vyzkoušela. Nepomohly. Na našeho drobečka prostě žádný fígl neplatí. Chce to jen obrovskou trpělivost a věřit, že se to srdovná časem - což se mi i pomaličku potvrzuje.
Rozhodně bych ale dítě nenazvala teroristou, alespoň ne v tomhle věku :-)Moc mi pomáhá, když si, po probdělé noci a za zvuku vřeštícího potomka stále dokola opakuji, že takhle malé dítě to nedělá ze zlé vůle. Vždycky je zatím nějaký problém (horko, hlad, žízeń, strach, bolístka, zoubky apod.), jen ten mrňousek nám zatím neumí říct, co ho zlobí nebo trápí.
Skřítek už má 10 měsíců a stále ještě spí s námi v posteli. Možná to bude znít divně ale i já se líp vyspím, jsem klidnější, když ho mám těsně vedle sebe. taky sjem si myslela, že ho třeba v noci budíme, ale nevím. někdy večer usne a spí 4 hodiny v kuse, a nevzbudí se, ani když jdeme s manželem spát. jindy se budí co hodinu, i když jsme v obýváku.
V postýlce spinkal dobrovolně asi 3 týdny ve věku kolem 3 měsíců, pak se tam nenechal ani položit hodně dlouhou dobu. No a teď to zase pomaličku zkoušíme. Někdy tam usne, někdy ne. Žádné násilí používat nechci, chci mu dát šanci, aby to zvládl (jako spoustu jiných věcí) sám. O to větší hodnotu to pak pro náse všechny bude mít.

Iva
 Zuzana + Jonášek 16 měs. 
  • 

Re: dítě - terorista? 

(18.6.2006 14:16:24)
Jenom malá připomínka - mám kamarádku, se kterou spí její syn v posteli i s tatínkem ve věku 6ti let. Začali taky s tím, že jej brali do postýlky a časem že se to spraví.... Nejsem pro drastické metody aplikované na dítěti, ale tuhle chybu jsme prostě nikdy nedopustili - do postele za námi ano, ale až ráno, po probuzení.
 Lucka,Adélka a Kubík 


Re: Re: dítě - terorista? 

(19.6.2006 8:37:44)
kdyz se ti v noci dite budi po pulhodinach a vis ze jediny co ho trapi je vyzadujici kontakt s mamou a nez bys neustale prehazovala z postylky do postele a nezamhourila celou noc oko, jeste bys mozna rada tuhle "chybu" dopustila :-) Chyba je samozrejme spanek s rodici v sesti letech, po narozeni a par mesicu navic si myslim ze je to prijemne pro obe strany.
 Míša  
  • 

Re: dítě - terorista? 

(26.6.2006 17:30:54)
Milá Ivo,
nezlobte se, ale kdo je u vás doma šéfem? Existuje u vás něco jako pravidla a také soukromý, partnerský, intimní život? Nikdo po vás nechce, abyste miminko strčila do postýlky a už k němu nešla celou noc, ale i velmi malé dítě velmi brzy pochopí, že si něco může vyřvat. A hovořím ze zkušenosti. Děláte z dítěte závisláčka a tyrana, bude zvyšovat své požadavky a vy budete nadále skákat, jak se panáčkovi zlíbí. S teroristy a tyrany se nevyjednává. Už proto, že zahubí zcela spolehlivě vzájemný vztah rodičů. Nejspíš bych založila hnutí STOP rozmazleným křiklounům.
Bez urážky.
Míša
 Monca+Ivanka+Jessicek(2r,11m) 
  • 

Re: Re: dítě - terorista? 

(27.2.2007 22:37:14)
Musim bohuzel souhlasit! Nez jsme meli deticky, rekla jsem si, ze budeme milujici ale nerozmazlujici rodice. Manzel nastesti souhlasil. Manzelovi rodice kteri jsou z Indie, meli deti v posteli od narozeni, mladsiho obcas do 19 let!!!Hojdali je, nosili, deti se nevyspaly, budily, oni taky ne, hruza, pan ma dodnes chronicke migreny z nekolika let nevyspani. Cely zivot "obetovali" ve vsem detem protoze se domnivaji, ze to je dukaz lasky.
Oba kluci byli velmi rozmazleni a sobecti. Manzel je nastesti "dospely" a rozumny. A nechce toto delat nasim detem. Kdyz se Ivanka narodila, nosila jsem ji a zpivala tak do dvou mesicu a spala ve vlastni postylce s nama v loznici. Od dvou mesicu se prestala budit na jidlo a od te doby se nikdy nebudila. Dodnes ji davam spat s malymi ritualy jako mlicko, cisteni zubu a pisnicka na ceste do postylky, otoci se a spi. Maly totez od 4 mesicu, i kdyz to chtelo 2 noci pokricet. Oba spi v jednom pokoji a maji jeden spanek behem dne oba 2 hodinky. Opet, pouze zazpivam vzdy (zatim)stejnou melodii, dam mlicko a spi. Podotykam mala je citliva a lne ku mne, maly divoch a nezbeda. Prarodice protestovali, ale nechci vychovat male tyrany a sobce, a tady to snad zacina, kdyz jsou malinci. Deti nijak neutrpely, my mame stastny a spokojeny vztah a spoustu energie se jim pres den venovat a uzivat si to. Musim rict uprime, ze si gratuluju za tohle rozhodnuti, asi zatim nejlepsi pro nas i deti.
 Monca+Ivanka+Jessicek(2r,11m) 
  • 

Re: Re: dítě - terorista? 

(27.2.2007 22:40:17)
Musim bohuzel souhlasit! Nez jsme meli deticky, rekla jsem si, ze budeme milujici ale nerozmazlujici rodice. Manzel nastesti souhlasil. Manzelovi rodice kteri jsou z Indie, meli deti v posteli od narozeni, mladsiho obcas do 19 let!!!Hojdali je, nosili, deti se nevyspaly, budily, oni taky ne, hruza, pan ma dodnes chronicke migreny z nekolika let nevyspani. Cely zivot "obetovali" ve vsem detem protoze se domnivaji, ze to je dukaz lasky.
Oba kluci byli velmi rozmazleni a sobecti. Manzel je nastesti "dospely" a rozumny. A nechce toto delat nasim detem. Kdyz se Ivanka narodila, nosila jsem ji a zpivala tak do dvou mesicu a spala ve vlastni postylce s nama v loznici. Od dvou mesicu se prestala budit na jidlo a od te doby se nikdy nebudila. Dodnes ji davam spat s malymi ritualy jako mlicko, cisteni zubu a pisnicka na ceste do postylky, otoci se a spi. Maly totez od 4 mesicu, i kdyz to chtelo 2 noci pokricet. Oba spi v jednom pokoji a maji jeden spanek behem dne oba 2 hodinky. Opet, pouze zazpivam vzdy (zatim)stejnou melodii, dam mlicko a spi. Podotykam mala je citliva a lne ku mne, maly divoch a nezbeda. Prarodice protestovali, ale nechci vychovat male tyrany a sobce, a tady to snad zacina, kdyz jsou malinci. Deti nijak neutrpely, my mame stastny a spokojeny vztah a spoustu energie se jim pres den venovat a uzivat si to. Musim rict uprime, ze si gratuluju za tohle rozhodnuti, asi zatim nejlepsi pro nas i deti.
 Pája 
  • 

Re: dítě - terorista? 

(12.4.2008 16:36:21)
Teda to bych se urazila. Myslím si že pokud dítě od malička kontakt s maminkou vyžaduje, prostě se nic dělat nedá.Někdo to má jednoduché, dítě nakojí, nebo dá flašku a mimčo spí až do rána. Já jsem kojila po dvou hodinách a při režimu nakojit, dát do postýlky, usnout, a pořád dokola, by jsme se nikdo nevyspal. Můj syn , nyní 9 měsíců spí s námi v posteli také a nikomu z nás to nevadí. A pokud se týče intimního života, tak se nemusí odehrávat jen večer a v posteli. Takže si myslím, že taková kritika není na místě.
 Marlenuska, Matyasek - 5mesicu 
  • 

Re: Re: Re: Je treba velke flexibility 

(15.6.2006 17:31:00)
Diky za podporu, vetsinou optimismus neztracim... to jen kdyz ty baterky jsou uplne vybity. Babicky nam nefunguji, prestehovany jsme v jinym meste, proto ani kamaradi nejsou po ruce, manza se snazi, ale potrebuje se vyspat, aby mohl normalne fungovat v praci. Maly usina prekvapive dobre, spi v postylce hned vedle moji postele, postranice je stazena (ale to az posledni 2 mesice, pomohl nam obycejny perovy polstar, na kterym spal). Jen se v noci porad budi aspon 3x na kojeni, vetsinou u toho usnu a pak ho z obavy zalehnuti prendavam do postylky...takze si vlastne ty intervaly jeste zkracuji. Ono to nezni zas tak spatne - kojit 3x za noc, jenze kdyz tomu predchazi 4 mesice kojeni po 30 min, 1-2h ve dne v noci, 2.5 mesice jekotu ve dne v noci mimo kratkych intervalu, kdy spal a to jen po aspon 15 min uhoupani a zase ve dne v noci..., tak to jednoho docela slusne vystavi. Nevim kolik z toho nocniho budeni se je ciste psychicka zalezitost, protoze se zas tolik nenapije a vcelku rychle usina. Jen si tak podudava a kdyz ho chci opatrne odpojit, spusti sirenu...(Uz v porodnici prerval vsechny mimca ;-), babicka to okomentovala, ze bysme ho mohli pujcit hasicum misto houkacky). Mam dojem, ze si spanek vubec nenarusi, proste jen tak zaknuci ze spani, mamka ho hned prilozi ke kojeni, on si zaduda a pokracuje v sladkem sneni. No, zkusim s nim spat v jedny posteli, treba to bude lepsi. Jo a s tim teroristou je to trefny... moje svagrova to nazvala "mlecnou sikanou"
;-))) Urcite se to zlepsi, pevne v to doufam, jde jen o to nejak to prezit
:-)Jo a taky se setkavame s nepochopenim u svych nejblizsich. Je hrozne tezky nekomu vysvetlit, ze pindovi se proste chce brecet, a ze nebreci, protoze ho neco boli, ma hlad, je v mokru ci mu je jinak nepohodlne. A ze je opravdu zahul k nemu vstavat po 2h, kdyz jeho deti prospaly celou noc a meli jich vic a ne jenom jedno.... Vzdycky se uklidnuju, ze v 18 to prestane
:-).. fakt to pomaha. Tak at mate vsechny krasne, zdrave a taky spave miminka!
 eva 
  • 

vydrzet 

(16.6.2006 8:16:13)
Nezoufejte a vydržte,prožívala jsem něco podobného, rok a půl jsem nespala v kuse ani jednu noc,pak se to zlomilo , teď má 6-letou slečnu,je to moc príma ale ty "hrůzy prvního roku"si dodnes pamatuju.
 Eva K 
  • 

Re: Re: Re: Re: Je treba velke flexibility 

(18.6.2006 15:11:27)
V jedné knize radili místo spaní v jedné posteli kompromis - odstranit postranici mezi dospělími a dítětem a dát matraci do stejné výšky. Na kojení se přikulit k děcku a tolik ho neprobírat manipulací při přendávání. Ale nezkoušela jsem to:-).

Přeji klidné noci.

Eva, Lucinka 3m
 Lucka,Adélka a Kubík 


Re: Je treba velke flexibility 

(19.6.2006 8:32:40)
nemyslim si ze je vsechno otazka flexibility, samozrejme je to dulezite, ale hlavni slozku zde hraje dite, jakou ma povahu, jak co snasi. Myslim, ze flexibilni jsme dost, hodne cestujeme, podnikame ruzne jednodenni vylety. Naše ditko je ale dosti sverazne, v satku ci klokance ji nebavi koukat se jen na nase hrudniky, v autosedacce vydrzi tak hodinu. Kdyz tady ctu jak nekdo jede v pohode 15 hodin autem, je to pro me nepredstavitelny. Rezim se nam podaril zajet teprve az tak nejak na hranici osmi mesicu, kdy zacala spat trosku doma pres den v postylce a prestaly me dvoudenni hodinove vyjezdy s kocarem ven. Samozrejme to nebyla nase posledni dovolena, jen budu priste trosku opatrnejsi :-)
 Martina + Andrejka (1.4.06) 
  • 

první dovolená 

(14.6.2006 14:19:59)
Ahoj,
taky se letos chystáme k moři¨. Dcera je atopik, snad jí to pomůže a ne naopak. V době dovolené jí bude necelých 5 měsíců, snad to nějak zvládneme. Bohužel již téměř nekojím, (max.jako předkrm), tak si musíme vzít nutrilon a potřebné propriety s sebou. Sama jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Nejdříve cesta autem z Ostravy do Prahy, pak let do Palmy, kde na nás bude čekat auto v půjčovně. Nejedeme s cestovkou, ale sami s manželem a mojí sestrou. Máme objednaný apartmán, tak doufám, že vše půjde přizpůsobit našim potřebám. Chceme jet na pár výletů a na pláži být až po odpoledne, kdy je již snesitelněji. Loni jsme tak byli na Kypru, to jsem již byla těhotná, tak jsem nemohla být celý den na slunci. Ale to jsme byli 3 dospělí, letos 3+1. Věřím, že si to všichni užijeme. Zdravím všechny cestovatele a přeji hezkou a pohodovou dovolenou!
Martina
 Eva K 
  • 

Re: první dovolená 

(20.6.2006 9:26:18)
My se chystáme do Železné rudy, taky cca v pěti měsících (srpen-září). Autem je to dvě hodiny. Objednáme to na poslední chvíli, uvidíme, jaká bude. Teď cítím, že má ráda být doma, jasně skouknou zahradu je fajn, ale doma je doma. Můžem si pak vyměnit zkušenosti.

Eva, Lucie 12.3.06
eva21546@seznam.cz
 Štěpi,Markét 5 let 
  • 

To bude ekzémem 

(14.6.2006 20:26:27)
Ahoj,já mám úplně stejnou zkušenost s dovolenou u moře v Chorvatsku.Jako nemajetní rodiče,vyrazili jsme na společnou dovolenou s dcerou atopičkou-tenkrát 18 měsíců.Nebudu popisovat zážitky z cesty pidiautem-máma,táta,babi,děda a Markétka.Po příjezdu k moři jsme ihned zkusili naše zlatíčko potopit do slané vody a to byl ten problém.Samozřejmě následoval děsný řev a slzy.Opakovali jsme to ještě několikrát a nakonec malá trávila dovču ve vodě sladké-bez problémů a my holt v tom léčivém moři.Další rok jsme jeli s atopákem přeléčeným a koupání bylo o.k.Nyní držíme přísnou dietu-bez mléka,vajec,brambor,luštěnin atd.,na které máme prokázanou alergii a je po ekzému.
 Káča - dvě děti 
  • 

tip na dovču 

(15.6.2006 10:14:17)
Protože jsme bydleli přes dva roky ve Francii - na severu a druhé dítko se nám tam narodilo, mám pro Tebe spíš tip na pěknou a klidnější dovču. My jsme to měli k moři 200 km do Berck sur Mer ( to máte taky tak +/- daleko) Není tam tak teplo, ale je to tam fajn. Dá se dost levně pronajmout si domek, což maže nevýhody mobil home. Přímo v Bercku je pro děti i docela dost zábavy. Pláž je tam velikánská písečná a čistá. Děti si tam vyhrají. A i okolní městečka jako Quend Plage nebo Fort Mahon Plage jsou bezva. Jsou klidná a pro dovolenou s dětmi myslím ideální. Zkuste se tam podívat třeba jen na jeden den. My jsme s tím měli jen nejlepší zkušenosti. Děti to tam milují. A pak máme nejkrásnější vzpomínky na Bretaň, kde jsme našli pro děti ideální bydlení v domku v osadě, kde takových bylo 10 a součástí byl i bazén a hlavně úžasné hřiště. A neboj, jak malá poroste, bude jen líp a dovolené se stávají pak zase opravdu dovolenými.
 Lucka,Adélka a Kubík 


Re: tip na dovču 

(19.6.2006 8:25:17)
Ahoj, diky moc za tip, predcitala jsem manzelovi, zkusime to. na kolik asi priblizne vysel pronajem toho domku?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.