| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vzpomínka na můj porod

 Celkem 167 názorů.
 Bob 
  • 

Porody... 

(4.4.2006 23:35:46)
Porody mě baví.
Ale už se mi stýská po článcích o homeopatii nebo psech.
 Já 
  • 

Re: Porody... 

(5.4.2006 0:59:00)
Moc hezké a plné pohodičky, ať je takový i celý další život vaší rodiny. Já a 4
 Manka 
  • 

Re: Porody... 

(5.4.2006 7:39:26)
Bobe,
zřejmě sis spletl stránky - pokud tě chceš číst o psech, najeď na stránku www.pes.cz a nelez na vyloženě ženský server. Kdyby na tyto stránky chodil můj manžel a cpal se diskuzí, považovala bych ho za úchyláka.
 Martin, dvě děti 
  • 

Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 7:49:19)
proč by manžel, který čte tyto články, byl úchylák?, copak muž nemá právo nebo nárok přečíst si názory žen? a jejich diskuze?
 Agnes (2 děti) 
  • 

Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 8:40:55)
proč by nemohl? ale bob jen reje, uráží a shazuje to, co se tady řeší. navštěvuje server s názvem "rodina" a nelíbí se mu, že se tu řeší porody, miminka, dudlíky a já nevím co všechno pořád do kola. když bylo by lepší, kdyby si šel za těmi psy a nebo za homeopatií. leckomu by tady přestal otravovat život. lidi si sem chodím odpočinout a pokecat o společném a on jenom prudí. takovej malej skřítek provokatér. možná si léčí nějakej mindrák... teď bude určitě reagovat na můj příspěvek, že si nemá zapotřebí nic léčit, že je muslim, že já jsem husa (on by napsal, že někdo jiný je inteligentní - je celkem taktní), jak nemožný jsou neoholený ženský, jak je s ním jeho manželka spokojená v posteli a vůbec jakej on je "normální" a my tady primitivové, kteří se neumí bavit o ničem jiném než o porodech. seznámila jsem se s ním minulý týden a za tu dobu mám určitý obrázek, kdo to asi je. připomíná mi jednoho mého spolužáka - nikdo ho za to jeho machrování neměl rád a všem jen otravoval život. byl ze špatné rodiny, měl mindráky a tak si je léčil podobným způsobem jako bob. potřeboval na sebe upozornit - vzácná shoda...
 Martin, dvě děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 9:22:41)
promiň, to beru, nevěděl jsem to a nenarazil jsem na něj zatím, ale docela jsem se pousmál nad tím, jak Manka reaguje na to, že muž čte tyhle příspěvky(manžel úchylák :)) ), já jsem tady na serveru často a jsou tu zajímavé a někdy i poučné články, jen tak dál :)
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 10:31:18)
Agnes, píšeš o mně: "nelíbí se mu, že se tu řeší porody, miminka, dudlíky..."
Pomlouváš a lžeš.
O porodech výslovně píšu, že mě baví, o dudlíkách jsem nepsal nikdy nic. Miminka mám moc rád a rád si o nich povídám.
Proč pomlouváš? A proč jsi lhářka?
 Skorice 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 22:01:01)
Jo jo Bobe, urcite si mnes u pocitace ruce a smichy se popadas za bricho, jak jsi dneska ty holky zase pekne vytocil. Jen tak dal, chce to tu trochu osvezit.

Mam ten samy nazor, chtelo by to zmenu, porodu uz tu bylo moc.Ale jedno nam nechat musis. Pro nas zeny jsou porody neco jako pro vas historky z vojny.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 22:07:48)
O tom žádná!
 Z. a spol. 
  • 

Bob 

(5.4.2006 12:29:23)
Proboha co proti němu pořád máte? Vždyť jeho příspěvky do diskuse jsou trefné a vtipné!!!
 Bob the Ghost 


Re: Bob 

(5.4.2006 12:46:19)
Ty máš už svůj vlastní názor!
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 10:27:47)
Ano, a cožpak rodina je výhradně ženská záležitost?
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porody... 

(6.4.2006 9:28:52)
Jak vidíš, spousta ženských si to myslí. Chudáci chlapi.
A zlatý historky z vojny.
 Jana 
  • 

Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 8:37:47)
Bob pouze zmiňuje témata článků, u kterých se rozpoutá největší diskuse. Nevím, proč by muž nemohl chodit na "rodinu", nejsi trošku netolerantní ???
 Martina+F+H+L 


Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 8:48:51)
Jano, není, zapátrej trochu v historii a počti si jak Bob reaguje - jen reje.
 Teresa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 11:01:16)
Co ti tak vadí, že BOB vyjádří jiný názor než tady ty slepice?
 Jaga, syn 3 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porody... 

(6.4.2006 12:28:17)
Podejte si s Bobem ruce a jděte si někam šeptat, urážky sem vážně nepatří.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Manko 

(5.4.2006 10:43:38)
Nemyslím si,že muž,který čte a píše na Rodinu je úchylák:-) však rodina je i o mužích ne:-)bez táty je jen poloviční:-)) takže si myslím,že je to fajn,když sem píšou i taťkové:-) Bob je inventář:-)koukni po Rodině,píše všude,nesmíš ho brát tak vážně
 Bob 
  • 

Re: Psi jsou 

(5.4.2006 9:26:30)
bestie a k dětem nepatří. Kdo má rád psy je úchylák. Tak to viděl i Prorok.
 Agnes (2 děti) 
  • 

neplkej, chytrolíne 

(5.4.2006 9:53:27)
Tak jsi zase nezklamal. Jsi normální náboženský fanatik a s těmi je těžké pořízení. A co slepečtí psi, záchranáři a canisterapie? Jdi si za tím svým Prorokem a nepruď tady. Na tyhle chytrý řeči jsme tu všichni čekali.
 Filipa 
  • 

Re: Re: Psi jsou 

(5.4.2006 10:15:48)
Bestie jsi ty. Můj pes už zachránil přes dvacet lidí ze závalu (muslimy, křesťany, nevěřící) a všichni by i přes svou víru vyměnili tvůj život za jeho. Protože nebýt jeho, tak už tady nejsou. A myslím, že nejenou oni, ale i slepci a postižení, pro něž jsou psi životně důležitou nutností. Dle tvých příspěvů jsem nabyla dojmu, že jsi netolerantní narcista a jedině tvůj názor je správný. A když nejsi schopen odpovědět, tak začneš urážet. No prostě chudáček.
 Bob 
  • 

Pozor, falešný Bob 

(5.4.2006 10:24:55)
Předcházející příspěvek jsem nepsal já, ale falešný Bob.
Jinak mu až na stylistiku nemám co vytknout.
 Agnes (2 děti) 
  • 

je tu nějak přebobováno 

(5.4.2006 11:28:38)
myslím, že jeden nám všem stačil :-(
 Filipa 
  • 

Re: Pozor, falešný Bob 

(5.4.2006 13:52:31)
Je to pravda, chudáček bobíček.

P.S. Objevují se zde články, které lidi pošlou (tzn. milý bobe, že když napíše pět mamin o porodu, dají tam pět článků o porodu = necenzurují). Pokud chceš něco jiného, tak musíš napsat něco duchaplného sám (např. o bestiích psech o své skvělé rodině, nebo o své úžasné švagrové, která rodila ve třech různých státech, ale tady ji nenapustili vanu-HRŮZA ještě teď se mi z té představy ježí vlasy na hlavě). No ale posledně zmiňované je vlastně taky o porodu, tak bys mohl zkusit třeba nějakou vtipnou historku ze svého života.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Re: Re: Psi jsou 

(5.4.2006 11:44:07)
Jo jo, hrozný bestie



zejména, když mají mladý, tak jsou hrozně nebezpečný



V bytě se chovají naprosto destruktivně



a sežerou cokoli, co uvidí (a chudinky děti trpí hlady.......)



A nejhorší jsou smečky německých ovčáků



Bobe, zdravím, taky mně bavíš :o)))
Simča
 Naja 


Re: Re: Re: Psi jsou 

(5.4.2006 11:54:22)
Simčo, dobrýýýý! :-))))
Jinak... krásní bafíci... to je přesně ono, jaký si je vychováš, takový je máš....
Jana
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Psi jsou 

(5.4.2006 12:52:01)
Jak podle obrázku poznáš, jak jsou ti psi vychovaní? Co když ty sympatické děti jednou sežerou?

A že jsou krásní? No, já se samozřejmě ve psech moc nevyznám, ale zrovna tihle mi připadají hrozně utahaní, opelichaní a zchátralí. Co s nima majitelka prokristapána dělá?
 Lenka 
  • 

pro Boba 

(5.4.2006 10:17:25)
Bobe, nejde se nevšimnout, že v každé diskuzi reaguješ mezi prvními /ne-li první/ a zdá se mi, že Tvým cílem je trochu "rejpnout", ukázat netradiční názor, uplatnit svou vtipnost, lehce šokovat, apod. Dosud jsem na Tebe nereagovala, protože to je něco jako přilévat olej do ohně. Dnes ale reaguji: prosím, zvaž své komentáře, často s nimi rozvrátíš celou diskuzi, odkloníš ji od problému, který byl na začátku /tedy pokud právě to není Tvůj záměr!?/ Je mi líto pisatelky, která tímto hezkým článkem určitě alespoň trochu uklidnila maminky, že i při preeklampsii je možné relativně klidně porodit zdravé mimi, že v kolosu, jako je Bulovka, lze najít lidský přístup. L.
 Bob the Ghost 


Re: pro Boba 

(5.4.2006 10:56:03)
Lenko,
jsem si jist, že víš, co chci říct - totiž že články o porodech jsou zajímavé, ale je jich přece jen příliš mnoho. Za posledních deset dnů, pět, celkem je článků třináct.
Moje připomínka mířila na redakci serveru.
Tak prosím nerýpej.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Porody... 

(5.4.2006 10:28:43)
eviK myslím,že jsem ti nedávno psala at jdeš na Bulovku,že jo?jsem fakt ráda že jsi byla spokojená:-))) a že vám vše dobře dopadlo.moc gratuluju k miminku:-))
 Eva K 
  • 

Re: Re: Porody... 

(5.4.2006 10:30:49)
Taky ti moc blahopřeji k přírůstku! Eva
 Eva K 
  • 

pro Boba - tak aspoň kočka 

(5.4.2006 12:58:51)
Teď je hodně porodů, takže je i více článků.

Moje první obava při návratu domů pramenila z přítomnosti lité šelmy - kočky Kláry. Klárka nepatři ke kočkám, které jsou mazlové a bezproblémové. Je to nalezenec a zůstalo v ní něco z plachosti a divokosti pouliční kočky, nespokojenost dokáže projevit i vytasenými drápy.
Naštěstí zřejmě nějak vycítila, že by šla s ranečkem o dům dál - vyhýbá se Lucince obloukem. Občas ji tedy velmi opatrně očichá, většinou ji jen pozoruje se značně nevěřícným výrazem. Asi neví, kam si nového člena domácnosti zařadit. Tak uvidíme co přinesou dny příští.
Ale jistě uznáte, že tohle na článek není:-). Eva
 Vali + 4/2003 + 4/2006 
  • 

Re: pro Boba - tak aspoň kočka 

(8.4.2006 22:13:22)
Evo,
jestli je mimi kojené, tak zvířata to po čichu velice dobře poznají. A v přírodě jsou kojenci chránění, vždyť dokud je z nich cítit mléko, tak to znamená, že máma je nablízku a každého vetřelce zažene, zakousne, roztrhá :-).
Až přestaneš kojit, je možné, že začne to tvoje "kotě" vychovávat, ale taky možná ne. Mám s něčím takovým zkušenosti od rodičů, mají knírače - nalezence a za jeho života se kolem něj batolily postupně tři mimina. Dokud byli kojení, tak od nich zdrhal pryč, pokud byli v kočárku, hlídal kočárek. Jak se přestalo s kojením, tak byl schopný se po dítěti ohnat, když dostalo najíst dříve než on, to se přece ve smečce nesluší... Ale teď už je starý a než by se rozčiloval, tak jde radši hned pryč.
Gratuluji k Lucince a přeji, ať vám pěkně ve zdraví roste :-)
 Eva K 
  • 

Re: pro Boba - tak aspoň kočka 

(9.4.2006 10:40:04)
To je opravdu zajímavé a jsem moc ráda, že to vím. To bychom se divili, proč se Klárka najednou chová jinak! Dokonce se vyhýbá dětské postýlce a to je pro ni opravdu velké lákadlo. A to i v naší nepřítomnosti a to je u kočky co říci!:-)
Eva
 E_vis 


Rozumný článek 

(5.4.2006 7:34:19)
Konečně rozumný článek o porodu.
Už mi začínají vadit porodní články typu - co si lékařský personál měl odpustit.
Tenhle jsem si přečetla ráda :-).
Hodně štěstí!
 Agnes (1,5 dítěte) 


Závidím... 

(5.4.2006 8:03:46)
Ahoj, nezávidím Ti teda ten porod, já měla jiný, ale vše je otázkou priorit a každý má jiné představy. Ty k tomu přistupuješ velmi rozumně, jsi ráda za zdravé miminko i přes veškeré komplikace, já bych taky přežila porod vleže, kdyby šlo o zdraví miminka. Co mě ale dokáže "naštvat", je věta "jsem na původní váze před otěhotněním". Takový řeči byste si vy, šťastnější z nás měly nechat raději pro sebe, protože my pak stále zapadáme hloub a hloub do našich "váhových depresí". Myslím to samozřejmě žertem, ale je to nespravedlivé, když má někdo bez práce zpátky svoji úžasnou postavu (a ještě k tomu velká prsa z kojení). Já měla po prvním dítěti navíc 3 kila a teď je malému už skoro půl roku a já od porodu shodila pouhé kilo. Jsem jak roztočený kolotoč a ne a ne se to hnout. Blíží se léto a já asi začnu chodit kanálama. Ber to jako poznámku mezi řečí a takový můj malý stesk. Přeju hodně zdraví tobě i malé Lucince, ať hezky rostete a jste šťastné.
 Rony-Bobík01+Saša05+Sam12/09 


Re: Závidím... 

(5.4.2006 8:20:59)
Jestli Tě to potěší, tak já jsem po porodu měla o 6 kilo víc než před otěhotněním a ještě jsem 3 kila přibrala. Nejsi v tom sama a doufej stejně jako já, že se to zase upraví (po prvním dítěti jsem to zvládla, tak proč bych to nezvládla po druhém).
 Agnes (2 děti) 
  • 

co se dá dělat? 

(5.4.2006 8:29:56)
Cizí neštěstí mě nepotěší, ale aspoň v tom nejsem sama. Prvně jsem přibrala 20 kilo a podruhé 15. Teď mám stále nějakých 8 kilo nad to, co bych si tak jako představovala. Nevím, jestli se k tomu někdy vrátím. Poprvé to šlo dolů snad samo, ale teď se to nehne. Všichni mě uklidňují, že je ještě brzy, ale mohlo to už možná být lepší. Maminkám zdar, oplácaným zvlášť! ;-)
 AnnaB 
  • 

Re: co se dá dělat? 

(5.4.2006 9:26:19)
Honem, honem se musim pridat mezi "oplacane maminky". Skutecnost, ze je rano, ja si davam sklenicku dzusu a jogurt (ne ten dobry, smetanovy) a ctu radky o tom, ze se shazovanim kil po porodu ma taky nekdo problem, proste potesi (obzvlast, mam-li vetsinu kamaradek, co za tehotenstvi pribraly neco malo pres 10 kg a ted maji mene, nez pred tehotenstvi - ja 23 kg a takovych 7 bych jeste brala shodit). Ale manzel me takovou miluje a mam zdrave dite. Takze to neresim, protoze spolecna vecere je proste spolecna vecere :o)A je tady jaro, tak zase vyrazim s kocarkem na brusle (to je pak hlad :o) Krasny den!
 JanaJ + Lenička 2,5 
  • 

Re: Re: co se dá dělat? 

(5.4.2006 9:50:05)
Já jsem v těhotenství přibrala 19 kg, dneska mám o 11 kg víc než před otěhotněním a vůbec mi to nevadí. Moje okolí mi sice předhazuje větší bříško, ale to je jejich problém. Jsem naprosto spokojená se svým vzhledem. Konečně vím, jaký to je být aspoň trochu oplácaná. Holky, kašlete na řeči svýho okolí, je to vaše tělo, tak si ho užívejte, bez ohledu na to, co říkají druzí.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: co se dá dělat? 

(5.4.2006 15:25:11)
Jasně holky, kašlete na ty řeči.
A chlapi! Kašlete na ně taky. Nechte si narůst pořádný pivní pupky, zeslábnout ruce a shrbit záda. Kašlete na kecy. Proč bychom se pořád dřeli v posilovnách jako idioti. Kvůli ženským snad?
 Jaga, syn 3 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: co se dá dělat? 

(6.4.2006 12:34:57)
Milý Bobe, dneska už mě fakt nebere tělo, ale úplně jiný kvality. Jak jsi na tom ty? Tělo, nebo i jiný kvality? ( myslím charakterový, postel klidně vynech, to už ses pochlubil:-))
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: co se dá dělat? 

(6.4.2006 20:50:56)
Jago,
to je individuální - jsi prostě zřejmě nenáročná.
Ale většina moderních žen to dneska má prostě jinak - od konce totality se nároky na chlapy dramaticky zvýšily: měli by být charakterní a inteligentní (to se rozumí samo sebou, ne?), schopní, sebevědomí, svalnatí a movití - nemluvě o tom, že i do práce v domácnosti se musí zapojovat stejně jako ženy, padesát na padesát.
Ale neříkám, že je to špatně! Nepopírám, že my chlapi jsme od přírody mimořádně líní, a tenhle trend nás aspoň pořádně motivuje.

P.S. Nevzpomínám si, že bych se tady někdy vytahoval, jaký jsem milenec - i když, proč ne?
 Božka N. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: co se dá dělat? 

(6.4.2006 22:27:12)
Bobe, zajímavé názory. Nechceš se vyjádřit do diskuse feminismus?
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co se dá dělat? 

(6.4.2006 22:39:31)
Božka,
Tys mi vážně zalichotila (jsem samozřejmě giganticky ješitný).
Ale vyjádřit jako k čemu? Na feminismu bych objevoval objevené, ne?
 Agnes (2 děti) 
  • 

tak ty si nepamatuješ? 

(7.4.2006 9:29:20)
Tak ty si nepamatuješ, že ses tady vytahoval, jakej seš king? To máš teda dost krátkou paměť, není to zas až tak dlouho...
 Bob the Ghost 


Re: tak ty si nepamatuješ? 

(7.4.2006 9:45:21)
Milá prolhaná a pomlouvačná Agnes,
kecáš.
Před časem jsem tady akorát řekl: "Jsem prostě dobrej".
Čímž jsem samozřejmě myslel charakter, osobnost, fyzičku, společenské postavení... Vychloubal jsem se tak nějak komplexně.
Pokud sis ten výrok přeložila jako výhradně sexuální chvástání, vypovídá to spíš o tom, že plnou hlavu toho máš Ty - prostě Ti něco chybí.
 Sylvie 


Re: Re: tak ty si nepamatuješ? 

(7.4.2006 9:52:34)
Bobe, ehmmm, nějaký Bob se tu kdysi chvástal, že po nocích zvládá pracovat, vstávat k dítěti i zároveň po nocích... éééé... fungovat ehmmm... no... jako ehmmm... tak. To je takové chvástání, protože kupříkladu JÁ když vstávám po nocích k dítěti, tak buď není žádné éééé... ehm... jako to... nebo jsem mrtvá přes den a nic neupracuju ;o)

Ale mám pocit, že to byl BOb, který se s ostatními tatínky angažuje v ostravském babyclubu pro geniální děti - rozuměj, pro normální populační vzorek ostravska. To asi nebude ten BOb, co bravurně rodí v Podolí? Mám ve vás trochu zmatek :o( takže oceňuji tvoji registraci ;o)

S.+++
 Sylvie 


Re: Re: Re: tak ty si nepamatuješ? 

(7.4.2006 9:53:47)
Ehm, překlep - ten BOb se chvástal, že ...zvládá pracovat, po nocích vstávat k dítěti...

Trošku se mi přehodily slovíčka a poněkud to změnilo význam věty...

S.+++
 Naja 


Net na šachtě 

(7.4.2006 12:05:13)
Milado
a net mají v práci patně zavedený pod zem, nafasují notebooky a jedou. Jinak mi je totiž záhadou, jak stíhá diskutovat během celého dne. :-)))))
Já bych to spíš tak viděla na správce sítě ve státní správě :-)))))) nebo znuděného invalidního důchodce.
Měl by si to začít pomalu všechno psát, protože pak se do toho člověk zamotá..... a vypadá jako... jako... fabulant ;-)
 Bob the Ghost 


Shrnuto 

(7.4.2006 12:28:45)
Sylvie,
to přece nebylo chvástání, ale průřez obyčejným dnem tuctového muže - pokud to Tobě připadá moc, musíš prostě přidat. Byly doby, kdy jsme se ženou k dítěti vstávali taky osmkrát za noc, a na náš manželský život to nemělo nejmenší vliv.
Drobnost: To otcovské centrum je v Karviné, nikoli v Ostravě.

Milado,
šátek už nepoužíváme, ono to utíká... Naše nejmenší dítě váží šestnáct kilo. A s tím Podolím? Česko je malé...

Jano,
od doby, kdy jsi byla naposledy v dole, se to tam změnilo k nepoznání.
 Sylvie 


Re: Shrnuto 

(7.4.2006 12:45:51)
Bobe, počkej, to mi něco připomíná... jóó, už vííím :o)

Přijde jezeďák z družstva domů, manželka mu připraví večeři a jakmile ji sní,
povalí manželku na postel a hodinu se s ní miluje.
Druhý den zrovna tak, třetí den jakbysmet. Po týdnu už chudák ženská skoro nemůže chodit,
a proto volá předsedovi družstva:
"Předsedo, soudruhu, nemohl bys mému muži dát víc práce?
Von poslední dobou je, no, jak to říct, až moc při chuti..."
Předseda slíbil, že s tím něco udělá a skutečně: d
alší den se vrátil manžel z práce s únavou ve tváři a povídá:
"Hele, já sem ti ňákej unavenej. Já snad dneska ani nebudu žrát a rovnou na to hupnem!"

S.+++
 zufi 


Re: Shrnuto 

(7.4.2006 12:50:50)
,,Sovy nejsou, čím se zdají být,,- stále, Bobe ,tápu, co tím je myšleno, vysvětlíš ?
 Naja 


Re: Shrnuto 

(7.4.2006 13:13:05)
Jasný.... :-))))

...Zabereme Hej Hou, taháme kameny
a ty co nejdou, rozdrtíme pěstí.
Od rána do noci a paže znavený
ta hrubá síla, galoše plný mouru ...

 Petanda + Neo (10.9.05) 


Nefnukat! 

(6.4.2006 3:45:11)
Ahoj Agnes,
chapu, ze jsi nestastna ze sveho vzhledu, ale timhle vylevem se nic nezmeni. Mas urcite dost velky frmol, ale ver mi, to co se svymi kily udelas je jen na tobe. Ono kdyz se opravdu chce, tak to jde. Ja mam 7 mesicni prte a nikoho na hlidani, chodim behat rano, nez jde manzel do prace. Upravila jsem si jidelnicek podle stranek, ktere poradila jedna slecna (pani), na diskuzi diety, hubnuti po porodu. A ejhle, ono to jde. Ja teda dost prdim na vahu, ale merim metrem obvod stehen, zadku atd. A je to znat. Jo a jeste cvicim, hodinku denne. Zhruba kolem 10 vecer. To jen aby sis nemyslela, ze mam nejaky cas nebo moznost chodit do fitka nebo nedejboze na nejaky spinning. Takze ti radim, prestan fnukat a neco delej!
Pa Petanda
 Amálka 
  • 

Re: Závidím... 

(5.4.2006 9:28:18)
Agnes, jakmile přestaneš kojit, tak jdou kila samy dolů...Přibrala jsem 16 kg, 11 kg bylo pryč týden po porodu a zbylá kila zmizely, až když jsme přestala kojit, teď jsme zase těhotná, takže se zase nafukuji:o)

taky jsme měla preeklampsii, ale porod byl rychlejší. Vyvolali mi ho v 8 večer a v půl 6 ráno jsem držela mimíska v náručí...Příště ale v ím, že chci u porodu epidurál:o))
 sarmi 


amalko.. 

(5.4.2006 9:46:25)
prekvapilo me, ze pises, ze kila jdou po vysazeni kojeni dolu. myslela jsem, ze je to prave naopak...ale vyhledove je to dobra zprava, uz se tesim :-)
 Agnes (2 děti) 
  • 

díky... 

(5.4.2006 10:04:04)
Takže až po kojení? Já myslela, že je to kojením, ale pravda je, že kojím jak vzteklá a nic. Jestli máš pravdu, tak se teda těším. Jenže to ještě chvilku dá...prvně jsem kojila 15 měsíců, tak bych chtěla, aby to měli stejně ;-). Kilům zdar, našim zvlášť! :-D
 Agnes+3 
  • 

kila 

(5.4.2006 11:22:47)
Ahoj "jmenovkyně" a oplácané maminky. Patřím mezi Vás, ale bohužel se skoro dvaceti kily a zkušeností, že jakmile začnu přikrmovat (asi v půl roce), jdou kila nahoru. Ach jo. Asi to má každá ženská jiný, protože mně kamarádky říkaly obě možnosti. Ale snažím se všechna svá kila pěkně oblíkat a žít s nima. Jde to. Hlavy vzhůru :-)
 Amálka 
  • 

Re: kila 

(5.4.2006 11:49:53)
No, kojící v mojem okolí zhubly ta zbývající kila po porodu až přestaly kojit. Mám pocit, že ten prolaktin všechno blokuje. Při kojení jsme zhubla na začátku, ale pak se hubnutí zastavilo a ty 4 kg tam stále byly. V roce jsme přestala kojit a do půl roku jsme zhubla (možná je to tím, že když jsme kojila, měla jsme vždy obrovský hlad a chuť na sladké:o))

Po druhém dítěti plánuji velké hubnutí a cvičení (haha):o)
 Pavla3 


Kojením se hubne 

(5.4.2006 12:45:36)
Ahoj holky,
s hubnutím či přibíráním je to velmi jednoduché. Jednoduchá rovnice Příjem energie - výdej energie +- rychlost metabolismu = přírůstek/úbytek tělesné hmotnosti.
To znamená že kojení, které je výdejem energie samo o sobě musí znamenat úbytek hmotnosti. Jenže samozřejmě je zde spousta doplňkových vlivů, jako změna stavovacích návyků, zvýšený pocit únavy rozuměj výdej energie je nějaký, ale maminka se cítí víc unavená a dohání to jídlem (aniž si to uvědomuje), některé maminky si myslí, že kojí hodně, ale miminko toho ve skutečnosti tolik nevypije a tak výdej je menší než příjem atd. atd. Je toho víc. Taky tu hraje roli věk, s věkem jak známo se snižuje rychlost metabolismu. Takže třeba 20ti letá mamka po porodu zhubne raz dva a 35ti leté to trvá podstatně déle. Jak říkám vlivů je víc, ale v zásadě se kojením hubne neboť představuje výdej energie.
 Amálka 
  • 

Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 13:14:08)
Pavlo, no, kdyby to tak bylo, tak tady po světě lítá plno kojících matek se super sexy postavičkou...:o)realita je ale jiná, znám hodně holek, co při kojení přibraly a taky hodně, které zhubly...
 Pavla3 


Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 13:32:22)
Amálko,
přečti si můj příspěvek ještě jednou :-) Snad to pochopíš, to, že hodně žen při kojení nezhubne a některé dokonce přiberou je z jiné příčiny než kojením.
Chceš snad polemizovat o tom, že kojení tedy "výroba" + výdej potraviny ze, které mimino přibere někdy i víc než 6kg za pů roku není výdejem energie :-)) Vrať se do školy.
Mmch víš o tom, že tvorba mléka a jeho kalorická hodnota je nezávislá na energetickém příjmu matky? Tzn. když úplně přestaneš jíst tak mléko budeš tvořit po dost dlouhou dobu dál?
 Líza 


Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 13:48:32)
Pavlo, já myslím, že jednu věc jsi vynechala, a to je vliv hormonů na metabolismus. Myslím, že to bude ten důvod, proč ta jednoduchá rovnice u kojení nefunguje.
MMCH, já u kojení hubla, dokud jsem tak lítala kolem mimina, že jsem neměla čas se ani najíst.
Jakmile se uklidnilo mimino, přestala jsem při kojení hubnout...
 Pavla3 


Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 14:10:43)
Lízo,
tedy já nejsem žádnej biochemik, ale chceš mi říct, že u každé ženy se při kojení vyplavují jiné hormony? Nebo že stejný hormon působí na každou ženu jinak ve opačném smyslu ? To snad ne? Pokud vím tak například se přibírá na váze pří užívání některé HA, tedy některá žena přibere, jiná méně a jiná třeba vůbec, ale nevím že by nějaká naopak vlivem toho stejného hormonu hubla...
Nebude to přeci jen těmi ostatními vlivy? Všechny názory na redukci hmotnosti, které jsem zatím četla (a to jsem jich četla mraky :))) se shodují na těch ostatních vlivech. Patřím mezi ty, které jsou neustále nespokojené se svou postavou :-))))
Nerozporuju s tebou vliv hormonů na metabolismus jen si nemyslím, že můžou účinkovat opačně.
 Líza 


Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 16:15:28)
Ne, že opačně (i když, mohou-li v jistém ohledu působit na dva lidi úplně opačně tytéž léky, proč by to vlastně nebylo možné? to by bylo na zásadní vědecko-filozofickou debatu .-))))), ale zatímco u jedné ženy může jejich vliv na metabolismus být naprosto zanedbatelný, u jiné velmi zásadní. (to platí obecně)
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 17:33:49)
Pavla má pravdu.
To tloustnutí matek je skutečně způsobeno výhradně změnou životosprávy - méně (nula) sportu, hodně jídla (třeba i dojídání kašiček je nečekaně velký příjem navíc).
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 17:37:00)
Jasně, zvláště v půlroce dítěte je typickou stravou kojící matky dojídaná kaše po miminu a nikoli dva krajíce chleba jedený v poklusu mezi postýlkou a kočárkem.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 18:05:54)
Chytáš mě za slovo. Říkám "třeba i kašičky".
Nevěřím, že sníš jen ty dva krajíce. Zkus si psát, co za den sníš, a budeš se divit.
To nemám ze sebe, to mám z novin, a ze seriózních novin, jak říkají Voskovec a Werich.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 19:13:11)
No já to na rozdíl od tebe nemám z novin, ale z reálu, a nevěř tomu, dneska už neexistujou seriózní noviny ;-)))))))))))))))))) MMCH, abys mi říkal, co jsem jedla, když byla starší dcera novorozeně, to jsi nemyslel tak docela vážně, žejo ;-)
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(5.4.2006 18:10:46)
Lízo,
osobně znám jen velmi málo kamarádek, které přibíraly během kojeni (znám hodně takových, které nehubly -> stagnovaly +-2kg). A ty co přibírali tedy nějak výrazně to měli 100% z něčeho jiného než, že by to bylo způsobeno kojením. Spousta žen se cítí unavené a myslí si, že vydávají energii, ale je to pseudo pocit. Uvědom si, že kromě procházek s kočárem je většina matek celé šestinedělí doma. Po bytě (ani v mírném poklusu tu energii ven nedostaneš).
Hele Lízo jsou lidi, kteří si řeknou, že zhubnou (většinou se to týká mužů) sportem, začnou dvakrát-třikrát týdně chodit cvičit. Mírně v té souvislosti zvýší příjem potravy (logicky), pak ale nemaj tolik času a cvičí jen jednou týdně. Okamžitě začnou hodně přibírat a nechápu proč.
S tím kojení je to obdobné, po porodu je žena zesláblá (těhotenství, porod a počátek péče o dítě vezme hodně sil) začne automaticky víc jíst ANIŽ SI TO UVĚDOMUJE - pak se to postupem času vyrovná. Ale málokterá už zvládne snížit ten energetický příjem. Je to individuální, ale ten princip je takový. Ne, že by ty hormony nemohly mít nějaký vliv, ale ten je v tomhle případě zanedbatelný. A péčí o dítě myslím přebalováním, koupáním, mazlením, vaření a žehlením se fakt skoro ždáná energie nevydá. S výjimkou kojení.
Když jsem po zhruba dvou měsících u prvního až půl roce u třetího dítěte začala trochu sportovat, byla jsem vždycky v šoku jak jsem úplně nemožná - na kole jsem neujela nic, jednou sjedu sjezdovku a bolej mě nohy, nezvednu ani malou činku :-)))))) Nejstaršímu dítěti jsem byla sportovně k smíchu, no děs :-)))
 Bob the Ghost 


Tloustnou i chlapi 

(5.4.2006 18:36:01)
Ti chlapi jsou dobrý příklad.
Velmi mnoho chlapů výrazně ztloustne po svatbě. A po dětech taky.
A na hormony se rozhodně vymlouvat nemůžou.
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Energetické výdaje s kočárkem 

(5.4.2006 20:34:28)
Tedy já mám úplně opačnou zkušenost než většina zde diskutujících. Váhu jsem měla zpátky dva měsíce po porodu a řekla bych, že hlavně díky procházkám s kočárkem. Byla to naprosto ideální situace - prcek od malička jedl po třech až čtyřech hodinách, bylo celkem pěkně a jiné malé dítě doma nebylo. Takže jsem ho denně po obědě (který tedy nikdy za moc nestál) vrazila do kočárku a vyrazili jsme na tříhodinovou procházku, při které lze ujít i patnáct kilometrů. To jsem praktikovala denně, a když jsem se vracela po devíti měsících do práce, vážila jsem asi o pět kilo míň než před otěhotněním. Kila se samozřejmě pod vlivem sedavé práce vrátila. Navíc jsem byla v moc dobré zdravotní formě - nekouřila jsem, nepila alkohol, relativně dost spala - no myslím, že jsem se cítila nejlépe tak za posledních deset let. No uvidíme, jestli se zadaří ještě jeden mrňous, jestli to bude zase tak jednoduché, nebo ne.

 Jaga, syn 3 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(6.4.2006 12:46:10)
Já jedla MÍŇ. Neměl kdo vařit. Pravda, byly to hlavně suchý rohlíky a mlíko,ale určitě to nevydalo za normální stravování z dřívějška. Hormony silně podceňuješ.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(6.4.2006 13:02:38)
Jago,
snažíš se zbytečně. Ten hormonální vliv být může, ale u zanedbatelného procenta lidí může ovlivňovat víc než to ostatní. Každej dietolog ti řekne -> chtete zhubnout? Tak nežrat a hejbat se!!!! Fakt ti nedochází, že i když jíš málo tak sezením doma s dítětem to ven nedostaneš?
Tam, kde to ovlivnění hormony je zásadní jde podle mého názoru už o nemoc. Fakt je, že nikoho z Vás neznám osobně, ale podle holek, které osobně znám tak obecně nadváhu maj ty, které se cpou a nic nedělají (myslím sport). A ty si taky nejvíc stěžujou na hormony.
 Jaga, syn 3 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(6.4.2006 20:04:33)
Určitě je potřeba se i hýbat a já nikdy nesportovala, kromě občas plavání, běžek a jízdy na kole. Ale to se po porodu nezměnilo.SNÍŽIL se příjem energie a ZVÝŠIL výdej. Přesto jsem přibírala. Osm kilo za čtyři měsíce. Důvod vidím v tom, že jsem jedla málo a nepravidelně a taky v pomalejším metabolismu, protože jsem první dítě měla v pětatřiceti. Metabolismus je řízen HORMONY, takže je skutečně nelze opomenout.Řada žen, která se zoufale snaží zhubnout, by ti mohla vyprávět, ztloustnou prakticky po ničem. Jiné ženy naopak snědí mnohem víc a na jejich hmotnosti se to neprojeví. Já jsem až do těhotenství problémy neměla, vážila jsem 62 kg při výšce 173. Hormonální smršť v těle udělala svoje. A protože můj životní styl je spíš hektičtější a jím velmi málo, o žádných jednoduchých rovnicích mě nepřesvědčíš.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(7.4.2006 11:06:31)
Jago,
říkáš hektický životní styl. To znamená co? Náročná práce - tuším, že jsi učitelka? Jistě náročné, péče o dítě taky náročné, ale energetický výdej prakticky nic. Asi takhle k tomu aby dnešní průměrný člověk mohl sníst to co jsou většinou lidi zvyklí, je třeba aktivně sportovat, nebo pracovat v dole, na poli, kopat výkopy - prostě dělat skutečně fyzicky náročnou práci. V dnešní době skutečně fyzicky náročně pracuje tak 5% lidí, zajímavý je, že tak 50% si to mylsí :-)))))
Bob tu někde napsal, zkus si psát za den co sníš: Já to doplním zkus si psát co sníš, najdi si k tomu kalorické tabulky, spočítej si to, najdi si energetický výdej své činnosti za celý den a porovnej, vsadím se, že budeš překvapená. Všechno najdeš na netu.
 Vali + 4/2003 + 4/2006 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(8.4.2006 23:11:08)
Tak tomuhle vůbec nevěřím. Prostě jsi toho musela sníst více. Rychlost metabolismu je sice opravdu řízena hormonálně, ze svého okolí vím, jaké psí kusy dokáže natropit štítná žláza, ale nikdy se nenaruší vztah výdej/příjem energie. To bys byla perpetum mobile :-)
A to tloustnutí po ničem je také nesmysl. Sama s tím mám moc dobré zkušenosti, jsem velice mlsný člověk a udržet si váhu pro mne býval problém. Ono tady se smlsne čtvereček čokolády, tady se do jídla přidá trochu více tuku nebo smetany, ať je to lepší, že... Až radikální změna v jídelníčku, kterou poctivě dodržuji, mne začala zbavovat špeků.
A jak na to? to se mi objevila alergie na sóju a na mléčnou bílkovinu. Takže nic z mléka, mléčných výrobků, ani sýry, ani máslo. Většina pekáren v ČR z nějakého důvodu sype sójovou mouku do chleba i do rohlíků, tak i tahle dobrota je mi odepřena, nedovezu-li si pečivo z jedné určité pekárny. No a když si porovnám, kolik energie mají třeba ovesné vločky s jogurtem oproti ovesným vločkám s džusem a nějakým tím banánem či zeleninou, tak je to jasné.
Nebo výměna normálního chleba za rýžový. A čokoláda? O té se mi už opravdu jen zdá.
A protože v tomto těhotenství se objevily potíže (zatím se nepodařilo přijít na to, co je způsobuje, všechny laboratorní výsledky tvrdí, že jsem naprosto zdravá), tak mi pro jistotu zakázali i veškeré tuky. Výsledkem je to, že se přejídám všeho, co můžu, jen abych udržela váhu.
Opravdu nevěřím na tloustnutí ze vzduchu.
 skriatok 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(10.4.2006 9:15:00)
nemuzu nez nereagovat. pavli, jsi sice dost dobrej gramofon, ale hormony delaji vazne hodne. pokud jsi nekdy studovala medicinu, tak to vis a jinak si tady akorat tahas ponozku. je jasne, ze pokud do systemu hubnuti nezasahuji hormony jde ciste o rovnici nejez, hybej se a zhubnes, ovsem hormony dokazi vic nez si vubec dokazes predstavit - uz jen to, ze utvareni jake budemem mit pohlavi by te mohlo presvedcit. jinak rovnice hubnuti je treba rozsirit o informaci kolik KJ spalis pokud nebudes cely den vubec nic delat. pokud budes vazit 60 kg a cely den budes lezet na posteli, ani se nehnes, tak tvuj organizmus spali 6 000 KJ. to jsi nevedela? tak zapoj mozkove syntaxe nez se zacnes hadat.

vsem boubelkam zdar - ja to stesti nemam a jsem jak plosina :))))
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(6.4.2006 7:48:33)
Ahoj Lízo, nejsem sice dietologický odborník, ale někde jsem zaslechla, že často je příčinou přibývání na váze také nepravidelná strava (a to je právě problém matek čerstvě po porodu - jaksi není čas). Tělo, které si není jisto, kdy dostane další dávku živin, se snaží maximum si uložit do zásoby - i z těch dvou krajíců chleba......
 Simca 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kojením se hubne 

(6.4.2006 10:28:55)
Lizo maš pravdu. Hubnutí či přibírání v období těhotenství je ryze individuální a svoje hrají hormony, dědičnost. Já se nikdy nehlídala co jím, kdy jím (pravda jsem odmala vybíravá v jídle až hrůza) a do 33 jsem měla 56-58kg na 175cm výšky. Pak jsem otěhotněla a v pruběhu těhotenství dosáhla asi o 18kg více. Na konci šestinedělí jsem měla o 6kg více což mi nijak nevadilo, právě naopak byla jsem ráda, že "mi nelezou žebra", jenže po ukončení kojení i tech 5kg byly dole, alespon to 1kg mi zůstal :-)
 Jaga, syn 3 roky, bříško 6. měsíc 
  • 

hormony 

(6.4.2006 12:41:27)
V zásadě jde o dvě věci. O hormonální hladiny a o receptory, které na tyto hladiny reagují.
 hubená 
  • 

zloustnutí ze "vzduchu" 

(7.4.2006 10:28:47)
Já nechápu, jak někdo může ztloustnout z brokolice, salátu, brambor, rýže, luštěnin a nějakého toho ovoce a trošky rostlinného oleje. Samozřejmě všechno toto v odpovídajícím množství.
Jó, když si ale někdo dopřává rohlíčky s máslem či sádlem či sýrem, majonézové salátky, vepřo-knedlo-zelo, řízečky, svíčkovou s knedlíky, sem tam i nějaký ten zákuseček - to se příbírá. A pak ještě může svému okolí vyprávět, jak přibírá ze vzduchu...
 Jaga, syn 3 roky 
  • 

Re: Kojením se nehubne 

(6.4.2006 12:38:17)
Já jsem během kojení přibrala osm kilo, a to jsem skoro neměla čas jíst, což byla možná ta chyba, tělo si asi ukládalo na horší časy pro nás oba. Rovnice ale nefungovala.Nepodceňovala bych genetiku.
 Evís+3 ks 


Jaru a hubnutí zdar!!! 

(7.4.2006 13:38:27)
To je jediné, co na mě platilo. Během těhotenství jsem přibrala 15 kg. Asi 9 kg jsem shodila během prvních měsíců po porodu, po šestinedělí jsem začala taky cvičit u televize. No, ale pak jsem měla zánět šlach na ruce, takže se cvičením byl konec. Pak jsem objevila knihu (dostala od tchýně k narozeninám!), která se zabývá úpravou stravovacích návyků. Během 2 měsíců jsem zhubla 3,5 kg, ale pak do toho vlezly Vánoce a CUKROVÍ. Potom jsem se nemohla pořád nějak "nastartovat" a vrátit se k hubnutí. Moje nadváha mě pěkně štvala (ani před otěhotněním jsem nebyla zrovna hubeňour), a tak jsem na první jarní den začala hubnout. Omezila jsem sladkosti (hlavně čokoládu) a porce jídel. Našla jsem na netu stránky "flora" a tam je kalkulačka přijaté i vydané energie. To mi moc pomohlo! Když si člověk musí napsat, co snědl, pěkně se roznýšlí, jestli dát tu výbornou buchtu do pusy!!! Od 21.3. jsem tímto způsobem zhubla 3,5 kg. Takže jaru a hubnutí zdar!!! Evča
 Eva K 
  • 

Proč 

(5.4.2006 10:26:36)
To by jste taky mohli říct, že nemám psát o vaginálním porodu při preeklampsii, protože některé maminky kvůli ní museli na císaře a mohlo by je to mrzet. Eva
 Vali + 4/2003 + 4/2006 
  • 

Re: Závidím... 

(8.4.2006 22:35:20)
Agnes,
kila navíc (jak jsem pochopila, zůstaly ti navíc jen dvě) se nedají řešit depresí a nářkem, že někdo má postavu zadarmo. Tak to vůbec není.
Co se týče Evy K, tak jsem si všimla, že patří mezi lidi, kteří se snaží žít a jíst zdravě a asi se jí to daří a já jí to přeji.
Trochu jiná situace je třeba u mne: Po prvním dítěti mi zůstalo navrch 5-7 kg a za nic na světě to nešlo dolů; jo nahoru, to by to šlo raz dva. Teď, cca 14 dní před termínem dalšího porodu mám "jen" 8-9 kg navrch. Těhotenství není bezproblémové a spíš mám starosti, jak váhu udržet, než nepřibrat. Vše je to o složení stravy (rozjely se mi po prvním dítěti četné potravinové alergie) a o množství pohybu. Obojí se mi u obou těhotenství velice lišilo. Klidně ti pošlu, jaké změny v jídelníčku mne za poslední 3 roky potkaly, změna je opravdu radikální.
V.
 cizinka 
  • 

gratulace 

(5.4.2006 9:41:32)
Evo K,

Blahopreji, a hodne stesti pro statecnou maminku, hodneho tatinka a rozkosnou Lucinku:-))
 Hanka,3 děti 
  • 

Preeklampsie 

(5.4.2006 9:57:49)
Zdravím,já jsem dopadla podobně jako autorka článku,týden před porodem ráno v poradně tlak 100/60,ale zato bílkovina v moči.Byla jsem odeslána domů s tím,že po obědě nástup do porodnice.Manžel mě tam přivezl,bílkovina na 3 +-to je měřitelné maximum,tlak mi vyběhl na 150/100,dostala jsem kapačku na snížení,která ovšem nezabrala,po hodině tlak 240/180-no skončila jsem na císaři,ale jsem ráda,protože bych neriskovala zdraví dítěte
 Zuzana + Jony, 14 měs. 
  • 

Re: Preeklampsie 

(5.4.2006 10:48:21)
Já jsem bohužel peeklampsii měla od 5. měsíce, poležela jsem si 3 měsíce v nemocnici, stále měření tlaku a léky atd. Podařilo se to udržet do 32. týdne, pak už následoval rychlý císař a chlapeček vážící 1,60 kg. Už 3 týdny nerostl, placenta už tak dobře nefungovala - nakonec se mu dařilo venku mnohem lépe, začal rychle přibírat a dnes má už 10 kg.
 Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 


Re: Preeklampsie 

(7.4.2006 23:21:05)
To je teda darda - TK 240/180, ja mela problemy s tlakem od zacatku tehotenstvi,brala jsem leky, nejvic jsem mela 180/100, motal se mi cely svet.Obe deti sly akutnim cisarem,darilo se jim spatne.Zdravim,Martina
 Eva K 
  • 

Re: Re: Preeklampsie 

(8.4.2006 13:54:21)
Já měla při hospitalizace 95/135 (nebo naopak..), při porodu více. Eva
 Eva K 
  • 

Re: gratulace 

(5.4.2006 10:28:36)
Moc děkujeme. Eva
 Ivča 
  • 

Bulovka 

(5.4.2006 9:43:11)
Taky jsem rodila na Bulovce a byla jsem taky spokojená. Myslím, že se z té ošklivé pověsti z dob komunismu se začíná vymaňovat.
 ituka 18tt 


Re: Bulovka 

(5.4.2006 14:52:03)
Jsem ve 20tt, na začátku jsem hodně navštěvovala diskuse na rodině, ale byla jsem velmi zklamaná, když se diskuse o porodnicích, porodech, ale i ostatních tématech které by mě zajímala změnily na slovní přestřelku mezi Bobem a ostatními diskutéry, jestli je Bob debil a dotyčná kráva, od té doby čtu jen články a diskusi rychle přelétnu, jestli se situace nezměnila. Nepopírám vtipnost a trefnost(někdy) Bobových příspěvků, ale informační hodnota diskusí je posléze nulová. Evě děkuji za hezký článek a přeju hodně zdraví celé rodině a hlavně Lucince.
 Agnes (2 děti) 
  • 

je to tak 

(5.4.2006 20:08:29)
Máš pravdu. Diskuze se vždycky zvrtne úplně někam jinam a jsem si jista, že za to může Bob. Jeho příspěvky se mi nezdají nijak extra vtipné, ale nebudu se opakovat. Navrhuji všem diskutujícím ho jednoduše IGNOROVAT. Ono ho to časem přestane bavit a vše bude zase ve starých kolejích. A jestli nezemřeli, žijí šťastně a spokojeně dodnes... ;-)
 Bob the Ghost 


Re: je to tak 

(5.4.2006 21:17:24)
Jo?
Tak se podívej na úroveň debaty u článku o Dominikovi.
Do té jsem nevstupoval, a je to ten nejpříšernější hnůj, jaký jsem kdy viděl.

A mimoto - připomínám, na co jsem se Tě ptal dneska v půl jedenácté:

Agnes, píšeš o mně: "nelíbí se mu, že se tu řeší porody, miminka, dudlíky..."
Pomlouváš a lžeš.
O porodech výslovně píšu, že mě baví, o dudlíkách jsem nepsal nikdy nic. Miminka mám moc rád a rád si o nich povídám.
Proč pomlouváš? A proč jsi lhářka?
 Elke 
  • 

Re: Re: je to tak 

(6.4.2006 8:33:17)
Milý Bobe,

proč se navážíš do Ágnes, že ti neodpovídá na tvou otázku "Proč si vymýšlíš, proč jsi lhářka"? Já jsem ti položila v jiné diskusi úplně jednoduchou otázku 3x a ani jednou jsi mi na ni neodpověděl. Tvrdil si, že jsi to už vysvětlil jinde (zřejmě jsem chatrné inteligence, ale ani po půlhodinovém hledání jsem to nenašla) a odpálkoval mě, že nemáš čas psát mi to stále dokola. Nejen, že jsi neodpověděl přímo mě (což bych po slušné otázce považovala minimálně za projev slušnosti z tvé strany), ale bohužel ani nikde jinde. Tak přestaň kritizovat, že se někdo chová stejně jako ty.
Mimochodem znovu ti opakuji, že na této stránce se objevují články, které jim někdo pošle=necenzurují a pokud chceš něco jiného, tak zkus něco napsat sám.
 Bob the Ghost 


Pro línou Elke 

(6.4.2006 9:32:50)
Elke,
k charakteristikám, které jsem vyslovil, musím přidat ještě jednu - jsi extrémně líná číst.

Ptala ses mě, proč "nasazuju na Vrchlabí" a proč o něm říkám "tvrdá slova".
Odkázal jsem Tě na své předchozí repliky.
Nuže, třeba v té jen o jednu výš než Tvoje otázka bylo, že netvrdím, že Vrchlabí je špatná porodnice, ale že není jediná dobrá - jeho reputace je do značné míry dána tím, že je prostě "trendy".
Podobný servis, jakým se pyšní Vrchlabí, je totiž už celkem běžný.

A jaká jsem o Vrchlabí řekl "tvrdá slova"? Že je to především móda? Nepřipadá mi to jako sžíravá kritika poměrů v tom špitále.

Ostatně to, že Vrchlabí se nijak zvlášť nevymyká, dokazuje i fakt, že i tam je možné udělat špatnou zkušenost (jako v každé porodnici). V nedávné debatě (kterou jsi pro lenost nečetla), byly hned dvě maminky, kterým se tam nelíbilo.

Pro Tvoje větší pohodlí Ti to sem zkopíruju. A neskuhrej, že je to moc dlouhé a že nemáš čas to číst. Tak čti:


Adovka
Špatná zkušenost ve Vrchlabí
(2.4.2006 22:09:52)
Ahoj
Nedá mi to a musím se taky ozvat. Pořád tu píšete jak se skvěle rodí ve Vrchlabí, ale má taky někdo špatnou zkušenost?
Protože já ji mám. Rodila jsem před téměř 3 lety. A jediné ponaučení které jsem si ze svého porodu odnesla je, že všechno je v lidech! A když kápnete na přiblblou mladinkou sestřičku, kterou otravujete tím, že rodíte a na mladého doktora, který se ukáže až když je zle a já i manžel jsme prosili o pomoc. A uměl mi poradit jen chůzi, i když jsem byla v porodním pokoji s vanou a se všemi možnými pomůckami. Tak je to neštěstí.
Při příjmu byla úžasná paní doktorka, která měla o mě zájem a mluvila se mnou, co a jak. Ale když se vyměnila směna, tak nastala opravdu katastrofa.

Při samotném porodu (když šel malý konečně po 28 hod ven)se opět měnila směna a měla jsem tam všechny (moc jsem už nevnímala,ale kolem 10 jich tam bylo).Tomu se říká hojná účast. A ne soukromí při porodu.

Na šestinedělí si už tak stěžovat nemůžu, to už péče byla opravdu lidská a naslouchali mým potřebám.
Takže hezké postředí je fajn a bylo příjemné. Ale příště si raději zařídím porodní asistentku, která o mě bude pečovat během celého porodu a bude se mnou komunikovat.


trendice
Re: Špatná zkušenost ve Vrchlabí
(2.4.2006 22:32:13)
Milá Adovko, plně s tebou souhlasím. Také mám podobnou zkušenost. Celou dobu jsem byla na sále sama a v závěru přišla porodní asistentka a začala si ladit radio. Doktorka přišla, když už byl mla´das skoro venku s medikem, kterému ještě teklo mlíko po bradě a málem se skácel.


A ještě jednou Adovka:
Re: Re: Špatná zkušenost ve Vrchlabí
(3.4.2006 9:39:24)
Ahojki,
ty jsi taky rodila ve Vrchlabí?
Byla jsem (a vlastně ještě stále jsem)z toho jednání v šoku, protože jsem jela stovky kilometrů, abych rodila přirozeně a v příjemném prostředí. A pak se mě nikdo neptal na protržení vaku, na oxytocin, na nástřih, nikdo mi neřekl-sestra vám skočí na břicho. V jednu chvíli, když už to bylo fakt "husté", nevěděli co se mnou, že je malý nějak špatně pootočený nebo co a zase se nic nedělo.
Zážitek to byl fakt drsný. Ale vše člověk zvládne, protože pak má krásné miminko.
 Elke 
  • 

Re: Pro supermana Boba 

(6.4.2006 11:34:26)
Nezklamal si mě. Opět urážíš. Přesně jsem věděla, že mě nazveš línou, nebo něčím podobným. Prostě jsi chudáček. Nejsem líná, jen nemám tolik času na pročítání všech diskusí a příspěvků. Proto jsem očekávala, že pokud reaguješ na mé příspěvky, že mi taky odpovíš přímo a nebudeš mě odkazovat na všechny diskuse (a že jich není málo) na tomto serveru. Alespoň já to dělám a považuji to za základní normu slušnosti. Stejně tak považuji za základní normu slušnosti neurážet lidi, které neznám (viz. tvá hodnocení všech ostatních - chatrná inteligence, nenormálnost, nepoužívání mozku, lenost,...). Bohužel tuto normu máme každý někde jinde.

Přeji ti vždy jen štěstí a úspěch supermane Bobe.

Nenormální, blbá, líná .............. Elke
 Bob the Ghost 


Upřímné Elke 

(6.4.2006 11:51:16)
Elke,
vsadil bych se, že místo "štěstí" a "úspěchu" mi přeješ spíš smůlu a neúspěch.
Marně, jsem šťastný a úspěšný.
Přečetla sis tedy tu moji odpověď a příspěvky, které jsem Ti zkopíroval?
Podle toho, jak debatu o Vrchlabí převádíš na diskusi o mravech, myslím, že nemáš co dodat.
 Elke 
  • 

Re: Upřímné Elke 

(6.4.2006 12:03:37)
Jsi úplně mimo a podsouváš mi myšlenky, které jsou mi úplně cizí. Opravdu ti přeji štěstí a úspěch. Přeji to totiž všem. Nejsem primitiv, abych někomu přála smůlu a neštěstí. Ty snad ano? Neměla jsem k tvým příspěvkům co dodat, protože mi poskytly přesně ty informace, které jsem od začátku chtěla (děkuji). A nezačínám o morálce, jen reaguji na tvé urážky, kterými tu dost často někoho (včetně mě) častuješ. Všiml sis, že to děláš skoro výlučně jenom ty?

Takže znovu přeji ti štěstí a úspěch a ať tě tvé supermanství nikdy neopustí.
 Kuskus 
  • 

Re: Re: Upřímné Elke 

(6.4.2006 14:04:02)
Je videt, ze chces mit za kazdou cenu posledni slovo Elke, mozna by bylo lepsi, aby jsi se nad Boba trochu povznesla.
 Ivana Procházková 


Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 1:55:04)
Vmísím se do diskuse, protože ani mně jsi neodpověděl v diskusi o Vrchlabské porodnici a tato věc mě přitom eminentně zajímá.

Píše: "Podobný servis, jakým se pyšní Vrchlabí, je totiž už celkem běžný."

Můžeš mi, prosím, tedy vyjmenovat, které další porodnice kromě Vrchlabí nabízí jako standard, že maminka s odteklou plodovou vodou, které chybí do porodu řekněmě takových 10 hodin a více, je umístěna SPOLEČNĚ S MANŽELEM na samostatný pokoj s věškerým pohodlím (teplá sprcha, balon aj..)?

Předem děkuji za odpověď, aspoň budu vědět, kam jít případně příště rodit.

Prosím jen konkrétní informace.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 8:00:50)
Ivule,
konkrétní informace: tak tohle jako STANDARD nenabízí ani Vrchlabí. Za to, že mohou být rodiče spolu, se platí. Ve srovnání s jinými porodnicemi je to levné, to je pravda - 300 až 600 korun (v Podolí 500 až 1700 Kč). Zato ve Vrchlabí za nadstandard vydávají i mrňavý kutloch, kam se rodina sotva vejde a nemá samostatné sociální zařízení. To třeba v Podolí je nadstandard vyložený luxus.
Pokud jsi ve Vrchlabí rodila, holt Ti asi manžel neřekl, co všechno zacáloval.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 8:49:43)
Bobe, myslím, že v tomhle případě Ivule myslela hlavně to, že nepošlou automaticky otce pryč "protože se nic neděje", jak je běžné ve většině porodnic, ale hledají řešení, jak by mohli být partneři spolu (i když zrovna nadstandard volný není, jak se stalo nám).
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 9:19:02)
Nevím, jak to myslela, ale vím, jak to napsala - psala výslovně, že Vrchlabí to "nabízí jako standard".
Což jednoduše není pravda.
A takhle vypadají všechny mýty o Vrchlabí, viz zkušenosti dvou maminek, které jsem zkopíroval do mé odpovědi Elke.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 9:43:00)
Bobe,

kdyz to tady mas tak zmaknute, mel bys vedet, ze je to zkusenost jen jedne maminky...ta druha "trendice" - alespon podle toho, co psala v diskusi k clanku Jak a kde rodit, nikdy ve Vrchlabi nerodila - jen dvakrat v Melniku a jednou v Neratovicich...

Tady je cast jejiho prispevku:
Název: Re: A co příště autocross? :))
Ke článku: Jak a kde rodit

Datum: 2.4.2006 22:18:23
Autor: trendice

---------------------------------------------------

Máš štěstí, že jsi rodila v Neratovicích ve správnou dobu. Já jako třetirodička, první dvě děti se narodili na Mělníku, jsem rodila v Neratovicích, protože tam bydlím. Ještě teď mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Všechny tři porody byly překotné, takže porodního sálu jsem si moc neužila, ale v Neratovicích i ta chvilka nestála za moc....

---------------------------------------------------


Vic nema smysl kopirovat...
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 9:51:40)
A jó!
Máš pravdu.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 9:54:26)
Ja vim, ze mam pravdu...
 Simona 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 14:32:57)
No pro mě by vcelku stačilo, kdyby to porodnice dovolila, nebo-li umožnila. Je mi vcelku jedno co se zaplatí. Bohužel co vím, tak pokud to nevypadá, že se porod rozběhne tentýž den, tak otce skoro všude pošlou pryč a zavolají ho až porod začne. Taky bych uvítala informace, kde to umožní. Děkuji
 Agnes (2 děti) 
  • 

je to marný 

(7.4.2006 9:41:30)
Holky, je to marný. On si vždycky něco vymyslí, nechte ho bejt, je to prostě...nebudu ho nazývat, abych nebyla jako on. Zase by reagoval a bylo by to pořád dokola. Jednoduše ho ignorujte, ono ho to přestane bavit. Přece: MOUDŘEJŠÍ USTOUPÍ ;-)
 Bob the Ghost 


Re: je to marný 

(7.4.2006 9:48:19)
Agnes,
to máš ale těžký, když jsi v uplynulých deseti minutách odpověděla hned na dva moje příspěvky.
Nedá Ti to, co?
Takhle to ignorování nevybuduješ.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 10:42:21)
Holky,
já teda fakt nevím kde je co standard a kde se za co platí, rozhodně nemám v hlavě databázi porodnic, ale v tomhle směru vám popíšu vlastní zkušenost z Pardubic (luxusní porodnice -> prostředí, šílená porodnice -> pověst personálu) Domluvila jsem se přímo s doktorem, kterého jsem chtěla u porodu, čtvrtek ráno vyšetření, nález odpovídal porodu do tří dnů, doktor řekl, že bohužel odjíždí na víkend v pátek odpoledne lyžovat, takže buď porod vyvoláme, nebo bohužel z hor za mnou nepojede, chtěla jsem toho konkrétního doktora tudíž jsem volila indukci. Doktor mě upozornil, že to po vyvolávání může trvat déle než klasicky. Přijela jsem do porodnice s manželem kolem desáté a manžel byl celou dobu (všude) se mnou, při příjmu, na pokoji kde jsem dostala oxytocin, na přípravě, při procházkách po chodbách, nikdo ho neposílal pryč a neřešil jak dlouho tam bude a za jeho přítomnost jsme neplatili. Tak vážně nevím......... co je kde zvykem, prostě záleží co si s kým domluvíte.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Pro línou Elke 

(7.4.2006 17:40:42)
Bobe,

nevíš, o čem mluvíš.

Kdybys četl pozorněji, zjistil bys, že jsem se ptala na to, kde rodičům umožní, v rámci běžné (standarní) péče o rodičku, být spolu v průběhu PRVNÍ DOBY PORODNÍ (trvá-li třeba 10 hodin a déle). Tedy PŘED PORODEM.

Nadstandardním pokojem se řeší situace PO PORODU.

Doufám, že výše uvedené je pro Tebe srozumitelné.

Podolí to takto neumožňuje. Jestli máš informace, která porodnice to běžně nabízí (záměrně vynechávám zavádějící slovo "standardně"), tak je sem nahoď, neb nejsem jediná, kterou to tu zajímá. Tvoji další vyhýbavou, případně žádnou odpověď si vysvětluji tak, že o ničem takovém nevíš.

A jen tak mmch., sehnat v Podolí nadstandard je skoro tak stejně pravděpodobné jako vyhrát v Sazce. Náhodou jsem rodila tam a ne ve Vrchlabí.
 Bob the Ghost 


Pro demagogickou Ivuli 

(7.4.2006 20:51:17)
Ivule,
myslím, žes to byla Ty, kdo tady už jednou popíral svoje vlastní slova. I teď, když cituješ sama sebe, překrucuješ.
Původně ses ptala: "Které další porodnice kromě Vrchlabí nabízí jako standard..."
Teď se cituješ: "Kde rodičům umožní, v rámci běžné (standarní) péče o rodičku..."
Malá úprava, a smysl je rázem jiný.
Na co se zeptáš příště?
Odpovídám proto na Tvoji původní otázku: Neznám ŽÁDNOU porodnici, která to nabízí jako standard.
 Ivana Procházková 


Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 0:43:33)
Bobe,

velmi mě těší, žes mi odpověděl na moji původní otázku.

Nicméně bych přesto velmi ocenila, kdybys mi mohl odpovědět i na moji následnou (tu "překroucenou") otázku
a konečně se tady s námi podělit o své know-how a prozradit mi, která porodnice mi dokáže poskytnout zmíněný servis v rámci běžné (standarní) péče o rodičku.

Děkuji za odpověď.

 Bob the Ghost 


Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 0:54:51)
Ivule,
Ž Á D N Á .
Všude je to N A D S T A N D A R D .
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 1:17:17)
Aha.

To je zvláštní, že znám osobně minimálně 3 maminky, které zmíněný přístup zažily ve Vrchlabí a na žádný nadstandard si nepřiplácely.

A taky mám osobní zkušenost z Podolí, že mi nic takového nebyli schopni nabídnout, i když bych si byla ráda cokoli oficiální cestou připlatila.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 1:28:26)
Prozradilo Tě to "minimálně".
Minimálně tři, možná pět, možná patnáct...
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 1:53:45)
:))

Panáčkovi došly argumenty?
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 8:43:32)
Ale Ivule,
oba přece víme, že žádné takové maminky neznáš.
Protože zadarmo to není.
Anebo je to ten případ, o kterém jsem mluvil - žena ani neví, za co všechno manžel platí.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 12:18:57)
Tak, milý Bobe. Miluješ chytání za slovíčko, neboť to ti nádherně umožňuje ze sebe dělat chytrého a navážet se kdykoliv do kohokoliv. Tvé opomíjení několika různých významových odstínů slova "standard" přímo bije do očí.
K předmětu tvé přestřelky s Ivulí. Nemám žádné "statistické" zkušenosti - rodila jsem jen jednou a nejsem žádný statistik. Nicméně: v porodnici, ve které jsem rodila bylo standardem, že rodička po odtečení plodové vody strávila ix hodin na "hekárně". V mém případě to byla cimřička s dlaždicovou podlahou a dvěma lavicemi, které si možná "stará garda" vybaví z čekáren lékařů z dob totality. Jiné případy nemohu rozebírat, protože jsem se jich neúčastnila osobně; pokud jsem to pochopila správně, byla tam ještě jedna "hekárna" - předporodní místnost s několika lůžky, kde se k porodu chystalo víc maminek naráz. Jediný "nadstandard", který byla porodnice schopna poskytnout za příplatek, byl modernizovaný porodní sál s kuchyňskou linkou, kde si mohl průvodce ohřát jídlo nebo uvařit čaj, plus pochopitelně možnost, aby u porodu mohl být otec; jinak ani tento sál neskýtal žádné soukromí - vyskytovala se tu, pokud si to pamatuju, tři porodní lůžka. Nejsem si jistá, mám pocit, že tam snad byla i vana se sprchou. Ale aby nedošlo k omylu: k porodu se nepoužívala vůbec, snad jen na "úlevu" před porodem samým, ale vůbec netuším, za jakých okolností, neb mně ani nebyla nabídnuta, poslední asi tři čtyři hodiny porodu jsem musela ležet na por. lůžku. Připlacený nadstandard už nenabízel ani soukromí po porodu - leželo se na běžném čtyřlůžkovém pokoji.
Na závěr osobní poznámka: začínám být alergická na tvé výkřiky typu "jsi lhářka" a "jsi demagog". Stačí trochu rozpitvat příběhy tvých sporů, a lehce se dá vytušit, že na vině je to, že jsi neporozuměl tomu, co chtěl básník říci - buď neúmyslně, anebo schválně, abys mohl chytat za slovíčko a vychutnávat si ponížení druhé diskutující strany. Můj osobní pocit - je to dost podlé.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 13:58:51)
Mirko,
Agnes jsem řekl, že je lhářka, protože o mně tvrdila, že říkám věci, které jsem nikdy neřekl. To JE lež.
Ivuli jsem nazval demagožkou, protože několikrát změnila svoji otázku tak, že se ptala na něco jiného (celkem). A popírala svoje vlastní slova. To JE demagogie.
Nazývám prostě věci pravými jmény.
Pokud Ti to připadá "podlé", můžeš mě snadno ignorovat, ne?

A není mi jasné, co má v rámci této diskusi dokázat Tvoje strašidelná historka z porodnice. Že to takhle vypadá všude mimo Vrchlabí?
Ne, Mirko. Nevypadá.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 14:12:17)
Bobe, trvám si na tom, že Ivule se tě ptala na stále TOTÉŽ, až na to, že to neřekla striktně přesně, a že slovo "standard" nepoužila ve významu toho slova, který se v českém zdravotnictví používá pro "péči zdarma", resp. běžnou péči běžného pojištěnce, ale ve významu toho slova obecnějším, totiž ve smyslu "to, co je běžně přístupné" (dát tři stovky za nadstandardní pokoj je běžně přístupné, narozdíl třeba od prezidentského pokoje či možnosti zaplatit si porod kupř. v nejvyhlášenější nemocnici USA nebo podobné, jistě finančně VELMI náročné výstřelky).
Moje strašidelná historka z porodnice není ani zdaleka tak strašidelná. Řekla bych, že tento přístup - alespoň v době před skoro deseti lety - teoreticky mohl být dost obvyklý. Neboť jinak by "moje" porodnice byla pravděpodobně vyhlášená jako postrach rodiček, každý by si o ní opovržlivě nebo s hrůzou špital, a i já bych nejspíš šla rodit do lepších podmínek. Psala jsem o ní proto, že jsem přesvědčená, že pokud v porodnici existuje úplně běžně nabídka služeb lepších, třeba soukromí na pokoji, porod do vody a další, že není divu, když si o ní rodičky předávají pozitivní reference a "nemohou si ji vynachválit".
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 14:17:14)
A ještě dodám, že alergická jsem na tvé výrazivo ne snad proto, že by teoreticky některý výrok nemohl být lež, ale proto, že neuznávám takovou drsnost a bezohlednost, s jakou uvedené výrazy používáš. Jsem smírný člověk, podvědomě směřuji k poklidné domluvě s ostatními, a proto i sama používám prostředky daleko méně drastické než ty. Je rozdíl mezi tím říct "jsi lhářka" a říct "jsem přesvědčen, že to není pravda".
Obávám se, že jsi pěkně arogantní a nesnášenlivý chlap.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 14:20:22)
Do třetice všeho dobrého:-) Jistě, mně by vaše hádka mohla být srdečně jedno. Ale není, protože mám Ivuli docela ráda, a ty mě se svým neustálým se navážením do někoho už tady děsně štveš.
 Bob the Ghost 


"Smírné" Mirce 

(8.4.2006 15:11:18)
Mirko,
nejsi "smírný člověk" a "nesměřuješ k poklidné domluvě s ostatními". Naopak, těmihle svatouškovskými frázemi pokrytecky maskuješ svoji nepopiratelnou hašteřivost. Jinak by ses do mě přece takhle systematicky nepouštěla.

Moje "výrazivo" označuješ za "drsné", "bezohledné" a "drastické". Ale nevšimla sis, že tady na Rodině jsem z těch slušnějších?

Debil, idiot, vůl... to nejsou moje slova. To jsou výrazy vás žen, které tady v debatách zazněly.

Ve srovnání s těmihle vulgaritami je to, že někomu řeknu, že je "lhářka" nebo "extrémně líná", hyperkorektní.
 MirkaEyrová 


Re: "Smírné" Mirce 

(8.4.2006 15:26:26)
Bobe, taky bych tě mohla nařknout z demagogie:-) Jak jinak nazvat to, že větu: "Debil, idiot, vůl... to nejsou moje slova. To jsou výrazy vás žen, které tady v debatách zazněly" vnucuješ mně, která jsem tato slova veřejně nikdy nepoužila.
Pokoušíš se mě vmanipulovat tam, kam chceš, abych zapadla: mezi ty nízké a opovrženíhodné. Už zase se tady ometáš drsnými výrazy - obviňuješ mě z hašteřivosti. Neznáš mě, a NEMŮŽEŠ tedy ani zdaleka posoudit, jestli jsem smírná nebo hašteřivá.
Pokud se tady s tebou pouštím do diskuze, tak hlavně z toho důvodu, že mám zájem se zastat (podle mých zkušeností) mírumilovné a rozumné Ivule, kterou ty se tu snažíš pošpinit, jak nejlíp dovedeš. Toť vše.
Jestliže se "silnější" zastane slabšího, ještě to není hašteřivost. Zrovna tak jako když silný džentlmen dá do úst opilci, který na ulici obtěžuje dívku, nesvědčí o tom, že by daný džentlmen byl hrubián a rváč.
Nazdar, mám i jiné zájmy než se pokoušet z arogantního Boba vychovat džentlmena.
 Ivana Procházková 


Re: Re: "Smírné" Mirce 

(8.4.2006 16:39:53)
Mirko, klídek,

každý normální přeci vidí, že žádný demagog nejsem :).
A že má Bob chováné řeznického psa tady na Rodině ví už také každý.
Teď ještě navíc víme, že tu jen tak povrchně plká bez hlubší znalosti věci.

Bobe, zdravím!!
 Bob the Ghost 


Re: Re: "Smírné" Mirce 

(8.4.2006 16:52:35)
To je právě tvůj blud - že Ty jsi ta ušlechtilá. Všiml jsem si, že na debatách s oblibou kážeš mravy.
A bylo by zábavné, kdyby se Ti tady přihlásily ty ženy, které jsi právě označila za "nízké a opovrženíhodné".
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: "Smírné" Mirce 

(8.4.2006 17:00:49)
Hmmmm teď jsi mě dojal. Pokud vím, tak jsem se nikde nevydávala za ušlechtilou. A za opovrženíhodné jsem neoznačila ani kuřačky a uživatelky lehkých drog, a to i přesto, že se mi kouření protiví a užívání drog považuju za poněkud diskutabilní zábavu. Trefuješ se úplně vedle, drahoušku.
A víš co, můžeš se radovat - dostal jsi mě, protože jsi mne zase vyprovokoval. Takže končím. Doufám, že budu silnější než moje zvědavost na tvé další rádobyargumenty.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: "Smírné" Mirce 

(9.4.2006 0:48:16)
Mirko,
za ušlechtilou ses prohlašovala hned ve dvou svých minulých příspěvcích: Jsi ve svých očích smírný člověk, který podvědomě směřuje k poklidné domluvě s ostatními, jsi "silná" žena, která se zastává slabé Ivule. A rovnou jsi ze sebe udělala ženský ekvivalent gentlemana (gentlewoman? nebo korektní gentleperson?)...
Mirko, budeš si to muset připustit: prostě se ráda hádáš, jako většina nás tady.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(8.4.2006 16:24:42)
Chacha!
Tak teď ses prozradil! Ne že bych si nemyslela, že o zázemí nabízeném porodnicemi v ČR (a konec konců i o porodech obecně) víš velký kulový, ale aspoň jsi to teď tímto pěkně přiznal.
Protože každá, která se aspoň trochu zajímala před porodem o to, jaké zázemí která porodnice včetně té vrchlabské dokáže nabídnout, může potvrdit, že Vrchlabská porodnice umožňuje být se svým mužem po celou tu dobu až do porodu. (Nikoli v rámci nadstandardu.)
Jedna z těch maminek, které dle tebe neexistují, rodila ve Vrchlabí o 2 dny dřívě než já, po zhruba stejnou dobu co já a s úplně jiným zázemím než jsem rodila já v Podolí. Nadstandard neměla, po porodu byla na normáním pokoji s ostatními maminkami.
Ostatně přímo tu na diskusi jedna maminka popisovala něco podoného, akorát jí ten porod trval tuším 30 hodin. Stačí zalistovat (pokud ovšem o ní nechceš prohlásit, že lže - což děláš s oblibou).
Ale co s tebou vlastně ztrácím čas..
Nazdar!
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(9.4.2006 0:38:37)
No jo,
a já zas znám jednu, kterou sice s vodou, ale zato s pořádnýma a stahama poslali ve Vrchlabí ubytovat se do spřáteleného penzionu.
A jinou, která byla i s manželem v Podolí bezmála osm hodin na sále - což je podle mého lepší než někde na pokoji, podle Tvých podmínek se to samozřejmě nepočítá (více než deset hodin, mimo sál atd.).
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(9.4.2006 10:01:42)
Bobe, opravdu tvoji známou POSLALI do penzionu? Nechtěla to sama? Já totiž ve Vrchlabí rodila dvakrát a dvakrát první otázka po příjezdu tam zněla, jestli v případě nepříznivého nálezu chci jít do penzionu nebo být přijata. A nikdo ani slovo nenamítal nic proti tomu, že chci být přijatá, i když poprvé jsem sama přišla s tím, že normálně bych do porodnice ještě nešla, ale nelíbí sprcha na penzionu a podruhé jsem tam jela víceméně "pro jistotu" a stahy mi začaly až cestou do Vrchlabí v autě. Vše bylo na domluvě Hmmm, ale maminy "s dost silnými stahy" poslané domů jsou snad v každé porodnici - aspoň co tak čtu porodní stesky na netu ;o) I já sama jsem si to vyzkoušela hned napoprvé, kdy mě sestra z příjmu vyhodila domů hned od pohledu. On se člověk nesmí dát :oD

S.+++
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(9.4.2006 13:19:45)
No, já bych neřekla, že je za každých okolností sál lepší než pokoj s příslušenstvím. Na pokoji máš postel, kde se dá schrupnout. Na porodním sále tak spát leda na porodním křesle :) (Což o to, já si tam schrupla, ale postel je pohodlnější.) Ale to odbočuji.

Jestli tvoji známou nechali rodit 8 hodin na porodním sále, tak je to príma. Ale i přesto platí, že maminky, které rodí déle, v Podolí ostrouhají. Jen tak mimochodem, nebyla jsem se svým 15-ti hodinovým porodem nějaká výjimka. Se mnou tam trčelo dalších asi 5 maminek s podobným osudem (vídaly jsme se na monitoru - kdybys chtěl zase dovodit, že žádné takové maminky tam neexistovaly).

 Lenka, Evík 05, Šárka 07 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro demagogickou Ivuli 

(11.4.2006 23:12:07)
Bobe!!
Já rodila v Plzni a můj manžel nic neplatil!!! Když to šel cálnout, tak radil paní recepční, kde je jedna ulice (nějaká maminka se ptala) a ona ho nakonec zapomněla zkasírovat!! :-))
 Agnes (2 děti) 
  • 

Re: Re: je to tak 

(7.4.2006 9:32:27)
V jednom příspěvku jsi komusi vyčítal, že tě chytá za slovo a hle, teď to děláš ty. To s těmi dudlíky bylo řečeno obecně. Dál to nebudu pitvat, zase by sis něco našel.
 Iva, Viki (8/05) 
  • 

Bob to vážné kazí 

(12.4.2006 22:25:52)
ahoj,


naprosto s tebou souhlásím. Je velká škoda, že se do toho Bob míchá a rozpoutává slovní přestřelky, které s danými články nesouvisejí. Díky tomu taky přestávám diskuse pod články číst. Taky je mi líto lidiček, kteří si s články dají práci a chtějí se s ostatními podělit o své štěstí, trápení či zkušenosti a pak jim do toho vlítne takový Bob. Je to docela obtěžující prokousávat se jeho samochlubnými výlevy a útoky na ostatní.
 Blanka+Adámek 


Re: Bulovka 

(5.4.2006 23:46:27)
Taky jsem rodila na Bulovce - v prosinci 2004 a nemuzu ji vytknout ani to nejmensi. I na novorozeneckem oddeleni bylo vsechno perfektni. Vubec nechapu, kde se bere nazor, ze Bulovka je "fuj" :-). Jestli se mi jeste podari nejake miminko, tak rozhodne vykoukne na svet zase na Bulovce.
 Eva K 
  • 

fámy o Bulovce 

(6.4.2006 16:13:30)
Já si taky vyslechla spoustu názorů "kdekoliv jen né Bulovka". Byla jsem se podívat u Apolináře, dojem - studený velkochov. Byla jsem v Neratovicích - rejžovna peněz. Podolí registruje předem, to jsme nezkoušeli, zbytek je daleko.
Prostředí Bulovky je možná studenější, na té koze tam asi rodí už moc let, ale v dané chvíli jsem vnímala jen přístup personálu, co vám budu povídat. Část porodnice je již zrekonstruovaná. Akorát to čerstvé pečivo mi nepřipadalo pro maminky nejvhodnější. Schovávala jsem si ho na druhý den:-).
Každý byl příjemný, nejen v porodnici, i v poradně, a cvičení i kurzy super..
Myslím, že ta špatná pověst je 50 let stará. Eva
 PajaMM 


Blahopreji jeste jednou... 

(5.4.2006 15:09:25)
Evi,

moc hezky clanek - jsem moc rada, ze vse dobre dopadlo a ze jste vsichni v poradku!
Uzivej si materstvi a tesim se na dalsi fotecky!
Opatrujte se!
 Eva K 
  • 

Re: Blahopreji jeste jednou... 

(6.4.2006 18:36:48)
Ahoj, moc mě těší, že se ti článek líbil, byl to těžce ušetřený čas:-). Eva
 PajaMM 


Re: Re: Blahopreji jeste jednou... 

(6.4.2006 18:41:46)
Evi,

ver, ze si to umim predstavit:-)

Tak si uzivejte a mejte se kraaaaasneee!!!!
 Iveta 
  • 

závidím 

(5.4.2006 22:35:42)
Moc ti to přeju a závidím. Po všech útrapách a dlouhém vyvolávání skončilo u císaře. Na všechno nejde připravit. Bohužel mi nenabídli ani ten epidurál, který by porodu v konečné fázi při otevření na 10cm snad i mohl pomoci. Ale to je všechno kdyby. Prostě je mi to jen líto..
 iv 
  • 

Ignorovat Boba! 

(6.4.2006 9:15:40)
Ad Bob - myslím, že by mohl trávit svůj čas smysluplněji (už teď slyším že Bob vydělá hravě tisíce i když je pořád vylepený na rodině/bob už je milionář/boba peníze nezajímají).
Kdyby můj manžel trávil tolik času na diskuzních forech jako on....no ani si to neumím představit. Asi by něco nebylo v pořádku.

Jsem si jistá, že nás chce jenom rozhádat, aby pobavil své nemocné JÁ, takže co kdybychom ho holky VŠECHNY ignorovali? Teď jsem s k němu vyjádřila, ale dál bych nepokračovala. Ať se k němu vyjadřují obdivovatelky a Bob se žere tím, že se s ním nikdo nehádá. Co?

A milý Bobe, k mému příspěvku se nevyjadřuj. Nesnaž se mě marně vyprovokovat k odpovědi.Ani ostatní.


 Květuška* 


Re: Ignorovat Boba! 

(7.4.2006 13:47:17)
No to je snad normální ignorovat Boba,ne?Toto není zdaleka první příspěvek na tohle téma.S Bobem diskutuji jen když se chci pobavit a jinak jen když mám k tématu co říct.
Ta dojemná diskuse s Bobem kousek nahoře by přece nevznikla,kdyby se ta děvčata s Bobem opravdu bavit nechtěla.Každý svého štěstí strůjcem.Dobrou...

P.S.Bobe založ si nějakou diskusi,určitě bude nejnavštěvovanější.
 Inka 
  • 

Re: Re: Ignorovat Boba! 

(24.4.2006 13:21:08)
To je pravda !!!
Jeho čtu, když se chci zasmát nad
něčím ultra pitomým.
Já si jako Boba představuji vrátného, kterého strašně prudí zvedat závoru.
Představuji si to: auto přijede, zatroubí, on zvedne závoru a hned si spraví náladu tím, že pošle něco štiplavého nějaké ženě.

Je to sice zvláštní povahový rys, ale také bych
ho typovala na, ve skutečnosti, rozvedeného muže, který se mstí.

Také je divné, že si nepíše někde s muži, ale ti ho zřejmě nevzali mezi sebe.

Svojí diskuzi si založit nemůže, jeho "kouzlo"
je, že se přifaří někam a tam to rozvrátí.
On není akční, on jen parazituje na tématu někoho jiného.

Je to to samé, jako když bych najela na diskuzi
o autech, která sice používají muži i ženy,
ale diskutují o nich zejména muži.
A tam, nějakému vášnivému amatérskému "závodníkovi" napsala, že s těmi auty moc nadělá. A jestli nechtějí rozebírat
něco jiného.
Proč by to dělali?
Já bych byla na špatné adrese, ne oni.

Je občas těžké nenapsat mu něco jedovatého,
ale on na to čeká, takže si nechávám zajít.Většinou stejně jen čtu a teď jsem tu tři měsíce nebyla, ale jak vidím, ňafající Bob je jistota.


 Eva K 
  • 

Re: závidím 

(6.4.2006 16:20:30)
Žádné smutky. Epidurál mi nabídli, protože jsem jim tam skučela jak pes:-). Urychlení porodu byl jen "náhodný vedlejší efekt". Někdy to porod naopak zpomalí. Říkali mi, že epidurál pomůže udržet tlak, když jsem s jeho podáním váhala. Ale já ten tlak měla spíše hraniční, takže třeba to pomáhá jen v lehčích případech.
Císař je horší než klasický porod, takže svoji dávku bolesti a nepohodlí jsi díky porodu prožila, takže nevěs hlavu. Jen mimčo mělo příchod na svět bez šroubováním se cestami. Hlavu vzhůru! Jen se bojím, že se budu bát dalšího těhotenství, aby se to neopakovalo, jak bolesti při porodu, tak ten tlak..
Eva
 Nika, 4 miláčci 
  • 

Já ti nezávidím, gratuluju :) 

(9.4.2006 8:40:19)
Ahoj Evi, gratuluju k narození Lucinky. Už se těším až nám ji někdy do Dubečka přivezeš ukázat.
Mě epidurál taky urychlil porod a dokonce jsem si o něj sama řekla (a manžel ho zaplatil). Už nikdy jinak :) Cítila jsem jen posledních 5 minut, jak šla Lari ven.
Jinak vám oběma držím palečky, ať hezky rostete a hlavně ať jste zdravé.
hezký den
 Eva K 
  • 

Re: Já ti nezávidím, gratuluju :) 

(9.4.2006 10:47:56)
Vždycky jsem se obávala, že mě tady někdo najde:-)).
Epidurál mi asi moc nezabral, cítila jsem všechno, jen se bolesti už nezvětšovaly. Asistentky mi ho sami nabízeli, prý jsem na to "zralá":-)).
Teď nás čeká smršť babiček, takže Dubeč až tak za měsíc. Eva
 Iva, Viki (8/05) 
  • 

Re: Re: Já ti nezávidím, gratuluju :) 

(12.4.2006 22:58:07)
ahoj Evi,

taky gratuluju k Lucince, foteky jsou nádherný.
Mě epidurál porod zpomalil a rozhodil kontrakce (manžel sledoval monitor). Navíc jsem vůbec necítila pánev, takže jsem nevěděla, kdy mám tlačit a byla naprosto odkázaná na pokyny personálu. Taky mi chyběl kontakt s miminkem a připadala jsem si děsně pasivní během druhé poloviny porodu. Celkem 13 hodin, z toho 6 s epidurálem. První půlku porodu jsem vydržela doma.
Epidurál jsem měla povinný, jednalo se o porod KP. Moje původní představy o porodu byly zcela jiné (ne epidurál, ne nástřih, možnost pohybu, sprcha apod.) Věděla jsem ale předem, že to nepůjde, takže jsem měla čas se smířit. Hlavně jsem byla ráda, že nemusím na císaře, to kdyby mělo mimi moc velkou hlavičku. I proto si možná o 10 dnů pospíšilo, aby prošlo :-)))

Iva
 Jana 
  • 

Re: Re: závidím 

(9.4.2006 12:50:17)
Na to vsechno spatne se zapomene. Ja tvrdila do 8 tydnu po porodu , ze uz NIKDY VICE!!! Pote jsem myslala "MOZNA, jeste uvidime". A ted po 1,5 roce rikam,ze chci urcite jeste jedno mimi.
 Eva K 
  • 

Re: Re: Re: závidím 

(9.4.2006 14:57:35)
Tak to jsme na tom velice podobně. Jediné, co nás od dalšího miminka neodradilo jsou dvě věci:
- bez porodu si vlastní dítě nepořídíte
- další porod už by MĚL BÝT kratší a rychlejší

Eva
 Ivulle 
  • 

Epidurál??? 

(9.4.2006 19:15:14)
Chtěla bych se zeptat, jak to je s tím Epidurálem. U prvního porodu jsem prosila o něco proti bolesti a tvrdili mi, že už mi nic nepomůže.Tak jsem trpěla dalších 7hodin. Čeká mě další porod v září a mam z toho hrůzu. Mam žádat přímo a hned Epidural? Pomůže? Bojim se příp. komplikací, přece jen to jde do míchy. Poradí někdo svou zkušenost? Dííííky!!!
 Lenka 
  • 

Re: Epidurál??? 

(9.4.2006 21:19:50)
Když budeš rodit již podruhé, tak se zhruba v době, kdy budeš otevřená na 3cm, aplikuje anestetikum do epidurálního prostoru. Je to tedy docela brzy, proto bych hned při 1. pohovoru s lékařem na příjmu o epidurál požádala. Ohledně komplikací - každý výkon může být provázen nějakou komplikací. Anestetikum se dává do prostoru nad tvrdou plenou - nikoliv do míchy. L.
 Pippilotta 


Re: Epidurál??? 

(9.4.2006 21:22:38)
Epidural je skvely!!!!

Bez nej by byl muj porod katastrofa. Je tam ale podminka, ze musis byt otevrena minimalne na 4 cm, aby jsi na nej mela narok(nejsem si jista, mozna je to 5 cm). Take dost snizuje tlak, takze v jistych pripadech je nemozny. Toho vpichu bych se vubec nebala. Daji ti lokalni anestezii a pak ti teprve vpichnou epidural a to pouze takovou malou davku aby zjistili jak na to reagujes. Ucinek epiduralu je asi hodinu a pul az dve a pak si muzes pozadat o dalsi, neba alespon ve Svedsku to tak chodi.

Je ale pravda, ze epidural muze porod zpomalit, nebot jaksi necitis kontrakce a ja jsem treba pak ke konci tlacila uz pouze podle monitoru, protoze jsem kontrakci proste necitila.
 Věra. 


Re: Re: Epidurál??? 

(9.4.2006 21:27:18)
Epidurál je dobrá věc. Mohu potvrdit vlastní zkušeností, proč trpět když jde trochu ulevit?

Kontrakce cítit jsou, u dobře vedeného epidurálu se jen tlumí bolest a to ani obvykle ne zcela ale jen cca 70-80 procent, kontrakce jako takové ale jsou cítit.
Někdy může i porod urychlit, bolest je mensí, žena "povolí" a uvolní se a jede to rychleji....každopádně doporučuju ...někdo si bolesti chce vychutnat....jiný / i já/ ocení naopak pomoc a úlevu od nich...znám hezčí věci než zrovna porodní bolesti...:o)))

Má své časování, nejde dát kdykoliv....vše ostatní je na domluvě a konkretním porodu.
 Eva K 
  • 

Re: Epidurál??? 

(10.4.2006 12:15:27)
Mě bylo řečeno a i jsem se to dočetla, že epidurál jako jediný přípravek proti bolesti vůbec neproniká při porodu do dítěte, právě kvůli tomu, že se píchá do zad. Musí být ale dobře načasován, tuším 3-5cm otevření, pak už nemá smysl. Prý může porod prodloužit, ale to zase není taková katastrofa, když tě to nebolí. Mě ho naopak urychlil. Myslím, že když ženská nezvládá bolest, je lepší ho dát, aby se více soustředila a měla více energie na tlačení. Určitě je dobré to nahlásit hned při příjmu.
Já cítila každý stah bolestivě, asi záleží na dávce. Já byla hodně vysílená a dostala spoustu léků a navíc ten vysoký tlak, takže nedokážu dobře analyzovat, jestli jsem byla nějaky psychicky utlumená epidurálem.
Té aplikace jsem se taky bála, určitě to nějaká rizika má, ale spíš, že ti to nezabere, než že by to mělo nějaké dlohodobé zdravotní následky. Vnímala jsem, že mi něco dělají, ale bolestivé to nebylo.
Tak ať ti všechno dobře dopadne! Druhé děti už jdou rychleji!:-) Eva
 hanka,tina 15 mes. 
  • 

Re: Epidurál??? 

(10.4.2006 14:06:40)
Ahojky, epidural mohu jen doporucit.byla jsem z tech,ktere byly rozhodnuty,ze vsechno zvladnou samy, bez podpurnych preparatu. Jenze ejhle, po vstupu na porodni sal, uz porod neprobihal tak jak bych si predstavovala, byla jsem napojena na ruzne hadicky a monitorovalo se nepretrzite, v podstate jsem se nemohla poradne pohnout.a musim rict,ze to bylo psychicky deprimujici a jeste pohled na ne uplne skvely monitor a hrozici cisar mi nedodal tu spravnou silu na zvladnuti porodnich stahu.Takze epidural byl jasna volba, i proto,ze se porod rozebehl rychleji.ohledne aplikace-jen to trochu pichne-ale v tu chvili vydrzis cokoli,co by ti pomohlo od tech hroznych stahu.Za chvilicku jsem se citila jak v raji.stahy jsem citila, bolely jen trosicku a mela jsem dalsi silu pro spolupraci.Vse jsem si mnohem vic uvedomovala, vnimala okoli, proste bezva.a pozor siti taky nebolelo.takze ja jsem jednoznacne pro.I tak jsem byla dost zhuntovana.preji pekne dny a klidny porod.
 Iva, Viki (8/05) 
  • 

Re: Epidurál??? 

(12.4.2006 23:04:54)
ahoj,

neboj. Taky jsem se bála, ale měla jsem epidurál povinný. Tak jsem si našla na internetu informace a dost mě to uklidnilo.
Není to přímo do míchy, ale těsně vedle (neznám odborný termín a článek, co jsem si vytiskla teď v tom našem domácím binci nenajdu :-)))
Od bolesti skutečně pomůže, dokonce existuje i epidurál s možností pohybu po místnosti, záleží to na vybavení porodnice (ta moje ho neměla). Mě ale chyběl kontakt s miminkem, vadilo mi prodložení porodu a rozhození kontrakcí. To je ale zřejmě individuální.
Váhám, zda to příště bude s epidurálem nebo bez - zřejmě se rozhodnu až na poslední chvíli :-)

Iva
 Ivulle 
  • 

Re: Epidurál??? 

(13.4.2006 19:59:31)
Mockrát děkuji za Vaše názory. Jsem ráda, že jsou pozitivní, ale i tak nevím, zda si o něj požádám. Před prvním porodem jsem chodila na předporodní kurz a školící porodní asistentka říkala, že moc žen epidurál nežádá. Snad v průměru jedna do měsíce (Zlínská porodnice). Tak se bojím, aby mě nebrali jako obtěžující (zvlášť kdybych rodila v noci jako poprvé - doktor, který mě přišel šít mi dal jasně najevo, že byl vzbuzen. Po došití jsem měla pocit, že bych se mu měla omluvit, že jsem ho zdržela.Fakt!) Navíc mam strach, aby byl anesteziolog dost zkušený. Asi zbytečné starosti, vím. Nejspíš se opravdu rozhodnu na poslední chvíli a už teď si myslím, že budu zbabělá si o epidurál požádat. Držte mi pěsti! Mějte se krásně!
 Eva K 
  • 

Re: Re: Epidurál??? 

(14.4.2006 11:18:12)
Nám říkali, že 30% žen rodí dnes s epidurálem. V porodnici jsem se bavila s pár maminama a půlka z nich měla epidurál a vůbec to neřešily, braly to jako samozřejmost, sama jsem tím byla překvapená.
Oni jsou tam od toho, aby ti pomohli, jakou s tím mají zkušenost si radši ověř ještě jinde než u porodní asistenky, epidurál se nepoužívá jen u porodů! Eva
 Olmi 


Pozdrav 

(12.4.2006 16:22:36)
Ahoj Evi,
tady Oli - chodily jsme spolu na předporodní kurz a potkaly se na šestinedělí na Bulovce, pamatuješ? Zdravím Tě a jsem ráda, že se Vám oběma tak hezky daří. My s Eliškou taky prospíváme, malá baští jak divá.
Ten článek jsi napsala moc hezky, taky se k Tobě přidám ke kladnému hodnocení Bulovky. Já jsem měla štěstí na pana doktora Záhumenského a přestože můj porod také trval delší dobu - 2 dny, měla jsem celou dobu pocit, že jsem v dobrých rukou.
Tak se mějte hezky a když budeš chtít, tak mi pošli Tvůj e-mail, mohly bychom si napsat rovnou. O.
 Kája, Anička 2002 
  • 

Znovu bych na Bulovku nešla 

(18.4.2006 21:54:36)
Na vyváženou článku. Na BUlovce jsem rodila v roce 2002. V první době jsem se nedovolala sestry, když se mi točila hlava a upadla jsem na dlaždice na záchodě. Na konci druhé doby sestry nadávaly, že je nestřídá další směna. Monitor přestával ukazovat hodnoty a tak manžel volal lékaře. Setry nám řekly, že to takhle zlobí normálně. Chování personálu bylo z mého pohledu neprofesionální. Když čtu takové články, tak nevěřím. Jestli to nepsal nějaký lékař z Bulovky ?! (Berte s nadsázkou. Po třech letech, už se tomu směju.) Přeju všem rychlé porody, spolehlivé zdravotní sestry a zdravé děti.
 Eva K 
  • 

Re: Znovu bych na Bulovku nešla 

(19.4.2006 21:42:31)
Tak to mě mrzí, taková zkušenost se zapíše víc než porodní bolesti.
Na Bulovce jsem ztrávila týden, takže jsem potkala většinu personálu a na nikoho nepříjemného, neochotného jsem nenarazila. Jasně, občas nebyly úplně nadšené z dotazu a odpověď byla stručná. Ale s nějakým nepříjemných odseknutím jsem se nesetkala. Monitor nám taky vynechával a taky jsme se ptali:-). Na Bulovce rodila moje sousedka a kamarádka, loni, a byli taky spokojené. Takže se snad zlepšili a nebylo to "štěstí na směnu". Eva

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.