| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děťátko poprvé v sauně

 Celkem 31 názorů.
 Kristýna 
  • 

saunování 

(6.2.2006 10:43:52)
Děkuji Vám za Váš příspěvek, svoji dceru saunujeme nepravidelně od půl roku života (teď jsou jí 4 roky), miluje nejvíc ten ledový bazén, do kterého já se odvážím jen občas. Od saunování nás všichni odrazovali, že není vhodné pro malé děti, ale protože vím, že ve Finsku se takové rozdíly nedělají, zkusila jsem tyhle předsudky překonat. Vždycky si saunování spolu moc užíváme, protože je to bezva čas jenom pro sebe a pro povídání :-)
Kristýna
 Klárka 
  • 

Miluju to 

(6.2.2006 12:21:52)
Miluju saunování. Jen je mi líto, že jsem s tím nezačala dříve. Chodím tak od svých 20 let (je mi 25), snažím se nejméně jednou za 14 dní a nejradši mám sauny s velkým bazénkem, kde se můžu krásně ponořit i si zaplavat. V naší sauně v místnosti s bazénkem teď vyndavají okna, takže je to opravdu síla, když se dovnitř valí mrazivý vzduch, vy tam jste nahatý a pekelně se z vás kouří:-))) To nemá chybu. Taky jsem si navykla každý den zakončovat sprchování ledovou vodou a je to moc fajn. Určitě bych tam co nejdřív brala s sebou i případné děti:-)))
 Klárka 
  • 

Miluju to 

(6.2.2006 12:23:11)
Miluju saunování. Jen je mi líto, že jsem s tím nezačala dříve. Chodím tak od svých 20 let (je mi 25), snažím se nejméně jednou za 14 dní a nejradši mám sauny s velkým bazénkem, kde se můžu krásně ponořit i si zaplavat. V naší sauně v místnosti s bazénkem teď vyndavají okna, takže je to opravdu síla, když se dovnitř valí mrazivý vzduch, vy tam jste nahatý a pekelně se z vás kouří:-))) To nemá chybu. Taky jsem si navykla každý den zakončovat sprchování ledovou vodou a je to moc fajn. Určitě bych tam co nejdřív brala s sebou i případné děti:-)))
 Klárka 
  • 

Miluju to 

(6.2.2006 12:23:31)
Miluju saunování. Jen je mi líto, že jsem s tím nezačala dříve. Chodím tak od svých 20 let (je mi 25), snažím se nejméně jednou za 14 dní a nejradši mám sauny s velkým bazénkem, kde se můžu krásně ponořit i si zaplavat. V naší sauně v místnosti s bazénkem teď vyndavají okna, takže je to opravdu síla, když se dovnitř valí mrazivý vzduch, vy tam jste nahatý a pekelně se z vás kouří:-))) To nemá chybu. Taky jsem si navykla každý den zakončovat sprchování ledovou vodou a je to moc fajn. Určitě bych tam co nejdřív brala s sebou i případné děti:-)))
 medunkap+ELEN *6.9.05 


Re: Miluju to 

(12.2.2006 18:06:07)
Velice mě tento článek zaujal!! Díky za něj..já totiž žiju v představě, že jako kojící matka do sauny nesmím a tak ač ji máme doma, tak si neužívám. Po přečtení tohoto článku jsem rozhodnutá zkusit saunu i se svou 5ti měs. dcerou, po pár minutkách a jsem opravdu zvědavá, jak se na to bude tvářit.
 Marta, dcera Elen 
  • 

Infrasauna 

(6.2.2006 12:24:55)
Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti se saunováním malých dětí v infrasuně?

Zajímá mě:
- na kolik stupňů saunovat
- jak dlouho
- jak často
- jak teplou vodou sprchovat

Děkuji za doporučení a rady :o).

Marta
 M.J. 
  • 

Re: Infrasauna 

(6.2.2006 21:07:16)

Princip infrakabiny


Infračervené teplo je jednoduchá forma energie, kdy energie prochází přímo objekty bez toho, aby se měnila teplota vzduchu. Naše tělo samo produkuje infračervené paprsky, které naše tkáň vstřebává a zlepšuje tak svůj výkon. Infračervené světlo nevidíme, ale můžeme ho cítit, vnímáme ho jako teplo.


Infračervené záření používané v našich infrakabinách proniká přímo do tělní tkáně do hloubky přibližně 3 cm. Infračervený systém nevytváří zbytečně nadměrné teploty vzduchu, které dlouho ohřívají pouze naši pokožku. Naše těla jsou schopna absorbovat až 93% této energie, což umožňuje pocení při teplotách cca 45-50 °C. Proto jsou dnes infrakabiny využívány širokou veřejností v rehabilitačních a kosmetických centrech, ale hlavně v domácnostech na celém světě.


Srovnání

• V běžné sauně je zdrojem energie ohříván vzduch, který pak druhotně ohřívá pokožku. Naproti tomu v infrakabině je vzduch ohříván minimálně a 80% infračerveného záření proniká přímo do hloubky tkání našeho těla.
• V běžné sauně je tělo ohříváno jen na povrchu, v infrakabině do hloubky zhruba 3 cm.
• Teploty v běžné sauně se pohybují v rozmezí 90-105°C, zatímco v infrakabině dosahuje teplota vzduchu pouze 55°C. Nižší teploty vzduchu jsou příznivé např. pro lidi s kardiovaskulárními problémy.
• Infračervená energie zvyšuje 2-3 krát potivost ve srovnání s běžnou saunou.
• V infrakabinách se lépe dýchá. Mohou se používat i s otevřenými dveřmi. Pokud požadujeme jen svalové prohřátí bez dosažení potivosti, je možno i v plném oblečení.
• Teplo v infrakabinách odpovídá teplu, které vydává lidské tělo a slunečnímu teplu bez škodlivého UV záření.
• Zvýšením tělesné teploty v infrakabinách se mobilizuje obranný systém našeho těla.
• Provoz infrakabiny je 10x levnější než u běžné sauny. 1 hodina stojí přibližně 3,-Kč.





Účinky infrakabiny

• Pasivní kardiovaskulární trénink – hlubokým proniknutím infračervených paprsků pod pokožku dochází nejen k prohřátí kůže, ale také svalových tkání a vnitřních orgánů. Tělo na tuto stimulaci reaguje zvýšením srdečního objemu a rytmu a tato přínosná srdeční zátěž vede k tréninku a zlepšení kondice kardiovaskulárního systému.
• Hubnutí - podle provedených výzkumů se spálí za 30 min. pobytu v infrakabině 600 a více kalorií. Ztracenou hladinu vody v těle doplníme vhodnými tekutinami. Teplo pronikající v průběhu pobytu v infrakabině přijímají krevní cévy uložené v tukové tkáni, se lépe rozšiřují a lépe prokrvují. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou tímto procesem vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.
• Celulitida – celulitidu tvoří vodní a tuková usazenina pod kůží. Hlubokým prohřátím tkání a následné pocení v infrakabině pomáhá odbourávat tyto vodní a tukové usazeniny. Používání infrakabiny urychluje jakýkoliv program proti celulitidě.
• Posílení imunity – zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů nebo alespoň k zástavě jejich množení. V rámci prevence se doporučuje pobývat v infrakabině nejprve krátký časový interval při nižší teplotě, pak postupně interval prodlužovat a teplotu zvyšovat.
• Eliminace toxických látek z těla – dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v běžné sauně tvoří z 95-97% voda. V infrakabině díky možnosti hloubkového prohřevu tkání je v potu obsažena voda jen z 80-85%, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Na rozdíl od běžné sauny je výdej potu v infrakabině minimálně dvojnásobný a vyloučí se jím 3-7 krát vyšší množství ve vodě nerozpustných látek.
• Krása - pobyt v infrakabině zlepšuje prokrvení kůže, kůže dostává nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých buněk z důvodu hloubkového čištění pórů, zlepšuje elasticitu a napětí kůže, zpomaluje proces stárnutí, nechává kůži měkkou a hebkou, zlepšuje stav akné, ekzémů, popálenin, otevřené rány se lépe hojí, přičemž se zmenšuje velikost jizev.
• Relaxace – prohříváním v infrakabině se sníží ztuhlost končetin, snižuje se svalové napětí, mírní se bolesti. Přispívá k odstraňování stresu.




 česká sauna 


Re: Infrasauna 

(11.2.2006 9:52:19)
Vážená paní,
pobyt Vašeho dítěte (předpokládám, že je nejméně 6 let staré) není v kabině s infrazářiči vůbec vhodný (název infra-sauna je nesprávný, o pravou saunu se nejedná). Zdrojem tepla je infračervené záření, které je vůči dětské kůžičce velmi náročné.
V sauně se délka pobytu v obvyklém prostředí saunové lázně řídí věkem dítěte (kojenci od 3- minut, batolata (od 5 - 8 minut).
Sprchovat je vhodné po předëhřátí vlažnou sprchou a ukončit krátkým polevem či postřikem studenou vodou.
MUDr A. Mikolášek, česká saunologie

V
 česká sauna 


Re: Infrasauna 

(11.2.2006 9:52:25)
Vážená paní,
pobyt Vašeho dítěte (předpokládám, že je nejméně 6 let staré) není v kabině s infrazářiči vůbec vhodný (název infra-sauna je nesprávný, o pravou saunu se nejedná). Zdrojem tepla je infračervené záření, které je vůči dětské kůžičce velmi náročné.
V sauně se délka pobytu v obvyklém prostředí saunové lázně řídí věkem dítěte (kojenci od 3- minut, batolata (od 5 - 8 minut).
Sprchovat je vhodné po předëhřátí vlažnou sprchou a ukončit krátkým polevem či postřikem studenou vodou.
MUDr A. Mikolášek, česká saunologie

V
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


sauna 

(6.2.2006 14:28:04)
Také moc ráda vzpomínám, jak jsme v rámci plavání miminek chodily s Majdalenkou do sauny. Moc se jí to líbilo a i když byla jinak poměrně akční dítě, bylo úterý (den plavání a sauny) tím nejklidnějším dnem :o) Jen mě mrzí, že už tu možnost nemáme.
 Dalif,3 mes.syn 
  • 

dotaz 

(6.2.2006 14:42:10)
jej to me zaujalo, a jak strikate studenou na konci koupani, maleho koupu ve vane na lehatku,zkousela i tummy tub,ale asi neni kyblikovej typ...
toz na konci potrit studenou zinkou nebo zlehounka posplichat studenou vodou ???
 Wanda, dcera 4 měsíce 
  • 

A co pleny a tak...? 

(9.2.2006 18:03:02)
Mám dotaz: máte někdo zkušenosti, jak se to v sauně zařídí, aby bylo miminko nahaté a nepočůralo/nepokakalo se? Látkovou plenu nebo nějakou podložku pod něj? A co kojící matka a její prsa? Nevadí to mlíku? Neteče...?
 Lenka 
  • 

Re: A co pleny a tak...? 

(28.8.2006 12:48:31)
Mám dvě dcery, se saunováním jsme začínali, když jim bylo zhruba pul roku (aby jim už nevadilo sedění). Pleny jsme do prohřívárny nepoužívali, přece jen s nimi je možné tam zůstat jen chvilku (5 minut) a za tu dobu nám tam nikdy žádnou neplechu nevyvedly. Kojení není mamince nijak na obtíž (mléko spontánně neteče), naopak bylo výhodou, naše princezny se v sauně velmi rády kojily, hlavně když byly větší a měly "samoobsluhu".
 Wanda, dcera 4 měsíce 
  • 

A co pleny a tak...? 

(9.2.2006 18:07:08)
Mám dotaz: máte někdo zkušenosti, jak se to v sauně zařídí, aby bylo miminko nahaté a nepočůralo/nepokakalo se? Látkovou plenu nebo nějakou podložku pod něj? A co kojící matka a její prsa? Nevadí to mlíku? Neteče...?
 Zzubejda, 2 kluci a holčička 


Co víte o otužování dětí? 

(6.2.2006 15:05:32)
Potřebovala bych nějaké informace o obecném otužování dětí, nejen saunování. Jak přesně se má praktikovat závěrečná studená sprcha? Jak moc studená? Mám 7měsíčního syna - jak začít?K sauně přístup nemáme..
Děkuji
 k+v 
  • 

Re: Co víte o otužování dětí? 

(6.2.2006 16:39:00)
Dalif a další, my Vítka sprchujem po koupání studenou vodou asi od konce druhého měsíce. Prostě po vycachtání ve vaničce nařídíme sprchu a ojedem ho od hlavy k patě a zpět, nikdy nebrečel, dokonce se tomu směje, maximálně se otřese:)) ne moc studenou vodou-asi tak chladnější vlažná...nijak to neměříme, prostě od oka naštelujem. Samozřejmě, pokud je nenaložený tak ne. Je fakt, že je plně kojen ale i tak nebyl nikdy nemocný, jedinou rýmu měl asi v měsíci, a to jen dva dny.
Dnes v plavání nám "teta" říkala, že už by se neměli koupat děti v novorozenecké teplotě 37 stupňů, taky my už dávno dáváme tak 34-5, opět od oka. Na závěr-posledních 5 minut koupání by se ta voda měla ještě ochladit-připustit studená, ne moc, a nakonec to osprchování studenou...
Každopádně je zima a pokud mimčo není zvyklé, asi je třeba začínat opatrně.

ad sauna-tak my tu možnost nemáme, ale já bohužel saunu nesnáším-blbě se mi tam dýchá, buší srdce a navíc trpím jakousi fobií-vždy když jsem uvnitř, přepadají mě myšlenky, že někdo zvenčí zavře ty dveře a já se tam upeču:((( můj muž naopak saunu zbožňuje...takže kdyby se možnost naskytla, byla bych určitě pro, aby Vítka taky saunoval...

Kristýna a Vítek 8,5měsíce
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Re: Re: Co víte o otužování dětí? 

(6.2.2006 21:08:55)
Taky to děláme takhle, ven chodíme víceméně za každého počasí (samozřejmě přiměřeně stupňům mrazu), a malý do dvou let nebyl nemocný. Pak tu a tam kašlík a rýma, předloni na podzim začal chodit do jeslí - na podzim kašel a rýma tak pětkrát, od jara dobrý,v létě angína (asi klimoška v autě). Loni na podzim začal chodit do školky - od září do ledna byl nemocný tak asi desetkrát - pokaždé kašel a hnusná žlutozelená rýma, jednou zánět středního ucha. Antibiotika neměl ani jednou, ale pokaždé zůstal doma minimálně týden. Tak nevím nevím, to otužování asi nebude fungovat na všechny děti. Moc přeju, ať vám zdravé dítě vydrží, to věšné pytlíkování nemocné dítě - pracovní povinnosti je už trochu únavné.
 Dalif,3 mes.syn 
  • 

Re: Re: Co víte o otužování dětí? 

(7.2.2006 13:05:46)
diky za odpoved, mimochodem nas cvalda se taky jmenuje Vitek ;-)
zkusime to,zatim koupeme na lehatku ve vane...toz na konci pripustime studenou a vlaznou ho zkusime postrikat,uvidime.
do plavani se chystame, ale raminko po TBC se ne a ne zhojit...
 Dáša 
  • 

potvrzuji 

(7.2.2006 1:20:57)
Díky za článek. Nedávno byl v Sama doma nějaký slovutný pan doktor a ten to popisoval přesně jako Vy. Tím Vás chci potěšit a umlčet případné rejpaly. (Mimochodem se divím, že se tu ještě nikdo nechytá za hlavu. Možná je brzo...?)
I my saunování milujeme, synovi je 16 měsíců a po těchto informacích plánuju, jak půjde s námi. Jen musím posbírat odvahu a organizační talent - chodíme do veřejné sauny, takže musím nakombinovat, co tam bude dělat nebo jestli pobyt věnujeme jen jemu a příště zase sami, případně že ho po jednom "kolečku" dáme do baby koutku k tetám - to vidím jako nejschůdnější.
Jo a ještě - cukají mi koutky při představě, až to povíme manželově mamince :o)) Další díl seriálu O černé ovci rodiny s praštěnými a místy až nebezpečnými názory :o))
 Heřmanka 


Jak na otužování 

(7.2.2006 17:23:05)
Jsem "teta z plavání", "teta z MC", kde se i saunujeme a taky máma dvou draků (třetí je na cestě) tak Vám nabízím můj pohled na věc a to co mi na plavču a v MC říkáme maminám.

Otužování je určitě důležité. Začít můžete opravdu už od narození a to úplně jednoduše a bezpečně. Stačí nemít děti v přetopených místnostech a zbytečně je nestrojit - úplně stačí jedna slabá vrstva oproti tomu co nosíte vy. Samozřejmostí jsou i procházky skoro za každého počasí (v extrémních mrazech kolem - 20 bych u těch opravdu malinkých procházky opravdu nedoporučovala). Dalším krokem jsou tzv. "vzduchové koupele". Jsou strašně jednoduché a děti je milují - jde o to, že kdykoliv po rozbalení a svlečení je hned neoblékáme, ale necháme je jako naháčky při pokojové teplotě chvíli pokopat a vyřádit. No a pak už je otužování ve vodě.
 aknelop 


pro Heřmanku 

(7.2.2006 17:37:37)
Heřmanko, můžu se Tě zeptat? Máme jít porvé s dcerou (23.6.0) na plavání a ta firma pod kterou to bude nemá ty domácí návštěvy "tet", ráda bych tedy věděla, jak na to můžu dceru doma připravit. Od narození koupeme v 37 stupńové vodě a teď jsme jí začali hrnkem vždy na konci koupání polévat hlavu a vždy před tím řekneme VODA, zatím to mooc nepochopila, taky bych jí třeba zkusila napustit více vody a nechat jí, aby se nadnášela, samozřejmě mě na ruce, poradíš mi jak na to? Nevadí, když jsou uši pod vodou?
Díky a měj se hezky....
 aknelop 


Re: pro Heřmanku 

(7.2.2006 17:38:56)
Pardooon, ten datum narození dcery v závorce měl být 23.9.05
 Heřmanka 


Re: pro Heřmanku 

(7.2.2006 17:47:58)
Důležité je připravit děti na teplotu bazénu (viz dokončení mého příspěvku) - pomalu ale jistě. Občas se nám děti seknou jen proto, že doma mají teplou vodu a v bazénu jim pak je zima.
Začít rovnou polévání je drsňárna - ale pokud to vydrží je to dobré znamení - nicméně na naučení signálu je potřeba nejdříve jenom přetírat obličej mokrou rukou, pak ho pokapávat, pak polévat tak 2 cm z kelímku, pak 1/4, 1/2 a nakonec celým kelímkem. No a pak už jdou děti pod vodu - to Vám ale určitě na plavču všechno řeknou a ukážou.
Koupat doma v plné vaně je bezva - začít můžete společnou koupelí a pak postupně plaváním v klubíčku a pak na zádičkách s držením pod hlavou (ne za krk) a pod prdelkou. Ale to už pak je možná na ukázání - ze zkušenosti vím, že mamky mají někdy strach, že jim děťátko vyklouzne.
Jinak za důležité považuji i pozitivní naladění maminky - i když i mamince bude voda v bazénu připadat studená je potřeba se usmívat a tvrdit jak je teplá (občas ta autosugesce i zabírá).
Ještě bych doporučila dodržení aklimatizace (hlavně teď v té zimě). To znamená přijít na plavčo o něco dříve aby děťátko zvládlo vyrovnat teplotu z venku s teplotou vnitřní a pak hlavně po plavču, aby jste nešli rozpařený a vlhký hned ven. Děti většinou nenastydnou s chladnější vody v bazénu, ale právě z nedodržení aklimatizace.

Takže hodně štěstí a ať se Vám na plavču líbí. Určitě stojí za to tam chodit.

 aknelop 


Re: Re: pro Heřmanku 

(7.2.2006 17:55:45)
díky moc, už se těšíme
 Heřmanka 


Jak na otužování - dokončení 

(7.2.2006 17:37:10)
Jsem "teta z plavání", "teta z MC", kde se i saunujeme a taky máma dvou draků (třetí je na cestě) tak Vám nabízím můj pohled na věc a to co mi na plavču a v MC říkáme maminám.

Otužování je určitě důležité. Začít můžete opravdu už od narození a to úplně jednoduše a bezpečně. Stačí nemít děti v přetopených místnostech a zbytečně je nestrojit - úplně stačí jedna slabá vrstva oproti tomu co nosíte vy. Samozřejmostí jsou i procházky skoro za každého počasí (v extrémních mrazech kolem - 20 bych u těch opravdu malinkých procházky opravdu nedoporučovala). Dalším krokem jsou tzv. "vzduchové koupele". Jsou strašně jednoduché a děti je milují - jde o to, že kdykoliv po rozbalení a svlečení je hned neoblékáme, ale necháme je jako naháčky při pokojové teplotě chvíli pokopat a vyřádit. No a pak už je otužování ve vodě. Při teplotě 37°se mají koupat opravdu jen novorozenci. Pak se voda postupně ochlazuje o půl stupínku každých 14 dnů. Ideální je skončit kolem 28 - 29°(což je i teplota bazénové vody pro plavání kojenců a batolat, takže takto otužilé děti se v ní i během půlhodinového plavání cítí stále dobře). Ke konci koupele ve vaně se sprchou připouští o něco studenější voda,nejdříve dále od děťátka a postupně tuto sprchu přibližujeme a pokud je děťátko celé zanořené tak ho pod vodou touto chladnější vodou nakonec "osprchujeme". Časem dospějete k tomu, že voda ze sprchy bude úplně studená a dětem se to bude opravdu líbit a při tom k tomu dospějete pomalu, v pohodě, svým vlastním tempem a "bez týrání". Děti pak většinou chladnější vodu na koupání preferují (u nás to byl konec společných koupelí - já mám přece jen radši horkou vanu).
Co se saunování týká, mám s ním ty nejlepší zkušenosti. S MC chodíme s přestávkami už asi 3 roky. Chodili děti asi od 6 měsíců a vždy byly v pohodě. Máme zde ale po dohodě s provozovatelem upravenou teplotu na 65°, což je určitě důležité. Kdo nechce nemusí po sauně do studeného bazénku, ale jen se osprchuje, ale někteří výtečníci se nejvíce těší ne do teplíčka, ale do bazénku.

No a nakonec mé zkušenosti co by mámy mi toto vše potvrzují. Kluci se už na jaře koupou na zahradě v čerstvě napuštěném bazénu, do kterého bych já nestrčila ani palec u nohy a nikdy jim nic nebylo. Při lyžování jsem já zmrzlá na kost a oni by ještě lyžovali a tak podobně. Letos se nám zatím vyhýbají i rýmy a loni jsme měli jen rýmy, nic vážnějšího. Antibiotika jsme měli pouze na boreliozu. Tak se nebojte a zkuste otužovat. Jestli to doplníte saunou nebo plavání je už jen na Vás.
 Lucka 
  • 

pomůže otužování? 

(23.2.2007 22:59:22)
Dětičky máme stále nachlazené od té doby, co starší dcerka začala se školkou. Studuju, co pomůže... Potravinové doplňky a přípravky na posílení imunity zatím žádný účinek, tak si dávám závazek, že začnem s otužováním. Zatím čtu samou chválu, je snad někdo, kdo to zkouší a nepomáhá to?
L.
 kosicek 


odpověď na saunování mimi nenalezena 

(18.2.2006 11:48:55)
Tak saunování našeho mimi jsme řešily taky. Oba saunu rádi navštěvujeme, ale já rozhodla, že raději počkáme do té doby, než bude naše kojené dítě schopno přijímat jiné tekutiny-to nedovedlo ani v 15ti měsících. Teď už by toho schopno bylo, ale já raději finskou saunu kvůli těhotenství vynechávám. Chodíme ale spolu tak 2* týdně plavat (voda asi 28 stupňů) a asi po půl hodince si zalezeme do sauny pařní, kde byl syn zvyklý, že ho nakojím-toto provádíme od 8mi měsíců (nemoci se nám oboum taky zatím vyhýbají:-)).
DOTAZ: jak ve finské sauně řešíte nekontrolované vylučování dítěte?-dáte látkovou plenu mezi nožky-nebo snad tu na plavání???????????????????????????
 jahny+Kami3/05+Šimon5/09 


Dotaz na parní saunu 

(4.6.2008 11:34:30)
Chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s tzv. "párou" a zda je pro malé děti vhodná. Jinou možnost saunování bohužel u nás nemáme a dost mě to mrzí...
 tereza,10m dcera 
  • 

saunovani miminek 

(27.3.2008 16:27:41)
Dobry den,
dekuji za vase zkusenosti a sama se musim pridat,ze saunovani je uzasna vec. Ziji s pritelem ve Finsku a mam pocit,ze tady se miminka saunuji hned po porodu =)
Ja jsem nejdriv nasi malou mela "polozenou" ve vanicce a otirala vlhkou zinkou,aby ji hend nebylo takove horko,ale nyni je na kline a vychutnava si teplicko, a za cely dobu(i pres zimni chripkove obdobi) nam nezamarodila!
Saunu vsem vrele jen a jen doporujuci

Tereza/tampere/
 tereza,10m dcera 
  • 

saunovani miminek 

(27.3.2008 16:28:03)
Dobry den,
dekuji za vase zkusenosti a sama se musim pridat,ze saunovani je uzasna vec. Ziji s pritelem ve Finsku a mam pocit,ze tady se miminka saunuji hned po porodu =)
Ja jsem nejdriv nasi malou mela "polozenou" ve vanicce a otirala vlhkou zinkou,aby ji hend nebylo takove horko,ale nyni je na kline a vychutnava si teplicko, a za cely dobu(i pres zimni chripkove obdobi) nam nezamarodila!
Saunu vsem vrele jen a jen doporujuci

Tereza/tampere/
 nickname 


plavání,saunování 

(17.11.2008 9:44:27)
Dobrý den,

ráda bych přidala taky svůj příspěvek. S mým prvním synem jsem začala v 6 měs. na podzim chodit na plavání. Zdálo se mi, že je od narození stále nachlazený. V prosinci prodělal těžkou oboustrannou obstrukční bronchytýdu, že by teda nezvládl aklimatizaci po koupání?. (v červenici na alergologii zjistili alergii na roztoče, ale v září ji z krve nepotvrdili,mladší syn jde v prosinici taky na alergologii=průdušky). Nechodili jsme ale hned ven, ale ještě na masáž. Další 2 kurzy plavání jsme nemohli absolvovat kvůli mému rizikovému těhotenství. Nyní od září chodíme na plavání znovu již s oběma syny a je tam teď k dispozici i sauna (70°C). Oběma se plavání líbí, ten starší se nesmírně rád potápí :o). Váhala jsem, zda saunovat, ale nakonec tam chodíme na chvilinku s oběma, chladná sprcha jim nedělá problém a pak ještě na masáž, tak jsem zvědavá, co to s námi udělá. Partner nesouhlasí ani s koupáním ani se saunou, že prý z toho budou akorát nemocní. ("Skorotchýně" taky nevychází z údivu, co všechno s nimi dělám, např. chodíme do hudebky.) Doma na koupání míváme vodu spíš chladnější. Záleží to na uvážení každého a také na reakci dětí. Je třeba to vyzkoušet. Tak se mějte všichni moc hezky.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.