| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti s Downovým syndromem mají někdy "sloní paměť "

 Celkem 6 názorů.
 ydney 


Taky jeden překvapivý zážitek 

(22.2.2005 14:34:27)
Moc pěkný článeček:-), člověk fakt někdy čučí!:-)

Nedá mi to a musím taky přispět se svou troškou do mlýna:-).
V neděli jsem se učila s jedním postiženým chlapečkem. Ukazoval mi vystřiženou příšerku, kterou dělali ve škole. Byla to postavička, která měla 4 uši, 3 oči, 3 ruce a 3 nohy. U toho ukazování mi říkal:
To by bylo super, kdybych měl 3 ruce.To bych si fakt přál.

Ptala jsem se proč a on na to:
No,přece bych všude dosáhl a všechno si podal.

Já na to, zda by nebylo lepší přát si zdravé nožky a on se zamyslel a rozhodně řek:
Myslím si, že ani ne.


Nikdy mě nenapadlo, že by vnímal slabé ruce hůř než slabé nožky.
 EvčaKo 


Krásný článek 

(23.2.2005 10:42:20)
Článek se mi moc líbí. Je vidět, jak postižené děti mohou být citlivé a nezapomínají. Já jsem se ještě zblízka nesetkala s postiženým dítětem, ale vidím, že krom obrovské síly a trpělivosti se jejich rodičům dostává i radosti. Nebo překvapují svou vnímavostí.
Kéž je víc takových článečků.
 Cockney 
  • 

Re: Krásný článek 

(23.2.2005 14:12:53)
Ja zase nemam rada predsudky. Proc by mel byt clovek postizeny Downovym syndromem postizeny take citove nebo by mel byt asocial? Proc maji lide takove predsudky?
Co se tyka schopnosti lidi s takovym postizenim, tak ja jsem byla obsluhovana cisnikem s Downovym syndromem a stejne tak jsem poznala cloveka se stejnym postizenim, ktery se po 35ti letech specialni vyuky take uz umel napit ze sklenicky a postavit dve kostky na sebe.
 Daniela Lukášek Leonka Kevin 


Pozdrav 

(23.2.2005 20:50:20)
a poděkování za zpříjemmnění večera :-)))
Daniela
 Monika,dva kluci a holčička 
  • 

Hezké .. 

(25.2.2005 10:27:27)
Velice dojemné, plné radosti z prostých okamžiků. Přeji Míše a jejímu bratříčkovi spoustu takových společných chvil.
 petra k. ,aja /11mesicu 
  • 

moc mile 

(26.2.2005 21:01:15)
ten clanek mne zahral na dusi.obdivuji lidi,kteri se umeji radovat z malickosti,ktere vsedni zivot prinasi.
jsem stastna ,ze mam doma zdrave dite,nevim,jak bych zvladla,kdyby byla postizena,tezko to muze rici ten,ktery to nezazil,ale kdysi jsem chodila pomahat do skoly pro deti s kombinovanymi vadami.kamarad ma dceru autistku a nejak jsem se dostala k nim do skoly,kde jsem jim pomahala pri vyuce.kdyz jsem s detmi byla na skole v prirode/v nasi tride byli jan autisti,ale v tech ostatnich ds,kvadraplegici,.../byla to skola spis pro mne.je skoda,ze ty deti nejsou zdrave,ale rozhodne to nejsou zadni ubozaci!!! maji tolik dusevni sily,ze by to mnohe prekvapilo!ta jejich radost z malickosti,bezelstnost,uprimnost,to jsou veci ,ktere cloveka hreji na dusi.vsichni si porad jen stezujeme,nadavame na praci ,na zivot,ale vlastne vetsinou neni proc.ty deti mne tenkrat naucili mit radost z drobnosti a vazit si vsednich okamziku.najednou jsem zjistila,ze vlastne neni proc se rozcilovat. bohuzel po case to z cloveka zas vyprcha a spadne do toho vecneho kolotoce nespokojenosti.skoda.ale kdyz je mi nejhur ,vzpomenu si na ne a doda mi to energii a silu.mozna to zni hloupe,ale je to tak.preju vam hodne tech krasnych drobnych radosti s vasi dcerkou petra k.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.