| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O těhotenství tatínků

 Celkem 6 názorů.
 Bosorka2 


kuváda aneb přizpůsobení se změnám v partnerčině organismu 

(15.12.2004 15:23:08)
No, to znám ze svého okolí. Dva tatínkové z kolegiality se svojí partnerkou zvýšili hmotnost skoro stejně jako ona :-))) - akorát pak pomaleji hubli, protože hubnout kojením v jejich případě nějak moc nešlo :-)))
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: kuváda aneb přizpůsobení se změnám v partnerčině organismu 

(15.12.2004 16:37:21)
Tak to znam. Hned behem prvniho manzecina tehotenstvi jsem pribral 17 kg. Mame dve holky, manzelka je tusim o 10 kg lehci, nez pred prvnim tehotenstvim, jen mi ta kila uz zustala... :-( A vzhledem k memu sedavemu zamestnani se ani neblyska na lepsi casy...
 Ori, 3 děti 


Re: kuváda aneb přizpůsobení se změnám v partnerčině organismu 

(15.12.2004 18:13:08)
Manžel při mém těhotenství také přibral, ne sice tolik jako já:-), a pak během prvního roku zase všechno shodil a jsme oba na své původní váze před těhotenstvím....já tedy kojením a manžel nejspíš stresem:-)))).
 Samy***Vinco5/03***Grétka7/07 


Re: Re: kuváda 

(21.12.2004 16:42:14)
Rada vy som prispela drobnou poznamkou. Ani v nasej domacej kulture nie je problem najst prvky, ktore je mozne k fenomenu kuvady priradit.
K takym patrilo napriklad kladenie muzskeho klobuka na brucho rodicky, alebo jej podkladanie muzskymi nohavicami / kalhotami. Predpoklada sa, ze takto cast porodnych bolesti a rizika tak realneho ako magickeho prejde na manzela rodicky, resp, otca dietata.


A tatka, rodiaci, vycerpany a euforicky obzerajuci narodene miminko ..... :o)))) Jojo.
 Julča + ještěrka 
  • 

Re: kuváda aneb přizpůsobení se změnám v partnerčině organismu 

(6.1.2005 10:17:42)
Můj přítel se mnou přibírá a v noci špatně spí.
 Hela+2 děti (27.5.05) 


Re: kuváda aneb přizpůsobení se změnám v partnerčině organismu 

(23.2.2005 7:19:32)
No tak to je u nás doma asi také... já jsem v 26. týdnu těhotenství a manžel má bříško asi tak velké jako já (no možná i větší, řekla bych) až si z nás okolí dělá legraci kdo z nás to vlastně nosí a jestli nebude rodit za mne (tedy ne že by se mi to nelíbilo kdyby to šlo, z porodu mám hrozný strach)...

V prvních měsích to vážně vypadalo že miminko nosí on, protože já stále hubla, za první 4 měsíce jsem zhubla 9 kg (naštěstí nejsem nijak podvyživená, takže to nevadilo, mimčo mělo z čeho brát a rostlo a roste dobře) a začala nabírat až od 6. měsíce...

No manžel si z toho dělává legraci že on čeká slonečka...že už mu kouká chobůtek...

Popravdě u něho je to asi nejvíce tím že se rád a dobře nají a sporty právě nepatří k jeho koníčkům... ale v tom jsme na tom asi obdobně, já jsem také spíše domácí typ, spíše mne baví ruční práce a četba... ale my na to co sním jsme teď dvě ale on je na to stále sám a spořádá toho ještě více...

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.