| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Šátek? Šátek!

 Celkem 126 názorů.
 Evelina 
  • 

Satek 

(13.12.2004 8:09:09)
Ahojky vsem.Ted toho moooooc lituje ze nemam satek a tak jsem nad tim dumala ze si ho koupim a ja ne ne ne a ne.Kdyz bude druhe detatko tak si ho koupim a budu nosit vsude.Ten clanek mne presvedcil a dodal odvahu .Dekuji a vsem krasny den.
 Luciniště 


vše má něco pro i proti 

(13.12.2004 16:58:10)
samozřejmě šátek zcela neodsuzuji, je ale asi sakra nejednoduché si šátek uvázat nemůžu to ale posoudit, sama jsem to nikdy nezkoušela, ale nepořídím si ho u mě převažují proti
1, krom úvazu v klubíčku a to prosím vodorovně s jiným klubíčkováním nesouhlasím, jsem neviděla miminko v šátku nosit bezpečně. Možná na fotkách na netu....ale co potkávám maminky, vždy je dítko nějak skloněné do strany, čímž si zadělává na problémy s páteří už od malinka (viz reklama na baby šátky i zde na obrázku. navíc tam patrně spí..už jste někdy spali v sedě?) navíc hlava v záklonu.... no
2, záda zmožená těhotenstvím, ještě se neobnovily správné stereotypy, pořád slýchám stížnosti na povislá bříška, a už zas své tělo zatěžujete
myslím, že stačí jistě nutné chování dítěte
já jsem tedy spokojená s kočárkem, vím, že mám menšinový názor v této diskusi, ale obávám se, že je to trochu módní záležitost, a jsem zvědavá co pofrčí za deset let
 Konstanta & 3 raraši 


Re: vše má něco pro i proti 

(13.12.2004 17:25:33)
Luciniste,
noseni deti v satcich je i podle meho do urcite miry modni zalezitosti. Nicmene, z historickeho hlediska je modni zalezitosti spise pouzivani kocarku. Satky (nebo neco podobneho) tu bylo mnohem driv nez kocarky a pouzivalo se/pouziva se v mnoha kulturach.
-spani v sede: pravda, ja si taky radsi lehnu. Kazdopadne moje dite usina v satku (tj. skoro "vsede" - zada ma cela rovnomerne podeprena, vcetne hlavicky - kdyz usne) rychle a bez problemu - coz se o usinani v postylce nebo v kocarku rict neda. Ovsem, muze to byt zpusobene "pouze" uklidnujici telesnou blizkosti...
-skloneni do strany, jo, obcas se skloni do strany protoze je zvedava, ale jinak plati, cim pevneji je dite k telu privazane a cim "symetricteji", tim lip pro dite i nosice. Na kurzu nam zduraznovali napr. v uvazu kriz roztazeni latky "koleni jamky ke koleni jamce" - kvuli kyclim...
-zatezovani zad: urcita zatez na zada noseni ditete samozrejme je. Jenze - nevim jak koho, ale me boli zada treba dneska, kdy dite kazdou chviku poponasim po byte v rukou, zatimco pri/po noseni v satku me zada neboli. Domnivam se, ze to je diky tomu, ze v satku je vaha ditete rovnomerne rozlozena na cela zada.
-bezpecnost: obycjne kolibky se mi take nezdaji bezpecne na cestovani. Dceru jsem nosila od malicka v krizi. Nejprve jsem ji tam davala jako do kolibky, pozdeji na svislo.
 Sylvie 


Re: Re: vše má něco pro i proti 

(13.12.2004 17:41:46)
Konstanto, řekla bych, že maminy, pro které to je jenom móda, nošení rychle zanechají. Vydržet nosí jenom ty, pro které je to nutnost a které by si jinak pořídily klokanku, nebo ty, pro které to je (no, zní to hrozně, ale něco jako) životní filozofie. Tím, že jsem jedno dítě nosit přestala, během čtvrt roku další dítě nosit začala, tak jsem najednou dospěla do stádia, kdy jsem si řekla, že mi obě holky můžou vlízt s nošením na záda :o) a šátek jsem schovala. Pak se to nějak spravilo a už zase nosím, nicméně myslím, že když duše opravdu nechce, tak tělo nenosí...

S.

 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Re: vše má něco pro i proti 

(13.12.2004 18:05:59)
Sylvie,
to uz jsi jednou nekdy nekde psala (ze kdyz se Ti NECHCE nosit, tak zada boli razdva :) ). Tehdy, kdyz jsem to cetla, jsem to nechapa. Od te doby jsem zjistila, ze to je pravda...
 Jana 


Re: Re: Re: vše má něco pro i proti 

(13.12.2004 18:53:24)
Sylvie, na tom neco je :o)
Starsiho jsem nosila casto, mladsiho tolik ne - taky jsem se dostala do stadia, kdy jsem se citila jako "orvana" matka a desetikilovy mladsi mimis mi najednou prisel jako neprekonatelna zatez. A to jsem se starsim v satku, kdyz mel cca 12-13 kilo, chodila po horach.
A ted ho nenosim vubec (lenoch lina 15mesicni nechce chodit a neco se mi vzpouzi ho nosit :o)))

Skutecne namahani zad neni tak velke, mnohem vic me zatezovalo 17tehotenskych kilo, ktere si nemuzu odlozit, nez tech 6-12 kilo nasich mimisu ;o)
Rekla bych, ze spravne uvazany satek je podobny jako spravne vyvazeny batoh s bederakem - vis o nem, ale slachy a svaly to netrha.
J.
 Perutynka 


Re: Re: vše má něco pro i proti 

(14.12.2004 0:53:56)
Šátek jsme pořizovali když bylo synovi 5 měsíců a rozhodně toho nelituji.
Nosila jsem ho pouze v kapse - kříž ještě jištěný vodorovným pruhem - a myslím, že je to maximálně bezpečné. Pokud jsem si dala práci a pořádně vyrovnala a utáhla, tak mne záda nebolely skoro vůbec.
Hlavní výhoda šátku je podle mně ta, že se dá vzít kamkoliv - když jsme jeli autem, brali jsme šátek na malé chození. Když jsem šla po úřadech nebo jela k doktorovi s několika přestupy MHD tak taky. Je mně dost i bez šátku, takže s ním jsem byla za totálního exota, ale bylo mi to šumafuk.
Pokud jsme šli na procházku do parku, tak samozřejmě s kočárkem, to je pro oba pohodlnější :-) Nejrozumnější se mi zdá kombinovat šátek s kočárkem podle toho kam se jde.
 Katka Neubauerová 
  • 

žádost o vyplnění dotazníku k výykumu na téma nošení dětí v šátku  

(6.1.2006 16:40:23)
dobrý den, z vaší reakce na článek jsem vím, že nosíte své miminko v šátku, mohla bzch Vás požádat o vzplnění dotazníku k mému výykumu v rámci bc. práce, která se zaobírá nošením dětí v šátku? děkuji za případnou spolupráci, s pozdravem Kateřina neubauerová
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: žádost o vyplnění dotazníku k výykumu na téma nošení dětí v šátku  

(6.1.2006 17:14:25)
Karko, pošli tuhle prosbu spíš do diskuse "Šátky a klokanky", tak najdeš víc možných odpovědnic :)
 pavla 2 dcerusky 
  • 

Re: Re: vše má něco pro i proti 

(27.3.2006 15:46:16)
tak tak hlavne noseni deti ve spravne uvazanem satku nuti nosice ke zdravemu drzeni tela a tahat kocar je podle me daleko narocnejsi nez 3 kilca na brise
 Sylvie 


Re: vše má něco pro i proti 

(13.12.2004 17:35:19)
Jenom bych chtěla reagovat na tu "módní záležitost" a "namáhaná záda". Luciniště, věř tomu, že moje záda byla namáhaná daleko víc, když jsem jednou rukou tlačila prázdný kočár a druhou rukou schovávala pod kabátek novorozeně. A nechat v kočáru zoufale ječet miminko bych nedokázala ani za teplého počasí, natož v prosinci za ledového vzduchu. Šátek byl pro mne tehdy východisko z nouze, nicméně hodně rychle jsem zjistila, že vyhovuje nejenom mimču, ale i mně ;o)

S.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: vše má něco pro i proti 

(13.12.2004 18:03:10)
To mi pripomnelo, ze k tomu zatezovani zad jsem zapomnela jeste jednu poznamku:

Pokud jdu na kratsi pochuzku po meste, tak je pro me mnohem mene zatezujici vzit si satek, nez snest kocar ze cca 30 schodu (vytah neni, sousedi v praci, kocarkarna taky neni) a pak ho zase vytahnout nahoru. Nemluve o tom, ze i na delsich vyletech do Prahy je to (aspon pro me) zahul, tahat kocar x-schodu do/z metra, do autobusu... atd. vsak to vsechny zname ;) Krom toho, ze mi musi pomoct, tak stejne nesu min. polovinu vahy (kocar+dite) a navic casto ve "vzperu"-s rukama nahore, aby se dite z kocaru nevysypalo. No, je fakt, ze mozna tohle vsechno neni pro mnoho lidi problem a ze to nezvladam jen ja mj. proto, ze nejlehci PRAZDNE kocarky (hluboke, x-kombinace) vazi 1/4 me vahy a vic. A mravenec skutecne nejsem.
 Klár@ 


Nošení:o)) 

(13.12.2004 20:34:49)
Dobrý den,
nejsem ortodoxní šátkařka, ale myslím, že když si mamča v těhotenství hlídá váhu a udržuje se v kondici,váha se zvyšuje postupně a tělo má čas se nastalé situaci přizpůsobit(tělo je tedy na váhu mimča zvyklé a tolik mu "nevadí").Po porodu se mimi přesune z břicha do šátku a přibývá také poměrně pomalu.Postupnou zátěž tělo celkem dobře zvládá.Horší je, když si nenosící mamka uváže svého desetikiláska a vyrazí na tůru:o))Je nutné dítko správně uvázat, hlídat jeho správnou polohu a pokud je vše jak má být, dítku nošení prospívá.Reflexně vyrovnává polohu a zapíná svaly-nošením tedy cvičí:o)Nic se ale nemá přehánět.Myslím, že šátek je príma k přenášení dětí, ne ale k permanentnímu nošení.Zašátkované mimi je taky zásah do přirozeného těžiště těla mamky, ta by si měla co nejdříve po porodu dát do kupy rovnováhu prsních, mezilopatkových, břišních, zádových , hýžďových.... svalů a při nošení tyto svaly zapojit a držet se zásad správného držení těla.
Ať se Vám hezky zdravě nosí a kdo nenosíte, ať se Vám hezky vozí!
 Kač. ♀ + ♂ 


Re: Nošení:o)) 

(13.12.2004 21:50:30)
Je fakt, že začínat na 10ti měsících bych si nelajzla a co znám holky co to zkoušely v pozdějším věku (mimíse) tak to nedopadlo dobře. Já Majdalenku nosila cca od 3 týdnů (čekala jsem až dorazí šátek). A Majdalenka je blažená. Je fakt, že vhodný úvaz pro novorozence (kolíbka) mi taky piřšel jako že by z toho mohla vypadnout, což jsem vyřešila, tím, že jsem Majdu omotala ještě zbývajícím pruhem látky a bylo to dost bezpečné a v pohodě. Nošení v kolíbce byla ke konci síla, protože Majda měla 5,5 kg , (ale hlavičku nedržela dost pevně) teď už drží hlavu jako dráha a vážeme na stojáka, což je nesrovnatelně lepší na nošení, ještě někdy jistím hlavičku protože ona je zvědavka s kroutí s ní všude možně a hrozně jí zaklání, protože v zadu je to nejspíš nejzajímavější. A když udne, tak jí přetáhnu bundu přes část hlavičky aby nebliblala a je to :-)

Všem indiánským babičkám zdar :-) i všem maminkám s kočárkem (mám ho taky a používám ho, abyste si nemyslely, že jsem ortodoxní šátkařka, ale často je šátek jednodušší)

Kačenka
 Tana, synové 2 roky a 3 měsíce 
  • 

Re: vše má něco pro i proti 

(14.12.2004 22:14:40)
Zdravím všechny šátkařky,

poprvé jsem šátek viděla u své kamarádky, a když se mi narodil první syn tak jsem si jej od ní půjčila (i s návodem). Byla jsem z něho nadšená tak jsem si jej objednala. Když přijela ke mně domů paní z vatanai tak mi všechny úvazy ukázala, upozornila na chyby (to jsem teprve zjistila, že těch 14 dní s půjčeným šátkem to nebylo vlastně ono) - takový soukromý kurz. Až prý mi dítě povyroste a budu potřebovat jiný úvaz (předvedla všechny) tak si nebudu asi pamatovat ty, které nepoužívám - tak znovu přijede a ukáže mi je znova (nebylo potřeba).

Prvního syna jsem sice nosila, ale vzhledem k tomu že celkem pohodlně se dal používat i kočárek (na sídlišti) tak nošení v šátku rozhodně nepřevažovalo. To se ovšem změnilo tím jak jsme se přestěhovali na vesnici (všude daleko, všude autem), v kočárku jel asi 10x. Do auta hluboký kočár nedám a na golfáč je syn malý. Teprve nyní se bez šátku nehnu. Hlavně velké nákupy - např. v supermaketech s oběma syny.

K poznámce, že je komplikované jej uvázat. Po troše cviku není. Já řídím, na místě šátek uvážu (už jsem jej vázala v hustém dešti i v autě - a bez problémů).

Oba synové se v šátku cítí skvěle, (např. mladšího kojím co 2 hodiny, a jedině v šátku spí i 3 a půl hodiny v kuse). Určitě není šátek pro každého, ale já jej mohu jen doporučit.

Jo a lidi se na nás pěkně usmívají, pokecají, nakukují, berou ohledy - když jedu s kočárkem tak to neznám.
 Pavlína 
  • 

Re: vše má něco pro i proti 

(4.1.2005 9:50:09)
Dobry den!
Jsem v 31 tydnu tehotenstvi a poridila jsem si satek.
Rada bych se poradila zda existuji nejake kurzy na uvazy nebo nejaka literatura????

Predem moc dekuji a vsem preji hezky den! Pavlina

 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: vše má něco pro i proti 

(4.1.2005 10:54:01)
Pavlino,
o papirove literature nevim, odkazy na elektronicke navody najdes tady. Je tam i odkaz na Studium pro zivot poradajici kurzy v Praze. O mimoprazskych nevim, vim ale, ze minimalne s Petrou Sovovou (mamanti) lze domluvit individualni kurz. Nejspis je to podobne s ostatnimi prodejci a dovozci satku.
Dalsi odkazy najdes tady a tady
Pokud mas konkretni dotazy doporucuju mistni diskuzi o satcich

Preji krasne miminko a pohodove noseni :)
Konstanta
 Majda-Anička7,Fanda3,5+Tonička1rok 
  • 

prodávám šátky Watanai i levnější a lepší brazilské+ pořádám kurzy 

(17.1.2005 10:50:38)
Ahojky, brnkněte mi, nabízím šátky Watanai i dle mé zkušenosti pohodlnější (a hlavně levnější) brazilské, dále pořádám kurzy a přednášky o vázání šátků, plavání prťousů a jiné....
Magdalena Podaná (človíček): 607 856 415 nebo: 603 159 684, jsem v Praze 5.
 Beruska007 


Re: prodávám šátky Watanai i levnější a lepší brazilské+ pořádám kurzy 

(28.4.2005 10:34:23)
Dobry den,

chtela bych se zeptat, za jakou cenu nabizite levnjesi brazilske satky a v jake jsou delce.

Predem dekuji.

Petra
 Lucie Popelíková 
  • 

Re: šátky Watanai + kurzy - zájem o bližší info 

(22.9.2005 22:51:43)
Dobrý den,
prosím o informace - jednak jakou zvolit vhodnou délku šátku (manžel je vysoký cca 185cm) , dále cenu šátku Watanai a také cenu,termíny a místo konání kurzů.
Děkuji
Lucie
 Soňa 
  • 

Re: prodávám šátky Watanai i levnější a lepší brazilské+ pořádám kurzy 

(28.2.2007 8:30:05)
Chtěla bych se zeptat, jestli ještě pořád prodáváte šátky Watanai a pořádáte kurzy. Prosím případně o bližší informace a termíny kurzů.

díky

Soňa
 Petra, dcera 20 let, další "na cestě" 
  • 

Re: vše má něco pro i proti 

(13.6.2006 11:04:45)
Šátky se používaly k nošení dětí odjakživa, dávno, dávno před kočárkama. Není to taková módní záležitost. Přijde mi dobré mít obojí. Někam se s kočárkem nemáte šanci dostat a je dobré třeba když cestujete MHD mít miminko v šátku, ale na procházce zase v kočárku pohodlně dítě třeba přebalíte.
 Klára 
  • 

Re: vše má něco pro i proti 

(18.11.2008 14:08:37)
Ahoj Luciniště,
skus si přečíst knížku Koncept kontinua a pochopíš v čem je nošení dětí v šátku (pro ně a jejich duševní zdraví) o mnoho lepší než ležení v kočárku. Není to o modní vlně,ale o nových přístupech k výchově našich dětí...
K bolavým zádům bych ráda podotkla, že pokud o sebe člověk dbá (a nejenom v těhotenství), tedy cvičí a protahuje pravidělně záda, ani těohotenstvím ani nošením šátků jim moc neublížíš.
Je to názor od názoru.
Ahoj a hezký den
 Luciniště 


Re: Satek 

(13.12.2004 17:00:43)
samozřejmě šátek zcela neodsuzuji, je ale asi sakra nejednoduché si šátek uvázat nemůžu to ale posoudit, sama jsem to nikdy nezkoušela, ale nepořídím si ho u mě převažují proti
1, krom úvazu v klubíčku a to prosím vodorovně s jiným klubíčkováním nesouhlasím, jsem neviděla miminko v šátku nosit bezpečně. Možná na fotkách na netu....ale co potkávám maminky, vždy je dítko nějak skloněné do strany, čímž si zadělává na problémy s páteří už od malinka (viz reklama na baby šátky i zde na obrázku. navíc tam patrně spí..už jste někdy spali v sedě?) navíc hlava v záklonu.... no
2, záda zmožená těhotenstvím, ještě se neobnovily správné stereotypy, pořád slýchám stížnosti na povislá bříška, a už zas své tělo zatěžujete
myslím, že stačí jistě nutné chování dítěte
já jsem tedy spokojená s kočárkem, vím, že mám menšinový názor v této diskusi, ale obávám se, že je to trochu módní záležitost, a jsem zvědavá co pofrčí za deset let
 Cockney 
  • 

Re: Re: Satek 

(13.12.2004 21:08:33)
Nejsi sama, tak jsme alespon dve. Ja si o tom myslim stejne veci. Na me je dite moc tezky a jeho plandajici hlavicka a bezvladne spici telicko me nejak nestimuluje k jeho noseni. Kocarek me nijak neomezuje, naopak jsem spokojena, ze to memusim tahat v ruce. Kazdy at dela, jak chce, mne ani mojemu synovi se to nelibilo.
 Katka 
  • 

Re: Satek 

(20.12.2004 7:19:14)
Dobrý den,
děti mám dvě, tak si myslím, že i nějaké zkušenosti jsem už nabrala. Šátek je dobrá věc, když máte zdravou páteř (jinak bych to neriskovala), když je dítě mále (naše divoké rošťašky se v půl roce do šátku uvázaly, ale dlouho v něm nevydržely. Vše chtěly prozkoumat a poznat na „vlastní pěst“ . V deseti měsících jsem žádný šátek nepotřebovala, protože už capkaly.
 Rommana 


Re: Satek 

(20.12.2004 18:34:09)
Ahoj, já šátek mám,ale opravdu to není sranda ho vázat, nevíte někdo o kurzu blízko HK? :-)
 Zuza, Janík (2,5 roku), Běta (-6 týdnů) 
  • 

Jak vázat 

(10.3.2005 17:35:50)
Jestli chceš (vím, že odpovídám o pár měsíců pozdě, ale třeba to ještě využiješ), nabízím Ti své zkušenosti s odnošením jednoho syna. Taky jsem asi před rokem absolvovala jeden kurs, byl fajn, ale žádný další jsem nemohla najít. Bydlím v HK, pokud máš ještě potřebu sbírat zkušenosti, klidně se ozvi. Email: Zuzana.Klapkova@seznam.cz
 Zuza 
  • 

Re: Jak vázat 

(10.3.2005 17:37:43)
Nějak se mi to nepovedlo, tohle má být vzkaz jinam. Promiňte.
 Lucka 
  • 

Poradíe zkušenosti s šátkem při druhém dítěti? 

(12.10.2005 15:03:43)
Uvažuju o šátku, doma už jednoho prcka máme a v lednu by měl přijít další, první holčičce bude 2,5 roku. Šátek jsem ještě nezkusila ale počítám, že budu potřebovat se dvěma dětma víc času a volné ruce, takže šátek zvažuji teď. První mimi bylo hodně uplakané a nespokojené, potíže se spaním. podle informací jsou prý děti v šátcích klidnější, je to tak? Ale zase mě napadá, jestli si dítě na šátek moc nezvykne a není pak problém, že v něm chce být stále? Zvykne si spát bez toho, abych jej stále nosila? Budu moc vděčná za jakékoli rady a postřehy, na které mě třeba ani nenapadlo se zeptat, díky moc.
Lucka
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Poradíe zkušenosti s šátkem při druhém dítěti? 

(12.10.2005 18:17:11)
Lucko, obrať se do téhle diskuse, tam chodí šátkařek fůra. Moje zkušenost s prvním: v šátku spala báječně, výrazně líp, než v kočáru, ale nošení nijak nežebrala. Naopak, často to byla moje pohodlnost, proč ji nést. Do tří měsíců v kolébce z kapsy, do osmi v kapse nastojato, pak chvíli víc kočár, od roka na zádech. Malá vidí šátek a už se těší, ale nenosí mi ho (na rozdíl od botiček) :). Druhé rozhodně plánuju nosit taky.
 Tina, v 20.týdnu těhotenství 
  • 

PROSÍM O RADU 

(17.10.2006 9:24:22)
Milé mamičky (prípadne odborníčky)!
Prosím o radu ohladne Vatanai šátku. Chcem si objednať tento "kúsok", avšak netuším, aká dĺžka je ideálna. Platí "čím dlhší, tím lepší?" (teraz som sa nechtiac vyjadrila dvojzmyselne). Meriam len 160cm, a nie som si istá, či by mi 5m šátek nesiahal po lýtka... Manžel ale meria 187cm, a plánujem aj jeho zasvětiť do nosenia bábatka v šátku. Poraďte prosím!!! ĎAKUJEM VÁM!!!
Tina, 27 let
 Kris 


Levnější šátek 

(13.12.2004 9:04:48)
Kolegyně z práce se také pozastavila nad cenou šátků a vyřešila to tak, že si v potřebách pro výtvarníky zakoupila příslušnou délku plátna na malování obrazů. Pak to zapošila (myslím) a měla hotovo. Šátek je pěkný a vyšel prý podstatně levněji.
 Einna 


Re: Levnější šátek 

(15.7.2013 0:17:09)
Taky mi připadalo zbytečné připlácet za "značkové šátky". Shodou okolností zbylo spousty povlečení po babičce, tak jsme jen zjistili míry a máme šátek zadara:-) Přestože není ze super indiánské bavlny, drží úplně stejně a dokonce ho nosím častěji než kamarádka, která si stěžuje, že "originální" šátek je v létě příliš teplý..
 Věra 
  • 

Šátek 

(13.12.2004 9:21:15)
Musím dát za pravdu, že šátek je výhodná věc do MHD, kde nikomu nezavazíte. Mám pětiměsíční holčičku a občas s ní chodím do města v šátku. Bohužel ne pravidelně, protože malá na svůj věk váží přes deset kilo. I když je to pohodlná věc, na dlouhé túry to prostě není. Ale používám ho hlavně doma, kdy nechce už ležet a chce být s maminkou, tak si ji uvážu k sobě. Je to krásné se tulit, aniž by vás bolely ruce.:-) A navíc, dítě má opravdu přehled o všem, co kolem sebe vidí. Doporučuji šátek používat. Mějte se hezky. Věra
 Vratikovi deti 


Re: Šátek 

(13.12.2004 9:37:13)
Neda mi to a musim se přidat ke kladnym reakcim na satek. Zrovna ted sedim na balone a svoji 4 mesicni Kacenku mam uvazanou v satku. Je spokojena. Hned jak to dopisu pujde do postylky. Kdyz jsem cetla clanek, tak jsem videla sama sebe. Prosla jsem uplne stejne etapy. Kurz na vazani satku je k nezaplaceni. Ted dokonce ucim vazat satek i maminky z okoli. Je nas tady hodne maminek nosicek. Je to sranda, kdyz se potkavame s temi velkymi brichy v obchode a na ulici. Ted v zime pod bundou nejsou ti nasi drobecci ani videt a tim vic vzbuzujeme uzas. Uz se me dokonce ptali jestli jsem zase tehotna.

Levne satky se daji poridit pres www.babysatky.cz.
Nebo se daji usit z kanafasu. Ten se prodava v sirce 140 cm, tak je potreba latku rozpulit a delku poridit podle toho jak potrebujete.
 Sarka, dcerka (16 mesicu) 
  • 

Satek ano! 

(13.12.2004 9:52:25)
Nam se satek take osvedcil. Nase dcerka vazila v puli roce 10 kg (byla pouze kojena). Nosit ji v klokance bylo nemozne, nebot ta je do 8 kg a navic me z ni zada bolela ukrutnym zpusobem. Instrukce, jak jej uvazat, nam dala nase znama. Dcerka vydrzela v satku i nekolik hodin a zada nebolela. Mohly jsme tak spolu vyrazit na nakupy, urady apod. Ackoli bydlime v okresnim meste, tak na postu ci mestsky urad se s kocarkem rozhodne nedostaneme. To se take tyka vetsiny obchodu. Vzhledem k tomu, ze bych kocar s ditem nikdy samotny venku nenechala, satek byla jedina moznost, pokud jsem chtela mit jeste volne ruce.
A reakce lidi? Ve meste vicemene pozitivni, dokonce nas v obchode kolikrat obslouzili prednostne. Na vesnici, kam jezdime za babickou, spise uzas: "Ona to dite taha v ruce!?"
 Martina+F+H+L 


Re: Satek ano! 

(13.12.2004 10:48:43)
Syn se narodil v srpnu a šátek jsem si užívala do vánoc. V lednu napadlo spoustu sněhu. Tady na vesnici se s úklidem chodníků moc nepářou a já se bála, že uklouznu na náledí a spadnu na břicho :o( Teď je mu 16 měsíců a už ho v šátku nenosím. Je moc aktivní a v šátku nevydrží. Jinak si šátek nemůžu vynachválit.
 difo 
  • 

šátek náčrt 

(13.12.2004 10:50:54)
Nešel by sem dát popis šátku se rozměry a alespoň stručně úvaz ? Stačil by i odkaz.

Díky

PS. Mě se to už netýká, ale po čase pro dceru.
 Kris 


Re: šátek náčrt 

(13.12.2004 11:11:28)
na www.babysatky.cz jsou navody, jak uvazat satek a nekde tady na rodince byly i ty optimalni delky.
 Vlaďka26/Ondra04,Káťa06,Thea14 


satek k nezaplaceni! 

(13.12.2004 11:53:03)
Ja se se satkem setkala uz pred 4 roky v Anglii (jako au-pair)a tenkrat jsem si rekla, ze kdyz to nedojde k nam do doby, nez budu mit dite, pojedu si pro satek tam :-) Bylo to uzasny i kdyz jsem nosila cizi deti...
Ted nosim svyho prcka a je to jeste mnohem uzasnejsi! Vsude se setkavam s kladnyma reakcema nebo nevericnyma pohledama. Jsem z dediny, ale je fakt, ze ve meste v obchodech, MHD... jsou lidi mnohem ochotnejsi pomoci nez kdybych tam byla s kocarem (teda je fakt, ze to nemuzu z vlastni zkusennosti posoudit, ale soudim ze zkusennosti jinych maminek)...kocar sice mame, ale ja Ondru vezla asi 2x, co je na svete, jinak jezdej babicky a dedove, takze tak 1x za mesic pouzijeme kocar (proto mame jen takovej obycejnej z druhe ruky za 5000,-)...a satek za 2500,- mi neprijde jako desna investice... kvuli tomu, co se s nim vsechno da delat, jak je pohodlnej a taky je lip mne i prckovi, kdyz jsme u sebe...
Ondra ma 9 mesicu, 9 kilo, je to uplne v pohode. Chci ho nosit co nejdyl...nez se zadari dalsi prcek...pak ho prevezme tata :-) (ten ho taky rad nosiva a lidi na nej reagujou jeste 100x lip nez kdyz mam uzlicek na brichu ja! :-))...no a ja si poridim dalsi satek, abych pak mohla nosit druhyho prcka :-) To budeme "dvojka" ...vlastne "ctyrka! :-)
 Kač. ♀ + ♂ 


Re: satek k nezaplaceni! 

(13.12.2004 13:18:42)
Ano, šátek je věc k nezaplacení.
S tím co se tu psalo přede mnou můžu jen souhlasit. V našem pidi městečku jsem za totálního exota, když jdu koupit rohlíky a na poštu a nebo k volbám :-)). Paní prodavačky už se na mě z dálky usmívají, že se k ni řítím do krámu s miminem na břiše. Opravdu je to neskutečně praktická věc. Třeba na nákup do Hypky jezdíme s autosedčkou, ale šátek je v záloze a už kolikrát jsme ho použila když Majdelnka palakala, tak jsem jí uvázala do šátku a bylo po pláči:-) Teď Majdalenku mosím převážně venku a doma když ji něco trápí, jinak je takové "samostatné miminko" a moc nošení v náruči nepotřebuje. Když byla maličká tak jsem ji hodně nosila i doma :-)
A taky mě lidi zastavují aby se podívali, poptali, získali kontakt na kurz vázání a nebo kde se dá koupit šátek. Dneska si mě jedna paní dokonce fotila :-))) Teď v zimě je to opravdu sranda, protože s Majdou pod bundkou vypadám jako lokomotiva :-)) jedniné co je tedˇ špatné, že nemůžu nějak jet autem tam si Majdu na parkovišti dát do šátku a pak zpátky. To mě moc mrzí, když ji mám pod bundou tak jí nedávám bundičku a navíc je celá rozžhavená, tak by jí ofouklo... nemáte někdo na tohole nějakou fintu, jak to dělat?
O začátku jsem byla přesvěčná že šátek chci, ale upřímě řečeno bylo mi líto těch peněz... a třeba by se to nemuselo ujmout, kamarádčin synek v šátku nechtěl být. Ale na předporodním kurzu jsem objevla šátky tuzemské výroby, z atestovaných látek (že nejsou toxické a že nepouští barvu, když je mimi žužlá, že se nepověšují a nevytahují) za nějakých 600,- a jsem s ním moc spokojená. Kdyby někdo chtěl zašlu kontat.

Kačenka


 Martina (8t.t.) 
  • 

Re: Re: satek k nezaplaceni! 

(13.12.2004 13:58:56)
Diky za prispevek, ktery mi pomohl se rozhodnout, zda satek ano nebo ne. Sice ho jeste nejakou dobu nebudu potrebovat:o), ale uz ted bych si ho rada poridila. Proto bych rada poprosila o kontakt, kde bych mohla satek sehnat za slusnou cenu a pokud mozno tuzemske vyroby.
Diky moc za odpoved.


Martina
 Honza 
  • 

Re: Re: Re: satek k nezaplaceni! 

(13.12.2004 14:57:17)
Stačí napsat na sanami@centrum.cz nebo volat 605327450
 rozmaryna 


kontakt na levný šátek 

(13.12.2004 13:59:11)
Ahoj, mam dvou a půl letou dceru a za dva dny termin porodu a šátek mě nadchnul. Fakt se mi ale nechce dávat za něj tolik peněz. Můžeš mi poslat kontakt na ty levnější? klara@forejt.cz Díky
 Honza 
  • 

Re: kontakt na levný šátek 

(13.12.2004 15:21:50)
Lze napsat na sanami@centrum.cz nabo telefonovat na 605327450. Omlouvám se za minulou odpověď na jiný dotaz.
Honza
 Katka 
  • 

Šátek na miminko-LEVNÝ 

(25.3.2005 12:20:32)
Ahoj. Napište na jupi.k@seznam.cz a já vám dám kontakt na velmi levný a kvalitný šátek.

Katka
 Katcheenka, 3mes.miminko 
  • 

Re: kontakt na levný šátek 

(31.3.2006 14:55:52)
Dobry den,
muzete mi prosim zaslat více informaci ohl. sátku?
Cenu a případné fotografie.

Děkuji

Katka
 Standa 
  • 

Re: Re: satek k nezaplaceni! 

(13.12.2004 17:19:21)
Ahoj, K. :-)
No, úplně mě to navnadilo, to čtení o šátcích - ještě zbývá přesvědčit ženušku ...to bude oříšek ! Ale těch 600 Kč to je schůdné, můžeš tedy prozradit o jakého výrobce se jedná ??? Díky moc, třeba se přidáme k nadšencům hands-free maminek a taťuldů :-).
Standa
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: satek k nezaplaceni! 

(13.12.2004 18:08:22)
Kacenko,
ad dite ze sedacky do satku:
ja to (zatim) resim tak, ze si uvazu satek jeste doma a na miste si prcka dam do satku vevnitr v aute.
 Hana, cekame ctvrte mimi 
  • 

kontakt na levnejsi satky 

(4.2.2005 22:00:50)
Se tretim ditetem jsem mela satek pujceny a hodne jsem si na nej zvykla. Ctvrte by me bez satku zrejme ani nezahlidlo a take rukou uz se nedostava. Shanim nejaky levnejsi, ale max.delku na vsechny typy uvazu a prosim o kontakt na e-mail sklenkova@seznam.cz Diky
 Míla Palánová 
  • 

Kdo prodá použitý šátek? 

(10.11.2005 14:39:31)
Ahoj, sháním pro svoji kamarádku šáek za nějaký levnější peníz. Nemáte někdo doma nějaký, který už nepotřebujete? Pokud bude ještě dobře použitelný, koupím. Pište prosím na mail lyska2@centrum.cz. Děkuji předem za odpovědi, Míla
 Šimi 
  • 

Re: kontakt na levnejsi satky 

(20.4.2006 20:43:17)
Prosím kohokoli o kontakt na levné babyšátky,nebo odkoupím použitý, zachovalý, nejlépe délka 4,5 m. Kontakt:janasimi@quick.cz.Díky.
 elizabeth,dvojčata 
  • 

Re: Re: satek k nezaplaceni! 

(21.2.2006 14:12:27)
Můžu poprosit o kontak na atestovaný šátek,děkuji.
 Konstanta & 3 raraši 


Satkove odkazy 

(13.12.2004 16:13:49)
Difo a ostatni:
Zkusim shrnout webove stranky o noseni deti v satcich. Kdo vite dalsi, muzete doplnit.
navody k uvazani satku najdes krom zminovanych babysatky treba i na
tady na Rodine:
Uvaz kriz
Uvaz kriz s kapsou
Vazani na zada
Na Emiminu:
Kriz
krosnicka
Konik
kapsa
Dalsi informace lze najit (a satky i zakoupit) v CR:
Vatanai (ceska vyroba)
Satky na mimi (site satky)
Mamanti (guatemalske a indicke satky)
babysatky(guatemalske a indicke satky)
V zahranici:
Peppermint
Dydimos
Easycare
Kangarookorner

Seminare noseni miminek v satku porada v Praze napr.
Studio Pro Zivot, delaji kurzy pro babyvaky.
Galerie nosencu :)
Tehulka

Nekde jsem mela jeste odkaz na skvele norske/finske? stranky, nekdo na ne hodil odkaz na mistni diskuzi o satcich, ale nejak se mi to nedari dohledat.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Satkove odkazy-oprava 

(13.12.2004 16:15:51)
Vypadla mi spojka u Studia pro zivot: spravne ma byt, ze poradaji kurzy I pro babyvaky, tj. pro oba zpusoby noseni :)
 Sylvie 


Re: Satkove odkazy 

(13.12.2004 16:34:38)
:o))) TAk odkaz na moje stránky se ti nějak nepovedl, takže opravuju:

Galerie nošenců na Těhulce

A přidala bych:
Brandýské mateřské centrum - šité šátky
Houpací sítě - mimo jiné i šátky na děti - snad dovoz z Brazílie, nezkoumala jsem web blíž :o)

Pro Slováky:
Babyšátka NESTHÄKCHEN (tkaný šátek tuším německé výroby)

Ty finský stránky jsou tady, ne příliš kvalitní, ale přesto dostatečně názorné :o) videoukázky jsou tady, novácké Rady ptáka Loskutáka s Kaamilou Kašlíkovou J(Vatanai) a ukázkou vázání je tady.

To je všechno, co mě momentálně napadá, ale určitě by se toho dalo najít ještě víc, kdybych prolezla svůj počítač ;o)

S.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Satkove odkazy 

(13.12.2004 16:39:11)
Sylvie,
ad zmrseny odkaz: to jsem Ti urcite udelala schvalne :o))))

Diky za dalsi odkazy ;)
Konstanta
 Sylvie 


Re: Re: Re: Satkove odkazy 

(13.12.2004 16:44:22)
Myslela jsem si to ;o)

Jinak co mne se týká, je mi líto, že nošení je u nás zatím v plenkách (i když pravda, když jsem před čtyřmi lety začínala nosit, cítila jsem se velice osaměle, dneska už maminy s šátky potkávám běžně) a že pro ně zatím neexistují další doplňkové výrobky. Myslím tím třeba například toto:



i jiný by se našly...

S.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Re: Re: Satkove odkazy 

(13.12.2004 17:06:55)
Pekny! Kam na tyhle napady chodis? Asi na nektere ze zahranicnich stranek, vid? U me to zatim (jako u vsech ostatnich) resi normalni volnejsi zimni bunda. Mam zkusenosti jenom s nosenim vpredu. S uvazy na zada je to asi horsi, co?
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Satkove odkazy 

(13.12.2004 17:20:39)
Konkrétně tyhle obrázky jsou z Peppermintu, ale obdobné věci se dají najít i na Dydimosu a konečně i jiných stránkách. Volnější bunda není špatná a taky ji nosím, ale... Starší holčinu jsem relativně dost nosila na zádech - nosila jsem si do cca šestého měsíce těhotenství a nošení v jiné poloze mi nedělalo dobře - a musela jsem s nošením přestat nikoli kvůli mojí únavě, ale kvůli počasí. Byla zima, pod bundu ji na záda neuvážu a při vázání na zimní bundu to jaksi nebylo ono, šátek docela sklouzával z ramen (blbá kombinace silná bunda + kluzký materiál bundy...). A ten druhý model musí být fajn, pokud je nepromokavý - já totiž nenosím deštník, klidně moknu a klidně nechávám moknout i své děti (samozřejmě, netroufla bych si nechat moknout třeba na celodenním výletě nebo v zimě, kdy chodit v promočeným by bylo o zdraví...).

A kam na to chodím... tak po různu, kde se co šustne, u toho musím být ;o)

S.
 schamka + krakeni 


Sylvie, otazka trosku mimo temu 

(13.12.2004 22:31:47)
Sylvie, porad, ako si tam dostala tie odkazy a foto. Mne to tie URL nejako dogulasovalo. ;o(
Dik!
Ozaj, a blahozelam k cloviecikovi v brusku ;o) Opatrujte sa!
 Sylvie 


Re: Sylvie, otazka trosku mimo temu 

(13.12.2004 22:38:29)
Mělas na mysli tenhle obrázek, ;o)



V odkazech a obrázcích nesmíš psát uvozovky, jinak to blbne.

S.
 schamka + krakeni 


Re: Re: Sylvie, otazka trosku mimo temu 

(13.12.2004 22:45:58)
Jeeej, diky! ;o) Takze nabuduce bez uvodzoviek.

No neni ten Igracek ci vlastne Igracka skvela? Este keby namiesto flasky kojila - hehehe... (inak som ti ju chcela poslat do galerie nosencu ;o) )
 Sylvie 


Re: Re: Re: Sylvie, otazka trosku mimo temu 

(13.12.2004 22:50:09)
Jó, když jsem ji viděla, tak jsem taky myslela, že si i ukradnu... jenže ten velký obrázek mi nejde uložit a tenhle je docela malý :o( Ale možná si ho i tak ukradnu ;o)

S.
 schamka + krakeni 


Re: Re: Re: Re: Sylvie, otazka trosku mimo temu 

(13.12.2004 23:09:58)
Velky ti poslem mailom, dobre?
 Kač. ♀ + ♂ 


Re: Satkove odkazy 

(13.12.2004 19:22:58)
ten odkaz na těhulce na fotogalerii je pěkný jsou tam moc pěkné fotečky :-)
Mě se líbí jak mají maminy ty úvazy takové "upravené" já jsem přešla z kolíbky na úvazy "na stojáka" a ještě to nemám takové vyladěné :-)
Díky za ten tip na nošení mimi a popojíždění autem. Zkusím tohle mě nenapadlo.

Kačenka
 schamka + krakeni 


dalsie satkove stranky 

(13.12.2004 22:14:31)
Premakana je aj stranka http://naturalbeginnings.nl/. Je to holandska stranka, ale da sa prepnut aj do anglictiny. Da sa tam popozerat, ake vselijake satkove moznosti su...
okrem toho tam najdete napr. oblecenie pre kojace maminy, ci ine kojacie nadobicko ;o) Ale to by patrilo do inej diskusie.

Dalsie adresy (v nemcine):
http://www.hoppediz.de/
http://www.tragetuch.de/
http://www.toddlers-shop.de/shop/indexshop.html
http://www.wickelkinder.de/home.htm



A nosi aj Igracek od Playmobilu ;o)

Vesele satkovanie a nosenie! ;o)


ps: dufam, ze som tie odkazy popisala spravne a nebude z toho gulas...
 Michala (Ema, 9M) 
  • 

Re: Satkove odkazy 

(12.2.2005 15:53:58)
Dovolim si pridat odkaz na sity satek od maleho ceskeho vyrobce, jehoz satky mame nove v nabidce obchodu. Prazske maminky se na nej muzou prijit podivat k nam do Čimic, nabizime tez mesicni zkusebni dobu, po kterou je mozne neposkozeny satek vratit, pokud nebudete spokojeni. Vice na....

http://www.dracek.cz/default.asp?CatID=2032&TYPTREE=1
 Katka 
  • 

Re: šátek náčrt 

(28.3.2005 19:11:09)
Ukázky úvazů jsou na www.babysatky.cz
 Radka(2 kluci) 
  • 

Babyvak 

(13.12.2004 13:10:05)
Ahoj všichni,já jsem místo šátku zkusila BABYVAK a je to s ním také super. Do města už jinak nechodím. A doma mám zase volné ruce pro staršího syna a malý pozoruje, aby mu nic neuniklo. Zdravíme všechny nosiče-klokany Radka, Ráďa a Štěpánek (ten to má nejlepší, ten se nosí)
 marti 
  • 

Re: Babyvak 

(13.12.2004 14:06:54)
prosim Te jak stary je Tvuj "noseny" chlapecek? Mam pocit, ze ten vak je dost malicky, tak vaham s koupi...
 hamalka 


Re: Re: Babyvak+ šátek 

(13.12.2004 14:30:02)
My jsme u druhého robátka kombinovali babyvak a šátek. Babyvak sedápoužít i pro starší dítko.Jak se dají nosit ivětší děti najdete na www.babyvak.cz
Když byla naše Marjánka malá tak nám babyvak ulehčil od bolavého bříška a mohla jsem vklidu uvařit nebo někam jít i se starším. Když se nosí častěji je dobré střídat strany.Jak kvůli robátku, tak kvůli zádům mámy.
Šátek umíme také jen jeden úvaz, ale na starší nám stačil.Okolo roku jsme dokonce absolvovali týden v tatrách a střídali jsme šátek a krosničku.Když byl unavený starší (skoro 18kg ) tak jsme ho dali do šátku taky.
Je to dobrá věc.
 Emule 


jsem pro babyvak i šátek, ale i kočárek 

(10.11.2006 23:12:33)
Ahojte, máme šátek i babyvak, obojí užijeme. Babyvak je taková "rychlovka", malá mi v něm usne do dvou minut, takže se mi nechce vázat šátek na tak krátkou dobu, stejně ji pak položím - do postýlky či do kočárku. Stejně jako rychlovku ho používám v obchodě, nebo kdekoliv jinde, když už to malou v kočárku nebaví, rychle ji přemístím do vaku, tam je v klidu, vykukuje a já dokončím nákup nebo si dovyřizuji jiné záležitosti. Šátek prostě vážu déle a složitěji (klobouk dolů, kdo ho zaváže pomalu během jízdy, jak jsem se dočetla někde v předcházejícím příspěvku) a myslím, že takto zručně je na tom většina. Šátek je dobré dobře uvázat, to snad potvrdí každý, jinak různě povolený a nedotažený nesplňuje svůj účel. Takže je super třeba na doma, když dítě pláče nebo zkrátka nechce být samo v postýlce, zatímco maminka potřebuje něco udělat, vařit atak. Anebo když je prvoplánově používán jako pomůcka do obchodu, to jako že nemáte kočárek vůbec a vyrazíte jen s šátkem. I když...já osobně preferuju mít sebou kočárek, nevím, jestli dlouhé tůry v šátku jsou pro mimi to pravé ořechové, je tak napevno přivázáno bez možnosti pohybu a když má být takto více hodin... Zkrátka my používáme vše a selský rozum k tomu. Mimochodem, šátek není moc novou módní záležitostí, znaly ho naše prababičky (ta moje se narodila v roce 1900) a říkaly tomu loptuša.
 Vranice 


Re: Re: Babyvak 

(14.12.2004 1:38:28)
Ahoj,
v babyvaku od Pechu nosim od tri mesicu dnes jiz dvouleteho syna (predtim jsme meli satek) a naprosto v pohode. Babyvak je dimenzovany na 50 kg, ale to jej pouzivat nehodlam :-)))
 Radka(2 kluci) 
  • 

Re: Re: Babyvak 

(14.12.2004 13:28:34)
Ahoj Marti, můj chlapeček je půl roční a má skoro 9 kg, porodní váha byla 4,5 kg a v pohodě se tam vejde.
 Radka(2 kluci) 
  • 

Re: Re: Babyvak 

(14.12.2004 13:31:52)
Pokud bys chtěla a byla někde poblíž Hradce Králové, ráda ti ho nechám vyzkoušet. Radka
 jitka(4 a 1.5 roku) 
  • 

Re: Re: Babyvak 

(15.12.2004 14:18:58)
Ahoj, ja jsem ve vaku nosila dcerku az dokud vse neusla, takze asi do 2.5 let. Maly ve vaku byt moc nechtel, asi mu bylo horko, narodil se v lete, ale starsi z nej byla nadsena. Vak jsem poridila, protoze z klasicke klokanky me pekelne bolela zada a navic tam muze byt mimino jen asi 45 minut,aby se mu nenarovnavala pater, kdezto ve vaku je jako v kolibce, navic je tam vic moznosti noseni k sobe, od sebe, na lezato, vetsi pak na zadech nosice.
TAkze noseni zdar.
p.s. Vsimli jste si, ze kdyz je mimi nadsene tak vsichni rikaji jak je to super, ale jak zacne plakat nebo vrtet, tak se kazdy kouka,ze to dite snad mucite? :)
 Sylvia+Alžbetka (15.9.2004) 


Re: Babyvak 

(13.12.2004 18:48:18)
Babyvak je vyborny, ja som ho pre malu pouzivala prve tri mesiace. Dnes sme prvykrat pouzili klokanku a ta sa mi pre vacsie babatko (ked uz pozera po svete a nielen cely cas spi) zda este lepsia, pretoze Alzbetka ma z nej krasny vyhlad a je moooc spokojna.
V kocari som mala okrem klasickych problemov s pristupom do obchodov a pod. este dalsi problem - ked sa v nom mala zobudila, tak sa nudila a neraz sa stalo, ze som ju niesla na jednej ruke a druhou som tlacila kocar.
Len sa mi tiez zda, ze nam z klokanky velmi skoro vyrastie, hlavne teraz v zime, ked je zababusena v overale, takze dik za inspirativny clanok, vidim to na nakup satky :-)
 Klára, Zuzka (únor 2003) 
  • 

Nejen pozitiva 

(13.12.2004 13:56:26)
Používali jsme šátek vatanai cca 1,5 roku, kočárek, pouze vyjímečně. O výhodách už mluvil článek a ostatní příspěvky, takže zmíním nevýhody.
1/ Než dítě začne držet hlavičku, doporučují se úvazy tzv. kolébky, ty nesouměrně zatěžují nosičova záda, takže dvouhodinový výlet byl pro mě utrpením.
2/ Jediný sport, který jsem objevila a jde provozovat s miminkem je jízda na in-linech, to si vůbec se šátkem nedovedu představit, bylo by to víc než nebezpečné...Na to jsme používali výhradně kočárek.
3/Když miminko na procházce v šátku usne, je téměř nemožné jej bez probuzení přemístit do postele. Nebo jej nechat venku, až se probudí.
4/Dobře uvázat šátek je těžké, nikdo z příbuzných (mimo muže) a kamarádů si na to netroufl.
5/Když dceři bylo 1,5 roku, museli jsme koupit krosnu na nošení dětí. Úvaz krosnička na záda nám nevyhovoval, navíc už na těch zádech není možné odnést něco jiného kromě dítěte.
Přesto jsem ráda, že jsme si šátek pořídili včas a díky tomu se nemuseli omezovat tak jako "kočárkové rodiny".
 lucka luky(10/01)barča23.6.04 


vánoční nákupy s šátkem 

(13.12.2004 14:31:40)
zdravím všechny indiánské "babičky-dědečky".my nepoužíváme výhradně ani šátek ani kočárek,ale podle potřeby kombinujeme.teď v čase předvánočních shonů a hektických nákupů,kdy jsou leckdy prodejny narvané lidmi a každý se snaží koupit pro své blízké ten nej dárek,se nám šátek moc osvědčil.zrovna včera jsme byli v jičíně nakupovat a naši 5,5měsíční barunku jsme měli s sebou,samozřejmě v šátku.bari je jen kojená a tak jakékoliv hlídání nepřipadá v úvahu(nevím kdy to na ní přijde)a strkat se s kočárkem mezi plnými regály a davy lidí v krámech(ve kterých je vjezd kočárkům povolen) není opravdu to pravé ořechové,leckdy se to rovná hororu.nechávat kočár venku před krámem a doufat že tam bude stát až se vrátíme,nebo že do té doby nebude baruška zcela uřvaná,tak o to opravdu nemám zájem.šátek je např.v těchto situacích neocenitelným pomocníkem.také jsem ze začátku nechtěla investovat 2300(máme 4,5m vatanai mauricius)do šátku,ale teď rozhodně nelituju,myslím že v životě člověk dokáže investovat i větší obnos do s prominutím kravin,tak proč ne do takovéto užitečné věci.navíc to může být i výborný dárek a vaše spokojené mimi vám to tisíckrát vrátí.jen teď v zimě pozor na uklouznutí,takovej pád by nebyl mic milej.lucka s baruskou(23.6.2004)
 Hela 
  • 

Re: Nejen pozitiva 

(13.12.2004 14:51:56)
My jsme klasicka kocarkova rodina, bydlici v centru Prahy a nijak a nicim omezeni se teda necitime.
 Lisa, dva synci 
  • 

Re: Re: Nejen pozitiva 

(13.12.2004 15:23:27)
Tak to my jsme taky klasická kočárková rodina, bydlící v centru Prahy, a omezení fakt pociťujeme. Například nejbližší metro Karlovo náměstí jaksi nemá kočárek - friendly přístup, takže se buď dožebrávám pomoci od kolemjdoucích byznysmenů nebo zatnu zuby a kočár snesu sama, abych se následně vrátila pro druhého synka který pomalu a statečně ťape po schodech dolů, zatímco kočárek stojí osamoceně ve vestibulu. Karlák je rovněž synonymem pro tramvaje nacvaknuté až po okraj, což je s kočárem rovněž zážitek k popukání. Obrubníky u chodníků tu navrhoval stavař intelektuál, který s kočárky v dopravním provozu vůbec nepočítal, především u přechodů - pokaždé riskuju, že mi dítko vypadne na vozovku. Ale uznávám, že třeba na Příkopech tyhle problémy nejsou..
 lucka luky(10/01)barča23.6.04 


Re: Re: Nejen pozitiva 

(13.12.2004 16:20:28)
jenže praha a jičín je velkej rozdíl a asi by ses divila jak je tady těžké lítat na nákupy i s kočárkem aniž bys ho musela nechat venku
 Emule 


Re: Nejen pozitiva 

(10.11.2006 23:22:55)
Souhlasím s tebou v tom, že z šátku se spící mimi nedaří položit aniž by se probudilo. Ale z babyvaku to jde, denně se mi to potvrzuje. Proto to různě podle okolností kombinuju :-)
 katka + Maja 
  • 

Re: Nejen pozitiva 

(29.8.2007 17:03:57)
s tímto fakt problém nemáme.když mi Maja usne v šátku/nosím většinou kapsu s křížem/ nad postelí rozvářu uzel a pomaly se ze šátku vysoukám a mimi spokojeně chrní dál pak jen přenýst do postýlky a otevřít okno aby se nepařila v oblečení.
 Sísaa 


Re: Nejen pozitiva 

(20.3.2010 17:41:16)
Souhlasím, že kolébka se nosí docela špatně, ale naučila jsem se dítě dávat ležmo do klokanky a to bylo skvělé. Teď jsou nám už 4 měsíce, tak už se dítě naležato nevejde. Bez šátku bychom první dva měsíce vůbec nezvládli, protože miminko chtělo pořád být se mnou, ale já jsem taky potřebovala mít volné ruce.Na šátek nedám dopustit zejména, když přijde "mamiňácká" nálada, je to to jediné řešení.
 Markéta 
  • 

nechápu 

(13.12.2004 14:59:52)
Tedy, vypadá to všechno s šátkem výborně, mate mě jen jedna věc. Mám něco přes rok starou dcerku, narodila se koncem října. Před těhotenstvím jsem měla prsa č.4, po porodu a během celého následujícího roku vlivem kojení ještě o trošku větší a velmi citlivá. Celou zimu jsem chodila s malou na procházky tak, že jsem jednou rukou vezla kočárek a druhou si na prsou nenápadně přidržovala – odlehčovala kabát. Podprsenky jsem nosila výhradně pořádně pevné, dobře nastavená široká ramínka, bytelné, „kojící“. Ještě na jaře, když už se dalo tlusté a těžší zimní oblečení odložit jsem v prsou trochu bolestivě cítila každý krok, každé lehoučké, dřív vůbec nevnímané zhoupnutí doprovázející krok v botách s nízkým podpatkem. Udělat pár delších či rychlejších kroků jsem si taky vždycky dobře rozmyslela a zoufale se vyhýbala každé i maličko rychlejší chůzi, asi jsem vypadala jako nesmírně spokojená maminka, která má na všechno spoustu času o). Vysoké podpatky jsem snesla až koncem léta, skoro rok po porodu. Prsa byla celý ten rok neskutečně háklivá na sebemenší tlak, pohyb… bez ohledu na to, jestli bylo těsně po kojení nebo byla plná mléka. Vyzkoušela jsem klokanku, bylo to celkem nepříjemné i s prázdnou. Nějak si neumím představit, že bych měla nosit dcerku v šátku na hrudi. Připouštím, že mám možná trochu větší poprsí a jeho větší citlivost s tím může být spojená, ale copak nošení šátku s miminkem ostatní maminky s nalitými prsy nebolí? A miminko se přes šátek o ta prsa nijak neopírá?
 Pavlína&potomci 


Re: nechápu 

(13.12.2004 15:26:22)
Ta citlivost prsou je asi hodně individuální, protože já stále plně kojím, prsa mám cca č. 3 a syna (9,5 kg) nosím denně naprosto bez problémů. A to už asi měsíc ani nenosím podprsenku :))... Nejspíš to máme opravdu každá jinak a v tomhle případě bych asi počkala se "šátkováním" do té doby, než prsa přestanou být tak hodně citlivá. Každopádně přeji hodně štěstí, ať už se šátkem nebo s kočárkem :).
 Melisa 
  • 

pche, čtyřky! 

(13.12.2004 20:28:28)
No, tak máš na šátek prostě asi smůlu. Já jsem taky dost "vnadná", a po porodu byla ještě daleko vnadnější, až mi z toho přecházel zrak, ale se šátkem jsem s tím problém neměla.

Tak to neřeš, prostě ti to nesedne a je to!
 Marcela, dvě děti 
  • 

Re: nechápu 

(15.12.2004 9:18:28)
Staršího syna jsem nosila bez problémů od jeho asi půl roku, kdy jsem si šátek pořídila, dceru hned od narození a ve čtvrtém týdnu jsem měla mastitidu - příliš pevně jsem si ji přivázala na nalitá prsa, jedno se mi pohmoždilo a bylo to. Teď je to už zase v pohodě. Ale je fakt, že mám prsa daleko od sebe - ideálně na nošení v šátku :-). Ahoj.
 talenka 
  • 

Jak do babyvaku? 

(13.12.2004 20:06:45)
Dostali jsme babyvak, všichni si ho pochvalují. Malému jsou 2 měsíce, ale já nevím, jak ho do něj šupnout. Podle návodu to moc nešlo, prcek tam zapadnul, neviděl ven a prskal. Můžete mi někdo poradit jak na to? Máte nějaký fígl? Díky!
 hamalka 


Re: Jak do babyvaku? 

(13.12.2004 20:58:02)
Do vaku se musí dát ze šikma, aby hlavička byla opřená o silnější okraj anebo pod ním.Když ho dáš rovně,tak tam zapadne. Na www.babyvak.cz píšou občas o předváděčkách,kde se vak dá koupit a i ukážou jak tam dítko dát.
Dala jsem na sebe vak tak,aby spona byla na rameni a dítě si položíš na předloktí té ruky,kde je spona.Rozhrneš si vak a nejprve tam strčíš nožičky
dítěte.Postupně volnou rukou přesouváš vak přes tělíčko.Kraj,který máš u těla povytáhneš k prsům. Když mimi spí tak se mu může přetáhnout vak tak, aby semu hlavička schovala nebo se mu o kraj opře. Nevím jestli si z toho něco pochopila.
 Lesina 


Co satek a dalsi tehu? 

(13.12.2004 21:40:59)
Satkujeme docela hodne a i kdyz jsme vzdycky kombinovali satek a kocarek, prestala jsem ted satek pouzivat. Jsem ted ve 14 tt a nemam moc odvahu satek vytahovat. Bojim se, ze bych mohla miminku ublizit, poradite mi?
Sakra bych satek potrebovala, jezdime na plavani a pouzivat satek by bylo o hodne pohodlnejsi nez vlacet 14cti mesicni dite v kocare MHD. Najit nekoho, kdo mi pomuze do tramvaje je cim dal tezsi - a ty nizkopodlazni jezdi hodne malo.
Takze zkusenejsi maminky nosicky, poradite?
Lesina
 Sylvie 


Re: Co satek a dalsi tehu? 

(13.12.2004 21:58:55)
Ahoj Lesino - nejlepší rada je: poslouchej svoje tělo. Já při druhém těhu dítě v šátku nosila. Pravda ale je to, že

1. vyhovoval mi jenom úvaz na záda, ostatní mi byly nepříjemné
2. holce už byly skoro dva roky, takže se nejednalo o nošení intenzivní, ale spíš o poponášení
3. i před těhotenstvím jsem nosila intenzivně a nošení jsem nijak nepřerušila, takže tělo bylo navyklý

Teď jsem znova čerstvě těhotná, ale ještě si nejsem zcela jistá, jestli i teď šátek budu používat. Zatím mi nevadí nošení na boku, problémy při nošení nemám, nicméně koncem minulého týdne jsem trošku špinila a pobolívalo mě břicho, tak jsem v rámci možností doma v klidu a ven chodím s dětma jenom po okolí, kde šátek nevyužiju. Jinak ty problémy se mi objevily v den, kdy jsem vyrazila ven s golfkama, které jsem i dítětem tahala po schodech do metra, z metra, do obchodu, z obchodu...

S.
 Hromix 
  • 

budha 

(14.12.2004 19:46:12)
AHoj. Necetla jsem prispevky vsechny, je jich tu moc :-), ale zaujalo me nekolik nazoru, kdy dite je v krizoem uvazu nestabilni atd. Ja mohu doporucit pro krizovy uvaz malou obmenu BUDHA, kdy dite sedi zady k vam a je v klubicku (kapsa uvazu je blize k telu matky, uvaz zpevnuje krizove uvazani satku). Tak mam jisotu, ze dite ma podporu i pro hlavicku, pro zada je kolebka taky nejlepsi - do 6. mesice - a klidne tak dite muze usnout nebo se divat kolem a mit mnohem lepsi rozhled. Uvazy se mi zdaji jenoduche, zvladnout by to mel kazdy i bez kurzu. Na kurzu se spis muzete ujistit, ze to delate dobre, abyste diteti nenicily zada apod.

H.
 Zuzaa, slunínka 7/05 


Můžete mi poradit, 

(14.12.2004 21:08:00)
který šátek je lepší? Z tkané nebo šité látky, jaký je v nich rozdíl a zda je šátek z šité látky opravdu kvalitní? Děkuji
 klara 
  • 

je tady někde na serveru návod na úvazy?  

(15.12.2004 13:14:30)
prosím, je tady někde na Rodině návod na úvazy? Nemůžu ho najít...
 Konstanta & 3 raraši 


Re: je tady někde na serveru návod na úvazy?  

(15.12.2004 15:46:00)
Koukni na odkazy, ktere jsem napsala sem. Dalsi, zahranicni jsou tady nebo tady.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: je tady někde na serveru návod na úvazy?  

(15.12.2004 15:50:28)
Omlouvam se, ten druhy odkaz jsem zkazila takze mrkni sem.
 Klara 
  • 

Re: Re: je tady někde na serveru návod na úvazy?  

(16.12.2004 11:34:53)
díky moc,jdu na to.
BTW, nemas tipy jak a) dat dite na zada a prevazat ho satkem bez vyvysene podlozky? Popr. nemas tipy na cernosske noseni v satku (na bedrech?) nejak se mi nedari zjistit, kde ten uzel vlastne vazou, jestli na prsou nebo pod prsy.
 Sylvie 


Re: Re: Re: je tady někde na serveru návod na úvazy?  

(16.12.2004 11:44:00)
Kláro, už jsem se dávala odkaz na stránku s videoukázky, tam je právě ukázané i to, jak dát dítě na záda a jak ho ze zad zase sundat. Je lepší projet těch ukázek víc, protože určitě tam těch způsobů bylo víc :o) Stránka je tady.

S.
 Klara 
  • 

Re: Re: Re: Re: je tady někde na serveru návod na úvazy?  

(16.12.2004 11:48:34)
promin, jsem v inetce, dite zlobi, a ja si jen bleskově ukladam adresy na disketu pro pozdejsi prohlednuti. :-)))
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: je tady někde na serveru návod na úvazy?  

(16.12.2004 11:53:24)
:o))) Se neomlouvej, já jen aby ten odkaz nezapadnul :o)))
 Riana, 9-letý syn 
  • 

klokanka, nosička 

(15.12.2004 9:51:12)
Zdravím,
jak tak čtu o složitosti a druzích úvazu šátku, napadá mě - není jednodušší už "nastavená" klokanka (velikost se mění tuším stejně jako u batohu), případně, až je dítě větší, nosička na záda?! Náš tehdy 6-měsíční mrňous byl se mnou osobně :)) vybírat a kupovat šicí stroj, sama jsem oba pak odnesla domů (synka+stroj). Naopak asi po roce jeho věku jsem si pořídila lehkou nosičku na záda s konstrukcí z trubek - a jak se nám to šlapalo! Hlavně odpadly problémy s nedostatkem místa v autobusu či rukou ochotných pomoci s kočárkem.
Tak příjemné nošení robátek!
Riana
 Iva, 6měsíční syn 
  • 

Re: klokanka, nosička 

(20.12.2004 13:05:30)
Klokanka na nošení není moc vhodná, to vám asi řekne každý rehabilitační pracovník. Může se použít na krátké přenášení. Ale vzít do klokanky mimino a jít například na 2 hodinový nákup - to na páteř miminka není to pravé ořechové. Pro páteř miminka je lepší šátek, resp. baby vak. Klokanka ano, ale na krátkou chvilku. No a krosničku - až začne děťátko samo sedět. Nesprávná manipulace s miminkem se projeví až v předškolním věku - kolem 5 let, dítě má větší dispozici k tomu, aby skončilo se skoliózou. Takže nosit miminko v klokance s mírou...
 Lucie + 2 princezny 


Odlozeni miminka ze satku 

(16.12.2004 11:06:37)
Na kratsi odlozeni miminka, noseneho v satku, se nam osvedcil pelisek na psa, koupeny ve zverimexu a vyprany. Da se nacpat do normalniho maleho batuzku. V pripade potreby (v restauraci, na louce, u vody, na navsteve,...) se vynda, polozi na bezpecne misto a miminko se do nej polozi. Je to bezpecnejsi nez deka, ten svisly okraj brani, aby se miminko vykutalelo a trochu i pred tim, aby mu nekdo omylem hodil treba pisek do oci. Ale da se to pouzit jen tam, kde je dost cisto, kde je na nej dobre videt, aby tam nekdo neslapl, a kde nemuze nikam spadnout. A taky je to jen pro male mimi. Ise je pet mesicu a uz je moc aktivni, nez aby z pelisku nevypadla.
 lenka 
  • 

Nošení miminka v zimě pod bundou-jak?neudusí se? 

(12.11.2005 14:08:29)
mate nekdo prosim nejake zkusenosti s nosenim 2mesicniho miminka v zime pod bundou? nevim presne jak ho oblect, aby mu snad nebyla zima? i kdyz se mi spis zda, ze mu je dost teplo, ale davam aspon lehkou cepicku a mikinku. taky mam trochu obavy, jestli tam pod satkem a bundou ma dost vzduchu? nebo se musi bunda necavat porozepnuta?
budu moc rada, kdyz mi napisete sve zkusenosti.
diky. lenka
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Nošení miminka v zimě pod bundou-jak?neudusí se? 

(12.11.2005 16:34:26)
Lenko, obleč ho v podstatě jako sebe, aby ti bylo teplo, čepičku nebo vestičku s kapucí, aby mělo krytá záda a hlavu a teplé botičky/ponožky na nohy (pokud nosíš na výšku, do kolíbky stačí ta čepička, případně něco na krk. Já nosila v zimě až půlroční, takže koukala ven; bundu bych asi nechala trochu rozepnutou kvůli čerstvému vzduchu (který se na dýchání už dost ohřeje u tvého těla). Sobě pak kvůli tomu rozepnutí rolák a šálu nebo nějaký nákrčník (já měla takovou fleecovou rouru).
 schwarzo 


Šátek nemusí být tak drahý 

(18.12.2004 21:32:18)
Šátek vatanai jsem si moc chtěla pořídit již před narozením naší Elišky. Ano, cena mě trochu zarazila. Ale když se podíváte na ceny kočárků, je to ještě horší :-)) Vyřešili jsme to tak, že jsme si koupili originální šátek (má to své výhody - záruční list, jistora zrdravotní nezávadnosti použitých barev apod.) a kočárek zánovní - z druhé ruky, ale málo používaný. Věřím, že i takové se dají sehnat. Cena šátku a kočárku dohromady nebyla ani tak velká jak jeden nový kočárek. Bez šátku už bych už asi byla hospitalizovaná na psychiatrii. Eliška mívá částo bolení a jediná věc, kde se chudinka uklidnila a udělalo se jí tam trochu dobře bylo na bříšku v šátku.Třeba třikrát denně.Bez šátku bych nemohla ani do obchodu. Naše beruška je v kočárku klidná a spinká jen když se jezdí. A to v obchodech, když si prohlížíte věci v regálu, není moc možné.Zatím používám jen jeden úvaz - kapsu.Eliška má čtyři měsíce a váží šest kilo.Vydržím s ní chodit po venku tak hodinu a půl, pak už jsem unavená.Když se mi nechce ven, tak doma sednu na balón a pohupuji se (jak v těhotenství). Eliška se vyspinká, vyprdí a je zas dobře - do dalšího bolení:-). Chválím šátky a nedovedu si představit, že bychom ho neměli.Nosí i manžel.
 Ája čekatelka (25.12.) 
  • 

Šátek! 

(20.12.2004 11:58:37)
Tak si tak pročítám pro a proti nošení v šátku.
I já mám dilema,zda si šátek pořídit či nikoli. Zkušenosti s nošením zatím nemám, ale znám několik maminek, které si šátek nemůžou vynachválit. Ale ta pořizovací cena, že. Už jsem uvažovala i o tom, že si ho ušiji vlastnoručně, což přijde víc jak na polovinu, ale bude to správně?
Jsem z malé vesnice, kde lišky dávají dobrou noc a do nejbližšího většího města to máme hodně daleko (a v tomhle vánočním šílenství a vysokém stupni těhotenství na to nemám ani náladu někde cestovat), takže ani nevím, kam se obrátit o radu případně na kurz. Teorie je jedna věc, ale praxe je úplně jinde. Když jsem šátek začala shánět po okolí, mnoho prodacaček se na mě dívalo jako na blázna, co že to chci, takový nesmysl, ... Podle mého to módní záležitost není, vždyť dříve se tak děti nosili běžně, to až zhýčkaní měšťáci vymysleli kočárky a všelijaká ta vozítka (viz třeba teď trojkolka, kterou mi chce koupit tchyně). S šátkem se dostanu všude, nikdo mi ho neukradne, dítě budu mít pořád "pod kontrolou", bude mu tepleji, schovám ho pod kabát a mám vystaráno, ... A kočárek, taková ta velká neskladná věc, se kterou se nikam nedostanu, natož když chci u nás jít na nákup, prodavačky by se zbláznily, kdybych vjela mezi regály/pokud bych se mezi ně dostala, že.
Takže, já jsem každopádně pro šátek a kočárek mám pro babičky, tetičky, ... návštěvy,....
Teď už jen doufat, že Ježíšek bude na mě/nás tak hodný a šátek mi nadělí.
Může mi některá z vás poradit, kde v Orlických horách pořádají ty správné kurzy? A zda si některá šátek šila sama.
Ája
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Šátek! 

(20.12.2004 12:46:51)
Ajo,
nejlevnejsi TKANE satky, o kterych vim, jsou na serveru Houpaci site, pod nazvem "Přehoz pro děti" (maji 3 barvy). Zkusenosti s timto satkem nemam.
Doporucila bych Ti mrknout (pokud jsi tak uz neucinila) do diskuse o satcich, najdes tam spoustu zkusenosti s ruznymi typy satku, vcetne tech doma sitych.
O kurzu kolem Orlickych hor nevim :((

Ted hlavne dobre oba dva zvladnete porod ;)
Konstanta
 schamka + krakeni 


satky Amazonas 

(20.12.2004 13:09:22)
Menovane satky (Houpaci site - prehoz pro deti) su satky Amazonas, ktore su v Nemecku dost rozsirene. Nejake skusenosti s nimi, ak ma niekto zaujem, by sa dali najst, ak sa vy googleuju ;o) slova tragetuch a Amazonas.
Pa!
 Michaela Vaverková Klevetová 


Výška a fyzička maminky - nosičky 

(21.12.2004 9:32:58)
Je rozhodující?
V těhu jsem moc chtěla šátek, pak jsem dostala babyvak, při zkoušení jsem naznala, že mi to asi nepůjde a že počkám, jak bude po porodu. Nakonec jsem po neplánovaném císaři byla ráda, že jakž takž uvezu na rovině kočárek. Prsa jsem taky měla asi 2 měsíce dost citlivá a nalitá. Ale bydlím na malým městě, s kočárem sice všude dojdu, ale do obchodů nebo na úřady už to nejde a když nechávám kluka venku, tak trnu, zda tam bude nebo zda nebude vřískat. Děsně mě to nervuje. Syn má teď 4 měsíce, přes 7 kilo, já už se cítím docela fit, i když fyzičku mám dost mizernou. Měřím pouhých 153 cm, myslíte, že bych to se šátkem zvládla? Bude chtít syn do šátku, když jako malý mimino se babyvaku bál? (Tehdy se teda bál skoro všeho, i pohlazení)Díky za názory. michi
 Michaela Vaverková Klevetová 


Výška a fyzička maminky - nosičky 

(21.12.2004 9:36:48)
Je rozhodující?
V těhu jsem moc chtěla šátek, pak jsem dostala babyvak, při zkoušení jsem naznala, že mi to asi nepůjde a že počkám, jak bude po porodu. Nakonec jsem po neplánovaném císaři byla ráda, že jakž takž uvezu na rovině kočárek. Prsa jsem taky měla asi 2 měsíce dost citlivá a nalitá. Ale bydlím na malým městě, s kočárem sice všude dojdu, ale do obchodů nebo na úřady už to nejde a když nechávám kluka venku, tak trnu, zda tam bude nebo zda nebude vřískat. Děsně mě to nervuje. Syn má teď 4 měsíce, přes 7 kilo, já už se cítím docela fit, i když fyzičku mám dost mizernou. Měřím pouhých 153 cm, myslíte, že bych to se šátkem zvládla? Bude chtít syn do šátku, když jako malý mimino se babyvaku bál? (Tehdy se teda bál skoro všeho, i pohlazení)Díky za názory. michi
 Jana 


Re: Výška a fyzička maminky - nosičky 

(21.12.2004 9:52:37)
Michi, telo si zvykne :o) A tech 7 kilo neni ani cele baleni vody, v satku je vaha pekne rozlozena na obe ramena, blizko teziste tela.. je to pohodlne, pro me prijemnejsi nez babyvak.

Existuje cela diskuse o satcich
http://www.rodina.cz/diskuse118.htm
tam urcite najdes odpovedi...

A k te vysce - mam 160cm a obe moje deti byli obrici. U obou jsem mela dost brzo problem, ze jsou "moc dlouzi". Kdyz jsem je mela v satku, hlavickou mi malem bouchali do nosu :o) Da se s tim fungovat, ale hur se s takovym dlouhanem chodi, nevidis pres nej pohodlne na zem.
J.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Výška a fyzička maminky - nosičky 

(21.12.2004 16:30:16)
Michi,
fyzicka maminky podle me rozhodujici je, ale tu si, pokud nosis od mala, vytrenujes a navic, v satku se vaha ditete skutecne rozlozi, vic se s nim nadres, kdyz ho poponasis po byte v ruce.
Vyska maminky je podle me uplne fuk, ja mam 156cm a v pohode nosim. Vyhoda satku je mj. v tom, ze je Ti vzdycky akorat, ze nikde neplanda, prestoze se dela v jedne velikosit (jen ruzne delky, cim jsi mensi, tim muzes mit satek kratsi).
 Mafaf 


Šátek? Jedině kvalitní! 

(23.4.2005 20:24:50)
Rozhodli jsme se pro koupi šátku na nošení malého. Když jsme viděli tu cenu, také šli na nás zprvu mdloby. Brozdáním po netu jsme našli i šátky v cenových relacích 550 - 2300 Kč. Ten velký cenový rozdíl nás přiměl se zamyslet. Nemáme peníze nazbyt, ale pro malého jsme volili kvalitu a bezpečnost. Vzhledem k tomu, a vzhledem ke zkušenostem a doporučením, jsme koupili Vatanai za 2300 Kč a nelitujeme toho. Je fakt super! P.S. A malému se také moc líbí.
 Lola 
  • 

dite v satku place? nezoufejte! 

(26.5.2005 20:20:48)
satek jsem mela koupeny uz davno pred porodem a tesila se na to, jak budu nase miminko nosit. V prvnich tydnech jsem ale byla porad doma (tam se mimi i narodilo) miminko bylo lehké a dalo se dobre nosit v naruci a tak jsem noseni v satku porad odkladala. Po nekolika tydnech jsem si satek uvazala a jakmile jsem do nej chtela Agatu vpravit, zacala jecet. To se pravidelne opakovalo, takze jsem to po nekolika pokusech vzdala a vydala se podruhe na kurs k Petre Sovove. Pak jsem se vyzbrojena radami jala noseni v satku trenovat. Chvili to trvalo, ale ted je Agata vzorny a nadseny nosenec.
Protoze jsem hledala radu i na internetu a vykriky nosicich matek ve stylu „moje dite se smeje jen satek vidi“ mi pekne lezly na nervy, protoze Agata delala skoro pravy opak, pridavam nekolik vlastnich zkusenosti pro zoufale nosenichtive matky:
1) asi je nejlepsi zacit s nosenim opravdu hned po narozeni (u pristiho mimi to tak zkusim)
2) pokud vase miminko v satku place – nevzdavejte se a „trenujte“. Agata plakala hlavne nez jsem satek utahla a narovnala (cim vetsi praxi mate, tim kratsi dobu to trva). Prvnich nekolik tydnu „treninku“ plakala i po utazeni dal – pomohlo mi sledovat cas na hodinkach – zjistila jsem, ze ten srdcervouci plac ve skutecnistiu netrva hodiu ale sotva 5 minut. Pak Agata usnula dlouho a spokojene chrupala
3) ze zacatku sice „trenujte“ spis doma, ale nebojte se brzy vydat i na prochazku nebo do mesta (a neklepejte se pritom, ze se dite vzbudi a zacne plakat, protoze pak to spolehlive udela)
4) „trenujte“ pravidelne, nejlepe kazdy den
5) smirte se s faktem, ze tak, jako dite nekdy breci v kocarku, postylce, naruci,... tak nekdy proste breci i v satku
6) pripravte se na to, ze se vam muze stat to co mne, a sice ze dite, ktere drive v jedoucim kocare bez problemu usinalo se po usilovnem satkovem „treninku“ muze zacit vzpouzet a kocar bojkotovat (ve stojicim kocare na balkone ale prospi dlouhe hodiny)
Ted jsou Agate 4 mesice a uz se taky smeje jen satek vidi a nosi se moc rada a ja si satek nemuzu vynachvalit a neumim si predstavit, jak bych si poradila bez nej :O)
 Tilasmi 
  • 

Re: dite v satku place? nezoufejte! 

(30.7.2005 21:22:32)
Mě se stalo něco podobného. Začala jsem s nošením po příchodu z porodnice. První nesmělé pokusy uvázat novorozeně stály za to.. jen co jsem se snažila ten náš uzlíček štěstí vpravit do (v potu tváře) připraveného úvazu - začalo neuvěřitelně ječet a vzpouzet se. Po několika pokusech srdceryvného pláče přestalo dítko plakat až v momentě kdy se s ním začalo chodit.. chtělo to trochu trpělivosti, cviku a šlo to. Dnes má naše mimi 4 měsíce a chodíme s šátkem skoro denně a také se směje, jen co šátek vidí, a je v něm moooc spokojené. Myslím, že malinkaté miminka prostě pláčou při jakékoli příležitosti a mimo jiné také v šátku. Přeji všem nosičům a nosičkám příjemné pohodové nošení :-)
 Jana a Gábi 
  • 

Re: dite v satku place? nezoufejte! 

(9.2.2010 20:12:36)
Tak tedy naší Gábi je skoro 5 měsíců, byla jsem přesvědčená že budeme nosit, ale od začátku se jí tam vůbec nelíbilo tak jsme to vzdali. Teď už jsem si zvykla vše dělat bez něj, ale na jaře by se asi hodil, nevím ale jestli si ještě zvykne je přeci jen už větší a šátek není pružný.
 Lucka, andrejka 15m 
  • 

šátek 

(30.10.2005 11:36:08)
Dceru jsem nosila asi půl roku a neskonale jsme si to obě dvě užívaly.Nákupy, cestování, procházky, pozornost lidí na ulici a hlavně malá byla klidnější je samostatnější a nebojí se ani větší společnostosti.nošení pomáhá i na kyčle.vřele doporučuji všem nastávajícím maminkám
 Lucie Tylšová 
  • 

Dotaz? 

(18.4.2006 21:31:43)
No, ve vašem článku mě docela zaujalo,když jste psala, že jste do něho dalo dvoukilové dítě. To mě docela zarazilo,protože jsem matkou nedonošeného chlapečka a tak vím, že děti se z nemocnice na dvou kilech ještě nepouštějí. Většinou na 2300g když kojíte a na 2500g když krmíte umělou stravou.
 Dáša, 3děti 
  • 

Šátky MEDLEY 

(1.6.2008 8:18:40)
Objevila jsem náhodou firmu (ČESKOU!!!), která vyrábí a prodává šátky a jiné potřeby pro děti za velmi přijatelné ceny. www.medley.cz
 Novotňásci 


Re: Šátky MEDLEY 

(10.10.2008 16:29:40)
Na šátky nedám dopustit.Pořídila jsem šátek své osmi měsíční dceři.Velmi rychle se sním zžila a mne konečně přestali bolet záda,mám volné ruce a nemusím se tahat s kočárkem.Bydlíme na vesnici a rvát kočárek do auta a z auta vždy když jedu na nákup.Neřku-li,že kočárek zabírá v autě místo a proto není možné nakoupit větší zásoby.A musí se jezdit častěji na velkou vzdálenost.U nás je šátek vlastně úspora na proježdějé naftě.Už nemusím 2x měsíčně jezdit do Budějic na nakupy.Stačí jednou za měsíc i za dýl.
 Nítěnka 


taky jsem byla za exota 

(1.12.2008 11:30:32)
Presto, ze od doby napsani tohoto clanku urcite pribylo maminek s mimcem v satku, musim rict, ze jsem si taky parkrat pripadala jako exot (a to jsem mela satek pujceny,az kdyz byl dceri rok) - nejvic se mi osvedcil do MHD a pak kolem 1,5-2let, kdyz nekdy chtela behat a nekdy ne a nebylo jiste, jak daleko dojde. Nekolik duchodu mi v autobuse reklo, ze bude mit kriva zada a kdesi cosi (podotykam, ze slo tak o 2 x 10-15min). Trochu jsem pochopila pohledy starsich lidi, kdyz mi mi rodice rekli, ze za jejich mladi nosily deti v satku jen cikanky a vsichni "normalni" lide vozili dite v kocarku. Dnes po dvou letech je to zase trochu beznejsi a uz se chystam, ze druheho drobecka (leden/unor2009) budu nosit v satku od zacatku.
Takze maminy, hura do satku!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.