| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Symptotermální metoda V. - Problémy menstruačního cyklu

 Celkem 139 názorů.
 Věrka a 3 kluci 


Bolest při ovulaci 

(14.9.2004 21:51:55)
Ahoj. Chtěla bych moc poděkovat za tento článek. Snažíme se o mimi a já měla k STM spoustu dotazů, na které ¨jsem v něm nalezla odpověď.
Jen bych chtěla doplnit, že každá jsme opravdu individuální a nemá cenu se stresovat tím, že nám to tělo nefunguje tak jak to chtějí tabulky. Znalost STM je potřebná k tomu, abychom pochopily jak naše tělo funguje a jak je to optimální a pak už si jen vysledovat to svoje tělíčko. Já jsem třeba podle odborníku v cyklu, kdy jsem počali našeho Honzíka neměla ovulaci (dle teploty). Tak nevím, prostě se jim vzestup o 0,2 zdál malo a přesto to stačilo:-)
Měla bych jeden dotaz k bolesti v době ovulace - je to jediný znak podle kterého jakž takž poznám ovulaci. Pobolívá mě okolo ovulace asi tři dny v podbříšku - nevíte někdo ,jestli se bolest dostavuje před prasknutím nebo po prasknutím folikulu?
Díky za radu Věra
 Myshka + 2 


Re: Bolest při ovulaci 

(14.9.2004 22:11:28)
Ahoj,
mam podobny dotaz Vera. Pred 9 mesici jsem vysadila HA a zda se mi, ze teprve posledni 2 cykly byly ovulacni.
Ted naposledy jsem 14 DC mela bolest v podbrisku. Znama, studentka mediciny, mi rikala, ze je pri ovulaci popisovana bodava bolest v oblasti vajecniku, kdyz dochazi k uvolneni vajicka, neco jako kratkodobe bodnuti nebo pichnuti. Jenomze mne bricho bolelo jeden cely den a bolest byla jako pri MS! Nespinila jsem vubec.

Je tento den mozne povazovat za 1. den ovulace?
 Lucka 
  • 

Re: Re: Bolest při ovulaci 

(20.11.2004 20:44:18)
Ahoj, mám stejný problém při ovulaci, také mě bolí v podbřišku a někdy až moc, že je pro mě těžké si i sednout normálně. Minule na kontrole jsem se ptala doktora zda je to normálníé, že mě tak bolí břicho a on mi odpověděl, že mohu jen být ráda, že mě to bolí, že takhle alespoň probíhá ovulace. Tak jsem docela v klidu, když mě tam bolí. Minule po vysazení HA to bylo 5 dní teď druhý měsíc to bylo jen 3 dny tak jsme zvědavý zda se nám zadařilo. Takže buď v pohodě, kdzž to bolí a jen si dopřejte milování.
 Jana Vykoukalová,jedna dcera 


Re: Bolest při ovulaci 

(17.5.2009 21:20:25)
Dobrý den je mi 37let amám stále bolesti při menstruaci doktor mě řekl že je to předmenstruační syndrom. Už 1rok plánujeme miminko a to druhé apořád to nejde.Tak vás prosím o radu.Moc vám děkuji.


 Tanja27 


Re: Bolest při ovulaci 

(17.5.2009 21:30:13)
Paní Vykoukalová, nedávno jsem byla s kamarádkou na nějaké prohlídce kvůli umělému oplodnění /mimochodem čekárna byla narvaná ženami co očekávali zázrak a chtěly vymodlené dítě...Kámošce se to též nedaří a ona i manžel jsou v naprostém pořádku...Nežádej te tady o radu,ale rychle pokud miminko opravdu chcete,vyhledejte odborníka, čas kvapí...
 Jana Vykoukalová,jedna dcera 


Re: Bolest při ovulaci 

(17.5.2009 21:35:14)
Co tím myslíte,že čas kvapí,že už je na miminko pozdě?
 Tanja27 


Re: Bolest při ovulaci 

(17.5.2009 21:46:57)
Paní Jano NENENE!Já osobně si momentálně mimča užívám /2roky/ a je mi též 37 let jako kámošce, ale bylo jí řečeno,že v tomto věku i když jsou s manželem zdraví šance na početí rok od roku klesá a po 40letech už je to opravdu těžké i s umělým oplodněním...My si malé užíváme jak nikdy! A naopak bych řekla, že jsem s manželem na mimčo dospěli..
 Jana Vykoukalová,jedna dcera 


Re: Bolest při ovulaci 

(28.5.2009 9:52:18)
Mám veliký problém s otěhotněním již plánujeme 2 dítě je mi 37 let.Minulé pondělí mě vyletěla sraženina asi 2cm.Zatočená jak emrio.
 Jana Vykoukalová,jedna dcera 


Re: Bolest při ovulaci 

(30.5.2009 21:51:02)
Chci se zeptat co to je když mě cuká pod bříškem. děkuji Jana
 Jana Vykoukalová,jedna dcera 


Re: Bolest při ovulaci 

(30.5.2009 21:53:36)
Chci se zeptat co to je když mě cuká pod bříškem. děkuji Jana
 Gabča 
  • 

Baz.teplota po Postinoru 

(15.9.2004 8:27:16)
Zajímalo by mě jak je to s bazální teplotou po užití Postinoru. MS se dostavila dřív a pak jsem bohužel nemohla BT měřit hned, ale až asi za 14 dní a je zvýšená nad 37°C.Znamená to že proběhla ovulace a nebo je po postinoru teplota zvýšená díky vysoké hladině hormonů? Díky.
 Iminka 
  • 

Neotevírá se čípek 

(15.9.2004 9:07:40)
Už dvakrát se mi stalo, že se mi neotevřel čípek. Měknul a otevíral se, a najednou zase ztvrdnul a pak už se neotevřel. Znamená to anovulační cyklus? Díky za odpověď.
 Věrka a 3 kluci 


Re: Neotevírá se čípek 

(15.9.2004 10:12:43)
A byl hlen? A jaká byla teplota, pokud si ji měříš? Těžko říci, jestli byl cyklus anovulační podle toho, že se málo otevřel čípek. Ono je těžké stanovit, co je málo a co ještě stačí. Už jsem to tady psala - cyklus, ve kterém jsme počali našeho syna označili odborníci za anovulační:-) - nezdál se jim vzestup teploty, který byl opravdu minimální (o 0,2 st).
Ahoj Věra
 xy 
  • 

Re: Re: Neotevírá se čípek 

(15.9.2004 10:28:58)
holky, tady:
http://www.rodina.cz/diskuse1467.htm
máte diskusi
 xy 
  • 

Re: Neotevírá se čípek 

(15.9.2004 10:30:14)
holky, tady:
http://www.rodina.cz/diskuse1467.htm
máte diskusi
 Martina 
  • 

KDE PŘESNĚ SE NACHÁZÍ TEN ČÍPEK?  

(4.8.2006 20:58:32)
Ahoj holky,
mám takový dotaz. Možná asi trošku na hlavu, ale třeba mi poradíte... :-)Která by mi dokázala říct, (tak po našem :-)), kde se ten čípek nachází? Hodně o tom čtu, snažíme se o mimi, ale nevím, kde přesně ho mám nahmatat. Tak zatím měřím jen teplotu, a pozoruji hlen a čípek nechávám čípkem :-. Díky moc včem, kteří mi odpovíte, můžete mi pisnout i na mejlika. TAK JEŠTĚ JEDNOU DÍKY A HEZKÝ VEČER :-)
 Eva 
  • 

Prosím o radu 

(15.9.2004 11:25:37)
Ahoj,
velmi pěkný článek, můžete mi prosím někdo poradit ohledně hodnot měření, moc jsem nepochopila měření bazálních teplot, musí vždy po ovulaci(jestli k ní teda došlo, ale hnen v podobně bílku jsem zaznamenala ve velkém množství právě v den,kdy teplota byla 36.4) stoupnout teploty nad 37 stupňů, já mám teplotu před ovulací 36.4, hned následuje 36.6,36.6,36.85,36.9,36.9,36.8,36.9,37.1,36.9,37.0,37.0,37.0,36.8,36.85,36.85,další den přichází menstruace. Je vše v pořádku. Stále tápu! Nevím si rady. Budu moc vděčná za radu, nevím zda je vše v pořádku. Děkuji mockrát. Eva
 xy 
  • 

Re: Prosím o radu 

(15.9.2004 11:57:01)
zkus se zeptat znovu v diskusi:
http://www.rodina.cz/diskuse1467.htm

 rolnička 
  • 

Re:dobrá rada nad zlato 

(26.6.2005 14:59:55)
Dojde-li k otěhotnění,jak se chová bazální teplota po ovulaci do začátku menstruace?
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Kdy otěhotnět?  

(15.9.2004 12:05:16)
Evo,
vzestup po ovulaci by mel byt min. o 0,2 stupne. Vetsinou je to pres 37 stupnu. Ale NENI to podminkou. Z toho co uvadis, je Tvuj cyklus naprosto normalni. Pokud budes mit nejake dalsi nejasnosti ci problemy, pozadej o radu v diskusi o symtotermalni metode (http://www.rodina.cz/diskuse1467.htm) nebo o mereni bazalnich teplot (http://www.rodina.cz/diskuse272.htm).
Konstanta
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Kdy otěhotnět?  

(15.9.2004 12:19:54)
Moc díky za informace, spadl mi kámen ze srdce! Opravdu moc díky. Eva
 Sabina,syn 3 roky 
  • 

Poradite mi? 

(17.9.2004 10:23:00)
Ahoj.Myslite,ze by mi nekdo z vas dokazal vysvetlit,co me tedka trochu mate?Totiz,koupila jsem si ovulacni testy a 16 den po menstruaci mi „svitily“dva prouzky,coz tedy,jak znamo znamena,ze se mi zvedla hladina hormonu,ktera predznamenava ovulaci.Ale z toho navodu jsem nejak nepochopila,jestli to skutecne znamena,ze k ovulaci urcite musi dojit.Totiz zajima me,jestli je lepsi jistota merit si kazdy den teploty,anebo verit testum.Nevyjde na to nastejno?Dalsi vec ktere nerozumim,je ta,ze vyse je napsano,ze lehke spineni uprostred cyklu znamena nejplodnejsi dny.Minuly mesic jsem toto „prodelala“ a stejne jsem neotehotnela i kdyz jsme toho vyuzili,vzhledem k tomu,ze o tomto vim.Nejsem nemocna,vsechnmo je v pohode,prvni mimino jsme meli hned napoprve.Asi z toho delam vedu,ale presto by me zajimal vas nazor.Poradite?Mate take nejake podobne zkusenosti?Dekuji.
 Maťa. 


Re: Poradite mi? 

(17.9.2004 12:08:06)
Ked Ti na OVU teste svietili dva prúžky, tak to znamenalo vzostup "luteinizacneho hormonu", co je predzvestou blížiacej sa OVU. Ale určite to neznamená, že OVU musela prebehnút na 100%, znamená to, že telo sa na OVU pripravuje a zhruba do dvoch dní by malo ovulovat. Ale kedže OVU ovplyvnuje rada faktorov (cestovanie, stres (aj pozitívny, nielen negatívny), zmena životného rytmu, možeš sa horšie vyspat atd.), tak sa može stat, že nakoniec sa OVU posunie, alebo i nie je. Preto je ideálne to kombinovat všetko - teploty, sledovanie cervikálneho hlienu a stavu čípku. Može sa kludne stat, že sa "tulíte" aj počas ovulácie a nemusíš byt automaticky hned tehotná. Musíte proste skúšat dalej. Viem, o čom hovorím, ja som zdravotne v pohode, ovulujem a tak, manžel má spermiogram výborný a napriek tomu sa pozri na moj nick, odkedy som snažilka. Tak hlavu hore, to chce hlavne klud a mne pomohla svojeho času aj rada jednej snažilky, že MS nemám brat ako tragédiu, ale ako novú šancu. Ked je MS, je šanca na dalšiu OVU a na skúšanie mimi:-)))) Držím palce.
 Burka 


Re: Re: Poradite mi? 

(22.9.2004 21:14:13)
AHOJ MARTINA
prosim ta, daj mi informacie, kde si nabrala vsetky rozumy o vsetkom, hlavne o tej metode planovaneho rodicovstva, co pouzivas....chcela by som zistit, ci nemam anovulacne cykly, nakolko sa nam nedari s druhym dietatkom, este dojcim....ak su anovulacne, odstavim dcerku....chcela by som aj o menstruacnom cykle vediet podrobnejsie .....kam sa obratit, co si precitat..... zatial cucam internet a casopisy, viem ze existuje aj literatura....aka? a kam ist pre tabulky a radu ako co zaznamenavat....
DAKUJEM
 Maťa. 


Re: Re: Re: Ahojky Burka :-) 

(5.10.2004 8:23:26)
Rozumy, ako ty vravíš :-) som nabrala tu na Rodine a rozne v diskusiách. Kedže riešim už dlhodobo miminko, tak sa aj aktívne zaujímam o rozne veci. Na začiatok by som Ti poradila, aby si si klikla na hlavní stranu Rodiny a tam do vyhladávača zadala slovo ovulace.
Vybehnú Ti články:
Zivotodárný hlen aneb Symptotermální metoda I.
Symptotermální metoda II. - měření teploty
Symptotermální metoda III. - poloha děložního čípku
Symptotermální metoda IV. - syntéza
Symptotermální metoda V. - problémy menstruačního cyklu
Tieto články podrobne pojednávajú o všetkom a nájdeš tam aj tabulky, ktoré si možeš vytlačit a zapisovat do nich.
Inak ja si vediem aj graf na webu www.fertilityfriend.com a tam mi to samo označí ovuláciu. Dám si ešte raz prácu s podrobným návodom na prihlásenie a používanie, hoci som to už v diskusiách písala. Ale bude to rozdelené do viacerých častí, do jednoho príspevku sa všetko nevlezie.
 Maťa. 


Re: Re: Re: Re: Fertility Friend - 1. čast 

(5.10.2004 8:45:33)
Fertility Friend
(posbírané informace i "vlastní tvorba")

1)Nejdříve je potřeba se zaregistrovat na stránce www.fertilityfriend.com. Nahoře se vybere tlačítko Free Charting a na naběhlé stránce je potřeba zadat své uživatelské jméno, e-mailovou adresu a vybrat, odkud jsi se dozvěděla o tomto serveru (můžeš vybrat třeba Friend - od přítele). Když tohle provedeš, tak Ti za chvilku dorazí na Tvoji uvedenou e-mailovou adresu heslo.

2)Na úvodní stránce www.fertilityfriend.com klikneš nahoře na tlačítko Login a zadáš Tvoje uživatelské jméno a heslo (to, co Ti dorazilo na Tvůj e-mail). Pak je potřeba se proklikat několika obrazovkama, kde jednak odsouhlasíš podmínky provozovatele (zaklikneš zaškrtávací políčko Next) a na další stránce zadáš svůj datum narození, od kdy se snažíš, od kdy měříš bazální teplotu. Datumy se zadávají ve formátu mm/dd/rrrr. No a pak už se dostaneš k zadávaní dat do grafíku.

3)Po úvodních procedurách, nebo příště rovnou po přihlášení, se dostaneš na stránku s modrým okýnkem a je potřeba zadat data, aby se začal malovat grafík. Pokud budeš malovat svůj první grafík, tak se Tě to zeptá na datum poslední MS (hodnoty zadáváš vždy od prvního dne cyklu, t. j. od prvního dne MS). Možná to po Tobě bude chtít ten datum až po kliknutí na tlačítko New Chart, to si nepamatuji přesně. V každém případě je potřeba zadat nejprve ten datum a pak už zadávat data.

4)Zadávání dat: Nahoře klikneš na záložku My data a dostaneš se do zadávacího formuláře. Tam se můžeš pohybovat po jednotlivých dnech (okýnko nahoře s datumem a šipkama doprava a doleva).

Tabulka, kterou denně vypisuješ (když pojedeš přesně podle návodu, musí Ti to vyjít v poho):

Basic Data (základní data):

Temperature (teplota) - vypíšeš naměřenou bazální teplotu, ale desetiny odděluj tečkou, ne čárkou
Discarded(vynechat) - potvrdíš v případě, že jsi se měřila v jiný čas, než obvyklý - ale pozor, v období ovulace raději nepotvrzuj vynechání

Time (čas) - vypíšeš čas měření
AM (dopoledne)
PM (odpoledne)
Set default (stanovit obvyklý čas měření) - kliknutím Ti vyběhne tabulka, kde napíšeš obvyklý čas měření, takže ho už nebudeš muset dennodenně vypisovat v případě, že nebyl neobvyklý

Cervical Fluid (cervikální hlen) - potvrdíš hlen, který jsi ten den zaznamenala
dry (žádný, sucho)
creamy (krémový)
wattery (vodnatý)
eggwhite (vaječný bílek)

Intercourse/Insemination (pohlavní styk/umělé oplodnění)
yes (tulení bylo)
AM (tulení dopoledne)
PM (tulení odpoledne)
Both (tulení dopoledne i odpoledne)
no (žádné tulení)
IUI (intrauterinní inseminace)
IVF Retrieval (IVF přenos)

Optional Data (volitelná data):
Ovulation Tests (ovulační testy) - vypisuješ v případě, že si děláš některý z ovulačních testů
OPK (test na hladinu luteinizačního hormonu - kupuješ v lékárně) + (pozitivní)
- (negativní)

Monitor (monitorování děložní sliznice ultrazvukem)
- low (nízká)
- high (vysoká)
- peak (vrchol)

Ferning test (mikroskop)
- none (žádné kapradiny)
- partial (částečné kapradiny)
- full (kapradiny)

Cervix (čípek) - vypisuješ stav čípku děložního
Position (pozice)
- low (nízko, dobře hmatatelný)
- medium (středně hmatatelný)
- high (vysoko, špatně hmatatelný)
Openig (otevření)
- closed (zavřený)
- medium (středně otevřený)
- open (otevřený)

Texture (tvrdost tkaniva)
- firm (tvrdý)
- medium (střední)
- soft (měkký)

Pregnancy tests (těhotenské testy) - vypisuješ v případě, že jsi si udělala těhotenský test
+ (pozitivní z moče)
- (negativní z moče)
Blood - (negativní z krve)
Blood + (pozitivní z krve)

 Maťa. 


Re: Re: Re: Re: Re: Fertility Friend - 2. čast 

(5.10.2004 8:53:24)
Specific situations (specifické situace) - potvrdíš svoje specifické situace
Backache (bolest v kříži)
Bloated (nafouklé bříško)
Breast self exam (vyšetření prsou)
Consipation (zácpa) Cramps (křeče) Decreased Appetite (nechutenství)
Diarrhea (průjem) Dizziness (závrať) Drinking (požití alkoholu - spíš v ponímání "pařba")
Exercise (cvičení) Fatique (vyčerpanost, únava)
Fever (horečka) Frequent Urination (časté močení)
Gassy (nadýmání) Headache (bolest hlavy)
Heartburn (pálení žáhy)
High Energy (hodně energie)
High Stress (vysoký stres)
Illness (nemoc) Increased Appetite (zvýšená chuť k jídlu)
Increased Sex Drive (zvýšená chuť na sex)
Injury (zranění) Irritability (podrážděnost)
Miscarriage (potrat spontánní i umělé přerušení)
Nausea (pocity na zvracení)
Ovulation Pain (ovulační bolest)
PMS (premenstruační syndrom)
Skin Break Out (citlivá pokožka)
Sleep Deprived (málo spánku)
Tender Breasts (citlivá prsa)

 Maťa. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fertility Friend - 3. čast 

(5.10.2004 8:59:33)
Mood/Energy (nálada/energie) - potvrdíš jak se cítíš
Mood (nálada)
- Good (dobrá)
- OK (v pořádku)
- Swings (kolísavá)
- Bad (zlá)

Energy (energie)
- high (vysoká)
- normal (normální)
- low (nízká)

Medications/Supplements (léky/léčba) - potvrdíš, jaké léky jsi brala, nebo jakou léčbu podstoupila

Custom data (objednané data) - nemusíš si všímat, to je zajímavé pro placenou verzi

Notes (poznámky) - zapíšeš si Tvoje případné poznámky


5)Pokud budeš chtít grafík ukázat ostatním holkám, tak jim dej jenom adresu na Homepage. Nezveřejňuj raději heslo v diskuzi, ať Ti to nějaký "dobrák" nezničí. Homepage se aktivuje tak, že se nahoře vlevo klikne na tlačítko Home Page a tam se může do prázdného okna napsat komentář ke grafíku a dole se vybere, který grafík se má zobrazovat (u těch, co už nejsou VIP, nebo si to neplatí, můžou být maximálne dva - třeba ten aktuální, který se automaticky aktualizuje a ten minulý - označí se a dáš Add Chart) a pak klikneš na tlačítko Create Home Page. Vytvoří se Ti osobní domovská stránka. Její adresa je tam uvedená červeně, takže je možné si ji zkopírovat a někam uložit nebo zveřejnit. Ještě se tam při tom vytváření dá zvolit, jestli chceš publikovat i tulení, TT testíky a automaticky aktualizovat (to asi jo). Ale jde to i v budoucnu změnit nebo upravit.

 Maťa. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fertility Friend - 4. čast 

(5.10.2004 9:05:00)
6)Pokud pak budeš chtít další měsíc zadávat nový grafík, tak je potřeba na úvodní stránce po přihlášení kliknout na New Chart a zadáš začátek MS a pak zadáváš data stejným způsobem. Starší grafíky zůstávají na serveru uložené a je možné se mezi nimi přepínat vlevo v políčku My Charts.

7)Jěště poznámka k vyhodnocení OVU - ty červené čáry, které je označí, se neobjeví hned při OVU, ale až asi tři dny zpětně, pokud se další dny teplota bude držet nahoře. Maximálně Ti to bude psát dole pod grafíkem, že OVU pravděpodobně proběhla v ten a ten den, pokud budou následující tři dny vyšší teploty. Ale je možné si to nasimulovat i dopředu a kouknout se, co to udělá a pak zase umazat nebo tam pak dopsat skutečná data. Jsou tam pak ještě i další funkce a statistiky, ale to už mi nepřipadá tak důležité, tak si to může každý vyzkoušet sám. Pokud by jsi chtěla některý grafík úplně smazat (třeba si spleteš začátek MS), tak to jde když klikneš na My Chart Folder a tam ho označíš ve sloupečku Delete a pak klikneš vlevo na tlačítko Delete a označené grafíky se nenávratně smažou.

8)Můžeš si samozřejmě svoje grafíky i vytisknout (při tom si to uložíš i na disk). Na úvodní stránce klikneš na Sharing a následně na Print. Vyjde Ti tabulka, kde si vybereš, který graf chceš vytisknout, potvrdíš dole Print a ono se Tě to zeptá, jestli chceš graf uložit, Ty potvrdíš Uložit a následně Otevřít. Na obrazovce Ti vyskočí grafík a ten vytiskneš již běžným způsobem.

Tak do toho! :-)))))
 PAVLA 
  • 

Re: Re: Re: Re: Fertility Friend - 4. čast PRO MATA*30 

(2.11.2004 14:13:17)
TAK JSEM TO ZKUSILA, ZADALA JSEM UŽ TŘI RŮZNÉ E-MAIL. ADRESY (SAMOZŘEJMĚ, ŽE SVÉ), ALE ŽÁDNÉ HESLO MI JEŠTĚ NEPŘIŠLO, CO TEĎ? JE MOŽNÉ, ŽE TO TRVÁ TAK DLOUHO NEŽ MI HESLO PŘÍJDE, JE TO UŽ NĚKOLIK HODIN CO JSEM TU TABULKU VYPSALA A NIC. MĚJ SE PĚKNĚ
 Maťa. 


Re: Re: Heslo na Fertility 

(3.11.2004 9:33:12)
Ak máš e-mail na seznamu, tak holky písali, že ten e-mail prišiel, ale seznam ho vraj hned hodí do složky Spam a viry. Tak sa tam pozri, či ho tam nemáš...
 jitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fertility Friend - 4. čast 

(16.8.2005 23:50:47)
Ahoj holky,
byla jsem též na fertility friend,ale po 1 měsíci už nemám možnost bezplatného využívání stránek.Máte nějakou radu,jak pokračovat.Nikdo tu nepíše,že jsou stránky k dispozici zdarma jen měsíc.Víte jak na to
Předem dík za radu
Jíťa
 Maťa. 


Fertility Friend - VIP verzia 

(18.2.2007 23:29:45)
Ahoj Jíťa, odpovedám neskoro, ale predsa:-)

Fertility Friend poskytne prvý mesiac zadarmo VIP verziu. Potom po mesiaci, ak si nezaplatíš, tak Ti Fertility funguje ďalej, ale už nie si VIP. No na hodnotenie to bohate stačí, čípek, hlien aj teploty zaznamenávaš naďalej rovnako, vyhodnocuje Ti to aj naďalej ovuláciu:-))) Akurát nemožeš robiť také vychytávky, ako porovnávanie grafov a tak - ovšem to aj tak skoro nikto nevyužíva:-)

 Maťa. 


Re: Poradite mi? 

(17.9.2004 12:10:56)
Jéé a ešte niečo:-) Niektoré ženy skutočne pri OVU trochu špinia, vraj je to zapríčinené tým prasknutím folikulu v ktorom je vajíčko...
 Pavla, syn 2roky 
  • 

špinění v době ovulace 

(3.9.2005 10:38:24)
Ahojky všechny,

mám dvouletého syna, který se nám s manželem podařil hned na první pokus. Nabyla jsem dojmu, jak jsem úžasně plodná a další děti budou hračka. Nicméně se teď už pár měsíců snažíme a nic. Poslední asi tři nebo čtyři měsíce mám asi 14 den cyklu špinění a podle vašeho článku i mého gynekologa se jedná o ovulaci. Proč se mi tedy nedaří v těchto dnech otěhotnět? Máte s tím někdo zkušenosti? Poraďte, prosím


 Mamina 
  • 

Menstruační kalendář zdarma ke stažení 

(15.9.2004 22:36:41)
Náhodou jsem narazila na velice šikovnou pomůcku - menstruační kalendář v el. podobě. Najdete ho na adrese www.slunecnice.cz/product/Femta/
jediná nevýhoda - je to anglicky.
 Alena 
  • 

diagnoza: lichen 

(18.10.2004 18:10:06)
Máte prosím někdo zkušenost s léčbou? Alena
 alena 2 holcicky.1 a 4 roky 
  • 

menstruace po 14.dnech 

(20.9.2007 12:47:33)
mate nekdo problem s castou menstruaci?nevim co s tim.mam to po14.dnech.diky alena
 Petra Laskavá 


Re: Menstruační kalendář zdarma ke stažení 

(27.4.2009 9:13:00)
Já osobně používám menstruační kalendář 4WomenOnly, mám ho v češtině, kterou jsem někde našla a jsem s ním velmi spokojená.
 Věrka a 3 kluci 


Vysoká teplota před ovulací 

(16.9.2004 8:31:43)
Ahoj holky, stává se mi, že 1 den před ovulací mi teplota vyskočí až na 36,9 (z 36,5) a pak skočí zase dolu - proběhne ovulace a během tří dnů (nezaznamenávám skok nahoru ze dne na den) se mi postupně zvedne a je vysoká do konce cyklu - nikdy ne přes 37st.
Nevíte, jestli se to stává a co to může způsobit?
dík Věra
 Monika 
  • 

Krátká luteální fáze 

(16.9.2004 11:55:52)
Měla jsem problémy s otěhotněním (v 1. případě 4 roky čekání, v 2. případě 2 roky) a příčina byla zjištěna v krátké luteální fázi. Ovulaci jsem měla zpravidla po 28 dnech cyklu a měsíčky začaly po 5-7 dnech po ovulaci. Časem plánujeme i třetí dítě a ráda bych věděla, jak zvýšit pravděpodobnost otěhotnění v případě krátké luteální fáze.
Je možné, aby byla žena plodná pouze 1x do roka? Obě narozené děti i 1 samovoně potracené byly počaty na přelomu ledna a února (zdá se mi to moc velká náhoda)
Předem děkuji za radu.
 Milena, 3 koťátka 


Re: Krátká luteální fáze 

(18.9.2004 9:53:43)
Moniko, pokud dochází k ovulaci až po 28 dnech a luteální fáze je tak krátká, může to svědčit o hormonální nerovnováze. Zkus bylinky /ženské čaje/ nebo rostlinné preparáty /Sarapis, Gynex/. Pomůžou tělu, aby doladilo hormonální hladiny a aby se harmonizovalo a na rozdíl od hormonů v tabletách jsou bez vedlejších účinků.
 Maťa. 


Moje grafíky:-) 

(17.9.2004 9:03:51)
Dávam vám sem moje grafíky, aby ste si tie, ktoré v tom ešte máte mišmaš urobili akú-takú predstavu o bazálnych teplotách a OVU. Ale upozornujem, že moj MS cyklus nie je pravidelný, pohybuje sa medzi 30 až 35 dní.

Takže, moj graf aktuálneho cyklu - MS bola 30.8.2004, dnes som 19.DC, OVU ešte nebola:

http://ttc.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_module.php?d=2004-09-16&mode=a&ts=1095403026

Graf č. 2 - MS bola 27.7.2004, dlžka cyklu 34 dní, OVU bola 21.DC (a práve tu sme mali so snažením smolu, manžel bol preč):

http://ttc.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_module.php?d=2004-07-27&mode=a&ts=1095403333

Graf č. 3 - MS bola 26.6.2004, dlžka cyklu 31 dní, OVU bola 17.DC:

http://ttc.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_module.php?d=2004-06-26&mode=a&ts=1095403517

Graf č. 4 - MS bola 9.5.2004, dlžka cyklu 48 dní (to som mala nejakú výchylku, ktorú mám max. 1x za rok) a začala som sa až na konci poctivo merat (tehu test bol negatívny, 44.DC som dostala "provokačku"):

http://ttc.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_module.php?d=2004-05-09&mode=a&ts=1095403581

Tak snád som vás moc nezavalila grafmi, ale chcela som byt nápomocná, pretože viem, ako som v tom všetkom tápala ja.
 Maťa. 


Re: Moje grafíky:-) 

(5.10.2004 9:13:16)
Hm holky, troška som to tu doplietla :-( Omlúvam sa...
 Maťa. 


Re: Re: Moje grafíky - opravené a dúfam, že čitatelné:-) 

(5.10.2004 9:56:49)
Moje grafíky
 Maťa. 


Re: Re: Re: Moje grafíky - opravené a dúfam, že čitatelné:-) 

(5.10.2004 9:59:47)
Tak ešte raz a lepšie:

dúfam, že tieto sú už konečne v poho
 Sisa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Moje grafíky - opravené a dúfam, že čitatelné:-) 

(17.10.2004 12:12:57)
Ja tiež používam tie grafy,som s tou stránkou veľmi spokojná.
 Scheina 
  • 

Doporučení knihy 

(17.9.2004 9:17:01)
Všem, co mají zájem o více informací na toto téma tak můžu doporučit knihu, která se jemenuje: Přirozené plánování rodičovsktí a napsali to manželé Šiprovi (nejsem si jistá přesně tím jménem, bohužel jsem jí půjčila). Nakladatelstvéí taky nevim. Možná bude problém tuto knihu koupit normálně v knihkupectví. Kdo by měl zájem o více info, dejte vědět na můj mejl.
Eva
 marti* 
  • 

barva bilkoveho hlenu 

(19.9.2004 23:03:26)
ahoj holky,
chtela bych se s vami poradit. Zacala jsem sledovat svuj hlen, nemam problem najit hlen, ktery je elasticky, natahuje se az do 10cm delky, jen neni uplne pruhledny, spis je bily. Muzu ho oznacit do grafu jako bilek? diky za odpoved
 Zuzana Hájková, žádné děti - snaha o těhotenství 
  • 

Plodný hlen 

(28.12.2006 10:00:02)
Ahojky,je to již rok, co jsem vysadila antikoncepci a snažíme se s manželem o miminko.Ze začátku jsem měla nepravidelný menstuační cyklus, který se mi již upravil. Během cyklu se mi však ještě ani jednou nepodařilo najít plodný tažný čirý hlen, většinou nemám žádný hlen nebo jen maličko, který není tažný jako bílek. Je možné mít v pořádku ovulační cyklus a možnost otěhotnět i bez plodného hlenu?
 Evča 
  • 

porad te mi nekdo,prosím 

(20.9.2004 8:06:07)
Nikdy jsem si neměřila bazální teplotu,až ted a to bylo po ovulaci,teplotu mám stale nad 37.Menstruaci mám dostat 25.09.2004,kdy by se me teplota mela snížit.Ještě bych se chtěla zeptat,mám zánět a beru prášky entizol,může to mit nějaký vliv na bazální teplotu.
 Konstanta & 3 raraši 


entizol 

(20.9.2004 8:09:55)
U ME tyto leky vliv na teplotu nemely, ale mela jsem o neco delsi cyklus. Nevim, jestli to platit vseobecne - budes to muset vyzkouset :)
 Sisa 
  • 

Re: porad te mi nekdo,prosím 

(20.9.2004 16:40:52)
Bazálna teplota po ovulácii stúpa,ja ju mám dosť často nad 37 C. Myslím si,že keď máš nejaký zápal-zánět a berieš lieky,tiež sa to može prejaviť zvýšenou teplotou.
 Saša 
  • 

Prosím o radu 

(20.10.2004 6:24:34)
Snažíme se s manželem o mimi, ale jsem zmatená z bazální teploty.
Můžete mi někdo poradit, kdy probíhá OVU a kdy je to anovulační cyklus?
1.-.5.D M, 6.D 36,3, 7.-8.D 36,6, 9.D 36,4, 10.D 36,6, 11.D 36,4, 12.D 36,6, 13.D 36,5, 14.D 36,6, 15.-18.D 36,4, 19.-21.D 36,5, 22.D 36,9, 23.-25.D 36,8, 26.D 37, 27.D 37,1, 28.D 37, 29.D 36,9, 30.D 36,9 a 31.D M. 16.D jsem pozorovala hlen obdobný bílku, ale teploty vzrostly až 22.D. Čípek mi připadal po celou dobu stejný. Kdy je nejlepší šance otěhotnět?
 Sisa 
  • 

Re: Prosím o radu 

(20.10.2004 17:10:23)
Ahoj.No tá teplota stúpla dosť pozde. Podľa toho si mala ovuláciu 21.deň cyklu. Meriaš to prvýkrát, alebo aj predošlé cykly boli podobné? Vraj existjú aj ovulačné testy, tak skús to použiť. Ja to ale nepoznám, v tom neviem poradiť, ale vraj to ukáže, kedy máš ovuláciu. Ak vieš aspoň trochu anglicky, doporučujem www.fertilityfriend.cz Namerané hodnoty sa zadavájú a počítač vyhodnotí a zobrazí kedy máš ovuláciu.
 Saša 
  • 

Re: Re: Prosím o radu 

(21.10.2004 12:43:50)
Děkuji za radu. Měřila jsem poprvé, ale zkusím tu tvoji stránku.
 Sisa 
  • 

Oprava 

(21.10.2004 18:35:21)
Opravujem tu adresu: www.fertilityfriend.com
 Maťa. 


Re: Oprava 

(26.10.2004 9:23:56)
Ja si tiež myslím, že si OVU mala ten 21.DC... Ja si vediem už dlho graf na Fertility a cyklus mávam tak od 31 do 35 dní. A OVU mi vychádza od 17.DC do 21.DC. Takže ak máš dlhší cyklus, tak tá OVU neskor je úplne normálna. 14.DC by Ti OVU vychádzala v prípade, že by si mala cyklus 28 dní - teda ideálny. Ale vačšina žien má cyklus dlhší. Urob si graf na Fertility, zjednoduší Ti to podstatne sledovanie:-) Návod som sem písala aj s prekladom, tak si ho prečítaj a ak "pojedeš" podla neho, podarí sa Ti v pohode zaregistrovat.
 Tinuška  
  • 

Zväčšená maternica  

(10.3.2005 6:50:56)
Prajem príjemný deň,
prosím Vás o radu. Nakoľko sa mi nedarilo otehotnieť, navštívilia som lekára, ktorý mi povedal že mám zväčšenú maternicu cca o 1,0 cm. Viete poradiť ako najlepšie otehotnieť, môže to znamenať, že nebudem môcť mať dieťa? Ďakujem za každú radu.
 Tuja 
  • 

Měření teploty 

(23.10.2004 12:04:13)
Než se začne měřit teplota na jaké stupnici byměl být teploměr? 35 nebo 36?
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Měření teploty  

(23.10.2004 14:10:13)
Tujo,
lepe na cca 35 stupnu. Bazalni teploty se pohybuji od cca 35.8-37.3 stupne. Ale lisi se to zenu od zeny.
K.
 Tuja 
  • 

Re: Re: Měření teploty  

(24.10.2004 11:06:24)
Díky moc právě s tím začínám.
 Maťa. 


Re: Re: Re: Měření teploty  

(26.10.2004 9:17:44)
Tuja:
Je ale veliký rozdiel kde si teplotu meriaš. Ja si ju napríklad meriam v pochve (tam je teplota vyššia, ale je to istejšie meranie) a nikdy som nemala stupnicu 35...vždy sa mi to pohybuje od cca 36,3 v prvej fázi do 37 v druhej fázi. Najdoležitejší je totiž ten TVAR krivky...
 Tuja 
  • 

Re: Re: Re: Re: Měření teploty  

(28.10.2004 16:24:22)
Ahoj Mato, já si teplotu měřím v pochvě a moje teplota se pohybuje od 36,8 až po 37,2. Teda zatím. Teprve to dělám dva týdny. Ale zajímalo by mě jestli se ta teplota měří i v době mestruace?
 Hanka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Měření teploty  

(31.10.2004 8:01:58)
Měří se v době menstruace jen v případě,že si ji měříš v puse!
 Karol 
  • 

urceni OVU dle BT 

(25.10.2004 7:38:34)
Nevite nahodou, jak hormonalni leky (jako je napr. Clomhexal, Ultrogestan ci Provera) ovlivní vyvoj BT? Po uzivani Ultrogestanu ci Provery (progesteron) se pry zvedne teplota, ikdyz k OVU nedoslo. Je to pravda? Jak se potom urcuje OVU?
Dik.
 Maťa. 


Re: urceni OVU dle BT 

(26.10.2004 9:12:49)
Karol:
To zvýšenie teplot sposobuje práve vzostup hladiny progesteronu v krvi. Ten stúpne prirodzene po ovulácii. A samozrejme, ked dostaneš injekciu progesterónu, že sa Ti teploty zvýšia aj keby nebola OVU - to robí ten pichnutý progesterón. Najistejšie Ti v takomto prípade OVU zistí doktor ultrazvukom, ak Ta predtým sledoval a videl, že folikul rastie, tak po OVU tam ten folikul už nevidí, pretože praskol... Tot moje laické polopatistické vysvetlenie.
 andrea 
  • 

Re: Hormony žlutého tělíska 

(26.10.2004 14:57:59)
Ja myslim, že to je pravda, že se zvýší teplota, teda aspon mi se zvýší.
Je asi docela důležité na co Ti doktor hormony předepsal.
Já mám krátkou luteální fázi a špinění v druhé půlce cyklu, někdy i na začátku. Toto jsou příznaky nedostatečné činnosti žlutého tělíska, proto mi MUDR předepsal Proveru. Řekl mi taky, že ji mám brát od 15 dne cyklu. To je podle mě ale špatně (nejen podle mě), protože když začneš hormony žlutého tělíska brát před OVU, tak způsobí zablokování OVU a ne udržení hladiny hormonů po OVU( to je v podstatě logické, najednou máš v těle víc hormonů žl. těl.než mít máš).
Proto by se Provera a ostatní hormony žl.tělíska měli začít brát až po OVU. Takže slovy STM po potvrzeném vzestupu bazální teploty.(v mém případě zhruba až 20 den).
Doktoři to předepisují takto, protože průměrná žena má OVU 15 den, no ale kdo z nás je průměrná žena??
Jo taky tě chci upozornit, že Provera je syntetický hormon, mezitím co Utrogestan na přírodní bázi, takže je určitě lepší. Takže pokud máš dobré vyjednávací schopnosti zkus MUDR přemluvit k přírodním hormonům (já bohužel nemám).Utrogestan se pak bere ještě na začátku těhotenství nějakou dobu. Provera se musí přerušit.
Doufám, že jsem tě nezahltila informacemi. hezký den.
 andrea 
  • 

dodatek 

(26.10.2004 15:07:23)
Takže přesně k Tvému dotazu, pokud se ti bazální teplota zvýšila právě až po podání progesteronu, tak bych možná pochybovala jestli tu zvýšenou teplotu opravdu způsobila OVU nebo jenom ta vyšší hladina progesteronu. Jestli ho bereš v práškách, tak zkus jednou počkat až se teplota zvýší sama a teprve po 3dnech vyšších teplot(potvrzený vzestup) začni brát hormon.
Z vlastní zkušenosti potvrzuju, že mi tento přístup pomáhá a jsem už bez špinění a s normální délkou luteální fáze. To jsem samozřejmě nevymyslela já, ale chodím na Kurzy přirozeného plánování rodičovství, kde jsme právě jednou brali i neplodnost (ty kurzy vedou dvě gynekoložky).
 Karol 
  • 

Re: Re: Hormony žlutého tělíska 

(27.10.2004 10:45:24)
Holky,
Mne doktor predepsal Clomhexal (3-7.DC) na vyvolani ovulace, a Proveru na to, abych mela pravidelnou MS (mela jsem dlouhe anovulacni cykly). Podle mne se presne udalo to, co jste popisovaly - zacala jsem brat progesteron moc brzo od 15.dne cyklu, a k ovulaci nedoslo - telo se stale snazi ovulovat (dle kvality hlenu).
Takze pristi cyklus zkusim presne to, co jsi mi Andreo doporucovala - brat Proveru az po OVU (po trech dnes vysokych teplot). Doufam, ze to zabere.
Moc Vam vsem dekuju za pomoc!
Karolina
 Karol 
  • 

Vysazeni 

(27.10.2004 11:11:47)
Holky, jeste mne napadlo, myslite, ze musim cekat do noveho cyklu, nebo by bylo mozne Proveru vysadit hned, aby k OVU doslo jeste v tomto cyklu. Jsem teprve 20.DC...
Diky za odpoved. K.
 andrea 
  • 

Re: Vysazeni 

(29.10.2004 8:42:33)
ahojky, no to nevim. Asi spíš ne, protože nějaké hormony už se do tebe dostaly, opravdu nevim.
 Valerie, 31, snažilka 
  • 

Špinění v luteální fázi 

(27.10.2004 14:56:33)
Ahoj, už jsem svům dotaz napsala na podobné stránky, ale teď koukám, že by se hodil spíš sem. Tak se ještě jednou ptám, jestli by mi některá z vás dokázala poradit. BT si měřím teprve druhý měsíc, takže se zatím tolik nevyznám. Teplota mi po OVU stoupá jen o 0,2-0,3 a takhle pořád kolísá, není to málo? Stejně tak i tento měsíc. Nyní jsem 7.den luteální fáze, teplota se drží, ale už od 5.dne se u mě objevilo mírné špinění, 6.den jen nepatrné a dnes zase slabé. Od 5.dne mě navíc pobolívá břicho a dva dny jsem měla ráno průjem. Zdá se mi, že to není bolení břicha typické před menstruací, i když už i tím taky nejsem tak jistá, možná mám nějakou žaludeční virozu a nebo je to podvědomý stres, jestli tentokrát bylo tulení úspěšné.. To špinění mě ale mate. Máte s tím některá zkušenosti a dokázala mi poradit? Moc děkuju a všem snažilkám držím pěsti.
 andrea 
  • 

Re: Špinění v luteální fázi 

(29.10.2004 8:40:11)
ahoj,
už jsem o tom psala v předchozím příspěvku. Mám nedostatečnou funkci hormonů žlutého tělíska a to se projevuje mimo jiné i špiněním v druhé polovině cyklu. Také se to ale projevuje tím, že mám krátkou luteální fázi. Takže zkus se podívat na předchozí cykly, jak dlouhá byla druhá fáze. Pokud byla delší než 10 dnů je všecko OK. Pokud byla ale kratší pak asi máš problém. Krátká luteální fáze je příčinou neplodnosti až u 40% žen, ale dá se to poměrně úspěšně léčit (teda aspoň já se tím utěšuju).
I když na druhé straně máš těch cyklů prozatím naměřených málo a tak jestli bude 2fáze kratší může to být jenom náhoda.
Taky jsem ale slyšela, že některé ženy na začátku těhotenství mírně špiní (obvykle teda v době kdy by měla být MS). Takže možná:))). I to bolení břicha by tomu mohlo napovídat.
Jo jinak to, že ti teplota stoupne o 0,2 - 0,3 je úplně OK, a dokonce bych řekla, že s tím 0,3 máš i stěstí, některým holkám o tolik nikdy nestoupne. andrea
 Jana 
  • 

Re: Re: Špinění v luteální fázi 

(4.11.2004 9:12:36)
Andri,
mám částečně stejný problém jako ty, špinění v druhé polovině lt. fáze, 9-12 den špiním pak dva dny nic a pak MS ( Délka Lt. se zdá být v pořádku) , Mudr mě chtěl léčit HA, ale tu nemůže ani moje hlava ani žaludek ( od 1. dne HA migrény a zvracení). Takže jsem léčbu vzdala....Myslíš, že SARAPIS by mohl pomoci? Díky
 andrea 
  • 

Re: Re: Re: Špinění v luteální fázi 

(5.11.2004 12:32:45)
Ahojky,
slyšela jsem, že SARAPIS pomáhá vytvářet hormonální rovnováhu v těle, takže by mohl pomoct, ale přiznám se že tohle mi říkala jedna doktorka ale sama na sobě jsem to nezkoušela. Můžeš to zkusit, ublížit ti určitě nemůže.
Jenom k té HA. Mě chtěl taky MUDR léčit HA (chodím k jinému doktorovi a pak to konzultuju s jinou znamou doktorkou, tak je ale po dlouhé mateřské a nemá svoji ordinaci), no a já jsem mu řekla, že jsem proti HA a on sám mi pak napsal Proveru.
 jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Špinění v luteální fázi 

(5.11.2004 13:44:23)
Díky ti,
vyzkouším SARAPIS, ja jen měla obavy, jestli to špinění nebude mít vliv na plodnost( teplota je den před špiněním pod čárou a v době špinění zase na stejné úrovni jako v ostatních dnech Lt fáze). Junior ma 4, tak pracujeme na druhým.
 kaktuska- snažilka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Špinění v luteální fázi 

(5.11.2004 18:30:18)
Ahoj, dneska jsem 5 den po OVU a objevilo se u mě mirné špinění. Teplotu mám pořád vysoko. ZAtím si BT měřím první měsíc a po té co jsemčetla může špinění způsobit nedostečná funkce žlutého tělíska. A že se lečí HA.. ale mě sestalo, že sem občas špinila i když sem HAbrala. Je to špatný??? :-(
 andrea 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Špinění v luteální fázi 

(9.11.2004 14:50:49)
ahojky, může to být ještě ovulační špinění, to může být normální. Ani to špinění v LF se nemusí léčit HA, já jsem toho typický příklad, zabraly mi hormony (já beru proveru, lepší je např.utrogestan). Taky je důležité, kdy si naposled byla u gynekologa. To jsme tu zatím neřešili, ale špinění taky může způsobovat zánět nšbo nějaké jiné gynekologické onemocnění.
Nedostatek hormonů žlutého tělíska nejlépe zjistíš podle délky LF, když nebude kratší než 10 je vše OK.
 Monika 
  • 

Tehotenství podle BT 

(3.11.2004 20:55:38)
Ahoj lidičky, je některá mezi vámi, která otěhotněla podle BT?
 andrea 
  • 

Re: Tehotenství podle BT 

(4.11.2004 7:53:49)
ahojky,
jak to mysliš podle BT. podle BT můžeš zjistit, kdy jsou nejvhodnější dny k tulení a naopak kdy je to zcela zbytečné. taky můžeš potenciálně přijít na nějakou tu nemoc.
pokud však problém opravdu máš (třeba neprobíhá OVU apod) tak se stejně musíš léčit hormonama nebo aspon mateří kašičkou, na to ti měření nepomůže.
nevím jestli si to úplně pochopila, ale měření BT není nějaká léčebná metoda. "jenom" může pomoct párům, které jsou zdravé a přesto se jim nedaří.
no a když to rozeberu, tak každá žena otěhotní v období kolem OVu, jenom ty co se neměří prostě neví, že OVU proběhla a kdy.
 Radka 
  • 

Re: Tehotenství podle BT 

(30.4.2007 11:46:23)
Ahoj Tydy Radka?ja jsem Pri prvnim otehotnela podle teploty tzn. kdyz teplotavzrostla na37 a vic a neklesala vedela jsem ze jsem tehotna i test a doktor to potvrdil
 lenka lorencová, 0 dětí 
  • 

Re: Tehotenství podle BT 

(24.7.2008 6:53:09)
Ahoj, prosímtě, kdy má OVU má klesnout bazální teplota. Až těstně před MS nebo dříve? A pokud to chápu dobře, v době, kdy má klesnout a neklesne, b so mohlo jednat o tu nejúžasnější věc? :-)
 Vendulín 


Vysoka teplota pri MS 

(4.11.2004 7:48:09)
Ahojte,
chtela bych se Vas zeptat, zda jste se nekdy setkaly s vysokou teplotou pri MS. Ja vim, ze na zacatku muze byt vysoka teplota zpusobena zbytkovym progesteronem, ale ja jsem dnes 4.DC, MS mi pomalu konci, a teploty ne a ne jit dolu. Celkem je to jiz 17 dnu, co jsou teploty nad "carou".
Pro jistotu jsem zkusila teh.test (ackoliv to je blbost, kdyz jsem mela MS), a ten byl samozrejme negativni.
Myslite, ze by to mohlo byt zposobeno Proverou, kterou jsem min. cyklus brala? Ze by se mi celkove posunula teplota?
Mejte se a diky predem za radu,
Vendula
 andrea 
  • 

Re: Vysoka teplota pri MS 

(9.11.2004 14:53:10)
ahoj,
taky jsem brala tu Proveru a měla jsem vyšší teploty, ještě tak dva dny pak už ne.Takže nevím.
Ale docela mě překvapilo, že MS byla daleko silnější než předtím, ale to asi není nějaká chyba, nebo máš jiné zkušenosti?
 Leník, snažilka 
  • 

nevyznám se ve svých BT 

(12.11.2004 9:31:10)
Ahoj. Prosím prosím o radu. S manžílkem jsme se nedávno začali pokoušet o miminko. Minulý měsíc jsem si začala měřit BT a z výsledků jsem trochu zoufalá. Mám nepravidelný cyklus 28 - 35 dnů. Už 26 dní mám teplotu pořád hodně podobnou 36.8, 36.9, 36.7. (měřím v pochvě). Už jsem myslela, že u mě k ovulaci ani nedojde. Včera mě najednou teplota vyšplhala až na 37.5. Lekla jsem se, protože tak vysokou hodnotu v tabulce ani nemám! Dnešní teplota 37.1., nějak se v tom nevyznám a za pár dní už čekám mensturaci. Nevíte náhodou někdo čím by to mohlo být? Nemáte podobné zkušenosti? Leník
 Hanka 
  • 

Re: nevyznám se ve svých BT 

(13.11.2004 11:11:22)
Také záleží na tom,kdy si teplotu měříš!Čím později si ji měříš,tím máš teplotu vyšší.Každá hodina znamená +1 stupeň!Já jsem teť doma a proto si měřím teplotu později.Dřív jsem si ji měřila ve 4h -36,6 a teť mám před ovulací v 6h -36,8!Ahoj Hanka
 Leník, snažilka 
  • 

Re: Re: nevyznám se ve svých BT 

(15.11.2004 7:29:13)
Ahoj Hani. Já si měřím BT ve všední den v 6 hod, o víkendu trošku později, ale stupně si vždy odečtu! V tomhle problém určitě nebude. Spíš nejsem asi úplně v pořádku.... Dnes jsem dostala menstruaci.
 Bára 
  • 

Re: Re: Re: nevyznám se ve svých BT 

(15.11.2004 10:35:21)
Ahoj. Ja to mam stejne - porad mezi 36.7 - 36.8, pak to chvilku vystoupi na 37.1 a pak zase zpatky. Myslim si, ze je to anovulacni cyklus, ale moc zkusenosti s merenim zatim nemam. Asi to nebudeme mit jednoduchy :-(
 Hanka 
  • 

Re: Re: Re: nevyznám se ve svých BT 

(17.11.2004 0:53:47)
Určitě jsi!Kolik jsi měla před menstruací?Nezáleží jak vysokoje teplota,každá ženská je jiná!Měla by jsi mít teplotu jako křivku nejdříve nižší,pak prudce stoupne,pak klesá a nastává menstruace.Pá
 Leník, snažilka 
  • 

Re: Re: Re: Re: nevyznám se ve svých BT 

(18.11.2004 10:21:26)
Ahoj. Teplotu před menstruací jsem měla 37,2 (těch 37,5 byla doufám jenom chvilková anomálie). Poovulační fázi mám tedy dlohou pouze 5 dnů. pa
 Šárka 
  • 

Re: Re: nevyznám se ve svých BT 

(6.4.2005 14:54:11)
To je zajímavý, o těch časech (každá hodina + 0,1 °C) jsem to netušila ani když jsem si tak měla měřit BT kvůli otěhotnění. Taky jsem se v tom vubec nevyznala.
 Pavlína 
  • 

vysoká teplota po ms 

(24.11.2004 20:56:37)
Ahoj holky,
už téměř rok si měřím teplotu, křivka ukázková, ovulaci bezpečně poznám (cyklus 25-27, ovu 12-14dc). Na začátku cyklu 36,4-36,6 a ve druhé fázi 36,9-37,1. Nyní mám ale hlavu pomotanou, protože jsem měla normální ms a teplota po ní je nadále vysoká, stoupla na 37,2-37,3 a stále se drží. Dle vysvětlivek symptotermální metody by to mohlo být těhotenství. Zřejmě není, protože jsem byla včera (10.den nového cyklu) na odběru Hcg a je 0. Navíc neustále špiním. Měla jsem strach z mimoděložního těhotenství, které jsem už 2x prodělala a pokaždé jsem měla také normálně ms. Nenašla jsem tady odpověď, co může způsobovat tu zvýšenou teplotu na začátku cyklu. Pokud je cyklus anovulační, osciluje bt při nižších teplotách. Žádné léky neberu. No a doktor na ultrazvuku nic samozřejmě neviděl, pouze cystu na vaječníku - tam, kde mi chybí vejcovod.
Nebo snad je brzy na Hcg? Já jsem vážně mimo :-))) Prosím, poraďte, stalo se to některé z vás???

Pavlína
 Lukáš 


Re: vysoká teplota po ms 

(24.11.2004 21:13:08)
Mě se to sice nestalo, ale pokud se jedná o korpusluteální cystu, mohla by být vyšší teplota způsobená vyšší hladinou progesteronu.
Nic si z toho nedělejte, v příštím cyklu se to nejspíš srovná.
je třeba vyloučit zánět.
 Lukáš 


Re: vysoká teplota po ms 

(24.11.2004 21:13:15)
Mě se to sice nestalo, ale pokud se jedná o korpusluteální cystu, mohla by být vyšší teplota způsobená vyšší hladinou progesteronu.
Nic si z toho nedělejte, v příštím cyklu se to nejspíš srovná.
je třeba vyloučit zánět.
 Martina 
  • 

Re: vysoká teplota po ms 

(24.11.2004 21:19:37)
už jsem to psala do jiné dikuse, tak to kopíruju, taky jsem trochu zmatená :-), asi taky pomažu na odběr, docela jsi mě vyjukala s tím mimoděložním :-(

tedy:
Holky, prosím, poradíte?
Snažíme se o druhé dítě a teď při druhém měsíci mi vycházeli slabě pozitivní testy všechny možné druhy a v limitu, ale pak jsem to dostala a to úplně normálně, tak jsem si řekla, že asi to nebylo úplně ok a že tedy se budeme snažit dál, jenže teď už to 2 dny nemám, tedy 8. den cyklu a BT je pořád 36,8 až 37,0 a normálně mám po MS tak 36,2 - 36,3 a tak jsem si dnes ráno dělala pro jistotu test a zase byl slabě (ale opravdu slaboulince pozitivní) tak jsem z toho jelen? Nemyslím si, že jsem těhotná, MS jsem měla úplně normální, ale bojím se, abych něco nezanedbala? Co to může být, nic mě nebolí atd.???
Díky
 Pavlína 
  • 

Re: Re: vysoká teplota po ms 

(24.11.2004 22:30:40)
Předem děkuju Lukáši za vysvětlení, progesteron jsem tušila, jenom jsem nevěděla, že může být ne zbytkový, ale zvýšený. Cysta má prý 4cm, tak asi nějaký ten zádrhel dělá :-)), moc díky!!! Jo ale ještě by mě zajímalo, zda cysta také může způsobit mírně pozitivní těh.test. V neděli jsem měla test právě slabě poz., dnes jiný test negativní, včerejší hcg z krve 0, tak nevím.
Každopádně děkuju za reakci!!
Pavlína
 Pavlína 
  • 

Re: Re: vysoká teplota po ms 

(24.11.2004 22:48:30)
Martino :-))) to jsme na tom teda dost podobně.
Když jsem měla první mimoděložní, vůbec jsem to netušila. Byla normální ms, já se otěhotnět nesnažila, tudíž žádné sledování, ani testy. Začalo mě bolet (píchavě) v oblasti vejcovodu - např. při močení a špinila jsem (stále). Největší bolest byla při styku, což mě už zneklidnilo a tak jsem asi po 3 týdnech skočila k doktorovi. Našel ve vejcovodu ultrazvukem "něco" a nevěděl, zda cysta, nebo plod, tak mi vzal krev a druhý den mi volali, že nástup do špitálu. Bylo to za 5 minut 12, odebrali mi laparoskopií celý vejcovod ihned.
Podruhé už jsem byla snažilka, když se ms opozdila o 3 dny, udělala jsem test a slabě pozitivní. Jenže další den jsem to dostala, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Po týdnu přišlo zase špinění, to už mi bylo divný (další test byl ale negativní), bolest nebyla taková jako minule, ale tu druhou stranu jsem cítila. Takže k doktorovi s podezřením - podobná situace, proběhlo hcg (stovky)a já zase jela do špitálu. Byla jsem vyřízená, že přijdu o druhý vejcovod, ale naštěstí v nemocnici čekali, zda se hcg zvedne a nezvedlo, konstatovali bez laparoskopie, že se to samo zřejmě vypudilo a následně vstřebalo. Pro jistotu udělali revizi dělohy a histologie nález v děloze nepotvrdila, tak to bylo opravdu mimo.
Takže když to shrnu, příznaky jsou hlavně bolest v oblasti vejcovodu a špinění, sporný, nebo pozitivní test. Samozřejmě to tak nemusí být vždycky a někdo bez varování omdlí bolestí a pak jde opravdu o život. Skoč k doktorovi na test z krve, budeš klidnější.
Pavlína
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(25.11.2004 12:46:38)
Pavlíno, tak jsem pro jistotu šla dnes na odběr krve, dám vědět, jak jsem dopadla, díky za popohnání!
 Pavlína 
  • 

Re: Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(25.11.2004 13:09:53)
Martino, to je dobře, určitě dej vědět výsledek. Já blb dneska ráno zkusila opět test a je trošku víc pozitivní. Ale hurá, už přestávám špinit!!! No musím říct, že na gyndě na mě v pondělí koukali, jak na blázna, že tam jdu pár dní po ms a myslím si, že jsem těhotná. Tak po sobě koukali, jako bych snad měla jít spíš k psychiatrovi :-))). Ale teplotu mám vysokou stále 37,3 (v 6.30), prsa mě bolí jako čert a začíná mi být i šoufl. Bojím se, že to mám vsugerované, všechny příznaky odháním a ujišťuju se, že NEJSEM BLÁZEN. Byla jsem těhotná 4x a pokaždé jsem to poznala. Jen ten výsledek z krve je 0 :-))). Což je zatím přesvědčivý důkaz, že nic, že hormonální porucha. No, ale vyčetla jsem v chytrých tabulkách, že (bylo by to 12.den od možného oplodnění) hodnota v ten den ještě nemusí být na potvrzení z krve dostatečná, tak ještě doufám.

Tak jestli jsi snažilka, držím ti pěstičky, aby to bylo to ono a tam, kde má :-))) !!!

Pavlína
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(26.11.2004 22:00:04)
Tak Pavlíno, já jsem ok, prostě mi není nic, jsem moc ráda. Ty slabě pozitivní testy byly způsobené podobným hormonem jako HCG, který už nevím, jak se jmenuje, ale prostě se to stává a ty vyšší teploty asi nějakou virózou, protože dnes už kašlu :-) Přestože se snažím otěhotnět, tentokrát jsem ráda, že to byl poplach, protože by to bylo celé divné. Tak, dej taky vědět, jak je to s tebou!
 Pavlína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(27.11.2004 13:45:06)
To je dobře, že jsi ok. Já zatím nevím, na čem jsem, neboť stále špiním až slabě krvácím (po styku)a bt stále 37,2-37,3. Tělesná teplota 37, normálně jsem podchlazená :-)). Tak buď na mě leze viróza, nebo je nějaká neplecha v děloze (zánět? nemám bolesti..), nebo ta cysta...? Na gyndu zatím nejdu, mám pocit, že by na mě koukali jako na nadrženou snažilku, co to má vsugerované, nebo hypochondra :-)). Testy už nedělám, počkám do další ms a uvidíme. Ta by měla být kolem 8.12. Dám vědět.
Pavlína
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(14.12.2004 10:04:57)
Pavlíno, tak jak jsi dopadla???
 Pavlína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(14.12.2004 11:45:49)
Martino tak mám asi naprosto rozhozený cyklus (cystou?), já nevím. Z toho špinění se stalo krvácení, tak jsem opět zašla k dr (bt byla stále vysoko). Ten mi píchnul agolutin+agofollin na zastavení krvácení (vlastně jsem měla nejdřív ms, pak stále špinění a zase krvácení - dohromady 16 dní). Krvácení ustalo ten den po injekcích, bt asi za tři dny klesla a teď je pro změnu stále nízko, žádný náznak ovu. Tak počítám raději za ms až to další krvácení a tento cyklus asi za anovulační. Další by měla dorazit kolem 22.12, když teď nedorazila. Test jsem měla ještě jednou slabě pozitivní, ale opravdu slabě - což vyhodnocuji jako negativní :-)). Pozítří jedu poprvé do centra as.rep., tak třeba budu chytřejší. Snažíme se už několik let a pořád se nedaří. Rozhodně jsem klidná, že to to mimoděložní nebylo.
Pavlína
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(19.12.2004 15:28:21)
Tak hlavně, že to nebylo to mimoděložní!!! Nám se tento měsíc zadařilo,jsem moc ráda, jednoho prcka už máme, tak snad to bude dobré, ale tentokrát ty čárky na testech (asi na 5) byly tlusté a hned, na ultrazvuk jdu až po novém roce, ale mám pocit, že to bude dobré, cítím to :-)))

Přeju, ať se Vám taky brzo zadaří, je to to nejlepší, co může být...
 Pavlína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vysoká teplota po ms 

(27.12.2004 21:47:55)
Tak to gratuluju!!!!!!!!! No byla jsem v centru a doktor dle té teploty řekl, že to bylo jasně zamlklé těhotenství (ať už kdekoliv). Moc mě nepotěšil, neboť má podezření na septum až přepážku v děloze. (nechápu, mám 15-letá dvojčata, s problémy, nar.v 31tt, ale mám) Tak mám jet na HSG vyšetření (napouštění kontrastní látkou a rentgenování - prý nic příjemnýho. Septum způsobuje, že se zárodek nezahnízdí, nebo hrozí celé těhotenství potrat. Dá se to ale operovat. Zatím se modlím, aby se to nepotvrdilo.

Tak se hezky opatruj - to byl asi nejkrásnější dárek, viď :-))). Na ty magický čárky se už taky těším :-))).
Pavlína
 agent 


Re: vysoká teplota po ms 

(21.12.2004 13:20:15)
Ahoj Pavlino,

chci ti jeno rict, že si merim teplotu uz 4 mesice. Cykl mam stejny, jak mas ty : 26-27 dnu. Teploty pred OVU mam 36.2 az 36.4, Po OVU mam 36.8 az 37.0. OVU mam obvykle 12- 14 den. Tak jsme na tom stejne. Zatim ahoj. Miruš
 SnažiLenka 
  • 

Nízká teplota 

(29.3.2005 14:56:45)
Prosím o radu. Už tři měsíce si měřím BT. První dva měsíce jsem měla na začátku teplotu vždy do 36,75, většinou míň, a pak zas 37.0 a víc. Ovulace byla podle teplot 14. a 12. den, délka cyklu 24 a 26 dní, vcelku ukázkově. Ve dni ovu a před ním mě vždycky píchalo ve vaječnících, nikdy jsem ale nenašla bílek.Tento měsíc jsem zas měla 12. a 13. dne píchání ve vaječníku, ale teplota nestoupla. Dnes jsem 26. DC, od 21. mě hrozně bolí bradavky (jako by v nich byl zánět, ale ne celá prsa) ale teplota je dole, takže těhu být nemůžu(?) - nebo můžu? Znamená to že tento cyklus je anovulační? Mezi tím obdobím 12. až 14 dne jsem vždy, i tento měsíc, cítila čípek otevřený a měkký, pak už tužší, ale zas tak moc to nerozliším. Teplotu jsem si měřila naposledy v pátek (22. den), to bylo 36,68, což je dost málo. Proč vlastně moje tělo reagovalo jako bych ovulovala a přitom nic? Nebo ta teplota není směrodatná? Je to normální? Teploměr jsem už odložila, nervuje mě to.
Díky za každou reakci.
 andrea 
  • 

Re: Nízká teplota 

(24.5.2005 16:19:28)
ahojky,
nevadí, že máš teplotu nízkou, rozhodující je jakou ji máš vzhledem k šesti předchozím, zkus napsat teploty cele, pak ti třeba poradim.kazdopadne teploměr nezahazuj, je možné na základě něho zjistit docela hodně věcí. Jestli jsou ty první teploty dny prvního vzestupu tak ten první cyklus jsi měla luteální fázi jenom 10 dnů, to by mohl být důvod, že mimčo nepřichází....
 Jana, snažilka 
  • 

dotaz 

(28.7.2005 11:14:32)
Ahoj holky,
mám prosbu. Sice se snažíme o mimčo teprve od května, ale..... Vysadila jsem po 11 letech ATK. Prvně bez ATK jsem menstruovala po 32 dnech. Nyní je to již 35 den a stále nic. Již 8 den mě každé ráno bolí v podbříšku jako před menstruací. Těhotenský test je opakovaně negativní. Kompletní symtotermální metodu jsem zatím nezačala, ale začala jsem zkoumat hlen a čípek. Hlen spíše lotio, čípek ani měkký ani tvrdý - něco mezi. Odjíždím na dovolenou a pokud nezačnu menstruovat jdu až po 8. k lékaři. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Je mi sice teprve 27, ale miminko už bychom s manželem moc chtěli a samozřejmě jsme si nepřipouštěli, že by to nešlo ihned, natož nějaké komplikace.
 Katka, snažilka 
  • 

Re: dotaz 

(8.8.2005 16:08:15)
Ahoj Janka, presne viem, o com hovoris. Ja som brala antikoncepciu "len" 6 rokov, ale po vysadeni mavam velmi dlhe cykly, mala som uz aj 70 dnovy! Ono je to vraj normalne, ale u mna to trva uz od 12/2004 a cyklus sa mi zatial neupravil. Skus zajst k lekarovi.
 Jana, snažilka 
  • 

Re: Re: dotaz 

(9.8.2005 9:30:55)
Ahoj Katko,
vím, že v tom nejsem sama. Všichni mě ubezpečují, že je to normální, že trvá až několik měsíců, než se cyklus upraví,ale stejně. Psychicky to opravdu není jednoduché. Nedovedu si představit, že budu ve stejně situaci třeba ještě za dva roky. Držím palce a až se to povede, dej vědět!
JANA
 Marcela 
  • 

hnědá menstruace 

(29.10.2005 18:23:33)
Dobrý den, mám dotaz, osmý měsíc jsem snažilka, moc bych si přála otěhotnět, gynekolog mi zatím udělal testy na hormony, vyšlo mi vše OK, pouze trochu zvýšený estragon, nyní mi předepsal k užívání prášky Clostilbegyt. Vůbec mě nevyšetřoval ultrazvukem, je to normální? Ještě mám dotaz - od mých patnácti let (nyní je mi 26) mám menstruaci vždy hodně slabou, a nikdy červenou krev, vždy jen hnědou, nemůže to znamenat něco špatného, třeba důvod proč zatím nemohu otěhotnět? Děkuji
 Líza 


Re: hnědá menstruace 

(29.10.2005 18:25:32)
Je to normální. To slabé špinění místo menstruace může souviset s problémama s ovulací a Clostilbegyt navozuje ovulaci.
 Abigail 
  • 

Re: Re: hnědá menstruace 

(15.5.2006 12:03:25)
Menstruaci mám dvy roky a pravidelnou. Teď však po týdnu od menstruace,se mi objevila znovu. Není tak silná a je to spíš zmíšené s výtokem,co to znamená?
 Elena 
  • 

Re: hnědá menstruace 

(19.12.2005 16:59:02)
Ahoj Marcela , ja tiez odkedy beriem tabletky Clostilbegyt a potom duphaston mam tmavo hnedu menstruaciu. Predtym som mala cervenu. Doktorka mi povedala , ze to nevadi hlavne ze menstruacia je.
 Šárka 
  • 

Re: hnědá menstruace 

(21.3.2007 12:40:21)
Zdravím, mám takový dotaz, máte někdo prosím zkušenost s krátkou luteální fází, dá se to léčit?
 Alča  
  • 

Re: Re: špinění 

(30.4.2007 10:39:43)
Dobrý den, může mi prosím někdo poradit?. Každý měsíc mám špinění zhruba od 12-16dne a to pokračuje až do skutečné menstruace. Opravdu mi to otravuje život, prosím poraďte mi. Děkuju
 PajaMM 


Re: Re: Re: špinění 

(30.4.2007 11:59:52)
Alco,
zacinas spinit patrne od ovulace a trva to do MS. Ale porad se s gynekologem, ten ti rekne vic a presneji.
 Evík 
  • 

poraďte mi prosím!!! 

(7.12.2005 23:23:38)
Už podruhé za použití vložek při menstruaci mě začalo svědit kolem pochvy. Celé místo zarudlo a třetí den jsem musela už použít tampóny, protože jsem měla kůži rozedřenou až do krve. Prosím o radu, pokud s tím má někdo zkušenosti. Nemůže to být použitými vložkami? Používám: Always Ultra plus duo action se třemi kapičkami.
Poraďte prosím, je to dost nepříjemné a nemůžu pak ani chodit, aniž by mě to tak bolestivě nedřelo. Děkuji
 PajaMM 


Re: poraďte mi prosím!!! 

(8.12.2005 8:06:24)
Eviku,

mivala jsem podobne potize. A proto jsem zacala pouzivat vlozky Sensitive. Jsou taky Always, ale jsou daleko prijemnejsi a jemnejsi. Vazne. Muzu jen doporucit. Tak to zkus, treba to pomuze! Hodne stesti!
 katka 
  • 

STM a PCO 

(22.3.2006 16:51:22)
funguje STM v pripade polycystickych ovarii? ja som s nou zacala, a zda sa mi v tom totalny chaos...nic mi nesedi...dufala som,ze mi povie, kedy mam ovulaciu,ale asi nic z toho :(
teda teploty este ako tak, ale zvysok vobec nie...
 Bára 
  • 

prosim odpovězte.. 

(11.11.2006 14:26:40)
Ahoj.. na začátku tohohle září jsem dostala první menstruaci a od té doby nic. Už jsem ji teď měla mít přibližně po třetí, ale pořád jsem to nedostala ani po druhý. Proč? S nikým jsem nespala, alespoň o tom teda nevim..co mám dělat?
 Nika 
  • 

Re: prosim odpovězte.. 

(13.11.2006 13:31:47)
Neboj, to se někdy stává.
 zuzu 
  • 

problém?? 

(19.1.2007 23:18:15)
Dobrý den,měla bych dotaz,v srpnu jsem měla poprvé nechráněný pohlavní styk,od té doby bylo vše v naprostém pořádku až minulý měsícx jsem měla slabší menstruaci a tento měsíc jsem měla menstruaci 2 dny a pak už spíš jen takovou hnědou tekutinu,nevíte čím by to mohlo být??Mohla bych být těhotná??Prosím poradte mi děkuji
 Jahůdka, tři děti 
  • 

Re:  

(19.1.2007 23:44:00)
Nejde říct na dálku, jestli jsi těhotná. Pokud máš pochybnost, kup si v lékárně těhotenský test, stojí kolem 30 Kč a výsledek je za 3 minuty kdykoli přes den.
Ale stejně si myslím, že bys měla navštívit gynekologa (i když test vyjde negativní) alespoň pro tvůj klid. Může to být příznak něčeho jiného.
Nevím tedy kolik ti je let, ale od 15 let ti gyn. normálně předepíše antikoncepci. Proč se strachovat a řešit nechtěné těhotenství, když tomu jde předejít?
 radka 
  • 

uzavreny cipek 

(30.4.2007 10:52:03)
,mela jsem teplotunad 37 a ted mi klesla na 36,9 a cipek je uzavrenany a menstrulace nedosla co to znamena
 Myška 
  • 

menstruační krvácení 

(15.5.2007 15:50:41)
Dobrý den,

prosím o zodpovězení následujícího dotazu. Před 2 měsíci jsem vysadila antikoncepci Yadine, a nyní mám menstruační krvácení spíše hlenovité...Je to normální, nebo bych měla vyhledat lékaře?
Děkuji za reakci.
Katka
 Terezka 
  • 

Re: menstruační krvácení 

(25.5.2007 9:10:33)
Ahoj, myslím že to je normální, já to mívám taky.
 Vlaďka 
  • 

Absence štítné žlázy 

(30.5.2007 21:29:00)
Mám vyoperovanou štítnou žlázu, už 3/4 roku se pokoušíme otěhotnět, ale zatím se nedaří. Můžete někdo něco poradit? Podle endokrinoložky by to mělo jít normálně. Díky V.
 barbora 
  • 

Re: Absence štítné žlázy 

(20.8.2007 6:41:34)
ak užívate hormóny na štítnu žľazu tak je to normálne,
ale ak nemáte žiadnu medikam. liečbu skúste sa informovať
u svojho gynekológa príp. v centre plánovaného rodičovstva.

s pozdravom
barbora
 Jana 
  • 

Změna délky luteární fáze 

(4.8.2008 1:18:42)
po h. antikoncepci. Je to možné a jaké jsou odchylky? Měřím 2. měsíc a 1. mi vyšlo 8 dnů (krátká). Dnes začíná 11.DPO a menstruace žádná. Těhu test 10.DPO nega.
Nikde to nemůžu najít. Vážně je pevně daná Lut. fáze?
 Monika Novotná 
  • 

Ovulační krvácení 

(10.12.2008 20:45:14)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat - před 4 měsíci jsem vysadila HA po 9 letech. První 2 cykly anovulační po 22dnech třetí s ovulací po 32 dnech cyklu (dle BT zjištěna ovulace a luteální fáze 14dní)..tento cyklus 15DC jsem začala špinit...16DC slabé tmavohnědé krvácení...17DC slaboulince špiním...zažily jste to některá? Může se jednat o ovulační krvácení?? Jsem z toho vyjukaná snažíme se o miminko...Děkuji moc
 Alikaaa, snazilka 


vysoka bazalna teplota 

(15.5.2009 17:31:59)
Ahojte,
meriam si teplotu len prvy cyklus, za 3 dni mam dostat menstruaciu, takze graf prveho cyklu mam uz skoro cely. Najnizsiu teplotu pred a v den ovulacie som zaznamenala 36.8 a zatial najvyssiu 37.3 stupna. Podla clanku, kde sa opisuju problemove cykly sa o vyssej bazalnej teplote pise, ze to moze znamenat nadmernu funkciu stitnej zlazy. Ale tuto poruchu sprevadzaju vraj slabe menstruacie, dlhe cykly a znizena plodnost. To posledne nemam ako zistit, ale cykly mavam uz roky 28-29 dnove, cize normal a menstruacia byva prve dni silna, takze sem nespadam. Vacsina prikladovych kriviek nedosiahne ani moju najnizsiu teplotu, preto by ma zaujimalo, co ine by to mohlo znamenat a aky to moze mat vplyv na plodnost. Sledujem aj hlien a ten je tiez ok. Neberiem ziadne lieky.
 Petka 
  • 

menstruace v těhotenství 

(30.9.2010 15:16:37)
nemáte některá zkušenost s krátkou menstruací v začátku těhotenství? cca 1,5 dne?
 Kamila 
  • 

Docházející vajíčka?  

(11.3.2013 22:36:41)
V článku jsem narazila na něco co mě fakt zarazilo, že prý v menopauze dojde k zástavě ovulace protože se vypotřebují vajíčka? Tak to je teda blbost. Těch vajíček je na 40tisíc. Pokud to vydělíme 12 ovulacemi za rok, tak máme zásobu vajíček na víc jak 3 tisíce let. Nebo ne?
 janka 
  • 

krvacení 3-4 den po ovuluci 

(28.5.2013 14:03:19)
Dobrý den chci se zeptat jestly mužu krvacet 4 den po ovulaci ,nikdy se mě to nestalo?krvacení 2 dny apak nic ,?a myslíte že mužu otehotnet vadí nečemu to krvacíní dekuji všem za odpoved
 anička 
  • 

Špinění týden před očekávanou MS po zánětu močového měchýře? 

(26.5.2014 15:02:32)
Dobrý den, v plodné dny (měřím se teplotu a i v jiné cykli mi to vychází na tyto dny) jsem měla opakovaně pohlavní styk, vždy za použití kondomu, který nepraskl ani nesklouzl a myslím, že se tedy do mě nemohlo nic dostat. Sperma bylo normálně po styku v kondomu. 3 dny po posledním styku mi začal zánět močového měchýře, bolest při močení, krev v moči atd. prostě klasické příznaky zánětu, i když jsem ho měla poprvé a u doktora jsem s tím nebyla, tak si myslím, že to byl on. Brala jsem na to nějaké prášky z lékárny s názvěm UROVAL manosa, dnes po 3 dnech braní těchto prášků pociťuji značné zlepšení, avšak co mě trápí a na co se chci zeptat je to, že dnes (7 dnů po styku) jsem začala slabě špinit z pochvy. Hnědé špinění ale i krev, jako by přicházela menstruace, ale je to jen slabé a nezvyšuje se to. A je to 7 dnů po ovulaci, menstruaci očekávám až za 6 dnů. Nevíte, o co by se mohlo jednat? Je možné, že bych i přes to, co jsem tu popsala, mohla být těhotná a jednalo by se o uhnízďování? Nebo to spíše souvisí s tím zánětem, třeba reakce na ty prášky? (ač ty prášky píšou, že jsou vhodné i pro děti a těhotné ženy, tudíž by neměli být nijak škodlivé) Děkuji za odpovědi
 Zuzana Anýžová 


Spineni 

(27.3.2017 17:03:22)
Dobry den, chtěla bych se zeptat. 10.3. jsem dostala svou pravidelnou M/S. Druhy den jsem do toho jeste chytla střevní chripku. 14.3. mi M/S skoncila tzn. O 2 dny dříve nez jindy. Poté ale 22.3. Jsem začala špinit světle růžový někdy az hnědý výtok, který trvá az doteď. Ma lékařka ma bohuzel dovolenou takze se k ni dostanu az ve čtvrtek. Žádné bolesti nemam jen někdy rano me poboliva v podbrisku. Nikdy se mi to nestalo tohle je poprvé. Nevíte čím by to mohlo byt? Jsem z toho celkem nervozni. Dekuji za odpoved. ~a~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.