| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mikuláš a Anděla

 Celkem 58 názorů.
 Vera Souradova tri dospele deti, jedno male 
  • 

Uz chybi jen cert 

(12.1.2000 7:13:49)
A ten se v Cechach casto poji s Matesem , tedy Matejem (puvodnim jmenem Trepifajksl, Zapomenuty cert).Pro holcicku bych doporucovala Barbora, ta chodi jeste pred Mikulasem a taky nadeluje. Nebo Lucie; prichazi v severskych zemich a kdysi i u nas az po nem, anebo taky Perchta.
Rodice si vymysleji na deti leccos nejen u nas: Znala jsem maleho americkeho chlapecka, ktery se jmenoval LEGION. Ne podle legii, ale citatu z bible:..a byl jich legion... o vyhaneni dabla Kristem.
Chlubil se, ze se jmenuje Dabel a vedel presne cislo citovaneho verse z bible. (Mohu najit).
V babtistickych rodinach by nikdo nedal divce jmeno Eva, leda by ji chtel potrestat za nejake hrichy..
Za to je maji rady feministky a vubec svobodymilovne zeny.
Jmeno vypovida zpocatku vic o rodicich a dobe,kdy se dite narodilo,nez o diteti samem. Ale pozdeji jako kazde "slovo" dite jakoby "formuje":to jak se "vyrovna" s rodicovkym smyslem pro humor nebo politickym presvedcenim (jmena VILEN bebo Elektricity v Rusku nebo v Americe), ci s rodinnou tradici.
Neni to vzdycky lehke. Ale nekdy o to zabavnejsi.
V Americe se casto davaji vsem detem jmena se stejnym zacatecnim pismenem synove. Napr.Thomas, Thor atd.Nebo podle abecedy, s odpustenim jako u pejsku. Prvni "vhr" A, druhy B. podle tohoro principou by Barbora byla take vhodna jako druha dcera po Andele. Tak Vam preju pekne pohrani. Pokud byste chteli par exotickych jmen, nakouknu pro Vas do Oxfordskeho slovniku. Nebo se podivejte do knih cerne magie na jmena certu a dablu. Vera S.


 Šárka, syn 13 let, dcera 10 let 
  • 

Jméno? 

(13.1.2000 8:35:30)
Nápadů už bylo dost, ale co zkusit soulad s abecedou? Například chlapeček Matyáš, holčička Adélka anebo Andulka? No anebo zcela z jiného konce co třeba takový Silvestr, nebo dokonce jeden ze tří králů (podotýkám, že jmenovat se Kašpar, asi bych rodiče trošku proklínal)? Pro holčičku mě ovšem v tomto případě nenapadá nic. Nepatrně stylová by mohla být eventuelně Zlata. No a nebo když už jsme u těch vánoc, takový Josef a Marie, co? Ale aby vám to jednou ten svištík nevytknul ....
 Andrea Gajdečková 
  • 

Re: Jméno? 

(24.11.2011 14:26:02)
Já navrhuji Andreu,Agátu:-) a pokud je to kluk Adam,Max
 Michaela Singerova 
  • 

jmeno 

(14.1.2000 19:32:44)
strasne Vam zavidim. Mit deti Mikulase a Andelku je naprosto fantasticke. Vybrat to prave jmeno je totiz opravdu dokonaly orisek. V soucasne dobe tento problem resime s manzelem take {vetsinou kolem 4 hodiny ranni kdy me zrovna neco nesmyslneho napadne}.
Myslim, ze skvele jmeno pro vase dalsi miminko je Bertik [Albert] a pro holcicku? To je teda poradnej orech.
Preju hodne stesti a stastny vyber.
Michala
 Marie, 27 let, syn Ludvík 22měsíců 
  • 

Čertík - Bertík 

(7.2.2000 22:10:25)
Při čtení vašeho příspěvku mne ihned napadlo doplnit Mikuláška a Andělu Bertíkem, tedy jménem, které by obsahovalo část -bert jako Robert, Albert apod., kde je možné užívat podobu Bertík.
Hlavně ať je zdravý.
S pozdravem Marie.
 Martina K. 2 dcery 4 a 9 let 
  • 

Mikuláš a Anděla 

(27.2.2000 17:17:44)
Vybrali jste krásná jména, podle mě musí být to třetí kluk Albert, teď už přece nemůžete jinak.
Zdraví Vás Martina, maminka Adélky a Madlenky.
 Lenka (Šimon 2,5 roku, Matěj 0,5 roku) 
  • 

Mikuláš, Anděla a... 

(18.3.2000 22:11:45)
Tak tedy pokud ještě sourozenec není na světě, zapojuji se do diskuse:
dívčím jménem Dobra nebo Dobruška, nebo taky Johanka
a klučičím Kryštof nebo Kristián.
 Kamila 
  • 

Jména sourozencům 

(5.12.2000 14:29:57)
Holcicka - Dušica
Chlapec - Rufus
 Kamila 
  • 

Jména sourozencům 

(5.12.2000 14:30:03)
Holcicka - Dušica
Chlapec - Rufus
 Kamila 
  • 

Jména sourozencům 

(5.12.2000 14:30:09)
Holcicka - Dušica
Chlapec - Rufus
 Lenka 
  • 

Jak se jmenuje? 

(5.1.2001 23:50:03)
Dlouho jsem tu nebyla, prozraďte mi někdo jak se jmenuje sourozenec Mikuláše a Andělky?
 Míra & spol 
  • 

Re: Jak se jmenuje? 

(8.1.2001 7:54:09)
Sourozenec Mikuláše a Anděly ještě neni na světě (teda pokud se nepletu).
M.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Jak se jmenuje? 

(8.1.2001 22:24:51)
Jak to, že není na světě, vždyť loni touto dobou snad už byl na cestě, ne?
 Hroch, Mik. a Andela. 
  • 

Re: Re: Re: Jak se jmenuje? 

(9.1.2001 9:31:23)
Ale ne, nebyl na ceste a zatim ani neni. Byla to vloni takova Mikulasska hricka (tedy, ne ze bychom doma Andelu a Miklulase nemeli). No ale zatim jeste porad muzeme o jmene tretiho do party premyslet. (o je, to zas bude rozhodovani).
 Petra 
  • 

jméno pro třetí miminko 

(14.3.2001 13:31:35)
Bertík. Ke kombinaci Mikuláš-Anděla mne napadá jedině Bertík. Je fakt, že si souvislost uvědomí jenom ti dříve narození, kteří v dětství sjížděli "Pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí..." ale nic jiného mně opravdu nenapadlo.
 Dita syn Kryštof 


Mikuláš a Anděla 

(5.6.2002 22:38:19)
Clapeček Albert, a holčička Běla připadá mi to nějak andělské. No a co Žofie? To je taky dost nevšední, ale chtělo by to ještě Serváce, Pankráce a Bonifáce. Jo a co takhle Kašpar, Melichar a nebo Baltazar? No fantazii se meze nekladou tak držim palce at je to to správné.
 Renat 
  • 

Re: Dětičky 

(1.2.2004 16:24:43)
Musim se připojit,zajimave tema.Chtelo by to naplanovat jeste dalsi dve deticky a s jmenama zacit od jinud.MIKULAS A ANDELA - je jasne,ze zneji kladne...atd.,ale certika nikdo v oblibe nema,a navic jmeno Cert snad nepripada v uvahu a Albert,ROBERT apod.neni dokonala spojitost s Mikulasem a Andelou (nekterym by to nemuselo dojit,ze je to vlastne napodobenina k certovi).A co kdyz by to byla dvojcata,najit dalsi podobne jmeno-no nevim,to uz pak jedine CERT A LUCIFER.CHtelo by to naplanovat dalsi dve deti(nejlepe parecek) a k nim i dalsi dve originalni jmena,ale zase trochu z jineho soudku.Co treba JASMINA a Narcis.NEEEEEE to byl vtip!Dulezite je,aby detatko bylo zdrave a stastne v rodine.Jinak me tohle tema hodne pobavilo a hlavne STRASNE BY ME ZAJIMALO JESTLI NEJAKY TEN SOUROZENEC JESTE BUDE A JAKE ZVOLITE JMENO pripadne jmena.DOZVIM SE TO NEKDY? :%( Loucim se =.)
 hubertxy 


Re: Re: Dětičky 

(1.2.2004 16:33:18)
Už to tu bylo, sourozenec se jmenuje Kašpar.
 Mišpule těhule 
  • 

Kryštof a Barborka ???? 

(14.4.2004 15:04:35)
Co takhle Kryštof nebo Barborka????

Myslím že Mikuláš Anděla a Kryštof není špatná alternativa a v přpadě holčičky:
Mikuláš Anděla a Barbora .... Nenapadá mě nic lepšího! :)
 Renda 
  • 

Re: Kryštof a Barborka ???? 

(16.4.2004 21:07:00)
Mikuláš, Anděla, Albert
Mikuláš, Anděla, Berta
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Kryštof a Barborka ???? 

(16.4.2004 22:15:23)
Mám pocit, že Mikuláš s Andělou už mají brášku Kašpara :)
 Mimi 
  • 

Re: Re: Re: Kryštof a Barborka ???? 

(18.12.2004 18:43:29)
Dufam ze len srandujes...Krystof? to je hrozne meno...Mikulas a Andelka je krasne ale Krystof? Mne sa celkom paci meno Maxim....a pre dievca Eliska. Ale gratulujem ak sa uz babo narodilo...nech ma hocijake meno len nech je zdrave...
 Jana, tři děti 
  • 

Pro Mikuláše a Andělku 

(15.8.2004 12:05:33)
Pokud bych měla Mikuláše a Andělku a narodil by se druhý syn, dala bych mu jméno Bertík tedy Albert. U dcery nevím, snad Lucie
 Iva 27, Kačenka 4, Ondrášek 3 


Jména 

(15.8.2004 23:14:12)
Podívala jsem se na datu prvních odpovědí a píšu s velkým zpožděním. Ale pro případ dalšího dítěte... Na holčičku není špatné Jitřenka. A když jsme u těch nezvyklých českých jmen, kamarádka má Prokůpka. Ahoj Iva
 david 
  • 

jmeno pro tretiho do rodiny 

(25.10.2004 15:23:58)
v pripade narozeni chlapecka bychom doplnili řadu o BERTIKA (Bartolomej). jedna se spis o vesele reseni problemu, ale kdo vi??? u divciho jmena tezko rici? na kazdy pad prejeme stastny vyber!
 Mirka, šestiletý syn 
  • 

Re: jmeno pro tretiho do rodiny 

(25.10.2004 16:32:34)
Davide, zajímalo by mě, z čeho vznikla Tvoje asociace Mikuláš - Anděla - Bertík... Že by to souviselo se Štěpánkou Haničincovou a čertíkem Bertíkem?...
Zdraví Mirka
 Andrea syn Mikuláš 
  • 

Mikuláš a Anděla 

(5.1.2005 16:17:37)
Mám syna Mikuláše, protože je to nádherné jméno a nikdo mi to nevymluví, a když jsme uvažovali o dalším dítěti tak se debatovalo o jménu a mě hned napadla Anděla všichni říkali, že jsem praštěná tak zírám, že to už někdo udělal fak dost dobré. Gratuluju ke všem dětem.
 MM 
  • 

Mikuláš - jak mu říkáte? 

(6.12.2005 18:28:43)
Ahoj,
zaujalo mě, že píšeš že máte syna Mikuláše. Čekáme druhé mimi, vypadá to na dalšího kluka (první je Martin) a o Mikulášovi jsem už také přemýšlela. Ale jak mu pak říkat v každodenním životě? Docela by mě zajímalo, jak je to u Vás - jak na něj voláte, když nechcete použít to celé (přece jen delší) celé jméno? Díky za tip. MM
 Anděla Halberštátová, 2 dospělé dcery 
  • 

tipy na jména k Mikuláškovi a Andělce 

(17.1.2005 11:43:13)
Náhodou jsem si přečetla váš problém se zvolením jména pro vaše případné další dítě. Pokud máte Mikuláška, můžete dát třeva Václava, Baltazara, Matouše, Jana, Antonína. K Andělce se hodí dívčí jméno Anna, Cecílie, Hedvika, Tonička. Moje křestní jméno je Anděla, ale moje dcery se jmenují Lada a Halka. Vybírat je opravdu z čeho. Hodně radosti z vašich dětí současných i budoucích!
 Hela+2 děti (27.5.05) 


jména dětí 

(27.2.2005 6:36:36)
Já osobně bych hlasovala rovněž pro Bertíka-Alberta a Báru-Barborku, jsou to hezká jména a ke jménům Vašich dětiček hezky ladí ať již by to byl Mikuláš+Anděla+Bertík nebo Mikuláš+Anděla+Barborka.

Jinak jsem nakloněna spíše klasičtějším jménům než jste vybrali u prvních dětiček, (my máme ve výběru jasno, byli jsme rozhodnuti už předem že děti se budou jmenovat po nás - no vlastně nejen po nás - prostě nenarušíme rodinnou tradici a navíc se nám líbí klasická česká jména), ale ta kombinace je vážně dost zajímavá a jen tak se nevidí... a zase tak extrémní jména to nejsou, zní hezky...
 Anna, 2 kulíšci 
  • 

Re: jména dětí 

(5.3.2005 7:31:28)
Mám dvě malé dcery - Aničku a Eminku. Myslím, že jméno Ema není příliš časté, ale je hezké, i když nás okolí překvapilo tím, že mnoho lidí je považovalo za neobvyklé. Moc se mi líbí jméno Apolena, Rozárka, Marie...
Mám jiný problém, že můj manžel se jmenuje Adolf a vím, že si přeje zachovat v případě syna tohle rodové jméno. Vím, že to je krásné jméno, které jen zneoblíbil jeho nejznámější nositel, ale i přesto mám pochyby...
 Marci 
  • 

Re: Re: jména dětí 

(14.4.2007 0:07:20)
Ahojky,

to mám radost. Mám doma roční Amálku a moc bych si přála ještě Rozárku (Rozálii). Jenže doma je z toho poprask, všichni mně mají za blázna. TAk mně moc potěšilo, že obě jména Amálka i Rozárka se v této diskusi těší docela velké oblibě.

Papa
 Eliška Liška 


ani nečtu ostatní příspěvky! vím to hned 

(8.4.2005 19:20:53)
Já jsem pro Bertíka!
 Líba,28 
  • 

jméno pro sourozence  

(24.11.2005 16:07:09)
I když je to už asi s křížkem po funuse, napadá mě jméno pro chalpečka Albert - Bertík.
Mikuláš, Anděla a Bertík:)
 Lenka Novotná 
  • 

To je jasný 

(16.1.2006 13:34:31)
To musí být čertík Bertík, a proto Albert,popř. Albertina.
 Jarka Pavoučková , bezdětná 
  • 

jméno 

(21.2.2006 19:07:59)
Líbí se mi zvláštní lidé a proto jsem si Vám dovolila napsat. Já osobně bych asi zvolila jméno, které by s těmito dvěma nemělo co dočinění, ale jinak asi jnéno, která je v blízkosti v kalendáři u Mikuláše.. Aby to bylo vvšechno pohromadě :)
Přeji Vám hodně štěstí ve vybírání vhodného jména a hodně zdraví pro vás pro VŠECHNY.
 Vlastička 
  • 

jméno pro sourozence 

(11.5.2006 13:41:09)
Já bych navrhovala např. Jméno Božetěch, nebo Bohumil(a) ať máte sestavu kompletní
 Tereza, bezdětná 
  • 

Jméno pro 3.dítě 

(16.8.2006 18:15:20)
když máte Mikuláše a Andělu, tak se k nim hodí jména Kristiana- což znamená v překladu kristova, nebo mužsá varianta Kristián . Ale dítě už asi na světě je, to je spíše inspirace pro jméno 4. potomka
 kača 
  • 

Re: Jméno pro 3.dítě 

(21.10.2006 17:34:20)
Ahojky, Albert je super a pak taky co tak Silvestr?
 Dáša 
  • 

Krestni jmeno - sourozenec 

(3.1.2007 15:56:28)
Navrhuji jmena: Vojtech a Anezka
 Jojina 


Hledáme vhodné jméno pro miminko k našim dvojčátkům Tobimu a Tadikovi. 

(18.3.2007 12:24:14)
Po přečtení tohoto článku jsem se zaradovala, jelikož jsem zjistila, že více lidí bylo v podobné situaci, jako jsem teď já s manželem.Jména Mikulášek a Andělka se mi moc a moc libí. Když jsem zjistila, že konečně čekáme miminko, hned jsem si představovala, že se mi narodí už od dětství vytoužený chlapeček. Ještě ten den jsme s manželem začali vybírat jména a musím říct, že to bylo pořádně těžké. Nakonec jsme se domluvili, že já vyberu jména pro chlapečky, manžel pro holčičky a z tohoto seznamu pak společně vybereme to nej jméno. Po několika hodinách jsme se konečně domluvili a to na Tadeáškovi a Anežce. Pan doktor nám ale udělal čáru přes rozpočet a to když mi oznámil, že čekáme dvojčátka.Jako ve snu jsem šla domů a oznámila to svému muži. Ten byl napřed trošku vyděšený, ale nakonec byl sám na sebe hrdý :-)a to zvlášť po ujištění pana doktora, že to jsou dva kluci. Jméno Anežka jsme tedy mohli vypustit a začaldalší výběr pro druhého chlapečka... Naše dvojčátka před necelými tři týdny oslavila čtvrté narozeniny, jmenují se Tadeášek a Tobiášek a jsou to pořádní lumpíci. V polovině srpna jim přibude bratříček nebo sestřička a my s manželem si nevíme rady s jménem. Anežku už dát nechceme, protože ji má manželova sestra a na naše dvojčátka se spoléhat nemůžeme, jelikož si oblíbila jména z večerníčků. Proto bych byla moc vděčná za vaše nápady. Předem děkuji já, manžel i Tadík s Tobim.
 DitaB 


Re: Hledáme vhodné jméno pro miminko k našim dvojčátkům Tobimu a Tadikovi. 

(18.3.2007 13:50:08)
Milá Jojino,

tak jsem se dostala k Vašemu příspěvku týkajícího se mého oblíbeného tématu - to jest volby jmen. Já sama jsem maminkou 3,5letého Mikuláše a taky mě v době výběru uchvacovala klučičí jména končící na -áš nebo začínající na Š (i proto, že máme písmeno š v příjmení :-)).

Kdybyste měli kluka, pak by se mi k němu asi hodil dnes též velmi oblíbený Matyáš, nebo méně obvyklé Eliáš. Kdybyste nechtěli dalšího -áše, ale naopak i třetí jméno na T, pak mám slabost pro Theodora. Líbí se mi i Tim či Timon, Tony. A nebo by šel Tomáš :-) (kombinace obojího :-))

Holčičí jméno se mi vybírá hůř. Napadá mě veleoblíbená Terezka nebo řecké Thea. Nebo některá z variant Dorotky či Theodory - mám ráda jména, která znamenají, že dítě je božím dárkem :-) Anebo Štěpánka. Hodně záleží i na příjmení. Nebo i na znamení, v němž se má narodit :-)

Přeji šťastnou ruku při volbě jména!
 Jojina 


Re: Re: Hledáme vhodné jméno pro miminko k našim dvojčátkům Tobimu a Tadikovi. 

(18.3.2007 19:31:22)
Milá Dituško,
moc Vám děkuji za Vaše nápady. Nad jmény jsme strávili hodně času a přesto si pořád nevíme rady. Sice máme čas až do srpna, ale mám ve věcech ráda jasno. Taky bych tomu maličkému nechtěla dát jméno, které už někdo z rodiny má a tím se náš výběr zmenšuje, protože máme docela velkou rodinku. Právě toho Tomáše už máme. Jmenuje se tak manželův mladší bratr... Eliáše ale navrhnu. Žádného vlatně ani neznám a docela mě toto jméno zaujalo.
Já však stejně pořád doufám, že tentokrát nosím pod srdcem holčičku. Přeci jenom mít čtyři chlapy v baráku by byla docela fuška :-)Z holčičích jmen se mně osobně líbí Anežka, Amálka,Dorotka, Stázinka,Eliška, Esterka, Viktorka, Leontýnka,Madlenka a Lotka.
Možná to uděláme tak, že s manželem napíšeme jména na papírek a Tobiášek s Tadikem něco vylosují :-)

Moc Vám děkuji a pozdravuji Mikuláška!
 žanda 
  • 

Re: Re: Re: Hledáme vhodné jméno pro miminko k našim dvojčátkům Tobimu a Tadikovi. 

(18.3.2007 20:48:04)
Ahoj, mi jsme dali jméno Eliáš našemu synkovi, zvažovali jsme Eliachim, ale to první bylo jednodušší. Naše dcerka se jmenuje Flóra, ale kdyby jsme měli třetí...tak nevim no...ale to by mě spíš asi kleplo, pač je mám od sebe rok a čtvrt...
 Jojina 


Re: Re: Re: Re: Hledáme vhodné jméno pro miminko k našim dvojčátkům Tobimu a Tadikovi. 

(18.3.2007 21:10:42)
Ahojky,
díky za odpověď! Mě jméno Eliáš opravdu zaujalo a líbí se mi. Jak mu ale říkáte? Poradila by jsi mi nějaké zdrobnělinky? Chtěla bych toto jméno trošku víc prosadit. Stále ale doufám, že to konečně bude holčička :-)
Věkový rozdíl něco málo přes rok je opravdu docela záhul. I proto jsem chtěla mít větší věkový rozdíl mezi dětmi. Nakonec ale byla dvojčátka a taky jsme to zvládli. Člověk zvládne všechno, neboj ;-)
 Žanda, holka 23 měs. a kluk 8 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hledáme vhodné jméno pro miminko k našim dvojčátkům Tobimu a Tadikovi. 

(18.3.2007 22:58:37)
Nejčastěji mu říkáme Elíšku, Eldo, Elíku, Eliášku, Elí...ap.
 Jojina 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hledáme vhodné jméno pro miminko k našim dvojčátkům Tobimu a Tadikovi. 

(19.3.2007 11:07:40)
Tak ty zdrobnělinky jsou moc krásné. Uvidíme, uvidíme... :-)
 Veronika+3kluci 


mikuláš 

(17.5.2007 22:08:15)
Tak my jsme se našemu Mikulášovi pomstili hned několikrát. Nejen teda, že má svátek na mikuláše, ale počkal si, aby se na Mikuláše i narodil. Takhle to jméno vlastně vzniklo - tatínek prohlásil, že se narodí na Mikuláše a bude to Mikuláš. No a on si chlapeček s tím narozením dal skoro 2 týdny načas.
 Filipes76 
  • 

Bertík 

(10.10.2007 14:55:18)
Když to bude kluk, mohl by to být čertík Bertík :o)
 Naďa+T+E+P 


Mikuláš, Anděla a Čert? 

(14.10.2007 11:10:28)
Zdravíme vás z malebné Peruce a přejeme hlavně zdravé miminko.
My čekáme přírůstek v únoru a shodou okolností jsme si z naši matriky vypůjčili knížku o jménech. Doporučuju!!Tam určitě nápad najdete :
Miloslava Knappová
Jak se bude vaše dítě jmenovat
Nakladatelství Akademia

S pozdravem Naďa s rodinou :-)
 Anděla H. 
  • 

Jméno pro sourozence Mikuláše a Anděly 

(16.10.2007 12:07:17)
Dobrý den,
pokud narozený syn nebo dcera Mikuláše už je na světě a má jméno, berte můj návrh jako bezpředmětný. Pokud tomu tak není, tak bych vám navrhla pro syna jméno Tobiáš a pro dceru Anna. Co na to říkáte?

S pozdravem - vaše neregistrovaná čtenářka
Anděla H.
 jana 
  • 

Damián/Damiána 

(30.10.2007 15:53:11)
jiný jméno k andělovi a mikulášovi nejde. leda něco složitějšího - třeba rex - ale to už není tak ložený.
 Bábi Jája 
  • 

příspěvek k článku ---Mikuláš a Anděla 

(13.12.2007 17:47:32)
Mi by se líbilo Štěpán a holčicka Stázinka.Ovšem je i hezké Pepíček a Anička.
 Jitka 
  • 

Pro holčičku 

(3.1.2008 23:32:23)
A co třeba Luciana pro holčičku a kluk klidně Silvestr nebo třeba i Lukáš
 Martina, jednen chlapeček a holčička na cestě 
  • 

čertovské... 

(30.12.2008 12:19:57)
Přece Bertík ... tedy Albert!!!
 Veronica1 


Jméno 

(12.3.2009 11:08:17)
Mě se líbí jméno Nikoleta jmenuje se tak i moje kamarádka,třeba se Vám bude taky líbit.
 Kris,Andělka12/07Matýsek05/10 


mikulas a Andelka 

(3.1.2010 22:44:15)
co takhle Bertik
 Justina, syn a dcera 4 roky 
  • 

Bratříček/sestřička pro Mikuláše a Andělu 

(16.7.2010 17:16:30)
Je dobé mít pro děti určité obhájení pro volbu jmen (pro moje dvojčata mám Justina a Martin po rodičích), také mi nepříde moc spravedlivé dát jednomu dítěti typické jméno, když máte dvě tak krásná neobvyklá jména pro ty další, tak mě napadají tyto varianty

a) držet se jména, které připomíná svátek, proto: Valentýn, Valentýna, Kašpar, Melichar, Baltazar atd.
b) podívat se do "slavné" historie ................ např: Kryštof, Robin atd.
c) jednoduše vybrat neobvyklé, ale pěkné jméno.............Žofie, Alfréd (Alfík), Albert (Bertík)
d) vybrat biblické jméno jako Zachariáš, Rút, Azaiáš, Ráchel, Samuel, Gabriel atd viz http://seznam-biblickych-jmen.navajo.cz/

tak přeji hodně štěstí při výběru a šťastné a zdravé miminko, Justina

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.