| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme poprvé vyjeli

 Celkem 20 názorů.
 Lucka 
  • 

radosť 

(23.4.2004 15:29:48)
Myslím, že ste od nej chceli na prvýkrát príliš veľa. Podľa mojich skúseností si musí dieťa na všetko nové najprv postupne zvykať a potom sa z toho dokáže tešiť (u nás aj na kočiarik). Nabudúce to určite bude lepšie. Inak aj my dospelí nie sme vždy nadšený z každého nápadu nášho okolia :-) tak čo už potom detičky...
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: radosť 

(23.4.2004 19:10:00)
Souhlas. Napoprvé úplně stačil kilometr :-) Jinak sedí-li dítě vpředu, nejenže na něj vidí rodič, ale víc vidí i dítě a může navíc troubit, nebo lovit hračky nebo flašku s pitím v košíku před sebou.
 Marketa,15mesicni chlapecek 
  • 

Re: Re: radosť 

(23.4.2004 22:01:17)
naprosto souhlasim, taky by me tak narocny vylet napoprve moc nebavil a jeste sedet v zadu no hruza, popravde si nedovedu sveho synka na kole vubec predstavit, mela bych divny pocit ze na neho nevidim a bala bych se ze se nekde naborim i s nim, coz by treba nemusel prezit nebo mit tezke nasledky
 tangerine 


Trochu příliš... 

(23.4.2004 22:26:14)
Myslím,že jste chtěla od své malé holčičky toho trochu moc,aby vydržela dlouhou cestu vzhůru - dítě potřebuje dostatek odpočinku a aby se jí to líbilo - dítě nevydrží soustředit svou pozornost tak dlouho na jednu věc, a tou byly především vaše záda a pak ubíhající svět kolem.(jako když vy se díváte z auta,asi tolik z toho měla.)A že je každé dítě jiné? Ano,a je to dobře,našeho syna to také v sedačce nebavilo vůbec,ani vpředu a začalo ho bavit až vlastní kolo ve třech letech. Tak hodně zdaru a opatrnosti.
 Renik 


Výlet 

(24.4.2004 21:13:08)
Taky se těším na naš první výlet na kole
 Terreza 


U nás 

(24.4.2004 21:55:57)
Štěpánka i Petřík neměli s jízdou v cyklosedačce problém - nejdřív jsem je totiž vozívala v krosně na zádech, a je pravda, že jsme nikdy nejeli daleko - nejsem žádná zdatná cyklistka! :-) Ale Anežka - to bylo NĚCO! :-) Bylo jí 11 měsíců a Štěpánka s Petříkem právě zvládli jízdu na svém vlastním kole, a dožadovali se každodenní projíždky, o víkendu i 2x denně. Já byla těhotná, a pro tatínka to byl přijatelný způsob "venčení smečky". I koupili jsme sedačku a helmičku, aby nemusela být v krosničce a ten, kdo jí poveze, si nehuntoval páteř. Sedačka byla samonosná, tedy nikoliv na nosiči,ale přichycená k sedlové trubce, a líp kopírovala nerovnosti terénu. Problém byla helmička! První problém byl při nákupu. Nechali jsme si ukázat nejmenší velikost on několika výrobců, na všech bylo VHODNÉ PRO DĚTI OD 8 MĚSÍCŮ (to jsme splňovali), ale nejmenší obvod hlavičky byl 46cm, kdežto Anežka měla jen 44cm!
Druhý problém připevnit helmičku tak, aby si jí to všetečné dítko hned nesudalo,což se nakonec povedlo, ale za cenu neutichajícího řevu. Krátká zkušební vyjížďka tedy vypadala tak, že jsem pomohla u branky všem nasednout a poslouchala jsem, jak se UÁUÁUÁUÁÁÁÁÁÁÁÁáááááá vzdaluje, a za 10 minut uáuáuáuáuáÁÁÁÁÁÁÁ přibližuje!
Byli jsme z toho zoufalí, sedačka+helmička byla investice kolem 2.000,-, ale pomohla názorná ukázka, zkrátka jsme si jedno dopoledne VŠICHNI dali na hlavu helmu, chodili jsme po chalupě, a dělali na sebe BERANY-BERANY-DUC!, což se Anežce zalíbilo natolik, že si helmičku nasadila dobrovolně, pak si jí nechala i zapnout, a za stálého ducání byla usazena do sedačky. Štěpánka a Petřík pak kolem ní na kolech kroužili, a volali DUC-DUC, všichni se u toho smáli, včetně tatínka, a i po 20 minutách se vrátili bez řevu. Zatím jsme nezkoušeli žádný delší výlet, maximálně půlhodinka jízdy, ale zdá se, že Anežce se to líbí... Když se řekne, že půjdeme na kolo, jde si pro helmičku. Za jízdy se baví pozorováním sourozenců nebo se mi pokouší rozepnout zip na zádech na bundě. Taky často svačí - žmoulá rohlík.
Je pravda, že kolo je i s ní docela těžké i hůř ovladatelné, navíc je manžela, tudíž má tu protivnou středovou tyč a přes dítě se noha těžko přehazuje, ale je to přijatelně rychlý přesun na hřiště a zpět ! :-)
 Terreza 


U nás 

(24.4.2004 21:57:30)
Štěpánka i Petřík neměli s jízdou v cyklosedačce problém - nejdřív jsem je totiž vozívala v krosně na zádech, a je pravda, že jsme nikdy nejeli daleko - nejsem žádná zdatná cyklistka! :-) Ale Anežka - to bylo NĚCO! :-) Bylo jí 11 měsíců a Štěpánka s Petříkem právě zvládli jízdu na svém vlastním kole, a dožadovali se každodenní projíždky, o víkendu i 2x denně. Já byla těhotná, a pro tatínka to byl přijatelný způsob "venčení smečky". I koupili jsme sedačku a helmičku, aby nemusela být v krosničce a ten, kdo jí poveze, si nehuntoval páteř. Sedačka byla samonosná, tedy nikoliv na nosiči,ale přichycená k sedlové trubce, a líp kopírovala nerovnosti terénu. Problém byla helmička! První problém byl při nákupu. Nechali jsme si ukázat nejmenší velikost on několika výrobců, na všech bylo VHODNÉ PRO DĚTI OD 8 MĚSÍCŮ (to jsme splňovali), ale nejmenší obvod hlavičky byl 46cm, kdežto Anežka měla jen 44cm!
Druhý problém připevnit helmičku tak, aby si jí to všetečné dítko hned nesudalo,což se nakonec povedlo, ale za cenu neutichajícího řevu. Krátká zkušební vyjížďka tedy vypadala tak, že jsem pomohla u branky všem nasednout a poslouchala jsem, jak se UÁUÁUÁUÁÁÁÁÁÁÁÁáááááá vzdaluje, a za 10 minut uáuáuáuáuáÁÁÁÁÁÁÁ přibližuje!
Byli jsme z toho zoufalí, sedačka+helmička byla investice kolem 2.000,-, ale pomohla názorná ukázka, zkrátka jsme si jedno dopoledne VŠICHNI dali na hlavu helmu, chodili jsme po chalupě, a dělali na sebe BERANY-BERANY-DUC!, což se Anežce zalíbilo natolik, že si helmičku nasadila dobrovolně, pak si jí nechala i zapnout, a za stálého ducání byla usazena do sedačky. Štěpánka a Petřík pak kolem ní na kolech kroužili, a volali DUC-DUC, všichni se u toho smáli, včetně tatínka, a i po 20 minutách se vrátili bez řevu. Zatím jsme nezkoušeli žádný delší výlet, maximálně půlhodinka jízdy, ale zdá se, že Anežce se to líbí... Když se řekne, že půjdeme na kolo, jde si pro helmičku. Za jízdy se baví pozorováním sourozenců nebo se mi pokouší rozepnout zip na zádech na bundě. Taky často svačí - žmoulá rohlík.
Je pravda, že kolo je i s ní docela těžké i hůř ovladatelné, navíc je manžela, tudíž má tu protivnou středovou tyč a přes dítě se noha těžko přehazuje, ale je to přijatelně rychlý přesun na hřiště a zpět ! :-)
 Šárka 
  • 

Čeho moc... 

(24.4.2004 23:32:24)
Souhlasím s ostatními - výlet na kole je nutno podřídit "nejslabšímu" článku řetězu, to jest malému dítěti. Z mnoha důvodů, zejména bezpečnostních, jsem pro sedačky "zadní", ikdyž dítě vidí především něčí pozadí. Jízdu se "zátěží" je lepší natrénovat třeba s cihlami v sedačce. Některá kola, když je vedete za řidítka "pěšky", mají snahu s dítětem přepadávat dozadu.
Mám zkušenost, že menší nuda je, když jedeme přírodou a malinko různorodým terénem a ne po rovné silnici. Syn má rozhodně raději výlety "kochací" než "dopravní".
Taky se zapomíná, že dětem v sedačcce může být dost zima a to i v parném létě. Vy se zahřejete šlapáním, ale mrně sedí bez pohybu a malé tělo prochladne velmi rychle. Dnes jsme vytáhli dokonce zimní kombinézu, rukavice a teplé boty :-)
 Lucia, 2-ročná Barča 
  • 

Helmička 

(25.4.2004 20:06:23)
Asi sme mali dosť veľké šťastie, ale našu Barču sme nemuseli do ničoho nutiť. Helmu si dobrovoľne a s nadšením skúšala. Celkom chápem predavačku, ktorá si nás i po troch dňoch od skúšky helmičky pamätala, keď sme ju išli kúpiť. Cyklosedačku od prvého tohtoročného výletu máme v dosahu dcery, ktorá si na ňu i niekoľkokrát denne sadne. Súhlasím s tým, že prvý výlet musí byť krátky (my sme projeli Prokopákom). Asi je tiež dôležité, aby aspoň zo začiatku na výlety jazdili obaja rodičia. Jeden hlída a zabáva, no a druhý šlape. Ale každé dítko je iné. Prajem Vám veľa krásnych zážitkov na bicykloch.
 Kimi 


cyklistika s dietatom 

(26.4.2004 1:50:43)
My sme mali stastie s Nikolkou v sedacke. V tom case uz mala aj svoj vlastny bicykel a vobec ju nebavil, ale za to vozit sa s maminkou na velkom bicykli to miluje. Helmu si da nasadit bez problemov a este ma aj skontroluje ci som vsetko zapla na sedacke. Spolocnost jej robi je babika ktora je pevne zasunuta do sedacky takze ju nemoze stratit a ak by sa aj stalo Nikolka mi to hned povie, ved je to jej babatko.Aj my sme museli vymysliet extra vystelku pod maly zadocek a Nikolka to pochvalila. Co robi Nikolka v sedacke vidim podla nasho tiena na ceste, alebo citim na rovnovahe bicykla (hlavne ked zaspi).PO ceste si aj nieco zamlsa, pospi , porozprava co vidi a obidve mame z jazdy radost. A jedno odporucanie ktore urcite potesi maly spolujadcov, zastavky su velmi potrebne. Vela zdaru casom sa to zmeni dieta si zvykne a hlavne aj podrastie a viacej toho znesie.
 Lukas 
  • 

Jezismarja! 

(26.4.2004 9:20:41)
tohle nemuzu ukazat manzelce, chystame se letos take na kolo s rocni dcerou, co me to stalo premlouvani... :-)
drzim Vam palce, at to priste dopadne lepe, drzte i Vy nam.
Lukas
 Tereza M. 


přední nebo zadní 

(26.4.2004 10:29:41)
V naší rodině se používání cyklosedaček jednoznačně osvědčilo, máme dvě děti (teď 9 a 7), jezdily zhruba od roku.
Jednoznačně ale dáváme přednost předním sedačkám, jelikož se snažíme nejezdit po příliš frekventovaných cestách, myslím že relativní větší bezpečnost zadní sedačky jednoznačně vyváží těsný kontakt s dítětem, které sedí těsně před Vámi. Naše děti s námi absolvoval - kromě krátkých výletů - i několik vícedenních cyklopuťáků (s denní dávkou i 80 km) - dokud byla dcera malá a manžel neměl plný nosič, vozil na něm i zadní sedačku, ne které se prospala. Byly to nádherné chvíle, kdy jsme sd ětmi dlouhé hodiny povídali a zpívalui a přitom si i sami užívali, co máme rádi.
 Sarka, Misa 1,5 roku 
  • 

Nas prvni vylet 

(26.4.2004 12:57:32)
My jsme vyzkouseli cyklosedacku s nasim 18 mesicnim drobeckem vcera odpoledne. Souhlasim s tim, ze na 1. vylet je treba zvolit kratkou trasu, my jsme jeli jen asi 20 min., cesta vedla pres vesnici a podel lesa, cilem bylo minizoo v Chuchli, kdy jsme udelali prestavku spojenou s krmenim slepic a pohoupanim na houpacce. Misa byl byl naprosto spokojeny.
Pocatecni nechut k nasazovani helmy jsme otocili ve hru, kdy jsem si helmu nasazovala stridave ja a pak Misa, take se mu zacalo libit, ze helma pri zapinani cvakne a tak zacal chtit, abych udelala klap.
Mame zadni sedacku, ktere jsem dali prednost kvuli bezpecnosti. V cykloprodejne na Karlaku nam prodavac sdelil, ze se predni sedacky pry jiz nedelaji (i kdyz jsem nasla nabidku na internetu), protoze nevyhovuji bezpecnostnim normam. Nemam moc dobry pocit z toho, kdyz na Misu nevidim, ale pri hledani info o cyklosedackach jsem cetla napad umistit na riditka zpetne zrcatko. Tak to jeste vyzkousime.
Drzim Vam palce, aby si Vasi drobeckove cyklovylety oblibili!
 Jitka, dcera 10 let 
  • 

Re: Zadní!!!!! 

(27.4.2004 9:06:17)
Ahoj všichni milovníci cyklistiky.
S dcerou jsme jezdili od jara, kdy jí bylo 1,5 roku. Sedačku jsme zvolili zadní, vysokou, kde si dítě může opřít i hlavu. Sedačka je umístěna na zadním nosiči, tak že dítě nekouká jen do pozadí toho, kdo ho veze, kouká se prostě mírně do stran.
Výběru sedačky jsme se dost věnovali a jednoznačně jsme dali přednost sedačce umístěné vzadu.
Důležitá je pro dítě opora páteře po celé délce a to přední sedačka neumožňuje. Když je dítě unavené, prostě se opře a odpočívá, může si i zdřímnout.
Sedačky umístěné vpředu mi přijdou vhodné spíše do "cyklo měst" - odvoz dětí z a do školky, jízda na hřiště .... prostě jen krátké přejezdy, ale ne na výlety.
Taková je naše zkušenost.
 tereza, matěj 2 roky 
  • 

spaní v sedačce na kole 

(4.5.2004 1:41:39)
my máme zkušenosti s výlety na kole velmi dobré. jezdíme od roka a i když je matěj dost živý dítě, na kole vydrží sedět poměrně dlouho a ani nemám pocit, že by se nudil...pozoruje, povídá a povídá, zpívá, vyptává se, pije a jí, povídá, radí, chválí...je to legrace a za odměnu vždycky vybereme takový cíl, aby věděl, že když nasedá na kolo, tak ho něco hezkýho čeká :-)) jen máme jeden problém - když mi někdo poradí budu moc ráda - a to je spaní. máme zadní sedačku připevněnou na sedlovce, takže si pán myslím jezdí pohodlně, ale jakmile to za mnou utichne, spadne mi hlava na záda a co s tim....zkoušeli jsme ho různě připevňovat bundama za helmu, ale nic rozumnýho jsme nevymysleli... :-(
 Mirka, Petra 6 let, Vikča 9 měs. 
  • 

Re: spaní v sedačce na kole 

(6.5.2004 13:11:04)
Dobrý den, my jsme za tímto účelem po zkušenostech se starší dcerou zakoupili polohovací sedačku Hamax Sleepy. Zatím jsme ji ve "spací" poloze nepoužili, ale domnívám se, že je to dobrý kompromis, když chce člověk vyrazit dále. Samozřejmě to není spaní jako v posýlce, ale drobeček vám nepadá na záda a je v poloze mírně zakloněné. Hodně zdaru!
 Lucia, Barča 2 roky 
  • 

Re: Re: spaní v sedačce na kole 

(8.5.2004 15:35:27)
Tiež máme polohovaciu Hamax, ale i tak Barča pri spaní padá do strán. A tak sme začali priväzovať silnejšou stuhou helmičku o sedačku (využili sme diery vzadu na helmičke a na sedačke, ktorá je v úrovni hlavy dieťaťa). Len je treba dávať pozor, aby helmička správne držala na hlave a dieťa neškrtila. Berte to ako jeden z nápadov, iné sa nám neosvedčili. Rada sa dozviem o bezpečnejšom spôsobe. Veľa krásnych chvíľ na kole.
 Simona, 2 dcery, 1 a 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: spaní v sedačce na kole 

(26.1.2005 23:00:36)
Možná už je pozdě ale mi jezdíme s nafukovacím kruhem, který jde akorát přetáhnout přez hlavu a usadí se na ramenách dítěte, Hlava sice lehce klinká ale vždy do měkého, jo a hlavně pomohlo předělání pásů - místo toho popruhu přez hlavu jsem si ušila klasický 5 bodový pás jako v sedačce, ten dítě víc přidrží u opěradla oproti tomu původnímu navíc naše hbitá dcerka se z toho vždy nějak vyvlíkla
 Simikuv 


Re: Re: Re: spaní v sedačce na kole 

(26.1.2005 23:13:35)
Možná už je pozdě ale mi jezdíme s nafukovacím kruhem, který jde akorát přetáhnout přez hlavu a usadí se na ramenách dítěte, Hlava sice lehce klinká ale vždy do měkého, jo a hlavně pomohlo předělání pásů - místo toho popruhu přez hlavu jsem si ušila klasický 5 bodový pás jako v sedačce, ten dítě víc přidrží u opěradla oproti tomu původnímu navíc naše hbitá dcerka se z toho vždy nějak vyvlíkla
 Mona , holcicka 2 roky 
  • 

Helmy a helmičky 

(11.5.2004 22:55:41)
Taky jezdíme na kole, cca od Lucinčiných 15 měsíců a bez nějakých větších problémů, i když jsme na to šli pomalu, na začátek jsme dali jen malý výlet okolo domu, abychom se mohli vrátit, kdyby se to malé nelíbilo.Na to , co vy, bych si rozhodně netroufla, asi i proto, že Lucinka je už od miminka kapánek konzervativní a na všechno automaticky přijame s nadšením, takže se na ní musí pomaloučku. Máme sedačku dozadu (měla by být bezpečnější) a helmu. Helma je myslím na kole to nejdůležitější, ale aby mohla chránit, musí sedět!!! Opakovaně vidím malé prcky, které rodiče vyzbrojí helmou, ale tu mají buď někde vzadu v týle anebo se jim jako ve vašem případě "blembá někde nad očima" Helma má sedět jako přibitá, jinak je na nic.
Přeju Vám i všem ostatním hezké chvíle na kole, ono se to příště jistě vydaří

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.