| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Paci, paci, pacičky, máma tvoří hračičky 2.

 Celkem 54 názorů.
 Lenka, syn 3,5 let 
  • 

Dobré nápady 

(6.4.2004 12:22:23)
Díky za nápady, určitě je využijeme. Náš syn je z těch, kteří si vyhrají sami, takže výhoda. Nejradši má miniaturní lego. Pexeso a podobné ho zatím nebaví. Ale elektroniku zvládá dokonale.
 Martina,Kačka 5,Ráďa skoro 2 
  • 

Re: Dobré nápady 

(7.4.2004 20:50:17)
Moc hezký,vyzkoušíme.
Máme taky pár nápadu:
1.panáčci z PET lahví,polepit barev.papírem jako šaty,na zátku rozpůlenou roličku od wc papíru jako hlava a nalepit vlnu-vlásky...
2.papírová vejce na Velikonoce lze namazat lepidlem a posypat sezamem,oves.vločkama,barev.kolečkama z děrovačky,korálkama,tiskátkem z molitanu namoč.v temperkách...
 Martina,Kačka 5,Ráďa skoro 2 
  • 

Re: Re: Dobré nápady 

(13.4.2004 19:12:31)
Ještě mě napadlo:
Papírové tácky na kempování nebo párty lze ozdobit-pomalovat temperkama,fixama..
Nebo namazat lepidlem a posypat sezamem,pohankou,kokosem..a máme"koláč"

Chobotnička-plast.kelímek na jedno použití,nalepit oči a ze spodu vlepovat proužky z barev.papírů,které potom lehce ohneme a máme chobotničku.
 Martina,Kačka 5,Ráďa skoro 2 
  • 

Re: Re: Re: Dobré nápady 

(25.4.2004 14:37:40)
Husa-ze čtvrtky vystřihneme husu(čím větší tím lepší)
fixou namalujeme oči,zobák atd. a tělo polepíme peřím(nám se zrovna
rozsypal polštářek),peří občas letí tam kam nemá,ale je to docela
zábava.
Lodičky s vlajkou-skořápky od vlašských ořechů(jako na Vánoce),nakapeme
trochu vosku,do něj zapíchneme párátko na které přiděláme z barev.
papíru vlajku.Lodiček jsme měli několik,dala jsem vodu na plech na
pečení a obě děti proti sobě foukáním posouvaly lodičky.
 Raketka 


wow 

(6.4.2004 17:12:46)
Tak tenhle článek nemá chybu - opravdu skvělé nápady :)
Škoda jen, že zatím nemám s kým si takto hrát, ale do zdobení kamínků se možná pustím sama :)
 citlivka 
  • 

Re: wow 

(6.4.2004 18:17:40)
tak je to perfektne...pre nasho adama, ked bol maly zabralo vsetko, co robilo ramus[cim vacsi, tym lepsie], co bolo mokre[voda je absolutnym vitazom],a co bolo spinave. neviem preco, ale rad sa hral so zemiakmi, gulal si ich, prekladal, cistil...
teraz ma tri a tristvrte a tzv, chlapske veci su najlepsie. v sekaci sme mu kupili velikansky dzip za smiesnu sumu a om ho moze montovat, srubovat ako chce.pri tom dokaze stravit hodiny...
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Prstové barvy 

(6.4.2004 19:23:03)
U nás v tomto věku byly hitem prstovky (prstové barvy, povoleno hygienikem nanášet přímo prsty. Existuje i recept na domácí prstovky - nějak se uvařila kaše ze směsi škrobu a mouky a obarvilo se to potravinářskými barvami - ale já ho ztratila...).

Výborné na malování vajíček (ať již vyfouklých, nebo i jen vystřižených z papíru, po uschnutí slepit dvě nepomalovanou stranou k sobě a mezi ně špejli = zápichy do květináče = perfektní velikonoční dekorace.

Na vánoce jsme nalepili ze zeleného papíru stromeček a mrně prstíky dělalo ozdobičky. Byly z toho jedinečná přáníčka k vánocům.

Na veliký belící paprí "malovaly" tři asi tříletí špunti ťapičky nožičkama. Úžasná zábava, ale doporučuji až večer před koupáním :-)))

Ahojky a hrajte si s dětmi, je to důležitější, než umytá okna....

Simča
 perdita 


Re: Prstové barvy 

(6.4.2004 20:21:53)
Kdyby měl někdo zájem o ty doma vyrobené prstové barvy, napíšu recept. Sama jsem se těch kupovaných bála, protože prcek je ekzematik.

Budu ráda, když tuhle chaotickou sbírku někdo využije, nebo někoho inspiruje.

Ve fronte čekají na přeložení hrátky pro starší předškoláky, ale dělám momentálně na něčem jiném:-)
 Meta 
  • 

Bublifuk 

(7.4.2004 9:08:28)
My jsme s klukama spotřebovali litry bublifuku a tak snad někomu přijde vhod námi používaný recept: 1/4 l vody, 3 lžičky jaru koncentrátu,
3 lžičky stolního oleje, 4 lžičky cukru.
(Oblíbené foukátko: seříznutý vršek z PET lahve - vznikaly obrovské bubliny...- foukat shora)
 Radka + Vítek 6m 
  • 

sqele 

(7.4.2004 9:48:40)
Díky Aleno, jsou to bezvadné nápady. My si zatím vystačíme se zrcadlovou stěnou, pytlíkem kolínek a chrastítky z rýže, ale prstovky budou určitě také hitem. Prosím pošli mi recept. Díky Radka
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Prstové barvy 

(7.4.2004 12:50:57)
Perdito, jsi skvělá! Dík, dík, dík. :-)
 Kristyna a Danda (12m) 
  • 

Re: Re: Prstové barvy 

(7.4.2004 19:04:54)
Prosim posli mi ten recept! Diky
 Saša 
  • 

ty kameny (zapečené) 

(9.4.2004 11:07:14)
Prosim, vyzkouseli jste nekdo ten tip na voskovkami obarvene a pak zapecene oblazky ? My vcera a nic moc ... no a mala me nuti zjistit, jak se to teda ma delat, aby se leskly ....
Dik, Sasa.
 Perdita 
  • 

Re: ty kameny (zapečené) 

(9.4.2004 20:33:43)
Sašo, já jem psala, že jsem to nezkoušela, ale pokusím se zítra Adouše přesvědčit ke spolupráci a uvidíme, jak nám to půjde.
 Saša 
  • 

Re: Re: ty kameny (zapečené) 

(9.4.2004 23:41:56)
Perdito, to nebyla výtka ( já to brala jako tebou nevyzkoušené, ale líbilo se mi to - zvlášť když malá sbírá kameny všude kam přijde ), ale dotaz pro někoho, kdo to někdy zkusil . Jinak, pokud to vyzkoušíte, budu zvědavá na reference. Moc děkuju, Saša a Sašenka.
 perdita 


Re: Re: Re: ty kameny (zapečené) 

(17.4.2004 10:09:21)
Kameny jsme s Adamem namalovali dvěma typy voskovek, kolem oběda upečeme a uvidíme, jestli není problém v nich. Originálně jsou zamýšlené pro voskovky Crayola.
 perdita 


Re: Re: Re: Re: ty kameny (zapečené) 

(17.4.2004 13:42:05)
Omlouvám se -taky mi to nevyšlo. korát mě udivuje, že ty kamínky na fotkách v knížce,ještě před upečením, vypadají už docela leskle - špatné voskovky??? Nevzdám to, ještě to prubnu jednou;-)
 Zlatka Jakubšová 
  • 

Re: Re: Re: Prstové barvy 

(25.6.2007 15:42:25)
Prosím o zaslání receptu na prstové barvy. velmi mě tento nápad zaujal.Díky moc.Zlatka Jakubšová
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Re: Prstové barvy 

(9.4.2004 21:19:01)
Ahoj a připojuji se do zástupu žadatelů o recept na dom.prstovky.Nápady jsou bezva:)
 evullenka 


Re: Re: Re: Prstové barvy 

(10.4.2004 16:31:48)
Moc díky za perfektní nápady. Mám skoro 2,5 leté kluky a někdy je teda dost náročné je zabavit, ale připojuji se o prosbu na ty domácí prstovky.
 Kopretin@ 


Re: Re: Prstové barvy 

(10.4.2004 20:13:58)
Napiš prosím ten recept,mám teprve mimi,ale rádwa střádám inspiraci. Díky
 Utopýr 


Re: Re: Prstové barvy 

(10.4.2004 21:16:10)
Muzu taky poprosit o barvy prstovky? diky. cisca@seznam.cz
 Jitka+dvojčata 3r. 
  • 

Re: Re: Re: Prstové barvy 

(10.4.2004 21:56:30)

Prosím taky o prstové barvy.Dík
karel.pitrun@quick.cz
 Mirka 28, Maruška 04/02 


Re: Re: Prstové barvy 

(12.4.2004 21:33:44)
Moc a moc prosím taky o recept na prstové barvy. Na velikonoce jsme to zkoušely temperkama a malé se to moc líbilo. Ručičky jsou ale pak moc vysušené. Dík
 rain 


Re: Re: Prstové barvy 

(13.4.2004 10:14:06)
jestli to ještě budeš číst, tak bych taky poprosila o ty domácí prstovky
 Eva,Kika(8.2002) 


Re: Re: Prstové barvy 

(13.4.2004 13:00:05)
ahoj, taky bych ráda ten recept na prstovky.Nechceš ho napsat do diskuse?Jinak mejl je v nicku.Díky
 Šárka 
  • 

Re: Re: Prstové barvy 

(13.4.2004 18:23:17)
Prosím také o recept na prstovébarvy. Předem děkuji
Šárka
 Jana 
  • 

Re: Re: Prstové barvy 

(14.4.2004 21:50:22)
Prosím, prosím, pošli mi také receptík na prstové barvy. Dík.
 perdita 


Re: Re: Re: Prstové barvy 

(17.4.2004 14:57:31)
Nejprve se vám všem omlouvám, že jsem se s těma barvičkama dřív neozvala. Co jsem stihla s jedním dítětem, už se dvěma nestíhám. Navíc je Pampeliška momentálně ve stádiu kamikadze a já i její anděl strážný bychom měli být vybaveni raketovým pohonem a reflexy Nea z Matrixu.

Ve volných chvílích překládám skutečně zdařilé (vzdělávací) hry pro předškoláky a starší batolata. Jsou skutečně perfektní a já jen doufám, že je ještě letos udělám a Jirka tady zveřejní. Diskusní fóra tedy flákám. Abych to odčinila, přeložila jsem i zbylé recepty na prstovky. Vážně netuším, které jsem dělala, ale bylo to určitě se škrobem a menším množství Jaru.
Seberte odvahu, zem pokryjte novinama, v příliš hezkých domovech dítě posaďte do vany a zubní pastou přilepte velký arch na kachličky, nalijte si Baileys;-) a zavřete oči.

2 hrnky mouky smíchej s dvěma lžičkami soli, přidej 2 a půl hrnku studené vody, Tuto směs pak postupně vlívej do 2 hrnků vařící vody. Vař, dokud směs nebude hladká a hustá. Přidej barvivo a míchej do hladka.

Půl hrnku kukuřičného škrobu smíchej s třemi čtvrtinami hrnku studené vody. Jedno balení čiré želatiny namoč do čtvrt hrnku studené vody. V hrnci přiveď do varu 2 hrnky vody a potom opatrně přidávej škrobovou směs. Za neustálého míchání vař a středním ohni, dokud směs nezavaří a nezprůsvitní. Odstav a vmíchej želatinu. Nech zchladnout a rozděl do několika sklenic, pak do nich přidej potravinářské barvivo a promíchej.

Namoč balíček čiré želatiny ve čtvrtině hrnku teplé vody a dej stranou. Ve středně velkém kastrolku smíchej půl hrnku škrobu s 3 lžícemi cukru. Postupně přidávej vodu a vařte pomalu na slabém ohni za neustálého míchání. Až se směs dobře spojí, sundej z ohně a přidej změklou želatinu. Směs rozděl do skleniček. Nejprve do každé přidej trošičku prostředku na mytí nádobí, pak potravinářské barvivo, dokud nedocílíš správného odstínu. V ledničce můžeš uchovávat až 6 týdnů.

Na malování se výborně hodí bílý papír na balíky. No prostě něco většího, obzvlášť necháte.li ratolest tvořit i nohama.

 Petra Slavíčková 
  • 

Re: Re: Prstové barvy 

(16.11.2004 14:05:54)
Dobrý den, byla byste prosím tak hodná a poslala mi recept na ty prstové barvy? Případně i jiné nápady? Mám rok a půl starou holčičku a chtěla bych s ní začít "tvořit".

Díky, Petra
 SNEHULIENKA 


Re: Prstové barvy 

(4.2.2008 12:15:34)
PROSIM, POŠLETE RECEPT NA PRSTOVE BARVY.DIK
 Klára, roční dcera 
  • 

Re: Prstové barvy 

(13.10.2008 11:44:56)
Ahoj, budu moc ráda za recept na prstíkové barvičky pro mou roční dceru.
 Míša 
  • 

Re: Prstové barvy 

(6.4.2009 18:55:19)
měla bych zájem o ten recept
 Anna Nováková, 1 dcera, kojenec 
  • 

Re: Prstové barvy 

(19.10.2009 12:10:20)
Dobrý den. Měla bych zájem o váš domácí recept. Předem děkuji
 Wenny 


Re: Prstové barvy 

(28.11.2009 13:48:09)
DD, poprosím také o recept na prstové barvičky. Malování nás jaksi chytlo. MOC DĚKUJI.
 Veronika Bezděková 
  • 

Re: Prstové barvy 

(14.9.2010 18:55:00)
Dobrý den,

taky se prosím hlásím o ty prstové barvy, dostali jsme s Davídkem za úkol je koupit, ale stejně kupovanému moc nevěřím. Ale asi ani těchto by se děti neměli přejíst :)

Děkuji Veronika
 Jana + Pavlík (21 m) 
  • 

prstovky 

(13.4.2004 12:06:29)
Díky za senzační nápady, my se doma neobejdeme bez provázků - přivazujeme vše a ke všemu. Nejlepší jsou krabice od ovoce (mimo jiné slouží jako přenášedlo nákupů, jsem notorická zapomínačka tašek) přivázáné do maxivláčku za odrážedlem. Dle libosti se na ně dá lepit, malovat, stříkat, patlat a věřte nevěřte, Pavlík je do nich schopný narovnat celý svůj majeteček včetně polštáře a peřinky.

Připojuji se k prosbě o recept na
prstovky.

Pěkné pohrání! Jana
 jana+ Pavlík (21 m) 
  • 

prstovky 

(13.4.2004 12:16:17)
Moooc díky za nápady.
U nás se jediný den neobejdeme bez provázků. Motáme a přivazujeme vše a ke všemu. Nejoblíbenější jsou velké kartony od ovoce přivázané za odrážedlem. Dá se na ně lepit, maovat a patlat dle libosti a navíc se tam vejde fůra věcí, od lžičky a hrníčku, přes hračky až po polštář s peřinkou.

Připojuji se také k prosbě o recept na prstovky.

Díky Jana
 jana+ Pavlík (21 m) 
  • 

prstovky 

(13.4.2004 12:16:46)
Moooc díky za nápady.
U nás se jediný den neobejdeme bez provázků. Motáme a přivazujeme vše a ke všemu. Nejoblíbenější jsou velké kartony od ovoce přivázané za odrážedlem. Dá se na ně lepit, maovat a patlat dle libosti a navíc se tam vejde fůra věcí, od lžičky a hrníčku, přes hračky až po polštář s peřinkou.

Připojuji se také k prosbě o recept na prstovky.

Díky Jana
 Eva,Kika(8.2002) 


Prstovky 

(13.4.2004 15:06:12)
Spousta super nápadů-díky za ně.Taky máme plno výplní volných chvil, až bude čas, napíšu.Prosím o recept na prstovky.Nemohla bys jej napsat do diskuse?Adresa je v nicku.Díky, Eva
 Eva,Kika(8.2002) 


Prstovky 

(13.4.2004 15:07:06)
Taky prosím o recept na prstovky.Adresa je v nicku, díky Eva
 Petra, Martin 05/01 


Asi 20. žadatelka... 

(13.4.2004 15:29:58)
... o recept na prstovky. I já se připojuji - nemohla bys svůj recept zvěřejnit přímo tady? ( nemáš-li chráněné know-how :o)))). Předem díky moc! Těším se, až je vyzkoušíme. Tvůj článek jsem si vytiskla a doma budu čerpat nápady.
 H a n k a 


Re: Asi 20. žadatelka... 

(13.4.2004 19:49:49)
Taky bych ráda pro své děti recept na prstové barvy... Prosím na mail hana.maleckova@quick.cz. Dík
 Saša 
  • 

Prstové barvy - nevyzkoušeno 

(13.4.2004 20:46:31)
Ahoj,
našla jsem na http://familyfun.go.com/crafts/drawpaint/feature/famf67fingerpaint/

recept na smývatelné prstové barvy. Nezkoušela jsem, ale třeba se vám bude hodit. Raději zkopíruju i originál, abyste mohla některá upřesnit překlad.

"Mix 2 tablespoons of sugar and 1/3 cup of cornstarch in a saucepan, then slowly add 2 cups of cold water. Cook over low heat for 5 minutes, stirring constantly until the mixture is a clear, smooth gel. When cool, stir in 1/4 cup of liquid dishwashing soap. Scoop into plastic containers, and stir in food coloring drops or tempera paints. "

Zhruba přeloženo s mou chabou znalostí AJ - 2 lžíce cukru smíchat s 1/3 hrnku kukuřičného škrobu, pomalu přilévat 2 hrnky studené vody a pomalu vařit 5 minut za stálého míchání, dokud směs nezgelovatí. Do vychladlého gelu vmíchat 1/4 hrnku tekutého prostředku na mytí nádobí. Naberte do plastových kelímků a obarvěte potravinářským barvivem nebo temperami.

Saša.
 Lucie, klouček 03, holčička 07 


Re: Prstové barvy - nevyzkoušeno 

(14.4.2004 10:54:38)
Saso, diky za recept na prstovky. Ale vzhledem k tomu, ze synek je ekzematik, bych mela trochu strach z toho prostredku na nadobi. Tak jsem se chtela zeptat Perdity na ten jeji recept, jestli neni setrnejsi.
Diky moc za skvele tipy. Lucie
 perdita 


Re: Asi 20. žadatelka... 

(17.4.2004 13:40:29)
Omlouvám se, mám asi 4 a nevím, který jsme tehdy použili, takže píšu jeden, co mi dala paní znašeho MC, kde se všechny děti nádherně zřídily:

Smíchej dvě lžíce cukru a třetinu kukuřičného škrobu v hrnci, pak opatrně přidávej 2 hrnky studené vody. Vař pět minut na mírném ohni. Neustále míchej, dokud nedostaneš průsvitný hladký gel. Po vychladnutí vmíchej čtvrt hrnku prostředku na mytí nádobí, nadávkuj do uzavíratelných plastových krabiček a vmíchej potravinové barvivo nebo temperové barvy až do žádaného odstínu.

Jar je tam kvůli lehčímu mytí/praní následků.
 Jitka 
  • 

PRSTOVKY JEDLÉ a pod, recepty 

(23.6.2006 10:36:08)
pridam jeden receptik na prstove barvy, mel by byt vhodny i pro deti s exemy, ale nezkousela jsem.
„JEDLÁ“BARVA NA PRSTY PRO NEJMENŠÍ-Smíchejte v kastrolu 75g hl.mouky s vodou.Za stálého míchání uveďte téměř do varu.Přidejte škrob rozmích.ve 4lžících studené vody.po vychladnutí obarvěte malým množstvím potr.barvy nebo vodovkami. S potravinarskou barvou je to idealni...

Jinak sem hodim dalsi receptiky na ruzne modeliny atp. neni to formatovane, je to viceleta sbirka z ruznych mist.

Domácí plastelína II
Plastelínu si můžeme vyrobit i sami doma. Na 1 kg plastelíny potřebujeme:
400 g hladké mouky, 200 g soli, 10 g kamence v prášku (hlinito-draselný síran, dá se sehnat v
lékárně), 1/2 litru vody, 3 polévkové lžíce oleje a polévkovou lžíci potravinářského barviva. V míse dobře promícháme mouku se solí a kamencem. Do vařící vody zamícháme olej a potravinářskou barvu. Tuto vodní směs pomalu zamícháme do uvedené směsi mouky, soli a kamence. Těsto důkladně prohněteme rukama, až se všechny složky dobře promísí. Plastelínu uchováme v dobře uzavřeném igelitovém sáčku nebo krabičce.

Slané těsto
Slaným těstem můžeme nahradit modelovací hmoty, které se vytvrzují v peci. Těsto připravíme ze 4 hrníčků hladké mouky, 2 hrníčků soli a 1 až 1 a ½ hrníčku vody. Zamícháme a pět minut zpracováváme. Modelujeme podle vlastní představy. Hotové výrobky uložíme na slabě vymaštěný plech a sušíme 1,5 hodiny v troubě p ř i 150 °C. Podobně lze využít i vizovické pečivo.


Nevařená modelovací hmota III
Tuto modelovací hmotu vyrobíme snadno, schne pomalu, je poddajná. Když ji obarvíme, je lesklá a hezky barevná. Hmota je hladká a velmi příjemná na omak. Materiál: 1 hrníček (230 ml) studené vody, 1 hrníček (200 ml) soli, 3 hrníčky (600 g) mouky, 2 lžičky oleje, 2 lžíce maizeny (lze nahradit solamylem)

Postup: V míse smícháme vodu, sůl, olej a případně práškovou barvu, která dá hmotě jasnou barvu. Hmota může zůstat také bílá. Postupně do směsi vpracujeme mouku a maizenu, až vznikne hmota o hustotě chlebového těsta. Hmotu přemístíme na podložku a prohněteme. Použijeme ji k modelování podobně jako ostatní modelovací hmoty.

Modelovací hmota ze sody
Tuto hmotu lze i několik týdnů skladovat v neprodyšném obalu. Na vzduchu by brzy vyschla. Hmotu lze rozdělit na menší části a obarvit ji s dětmi pomocí sypkých potravinářských barev. Skutečně rychle tvrdne!
Materiál: 1 hrníček (200 g) jedlé sody, 1/2 hrníčku (100 g) maizeny, 2/3 hrníčku (150 g) teplé vody, potravinářská barviva
Postup: V rendlíku smícháme jedlou sodu a maizenu (maizenu lze nahradit solamylem). Přidáme vodu a mícháme do hladka. Položíme rendlík na sporák a nastavíme střední teplotu. Vaříme a mícháme, dokud hmota nemá hustotu bramborové kaše. Pak ji nalijeme na prkénko a necháme vychladnout. Chladnou hmotu prohněteme. Tuto modelovací hmotu můžeme obarvit potravinářskými barvivy a tvořit plastiky dle své fantazie. Hotová dílka také můžeme obarvit temperovými barvami. Když jsme s modelováním hotovi, necháme dílka několik hodin schnout. Suché plastiky můžeme i přelakovat, aby se leskly.

Pilinová modelovací hmota
Je potřeba mít při modelování trochu navlhčené dlaně, aby se na ně hmota nelepila. Hmota krásně voní dřevem. Při práci s tímto materiálem zapojímei nejen hmat, ale i čich. Po zaschnutí lze výrobky nabarvili hustými vodovými barvami.
Materiál: dřevěné piliny, škrob, kyselina sorbová nebo Petol
Postup: V hrnci uvaříme podle návodu škrobový maz. Za stálého míchání přisypáváme piliny a tvoříme tuhou pilinovou hmotu. Když se přestane hmota lepit, přisypeme sáček kyseliny sorbové nebo Petolu a asi 2 minuty povaříme. Zabráníme tak plesnivění výrobku. Hmotu necháme vychladnout. Zchladlou hmotu už můžeme použít k modelování, tj. hnětení, tvarování, válení. Hotové výrobky sušíme na vzduchu na suchém a teplém místě. Výrobky můžeme povrchově upravit – barvíme je temperovými barvami nebo málo ředěnými vodovými barvami.

Slané těsto
Těsto je oblíbené pro svou jednoduchou a nenáročnou přípravu a snadnou práci při tvarování – nelepí se a nedrobí, protože tvrdne až při pečení. Dají se z něho vyrobit korálky, přívěsky na klíče, mističky i originální držáky na ubrousky. Výrobky ze slaného těsta se dětem obvykle daří, práce je těší a přináší uspokojení.
Materiál: 300 g hladké mouky, 300 g soli, 200 ml vody, 1 polévková lžíce rostlinného oleje
Postup: V míse smícháme všechny přísady a vymícháme těsto. Těsto přemístíme na stůl, který jsme posypali moukou, a rukama těsto zpracujeme tak, aby v něm nebyly hrudky a dalo se tvarovat. Vymodelujeme potřebné tvary podle návodu nebo dle vlastní fantazie. Pomocí vody slepíme kousky k sobě nebo párátky uděláme dírky. Výrobky přeneseme na plech a v troubě předehřáté na 180oC pečeme asi 20 minut. Upečené a vychladlé výrobky pomalujeme barvami. Až barvy zaschnou, můžeme výrobky přetřít bezbarvým lakem.

PEKAŘSKÁ HMOTA-Ve velkém hrnci smíchejte 225g škrobu a 350g práš.do peč.Přilijte najednou 360ml vody a míchejte,až hmota zhoustne a je hladká.Vyklopte na chladnou plochu a přikryjte utěrkou.Těsto po zchladnutí vypracujte rukama popráš.škrobem,až je hladké a tvárné.Můžete ho rozdělit na menší části a zapracovat potravin.barvy.Rozválejte ho a vykrajujte tvary formičkami na cukroví nebo nožem.Pečte na plechu do ztvrdnutí na 250-300°C.

MODELOVACÍ TĚSTO-Ve velké míse smísíte 625g hl.mouky,300g soli a 5 lžic oleje.Po troškách přid.240-480ml vody(tomu teda nerozumím-dost velký rozdíl nezdá se vám?).Bude-li lepkavé přid.mouku.Těsto by mělo být suché a tvarovatelné.Chcete-li ho obarvit,rozdělte na bochánky a promíchejte s potr.barvami.chcete-li voňavé-nasypte želé prášek s ovocnou přích.Těsto skladujte v igelit.sáčku v chladničce nejdéle 3týdny.

BARVA NA PRSTY-Rozmíchejte 125g škrobu v trošce studené vody.Přidejte 900ml vařící vody a uveďte k varu.Vařte do zhoustnutí.Odstavte ze sporáku a vmíchejte 40g bílých mýdlových vloček nebo prášku. Hmotu rozdělte do malých nádobek a obarvěte plakátovými barvami,vodovkami nebo potravinářskými barvami---téměř každý předmět v domácnosti se dá použít k vytvoření zajímavých otisků a vzorů- NAPŘÍKLAD-hřebeny,houba na nádobí,roličky od toal.pap.,razítka ze zeleniny...nebo jen prsty,

LEPIDLO-Svařte 180ml vody,2lžíce sirupu a 1lžičku octa.V jiné nádobě smíchejte 125gškrobu s troškou vody.Za stálého míchání vlijte rozmíchaný škrob do horké tekutiny.před použitím nechte lepidlo přes noc stát.

Domací plastelina
Smícháte v misce dva šálky mouky, šálek soli a polévkovou lžíci jedlého oleje. Opatrně a postupně přilívejte vodu. Hmota se bude měnit, nejprve je drobivá, pak zvláční a ztěstovatí. Můžete také do ní přidat několik kapek cukrářského barviva a udělat si plastelínu o více barvách. Tato podomácku vyrobená hmota sice nevydrží tak dlouho jako plastelína kupovaná, ale když ji uchováte v chladničce, v mikrotenovém sáčku, můžete ji používat až dva týdny.


TĚSTO PRO MALÉ DĚTI-Ve velké míse smích.425gmouky,120ml oleje a 120ml vody.Dobře propracujte a je-li potřeba,přidejte vodu,aby se hmota dobře slepila.Chcete-li,obarvěte potr.barvou.

BUBLIFUK
1 díl vody, 2/3 dílu Jaru, 1/3 dílu cukru, 1/8 dílu oleje. Roztok je nejlepší po 24 hodinách. Ale pozor! Bublifuk vhodný na akce do malého lavůrku a bubliny se dají dělat většími oky z nějakého drátu a vyfukovat jen mávnutím vzduchem.

BUBLIFUK II
Rozpusťte 180ml tekutého pracího prostředku nebo dětského šampónu v 1,8l vody. Přidejte 240ml glycerínu, aby byly bubliny silnější.

Vyfukovátko - čistič na dýmky - půlku stočit do kroužku, půlku nechat jako rukojeť.

BUBLIFUK III
1 L vody,500g cukru,750g neutralniho-prirodniho mydla(koupis ho v drogerii) a 25g lepidla co se dava pod tapety.Vodu uvaris a nechas v ni rozpustit cukr,po vychladnuti pridas lepidlo a mydlo.Nechas 24hod.ustat a pak pridas 9 L vody,zamichas a naplnis do plastove nadoby.Podle potreby si odlejes do plastove misky co se dava pod kvetinac.Stocis nejaky silnejsi vetsi drat do oka a delas vetsi bubliny,samozrejme se to muze naplnit i do bublifuku.

BUBLIFUK IV
1/4 l vody, 3 lžičky jaru koncentrátu,
3 lžičky stolního oleje, 4 lžičky cukru.
(Oblíbené foukátko: seříznutý vršek z PET lahve - vznikaly obrovské bubliny...- foukat shora)

tak snad to nekdo vyuzije :o)
 lida  
  • 

Re: PRSTOVKY JEDLÉ a pod, recepty 

(14.9.2007 14:32:06)
chte la jsem se zzepta jestli de delat slane testo jenom se soli s vodou a s hladkou moukou!!!Pro zatim dekuji za odpoved!!§
 lida  
  • 

Re: PRSTOVKY JEDLÉ a pod, recepty 

(14.9.2007 14:32:11)
chte la jsem se zzepta jestli de delat slane testo jenom se soli s vodou a s hladkou moukou!!!Pro zatim dekuji za odpoved!!§
 Jirka, bezdětný 
  • 

Pane jo :o) 

(1.2.2006 15:22:10)
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
 Jirka, bezdětný 
  • 

Pane jo :o) 

(1.2.2006 15:22:38)
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
 Jirka, bezdětný 
  • 

Pane jo :o) 

(1.2.2006 15:23:57)
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
 Jirka, bezdětný 
  • 

Pane jo :o) 

(1.2.2006 15:38:31)
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
 Jirka 
  • 

Omluva 

(1.2.2006 15:41:16)
A jejej, nějak se mi to tu seklo a odeslal jsem to asi 5x. Moc se omlouvám.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.