| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Potíže dětí s učením

 Celkem 6 názorů.
 Marie, 2 vnuci 9 a 6 let 
  • 

LMD 

(8.12.2000 10:15:28)
Díky, jednoho takového hyperaktivce máme teď ve druhé třídě. Teď jsem ho převzala do péče a opravdu se mi zdálo, že potřebuje naprosto pevný řád. A může mu ho dát i babička, a maminku si může nechat na mazlení. Otec je na hry, děda jako téměř nedostižný vzor, babička jako zákon. Možná trochu netypické, ale funguje nám to už čtvrtý měsíc.
 Jarka  
  • 

Neuroza,tiky očí, stres ze školy... 

(1.10.2004 17:36:00)
Mám 8 letou dceru Kristínku a 4 letého syna Jakuba, oba jsou velice živý, u syna bych řekla až nezkrotný, zato však velice milí. Nejvíce mi leží na srdci Kristínka , neboť od doby co začala chodit do školy se velice změnila, dokonce v polovině 2 třídy začala mít tik v očích .Nejprve jen občas , později u každé větší námahy,myslím tím psychickou.Od 1 třídy měla problémy s učením , snažili jsme se jí pomáhat, později to přeroslto tak, že jsme večer z manželem o tom diskutovali do noci a opravdu s pláčem nevěděli kudy kam. Radila jsem se z učitelkou , ta však neviděla žádný problém, jen se jí zdála dcera lenivá a zlobivá, přičemž si neustále stěžovala a psala nekonečně mnoho poznámek. Zpočátku jsme dceru trestali, domácím vězením, mučili úkoly. Dnes máme po několika vyšetřeních , na vše se díváme úplně jinýma očima, dokonce semi zdá vše úplně normální, jen ještě nevím jak víc pomoct dceři, které lékaři diagnostikovali LMD, neurotickou reaktivitu v zátěži a další, od těch největších problémů. nemám zatím žádné zkušenosti a hledám rady kde se dá,je to přece jen malá dušička , která potřebuje pomoct. Děkuji
 Červánek 


Re: Neuroza,tiky očí, stres ze školy... 

(1.10.2004 21:15:45)
Jarko,
přijď mezi nás na diskuzi o LMD - když už nic jiného - tak se ze svých problémů vypovídáš:o) Já měla celou první třídu noční můry a naše Marťule si prošla téměř očistcem (je jí 8 jako Tvojí Kristýnce). A dnes jsme ve fázi téměř báječného klidu:o) A holky na LMd mi moc, moc pomohli v době, kdy jsem do nejvíce potřebovala.
 S.- 3 děti, njmladší syn 7,5 let 
  • 

Re: Neuroza,tiky očí, stres ze školy... 

(30.11.2004 10:47:48)
Určitě nevím , jak poradit, ale mám úplně stejné zkušenosti s naším synem. Od první třídy stresy ve škole, družině, samá poznámka, žádná pochvala, vše se přenáší domů, kde se ukládají další tresty, zákazy, domlouvání... Věřím, že syn i já jsme již na dně svých sil. Už se stydím chodit do školy, jak mi tam zase budou všichni vykládat co náš syn provedl. Je to nekonečný koloběh a nevíme jak z toho ven. Vím, že je syn velmi živý, ale takový gauner a nevychovanec...atd. to vůbec není. Prosím o radu jak dál postupujete. Moc děkuji .
 Ucitelka hyperaktivniho ditete v1. a 2. tride 
  • 

Povzbuzeni a tipy od ucitelky 

(8.5.2005 17:33:01)
Ahoj Jarko,
ucim prvni a druhou tridu a mam tam jednoho takoveho klucinu, ktery presne zapada do ADHD, i kdyz si myslim, ze s tim oficialne nebyl diagnistikovany. (Vsichni kolem maji totiz pocit, ze je to rostak a ze se na nej musi tvrde :(() Muzu rict, ze se mi hodne osvedcilo snazit se na nem vzdycky najit neco pozitivniho, i kdyby to bylo treba jen: Vyborne, ted jsi 2 minty sedel tise. A pekne ho dat cele tride za vzor, podivejte, jak krasne sedi, tak presne takhle chci, abyste to delali taky. :) Ono je u tady tech deti vetsinou jednodussi videt ty spatne veci, co delaji, a prehlizet spoustu tech mozna drobnych, ale dobrych veci. A ted mame s klucikem tak perfektni vztah, ze se ke mne chodi skoro kazdy den pomazlit :) Ale chce to opravdu hodne trpelivosti, opakovat nektere veci 386x atd.

Jestli je to mozny, muzes se zkusit domluvit s jeho ucitelkou, aby sedel v lavici sam; ten muj ve tride, kdyz sedel s nekym jinym, tak se nedokazal soustredit, vyrusoval vsechny kolem a neudelal za tu hodinu vubec nic. Tak jsem ho posadila zvlast a najednou se jeho prospech rapidne zlepsil. Hodne tem detem pomaha, kdyz s nimi sedi nejaky dospely a dela ukoly, protoze tyhle deti nekdy nemaji dost sebevedomi a potrebujou povzbudit v tom, ze to, co delaji, je spravne, jinak se lehce vzteknou a vzdavaji a odmitnou delat cokoliv.

Bud trpeliva i s ucitelkama, oni obcas nechapou :) hlavne at dostava hodne lasky od vas. Uvidis, ze to bude nakonec vsechno dobry. Jeden znamy byl pry v detstvi hrozne hyperaktivni, porad byl v nejakem prusvihu, ted je ale uplne v pohode a dela pro nejakou mezinarodni firmu. Tak at to tak podobne dopadne i u vas! :)
 Jarka  
  • 

Neuroza,tiky očí, stres ze školy... 

(1.10.2004 17:36:11)
Mám 8 letou dceru Kristínku a 4 letého syna Jakuba, oba jsou velice živý, u syna bych řekla až nezkrotný, zato však velice milí. Nejvíce mi leží na srdci Kristínka , neboť od doby co začala chodit do školy se velice změnila, dokonce v polovině 2 třídy začala mít tik v očích .Nejprve jen občas , později u každé větší námahy,myslím tím psychickou.Od 1 třídy měla problémy s učením , snažili jsme se jí pomáhat, později to přeroslto tak, že jsme večer z manželem o tom diskutovali do noci a opravdu s pláčem nevěděli kudy kam. Radila jsem se z učitelkou , ta však neviděla žádný problém, jen se jí zdála dcera lenivá a zlobivá, přičemž si neustále stěžovala a psala nekonečně mnoho poznámek. Zpočátku jsme dceru trestali, domácím vězením, mučili úkoly. Dnes máme po několika vyšetřeních , na vše se díváme úplně jinýma očima, dokonce semi zdá vše úplně normální, jen ještě nevím jak víc pomoct dceři, které lékaři diagnostikovali LMD, neurotickou reaktivitu v zátěži a další, od těch největších problémů. nemám zatím žádné zkušenosti a hledám rady kde se dá,je to přece jen malá dušička , která potřebuje pomoct. Děkuji

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.