| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hygiena především !

 Celkem 35 názorů.
 Lejka 
  • 

Mňam :-)) 

(10.12.2003 12:04:52)
Doufám, že Vám ten vývarek z božího tvora nijak zvlášť neublížil :-))) Přeji hezký den.
 Iva 
  • 

Klasika!!! 

(10.12.2003 12:35:51)
Čím víc se dezinfikuje, tím víc nemocí. Čím víc zamykáš, tím víc zlodějů.

A taky platí: Co tě nezabije, to tě posílí.

Dezinfekci zdar, bacilům zmar!
 Blanka 
  • 

Re: Klasika!!! 

(10.12.2003 14:00:54)
Tak se tvoří přirozená imunita...
 Martina 


Re: Re: Klasika!!! 

(10.12.2003 15:38:25)
No jo, tak to bejva:-))))

Jeste k tomu sitku, to tam je prave proto, aby kdyz se tam ta voda vrchem naleje a pak "hubickou vylejva", ty necistoty zustaly v konvici a nenalejvaly se do hrnecku...ne?:-))
 Emina 
  • 

Re: Re: Re: Klasika!!! 

(10.12.2003 15:58:56)
Co moucha, trochu proteinu, ale dudlík. Když se najde čilé batole, které ho tam hodí na spirálu.. Shodou okolností jsem dneska měla odpovědět na dotaz, jestli v konvici, která má tu spirálu pod dnem (není tam vidět), jdou uvařit vajíčka? Věděl by nědko, jestli takovým pokusem by bylo možné zničit ji natrvalo? Kdyby ne, zkusila bych to, představuju si, že pokud by se ty vajíčka nerozmlátila, měla by jít uvařit tak na měkko?
 Tuleník (2*6/04+1*2/07) 


Re: vajicka ve varne konvici 

(10.12.2003 19:32:10)
V kazde varne konvici jdou uvarit vajicka.. jediny problem je obejit spinac, ktery po dosazeni varu konvici vypne - staci nechat otevrene vicko :o))). Nevidim nejmensi duvod, proc by to melo konvici jakkoli ublizit....:o)
 Emina 
  • 

Re: Re: vajicka ve varne konvici 

(11.12.2003 11:20:26)
Děkuju. Vyzkoušela jsem to. Normálně to funguje, obě byla mírně nakřáplá, ale to jsou z hrnce taky:).
 Lima 
  • 

A to je ten pokkrok.... 

(11.12.2003 21:49:39)
Ve varny konvici vodu moc neprevarite, akorat privedete k varu. Pokud je tam vrstva vodniho kamene, tak ani to ne... Starej dobrej ohen a normalni kastol je na vodu, vajicka atd asi lepsi. Myslim, ze obcas jime i horsi veci nez "musi" vyvar, akorat o tom nevime :-)
 Marcela. Tom 26 
  • 

Aby vajicka nepraskla 

(14.12.2003 12:38:21)
Staci je na tupem konci jemne propichnout jehlou nebo spendlikem, pak nerupnou.
 yukona 


Re: Klasika!!! 

(19.12.2003 14:22:23)
vsechno je OK do urcite miry:) muj mladsi syn mel obdobi, kdy vsechno strkal do pusy. Normalne hygienu moc neprehanime,protoze jsme doma meli dva kocoury a osm psu...no a vyhnete se aby vam dite se nemuckovalo se psama, nebo aby je z lasky obcas neolizli a jelikoz jsme meli poradne hafany (severske malemuty) tak to bylo oliznuti pres celej oblicej:) Kdyz jsme v tou dobou navstivili jednu znamou rodinu v Cesku, bylo nam vylozene k smichu jak diteti soustavne myli rucicky..myslim tak dvakrat za hodinu:) Pripadala jsem si jako naprosto neadekvatni matka:) No ale pak jsme jeli do Mexika....a Olin tam porad vsude sbiral ruzne odpadky, my se s nim o ne rvali. on si je tajne strkal do pusy..a pak to prislo. Strasne hryzani v brisku, nase beznadej (co chcete delat s ditetem, ktere leze od jednoho k druhemu, bolesti skoro nevidi a place "maminko pomoz me" a kdyz ja nemohu pomoct tak leze zase za tatou a taky prosi o pomoc....a jste daleko od lekarske pomoci. Ve dne to bylo Ok, ale v noci to zacalo vzdycky hryzat.Doktor, ktereho jsme konecne sehnali shledal, ze Olinek ma amiby. Tak jsme dostali prasky, ktere nastesti pomahaly a zacali jsme v ramcich moznosti o prisnou hygienu...moc to neslo, protoze jsme spali ve vanu, kempovali na plazi.....voda byla jedine morska..ale nakonec jsme ho z toho dostali i v tech ztizenych podminkach.Pitnou vodu jsme uz taky radeji kupovali pro vsechny. Proto obcas ta hygiena neni k zahozeni:) zvlast kdyz cestujete s ditetem v tomhle veku:))
Z toho vyplyva ze nic se nesmi prehanet ani hygiena ani nehygiena:)))
 Lenka 
  • 

Dr.Suralová 

(10.12.2003 13:44:56)
Ať žije dětská lékařka Suralová, která vypadá, že se Brefem dezinfikuje i vnitřně (každé ráno na lačno). :-))))
 Filoména 
  • 

Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 20:17:08)
Doktoři by se měli navzájem vydezinfikovat a neotravovat hygienou ostatní většinu (koblihy, preservativy...)
 Filoména 
  • 

Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 20:17:29)
Doktoři by se měli navzájem vydezinfikovat a neotravovat hygienou ostatní většinu (koblihy, preservativy...)
 Filoména 
  • 

Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 20:17:52)
Doktoři by se měli navzájem vydezinfikovat a neotravovat hygienou ostatní většinu (koblihy, preservativy...)
 Katka, Hanička 8m. 
  • 

Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 20:29:19)
:-)) Reklamy se Suralovou jsou u nás taky velkým hitem ... Mimochodem, dneska mi naše mimino taky připravilo "chuťovku" – stačilo se na chvilku otočit a Hanička přeplazila pokoj a zmocnila se gumové hračky na podlaze, kterou tam chvilku před tím (pořádně oslintanou) odhodil náš pes. Nepřejte si vědět, s jakým gustem ji žvýkala, když jsem ji objevila. Při minulé příležitosti se mu zas pustila do misky s granulemi (uklidňuje mě, že je to určené pro "drobná plemena"...)Ještě včas jsem jí je vytáhla z pusy, přece jen se jí to bez zubů špatně žvýká. No, jestli to přežije, bude mít to dítě imunitu jako křemen. Jen ji asi budu muset sem tam nechat odčervit... :-))
katka
 Katka, Hanička 8m. 
  • 

Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 20:29:39)
:-)) Reklamy se Suralovou jsou u nás taky velkým hitem ... Mimochodem, dneska mi naše mimino taky připravilo "chuťovku" – stačilo se na chvilku otočit a Hanička přeplazila pokoj a zmocnila se gumové hračky na podlaze, kterou tam chvilku před tím (pořádně oslintanou) odhodil náš pes. Nepřejte si vědět, s jakým gustem ji žvýkala, když jsem ji objevila. Při minulé příležitosti se mu zas pustila do misky s granulemi (uklidňuje mě, že je to určené pro "drobná plemena"...)Ještě včas jsem jí je vytáhla z pusy, přece jen se jí to bez zubů špatně žvýká. No, jestli to přežije, bude mít to dítě imunitu jako křemen. Jen ji asi budu muset sem tam nechat odčervit... :-))
katka
 Katka, Hanička 8m. 
  • 

Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 20:30:10)
:-)) Reklamy se Suralovou jsou u nás taky velkým hitem ... Mimochodem, dneska mi naše mimino taky připravilo "chuťovku" – stačilo se na chvilku otočit a Hanička přeplazila pokoj a zmocnila se gumové hračky na podlaze, kterou tam chvilku před tím (pořádně oslintanou) odhodil náš pes. Nepřejte si vědět, s jakým gustem ji žvýkala, když jsem ji objevila. Při minulé příležitosti se mu zas pustila do misky s granulemi (uklidňuje mě, že je to určené pro "drobná plemena"...)Ještě včas jsem jí je vytáhla z pusy, přece jen se jí to bez zubů špatně žvýká. No, jestli to přežije, bude mít to dítě imunitu jako křemen. Jen ji asi budu muset sem tam nechat odčervit... :-))
katka
 Sylvie 


Re: Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 21:57:54)
Když jsem u rodičů své sotva lezoucí dítko tahala ze psí misky, připadala jsem si jak matka - asociál. Ufff, je potěšitelné, že podobné to je i v jiných psích rodinách :oD Dává mi to naději, že by se mé dítě mohlo dožít i dospělosti, aniž by zemřelo na nějakou krutou psí nemoc nebo bylo zakousnuto :o)

S.
 Halka 


Re: Re: Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 22:46:44)
Jojo, taky me to tesi :-)
Nejlepsi bylo, kdyz jsem videla v televizi u tchyne v nejakem tom Natoc to (nebo kde) jak kocka olizla dite a rodice se tomu smali. Rikaly jsem si, jak je to mozne, jak to muzou dovolit, no fuuuj... ted mi moje fenecka oblizuje Karolinku, ta se tomu muze uchechtat a me to nechava naprosto chladnou, maximalne jsem rada, ze se maji rady :-))) Holt se nam v ni objevily materske pudy :-)
Karolinka je zase velmi cistotna, myje si rucicky v pejskove misce na vodu, proste jsem ryze hygienicka rodina ;-)
 Katka, Hanička 
  • 

Re: Re: Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 22:59:25)
Soužití se zvířátky by mohlo mít i své výhody – nemáte někdo zkušenosti s nácvikem mimina na kočičí záchod?! katka
 Katka, Hanička 
  • 

Re: Re: Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 23:03:38)
Soužití se zvířátky by mohlo mít i své výhody – nemáte někdo zkušenosti s nácvikem mimina na kočičí záchod?! katka
 Vladan 


Nácvik dítěte na kočičí záchod 

(12.12.2003 14:51:13)
Moje "drahá" švagrová nemá ráda kočky. Protože u nás naše kočičí dáma může všude (ložnici a naši postel nevyjímaje), tak kdykoliv příjde k nám, křičí "psa pryč, kočku pryč."
Takže jsme je dávali "pryč" (vystrčili jsme je, chudáky nebohé, za dveře. Taky s námi potom půl dne nekomunikovali)
Neteř se tedy kočky bála (spíš k vůli mamince než ze strachu, jak jsme později zjistili). Jednou jsme ji omylem nechali v jedné místnosti s kočkou a najednou jsme zjistili, že Klárka se nechává olizovat od kočky na ručičkách a ohromně se tomu směje. Pak začala drbat opatrně kočku pod bradičkou a ta byla u vytržení.
To jí byly tři roky. Jednou viděla, jak kočka "jde čurat" na kočičí záchod. Strašně se jí to líbilo a chtěla si to zkusit taky. Nebyli jsme proti - kočkolit vyměníme, takže není problém. Dřepla si do plastové bedýnky a vyčurala se. Byla ohromně nadšená, že to udělalo takový hezký lívanec. Od té doby se ještě sem tam zeptá, jestli se může "vyčurat jako kočička". Nedovolujeme jí to s tím, že jednou stačilo a ona by taky nebyla ráda, kdyby jí kočka chodila na nočník.
 Johana 
  • 

Jseš kráva 

(15.3.2004 20:45:02)
Jseš strašná kráva a tyhle keci si strč do prdele!!!!!!
 roba 
  • 

Re: Jseš kráva 

(16.3.2004 13:45:58)
Proč? Jská kecy?
 Vendula 
  • 

Re: Re: Re: Dr.Suralová 

(11.12.2003 9:11:09)
Nepamatuji se sice, jestli jsem Myšáka tahala ze psí misky (pravděpodobně ano), ale stále mám v živé paměti blažený výraz tehdy cca půlroční Kačky, se kterým cucala kotě... Přežila (kotě taky).
 Riana 
  • 

Taky, taky... 

(4.2.2004 11:26:48)
Mám podobnou vzpomínku - náš tenkrát sotva lezoucí chlapeček se podělil o baštu se svou psí "sestrou". Fenečka dostala ke snídani tři vařené kuřecí krky s vývarem zahuštěným nalámaným chlebem. Ráno sežrala krky a pan syn dojel zbytek (chleba) po návratu z procházky. Nestihla jsem, no, asi mu pořádně vyhládlo. A doteď jsou jak "sourozenci", rok od sebe. A oba zdraví.
Riana
 Sylva 
  • 

Re: Re: Dr.Suralová 

(11.12.2003 11:25:09)
Noooo, naši psi a Anička taky občas sdílejí chřestítko nebo pískálka. Zatím přežili všichni.
Než se Anička narodila, moje máma vzdychala, že se obává, že její vnouče bude spávat v psím pelechu - to není špatný nápad, ne?
 Corra 


Re: Re: Re: Dr.Suralová 

(11.12.2003 11:50:26)
Sylvo,našemu malému se v psím pelechu líbí.Natahá si tam hračky a se psem si tam dokažou dlouho hrát.Hlavně se přetahují o hračky.a to jsou jediné chvíle,kdy si naš prcek vubec pohraje
 Sylva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dr.Suralová 

(11.12.2003 15:47:08)
Aničce taky, ale psi to nevidí rádi - možná se bojí, že jim tam natahá blechy :-))))))))
 Katka, Hanička 8m. 
  • 

Re: Dr.Suralová 

(10.12.2003 22:25:04)
:-)) Reklamy se Suralovou jsou u nás taky velkým hitem ... Mimochodem, dneska mi naše mimino taky připravilo "chuťovku" – stačilo se na chvilku otočit a Hanička přeplazila pokoj a zmocnila se gumové hračky na podlaze, kterou tam chvilku před tím (pořádně oslintanou) odhodil náš pes. Nepřejte si vědět, s jakým gustem ji žvýkala, když jsem ji objevila. Při minulé příležitosti se mu zas pustila do misky s granulemi (uklidňuje mě, že je to určené pro "drobná plemena"...)Ještě včas jsem jí je vytáhla z pusy, přece jen se jí to bez zubů špatně žvýká. No, jestli to přežije, bude mít to dítě imunitu jako křemen. Jen ji asi budu muset sem tam nechat odčervit... :-))
katka
 vahavka 
  • 

Re: Re: Dr.Suralová - Šuralová  

(11.12.2003 10:01:26)
Jmenuje se dr. Šuralová. Občas zastupuje lekařku u nas na středisku. Poprvé , když jsem u ní byla, taky jsem se neuobránila přemýšlení o tom, co všechno na nás není "vydezinfikované a tedy hygienicky čisté".
Ale naše oblíbená debata doma je, zda není za hranicemi lékařské etiky, když lékař, zašťiťující se autoritou medicíny, doporučuje národu něco, co je vysloveně škodlivé: domácnostní chemie znamená mnohem více škody než užitku , a navíc je dobře známo, že život ve "desinfikovaném" prostředí je pro normální zdravé dítě to nejhorší, co mu můžeme připravit, neboť jeho imunitní systém nemá dostatek "podnětů" pro řádné zmohutnění - a alergie jsou na ceste.
U nás je oblíbená historka, jak mne mamka pristihla, jak si ve dvou letech čistím zuby u záchodu, nabírala jsem si vodu z mísy, na vyplachovani i na piti. Myslim, ze by se tak nesmala, kdyby tam pred tim nalila nejaky sajrajt jako bref či co, to bychom místo "tytyty, to se nedelá asi horempádem leteli do nemocnice s otravou a poleptanou sliznicí.
Doma prakticky žádnou chemii nepoužíváme, žádné desinfikované u nás nenajdete a syn je nemocný jednou za uherský rok a my též.
Takže: masařkám zdar!!!
 Corra 


Re: Re: Re: Dr.Suralová - Šuralová  

(11.12.2003 10:17:59)
Zachody jsou asi jednou s nejoblibenejsich zabav deti.Moje nejstarší dcera si v mise v nestřezenem okamžiku umyvala ruce ale stylem,ze se machala až po lokty.Jednou dokonce aktivisticky chtela dat napit mladší dceři a do hrnečku nabrala vodu ze zachodu.Pry si nechtěla přitahovat židli ke kohoutku,když voda je i tam :-))S mladší dcerou v tomto směru problémy nebyly,zato náš nejmenší při posledni navštěvě parku se vyvalel v krtinci a roznahnal v ručičkach psí hovinko.Ale pry jsemn nebyla jina,jedla jsem pavouky a mouchy a to i sušené.Brrrrrrrrrrrr
 Hana 


Re: Re: Dr.Suralová 

(11.12.2003 18:23:28)
Mám stejnou zkušenost. Nejoblíbenější hračkou naší Jany - 15 měsíců je balonek naší psiny. PS: granule zatím ochutnal pouze syn naší kamárádky - tenkrát tak 2-letý, naše děti (Honza, necelé 4 roky) se dělí pouze o "lidské" jídlo. Nejraději praktikují rohlík a piškoty: jednou já, jednou Bessy (3,5 letá fena Bernského salašnického psa).
 Simča, dcery *1988 a 1997 


děti a psi 

(12.12.2003 0:05:36)
jo, naši drahoušci - dvounozí i čtyřnozí - jsou taky pořád v jedné kupě..... za to společné odčervování se velmi přimlouvám. Děláme to plošně (tedy děti i psy) tak 3x do roka.

A s hygienou se to fakt nesmí přehánět - nám domů taky žádná chemie nesmí. Sůl, ocet horká voda stačí....
 Kača, Honzík 19 měs. 
  • 

Re: děti a psi 

(25.4.2006 18:55:19)
To náš prďola je tak zvyklý se dělit s našima psinama, že na návštěvě strkal piškoty jiné holčičce do papučí (byly to ty co mají vepředu zvířecí hlavy- tyhle psí) a strašně se vzekal , že nepapají!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.