| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Adopce trochu jinak

 Celkem 27 názorů.
 Fořtka 


Teda Sylvo, 

(4.12.2003 14:11:07)
Vy jste fakt drak!:-)

Tak ať to dál krásně funguje a jste zdraví a spokojení. Lenka
 Margita 


Re: jen tak dal 

(5.12.2003 16:48:43)
Moc povzbudivy clanek. A ta fotka je kouzelna! Jste opravdu krasna rodina. Zajimalo by me, jestli se Fanda nekdy styka s biologickou rodinou...
 Sylva 
  • 

Re: Re: jen tak dal 

(5.12.2003 18:03:29)
Jo, my jsme taková nestandardní rodina :-)
Fanda se občas vídá s dědou, vůbec nikdy s mámou a velice zřídka s tátou.
 Ja a 22m syn 
  • 

Uzasny... 

(4.12.2003 19:29:11)
...fakt!:-)
Ale neda mi to nepridat jeste dodatek. Muj syn se narodil v porodnici, já to prostě musím pořád opakovat, hrůza, že jo!;-)
 Venda 
  • 

:-) 

(4.12.2003 19:42:12)
Tak to je pohadka:-).
Bohuzel znam taky takoveho Fandu.A vlastne i Fandicku:-( a nepotkali zadnou Sylvu:-(
 Sylva 
  • 

Re: :-) 

(4.12.2003 23:53:35)
No, já si myslím, že jsem ještě neskončila, třeba je potkám...
 Karin 
  • 

Stihacka 

(4.12.2003 20:40:41)
Skoda,ze takovych "Stihacek" nechodi
po svete vic!!!
 Petra N. 
  • 

Velmi nádherný článek 

(4.12.2003 21:54:29)
Byl to velmi pěkný článek.Přeji vám všem hodně štěstí i hodně síly.Petra N.
 Jana, dva synové 
  • 

domácí čarodějnici (Stíhačce) :oD 

(5.12.2003 11:09:39)
O Fandovi jsem vždy jen slyšela a teď konečně vím i jak vypadá. Holka ti pěkně roste. Hodně štěstí vám všem.Jana
 Lenka 
  • 

klobouk dolů před Fandou 

(5.12.2003 20:33:25)
Po přečtení tohoto článku se mi nahrnuly slzičky do očí. Musím smeknout klobouk a poklonit se hluboko dolů, nevím, jestli bych něco takového dokázala. Máme doma 7-mi měsíčního ďáblíka, vlastního a někdy si myslím, že vyskočím z okna a že to nemohu zvládnout. ale jak vidím všechno jde. Moc vám držím palce a přeji moc štěstíčka
Lenka
 Sylva 
  • 

Re: klobouk dolů před Fandou 

(7.12.2003 18:46:40)
Jde to skvěle - mám přeci báječnou chůvu :-))
 Mirka, 2 synové 
  • 

jsou i opačné situace 

(7.12.2003 20:51:30)
To, co jste zvládla, je asi dobré, jen doufám, že ta situace byla taková, jak ji popisujete. Mám totiž od jisté doby trochu předpojatost k takovým řešením, protože jsem se ocitla na druhé straně...Mám dva syny, které mám velice ráda a všechno bylo dobré, dokud se k nám do rodiny nevetřela jedna "stíhačka", které se rovněž můj mladší syn zalíbil. A od té doby prožíváme doslova peklo, když ona osoba lítá po úřadech, sociálkách a soudech, aby dokázala, že u ní bude mému synovi lépe a že já jsem naprosto nemožná matka. Ta situace trvá už asi tři roky a je velkou zátěží pro celou naši rodinu.
Nechci kritizovat Vás a Vaše rozhodnutí, jen jsem chtěla upozornit na to, že subjektivní pocit nemusí být vždy ten správný a že přání bývá někdy otcem myšlenky. JInak Vám přeji hodně zdraví...
 Sylva 
  • 

Re: jsou i opačné situace 

(8.12.2003 11:56:14)
Ne, situace nebyla taková, jak popisuju - byla mnohem horší. Ale už je to všechno pryč a už je pohoda. Předpokládám, že váš syn nespí ve sklepě či v teplém počasí venku v křoví, že dostává pravidelně najíst, že chodí do školy atd. Já jsem se ujala dítěte, o které se EVIDENTNĚ nikdo nestaral, a které EVIDENTNĚ k nikomu nepatřilo. Fanda dostával dost často najíst od prodavaček, nikdy v životě neměl žádnou hračku, neměl dokonce ani vlastní postel. A Vy jste taky pravděpodobně "stíhačce" nenabídla, že si může vašeho syna odkoupit...
 Mirka 
  • 

Re: Re: jsou i opačné situace 

(9.12.2003 11:43:49)
Tak to máte úplnou pravdu. Mně naopak kamarádka, která je sociální pracovnice, řekla, že by si přála mít mámu, jako jsem já. Ve Vašem případě bych pravděpodobně postupovala podobně, ale té "mojí" stíhačce se prostě zalíbilo jedno dítě, a když ho nemůže mít, dělá alespoň nepříjemnosti...
 Jarka, 1 dcera 
  • 

Re: jsou i opačné situace 

(29.12.2003 13:18:34)
Naprosto nechápu, jak je možné že přijde někdo k někomu jen tak do rodiny s cílem přivlastnit si něčí dítě? Takový člověk by se u mě se zlou potázal. Cožpak to je vůbec možné že si někdo může chtít přivlastnit dítě které má rodiče? Promiň, ale nějak se mi to nezdá.
 Mirka 
  • 

Re: Re: jsou i opačné situace 

(29.12.2003 13:50:33)
Tak to nejsi sama, kdo to nechápe. Naštěstí přivlastnit si to dítě opravdu nemůže, ale každý má podle zákona právo se něčeho domáhat. A pokud se domáhá třeba mého dítěte, tak ho sice nezíská, ale může mi způsobit spoustu problémů. Když přijde třeba tvůj soused k soudu a řekne, že jánevímco, co se bude týkat tebe, tak to ten soud musí začít řešit, tzn., že si tě předvolá, vyslechne další sousedy, atd. atd. a TY, ačkoliv třeba budeš do té doby vědět o svém sousedovi jen to, jak se jmenuje, budeš trávit hodiny a hodiny lítáním po úřadech a institucích, protože narozdíl od trestního řízení, kde existuje něco jako presumce neviny, tak v občanskoprávním sporu a ve sporech týkajících se dětí nic takového není. Takže je na tobě, abys sehnala důkazy, že tvůj soused je magor a dělá to všechno jenom proto, že se nudí a chce, aby si ho někdo všímal, a to bude zase dost těžké, protože se tě budou ptát a proč by vlasně měl být magor a proč by měl chtít se s tebou soudit, pokud k tomu nemá důvod a podobně...
 Mecháček 


Poděkování 

(8.12.2003 14:23:20)
Milá Sylvo, musím Ti alespoň touto cestou poděkovat, za to cos dokázala, a to nejen za sebe, ale také za toho Tvého Fandu. Nevím, jestli on to někdy udělal, nebo snad v budoucnu udělá, ale ať už to dopadne jakkoliv, zachránila jsi jednu ztroskotanou dušičku a to není málo. Jen ten, kdo něco podobného zkusil, ví jak moc je to těžké a ne vždy to dopadne takhle dobře. Tak Vám všem přeji štěstí, a ať nad Vaší rodinnou pohodu pořád svítí sluníčko.

Mecháček.
 Sylva 
  • 

Re: Poděkování 

(8.12.2003 21:56:20)
Díky, ale my to tak nebereme. Já nechci, aby mi byl Fanda vděčný. My jsme se prostě domluvili, že je úplně jedno, jestli se dítě narodí nebo najde, nadšení obou je stejné :-)). A nejradši bych byla, kdyby Fandovi připadalo naprosto normální, že má mámu a tátu a sestru a dědečky a babičky - snad to tak je.
 Lucie Stastna 
  • 

Re: Re: Poděkování 

(15.12.2003 10:56:16)
Milá Silvo, velice před Vámi smekám a vážím si, že existují lidé, jako jste Vy. V případě, že by se v budoucnu objevil nějaký problém - doufám, že se neobjeví, zapište si můj e-mail a ozvěte se. Přeji krásný den. Lucie
Lucie.Stastna@novatv.cz
Jo a jeste neco, ja budu chtit rodit v nemocnici :-))
 Sylva 
  • 

Re: Re: Re: Poděkování 

(15.12.2003 11:44:12)
Děkuju za nabídku, problémů byla strašná fůra, ale všechno už proběhlo soudem, takže teď už mám dobrou pozici pro "vyjednávání". Navíc už je to fakt pár let...
A já porody v porodnici nezatracuju, jen chci mít možnost výběru (a jak to tak vypadá, páni poslanci jsou toho názoru, že mnoho možností na výběr škodí, tudíž aby se lidi netrápili, nabídneme jim jen jednu.)
 Hanča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Poděkování 

(19.12.2003 20:28:13)
Teda Sylvo, to je supr článek. Moc Ti přeju, že jsi taková stíhačka, která si dokáže jít za svým, kéž by jich takových bylo víc... I já jsem tuhle spustila před svým mužským o adoptování dětí a zjistila jsem, že absolutně není proti a bude prý mít rád (ty potenciální naše) biologické i nebiologické. A tak si myslím, že časem taky budeme mít nějaké pouliční přírůstky.
Měj se fajn a hodně zdraví i pevných nervů s naší společností - co se týče porodnictví, pokud věci zůstanou takové jaké jsou, tak snad v rámci klidu pro svou dobu porodní prostě emigruju.
 Sylva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování 

(20.12.2003 0:48:53)
No, spousta lidí se na tuhle moji vlastnost nedívá tak optimisticky :-)). Ale je fakt, že i mě, šílenému optimistovi, občas zamrzal úsměv na rtech a občas jsem si říkala, že snad nemám šanci vyhrát. Např. když jsem slyšela z úst jedné hlavy pomazané "proboha proč jste to dítě nenechala na ulici, on tam byl zvyklý a dětské domovy jsou plné jiných dětí".
 Sylva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování 

(20.12.2003 0:49:56)
No, spousta lidí se na tuhle moji vlastnost nedívá tak optimisticky :-)). Ale je fakt, že i mě, šílenému optimistovi, občas zamrzal úsměv na rtech a občas jsem si říkala, že snad nemám šanci vyhrát. Např. když jsem slyšela z úst jedné hlavy pomazané "proboha proč jste to dítě nenechala na ulici, on tam byl zvyklý a dětské domovy jsou plné jiných dětí".
 Pavla (dva mali kluci) 
  • 

Blahopreju 

(18.12.2003 21:06:31)
Ahoj Sylvo,
paradni clanek. Blahopreju k detem. Mas je krasne. Jsem rada, ze jste vsichni v pohode. Ja jsem vzdycky vedela, ze jsi takovy krasny blazen. Bud jim stale. Takovych jako Ty je treba. Z Moskvy preju Tobe a vsem Tvym blizkym krasne vanoce a spokojeny novy rok. Pokud prece jen v novem roce najdes chvilku, rada s Tebou pokecam pres internet. Pripominam adresu pavlacem@hotmail.com
Pavla
 Alena a Dobra 
  • 

Úskalí adopce 

(12.2.2004 23:21:18)
Milá Sylvo. Předpokládám, že čtete tyto reakce na Váš článek a na vybrané i odpovídáte. Píši takto poprvé. Z Vašich slov je cítit síla jako hrom. Jste maminka každým coulem. Aničce a Františkovi s Vámi musí být na světě krásně. Díky Bohu za Vás. Děkuji Vám za ty Vaše dětulky. K mé otázce:
Přestože doma mám malinkou dcerušku "doma porozenou" vážně uvažuji o adopci nějakého opuštěného ptáčete. Zajímají mě ale praktické otázky kolem osvojování: výčet úřadů, potíže, soudy, právní smyčky a kličky, zkrátka jak to vlastně jde popořadě a jak dlouho se čeká? Kde se začíná, kam jít? K psychologickým komentářům se dostanu snáze, ale tyto informace nevím kde hledat. Jistě mi ze své zkušenosti úřady protřelé "harcovnice" můžete poradit. Děkuji a hodně dobré intuice do období puberty! Alena a Dobrunka
 Šárka 
  • 

Re: Úskalí adopce 

(13.2.2004 11:16:00)
Aleno,
na hlavní stránce je diskuse Rodina a jak v ní přežít, v ní téma Náhradní rodina. Tam byste našla spoustu informací od těch, co adopčním procesem procházejí.
 Sylva 
  • 

Re: Úskalí adopce 

(13.2.2004 14:27:56)
Omlouvám se, ale v tomhle poradit nemůžu. My jsme se fakt s Fandou našli, takže tím odpadly veškeré úvodní formality (čekací doba atd.) Náš případ byl natolik atypický, že v té době na něj neexistoval ani precedens (ještě nikdy nebylo do pěstounské péče svěřené dítě, které nežilo v ústavu). Poradila bych taky rubriku Náhradní rodinná péče, tam budou určitě zkušenější.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.