| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Na psychologickém vyšetření

 Celkem 6 názorů.
 Mecháček 


Přemýšlejte o tom, ale ne zas moc dlouho ... 

(3.11.2003 15:16:45)
Moc hezky to tady Maceška popsala, celou tu "dlouhou cestu", kterou si všichni potencionální rodiče opuštěných dětí musí projít. Jako pěstoun jednoho aktuálně pubescentního andílka si ale neodpustím poznámku - ano vážení rodičové/žadatelé, přemýšlejte o tom, raďte se - ale ne zas moc dlouho ! Snadno by se Vám pak mohlo stát, že se ve svých úvahách začnete zaobírat tím, jak to bude až to přestane být malé a tím pádem i roztomilé, přeroste Vás o hlavu (nebo i dvě...) a nebude s ním rozumná řeč. Jaké to pak s ním bude, budeme to vůbec zvládat ? V hlavě se vám objeví hejno otazníků a strašidelných témat - násilí, drogy, šikana atd. Jsou toho přeci pořád plné noviny a televize. Nedejte se zastrašit a hlavně tu svou chvíli neprováhejte, byla by to ohromná škoda, vždyť to jaký bude, budete mít možnost ovlivnit hlavně Vy sami. Tak jen do toho, a kdyby se Vám někdy takové černé vize objevily v hlavě, tak zavolejte do "děcáku" a vezměte toho svého miláčka třeba do kina, nebo jen tak do cukrárny, nenápadně ho po cestě vemte za ruku a budete z toho venku. Takže sečteno a podtrženo - rozvážnost a připravenost je určitě na místě, čili raďte se s odborníky, ale spoléhejte hlavně své srdce, lepšího rádce nikde nenajdete.

Mecháček
 katkuška 


Re: Přemýšlejte o tom, ale ne zas moc dlouho ... 

(3.11.2003 15:57:32)
Maceško děkuju za další hezký článek. Začínám se těšit na alší pokračování..... :)
Mecháčku, souhlasím s tím co jsi napsal. A musím Ti říct, že o tom co mi jednou z mého určitě "nejkrásnějšího a nejúžasnějšího" :) dítěte vyroste a jestli jeho výchovu zvládnem, bylo to první nad čím jsem přemýšlela. Líbila se mi reakce mé mámy, v době našeho rozhodování jsem jí řekla: "a nebude Ti vadit, že nebude tak úplně naše?", ona se na mne usmála a řekla: " tak ho vychováme tak, aby bylo naše". Věřím tomu, že každý z nás se rodí na stejné startovní čáře a až další život po narození - výchova, rodina, domov, jistota a láska ovlivní život toho malého človíčka. Určitě přijdou problémy, ale ty přijdou s každým dítětem, lidé by vymřeli, kdyby si s tím nedokázali poradit :)
 Bara 
  • 

Taky jsme byli otevreni 

(4.11.2003 8:22:30)
Ahojky Macesko,
tesi me, ze nejsme s manzelem exoti - nebot jsme byli u pohovoru take otevreni (a dnes si myslim, ze pro danou p.psycholozku az moc otevreni) a pani psycholozka toho potom dokazala dosti zneuzit proti nam. Muj manzel patri k tem "spravedlivym" - na blbou otazku blba odpoved, coz p.psycholozka jen tezko rozdychavala.
Ale byli jsme uprimni u prvnich testu "na zkousku", ktere jsme absovovali u FODu a nebyl duvod to menit.
Ale nastesti nebyla pani psycholozka "vsemocna", protoze kdyby zalezelo jen na ni, tak jsem "nesvepravni" k cemukoliv a Macek by byla dodnes v DD-nebo spis uz v nejakem jinem ustavu.
Bara
 Sedmikráska* 


Re: Taky jsme byli otevreni 

(4.11.2003 8:59:59)
Naše psycholožka začala myslím dost netypicky. Řekla tak co myslíte? O čem bychom spolu měli hovořit a na co by jste se zeptali, kdyby jste byli na mém místě? Tím mně docela dostala, protože proč já bych o tom měla přemýšlet, od toho tam je přece ona ne? Tak jsem vykoktala to první co mně napadlo, jako že jestli to zvládne naše vlastní dítě. Odpověděla a zvládne? Hm, tak jsme řekli, že nevíme. Jak to taky můžeme vědět že? Později mi řekla, že po prvním sezení byla rozhodnuta, že nás doporučí a jedním z důvodu byla právě otevřenost.
 Bara 
  • 

Taky jsme byli otevreni 

(4.11.2003 8:22:52)
Ahojky Macesko,
tesi me, ze nejsme s manzelem exoti - nebot jsme byli u pohovoru take otevreni (a dnes si myslim, ze pro danou p.psycholozku az moc otevreni) a pani psycholozka toho potom dokazala dosti zneuzit proti nam. Muj manzel patri k tem "spravedlivym" - na blbou otazku blba odpoved, coz p.psycholozka jen tezko rozdychavala.
Ale byli jsme uprimni u prvnich testu "na zkousku", ktere jsme absovovali u FODu a nebyl duvod to menit.
Ale nastesti nebyla pani psycholozka "vsemocna", protoze kdyby zalezelo jen na ni, tak jsme "nesvepravni" k cemukoliv a Macek by byla dodnes v DD-nebo spis uz v nejakem jinem ustavu.
Bara
 Bara 
  • 

Taky jsme byli otevreni 

(4.11.2003 8:23:50)
Ahojky Macesko,
tesi me, ze nejsme s manzelem exoti - nebot jsme byli u pohovoru take otevreni (a dnes si myslim, ze pro danou p.psycholozku az moc otevreni) a pani psycholozka toho potom dokazala dosti zneuzit proti nam. Muj manzel patri k tem "spravedlivym" - na blbou otazku blba odpoved, coz p.psycholozka jen tezko rozdychavala.
Ale byli jsme uprimni u prvnich testu "na zkousku", ktere jsme absovovali u FODu a nebyl duvod to menit.
Ale nastesti nebyla pani psycholozka "vsemocna", protoze kdyby zalezelo jen na ni, tak jsme "nesvepravni" k cemukoliv a Macek by byla dodnes v DD-nebo spis uz v nejakem jinem ustavu.
Bara

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.