| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se naučit cizí jazyk

 Celkem 41 názorů.
 Dorki 


pohadky 

(30.10.2003 11:06:19)
Tak nejdrive musim potvrdit, ze mit cizince jako zivotniho partnera je velka motivace k uceni se ciziho (=manzelova :-) jazyka. Vim to z vlastni zkusenosti :-)

Pak bych jeste rada pridala tip: kupte si knizku pohadek! Vety jsou vetsinou jednoduche a deje podobne tem nasim pohadkam. A skvele se tak naucite minule casy i u nepravidelnych sloves :-)

 Janafa 


Re: pohadky 

(30.10.2003 11:58:45)
Souhlasím, pohádky jsou výborná věc, taky mohu vřele doporučit!

Dorki, neučila jsi se takto němčinu..:-)
 Dorki 


Re: Re: pohadky 

(30.10.2003 13:07:27)
Nemcinu ne, ale holandstinu. Skladbu vety ale maji podobnou :-)

A ty pohadky byly super, zvlast takove detailiky, jakoze kdyz princezna spoustela dlouhe vlasy dolu, aby po nich princ vysplhal za ni do veze, tak ze tam byla takova skoba na zdi a kolem ni ta princezna ty vlasy obtocila :-)))

Jinak jeste doporucuju hovory s tchyni :-)
I kdyz tam je obcas treba delat, ze nerozumim ;-))))
 véřa 
  • 

Re: pohadky 

(30.10.2003 12:51:55)
presne tak!rok a pul jsem stravila v nemecku, po pul roce zoufala, protoze nebyl videt lautr zadnej pokrok, pak jsem onemocnela, tejden lezela v posteli, moje devitileta kamaradka lucka mi pujcila tri dily harryho pottera a ejhle-najednou jsem se pristihla, ze neprekladam, ale normalne ctu. doporucuju cist nejen knizky pro deti, ale i casopisy-spise bulvar-noviny a odborne casopisy jsou prilis slozite,- poridit si notysek a do nej zapisovat neznama slova...
 Eva, A+D 


Re: Re: pohadky 

(30.10.2003 13:35:49)
A když nerozumíte, tak hledáte slova ve slovníku? Neodradí Vás to už v prvních odstavcích?
 xxxxxxxy 


Re: Re: Re: pohadky 

(30.10.2003 13:59:04)
Evi, musíš hledat jenom tak jedno dvě slova na stránku, taková ta, která ti opravdu brání porozumění, ne hledat všechno, to bys z toho zblbla
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: pohadky 

(30.10.2003 13:59:48)
Ja myslim, ze nema smysl hledat kazde jednotlive slovo, kteremu clovek nerozumi...to by byla strasne otrava...ja ted docetla pana prstenu v originale (na uceni to neni, ale jinak super) a hledala jsem ve slovniku jen parkrat na tech 1000 strankach...hlavne ta slova, ktera se porad opakovala a ja porad z kontextu nechapala o co jde...ale bylo jich opravdu jen par...vestinu slov clovek proste odhadne.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: pohadky 

(30.10.2003 13:59:51)
Ja myslim, ze nema smysl hledat kazde jednotlive slovo, kteremu clovek nerozumi...to by byla strasne otrava...ja ted docetla pana prstenu v originale (na uceni to neni, ale jinak super) a hledala jsem ve slovniku jen parkrat na tech 1000 strankach...hlavne ta slova, ktera se porad opakovala a ja porad z kontextu nechapala o co jde...ale bylo jich opravdu jen par...vestinu slov clovek proste odhadne.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: pohadky 

(30.10.2003 13:59:57)
Ja myslim, ze nema smysl hledat kazde jednotlive slovo, kteremu clovek nerozumi...to by byla strasne otrava...ja ted docetla pana prstenu v originale (na uceni to neni, ale jinak super) a hledala jsem ve slovniku jen parkrat na tech 1000 strankach...hlavne ta slova, ktera se porad opakovala a ja porad z kontextu nechapala o co jde...ale bylo jich opravdu jen par...vestinu slov clovek proste odhadne.
 Dáša 
  • 

Re: Re: Re: pohadky 

(31.10.2003 9:20:07)
Na hľadanie slovíčiek z originálnej knihy v slovníku existuje taký trik: Nájdi si tú istu knihu v origináli a v preklade (u mňa v slovenskom :))). Odpadá namáhavé hľadanie v každej druhej vete. Dobré ale je tieto slovíčka vypisovať do zošita (alebo na kartičky) a neskôr dohľadať v slovníku.

A kartičky so slovíčkami - ja ich osobne mám z jednej strany ešte aj zastrihnuté a tak hned viem, či mám pred sebou slovenské alebo cudzojazičné slovíčko. A pravidelne prechádzam a tie, ktoré viem už isto, vyradzujem (a teším sa, že tá hromada vyradených, t.j. zvládnutých) rastie. Ale z času na čas "prebehnem" aj tie, lebo Opakovanie je matkou mudrosti :))). A naviac si tie slovíčka aj číslujem, aby som mala zhruba prehľad o počte zvládnutých slovíčok.

Mimochodom, tiež poznám chlapíka, ktorý zvládol nemčinu tak, že sa naučil slovíčka zo slovníka.

A ešte odporúčam túto stránku: http://www.gruber.cz/ . V metodike učenia cudzích jazykov vyučuje podobne, ako tu bolo popísané.
 *Leona 


Čtení 

(31.10.2003 0:24:59)
Souhlasím, že čtení v originále je super - má to určitě veliký efekt a člověk má z toho určitě lepší pocit než při biflování slovíček. Já jsem kdysi taky začínala na dětské literatuře a komiksech (3. přečtená knížka už pak byla klasika v originále a ani mi to nepřišlo). V některých jazycích existují knížky i ve zjednodušené verzi (alespoň ve francouzštině určitě a tuším, že i v angličtině) - klasické dílo je tam v dnešním jazyce přepsáno jednodušeji tak, aby tomu rozuměli i studenti začátečníci. Na knížce je vždy vyznačen stupeň obtížnosti...pro začátek je to určitě taky super - rozhodně to člověku pozvedne sebevědomí, když už nějakou tu knížku přelouská...
 Pamian 


Re: Čtení 

(31.10.2003 5:14:59)
Jo jo, cteni v originale ma nekdy sve kouzlo. Ale nekdy to muze byt i trochu zklamani - treba anglictina pouzita v Harry Potterovi je proti cestina vylozene oskliva - tedy alespon anglictina pateho dilu proti cestine prvnich ctyr dilu.
Jinak mne se vic osvedcil (pro nemcinu, anglictinu) cist bulvar nez pohadky - kvuli pouzite slovni zasobe, precejen ta v bulvaru je vice "ze zivota". Ale jinak pohadky miluju a dokonce i sbiram :-))) Mam dokonce i ceske v nemcine i kdyz v podstate nahodou - jsou zahrnute v nove vydane velke knize nemeckych pribehu, tak kdo vi, co se v EU chysta :-)))
Jazykum, cteni a pohadkam zdar :-)))
 Eva, 1 syn 
  • 

jeste jedna rada 

(31.10.2003 15:34:08)
Přidala bych ještě jednu radu: dívat se na televizi na pořady s titulky, nebo jen v originálním znění. Nenaučí to mluvit, ale je to velmi jednoduchá a zábavná metoda a naučí rozumět. Na TV Nova a občas i na Ct davaji nektere veci vcetne originálního znění, pokud máte stereo video, tak se to dá nahrát a pouštět si to pak v originále a čemu nerozumím pustit česky.
 Misa 
  • 

Re: jeste jedna rada 

(3.11.2003 12:09:19)
Pozor!! Nemylte se! Koukani na TV nauci i mluvit! Ikdyz je to zvlastni, je to tak. Moje vlastni zkusenost. Pro zacatecniky doporucuji urcite reklamy (jednoduchost a opakovani) a taky kresleny pohadky. Jestlize mate cas, tak hodinka denne dela fakt divy!
Jazykum zdar! Je to nadhera znat jich hodne :-)
 funny 
  • 

Re: jeste jedna rada 

(3.11.2003 13:23:25)
No nevím,zda na Nově jsou filmy s titulky,o tom dost pochybuji,ale ČT2 dává každý čtvrtek filmy v původním znění.Většina z nich je perfektní.
 Dana 
  • 

Re: Re: jeste jedna rada 

(3.11.2003 23:10:04)
S titulky ne, dvojjazyčně.
 Jarma 
  • 

Re: Re: Re: Film v anglictine s anglickymi titulky 

(14.11.2003 12:09:34)
Me vyhovuje sledovat film napriklad v anglictine a navic jeste s anglickymi tittulky. Slysim a jeste vidim, co rikaji, takze trenuji rozumet a jeste to vidim napsane (a pomaha to, kdyz zrovna nerozumim poslechu).
 CzechDave 
  • 

Re: Film v anglictine s anglickymi titulky 

(6.10.2007 21:34:37)
Nejlepší je pustit si třeba DVD film v originále a s titulky v tom samém jazyce. Má to tu výhodu, že titulky z velké části odpovídají dialogům, takže si člověk jednak naučí slovíčka, jednak si je spojí s jejich mluvenou formou, včetně dikce. Kromě toho pomáhá i Internet, nejlépe chatovat, chatovat a chatovat. Já se takhle naučil docela slušně anglicky a podobnou metodou se hodlám naučit německy, rusky a španělsky. Nedávno jsem byl v Anglii a byl jsem mile překvapen, jak svižně jsem se domluvil. Rozhodně to potěšilo :-).
 Alex, věčný student 
  • 

Re: Film v anglictine s anglickymi titulky 

(11.11.2008 17:57:48)
Tak to mě se spíš osvědčilo pustit si film v čj a titulky v aj.
 Petr 
  • 

Motivace 

(2.11.2003 16:09:31)
Můj kamarád dostal nabídnuté místo, kterého hrozně moc zajímalo. Podmínkou však byla znalost angličtiny. Nepatrně uměl a zrovna to vyšlo tak, že musel na měsíc do lázní. Ten měsíc mimo procedur a spaní se učil. Když už mu to "hlava nebrala", tak vzal slovník a opisoval ho. Dneska mluví anglicky skvěle. Uznávám, že takhle pracovitý jsem nikdy nebyl.
Sice se tady psalo, že kartičky je lepší psát rukou, ale pro syny jsem dělal excelovské makro na oboustranný tisk kartiček. Je na http://www.petrasovi.cz/dvojice.zip
 palocx 


Re: Motivace 

(6.11.2003 0:48:08)
prosim vas nebylo by
"excelovské makro " k mani vice naplnene?

palo

 míla, PP (pubertální princezna) 
  • 

filmy na počítači 

(2.11.2003 23:33:22)
ještě lepší než filmy v televizi jsou na učení cizojazyčné filmy na počítači. můžete si zvolit titulky (třeba i české a anglické dohromady), můžete zastavovat a pouštět, jak potřebujete.......na angličtinu jsou skvělé třeba scénky monthy python...
 Adriana1 


Re: filmy na počítači 

(3.11.2003 17:52:31)
Ráda bych se dozvěděla, kde najdu, popř. jak si spustím filmy na PC. Potřebuji zdokonalit angličtinu a myslím, že by mi to hodně pomohlo. Díky za odpověď.
 kaMyš 


Písničky 

(3.11.2003 21:43:58)
Já mám ještě jeden tip - angličtinu jsem se kdysi hodně učila z textů písniček. Někdy je to těžké, někdy naopak až příliš jednoduché. Jde hlavně o to, mít potřebný text v tištěné podobě - ale v dnešní době všechno najdete na internetu. Výhodou je, že písničku, kterou máte rádi, si často opakujete a tak dostáváte do hlavy rovnou celá slovní spojení, celé věty - a tím vlastně i gramatiku. Na druhou stranu určitá nevýhoda je ve slovní zásobě - slova jako ještěrka, úsvit, zabiják, jezdec a tak podobně v praxi moc často nevyužijete (učila jsem se podle The Doors :-)
 Větroplach 


Ostych 

(3.11.2003 22:45:17)
To je to, ten ostych! když si loknu nějakého toho alkoholického nápoje, hned žbrblám cizojazyčně ostošest a řeknu prakticky všechno, co chci. Zní to sice jako Pátek z Robinsona, ale domluvím se. Jak jsem při smyslech a střízliv, nevypravím ze sebe ani slovo, jen civíma blekotám a nakonec, když už, vypadne ze mě kapitální nesmysl. Je to těžký...
 marwin 
  • 

jeste jedna metoda 

(4.11.2003 18:49:26)
kupte si knizku, kterou uz jste cetli v cestine ale ted si ji kupte v cizim jazyce a ctete. nezalezi na tom, ze nerozumite. postupne zacnete objevovat souvislosti a slova ktera zacnou byt znama. az nektere slovo uz dobre znate, podivejete se na nej v slovniku. ja uz tuto metodu pouzivam na treti jazyk. po trech knihach je to uz velice jednoduche.
 eva 
  • 

Dokonalá znalost jazyka!!!! 

(6.11.2003 12:31:40)
Jestli už umíte základy nějakého jazyka,ale neumíte různé idiomy apod.jako je to např.u angličtiny,sežeňte si DVD a dejte si ho česky s titulkami v různých jazycích,fakt to zabírá.Pustila jsem si Prostě sexy a 40 dní a 40 nocí a pak jsem na výměnných pobytech dělala borku... :-)
 Arnold ...... 
  • 

taxus learning 

(30.1.2012 17:55:13)
je to nova metoda uceni muzete si o tom najit vice informací na internetu davam sem jen takovou malou informaci.Muzete se napr. podivat sem http://www.youtube.com/watch?v=31WwF1AzCOk jen to angličtina ale ja mam doma i ČJ :) ~g~
 Eda 
  • 

Praxe 

(9.11.2003 21:03:38)
Můj syn je v primě na víceletém Gymnásiu. Má kamarádku, kterou dobře zná a domluví se s ní pouze anglicky.
Píše jí dopisy, pohlednice, e-maily. Pravidelně jí telefonuje. Proberou snad všechno. Dnes jí telefonoval přes 15 minut. Lepší než každý jazykový kurs.

 arlac 
  • 

Superpaměť zadarmo 

(12.11.2003 23:48:05)
Spoustu podobných tipů a triků velmi propracovaných a nejen k jazykům naleznete na www.abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com nebo na www.cetros.cz. Navíc je tam ke stažení barevná e-kniha k paměti
Arlac
 kozlík 
  • 

Re: Superpaměť zadarmo 

(12.10.2006 14:53:25)
Až na to ,že není zadarmo.
 Libor Činka 
  • 

Re: Re: Superpaměť zadarmo 

(28.3.2007 20:51:29)
Zadarmo je volně šiřitelná verze Superpaměť 1. Superpaměť 2 je již placená. Obojí je k nalezení na http://www.abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com/ebook-superpamet.html
 banna 
  • 

Dalsi trik 

(21.9.2006 12:28:59)
mam jeste jeden trik (krome toho, ze nejlepsi je opravdu mit motivaci v podobe native speakra):-) - svuj mobil, mailovou schranku i prohlizece mam nastavene v cilovem jazyce, v mem pripade v italstine. Takze kdyz vam telefon nekolikrat za den zahlasi il messagio inviato, pochopite, jak se rekne odeslane apod:-) Ucim se i ruzne gramaticke varianty, pri posilani samozrejme hlasi "invio" a hned znam prvni osobu v pritomnem case od slovesa poslat. Atd atd:-)
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Povídání si v angličtině 

(28.9.2006 21:42:29)
Ahoj, díky za návody. Oboustranné kartičky už jsem znala, ale určitě si polepím předměty denní potřeby anglickými slovíčky. I to hraní se slovy, která mají stejný základ, je dobré. Taky bych brala nějakou anglicky mluvící maminku na chat či po česku pokecání. Nemáš nějaký tip?
 Honza 
  • 

Intenzivní kurz - kam pro něj 

(23.9.2011 15:27:14)
Co se týká kurzů angličtiny, jedním z nejlepších lektorů podle mě je David Gruber (viz třeba můj pochvalný blog - http://janhora.blog.idnes.cz/c/211281/Vzdelani-trochu-jinak-dnes-o-anglictine.html)

Co já vím, tak všichni jeho absolventi byli schopní po skončení jeho kurzů velmi brzy běžně používat angličtinu v denním styku...

Kdyby byl zájem, můžu i poradit, jak se zúčastnit (zrovna se jeden kurz otvírá) - na blogu mám kontaktní informace.
 Michal 
  • 

Re: Intenzivní kurz - kam pro něj 

(17.9.2012 15:19:48)
U nás doporučujeme StudyPro. Můžete si jej zdarma vyzkoušet a pokud v budoucnu budete chtít zakoupit nebudete kupovat pověstného zajíce.

http://www.remake.cz/blog/vyuka-anglictiny-na-dva-mesice-zdarma/

 Ondra 
  • 

nerdyparrot.cz 

(15.9.2012 12:03:59)
Doporucuji zkusit take internetovou vyuku. Vypracoval jsem projekt pro specialni skolu v Londyne, ktery jsem toto leto prelozil do cestiny.
Funguje dobre, zejmena pro lidi, kteri berou studium systematicky.
Zatim ctyri jazyky, ale pribudou dalsi... Snad Vam pri studiu pomuze.
Hodne stesti a uspechu preje Ondra.

www.nerdyparrot.cz
 Pavel Karlovič 
  • 

Angličtina rychle a efektivně - internet a filmy 

(1.10.2012 11:10:33)
No já mám nejlepší zkušenost s výukou přes internet a hlavně sledováním filmů.
Jinak na netu lze najít mnoho anglických zdrojů a programů pro výuku.

Doporučuji tento, který si můžete na dva měsíce zdarma vyzkoušet.
http://www.remake.cz/blog/vyuka-anglictiny-na-dva-mesice-zdarma/
 Wany 


Re: Angličtina rychle a efektivně - internet a filmy 

(28.3.2013 13:23:24)
Souhlasím, nejlepší - minimálně pro děcka - je výuka na PC. To je takové vděčné, když je program interaktivní, postará se o ně a člověk má alespoň chvilku pauzu.
Na druhou stranu je fajn, když je PC doplněno lekcemi buď se soukromým učitelem.

Můj synovec chodí do anglické školky, kde je to taky dobré, ale samozřejmě docela vysoké poplatky za měsíc. Lepší je v tomhle směru myslím individuální výuka.
Výukové CD doporučuji téměř jakékoli, já mám dobré zkušenosti tady: http://www.sevt.cz/obchod/knihkupectvi/vyukove-programy/ ale musím se přiznat, že jsem se ještě nesetakala z negativním názorem na výuková CD. Většinou jsou koncipována velice dobře, že na nich téměř nejsou vady.

A také brojím za filmy a seriály v AJ.
Na tom jsem se třeba naučila nejlépe já. Na druhou stranu nutno poznamenat, že z toho bývají docela problémy z gramatikou.
To se dá ale dobře pořešit anglickými titulkami.
 20.11Lucyan16 


ahoj 

(15.8.2016 8:08:12)
Zdravím ja sa učím jazyk cez tento program www.anglictina-bez-biflovania.sk/demo-online-anglictina?a_box=y7x556ws. Môžte si ho vyskúšať zdarma a je to podľa mňa pecka. Učím sa len dôležité vety a frázy, tak že ich počujem, vidím a hovorím si ich :) Takto to vyzerá http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/osobne-zamena-a-sloveso-byt
 Jošo 
  • 

Re: ahoj 

(10.12.2016 20:10:41)
Serus angličtina bez biflovania je v pohode vec tiež som to mal...a tu sú fajn stránky tiež http://www.domluvitse.cz/

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.