| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Teta Tramtárie

 Celkem 117 názorů.
 Petr 
  • 

bohužel je to běžné 

(24.10.2003 12:53:09)
když už nejsou restauratéři schopní zakázat kouření, měli by mít alespoň dobré odvětrání.

často ani na připomínky proti kouření nezbají, tak je lepší tam nechodit vůbec. Objevili jsme pěknou nekuřáckou restauraci dokonce s bezva dětským koutkem, je v Truhlářské ulici, jmenuje se Albio. Vzhledme k tomu jake tam vytvořili příjemné baby friendly prostředí se to tam dětmi jen hemží :-) Dokonce jsme si říkal, že to asi s tou porodností nebude tak zlé, protože děti tam měl skoro každý druhý pár :-)

 Lucije 


Re: bohužel je to běžné 

(24.10.2003 13:23:59)
Absolutně souhlasím s Elsou, dokonce jsem tento dotaz o kouření ve zmiňované pizzerii vznesla také. Se stejným výsledkem. Příště jsme se přesunuly s kamarádkou do "mléčného baru", který je postavený blíže k dětskému koutku. Ten je pro děti úžasný, ovšem nesmí se sejít více jak 10 dětí, to je potom o život. Není to však chyba provozovatele Tramtárie, to chápu. Co mně však trochu vadilo je to, že v tomto baru kromě pudinkových a jogurtových pohárů, které jdou ovšem rychle na odbyt, nekoupíte žádné vhodnější jídlo pro menší děti. Nejsem absolutním zastáncem nejzdravější výživy, ale nechce se mi zrovna dávat dítěti majonézové saláty. Proč nejsou k dispozici ovocné a zeleninové přesnídávky a mikrovlnka?
Připojuji se i k Petrovi, restaurace Albio je skvělá, dětský koutek oblíbený, přístup zaměstnanců příjemný. Jen ty ceny jídel poněkud vyšší. Je to však restaurace zdravé výživy, proto chápu.
Lucije
 Věrka 
  • 

Musíme na ně tlačit. 

(24.10.2003 14:18:34)
Je to tak, chodíváme do restaurací a cukráren rádi, klidně za oběd necháme tisícovku,i víc, pokud nám chutná.
S malým dítětem - 3 letým se občas personál tváří všelijak, vždy se ptáme na nekuřáckou místnost, no, pravda, málokde ji mají.
Musíme na ně více tlačit, ptát se , vyžadovat prostory pro nekuřáky.Pokud nás bude víc, jistě se situace časem vylepší a nebudeme se cítit jako prosebníci ale normální zákazníci.
Hodně zdaru Věrka
 Věrka 
  • 

Musíme na ně tlačit. 

(24.10.2003 14:19:42)
Je to tak, chodíváme do restaurací a cukráren rádi, klidně za oběd necháme tisícovku,i víc, pokud nám chutná.
S malým dítětem - 3 letým se občas personál tváří všelijak, vždy se ptáme na nekuřáckou místnost, no, pravda, málokde ji mají.
Musíme na ně více tlačit, ptát se , vyžadovat prostory pro nekuřáky.Pokud nás bude víc, jistě se situace časem vylepší a nebudeme se cítit jako prosebníci ale normální zákazníci.
Hodně zdaru Věrka
 Karca 1 


Kourici slecny. 

(24.10.2003 16:18:15)
Ja myslim, ze je to predevsim sproste od tech lidi, kteri si klidne zapali nekde kde je cedulka zde se nekouri! Typicka bezohlednost, meli jste reagovat a pozadat hlavne ty slecny, jestli jim to neni trapne kourit u nekuraku!
 Tereza 
  • 

Re: Kourici slecny. 

(31.10.2003 9:22:15)
Ahoj Karo,
jestli jsem dobre cetla tak cedulka se vztahovala k jine mistosti takze slecny kourily v kuracke mistnosti. Cimz nechci rict, ze meli cadit jednu od druhe, ale mozna, ze kdyby byly pozadany tak by si tu cigaretu odpustily a daly si az venku. Jak se rika lina huba hole nestesti ted uz nikdo nezjisti jesli by prestaly nebo ne. Ted jen budou vypadat blbe, ze kouri v restauraci kde jsou deti.
 Soňa,Daník 01/04,Verča 03/06 


Tramtárie zklamala... :(( 

(24.10.2003 16:45:43)
Tento týden jsem také měla možnost Tramtárii navštívit. Četla jsem spoustu článků, jak je to tam supr apod. i s tím, že se tam kouří, ale odvětrávání to stíhá všechno odebírat. Jela jsem na srazík deseti mamin s kočárkama s tím, že jsme si místa rezervovaly a dopředu je upozornily hlavně na ty kočárky. Po našem příchodu jsme se usadily do mléčného baru, kde nebyly označeny žádné reservace, nebylo připraveno žádné místo na kočárky apod. Takže jsme si vybraly asi tak šest stolečků mezi které jsme začaly kočárky parkovat. Vítaly jsme se, maminy postupně přijížděly a koutek se začínal plnit. Postupně jsme si chodily dát něco k pití a k jídlu. Z okoralých chlebíčků, okoralých obalovaných chlebů se mi zvedal žaludek, měla jsem hlad a sladké jsem nechtěla, tak jsem nakonec zvolila pochoutkový salát s rohlíkama. Pro těhotnou nebo pro kojící maminku opravdu supr jídlo. Když mi bylo sdělelo, že nemají za 500 Kč drobné, tak jsem to ještě rozdýchala, ale když už si personál stěžoval vedoucí, že zabíráme skoro celý mléčný bar a že neděláme žádnou útratu, tak to už bylo trochu moc. V mléčném baru táhlo z dveří otevírajících na buňku, ale nebyl cítit kouř z cigaret. V dětském koutku bylo opravdu živo, ale také nahuleno. Nehledě na to, že kouř se dostal na wc, i do místnosti, kde je přebalovací koutek.
Podle mého názoru, byl dobrý nápad udělat obchod pro maminky s dětmi, ale aby se tam dalo kouřit a nervózní personál???? Měli by se nad sebou trochu zamyslet a uvažovat o tom, k jakému účelu má obchodní dům sloužit.
 Líba, dvě dcery 
  • 

Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(24.10.2003 21:28:54)
Taky mě Tramtárie zklamala. Zkuste třeba Bohemia Bagel v Masné ulici, sice nijak útulné, zato nekuřácké prostředí (s kuřáckým salonkem). Dětský koutek taky nic extra, ale je tam. taky kavárna Imperial Na Poříčí má dětský koutek, sice se tam kouří ale dobře větrá.
 Carewna 


Re: Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(24.10.2003 22:05:19)
Mně osobně Tramtárie taky zklamala, hlavně s tím kouřením. Musím přiznat, že za ty 2 návštěvy, které jsem tam absolvovala, v mléčném baru kouření cítit nebylo, to je pravda. Ale taky nechci sedět furt jenom u mléčňáku. Chci si dát kávu, nebo nějaký drink, zajít si i s dítětem na pizzu, ale bez cigaretového kouře! V tomto duchu jsem taky napsala dopis provozovateli Tramtárie, že otevření takovýchto prostor je sice bohulibým činem, ale že já a moje rodina budeme utrácet naše peníze v jeho podniku až tehdy, až budou nekuřácké VŠECHNY prostory. Do té doby plánuju Tramtárii ignorovat, a vám ostatním to navrhuju taky.
Jinak díky za tip na restauraci Albio, určitě tam zavítáme.
 Helena,Evička+Alex 8/02 


Re: Re: Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(25.10.2003 14:21:53)
Taky jsme zavítali s našíma dvojčatama do Tramtárie, bylo to pouze jednou, ale na hodně dlouhou dobu naposledy. Výběr zákusků, chlebíčků apod. nic moc, naprostý chaos a pár strašně rozívených dětí na prolézačkách, které obsadily a když jsme nechtěli, aby nám děti např. spadly z klouzačky, tak jsme je tam radši ani nepustily.Naše děti zvládají klouzačky a prolézačky naprosto bez jakýchkoliv problémů.Když jsme si s mamkou sedli ke stolku a dali si kávu a dětem kakao, tak si přisedla maminka, se slovy : na prolézačkách mám dítě
 Helena,Evička+Alex 8/02 


Re: Re: Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(25.10.2003 14:21:55)
Taky jsme zavítali s našíma dvojčatama do Tramtárie, bylo to pouze jednou, ale na hodně dlouhou dobu naposledy. Výběr zákusků, chlebíčků apod. nic moc, naprostý chaos a pár strašně rozívených dětí na prolézačkách, které obsadily a když jsme nechtěli, aby nám děti např. spadly z klouzačky, tak jsme je tam radši ani nepustily.Naše děti zvládají klouzačky a prolézačky naprosto bez jakýchkoliv problémů.Když jsme si s mamkou sedli ke stolku a dali si kávu a dětem kakao, tak si přisedla maminka, se slovy : na prolézačkách mám dítě
 Helena,Evička+Alex 8/02 


Re: Re: Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(25.10.2003 14:21:58)
Taky jsme zavítali s našíma dvojčatama do Tramtárie, bylo to pouze jednou, ale na hodně dlouhou dobu naposledy. Výběr zákusků, chlebíčků apod. nic moc, naprostý chaos a pár strašně rozívených dětí na prolézačkách, které obsadily a když jsme nechtěli, aby nám děti např. spadly z klouzačky, tak jsme je tam radši ani nepustily.Naše děti zvládají klouzačky a prolézačky naprosto bez jakýchkoliv problémů.Když jsme si s mamkou sedli ke stolku a dali si kávu a dětem kakao, tak si přisedla maminka, se slovy : na prolézačkách mám dítě
 Helena,Evička+Alex 8/02 


Re: Re: Re: Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(25.10.2003 14:23:41)
a zapálila si cigaretu, úplně mě ochromila její bezohlednost.No, nevím, nechci, aby to vyznělo jako, že jsem nějaká citlivka, ale jsou prostě situace, bez kterých se klidně obejdu. Tedy jsme sebrali děti a šli na písek do Františkánské zahrady.
 Daniela Lukášek Leonka Kevin 


Re: Re: Re: Re: Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(25.10.2003 18:05:47)
Ahoj,
dostal se mi do ruky leták kavárny VESMÍRNA (www.mameotevreno.cz).
Je zde jak dětský koutek, tak i nekuřácký a bezbariérový prostor. Je v centru Prahy Ve smečkách 5 a obsluhují vás mentálně postižení klienti OS.
Zkuste to, třeba se vám tam zalíbí.
daniela
 Evik 
  • 

Re: Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(3.11.2003 9:34:50)
na www.tetatramtarie.cz je e-mailova adresa provozovatele. Myslim, ze pokud tam napiseme sve nesouhlasne pripominky, spis se dockame nejake zmeny, nez kdyz si budeme stezovat pouze u personalu, kteremu jsou mozna nase pripominky uplne volne. Tak piste piste piste!!!! Ja jsem jim zrovna pred chvili napsala.
 Evik 
  • 

Stezujte si u provozovatele www.tetatramtarie.cz 

(3.11.2003 9:36:26)
na www.tetatramtarie.cz je e-mailova adresa provozovatele. Myslim, ze pokud tam napiseme sve nesouhlasne pripominky, spis se dockame nejake zmeny, nez kdyz si budeme stezovat pouze u personalu, kteremu jsou mozna nase pripominky uplne volne. Tak piste piste piste!!!! Ja jsem jim zrovna pred chvili napsala.
 Jana a Vilík(4 měsíce) 
  • 

Re: Tramtárie zklamala... :(( 

(27.10.2003 8:26:09)
Souhlasím se Soňou,
je mi to líto o to víc, že jsem tento sraz prakticky zorganizovala. To, že si personál z mléčného baru lehce stěžoval, že neděláme žádnou útratu, to už byl vrchol, protože z těch oschlých polohrůz se dalo opravdu těžko vybrat. Nicméně když už se jedná o nějakou útratu, myslim, že docela solidní ji měli v hračkářství a knihkupectví, kde snad každá maminka zakoupila nejednu hračku a knížku.
Náš srazík, se nám myslím, moc líbil, ale kdyby Teta Tramtárie byla více friendly k maminkám a miminkům ke kterým kočárek prostě patří a naopak kouření ne, bylo by to fantastiské místo pro odpočinek i zábavu pro mamči s dětma i lidi, kteří zakouřené prostředí prostě nevyhledávají. Bohužel my svoje další srazíky budeme muset organizovat jinde:o(((
Jana
 Eva 
  • 

Uělaly jste špatně... 

(26.10.2003 6:22:02)
Je mi líto, ale myslím, že jste udělaly s kamarádkou chybu. Když se zeptáte, jakto, že se tam kouří a pak se tam steně najíte....tak vám to kouření así moc nevadí, majitel svou tržbu dostal, navíc jste mu tam nezabíraly místo dlouho, proč by něco měnil???? Je to těžké, když má člověk hlad, já vím, ale šla bych pryč hned po dotazu, ať vidí, že přichází o zákazníky. Dokud se budou nekuřáci chovat tak, jako vy, tak se nic nezmění.
 Andy. 


Re: Udělaly jste špatně... 

(26.10.2003 15:06:48)
ASI na tom něco bude, my, nekuřáci se stydíme říct si o čisté nezakouřené prostředí, stydíme se ozvat, protestovat, aby sme "neutiskovali" zajímavé že kuřákům je to, že někoho utiskují obvykle úplně jedno.
Taky to o něčem svědčí, jsou lhostejní ke svému zdraví i k ostatním lidem. Více odvahy nám všem!!
 tinas 


Tramtárie dobrá myšlenka,ale špatná realizace 

(27.10.2003 10:13:59)
Taky jsem v duchu zajásala , když jsem se dozvěděla o tom, že přímo v centru Prahy vznikne zařízení,kde si budou moci děti pohrát a mi dospěláci trochu odpočinout. Bohužel hned při první návštěvě tohoto zařízení jsem byla dost zklamaná.
Nejvíc mě zarazilo to, že někdo nedomyslel bezpečnost dětí .
Z mléčného baru například vůbec není vidět, na hrající si děti, protože směrem do mléčného baru je umístěn pouze vlez do klouzačky. Z druhé strany, kde je herna je volný průchod ven na ulici a nebo na eskalátory,takže malé dítě se klidně může sebrat a odejít pryč. U herny, nejsou žádnén zábrany,aby se toto stát nemohlo a nejsou tam ani žádné lavičky pro rodiče, kteří chtějí na svoje dítě dávat pozor.
To, že se v areálu kouří je úplná nehoráznost. Jak je možné, že majitel nepřemýšlí o tom, že cílovou skupinou jsou děti a tudíž by tomu mělo odpovídat i prostředí.
Musím se přiznat, že Tramtárie mě zklamala na celé čáře. Myšlenka byla dobrá, ovšem její provedení je dost nedotažené.


Tinas
 Alča (syn 3 roky) 
  • 

Re: Tramtárie dobrá myšlenka,ale špatná realizace 

(27.10.2003 23:53:14)
Tak presne to me napadlo, kdyz jsem poprve v Tramtarii byla. Neni mozne si "v klidu" posedet v Mlecnem baru a nechat dite si samo hrat na prolezackach (mam 3 leteho kluka). S vyberem jidla take souhlasim a co me jeste zarazilo, bylo WC. Predpokladam, ze kdyz se jedna o zarizeni pro deti, tak by i toalety mely byt detem prizpusobene ( nizko umyvadlo nebo alespon stolicka), cistota by mela byt samozrejmosti.
Skoda, ze nam to (maminam) zase nevyslo. Takze muj pristi sraz s kamaradkou bude zase asi u MacDonalda :-))
Alča
 Gábi, 2 děti 


Tramtárie? 

(27.10.2003 10:37:10)
Nějak mi uniklo, že v Jungmance něco takového je ... Perfektní byla kavárna Sluníčko v Dětském domě, ale tu před cca půl rokem zrušili (ani se nedivím z Dětského domu = Sluníčka už se odstěhovaly skoro všechny obchody). Býval tak dětský koutek i starý kolotoč. Ale když o tom tak přemýšlím, kouřilo se tam běžně a nebyly to srovna jen svobodné dívky, ale v drtivé většině maminky s kojenci a batolaty (= cílová skupina zákazníků) :-(
 petra s aninkou 
  • 

baby-friendly restaurace 

(2.11.2003 23:21:50)
Připojuji se k nespokojencům s Tramtárií. Daly jsme si tam (3 matky s dětmi) sraz jednou a už to rozhodně nezopakujeme- nejenže to nebylo příjemně strávené odpoledne, ale naopak plné stresu a nepohodlí, díky tomu jsme si stihly říct akorát tak "ahoj jak se máte".

Protoze se blíží zima a je nutno najít si také jiná útočiště než u domácího krbu, mám pro vás dva tipy: Restaurace La Bocca v Truhlářské (na dohled od OD Kotva)- nekuřácká část, hezký dětský koutek, velice příjemný personál. Nevýhodou je poněkud málo místa pro kočárky. Doporučuji. V ulici Na bělidle 27 (naproti Ačku) je čerstvě otevřena malá kavárnička s hernou Na houpacím koni- koukněte se na její stránky, je tam foto a seznam dalších činností (kroužky pro děti, mateřský klub...) www.nahoupacimkoni.cz.

Uvítám další tipy, kde příjemně strávit s dětmi a kamarádkami zimní čas, nechceme-li si zrovna založit mateřský klub. Děkuji.
 lucie 
  • 

Re: baby-friendly restaurace 

(5.11.2003 12:30:06)
Jdete do obchodniho domu IKEA. Restaurace je velka a z vetsi casti nekuracka, takze je tam vzduch dobry. Maly, ale dobry detsky koutek. Deti, ktere nemusite hlidat, muzete nechat hned vedle v oddeleni hracek a detskeho nabytku, tam se vyblbnou. Jidlo je dobre, libi se mi, ze je vyber sice omezeny, ale romanity - jedna polevka, nekolik teplych jidel, nejaky ten velky salat, koktejl, studeny roastbeef, nekolik sendvicu, dost sladkosti. Dzus a kavu si muzete za jednu cenu neomezene dolevat. Prima je rodinne menu, kdy vam daji misku masovych kulicek, omacku, brusinky a prilohu a je jen na vas, jak si to rozdelite na talire. Maji tam i presnidavky a mikrovlnku na ohrati toho, co si prinesete. Zachody jsou ciste, velikosti sice pro dospele, ale mrnata mohou pouzit stolicku a nocnik. Prebalovaci pult je na damskem i na panskem zachode :-). Oni si na tom, ze jsou baby-friendly zakladaji; bud je to ve Svedsku standard, nebo si uvedomuji, kdo tvori velkou cast jejich zakazniku. Nevyhody: nechame tam vzdycky vic penez, nez chceme a hlavne je to v Praze na Zlicine. (IKEA je jeste v Brna a snad v Ostrave, ale tam jsem nebyla.)
 LuciaM 
  • 

fajčiari sú bezohľadní všade 

(27.10.2003 11:57:13)
Aj u nás v paneláku máme dve mamičky, ktoré neustále fajčia pred našimi dverami. Zvolali sme preto schôdzu a snažili sa im vysvetliť, že nám to vadí a dym nám vniká popod dvere do bytu, takže vlastne pasívne fajčíme aj my, ale akurát sa nahnevali a začali kričať prečo by sa mali oni prispôsobovať nám a čo sa im stane, keď budú fajčiť aj ďalej... nedalo sa s nimi hovoriť, kričali a nepočúvali žiadne argumenty... fajčiari sa nikdy nepozerajú na iných, len na seba, je to droga a veľmi silná. Ako som spomínala, obidve majú malé deti a nepozerajú na nikoho len na seba. V kaviarňach a reštauráciách preto maminy fajčiť neprestanú a nevšímajú si, či to niekomu vadí alebo nie, neviem čo s tým, rada sa inšpirujem vašimi názormi. Mne dym veľmi vadí.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: fajčiari sú bezohľadní všade 

(27.10.2003 12:07:02)
Zase nebuďme tak militantní, jsem taky kuřák, manžel je kuřák, většina mých známých jsou kuřáci a nikdo z nich se takhle nechová; nedávno jsme s manželem seděli v čínské restauraci, kousek od nás rodina se dvěma dětmi. Manžel si chtěl zapálit, tak jsem ho upozornila, že za námi sedí ty děti, tak si samozřejmě nezapálil. U nás doma se kouří buď jen v okně nebo v koupelně do světlíku, kvůli malému, na návštěvách v nekuřáckých rodinách chodím na balkon.
To rozdělení není kuřáci vs. nekuřáci, to je ohleduplní vs. bezohlední lidé, nezáleží na tom, jestli kouří nebo ne.
 Soňa,Daník 01/04,Verča 03/06 


Re: Re: fajčiari sú bezohľadní všade 

(28.10.2003 8:56:36)
Ahoj Monty,
docela souhlasím s LuciíM. Píšeš, že sama kouříš na balkoně nebo do světlíku. Ale.... my s manželem patříme k nekuřákům a bohužel bydlíme v posledním patře v domě (9. pater). Když si někdo zakouří -4 patra pod námi na balkoně nebo na wc, tak to máme ihned v bytě. Někteří sousedi se omluvili, když jsme je na to upozornili a domluvili jsme se, že nebudou hulit alespoň večer, kdy nám smrad šel do ložnice. Ale spousta jich je takových, že je jim to úplně jedno. Prostě tady bydlí, tak nám budou smrdět do bytu. Strašně mě mrzí, že když si chci v pěkném počasí vyvětrat, tak si do bytu pustím akorát hospodský smrad.
Je to o ohleduplnosti lidí, ale většině kuřáků vůbec nedochází nebo nechtějí pochopit, že někoho obtěžují. Kdyby si manžela neupozornila, tak si klidně zapálí, protože to bere jako samozřejmost. Bohužel jako všichni další kuřáci :((
Soňa
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: fajčiari sú bezohľadní všade 

(28.10.2003 10:27:23)
Soňo, on seděl k těm dětem zády, takže je neviděl. :o) Jinak bych ho, doufám, upozorňovat nemusela.
S tím světlíkem, my nekouříme přímo do něj, akorát ho otevřeme, když kouříme v koupelně... nikdo si zatím nestěžoval, že by mu šel kouř do bytu. Ono v tomhle baráku se to asi ztratí...
 - 


Re: Re: Re: Re: fajčiari sú bezohľadní všade 

(28.10.2003 10:37:44)
Je pravda, že já v dobách kdy jsem kouřila bylo mi úplně fuk jestli vedle mně stojí dítě nebo jestli to někomu vadí.
naopak te´d co nekouřím tak jsem zase naštvaná na kuřáky. třeba když stojím s malou na zastávce, nebo když si v baráku na balkóně někdo zapálí a my zrovna větráme, máte slyšet jak nadávám :o) přitom jsem nebyla jiná.
když je u nás návštěva chodí kouřit na balkón taky.
Problémy se sousedama naštěstí nenáme. Jednou jsme museli k sousedúm nad náma když jsme dávali malou spát na balkón a nejednou měla na kočárku popel :o(((( bála jsem se aby jí žhavý tabák nepadl do kočárku. Soused pochopil a chodil kouřit jen když malá na balkóně nespala.

 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: fajčiari sú bezohľadní všade 

(28.10.2003 10:34:58)
Ještě dodatek - nelíbí se mi, když se neustále vyhrocují spory mezi nějakými dvěma skupinami lidí. Kuřáci versus nekuřáci, opilci versus abstinenti... Kuřáci jsou neustále napadáni, že někomu "otravují vzduch" - mě třeba taky strašně otravují vzduch ty tisíce automobilistů, kteří se vozí ráno do práce a odpoledne z práce, i když by mohli jet městskou. Nevím, kolik lidí by muselo kouřit a jak dlouho, aby poslali do ovzduší tolik zplodin jako jedno auto za pouhý den provozu.
Nekouřím tam, kde je to zakázané a nekouřím tam, kde jsou děti. Nevím, co by ode mě militantní nekuřáci ještě víc chtěli. Jestli nechtějí žít v zakouřeném prostředí, ať se odstěhují někam mimo civilizaci. V rychlosti a efektivnosti zamořování ovzduší jsou kuřáci až tou úplně poslední skupinou, do které byste měli kopat.
 LuciaM 
  • 

Re: Re: Re: Re: fajčiari sú bezohľadní všade 

(28.10.2003 11:28:50)
Monty, ospravedlňujem sa, že to vyznelo tak, že som kritizovala úplne všetkých fajčiarov, máš pravdu, že sú aj ohľaduplní ľudia aj keď ja mám skúsenosti hlavne s tými druhými. Nevadí mi, keď mi fajčia pod mojim balkónom, na zastávke, vo vestibule, ale vadí mi, keď mi fajčia pred dverami a ja to musím dýchať keď napríklad čakám na výťah, alebo mi to ide popod dvere do obývačky (sú utesnené). Vadí mi, že keď sa snažím to niekomu vysvetliť a dohodnúť sa tak na mňa ešte nakričí a je arogantný. Naozaj mi vadí, že nie sú ochotní a schopní čiastočne sa prispôsobiť aj keď ja sa musím neustále.
 Boadicea 


Re: Re: Re: Re: Re: fajčiari sú bezohľadní všade 

(28.10.2003 12:53:13)
Lucia, my sme zazili pred tyzdnom presne ti iste, pisala som to niekde do inej diskusie...dcera susedov denne pofajcieva s kamaratkou/kamaratkami tesne pred nasimi dverami (sedia na schodoch), takze denne mame byt plny SMRADU. Manzel ich velmi slusne a elegantne POPROSIL, ci by nemohli prejst k oknu, okno je hned na medziposchodi a da sa normalne otvorit, aj schody su tam take iste na sedenie, ako pri nasich dverach :). Hned na to vyleteli rodicia z bytu oproti a nahucali na neho - vratane urazok a sprostych slov, co si to dovoluje, aka arogancia a "diskriminacia fajciarov" (haha), no presne ta ista reakcia ako uvadzas. Pritom ani jeden jej z rodicov nefajci! Doteraz to boli normalni, priam sympaticki a usmievavi ludia stredneho veku. Odvtedy sa s nami nebavia, ale nejaka zmena nastala, fajciarka s kamaratkami pravdepodobne chodi k oknu na medziposchodi, lebo ten dym v nasom byte uz nie je az tak citit....Protestom voci arogantnym a bezohladnym fajciarom zdar :)!
 Mirka 
  • 

Re: fajčiari sú bezohľadní všade-keď už je reč o fajčiaroch 

(28.10.2003 14:12:57)
Dnes som ostala v nemom úžase. Môj kolega v práci vždy "plače" že nemá ako vyjsť s peniazmi (nedarí sa mu našetriť na odkúpenie bytu cca 15.000, nemajú na to aby zašli za chorou dcérou v susednom okrese, nemá za čo chlapcovi kúpiť topánky a pod.) Náhodou som čítala túto diskusiu a tak som nadhodila, to že fajčiari sú bezohľadní (napr. fajčenie na chodbe v bytovke) Na to sa on ostro ohradil, že on fajčiť bude a nech sa niekto opováži niečo mu povedať, a on si ešte nájde toho kto mu z pred dverí kradne popolníky. Tak sme sa dostali k tomu koľko fajčí. A podržte sa on krabičku na deň a jeho manželka tiež (krabička 25,-Sk - kupuje od ukrajincov) to je !!!1500,-Sk!!! mesačne. Doteraz som ho ľutovala ale teraz mám na neho už trochu iný názor. Rozprávali sme sa ďalej a ani on ani jeho manželka ani neuvažujú o tom že by fačiť prestali alebo aspoň obmedzili. Keď som mu povedala, že to môžu denne s manželkou zapáliť 50 korunovú bankovku a aspoň si nezničia zdravie tak povedal že mám pravdu ale on proste fajčiť bude. Nepomohlo ani keď som mu povedala že v piatok bude koniec 10 mesiaca v roku 2003 a to znamená, že za ten čas mu v cigaretách "zhorel byt". A to prosím ten kolega nie je žiadny asociál ale vysokoškolsky vzdelaný človek.
 Sylvie :o) 


Nechceme diskriminovt kuřáky, radši budeme diskriminovat nekuřáky 

(28.10.2003 14:15:33)
O Tramtárii jsem kdysi četla v diskuzích na Rodině, když ji otevřeli. Zvědavost mnou cloumala, a proto jsem se tam chtěla jít podívat. Dřív, než se tak stalo, jsem v Mladé frontě četla článek Vítejte v dětském světě. Zapalte si. A bylo rozhodnuto - nepůjdu. Dorazil mě ředitel centra Volek, který prohlásil: "Nechtěli jsme diskriminovat rodiče a prarodiče, kteří kouří." Konečně, jeho názor je pochopitelný, když "O tom, že by byl dětský areál prostě nekuřáckou zónou, manažeři Tety Tramtárie neuvažovali a zatím neuvažují. Mimochodem, všichni jsou to kuřáci, a stejně tak i servírky."

Škoda, že si kuřáci z vedení firmy neuvědomují, že teď vlastně diskinují nekuřáky a tedy i děti, kterým jsou prostory určené :o( Myslím, že nikdo není povinen nikomu tolerovat jeho drogu, pokud dotyčný už nemá vůli svou závislost ovládnout, nechť si odskakuje někam, kde nebude jostatní obtěžovat. Nevím, jak se na kouřenídívají ostatní nekuřáci, ale mně osobně je velmi nepříjemné přijít s kouřícím kuřákem do stykem - už třeba jenom proto, že potom celá smrdím a to mi je dost nemilé. A to nemluvím o zdravotních rizicích. MMCH nedávno jsem četla, že i u dětí vystavených paivnímu kouření se zvyšuje riziko zubního kazu, to bylo pro mne vcelku překvapení, myslela jsem, že tohle se týká jenom kuřáků aktivních :o(

S.
 Boadicea 


Re: Nechceme diskriminovt kuřáky, radši budeme diskriminovat nekuřáky 

(28.10.2003 17:47:24)
No, ja som dost tolerantna co sa tyka ostatnych drog, nech si kazdy pije, droguje kolko chce, ak sa mu to paci...ale z dymu z cigariet ma vzdy hned priserne rozboli hlava (staci maly zavan spoza dveri) a je mi na vracanie, to iste manzel! A to uz nehovorim o tom, ako stipu oci v pritomnosti fajciara. Takze my uz roky nechodime do klubov, vacsiny kaviarni a restauracii, hoci by sme velmi radi. Sme odkazani len na priestory, kde je zakaz fajcenia, alebo oddeleny priestor daleko od fajciarov. Kedysi na stred.skole som sa zamilovala do mladika, len co som sa vsak dozvedela ze fajci, laska bola prec :). Stacilo, aby som si predstavila zapach z jeho pokozky, ust a ruk, odevu...fuj! Ano, ja som precitlivela a diskriminujem, ale v konecnom dosledku tym trpim hlavne ja...moja chyba, ze? Mam byt tolerantnejsia...ale svojej fyzickej schranke to nevysvetlim, ze nema reagovat ako reaguje. Verim, ze u vela nefajciarov je to rovnako. Nikto z nasich blizkych priatelov nie je fajciar, aj to je jedno z kriterii vyberu haha.
 Kristýna+Robík 


Babička fabrička 

(28.10.2003 20:46:09)
Sylvie,
ono pasivní kouření má ve všech ohledech stejný dopad na lidské zdraví jako aktivní. Dokonce mají děti z kuřáckého prostředí i něco navíc: častější záněty středního ucha a samozřejmě zvýšené riziko syndromu náhlého úmrtí.
Zrovna bojuju s naší mámou. Je sice lékařka, ale také silná kuřačka. Protože je závislá, velice za za každou poznámku ke své závislosti zlobí. Doposavad alespoň nekouřila doma, pokud tam byl Robík, nebo šla kouřit na zahradu nebo na záchod. Teď už jí zřejmě tříleté dítě připadá dostatečně kouřiodolné a když to nemůže vydržet (na zahradě docela přituhuje), zapálí si v kuchyni a zapne digestoř, jakože se to odvětrá. Neodvětrá ani omylem. Prádlo, které se suší po bytě je cítit přímo jako z komína. Navíc máma v noci kašle suchým štěkavým kašlem a svádí to na alergii na peří. Poradila jsem jí ať si nechá na alergologii napíchnout na peří test, a to zamítla, protože ona ví, že je to přece alergie. Ráno sahá po cigaretě ještě poslepu dřív než dojde na záchod. Připadá mi to směšné, ale vím, že je to strašně nebezpečné. Máma bohužel trpí "selektivní hluchotou" na toto téma.
Jako nejlepší fór mi připadá, když mi říká, že u nás na Žižkově je špatný vzduch, ať k nim s klukem jezdím co nejčastěji, aby si na venkově vyčistil plíce...
 hubertxy 


Re: Babička fabrička 

(28.10.2003 21:01:40)
Samozřejmě nikdo nechce a nemůže tvrdit, že je kouření zdravé. Ale za všemi problémy světa rozhodně nestojí. Mám ve svém okolí tři striktně nekuřácké rodiny s dětmi, které trpí na opakované záněty středního ucha a několik kuřáckých, kde takový zánět absolutně neznají. Statistiky nelze brát zas až tak doslova - ono se třeba hodně mluví o tom, kolik kuřáků umírá na rakovinu plic, ale málokoho napadne, že na ni umírají i nekuřáci.
Schválně se zkuste zajímat o to, jak zdravé je ovzduší ve vašem městě. Kolik tam denně padá popílku, zplodin... jistě, nemusí se vám líbit, když k tomu navíc ještě soused kouří na společné chodbě, ale vaše zdraví tím neohrožuje o moc víc než si jej ohrožujete sami tím, že dýcháte.
Je ale jasné, že kuřáci by měli být ohleduplní a nekouřit tam, kde to není dovoleno, v blízkosti malých dětí a podobně.
 kaMyš 


Re: Re: Nekuřáci s rakovinou plic?? 

(28.10.2003 23:18:55)
No - tyhle statistiky moc nesleduji, ale bylo by zajímavé zjistit, kolik z těch nekuřáků umírajících na rakovinu plic chodilo často do zakouřených restaurací, nemyslíš? Nebo z jiného konce: existuje nějaká studie, která by prokazovala, že účinky kouření (aktivního nebo pasivního, to je víceméně jedno) nejsou (tak) negativní? Myslím, že firmy z tabákového průmyslu by si takovou studii moc přály a kdyby taková k mání byla, dávno by nám jí otloukaly o hlavu.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Nekuřáci s rakovinou plic?? 

(28.10.2003 23:23:54)
Sice taky nevím, jestli taková studie existuje, ale tak nějak dle zdravého úsudku je mi jasný, že i kdyby všichni kuřáci naráz přestali kouřit, s životním prostředím, resp. kvalitou ovzduší by to ani nehnulo. :o)
 kanicka 


rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 9:21:10)
No já jsem se náhodou tyhle věci před pár lety učila na fakultě antropologie - rakovina plic u nás patří mezi nejčastější zhoubné nádory a pokud si dobře vzpomínám tak ta statistika kuřáci versus nekuřáci vypadala asi takto: aktivní kuřáci 80%, pasivní kuřáci 16% a nekuřáci 4%
Není to dost výmluvné? Nicméně pro kuřáky toto nemá absolutní hodnotu a budou stále tvrdit, že škodlivost kouření není prokázána? Už si nikdo nevzpomene na aféry amerických výrobců cigaret, kterým bylo prokázáno, že nikotin je návyková a škodlivá látka, ačkoliv do té doby se dušovali, že tomu tak není? Kolik milionů dolarů museli zaplatit oklamaným zákazníkům, kteří díky kouření měli poškozené zdraví? Byl o tom natočen i film ... Ale pro kuřáky to nejsou argumenty, dokud sami nebudou mít problémy a možná ani to nestačí. Buďme jenom rádi, když nás to (myslím kuřáctví)nepotkalo :-)
 berunda 
  • 

Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 9:23:58)
No to je fakt, oblibene heslo kuraku je: JO, budu zdravej a pak me porazi nakladak a co z toho budu mit?
Ja jsem odnaucenej kurak a tak mi koureni vadi strasne.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 9:45:43)
To je pochopitelně pravda. Škodlivost kouření je prokázána. Stejně jako je prokázáno, že lidskému organismu škodí emulgátory v potravinách (nevzpomenu si na přesná číla těch rakovinotvorných éček), že mu škodí kofein, alkohol, dýchání zplodin z výfukových plynů, záření z radonu atd. atd.
Nechápu, proč se pořád nasazuje psí hlava jenom kuřákům. Včera jsme např. byli na jedné akci, kde byli kuřáci s nekuřáky; přestože celá restaurace byla kuřácká, kuřáci nekuřákům v salonku nekouřili a chodili na bar. Ani jeden nekuřák (a byli tam i lékaři) nezačal pištět něco o pasívním kouření. Tady nejde o to, že by se kuřáci bránili přejížděním náklaďákem, ale o to, že ve srovnání s tím, co normálně dýcháme, je kouření vcelku zanedbatelná banalita.
Kdysi jsem pracovala ve firmě, která měla kanceláře v bytovém baráku. Sousedi, se kterými měla kancelář společnou chodbu si stěžovali, že se v kancelářích kouří. Ale že bydlí ve druhém patře nad velice rušnou křižovatkou, kde je provoz od rána do noci (na nábřeží u Mánesa), to jim vůbec nevadilo. Protože jezdit autem a zamořovat vzduch je považováno za normální a neškodné, zatímco o škodlivosti pasívního kouření se mluví a píše neustále.
Netrpělivě čekám na studii, která by srovnala účinky pasívního kouření s účinky dýchání prima pražského (nejen) popílku a smogu.
 Sosan 
  • 

Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 13:17:52)
Monty, rád bych znal nějakou studii, která prokazuje, že schválená E-čka v potravinách v používaných množstvích jsou škodlivá. Obávám se, že právě opak je pravdou - t.j. že se právě testují na to, že v používaných množstvích a koncentracích škodlivé následky nemají a jsou tedy paradoxně těmi zdravějšími složkami potravin, které alespoň z tohoto hlediska někdo testval a jeich následky zkoumal. Ostatní nežádoucí příměsi v potrvinách, které se ve složení neuvádějí, bývají prý často škodlivější než populární e-čka. (Samozřejmě pokud člověk není nějak speciálně nemocný, aby se musel nějaké konkrétní látce vyhýbat).
Co se týká škodlivosti ovzduší (oxidy dusíku a síry), podle studie monitorované Sysifem v 90-tých letech v pánevních oblastech je podstatně menší než se předpokládalo. Nejhorší vliv mají organické sloučeniny (jejichž koncentrace se ale běžně neměří). Kupodivu následkem ale nejsou nějaké rakoviny plic či něco podobného, ale mužská neplodnost. Zajímavá je ale závislost, že lidé žijící ve škodlivém prostředí (nebo doměle škodlivém) výrazně více kouří a pijí alkohol a v důsledku toho si ničí zdraví daleko víc než by způsobilo to samotné prostředí. Osobně si to vysvětluji jednak tím, že tam žije hodně cikánů a také tím, že hodně lidí uvažuje jako ty.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 14:33:53)
Aha, takže tomu mám rozumět tak, že nebýt nás, hnusných a netolerantních kuřáků, zmizela by ze světa rakovina plic, astma, veškeré respirační choroby, záněty středního ucha atd. ? Zatímco vy, hnusní automobilisté, produkujete čistý a 100% neškodný libý ozón, který je radost zhluboka dýchat? :o) Mě taky není zrovna příjemné, že každý moula smrdí a hlučí autem v prostoru, kde se pohybuju. Třeba s dítětem. Ale nejsem tak militantní jako někteří nekuřáci. Ačkoli je mi třeba úplně stejně nepříjemné, když mi v jednu ráno někdo tůruje motor pod oknem a budí dítě, když jezdí v noci, kdy je relativní klid po Libni auťáky s rádiem puštěným na plné koule, vadí mi auta stojící na přechodech pro chodce a na nájezdech pro kočárek... atd. atd.
To není o tom, že kuřáci jsou odporná pakáž, zatímco nekuřáci jsou všichni hrozně hodní a tolerantní. To mi vadí - to generalizování.
 Boadicea 


Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 14:41:51)
Monty preco stale argumentujes vyfukmi z aut, rachotom na cestach, ked diskusia je o fajciaroch/nefajciaroch? Ved v tom hluku a medzi autami musime zit vsetci, ci chceme alebo nie...btw. za posledne dva tyzdne uz druhy krat pocujem od fajciara, ze som militantna/diskriminujuca, lebo mi vadi smrad z cigariet :(. Fakt tomu nerozumiem.......
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 14:51:14)
Boadiceo, mě se nikdy nestalo, že by mi nějaký nekuřák do očí řekl, že ho nějak diskriminuju. Mezi mými přáteli je to tak půl na půl - půl kuřáků, půl nekuřáků. Když jsem na návštěvě u nekuřáků, zeptám se, kde můžu eventuelně kouřit. Když řeknou že nikde, tak nevyletím a nenadávám jim, že mě jako nekuřáci omezují. Prostě tam nekouřím. Je to jejich byt a oni mají právo se rozhodnout, jestli v něm chtějí mít zakouřeno nebo ne.
Když u matky kouřím na balkóně, vždycky se podívám, jestli někde pod námi nevisí prádlo na šňůře. Nikomu nekouřím ani na chodbě, ani do oken (kouří-li se v naší koupelně při otevřeném světlíku, pochybuju silně, že by kdokoli cokoli cítil. A kdyby cítil, ať mi to přijde říct a já budu kouřit už jenom z okna.)
V nekuřáckých restauracích nekouřím a v kuřáckých během doby oběda taky ne. A z mých kamarádů kuřáků se snad všichni chovají stejně. Proto mi přijdou někteří nekuřáci militantní - nejsem si vědoma toho, že bych je omezovala. Pokud ti někdo kouří na chodbě, tak si samozřejmě můžeš říct PAN NOVÁK JE NETOLERANTNÍ, PROTOŽE MI KOUŘÍ PŘEDE DVEŘMI, ale proč hned "všichni kuřáci"? Proto, že byl jeden Rus ve vesmíru ještě nejsou všichni Rusové kosmonauti.
 Boadicea 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 14:57:49)
Monty, tak to si naozaj zelam, aby takych ako ty bolo co najviac. My v rodine mame zopar fajciarov a chovaju sa takisto tolerantne a ohladuplne ako Ty. Ja ale naozaj nerozumiem, preco na mna cudzi ludia vyletia, ked ich slusne poprosim, ci by nemohli prejst pri fajceni k oknu (resp.manzel). Zeby to bolo preto, lebo sme pre nich cudzi - i ked susedia - a v spolocnosti znamych sa chovaju ohladuplne? Neviem....
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 15:00:41)
Boadiceo, prostě někteří lidé jsou netolerantní, hrubá a sprostá hovada. :o) Ale jestli kouří nebo ne, s tím to nemá nic společného. :o)
 Boadicea 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 15:09:03)
Ha, to je pravda: fakt, ze fajcia, im umoznuje prejavit svoju netolerantciu, hrubost a sprostost hovad este vyraznejsie. Fajcenim k prejaveniu skutocnej podstaty povahy cloveka :)
 Renítko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 15:00:06)
monty - stoji ti to fajcenie za to? {to nie je utok, len otazka}...

musis sa pytat na navsteve kde si mozes zapalit...obzerat sa ci niekomu nezavadzas, ci mu nejde popol na pradlo, na dieta, ci mu nejde dym cez svetlik alebo dvere dovnutra...

stoji to za to? nebolo by jednoduchsie proste nefajcit? o kopu starosti menej a o kopu penazi na krajsie a zdravsie veci viac...{prepac, skusam len pochopit fajciarov...co ich k tomu vedie...nicia si zdravie {ked ti vadi dychat vyfukove plyny nevadi ti dychat dym z cigarety?, prichadzaju o kopec penazi, musia si stael davat pozor aby niekomu nevadila ich pritomnost}...

asi nepochopim kym neskusim... :-D
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 15:11:18)
Renítko, nevím jestli mi to za to stojí, takhle jsem o tom nepřemýšlela. Když jsem vydržela nekouřit rok a půl, vydržela bych i deset let nebo až do smrti, ale mě cigareta chutná (kouřím jen jednu konkrétní značku, která má úplně jinou chuť než všechny ostatní cigarety, protože je v ní kromě tabáku ještě máta) a navíc nikotin povzbuzuje mozkovou činnost, takže se mi líp pracuje. :o)

A jen tak pro zajímavost, i když to samozřejmě není žádný argument pro kouření:


Vědci docházejí stále častěji k názoru, že nikotin může díky působení na hladiny dopaminu a acetylcholinu hrát významnou úlohu v terapii a prevenci neurologických onemocnění. Studie týmu dr. Sandberga (University of South Florida) prokázala na vzorku 100 dětí, postižených Tourettovým syndromem, pozitivní účinek nikotinové náplasti jako doplňku v současnosti užívaného Haldolu. Při použití nikotinu lze podle Sandberga dokonce významně zvýšit účinnost léčby i při současném snížení dávky tohoto trankvilizéru. Dr. Newhouse (U. of Vermont) již delší dobu studuje vliv nikotinu na rozvoj AD a Parkinsonovy choroby. Ukazuje se, že nikotin pomáhá takto postiženým lidem zlepšit pohyb a zmírnit mentální obtíže. Rovněž při použití syntetického nikotinu (Abbot ABT 418) prokázaly standardní testy u pacientů s AD výrazné zlepšení paměti. Co se týče nežádoucích účinků, došlo pouze k mírné nevolnosti nebo svědění u několika pacientů, u dětí (sk. Tourette) se zvýšil tep o cca 10%. Žádné jiné nežádoucí účinky (závislost, koronární problémy aj.) nebyly zjištěny. Přestože jsou výsledky nadějné, lékaři jsou v názorech na rychlý pokrok skeptičtí. Příčiny jsou podle jejich názoru 2: Jednak už samo slovo „nikotin“ se stalo pro prostou veřejnost díky militantním protikuřáckým kampaním doslova synonymem „jedu pekelného“, jednak – a to hlavně – nikotin nelze patentovat. Z jeho výroby tedy nekyne vidina tučných zisků. Přístup institucí a firem, zabývajících se výzkumem nových preparátů, lze proto (podobně jako v případě např. marihuany) charakterizovat jako značně vlažný...
...
Kromě účinků zdraví škodlivých má tabák i některé kladné vlastnosti. Snižuje podstatně riziko onemocnění Parkinsonovou chorobou. Nizozemští výzkumníci sledovali 8000 lidí ve věku od padesáti let výše. U kuřáků byl výskyt Parkinsonovy nemoci zhruba padesátiprocentní proti nekuřákům. U největších kuřáků bylo riziko onemocnění touto chorobu nejmenší. Nikotin proto pokusně použili k léčbě pacientů, kteří už Parkinsonovou chorobou trpěli, a to formou injekcí nebo nikotinových náplastí. Mírný efekt se dostavil okamžitě, po delším používání byl kladný vliv nikotinu výraznější. Nikotin pomáhá i při léčbě Alzheimerovy choroby a u dětí trpících Tourettovým syndromem, neurologickou chorobou, která se projevuje neovladatelnými pohyby.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 15:13:31)
Monty,
už ti domů šupjdí mejlík. Doufám, že máš doma ten správnej prohlížeč.


Tinas
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 15:22:21)
Tinas,
mě se to nechce otevřít. :o( RealPlayer to neumí zkousnout nebo co. V čem to mám zkusit, ve Windows media playeru???

Jinak k těm vajglům, zrovna včera jsem jeden po manželovi sbírala ze země. On je někdy prase. :o) Já je hážu do koše nebo do kanálu. :o)
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 16:09:46)
Monty,
já bych to zkusila v tom Windows media Playeru. To je škoda, že ti to nejde, protože je to fakt dobré video.Takový kravinky mi posílá moje skorošvagrová. Mám jich už docela velkou sbírku a některý jsou fakt dost vtipný. Jo pošlu ti ještě něco, co ti pomůže z tvého splínu, to ti půjde otevřít určitě a pokud se toho budeš držet, tak ti brzy bude fajn. :o))


Tinas

Jdu to poslat hned.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 16:15:28)
Monty,
tak už jsem ti to poslala.



Tinas
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 16:23:01)
Tinas, díky... ti tancující křečci jsou opravdu brutální. :o)))
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 16:29:19)
Monty,
já věděla, že Tě potěším. :o))
Takových kravin mi chodí do pošta opravdu mraky,ale tohle je stará dobrá klasika.

Tinas
Je teď mi tak hezky hraje Jarek Nohavica v rádiu, že se mi nechce vůbec nic dělat a jenom bych poslouchala. Asi si ho půjdu zapnout, protože on mě potěší vždycky.



 Sylvie :o) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 22:42:05)
Monty, zajímavé... Jenom by mě zajímalo - nezjišťoval taky nějaký výzkum, jak velké množství kuřáků - (teoreticky) padesátníků předčasně pomřelo na rakovinu, infarkt, případně nemá sice parkinsona, ale má jiné "kuřácké" choroby... a jak jsou na tom v porovnání nekuřáci? ;o)

S.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(30.10.2003 8:49:53)
Sylvie, určitě hodně, třeba i víc než nekuřáků. :o) Jen jsem chtěla poukázat na to, že nikotin může mít i kladné účinky, nijak nesnižuji zdravotní rizika plynoucí z kouření. :o)
 Sylvie :o) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(30.10.2003 9:11:13)
Monty, vždyť já vím, že nic není jenom černé nebo jenom bílé :o) Jenom mám pocit, že na cigaretě není nejhorší ten nikotin, ale spíš všechen ten sajrajt okolo... Zkrátka - mně absolutně nevaděj kuřáci, pokud mi nehulej pod nos. A dětský koutek, kde se smí kouřit... no, to nenacházím slov.

S.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(30.10.2003 9:13:15)
Sylvie, to je jasný, že dětský koutek, kde se smí kouřit, je debilovina... to chápu i já jakožto kuřák. :o) Když si dám cigaretu, než jdu k malýmu, vyčistím si pokaždý zuby a umeju ruce, rozhodně bych nikdy nekouřila v uzavřený místnosti, kde by byl on nebo jakékoli jiné dítě...
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 15:08:12)
Ahoj Monty,
nejsi ty nějak moc zaměřená proti nám řidičům-motoristům? :o))
Já jsem nekuřák a cizí kouření mě omezuje. Bohužel s tím nic neudělám, protože kuřáků je valná většina a restaurace jsou většinou na to vybavené. Proto například musím chodit se svým mužem do takových restaurací, protože on naprosto odmítá chodit do restaurací, kde se nekouří. Z jeho strany to považuji za sobeckost. Kouří,ale taky nemá rád, když mu smrdí věci od kouře. Do nekuřáckých restaurací chodí pouze v případě, že tam jdeme s dětmi.Už se těším, až to tady bude jako ve světě, že se bude smět kouřit jenom ve vyhrazených prostorách. Ovšem nikomu neříkám nekuř - je to svobodná volba.
Monty, když tak nasazuješ na řidiče a výfukové exhalace, tak se rozlídni po ulici a uvidíš, kolik vajglů se všude válí po ulicích. Je to řekla bych jedna jedna. Jo a přiznávám zcela otevřeně, že já budu i nadále jezdit svým autíčkem, protože se chci přepravovat jako člověk a né jako stádo ve špinavé MHD s chrchlajícíma a upocenýma lidma za krkem.Až si budu moci za svoje peníze jezdit kulturně, tak se jistě připojím k pravidelným uživatelům MHD. :o))
Zatím MHD využívám jenom v krajnínouzi a nebo při cestě do centra, protože mě nebaví hledat místo k parkování. Jo a taky je to pro mě lepší jezdit vozem, protože mám sebou děti a kočárek.

PS: Monty hned ti něco pošlu. Doufám, že se u toho pobavíš.
Tinas
 hh hh 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 16:46:11)
Tinas tak přemýšlím jestli se nemám urazit když si nás závislých na MHD nazvala stádem ve špinavé MHD a chrchlajícíma a upocenýma lidma... holt jsou lidi co jinou možnost nemají tak ne všichni můžou jezdit jako LIDI autem...

 hh hh 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 16:48:31)
aspoň vím co si o nás myslí LIDI projíždějící v autech kolem ostrůvků a zastávek... :o)
 Sosan 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 16:59:43)
Urazit se klidně můžeš. Já také většinou dojíždím do práce MHD a je to fakt kolikrát jak v dobyčáku.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 17:06:56)
Sosane,
díky za pochopení. Opavdu jsem neměla v úmyslu někoho urazit. Od toho ostatně tenhle servr není. Myslím, že je to místo, kde každý může svobodně napsat svůj názor a druhý na něj může svobodně reagovat. Jo a o lidech, kteří čekají na ostrůvku na MHD si nic zlého nemyslím,narozdíl od řidičů dopravních podniků. Mám v rodině několik lidí,kteří u MHD pracují a moc bych vám nepřál slyšet,jak o cestujících mluví. Nejslušnější výraz jsou kaštani.


Tinas
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 17:00:26)
Danino,
jak tě znám, tak vím, že jsi dost chatrá na to, aby jsi věděla, jak jsem to myslela. :o))
Mě je prostě proti mysli jezdit ve špinavých vlacích metra a nebo v tramvajích, kde jsou látkové sedačky propocené a umaštěné. Každou chvilku vidíš nějaké bezdomovce a nebo dělníky ve špinavých montérkách, jak sedí na těch sedačkách a z toho je mi opravdu nanic.Každé léto vysloveně trpím, když mám jet metrem, protože , jak jsem malá dosahuju většině lidí akorát do výšky podpaží a všechen pot dýchám. V metru je dost špatná klimatizace,takže to opravdu bývá docela síla. Je mi jasné, že každý autem jet nemůže,a i já bych jezdila MHD častěji, jenom kdyby to bylo kulturnější. Navíc pořád tahat kočárek a někde se s lidma handrkovat o místo na něj se mi orpavdu nechce. V Praze se o bezbarierových vstupech kamkoliv jenom mluví,ale ve skutečnosti je jich stále málo.

Opravdu jsem se nechtěla nikoho dotknout,ale myslím, že každý si musí poctivě přiznat, že Dopravní podnik si těch 12 korun za lístek moc nezaslouží.

Tinas
 Věrka 
  • 

Re: e: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 17:11:53)
U nás je MHD proti jiným státům hooodně levné
stačí kouknout i jen na Slovensko, myslím že to není o tom, co si DP "zaslouží" ale o tom že každá sranda něco stojí...argument typu "neplatím protože si to nezaslouží" neberu, jestli neplatím, nemám vůbec právo jet.

Nevím, MHD v Praze zase ve srovnání s "jinde" /myslím v zahraničí/ je dobrá a moc nechápu lidi co se raději v kolonách posouvají každý sám svým autem, jen aby nejeli "sockou" samozřejmě, někteří tím autem opravdu musí, to je jasné.
Konec srandy v MHD ovšem nastává s kočárkem, to již je ale úúplně jiná kapitola..:-((( v.
 tinas 


Re: Re: e: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 17:25:58)
Ahoj Věrko,
dovolím si s tebou nesouhlasit. Myslím, že MHD dostává od státu dost peněz a další má z prodeje reklamních ploch a jízdného. Jde spíš o to, jak s tím hospodaří. Proč kupovali například tramvajové vozy,které stejně nejezdí, protože jsou poruchové a tudíž je nemůžou pustit do provozu. Jenom tak jim vylítlo pár milonů oknem.Proč si staví další budovy za miliony? Našlo by se jistě mnoho dalších příkladů. O to mi,ale nešlo, když jsem psala o tom, že jezdím autem. Psala jsem o čistotě v MHD. Nevadí mi jet starou tramvají,ale chtěla bych,aby byla čistá, což není. Vždycky, když někam jedu, tak sotva vlezu doma do dveří, běžím do koupelny a drhnu si ruce, protože mám pocit totální ulepenosti. Nechci v tomhle prostředí vozit svoje děti. Navíc jsem viděla, co se našlo na kontrolních stěrech v metru. Fujtajb!!!
Jo a v kolonách stávám jenom zcela vyjimečně, protože i v Praze se celkem dá jet bez nich. Kolony jsou jenom na hlavních tazích skrz Prahu,ale i to rodilý pražák zvládne. Hůř jsou na tom mimopražští řidiči, protože značení v Praze není nic moc a hlavně je to tu pořád rozkopané.Ovšem já taky bloudím např. v Brně, protože tam je to zase samá jednosměrka. Ovšem zančení mají velice dobré, což jsem letos ocenila.



Tinas
 Věrka 
  • 

Re: : rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 17:36:20)
Ahojky rozumím, provozování veřejné dopravy je opravdu velice drahý špás a ztrátový, kdyby si mělo na sebe vydělat stál by lístek alespon dvě stovky, proto mají dotace, proto se musí snažit vydělat kde to jde, aže mají v tomhle rezervy, tomu věřím.
Ten pocit totální ulepenosti - zajímavé- spíše vypovídá o nějaké Tvé fobii, prostředí v MHD opravdu není o nic špinavější než jakékoliv jiné prostředí mimo náš domov, a jestli tedy jezdíš autem kvůli špíně v MHD myslím, že si na to nějakým způsobem zvýšeně citlivá, samozřejmě nevím jestli zrovna u Vás není MHD nějaká hrůza, já znám jen pražskou...
Celkově mi je líto že u nás není alternativa, možnost se víc dopravovat pěšky, na kole, vše je zahlceno auty, parkují na každém chodníku, a když to vidím, v jednom autě spíše jeden člověk a kolony stojí a stojí, zdá se mi to nějak celé nesmyslné, ale samozřejmě, je to na dloooohou diskuzi, já osobně nerada jezdím autem spíše kvůli agresivitě pražských řidičů a svému pocitu že jsem "out" když se snažím dodržovat předpisy, tou MHD jsem v centru mnohem dříve a pohodlněji, než kdybych se trmácela autem a doopravdy je u nás zatím moc levná, uvidíme, jak se vše bude vyvíjet. Zdraví Věrka
 tinas 


Re: Re: : rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 18:39:23)
Věrko,
věř mi že žádnou fóbii na čistotu nemám. Nejsem ten típek, co by pořád někde něco pulíroval,ale taky nejsem nějakej přehnanej bordelář. Jeden příklad za všechny. Bydlím v Praze na konečné metra a teprve nedávno tady dodělali nájezdovou rampu vedoucí na druhou stranu kolejiště. Předtím tady byl jenom výtah a schody. Vlézt do místního výtahu,který patří právě Dopravnímu podniku vyžaduje jistou dávku otrlosti, neboť zápach linoucí se z výtahu je naprosto šílenej.(Moč,zvratky a jiné pachy.)Navíc je výtah je pořád počmáranej, za to ovšem dopravní podnik nemůže i když by to asi měl pravidelně smývat. Zkus někdy vystoupit například na Hlavním nádraží a nebo na Národní a pořádně se podívej, kolik se tu všude povaluje bezdomovců.A co se týče rychlosti MHD, tak záleží na tom, kam jedeš a kolikrát přestupuješ. Pro mě s kočárkem, ve kterém sedí Naty a s Petříkem v druhé ruce to opravdu není žádná sranda.

Kdo chce jezdit MHD ať jezdí a kdo chce jezdit autem,tak ať to dělá. Řídit v pražské dopravě je jistě složitější, než jezdit po okreskách,ale měl by to zvládnout každý, kdo má řidičský průkaz. Pokud vím, tak řidičák jenom na venkovské silnice se nevydává. :o))


Tinas

 Andy. 


Re:: : rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 19:50:43)
Ahooojky Tinas, Hlavním nádražím projíždím denně, a pokud se "nemůžeš koukat" na bezdomovce, a nemůžeš tudy chodit,zamysli se nad sebou, budˇto je to fobie nebo obyčejná povýšenost, těžko říct co je horší...

Řídit v pražské dopravě je opravdu složitější, bohužel právě kvůli povýšeným řidičům, kteří Tě jdou přizabít, pokud náhodou dodržuješ předpisy, JINAK BYCH NEMĚLA PROBLÉM, ale věřím že Ty jako mladá maminka k takovým nepatříš, obvykle to bývají ješitní chlapi.
Tak se měj a na Ty bezdomovce tedy nekoukej, škodí-li to Tvému zdraví Ahoj Věrka
 tinas 


Re: Re:: : rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 20:30:09)
Věrko,
já rozhodně nejsem žádnej agresivní řidič. Jezdím už přes pět let a nikdy jsem neměla s nikým žádný konflikt.Nikdo se mě nepokusil přizabít.:o))
Jedu si klidně svým tempem a nikdo mě nedonutí to změnit, pokud sama nebudu chtít. To zn. žádný agresivní řidič mě nikam nebude tlačit, když mu to nedovolím já. Tedy s vyjímkou náklaďáků na dálnici, protože tam s taktických důvodů ustoupím. :o))
Pokud někdo chce jet rychleji, tak mu to ráda umožním a přejedu si do pomalejšího pruhu. Ovšem v Praze nikdo 50 nejezdí a tak i já jedu stejně jako ostatní. Vozím v autě svoje děti a proto nehodlám riskovat.
Když vidím malou díru na parkování,(do které by chlap zaparkoval ), tak se tam prostě necpu a najdu si jiné místo. Nikam se netlačím a přesto si jezdím v pohodě. Ovšem souhlasím, že v poslední době je spousta dopravdních nehod,ale většina z nich není v běžném městském provozu,ale spíš na dálnicích. V Praze jsou to spíš takové ty menší strkačky.

K bezdomovcům a čistotě v MHD bych ještě jednou ráda podotkla, že skutečně nemám žádnou fóbii z nečistot.Léta jsem MHD jezdila a i teď s ní občas jedu. Když mě chceš nařknout z povýšenosti, tak v tom ti rozhodně bránit nemůžu. Nad nikoho se nepovyšuji a nikde nikomu necpu, že jsem něco víc, jenom proto, že si vozím zadek v autě. Ostatně všichni moji známý dávají přednost vlastní dopravě před hromadnou.Můj manžel, nejel hromadnou dopravou asi 10 let a rozhodně mu to nechybí. Teď s ní párkrát jel a věř, že z toho měl hluboký zážitek. Auto dnes používá spousta lidí a ať už je k tomu vede jakýkoliv důvod, je to jenom jejich volba, stejně tak jako lidí co jezdí MHD, na kole či motorce. Nechala bych na každém ať se svobodně rozhodne,jakou variantu zvolí.
Pro mě je prostě jednoduší a pohodlnější přepravovat sebe i děti autem.


Tinas
 ronniev 


Fobie z bezdomovců? 

(30.10.2003 23:34:19)
Promiň, Věrko, ale já musím souhlasit s Tinas. Ono nejde jen o to, že se kolem Hlavního nádraží a kolem Národní (tam naštěstí už míň, co jsou tam každou chvíli policajti) všude potulují podivné existence, které se válejí po zemi a lijí do sebe lahváče, ale taky o to, že se tam rvou a že jsou mezi nimi i feťáci a to už je nebezpečné. Ty jsi ještě nikdy nenašla na hřišti použitou jehlu? Tak přijď někdy třeba na Žofín. O fobii z bezdomovců bych nemluvila, jen o obyčejném odporu. Jestli se ti z toho smradu, co z nich obvykle jde, nezvedá žaludek, tak jsi dobrá. Já jezdím autem "z donucení" a když jedu sama, jedu MHD, ale s třemi malými dětmi - ne, nemám chuť, aby mi sbíraly v té strašné špíně různé "zajímavé předměty". Každý na to žaludek nemá, a nemusí proto hned být rasista nebo trpět fobií nebo být prostě sám nějak nenormální, jak je teď módní říkat.
Hezké cestování! Ronnie
 ronniev 


Fobie z bezdomovců? 

(30.10.2003 23:34:21)
Promiň, Věrko, ale já musím souhlasit s Tinas. Ono nejde jen o to, že se kolem Hlavního nádraží a kolem Národní (tam naštěstí už míň, co jsou tam každou chvíli policajti) všude potulují podivné existence, které se válejí po zemi a lijí do sebe lahváče, ale taky o to, že se tam rvou a že jsou mezi nimi i feťáci a to už je nebezpečné. Ty jsi ještě nikdy nenašla na hřišti použitou jehlu? Tak přijď někdy třeba na Žofín. O fobii z bezdomovců bych nemluvila, jen o obyčejném odporu. Jestli se ti z toho smradu, co z nich obvykle jde, nezvedá žaludek, tak jsi dobrá. Já jezdím autem "z donucení" a když jedu sama, jedu MHD, ale s třemi malými dětmi - ne, nemám chuť, aby mi sbíraly v té strašné špíně různé "zajímavé předměty". Každý na to žaludek nemá, a nemusí proto hned být rasista nebo trpět fobií nebo být prostě sám nějak nenormální, jak je teď módní říkat.
Hezké cestování! Ronnie
 hh hh 


Re: Re: Re: : rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 21:04:28)
No pravda je že jak v chlívě to tam občas vypadá. Ale né každý kdo jezdí Mhd je dobytek. A už vůbec ne chrchlající a upocenej, aspoń já ne :o)

Prostě jsem musela reagovat :o)


zdar a sílu.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: : rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 21:21:31)
Danino,
já jsem to rozhodně nemyslela, tak, že všichni jsou špinavý a upocení. Pravdou,ale je, že tam občas potkáš různé lidi. Opravdu se neopupínkuju z toho, že jednou pojedu MHD. Spíš jsem chtěla poukázat na to, proč já jezdím autem. Je to pro mě prostě jednodušší. V Praze má jenom velmi málo stanic bezbariérový vstup a pokud mám jet na eskalátory se dvěma dětma, tak je to dost náročný. Pokud jsem děti neměla, tak jsem tou MHD jezdila taky. Teď už jsem si na auto zvykla a tak raději jedu autem. Navíc mi opravdu nedělá potíže jezdit po Praze.Tímto se omlouvám Všem, kterých jsem se případně dotkla tím, co jsem napsala. Rozhodně to nebylo mým úmyslem.


Tinas
 hh hh 


Re: Re: Re: Re: Re: : rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 21:58:05)
Tinas já to chápu.
Ono projít se Brněnským podchodem na Nádru taky není žádnej med. Občas se zvedne žaludek i mně a to jsem ,řekla bych celkem odolná. bezdomovci mi nevaděj, na počůraný zdi se nedívám, pozvracenou dlažbu obejdu. Víc to neřeším.
každopádně MHD jezdím i s dcerou klidně si i sednu a dokonce mám odvahu chytnout se tyče :o)) co nás nezabije to nás posílí.

Ono asi záleží na tom co kdo snese. já myslím, že snesu celkem dost. Přese všechnu špínu mi stejně Brno přijde nejkrásnější město na světě :o))

Myslím, že tahle diskuse se ubírá úplně jiným směrem než by měla.
Od kouření v cukrárně k bezdomovcům a špinavýmu MHD :o)
 16.5Salám&Lajka14 


MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 9:08:24)
Začínám mít pocit, že jsou v Praze dvě různé MHD. Jedna ta tvá, takřka apokalyptická, temná, plná slizké špíny, chrchlů visících z madel, pavučin a podivné tlející hmoty, která přepravuje podivné smrduté existence, z nichž jednou stranou vychází čpavý puch a druhou bacily TBC... a pak ta druhá, kterou jezdím já. V rámci možností čistá, (pravda, občas přeplněná, ale já málokdy opravdu musím někam v dopravní špičce), v níž jezdí úplně normální čistí a mytí lidé. Ano, v létě je skutečně nepříjemné jet nedostatečně větranou tramvají, neboť část našich spoluobčanů zná deodorant pouze jako výraz z křížovek, ale v metru tento problém prakticky odpadá. Ale jinak, srovnám-li naši pražskou MHD s tím, co jsem viděla v jiných městech, jsme na tom velice dobře. Jízdné máme zdaleka nejlevnější a vozy rozhodně nejčistší. Jela jsi někdy např. v londýnském metru? Ráno to tam ještě vypadá vcelku OK, ale odpoledne se všude na podlaze válí noviny, plechovky od Coly apod. Protože většina Angličanů si v metru přečte noviny a pak je tam hodí na zem, což jsem tedy v Praze ještě u nikoho nezaznamenala. A to za tenhle luxus zaplatíš asi 5x tolik co u nás.
Za ta léta, co jezdím městskou, jsem zavánějícího bezdomovce potkala opravdu jen párkrát, především v noci, pokud si dobře pamatuju. Občas z někoho v metru táhne pivo a někteří starší lidé taky nevoní zrovna po fialkách, ale není to žádný denní chleba - jsou to spíš výjimky. A že někde, navíc na dobře omyvatelných sedačkách (až na ty moderní semišové), přede mnou seděl nějaký Ukrajinec v montérkách? Ad jedna nejsem xenofob a pak, pokud jsem si stačila všimnout, Ukrajinci jsou obvykle špinaví toliko od malty, od barvy apod. S tímhle přístupem by sis nemohla koupit v obchodě ani rohlík, protože co ty víš, kdo na něj před hodinou sahal? Mohl to být úplně stejný Ukrajinec jako ten, po kterém se štítíš sedět v metru.
Pražská MHD má své nedostatky, ale rozhodně si nemyslím, že by byla špinavá nebo zaplivaná. Chápu Miladu, že s ní nemůže jezdit, má-li její dítě poruchu imunity, ale zdravý člověk MHD může jezdit úplně klidně a beze strachu, že na něj někde pod sedadlem číhá vysoce toxický žmolek, odpadlý z něčích nedostatečně vypravných gatí.
 Gréta 


Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 11:45:50)
Dost dobrý :-)))) Připomněla jsi mi nádhernou knihu Nikdykde - o tom, co se skrývá pod Londýnem.
 tinas 


Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 13:05:04)
Ahoj Monty,
nezbývá mi, než napsat:
někdo lže,někdo krade,někdo kouří a já zase nepreferuji jako formu dopravy MHD. Ber to jako můj zlozvyk, když se ti chce. Sama píšeš, že spousta lidí o deodorantu četla jenom v novinách,takže i ty připouštíš, že ve veřejné dopravě se setkáš s různejma týpkama. Nikdy jsem netvrdila, že všichni,kteří cestují MHD jsou špinavý a upocený,ale že i takový tam jsou!
Psala jsi, že bych si v obchodě nemohla koupit ani rohlík, když nevím, kdo ho měl v ruce. Máš pravdu! Jíst,ale musíme všichni,ale jezdit MHD ne. To je na svobodném rozhodnutí každého z nás, stejně jako to, jestli budu a nebo nebudu kouřit,pít,brát drogy atd.
Fakt tou MHD taky občas jedu a nedělá mi to problém,ale autem je to mnohem pohodlnější.Koneckonců od toho auta jsou.

Tinas
PS: Podařilo se ti včera otevřít, to, co jsem ti poslala?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 13:41:53)
Tinas, já tě nechtěla nijak napadat. :o) Jen mi ten tvůj popis přišel přehnaný, no. :o) Jsem prostě takový ekolog a alternativec, který jezdí rád vlakem, zatímco v autě se mi většinou dělá špatně z benzínovýho smradu. :o)
Každý jsme nějaký. Nelíbí se mi, když si někdo nadává na neohleduplné kuřáky a přitom jeho auto smrdí mnohem víc. :o)))

Ty křečky jsem otevřela, to kouření bohužel ne.:o(
 Boadicea 


Re: Re: Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 14:48:19)
Monty, mohla by si si otvorit skolu alebo kurz - nieco ako zakladne pravidla slusnosti pre fajciarov na verejnosti :).
 tinas 


Re: Re: Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 16:46:14)
Monty,
já tu naší výměnu názorů rozhodne něberu, jako napadání. :o))
Já jsem si už dřív ve tvých příspěvcích všimla, že máš k životu alternativní přístup. Já jsem holt ten druhej případ. :o))Mám ráda pohodlíčko.Nejsem takovej ten člověk, co si zabalí batůžek a vydá se na čundr. Doufám, že za to co ti teď napíšu vyfasuju taky nějaké kladné bodíky, když jsem teď ten záporák, co si vozí zadek autem. :O))) Podotýkám, že mám u auta katalyzátor!!!!!!!!

Odpadky nepohazuju po ulici a k témuž vedu i svoje děti.Stařenky nepřejíždím a všechny chodce pouštím na přechodech a to i v případě, že tam nemají co dělat.Což je poslední dobou dost často, protože lidi jsou zblblý z přesvědčení, že maji na přechodu absolutní přednost,což není pravda.Maminkám s kočárkem pomáhám a pokud jedu MHD,tak pouštím starší lidi sednout.Před kuřáky s vyjimkou svého manžela nemluvím o škodlivosti kouření a nenutím je k nekouření v mé společnosti.
Tolik k mým dobrým vlastnostem. :o))

Jo ještě by možná stála za úvahu jedna věc. Docela by mě zajímalo, kolik se vydá peněz za léčení nemocí způsobených kouřením oproti nemocem způsobených tím, že jezdí lidi v autech. Myslím, že kuřáci by to v této statistice projeli.

Tinas
 hh hh 


Re: Re: Re: Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 16:53:32)
Tinas ty jsi prostě hotový anděl :o)))
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 17:10:06)
Danino, já jsem spíš:






Tinas
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 17:23:58)

No vidíš Danino,
ani vložit mi to sem nejde.






Tinas
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MHD - pro Tinas 

(30.10.2003 17:24:42)
 Boadicea 


Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 13:37:23)
Monty, ale ked sa logicky zamyslis a pokusis sa vzit do situacie "nekuraku", ...My dískriminujuci nekuraci si dobre uvedomujeme, ze vonku su exhalaty a skodlivy dym z aut atd., a ze to nemozme len tak sami zmenit, neozostava nic ine, ako sa s tym zmierit. Ale dohodnut s tymi, co fajcia sa snad da, ci naozaj nie? A preco?? Pre mna je nas byt relaxacnou oazou a utociskom kludu v tomto hlucnom svete a chcem si z neho urobit miesto, ked budu farby, vone a tvary ake JA CHCEM. Takze ak niekto fajci na chodbe a toto moje "uzemie" denne a intenzivne narusuje svojim fajciarskym smradom, pokusim sa s nim rozumne dohodnut. Je to az take nepochopitelne??? To iste plati o restauraciach atd., miesto robenia si napriek a agresivnych reakcii by sa malo dat najst kompromis, ale tak, aby nebol na ukor jedneho alebo druheho. A nutenie k pasivnemu fajceniu je netolerancia.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: rakovina plic - statistika 

(29.10.2003 14:40:08)
Každý má nějaký zlozvyk, který může druhého omezovat. Někdo kouří, někdo se voní výraznými parfémy, ze kterých má někdo jiný alergickou reakci, někdo nekašle do kapesníku a prská bacily pánubohu do oken, jiný plive na ulici, další předbíhá ve frontě... ale vlastní zlozvyky nevadí, hlavně když je možné poukázat na toho druhého. Já chápu nekuřáky, že jim třeba kouření vadí. Těm kuřákům zas může vadit něco jiného. Nechápu ale to, proč tak hlasitě křičí, že jsou kuřáky OMEZOVANÍ. Že je někdo hulvát a kouří ti přede dveřmi do bytu nebo v nekuřácké restauraci (kde by se o nápravu měl postarat personál), to je sice nepříjemné, ale neznamená to snad, že by se měli kuřáci zavírat do lágrů, aby náhodou někdy někde v něčem neomezili chudáka nekuřáka.
 Andrea 
  • 

Pomoc - všechno špatně! 

(30.10.2003 23:49:45)
Tak mám z této bouřlivé diskuse naprostý chaos.
Jsem občasný kuřák, pravidelný řidič a ještě pravidelnější pasažér MHD. Tak nevím, zda se nemám zmuchlat a zahodit. Dosud jsem si připadala v pohodě, ale teď nevím. Škodím, kde můžu, ach jo.....Když o tom, tak přemýšlím, tak mě hrozně obtěžuje televize. Hraje v domácnostech, supermarketech, hospodách, atp.., používá podprahové podněty a dětem leje do hlavy nesmysly. Lidi (i děti) u ní tráví spoustu času a blbnnou! A to je dokázané. (děti méně čtou, mají horší slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti, později přecházejí na vyšší typ myšlení, mají utlumenou abstrakci...)
Zrušte televizi a já přestanu kouřit a auto omezím na minimum!!!!
Andrea
 Sylvie :o) 


Re: Pomoc - všechno špatně! 

(30.10.2003 23:57:00)
Mno, pokud vím, tak třeba Monty už televizi zrušila ;o)

S.
 Renata 1 dcera 
  • 

Re: Nechceme diskriminovt kuřáky, radši budeme diskriminovat nekuřáky 

(13.2.2004 13:13:42)
Dovoluji si tvrdit.že tramtarie nikoho nediskriminuje.Sama tam chodím s dcerou dost často.Je tam dostatek nekuřáckých prostor.Rodiče mohou sedět v přízemí kde mají své děti aspoň pod dohledem.Pokud jsou děti v divadýlku, rodiče si opět mohou vybrat jestli zvolí kuřácký nebo nekuřácký prostor.
V této zemi kouření nikdy nebylo protizákonné.
Nekuřáci se cítí utiskováni kuřáky a kuřáci se cítí stejně utiskováni nekuřáky.
 Hanka, Honzik, 3 r. 
  • 

Nekuracka restaurace 

(29.10.2003 10:04:10)
Ahoj vsichni,

mam pro Vas typ na nekurackou restauraci - jidelnu. Je to Na Porici v Pze 1, jmenuje se to Poricska restaurace a je to spojene s KFC. Je tam nekuracke prostredi a pekny detsky koutek. Na vyber je KFC a pro ty, kdo to nema rad (jako ja) je tam klasicka ceska kuchyne, minutky, salaty, ryby. Vyber je velky a neni to tam drahy.

Pokud by si preci nekdo chtel zapalit, muze jit ven.

Mejte se jak chcete.
Hanka
 Eva, 1 syn 
  • 

Re: Nekuracka restaurace 

(31.10.2003 15:37:26)
Pokud vím, tak se tam nekouří jen v části, co je KFC, jinak se tam bohužel normálně kouří (alespoň tedy, když jsem tam byla). Jinak je to restaurace hezká, zklamalo mě to.
 Andy. 


Re: Re: Nekuracka restaurace 

(31.10.2003 16:39:36)
Ahojky, to je stejně zvláštní, že ??
V jídelnách typu KFC, Mc Donalds se nekouří, jídlo tam bohužel
nestojí za nic, tak tam nechodíváme.
Jinde, kde třeba vaří dobře,a jsem tam ochotni udělat velkou útratu,
často zahuleno až hrůza, i v poledne, kdy se to ofic. nesmí, tak se vždy doprošujeme nekuř. koutku, není téměř nikde..
a tak dookola....
Nyní budu mít malé mimi, nějakou dobu se nikam stejně nedostanu, tak mi nezbýva než doufat, že až
"vylezu" bude opět situace o něco lepší a nepřečtu si v novinách dopisy typu:
"proč proboha zřídili v kavárně Na Poříčí dětský koutek, stejně je celá zakouřená , proč tam raději neudělají místo na odkládání tašek a nákupů..."
- dopis v MF DNES z tohoto týdne :-(((( věrka
 marfil 


"Baby-friendly" restaurace, kavárny...atd. 

(3.11.2003 10:34:57)
Reaguji na článek "Teta tramtárie" a následně vzniklou diskuzi. Myslím, že by nebylo od věci, kdyby se na rodině vytvořil seznam všech "baby-friendly" podniků (od restaurací a kaváren až po muzea či fitness, kde jsou dětské koutky), které již maminky navštívily a mají s nimi dobré, ale i špatné zkušenosti! Já sama bych ráda chodila "mezi lidi" i dcerkou (1rok), ale je fakt, že nevím kam, pokud sebou zrovna nemám plynovou masku;-(. Pár tipů už bylo na uvedenou diskuzi zasláno, tak jen houšť a větší kapky ;-). Abych šla sama příkladem....Restaurace Cihlena (www.cihlelna.com) na Malé Straně má pěkný dětský koutek, bohužel zatím otevřený pouze o víkendech, mají i dětské menu...Restaurace na Žofíně má krásný dětský koutek, autíčka, hrad, klouzačky atd., ale pouze v létě na zahrádce! Fitness FactoryPro (www.factorypro.cz) na Černém mostě má dětský koutek i s hlídáním, berou i nejmenší Xměsíční mimča, stačí odložit v autosedačce (jsou i na Smíchově, ale tam jsem nebyla, takže nevím...)Jo a pokud jdete cvičit máte hlídání zdarma!
Kdyby byl zájem a přišlo těchto informací více, mohla bych z toho udělat třeba abecední seznam (nebo podle adresy, Praha1, 2...) a mohlo by se to neoficiálně publikovat na rodině i s vyhledávačem, ale já nejsem zas takový počítačový expert a netuším vůbec jak ;-( fuj,ostuda).
No nic, to byl jen takový můj čistě osobní názor a přání...já sama bych něco podobného totiž velmi uvítala a z předchozí diskuze vyplývá, že asi nejsem sama.
Markéta
 Lucka, syn 3měs. 
  • 

Kam s dítětem 

(3.11.2003 13:20:35)
Souhlasím s výše uveřejněnými příspěvky. Jsem sice novopečená maminka, ale rozhodně nemíním být s dítětem jenom zavřená doma, protože nevím, kam jít. Navíc teď, když dnů vhodných k procházkám je míň a míň. Všichni i ti s odrostlými dětmi zakopávají o kočárky s dětmi v nákupních centrech typu Carrefour, protože není kam jít. Sama bych velmi uvítala alespoň nějaký seznam prostorů, které jsou (hezky česky řečeno) "baby-friendly". Člověk je tvor společenský a proto bych si chtěla pokecat s kamarátkou tam, kde si nebudu připadat jak uprostřed pražské magistrály nebo se cítit handikepovaná jenom proto, že mám dítě.
 Lucka, syn 3měs. 
  • 

Kam s ním??? 

(3.11.2003 13:21:19)
Souhlasím s výše uveřejněnými příspěvky. Jsem sice novopečená maminka, ale rozhodně nemíním být s dítětem jenom zavřená doma, protože nevím, kam jít. Navíc teď, když dnů vhodných k procházkám je míň a míň. Všichni i ti s odrostlými dětmi zakopávají o kočárky s dětmi v nákupních centrech typu Carrefour, protože není kam jít. Sama bych velmi uvítala alespoň nějaký seznam prostorů, které jsou (hezky česky řečeno) "baby-friendly". Člověk je tvor společenský a proto bych si chtěla pokecat s kamarátkou tam, kde si nebudu připadat jak uprostřed pražské magistrály nebo se cítit handikepovaná jenom proto, že mám dítě.
 Lucka, syn 3měs. 
  • 

Kam s ním??? 

(3.11.2003 13:22:24)
Souhlasím s výše uveřejněnými příspěvky. Jsem sice novopečená maminka, ale rozhodně nemíním být s dítětem jenom zavřená doma, protože nevím, kam jít. Navíc teď, když dnů vhodných k procházkám je míň a míň. Všichni i ti s odrostlými dětmi zakopávají o kočárky s dětmi v nákupních centrech typu Carrefour, protože maminky nevědí kam jít. Sama bych velmi uvítala alespoň nějaký seznam prostorů, které jsou (hezky česky řečeno) "baby-friendly". Člověk je tvor společenský a proto bych si chtěla pokecat s kamarádkou tam, kde si nebudu připadat jak uprostřed pražské magistrály nebo se cítit handikepovaná jenom proto, že mám dítě.
 Lucka, syn 3měs. 
  • 

Kam s ním??? 

(3.11.2003 13:22:57)
Souhlasím s výše uveřejněnými příspěvky. Jsem sice novopečená maminka, ale rozhodně nemíním být s dítětem jenom zavřená doma, protože nevím, kam jít. Navíc teď, když dnů vhodných k procházkám je míň a míň. Všichni i ti s odrostlými dětmi zakopávají o kočárky s dětmi v nákupních centrech typu Carrefour, protože maminky nevědí kam jít. Sama bych velmi uvítala alespoň nějaký seznam prostorů, které jsou (hezky česky řečeno) "baby-friendly". Člověk je tvor společenský a proto bych si chtěla pokecat s kamarádkou tam, kde si nebudu připadat jak uprostřed pražské magistrály nebo se cítit handikepovaná jenom proto, že mám dítě.
 Dita syn Kryštof 


BABY FRIENDLY - restaurace, plavčo, volný čas 

(12.11.2003 22:38:38)
B A B Y F R I E N D L Y



Kam s dětičkami na jídlo


IKEA www.ikea.cz
je vymyšlena skvěle,jak dětský koutek,tak i restaurace.

Metropole www.metropole.cz
Dětský koutek i když né tak docela. Mezi posezením u občerstvení vytvořen ostrůvek pro děti se skluzavkou houpačkami a kolotočem

Teta Tramtárie www.tetatramtarie.cz
v prostorách bývalého Domu sportu. Dětské knihkupectví, divadélko, kino, dětský koutek pro různé věkové kategorie dětí, polyfunkční multimediální centrum, prodejna hraček, her a zboží pro děti různého druhu, gastronomické zařízení pro cca 150 lidí - velký mléčný bar, kavárna, pizzerie.
Jungmannova 28, Praha 1, 110 00

Kavárna Vesmírna www.mameotevreno.cz
v ulici ve Smečkách 5, Praha 1

Čajovna U měsíční kočky v Zubatého ulici na Smíchově
nekuřácké prostředí a jsou velmi laskaví k dětem.

Bohemia Bagel www.bohemiabagel.cz v Masné ulici - mají dětský koutek je doslova vypolstrovaný pro mrňata, je tam malá skluzavka, pro větší nějaké žebřiny a hračky pro všechny..
Je to dost neformální restaurace, takže nebyl ani problém dát jedno spící děcko do růžku koutku a moje dcera si hrála a my seděly jednoduše na zemi na kobercích přímo v místnosti, kde koutek je (i s kafem a jídlem..).Můžete si tam půjčit i knížku na čtení, či si sednout na chvíli k internetu.

Pizzerie Padova http://www.padova.cz/
vedle hotelu Movenpick na Smíchově velký dětský koutek s hračkami, stanem, tunelem, dětské vysoké židličky, po jídle automaticky a zdarma přinesou dospělým espreso a dětem lízátka.

Pizzerie RUGANTINO http://www.rugantino.cz/
- Praha 1 - Dušní č.4. V zadní části restaurace jsou na zdech namalovány obrázky z pohádky o Pinokiovi, děti mohou na záchod samy, protože se neztratí - holčičí záchody mají růžové dveře, klučičí zase modré, prostě děti jsou tu vítány - jsou tu dětské sedačky, velice milá a usměvavá obsluha půjčí dětem pastelky a přinese omalovánky, na požádání vám udělají dětskou porci, pití dostanou děti v uzavřených kartónových kelímcích s brčkem.... a pizza je moc dobrá. Navíc se tu dají slavit i narozeniny

Zahrádka u vchodu do porodnice v Podolí
Ve stínu pod stromy, obsluha normální, jídlo hodnotit nemůžu, byla jsem tam jenom na limču k dispozici 4 odrážedla (motorky a autíčko), domeček, houpačka, malý stoleček a lavice..
Není to zrovna klidné prostředí (sousedí s hlavní silnicí na nábřeží), ale na pokec s volně vypuštěným dítětem to bylo fajn.

Restaurace Cihlena www.cihelna.com
na Malé Straně má pěkný dětský koutek, bohužel zatím otevřený pouze o víkendech, mají i dětské menu...

V restauraci La bocca v Truhlářské ulici je nejen krásný dětský koutek /Ikea/, dobrá kuchyně, dětské židličky, ale i menu.

Restaurace na Žofíně http://www.gastrozofin.cz/
má krásný dětský koutek, autíčka, hrad, klouzačky atd., ale pouze v létě na zahrádce!

Restaurace Zlatý Anděl u Carefouru na Smíchově. Posezení ve dvoře, bez hluku, příjemný personál, velké porce. Prolézačka, klouzačka, lanové houpačky. Vchod průjezdem hned naproti východu z metra B.

Restaurace Albio http://www.albiostyl.cz/core.php?page=index
dětský koutek

Café Imperiál http://www.hotelimperial.cz/cafe/home.asp
Je zde dětský koutek pro dítě donesli omalovánky a nové pastelky Jinak je známo,že je zde ke kávě(espreso za 31 Kč)kobliha zdarma.

Restaurace KOGO www.kogo-prague.cz Slovanském domě, kde je malé hřiště Sparkys, ale tam je nutné dítě hlídat, je od restaurace daleko.

Restaurace v hotelu Salvátor http://www.salvator.cz/

Grosseto http://www.grosseto.cz/
v Průhonicích není zde hřiště, ale uprostřed stolů je pěkný trávník a vždy několik dětí, které si spolu hrají,

TGI Fridays na Příkopech je prima personál připravený na děti, balonky a omalovánky, drobky a jiné na zemi berou s úsměvem.

Pohádková hospoda,ul.Vodova??-naproti Mexikane.
dětský koutek,hračky,kuchyňku,místo schodů klouzačka







PLAVÁNÍ PRO DĚTIČKY

http://www.studio-motylek.cz/ http://www.volny.cz/dkvodnicek/

http://www.juklik.cz/juklik/asp/ http://www.infodomecek.cz/

http://st.vse.cz/~XKODA02/ http://www.bazen-sauna.cz/adresy.htm

http://web.quick.cz/graviditas/zajimave_odkazy.htm




PRO VOLNÝ ČAS

Studio MAMI http://sweb.cz/studio.mami/
Kulturně vzdělávací programy pro děti i rodiče.

Pražská informační služba www.pis.cz

JUNGLELAND http://www.fitness-station.cz/
dětská herna na Radlické,kde se dá posedět u kávy,i si jít zaplavat.

Teta Tramtárie www.tetatramtarie.cz
v prostorách bývalého Domu sportu. Dětské knihkupectví, divadélko, kino, dětský koutek pro různé věkové kategorie dětí, polyfunkční multimediální centrum, prodejna hraček, her a zboží pro děti různého druhu, gastronomické zařízení pro cca 150 lidí - velký mléčný bar, kavárna, pizzerie.
Jungmannova 28, Praha 1, 110 00

Fitness FactoryPro www.factorypro.cz
na Černém mostě má dětský koutek i s hlídáním, berou i nejmenší Xměsíční mimča, stačí odložit v autosedačce (jsou i na Smíchově, ale tam jsem nebyla, takže nevím...)Jo a pokud jdete cvičit máte hlídání zdarma!

YMCA Na Poříčí http://praha.ymca.cz/
posilovna a bazén s hlídáním dětí

Na houpacím koni
http://www.nahoupacimkoni.cz
Na houpacím koni najdete kroužky pro děti, pro maminky a i nejen pro ně, kavárnu s dětským koutkem, pískoviště, divadla, bazary... Najdete nás v Praze 5, u Anděla, Na bělidle 27

Čítárna u čerta http://sweb.cz/citarnaucerta/index.htm
v Linhartské ulici, Praha

 Irena 
  • 

Re: BABY FRIENDLY - restaurace, plavčo, volný čas 

(12.11.2003 23:24:11)
Dík za skvělý přehled
 Jája 
  • 

Re: BABY FRIENDLY - U slepiček 

(12.11.2003 23:34:13)
Dobré by bylo znát i restaurace v nejbližším okolí Prahy.
Například creperie U slepiček,v Průhoních,kde také mívají k dispozici pro děti pastelky a omalovánky,prostředí je celé hezké,na dvorku venku je kromě miniaturgolfu taky pár houpacích zvířátek.Na WC k dispozici nočník,židle ke stolu atd.
A které dítě nemá rádo palačinky,jak sladké,tak třeba slané.
 Dita syn Kryštof 


Re: Re: BABY FRIENDLY - U slepiček 

(13.11.2003 9:09:17)
Díky za další typ. Nejsem proti seznam rozšířit, jen moc těžko se něco takového hledá. Ráda bych aby bylo víc maminek co by přišly s troškou do mlýna :) Osobní zkušenosti a reference jsou vždy ty nejlepší. Určitě to zahrnu k ostatním. Dita

ps: pokud by měli i www stránky budu ráda, taky přesný název a případně co dětem poskytují (to jen pro ostatní)
 Lucka a Honza(3měs.) 
  • 

Re: BABY FRIENDLY - restaurace, plavčo, volný čas 

(17.11.2003 15:25:59)
Díky za spoustu bezva typů. Na plavání do Juklíka už chodíme a můžu jen vřele dopoporučit. Vzhledem k tomu,že letos se s miminy přímo roztrhl pytel, věřím (a pevně doufam), že míst pro děti bude přibývat. Ještě jednou díky Ditě.
 Martina a Matěj 6týdnů 
  • 

Re: "Baby-friendly" restaurace, kavárny...atd. 

(4.11.2003 9:04:08)
Ahojky,
tak já přidávám posilovnu a bazén s hlídáním dětí - YMCA Na Poříčí, Praha, akorát nevim od kolika let hlídají a myslím, že i jen odpoledne. Ve čtvrtek tam jdu, ak to zjistím.

m
 Dita syn Kryštof 
  • 

Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 16:54:43)
Po přečtení článku o Tramtárii jsem si řekla jestli se nepláče na špatném hrobě a celý článek včetně adresy na celou diskusi o té jsem přeposlala přímo do Tramtárie a kupodivu my bylo odepsáno následující. Tak, že by byla alespoň jedna prosba maminek a nekuřáků vyslyšena???

MUJ KOMENTÁŘ...
Další příspěvky a celou diskusi rodičů navštěvujících Váš podnik můžete číst na http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3444
pokud Vás to ovšem zajímá.
Osobně si, ale myslím, že by mělo. Protože doufám, že když někdo chce podnikat ve sféře "baby friendly " určitě ho k tomu nevede pouze business, ale i něco hlubšího.
S pozdravem D.Kohoutová matka

ODPOVĚĎ Z TRAMTÁRIE...
Dobrý den,
reagovali jsme na Vaše připomínky a chci Vám říci, že Pizzerie v 1. patře je od počátku minulého týdne celá nekuřácká.
Tedy do 20.00 - v tuto dobu tam již děti nebývají (ani by neměly být).
Ondřej Volek

 Karca 1 


Re: Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 16:59:59)
Dito dobry!!!
 Boadicea 


Re: Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 17:01:28)
sice nie som z Prahy, takze zmienovane priestory nevyuzijem, ale SUPER :D!!!!!
 Sosan 
  • 

Re: Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 17:01:56)
A kde je vůbec ta Tramtárie? Taky bysme tam vyrazili, jestli nekecaj.
 Karca 1 


Re: Re: Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 17:04:06)
Jasne Sosane, neusnout na vavrinech, proverit!
 Dita syn Kryštof 
  • 

Re: Re: Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 17:07:29)
www.tetatramtarie.cz
 Dita syn Kryštof 
  • 

Re: Re: Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 17:07:35)
www.tetatramtarie.cz
 Sosan 
  • 

Re: Re: Re: Co mi napsali z Tramtárie !!! 

(10.11.2003 17:13:46)
Vypadá to dost slibně, díky. Pak napíšu, jakej to na mě udělalo dojem.
 Dita syn Kryštof 
  • 

Pan Ondřej Volek z Tramtarie si asi nevidí ani na špičku nosu 

(13.11.2003 23:03:39)
Tak se mi dnes moje malé vítězství s bojem proti kuřákům a provozovatelům Tramtárie rozplynulo. Šla jsem asi v 18h okolo pizzerie v Tramtarii a teměř nad každým stolkem se vznášel obláček cigaretového dýmu. Bohužel pan Volek co mi odepisoval na můj mail si asi nevidí ani na špičku nosu, tak budem bojovat zase znovu :( Bohužel reálnější než to, že se kuřáci a provozovatelé restaurací doberou nějakých norem slušnosti, je že naše, teď malé děti odrostou a budou bojovat zase oni o práva svých dětí. No smutné pomyslet. D.
 Cinda+Filip 08/02+Sofie 07/07 


Re: Pan Ondřej Volek z Tramtarie si asi nevidí ani na špičku nosu 

(20.11.2003 21:36:54)
Dito, po přečtení zde zveřejněných názorů na Tetu Tramtárii jsme se tam dnes byli podívat. Pizzerie pro děti je v patře, tam, kde je dětské knihkupectví. Je to skutečně nekuřácké a je to bezva. Pana Volka jsme tam shodou okolností taky viděli, takže je možné, že občas i dohlídne na to, aby se tam nám a našim dětičkám líbilo.:-))

Kouří se tedy jen dole a restaurace je docela dobře oddělená od zmiňovaného dětského koutku, kde jsou různé prolézačky a jiné "atrakce" pro děti. Myslím, že se Ti To povedlo.:-) Bohužel na úplný zákaz kouření si asi budeme muset ještě nějakou dobu počkat.:-(


Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.