| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdo by to do Palackého řekl? aneb Trocha historie do učitelského mlýna

 Celkem 6 názorů.
 Zuzana.. 


vitejte zpatky! 

(4.9.2003 23:47:53)
Mila Vero, diky moc za krasny clanek
- Tak uz jste se vratili? -
moc me pobavilo zjisteni, ze dve nebo tri vedlejsi zamestnani, ktera moji rodice, kantori, cely zivot vykonavali, se nesou zcela v duchu stalete ucitelske tradice, ackoli oni zrovna nepisarili na rathauze ani nekostelnicili.

je to opravdu vsechno velmi prekvapive, alespon pro mne, ten uvodni vyrok bych opravdu Palackemu do ust nikdy nevlozila

tak ahoj a uspesne zahajte ten novy skolni rok
zdravi zuzka
 Jirka Fejetonový 
  • 

od Jirky K. 

(5.9.2003 10:45:18)
Je to velmi zajimavý text. Doufejme, že se dostane k českým, moravským a slezským učitelům. Pokud znáte nějakého kantora, pošlete mu tento článek. Jistě to ocení!
J.
 Míra & spol 


Re: od Jirky K. 

(5.9.2003 12:46:39)
Jeden kantor už si vytisknul přílohy a chystá se je použít na hodině angličtiny, Věro děkuji. M.
 Daniela Lukášek 
  • 

Re: od Jirky K. 

(7.9.2003 1:22:51)
Souhlasím.........aspoň určitá satisfakce.
Zajímavé počteníčko! Díky. Daniela
 Pavel 
  • 

upresneni 

(12.9.2003 9:58:12)
Jak je to s tim Palackym, pisete Jan a ja znam Frantiska? Myslime tehoz?
 Vera S. Clarisska 7, USA 
  • 

Re: upresneni 

(19.9.2003 23:25:05)
Můj pramen uvádí výslovně: poslanec Jan Palacký. Proto jsem to tak nechala, nejsem si jistá a nemohu odtud nijak zjistit, zda v té době byli ve sněmu dva poslanci téhož jména,či zda jde o příbuzného...(zkoušela jsem to, proto odpovídám až teď; třeba se nejde nějaký profesionální historik, který bude vedět)... Anebo se přehlédl autor půvabného rozjímání před víc než 30 lety. Ale máte pravdu, že tím titulkem jsem to jaksi svedla na Františka... Pokud za to nemůže, snad se v hrobě neobrátí... Době to odpovídá. Vera S.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.