| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mikuláš a Anděla mají brášku

 Celkem 34 názorů.
 maartinka 
  • 

gratuluji 

(12.5.2003 9:27:05)
no proste gratuluji
 16.5Salám&Lajka14 


Taky gratuluji... 

(12.5.2003 9:41:35)
Teď ještě Melichara a Baltazara a máte doma další slavnou "partičku". :o)
 Adriana 
  • 

Ehhhmmmm... 

(12.5.2003 12:18:34)
...k miminku samozřejmě gratuluji, ale Kašpar?
Jakkoli nápad s Mikulášem a Andělkou se mi líbil, tohle třetí dítko vám asi moc vděčné nebude. I když dnešní děti už moc neznají loutku Kašpárka, obecně snad každý zná slovo "kašpar" jako nelichotivé označení někoho směšného :-(
 Zany 


Gratuluji k narození miminka! 

(12.5.2003 14:05:53)
Je to úžasné, jako daždé zrození a jméno jste mu vybrali nádherné. Takže ještě jednou gratuluji a přeji vám všem hlavně zdraví a hodně lásky. Zany
 Klára, 2 raubíři 


Re: Gratuluji k narození miminka! 

(12.5.2003 19:16:42)
Taky si myslím, že Kašpar je krásné jméno, je lepší být jediný Kašpar než aby si vás ve třídě plné Petrů a Janiček pořád někdo pletl.
Klára
 Martina 


Re: Re: Gratuluji k narození miminka! 

(12.5.2003 20:43:07)
A ja si zase myslim opak:-) Nic ve zlem:-)
 alžběta, 2 zlobílci 
  • 

Re: Re: Gratuluji k narození miminka! 

(12.5.2003 20:52:35)
Jmenuji se Alžběta. Teď se to jméno holčičkám dává celkem běžně, když jsem chodila já do školy byla jsem široko daleko jediná. A vadilo mi, že se mě každý napoprvé ptal, jak mi má vůbec říkat. Co si počne v tomhle věku Kašpar, kterého se nebudou ptát, ale rovnou se mu smát, si netroufám pomyslet. Určitě bude rodiče proklínat. (Ale mimčo je krásné)
Alžběta
 ALENA,DVĚ DĚTI 
  • 

Re: Re: Gratuluji k narození miminka! 

(12.5.2003 21:51:16)
No je otázkou,jestli na to jaké mu rodiče vybrali jméno bude mít za deset let
stejný názor i jejich syn.Souhlasím že v naší netolerantní společnosti to jednoduché opravdu mít nebude a užije si posměchu víc než dost.


 Vera, kluk 3 roky 
  • 

Re: Ehhhmmmm... 

(19.5.2003 15:28:39)
Ahoj, gratuluji k hezkemu miminku. Evidentne davate prednost jmenum vzacnym, neokoukanym. Ma to jiste neco do sebe, pravda jmenovat se Andela, asi bych rodicum moc nepodekovala. A Kaspar? Uvidite. Pokud se mu budou deti posmivat vzdy to muzete zmenit. Hlavne at se drzi zdravy, jmeno neni tolik dulezite, uvidite sami, jak to pujde. V.
 Kristýna+Robík 


Jméno Kašpar 

(13.5.2003 1:05:03)
Gratuluji k narození chlapečka. Schválně jsem se teď dívala do statistiky za loňský rok, kolik bylo Kašparů, ale protože ukazuje jména s četností více než deset, nenalezla jsem ho. Tedy bylo jich méně než deset v celé republice. Myslím, že je to jméno pěkné, ale asi záleží také na příjmení, jak to zní dohromady.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Jméno Kašpar 

(13.5.2003 8:09:50)
Jak jsem pochopila ze staršího článku, tak příjmení má Matoušek. No, upřímně řečeno, Kašpar Matoušek mi nepřijde jako úplně nejvhodnější kombinace... ale třeba bude chlapeček silná osobnost a všechny "nepříjemnosti" spojené se svým jménem unese.
Mimochodem Petr Hapka má taky syna Kašpara a další se jmenuje Haštal...
 Karo 


Re: Jméno Kašpar 

(13.5.2003 8:25:06)
Krasna alternativa pro toto jmeno je bez hacku: Kasper, mezinarodni! Nekdy cestina nako jazyk na jmenu tedy spise ubira...:o(
 Káča 
  • 

Re: Re: Jméno Kašpar 

(13.5.2003 8:51:53)
Pokud se nemýlím, tak Casper byl duch. To ale Kašpar být nemůže.......... Proti "gustu žádný dyšputát", ale miminko je krásné, jméno je příšerné. Přeji mu hodně nervů.... mysleli jste na to, že mu jednou bude třeba 15,16 let?....V tomhle věku jsou totiž kluci "šíleně príma", takže si umím představit, co si asi od nich vytrpí.

 Tuc 


Re: Re: Re: Kašpar  

(13.5.2003 16:25:58)
No vidite, a mne se jmeno Kaspar tak libi.... Premyslim, co maji pro mne spolecneho ta tri jmena: Mikulas, Andela a Kaspar - a zda se mi, ze je to jejich pozitivni naboj, jsou vesela a pratelska: pritom zneji hezky. Zkratka se mi libi....
Priznam se, zanedlouho se budeme po dvou letech "jinde" vracet zase zpatky domu, a ja zacinam mit trochu strach: Je to opravdu tak zle, ze clovek musi "z opatrnosti" davat sama obycejna jmena, "aby se mu deti nesmaly" (a radeji moc nevycnivat protoze "co by rekli lidi" ..?)Chce se mi doufat, ze tomu tak neni....
(A dekujeme moc za vsechny gratulace)
 Citronove koliesko 


Anděla Kašparová 

(13.5.2003 16:42:47)
Jééééééé to je náhodička, 1,5 ročná dcérka sesternice môjho manžela sa volá Andělka Kašparová. A ďalšie mimi-chlapec možno bude Mikuláš Kašpar Nad Kašparom asi ani neuvažujú lebo Kašpar Kašpar, to by už bola fakt sila.
 Nika s bříškem 
  • 

Re: Kašpar Kašpar 

(10.11.2003 13:16:49)
...pripadalo by to trochu jako jmeno Bimbam Bimbam z knihy cirkus Humberto. Muj byvaly profesor byl silene zapaleny do umeni, a tak se jeho prvni dva synove jmenovali Mikolas a Ales. Porad mene vystredni nez bratri Andeliny...ale je to bezva ze jsou lidi jeste porad ulitli. Ti moji potomci za osm mesicu budou docela obycejni-neco jako Klarka a Martin, nebo tak neco. Miminku preju muzny rust!
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Kašpar  

(13.5.2003 17:02:07)
Tuc, já myslím, že to tak zlé není, lidé jsou daleko tolerantnější než bývali "za totáče"... spíš jde o to, že jméno "Kašpar" prostě má synonymum, které se ti při jeho vyslovení chtě nechtě vybaví... Kašpárek, dělat kašpara, být za kašpara... a to nechci sahat do hloubi "šmírbuchu jazyka českého" a oprašovat ta méně kultivovaná slovní spojení.
 Leona, 2 děti - 13 a 4 roky 


Že by inspirace :o))???? 

(21.5.2003 18:57:39)
Taky gatuluju k miminku - možná si vzpomenete - tohle jméno jsem navrhovala po přečtení vašeho článečku - jaké jméno???? No Kašpárek... a koukám, že jsem se strefila :o))) (odpověď z 12.9.2001 20:08:54). Měla se tak tehdy jmenovat naše dcerka - kdyby byla nakonec kluk... Přeji Kašpárkovi mocmocmoc milých lidiček kolem sebe!!!! :o))))
 Eva 
  • 

Jiný názor 

(14.5.2003 11:20:57)
Asi budu mít zase jiný názor než místní věšina, ale aspoň je svět barevnější, ne?
Jméno Kašpar mi připadá spíš jako urážka než jako krásné jméno pro miminko. Dospělí to zřejmě ztráví, ale děti dovedou být hodně kruté, tak aby s tím ten malý neměl víc problémů něž je zdrávo... Oni rodiče mají někdy opravdu praštěné nápady a chudáci děti s tím pak musí žít. Ale koneckonců co my víme... A znám i horší jména než je Kašpar. Hlavně ať jsou všechny děti zdravé!
 Gábi, 2 děti 


Blahopřání a ještě něco navíc 

(15.5.2003 9:36:45)
Blahopřeji k narození Kašpara. Je opravdu kouzelný.
Velice mě překvapilo, kolik příspěvků hodnotilo "vhodnost" tohoto jména. Proč? Je to krásné jméno, pěkně se hodí ke jménům jeho starších sourozenců. Asociace se "šaškem" mě osobně vůbec nenapadla, spíš "tři králové" (a na tom snad nic hanlivého není).
Myslím, že dnes už děti nesledují "divné" jméno jako tomu bylo dřív. Společnost je mnohem otevřenější, už od školky se děti setkávají s dětmi s jiných zemí (ti mají samozřejmě "divná" jména a mluví "divnou" řečí). Dřív šlo o to "nevyčnívat z řady". Každý má na volbu jmen přece jiné priority: "aby se hodilo k příjmení", "aby šlo dobře vyslovit", "aby bylo krátké nebo dlouhé", "dle příbuzného", "dle oblíbené filmové hvězdy", "dle literární postavy" atd. Které hledisko je jediné správné???
P.S.: Každé dítě někdy zatouží jmenovat se jinak (mé dceři se např. teď líbí jména Gerda a Ariela ...)
 Katka 
  • 

Re: Blahopřání a ještě něco navíc 

(20.10.2003 17:25:31)
Zaujala mne jména, která se líbí Vaší dceři. Moje 3-letá dcera si zase oblíbila jméno DOGÁJA. Neví, kde ho vzala nebo slyše, či jaké jméno zkomolila. Ale tak se jí líbilo, že tak pojmenovala i princeznu.
 Ivuška s pupíčkem 
  • 

Re: DOGÁJA 

(19.5.2004 12:18:54)
To je přece jasné! Doga Ája! (Že by nevěsta pro Maxipsa Fíka??) ;-))))
 kamila 
  • 

Re: Blahopřání a ještě něco navíc 

(8.2.2008 0:15:36)
Miminko je super a když je zdravé, dělá svým rodičům radost. vy jste se mu docela slušně pomstili. dát tak něžnému a kouzelnému drobečkovi jméno Kašpar.... celý život s tím bude žít a celý život si ho ostatní budou dobírat. jen proto, aby jste vy byli zajímaví. Chudák kluk!!!
 Veny+4 sarančata 


Re: Blahopřání a ještě něco navíc 

(8.2.2008 0:21:47)
AHOJ JHPLKY JE TUJEŠTĚ M)NQKDO
 Veny+4 sarančata 


Re: Blahopřání a ještě něco navíc 

(8.2.2008 0:22:11)
POTŘEBIPOMOC
 Dáša, maminka Mikuláše 
  • 

Náhoda 1:1000000 

(28.5.2003 17:20:59)
Milí rodiče Andělky, Mikuláška a Kašpárka,

Je to možné taková náhoda?

Dne 03.03.2003 se nám narodil chlapeček - Mikuláš Martin. Podle ultrazvuku to měla být holčička - Anděla Marie. Jména Mikuláš a Anděla jsme měli vybrané již dlouho před těhotenstvím. Rodina nám to rozmlouvala a tak jsme udělali alespo
ń malý ústupek a přidali jim ještě jedno jméno "normální".
Jen tak mimochodem - doma máme psa Čerta, ale je to fenka :-)

Už teď přemýšlíme, jak se bude jmenovat náš další syn (Andělka stálé zůstává jako jméno pro holčičku). Jednou jsem manželovi navrhovala Kašpar, ale neprošlo to. Je to možné taková náhoda??

Všem pěti Vám přeji moc štěstí a zdraví a doufám, že i nám se příště podaří holčička, abychom měli tu "svatou trojici" úplnou.

Mějte se moc pěkně

Dáša
 Dáša, maminka Mikuláše 
  • 

Náhoda 1:1000000 

(28.5.2003 17:23:22)
Milí rodiče Andělky, Mikuláška a Kašpárka,

Je to možné taková náhoda?

Dne 03.03.2003 se nám narodil chlapeček - Mikuláš Martin. Podle ultrazvuku to měla být holčička - Anděla Marie. Jména Mikuláš a Anděla jsme měli vybrané již dlouho před těhotenstvím. Rodina nám to rozmlouvala a tak jsme udělali alespo
ń malý ústupek a přidali jim ještě jedno jméno "normální".
Jen tak mimochodem - doma máme psa Čerta, ale je to fenka :-)

Už teď přemýšlíme, jak se bude jmenovat náš další syn (Andělka stálé zůstává jako jméno pro holčičku). Jednou jsem manželovi navrhovala Kašpar, ale neprošlo to. Je to možné taková náhoda??

Všem pěti Vám přeji moc štěstí a zdraví a doufám, že i nám se příště podaří holčička, abychom měli tu "svatou trojici" úplnou.

Mějte se moc pěkně

Dáša
 Lída Křivancová, sestra Aný Stodolové 
  • 

blahopřeju k miminku 

(15.7.2003 17:30:11)
Kdypak se vrátíte do ČR?
Lída
 Dáša,Ondra10/03Lucka1/06 


Re: blahopřeju k miminku 

(30.9.2005 15:10:52)
Moc blahopřeju k miminku i k výběru jména. Já bych jej nevybrala, ale je hezké.
Hodně zdraví vám všem.
 ajka 
  • 

Re: blahopřeju k miminku 

(7.10.2005 15:08:10)
Gratuluji ke třem krásným a zdravým dětem, ale ta jména. Je vidět, že rodiče Tomáš a Jana nikdy nezažili trauma, které si s sebou nese dítě rodičů, co chtějí být vtipní a vymýšlejí zvláštní jména. Myslím, že vám vaše děti za volbu jména nepoděkují a budou svá jména nenávidět. Navíc dnešní děti jsou kruté a vašim dětem se budou jistě smát nebo je litovat. Z hlediska dětské psychiky je rozhodně lepší se jmenovat Petr a Katka a znát tři další toho jména, než se jmenovat jedniný Kašpar, Mikuláš a Anděla široko daleko. Vašim dětem přeji vše nej a hlavně pevné nervy, ať svá jména zvládnou.
 Jana 
  • 

Re: Re: blahopřeju k miminku 

(3.1.2006 22:07:24)
To ja mam zase za sebou trauma z toho, ze se vsichni okolo vzdycky jmenovali stejne,....mne by se byt Andela - nebo Kaspar asi docela libilo... A to meli moji rodice tu drzost tvrdit mi, ze jim jmeno Jana pripadalo desne originalni, a to az pozdeji se toho ostatni rodice nejak domakli a zacali ho davat taky... Vlastnorucne jsem si overila, ze v roce meho narozeni Jana s prehledem vedla tabulku cetnosti jmen pro novorozene holcicky.... Takze si clovek asi nevybere...
 Renda, zatím bez dětí, ale snad se brzy zadaří 
  • 

Re: Re: Re: blahopřeju k miminku 

(19.2.2006 19:57:57)
Taky moc gratuluji, a to ke všem třem dětem a jejich jménům. Trošku nechápu, proč v diskuzích tolik lidí píše, že to bude chtít silnou osobnost. Já se jmenuji Renáta a vždycky se mi líbilo, že jsem byla ve třídě sama a litovala jsem třeba těch 5 Lucií, co tam se mnou chodili. Byla jsem prostě jediná. Myslím, že v dnešní době už se lidi tolik nebojí dávat neobyčejná jména a je to dobře. Takže bych se nebála reakcí v okolí. První třídy jsou už určitě, co se týče jmen daleko rozmanitější než dříve. A co hlavně, že se líbí vám. Většinou si každé dítě alespoň jednou za život zastěžuje na své jméno, protože se shlédne v jiném, to je normální. Můj manžel je Petr a je z toho nešťastný, protože se v jeho generaci takhle jmenuje každý třetí.

P.S.: Andělka je skutečně krásné a opravdu takové radostné, zkusím to nadhodit manželovi. My budeme mít s jménem ale hodně dilema, protože máme celkem nic moc příjmení (přídavné jméno). Tak uvidíme.
 Dagmar s dcerami Renátou a Martou 
  • 

Re: Re: Re: Re: blahopřeju k miminku 

(21.3.2007 20:22:53)
též se připojuji ke gratulaci. Moje dcera musela do školy vypracovat rodokmen. Zjistila jsem jaká zajímavá jména v naší rodině jsou. Mikuláše ještě nemáme, ale Andělky dokonce dvě. Jednu Albínku, Anežku, Silvestra a Fabiána. No nejsou to pěkná jména? Každé jméno je hezké, když se hezky říká. Příklad Kateřina zní vznešeně, ale Kačena už moc né. Tak přeji jen zdraví a radost z dětí Vám Všem...
 P+L 


Miminko Kašpar 

(20.4.2006 17:39:21)
Gratuluji, ale chudaci vaše děti s těmi to jmény ty budou mít hodně přezdívek, ale to nevadí hlavně ať jsou zdraví přejeme, přezdívky se dají přežít :-) že jo měj te se

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.