| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rozvod

 Celkem 23 názorů.
 Mark 
  • 

Rozvod a děti 

(15.5.2003 11:47:38)
Existuje v tomto státě možnost,že v případě,že si manželka začne zařizovat v podnájmu svůj vlastní byt s tím, že odejde a děti vezme s sebou, a děti (11roků a 7roků) chtějí zůstat s otcem, soud nechá děti DOMA otci? Otec se o děti umí starat,vaří,žehlí,pere, prakticky celé prázdniny se o domácnost stará sám. Rozvádět se nechce. Nebo žijeme ještě v bolševismu, kde se automaticky děti dávali matce ???
 TAPSOFT 


Re: Rozvod a děti 

(13.4.2004 9:56:53)
Ano to opravdu žijeme.Mě zase utekla manželka s dvěmi malými dětmi 3 a 1 rok a nemám žádnou šanci je dostat.Z bytu sebrala co mohla.Nezůstalo tam skoro nic.Asi před 14 dněma mě oznámila,že s ním čeká dítě.Ona si snad myslí,že se děláním dětí snad dostane někam dál,nebo že zvýší porodnost.Kulový,jenom děti zakopává dál a dál hlouběji.
 Otcové mohou být lepší jako mámy ! 
  • 

Re: Re: Rozvod a děti 

(8.10.2004 10:08:57)
Mně se stalo úplně to samé manželka se po dvou měsíční známosti s nějakám chlapem sebrala a odešla s 1 a 3 letým dítětem do podnájmu. Právníci mi tvrdili, že se o děti nemá cenu bít, jiní mi říkali, že tam šance je. Protože se manželka nestarala o děti tak jak by měla a měl jsem silný pocit (a všichni kolem mne), že jim bude u mne lépe, tak jsem se začal o děti soudit. A světe div se - klepu na dřevo ale po prvním stání se soudy jednoznačně klaní k tomu aby děti zůstali v mé péči. Tatínkové, nevzdávejte to a jednejte. Nenechte si děti vzít, nebo je vezměte a nevracejte. Máte na ně stejné právo jako vaše manželka. A pak se bijte, snad již i soudy pochopili, že někteří tatínkové jsou lepší než maminky.
 ss 
  • 

Re: Re: Re: Rozvod a děti 

(15.7.2005 9:58:42)
f
 Kočička-dcerka 6.let a těhu 7.měs 
  • 

Re: Rozvod a děti 

(14.5.2006 8:22:34)
Ahojky všichni, jak to tady pročítám, tak se pokusím napsat svůj příběh
trochu výstižněji.Možná se ve mně bouří hormony a nějak si to všechno moc
beru a přemýšlím moc nad tím, jsem totiž těhotná a končím 7.měsíc.Na mimi
se moc a moc těším a teď k mému životnímu příběhu.
Brali jsme se s manželem v r.98 po dvouleté známosti,museli jsme a týden
před svatbou jsme o dítě přišli, byla jsem ve 4.měsíci - bylo to
bolestivé, ale čas to zahojil.Po svatbě jsme bydleli každý u rodičů a
opravovali si hnízdečko(domeček),kde přivedeme své dětičky.Po třech
měsících jsem otěhotněla a poprodila krásnou a hlavně zdravou holčičku, to
už jsme bydleli ve svém.Dcerce je 6.let a půjde v září do školy.Vše
klapalo,bylo to OK.Manžel chtěl další dítě. Ale měli jsem pouze 2+1 a
hračky byly všude, pokojíček žádný.Proto jsme se rozhodli, že se
zadlužíme, nějaké penízky byly,stavební spoření taky,tak jsme
zrekonstruovali podkroví.Od střechy.. 2 dětské pokojíčky+ložnice+sociálka
a posezení v podkroví(kde mám kytičky,které miluji)- krása.Jenomže asi po
dvouletém bydlení v podkroví, štěstí netrvalo dlouho.Musím říct, že manžel
je velice šikovný a spoustu věcí udělá sám,opravdu makal do noci-klobouk
dolů.Udělal pro nás hodně, já bych vyplivla duši.Zatím jsem brala pořád
antikoncepci-manžel pořád toužil po miminku,ale já jsem si řekla,že ještě
nějaké penízky ušetříme a pak do toho prásknem.Byla taková krize,že jsme
prostě plnili oba jen základní rodinné povinnosti.Oba jsme to cítili,
žádné doteky,pohlazení...-nucený sex.
Já jsem loni v říjnu dobrala balení antikoncepce, že začneme na mimi
pracovat a uvidíme,kdy se to chytne(znáte to v dnešní době).A ono se to
chytlo hned ani nevíme jak, takže znám přesně den početí, tolik sexu zase
nebylo,abych si to nepamatovala.Když jsem to oznámila ménu muži, bylo to
"cože"??Prostě jsem jen těhotná-děsné.Nějak jsme to přes vánoce
proklepali,ale mé prožívání těhu bylo jen s dcerkou. Teď jsem před 3
měsíci zjistila,že si manža dopisuje s nějakou ženou - 100sms za měsíc,
běžně 12sms/měs.udeřila jsem na něj.Sms se snížily na 50 a nyní dopisuje
si přes počítač přes Vodafone.Prý je to jen kamarádka(vdaná+2 děti a zná
ji 7.let), které mám poděkovat za to, že nám zachránila manželství.Hrůza
děkovat nějaké náně. Včera mi oznámil, že měl v létě rozvodové papíry v
šuplíku v práci a chtěl se rozvést a právě ta dotyčná"nána" mu to
rozmluvila.Super co.
Tak jsme to maželství řešili a já jsem si myslela, že když jsme letos na
začátku května to nějak pořešili a myslela jsem si, že bude vše
OK.Milovali jsme se tak jako za celé těhu ne,bylo to krásné.Jenže sms
chodí dál, telefon je zamčený pod PINem, s telefonem chodí na
záchod...všude (že by puberta)
Tak spím 4 hodiny denně a mám nervy v pr.., jediné čeho se bojím, ať je s
mimískem všechno v pořádku a narodí se se vším co má mít a dále nevím,
jestli mám náš vztah ukončit a nečekat až se mimi narodí, prostě nevím co
bude dál.ZA poslední měsíc těhu jsem nepřibrala ani kilo-co mi řeknou v
poradně?Rozbrečím,jak se mě na to sestřička zeptá.Děsí mě představa,jak
dcerce budu muset vysvětlovat, že se stěhujeme-myšlenky mám všelijaké,má
tu spoustu kamarádů-narodila se tady,že?A nemluvě o tom, že tatínka
miluje, tak jako já.
Navenek vypadáme jako ta nejvzorovější rodina, ale uvnitř je to jiné.
S manželem jsem si důvěřovali a věřili si, nebyl důvod. Teď ho kontroluji
na každém kroku, podezřívám a přestávám mu věřit a myslím,že to je asi to
nejhorší, co nás může ve vztahu potkat.
Má to ještě vůbec cenu něco zachraňovat?Jsme mladí, já 32.let(včera) a
manžel za měsíc 35.let.Můžeme jít každý svou cestou a být po zbytek života
šťastní,brečím-děsná představa, nevidím na klávesnici.
Kdo jiný může milovat své děti více než vlasní otec?
Měli jste podobnou situaci a jak ji pořešili?
Mějte se všichni hezky Kočička
 mamina,dcera3roky,syn 11  
  • 

Re: Re: Rozvod a děti 

(8.8.2006 0:02:44)
Podobný příběh,po 8 letech manželství jsme se s manželem "domluvili" na druhém dítěti,syn měl osm po pár měsících se povedlo.30 rok se hlásil,těhotenství rizikové,od 3měsíce jsem zůstala doma(podepsala reverz v nemocnici),doma byl přece malý školák,mechtěla jsem to nechat na manželovi.Během mého těhotenství se ovšem zamiloval,(posléze jsem zjistila,že několikrát),když jsem ležela po císaři v porodnici tak zašel jen na chvilku,měl hodně "práce".Po návratu z porodnice začal tvrdit,že jsem se šíleně změnila,po týdnu se přestal vracet večer domů.Syn mezi tím věčně v péči mých rodičů.Nedalo se to vydržet.Když měla dcera 6 měsíců,tak se odstěhoval.O dceru nejevil téměř žádný zájem,syn musel čekat i 15 min než si dopsal a přečetl své sms (účet za tel.3500,-,žádná suma)aby mu řekl třeba,že mu namaloval obrázek,postavil...aby se na něj alespoň podíval.Zažádal o rozvod,souhlasila jsem s tím,že se dohodneme jako rozumní lidé,jde nám především přece o to ,aby co nejméně trpěly.Souhlasila jsem děti jsou přece to nej... co v životě mám,"nejsem dokonalá,manželka,žádná super kočka" nějak se z toho dostanu,hlavně ,že děti budou v pohodě" hloupě jsem si tehdy myslela.Souhlasila jsem s rozvodem,žádné výživné pro sebe jako rozvedenou manželku jsem nechtěla,přistoupila jsem na dohodu,aby nemusel jako mažel rozvádějící se s maželkou na mat.dov. platit 60-sáti násobné poplatky ta advokáty a soudní taxy" proč takhle vyhazovat peníze" když je stejně přece dá dětem.Rok po rozvodu se opět po několikáté zamiloval,nová blízká přítelkyně ovšem,ze všeho nejvíce miluje jeho výplatní pásku.Z 16000 čistého příjmu,neměl stanovené vysoké výživné na děti,nějaká domluv a s obtížemi byla,příspěvek na tábor,....Nyní však bohužel,není musí se přeci "ukázat" nová pozice v práci dvojnásobný plat a náročná přítelkyně ,špatná kombinace.Sama jsem nastoupila do práce o děti se mi starají rodiče,otec odmítá přispívat i na léky pro syna.Nejhorší na tom všem je to,že děti psychicky vydírá,syna úplně deptá,já s ním chodím k psychologovi,na pedagogicko-psychologickou poradnu....snažím se,ale syn si nechá líbit úplně všechno jen,aby se tatínek na něj nezlobil,aby si ho ještě někdy k sobě vzal,novou tetu poslouchá jak hodinky.Dcera musela nechat tatínkovi svou nejoblíbenější panenku,aby u tatínka byla místo ní"aby mu nebylo smutno"a může si jí vzít zase až přijde příště.(panenku dostala ode mne k narozeninám).................Byla jsem šíleně hloupá a najivní.Vem si z toho poučení,at nedopadneš stejně.Nezpoléhej,že dostane "rozum" i když ho máš ráda,kdo dokáže bez problémů podvádět těhotnou manželku,opustit narozené dítě ten se později bude chovat ještě hůř.Jen taková řečnická otázka:kam se poděli správní chlapi,ale hlavně bezvadní tátové?
DRŽ SE MOC TI PŘEJI ŠTĚSTÍ!
 mamina,dcera3roky,syn 11  
  • 

Re: Re: Rozvod a děti 

(8.8.2006 0:03:13)
Podobný příběh,po 8 letech manželství jsme se s manželem "domluvili" na druhém dítěti,syn měl osm po pár měsících se povedlo.30 rok se hlásil,těhotenství rizikové,od 3měsíce jsem zůstala doma(podepsala reverz v nemocnici),doma byl přece malý školák,mechtěla jsem to nechat na manželovi.Během mého těhotenství se ovšem zamiloval,(posléze jsem zjistila,že několikrát),když jsem ležela po císaři v porodnici tak zašel jen na chvilku,měl hodně "práce".Po návratu z porodnice začal tvrdit,že jsem se šíleně změnila,po týdnu se přestal vracet večer domů.Syn mezi tím věčně v péči mých rodičů.Nedalo se to vydržet.Když měla dcera 6 měsíců,tak se odstěhoval.O dceru nejevil téměř žádný zájem,syn musel čekat i 15 min než si dopsal a přečetl své sms (účet za tel.3500,-,žádná suma)aby mu řekl třeba,že mu namaloval obrázek,postavil...aby se na něj alespoň podíval.Zažádal o rozvod,souhlasila jsem s tím,že se dohodneme jako rozumní lidé,jde nám především přece o to ,aby co nejméně trpěly.Souhlasila jsem děti jsou přece to nej... co v životě mám,"nejsem dokonalá,manželka,žádná super kočka" nějak se z toho dostanu,hlavně ,že děti budou v pohodě" hloupě jsem si tehdy myslela.Souhlasila jsem s rozvodem,žádné výživné pro sebe jako rozvedenou manželku jsem nechtěla,přistoupila jsem na dohodu,aby nemusel jako mažel rozvádějící se s maželkou na mat.dov. platit 60-sáti násobné poplatky ta advokáty a soudní taxy" proč takhle vyhazovat peníze" když je stejně přece dá dětem.Rok po rozvodu se opět po několikáté zamiloval,nová blízká přítelkyně ovšem,ze všeho nejvíce miluje jeho výplatní pásku.Z 16000 čistého příjmu,neměl stanovené vysoké výživné na děti,nějaká domluv a s obtížemi byla,příspěvek na tábor,....Nyní však bohužel,není musí se přeci "ukázat" nová pozice v práci dvojnásobný plat a náročná přítelkyně ,špatná kombinace.Sama jsem nastoupila do práce o děti se mi starají rodiče,otec odmítá přispívat i na léky pro syna.Nejhorší na tom všem je to,že děti psychicky vydírá,syna úplně deptá,já s ním chodím k psychologovi,na pedagogicko-psychologickou poradnu....snažím se,ale syn si nechá líbit úplně všechno jen,aby se tatínek na něj nezlobil,aby si ho ještě někdy k sobě vzal,novou tetu poslouchá jak hodinky.Dcera musela nechat tatínkovi svou nejoblíbenější panenku,aby u tatínka byla místo ní"aby mu nebylo smutno"a může si jí vzít zase až přijde příště.(panenku dostala ode mne k narozeninám).................Byla jsem šíleně hloupá a najivní.Vem si z toho poučení,at nedopadneš stejně.Nezpoléhej,že dostane "rozum" i když ho máš ráda,kdo dokáže bez problémů podvádět těhotnou manželku,opustit narozené dítě ten se později bude chovat ještě hůř.Jen taková řečnická otázka:kam se poděli správní chlapi,ale hlavně bezvadní tátové?
DRŽ SE MOC TI PŘEJI ŠTĚSTÍ!
 Káča(10 a 2) 
  • 

Re: Rozvod a děti 

(16.9.2007 23:47:10)
Nechci povídat dlouze o svém manželství. Manžel podal žádost o rozvod ze dne na den a důvod,že mne nemiluje.Prý má krizi a tak to vyřešil.Děti se to prý netýká- ty tady asi nejsou.Starší dcera s ním nechce komunikovat.Dálkově studuji- manžel se studiem souhlasil- před odchodem se spol.domácnosti mi zdělil,že ho to urazilo a ponížilo.Mám nechat školy a jít do práce a pokud ne,že se nevrátí.Netušila jsem, že rozpoutám peklo.Co je na tom tak špatného-nechápu.Ještě v březnu jsme fungovali jako manželé.Říkal, že jsme jeho všechno, že žije jen pro nás a jak moc nás miluje.S rozvodem nesouhlasím, protože důvod- nevím proč tě nemám rád asi nestačí.Nebere ohled na nikoho a na nic. Jako by to byl někdo jiný.S nikým to nechce řešit. Žádost o rozvod si stáhnul s internetu.Copak jde 11 let jen tak zahodit kvůli uraženosti?Copak záleží jen na něm?Bolí mně u srdce, když pomyslím na to,že holky budou vyrůstat bez něj.
 Markéta 
  • 

Re: Rozvod a děti 

(17.9.2007 3:00:15)
to te desne lituju. jak se nekdo muze pro tohle urazit?! on nestudoval? ma pocit, ze s nim soutezis? nebo studoval to same co ty ted a mysli, ze ho chces pretrumfnout? nebo ma pocit, ze vsechno (vydelavani penez) odre a ty se bavis a on by pritom take rad studoval a nemuze?
z toho co pises to zni jako nejaka "krize stredniho veku", jeste aby si nasel nejakou dvacitku, ktera ho "pochopi" narozdil od tebe a bude to jak ze zurnalu psychologie.
jestli bydlis v praze, treba existujou nejake moznosti "kurzu" pro pary s problemy. na vikend nebo tak. ale na to asi nepristoupi.
nebo mu treba rict, tak jo dame si pauzu, najdi si nejakou garsonku, ale rozvod az treba za rok, az budeme mit chladnou hlavu oba.
nevzdavej to a skolu taky ne.
drzim ti palce

marketa
 Káča 
  • 

Re: Rozvod a děti 

(17.9.2007 14:20:05)
Ahoj Markéto! Děkuji ti- studovat mohl VŠ, ale vzdál to.Prý nemohl kvůli mě a starší dcery- skutečnost byla jiná a víme to oba.Nemluví se mnou, píše jen SMS ve kterých mi školu vyčítá. Nechtěla jsem ho ani ponížit ani urazit.Chtěla jsem sama sobě dokázat i když mám dvě děti, že ještě za něco stojím nic víc.Ze začátku souhlasil, ale pak už ne. Nevěděla jsem, že rozpoutám takové poklo.Změnil se a je to někdo jiný.Zdělil mi, že má mladou, bezdětnou lásku a ta mu rozumí.Vyměnil 11 let spokojeného manželství za mladé potěšení- nechápu to.Bydlel na hoteláku a teď bydlí u svých rodičů.Nikdo s ním nekomunikuje, v práci má problémy.Starší dcera ho nechce ani vidět a ani znát.Mladší to tak nevnímá.Nerozvedou nás- důvod jako nevím proč manželku nemá rád zněl asi dost divně.Nikdy bych nevěřila, že člověk, kterého jsem měla ráda víc než sebe od nás odešel.Nedávno říkal, že bez nás by nemohl žít, že jsme jeho všechno.Byly to jen slova, která pro něj neměly význam.Nevím, jak se srovnat s myšlenkou, že o nás nestojí a že je prač. Káča
Markéto pokud budeš chtít, tak napiš, budu moc ráda
 Markéta 
  • 

Re: Rozvod a děti 

(17.9.2007 21:17:25)
ach jo, ty chlapi jsou jak male deti. moc ti drzim palce, aby se mu vratil rozum.
shodou okolnosti ted za par dni skolu koncim, tak uz se k psani nedostanu. zkusim se pak proklikat zpatky, az se vratim domu. zkusim napsat nekdy po vikendu.
marketa
 Káča 
  • 

Re: Rozvod a děti 

(18.9.2007 20:31:44)
Ahoj Markéto! Držím palce, aby ti to dobře dopadlo. Měj se fajn a ozvi se, jak ti to dopadlo ahoj Káča
 Jenny.jj, dcera 5 let 
  • 

Re: Re: Rozvod a děti 

(19.8.2006 1:57:32)
Vydrž,chlapy jsou parchanti ,ale snima je to hruza a bez nich ještě huř
 zvoneček 
  • 

Re: Re: Rozvod a děti 

(7.10.2006 18:45:33)
Ahoj kočičko,
taky jsem na tom byla stejně, mám 3,5 letou holčinu a měsíční mimčo. Manžel to druhé chtěl, jenže přišla jsem na to, že si také píše s někým. Ve čtvrtém měsíci mi řekl, že se chce rozvést, kdyby to řekl dříve, tak jsem šla na potrat, i když teď toho nelituji. Na amniocentézu jsem šla sama, a bylo mi tam mezi těmi páry do breku, tak nějak v těhotenství je člověk hodně citlivý. V 8 měsíci jsem se přestěhovala od něho, jelikož se stále scházel, ne jen s jednou. Představoval si to tak, abychom bydleli spolu, ale každý aby si dělal co chtěl. Dodnes nepodal žádost o rozvod. Bydlí teď u maminky, byt pustil. Teď, co bydlíme sami, jsem tak nějak v pohodě, nemusím se stresovat tím, že za někým chodí, s někým si píše, přesně jak říkáš přes vodafon. Kdyby sis chtěla popovídat napiš.
 sofi a dvě děti 
  • 

Re: Rozvod a děti 

(27.8.2009 16:56:10)
ahoj řešila jsem podobný problem před dvěma lety.Nějak to mezi námi skřipalo a zdalo se mi že můj manžel je jiny i v posteli.Ma dva telefony a jeden si zapoměl doma a mě to nedalo a kokla js.se do sms a mé podezřeni se potvrdilo byla tam pod pismenem x tak jsem to otevřela a mé největší obavy se potvrdily.Večer jsem mu to řekla ale on zapiral a zapira do dnes.Od te doby ho má vypnuty a zapíná si ho když potřebuje. Stále tvrdi že ji ani nezna že jen odepslal na sms ale ta sms byla dost důvěrná.Musím řict že můj svět se zbořil řvala jsem,brečela,vyhrožovala jsem že odchazíme od něho,ale pak jsem si řekla že se ho jen tak lehce nevzdam.Mám ho stále ráda a že ona nevyhraje.tak jsem se uklidnila a žiji s ním pořidili jsme si druhé ditě a snad jsem mu to vyčetla jen 2krát při nějaké hádce.Občas mě přepadne nejistota občas si ještě pobrečim ale snažim se.Jak říkam ještě ho miluji ale co ja vím možna ještě někdo vstoupí do mého života a nebudu brát žadne ohledy na něho protože jsem stále ještě zraněna a tak úplně jsem mu neodpustila.TAK ZVAŽ JESTLI JSI SCHOPNA ŽIT S NIM DAL A NEVYTAHOVAT TO PŘED NÍM PŘI HÁDKACH.JESTLI ANO TAK SI S NÍM PROMLUV A ZKUS MU UKAZAT ŽE JSI SILNĚJŠI NEŽ NEJAKA NANA.A HLAVNĚ TO MUSÍ BYT JEHO ROZHODNUTI S KYM CHCE BYT.TAK SE DRŽ A NAPIŠ JAK SE MAŠ
 Stanislav děda 2 děti 
  • 

jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(12.5.2006 7:44:12)
Vydržela jen 11 let i když již před tím zahýbala,utrácela,nestrala se o děti.On místo,aby jí občas nějakou vrazil,to řešil zdržováním se po kamarádech,v práci a pod.Vrchol nastal když si našla Bulhara S DĚTMI SDĚLILI TÁTOVI,ŽE NECHTĚJÍ ABY U NICH BYDLEL.Požádala o rozvod,mezitím děti psychicky utlačila tak,že nesmí vidět tátu ani prarodiče,s tchánem velmi bojují,ale po rozvodu se stejně nic nezměnilo,nebot chce dětem dát i nové jméno a zakázala se s otcem vůbec stýkat.Takováto matka -kurva patří pouze do bordelu a ne k dětem,doufám,že čas vše vyřeší sám.
 marie novakova  
  • 

Re: jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(25.9.2006 15:31:04)
manžel si našel jiné partnerky ale neche to řešit. trvá to už 13 mměsícu a já nevím jak dál
 marie novakova  
  • 

Re: jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(25.9.2006 15:31:16)
manžel si našel jiné partnerky ale neche to řešit. trvá to už 13 mměsícu a já nevím jak dál
 marie novakova  
  • 

Re: jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(25.9.2006 15:31:19)
manžel si našel jiné partnerky ale neche to řešit. trvá to už 13 mměsícu a já nevím jak dál
 marie novakova 
  • 

Re: jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(25.9.2006 15:35:14)
ax
 marie novakova 
  • 

Re: jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(25.9.2006 15:35:14)
ax
 marie novakova 
  • 

Re: jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(25.9.2006 15:35:14)
ax
 marie novakova 
  • 

Re: jako rozbila manželství a odcizila děti otci a prarodičům 

(25.9.2006 15:35:28)
ax

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.