| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nová theorie o plození mužského neb ženského pohlaví aneb Jak na to šly naše praprabáby

 Celkem 34 názorů.
 If & 3♥ 


Jak krásně se historie mýlila:o) 

(25.4.2003 7:34:27)
Senza článek, ale člověk z toho bylť na počátku století, musel mít nutně maglajs. Jak mohli vědět, které pohlaví je víc pohlavím než to druhé?:o)))

Já toužím po holčičce, ale podle dávné teorie asi neuspěju. Placatá jak baterka, nohy jak rejtar a Honza je chlap jak hora:o) Uvidíme, necháme to na přírodě:o)))
 Zuza 
  • 

Re: Líné spermie 

(25.4.2003 8:49:58)
...jak známo plodí ženské pohlaví.
 Mersi, Miška a Lea 


Re: Re: Líné spermie 

(25.4.2003 9:38:01)
Ešteže sme už pokročilejší, a že sa už neriadime tými hlúposťami.
Keby vtedy vedeli ako to vskutočnosti, asi by mali pocit, že objavili Ameriku
 En 
  • 

Jak to teda je? 

(25.4.2003 10:54:54)
Někde jsem si tu přečetla článek (už nevím kde, je to díl), že když se trefíte do plodných dnů tak to jsou kluci a když do neplodnýho tak holky????,
Proto je tolik bab na světě, protože je malá pravděpodobnost se strefit do plodnýho dne.ha ha
Né, vážně jak to teda je?????????????????????????
 Lonai 


Re: Jak to teda je? 

(25.4.2003 11:28:16)
Je to jednoduchý. Když vajíčko oplodní spermie s chromozomem X, vznikne holčička, když s chromozomem Y, vznikne chlapeček.
 Mirka 
  • 

Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 12:24:32)
To jo, ale spermie Y jsou rychlejší, ale mají kratší životnost a méně vydrží. X jsou pomalejší, ale vydrží víc a dýl. Z toho plyne: Soulož v době ovulace - k vajíčku se rychleji dostanou Y a ještě jej stačí oplodnit. Soulož pár dní před ovulací - Y které tam dorazily dřív už hynou, a tak se tam stačí doplazit X a oplodnit. Je to vědecky dokázané, až na jednu NEPODSTATNOU maličkost. Ovulaci dokážeme spolehlivě určit až několik hodin, spíše den PO TÉ. Takže je nám to taky na ho... :-)))
 Lenelka 


Re: Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 12:35:55)
No Mirko, ovu testy Ti reknou 24-36 hodin v predstihu, ze ovu bude. Takze to zjistis pred a ne po ovu.
 Sosan 
  • 

Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 13:15:39)
Co to je ovu-test? V životě jsem o tom neslyšel.
 Lenelka 


Re: Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 14:05:00)
Sosane, ovu test je na urceni zda a kdy probiha ovulace. Zpusob pouziti stejny jako tehu test. Zjistuje hladinu LH (luteizacni(?) hormon) v moci. LH zpousti ovulaci a nejvyssi hladina je ho 24-36 hodin pred ovu.
 Sosan 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 14:15:42)
A to se normálně kupuje v lékárně? A to se na to jako čůrá každej den?
 Lenelka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 14:23:55)
Ja nevim, Sosane, v Cechach asi v lekarne, tady teda v drogerii. Proste jako TT. Cura se na to v dobe, kdy si myslis, ze by mohla prijit ovulace. Teda obvykle v polovine cyklu. Poprvy jsem jich pouzila osm, nez jsem se trefila, ale ted uz to kazdy mesic poznam i bez testu, tema si to jenom potvrdim, protoze priznaky trvaji az ctyri dni a ovu je samozrejme jenom jeden.
Bohuzel tyhle testiky celkem lezou do penez, zvlast, kdyz vubec nevis, kdy by ta ovu vubec mohla byt.
 Petra, Kryštof 01, Kubík 08 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(28.4.2003 21:47:48)
Ovulační test se kupuje v lékarně a je pěkně drahej. Tuším pět tyčinek 500 korun (tohle je údaj už skoro 3 roky starý)... Ale opravdu je dobré, že káže, že ovulace teprve BUDE.
Jinak já jsem podle mojí matky přesně případ "čekajících holčičích spermií" (a čekaly prý pěkně dlouho) a Kryštof je ovulační kluk. Ale kdoví, jak to chodí doopravdy...
 klara brazdova 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(30.4.2003 21:22:46)
Vždyť ale také existuje mnohem účinnější metoda, kterou se dá poznat, kdy je žena v ovulaci. Během ovulace se zvyšuje teplota, takže když si žena několik měsíců měři teplotu (chce to bohužel ale každý den v přibližně stejnou hodinu - nejlépe dig. teploměrem), takže chce to výdrž, i když to je trochu pruda. Podle mého to dává po takovém půl roce mnohem větší jistotu než nějaké předražené ovu-testy...
 Petra, Kryštof 01, Kubík 08 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(1.5.2003 20:39:10)
Ten teploměr tak spolehlivý není. Od odborníka vím, že některým ženám se teplota zvyšuje až třeba dva dny PO ovulaci. Já jsem to zkoušela i s digitálním teploměrem a musím říct, že hodnoty byly každý den úplně jiné a nějaká pravidelnost a zvyšování kolem ovulace se nedala vysledovat ani náhodou.
 Mirka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 16:41:52)
Tak to neznám. Ale to už chytnem jen toho kluka, co?
 Sylvie 


Re: Re: Re: Je to takhle: 

(25.4.2003 19:06:25)
A ještě jedna maličkost - vajíčko se nenechá oplodnit první spermií, která se k němu dostane, ale "vybírá si". Zatím se neví proč tomu tak je. Takže je taky docela možné, že vajíčko je "naprogramováno" na holku, takže seberychlejší kluci mají smůlu, protože kdo si počká, ten se dočká :o)

Docela by mne zajímalo, jestli za nějakých dalších sto let někdo někde vyhrabe archiv Rodiny a ve volném čase se bude bavit těmi "historickými a směšnými názory na oplodnění", jaké se dneska považují za to nejlepší možné vysvětlení :o)

S.
 Marie, 3 kluci 
  • 

příroda si do všeho kecat nedá 

(26.4.2003 22:17:04)
Příroda je mocná čarodějka a člověk je tvor nedokonalý, takže mohou vědci bádat jak chtějí a tvořit různé teorie, ale když se má narodit kluk, tak to ten kluk bude. Ti naši jsou zcela určitě počatí před ovulací. Možná jsem aleč vyjímka a u mě to funguje přesně obráceně kdo ví?
 Viky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Je to takhle: 

(29.4.2003 1:56:58)
Tak nakonec zjistíme, že z vaječníků se uvolňují vajíčka "naprogramovaná" na holčičky, když je žena křehulka a je třeba sportovat a zesílit, aby se uvolňovala vajíčka "naprogramovaná" na kluky - ttakže páni doktoři za našich babiček měli pravdu! :o))))))))
 Magdalenka, dcera 1,5 + bříško 
  • 

Krásná teorie - jiná realita 

(25.3.2004 13:49:20)
... přesně v tuto známou a velmi logicky znějící teorii jsme doufali při plození také :-) Dokonce souhlasí, že naše Anežka byla "zadělána" :-)) těsně před ovulací. Vzhledem k tomu, že mám docela dobré zkušenosti v měření bazální teploty a v kontrole hlenu, mám alespoň dojem, že se mi vždy dařilo docela slušně odhadnout, kdy ovuluji. Snažili jsme se to využít při tvoření dalšího budoucího člena rodiny. Dala bych skoro krk na to, že k milování došlo (a to již zcela záměrně) až skutečně při ovulaci, skoro jsem měla dojem, že dokonce i po.... a ejhle - dopadlo to, test byl pozitivní a nyní už nosím 21 týdnů v bříšku malou Elišku:-))))
I když byl záměr původně jinačí, těšíme se moc! Jen jsem si trošku přehodnotila náhled na všechny vědecky ověřené teorie a pochopila jsem, že jisté věci opravdu zatím nejsou v moci člověka... a to je moc dobře!

Mějte se prima
 Bruni 


Re: Re: Jak to teda je? 

(27.4.2003 10:50:06)
Zas tak úplně jednoduchý to taky není. Je pravda, že u většiny populace opravdu XX znamená ženské pohlaví a XY mužské. Ale jsou i výjimky. Je totiž dokázáno, že za pohlaví je zodpovědná jen malinká část chromozomu a může se stát, že zrovna ta část, která má na starost vznik budoucího kluka, u chromozomu Y chybí a narodí se holka.
Na vývoj pohlaví mají v prenatálním období vliv i hormonální změny. Těch činitelů, kteří mají na vzniku a vývoji plodu podíl, je tolik, že je nám nějaká statistika stejně k ničemu.
Není nakonec jedno, co to bude? Hlavně ať je miminko zdravý!
(U druhýho prcka jsme se snažili o holčičku a stejně je to kluk :-))
 Hanďula a 3 berušky 


Holka XY? 

(14.5.2003 19:23:47)
Listuji si Rodinkou po nějaké době a dostala jsem se ke článku od Monty. V devatenáctém století, to se to bádalo - objevení Ameriky číhalo za každým rohem a dnes musíme být tak strašně seriózní.... A nebo že by přece jenom ne? Jestli se sem, Ivanko, nebo někdo, kdo také slyšel o holčičkách s genetickou výbavou XY, podíváte, zkuste si vzpomenout na zdroj. Zajímalo by mě, zda se jedná jen o hypotézu, nebo zda takoví jedinci opravdu existují.
 Píďa, Kubásek12/04 Anika5/07 


Re: Holka XY? 

(21.10.2003 23:33:20)
Ahoj Hanko, neni to jen hypoteza, ja studuju genetiku a takove pripady se skutecne stavaji. Za vznik muzskeho pohlavi zodpovida jen nekolik malo genu na chromozomu Y a tato cast muze v dusledku nejake poruchy chybet (nazyva se to delece a muze se to stat na kazdem chromozomu.
 Vendula 
  • 

Re: Jak to teda je? 

(7.5.2003 16:01:38)
No, člověče, něco na tvé teorii asi bude - já mám obě holky počaté v zaručeně neplodné dny! No a Myšák-silák zase přemohl DANU...
 If & 3♥ 


Re: Re: Líné spermie 

(25.4.2003 11:19:18)
Zuzi musím tě vyvézt z omylu. Z fyziologického hlediska pohlaví určuje chlap! a jeho sperimie:o)))
 Sosan 
  • 

Re: Re: Líné spermie - opravdu to tak je 

(25.4.2003 12:23:34)
Mužské spermie jsou prý rychlejší, ale přežívají kratší dobu než ženské. Pokud se trefíte do ovulace, je větší pravděpodobnost, že bude vajíčko oplozeno mužskou spermií. Pokud se netrefíte, je zase větší pravděpodobnost, že si na vajíčko počkají ty ženské spermie, zatímco ty mužské už budou kaput. Samozřejmě se na to nedá spoléhat.
 Adéla 
  • 

Re: Jak krásně se historie mýlila:o) 

(25.4.2003 17:56:01)
Zkuste hrát na klavír a vyšívat:). Třeba to pomůže zdůraznit vaši ženskost :).
Adéla
 Evelyn1968,2děti 


sugesce :o))) 

(25.4.2003 23:31:00)
no, já jsem si jenom strašně přála mít staršího kluka a mladší holku a vyšlo to:o)
E.
 Lenka K., dcerka 23 měsíců, 8tt 
  • 

Uvidíme.... 

(26.4.2003 12:15:50)
No, já bych chtěla druhou dcerku, zkusili jsme to před ovulací, tak uvidíme...dám vám vědět :-)
 Marie, 3 kluci 
  • 

příroda si do všeho kecat nedá 

(26.4.2003 22:22:01)
Příroda je mocná čarodějka a člověk je tvor omylný. Do všeho si kecat nedá a tak vědci mohou stále bádat a vymýšlet nové teorie, když naplánuje příroda kluka tak to ten kluk bude a basta. Ti naši jsou zcela určitě dost předovulační. Nebo to u mě funguje opačně, kdo ví?
 Jana 3kluci nejstarší 3roky 
  • 

Re: Jednou ještě tu holku 

(15.8.2004 13:53:02)
Tak já teda nevím, mám doma už tři kloučky a jen jeden byl počat při ovulaci, ti dva druzí byly dlouho před a po ovulaci,na tu holčičku bych chuť ještě měla i přesto, že to bude zase asi chlapík.A co je pravdy na tom, že někteří muži nemohou plodit děvčátka?:-)))
 monika + 3 
  • 

Re: Re: Jednou ještě tu holku 

(3.11.2004 11:00:54)
Měla jsem kolegyni, nemohli mít s manželem děti, problém žádný, jen ne a ne otěhotnět. Po několika letech se rozvedli, oba si rychle našli nové partnery. Ona má dvě dcery, on dva syny. (Dle mého vysvětlení: on uměl jen kluky a těm se u ní nedařilo).
 Jarka babička 
  • 

Zkuste to takhle!!! 

(31.1.2006 23:46:39)
Jako osmnáctiletá holka jsem si přečetla v nějakém magazínu, že nějaký astrolog radí s početím podle data a místa narození matky.U každé ženy je to jinak, ale v zásadě: jestliže jste počali děvče v sudém měsíci a příště chcete kluka, musíte ho počít v lichém(nebo naopak).Dceru jsme si pořídili bez objednávky v červnu po maturitě a kluka jsme si objednali po čtyřech letech v květnu -vyšlo to.Další dceru pak po 9 letech v srpnu.Kamarádce to trvalo mnohem déle - protože po neúspěšném měsíci musela vždy jeden vynechat.Mé předpovědí podle měsíce početí u známých byly 80%. Nevychází to v případě, že ovulace připadne na rozhraní měsíců. S odstupem času mě napadla myšlenka, zda to nesouvisí s fázemi měsíce(lunární je jen 28 dní) a mělo by se tedy přihlížet k tomu, zda je měsíc ve fázi dorůstání či couvání.
Hodně štěstí!
 Jarka babička 
  • 

Zkuste to takhle!!! 

(31.1.2006 23:47:24)
Jako osmnáctiletá holka jsem si přečetla v nějakém magazínu, že nějaký astrolog radí s početím podle data a místa narození matky.U každé ženy je to jinak, ale v zásadě: jestliže jste počali děvče v sudém měsíci a příště chcete kluka, musíte ho počít v lichém(nebo naopak).Dceru jsme si pořídili bez objednávky v červnu po maturitě a kluka jsme si objednali po čtyřech letech v květnu -vyšlo to.Další dceru pak po 9 letech v srpnu.Kamarádce to trvalo mnohem déle - protože po neúspěšném měsíci musela vždy jeden vynechat.Mé předpovědí podle měsíce početí u známých byly 80%. Nevychází to v případě, že ovulace připadne na rozhraní měsíců. S odstupem času mě napadla myšlenka, zda to nesouvisí s fázemi měsíce(lunární je jen 28 dní) a mělo by se tedy přihlížet k tomu, zda je měsíc ve fázi dorůstání či couvání.
Hodně štěstí!
 Jarka babička 
  • 

Zkuste to takhle!!! 

(31.1.2006 23:50:57)
Jako osmnáctiletá holka jsem si přečetla v nějakém magazínu, že nějaký astrolog radí s početím podle data a místa narození matky.U každé ženy je to jinak, ale v zásadě: jestliže jste počali děvče v sudém měsíci a příště chcete kluka, musíte ho počít v lichém(nebo naopak).Dceru jsme si pořídili bez objednávky v červnu po maturitě a kluka jsme si objednali po čtyřech letech v květnu -vyšlo to.Další dceru pak po 9 letech v srpnu.Kamarádce to trvalo mnohem déle - protože po neúspěšném měsíci musela vždy jeden vynechat.Mé předpovědí podle měsíce početí u známých byly 80%. Nevychází to v případě, že ovulace připadne na rozhraní měsíců. S odstupem času mě napadla myšlenka, zda to nesouvisí s fázemi měsíce(lunární je jen 28 dní) a mělo by se tedy přihlížet k tomu, zda je měsíc ve fázi dorůstání či couvání.
Hodně štěstí!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.