| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme rodili doma (a v Rakousku)

 Celkem 17 názorů.
 Hannah 
  • 

Nádhera! 

(30.10.2002 11:38:52)
Milá Borko,
tak to je teda nádhera. Víš chtěla bych jednou porodit taky tak. Ještě nikdy jsem nerodila, ale tady v ČR jsem na gynekologii zažila něco tak trapného a ponižujícího, že si neumím představit, že bych u něčeho podobného měla ještě prodýchávat bolesti a těšit se na dítě, když já neprodýchala přístup personálu ani náhodou. Opravdu - nevadí mi bolest a jsem připravena na velkou i na to, že budu křičet pokud mi to bude vyhovovat, ale nejsem připravena na cizí, bílé, studené prostředí a neznámé lidi a už vůbec ne na ponižování, se kterým mám nemocniční gynekologii trvale spojenou.

A tak budu tak z 90% rodit doma a pokud to nepůjde, asi se odstěhuju na porod do Vrchlabí.

Mimochodem, četla sis už článečky na idnes.cz a v časopise týden? Naše zdravotnictví se oproti Rakousku vydalo opačnou cestou a hodlá porodním asistentkám zakázat pomoc při porodu doma. Gumídek co teď vede ministerstvo říká, že porodnic je dost a ženy musí rodit tam... To bych ráda věděla, jak by se ta ministryně zachovala, kdyby si její dcera postavila hlavu, že chce rodit doma a hotovo. Pak by lítala po doktorech i asistentkách kteří porody doma dělají a houby by dbala na to, že jim to zákonně zakázala. Na idnes.cz je kolem toho i pěkná diskuze.

No - a Tobě vše nejlepší k narození Tvého mimiho!


 segra 
  • 

Re: Nádhera! 

(30.10.2002 15:14:06)
Moc by se mi libilo, kdyz by clovek mel MOZNOST uzivat tech mnoha tak nadherne a draze vybavenych nemocnic (rada bych videla jejich seznam, co mozna i jmenny seznam jejich klidneho, prijemneho, odborneho, odpocateho personalu ktery chape rodice a nechova se k nim v lepsim pripade jako k veci, v horsim jako k skodlivemu hmyzu), ale prijde mi dost zcestne k tomu nekoho nutit. Snad jeste kdyz je zname nejake velke riziko, ale i pak si myslim ze doktor by mel treba DOPORUCIT a VYSVETLIT, ale ne stavet mimo zakon nekoho kdo ma na vec jiny nazor. To by taky za chvili mohli vydat narizeni, podle ktereho se i zplozeni bude muset konat pod odbornym dohledem.
 Květinka 


Úryvek z knihy Nová doba porodní  

(31.10.2002 9:28:05)
Porod byl medikalizován a dehumanizován a o těhotenství se začalo mluvit jako o záležitosti velice rizikové. O porodu se začalo tvrdit, že je bez lékařské pomoci nemožný nebo alespoň ne zcela bezpečný. Tato tvrzení přinesla dramatickou změnu v chápání porodního procesu.

Abyste si dokázali představit, jak drastická tato změna byla, doporučuje americký lékař dánského původu Marshden Wagner představit si, že i sexuální styk by byl prohlášen za nebezpečný, je-li prováděn bez lékařského dozoru. Všechny sexuální styky by musely proběhnout v nemocnici za přísného lékařského dohledu. Prováděly by se testy sexuálních schopností a používaly přístroje a léky ke zlepšení výsledků. Milostný akt by probíhal v místnosti, kam by přicházeli lékaři a sestry bez klepání. Ztratí-li muž v této situaci schopnost erekce nebo žena nepocítí vzrušení, bude to pro lékaře signál, že je třeba zasáhnout, a tak muži dostanou Viagru a ženy také nějaké léky, aby se styk co nejvíc urychlil.

Vědecké výzkumy jasně ukazují, že většina problémů během porodu se vyskytne právě díky tomu, že porod probíhá v nemocničním prostředí atd. atd. atd......
 Lubylu 


Vitam malou Karoline Lia 

(30.10.2002 14:17:43)
Gratuluji k narozeni dcerky a k opravdu krasnemu zazitku.

Napsala jste to moc hezky a dojetim tu slzim u pocitace. Vazne nadhera.
Mejte se moc hezky

Ed
 Bohouš, zatím bez dětiček :-)) 
  • 

Díky 

(30.10.2002 14:27:50)
Ahoj.
Díky za to, co jsi napsala. Je to krásné. Přeji Ti všechno nejlepší a hodně Štěstí a Lásky. Uvítal bych, kdyby chtěla i moje partnerka rodit doma. To rozhodnutí ale není na mně, a tak uvidím jak se to vyvine. Někdy mě děsí, co slyším o doktorech a jejich činnostech. Snad začnou i oni myslet srdcem a změní některé své aktivity tak, aby sloužili více lidem než sobě.
Každopádně ještě jednou díky za krásné a láskyplné čtení mamimko:-))
 Helena Souchová 


Nic pro mě...:) 

(30.10.2002 16:22:07)
Já bych například nikdy rodit doma nechtěla. I když můj porod byl super rychlý (i s bolestmi 30 minut) a bez komplikací, v nemocnici se cítím více v bezpečí. Nikdo neví co se může přihodit a já bych si nikdy neodpustila, že jsem byla lehkovážná. Je to jen můj názor a je samozřejmě dobré, když si může žena vybrat.
 Svetlana. 


Re: Nic pro mě...:) 

(30.10.2002 19:49:08)
tak toto ja asi nikdy nepochopim ... to si mam predstavit, ze si celkovo zazila 30minut porodnych bolesti vratane akychkolvek kontrakcii, ktore sa u teba vyskytli v celom tehotenstve ???
 Helena Souchová 


Re: Re: Nic pro mě...:) 

(31.10.2002 7:57:22)
Ano Světlano...V nemocnici v které jsem rodila (Ústí nad Labem), prý tak rychlý porod ještě neměli. Dokonce jsem musela přesvědčovat zdravotní sestru, že už vážně rodím (ta mi tvrdila, že to není možné, to jediné mě naštvalo, jinak byl porod fajn).
Bylo to tak, že mi praskla plodová voda v 6 hod. ráno, jeli jsme do porodnice (žádné bolesti, kontrakce prý jo, ale já nic necítila), tak mě po všech formalitách šoupli na "čekačku", tam jsem si luštila křížovky do 14 hod. do odpoledne. Byla tam se mnou jedna dívčina, svíjela se a křičela tam prý už 7 hodin, což si nedokážu představit zase já (zatím:). No a po celou tu dobu jsem neměla žádné bolesti, jen občas mě trochu píchlo v podbřišku, jinak nic. Z televize a videa jsem viděla ženy při porodu hrozně křičet, tak jsem čekala, že to budu dělat taky (jsem hroznej srab na bolest:). Chvílemi jsem otravovala sestry jestli je vše v pořádku, protože nic jako porod necítím a oni mě vždy vyšetřily a říkali že musím přeci cítit kontrakce. Až najednou jsem začala cítit silný tlak v pánvi (to už bylo nepříjemné). Tak jsem jim běžela říct, že už to asi bude ono:), nevěřili mi, ale bylo to tak. Tak jsem se přestěhovala na porodní sál, přilítl uřícený manžel a pak si jen pamatuji, že jsem si lehla (sedla?:) a na 3 zátahy (nadechnutí) porodila holčičku (vše v pořádku, váha 3 kila, 50 cm).Jediné co mě na mém porodu vadilo bylo šití (museli mne nastřihnout) jelikož tu část neumrtvili, tak mě to dost bolelo, přiznám se že víc jak celý porod.
Myslím si, že jsem měla takto celkem pohodový porod díky tomu, že jsem měla s porodu (přiznám se i těhotenství) hrozný strach, tak jsem po celou dobu těhotenství dodržovala zdravou výživu (vitamíny, třtinovou melasu - na metabolismus, vlákninu a pod.) a hlavně sem cvičila a plavala (dokonce den před porodem jsem ještě dřela ve fitnessu:). Známí mi říkali, že to přeháním, ale já se takhle (svalnatá těhulka:))) cítila fajn. Doktor mi řekl, že je možné, že můj (dovolím si říci téměř bezbolestný) porod byl způsoben mou na rodičku nezvykle dobrou kondicí. Teď plánuji druhé miminko a opět (pokud zdraví dovolí) budu aktivně cvičit co mi budou cíly stačit a moc si přeji aby to bylo opět takhle v pohodě.
PS: Samozřejmě, že jsem cvičila s ohledem na svůj stav (pouze ty vhodné cviky :)
Jinak jsem děsnej zbabělec a doma bych rodit nikdy nechtěla, chyběla by mi tam ta jistota, že se o mě někdo postará kdyby se něco stalo.
Promiňte mi ten dlouhý článek.
 Helena Souchová 


Re: Re: Nic pro mě...:) 

(31.10.2002 7:57:50)
Ano Světlano...V nemocnici v které jsem rodila (Ústí nad Labem), prý tak rychlý porod ještě neměli. Dokonce jsem musela přesvědčovat zdravotní sestru, že už vážně rodím (ta mi tvrdila, že to není možné, to jediné mě naštvalo, jinak byl porod fajn).
Bylo to tak, že mi praskla plodová voda v 6 hod. ráno, jeli jsme do porodnice (žádné bolesti, kontrakce prý jo, ale já nic necítila), tak mě po všech formalitách šoupli na "čekačku", tam jsem si luštila křížovky do 14 hod. do odpoledne. Byla tam se mnou jedna dívčina, svíjela se a křičela tam prý už 7 hodin, což si nedokážu představit zase já (zatím:). No a po celou tu dobu jsem neměla žádné bolesti, jen občas mě trochu píchlo v podbřišku, jinak nic. Z televize a videa jsem viděla ženy při porodu hrozně křičet, tak jsem čekala, že to budu dělat taky (jsem hroznej srab na bolest:). Chvílemi jsem otravovala sestry jestli je vše v pořádku, protože nic jako porod necítím a oni mě vždy vyšetřily a říkali že musím přeci cítit kontrakce. Až najednou jsem začala cítit silný tlak v pánvi (to už bylo nepříjemné). Tak jsem jim běžela říct, že už to asi bude ono:), nevěřili mi, ale bylo to tak. Tak jsem se přestěhovala na porodní sál, přilítl uřícený manžel a pak si jen pamatuji, že jsem si lehla (sedla?:) a na 3 zátahy (nadechnutí) porodila holčičku (vše v pořádku, váha 3 kila, 50 cm).Jediné co mě na mém porodu vadilo bylo šití (museli mne nastřihnout) jelikož tu část neumrtvili, tak mě to dost bolelo, přiznám se že víc jak celý porod.
Myslím si, že jsem měla takto celkem pohodový porod díky tomu, že jsem měla s porodu (přiznám se i těhotenství) hrozný strach, tak jsem po celou dobu těhotenství dodržovala zdravou výživu (vitamíny, třtinovou melasu - na metabolismus, vlákninu a pod.) a hlavně sem cvičila a plavala (dokonce den před porodem jsem ještě dřela ve fitnessu:). Známí mi říkali, že to přeháním, ale já se takhle (svalnatá těhulka:))) cítila fajn. Doktor mi řekl, že je možné, že můj (dovolím si říci téměř bezbolestný) porod byl způsoben mou na rodičku nezvykle dobrou kondicí. Teď plánuji druhé miminko a opět (pokud zdraví dovolí) budu aktivně cvičit co mi budou cíly stačit a moc si přeji aby to bylo opět takhle v pohodě.
PS: Samozřejmě, že jsem cvičila s ohledem na svůj stav (pouze ty vhodné cviky :)
Jinak jsem děsnej zbabělec a doma bych rodit nikdy nechtěla, chyběla by mi tam ta jistota, že se o mě někdo postará kdyby se něco stalo.
Promiňte mi ten dlouhý článek.
 Helena Souchová 


Re: Re: Re: Nic pro mě...:) 

(31.10.2002 7:59:51)
Jejda to jsem nechtěla 2krát:(
 Svetlana. 


Re: Re: Re: Re: Nic pro mě...:) 

(31.10.2002 10:46:00)
Ahoj Grizzličko,
neskutocne .... !!!
Ja som tiez vela plavala - 6. a 7. mesiac som dokonca stravila denne 3 hod vo vlaku (1.5 rano, 1.5 vecer, mezditym som cca 6-7 hodin pracovala) a potom som sa este vacsinou zastavila na plavarni .... (mezdi 19:00 a 20:30). Neplavala som len posledny mesiac - mala som nejaku mocovu infekciu a uz som nechcela nejako komplikovat zivot dietatu.
Ale zato som si uzila cca 24 hod kontrakcii a cely cas v 3-4 minutovych odstupoch a neboli ani nijake kratke. Ked som to este zo zaciatku merala, tak kazda trvala 20-40 sekund. No ale zase ja celkom dobre znasam bolest, tak to az tak nevadilo. Aj ked si spominam, ze v case ked som bola este doma (aj tak som bola v porodnici len posledne 2-3 hod, predtym raz na kontrole), tak som pevne dufala, ze sa ma nespytaju na epiduralnu anesteziu, lebo som mala strach, ze by som mohla suhlasit :-))) a to som teda za nic na svete nechcela ! :-)
 Jana, dva synové 
  • 

Dovolený časový prostor 

(30.10.2002 17:19:36)
....a tlačila jsem visíc na miláčkovi (odešly mu pak záda), zčásti zakousnutá do koženého opasku, zčásti vyřvávajíc jak na lesy – v tom dovoleném časovém prostoru jsem určitě uvolňovala všechno možné, staré a potlačené, nejenom bolest. v 10:36 se mezi nás narodila karoline lia.....

Gratuluji a přeji všem hodně zdraví a pohody.Chci také rodit v dovoleném časovém prostoru, kde jde uvolnit nejenom bolest.

Jana
 Svetlana. 


vsetko dobre ! 

(31.10.2002 11:01:46)
Mila Borko,
uprimne ti zavidim ! My sme mali trochu strach pred porodom doma, snad nas odradilo od toho aj to, ze nam v porodnici (nie v SR) slubili absolutnu volnost a vyber. Ale aj tak som stravila viac ako 80% casu doma a nelutujem, skor naopak ! Nabuduce si to urcite premyslim inak.

A zdravime malu Karoline Lia !
Svetlana a mala Karoline (takmer 9m).
 Káně 


Ani nahodou... 

(31.10.2002 14:02:39)
cekam sve prvni miminko, ale ani za nic bych ho nechtela porodit doma. Jednak co se tyka porodu vubec nevim do ceho pujdu, ale hlavne v pripade komplikaci bych si to do smrti vycitala.
 Johaka, tri deti doma porozene 
  • 

planuju porod doma v Cechach 

(3.11.2002 0:20:37)
Mila Boro
to je skvelej clanek. Prijemnej, krasnej, zasmala jsem se pri nem a vzpomnela si na sve krasne porody doma v Nemecku taky s porodni asistentkou (3 deti). Ted cekam 4. v jiznich Cechach a bojuju tu o porodni asistentku zase na porod doma, ktera neni k mani a krome toho se Cesi chystaji vydat ten hroznej zakon o zakazu asistence por. asistentek pri porodech doma. No nic, nasla jsem si taky jednu rakouskou asistentku, ted resim s pojistovnou, kdo ji eventualne zaplati a jestli vubec bude v breznu jeste smet u meho porodu asistovat, ale kdyz ne - tak si proste porodim doma i sama a myslim, ze to bude zase tak krasny porod jako ty predchozi a jako i ten Tvuj.
Mej se pekne. Zdravi Johanka
 bora 


dekujeme 

(9.11.2002 13:57:31)
dekujeme za blahoprani.

bora & karoline lia &spol
 kata, tri dcery, v brichu dalsi 
  • 

diky, jen 

(26.1.2003 19:11:30)
by to chtelo vic podrobnosti o praktickem prubehu porodu - co s plodovou vodou, co kdyz je treba sit...a tak. moc rada bych to zkusila...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.