| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak založit rodinný dětský domov

 Celkem 18 názorů.
 Petr 
  • 

Rad bych vyvolal diskusi o rodinnem detskem domovu. 

(16.9.1999 13:23:24)
Rad bych vyvolal diskuzi na vhodnosti takto popsaneho rodinneho detskeho domova.
Jiz jsem slysel pripad, kdy si pracovnik od policie zaridil soukromy detsky domov jako bezpracny zdroj penez. Zamestnava zeny z male obce za 3000 kc/mesic a zisk jde do jeho kapsy. Jeste se tim chlubil. Hovoril o velkych uplatcich na ministerstvu. Co ted s tim? Kde je vhodna hranice? A kontrola?
 Petr, tři děti (dvě vlastní jedno v PP) 
  • 

Soukromý dětský domov 

(28.8.2000 15:55:06)
Považuji popsaný dětský domov
za přínos pro děti. Já sám schvaluji každý takový krok
pokud je od srdce.
 gabka, čtyři děti vlastní a zatím jedno v pěstounské péči 
  • 

jak získat větší bydlení?? 

(20.12.2004 12:08:35)
protože naše děti nám vyrostli neuvěřitelně rychle,a my jsme s manželem zůstali "pořád mladí" toužíme po dalších malých dětech, do kterých bychom mohli vkládat své zkušenosti, radovat se s nimi jako jsme se vždycky radovali s vlastními. Prozatím se nám to s maličkým, teď už pomalu dvouletým Marcelkem daří... Protože si však myslíme, že Marcel potřebuje i mladší sourozence (a my děti milujeme...), podali jsme si žádost na další děťátko, třeba i sourozeneckou skupinu... Máme však jeden problém, který, není v našich silách, abychom jej vyřešili sami. Máme totiž omezené prostory k bydlení. Byli jsme ohledně bydlení žádat o pomoc Charitu, také jsme své úmysly o výchově dalších opuštěných dětí přednesli u starosty města, i na sociálním úřadě, zkoušela jsem rozesílat inzeráty ohledně pronájmu nějakého domku, nebo nějakého nevyužitého prostoru, který bychom s manželem rekonstruovali k bydlení... a NIC!!!každý nás jenom obdivuje, a dodává ironicky, že jsme blázni...! Prý jestli nám nestačí pět dětí...! odpovídám - "nestačí"! Ale nevím jak jim umožnit dostatečný prostor... nám se sice ani nezdá, žebychom byli nějak stísněni, ale sociální úřady mají na to jiný názor. Víte, a já se pozastavuji nad tím, jak se všude ze všech stran ozývá jak je třeba opuštěným dětem pomáhat, jak důležitá je pro ně rodina...věřím tomu a vím, že je to pravda, ale mnohdy se mi zdá, že se pro to dělá móóóc málo, aby děti nemuseli být v ústavu.
 Pawlí 


Re: jak získat větší bydlení?? 

(20.12.2004 20:57:38)
Ahojky Gabko,

držím palce a obdivuji Vás. Zkusila by jsem to přes nějakou organizaci, kupříkladu FOOD. Pokud jste z města a ne vesnice mělo by být možné podat si žádost o byt jako sociálně potřebný. Nevím jaká je poslední novelizace, ale ještě před 2 lety stačilo když mělo dítě vlastní postel. Takže kámoška s 5 dětmi to řešila jedním pokojem a patrem na spaním. Můžu se zeptat kolik máte místností? Ne že by jsem byla tak zvědavá, ale mám dost známých a tak se poptám jestli o tom někdo něco neví.
 gabka, čtyři děti vlastní a zatím jedno v pěstounské péči 
  • 

Re: Re: jak získat větší bydlení?? 

(25.12.2004 0:31:18)
ahojky Pawlí...díky za zájem. Bydlíme v bytě 3+1.Dvě nejstarší dcerky jsou sice na vysokoškolských kolejích, ale hodně je to táhne domů, takže alespoň o víkendech jsme všichni spolu...Pa
 kolousekmonca 


Re: Re: jak získat větší bydlení?? 

(2.9.2006 14:46:05)
Ahoj,jsme z Jablonce n.N. a tuto mašinérii za ničím jsem absolvovala zhruba před půl rokem.Bez výsledku.Máme tři vlastní děti a jednu holčičku v PP a velkou chutˇ do dalších.Dětí není nikdy dost a spousta jich potřebuje novou mámu a tátu,ale bohužel.Úřady vám fandí ale kdykoliv volám na sociálku slyším s bydlením vám nepomůžeme.Nová žádost leží na stole,ale zatím se na ní jen práší. Jsem z toho zoufalá jsem na MD,vlastně bez příjmu,hypotéka nehrozí.A byt 2+1 i když přestavěný už nás moc nepobere.Může mi někdo poradit?Díky
 alena tri dospievajúce deti a 2 PP 
  • 

Re: Re: Re: jak získat větší bydlení?? 

(21.2.2007 10:29:20)
AHOJ náhodou som natrafila na tuto stranku a vidim ze aj vas je to rovnaké ako tu . Tiež hladáme spôsob ako zlepšiť byvanie, nie pre seba( nám staci co mame3izbovy byt),ale pre deti, zatial mame 2 v PP a tri vlastne deti. Velmi by sme chceli dalšie no bytové podmienky nedvolia a niet nikoho kto by bol ochotný pomôcť, ani úrady ani zdruzenia. Drzím palce nech sa vám to podari. Alena zo Slovenska
 Věduna Bubleová 
  • 

Spolupráce 

(2.3.2001 13:52:15)
Vážený pane, velice mě zaujal Váš članek o rodinném dětském domově a chtěla bych Vás požádat o spolupráci. Naše Středisko NRP vydává časopis pro odbornou i širokou veřejnost o NRP. V dalším čísle bychom se chtěli věnovat právě tematu dětské domovy rodinného typu. Domnívám se, že právě Vaše zkušenosti by měly být zveřejněny a vést k další diskusi. Budete-li mít zájem, budeme se těšit na spolupráci. Srdečně a mnoho sil a úspěchů Věduna Bubleová
 Marika,3vlastne a 6 pestunskych detí 
  • 

Re: Spolupráce 

(2.5.2005 15:09:05)
so zaujmom sledujem problematiku nahradneho rodičovstva nielen na Slovensku, ale aj v zahraniči,niekolkokrát som si prečítala clanky na serveri rodina.sz.
Ak vydavate casopis , kde chcete uverejnit pribehy,
či problemy- pozitiva pri zriadovani prveho nestatneho pestunskeho zariadenia na SR, ktore sme vyfinancovali
z vylucne z vlastnych zdrojov, porovnanie legislativy,financovania, pomoci statu,nadacii v SR ,CR, ci vo svete, velmi radi odpoviem, ak sa mi ozvete.
ivanova.maria@zoznam.sk
pestun,riaditelka PZ Valaliky,
okres Košice-okolie


0421/ 0907 953 916
055/699 4185
 Aleš Liber 
  • 

Výchova v RDD ? 

(27.10.2003 14:26:52)
Opožděně, ale přeci bych chtěl reagovat na projekt Rodinného DD. Nápad sám o sobě je velmi dobrý - vychází totiž z jednoduchého principu, že čím méně dětí, tím lepší podmínky pro jejich výchovu. Už existují i státní DD "rodinného typu", kde je snaha minimalizovat počet dětí a přiblížit se tak podmínkám ve standardní rodině. Sám mám doma kluka (15), který tímto rodinným "děcákem" prošel a měl jsem tedy tu možnost, trochu do jejich kuchyně nahlédnout. Musím uznat, že základní návyky měl z DD velmi dobře vypěstované, všechna čest a sláva tetám a strejdům (i když těch je jak šafránu). Ten jeho "děcák" měl jen 18 dětí, tedy 2 skupiny, prakticky složené ze sourozeneckých skupin. Váš Rodinný DD se, pokud se nemýlím, liší tedy zjm. cílovým počtem dětí - max. 8. To je jistě ku prospěchu, ale i tak je to stále dost na individuální výchovu, bez které se to v důsledku neobejde. Pokud se totiž nepodaří zavést s každým jednotlivcem jeho vlastní "výchovný plán", pak z toho nebude zase nic jiného, než klasický DD, ve kterém je jen málo dětí. Domnívám se totiž, že velkým (netvrdím že jediným) rozdílem mezi ústavní a rodinnou výchovou je právě v tom individuálním přístupu ke každému členu rodiny. Máme doma celkem 3 kluky (jeden v PP), v přibližně shodném věku a mohu konstatovat, že ačkoliv "metr" máme na všechny stejný, prostředky, kterými toho dosáhneme, jsou diametrálně rozdílné. Standardně si to rodiče v klasické rodině ani neuvědomují, že to tak dělají, my jsme to poznání udělali právě až s příchodem dítěte z DD. Jedna z věcí, proti kterým se velmi důrazně ohrazoval, byl např. princip "kolektivních trestů", v DD často používaný. Velmi záhy jsme také zjistili, že tento trest nemá na něj prakticky vůbec žádný výchovný dopad, na rozdíl od postihu individuálního. Tady se tedy konečně dostávám k tomu, co jsem vlastně chtěl říct (ale že mi to trvá...). Totiž, že pokud opravdu budou výchovní pracovníci RDD schopni ke každému dítěti přistupovat jednotlivě (a ono to není jen o mazlení a těch příjemných záležitostech, ale také o trestech a důslednosti), pak lze říct, že je to kvalitativní posun oproti klasickému DD a určitě bych každému z těch opuštěných dětí zařazení do RDD přál. Moje zkušenost mi říká, že pokud něco dětem v DD opravdu chybí, pak to není hmotné zabezpečení, ale pocit sounáležitosti s někým, kdo ho má rád, kdo ho pochválí a pomazlí se, ale také mu naplácá zadek, když si to zaslouží. Chcete-li tedy dosáhnout něco víc, než hezký malý "děcák", dejte prosím svým vychovatelům volnou ruku, ať ty děti vychovávají, jako by byly jejich vlastní, se vším, co k tomu patří. Ty děti Vám to vrátí tisíckrát, jsem o tom hluboce přesvědčen. Přeji Vám a všem, kteří se na tomto projektu podílejí, hodně štěstí a úspěchů v náročné práci.
 marika,3vlastné a 6pestunskych 
  • 

Re: Výchova v RDD ? 

(2.5.2005 15:16:20)
velmi zaujimavy a podnetny clanok,velmi rada by som
si s vami vymenila nazory a skusenosti, ak mate zaujem,
mozme si pomailovat.

ivanova.maria@zoznam.sk
Košice, Slovensko
 Jana,Boris a Ondra 
  • 

Re: Re: Výchova v RDD ? 

(12.10.2006 14:14:34)
Ahoj Mariko,
dovol abych se představila. Jmenuji se Jana jsem samoživitelka dvou chlapců 13, 9 let a půl roku mám již podanou žádost o PP. Rádi bychom holčičku tak do 3 let.Pokud nám PP vyjde mám trochu obavy z reakce okolí. Můžeme si prosím psát?Zajímalo by mě když jsis brala první dítě do PP jaké jste měli problémy a jestli v rodině žije taky otec.Mohli byste k nám na Moravu přijet i na návštěvu, máme velký dům.
Jana
 Jana Dubcová, DD Kralupy 
  • 

Re: Výchova v RDD ? 

(6.11.2005 9:17:10)
Náhodou jsme objevili Váš článek a chceme k tomu dodat, že jste vše vyjádřil moc hezky a výstižně. S pozdravem Jana a Martina Dubcová
 Jan Polvanov 
  • 

? 

(25.2.2004 10:50:29)
polvik??????!!!!!
 DJ-POLVIK 
  • 

Re: ? 

(25.2.2004 10:53:53)
DJ-POLVIK
 DJ-POLVIK 
  • 

Re: ? 

(25.2.2004 10:53:59)
DJ-POLVIK
 yachting-  
  • 

projekt zpracoval 

(22.3.2004 14:05:18)
používáte cizí jméno z oblasti jachtingu na svoje názory pod názvem projekt zpracoval , domnívvám se , že autorem tohoto článku je pořadatel všech příspěvků lékařů a vlastník vily
Jiří Pavlín, Na Vypichu 18
162 00 Praha 6 telefon, seznam telecom , který celý pojekt udržuje na datumu 13. 7. svátek
doufám , že při svých schopnostech nepotřebujete používat jméno ztroskotance jachtaře ze zemědělství .
Žádám vás odoplnění autora tohoto článku, vašeho odborníka v lékařství,
nebot jistě oborníci nepotřebují používat takovéto laciné reklamy s e špatným jménem.
 Victory 


Rodinný detský domov 

(26.4.2016 22:00:17)
Je to starší článok, ale som rada, že som na to natrafila. Opisuje túžbu môjho srdca. Chcela by som založiť rodinný detský domov (6-8 detí). Môžem vás požiadať o radu? Kde by som vôbec mala začať? Za kým presne ísť, kto by mi zveril deti do takejto starostlivosti? Chcela by som pre nich rodinný dom, mám na to nárok od štátu, mesta? Ako zariadiť financie pre deti, príspevky a pod.? Okrem mňa by tam boli ďalší pedagogickí stáli zamestnanci. Ďakujem. Ak tu nie ste na to, aby zodpovedali takéto otázky, tak sa ospravedlňujem. :) Veselovská

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.