| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co dělat, aby byl z dítěte dobrý žák

 Celkem 2 názorů.
 smutna 


dr.Mertin- co dělat, aby byl z dítěte dobrý žák 

(30.11.2009 18:25:40)
Zaujalo mě: zda děti registrují to, co zažily a co prožívají a jak to vyjádří.

Píšete, že mnohdy děti nevyjádří to, co cítí a zažily. Nepíšete ale v jakém věku toto nevyjadřují.-KDYŽ NEMAJÍ VYVINUTÉ ABSTRAKTNÍ MYŠLENí.Toto vyjádřit- by-li by" Einsteiny" -těžké. Tedy slovně. Ale víte, že mnohdy jsou schopny to vyjádřit kresbou, hrou,projektivním testem. Docela dobře se to dá zjistit.Neexistuje kuchařka ani na internetu, aby nás poučila více, než individuální vyšetření dotyčného dítěte. Vždyť víte, že každý např. dyslektik je jiný..jedinná pravda, která existuje je, že VŠE JE INDIVIDUÁLNÍ a tutíž, bez rutiny denní práce s klientem - individuem- nelze dojít k úsudku a nápravě.Zjistit intelektové a mimointelektové vybavení klienta, jeho rodinné a školní, mimoškolní podmínky..jeho kompenzační možnosti, systém práce,zaměření.
Zdravím Vás srdečně.
 smutna 


Co dělat,aby byl z dítěte dobrý žák... 

(30.11.2009 19:02:55)
Vidím , že píšete... změnit i to, co dáno dědičností. Uvádíte i faktor -podnětné- nepodnětné rodinné prostředí.Podnětnost je ovšem platná ohraničeně.Jak u defektu, tak u normálu a superioru.U toho posledního ani není tak potřebná a u toho defektu není zase tak účinná -viz Gausova křivka!!!Nejvíce je ovlivnitelný vším - průměr!!!!!!

K tomuto mám tento názor: něco lze a něco nelze změnit, když dědičností dáno. Píšete to velmi vágně.
Správně uvádíte případy lidí s např. nízkým intelektovým nadáním.

Jistě, že lze VŠE rozvíjet. Ale nepíšete, do jaké MEZE!Ta je bohužel dána dědičností a to v mnohém, ať nejsem vědec a vědci by Vám řekli více. Učili jsme se to ale i ve škole.Nebo - myslíte,- že -ten, každý z nás- by mohl soudit , po dobrém vzdělání - o prospěšnosti vynálezů nukleární fyziky? Nebo o jazykové souvztažnosti a příbuznosti jaz. termínů??

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.